Αποστολέας Θέμα: Cristian Gabriel Chavez  (Αναγνώστηκε 141058 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #200 στις: Δευ 10 Μάρ 2014 23:55 »




Ψήφιστε όσοι έχετε FACEBOOK το γκολ του Κριστιάν ως το καλύτερο της αγωνιστικής!



http://www.novasports.gr/MVP_BestGoal_BestGoalpage.aspx?a_id=299159
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 25 Νοέ 2015 15:13 από ΛΟΚΟ »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #201 στις: Τρι 11 Μάρ 2014 09:40 »
Παράθεση
Υποψήφιο για «Best Goal» το τέρμα του Τσάβες
http://www.passports.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=10771:%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%88%CE%AE%CF%86%CE%B9%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-best-goal-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%84%CF%83%CE%AC%CE%B2%CE%B5%CF%82&Itemid=138

(...)
Η ψηφοφορία ξεκίνησε ήδη και θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη το μεσημέρι στις 12:00.
Οι φίλοι του ΠΑΣ μπορούν να ψηφίσουν το Best Goal στην σελίδα του Νοvasports.gr.

passports.g

Υ.Γ.: Σε αναμονή της είδησης σχετικά με τον τραυματισμό του Τσάβεζ κατά ή μετά το ματς με την Όφη.
        http://sportsioannina.gr/index.php/pas-giannena   

Υ.Γ.2: Και  sportdog.gr, αλλά μην το κάνουμε και "ευαγγέλιο"...  σιγά τη ζυγαριά.   
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 11 Μάρ 2014 10:15 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #202 στις: Τρι 11 Μάρ 2014 18:46 »
Παράθεση
Off για 20 μέρες ο Τσάβες

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η προετοιμασία του ΠΑΣ Γιάννινα ενόψει του αγώνα της Κυριακής με τον Παναθηναϊκό στα Γιάννενα.

Οι φόβοι που ήθελαν τον Κριστιάν Τσάβες να έχει υποστεί θλάση (η 4η κατά σειρά την φετινή χρονιά) επαληθεύτηκαν, με τα αποτελέσματα της μαγνητικής να μην είναι ευχάριστα.

Ο Αργεντίνος ποδοσφαιριστής υπέστη θλάση στον έσω πλατύ και η απουσία του υπολογίζεται περίπου στις 20 ημέρες. Αυτό σημαίνει ότι ο 27χρονος ποδοσφαιριστής χάνει τα παιχνίδια με Παναθηναϊκό, ΠΑΟΚ, Πανθρακικό, ενώ θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει την αναμέτρηση με τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο που θα διεξαχθεί στις αρχές του Απρίλη.

Μια εξέλιξη ομολογουμένως δυσάρεστη για την ομάδα, αλλά και για τον ίδιο τον ποδοσφαιριστή, ο οποίος πάνω που έβρισκε σιγά σιγά τα πατήματα του, θα αναγκαστεί και πάλι να μπει στην διαδικασία θεραπείας και αποκατάστασης του νέου προβλήματος που του παρουσιάστηκε.

Από εκεί και πέρα από το σημερινό πρόγραμμα το οποίο περιλάμβανε ασκήσεις φυσικής κατάστασης και αγωνιστικά παιχνίδια, απουσίαζαν με άδεια οι Τσουκαλάς, Ίλιτς. Τέλος, ατομικό πραγματοποίησαν οι Κυβελίδης, Ιωάννου εξαιτίας ενοχλήσεων που νιώθουν στην μέση.

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #203 στις: Τρι 11 Μάρ 2014 19:01 »
Παράθεση
Off για 20 μέρες ο Τσάβες

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η προετοιμασία του ΠΑΣ Γιάννινα ενόψει του αγώνα της Κυριακής με τον Παναθηναϊκό στα Γιάννενα.

Οι φόβοι που ήθελαν τον Κριστιάν Τσάβες να έχει υποστεί θλάση (η 4η κατά σειρά την φετινή χρονιά) επαληθεύτηκαν, με τα αποτελέσματα της μαγνητικής να μην είναι ευχάριστα.

Ο Αργεντίνος ποδοσφαιριστής υπέστη θλάση στον έσω πλατύ και η απουσία του υπολογίζεται περίπου στις 20 ημέρες. Αυτό σημαίνει ότι ο 27χρονος ποδοσφαιριστής χάνει τα παιχνίδια με Παναθηναϊκό, ΠΑΟΚ, Πανθρακικό, ενώ θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει την αναμέτρηση με τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο που θα διεξαχθεί στις αρχές του Απρίλη.

Μια εξέλιξη ομολογουμένως δυσάρεστη για την ομάδα, αλλά και για τον ίδιο τον ποδοσφαιριστή, ο οποίος πάνω που έβρισκε σιγά σιγά τα πατήματα του, θα αναγκαστεί και πάλι να μπει στην διαδικασία θεραπείας και αποκατάστασης του νέου προβλήματος που του παρουσιάστηκε.

Από εκεί και πέρα από το σημερινό πρόγραμμα το οποίο περιλάμβανε ασκήσεις φυσικής κατάστασης και αγωνιστικά παιχνίδια, απουσίαζαν με άδεια οι Τσουκαλάς, Ίλιτς. Τέλος, ατομικό πραγματοποίησαν οι Κυβελίδης, Ιωάννου εξαιτίας ενοχλήσεων που νιώθουν στην μέση.

από PASsports.gr

γκολαρα και τραυματισμος! ετσι το χει ο αργεντινος!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #204 στις: Τετ 12 Μάρ 2014 00:12 »
Βρε μας πέρασε ο Μπεν Σαμπάτ, ψηφίστε και οι υπόλοιποι!

http://www.novasports.gr/MVP_BestGoal_BestGoalpage.aspx?a_id=299159
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #205 στις: Τετ 12 Μάρ 2014 23:53 »
Περαστικά Γκάμπρι και γυμναστική

T… thnik£de ¢f‹xai, ð Kr…twn ; À oÙ prö œti ™st…n ; 8)
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #206 στις: Κυρ 06 Απρ 2014 14:38 »
Να ΠΑΣ στο παιδί σου Cristian  :)
Παράθεση
Κυριακή, 06 Απρίλιος 2014 09:53
Τσάβες: «Θέλω να μείνω στον ΠΑΣ»
http://www.passports.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=11269:%CF%84%CF%83%CE%AC%CE%B2%CE%B5%CF%82-%CE%B8%CE%AD%CE%BB%CF%89-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%83&Itemid=138

(...)
Για την οικογένειά του:

«Τώρα φτιάχνουμε τα χαρτιά για να έρθουν εδώ η γυναίκα μου και το παιδί μου».
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #207 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 11:30 »
Παράθεση
Κοιτάει στα Γιάννενα η ΑΕΚ

Το βλέμμα της στον ΠΑΣ Γιάννινα έχει στρέψει η ΑΕΚ. Στην Ένωση αρέουν οι Τσάβες, Κοροβέσης και Κρητικός  και δεν αποκλείεται να γίνει κίνηση.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα Goal στην ΑΕΚ έστρεψαν το βλέμμα στον ΠΑΣ Γιάννινα μετά και τις εξελίξεις με την μη αδειοδότηση των Ηπειρωτών. Σύμφωνα με την εφημερίδα, οι «κιτρινόμαυροι» εξετάζουν τις περιπτώσεις  των Τσάβες, Κοροβέση και Κρητικού οι οποίοι πάντως έχουν συμβόλαιο με τον ΠΑΣ.

Ο Κοροβέσης αποτελεί μία από τις επιλογές για το αριστερό άκρο της μεσοεπιθετικής γραμμής και είναι στο στόχαστρο της ΑΕΚ από την περσινή σεζόν. Ο Τσάβες προτάθηκε πρόσφατα, ενώ ο Κρητικός αποτελεί τη νέα ελπίδα του ΠΑΣ και μία πιθανή απόκτησή του θα είναι μία επένδυση για το μέλλον.

Στην ΑΕΚ εξετάζονται οι περιπτώσεις αυτές χωρίς πάντως να έχει γίνει κάποια κίνηση μέχρι στιγμής.


από Gazzetta.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #208 στις: Τετ 28 Μάι 2014 01:09 »
Παράθεση
Ψηφίζουν… πώληση για Τσάβες

25/05/2014 10:49:42    

Ο Κριστιάν Τσάβες ήταν αναμφίβολα μία από τις καλύτερες μεταγραφικές κινήσεις της περασμένης σεζόν για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ακόμη και μετά την επιστροφή του ως… «ασώτου» στα μέσα του Φλεβάρη, αποδείχθηκε ότι πραγματικά πρόκειται για ποιοτικό ποδοσφαιριστή που μπορεί να κάνει τηνδιαφορά. Σε αυτό φυσικά συμφωνούν όλοι, όμως το ζητούμενο είναι να θέλει και ο Τσάβες να μείνει στην ομάδα. Ο παίκτης μοιάζει να προτιμάει ξεκάθαρα να συνεχίσει την καριέρα του στην Αργεντινή και στον ΠΑΣ Γιάννινα υπογραμμίζουν πως κανείς δεν μένει με το ζόρι. Για τον λόγο αυτό είναι θετικοί όπως φαίνεται σε περίπτωση παραχώρησης του ποδοσφαιριστή, αρκεί να έρθει κάποια πρόταση που θα ωφελεί και τους Γιαννιώτες, ώστε να αποζημιωθούν οικονομικά. Εξελίξεις πιθανώς θα υπάρχουν μέσα στον Ιούνιο, όμως σύμφωνα με τα έως τώρα δεδομένα, ο Γιάννης Πετράκης οργανώνει την ομάδα της επόμενης σεζόν, δίχως να υπολογίζει τον Τσάβες.
metropolisradio.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #209 στις: Τετ 28 Μάι 2014 14:36 »
Παει Τρίπολη????
    >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #210 στις: Τετ 28 Μάι 2014 14:41 »
Aς πουλησει τους παντες και τα παντα....

Την πρωτη της ομαδας ομως δεν την γλιτωνει!!!!!



ΕΡΧΕΤΕ Η ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #211 στις: Τετ 01 Οκτ 2014 11:27 »
Παράθεση
Παντρεύτηκε ο Τσάβες

Σε πελάγη ευτυχίας ζει από χθες ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ Γιάννινα Κριστιάν Τσάβες.

Ο Αργεντίνος παίκτης του "Άγιαξ της Ηπείρου" ανέβηκε τα σκαλιά του Δημαρχείου και παντρεύτηκε την εκλεκτή της καρδιάς του Ayus Arrosogaray, η οποία περιμένει σε λίγους μήνες να φέρει στον κόσμο τον καρπό του έρωτα της με τον Λατινοαμερικάνο ποδοσφαιριστή.

Το ζευγάρι παντρεύτηκε χθες στο Δημαρχείο παρουσία φίλων και συγγενών και στην συνέχεια δεξιώθηκε σε γνωστό εστιατόριο της περιοχής. Ο Τσάβες όπως ήταν λογικό ήταν ιδιαίτερα χαρούμενος, ενώ θα είναι ακόμα περισσότερο όταν έρθει στον κόσμο το μωρό που περιμένει η σύζυγος του.

Ο Τσάβες θα αποκτήσει και δεύτερο παιδί, καθώς έχει ήδη ένα από τον πρώτο του γάμο το οποίο βρίσκεται στην Αργεντινή.

Η συντακτική ομάδα του PASsports εύχεται στο ζεύγος Τσάβες βίον ανθόσπαρτον και με το καλό να έρθει στον κόσμο το νέο μέλος της οικογένειας.

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #212 στις: Τετ 01 Οκτ 2014 17:13 »


... όλοι "σταυρωμένα" χέρια και ο γαμπρός στις τσέπες.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #213 στις: Παρ 03 Οκτ 2014 09:13 »
Πάντως γελαστός είναι...

Και το δις εξαμαρτειν δεν το ξέρει  :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #214 στις: Τετ 08 Οκτ 2014 14:18 »
Παράθεση
«Χαζομπαμπάς» ο Τσάβες!

Για δεύτερη φορά πατέρας έγινε ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ Γιάννινα Κριστιάν Τσάβες.

Η σύζυγος του Λατινοαμερικάνου παίκτη, Αγιούς, έφερε σήμερα (08/10) το πρωί στον κόσμο ένα υγιέστατο αγοράκι. Η οικογένεια Τσάβες μεγάλωσε κατά ένα μέλος, με τον Αργεντίνο να πλέει σε πελάγη ευτυχίας. Το όνομα που θα δωθεί στο Τσάβες junior θα είναι Βαλεντίνο.

Η συντακτική ομάδα του PASsports εύχεται στην οικογένεια Τσάβες να τους ζήσει το αγοράκι και να το δουν όπως επιθυμούν.

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #215 στις: Τετ 08 Οκτ 2014 16:48 »
Το όνομα που θα δωθεί στο Τσάβες junior θα είναι Βαλεντίνο.

Δεν το λένε Βαλεγκολίνο... μΠΑΣ και ο μπαμΠΑΣ βρει πλεκτό.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #216 στις: Παρ 24 Οκτ 2014 17:04 »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #217 στις: Δευ 03 Νοέ 2014 21:36 »
Παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 03 Νοέ 2014 21:44 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #218 στις: Κυρ 09 Νοέ 2014 23:34 »
Τι ήταν αυτό που έκανες αγόρι μου πριν τη φάση του πέναλτι???
Ακόμα ζαλιζμένοι είναι και οι τρεις τους!
Θέλω κι άλλα τέτοια ρε παικτούρα!

Δεν αξίζει,ρε λεβέντες μου,να πάτε στο γήπεδο να τον απολαύσετε?
Προσωπικά νιώθω τυχερός που μένω Γιάννινα και έχω αυτή την ευκαιρία...
Με κάτι τέτοιες ενέργειες αποθεώνεται το ποδόσφαιρο...
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 09 Νοέ 2014 23:40 από Crimson Glory »

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #219 στις: Δευ 01 Δεκ 2014 11:19 »
gazzetta.gr
Με Τσάβες δεν χάνει!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα σημείωσε άλλη μία νίκη με τον Τσάβες μεγάλο πρωταγωνιστή. Το gazzetta.gr σας θυμίζει το ρεκόρ του Αργεντινού ο οποίος όποτε σκοράρει ο ΠΑΣ δεν χάνει.



Ο Κρίστιαν Τσάβες αποτελεί ότι καλύτερο έχει να διαθέσει ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Αργεντινός παικταράς το αποδεικνύει με τις εμφανίσεις του. Ο 27χρονος άσος σημείωσε δύο γκολ και οδήγησε τους Ηπειρώτες σε μία σπουδαία νίκη επί του ΟΦΗ με 3-0.

Ο Τσάβες μπορεί να μην σκοράρει συχνά, αλλά όποτε σκοράρει είναι σχεδόν σίγουρο ότι ο Άγιαξ της Ηπείρου δεν πρόκειται να χάσει. Ο πρώην άσος της Νάπολι έχει σημειώσει επτά γκολ μέχρι στιγμής με τον ΠΑΣ να μετράει τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες! Το gazzetta.gr σας θυμίζει τα γκολ του Τσάβες που έχουν φέρει αυτό το ρεκόρ.

2013-14

1η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 3-3

Πρεμιέρα του Τσάβες με την φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα στην Τρίπολη απέναντι στον Αστέρα. Εντυπωσιακό παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ και ο Τσάβες ανοίγει λογαριασμό πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη τότε.

2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης 2-0

Ο Τσάβες έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά το πρωτάθλημα και κόντρα στην «Ελαφρά Ταξιαρχία» δίνει μία τρομερή παράσταση. Γκολάρα από τα τριάντα μέτρα και στη συνέχεια ασίστ στον Ίλιτς με τον ΠΑΣ να φτάνει σε μία άνετη νίκη.

28η  αγωνιστική
ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1



Ο ΠΑΣ ταξιδεύει στο Ηράκλειο για να αντιμετωπίσει τον ΟΦΗ. Κι ενώ ο αγώνας ωδεύει προς την «λευκή» ισοπαλία, ο Νούνιες στο 85' βάζει μπροστά στο σκορ τους Κρητικούς. Ο Τσάβες όμως δεν έχει πει την τελευταία του λέξη και στις καθυστερήσεις απαντάει στον συμπατριώτη του και δίνει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.



2014-15

1η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης 3-1

Πρεμιέρα για τον ΠΑΣ ξανά με τον Αστέρα Τρίπολης, αλλά αυτή την φορά στις Ζωσιμάδες. Οι φιλοξενούμενοι πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι με τον Μπαράλες, αλλά στην επανάληψη οι παίκτες του Γιάννη Πετράκη δεν αφήνουν περιθώρια αντίδρασης και με τον Τσάβες να πετυχαίνει το πρώτο γκολ της ομάδας στο 59', καταφέρνουν μέχρι το 70' να κάνουν την ολική ανατροπή και να φτάσουν στο τρίποντο.

3η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη 2-2

Ο ΠΑΣ θέλει να κάνει το 2 στα 2 στην έδρα του, αλλά ο Σολτάνι του βάζει δύσκολα. Οι Ηπειρώτες κινδυνεύουν με την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα, αλλά ο Τσάβες στο 77' ισοφαρίζει σε 2-2 και δεν αφήνει τον Σάκη Τσιώλη να φύγει με τη νίκη.



12η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ 3-0

Τα ματς του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΟΦΗ έχουν την δική τους ιδιαιτερότητα, με τον ΠΑΣ να είναι πολύ ανώτερος από τον αντίπαλό του. Ο Τσάβες πήρε από το χέρι του τους Γιαννιώτες και με δύο γκολ οδήγησε σε μία άνετη νίκη την ομάδα του η οποία πλέον έχει συμπληρώσει πέντε αγώνες αήττητη.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #220 στις: Τετ 03 Δεκ 2014 10:30 »
contra.gr

Παράθεση
Τσάβες στο Contra.gr: "Μπορούμε και πλέι οφ"

Ο λάτρης του...κρητικού ντάκου Κρίστιαν Τσάβες "καθάρισε" την Κυριακή τον ΟΦΗ με δύο γκολ. Ενα 24ώρο αργότερο ο άλλοτε παίκτης της Νάπολι μίλησε στο Contra.gr για τη μεταμόρφωσή του προς το καλύτερο, τους μεγάλους στόχους του ΠΑΣ και για το πως φαντάζεται τον εαυτό του 10 χρόνια μετά.

Πέτυχες δύο γκολ χθες κόντρα στον ΟΦΗ. Βλέπουμε την καλύτερη version του εαυτού σου ή μπορείς και καλύτερα;

Αισθάνομαι πολύ καλά είναι η αλήθεια. Αλλά είμαι πεπεισμένος ότι μπορώ και πολύ καλύτερο, μπορώ να δώσω πολλά πολλά περισσότερα στην ομάδα μου. Ελπίζω να συνεχίσω σ' αυτό το επίπεδο.

Μπορεί ο ΠΑΣ να παίξει εφέτος στα πλέι οφ, άρα και στα ευρωπαϊκά Κύπελλα της επόμενης σεζόν;

Δεν πετάμε στα σύννεφα ξέρουμε  ότι είναι δύσκολο. Αλλά επίσης ξέρουμε ότι αν συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι, μπορεί και να προλάβουμε μία θέση στην πρώτη πεντάδα. Είμαι αισιόδοξος γι' αυτό.

Κατά τη διάρκεια της περασμένης σεζόν αντιμετώπισες πολλά προβλήματα τραυματισμών. Τον Ιανουάριο βρέθηκες μία ανάσα από την Κίλμες.Τι έγινε ακριβώς;

Οντως πέρυσι είχα προβλήματα στην ομάδα. Αλλά σας θυμίζω ότι δεν είχα κάνει προετοιμασία και ήταν δύσκολο να φτάσω στο επίπεδο των συμπαικτών μου και εκεί που θέλω. Το ενδιαφέρον της Κίλμες προέκυψα γιατί αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με την κόρη μου στην Αργεντινή αλλά και αυτό τακτοποιήθηκε τελικά. Με το νέο έτος μπορεί να την έχω μαζί μου εδώ στην Ελλάδα.

Θα ήθελες να παίξεις σε μία πιο μεγάλη ομάδα στην Ελλάδα, στον Ολυμπιακό, τον ΠΑΟΚ, τον Παναθηναϊκό;

Φυσικά, θα μου άρεσε αυτό. Αλλά πρώτα πρέπει να βοηθήσω όσο μπορώ τον ΠΑΣ όπου περνάω πάρα πολύ καλά. Οι οπαδοί, οι συμπαίκτες μου, όλο το σταφ, η πόλη,  οι πάντες μου δίνουν πολλή αγάπη και αυτό δεν είναι κάτι που μπορώ να ξεχάσω.

Οσο παίζεις στην Ελλάδα Κρίστιαν, είχες πρόταση από άλλη ελληνική ομάδα;

Από όσο ξέρω, όχι


Πρόσφατα παντρεύτηκες Ελληνίδα, απέκτησες και άλλη κόρη που γεννήθηκε στα Γιάννενα. Θα ήθελες να μείνεις για πάντα εδώ;

Στην Ελλάδα, και συγκεκριμένα στα Γιάννενα, αισθάνομαι πραγματικά πολύ καλά. Αλλά δεν είμαι ο παίκτης που επαναπαύεται σ' αυτά που έχει, πάντα θέλω να προοδεύω. Οπότε...


Στη Νάπολι γιατί δεν έκανες την καριέρα που ονειρεύτηκες; Ποιο ήταν το πιο σημαντικό πρόβλημα;

Ο,τι δεν είχα θέση στην  ομάδα, στο ροτέισον. Πήρα έτσι την απόφαση να επιστρέψω στην Αργεντινή για να παίξω ποδόσφαιρο. Πάντα, μα πάντα θέλω να παίζω ή, τουλάχιστον, να έχω τις ευκαιρίες μου.

Τι πιστεύεις για το επίπεδο του ελληνικού πρωταθλήματος και των Ελλήνων παικτών;

Το ποδόσφαιρο εδώ έχει να κάνει περισσότερο με την τακτική, δίνεται μεγάλη έμφαση σ' αυτό το κομμάτι. Οι ομάδες τουλάχιστον του υψηλού επιπέδου έτσι παίζουν και σ' αυτό δίνουν προτεραιότητα. Για τους ποδοσφαιριστές, αυτό που μπορώ να πω είναι ότι έχω να κάνω με πολύ σοβαρούς επαγγελματίες.

Πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου μετά από 10 χρόνια;

Στην Αργεντινή με την οικογένειά μου, να μπορώ επιτέλους να απολαύσω τις οικογενειακές στιγμές. Ως προς τα επαγγελματικά, θα κάνω κάτι που να έχει σχέση με το ποδόσφαιρο, δεν μπορώ να με φανταστώ κάπου αλλού.


Κάτι τελευταίο. Ποιο είναι τα αγαπημένο σου ελληνικό φαγητό;

Ο ντάκος!
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #221 στις: Τετ 03 Δεκ 2014 22:37 »
Παράθεση
MVP 12ης αγωνιστικής ο Τσάβες

Με το συντριπτικό ποσοστό του 45,67% ο Κριστιάν Τσάβες πήρε το βραβείο του MVP της 12ης αγωνιστικής χάρη στα δύο τέρματα που σημείωσε κόντρα στον ΟΦΗ την περασμένη Κυριακή, αλλά και για την συνολική εμφάνιση που πραγματοποίησε.

Πίσω από τον Τσάβες βρέθηκε ο Χαβιέ Ούμπιδες του Ατρομήτου με 33,82%, ενώ τρίτος ήταν ο Μάρκος Μπεργκ του Παναθηναίκού με 20,51.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Η Super League, ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών (ΠΣΑΠ) και η NOVA, ανακοινώνουν τα αποτελέσματα των υπηρεσιών MVP και Best Goal για την 12η αγωνιστική της Super League ΟΠΑΠ:

• τα αποτελέσματα του διαγωνισμού MVP
Κριστιάν Τσάβες (ΠΑΣ Γιάννινα) 45,67%
Χαβιέ Ούμπιδες (Ατρόμητος Αθηνών) 33,82%
Μάρκους Μπεργκ (Παναθηναϊκός) 20,51%
 
• τα αποτελέσματα του διαγωνισμού Best Goal
Χαβιέ Ούμπιδες (Ατρόμητος Αθηνών) 66,16%
Γιάννης Γιαννιώτας (Αστέρας Τρίπολης) 22,05%
Νίκος Τσουμάνης (Πανθρακικός) 11,79%

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #222 στις: Πεμ 15 Ιαν 2015 14:47 »
Μωρή παικτούρα μου τί σακούλες μοίρασες πάλι εχθές!
Τι ασίστ έδωσες πάλι μωρή τρελή παικτούρα!
Υποκλίνομαι ρε μπαλαδόφατσα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #223 στις: Δευ 16 Μάρ 2015 16:49 »
Μάλλον τον χάνουμε με Πλατανιά και φόφη...
Άντε βρε Πίδα για να δούμε...
Είχες βάλει ένα όμορφο γκολάκι στην ήττα μας με 2-1 στο Ηράκλειο.
Κάντο πάλι!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #224 στις: Τρι 17 Μάρ 2015 14:39 »
Παράθεση
Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι του ιατρικού επιτελείου της ομάδας...
καθώς η μαγνητική που έγινε χθες έδειξε θλάση στους οπίσθιους μηριαίους. Η εκτίμηση είναι ότι ο ποδοσφαιριστής θα μείνει δύο με τρεις εβδομάδες εκτός αγωνιστικής δραστηριότητας.

Απο το site της ΠΑΕ