Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013  (Αναγνώστηκε 30964 φορές)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Παράθεση
ΟΣΦΠ
Ήρθαν: Μάικλ Ολαϊτάν (ελεύθερος-Βέροια), Ανδρέας Σάμαρης (Πανιώνιος), Τομάς Ντε Βινσέντι (ελεύθερος-ΠΑΣ), Βλάντιμιρ Βάις (ελεύθερος - Πεσκάρα), Τσόρι Ντομίνγκες (ελεύθερος - Βαγιεκάνο), Σαλίνο (ελεύθερος - Μπράγκα), Τζανακάκης (Εργοτέλης), Μετζανί (Μονακό), Σαβιόλα (ελεύθερος - Μάλαγα), Ρομπέρτο (δανεικός)

Έφυγαν: Γιάννης Ζαραδούκας (Αστέρας), Φρανσουά Μοδέστο (Μπαστιά), Ντρισά Ντιακιτέ (Μπαστιά), Τζανακάκης (δανεικός - Εργοτέλης), Αμπντούν (Νότιγχαμ Φόρεστ) 

ΠΑΟΚ
Ήρθαν: Ίνιγο Λόπεθ (ελεύθερος-Γρανάδα), Γιάννης Σκόνδρας (Ατρόμητος), Αλέξανδρος Τζιόλης (ελεύθερος - Μονακό), Μιγκέλ Βίτορ (Μπενφίκα), Πάμπλο Γκαρσία (επέστρεψε), Λούκας (δανεικός - Καρπάτι), Νίκος Σπυρόπουλος (ελεύθερος - Κιέβο), Νέτσιντ (δανεικός - ΤΣΣΚΑ)

Έφυγαν:  Κώστας Σταφυλίδης (Λεβερκούζεν), Γιώργος Φωτάκης, Έτο, Κουμάλο, Ιτάντζ (δανεικός - Κόνιασπορ)

Αστέρας
Ήρθαν: Γιάννης Ζαραδούκας (ελεύθερος-Ολυμπιακός), Λισγάρας (ελεύθερος-Λεβαδειακός), Ζησόπουλος (ελεύθερος-Λεβαδειακός), Μουνάφο (ελεύθερος), Μπαράλες (ελεύθερος), Χουάνμα (ελεύθερος), Γκοϊάν (ελεύθερος - Ρέιντζερς/Σπέτσια), Γκρατσίνι (ελεύθερος), Ερνάντες (δανεικός - Βαγιαδολίδ), Καράσκο

Έφυγαν: Φούλοπ, Άλβαρες (Απόλλων Σμύρνης), Καλαντζής (σταμάτησε), Περόνε, Ράγιος (Μακάμπι-μεταγραφή), Λένσε, Χουανίτο, Κάστελς, Σέτι, Έγκον, Φραγκουλάκης (ελεύθερος), Σανκαρέ (Αλ Αράμπι-ελεύθερος), Γιαλούσης (ελεύθερος), Καλατζής, Αναστασόπουλος

Ατρόμητος
Ήρθαν: Δημήτρης Παπαδόπουλος (ελεύθερος-Πανθρακικός), Φώτης Γεωργίου (ελεύθερος-ΠΑΣ), Ουμπίδες (Όρντουσπορ - ελεύθερος), Αρκούδας (ελεύθερος - ΑΕΚ), Σηφάκης (ελεύθερος - Σαρλερουά), Τζενάμο (ελεύθερος - Μακάμπι), Ζουέλα (ελεύθερος)

Έφυγαν: Μάντζιος, Ουντότζι, Σκόνδρας (ΠΑΟΚ), Καραγκιολίδης, Μανόλο, Κούτσι, Επστάιν, Σουμπίνιο

ΠΑΟ
Ήρθαν:  Εμίρ Μπαϊράμι (Τβέντε-ελεύθερος), Κουτρουμπής (ελεύθερος - ΑΕΚ), Μέντες Ντα Σίλβα (ελεύθερος - Ζάλτσμπουργκ), Μπεργκ (Αμβούργο - ελεύθερος), Νάνο (Πονφεραντίνα - ελεύθερος), Καρέλης, Αμπέιντ

Έφυγαν: Μπουμσόνγκ (ελεύθερος), Καζιγιάμα, Φιγκερόα, Κάιπερ, Φουρλάνος (Μπριζ), Μπαρμπαρούσης, Σισοκό, Μαρίνος, Σεϊταρίδης, Εσπάρθα

Σκόντα
Ήρθαν: Δημήτρης Κυριακίδης (Λεβαδειακός-ελεύθερος), Χοσέ Πέρεθ (Αλικάντε-ελεύθερος), Γκοχουρί (ελεύθερος), Εστέμπαν Σολάρι (Απόλλων Λεμεσού-ελεύθερος), Τσιάρας, Σομπράδο, Ντε Γκούζμαν (ελεύθερος), Κάλβο

Έφυγαν: Ντάνι, Λυμπερόπουλος, Λοντίγκιν (Ζενίτ-μεταγραφή), Αλτιπαρμακόφσκι, Καθάριος, Σταθάκης, Σμιθ

Λεβαδειακός
Ήρθαν: Μακούμπα Κάντζι (ΑΕΛ Καλλονής-ελεύθερος), Λαμπρόπουλος (ελεύθερος - Ν. Σαλαμίνα), Αποστολόπουλος, Δάρβης, Πέδρο Σας (ελεύθερος - Ουγγαρία), Πιρζόφσκι (ελεύθερος), Γιάντσης (ελεύθερος - Κέρκυρα), Μανόλο Μαρτίνεθ Λάρα (ελεύθερος), Έρικ Γουόρντεν (ελεύθερος - Φωκικός), Ιωαννίδης (ΟΦΗ - ελεύθερος), Ορτέγκα Μεντίνα (Λας Πάλμας - ελεύθερος), Πετράτσι, Σανγκουνιέτι

Έφυγαν: Λισγάρας, Ζησόπουλος, Μεντί, Μπουμάλ, Κυριακίδης, Κασμερίδης, Κόρμπος, Πόι, Ακόστα,, Ρομέου

Νέος
Ήρθαν: Ζαχαράκης (τσάτσος-ελεύθερος), Μαρουκάκης (Καλλιθέα-ελεύθερος), Ξενοφώντας Πάνος (ελεύθερος - Θρασύβουλος), Κορκόντζελος, Καλτσάς (ελεύθερος - Καλλιθέα), Μητρόπουλος (δανεικός - Παναιτωλικός), Αντρέας Λάσνικ (ελεύθερος - Μπρέντα), Λιόλιος (ελεύθερος), Ριβέρα, Σαχσανίδης, Παπαδόπουλος

Έφυγαν: Γουνδουλάκης (Πλατανιάς), Περιστερίδης (Πλατανιάς), Σάμαρης (Ολυμπιακός), Ρόκας, Οκόγιε, Ανδράλας

Πλατανιάς
Ήρθαν: Γουνδουλάκης (Πανιώνιος-ελεύθερος), Περιστερίδης (Πανιώνιος-ελεύθερος), Ζουμπουλάκης (Κέρκυρα-ελεύθερος), Γιωργαλλίδης (Αλκή-ελεύθερος), Γιώργος Ν. Γιακουμάκης (Ατσαλένιος), Ιντζίδης (δανεικός - ΠΑΟΚ), Ράφαελ (ελεύθερος - Μπενφίκα), Τόρες (ελεύθερος), Βάσκο Φερνάντες (ελεύθερος - Ολαένσε), Εμίντιο Ράφαελ (ελεύθερος ), Τόνι Μοράλ (ελεύθερος), Νταβίδ Θέρα (ελεύθερος), Ντεντάκης

Έφυγαν:  Ποτουρίδης (Ολυμπιακός), Τσιντί, Αργυρόπουλος, Αναστασάκος, Τζανής, Κηπουρός, Γκονζάλες, Δέντσας, Κουρτεσιώτης, Μιρτσέτα, Λαζαρίδης, Κάλαϊτζιτς, Κανακούδης (Απόλλωνας-ελεύθερος)

Πανθρακικός
Ήρθαν: Χοσέ Μαρία Ερνάντεθ (Γρανάδα-ελεύθερος), Ζεκίνια (ελεύθερος - ΑΕΛ), Πόποβιτς (ελεύθερος - Κόπερ), Μ' Μπο, Ρομέου (ελεύθερος - Λεβαδειακός), Μίκουλιτς (ελεύθερος), Κάσες, Ντε Σόουζα

Έφυγαν: Δημήτρης Παπαδόπουλος (Ατρόμητος-ελεύθερος), Κοντογουλίδης, Μίνγκας (Απόλλων Σμύρνης), Λουσέρο, Βαϊρουά, Μιχαλόπουλος

Βέροια
Ήρθαν: Όστογιτς (Τζαβόρ-ελεύθερος), Σεντεμέντες (Ρούβας-ελεύθερος), Πλαβούκος (Θρασύβουλος-ελεύθερος), Αναστασόπουλος (ελεύθερος - Κέρκυρα), Φελίπε Ντα Κόστα (ελεύθερος - Πανσερραϊκός), Μπεν Ναμπουχανέ (ελεύθερος), Μανουέλ Ρίος (ελεύθερος), Πετρ Τραπ (ελεύθερος), Αποστολόπουλος (δανεικός - ΠΑΟΚ), Μρντάκοβιτς (ελεύθερος).

Έφυγαν: Ολαϊτάν (Ολυμπιακός), Κολί, Άρτσε, Σκαθαρούδης, Ιωάννου, Δασκαλάκης, Γεωργέας (ΑΕΚ), Καφές (ελεύθερος), Σνάουτσνερ

Άρης
Ήρθαν:  Κύργιας (ελεύθερος - Απόλλων Σμύρνης), Γιάννης Παπαδόπουλος (ελεύθερος - Δρέσδη), Έλσνερ (ελεύθερος - Βρότσλαβ), Γκόλιας, Μανιάς (ελεύθερος - Απόλλων Σμύρνης), Μπουζάνης (ελεύθερος), Σαλόζι Ουντότζι (ελεύθερος - Πλατανιάς), Τσουμάνης

Έφυγαν: Γιαννιώτας, Καζναφέρης, Διαμαντάκος, Ζαραδούκας, Βελλίδης, Κοέλιο

τσάτσος
Ήρθαν: Θόδωρος Τριποτσέρης (Καβάλα-ελεύθερος), Δασκαλάκης (Βέροια-ελεύθερος), Γκαλέτι, Κάλαϊτζιτς (ελεύθερος - Πλατανιάς), Μιλιάζες (ελεύθερος), Νιμανί (ελεύθερος), Φραγκουλάκης (ελεύθερος - Αστέρας Τρίπολης), Όγιος (δανεικός - Εστουδιάντες), Φερνάντες (δανεικός - Τβέντε), Ζβασίγια (δανεικός ), Στάθης, Λιφόκο

Έφυγαν: Χαριτωνίδης, Βαλεριάνος, Συνάνης, Χατζηκοσμάς, Ιωαννίδης, Καπουράνης, Γουναρίδης, Κολιακουδάκης, Νύχταρης, Μπαρμπουλάκης, Τζιράκης, Ζαχαράκης, Ζορμπάς, Σόουζα

Απόλλων Σμύρνης
Ήρθαν: Άλβαρες (Αστέρας Τρίπολης-ελεύθερος), Μίνγκας (Πανθρακικός-ελεύθερος), Αργυρόπουλος (Πλατανιάς-ελεύθερος), Γκουέλα (ελεύθερος), Πετρόπουλος (ελεύθερος), Κανακούδης (Πλατανιάς-ελεύθερος), Μπλάζεκ (Σλόβαν Λίμπερετς), Παντελιάδης (Πανσερραϊκός), Βέρτζος (ελεύθερος - Νίκη Βόλου), Κόρμπος (ελεύθερος - Λεβαδειακός), Τζόρβας (ελεύθερος - Τζενοα), Ζουέλα (ελεύθερος), Τσοκάνης, Γκόμες

Έφυγαν: Μανιάς, Κατσίκης, Κύργιας, Κοτταράς, Καραδέμητρος, Κωνσταντίνου,  Κώστας Ιασωνίδης, Στράτος Χιντζίδης,,Βασίλης Ρόβας, Σωτήρης Λεοντίου, Τρύφων Κρουσταλέλης, Λόρενς Ντόε, Στάθης Καραμαλίκης, Μοκτάρ Ντιαλό, Βαγγέλης Βαλαώρας, Γιώργος Αντωνόπουλος, Μιχάλης Κορώνης, Κώστας Κιάσσος

Εργοτέλης
Ήρθαν: Κασαπάκης (ελεύθερος - Παναθηναϊκός), Αναστασάκος (ελεύθερος - Πλατανιάς),  Κουιρουκίδης, Μπαντιμπαγκά (ελεύθερος - Άντερλεχτ), Οράσιο Καρντόσο (ελεύθερος)

Έφυγαν: Τζανακάκης, Μπουχαλάκης, Ζαχόρα

Καλλονή
Ήρθαν: Μιγκέλ Φαρίας (Ένωσης Νέων Παραλιμνίου), Άντριου Χογκ (Ένωσης Νέων Παραλιμνίου), Λεάντρο (δανεικός - Ολυμπιακός), Ποντάνι, Περόνε (ελεύθερος - Αστέρας Τρίπολης), Μάρκος Ντος Σάντος (ελεύθερος), Γιόναν Γκαρσία (ελεύθερος)

Έφυγαν: Νάτσο Νέιρα, Τόνι Γκονζάλες, Σερφά, Ντιμπαλά, Μανουσάκης
Μακούμπα Κάντζι (Λεβαδειακός)


Παναιτωλικός
Ήρθαν: Καλογέρης (ελεύθερος - Βέροια), Καλί (ελεύθερος - Βέροια), Πόι (Λεβαδειακός - ελεύθερος), Ιωάννου (Κέρκυρα - ελεύθερος), Γοδόι (ελεύθερος), Γκάλο (ελεύθερος), Θεοδωρίδης
Έφυγαν: Λούκας Φαβάλι, Γιάννης Ιωάννου, Νίκος Αραμπατζής, Μίρνες Σίσιτς, Παύλος Μητρόπουλος , Ιορδανίδης (ελεύθερος)


Παράθεση
«Γλυκοκοιτάζει» Χορχίτο ο Αστέρας

Στη μεταγραφική λίστα του Αστέρα, ενόψει της καλοκαιρινής μεταγραφικής περιόδου φέρεται να βρίσκεται ο επιθετικός της Μπάτικαν Τίμεο, Χόρχε Μάρια Βεργκόλιο.

Για την απόκτηση του μεσοεπιθετικού της Μπάτικαν, φαίνεται να έχει κινείται ο Αστέρας σύμφωνα πάντα με ιταλικά δημοσιεύματα. Η Μπάτιακαν Τίμεο αγωνίζεται στον τέταρτο όμιλο της Serie C και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογία με διαφορά 7 βαθμούς από τη δεύτερη, τη Ζιγκότζιο Ναπολιτάνα.

Ο 23χρονος Αργεντινός στράικερ την τρέχουσα σεζόν πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις και αυτός είναι ο λόγος  που έκανε τους ανθρώπους του Αστέρα να καταθέσουν πρώιμη πρόταση που όπως φαίνεται ικανοποιεί τόσο τον πρόεδρο της Μπάτικαν, όσο και τον ίδιο τον Χορχίτο, όπως τον αποκαλούν οι φίλοι της Μπατ, που  φιλοδοξεί να συνεχίσει την καριέρα του σε μια μεγάλη ελληνική ομαδα.

Sportdivertente
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 31 Ιούλ 2013 21:33 από ΛΟΚΟ »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #1 στις: Τετ 01 Μάι 2013 13:18 »
Ανακοινώθηκε ο Ολαϊτάν στον Ολυμπιακό
 
Με ανακοίνωση της η ΠΑΕ Ολυμπιακός γνωστοποίησε και επίσημα την έναρξη της συνεργασίας της για τα επόμενα τέσσερα χρόνια, έως το καλοκαίρι του 2017, με τον 20χρονο Νιγηριανό μεσοεπιθετικό, Ολαιτάν Ογιενέιε Μίκαελ. Οι "ερυθρόλευκοι απέκτησαν τον νεαρό ποδοσφαιριστή με ελεύθερη μεταγραφή, καθώς αποδεσμεύτηκε από την Βέροια.

Ο Νιγηριανός πραγματοποίησε καλές εμφανίσεις φέτος με την ομάδα της Βέροιας, σημειώνοντας 5 γκολ και μοιράζοντας 4 ασίστ και βρέθηκε στο στόχαστρο των πρωταθλητών Ελλάδς που τελικά τον απέκτησαν.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός: "Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Ολαιτάν Ογιενέιε Μίκαελ (Olaitan Oyeneye Michael) για τα επόμενα τέσσερα χρόνια."

απο PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #2 στις: Τετ 01 Μάι 2013 14:05 »
Ο μαρινακης μου θυμιζει τον εαυτο μου πριν καμια 7ετια που λιωναμε ολη μερα στο μανατζερ
ειχαμε το χειμωνα 25 παιχτες και ξεκινουσαμε και περναμε απο μαρτιο μεχρι και ιουνιο ενα σωρο
και ξαφνικα αρχες ιουλιου βρισκομασταν με ενα ροστερ 50 παιχτων...

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #3 στις: Τρι 04 Ιούν 2013 12:05 »
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ

Ανακοίνωσε Κυριακίδη η Ξάνθη


Την απόκτηση του Δημήτρη Κυριακίδη ανακοίνωσε η ΠΑΕ Ξάνθη, καλύπτοντας έτσι το κενό στη θέση του τερματοφύλακα. Μετά τη μεταγραφή του Γιούρι Λοντίγκιν στη Ζενίτ Αγίπας Πετρούπολης, και την απόφαση του Σωτήρη Λυμπερόπουλου να αποχωρήσει από την ομάδα, η απόκτηση τερματοφύλακα ήταν επιτακτική γα την ακριτική ομάδα, καθώς είχε μείνει μόνο με τον Μιχάλη Ζαρόπουλο.

Οι άνθρωποι της ομάδας έψαξαν αρκετές περιπτώσεις και τελικά κατέληξαν σε αυτή του Δημήτρη Κυριακίδη που είχε μείνει ελεύθερος από τον Λεβαδειακό. Οι δύο πλευρές τα είχαν βρει εδώ και μερικές ημέρες κι απλά η ΠΑΕ με μία λιτή ανακοίνωση τη Δευτέρα (3/6) επισημοποίησε τη μεταγραφή. «Η Π.Α.Ε. SKODA ΞΑΝΘΗ Α.Ο. ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Δημήτρη Κυριακίδη».

απο Sentragoal.gr

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #4 στις: Τρι 04 Ιούν 2013 19:04 »
Μπαϊράμι: «Στην Εθνική ξανά μέσω Παναθηναϊκού»

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Βασίλης Κωνσταντίνου παρουσίασε τον Εμίρ Μπαϊράμι, την πρώτη μεταγραφή του «τριφυλλιού» ενόψει της νέας σεζόν κι εξέφρασε την πεποίθηση ότι ο Σουηδός θα βοηθήσει πολύ τους «πράσινους».

Από την πλευρά του ο παίκτης επιβεβαίωσε ότι μίλησε με τον Ιμπραΐμοβιτς, ότι γνωρίζει τον Μπεργκ, αλλά δεν έχει μιλήσει μαζί του. Ακόμα τόνισε ότι ξέρει από το ελληνικό ποδόσφαιρο, Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό και ΑΕΚ και πρόσθεσε ότι έχει γνώση για τα ντέρμπι αιωνίων από τον φίλο του και πρώην «ερυθρόλευκο», Ολαφ Μέλμπεργκ και τόνισε ότι θα είναι έτοιμος όταν έρθει η ώρα.

«Ήρθαμε εδώ μετά την αδειοδότηση που πήρε ο Παναθηναϊκός, προχωρά ο μεταγραφικός σχεδιασμός και ένα από τα πρώτα επιτεύγματα του τεχνικού επιτελείου, είναι ο Εμίρ Μπαϊράμι, η πρώτη μας μεταγραφή. Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια του Παναθηναϊκού και είμαστε σίγουροι ότι θα βοηθήσει πάρα πολύ» είπε ο Κωνσταντίνου.


«Κατανοώ τον κόσμο»
Από την πλευρά του ο Μπαϊράμι δήλωσε: «Θέλω να επαναλάβω ότι είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ. Όλα τελείωσαν καλά. Είμαι χαρούμενος που ανήκω στον Παναθηναϊκό, μία μεγάλη ομάδα και ιδανική για να εξελιχθώ. Εγώ και ο Παναθηναϊκός είμαστε στο ίδιο σημείο, χρειαζόμαστε μία επανεκκίνηση.

Δεν θα είναι εύκολο, πρέπει να δουλέψω σκληρά για να πετύχω τους στόχους μου. Θα βάλω την ψυχή μου για να πετύχει αυτό το πλάνο. Ξέρω ότι εσείς οι δημοσιογράφοι κοιτάτε από την αρχή το αποτέλεσμα, όμως το ποδόσφαιρο δεν είναι εύκολο και εξαρτάται από τη σκληρή δουλειά».

Ακολούθως απάντησε σε ερωτήσεις:

Είναι αλήθεια ότι μίλησες με τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβίτς για τον Παναθηναϊκό;

«Ναι, είναι αλήθεια. Ο προπονητής και ο Ζλάταν έπαιξαν μαζί στον Άγιαξ, έχουν επαφή και είμαι χαρούμενος που πήρα μία τόσο καλή σύσταση. Όταν μίλησα μαζί του, μου τόνισε ότι ο Παναθηναϊκός είναι μία μεγάλη ομάδα, να συμφωνήσω μαζί του και να μην διστάσω να πάω, εάν τα βρούμε».

Μήπως επικοινώνησες και με τον Μάρκους Μπεργκ, τον επόμενο μεγάλο στόχο του Παναθηναϊκού;

«Γνωρίζω τον Μπεργκ, ήταν αντίπαλος μου στη Σουηδία και ήμασταν συμπαίκτες στην Εθνική Κ21. Είναι σπουδαίος ποδοσφαιριστής. Είμαστε φίλοι, όμως δεν έχω επικοινωνήσει μαζί του για τον Παναθηναϊκό. Δεν μιλάμε στο τηλέφωνο, τα λέμε όταν βρισκόμαστε. Είναι καλός άνθρωπος, έντιμος. Θα δούμε τι θα γίνει, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει».

Είναι ο Παναθηναϊκός η ευκαιρία σου για να παίξεις ξανά στην Εθνική Σουηδίας;

«Οπωσδήποτε. Θέλω να κληθώ ξανά στην Εθνική και ξέρω ότι πρέπει να δουλέψω σκληρά. Είναι ένας από τους μεγάλους στόχους μου».

Έχεις προετοιμαστεί ψυχολογικά για να σκοράρεις εναντίον του αιώνιου αντιπάλου;

«Έχω ακούσει πολλά για τα ντέρμπι. Έχω φίλο τον Όλαφ Μέλμπεργκ και μου μιλούσε πάντα για αυτά τα παιχνίδια και πόσο μεγάλη εμπειρία είναι για έναν ποδοσφαιριστή. Δεν θα πω ότι είμαι ψυχολογικά προετοιμασμένος για το παιχνίδι, γιατί ακόμα είμαι σε διακοπές. Όμως, υπόσχομαι ότι θα είμαι έτοιμος όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή, όχι μόνο για αυτό το ντέρμπι, αλλά για κάθε παιχνίδι».

Είσαι η πρώτη σημαντική μεταγραφή του καλοκαιριού για το ελληνικό πρωτάθλημα και έκλεισες σχετικά γρήγορα. Ακόμα, ο Παναθηναϊκός δεν συμμετέχει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Τι σκέφτηκες και ποια ήταν τα κίνητα σου για την επιλογή του Παναθηναϊκού;

«Δεν ξέρω πολλά για το ελληνικό ποδόσφαιρο, όμως κάθε Ευρωπαίος ποδοσφαιριστής γνωρίζει τον Παναθηναϊκό, τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ. Δεν μπορώ να έχω άποψη για το πρωτάθλημα. Είναι πρόκληση για κάθε ποδοσφαιριστή να παίξει για τον Παναθηναϊκό, μία τόσο μεγάλη ομάδα. Είναι μία επανεκκίνηση για μένα. Ο Αναστασίου έπαιξε μεγάλο ρόλο στην απόφαση μου. Ήταν εύκολη η απόφαση μου όταν έμαθα το ενδιαφέρον του Παναθηναϊκού. Ζήτησα από τον ατζέντη μου να μην τα θαλασσώσει, γιατί ήθελα να έρθω εδώ».

Οι πληροφορίες που συγκεντρώσαμε από το εξωτερικό για σένα, κάνουν λόγο για έναν ταλαντούχο ποδοσφαιριστή, με ικανότητες, από τον οποίο όμως έλειψε η διάρκεια. Τι σου έλειψε και γιατί πιστεύεις ότι θα το βρεις στον Παναθηναϊκό;

«Αυτή είναι μία δύσκολη ερώτηση. Το ποδόσφαιρο είναι λεπτομέρειες. Άλλες φορές είναι υπέρ σου, άλλες εναντίον σου Τον προηγούμενο χρόνο στην Τβέντε υπήρχε ένας προπονητής ο οποίος δεν με πίστεψε. Αυτό με πήγε πίσω μαζί με κάποιους τραυματισμούς. Είμαι εδώ για να επανεκκινήσω. Δεν θα πω ότι θα παίζω σε κάθε παιχνίδι, γιατί αυτό δεν το ξέρεις στο ποδόσφαιρο. Θα κάνω όμως το καλύτερο δυνατό για να δικαιώσω τις προσδοκίες».

απο Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #5 στις: Τρι 04 Ιούν 2013 20:04 »
Και εμείς μπριαμ είχαμε σήμερα να φάμε.

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #6 στις: Τρι 04 Ιούν 2013 20:11 »
Μην ξεχάσουμε τον Ιμπρα που πηρε τηλεφωνο.

Κιαυτοι πηγαν και το αποκάλυψαν. Κι αν παρεξηγήθηκε ο Πικε???  :P :P :P

Εδω μπαινει το "παρε τηλεφωνο τον κερατα" !!!!

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #7 στις: Τετ 05 Ιούν 2013 11:43 »
onsports.gr
Παράθεση
Μετά από δυο χρόνια παραμονής στον Αστέρα Τρίπολης ο Λεάντρο Αλβάρες αποχωρεί από την ομάδα, τονίζοντας πως πέρασε εξαιρετικά και ευχαριστώντας τους πάντες για όλα όσα έζησαν μαζί.

«Φεύγω από τον Αστέρα απόλυτα ικανοποιημένος από την συμπεριφορά όλων κι εύχομαι τα καλύτερα στο σύλλογο για το μέλλον. Είμαι πολύ χαρούμενος που ήμουν μέλος της ομάδας αυτά τα δύο χρόνια. Φέτος ήταν η καλύτερη σεζόν στην ιστορία του συλλόγου και είμαι περήφανος που συμμετείχα. Ευχαριστώ τον κόσμο, τους συμπαίκτες, τον προπονητή για τις υπέροχες στιγμές που ζήσαμε», είπε χαρακτηριστικά στην εφημερίδα «Sportday» ο Αργεντινός αμυντικός μέσος και πρόσθεσε:

«Περίμενα πρώτα να μιλήσω με τους ανθρώπους του Αστέρα. Δεν έχω συζητήσει με καμία άλλη ομάδα. Από εδώ και πέρα θα κοιτάξω τον επόμενο σταθμό της καριέρας μου. Φυσικά μετά από πέντε χρόνια στην Ελλάδα, θα προτιμούσα να συνεχίσω εδώ. Θα περιμένω να δω τι προτάσεις θα υπάρξουν. Όλοι έχουν εικόνα από μένα και το τι μπορώ να κάνω».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #8 στις: Τετ 05 Ιούν 2013 20:42 »
Παράθεση από: sentragoal.gr
   Ούτε με ένα, ούτε με δύο ούτε με τρεις, αλλά οκτώ(!) ποδοσφαιριστές από το νυν ρόστερ ανανέωσε η ΠΑΕ Καλλονή.

Αναλυτικά:

«Η ΠΑΕ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ανακοινώνει την συνέχιση της συνεργασίας της με τους ποδοσφαιριστές Γιώργο Μανούσο, Ανέστη Αναστασιάδη, Μιχάλη Κριπιντίρη, Γιώργο Χωριανόπουλο, Ιωσήφ Λαμπρόπουλο, Νίκο Γάλα, Τζίμη Βλαστέλλη και Λευτέρη Μάππα».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Σεντεμέντες για τρία χρόνια
« Απάντηση #9 στις: Τετ 05 Ιούν 2013 21:18 »
sport24.gr
Παράθεση
Την απόκτηση του νεαρού ποδοσφαιριστή Γιάννη Σεντεμέντε για τρία χρόνια ανακοίνωσε η Βέροια

Οι Βέροια συνεχίζει την ενίσχυση της με νεαρούς ποδοσφαιριστές για το μέλλον. Την Τετάρτη ανακοινώθηκε η απόκτηση του 21άχρονου αμυντικού Γιάννη Σεντεμέντε.

Ο Σεντεμέντες πέρσι έπαιξε στο Ρούβα 20 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις πετυχαίνοντας μάλιστα και δυο γκολ.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #10 στις: Παρ 07 Ιούν 2013 12:13 »
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

Στον Αστέρα ο Ζησόπουλος


Παίκτης του Αστέρα Τρίπολης για τα επόμενα 3 χρόνια θα είναι ο Γιώργος Ζησόπουλος.

Ο 29χρόνος μέσος είναι ο δεύτερος ποδοσφαιριστής του Λεβαδειακού που θα μετακομίσει στον Αστέρα, μετά από τον Χρήστο Λισγάρα.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ
«Ο Γιώργος Ζησόπουλος είναι το πρώτο μεταγραφικό απόκτημα του Αστέρα για τη φετινή καλοκαιρινή περίοδο, αφού υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για τα επόμενα τρία χρόνια.

Ο Ζησόπουλος, που θα ενισχύσει την μεσαία γραμμή του Αστέρα, γεννήθηκε στις 23 Μαΐου 1984 στην Κατερίνη και μέχρι σήμερα έχει αγωνιστεί στην κορυφαία εθνική κατηγορία σε 251 αγώνες με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, του Λεβαδειακού και του Πανθρακικού, σκοράροντας δέκα φορές. Στον Αστέρα ο Ζησόπουλος θα φοράει το Νο13.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Αστέρα ο Ζησόπουλος τόνισε: «Να ευχαριστήσω τη διοίκηση και τον προπονητή του Αστέρα, που με εμπιστεύτηκαν και μου δίνουν την ευκαιρία να αγωνιστώ σε μία από τις καλύτερες ομάδες στην Ελλάδα.

Θα ήθελα να συγχαρώ όλους τους ανθρώπους του Αστέρα για τα επιτεύγματα και την πορεία της ομάδας κατά την περσινή αγωνιστική περίοδο και να ευχηθώ ανάλογη, αν όχι καλύτερη, πορεία για την φετινή αγωνιστική περίοδο.

Από την πλευρά μου, δεν χρειάζονται λόγια και υποσχέσεις, αλλά να ξέρουν όλοι οι φίλοι της ομάδας πώς θα δώσω και εγώ με την σειρά μου ότι μπορώ στον αγωνιστικό χώρο για να πετύχει η ομάδα τους στόχους που θα θέσει για τη νέα αγωνιστική περίοδο».

απο Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος stefpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #11 στις: Παρ 07 Ιούν 2013 14:00 »
Παράθεση
ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΔΙΕΤΕΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Συμφώνησε με Γουνδουλάκη ο Πλατανιάς



 
Λίγες μέρες μετά τη διάψευση από την πλευρά του Πλατανιά περί ενδιαφέροντος για την απόκτηση του Φανούρη Γουνδουλάκη, ήρθε η... διάψευσή της.

Οι Χανιώτες, λοιπόν, συμφώνησαν σε όλα με τον 30χρονο μέσο που έμεινε ελεύθερος από τον Πανιώνιο για διετές συμβόλαιο και πλέον το μόνο που απομένει είναι η υπογραφή του και οι επίσημες ανακοινώσεις.

Ο Γουνδουλάκης αναμένεται άμεσα στα Χανιά για να υπογράψει και, φυσικά, θα δώσει κανονικά το παρών στο ξεκίνημα της προετοιμασίας της ομάδας για τη νέα σεζόν.

www.sentragoal.gr


Αυτόν τον παίκτη τον ήθελα στον ΠΑΣ...σεμνός, παιδί χαμηλών τόνων, καλός παίκτης (παίζει πολύ κάθετα)
:mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #12 στις: Δευ 10 Ιούν 2013 00:41 »
Παράθεση
ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Γουνδουλάκης διετίας στον Πλατανιά

 
Επίσημα παίκτης του Πλατανιά είναι ο Φανούρης Γουνδουλάκης. Ο 30χρονος μέσος, όπως ήταν γνωστό, υπέγραψε συμβόλαιο για δύο χρόνια με την ομάδα της Κρήτης. Μετά από 9,5 χρόνια στον Πανιώνιο ο Γουνδουλάκης ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο στην καριέρα του και από την επόμενη σεζόν θα αγωνίζεται με την φανέλα του Πλατανιά.

Η ανακοίνωση του Πλατανιά: «Η Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Φανούρη Γουνδουλάκη για τα επόμενα δύο χρόνια. Ο νεοαποκτηθείς ποδοσφαιριστής υπέγραψε σήμερα το μεσημέρι το συμβόλαιο συνεργασίας, στα γραφεία της Π.Α.Ε. στον Πλατανιά, παρουσία του προέδρου και διευθύνοντα συμβούλου της Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων κ. Στέλιου Βαρουξάκη».

απο Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #13 στις: Δευ 10 Ιούν 2013 12:33 »
Παράθεση
Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΤΩΝ

Στον Ατρόμητο ο «Παπ»!

Στον Ατρόμητο θα συνεχίσει την καριέρα του ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από τον Πανθρακικό και συμφώνησε για δυο χρόνια με τους Περιστεριώτες.

Κάτοικος Περιστερίου, λοιπόν, θα είναι για τα επόμενα δυο χρόνια ο Δημήτρης Παπαδόπουλος. Ο «Παπ» επέλεξε, τελικά, να παραμείνει στη χώρα μας και να συνεχίσει την καριέρα του στον Ατρόμητο έχοντας, ταυτόχρονα, δεχθεί ασφυκτικό πρέσινγκ και της ΑΕΚ.

Η απόκτησή του Δημήτρη Παπαδόπουλου είναι η πρώτη μεταγραφή του Ατρόμητου και αποτελεί εισήγηση του Γιώργου Παράσχου, με τον οποίο είχε συνεργαστεί στον Λεβαδειακό. Ο έμπειρος τεχνικός προσανατολίζεται στο να χρησιμοποιήσει τον «Παπ» μαζί με τον Στέφανο Ναπολεόνι στην επίθεση του Ατρόμητου.

Ο Παπαδόπουλος, λοιπόν, συμφώνησε για δυο χρόνια με τον Ατρόμητο και η ανακοίνωση της μεταγραφής θα γίνει ως το απόγευμα της Δευτέρας (10/06).

απο Sentragoal.gr
   

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #14 στις: Δευ 10 Ιούν 2013 12:34 »
Παράθεση
«ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ»

Λισγάρας τριετίας στον Αστέρα


Παίκτης του Αστέρα Τρίπολης είναι από τη Δευτέρα (10/6) ο Χρήστος Λισγάρας. Ο Ελληνας αμυντικός αποτελεί το δεύτερο μεταγραφικό απόκτημα των Αρκάδων στη φετινή καλοκαιρινή περίοδο, αφού υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για τα επόμενα τρία χρόνια.

Ο Λισγάρας, που θα ενισχύσει την αμυντική γραμμή του Αστέρα, γεννήθηκε στις 12 Φεβρουαρίου 1986 στα Γιάννινα και μέχρι σήμερα έχει αγωνιστεί σε 175 αγώνες των εθνικών κατηγοριών με τη φανέλα του Ολυμπιακού, του Λεβαδειακού, της Παναχαικής και του Βύζαντα Μεγάρων σκοράροντας δέκα φορές.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Αστέρα ο Λισγάρας τόνισε: «Χαίρομαι που ήρθα στον Αστέρα, σε μία από τις καλύτερες και πιο οργανωμένες ομάδες στην Ελλάδα και θα ήθελα να ευχαριστήσω για αυτό, τόσο τη διοίκηση, όσο και τον προπονητή της ομάδας, που με εμπιστεύτηκαν και μου δίνουν αυτή την ευκαιρία.

Ήθελα πολύ να αγωνιστώ σε μία ομάδα, που έχει υψηλούς στόχους, είναι πολύ οργανωμένη και βάζει τον πήχη των φιλοδοξιών της κάθε χρόνο και ψηλότερα. Θέλω πάρα πολύ να συνδυαστεί η δική μου παρουσία με μία μεγάλη επιτυχία και γιατί όχι αυτή να μην είναι η είσοδος στους ομίλους του EUROPA LEAGUE.

Γνωρίζω πώς υπάρχουν υψηλές απαιτήσεις από τους φίλους της ομάδας, μετά την πετυχημένη χρονιά που είχε σε πρωτάθλημα, κύπελλο και Ευρώπη, αλλά θέλω να γνωρίζουν όλοι πώς από την πλευρά μου, θα δώσω το 100% των δυνάμεων μου και ακόμα παραπάνω στον αγωνιστικό χώρο για να πετύχει η ομάδα τους στόχους που θα θέσει για τη νέα αγωνιστική περίοδο.»

απο Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #15 στις: Τετ 12 Ιούν 2013 15:25 »
«ΣΤΟΠ» ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΓΡΑΦΟΛΟΓΙΑ

Ανακοίνωσε Μαρουκάκη τριετίας ο Πανιώνιος

 
Παίκτης του Πανιώνιου είναι από σήμερα και για τα επόμενα τρία χρόνια ο Ματθαίος Μαρουκάκης. Ο 23χρονος στράικερ που μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στην γειτονική Καλλιθέα υπέγραψε το συμβόλαιό του στα γραφεία της ΠΑΕ στη Νέα Σμύρνη κι ακολούθως έκανε και τις πρώτες του δηλώσεις.

«Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Ματθαίο Μαρουκάκη για τα επόμενα τρία χρόνια» αναφέρει η ανακοίνωση.

Ο 23χρονος επιθετικός δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας: «Είμαι πολύ χαρούμενος που θα φορέσω την φανέλα του ιστορικότερου συλλόγου της Ελλάδας. Ευχαριστώ τους ανθρώπους της ομάδας και τον προπονητή, Κωνσταντίνο Παναγόπουλο, για την εμπιστοσύνη τους και την ευκαιρία που μου δίνουν. Θα κάνω τα πάντα για να δικαιώσω τις προσδοκίες τους και για να μπορέσει η ομάδα να πετύχει τους στόχους της».

Ο Ματθαίος Μαρουκάκης έχει γεννηθεί στις 4 Ιανουαρίου 1990 έχει ύψος 1.85 και βάρος 84 κιλά. Ξεκίνησε την καριέρα του από την Καλλιθέα, στην οποία έχει αγωνιστεί συνολικά 143 φορές και έχει σκοράρει 38 τέρματα. Παράλληλα έχει αγωνιστεί σε 12 παιχνίδια κυπέλλου και έχει σκοράρει 3 φορές.

Εξάλλου, οι «κυανέρυθροι» βάζουν φρένο στην μεταγραφολογία κι ενημερώνουν πως: «Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ, λόγω των καθημερινών ανυπόστατων δημοσιευμάτων αναφορικά με "μεταγραφικούς" στόχους της, θέλει να υπενθυμίσει πως μοναδική έγκυρη ενημέρωση για τις μεταγραφές, τις αποδεσμεύσεις ποδοσφαιριστών καθώς και όλα τα θέματα της ομάδας, είναι αποκλειστικά αυτή που γίνεται μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της».

απο Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #16 στις: Πεμ 13 Ιούν 2013 14:53 »
Αστέρας Τρίπολης: Ανακοίνωσε Ζαραδούκα

Παίκτης του Αστέρα και με κάθε... επισημότητα είναι ο Γιάννης Ζαραδούκας, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο τριών ετών.

Αναλαυτικά η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Ιωάννη Ζαραδούκα για τα επόμενα τρια (3) χρόνια.

απο Onsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος PASpartoo

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #17 στις: Πεμ 13 Ιούν 2013 15:37 »
Αστέρας Τρίπολης: Ανακοίνωσε Ζαραδούκα

Παίκτης του Αστέρα και με κάθε... επισημότητα είναι ο Γιάννης Ζαραδούκας, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο τριών ετών.

Αναλαυτικά η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Ιωάννη Ζαραδούκα για τα επόμενα τρια (3) χρόνια.

απο Onsports.gr
to διάβασα και εγώ, αλλά έχω διαβάσει επίσης ότι ο γαύρος δεν τον αφήνει να πάει ελευθερος στον αστέρα, παοκ & παο....
πως έγινε αυτό????

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #18 στις: Σαβ 15 Ιούν 2013 00:14 »
Παράθεση
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΝΙΩΤΕΣ

Πήρε και Γιωργαλλίδη ο Πλατανιάς!


Σε μία σημαντική προσθήκη στο ρόστερ του προχώρησε την Παρασκευή (14/6) ο Πλατανιάς, ο οποίος ανακοίνωσε την απόκτησή και δεύτερου πορτιέρο εντάσσοντας στο δυναμικό του τον Κύπριο διεθνή, Αντώνη Γιωργαλλίδη.

Μετά τον Κώστα Περιστερίδη, λοιπόν, οι Χανιώτες πήραν και τον πορτιέρο της Εθνικής Κύπρου, ο οποίος βρέθηκε στα Χανιά και υπέγραψε το βράδυ της Παρασκευής συμβόλαιο με τον Πλατανιά, για συνεργασία δυο χρόνων. Ετσι, θα... ξενιτευτεί για πρώτη φορά στην καριέρα του!

Ο 31χρονος γκολκίπερ αγωνιζόταν τη φετινή σεζόν στην Αλκή Λάρνακας. Πριν την ομάδα της Λάρνακας είχε αγωνιστεί για 6 χρόνια στην Ομόνοια και νωρίτερα άλλα 6 χρόνια στην Ανόρθωση, απ' όπου και ξεκίνησε την καριέρα του.

απο Sentragoal.gr


Παράθεση
ΤΟΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΟΙ ΒΟΙΩΤΟΙ

Στον Λεβαδειακό ο Κάντζι!


Στον Λεβαδειακό θα συνεχίσει την καριέρα του ο Κακούμπα Κάντζι, ο οποίος τη φετινή σεζόν βοήθησε τα μέγιστα την Καλλονή να επιτύχει το στόχο της ανόδου.

Παίκτης του Λεβαδειακού, λοιπόν, είναι ο διεθνής με την Γκάμπια, Μακούμπα Κάντζι, ο οποίος έναντι μικρού αντιτίμου στην ομάδα της Λέσβου, μιας και το συμβόλαιο εξέπνεε τον Ιανουάριο, μετακομίζει στην ομάδα της Βοιωτίας.

Ο διεθνής από την Γκάμπια πραγματοποίησε εξαιρετική σεζόν και βοήθησε τα μέγιστα τους νησιώτες για να ανέβουν στην Σούπερ Λίγκα και γι' αυτό ήταν μήλος της έριδος για πολλές ομάδες, με τον Λεβαδειακό να νικάει τους πάντες στο τέλος!

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ:

«Η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την απόκτηση του διεθνούς με την εθνική Γκάμπια επιθετικού, Macoumba Kandji».

απο Sentragoal.gr


Παράθεση
ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΥΠΕΓΡΑΨΕ

Πήρε Όστοϊτς η Βέροια
 
Συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους με την Βέροια υπέγραψε ο Σέρβος Μπράνκο Όστοϊτς. Ο Όστοϊτς είναι 29 ετών, μέσος και έχει ύψος 1,86. Ο Σέρβος έχει περάσει όλη του την καριέρα αγωνιζόμενος στο πρωτάθλημα της χώρας του. Ο 29χρονος ήταν για τρία χρόνια στη Τζαβόρ ενώ έχει αγωνιστεί και με την Παρτιζάν Μπουμπαρέβο, την Πριμπόχ, την Σλόμποντα Τσάτσακ και την Ραντίνσκι Κραγούγεβατς.

Αυτή είναι μια ακόμα μεταγραφική ενίσχυση για την Βέροια, που έχει ανανεώσει την συνεργασία της με τον Κάλι και έχει αποκτήσει και τον Αλέξανδρο Βεργώνη επίσης για ένα χρόνο.

Η ανακοίνωση της Βέροιας: « Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Branko Ostojic για ένα χρόνο.»

απο Sentragoal.gr


Παράθεση
Στον ΟΦΗ ο Τριποτσέρης!
 
Και το όνομα αυτού Θόδωρος Τριποτσέρης. Ο έμπειρος αμυντικός συμφώνησε και υπέγραψε διετές συμβόλαιο με τον ΟΦΗ, από τη στιγμή που οι Κρητικοί είδαν τον Αχιλλέα Σαρακατσάνο να αποφασίζει εν τέλει την παραμονή του στον Πανθρακικό.

Στον ΟΦΗ, λοιπόν, θα συνεχίσει την καριέρα του ο Τριποτσέρης. Ο έμπειρος αμυντικός συμφώνησε σ' όλα με τους Κρητικούς που εδώ και μέρες κατόπιν εισήγησης του Παύλου Δερμιτζάκη βρίσκονταν σε αναζήτηση κεντρικού αμυντικού.

Ο Τριποτσέρης ήταν ο πρώτος σε συμμετοχές ποδοσφαιριστής της Καβάλας στο πρωτάθλημα της Football League που πέρασε. Αγωνίστηκε σε 34 παιχνίδια, έχοντας στα πόδια του 3223 λεπτά και μέσο όρο χρόνο συμμετοχής 94,79. Ο 27χρονος αμυντικός ξεκίνησε την καριέρα του από τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού, πήγε στην Ανόρθωση, όπου αγωνίστηκε για δύο σεζόν στο κυπριακό πρωτάθλημα, ακολούθησαν ο Λεβαδειακός, η Λάρισα, ξανά ο Λεβαδειακός, η Δόξα Δράμας και ο τελευταίος του σταθμός ήταν η Καβάλα.
   
απο Sentragoal.gr

Παράθεση
«ΣΤΟΠ» ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΓΡΑΦΟΛΟΓΙΑ

Ανακοίνωσε Μαρουκάκη τριετίας ο Πανιώνιος
 
Παίκτης του Πανιώνιου είναι από σήμερα και για τα επόμενα τρία χρόνια ο Ματθαίος Μαρουκάκης. Ο 23χρονος στράικερ που μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στην γειτονική Καλλιθέα υπέγραψε το συμβόλαιό του στα γραφεία της ΠΑΕ στη Νέα Σμύρνη κι ακολούθως έκανε και τις πρώτες του δηλώσεις.

«Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Ματθαίο Μαρουκάκη για τα επόμενα τρία χρόνια» αναφέρει η ανακοίνωση.

Ο 23χρονος επιθετικός δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας: «Είμαι πολύ χαρούμενος που θα φορέσω την φανέλα του ιστορικότερου συλλόγου της Ελλάδας. Ευχαριστώ τους ανθρώπους της ομάδας και τον προπονητή, Κωνσταντίνο Παναγόπουλο, για την εμπιστοσύνη τους και την ευκαιρία που μου δίνουν. Θα κάνω τα πάντα για να δικαιώσω τις προσδοκίες τους και για να μπορέσει η ομάδα να πετύχει τους στόχους της».

Ο Ματθαίος Μαρουκάκης έχει γεννηθεί στις 4 Ιανουαρίου 1990 έχει ύψος 1.85 και βάρος 84 κιλά. Ξεκίνησε την καριέρα του από την Καλλιθέα, στην οποία έχει αγωνιστεί συνολικά 143 φορές και έχει σκοράρει 38 τέρματα. Παράλληλα έχει αγωνιστεί σε 12 παιχνίδια κυπέλλου και έχει σκοράρει 3 φορές.

Εξάλλου, οι «κυανέρυθροι» βάζουν φρένο στην μεταγραφολογία κι ενημερώνουν πως: «Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ, λόγω των καθημερινών ανυπόστατων δημοσιευμάτων αναφορικά με "μεταγραφικούς" στόχους της, θέλει να υπενθυμίσει πως μοναδική έγκυρη ενημέρωση για τις μεταγραφές, τις αποδεσμεύσεις ποδοσφαιριστών καθώς και όλα τα θέματα της ομάδας, είναι αποκλειστικά αυτή που γίνεται μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της».

απο Sentragoal.gr


Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΕΠΙΣΗΜΑ

Πήρε Γκουέλα ο Απόλλωνας

Παίκτης του Απόλλωνα είναι από την Παρασκευή (14/6) ο Φρανκ Γκουέλα, ο οποίος έχει περάσει από ουκ ολίγες ομάδες στην Ελλάδα.

Ο μέσος από την Ακτή Ελεφαντοστού αγωνιζόταν τους τελευταίους μήνες στην Λουντογκόρετς Ραζγκράντ, με την οποία πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Βουλγαρία, ενώ στο παρελθόν έχει αγωνιστεί στην Λάρισα, την Αναγέννηση Καρδίτσας, τη Βέροια και την Κέρκυρα.

Αναλυτικά, στην ανακοίνωση αναφέρεται:

«Η ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Φρανκ Μάνγκα Γκουέλα.

Γεννημένος στις 19 Ιουνίου 1986, στο Αμπιτζάν της Ακτής Ελεφαντοστού, ο Φρανκ Γκουέλα αγωνίζεται ως μέσος. Κατά την περασμένη αγωνιστική περίοδο αγωνίστηκε στην πρωταθλήτρια Βουλγαρίας Λουντογκόρετς Ραζγκράντ, με την οποία είχε δώδεκα συμμετοχές και ένα γκολ.

Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί: την περίοδο 2003-04 στην Μέλοντι Σαντάουνς της Νοτίου Αφρικής (11 συμμ., 1 γκολ), 2004-05 στην Αναγέννηση Καρδίτσας (Γ' Εθνική – 27 συμμ., 3 γκολ), 2005-06 στην Βέροια (Β' Εθνική – 27 συμμ., 5 γκολ), 2006-07 στην Κέρκυρα (Α' Εθνική – 29 συμμ., 6 γκολ), 2007-08 και το πρώτο εξάμηνο της περιόδου 2008-09 στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ (24 συμμ., 2 γκολ), το δεύτερο εξάμηνο της περιόδου 2008-09 στην Λάρισα (13 συμμ, 1 γκολ), 2009-011 στην Αρμίνια Μπίλεφελντ (38 συμμ., 2 γκολ) και στη συνέχεια στην Λουντογκόρετς Ραζγκράντ (12 συμμ., 1 γκολ) με την οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα Βουλγαρίας».

απο Sentragoal.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Ιούν 2013 00:40 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #19 στις: Δευ 17 Ιούν 2013 10:40 »
Παράθεση
ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

Ζουμπουλάκης διετίας στον Πλατανιά
 
Ο Αγγελος Ζουμπουλάκης θα φορά τα ερυθρόλευκα από τη νέα σεζόν. Οπως είχαμε γράψει και στο χθεσινό φύλλο, ο 24χρονος δεξιός μπακ ήταν ο παίκτης που είχαν ξεχωρίσει ο Μαρίνος Ουζουνίδης και οι άνθρωποι του Πλατανιά μετά την αποχώρηση του Λεωνίδα Αργυρόπουλου.

Μάλιστα σήμερα ο Ζουμπουλάκης, που πέρυσι μέτρησε 18 παρουσίες με την ομάδα της Κέρκυρας στη Super League πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις, θα υπογράψει διετές συμβόλαιο συνεργασίας εντός της ημέρας.

Ακόμη, ίσως και σήμερα να ανακοινωθεί η απόκτηση του 31χρονου Κύπριου τερματοφύλακα Αντώνη Γεωργαλίδη, ενώ συζητήσεις -πέραν του 27χρονου επιθετικού Νταβίντ Τόρες, ο οποίος είναι μια ανάσα μακριά- υπάρχουν και με ακόμη δύο Ισπανούς κι έναν Πορτογάλο αμυντικό.

Στο θέμα του Σαλόζε Ουντότζι (έχει καλή οικονομική πρόταση από το εξωτερικό), ο Πλατανιάς δεν πρόκειται να μπει σε διαδικασία πλειστηριασμού και θα ασχοληθεί μόνο εάν ο ίδιος ο Νιγηριανός επιλέξει να προσεγγίσει τους «ερυθρόλευκους».

απο Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #20 στις: Τρι 18 Ιούν 2013 00:53 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ

Επέστρεψε στον ΟΦΗ ο Δασκαλάκης
 
Ο Σήφης Δασκαλάκης είναι και επίσημα παίκτης του ΟΦΗ αφού η απόκτηση του ανακοινώθηκε στην ιστοσελίδα της ομάδας του Ηρακλείου.
Ο 31χρόνος γκολκίπερ υπέγραψε 3ετές συμβόλαιο συνεργασίας και τίθεται στην διάθεση του Παύλου Δερμιτζάκη ενώ θα είναι ένα από τα νέα πρόσωπα της «πρώτης» που θα γίνει στο «Γεντί Κουλέ» την επόμενη εβδομάδα.
Μιλώντας μετά την ανακοίνωση της μεταγραφής του, ο Σήφης Δασκαλάκης υποστήριξε ότι «είμαι πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στην ομάδα που ξεκίνησα το ποδόσφαιρο, την ομάδα που υποστηρίζω από μικρό παιδί. Είμαι έτοιμος να προσφέρω και να βοηθήσω, μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά, για να φέρουμε τον ΟΦΗ στην θέση που του αξίζει να βρίσκεται».

απο Sentragoal.gr

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #21 στις: Τρι 18 Ιούν 2013 21:52 »
Παράθεση
ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΧΡΟΝΙΑ»

Ανακοίνωσε Ζαχαράκη ο Πανιώνιος

Στον Πανιώνιο θα συνεχίσει την καριέρα του ο Μανώλης Ζαχαράκης. Ο νεαρός αμυντικός που μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στον ΟΦΗ και πραγματοποίησε 20 εμφανίσεις με τη φανέλα των Ομιλητών στο περσινό πρωτάθλημα.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Μανώλη Ζαχαράκη. Ο 21χρονος αμυντικός, την περσινή περίοδο αγωνίστηκε σε 20 παιχνίδια πρωταθλήματος με την φανέλα του ΟΦΗ».

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του και την γνωριμία του με τον προπονητή της ομάδας, Κωνσταντίνο Παναγόπουλο, ο Μανώλης Ζαζαράκης δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Πανιώνιου: «Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που θα συνεχίσω την καριέρα μου στον Πανιώνιο.

Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της ομάδας για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν και υπόσχομαι ότι θα κάνω ότι μπορώ για να πετύχει ο σύλλογος τους στόχους του. Μας περιμένει μια δύσκολη χρονιά, στην οποία όμως θα προσπαθήσουμε να δώσουμε χαρές στον κόσμο της ομάδας μας».

απο Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #22 στις: Τετ 19 Ιούν 2013 00:08 »
Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων ... ας πούμε.

Παράθεση
Γράφει ο ΑΠΟΦΥΣΟΥΝΑΚΙΑΣ ...


Φωτο:olatagoal.gr

Μετά το Μάριο Οικονόμου, όνομα και πράμα στα Οικονομικά της ΠΑΕ ΠΑΣ, η Κάλιαρι  χτυπάει  Μπακάκη  Παναιτωλικού και Τάτο, με το 2ο να αγγίζει το 1 εκ.

Ταλέντο ο 1ος!

Ζ
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 19 Ιούν 2013 00:16 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #23 στις: Τετ 19 Ιούν 2013 14:14 »
Παράθεση
ΛΙΤΗ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΩΝ ΑΚΡΙΤΩΝ

Πήρε Χέμα η Skoda Ξάνθη
 
Την απόκτησή του 33χρονου Ισπανού πορτιέρο, Χοσέ Μαρία Χιμένεθ Πέρεθ, πιο γνωστό ως Χέμα ανακοίνωσε την Τετάρτη (19/6) η διοίκηση της Skoda Ξάνθη.

Ο Χέμα, λοιπόν, θα συνεχίσει την καριέρα του στους αρκίτες έχοντας σημαντική καριέρα και εικόνες από την Ισπανία. Από το 2006 αγωνιζόταν στη Χερέθ, ενώ κατά το παρελθόν έχει φορέσει τη φανέλα των Αλκερίας, της Μούρθια Β', αλλά και της Αλικάντε.

Η λιτή ανακοίνωση της Ξάνθης:

«Η Π.Α.Ε. SKODA ΞΑΝΘΗ Α.Ο. ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή JOSE MARIA GIMENEZ PEREZ».

απο Sentragoal.gr

Παράθεση
Παντίδος ως το 2016 στην Πλατεία

Τη φανέλα του Πανιώνιου θα συνεχίσει να φοράει μέχρι το 2016 ο Νίκος Παντίδος. Ο 22χρονος αμυντικός που πέρυσι αγωνίστηκε σε εννιά αγώνες πρωταθλήματος, τα βρήκε σε όλα με τους διοικούντες τους Νεοσμυρνιώτες και πέρασε την Τετάρτη (19/6) από τα γραφεία της ΠΑΕ στην Πλατεία για να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ανακοινώνει την επέκταση της συνεργασίας με τον Νίκο Παντίδο. Ο 22χρονος αμυντικός θα αγωνίζεται με την φανέλα του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ μέχρι τον Ιούνιο του 2016»

απο Sentragoal.gr


Παράθεση
Υπογράφει στον ΠΑΟΚ ο Λόπεθ

Στόπερ εκ Ισπανίας που ενδιέφερε δεδομένα τον περασμένο Γενάρη τον Παναθηναϊκό παίρνει ο ΠΑΟΚ και δη αποκτά τον Ινίγκο Λόπεθ που έμεινε ελεύθερος από τη Γρανάδα.

Και το όνομα αυτού, Ινίγο Λόπεθ… Ο Ισπανός αμυντικός που τον Ιανουάριο απασχόλησε έντονα τον Παναθηναϊκό, βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη για τις τελικές συζητήσεις με τον ΠΑΟΚ. Οι πληροφορίες από τη συμπρωτεύουσα αναφέρουν πως ο έμπειρος αμυντικός που έμεινε ελεύθερος από τη Γρανάδα, έχει συμφωνήσει με τον «δικέφαλο» με 400.000 ευρώ το χρόνο για διετές ή τριετές συμβόλαιο και απομένουν τα διαδικαστικά για να «κλείσει» η μεταγραφή.

Το who is who του Λόπεθ

Ο Λόπεθ γεννήθηκε στις 23/7/1982 και θα κλείσει σε ένα μήνα τα 31 του χρόνια.

Ξεκίνησε την καριέρα του από τη Λας Ρόζας, ενώ αγωνίστηκε επίσης στην Ατλέτικο Μαδρίτης Β', στη Σαν Σεμπαστιάν Ντε Λος Ρέγιες, ενώ το 2007 πήγε στην Αλκορκόν με την οποία έπαιξε στην τρίτη κατηγορία της Ισπανίας.

Το 2010 μετακόμισε στη Γρανάδα, με την οποία έπαιξε μία χρονιά στη Σεγούντα Ντιβισιόν και δύο χρονιές στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Τη σεζόν, που τελείωσε, είχε 23 συμμετοχές, από τις οποίες τις 21 ως βασικός, ενώ στην τελική ευθεία του πρωταθλήματος ο Αλκαράθ τον περιθωριοποίησε.

Μετά από μία εντός έδρας ήττα από την Μπέτις με 1-5 στις 5 Απριλίου, ο πρώην προπονητής του Αρη έθεσε τον Λόπεθ εκτός ομάδας και δεν τον χρησιμοποίησε στα τελευταία 8 παιχνίδια.

απο Sentragoal.gr


   

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2013
« Απάντηση #24 στις: Πεμ 20 Ιούν 2013 17:42 »
Παράθεση
ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ

Παίρνει Στάθη ο ΟΦΗ
 
Την φανέλα του ΟΦΗ θα φοράει για τα επόμενα δύο χρόνια, ο Γιάννης Στάθης.

Ο 26χρόνος δεξιός μπακ που συμφώνησε σε όλα και θα βρίσκεται στο Ηράκλειο την Παρασκευή αποτελώντας προσωπική επιλογή του Παύλου Δερμιτζάκη που τον γνωρίζει καλά από την περσινή θητεία τους στον Πανθρακικό.

Ο 26χρονος δεξιός μπακ συμφώνησε σε όλα με τον ΟΦΗ για συμβόλαιο διάρκειας 2 χρόνων και η μεταγραφή του θα ολοκληρωθεί με την έλευση του στο Ηράκλειο.

απο Sentragoal.gr

Παράθεση
ΕΙΝΑΙ Η 5η ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ

Ανακοίνωσε Πετρόπουλο ο Απόλλων

Το μεταγραφικό μπαράζ του Απόλλωνα συνεχίζεται, καθώς ανακοίνωσε την απόκτηση του Αντώνη Πετρόπουλου, που θα αποτελέσει τη δύναμη του «πυρός» για την «Ελαφρά Ταξιαρχία» στη Super League.

O 27χρονος φορ, που ξεκίνησε την αγωνιστική σεζόν 2012-13 από τον Παναθηναϊκό και την ολοκλήρωσε στην ΑΕΚ, είναι η πιο σημαντική από τις μεταγραφικές κινήσεις που έχει κάνει μέχρι τώρα ο Απόλλωνας, που επιστρέφει με υψηλές φιλοδοξίες στη Super League. Ήδη έχουν αποκτηθεί από τον Απόλλωνα οι Αλβάρεζ, Μίνγκας, Αργυρόπουλος και Γκουέλα.

Ο Πετρόπουλος άρχισε την καριέρα του από το Αιγάλεω, συνέχισε στο Κερατσίνι και στο Χαϊδάρι, επέστρεψε στο Αιγάλεω και στη συνέχεια έκανε το μεγάλο βήμα, παίρνοντας μεταγραφή στον Παναθηναϊκό. Εκεί έμεινε για περίπου 4,5 χρόνια όπου δεν κατάφερε να καθιερωθεί και έτσι τους τελευταίους έξι μήνες αγωνίστηκε στην ΑΕΚ.


Η ανακοίνωση του Απόλλωνα: «Η ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή, Αντώνη Πετρόπουλου. Ο 27χρονος επιθετικός, κατά την περασμένη αγωνιστική περίοδο, αγωνίστηκε σε Παναθηναϊκό και ΑΕΚ».

apo Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!