Αποστολέας Θέμα: Η επόμενη μέρα part 2  (Αναγνώστηκε 28031 φορές)

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #100 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 18:03 »
Tι όραμα ρε παίδες...Εμείς φτάσαμε στους 4 του Κυπέλλου και αντί να τα δώσουμε όλα για να πάμε τελικό, κάναμε συντήρηση δυνάμεων για τον υπέρτατο αγώνα παραμονής...
Φτάσαμε να παίξουμε Ευρώπη και ο άλλος περίμενε την επιφοίτηση του Άγιου Πνεύματος για να κάνει κινήσεις για τον φάκελο.
Κάποια μέρα μπορεί να φτάσουμε να παίξουμε σε κανά τελικό και ο πρόεδρος να σκέφτεται να αν πρέπει η ομάδα να πάει με αεροπλάνο ή με λεωφορείο στην Αθήνα, ή να μείνουμε σε ξενοδοχείο στην Λαμία ή στην Λειβαδιά μπας και γλυτώσουμε κανά 5χίλιαρο.
Το όραμα το έχεις μέσα σου. Αν δεν το έχεις, οτι και αν κάνεις πάντα μίζερος θα είσαι, σε όσα σαλόνια και αν μπεις...
Και αναρωτιούνται μερικοί: Γιατί πήγε στον Ατρόμητο ο Γεωργίου? Για να παίξει τελικό Κυπέλλου αύριο, να παίξει Ευρώπη αύριο, να παίξει Champions League παραμεθαύριο...και όχι να ζει με το άγχος αν ο ΧΒ πληρώσει την Εφορία Γηπέδου ή την δόση της κανονικής Εφορίας...
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #101 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 18:30 »
Κάποια μέρα μπορεί να φτάσουμε να παίξουμε σε κανά τελικό και ο πρόεδρος να σκέφτεται να αν πρέπει η ομάδα να πάει με αεροπλάνο ή με λεωφορείο στην Αθήνα, ή να μείνουμε σε ξενοδοχείο στην Λαμία ή στην Λειβαδιά μπας και γλυτώσουμε κανά 5χίλιαρο.

Α ΓΕΙΑ ΣΟΥ ρε ΠΑΣά μου! Αυτό ρε φίλε. Αυτό γαμώ την τύχη μου!!!
Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #102 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 18:30 »
-ομάδα με μεγαλύτερους στόχους, άλλες απαιτήσεις, επίπεδο ψηλά, δυναμικότητα, όραμα, κύπελλο, ευρώπες

Τσκ τσκ τσκ, όλο απαιτήσεις έχει ο όχλος και το πόπολο...

Για, τέτοια βλέπει η Λέϊντι Γκρέϊς και θα πάρει τν ομάδα να ντ πάει ζντ Γλυφάδα!


-Η επόμενη μέρα μη ξεχνιόμαστε ξεκινάει από το άνοιγμα του φακέλου, μήπως και ένα μέρος της απωλεσθείσης εμπιστοσύνης αποκατασταθεί.
Κι αυτό έπρεπε να είχε ήδη γίνει.


Τι σας φταιν οι Γλυφαδιώτες απ του Ζωγράφου αριστοκράτες ρε;

Αυτοί μίλησαν νωρίς, εσείς ξεχάσαταν παρακατιανοί, εσείς!

Για το αν θα δημοσιοποιήσει το φάκελο της αδειοδότησης: «Δεν θα ανακοινωθεί τίποτα για την αδειοδότηση.
Όταν βγει η απόφαση του CAS θα μάθετε όλοι το σκεπτικό γιατί πήραμε ή δεν πήραμε τελικά».



-Τα διαρκείας να περιλαμβάνουν μεταφορικό μέσο, διαμονή, ημιδιατροφή, βίζιτες...

Καθαρό πιστοποιητικό κοινωνικής ΠΑΣκαταγωγής έχετε;

Αν δεν έχετε, με την άλλη κρουαζιέρα εσείς.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #103 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 18:33 »
Σήμερα θα παίζαμε το πρώτο μας ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
Μπορεί να μην δούμε καθόλου την ομάδα μας φέτος στους ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ(για γηπεδικούς λόγους).
Μήπως στο θέμα αυτό θα έπρεπε να βάλουμε: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ?????
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος LIVPAS

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #104 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 18:37 »
Συνταυροι,βλεποντας τα πραγματα λιγο πιο ψυχραιμα και αφου εχουν περασει οι πρωτες ζοχαδες απο την μη αδειοδοτηση εχω να επισημανω δυο τρια πραγματακια.Καταρχην για τον προεδρο ισχυει το ουδεις αναντικαταστατος,αλλα μεχρι να βρεθει ο αντικαταστατης εστω και με μορφη εκδηλωσης ενδιαφεροντος υπομονη. Για μενα το οτι στην ελλαδα πηρε αδεια μετραει στα θετικα του.Στην ελλαδα αγωνιζεσαι,αυτο ειναι το περιρεων αθλητικο περιβαλλον,αυτοι ειναι οι κανονες και εκει τα καταφερε.Τωρα αν κοπηκε απο την ουεφα απο ρουφιανια της ζελας η του δημητριου αλλη κουβεντα.Νομιζω οτι αν η ουεφα εψαχνε ολους τους φακελους η μοιρα θα ηταν ιδια για ολους.Εδω δυο κοιταξε,δυο εκοψε.Απολυτη επιτυχια για την χωρα.Για το γηπεδο τωρα νομιζω οτι η πιο μεγαλη ευθυνη ανηκει στον αλεκο.Ενας ειναι ο αλεκος των γιαννιωτων,που μπορει να εντασει καλντεριμια αξιας 800.000,σε καποιο χωριο,αλλα ο ΠΑΣ ειναι καλος για ψηφαλακια.Το μονο που μπορω να ξαναπω ειναι ΥΠΟΜΟΝΗ. Μακαρι να βρεθει γρηγορα ο επομενος,αλλα ως τοτε οχι ενεργειες που θα βλαψουν την ομαδα.                            Υ.Γ.Με το ιερατειο δεν θα ασχοληθω, τους καταλαβα πριν δεκα χρονια.                                                                    Υ.Γ 1 Τουλαχιστον ρε αδερφια που πληκτρολογοπολεματε και σε αλλα φορουμ με αλλους οπαδους πειτε στον προεδρα και ενα ευχαριστω που ανεβηκατε επιπεδο.Τοσα χρονια τσακωνασαστε με αιγαλεα,αγρινια,ιωνικους και λοιπους δεν υπαρχω στον χαρτη.Τωρα τουλαχιστον εχετε τις ζελες και ενιοτε αεκ,γαυρο,μπαοκ 

Αποσυνδεδεμένος FanaticPaS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 898
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #105 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 19:12 »
ΦΥΓΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Μεγαλωσα δν εβαλα μυαλο

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #106 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 19:56 »
παιδιά να πω και εγω την αποψη μου ,
σημερα ειναι μια απο τις πιο  μαύρες μέρες για τον ΠΑΣ και ωφειλεται 100% αποκλειστικα στον προεδρο, διοτι δημιουργησε τετοιο οικονομικο χάος που δεν μπορεσε να το ελεγξει πραγμα ασυνηθιστο για Ηπειρώτη και ειδικά του εξωτερικού

λοιπον η ξενερα και η πικρία απο τον αποκλεισμο της ομάδος ειναι μεγάλο φορτίο και δεν θα ξεπεραστεί ποτε απο τον κόσμο της ομάδος μας,  :( :(
ο πρόεδρος το εχουμε ξαναπει απο την στιγμή που ήρθε γεματο ελπίδες για εμας εκανε λάθη σοβαρα , φτιαχνεις προπονητικό κεντρο κτλ και μετα ομαδα απο την στιγμή που θέλεις να επενδυσεις και αγαπάς την ομάδα.
τωρα στο κας πήγε και όλοι αυτο θέλαμε ,αλλα εκει δεν μασάνε , παει να πει οτι εχεις οικονομικό χάος στα λογιστικά σου

το θεμα ειναι να
να του δωσουμε ακόμη μία ευκαιρία ?,

τον εμπιστευόμαστε ακομη μια χρονιά στην συνηδεισή μας ότι θα εξυγιανει οικονομικα την ΠΑΕ , να παραμείνει στην Α εθνική η ομαδα μας  ................(φυσικά δεν το συζητάμε  εαν δεν παρει την άδεια με την μία του χρονου θα φύγει την ίδια στιγμή μονος του η .....θα τον παρουμε με τις πατατες αυγα κτλ )

 ακόμα και μετά το στραπάτσο που παθαμε

αυτό που εχουμε νευριάσει όλοι μας είναι ότι δεν είναι ντόμπρος απεναντί μας , δεν μας τα είπε απο την αρχη αυτά , από τον Μαρτιο
να δώσει οραμα στον κόσμο και ο οσμος να τον υποστηρίξει
τώρα πόσα δειαρκειας να κόψει 200 300 το πολυ αντι για 5000 με τ

δυστυχως ομάδες όπως Αγρίνιο με αρχηγότον ετη φωτος μπροστα  Κωστούλα, Αστερας Τρίπολης . Ξάνθη , Ολυμπιακός Βόλου, Λαρισα είναι πολύ πιο μπροστά απο εμάς διότι μπηκαν σωστά στο ποδοσφαιρο εμας τι να πω
και τώρα αυτε οι ομάδες θα ξεφύγουν

οσο για το γηπεδο ειμαστε μακράν οι πιο αδικημένοι στην Ηπειρο τόσα γήπεδα βοηθήσαν και εφτιαξαν εμας τίποτα,, οσο για τους πολιτικους που υπαρχουν στην Ηπειρο και στην περιοχη ουδεν σχολιο
ανεπαρκεστατοι ολοι χωρις ουσια - χωρις οραμα κτλ κριμα για την Ηπειρο που εβγαλε τοσους σπουδαιους ανδρες , να εχει πεσει σε τοσο χαμηλο επιπεδο στο κατωτερο


τον στηρίζουμε , στηρίζουμε την ομαδα , οτι με την στηριξή μας θα ορθοποδήσει η θα κανει τουμπες και θα μας αφήσει στα κρύα του λουτρού

φυσικά ολοι ελπίζουμε σε εναν επενδυτή που θα αλλαξει ριζικα την ομάδα αλλά που είναι ?



« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 18 Ιούλ 2013 20:49 από PTOLEMEOS11 »

Αποσυνδεδεμένος probato

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #107 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 21:35 »
εγω θλιβομαι με το αδειο γηπεδο της ξανθης.......ενω σκεφτομαι τι θα γινοταν στο ζωσιμαδες.......και δεν θελω να βρισω.

Αποσυνδεδεμένος notis

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Ο κίνδυνος έρχεται ταχύτερα όταν περιφρονείται
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #108 στις: Πεμ 18 Ιούλ 2013 22:56 »
 :mono: :mono: :mono:    Πιστεύω εις μια ομάδα, τον Αγιαξ της ηπείρου,τον ΠΑΣ Γιάννινα, ποιητή ουράνιου και διαστημικού ποδοσφαίρου,ενάντια εχθρών ορατών  τε πάντων και αοράτων.
    Και εις  παικταράδες  Λατίνους,τους πρωταθλητές, τους γητευτές της μπάλας , προ πάντων,των αγώνων· φως εξ Αργεντινής, σε σύλλογο επιθετικό,εκ προέδρου αληθινού,γεννηθέντα και μεγαλοθέντα εν Ιωάννινα, ομοούσιου του λαού του, δια τον οποίο τα πάντα εγένετο.
    Τον δι΄ ἡμᾶς τούς φιλάθλους και δια την ημετέρα πατρίδα αγωνιζόμενο  στους Ζωσιμάδες και σαρκωθέντα ἐκ πνεύματος απείρου και βροχής και Λίμνης τής Παμβώτιδας.  .
    Σταυρωθέντα και νικήθέντα εις μπαράζ υπέρ λαμογιών επί παράγκας , και παθόντα, και ριχθέντα εις Β και Γ κατηγορία. .
    Και ἀναστάντα στην Γ εθνική,επί ποινικολόγου.
    Καί ἀνελθόντα στη Β και εἰς το κύπελο, καί κατανικώντας τις  μαϊμούδες δοξασθέντα και μετά διαλυθέντα και πουληθέντα.
    Και πάλιν ερχόμενον μετά δόξης στη σουπερλίγκα και νικητής,μα των βασάνων ουκ ήρθε τέλος.
    Καί εἰς τo Λαό τόν άπειρο, τό κύριον, τό ζωοποιόν, τό ἐκ των  Βουνών και ποταμών ἐκπορευόμενον, τό ΠΑΣ Γιάννινα  καί  παικτών συμπροσκυνούμενον καί συνδοξαζόμενον, τό λαλῆσαν διά τῶν οπαδών.
    Εις μίαν,μεγάλη, επιθετική ηπειρώτικη ομάδα.
    Τραγουδώ εν Ζωσιμάδες εις τρομοκράτηση εχθρών.
    Προσδοκώ πρωτάθλημα και κύπελλο .
    Και ομάδα του μέλλοντος Ευρωπαία. Ἀμήν. :pas: :pas: :pas:
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 18 Ιούλ 2013 23:30 από notis »
ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΘΗΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #109 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 03:00 »
+ πολλά.

Κυριακή με την πρώτη καμπάνα σκάω μύτη Αη Γιώργη κι αν δεν το ακούσω αλίμονό τους.
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #110 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 04:01 »
Αφήνω την ακαταλληλότητα που δεν σταμάτησε από την αρχή να αποδεικνύει, συνεχώς και με πολλούς διαφορετικούς τρόπους μέχρι και τώρα, προπονητικά μηδέν, εκατοντάδες παίκτες, δεκάδες προπονητές, ακούσματα για υπόγειες διαδρομές, οσφυοκαμπτισμό στον ισχυρό κ.α, πολλά πολλά άλλα.

Αφήνω την αθλιότητα να έχει απομακρύνει μαζί με τους συνεργούς του όλο τον κόσμο και να τον βρίζουν κι από πάνω ως εχθρό και όχλο.

Αφήνω τις ανηθικότητες μιά ζωή να εκβιάζει ότι θα πάρει την ομάδα να φύγει, να απαιτεί το τζάμπα και την αναγκαστική συμμετοχή, να υποθάλπτει τον τραμπουκισμό, να έχει το ψέμα έτοιμο στα χείλη και μόνο για αυτό να τα ανοίγει, να χαρατσώνει στις τιμές και να φέρεται σαν σπαγγοραμένος γερολαδάς.

Αφήνω το να τον κάνει ρόμπα ομάδα που την έχει γυμνή κι αυτός να κοιτάει να πει την μαλακία του για να τραβήξει τα γκέμια μη του βγει και δεύτερη και τρέχει μετά και δεν φτάνει.

Αφήνω την πίκρα και την κατάθλιψη του να μη μπορεί να παίξει η ομάδα στην ευρώπη και να μη μας φταίνε άλλοι αυτή τη φορά.

Ποιός και ποιοί όλα αυτά, ένας κοινός αναξιοπρεπής διαχειριστής κι άλλοι δέκα αλητάμπουρες συνεργοί !

Τα αφήνω όλα.

Εχουν καταλάβει άραγε όλοι το πόσο ακόμη περισσότερο επικίνδυνος απόδειξε ότι είναι πέρυσι;

Ότι άνοιξη του 12 άδεια για να παίξουμε στην Α δεν παίρναμε κι ότι αν δεν άλλαζαν οι κανονισμοί καταμεσής της χρονιάς, θα υποβιβαζόμασταν για χρέη;

Ότι θα μας πρόσφερε, μαζί με τους ίδιους χαραμοφάηδες που το έκαναν και παλιότερα, ξανά την καταστροφή και τα πέτρινα σε καθαρή ΠΑΕ μέσα σε τρία χρόνια;

Ότι ναι, εμείς, που λέμε ότι μας πολεμάνε όλοι, κυνηγάν και ρίχνουν μόνο εμάς, ότι ναι, παίξαμε και εμείς χατηρικά πέρυσι στην Α;

Και ότι ναι, ένα χρόνο μετά κι όπως φάνηκε ξεκάθαρα με τις 3 αρνητικές αποφάσεις και τη 1 θετική στην τρύπια επιτροπή εφέσεων, που ξηλώνεται γιατί έβγαλε μάτια που δικαίωσε από βαζελάφραγκους μέχρι και την κουτσή τσατσομαρία, ποιό ουεφα, πάλι τα ίδια θα είχαμε;

Και ότι κινδυνεύουμε ανά πάσα στιγμή να πουν τέλος πια το σορολόπι στην ελλάδα, εφαρμόστε ότι ισχύει, μπαμ και κάτω εμείς, μη τον είδατε τον ρέκορντμαν και νάσου ξανά σωτήρες με άλλον οι συνεργοί;


ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΠΙΑ ΠΟΣΟ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ;
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος midnight

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 635
  • Once in a BLUE moon
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #111 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 04:28 »
Όσο εννοώ να εξαντλώ την υπομονή μου και ο δείκτης της ευθυξίας μου
ως οπαδός και Γιαννιώτης παραμένει χαμηλά και σε ανεκτά-ελαστικά για
την εκάστοτε ''εποχή'' επίπεδα, οι ''επόμενες μέρες'' του μέλλοντος θα είναι ακόμη πιο   
ατιμωτικές από την σημερινή ''επόμενη μέρα'' και θα με βρουν (όπως αμέτρητες φορές     
μέχρι τώρα) ν' αναλώνομαι σε όσες ''επόμενες'' προηγήθηκαν και φυσικά να αρνούμαι   
να δω τη συνειδητή ή ασυνείδητη συμμετοχή μου, ή την παθητική μου ευθύνη,
όπως κάνω και σήμερα.

Θα περιμένω εσαεί να χαλάσουν τα ''κόζια'', η μοιρασιά, ή τα γούστα όσων
''βολεύουν την τσέπη τους ή την ''λογική'' τους με το ''μαγαζάκι πολλαπλών χρήσεων'',
μέχρι να έρθουν οι επόμενοι...

Θα αναλαμβάνω το ρόλο του παράπλευρου θύματος, ενώ γενναιόδωρα θα παραχωρώ
την θέση του κεντρικού θύματος στην ομάδα, στα χέρια επιτήδειων και ''φτηνών''
μικροαπατεώνων και θα παρηγορώ την οδύνη μου εν ονόματι μιας αξιοπρέπειας...
που με συνοδεύει ως οποδό μιας πολυπαθούς, ανυπότακτης και καταδικασμένης...
στην άδικη μοίρα της ομάδας.

Θα κλαίω από τα βάθη της καρδιάς μου για την τύχη μιας ΙΔΕΑΣ που ''κούρνιασε''
στη ''γωνιά'' μου και στοίχειωσε γιατί δεν κατάφερα να την υπερασπιστώ λόγω
αδυναμίας χαρακτήρος...

Θα κινδυνεύω να βρεθώ αντιμέτωπος με μια ομολογία εκ βαθέων του εαυτού μου
και μπροστά στο τρομερό ενδεχόμενο να απολογηθώ στα ''χαμένα μου όνειρα'',
θα παίρνω νέο κουράγιο και θα ελπίζω ξανά πως τα θαύματα έρχονται...
Θα ορκίζομαι πως σε λίγο θα ''χτυπήσουν'' την πόρτα μου, και θα νοιώθω καλά που 
περίμενα πως κάποτε έστω κι αργά,αυτά ήταν που θα δικαιώναν επιτέλους
την βαθιά μου πίστη σε σένα...

Αργότερα, θα ανακαλύψω με λύπη μου, πως η υπομονή μου απέδωσε, γιατί οι πίκρες
μου ''γλύκαναν'' με το χρόνο...
Θα παραδεχτώ πως στη ζωή δεν μπορείς πάντα να έχεις ό,τι ονειρεύτηκες, παρά μόνο
αν πραγματικά το θελήσεις!

Προς το τέλος, θα μάθω να δείχνω περήφανος που παρέμεινα πιστός και ακούραστος
οδοιπόρος μιας μοναχικής διαδρομής χωρίς στόχο...
Θα νοιώθω απαρηγόρητος με τον εαυτό μου, που αποτέλεσα τον περιφρονημένο
άνθρωπο και οπαδό μιας μεγάλης ομάδας, αλλά δεν θα το δείχνω...
Και χωρίς πολλά πλέον χρονικά περιθώρια διαθέσιμα, θα ξεγελιέμαι αναγκαστικά
κι όπως-όπως, με επιλεγμένες στιγμές αναμνήσεων, που δεν χρεώνουν με βαριά
συναισθήματα, αλλά επιτρέπουν στον άνθρωπο να χαρεί, δίνοντάς τους ο ίδιος
την κατάληξη που πάντα επιθυμούσε...
«Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασεν η ώρα.
 Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασαν τα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #112 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 09:22 »
Καληνύχτα κύριε Γυφτόπουλε. Κρίσεις και επικρίσεις στην πόλη σας τα Γρεβενά, στην ομάδα σας τον γαύρο και στα αφεντικά σας στην Αθήνα.
Παράθεση
ΠΗΓΗ: ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝ
Το κλίμα εξακολουθεί να είναι βαρύ στον ΠΑΣ, με τον πρόεδρο Γιώργο Χριστοβασίλη να δέχεται πολλές επικρίσεις από μερίδα φιλάθλων για τον αποκλεισμό από την Ευρώπη (που είναι τελεσίδικος μετά την προχτεσινή απόφαση του CAS που απέρριψε την έφεση) και η επόμενη μέρα να είναι δύσκολη.
Θα χρειαστεί να καταβληθούν μεγάλες προσπάθειες από τον πρόεδρο της ΠΑΕ να αντιστρέψει αυτό το δυσμενές κλίμα που υπάρχει και να πείσει τον κόσμο ότι πολλά πράγματα μπορεί να αλλάξουν προς το καλύτερο και δεν θα επαναληφθούν τέτοιου είδους προβλήματα με την αδειοδότηση.

Γιατί πλέον είναι κοινή η αντίληψη  στα Γιάννινα ότι η μη αδειοδότηση του ΠΑΣ πέρσι από την ΕΠΟ και φέτος από την ΟΥΕΦΑ, σε συνδυασμό και με την απορριπτική απόφαση του  CAS, είναι θέμα ατελειών του φακέλου της τοπικής ομάδας και είναι αδιανόητο να πιστέψουν ότι συνέργησαν σ’ αυτό άλλοι εξωγενείς παράγοντες. Γι’ αυτό και οι φωνές διαμαρτυρίες, κυρίως από το διαδίκτυο είναι για ζητήματα εντός των τειχών της ομάδας, θεωρώντας την ΠΑΕ υπεύθυνη για τη μη αδειοδότηση.

Για την υπόθεση αυτή περισσότερα θα φωτιστούν και ενδεχομένως να γίνουν γνωστά και στοιχεία του φακέλου, όταν προσεχώς το CAS ανακοινώσει το σκεπτικό της απόφασης και τους λόγους που απέρριψε την έφεση του ΠΑΣ. Τότε μπορεί να απαντηθούν και ερωτήματα για τη μη αδειοδότηση του ΠΑΣ και στο που υπάρχει το πραγματικό πρόβλημα, τα οποία τώρα πλανώνται στην κοινή γνώμη των Ιωαννίνων.

Προχτές το CAS δημοσιοποίησε τους λόγους που η ΟΥΕΦΑ ανακάλεσε την άδεια του ΠΑΣ που του έδωσε η δευτεροβάθμιος επιτροπή αδειοδοτήσεων της ΕΠΟ, ότι δηλαδή παραβιάστηκε το σύστημα αδειοδότησης για δύο λόγους: Πρώτον γιατί η ρύθμιση των χρεών στην εφορία και η προσκόμιση της φορολογικής ενημερότητας έγινε μετά την καταληκτική ημερομηνία της 31ης Μαρτίου 2013, δηλαδή δεν έγινε δεκτή η εκπρόθεσμη ρύθμιση των χρεών και δεύτερον γιατί τα οικονομικά στοιχεία που προσκομίστηκαν δεν ανταποκρίνονται με την οικονομική κατάσταση της ομάδας.

Για να απορρίψει το CAS την έφεση του ΠΑΣ, σημαίνει ότι θεώρησε σωστή την απόφαση της ΟΥΕΦΑ, άρα κάπου εκεί, στους νομικούς λόγους της ΟΥΕΦΑ θα κινηθεί και το σκεπτικό του CAS. Απλά μπορεί το ανώτατο αθλητικό διαιτητικό δικαστήριο, να δώσει στη δημοσιότητα πολλά περισσότερα στοιχεία για να τεκμηριώσει το σκεπτικό της απόφασης που απέρριψε  την έφεση.

Από την άλλη πλευρά, στην ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα λένε ότι έγινε ότι ήταν εφικτό να γίνει, έγινε μια τεράστια προσπάθεια για την αδειοδότηση της ομάδας, φτάνοντας μέχρι και στο CAS ξοδεύοντας ένα σημαντικό ποσό για την εποχή που φτάνει στα 70.000 ευρώ, κάτι που δεν τόλμησε καμία άλλη ομάδα στο παρελθόν, πιστεύοντας ότι θα μπορούσε ο ΠΑΣ να αδειοδοτηθεί. Και ακόμα λέγεται ότι η ΠΑΕ προσκόμισε όλα τα στοιχεία που της ζητήθηκαν, η ομάδα από πέρσι ακολουθεί στρατηγική οικονομικής εξυγίανσης για να καλύψει λάθη του παρελθόντος με τα μεγάλα οικονομικά ανοίγματα σε παίκτες που δεν προσέφεραν τα ανάλογα  και ότι η μη αδειοδότηση της ομάδας δεν αναιρεί την μεγάλη επιτυχία της μέσα στα γήπεδα.
Επίσης από τον ΠΑΣ λένε ότι είναι αντιληπτό το πόσο σημαντικό θα ήταν να ελάμβανε μέρος στο Γιουρόπα Λιγκ, αλλά από την άλλη πλευρά δεν δικαιολογείται ένας τέτοιος θόρυβος επειδή η ομάδα δεν έπαιξε στην Ευρώπη, παραβλέποντας τις επιτυχίες των τελευταίων ετών και το πόσο άλλαξε επίπεδα ο ΠΑΣ επί εποχής Γιώργου Χριστοβασίλη, που μέχρι πριν από δύο χρόνια όχι μόνο 5η θέση δεν μπορούσε να πάρει, αλλά ούτε καν να στεριώσει στη σούπερ λιγκ.www.gianninasports.gr

ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΕΙΣΤΕ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΣ.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #113 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 09:53 »
Ασε μας ρε σκατογαυρε γαμω την πουτανα μου πρωι πρωι νουμερο
παπαγαλε της διοικησης και των παραδιοικουντων

ουστ απο εδω ρε τραβα να πεις τα ποιηματα σου αλλου


απο εδω και περα αλλαζουν ολα
Εμενα ρε βλημα στα 30 χρονια τωρα μου χει κοστισει ο ΠΑΣ οσο ενα πολυ ακριβο αυτοκινητο
στην οικογενεια μου σχεδον 50 χρονια τωρα οσο 3 διαμερισματα στο κεντρο της πολης

εσυ τι εχεις πληρωσει ρε?
εσυ και οι υπολοιποι παπαγαλοι
τερμα η ανοχη στους αιωνιους μπεχατζηδες
και κερδοκοπους

 


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #114 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 11:56 »
αφηστε τη μοδιστρα μας να πει οσα του δωσανε εντολη να πει.
μεροκαματο ειναι αυτο.
η δουλεια δεν ειναι ντροπη
απλα να θυμασαι μοδιστρουλα μας Η ΝΤΡΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑ!!

ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΣ περα ως περα
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #115 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 12:43 »
Θέλω να ξεκινήσω με το εξής.

Ο καθένας μας, ατομικά, ας αναλογιστεί τι έχει κάνει τόσα χρόνια για την ομάδα. Και δεν μιλάω σε επίπεδο εκδρομών οικονομικής ενίσχυσης κλπ. Το θέμα είναι πόσο έχει ασχοληθεί ενδελεχώς με τα τεκταινόμενα της ομάδας και τους βραχνάδες που την αρρωσταίνουν τόσα χρόνια.

Ποιές ενέργειες έκανε? Που συμμετείχε? Πως βοήθησε αυτούς που προσπαθούν?

Γενικά απείχα από το φόρουμ για μεγάλο διάστημα. Θεωρώ πως οι κουβέντες στα φόρουμ είναι μόνο για εύκολη εκτόνωση. Η πραγματική δράση είναι έξω στον δρόμο.
Ο λόγος που μπήκα ξανά στην διαδικασία να γράψω είναι πως με την ανακοίνωση του CAS δημιουργείται μια συγκεκριμένη συνθήκη στην κατάσταση της ομάδας η οποία δίνει την ευκαιρία να κινητοποιηθούμε και να οργανωθούμε καλύτερα προς την κατεύθυνση του ξεκαθαρίσματος.

Ο καθένας όσο μπορεί ας βοηθήσει. Άλλος λιγότερο. Άλλος περισσότερο. Συστράτευση και συμμετοχή είναι το ζητούμενο.

Υπάρχει ικανοποιητικός χρόνος μπροστά μας. Οργάνωση και συμμετοχή πρέπει να είναι το επόμενο βήμα. Η απάντηση να δοθεί στην πρώτη παρουσία της ομάδας στο γήπεδο. Η παρουσία μας στο γήπεδο με φωνή είναι αδιαπραγμάτευτη. Η αποχή ΔΕΝ υπάρχει καν επιλογή αυτή την στιγμή.

ΥΓ: ΣΦΟΥΓΓΟΚΩΛΑΡΙΕ Γυφτόπουλε γλύψε λίγο εκεί που σε φτύνανε και άσε τις παχιές τις κουβέντες για κανέναν άλλο πιο συνεπή.
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.171
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #116 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 13:57 »
Παράθεση
Γιατί πλέον είναι κοινή η αντίληψη  στα Γιάννινα ότι η μη αδειοδότηση του ΠΑΣ πέρσι από την ΕΠΟ και φέτος από την ΟΥΕΦΑ, σε συνδυασμό και με την απορριπτική απόφαση του  CAS, είναι θέμα ατελειών του φακέλου της τοπικής ομάδας και είναι αδιανόητο να πιστέψουν ότι συνέργησαν σ’ αυτό άλλοι εξωγενείς παράγοντες.

Κατονομάστε τους.Είναι τίποτα εξωγήινοι,τίποτα thundercats?

Παράθεση
Για την υπόθεση αυτή περισσότερα θα φωτιστούν και ενδεχομένως να γίνουν γνωστά και στοιχεία του φακέλου, όταν προσεχώς το CAS ανακοινώσει το σκεπτικό της απόφασης και τους λόγους που απέρριψε την έφεση του ΠΑΣ. Τότε μπορεί να απαντηθούν και ερωτήματα για τη μη αδειοδότηση του ΠΑΣ και στο που υπάρχει το πραγματικό πρόβλημα, τα οποία τώρα πλανώνται στην κοινή γνώμη των Ιωαννίνων.

''Θα'' φωτιστούν.''Θα'' βγουν όλα στη φόρα.''Θα'' δείτε ότι ο φάκελος ήταν άψογος και όσοι τα χώνατε στη διοίκηση είστε ψεύτες,εχθροί του ΠΑΣ, βάζελοι,γαύροι,οπαδοί του πανόπουλου,υπηρέτες σκοτεινών συμφερόντων και πολλά άλλα.

Παράθεση
Από την άλλη πλευρά, στην ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα λένε ότι έγινε ότι ήταν εφικτό να γίνει, έγινε μια τεράστια προσπάθεια για την αδειοδότηση της ομάδας, φτάνοντας μέχρι και στο CAS ξοδεύοντας ένα σημαντικό ποσό για την εποχή που φτάνει στα 70.000 ευρώ, κάτι που δεν τόλμησε καμία άλλη ομάδα στο παρελθόν, πιστεύοντας ότι θα μπορούσε ο ΠΑΣ να αδειοδοτηθεί.

Ένας τρόπος υπάρχει για να αδειοδοτηθείς.Τακτοποιείς τα οικονομικά σου.Απλά.
Τι άλλη προσπάθεια μπορείς να καταβάλεις?Και ζητάς και επιβράβευση γι'αυτό?
Κάτι τέτοια έλεγε ο μαχλάς πριν από 2 χρόνια και γελάγαμε.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #117 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 14:46 »
Παράθεση
Επίσης από τον ΠΑΣ λένε ότι είναι αντιληπτό το πόσο σημαντικό θα ήταν να ελάμβανε μέρος στο Γιουρόπα Λιγκ, αλλά από την άλλη πλευρά δεν δικαιολογείται ένας τέτοιος θόρυβος επειδή η ομάδα δεν έπαιξε στην Ευρώπη, παραβλέποντας τις επιτυχίες των τελευταίων ετών και το πόσο άλλαξε επίπεδα ο ΠΑΣ επί εποχής Γιώργου Χριστοβασίλη, που μέχρι πριν από δύο χρόνια όχι μόνο 5η θέση δεν μπορούσε να πάρει, αλλά ούτε καν να στεριώσει στη σούπερ λιγκ
έλα μωρέ σιγά η ευρώπη...
έλα μωρέ σιγά οι τελικοί κυπέλλου...
μετά μας πειράζει αν φύγει ο χβ και παίξουμε στην γ εθνική....
έλα μωρέ σιγά τα ωα...

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #118 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 16:20 »
Σε λιγο θα ακουσουμε και επισημα το " αντε ρε χωριατακια που θελατε και ευρωπη "...εδω θα ειμαστε  ;)

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #119 στις: Παρ 19 Ιούλ 2013 21:23 »
midnight,συγκλονιστικές οι αλήθειες που γράφεις...
Μοναδικός ο τρόπος που ωθείς  πολλούς από εμάς
να κοιτάξουμε πιο βαθιά στον εαυτό μας...
Να καταλάβουμε ότι η αγάπη για μία ιδέα και μία ομάδα
δεν είναι αρκετή από μόνη της για να ανταμείψει τις προσδοκίες μας...

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #120 στις: Δευ 22 Ιούλ 2013 15:29 »
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος Pagouras _

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #121 στις: Τετ 24 Ιούλ 2013 02:00 »
 :pas:
Μερικές σκόρπιες κουβέντες, με αφορμή ένα απογευματινό τηλεφώνημα το ΛΟΚΟ,  που υπό Κ.Σ. θα αφορούσε την πτήση για Belfast....


Παραδοχές Εργασίας:

Την προηγούμενη μέρα, σε ένα γήπεδο άδειο, ο ΠΑΣ αγωνιστικά βγήκε στην Ευρώπη.
Στο παρελθόν μια ενδεχόμενη άνοδος ή μια σωτηρία προκαλούσε γενικό συναγερμό, κινητοποίηση και γεμάτες κερκίδες.
- Η ομάδα δε σταύρωσε δεύτερη χρονιά στην Α' από  το μοιραίο 1984 και μετά.

To θέμα αδέρφια μου δεν είναι καθόλου ποδοσφαιρικό, είναι αυστηρά κοινωνικό ...και ώριμος πλέον ηλικιακά, καταλήγω στο ότι είναι κρατικό  (ύπο το πρίσμα των πολιτικών που ακολουθούνται τα τελευταία 100 χρονια).
Την ώρα λοιπόν που ο ΟΣΕ πωλείται, στα Γιαννινα τρένο δεν υπάρχει ούτε σε καρτ ποστάλ. Όταν η γκρινιάρα Θεσσαλονίκη αγάλιασε φυσικό αέριο, εμάς οι αγωγοί μας.... παρακάμπτουν
Στα 100 χρόνια  μετά την "απελευθέρωση" των Ιωαννίνων εξακολουθούμε να πάσχουμε σε βασικές υποδομές....βλέπε γήπεδο για να επιστρέψω στα ποδοσφαιρικά. Φταίει η απομόνωσή μας...για την οποία μπορεί να φταίμε ακόμα κι εμείς οι ίδιοι, εκτός από τα περήφανα βουνά μας.
Την ώρα λοιπόν που υπερ-χρεωμένες ομάδες εύκολα εξασφάλιζαν συμμετοχή στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια, τα ταπεινά Γιαννενάκια έπρεπε να τηρήσουν απαρέγκλιτα ΚΑΙ ΠΑΛΙ το γράμμα το νόμου! Ορθά θα πω εγώ...


Η επόμενη μέρα λοιπόν, τους περισσότερους ή λιγότερους από μας  με νεύρα ή με στωικότητα , θα μας βρει δίπλα στην ομάδα της πόλης μας, να την υποστηρίζουμε σε γήπεδα, καφενεία και αλάνες...μόνο και μόνο για να αναγκαστούν κάποιοι γ.αμημένοι να ασχοληθούν με τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ....και τα ΙΩΑΝΝΙΝΑ

- Να τρέμουν ΠΑΝΤΑ στην ιδέα ότι έρχονται να παίξουν στα Γιάννενα είτε λέγονται "Αθηναίοι" , Θεσσαλονικείς, Νησιώτες... είτε scoda, lancia και lada...

Γιατί εμείς ΔΕΝ είμαστε ευνοημένοι... και από μας τρώνε και  κανα κατακέφαλο.

Έτσι ακριβώς έγινε και φέτος, το φάγανε το κατακέφαλο και σκαρφαλώσαμε εκεί ψηλά :pashat:

 Και προσοχή! Το οτι αναγκαζόμαστε να παίξουμε το παιγνίδι με τους όρους σας, δε σημαίνει ότι "είμαστε το ίδιο
" κύριοι, γιατί εμείς ΣΑΣ προσφέραμε, εσείς πάλι συνεχίζεται να μας παραμελείτε ...γι' αυτό και έρχεται και κανένα κατακέφαλο ...

Η ηπειρωτική μας υπερηφάνεια δε μας επιτρέπει να στενοχωρηθούμε για κάτι που το κόβετε και το ράβετε στα μέτρα ΣΑΣ. Γιατί ΠΑΝΤΑ, όταν το παιγνίδι τείνει να παιχτεί επί ίσοις όροις, ο ΠΑΣ είναι με τους ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ !

P.S.: Μ' αυτά και μ'αυτά δημιουργήθηκε νέα γενιά οπαδών, που κι αυτοί θα έχουν διηγήσεις για τους μικρούς. Όλα καλα. ;)

extras:

Respect στα κείμενα του "notis" για την ευρυματικότητα και του billy pirata για τον ορθολογισμό

..... και στα κείμενα όλων γιατί θέλουν το καλύτερο για τον ΠΑΣ και την πόλη.

SUPER EXTRA P.S.

Τώρα που το ξαναδιάβασα είπα να τραβήξω ένα delete μεγαλοπρεπέστατο γιατί είναι άλλο ένα γκρινιάρικό μου post.
To αφήνω από σεβασμό για το χώρο και τη για τη Συμμετοχή.
Την επόμενη μέρα : ΨΗΛΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ :mono:
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 24 Ιούλ 2013 02:05 από Pagouras _ »

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #122 στις: Τρι 03 Σεπ 2013 14:27 »
Μάγκες,
με βάση το φετεινό ρόστερ,
προσωπικά μιλώντας,ο ΠΑΣ είναι πολύ...ερωτεύσιμος!
Οπότε,τί λέτε?
Πάμε ΌΛΟΙ γήπεδο?

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #123 στις: Τρι 03 Σεπ 2013 14:44 »
με τοσο μαμησι που φαγαμε το καλοκαιρι
ο ερωτισμος πραγματι παραμενει διαχυτος

πρεπει να βοηθησουμε τους παιχτες και τον προπονητη ΟΛΟΙ μας.

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: Η επόμενη μέρα part 2
« Απάντηση #124 στις: Τετ 04 Σεπ 2013 12:11 »
Αλήθεια με τον φάκελο τι έγινε ;;;

... γνωστά παπαγαλάκια "δημοσιογράφοι" στο ραδιόφωνο κάνουν πλέον και όσο περνάει ο καιρός προσπάθεια να τονιστεί ότι το μόνο τρωτό για το οποίο μας έκοψε η αυστηρή Uefa ήταν η καθυστερημένη πληρωμή της εφορίας. 
Αν είναι όντως αλήθεια είναι κρίμα να μην δημοσιεύει ο ιδιοκτήτης τον φάκελο ώστε να μην κατηγορείται άδικα και να γίνουν κάποια βήματα εξομάλυνσης  του κλίματος-κόντρας με τους περισσότερους φιλάθλους...
 :mono: