Αποστολέας Θέμα: Η επόμενη μέρα part 2  (Αναγνώστηκε 28019 φορές)

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #25 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 20:44 »
Δεν ανήκω στους υποστηρικτες του χριστοβασίλη. Σε καμία περίπτωση, και συνδεσμιακά είμαι ανένταχτος. Αλλά και εγώ όσους υποστηρίζουν πως ''αν πεί πουλάω, θα μαζευτούν σαν της σφήκες οι επενδυτές'' τους βλέπω ως ολίγον τι αφελείς. Αλλά οτι, υπάρχει ένα πρόσωπο στα γιαννενα με επιφάνεια οικονομική και σοβαρότητα που θα μπορούσε να αναλάβει, υπάρχει, πλέον δεν χάνεις λεφτά αν επενδύσεις σωστά στο ποδόσφαιρο. Το θέμα όμως είναι αν τα πρόσωπα που θα μπορούσαν να πιέσουν την κατάσταση, θα το καταφέρουν, η τους βολεύει η υπάρχουσα κατάσταση.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #26 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 21:32 »
Αμα νομιζετε πως ο ΧΒ θα φυγει ευκολα απο τον ΠΑΣ μας,ειστε γελασμενοι

Θα εχουμε πολλες ιστοριες απο τωρα κ στο εξης με δαυτον

εκτος της αλλης,θυμηθειτε μονο το οτι φευγοντας απο τον Ηλυσιακο που καλως κακως ειναι ιστορικο σωματειο την εξαφανισε δινοντας την στον Βικτωρα Μητροπουλο...


Μεχρι και ο Κουγιας οταν ηταν εδω σαν μεγαλομετοχος ειχε δηλωσει πως οταν η πολη δεν θα με στηριζει πια,θα φυγω απο τον ΠΑΣ,και ομως το εκανε και συν τις αλλοις δεν αρπαξε ουτε πενηνταρακι απο τα ταμια της παε,ποιος ο Κουγιας που το ψεμα και οι υπερβολες του ηταν το  φορτε του!!Αυτα που εχει ακουσει ο Χριστοβασιλης ειναι πταισματα μπροστα σε αυτα που εχουν ειπωθει για τον Κουγια,ειναι ψεμα???? και θελετε και αυτοσυγκρατηση σε ποιο κοσμια ποστ...Ε οχι τελος η ανοχη, ο αγωνας τωρα ξεκιναει αλλα οχι στον αγωνιστικο χωρο αλλα στις κερκιδες



Αυτος εδω ο ακατανομαστος δεν θελει να τν παραδωσει την ομαδα και αυτο κανει μπαμ,και αν την δωσει ψαχνει για μαλακες να του πληρωσουν και τα χρεη που Ο ΙΔΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ!!Μα την παναγια προτιμω λυση πρωτοδικιου αμα δεν βρεθει αγοραστης και το πολυ πολυ στην Γ κατηγορια,σαμπως και πρωτη φορα ειναι....Eχω αντεξει απειρες λυπες μεχρι τα 29 μου,δεν θα κολλησω σε καποιο τυχαρπαστο ονοματι Χρηστοβασιλη

ΟΥΤΕ ΒΗΜΑ ΠΙΣΩ

AΛΛΟΣ  ΕΝΑΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 16 Ιούλ 2013 21:42 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #27 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 21:32 »
Οποιος ειναι σωστος επιχειρηματιας δε ασχολειτε με το ποδοσφαιρο.Ποσο μαλλον με ομαδες που δεν ειναι μαγαζι γωνια και που εχει μονιμα μια υποδιοικηση κατω απο καθε διοικηση...και ποιος ειναι αυτος που θα κατσει να ασχολειθει με υποδιοικησης κτλπ οταν εχει μια πολυ δυνατη επιχειρηση και μονο καλα ακουει στην πολη; να χαλασει το ονομα του με τη λασπη που θα ακουγεται; Ουτε καν...

Το μελλον της ομαδας ειναι μαυρο δυστηχως...

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #28 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 21:37 »
nkats, συμφωνούμε ΑΠΟΛΥΤΕ φίλε μου... το ΦΥΓΕ δεν είναι τόσο εύκολο. Οχι για την ομάδα. Για αυτόν που θα φύγει. Γιατί θα φύγει!


και εγω σου λεω δεν θα φυγει....
και οσοι προσπαθησετε να κανετε κακο θα μας βρειτε απεναντι σας
αντε τωρα βγαλαν και τα ταξι γλωσσα

 :mono: :mono: :mono: :mono:

Ρε φίλε,trollάρεις???
Πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω...
Δηλαδή τι μεγαλύτερο κακό θα μπορούσε να γίνει???
Να πέσουμε στη Γ?
Μήπως δεν το περάσαμε κι αυτό?
Να φύγει ο ΧΒ?
Μήπως δεν είναι πρόσκαιρος όπως και τόσοι άλλοι
πριν από αυτόν?
Και πολύ σωστά αναρωτιούνται οι περισσότεροι:
Ποιοί είστε εσείς που θέλετε το καλό της ομάδας?

Αποσυνδεδεμένος notis

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Ο κίνδυνος έρχεται ταχύτερα όταν περιφρονείται
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #29 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 21:51 »
  Παιδιά δεν υπάρχουν επενδυτές στο ελληνικό ποδόσφαιρο .
 Όσοι ασχολούνται,ασχολούνται περισσότερο για δημόσιες σχέσεις,για να πάρουν κανένα δημόσιο έργο κ.λ.π.
 Επενδυτής δεν υπάρχει σοβαρός αυτή τη στιγμή για τον ΠΑΣ .
Άντε να περιμένουμε να βγει πετρέλαιο και βάλε...
Δεν είμαι υπέρ του Χριστοβασίλη- το μη χειρον βέλτιστο- αλλά η κατάσταση με το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι πολύ βρώμικη και δεν πρέπει να τον σταυρώσουμε.
Δεν βλέπετε με πόση ευκολία πήρε άδεια ο Ολυμπιακός ο ΠΑΟΚ η Ξάνθη η Τρίπολη....και πόσο εύκολα έχουν πάρει παλιότερα άδεια να παίξουν Ευρώπη  οΠΑΟΚ   ο Άρης  ο ΠΑΟ  η ΑΕΚ ο Μπέος  η Λάρισα κ.ο.κ.
Αν διωχθεί ο Χριστοβασίλης που ίσως και να το θέλει και να τον βολεύει δεν θα βρεθεί κανείς σοβαρός,ακόμα και εάν τον πλησιάσουν νομάρχες δήμαρχοι περιφερειάρχες και αρχιεπίσκοποι (αυτοί ένα γήπεδο και ένα προπονητικό για το διαμάντι της Ηπείρου δεν είναι ικανοί να φτιάξουν,άσε που δεν την υποστήριξαν ποτέ την ομάδα).
Έτσι ο ΠΑΣ θα μείνει ακυβέρνητος θα μικραίνει και θα μικραίνει και φοβάμαι μην γίνει καλαμαριά
εθνικός ή καστορια.
Δεν πρέπει να είμαστε θερμοκέφαλοι ψυχραιμία και βλέπουμε...


Υ.Γ. Είναι ντροπή για τον ΠΑΣ να παίζει β και γ εθνική για οποιοδήποτε λόγο.Είμαστε ομάδα Α εθνικής.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:18 από notis »
ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΘΗΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #30 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:02 »
-Kύριοι υπεύθυνοι
του Ευρωπαϊκού αποκλεισμού του ΠΑΣ

....τις παρακάτω στιγμές
τις ακυρώσατε
αλλα απο τις καρδιές μας, το ξέρετε, δεν πρόκειται να  βγούν.....


ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΚΕΡΚΥΡΑ 1-0 Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER FM



======================================

-Η χρυσή σελίδα του έτους 2012-2013
έχει σε μαύρο φόντο τα ονόματά σας...


==================================


-ΠΑΣ σε ευχαριστώ,
που με έκανες περήφανο....

 :mono:

 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος Pirata

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #31 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:03 »
 Ρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω.
Υπάρχει καν διλημμα  για το αν η ομάδα θέλουμε να είναι στο πάνω μισό της Α εθνικής ή να βολοδέρνουμε στα χωράφια της Γ ώστε κάποτε αφού φτύσουμε αίμα να κατεφέρουμε να ξαναβγούμε στην Α'? Δηλαδή απο πείσμα που μας ξενέρωσε ο χοντρός που δεν βγήκαμε Ευρώπη, αλλά βγήκαμε στην 5η θέση, να καταστραφεί η ομάδα; Αν είχαμε βγεί 6οι ή και 7οι φέτος και δεν μπαιναμε στην διαδικασία του ξενερώματος τωρα θα μασταν με την πούτσα ορθή....

 Τι θέλετε δηλαδή διοίκηση πρωτοδικίου και εράνους πάλι στην εκπομπή του Τσόλη, μήπως και η ομάδα καταφέρει να συμμετάσχει στην Γ';
 Γιατι ΔΕΝ βλέπω εναλακτική λύση. Γράφετε  για επιχειρηματία της πόλης που είναι ιδανικός για την ομάδα. Φαντάζομαι ότι εννοείτε τον Χήτο (αν και για ένα περιέργο λόγο κανείς δεν αναφέρει το όνομά του...). Συμφωνώ οτι θα ήταν ιδανικός. Είδε κανείς να δείχνει κάποιο ενδιαφέρον να ασχοληθεί διοικητικά; Για την ώρα είναι μόνο ευσεβής πόθος. Ας εκδήλωθεί και τότε θα τον στηρίξουμε αλλά ως τώρα δεν υπάρχει εναλλακτική.
 Η ομάδα έχει μια κάποια αγοραστική αξία. Όταν την αγόρασε ο χοντρός έκανε  4 μύρια και τόσα έδωσε για να την πάρει στην Β εθνική. Φέτος στην 5η θέση της Α με ένα αξιόλογο υλικό κάποιας αξίας, την εμπορική αξία του ονόματος, τα λεφτά του συμβολαίοιυ της Nova ( και κανένα άλλο περιουσιακό στοιχείο) λέτε να έχει αξία 0€ ; Οπότε ο χοντρός αφού καλυψει μόνος του τα χρεή που δημιούργησε (πες 1,5 μύρια) να χαρίσει την ομάδα. Ποιός απο μας θα το κανε αυτό;
 Καταλαβαίνω οτι το ξενέρωμα είναι μεγάλο αλλα ας δούμε τα πράγματα ψύχραιμα και ρεαλιστικά.

 ΥΓ. "Γραμμή' παίρνω μόνο απ το κεφάλι μου.

Αποσυνδεδεμένος SAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 340
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #32 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:10 »
ΑΚΡΙΒΩς ΕΤΣΙ.....    ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ

ONLY PAS GIANNINA

«Κοιτάξτε να τα βρείτε εδώ. Να ενωθείτε, παράγοντες, γήπεδα, ερασιτέχνης, ΠΑΕ, γίνεται όλοι σας ένα και θα διεκδικεί η ομάδα ΟΥΕΦΑ σε λίγα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #33 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:28 »
Όχι φίλε pirata δεν τίθεται τέτοιο δίλλημα.
Αλλά τέρμα η ανοχή στην κοροϊδία!
Τέρμα στη δημιουργία παιδιών ενός κατώτερου Θεού!
Τέρμα στα ΠΑΣόμετρα!
Τέρμα στους εγκάθετους!
ΑΝ,λέω,ΑΝ ο ΧΒ ήταν ευθύς μαζί μου,
σήμερα δεν θα είχα να του πω τίποτε.
Αλλά μου την έδωσε ο κρυψινισμός.Ο δικός του και των "φίλων" του.
Μηδέν επικοινωνία,μηδέν ενημέρωση.
Αυτό το τελευταίο φίλε μου δεν υπάρχει πουθενά στον κόσμο!
Αλλά τι λέω κι εγώ ο μαλάκας???
Μόλις συνειδητοποίησα ότι είμαι ένας από τους εχθρούς της...
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:34 από Crimson Glory »

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #34 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:29 »
δεν νομίζω το φόρουμ να έχει θέσει ποτέ κάποια γραμμή???
ίσα ίσα για αυτό νομίζω κατηγορείται απο κάποιες λέσχες (που η γραμμή πάει γόνα με φασιστικές μεθόδους) επειδή υπάρχει η ελευθερία της άποψης.
Και για να μην κουράζω επιτέλους κάποια στιγμή σε αυτή την ομάδα ...την ομάδα ΜΑΣ ...και οχι την ομάδα της λέσχης....θα πρέπει να αποδίδονται και ευθύνες για τις όποιες αστοχίες..

ΥΓ.   Ο ΠΑΣ ειναι ΕΡΩΣ δεν ειναι .........
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:40 από KASABIAN »
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος pasopoulo

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #35 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:29 »
Το έγραψα και αλλού, αλλά επειδή είναι πολύ σοβαρό και έχει να κάνει με την επόμενη μέρα, ίσως πρέπει να μπει και εδώ.
Από Μώραλη
Παράθεση
Είμαι συνεχώς σε επικοινωνία με τον πρόεδρο του ΟΠΑΠ και τρία γήπεδα που θέλαμε να είναι έτοιμα αλλά δεν θα είναι. Εμείς δεν θέλουμε να ξαναδούμε λασπομαχίες

Αυτές οι ομάδες θα πρέπει να έχουν άλλη έδρα. Είναι η Καλλονή, ο ΠΑΣ Γιάννινα και η Βέροια. Τα προβλήματα σε αυτά τα γήπεδα βγαίνουν με τις βροχές, αλλά δεν μπορούμε να περιμένουμε να βρέξει. Έχουμε συμφωνήσει και με τους προέδρους ότι αν δεν γίνουν τα απαραίτητα έργα θα πρέπει να ξενιτευτούν. Πρέπει να φτιάξουν το γκαζόν, αυτό πουλάμε το θέαμα, την εικόνα μας. Τα γήπεδα ανήκουν στο δήμο και στην περιφέρεια και είναι χρονοβόρες διαδικασίες. Είναι Αύγουστος και όλα αυτά δυσκολεύουν».
Μας δίωχνουν από το σπίτι μας μάγκες. Πρέπει να αντιδράσουμε, ας αφήσουμε τον εμφύλιο και ας δούμε τον εχθρό(-ους).
Τι μπορούμε να κάνουμε;

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #36 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:30 »
  Αντε ρε φιλε που θα μας πεις δεν ειμαστε μονο ΠΑΣ. Ποιοι είστε εσεις ρε που μετά από αυτή την τραγωδία έχετε το θράσος να

  μας κουνάτε και το δάκτυλο και να υποστηρίζετε με αυτό το τρόπο τον αρχιψεύταρο χοντρό? Τερμα όλα πια. Αν δεν ανοίξει
  ο φάκελος να ετοιμάζεστε όλοι για πολύ θερμό χειμώνα. Ούτε αποχές ούτε μαλακίες. Εκεί εμφανιστείτε να τα πείτε αυτά που     
 λέτε ανόνιμα. Και δεν απειλώ Αλλά εκεί με το προσωπάκι σας να δείτε τη γιούχα που θα φάτε.

  Ή θα ανοίξεις το φάκελο κύριε ΧΒ ή ετοιμάσου να μας έχεις απέναντί σου. Δεν μπορείς άλλο να συνδιοικείς με τους γνωστούς επαγγελματίες οπαδούς, να μην ξέρουμε που χρωστάμε και να μην έχουμε στόχους στη σκουπρολίγκα. Τέρμα.

Αρχιεπίσκοποι και ιερατεία η φάπα που θα πέσει θα πέσει πρώτα σε εσάς...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #37 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:30 »
Καταρχήν εγώ δεν βλεπω καμια διχόνοια στο κόσμο του ΠΑΣ
και με καλη προαίρεση θα γραψώ πως μου φαίνεται πως λέγεται σκόπημα.

Οι 3 συνδέσμοι της ομάδας βγαλαν κοινές ανακοινωσεις και πανω κατω φαίνεται πως έχουν και κοινή σκεψη. Δυσκολευομαι να θυμηθώ πότε ξανα εγινε αυτό γιατι νομίζω πως δεν ξανα γινε.
Οπαδικά λοιπον θεωρώ πως βρισκόμαστε σε καλό δρόμο κι αυτό είναι μια πολύ καλή βαση για τις δύσκολες στιγμές που θα έρθουν.

Μετά τον Χριστοβασίλη το χάος..?
επίσης δεν κατάλαβαινω από που προκύπετι αυτό και δεν θα πω πως τα ίδια λεγονταν και με προηγουμενους ιδιοκτητες, θα πω μόνο αν μπορει καποιος να πει πόσα λεφτά βάζει απο την τσέπη του για την λειτουργια της ομάδας?
Εγω θα πω πως κανει μια απλή διαχειρηση των εσόδων και περιμενω καποιος με στοιχεια να αποδειξει το αντίθετο.

Μέτα τον Χριστοβασίλη τι?
Αυτό οντως είναι ερωτημα ουσιας και σε αυτό αξιζει ανάλυση.
τα ενδεχομενα πολλα.
από το αγορασει καποιος την ομαδα με ανταλαγμα
να την αγορασει χωρίς ανταλαγμα
διοικηση πρωτοδικιου
γιατί όχι και Γ' Εθνική εαν τα χρεη είναι μη αντιμετωπισημα.

Ολοι μπορουν να βοηθησουν και κανενας.
τα πραγματα δεν μοιάζουν και πολυ θετικα
με την εκτός πολης μετακομιση της ομαδας να του καθετε κουτι.

Χρειάζεται δραση παντως, αυτό ειναι το μονο σιγουρο.
ας κανουν τις συνελευσεις τους οι συνδεσμοι
ας συμμετεχουμε όλοι μας
κι ας αποφασιστει εκει τι θελουμε να γινει..

Υ.Γ.
Παράκλιση
μην πεφουμε στην παγιδα του τρολαρισματος
θα επρεπε πλεον να ειμαστε προετιμασμενοι
και για αυτά και για χειροτερα.
τίποτα δεν θα είναι ευκολο..

Αποσυνδεδεμένος santro

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #38 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:32 »
Καληνύχτα μας, φίλοι μου............

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #39 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:34 »
Πέρα από αφορισμούς και σκέψεις υπό το κράτος του εκνευρισμού και της στεναχώριας θα ήθελα να καταδείξω ορισμένα οφθαλμοφανή που απορίας άξιον είναι πως μερικοί φίλοι δεν αντιλαμβάνονται:

Πήγαμε σε ένα δικαστήριο (CAS) στο οποίο ζητούσαμε δικαίωση υποστηρίζοντας ότι τα οικονομικά μας είναι βιώσιμα και διατυμπανίζοντας ότι έχουμε θέσει σε εφαρμογή πλάνο εξυγίανσης.
Το δικαστήριο λοιπόν ούτε λίγο ούτε πολύ θεώρησε (και δικαίως) τους ισχυρισμούς μας αυτούς, τουλάχιστον αστείους και απεφάνθη αρνητικά.
Και ο πιο αδαής επί των οικονομικών λοιπόν, αν πάρει τους ισολογισμούς έτος προς έτος θα διαπιστώσει :

α) Κάθε χρόνο οι υποχρεώσεις της ομάδος αυξάνονται με όχι αντίστοιχη αύξηση των εσόδων, των περιουσιακών στοιχείων και των επενδύσεών της.

β) Τα ίδια κεφάλαια της εταιρείας έχουν καταστεί αρνητικά. Αυτό πρακτικά και εφαρμόζοντας το γράμμα του νόμου (Ν.2190/1920 περί ανωνύμων εταιρειών) σημαίνει ουσιαστικά ότι η διοίκηση έχει απολέσει το δικαίωμα να διοικεί την εταιρείας αφού έχει απολέσει με τους κακούς χειρισμούς της και το σύνολο των κεφαλαίων που διέθετε.

γ)Στους δύο τελευταίους τουλάχιστον ισολογισμούς, οι εκθέσεις των ορκωτών ελεγκτών αποτελούν σχεδόν κόλαφο για τα πεπραγμένα και την διαχείριση της εταιρείας. Χρήματα που έχουν επίσημα εγγραφεί σε λογαριασμούς, έχουν εισπραχθεί από τον πρόεδρο κατά παράβαση της κείμενης νομοθεσίας. Το υψηλότατο υπόλοιπο ταμείου που γεννά το λιγότερο υποψίες, επίσης επισημαίνεται στην έκθεση των ελεγκτών.

Απορώ λοιπόν με την ανακοίνωση της ΠΑΕ κι αναρωτιέμαι σε ποιους απευθύνεται!!!!!

Δυστυχώς δύσκολες μέρες περιμένουν την ομάδα μας και ακόμη δυσκολότερες τον κύριο Χριστοβασίλη.
Με διαμορφωμένη έτσι την κατάσταση, ο κύριος Χριστοβασίλης είναι αναγκασμένος να πιει το πικρό ποτήρι της αποτυχίας του μέχρι το τέλος μόνος του. Ας μην περιμένει σωτήρες για να τον απαλλάξουν γιατί τέτοιους δεν θα βρει.
Η λαϊκή ρήση "όπως έστρωσες θα κοιμηθείς" του ταιριάζει απόλυτα.

Καλή δύναμη σε όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #40 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 22:51 »
Ρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω.
Υπάρχει καν διλημμα  για το αν η ομάδα θέλουμε να είναι στο πάνω μισό της Α εθνικής ή να βολοδέρνουμε στα χωράφια της Γ ώστε κάποτε αφού φτύσουμε αίμα να κατεφέρουμε να ξαναβγούμε στην Α'? Δηλαδή απο πείσμα που μας ξενέρωσε ο χοντρός που δεν βγήκαμε Ευρώπη, αλλά βγήκαμε στην 5η θέση, να καταστραφεί η ομάδα; Αν είχαμε βγεί 6οι ή και 7οι φέτος και δεν μπαιναμε στην διαδικασία του ξενερώματος τωρα θα μασταν με την πούτσα ορθή....

 Τι θέλετε δηλαδή διοίκηση πρωτοδικίου και εράνους πάλι στην εκπομπή του Τσόλη, μήπως και η ομάδα καταφέρει να συμμετάσχει στην Γ';
 Γιατι ΔΕΝ βλέπω εναλακτική λύση. Γράφετε  για επιχειρηματία της πόλης που είναι ιδανικός για την ομάδα. Φαντάζομαι ότι εννοείτε τον Χήτο (αν και για ένα περιέργο λόγο κανείς δεν αναφέρει το όνομά του...). Συμφωνώ οτι θα ήταν ιδανικός. Είδε κανείς να δείχνει κάποιο ενδιαφέρον να ασχοληθεί διοικητικά; Για την ώρα είναι μόνο ευσεβής πόθος. Ας εκδήλωθεί και τότε θα τον στηρίξουμε αλλά ως τώρα δεν υπάρχει εναλλακτική.
 Η ομάδα έχει μια κάποια αγοραστική αξία. Όταν την αγόρασε ο χοντρός έκανε  4 μύρια και τόσα έδωσε για να την πάρει στην Β εθνική. Φέτος στην 5η θέση της Α με ένα αξιόλογο υλικό κάποιας αξίας, την εμπορική αξία του ονόματος, τα λεφτά του συμβολαίοιυ της Nova ( και κανένα άλλο περιουσιακό στοιχείο) λέτε να έχει αξία 0€ ; Οπότε ο χοντρός αφού καλυψει μόνος του τα χρεή που δημιούργησε (πες 1,5 μύρια) να χαρίσει την ομάδα. Ποιός απο μας θα το κανε αυτό;
 Καταλαβαίνω οτι το ξενέρωμα είναι μεγάλο αλλα ας δούμε τα πράγματα ψύχραιμα και ρεαλιστικά.

 ΥΓ. "Γραμμή' παίρνω μόνο απ το κεφάλι μου.


Αν υποθέσουμε ότι εσύ είσαι ο επιχειρηματίας και καθόσουν στο τραπέζι με τον κύριο Χριστοβασίλη προκειμένου να συμφωνήσετε για την αγορά της ΠΑΕ από σένα σήμερα,  θα είχαμε:
Τον κύριο Χριστοβασίλη να σου πουλάει 0 (μηδέν) περιουσιακά στοιχεία πλην των παικτών που η εμπορική τους αξία μηδενίζει με την λήξη του ων συμβολαίων τους.
Τον κύριο Χριστοβασίλη να σου πουλάει τα 6.700,000,00 € υποχρεώσεις της ΠΑΕ προς τρίτους που εσύ θα πρέπει να καλύψεις στο μέλλον.
Τον κύριο Χριστοβασόλη να σου πουλάει το όνομα της ομάδος (φήμη και πελατεία στα οικονομικά).


Πές μου σε παρακαλώ αν θα τον πλήρωνες για να αγοράσεις όλα αυτά και αν ναι, πόσα θα έδινες.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #41 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:04 »

Τον κύριο Χριστοβασίλη να σου πουλάει τα 6.700,000,00 € υποχρεώσεις της ΠΑΕ προς τρίτους που εσύ θα πρέπει να καλύψεις στο μέλλον.


Πές μου σε παρακαλώ αν θα τον πλήρωνες για να αγοράσεις όλα αυτά και αν ναι, πόσα θα έδινες.

Από που προκύπτει αυτό το ποσό; Τυχαία το είπες;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #42 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:07 »
ρε παιδια τι φωναζετε και βριζετε? τι ζητατε δλδη απ τν (παρα)διοικηση?δε βλεπετε οτι η ομαδα αποπνεει <υγεια>?
  αφου οτι χαρτι τους ζητησανε το στειλανε...αλλο αν αποδειχθηκαν ολα ...χαρτια υγειας 8)
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #43 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:07 »
Δηλαδη προτιματε τον ΠΑΣ στην superleague με καθε τιμημα παρα εναν ΠΑΣ καθαρο και εντιμο με ιδανικα και με ψηλα το κεφαλι..Δεν ειμαστε Βολιωτες ρε,ξεκοληστε το μυαλο σας να πουμε!!!


Στα @@@@ μου η α εθνικη,αυτο που θελω να μου ξαναδωσει ο ΠΑΣ ειναι το συναισθημα οταν πηγαινω στο Zωσιμαδες,να παραμιλαω στον δρομο και να σιγοτραγουδαω συνθηματακια για τον ΠΑΣ,να βγαινω στην Κορινθο για καφε και να τους πρηζω τα @@@ για τον ΠΑΣ και ας ειμαστε και στην τελευταια κατηγορια της Ελλαδος,να νοιωθω περηφανος που ειμαι Παγουρας και συναμα Ηπειρωτης

Eσεις ας ονειρευεσται τον ΠΑΣ στην Α εθνικη και ας σας κοροιδευει καθε τυχαρπαστος ,εγω τον ΠΑΣ μου αλλιως τον ονειρευομαι


ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #44 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:11 »

Τον κύριο Χριστοβασίλη να σου πουλάει τα 6.700,000,00 € υποχρεώσεις της ΠΑΕ προς τρίτους που εσύ θα πρέπει να καλύψεις στο μέλλον.


Πές μου σε παρακαλώ αν θα τον πλήρωνες για να αγοράσεις όλα αυτά και αν ναι, πόσα θα έδινες.

Από που προκύπτει αυτό το ποσό; Τυχαία το είπες;

Απο τον τελευταίο δημοσιευμένο ισολογισμό της ΠΑΕ τον Ιανουάριο του 2013. Αφορά την χρήση 01-07-2011 έως 30-06-2012.
Ο ισολογισμός της χρήσης 01-07-2012 έως 30-06-2013 θα δημοσιευθεί περί τα τέλη του έτους.

Αποσυνδεδεμένος Pirata

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #45 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:13 »
Παράθεση
Αν υποθέσουμε ότι εσύ είσαι ο επιχειρηματίας και καθόσουν στο τραπέζι με τον κύριο Χριστοβασίλη προκειμένου να συμφωνήσετε για την αγορά της ΠΑΕ από σένα σήμερα,  θα είχαμε:
Τον κύριο Χριστοβασίλη να σου πουλάει 0 (μηδέν) περιουσιακά στοιχεία πλην των παικτών που η εμπορική τους αξία μηδενίζει με την λήξη του ων συμβολαίων τους.
Τον κύριο Χριστοβασίλη να σου πουλάει τα 6.700,000,00 € υποχρεώσεις της ΠΑΕ προς τρίτους που εσύ θα πρέπει να καλύψεις στο μέλλον.
Τον κύριο Χριστοβασόλη να σου πουλάει το όνομα της ομάδος (φήμη και πελατεία στα οικονομικά).


Πές μου σε παρακαλώ αν θα τον πλήρωνες για να αγοράσεις όλα αυτά και αν ναι, πόσα θα έδινες.

Περιοσιακά στοιχεία συμφωνούμε οτι είναι μηδενικα. (κατ λεωφορεία και ψιλολόλογια ειναι ανάξια λόγου)
Η αξία τον παιχτών όμως είναι δεδομένη μέχρι να λήξουν τα συμβόλαιά τους και δεν είναι αμελητέα. Ας πούμε πως ο Κοροβέσης αν πουλιώταν σήμερα θα έφερνε στο ταμείο κάπου 400 χιλιάρικα, ο Κολοβλετσιος καμια 500άρα και πάει λέγοντας.
 Αν οι υποχρεώσεις είναι 6.700.000 όπως λές υπάρχουν και αρκετά έσοδα (χορηγοί, λεφτά συμβολάιου Νόβα, χορηγοί, διαφημίσεις, δειαρκείας, εισιτήρια κλπ). Αν δεν κάνω λάθος τα χρέη που μένουν απο όλα αυτά είναι απο ότι λένε 1.600.000.€ 
 Όταν η ΠΑΕ πριν λόγα χρόνια έκανε 4 μύρια σίγουρα δεν είχε μεγαλύτερη αξία απο σήμερα. Ήταν στην Β με μικρότερης αξίας παίχτες, ελάχιστα έσοδα  απο τα τηλεοπτικά της Ετ3 και απο  χορηγούς-διαφημίσεις. Όσο και αν οι οικονομικές συγκυρίες σήμερα είανι κατα πολύ χειρότερες η ομάδα έχει΄αυξήση την πραγματική αξία της και δεν μπορεί να στοιχίζει 0.

 Απο την άλλη όλα τα παραπάνω ανήκουν σε φιλολογικό επίπεδο και παραμένουν μόνο στο κλιμα της κουβέντας καφενείου αφού δεν υπάρχει καμια ένδειξη οτι κάποιος ενδιαφέρεται να μπεί σε διαπραγμάτευση αγοράς.


Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #46 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:28 »
Παράθεση
Αν υποθέσουμε ότι εσύ είσαι ο επιχειρηματίας και καθόσουν στο τραπέζι με τον κύριο Χριστοβασίλη προκειμένου να συμφωνήσετε για την αγορά της ΠΑΕ από σένα σήμερα,  θα είχαμε:
Τον κύριο Χριστοβασίλη να σου πουλάει 0 (μηδέν) περιουσιακά στοιχεία πλην των παικτών που η εμπορική τους αξία μηδενίζει με την λήξη του ων συμβολαίων τους.
Τον κύριο Χριστοβασίλη να σου πουλάει τα 6.700,000,00 € υποχρεώσεις της ΠΑΕ προς τρίτους που εσύ θα πρέπει να καλύψεις στο μέλλον.
Τον κύριο Χριστοβασόλη να σου πουλάει το όνομα της ομάδος (φήμη και πελατεία στα οικονομικά).


Πές μου σε παρακαλώ αν θα τον πλήρωνες για να αγοράσεις όλα αυτά και αν ναι, πόσα θα έδινες.

Περιοσιακά στοιχεία συμφωνούμε οτι είναι μηδενικα. (κατ λεωφορεία και ψιλολόλογια ειναι ανάξια λόγου)
Η αξία τον παιχτών όμως είναι δεδομένη μέχρι να λήξουν τα συμβόλαιά τους και δεν είναι αμελητέα. Ας πούμε πως ο Κοροβέσης αν πουλιώταν σήμερα θα έφερνε στο ταμείο κάπου 400 χιλιάρικα, ο Κολοβλετσιος καμια 500άρα και πάει λέγοντας.
 Αν οι υποχρεώσεις είναι 6.700.000 όπως λές υπάρχουν και αρκετά έσοδα (χορηγοί, λεφτά συμβολάιου Νόβα, χορηγοί, διαφημίσεις, δειαρκείας, εισιτήρια κλπ). Αν δεν κάνω λάθος τα χρέη που μένουν απο όλα αυτά είναι απο ότι λένε 1.600.000.€ 
 Όταν η ΠΑΕ πριν λόγα χρόνια έκανε 4 μύρια σίγουρα δεν είχε μεγαλύτερη αξία απο σήμερα. Ήταν στην Β με μικρότερης αξίας παίχτες, ελάχιστα έσοδα  απο τα τηλεοπτικά της Ετ3 και απο  χορηγούς-διαφημίσεις. Όσο και αν οι οικονομικές συγκυρίες σήμερα είανι κατα πολύ χειρότερες η ομάδα έχει΄αυξήση την πραγματική αξία της και δεν μπορεί να στοιχίζει 0.

 Απο την άλλη όλα τα παραπάνω ανήκουν σε φιλολογικό επίπεδο και παραμένουν μόνο στο κλιμα της κουβέντας καφενείου αφού δεν υπάρχει καμια ένδειξη οτι κάποιος ενδιαφέρεται να μπεί σε διαπραγμάτευση αγοράς.


Οντος το μοναδικό ρευστοποιήσιμο περιουσιακό στοιχείο είναι οι παίκτες και μάλιστα πριν λήξουν τα συμβόλαιά τους.
Ωστόσο αν πουληθούν, η ΠΑΕ είναι υποχρεωμένη να τους αντικαταστήσει πληρώνοντας πάλι χρήματα (δημιουργώντας και πάλι υποχρεώσεις). Λύση είναι να πάρει φθηνότερους και να τους αναδείξει προσδοκώντας υπεραξίες.
Είναι μια τακτική που πολύ φοβάμαι οτι είναι αυτή που θα ακολουθήσει ο κύριος Χριστοβασίλης. Δεν είναι απαραίτητα κακή αλλά δυστυχώς θα γίνει ξεπούλημα για να σώσει την παρτίδα και θα γίνει χωρίς προγραμματισμό και χωρίς πλάνο.
Για να σώσει οικονομικά την ομάδα η θα βάλει χρήματα από την τσέπη του ή θα πουλήσει παίκτες. Το πρώτο το θεωρώ απίθανο αλλά κι αν γίνει θα τα εγγράψει ως απαιτήσεις του από την ΠΑΕ, δηλαδή νέες οικονομικές υποχρεώσεις για την ομάδα και το δεύτερο πολύ πιθανό αλλά και επικίνδυνο.

Αποσυνδεδεμένος Pirata

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #47 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:31 »
Παράθεση
από: ayuto1966
Δηλαδη προτιματε τον ΠΑΣ στην superleague με καθε τιμημα παρα εναν ΠΑΣ καθαρο και εντιμο με ιδανικα και με ψηλα το κεφαλι..Δεν ειμαστε Βολιωτες ρε,ξεκοληστε το μυαλο σας να πουμε!!!


Στα @@@@ μου η α εθνικη,αυτο που θελω να μου ξαναδωσει ο ΠΑΣ ειναι το συναισθημα οταν πηγαινω στο Zωσιμαδες,να παραμιλαω στον δρομο και να σιγοτραγουδαω συνθηματακια για τον ΠΑΣ,να βγαινω στην Κορινθο για καφε και να τους πρηζω τα @@@ για τον ΠΑΣ και ας ειμαστε και στην τελευταια κατηγορια της Ελλαδος,να νοιωθω περηφανος που ειμαι Παγουρας και συναμα Ηπειρωτης

Eσεις ας ονειρευεσται τον ΠΑΣ στην Α εθνικη και ας σας κοροιδευει καθε τυχαρπαστος ,εγω τον ΠΑΣ μου αλλιως τον ονειρευομαι


 Όχι δεν προτιμώ τον ΠΑΣ στην Α με κάθε τίμημα. Ούτε όμως στην Γ επίσης με κάθε τίμημα. Καθαρό και έντιμο με ιδανικά και ψηλά το κεφάλι τον είδα φέτος τον ΠΑΣ όσο λίγες φορές στο παρελθον. Φέτος μέχρι τις αρχες Ιουνίου. Με πιτσιρίκια, με Γιαννιωτόπουλα, με νεό πρπονητή, ποιοτικούς παίχτες και με πολύ όμορφο ποδόσφαιρο.
 Εντελώς άκυρη η σύγκριση με τους Βολιώτες; Το να έχεις χρέη δεν έχει καμία σχέση με το να στήνεις αγώνες και να κάνεις όλες τις βρωμιές του Μπέου. Και ο χοντρός μπορεί να έχει 1000 ελλατώματα αλλά Μπέος δεν είναι.
 Τώρα αν δεν ήσουν περήφανος μετά απο τέτοια  χρονιά (μέχρι τον Ιούνιο ξαναλέω), ίσως να είναι και θέμα προσωπικό σου.
Αλλά ακόμα και σήμερα προτιμώ να με κοροιδευουν στην Ευρώπη παρά στην Νεάπολη Θεσσ/νίκης αφού με έχουν αποκλείσει κιόλας.


Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #48 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:39 »
Εγώ πάντως προτιμώ να μην με κοροϊδεύει και να μην με υποτιμά ο πρόεδρός μου.
Και στην περίπτωσή μας συμβαίνουν και τα δύο στον μέγιστο βαθμό και με τον χειρότερο τρόπο.
Δεν ανέχομαι από αδαείς, ανίκανους, αποτυχυμένους και ακατάλληλους να με αποκαλούν όχλο.
Ο καθένας βέβαια έχει τις αρχές του.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #49 στις: Τρι 16 Ιούλ 2013 23:45 »
Παράθεση
από: ayuto1966
Δηλαδη προτιματε τον ΠΑΣ στην superleague με καθε τιμημα παρα εναν ΠΑΣ καθαρο και εντιμο με ιδανικα και με ψηλα το κεφαλι..Δεν ειμαστε Βολιωτες ρε,ξεκοληστε το μυαλο σας να πουμε!!!


Στα @@@@ μου η α εθνικη,αυτο που θελω να μου ξαναδωσει ο ΠΑΣ ειναι το συναισθημα οταν πηγαινω στο Zωσιμαδες,να παραμιλαω στον δρομο και να σιγοτραγουδαω συνθηματακια για τον ΠΑΣ,να βγαινω στην Κορινθο για καφε και να τους πρηζω τα @@@ για τον ΠΑΣ και ας ειμαστε και στην τελευταια κατηγορια της Ελλαδος,να νοιωθω περηφανος που ειμαι Παγουρας και συναμα Ηπειρωτης

Eσεις ας ονειρευεσται τον ΠΑΣ στην Α εθνικη και ας σας κοροιδευει καθε τυχαρπαστος ,εγω τον ΠΑΣ μου αλλιως τον ονειρευομαι


 Όχι δεν προτιμώ τον ΠΑΣ στην Α με κάθε τίμημα. Ούτε όμως στην Γ επίσης με κάθε τίμημα. Καθαρό και έντιμο με ιδανικά και ψηλά το κεφάλι τον είδα φέτος τον ΠΑΣ όσο λίγες φορές στο παρελθον. Φέτος μέχρι τις αρχες Ιουνίου. Με πιτσιρίκια, με Γιαννιωτόπουλα, με νεό πρπονητή, ποιοτικούς παίχτες και με πολύ όμορφο ποδόσφαιρο.
 Εντελώς άκυρη η σύγκριση με τους Βολιώτες; Το να έχεις χρέη δεν έχει καμία σχέση με το να στήνεις αγώνες και να κάνεις όλες τις βρωμιές του Μπέου. Και ο χοντρός μπορεί να έχει 1000 ελλατώματα αλλά Μπέος δεν είναι.
 Τώρα αν δεν ήσουν περήφανος μετά απο τέτοια  χρονιά (μέχρι τον Ιούνιο ξαναλέω), ίσως να είναι και θέμα προσωπικό σου.
Αλλά ακόμα και σήμερα προτιμώ να με κοροιδευουν στην Ευρώπη παρά στην Νεάπολη Θεσσ/νίκης αφού με έχουν αποκλείσει κιόλας.


Καλα μην βαζεις και το χερι σου στην φωτια..... εμπλοκη με Πανθρακικο,παρεακι με Μπεο σε ουκ ολιγα παιχνιδια,δηλωση χβ πως δν στηριχτηκε απο πατερα,κομπινες με τα εισητηρια

Για αυτο σου λεω χιλιες φορες Νεαπολη Θεσσαλονικης παρα να με κοροιδευει ο προεδρος της ιδιας μου της ομαδας
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS