Αποστολέας Θέμα: Η επόμενη μέρα part 2  (Αναγνώστηκε 28018 φορές)

Αποσυνδεδεμένος notis

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Ο κίνδυνος έρχεται ταχύτερα όταν περιφρονείται
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #75 στις: Τετ 17 Ιούλ 2013 20:43 »
ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΘΗΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #76 στις: Τετ 17 Ιούλ 2013 22:35 »
Η επόμενη μέρα...μετά τη Χιροσίμα...
Παράθεση
το υγιές πλάνο βιωσιμότητας της ομάδας μας που καθημερινά αποδεικνύεται
                                                                        ...
                                                                        :(

"γκουτζαμ γουμαρ κι κλαις" (που έλεγε κ ο συχωρεμένος ο συνονόματος Παππούς μ, ο Mike 1901)
Ε!γκουτζαμ γουμαρ κ έκλαιγα κ γώ...από χαρά,βέβαια περισσότερο έκλαψα στη νίκη επί της αεκ γιατί την κέρκυρα τη θεωρούσα δεδομένη(αν κ δεν έπρεπε όπως αποδείχτηκε).

Βασικά το θκό μ το κλάμα είχε ως εξής:
Γκολ με την αεκ το 2-0 κ αρχίζει μια συγκλονιστική κραυγή ΠΑΣ ΖΟΥΜΕ ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ...κλάμα λέμε...
Με την κέρκυρα έκλαψα μεν αλλά από το ξέσπασμα απ το ξεμπούκωμα,απ την τσατιλα γαμω τα παγανελια μ γαμώ
γαμώ το κερατό μ κερδιζα όλο το χειμώνα κ να την πατήσω από ομάδα υποβιβασμένη από ματς (θεωρητικά) ευκολο κ εντός προγράμματος? οχι δα.
Μετά έριξα κ ενα κλάμα με το λαό που βγήκε κ ούρλιαζε στους δρόμους κ με τους παίκτες να πανηγυρίζουν.

Βέβαια ποιον τον νοιάζουν αυτά?
εγώ έζησα κ φέτος μέσα από τον μικρόκοσμό μου το δράμα του να είμαι ΠΑΣ...(δυστυχώς κ όλοι οι ΠΑΣολέδες).
Οπότε μόνο τους συμπάσχοντες! ...Τους νοιάζουν αυτά...


Η επόμενη μέρα χωρίς γήπεδο κ χωρίς κόσμο θα είναι μια ωραία μέρα για τον χβ που θα κάθεται στα επίσημα χωρίς να τον ενοχλεί ο όχλος κ χωρίς να δίνει λογαριασμό σε κανέναν για το πως διαχειρίζεται τον ΠΑΣ.
Ήδη το πρώτο (χωρίς γήπεδο) φαίνεται να το έχει πετύχει...
Το δεύτερο (χωρίς κόσμο) θα το αφήσουμε να συμβεί?
Βέβαια ίσως ο κλήρος πέσει στον κοιμώμενο (Ως Πότε Άραγε?) λαό της αττικής
κ εκεί έχουμε θέμα.

Το πρόβλημα της επόμενης μέρας στη σωστή του διάσταση...

Ομάδα....Κόσμος...πρόεδρος...χρέη...λιτότητα...Ευ ρώπη... αποτυχία...εξορία...
απομένει άλλη μια λέξη στο παζλ κ θα γραφεί ανάλογα με το βαθμό αντίδρασής μας.

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #77 στις: Τετ 17 Ιούλ 2013 23:15 »
Επόμενη μέρα:
AΡ, ΑΦ κι ένα μεγάλο μέρος των ανέντακτων σηκώνουν το λάβαρο της επανάστασης.
Ο Χριστόδουλος τρίβει τα χέρια του. Σου λέει απο εκεί που έχω μείνει με δέκα νοματαίους, θα αρχίσω να μαζεύω πάλι κόσμο από αυτούς που τα βάζουν κάτω και βλέπουν ότι αν φύγει τωρα ο ΧΒ μάλλον χειρότερα θα γίνουν τα πράγματα για την ομάδα.
Με την πρώτη ευκαιρία θα μετρήσουμε δυνάμεις. Ίσως στο φιλικό με τη Βέροια;
Αν οι αγανακτησμένοι είναι η συντριπτική πλειοψηφία, τότε θα παιχτεί το έργο "πάρνομάδα και φέα πρόεδρε. Τράβα ζναθήνα να μη σε τρώει και το πηγαινέλα. Θα τσηρεμήσω εγώ αυνούς και σε 2-3 μήνες βλέπουμε."
Αν οι αγανακτησμένοι δεν είναι και τόσοι πολλοί βγάζουμε απ τη φαρέτρα μας το "100-200 άτομα είν όλα κι όλα πρόεδρε. Στάλεγαγω. Αφου μακσες και πήγες στο κας, ο κόσμος ηρέμσε. Να μακους εμένανε, ξέρω τι σλέω."
Στα αγωνιστικά ο Αγγελής θα συνεχίσει να φέρνει παίχτες και θα λέμε ότι τους φέρνει ο Παντελίδης κι ο Νιαρχάκος.
Στο πρωτάθλημα θα σωθούμε ίσως και εύκολα. Μπορεί να δούμε και καμιά ανατρουπούλα και κανα οβεράκι με ανθρώπινο λάθος νεοφαιρμένων παιχτών. Μπάλα είναι μωρέ, συμβαίνουν αυτά.
Μετά βλέποντας και κάνοντας. Μπορεί να γαντζωθούμε σε κανάν επόμενο και να το γυρίσουμε το παραμύθι με καμιά αφορμή αλα Κιάσσος.
Προς το παρόν άσε τς αλνούς να πολεμάν τον ΧΒ κι ο χρόνος δουλεύει υπέρ μας...

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #78 στις: Τετ 17 Ιούλ 2013 23:41 »
H απολυτη παρακμη ετσι λεγεται το εργο
Εδω και 30 χρονια οτι φαπα και να ετρωγες βαδιζες με την ελπιδα σαν οδηγο και ελεγες θα ερθει και η δικια μου η σειρα παλι
Τωρα δεν ξερεις απο που να πιαστεις νιωθεις παρατημενος απο ολους
Εφτασες στη μεγαλυτερη επιτυχια σου που την ονειρευοσουν δεκαετιες
Και την εχασες μεσα απο τα χερια σου απο πουστριλικια ανευθυνων και επιτηδειων ανθρωπων και καποιοι σου λενε οτι δεν συνεβη και τιποτα
Και το τραγικο ειναι οτι φαγωθηκαμε μεταξυ μας και με τα ρουχα μας για εναν γαμημενο λογο
Μας αφησε ο μπασκινας να τρωγομαστε 2 μηνες λογω ευρωπης
Αντι να πει απο την αρχη οτι δεν μπορουμε το καναμε τολμη και γοητεια με 73405 επεισοδια
Μας διελυσε το νευρικο συστημα εντελως σε σημειο που λεμε οτι θελουμε πια
Εγω λεω καθε εμποδιο για καλο και καλυτερα που φανερωθηκανε ολοι ποιοι ειναι ακριβως
Θα ζωντανεψει παλι η ελπιδα που θα παει
Διαρκειας 100 ευρω με αλλο προεδρο ναι ειναι κατι λογικο για αυτη την εποχη που ζουμε και για το ανυπαρκτο ελληνικο πρωταθλημα που βλεπουμε



 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #79 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 01:00 »
Παράθεση
Φίλε fadomas,μαζί σου σε όλα.
Με μία μόνο ένσταση:Πριν τον ΧΒ ήταν ο δικηγόρος,
ο οποίος ΤΟΛΜΗΣΕ και αποκάλεσε ΑΠΑΤΗ την ομάδα μου
αφού πρώτα μου στέρησε (ηθελημένα ή όχι) τη συμμετοχή στον πρώτο τελικό
της ιστορίας της ομάδας...
Δε νομίζω να γέμισαν κανέναν αυτά τα γεγονότα.
Για να μην αναφέρω τα ψέματα του...


Το πόσο κακό έκανε ο δικηγόρος σ' αυτή την ομάδα σαν μεγαλομέτοχος είναι δύσκολο να το δει κάποιος, ακόμα και τώρα. Έδιωξε το μισό κόσμο απ' το γήπεδο, ξεκίνησε το ξενέρωμα των άλλων μισών και ήταν τέτοιο το "άγχος" μας να ξεκουμπιστεί, που υποδεχτήκαμε τον τωρινό ως "μεσσία" ενώ και γνωστός ήταν στο χώρο και μας προειδοποιούσαν οι ηλυσιακοί για το "ποιόν" του. 
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #80 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 01:25 »
Ας μου απαντήσει κάποιος,αν μπορεί...
Πώς είναι δυνατόν από το 2000 μέχρι σήμερα και οι τρεις
μεγαλομέτοχοι της ομάδας μας να έχουν κοινούς "φίλους"???
Άντε να πεις ο Κολέμπας δεν ήξερε από μπάλα κλπ.
Οι άλλοι δύο δεν έμαθαν?Δεν ρώτησαν?Δεν άκουσαν?
Και μιλάμε για τρεις ανθρώπους πετυχημένους και φτασμένους επαγγελματικά
που σημαίνει ότι μόνο χαμηλής νοημοσύνης δεν είναι.
Τι ψάχνω κι εγώ τώρα...
Ένας απλός εχθρός της ομάδας είμαι κι εγώ...

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #81 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 09:03 »
Παράθεση
Μόνιμα στο... Περιστέρι ο ΠΑΣ
 ΤΩΝ Τ. ΚΙΟΥΣΗ & Ν. ΣΚΟΥΜΠΟΥ

Ο Γιάννης Μώραλης στις πρόσφατες δηλώσεις του στον Sentra 103,3 ήταν ξεκάθαρος τονίζοντας πως ΠΑΣ, Βέροια και Καλλονή θα πρέπει να «μετακομίσουν» λόγω ακαταλληλότητας των γηπέδων τους και τουλάχιστον οι Γιαννιώτες έχουν αρχίσει να... ετοιμάζουν βαλίτσες για εγκατάσταση στην Αθήνα.

   Οι «κυανόλευκοι» έχουν δηλώσει ως δεύτερη έδρα τους το δημοτικό στάδιο Περιστερίου και το σενάριο, έστω και ακραίο, που κυκλοφορεί από χθες στην πρωτεύουσα της Ηπείρου είναι πως δεν αποκλείεται αυτό να αποτελέσει το «σπίτι» τους για ολόκληρη τη νέα αγωνιστική περίοδο. Ενδεχόμενο που έχει προκαλέσει αναστάτωση στους οπαδούς της ομάδας, που μετά τη μη αδειοδότηση για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, δέχονται ένα ακόμα ισχυρό πλήγμα.

Βέβαια, τα δεδομένα μπορούν να αλλάξουν αλλά για να συμβεί αυτό θα πρέπει να ξεκινήσουν άμεσα τα έργα στους «Ζωσιμάδες» και κάτι τέτοιο δεν φαίνεται στον ορίζοντα.

sentragoal.

Το εκλαμβάνω σαν αστειο.
Γιατί αν το κανει και αυτο ο προεδρος των ρεκόρ , τι να πω....  :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #82 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 09:15 »
Μια φορα κι εναν καιρο, καποιοι γκρινιαρηδες, εγκαθετοι, πεσιμηστες και προκατειλημενοι εναντιων της διοικησης ειχαν σηκωσει στο γηπεδο ενα πανι που ελεγε:


Ο ΠΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟ-ΓΙΟ, Ο ΤΑΥΡΟΣ ΕΧΕΙ ΣΠΙΤΙ ΕΔΩ

Γκρινιαρηδες ρε, γκρινιαρηδες και καταστροφολαγνοι...


Το εχω ξαναγραψει εδω μεσα, εκεινη την περιοδο της εξυπναδας περι μεταφορας εδρας.
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ, ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ.


Αν ο "μεσος" πασολες δεν εξαγριωθει, δεν απαιτησει, δεν ξεσηκωθει σε αυτη την περισταση τοτε ο κοιμωμενος γιγαντας που λεει κι ο Νικοτσιολς, δεν κοιμαται αλλα ειναι κλινικα νεκρος και του "αξιζει" να αφησουν την πολη του χωρις ομαδα και την ομαδα του χωρις πολη.
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #83 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 10:06 »
8η και 10η αγωνιστική θα είναι ζόρι, θα σηκώνει 2 παιχνίδια σ' ένα Σ/Κού ο Περιστέρις;

Katakahmena Giannena

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #84 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 13:26 »
Αφου μας το ελεγε ο προεδραρας μας οτι θα παιξουμε Ν,Σμυρνη η Περιστερι αλλα δεν μας ειχε διευκρινιστει αμα ηταν για την ευρωπη η για το πρωταθλημα


Μετα καποιοι απο δω μεσα αναρωτιουνται τι εχουν τα ερμα και ψοφανε..
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #85 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 13:31 »
Παράθεση
Πρωτάθλημα - Κύπελο - Ευρώπη 2012-2013 / Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ε.Κ.
« στις: Δευ 01 Απρ 2013 10:52  »

Με αφορμη τη πτωση του πυλωνα ειχαμε ελεγχους σημερα σε ολα τα γηπεδα..
Δεν ανανεωθηκε η αδεια του Εθνικου Σταδιου
Επιτροπη της σουπερλιγκ εκοψε το σταδιο σημερα πρωι πρωι
Μαλλον παει για Πατρα η Λαρισα το παιχνιδι με την αεκουλα.
περιμενουμε το σκεπτικο της αποφασης



εγω σας το ειχα πει 1 απριλιου και εσεις γελαγατε... :P :P :P :P
και ο αλλος πηρε δημοσιογραφο να τον ενημερωσει
 και τον καθυσηχασε...
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 18 Ιούλ 2013 13:35 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #86 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 13:50 »
Ουσουλτζόγλου στο Metropolis: «Θα γίνουν όλα σύμφωνα με τις νόμιμες διαδικασίες»

Στο Αθλητικό Μετρόπολις και στην εκπομπή «Στη Σέντρα» μίλησε η Δήμαρχος Βέροιας, Χαρούλα Ουσουλτζόγλου σχετικά με το μείζον θέμα που έχει προκύψει με το δημοτικό γήπεδο της και ίσως αναγκάσει την τοπική ομάδα να «ξενιτευτεί». Η Δήμαρχος Βέροιας εμφανίστηκε καθησυχαστική πως το πρόβλημα θα λυθεί τονίζοντας πως όλα γίνονται σύμφωνα με τις επιταγές του νόμου, χωρίς όμως να είναι σε θέση να δώσει τον ακριβή χρόνο διευθέτησης του ζητήματος.

Αναλυτικά τα όσα τόνισε:

«Ξεκίνησαν και τρέχουν με γοργούς ρυθμούς οι διαδικασίες προκειμένου να αγωνιστεί η ομάδα στην έδρα της. Το τμήμα περιουσίας του Δήμου ασχολείται πυρετωδώς. Θέλουμε να παίξει η Βέροια εδώ και να μην ξενιτευτεί. Υπάρχει συγκεκριμένη νομοθεσία για την χρήση των αθλητικών χώρων. Τις διαδικασείες που προβλέπουν οι νόμοι τρέχουμε. Όλα θα γίνουν σύμφωνα με όσα προβλέπει ο νόμος. Δεν πρέπει να ληφθούν παράνομες αποφάσεις. Ξέρουν οι παράγοντες της Βέροιας τί πρέπει να γίνει, αφού και την προηγούμενη φορά που ανέβηκε η ομάδα στη Σούπερ Λίγκα έγιναν οι απαιτούμενες ενέργειες».

Για τον χρόνο ολοκλήρωσης των γραφειοκρατικών διαδικασιών η Δήμαρχος Βέροιας δήλωσε άγνοια τονίζοντας: «Δεν μπορώ να εκτιμήσω πότε θα ολοκληρωθούν οι διαδικασίες. Είμαστε στο μεσοδιάστημα της παραχώρησης. Θα κάνουμε τα πάντα ώστε να ολοκληρωθούν το συντομότερο δυνατό».

Παυλίδης: «Τελειώνουμε μέχρι τέλη του μήνα»

Παρέμβαση στο Αθλητικό Μετρόπολις και την εκπομπή «Στη Σέντρα» όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα έκανε και ο πρόεδρος του νομικού προσώπου του Δήμου Βέροιας, Παύλος Παυλίδης ο οποίος εμφανίστηκε αισιόδοξος πως η διαδικασία θα ολοκληρωθεί μέχρι τα τέλη του μήνα.

«Έχουν ξεκινήσει διαδικασίες δημοπράτησης καθώς η προηγούμενη διαδικασία βγήκε άκυρηΔεν γνωρίζω ακριβώς, αλλά πιστεύω ότι έως τα τέλη του μήνα θα έχουμε τελειώσει. Το θέμα είναι ότι κάνουμε μια δημοπρασία στην οποία μπορεί να έρθει μόνο η ΠΑΕ Βέροια ή άλλη ΠΑΕ Σούπερ Λίγκας. Είμαστε υποχρεωμένοι να προβούμε σε αυτή τη διαδικασία γιατί έτσι ορίζει ο νόμος. Σε διαφορετική περίπτωση κινδυνεύουμε να πάμε φυλακή», τόνισε χαρακτηριστικά ο Παύλος Παυλίδης.

Πηγή: inspor.gr



Μα εκει στην Βεροια μακακες ειναι...Τι πηγαινουνε  και ενημερωνουν τον κοσμο ο Προεδρος νομικου συμβουλιου και η Δημαρχος τους και τους καθυσηχαζει οτι τελος του μηνα θα ειναι ετοιμο......Δεν ειναι πραγματα αυτα τςτςτςςςςςςςς,εδω πρεπει να μιλανε ανα 5 χρονια ο ΧΒ και ανα τετραετια οι τοπικοι μας αρχοντες!!!

Χρειαζονται εντατικα μαθημαματα μου φαινεται εκει στην Ημαθια
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #87 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 13:55 »
Εν τω μεταξύ η αντίδραση σε όλο αυτό από τον κύριο Χριστοβασίλη
είναι ακριβώς αυτή που θα έιχε ενας οποιοσδήποτε παρατηρητής
κι όχι ο προεδρός και ιδιοκτήτης της ΠΑΕ.

Σε βαθμό τετοιο που
- ειτε δεν ενδιαφερεται για την ομάδα και ότι κατσει και οταν κατσει.
(το ίδιο αλλωστε εκανε και με το χρεος στην εφορία, περιμενε να κοπει η ομαδα στην πρωτοβάθμια και μετα να κινηθει εντατικα για να το ρυθμησει, με αποτελεσμα όλο αυτό που κουβεντιάζουμε αυτές τις μέρες).

- είτε αντιθέτως τον βολευει μια τετοια εξέλιξη και παθητικά την επιδιώκει.

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 975
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #88 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 14:04 »
Να κάνω μια ερώτηση? (η απάντηση είναι προαιρετική)
- Οι παίχτες και το τεχνικό τιμ θα πηγαινοέρχονται Γιάννενα κατά τη διάρκεια της σεζόν ή θα διαμένουν μόνιμα Αθήνα?
Να κλείσει αν είναι από τώρα ξενοδοχείο στην πρωτεύουσα για να πετύχει τιμή!!!

Υ.Γ. Πρόταση: Τα διαρκείας φέτος να έχουν διετή διάρκεια και να περιλαμβάνουν μεταφορικό μέσο, διαμονή και ημιδιατροφή. Αυτή είναι πολιτική προσσέγγισης των φιλάθλων.

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #89 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 14:08 »
και ημιδιατροφή.


Την ημιδιαμονή να σκιάζεσαι... ;)
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #90 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 14:10 »
και ημιδιατροφή.


Την ημιδιαμονή να σκιάζεσαι... ;)


Και επειδη εχουμε και large προεδρο για το τριωρακι μας θα παρεχει και καμια βιζιτα!!!

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #91 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 14:26 »
Πάντως αν κρίνουμε από την περσινή πορεία, θα μαζέψουμε περισσότερους πόντους παίζοντας εκτός.  :P

Κάτι άλλο: αν τα έργα δεν ξεκινήσουν καν τον Αύγουστο, γιατί τότε δεν παίζει ο ΠΑΣ τους πρώτους αγώνες στους Ζωσιμάδες αφού τέτοια εποχή δεν έχει πρόβλημα το γήπεδο; Από Δεκέμβρη και μετά είναι το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 975
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #92 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 14:30 »
Πέρα πάντως από πλάκα, συζητώ και μεταξύ φίλων μου. Η πόλη εδω και χρόνια, που καταλαβαίνω την κατάσταση (ίσως και πιο παλιά) είναι πόλη υποκρισίας. Από τη μιά οι πολιτικάντηδες φωνάζουν και κλαίνε και από την άλλη δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Δεν πιέζουν, δεν απαιτούν, δεν εκβιάζουν, δεν..., απλά κοιτούν κατά Αθήνα μεριά και λένε "εγω φώναξα, αν δεν άκουσαν τι να κάνω άλλο " και μετά όλα καλά.
Πάντως μια σοβαρή εταιρία (κυρίως εξωτερικού, μπορεί να υπάρχει και στην Ελλάδα δεν ξέρω) ανακατασκευών χλοοτάπητα θα χρειαζόταν max χρονικό διάστημα 20-25 ημερών και κοστίζει περίπου 250χιλιάρικα (πηγές από ιντερνετ). Από τη στιγμή μου το γήπεδο είναι κρατικό και παραπάνω θα στοιχίσει και σωστή δουλειά δε θα γίνει και θα κρατήσει και κανά διμηνο/τριμηνο (να βγουν κάποια μεροκάματα παραπάνω, βρε αδερφέ). Όσο για τον πρόεδρα, το μαγαζί του δεν ξέρει από που να το πιάσει για να το οργανώσει. Δε το κατέχει το σπορ. Γενική διαπίστωση "ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ....ΝΑΙ,ΝΑΙ! Φ Ε Τ Α !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #93 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 14:41 »
Περί γηπέδου...
Σ' ένα σοβαρό συνεταιρισμό, δεν θα γινόταν ούτε ένα παιχνίδι στους Ζωιμάδες αν δεν φτιαχνόταν ο χλοοτάπητας πρώτα.
Στη σκουπρολίγκ μπορεί να βγει πρόγραμμα του στυλ "ΠΑΣ - Απόλλων σε περίπτωση ηλιοφανείας Ζωσιμάδες, σε περίπτωση βροχής Περιστέρι κλπ κλπ"

Ας σκεφτεί ο πρόεδρος σοβαρά πόσα θα είναι τα έξοδα (κάποια αναφέρει ο sherif απαχπάν) σε άλλη έδρα και πόσες οι απώλειες εσόδων και μετά ας σκεφτεί αυτό που έγραψε ο αρχιοχτρός Παγουρένκος σε άλλο ποστ, να σιάξει το χόρτο μαναχός τ (δωρεά στο δημόσιο) κι ας μη καν μια μεταγραφή αεροδρομίου απ' αυτές π ζητάει ο όχλος ντε.

Για να επανέλθω στο τόπικ...

Η επόμενη μέρα μη ξεχνιόμαστε ξεκινάει από το άνοιγμα του φακέλου, μήπως και ένα μέρος της απωλεσθείσης εμπιστοσύνης αποκατασταθεί.
Κι αυτό έπρεπε να είχε ήδη γίνει.


Τα υπόλοιπα τα συζητάμε μετά.

EDIT EDIT
Και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις...

Σερίφης:
Παράθεση
κοστίζει περίπου 250χιλιάρικα (πηγές από ιντερνετ). Από τη στιγμή μου το γήπεδο είναι κρατικό και παραπάνω θα στοιχίσει και σωστή δουλειά δε θα γίνει

super-fm.gr
Παράθεση
Ο κ. Σουκουβέλος αναφέρθηκε σε τηλεφωνικές διαβεβαιώσεις που έδωσε ο Υφ. Αθλητισμού, Γ. Ανδριανός, ότι θα υπογραφεί άμεσα τουλάχιστον το κονδύλιο των 480.000 ευρώ που αφορά το έργο του χλοοτάπητα
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 18 Ιούλ 2013 14:51 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #94 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 16:29 »
Δεν ξέρω αν θα πρέπει να μπει εδώ αλλά αυτό είναι για κάποιους τοπικούς δημοσιοκάφρους που έλεγαν ότι δεν φταίει ο ΧΒ, την υπόθεση την έτρεξε όσο δεν πήγαινε άλλο... έτσι και αλλίως στο cas δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά!!!!!

http://www.gazzetta.gr/football/article/525736/stelnoyn-ton-paok-stoys-adynamoys

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 975
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #95 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 17:32 »
Όλα τα τοπικά site αναπαράγουν τελευταία τις δηλώσεις του Γεωργίου. Από κανένα δημοσιογράφο δεν είδα ή δεν άκουσα κάποιο σχολιασμό (αν ακουσε κάποιος απ το φόρουμ ας μου πει), για το ακόλουθο:

ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ:Τι σε έκανε και απέρριψες την ανανέωση που σου πρότεινε ο ΠΑΣ Γιάννινα για τον Ατρόμητο;

«Ήταν μια δική μου απόφαση να αλλάξω περιβάλλον. Με ήθελαν πολύ και στον ΠΑΣ, αλλά ήθελα να πάω σε μια ομάδα με διαφορετικούς στόχους και άλλες απαιτήσεις. Ξέρουμε τη δυναμικότητα του Ατρόμητου, στοχεύει συνεχώς ψηλά και κάθε χρόνο βάζει και μεγαλύτερους στόχους. Δεν μπορούσα να αρνηθώ».

ΩΕΟ, ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ. ΑΣ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΦΟ ΚΑΜΑΡΙ?
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ. Η αλλαγή νοοτροπίας, η διορατικότητα των διοικούντων και η ανάδειξη του μεγαλείου της ομάδας, έστω και επικοινωνιακά.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #96 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 17:34 »
το πολύ πολύ να μπει στους εχθρούς...

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #97 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 17:45 »
Όλα τα τοπικά site αναπαράγουν τελευταία τις δηλώσεις του Γεωργίου. Από κανένα δημοσιογράφο δεν είδα ή δεν άκουσα κάποιο σχολιασμό (αν ακουσε κάποιος απ το φόρουμ ας μου πει), για το ακόλουθο:

ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ:Τι σε έκανε και απέρριψες την ανανέωση που σου πρότεινε ο ΠΑΣ Γιάννινα για τον Ατρόμητο;

«Ήταν μια δική μου απόφαση να αλλάξω περιβάλλον. Με ήθελαν πολύ και στον ΠΑΣ, αλλά ήθελα να πάω σε μια ομάδα με διαφορετικούς στόχους και άλλες απαιτήσεις. Ξέρουμε τη δυναμικότητα του Ατρόμητου, στοχεύει συνεχώς ψηλά και κάθε χρόνο βάζει και μεγαλύτερους στόχους. Δεν μπορούσα να αρνηθώ».

ΩΕΟ, ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ. ΑΣ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΦΟ ΚΑΜΑΡΙ?
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ. Η αλλαγή νοοτροπίας, η διορατικότητα των διοικούντων και η ανάδειξη του μεγαλείου της ομάδας, έστω και επικοινωνιακά.

Λοιπόν είμαστε απογοητευμένοι απ το πρόεδρα κράζουμε κράζουμε και όλοι έχουν ένα βουνό δίκιο , όμως το παρατραβάμε ώρες ώρες , φίλε serifis όπως και να το κάνουμε ο Ατρόμητος είναι ένα επίπεδο πιο πάνω από τη δική μας ομάδα , όσο και να σοβαρευτεί ο χβ θέλει πολλά χρόνια  για να φτάσει το Σπανό , από τη στιγμή λοιπόν που μπήκε στη μέση για να αποκτήσει ελεύθερο το Γεωργίου ότι κι αν έκανε ο χβ ήταν σχεδόν αδύνατο να τον κρατήσει ! μην προσπαθείς να αποκρυπτογραφήσεις τις δηλώσεις του παίχτη δεν έχουν βαθύτερο νόημα !

Αν ο Γεωργίου μας άφηνε για μια ομάδα όπως πχ Αγρίνιο - Καλλονή   τότε θα είχαν μια βάση αυτά που λες !


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 975
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #98 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 17:48 »
Βασικά, χέστηκα για το Γεωργίου. Επαγγελματίας είναι και πάει όπου θέλει...και μεταξύ μας θα τον δούμε αν θα παίξει και τι μπάλα θα παίξει. Όπως πιστεύω, ότι αρκετοί παίχτες από την περσινή ομάδα, αν πάνε κάπου αλλού δε θα παίξουν ούτε τι μισή μπάλα από αυή που έπαιξαν (εκτός του Ντε Βισέντι)

Με την παράθεση, θέλω να πω πως πρέπει σιγα-σιγά η ομάδα να κοιτάει προς αυτό το επίπεδο και να κάνει κινήσεις προς τα κει.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #99 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 17:49 »
σαφώς πρέπει να κοιτάει προς τα εκεί...αλλά για να γίνει αυτό πρέπει κάποιος να έχει όραμα...να ρίξει κανένα φράγκο....
με το μπέχο δεν....