Αποστολέας Θέμα: Cristian Gabriel Chavez  (Αναγνώστηκε 141042 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #375 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 02:15 »





Παράθεση
Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την επέκταση του συμβολαίου συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Chavez Christian Gabriel έως 30/06/2018.




Αφού υπέγραψε το νέο συμβόλαιο ο ποδοσφαιριστής δήλωσε στο pasgiannina.gr τα εξής: "Είμαι πολύ χαρούμενος που και τα επόμενα τρία χρόνια θα φοράω τη φανέλα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, τους προπονητές μου και τον Διευθυντή του ποδοσφαιρικού τμήματος που εκτίμησαν τη δουλειά μου και μου έδειξαν εμπιστοσύνη.Θα συνεχίσω να δουλεύω σκληρά και θα προσπαθώ να δίνω χαρά στον κόσμο μας που πάντα εκφράζει την αγάπη του και την υποστήριξη του τόσο στην ομάδα όσο και σε μένα προσωπικά".

http://www.pasgiannina.gr/articles/anakoinose_pae_pas_giannina_1966_45
Μετράγαμαν εμείς πόσες ανανεώσεις έγιναν και πόσες μας απόμναν μετά απ' αυτή του Τσάβεζ...
Και τελικά επέκταση δεν υπγράφκε!
Υπογράφκε νέο συμβόλαιο! Το οποίο αααααν δεν παρουμε άδεια αν λέω, θα είναι ένα από τα τρία π θα δικαιούμαστε άνω των 24, ΑΝ.

Αντραλεύκα, τα μετράω καλά ρε;
Μωρε πιο εύκολα ήταν τα υπογραμμένα προφορικά των Λίλα Βίλα τελικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 19 Φεβ 2016 10:46 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #376 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 02:22 »
Είναι αναγνωρισμένο συμβόλαιο λέει πλέον άσχετα αν δεν κατατέθηκε.Χαλάει τώρα την μια μεταγραφή ή το καλοκαίρι;;;
Τι λέει ο Δημητρίου για τον Απρίλιο του 16;;;Το πιο σημαντικό...

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #377 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 02:40 »
Το πρώτο το λέει ο Κιτσιομπίλης. Συνήθως είναι κι αισιόδοξος σε όσα λέει, αδίκως, επίσης συνήθως

Τι θα πει ο Δημητρίου και η επο και για αυτό και για άλλα κιτσιοαισιόδοξα  θα δούμε


Υ.Γ: Τον Τσάβες θα μας τον παρουσιάζουν για ανανέωση-μεταγραφή που πιάνει θέση σε κάθε μεταγραφική ή θα μας τον εναλλάσουν και με άλλοι; Εδώ σε θέλω...
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #378 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 02:44 »
Κάπου στα κοντά λογικά ο Δημητρίου θα κάνει σεμινάριο για ομάδες και δημοσιογράφους...Ευκαιρία κάποιοι να ρωτήσουν..

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #379 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 03:08 »
Ποιοί, αυτοί π θα κάνουν πως δεν είδαν το κιτσιοσυμβόλαιο αλλά θα πανηγυρίζουν για αυτό και τον αδικημένο αλλά προνοητικό πρόεδρο;

Εσύ μπορεί  να περιμένεις και κάνα ρεπορτάζ από τη δημοσιογράφα της φακής που κάνει μόνο κάπυ-πάστε χωρίς αναφορά και κοσί αναμετάδοση μήνυμα στη θλιβερή φιγούρα που βγάζει τα απωθημένα της μιλώντας ο τελειωμένος για οικογενειακά και προσωπικά θέματα ανθρώπων στο γυαλί, σε μιά προσπάθεια να προσφέρει ...παντελονάτη στήριξη.  Εγώ όχι.

Ούτε περιμένω ρεπορτάζ για μαύρα λεφτά που άκουσε να λέει ότι σπρώχνει ο αγαπημένος και των δυό τους, σε μια αποτυχημένη προσπάθεια να προσφέρει καλή υπηρεσία, που για αυτή μετά θα μυξοκλαίει ότι δεν τάπε αυτός, ούτε έτσι, τα μεταφέραν λάθος, δεν είναι γιαννενάρας που κάνει πόλεμο, καλό κάνει.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #380 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 09:24 »
Δεν καταλαβαίνω κάτι: γιατί υπέγραψε τον Αύγουστο αν ο ΧΒ του έλεγε ψέματα; Ή τα ψέματα ξεκίνησαν μετά τον Αύγουστο  οπότε δεν είχε καθόλου υπομονή και έκανε προσφυγή; Κάτι βρωμάει από την πλευρά του παίκτη νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #381 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 09:53 »
Δηλαδή ηταν κόλπο του προεδρου και του παικτη ολο αυτο;  :P

Παράθεση
Από το πάθος ως την τρέλα η απόσταση είναι μικρή. Το ψέμα του είναι μαχαίρι που γυρνάει στην πληγή. Σε μια καρδιά που δεν αντέχει άλλη συγκίνηση και που δικαίως το σώμα θα ζητήσει εκδίκηση.

Και γυρνώντας προς το μέρος του Τσάβες, κάρφωσε το βλέμμα του στο δικό του και φώναξε με πάθος: Ορκίζομαι να σε πληγώσω όπως με πλήγωσες. Να σε τελειώσω όπως με τελείωσες. Να σε πεθάνω όπως με πέθανες. Να σε πονέσω όπως με πόνεσες. Θα μ ακουμπάς μα δεν θ’ αγγίζομαι. Θα φεύγω, θα εξαφανίζομαι. Ορκίζομαι.

Νατασσα Θεοδωρίδου; (δεν ειμαι καλος στα Ελληνικά)

Αποσυνδεδεμένος antikomformistis

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #382 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 10:29 »
Η διοίκηση του ΠΑΣ, σύμφωνα με την ΠΑΕ, έδωσε εντολή να καταβληθούν τα χρήματα παραμονή Πρωτοχρονιάς, λίγο πριν από τις 14.00, αλλά η εντολή εκτελέστηκε τη Δευτέρα 4 Ιανουαρίου, δηλαδή την επόμενη εργάσιμη. Ενώπιον του δικαστηρίου ο Αργεντίνος μεσοεπιθετικός επικαλέστηκε, ακόμα, ότι δεν έλαβε χρήματα Οκτωβρίου και Νοεμβρίου για το 2015, ενώ ζητά χρήματα διπλάσια του υπολειπόμενου συμβολαίου του.

Η πλευρά του ΠΑΣ Γιάννινα προσκόμισε τις αποδείξεις πληρωμής του παίκτη για Οκτώβρη και Νοέμβρη. Ο Τσάβες επί της ουσίας κατήγγειλε το υπάρχον συμβόλαιο με τον ΠΑΣ. Διότι υπάρχει ένα ακόμα, που υπεγράφη στις 20 Αυγούστου 2015 και το οποίο τον δεσμεύει με την ομάδα μέχρι τις 30 Ιουνίου 2018!

Με άλλα λόγια, αν ο Τσάβες δικαιωθεί και κερδίσει την προσφυγή, θα είναι ελεύθερος μόνο μέχρι το τέλος Ιουνίου, καθώς από τον Ιούλιο αρχίζει το νέο συμβόλαιο, το οποίο ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής παραδέχτηκε τη Δευτέρα (11/1) ότι έχει υπογράψει. Δεν αμφισβητήθηκε δηλαδή από τον ίδιο. Συνομολόγησε, αντίθετα, ότι υφίσταται.

Σε περίπτωση λοιπόν που κερδίσει την προσφυγή και υπογράψει σε άλλη ομάδα για περισσότερο από έξι μήνες (καθώς από τον Ιούλιο ξεκινά νέο συμβόλαιο με τον ΠΑΣ), σύμφωνα με το άρθρο 14 του Κανονισμού ιδιότητας και μετεγγραφών ποδοσφαιριστών 2015-2016, προκύπτει "διάρρηξη του υφιστάμενου συμβολαίου με οποιονδήποτε τρόπο, με σκοπό την υπογραφή νέου συμβολαίου με άλλη ομάδα".

http://www.sport24.gr/football/omades/PasGiannina/kai-na-fugei-prepei-na-gyrisei-ston-pas-o-tsaves.3856223.html 


Χωρίς να πιστεύω τον Χ.Β. σε τίποτα μίπως σε αυτήν την περίπτωση ο Τσάβες απλός μετάνιωσε που έχει νέο συμβόλαιο από το καλοκαίρι με τον ΠΑΣ και άρχισε τις μα****ες; Από ότι καταλαβαίνω με την αδειοδότηση δεν έχει σχέση γιατί θα πιάνετε από το καλοκαίρι φέτος του 2016. Απλός υπέγραψε ένα χρόνο πριν και η ΕΠΟ θα το έπαιρνε στα χέρια της με την νέα αθλητική χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #383 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 12:18 »
Ο προεδρας δεν σε κανει ποτε να σκεφτεις οτι το δικιο ειναι με το μερος του
Εχει παθει κατι σαν το βοσκο με τα προβατα και το λυκο
Οτι και να κανει δεν τον πιστευει κανεις πια, καταντησε εντελως αναξιοπιστος
Και δεν μπορει να το αντιστρεψει με τιποτα
Αυτο ειναι το χειροτερο που μπορει να συμβει σε εναν ανθρωπο
Και κατ'επεκταση και στο σωματειο ΠΑΣ


 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #384 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 14:51 »
Παράθεση
Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την επέκταση του συμβολαίου συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Chavez Christian Gabriel έως 30/06/2018.




Αφού υπέγραψε το νέο συμβόλαιο ο ποδοσφαιριστής δήλωσε στο pasgiannina.gr τα εξής: "Είμαι πολύ χαρούμενος που και τα επόμενα τρία χρόνια θα φοράω τη φανέλα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, τους προπονητές μου και τον Διευθυντή του ποδοσφαιρικού τμήματος που εκτίμησαν τη δουλειά μου και μου έδειξαν εμπιστοσύνη.Θα συνεχίσω να δουλεύω σκληρά και θα προσπαθώ να δίνω χαρά στον κόσμο μας που πάντα εκφράζει την αγάπη του και την υποστήριξη του τόσο στην ομάδα όσο και σε μένα προσωπικά".

http://www.pasgiannina.gr/articles/anakoinose_pae_pas_giannina_1966_45
Μετράγαμαν εμείς πόσες ανανεώσεις έγιναν και πόσες μας απόμναν μετά απ' αυτή του Τσάβεζ...
Και τελικά επέκταση δεν υπγράφκε!
Υπογράφκε νέο συμβόλαιο! Το οποίο αααααν δεν παρουμε άδεια αν λέω, θα είναι ένα από τα τρία π θα δικαιούμαστε άνω των 24, ΑΝ.

Αντραλεύκα, τα μετράω καλά ρε;
Μωρε πιο εύκολα ήταν τα υπογραμμένα προφορικά των Λίλα Βίλα τελικά.


Ωρε οταν δινουμε τα χερια για χειραψια για εμας ειναι σαν συμβολαιο τιμης....Ετσι ξηγιομαστε εμεις και οχι με αδερφιστικα πραγματα με χαρτουρες και υπογραφες,αυτα ειναι για τους ντιντιδες
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #385 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 16:34 »
Aστειοι πρωταγωνιστες, αστειες καταστασεις σε ενα αστειο περιβαλλον...
Αρκετα με τα ψυχολογικα του Τσαβες και του καθε Τσαβες...
Οποτε τον πιανει περιοδος μας κανει ανω κατω...
Για να περνει τα φραγκα και δε νομιζω οτι ειχε θεμα ως τωρα, διαφορετικα θα εφευγε νωριτερα, ειναι καλα...
Τωρα θυμηθηκε την νοσταλγια στη πατριδα...
Ας αναλαβει επιτελους κ ο ηπιος, απο την στιγμη που εχει δικιο να γινει λιγο πιο μπρουταλ...
Αρε ΑΠΑΤΣΙ, τον Κουγια προεδρο επρεπε να ειχες...
Πιο πολλα εξωδικα θα ειχες μαζεψει απο οσα tweet εχεις κανει τα τελευται 2 χρονια...

Η ΦΕΤΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ για σενα ηπιε, ειναι το κυκνειο ασμα σου...Δεν υπαρχει πιο κατω...Εχουμε γινει κωλοχανιο με το καθε ενα που εχει τα υπαρξιακα του, τα προβληματα με την γκομενα του κλπ. Τελειωνεις το καλοκαιρι, μαζευεις τα πραγματα σου, το τσαλακωμενο ΧL σακακι  και το μισολερωμενο χοντρο βρακακι και καλο παιχνιδι με τους ΤΡΑΧΩΝΕΣ Ή ΤΟΝ Α.Ο ΑΛΙΜΟΥ... ΤΟ limit up στη παραγοντικη καρριερα σου το εκανες με τον ΠΑΣ... Οσο εδω και εσκασε η φουστα σου, μπαλαφουσκα...


Αει σιχτιρ...ξεσκασα....

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #386 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 18:50 »
Παράθεση
(...)
...εκτιμούν ότι έχουν το «πάνω χέρι» στην υπόθεση, επειδή έχουν καταθέσει νέο συμβόλαιο του Τσάβες, ...
(...)
http://www.naftemporiki.gr/story/1053535/pas-giannina-agefuroto-to-xasma-me-tsabes
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος paslover

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • AJAX ΕΙΣΑΙ !!
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiH9-q_2bXSAhXJNhoKHe6XACwQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Ftalentabout.gr%2F2016%2F10%2Fo-paiktis-pou-irthe-ston-pas-giannina-apo-tin-til
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #387 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 19:56 »
Εγώ απορώ...: Πήγε να πάρει λέει τα προσωπικά του αντικείμενα από τα ερμάρια.... Με τι μούτρα αντικρίζει τους συναδέλφους του...............???????? Δηλαδή εάν ο αμπαλοβασίλης σε έχει πικράνει εσένα μία φορά τι να πει ο Λαός του Άγιαξ............................................ ......????????? Κι αφού έχεις πικραθεί εσύ τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ πώς υπογράφεις τώρα δα πριν 5-6 μήνες για έως το καλοκαίρι του 2018............................................. .....................??????
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα ότι κάτι Βρωμάει με τον "Τσάβι"......
ΑΡΑ ΕΓΙΝΕΣ  ΚΙ ΕΣΥ ΨΕΥΤΗΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΜΠΑΛΟΒΑΣΙΛΗ!!!! ΑΡΑ ΠΑΡΕ ΤΙΣ ΣΥΓΓΝΩΜΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΑΓΕΡΕ!!!!


edit by fon7 παρακαλώ τους χαρακτηρισμούς και τις βρισιές...
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Ιαν 2016 20:32 από fon7 »
ΘΑ ΒΑΡΕΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΙΣΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΟΒΑΣΤΕ!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΤΕ !!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΕΒΕΣΤΕ !!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #388 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 21:55 »
Συντάσσομαι αδελφικά και αλληλέγγυα με τον Τσάβες και την οικογένειά του μέχρι αποδείξεως ΠΑΣης αληθείας.
Δεν ξέρω πως... αν ήμουν στην Αργεντινή στην ίδια θέση...   



ΤΣΑΒΕΖ ΜΑΖΙ ΣΟΥ   :mono:


Υ.Γ. (Μετά "Σ" jimakos έβαλα ΦΩΤΟ): Κάθε σχόλιό μου στο αγωνιστικό του προφίλ είναι άλλο θέμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 12 Ιαν 2016 22:17 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #389 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 23:24 »
Παράθεση
Και γυρνώντας προς το μέρος του Τσάβες, κάρφωσε το βλέμμα του στο δικό του και φώναξε με πάθος: Ορκίζομαι να σε πληγώσω όπως με πλήγωσες. Να σε τελειώσω όπως με τελείωσες. Να σε πεθάνω όπως με πέθανες. Να σε πονέσω όπως με πόνεσες. Θα μ ακουμπάς μα δεν θ’ αγγίζομαι. Θα φεύγω, θα εξαφανίζομαι. Ορκίζομαι.

Συμβόλαιο υπογράψανε ή... σύμφωνο;  :P


Παράθεση
Η διοίκηση του ΠΑΣ, σύμφωνα με την ΠΑΕ, έδωσε εντολή να καταβληθούν τα χρήματα παραμονή Πρωτοχρονιάς

Η διοίκηση του ΠΑΣ... σύμφωνα με την παε;;; WTF???  %-| %-| %-|

Κατά τ' άλλα, τέτοιες εντολές δίνονται ΠΑΝΤΑ παραμονή Πρωταπριλιάς και... ανήμερα καλούνται να εισπράξουν.
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #390 στις: Τρι 12 Ιαν 2016 23:54 »
Με πρόλαβε ο New:

Παράθεση
Στο Περιστέρι ο Τσάβες, για μετά τις 10 Ιουνίου τα νέα της μεταγραφής του

(...)
Στον ΠΑΣ αυτό που ισχυρίζονται είναι ότι θέλουν να τον κρατήσουν, αλλά αν εκείνος δεν θέλει να παραμείνει, τότε θα αναμένουν την πρόταση που θα φέρει και αν είναι ικανοποιητική ίσως δρομολογηθούν εξελίξεις. Ωστόσο το ποσό που θεωρείται ικανοποιητικό για τον ΠΑΣ είναι κάτι ανάλογο με αυτό του Χαρίση.

Οι δημοσιογράφοι που βρέθηκαν στο Περιστέρι ρώτησαν τον Τσάβες αν η παρουσία του εκεί σχετίζεται με τη φημολογούμενη μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ και απάντησε. "Θα μπορώ να σας πω περισσότερα πράγματα για το μέλλον μου μετά τις 10 Ιουνίου. Σας παρακαλώ βρίσκομαι σε δύσκολη θέση, καταλάβετέ με...".
(...)
(...)

  8)


Παράθεση
Έχει ούτως ή άλλως το προνόμιο να μιλά απευθείας με τον Σαββίδη για οτιδήποτε χρειαστεί. Αν υπάρξει θέμα Τσάβες για τον ΠΑΟΚ, αυτό θα προσδιοριστεί μόνο με απευθείας συζήτηση των δύο μεγαλομετόχων.

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=476275&catID=6

Πιθανόν ο Κρίστιαν να είναι το γρανάζι της αδειοδότησης, χωρίς "μη"  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 13 Ιαν 2016 00:01 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #392 στις: Πεμ 14 Ιαν 2016 14:09 »



Υ.Γ.: Ο Κρίστιαν συνεχίζει στην ειδική πελματοθεραπεία που λέγαμε... ο Φόνσι ατομικό λόγω ενοχλήσεων στον μεραγραφικό μηριαίο δικέφαλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 14 Ιαν 2016 14:37 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #393 στις: Πεμ 14 Ιαν 2016 14:41 »
Αύγουστος
Έλα εδώ παιδί μ Τσάβες να βάλεις στο κιτσιοσυμβόλαιο μια υπογραφή, θα πάρεις και παραπάνω χρήμα
Θα πούμε κι εμείς στον όχλο ότι έμεινες και πως σκόλασαν έτσι κι οι μεταγραφές, αλλά μούγκα εσύ

Σεπτέμβριος
Τι θα γίνει με κείνα τα λεφτά, παλιά και νέα; Εχω και τα δικά μου θέματα..
Κάνε λίγο υπομονή, ο πρόεδρος είναι εγγύηση, αύριο μεθαύριο τα φέρνει

Οκτώβριος
Δεν μου δίνετε τα νέα λεφτά που τάξατε, μου χρωστάτε και τωρινά, έχω και προβλήματα με την οικογένεια, δεν μπορώ, να φύγω
Κάτσε δω που θα πας, που θα βρεις καλύτερα, όλα θα φτιάξουν, ο πρόεδρος που σ αγαπάει, μπλα μπλα μπλα

Νοέμβριος
Μια δυο τρεις, με κοροϊδεύετε, δεν ήρθα απ του διαόλου τη μάνα για τέτοια, ή τα δίνετε ή θα κάνω προσφυγή
Τώρα τώρα τα βάζουμε στο λογαριασμό, κάνε λίγο υπομονή, αύριο μεθαύριο, βάλε μια υπογραφή όμως ότι πληρώθηκες που τη χρειαζόμαστε

Δεκέμβριος
Φτάνει η κοροϊδία, έχετε διορία μέχρι 31, πάρτε και εξώδικο, αλλιώς προσφυγή
Εμ να βάλουμε κάτι τότε, ο όχλος να μη μάθει, βάλε και μια υπογραφή ότι πληρώθηκες εσύ

Ιανουάριος
Δεν τα βάλατε όλα πάρτε την προσφυγή, εγώ φεύγω, να μη σας ξαναδώ ποτέ
Αμάν, να βάλουμε και κάτι ακόμα και προσοχή να μη μάθει ο όχλος, θα λέμε όλα οκ

Τι μαθαίνω ρε Κιτσιομπίλη, πάλι προσφυγή ρε, τι θα γίνει με σένα, πάλι δεν πλήρωνες;
Δεν ξέρω τπτ όχλε μου, αν λες για Τσάβες, θα παίξει, πλήρωνα κανονικά σου λέω
Ωρέ δε σε πιστεύει κανένας ωρέ, παντελονιάζεις αβέρτα και κοροϊδεύεις την κοινωνία
Λόγια οχτρών και αντιπάλων όχλε μου, για αυτό δεν μιλάω, για να μη τα μαθαίνεις

Τι νέο συμβόλαιο λέτε εδώ κύριε Χριστοβασίλη, αυτό δεν υπάρχει πουθενά περασμένο, δεν έχει ισχύ
Πως δεν υπάρχει κ. δικαστές, αφού σας το έφερα άρα υπάρχει κι έχει ισχύ. Ο παίχτης δεσμεύεται

Και γιατί δεν το καταθέσατε να πληρώνετε και τον παίχτη βάσει αυτού;
Πως να πληρώνω που δεν ισχύει και πως να το καταθέσω αφού δεν μπορώ;
Κι εμένα με κοροϊδεύει κ. δικαστές, όχι μόνο εσάς, να πληρώσει τα παλιά να φύγω

Χρωστάτε και παλιά βλέπουμε εδώ ε κι ότι πληρώσατε κάποια εκ των υστέρων
Αφού δεν είχαν τελεσιδικήσει πως να τα έδινα εκ των προτέρων; Τώρα έκανε προσφυγή και τώρα τα δίνω

Μάλιστα. Επιφυλασσόμαστε να αποφασίσουμε εν ευθέτω χρόνω, τελειώσαμε για τώρα. Μια βδομάδα καιρό μη και τα βρείτε και πάλι εδώ.

Θα δεις τι θα πάθεις ρε, θα σου πω εγώ, θα λέω σε έβαλε η αεκ κι ότι σ έχω πληρωμένο, ότι δεσμεύεσαι
κι είσαι Α/Α, θα βάλω και να σε χτυπάν "χαμηλά", ότι μπεκρόπινες και ξενοπήδαγες ρε κιαρατά
Ωστε με απειλείς κ από πάνω; Θα τα πω, θα τα βγάλω όλα στον αέρα ποιός είσαι και θα φύγω! Τέλος



Συνεχίζεται...
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #394 στις: Πεμ 14 Ιαν 2016 15:24 »
Μετα τον Λιλα ας παμε και στον Τσαβεζ





Αμα τα ξεψαχνισεις τα τοπικ μαθαινεις τελικα πολλες ομοριφιες των διοικουντων μας....Παρτε εδω αλλο ενα παραδειγμα που μας κοροιδευουν ψιλο γαζι τα τζιμανια μας......



Λοιπον,ανακοινωση ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ


Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, ανακοινώνει  την απόκτηση του Cristian Gabriel Chávez για τα επόμενα τρία χρόνια.

Αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου του o Cristian Gabriel Chávez δήλωσε στο pasgiannina.gr:

«Όταν άκουσα για την πιθανότητα να αγωνιστώ πάλι στην Ευρώπη και στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, αισθάνθηκα και κατάλαβα, τόσο εγώ όσο και η οικογένειά μου,  ότι ήταν μια πολύ σημαντική ευκαιρία για μένα.

Η συμπεριφορά του προέδρου και των ανθρώπων του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ήταν εκπληκτική απέναντί μου και από την πρώτη στιγμή που συναντηθήκαμε μου έδειξαν το πόσο πολύ με πιστεύουν και θέλουν να έρθω στην ομάδα.

Δεν βλέπω την ώρα ξεκινήσω τις προπονήσεις  και να δικαιώσω όλους αυτούς που πιστεύουν σε μένα και έκαναν το παν για να με αποκτήσουν.

Προτεραιότητα έχει πάντα για μένα ο ομαδικός στόχος. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου να παίζει ποδόσφαιρο θέλω πάντα να κερδίζω και γι αυτό αγωνίζομαι. Ποτέ δεν σκέφτομαι ότι μπορεί να χάσω. Θέλω να βοηθήσω στο επίπεδο που μπορώ και αν καταφέρω στην φετινή χρονιά να πετύχω και δέκα γκολ τότε θα είμαι πολύ χαρούμενος».

Ο ποδοσφαιριστής θα βρίσκεται σήμερα στα Ιωάννινα εφόσον αναχωρεί από την Αθήνα με την πτήση των 20:00 της Ολυμπιακής Αεροπορίας, με άφιξη 21:00.

Ο Τσάβες γεννήθηκε στις 4 Ιουνίου του 1987 (26 χρονών), έχει ύψος 1,75. και αγωνίζεται στην θέση του επιτελικού χάφ. Προηγούμενες ομάδες: Σαν Λορέντζο,  Γκοντόι Κρουζ, Ατλέτικο Τουκουμάν, Νάπολι, Σαν Λορέντζο,  Αλμιράντε Μπράουν, Νάπολι.



22 Ιουνιου 2013






Και ερχομαστε το καλοκαιρι το 2015 και οχι του 2016 οπου ληγει το συμβολαιο του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, και γινεται ανανεωση συμβολαιου οπως λενε τρομαρα τους για αλλα τρια χρονια μεχρι το 2018!!!!!!Ελα μουνι στο τοπο σου

Το οτι προνοησε ο χοντρος και καλα  ενα χρονο νωριτερα απο το τελος του συμβολαιου του το παραβλεπω αλλα
ο   ενας χρονος που πηγε ρε μαστορα?????????????????????????????

Α καλα ενταξει,οι τυποι δεν υπαρχουνε

Καθε ανακοινωση βρισκεις και λαβρακια


http://www.pasgiannina.gr/articles/anakoinose_pae_pas_giannina_1966_45


Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την επέκταση του συμβολαίου συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Chavez Christian Gabriel έως 30/06/2018.

Αφού υπέγραψε το νέο συμβόλαιο ο ποδοσφαιριστής δήλωσε στο pasgiannina.gr τα εξής: "Είμαι πολύ χαρούμενος που και τα επόμενα τρία χρόνια θα φοράω τη φανέλα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, τους προπονητές μου και τον Διευθυντή του ποδοσφαιρικού τμήματος που εκτίμησαν τη δουλειά μου και μου έδειξαν εμπιστοσύνη.Θα συνεχίσω να δουλεύω σκληρά και θα προσπαθώ να δίνω χαρά στον κόσμο μας που πάντα εκφράζει την αγάπη του και την υποστήριξη του τόσο στην ομάδα όσο και σε μένα προσωπικά".

20 Αυγουστου 2015


https://youtu.be/JCdUQh_2vgY




Τετοιες κωλοτουμπες ουτε ο Αδωνις Γεωργιαδης











« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 14 Ιαν 2016 15:35 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος drakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #395 στις: Παρ 15 Ιαν 2016 10:11 »
"Τετοιες κωλοτουμπες ουτε ο Αδωνις Γεωργιαδης"

Γιατὶ δὲν λὲς Τσίπρας καλύτερα;

Αποσυνδεδεμένος pasyrak

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #396 στις: Παρ 15 Ιαν 2016 18:06 »
Τελικά που έχει πάει ο Chavez? Ζει?

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #397 στις: Παρ 15 Ιαν 2016 18:13 »
Αναμονή για την εκδίκαση της υπόθεσης.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #398 στις: Σαβ 16 Ιαν 2016 00:01 »
Ο ΝικοΤσόλης λέει να μη τον ψάχνουμε, έχει φύγει από την πόλη, έχει πάρει και τα συμπράγκαλα.


Από Sportdog Penalty ‏@penalty_sdog το απόγευμα

Έμαθα, πως  εδώ και καιρό ο  Χριστοβασίλης γνώριζε  πως ο Τσαβες είναι φευγάτος αλλά τον πρόλαβε με την…προσφυγή του

Άλλωστε και σύμφωνα με την ίδια πηγή, από τα Γιάννινα φέρεται να είχε…προταθεί τον Δεκέμβριο στους δύο «δικεφάλους» ο Αργεντινός...

Μου γάβγισαν πάντως πως δεν είναι η ΑΕΚ η μοναδική Σουπερλιγκάτη που έκανε …προεργασία για Τσάβες αλλά και ο Αστέρας των Μπακοκαυμενάκηδων!

Ειδικότερα ο Καυμενάκης έχει βάλει στο...μάτι τόσο τον Τσάβες, όσο και τον Βιγιαφανες του Παναιτωλικού, απο την περασμένη ανοιξη...

Μάλιστα στην Τρίπολη το θεωρούν δεδομένο πως ο Τσάβες θα γυρίσει στην Αργεντινή ως το καλοκαίρι και τότε πιθανότατα θα επανέλθουν…

https://twitter.com/penalty_sdog



Από metrosport.gr χτες

Κυριάκος Κύρτσος

14.01.2016 23:20
Ποια ελληνική ομάδα έκανε την καλύτερη πρόταση στον Τσάβες

Αν και το όνομα του Κρίστιαν Τσάβες «έπαιξε» πολύ για την ΑΕΚ κυρίως, αλλά και για τον ΠΑΟΚ, από την στιγμή που κατέθεσε προσφυγή εις βάρος του ΠΑΣ Γιάννινα, άλλη ήταν η ομάδα που του κατέθεσε την καλύτερη πρόταση.
 
Ο Αστέρας Τρίπολης που έπραξε ανάλογα και στην περίπτωση του Σίλβα Κλέιτον, θέλησε να δελεάσει τον Τσάβες, που ήθελε όμως να επιστρέψει στην Αργεντινή. Εξάλλου και το περασμένο καλοκαίρι, οι Αρκάδες είχαν καταθέσει επίσημη πρόταση στον ΠΑΣ για να τον αποκτήσουν, όμως ο Γιώργος Χριστοβασίλης είχε απορρίψει την πρόταση τους.

http://metrosport.gr/article/pia-elliniki-omada-ekane-tin-kaliteri-protasi-ston-tsaves
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Cristian Gabriel Chavez
« Απάντηση #399 στις: Σαβ 16 Ιαν 2016 00:11 »
(...)
Μου γάβγισαν πάντως πως δεν είναι η ΑΕΚ η μοναδική Σουπερλιγκάτη που έκανε …προεργασία για Τσάβες αλλά και ο Αστέρας των Μπακοκαυμενάκηδων!

Ειδικότερα ο Καυμενάκης έχει βάλει στο...μάτι τόσο τον Τσάβες, όσο και τον Βιγιαφανες του Παναιτωλικού, απο την περασμένη ανοιξη...

Μάλιστα στην Τρίπολη το θεωρούν δεδομένο πως ο Τσάβες θα γυρίσει στην Αργεντινή ως το καλοκαίρι και τότε πιθανότατα θα επανέλθουν…
(...)
Ο Αστέρας Τρίπολης που έπραξε ανάλογα και στην περίπτωση του Σίλβα Κλέιτον, θέλησε να δελεάσει τον Τσάβες, που ήθελε όμως να επιστρέψει στην Αργεντινή. Εξάλλου και το περασμένο καλοκαίρι, οι Αρκάδες είχαν καταθέσει επίσημη πρόταση στον ΠΑΣ για να τον αποκτήσουν, όμως ο Γιώργος Χριστοβασίλης είχε απορρίψει την πρόταση τους.

3 σκυλάκια κάθονταν...

25 μέρες... θλάση οπίσθιων μηριαίων.

Είδηση πριν 8 μέρες η από πάνω στο sport24, σημερινή η παρακάτω στο sdna
Κλείνει Τσάβες o Αστέρας
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 19 Φεβ 2016 14:06 από ΛΟΚΟ »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς