Αποστολέας Θέμα: Σάββας Παντελίδης  (Αναγνώστηκε 103694 φορές)

Συνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #425 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 18:28 »
Ο Τσιώλης το ξέρει ότι ...είναι υποψήφιος ???  %-| %-| %-|

Αποσυνδεδεμένος Proctor

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #426 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 19:23 »
Εκείνο που έχω ακούσει για τον Τσιώλη από ιατρική πηγή που είναι μέσα στα γήπεδα για χρόνια, είναι ότι δουλεύει πολύ τα "φάρμακα". Το άκουσα πέρυσι στο εντός play-off με Αστέρα. Ε, δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο εκείνη τη μέρα να βλέπω εκείνον το Σανκαρέ να τρέχει σαν να έχει νέφτι στον πισινό. Μέχρι να πω μια κουβεντα στο διπλανό, τον έβλεπες από κεντρικός αμυντικός να γίνεται εξτρέμ και τούμπαλιν. Και μάλιστα προ ολίγων ημερών είχε παίξει και τελικό κυπέλλου κτλ.
Αμ εκείνος ο Τσαμπούρης? Δεν έπαιξε με μας στα play-off γιατί είχε πάθει ζημιά στον τελικό. Τι ζημιά? Από τη συγκεκριμένη πηγή έγινε λόγος για "κάταγμα εκ κοπώσεως" πράγμα που είναι εντελώς αφύσικο για ένα υγιή νέο άνθρωπο.
Θυμάμαι και κάτι άλλους, τύπου Μπρέσκα κτλ, που όταν ήτανε σε ομάδες του Τσιώλη, παίζανε σαν αφιονισμένοι και μετά γιοκ.
Τι να πω, δεν ξέρω ρε παιδιά, δεν ξέρω...
ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.003
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #427 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 19:45 »
Δεν υπάρχει Τσιώλης προπονητής. Απορώ που στα κομμάτια έχετε δει σοβαρή δουλειά του χωρίς παρασκήνια και καραβιές αξιόλογων παικτών. Ο μόνος προπονητής που πραγματικά κατάφερε να παράξει έργο ήταν ο Χριστόπουλος.

Αποσυνδεδεμένος ssss

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #428 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 19:54 »
χριστοπουλος ή αναστασιαδης.. κανενας αλλος

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #429 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 20:22 »
Ο Τσιώλης το ξέρει ότι ...είναι υποψήφιος ???  %-| %-| %-|

christos ... μίλησαν με τον πρόεδρο σήμερα, ωστόσο προσωρινός ο Γεωργόπουλος, όπως και με Ντελόλ ξανά - όπουλος.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος tito

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #430 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 22:27 »
Έγραφαν οι παπαγάλοι: Νεος και φιλόδοξος προπονητής ο Παντελίδης.
Γράφουν οι παπαγάλοι: Έφυγε ο έμπειρος προπονητής Παντελίδης.

Οτι τους πουν γράφουν, οπώς τους βολευει.
Γράψε απλα : 15χρονια προπονητής σε Β Γ εθνική.

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #431 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 22:53 »
Τουλάχιστον κ με τον ......όπουλο στον πάγκο το Σάββατο θα έχουμε περισσότερες ελπίδες να πάρουμε το παιχνίδι απο ότι με τον Παντελίδη.
Καλύτερα κ για εκείνον που έφυγε πρίν το παιχνίδι με τον Πλατανιά γιατί θα γινόμασταν πανελλαδικά ρόμπα.
Κρίμα παντως που δεν θα έχει την ευκαιρία να μας αποδείξει τι χάσαμε κ τι αξίζει!!! :P :P
Γεια σου Σάββα δεν θα μας λείψεις καθόλου πίστεψε μας όπως κ ο χοντρός όταν την κάνει απο εδώ.
Τουλάχιστον ας στηρίξουμε όλοι την ομάδα. :flag: :flag: :flag: :flag:
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος marios

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #432 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 22:59 »
Ο Τσιώλης το ξέρει ότι ...είναι υποψήφιος ???  %-| %-| %-|

christos ... μίλησαν με τον πρόεδρο σήμερα, ωστόσο προσωρινός ο Γεωργόπουλος, όπως και με Ντελόλ ξανά - όπουλος.

Τον Γεωργοπουλο αφήστε τον ήσυχο. Πλέον εχει να διοικήσει το Νοσοκομείο...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #433 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 23:03 »
... ξανά - όπουλος

Παράθεση
Γιώργος Γεωργουλόπουλος: «Μετά τα τελευταία γεγονότα είχαμε την σημερινή άσχημη και στενάχωρη κατάληξη για όλους. Την απομάκρυνση του κου Παντελίδη από τον πάγκο της ομάδας μας. Ένας τίμιος, εργατικός προπονητής και εξαίρετος άνθρωπος. Ολοι πλέον πρέπει να αναλογιστούμε τις ευθύνες μας, όπως πρέπει να αναλογιστούμε και το μερίδιο που μας αναλογεί. Οι ποδοσφαιριστές μας έχουν συνειδητοποιήσει την κρισιμότητα της κατάστασης. Το Σάββατο πρέπει να πάμε όλοι μια γροθιά. Κόσμος, διοίκηση, προπονητικό επιτελείο, ποδοσφαιριστές, με μοναδικό στόχο την νίκη. Έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη στις ικανότητές των ποδοσφαιριστών μας και βγάζοντας πάθος και εγωισμό πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε».


Υ.Γ.: Θερμούς χαιρετισμούς στέλνει ο σύντοφος Ewald ... ιδιαίτερα στο lemorsero.  :flag:
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #434 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 23:22 »
δλδη ψηθηκε ο Γερμανος να ξανακατεβει Ελλαδα?μακαρι...να ηρεμησει κι lemorsero ...Τσιολης στα Γιαννενα ειναι κ θα  ειναι μονο ενας...ο ΝικοΤσιολς :P
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 31 Οκτ 2013 23:36 από paspaliars »
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #435 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 23:36 »
-Έτσι για την Ιστορία
ο Παντελίδης πριν ενα χρόνο,

..στις 21/10/2012,
ζήταγε συγνώμη απο τον κόσμο του Πανθρακικού
μετά απο το παιχνίδι Πανθρακικός-ΠΑΣ 0-3...

======================================

-Μετά τον απρόσμενο αποκλεισμό απο τον Αιγινιακό
ο ίδιος είπε πως την φετινή συγνώμη του,
απο το κόσμο του ΠΑΣ θα την ζητήσει το Σάββατο
στο μάτς με τον Πλατανιά...

-Δεν πρόλαβες Σάββα, το Σάββατο...

=============================

-Προσωπικά καμία συγνώμη δεν ήθελα απο τον Παντελίδη...

-Αυτό που ήθελα ήταν
να με κάνει
να μπορώ να χειροκροτάω την ομάδα μου
μετά απο κάθε παιχνίδι


...κι αν αυτό το χειροκρότημα θα προερχόταν μετά απο ήττα
τόσο πιο μεγάλη αξία θα είχε αυτό..

-Είχα γράψει οτι όσο παίρνει βαθμούς, η παραμονή του θα παρατείνεται...

-Δυστυχώς η ομάδα μας, κυρίως εκτός έδρας
έδειχνε ενα πολύ κακό πρόσωπο
δεν είναι τυχαίο οτι έχουμε να χαμογελάσουμε ΣαββατοΚύριακο
εδώ κι εναν μήνα...

-Το 2-2 της Βέροιας, αν και μάς άφησε ακόμα μια πίκρα
έδωσε μικρή παράταση στον Παντελίδη
και αυτό διότι ο βαθμός κρίθηκε θετικός....

-Ο (δίκαιος) και αναπάντεχος αποκλεισμός του ΠΑΣ απο τον Αιγινιακό
και μάλιστα σε διπλά παιχνίδια
ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι...

-Οι αλλαγές , συνήθως γίνονται για καλύτερα αποτελέσματα
για αντιστροφή του αρνητικού κλίματος
και σε αυτό περιλαμβάνεται και η ψυχολογία...

-Ο χρόνος λοιπόν θα δείξει αν η αλλαγή και η επιλογή προπονητή
θα κάνει τον ΠΑΣ καλύτερο...

-Αντικειμενικά
η απομάκρυνση του Παντελίδη ήταν επιβεβλημένη
διότι η αγωνιστική εικόνα του ΠΑΣ ήταν κακή
και δεν φαινόταν οτι κάτι θα άλλαζε προς το καλύτερο...

-Η πρόκριση του ΠΑΣ στο Κύπελλο, ύστερα απο τέτοια εμφάνιση
θα έδινε άλλη μια ανάσα στο θέμα ''παραμονή Παντελίδη''
και επιπλέον ο αγώνας με τον Πλατανιά
θα έπαιρνε χαρακτήρα ''προπονητολογίας''...
...και θα υπήρχε ο κίνδυνος
απόκρυψης του πραγματικού στόχου, που είναι η νίκη....

-Οι 11 βαθμοί βέβαια και η 10η θέση του ΠΑΣ
ανήκουν ολοκληρωτικά στον Παντελίδη στις πρώτες αυτές 9 αγωνιστικές

...όμως βάσει αγωνιστικής εικόνας του ΠΑΣ
και βάσει όλων αυτών που είδαμε
όλοι ξέρουμε-και ο ίδιος ο Παντελίδης ξέρει-
οτι θα μπορούσαν αναμφισβήτητα κ αντικειμενικά να είναι περισσότεροι...

-Διαβάζουμε για λύση της συνεργασίας ''κοινή συναινεσει''...
-Ούτε ''σε διώχνω'' ..''ούτε παραιτούμαι''...

-Καλή συνέχεια στον Παντελίδη
και ας ελπίσουμε οι νεες επιλογές
να μας κάνουν να λέμε
οτι είμαστε υπερήφανοι για αυτήν την ομάδα....
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 31 Οκτ 2013 23:44 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #436 στις: Πεμ 31 Οκτ 2013 23:56 »
Ο λέμος να ανακαλέσει, όπως ανακάλεσε ο Ρίβας για Παράσχο...

-δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει αυτός.
-γιατί λάκημ;
-έτσι!
-άλλο πάλι και τούτο! τι έτσι;
-έτσι είπα, σκάσε Τσόλη! θα του κάνω προσωπικό πόλεμο εγώ να μην έρθει.
-χαχαχα βρε τι πάθαμε πάλι απόψε

...κι έλεγε μετά τα καλύτερα για τον καταξιωμένο έμπειρο κτλ

Αν δεν θέλει:

1ον Να ακούσει κάνα...Ναυάγησε η περίπτωση Τσιώλη γιατί οι γνωστοί άγνωστοι που θέλουν να επιβάλλουν τον εκάστοτε προπονητή, είχαν ξεκινήσει ήδη τον πόλεμο και τη λάσπη, δίστασε ο πρόεδρος και χάθηκε έτσι μία καλή περίπτωση. Αυτό κι όχι διάφορα άλλα όπως υψηλό κασέ, μεταγραφές που ήθελε και άλλα που διαδίδουν οι ίδιοι πάλι συνέβει

και

2ον Ονομαστικά να καταγγελθεί και καταχωρηθεί στς προσωπικούς πολέμιους τ πρόεδρα, άρα και τς ομάδας, και άρα και στς εχθρούς τς

 8)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #437 στις: Παρ 01 Νοέ 2013 08:50 »
Πόσο πήγε το μάρμαρο Σάββα;
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος panodirlas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 715
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #438 στις: Παρ 01 Νοέ 2013 22:20 »
και τωρα που μου ρθε ο σαββας με νικη το σαββατο θα δηλωνε περσυ δεν ειχαμε κερδισει τον πλατανια συνεχιζοντας τις δηλωσεις για τις κατα τ αλλα μη συγκρισεις
1.για τις εμφανισεις του τσουκαλα φετο κ περσ
2.για τις τρεις συνεχεις νικες στην εδρα μας φετο κ περσ
τα χασες κ τα δυο σαββααα

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #439 στις: Δευ 11 Νοέ 2013 21:04 »
επειδή πολλά ακούστηκαν για τη βαθμολογική συγκομιδή της ομάδας επί σαββα (ακόμα και ο κ.Τσιώλης το σχολίασε) και με δεδομένο ότι κάποιοι  παίχτες μας , αφιέρωσαν τη νίκη σε αυτόν, να πω ότι αν είχαμε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ  ή εστω Προπονητή ή ακόμα και προπονητή σε αυτές τις αγωνιστικές ,θα είχαμε τουλάχιστον 22 βαθμούς (νίκη με νιόνιο ,νίκη με βεροια που την έχουν γλεντήσει όλοι για να μη πω νίκη και με καλλονή)

να μη μιλήσω και για το κυπελο που μας στέρησε το δικαίωνα να ονειρευόμαστε από τον Οκτώβριο....

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #440 στις: Δευ 11 Νοέ 2013 23:34 »
(...) επί σαββα (...) θα είχαμε τουλάχιστον 22 βαθμούς (νίκη με νιόνιο ,νίκη με βεροια που την έχουν γλεντήσει όλοι για να μη πω νίκη και με καλλονή)
(...)

Δε διαφωνώ... αλλά έτσι μου βγάζεις "λάδι" τις Διαιτησίες Αμπάρκιολη, Παπαπέτρου, Μάνταλου και λουφάρεις κάποια "δανεικά" 2012-13 ... 14 β., θα έπρεπε να τους έχουμε την 9η Αγων.

Στο 3-3 Τρίπολη, δείξαμε Live στον Τσιώλη ότι του κάνουμε... για τα μετά ρωτήστε Βελλίδη ή κάποιον που να μην ασχολείται με το ποδόσφαιρο, όπως ο κ. Χριστοβασίλης...   
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 11 Νοέ 2013 23:38 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #441 στις: Τετ 20 Νοέ 2013 11:11 »
Παράθεση
Παντελίδης: «Συνεργάστηκα σε λάθος χρόνο με τον ΠΑΣ»

Στην πρώτη του συνέντευξη μετά το τέλος της συνεργασίας με τον ΠΑΣ ο Σάββας Παντελίδης μίλησε στο sportculture.gr για τα ανάμεικτα συναισθήματά του από την παρουσία του στα Γιάννινα χαρακτηρίζοντας λάθος το χρονικό σημείο στο οποίο ξεκίνησε η συνεργασία του με την γιαννιώτικη ομάδα. Επίσης, ο πρώην τεχνικός του ΠΑΣ εξέφρασε την άποψη πως οι Γιαννιώτες μπορούν να επαναλάβουν την περσινή επιτυχία.

-Πώς αισθάνεστε, λίγες μέρες μετά τη διακοπή της συνεργασίας σας με τον ΠΑΣ Γιάννινα;

«Θα έλεγα ότι τα συναισθήματά μου είναι ανάμεικτα. Παρόλο που ο ΠΑΣ είναι μια ομάδα με πολύ κόσμο να τον υποστηρίζει, το κλίμα προς το πρόσωπό μου δεν ήταν καλό, από την πρώτη ημέρα που πήγα στην ομάδα, από την πρώτη προπόνηση, ωστόσο εγώ πίστευα ότι θα μπορούσαμε να το αλλάξουμε αυτό. Ήταν και περίεργο εκείνο το χρονικό διάστημα γενικότερα, αφού αρχικά δεν ήταν σίγουρο αν η ομάδα θα συμμετάσχει στο Γιουρόπα Λιγκ, ενώ στη συνέχεια έγινε γνωστό ότι ο ΠΑΣ δεν πήρε την άδεια από την ΟΥΕΦΑ. Κάποιες στιγμές η πορεία της ομάδας έκρυβε τα προβλήματα, αλλά μετά τον αποκλεισμό στο κύπελλο σταμάτησε η συνεργασία μας. Ήταν η αφορμή αυτό το γεγονός αυτό, αλλά νομίζω ότι υπήρχαν βαθύτερα αίτια. Ίσως ήταν σε λάθος χρόνο η συνεργασία μου αυτή με τον ΠΑΣ Γιάννινα».

-Ο πήχης ανέβηκε απότομα για τον ΠΑΣ μετά την περσινή επιτυχία, ίσως αυτό να είχε αυξήσει και τις απαιτήσεις προς το πρόσωπό σας, ωστόσο μέχρι την αποχώρησή σας η ομάδα ήταν πιο ψηλά απ” ότι πέρυσι, στο αντίστοιχο διάστημα...

«Ανέβηκε πράγματι πήχης, ωστόσο πρέπει να δούμε ότι η ομάδα στη βαθμολογία ήταν πιο ψηλά, σε σχέση με το πού βρισκόταν στο αντίστοιχο διάστημα πέρυσι. Οι περισσότεροι ίσως θυμούνται τον ΠΑΣ Γιάννινα του περσινού δεύτερου γύρου. Πέρυσι ο ΠΑΣ είχε συνολικά 45 βαθμούς, 22 στον πρώτο και 23 στο δεύτερο γύρο. Παράλληλα, ο ΠΑΣ είχε κάνει πέρυσι μόλις 7 νίκες στην έδρα του και φέτος, όσο ήμουν εγώ στον πάγκο, πετύχαμε 3 νίκες σε 4 παιχνίδια».

-Ως προς τις ατυχίες, πιστεύετε ότι μοιάζει το ξεκίνημά του ΠΑΣ φέτος, με το αντίστοιχο περσινό του Πανθρακικού, που έφερε στα τέλη Οκτωβρίου του 2012 την αποχώρησή σας από την ομάδα της Κομοτηνής;

«Δεν το βλέπω έτσι, γιατί ό,τι συνέβη πέρυσι με τον Πανθρακικό ήταν διαφορετικό. Ουσιαστικά η ομάδα είχε φτιαχτεί στις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Υπήρχαν κακοτυχίες σε κάποιους αγώνες πράγματι, αλλά ήταν και φυσιολογικό, γιατί και πολλοί βασικοί μετέπειτα παίκτες, όπως ο Κάστσελαν, ο Βαϊρουά και Παπαδόπουλος ήρθαν ο πρώτος μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές και οι δύο άλλοι στο τέλος του καλοκαιριού. Η μόνη ομοιότητα σε σχέση με τον περσινό ξεκίνημα του Πανθρακικού είναι πως έλειψαν από την ομάδα στα τρία τελευταία παιχνίδια οι δύο πιο ποιοτικοί παίκτες, ο Τσάβες και ο Ντε Βισέντι».

-Παρόλα αυτά, θεωρείτε ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα, βάσει και του ρόστερ που το γνωρίζετε πολύ καλά, μπορεί να φτάσει σε μια επιτυχία αντίστοιχη με την περσινή, να εξασφαλίσει δηλαδή την έξοδο σε ευρωπαϊκή διοργάνωση;

«Ναι πιστεύω ότι είναι εφικτή μια τέτοια επιτυχία και φέτος, γιατί το φετινό πρωτάθλημα, αν εξαιρέσουμε τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ, από εκεί κι έπειτα υπάρχει ένα μεγάλο κενό. Δε βλέπω δηλαδή ομάδες να ξεχωρίζουν εύκολα».

πηγή: sportculture.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #442 στις: Τετ 20 Νοέ 2013 15:45 »
 Παρακαλω τους διαχειριστες , επειδη δεν το γνωριζω πως μπαινει το ανθρωπακι της μαλακιας να με ενημερωσουνε ....  :takataka: OK??
 
Ασε μας ρε ατυχε σαββουλη...πουθενα ,που  εχεις το θρασος να μιλας για βαθμολογικη συγκομιδη ....
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 20 Νοέ 2013 18:24 από davelis »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #443 στις: Παρ 06 Δεκ 2013 21:31 »
Χρόνια Πολλά Σάββα για χτες και εύχομαι να βρεις σύντομα ομάδα.

Όπως διαπίστωσες και ο Σάκης τις έπιασε τις 2 σερί ήττες ο μαγκάκος... με τη διαφορά ότι αυτές με το Βάζελο και τον Παόκ δεν κόστισαν τόσο (σχεδόν τίποτα) όσο εκείνες με τον Πανέτα και το Νιώνιο... χαλαρά και στα ψιλά την πήγαμε τη μουρμούρα.
Ευχόμαστε να κρατήσει αυτή ισοπαλία των 2 σερί σας.
Να θυμάσαι ότι είσαι στις καρδιές όλων, όσων γνωρίζουν με τι σόι πράμα ΠΑΕ έχουν να κάνουν, όταν οδηγεί το μόσκβα του Ιβάν.
Τα νιάτα μας, ετοιμάζονται για Πανελλαδικές και οι ορμόνες καταλαβαίνεις γαμάνε τσιμέντα... περαστικά και αυτά.


Φιλικά

Το φιλαράκι από το ματς Προοδευτική - Άρης 2-1 (1998) και ως θεατής στο Μπακάλης - ΠΑΣ 2-2 παρέα με το... γερο-Kοτσίδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 06 Δεκ 2013 21:51 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Παράθεση από: sentragoal.gr
«Ήταν... έτοιμο το επεισόδιο μετά τον Αιγινιακό»
Σάββας Παντελίδης


Αποφεύγοντας τη λέξη «στημένο», ο Σάββας Παντελίδης χαρακτήρισε «έτοιμο από πριν» το επεισόδιο εις βάρος του μετά τον αποκλεισμό του ΠΑΣ από τον Αιγινιακό στο Κύπελλο που ουσιαστικά σήμανε και το «τέλος» του στην ομάδα των Ιωαννίνων.

Ο έμπειρος τεχνικός, ο οποίος βρέθηκε στο στούντιο του Sentra 103,3 καλεσμένος του Άκη Τριανταφύλλου στην εκπομπή «Διπλός Espresso», ξεκαθάρισε πάντως, αν και άφησε πολλές αιχμές, πως θεωρεί μόνο τον εαυτό του υπεύθυνο για την πρόωρη λύση της συνεργασίας με τον ΠΑΣ.

Μεταξύ άλλων μίλησε...

Για τον στόχο που έθεσε μαζί με τη διοίκηση όταν ανέλαβε το καλοκαίρι: «Στόχος ήταν η παραμονή. Μια καλή πορεία και ό,τι βγει. Αυτή ήταν η συζήτηση που είχαμε, αλλά το μεγάλο πρόβλημα στον ΠΑΣ είναι ότι δεν υπάρχει κοινός στόχος μεταξύ ομάδας και κόσμου. Πέρυσι δεν μπορούσε να βγάλει αδειοδότηση, άρα δεν μπορεί φέτος να θέτει ως στόχο την έξοδο στην Ευρώπη. Η ομάδα πρέπει να εξυγιανθεί οικονομικά και νομίζω πως σε αυτό το κομμάτι πάει καλά. Δεν άκουσα από επίσημα χείλη πως πάμε να επαναλάβουμε την περσινή πορεία και να βρεθούμε στην 5άδα. Και ο Ατρόμητος ήταν πέρυσι ψηλά, αλλά φέτος ενισχύθηκε. Θα ξαναπώ όμως, το πλάνο που είχε ο ΠΑΣ ήταν σε σωστό σημείο. Θα ήταν πισωγύρισμα να μην μπορεί να ξαναπάρει αδειοδότηση λόγω χρεών. Κινήθηκε φέτος -και καλά έκανε- μέχρι εκεί που αντέχει η τσέπη της ομάδας».

Για το αν θεωρεί τον εαυτό του αδικημένο που έφυγε παρά την σταθερή πορεία: «Σε σχέση με πέρυσι, τη στιγμή που έφυγα, είχαμε παραπάνω βαθμούς, αλλά και μέχρι τώρα η ομάδα, χωρίς να έχει κάνει συνταρακτική πορεία, είναι στα ίδια με πέρυσι. Να ξεκαθαρίσω όμως, πως θεωρώ υπεύθυνο τον εαυτό μου που έφυγα. Σε εμένα ρίχνω τις ευθύνες. Γιατί βλέποντας από τα πρώτα παιχνίδια πως στο στραβό αποτέλεσμα όλα γυρνούσαν πάνω μου, θα έπρεπε να είχα φύγει από νωρίς. Δεν ξέρω γιατί γινόταν αυτό. Το σίγουρο είναι πως είχαν δημιουργηθεί σάιτ, ένα για την ακρίβεια, που άνοιξε μόλις ξεκίνησε το πρωτάθλημα και μόλις έφυγα, μετά από δύο ημέρες έκλεισε! Το μοναδικό που έκανε ήταν να γράφει τις μέρες και τα έργα μου. Το κλίμα από την πρώτη μέρα δεν ήταν καλό. Δεν θεωρώ κανέναν υπεύθυνο βέβαια. Ας κερδίζαμε όλα τα παιχνίδια… Ένιωθα όμως, από την πρώτη στιγμή πως ήμουν το εξιλαστήριο θύμα. Όταν κερδίζαμε ή γινόταν κάτι καλό, έλεγαν πως το πέτυχε η ομάδα που ήταν από πέρυσι. Κι όταν κάτι πήγαινε άσχημα, όπως ήττα στην Καλλονή, έφταιγε ο προπονητής».

Για τους ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ: «Οι ποδοσφαιριστές πέρυσι ήταν ήρεμοι. Φέτος έπρεπε να αποδείξουν πράγματα και δεν είναι εύκολο αυτό. Μονίμως έχουν ένα τεράστιο βάρος πάνω τους από τις προσδοκίες κυρίως του κόσμου. Αν τους αφήσουν πιο ήρεμους, τα πράγματα θα πάνε καλύτερα. Τα παιδιά ό,τι κάνουν το κάνουν αγχωμένα».

Για το επεισόδιο κατά την επιστροφή της ομάδας μετά τον αποκλεισμό από τον Αιγινιακό: «Τις έχω διαγράψει ήδη αυτές τις στιγμές. Δεν είναι ευχάριστα πράγματα. Δεν μπορεί κάποιος να σε προσβάλει έτσι όπως έγινε τότε. Αλλά, για ένα πράγμα είμαι βέβαιος. Αυτό το πράγμα ήταν έτοιμο… Δεν θα το συζητήσω παραπάνω, αλλά από πληροφορίες που έχω από κάποιον υποκινήθηκε και δεν εννοώ τον πρόεδρο. Έβαλαν μπροστά τους οπαδούς. Το τελευταίο όμως που θα έκανα ποτέ είναι να κατηγορήσω τους οπαδούς. Αγαπάνε την ομάδα τους πολύ περισσότερο από τον Παντελίδη ή τον ποδοσφαιριστή που περνάει και φεύγει. Μπορεί να με πείραξε ο τρόπος, αφού έμαθα μετά και θα ήθελα να το διαγράψω εντελώς. Δεν πρόκειται να το συνεχίσω. Απλά ξέρω και το κρατάω για μένα. Κάποια στιγμή θα το μάθει και ο συγκεκριμένος».

Για το δικό του μέλλον: «Μέχρι τώρα δεν παρουσιάστηκε τίποτα σημαντικό. Προτάσεις είχα, αλλά δεν ήθελα να συνεργαστώ. Δεν παρακαλάω. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει..»
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #445 στις: Κυρ 12 Ιαν 2014 16:56 »
Θα ξαναπαρακαλουσα τους διαχειριστες να ξαναβαλουνε το ανθρωπακι της μαλακιας γιατι δεν ξερω πως μπαινει...
Ακου να σου πω ρε τσοκαρο για να ξερεις...εκεινη την ημερα στο πανηπειρωτικο ηταν οι απει ρωταν και η ατζουρα...οι μονοι και ανεξαρτητοι οπαδικοι συνδεσμοι της πολης...γκεγκε; Μην ψαχνεις για φαντασματα...απεναντιας ο χβ και οι δικοι του σε ηθελαν απλα δε μπορουσανε να κανουνε διαφορετικα....
Υγ:ειχες και το θρασος να μη θελεις και το μπεσερα μεταγραφη...νουμερο ε νουμερο...

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #446 στις: Κυρ 12 Ιαν 2014 16:59 »
Τα ειπε οπως ακριβως ειναι ο μπαγασας
Επεσες μεσα σαββα 100% για το τι συμβαινει στην ομαδα και μπραβο σου
Μπορει να μην εισαι και πρωτο ονομα προπονητης αλλα καταλαβες ακριβως που βρισκοσουνα τελικα
Εμεις ειμαστε τα κοροιδα που παραμυθιαζομαστε τελικα

 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #447 στις: Κυρ 12 Ιαν 2014 23:35 »
Στην 1η, την 2η και την 3η παράγραφο είπε αλήθειες! Για την 4η θα συμφωνήσω με τον Χάρη από πάνω!

Ποιο σαϊτ είναι αυτό ρε Σάββα και εμείς δεν το ξέρουμε;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #448 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 18:23 »
Ποιο σαϊτ είναι αυτό ρε Σάββα και εμείς δεν το ξέρουμε;

Παράθεση
Σημείωση gianninasports.gr Δεν υπάρχει κανένα σάιτ που να άνοιξε μόλις ήρθε ο Παντελίδης και να έκλεισε μόλις έφυγε αυτός. Στα Γιάννινα 4 αθλητικά σάιτ ήταν όταν ήρθε, 4 είναι και τώρα που έφυγε. Κάποιο σύγχυση γίνεται.

Δεν μιλάει για αθλητικό σάιτ. Μάλλον αναφέρεται στο εξής που του έκανε 'πόλεμο' (το είχα κρατήσει στα λινκ μου):  http://ajaxofepirus.blogspot.gr/

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Σάββας Παντελίδης
« Απάντηση #449 στις: Τετ 15 Ιαν 2014 20:03 »
O Σάββας μίλησε ξεκάθαρα για τον ΠΑΣ  και η SentraGoal το πήγε στους ΟΠΑΔΟΥΣ… μαγκιά της και δουλειά της… ενδεχομένως και να υπέδειξε ο Σάββας τον τίτλο… λέτε?!
Ούτε λίγο ούτε πολύ, μας είπε σε ποια παράγραφο θα εστιάσουμε και θα συζητήσουμε...η SentraGoal.

Το σίγουρο (για μένα) είναι  ότι έχουμε καταντήσει πεινασμένες δρομίτσες που τσιμπάνε…  υποβολιμαίες συζητήσεις  χειραγωγημένων αναγνώσεων… των «φαντασμάτων».

Όταν μας λέει κάποιος/κάποιοι "πάμε"... δεν ΠΑΣ ντουγρού, σκέφτεσαι από πριν και προ-υποθέτεις τις συνέπειες. Με τη διαφορά ότι ο κάποιος δεν πήγε...
Τι ωραίο που θα ήταν το δέντρο χωρίς το δάσος… λέω εγώ τώρα...

Στη "συνέντευξη"...
Κατ΄ αρχήν…  ο Σάββας, δεν έδωσε συνέντευξη, ο Σάββας αφηγήθηκε αυτούσια αποσπάσματα των τετ α τετ συζητήσεων που είχε με τον ισχυρό άνδρα του ΠΑΣ κ. Χριστοβασίλη, εν εισόδω, προόδω, παρόδω και εξόδω… ο ν.ν. και τα σχόλια περιττά.
Και… αν είναι της πατάμε και μια ανάλυση με ημερομηνίες και γεγονότα… για να δούνε κάποιοι την ουσία των «αφηγήσεων» και για να δείτε και εσείς κ. Τσιώλη πόσο πάει το φασόλι… που υποτιμήσατε 1 πρόσωπο και υπερτιμήσατε 27.

Υ.Γ.:
Αν ο Παντελίδης κάθησε πραξικοπηματικά στον πάγκο, να φύγει απόψε.
Ο προπονητής προπονεί και συνθέτει, ο πρόεδρος διοικεί και πληρώνει.
Πιο απλά?
Σάββα, στην έδρα μας παίζουμε.
Κέρδα και φύγε κύριος ... προπονητή θα βρούμε στην παλιά.
Χμμμ ... ο Σάββας έχει γερές "πισινές".
Τα λέει STARάρα. 8)

Ενώ τα άκουγε  %-| μόνο εμένα δεν άκουσε  :P με την Ξάνθη και πήρε πάνω του και τον Αιγινιακό... που το είχαν έτοιμο.


« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 15 Ιαν 2014 21:04 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς