Αποστολέας Θέμα: Στημένα  (Αναγνώστηκε 144815 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #375 στις: Τρι 19 Ιούλ 2011 02:14 »
Παράθεση
ο ΠIEPIKOΣ έστειλε χρήματα στον ΔIAΓOPA μέσω επιταγής του ΔHMOY AIKATEPINHΣ

Ο οποίος προφανώς και πλειοδότησε έναντι του... Δήμου Αρχιμανδρείου.

 %-| %-|

Οτναναι...

Υποβιβασμός για το Δήμο Αικατερίνης εδώ και τώρα (υποψιάζομαι οτι κάποια άκρη θα βρουν και θα συμμετάσχουν στον επόμενο Καλλικράτη υπό την ονομασία Δήμος Κατερίνης 2012).   
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Στημένα
« Απάντηση #376 στις: Τρι 19 Ιούλ 2011 02:24 »
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #377 στις: Δευ 25 Ιούλ 2011 13:26 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Στημένα
« Απάντηση #378 στις: Δευ 25 Ιούλ 2011 14:09 »
Πιο καραστημένη συνομιλία δεν έχει υπάρξει. Πως και γιατί δεν ξέρω.
Ο Σταθάκης (γενικός αρχηγός στην Ηλιούπολη, πριν), δηλώνει τρομοκρατημένος και φοβάται μην βγει τπτ στη φόρα.
Γι' αυτό  %-| επιμένει να του πει ο συνομιλητής του, το όνομα του προέδρου της Χερσονήσου, τα ονόματα των παιχτών, που τα πήραν, επαναλαμβάνει συνέχεια το ποσό κλπ κλπ.
Ηχογραφεί απόσο καταλαβαίνω και τη συνομιλία ο ίδιος (η φωνή του ακούγεται πολύ πιο δυνατά, από του άλλου, πράγμα που συμβαίνει σε όποιον πατάει το rec).
Βρώμα.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #379 στις: Δευ 25 Ιούλ 2011 15:37 »
Πιο καραστημένη συνομιλία δεν έχει υπάρξει. Πως και γιατί δεν ξέρω.

κι στα πατρινα

Σιγά μην  είναι  ο  ΜΗΤΣΗΚΩΣΤΑΣ ...
«Πω πω πω ρε μαλάκα, ξέχασέ το ρε μαλάκα.
Στην Πάτρα είσαι ακόμα ρε μαλάκα?»

ΒΙΡΝΑ ΚΑΙ ΑΛΕΞΗΣ (Η ΛΑΜΨΗ)   «ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΙΠΟΤΑ»

Προς το παρόν, εννοεί ...

 




* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #380 στις: Δευ 25 Ιούλ 2011 19:21 »
στην πατρα το μαλακας λεγεται μινάρας εξου και μιναρουπολη. :P

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #381 στις: Δευ 25 Ιούλ 2011 19:45 »
::)

Πανε χρονια τωρα, εκτος Ελλαδας και σε ρεσεψιον ξενοδοχειου.

Πλησιαζει ενας στο τσιου και λεει..

''Φιλαρακι μηπως εισαι Ελληνας;''

Ναι Ελληνας ειμαι.

''Κι απο που εισαι αν επιτρεπεται;''

Απο Γιαννενα.

''Γιαννενα ε; Μμμ, θα σου πω κατι αλλα μη παρεξηγηθεις. Εχω ακουσει οτι τα Γιαννενα εχουν πολλους μλκς''  %-|

Εσυ απο που εισαι ρε φιλε;

''Απο Πατρα''

Καλα ρε φιλε, μηπως παρεξηγησες που εσεις στη Μιναρουπολη ειστε γεματοι κι απο Μιναρες κι απο Πστδς και το λες αυτο;

''Ναι ναι, αληθεια ειναι, εχουμε παρα πολλους κι απο τους δυο''

Αυτο ειπε και μετα αποχωρησε..

Αϊ πειτε μ τωρα, εσεις θα βγαζατε διαφορετικο συμπερασμα για τς Πατρινους απ οτι αβιαστα εβγαλα κι εγω, μετα που ειχε βγαλει κι ολη η Ελλαδα γι αυτνους;  :P
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #382 στις: Τετ 27 Ιούλ 2011 19:00 »
«Ο Κούγιας μου έδωσε 4.900€ για δωροδοκία»


Ο πρώην γενικός αρχηγός της Παναχαϊκής, Πέτρος Σταθάκης έριξε... βόμβα για τον Αλέξη Κούγια!

Ο πρώην παράγοντας των Αχαιών υποστήριξε πως ήταν αυτός που, μετά από εντολή του Κούγια, δωροδόκησε τον γενικό αρχηγό της Χερσονήσου, Μανόλη Κουβαρά, προκειμένου να χάσει από την Παναχαϊκή!

«Επιβεβαιώνω ότι είμαι αυτός που μιλάει στο ηχητικό ντοκουμέντο και πως πράγματι δωροδόκησα τον γενικό αρχηγό της Χερσονήσου Μανόλη Κουβαρά για να κερδίσει η Παναχαϊκή στην Κρήτη» είπε στον «ραδιοφωνικό σταθμό FM 100».

Παράλληλα τόνισε ότι «νιώθω ότι με απειλούν. Ο κ. Κούγιας έχει έναν φυλακισμένο κουμπάρο και πάντα μου μιλούσε γι αυτόν».

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σταθάκη:

«Πνίγομαι και θέλω να πω την αλήθεια. Ζητάω συγγνώμη απ΄όσους πίκρανα στην Πάτρα, όταν επέστρεψα τον Γενάρη, μετά τα επεισόδια που έγιναν. Ο κ.Κουβαράς δεν λέει την αλήθεια. Το πρωί της Κυριακής, πριν το παιχνίδι, ο κ.Κούγιας μου παρέδωσε έναν φάκελο με 4.900 ευρώ, με εντολή να δωροδοκήσω τον κ.Κουβαρά, ώστε να έχουν μειωμένη απόδοση δύο παίκτες της Χερσονήσου.

Τα μισά του τα έδωσα στα αποδυτήρια και τα άλλα μισά μετά τη λήξη του αγώνα, όταν με πήγε με το αυτοκίνητο του στο ξενοδοχείο. Δεν θα έλεγα ποτέ τέτοια πράγματα για να εκδικηθώ τον κ.Κούγια. Αλλωστε πάντα μου έλεγε ότι η αλήθεια και το καλό επικρατούν.

Αυτό κάνω κι εγώ τώρα. Λέω την αλήθεια, παρότι γνωρίζω ότι ομολογώ δωροδοκία και θα κληθώ από τον εισαγγελέα. Ξέρω ότι θα τιμωρηθώ με ισόβιο αποκλεισμό από το ποδόσφαιρο, αλλά θα μου κάνει καλό γιατί είμαι εθισμένος με τον παραγοντισμό και έχω καταστραφεί.

Δεν θα μπορούσα να δώσω εγώ τα χρήματα γιατί είμαι πάμπτωχος. Τις τελευταίες μέρες μοτοσυκλέτες με περίεργους τύπους περνούν κάτω από το σπίτι μου. Είμαι τρομοκρατημένος γιατί νιώθω ότι με απειλούν. Ο κ.Κούγιας έχει έναν φυλακισμένο κουμπάρο και πάντα μου μιλούσε γι΄αυτόν».

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10770&subid=2&pubid=128733553

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #383 στις: Πεμ 28 Ιούλ 2011 07:06 »
Πέφτουν Βόλος και Καβάλα, και στις θέσεις τους μένουν Λάρισα και Σέρρες!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #384 στις: Πεμ 28 Ιούλ 2011 11:33 »
να ειπω επ τ ευκαιρια το υστερο τ αντιο 
σ τσ  ευρωπαικαι  ομαδαι
Γκαβάλα κι Νιωνιο κι Βολο  

Τα είπες όλα, αλλά κάτι λείπει ρε κολλητέ??? ::) 8)

η αελ *
γλιφ το κατεστμενο
κι τρεφετ απ αυτο
διοτ το υπηρεταει
κι σωνεται

* κι ας με σχωρεσνε μερκοι αελοβιουντες





« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 28 Ιούλ 2011 11:38 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος silence

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #385 στις: Πεμ 28 Ιούλ 2011 11:53 »
Εάν υπάρξει η οποιαδήποτε ένδειξη ότι η ΑΕΛ εμπλέκεται σε οτιδήποτε παράνομο ΟΛΟΙ οι φίλαθλοι της θα ήθελαν την παραδειγματική της τιμωρία και τον υποβιβασμό.

Κάποια στιγμή πρέπει να δούμε καθαρό ποδόσφαιρο που η δυναμική της κάθε ομάδας θα φαίνεται μόνο μέσα στον αγωνιστικό χώρο.


   

Αποσυνδεδεμένος Αντώνς

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 433
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #386 στις: Δευ 01 Αύγ 2011 08:10 »
«Πέφτουν» Αστέρας-Κέρκυρα;

Αστέρας Τρίπολης και Κέρκυρα φέρονται να φλερτάρουν έντονα με τον υποβιβασμό, ακολουθώντας την Καβάλα και τον Ολυμπιακό Βόλου στον χορό της κατηφόρας, αφού εμπλέκονται σε «στημένα» και οι πρόεδροί τους για δωροδοκία.

Στο εδώλιο με φόντο τον υποβιβασμό φέρεται να βρίσκεται ο Αστέρας Τρίπολης και η Κέρκυρα, οι οποίοι θα αντιμετωπίσουν τις κατηγορίες των ποδοσφαιρικών εισαγγελέων, καθώς εμπλέκονται σε στημένα παιχνίδια και οι παράγοντές τους κατηγορούνται για δωροδοκία.

Σύμφωνα με την εφημερίδα Εξέδρα, ο Αστέρας εμφανίζεται στα ύποπτα ματς της UEFA (νίκη με τον Πανθρακικό 3-1) και το σύστημα ΣΑΣΑ (Σύστημα Ανίχνευσης Στοιχηματικής Απάτης) τον καταγράφει ως «διεφθαρμένο».

Παράλληλα, ο ιδιοκτήτης της ομάδας, Δημήτρης Μπάκος, και ο πρόεδρος της Αρκαδικής ΠΑΕ, Γιώργος Μποροβήλος, ήδη κατηγορούνται με βάσει το πόρισμα της εισσαγελέως Πόπης Παπανδρέου για: α) δωροδοκία και δωροληψία για την αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα τελεσθείσα από κοινού και κατ' εξακολούθηση και β) νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες, τελεσθείσα κατ' επάγγελμα και κατά συνήθεια.

Η Κέρκυρα επίσης εμφανίζεται στο σύστημα ΣΑΣΑ, στην ήττα από την Καστοριά στο γήπεδό της με 2-1 και ο αγώνας αυτός χαρακτηρίστηκε «διεφθαρμένος». Ο πρόεδρος των Φαιάκων Γιώργος Λυμπάντσης και ο πρώην ιδιοκτήτης Σπύρος Καλογιάννης κατηγορούνται ήδη για: α) δωροδοκία και δωροληψία για την αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα τελεσθείσα από κοινού και κατ' εξακολούθηση και β) νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες, τελεσθείσα κατ' επάγγελμα και κατά συνήθεια.

Επιπρόσθετα, ο γενικός αρχηγός της Κέρκυρας, Νίκος Λυράκης, διώκεται από την εισαγγελέα Πόπη Παπανδρέου για: α) παράβαση του αθλητικού νόμου, β) απάτη σε θέματα στοιχηματισμού, γ) νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες.

πηγή: gazzetta.gr
Se ci coglie la crudele morte, dura vendetta verrà dal partigian..

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #387 στις: Τρι 02 Αύγ 2011 22:00 »
Πέφτουν Βόλος και Καβάλα, και στις θέσεις τους μένουν Λάρισα και Σέρρες!!!

soccerplus.gr

Η "μεγάλη" Τετάρτη του ποδοσφαίρου
Παράθεση

H Τετάρτη 3/8 θα είναι άλλη μια «μεγάλη» ημέρα του ποδοσφαίρου όσον αφορά το σκάνδαλο των στημένων αγώνων και των υπόλοιπων υποθέσεων που παραμένουν σε εκκρεμότητα
.
Στις 11.00 στην επιτροπή εφέσεων της ΕΠΟ θα συζητηθούν οι εφέσεις της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου και του Αχιλλέα Μπέου.

Τρεις ώρες αργότερα, στις 14:00, θα συζητηθούν οι εφέσεις της ΠΑΕ Καβάλα και του Μάκη Ψωμιάδη.

Σε πρώτο βαθμό από την πειθαρχική επιτροπή της Σούπερ Λίγκας οι δύο ομάδες τιμωρήθηκαν με υποβιβασμό στη Φούτμπολ Λιγκ για τα παραπτώματα της «δωροδοκίας» και του «στοιχήματος», ενώ οι κ. Μπέος και Ψωμιάδης με εφ όρου απαγόρευση οποιασδήποτε δραστηριότητας σε σχέση με το ποδόσφαιρο

Το «πρόγραμμα» θα συνεχιστεί στις 16:00, οπότε θα συζητηθούν εφέσεις της ΠΑΕ Λάρισα και της ΠΑΕ Ηρακλής κατά της απόφασης της Σούπερ Λίγκας να επικυρώσει τη βαθμολογία του πρωταθλήματος έστω και υπό την αίρεση ότι θα γίνουν σεβαστές οι μεταγενέστερες δικαστικές αποφάσεις.

Η Λάρισα διεκδικεί την παραμονή της στην κατηγορία λόγω του υποβιβασμού του Ολυμπιακού Β. ή της Καβάλας, ενώ και ο Ηρακλής ευελπιστεί ότι θα παραμείνει στην κατηγορία και ζητεί να διατηρηθεί ανοιχτή η βαθμολογία μέχρι να βγάλουν απόφαση το CAS για την υπόθεση της πλαστογραφίας και η επιτροπή εφέσεων αδειοδότησης που απέρριψε το φάκελό του.

Στο «παιχνίδι» μπήκε και η Δόξα Δρ. η οποία έκανε πρόσθετη παρέμβαση ζητώντας σε περίπτωση που ο Ολυμπιακός Β. και η Καβάλα υποβιβαστούν τη θέση του να πάρουν ομάδες από τη Φούτμπολ Λιγκ.

Επίσης την Τετάρτη 3/8 αναμένεται και η απόφαση της πειθαρχικής επιτροπής της Φούτμπολ Λιγκ για την υπόθεση των στημένων αγώνων που αφορά την Ηλιούπολη και τα συνδεόμενα με αυτήν πρόσωπα Γ. Τσακογιάννη, Ν. Χάλκο και Μ. Νικολόπουλο και τους Εθνικό Αστέρα και Ν. Παντέλη.

Απεργία στον Βόλο λόγω... υποβιβασμού! 
Παράθεση

Μοιάζει απίστευτο αλλά το Εμπορικό Επιμελητήριο του Βόλου κήρυξε 24ωρη απεργία, προκειμένου να διαμαρτυρηθεί με αυτόν τον τρόπο για τον υποβιβασμό του Ολυμπιακού Βόλου.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

"Οι Ομοσπονδίες Επαγγελματιών Βιοτεχνών και Εμπόρων Ν. Μαγνησίας και ο Εμπορικός Σύλλογος Βόλου και Ν. Ιωνίας καλούν όλα τα μέλη τους να πραγματοποιήσουν Πανμαγνησιακή 24ωρη Απεργιακή Κινητοποίηση την Τετάρτη 3/8/2011 για την άδικη πρωτόδικη απόφαση της SuperLeague για να υποβιβάσει τον Ολυμπιακό Βόλου στην δεύτερη κατηγορία, καταδικάζοντας με αυτό τον τρόπο όχι μόνο την ομάδα αλλά και μία ολόκληρη πόλη.

Η πόλη μας αυτή τη στιγμή στην περίοδο της βαθιάς κρίσης χρειάζεται την στήριξη των ΜΜΕ και όχι από νέα προβλήματα στην ήδη υπερχρεωμένη και υπερκορεσμένη αγορά.

Αγαπητοί συνάδελφοι κλείνουμε τις επιχειρήσεις μας για να μην μας κλείσουν τις επιχειρήσεις τα κέντρα λήψης αποφάσεων της SuperLeague και της ΕΠΟ. Αντιστεκόμαστε στις μεθοδευμένες αποφάσεις. Δεν σας επιτρέπουμε να υποβαθμίσετε την πόλη διότι πριν λίγο καιρό καταφέρατε με μεθοδεύσεις να πάρετε και τους Μεσογειακές Αγώνες από την πόλη μας.

Οι υπογράφοντες
ΟΕΒΕΜ
Εμπορικός Σύλλογος Βόλου και Ν. Ιωνίας
Ένωση Επαγγελματιών Βιοτεχνών και Εμπόρων Επαρχίας Αλμυρού
Υπεραστικό ΚΤΕΛ ΑΕ
Αστικό ΚΤΕΛ Βόλου
Μαγνησιακή Πίστη
Σύνδεσμος Φορτηγών Δημοσίας Χρήσεων
Σύλλογος Αρτοποιών Βόλου
Ένωση Βενζινοπωλών Βόλου
Κέντρα Εστίασης και Σίτησης Βόλου και Αγρίας
Σύλλογος Κτηματομεσιτών
Σύλλογος Βιβλιοπωλών
Σύνδεσμος Βιοτεχνίας Κατεργασίας Μετάλλου
Ένωση Περιπτερούχων Μαγνησίας
ΣΙΣΑΜ
Σύνδεσμος Υδραυλικών Μαγνησίας
Σύνδεσμος Ηλεκτρολόγων Εγκαταστατών Μαγνησίας
Σύλλογος Αργυροχρυσοχόων Μαγνησίας
Σύλλογος Εσκαπτικών Μηχανημάτων
Σύλλογος Ραπτών
Σύλλογος Λαϊκών Αγορών
Σύλλογος Τυπογράφων
Σύλλογος Φροντιστηρίων Ν. Μαγνησίας
Σύλλογος Ξυλουργών και συναφών επαγγελμάτων Μαγνησίας
Σύλλογος Διαμεσολαβούντων Ασφαλιστών
Σύλλογος Κρεοπωλών Ν. Μαγνησίας
Σύλλογος Πρακτορείων Προπό
Σύλλογος Τζαμοκρυστάλλων
Σύλλογος Κυλικείων
Σύλλογος Ζαχαροπλαστείων
Σύλλογος Ενοικιαζομένων Δωματίων Ν. Μαγνησίας
Ένωση Ξενοδόχων Ν. Μαγνησίας

Κοιν. Γραφείο Πρωθυπουργού
Υπουργείο Πολιτισμού
Υπουργείο Οικονομικών
Γραφείο Προέδρου Νέας Δημοκρατίας
Γραφείο Προέδρου ΚΚΕ
Γραφείο Προέδρου ΛΑΟΣ
Γραφείο Προέδρου ΣΥΡΙΖΑ
Γραφείο Προέδρου ΔΗΣΥ
Γραφείο Προέδρου Δημοκρατικής Αριστεράς".

Οικονομίδης: «Θα φτάσουν σε παραιτήσεις» 
Παράθεση
«Μου είπαν ότι μπορεί να παραιτηθούν» αποκάλυψε ο αναπληρωτής πρόεδρος της ΕΠΟ, Γιάννης Οικονομίδης, αναφερόμενος στο ραντεβού που είχε με τους πολιτικούς φορείς του Βόλου, οι οποίοι είναι της γνώμης να γίνουν 20 οι ομάδες που μετέχουν στη Super League.

Aναλυτικά οι δηλώσεις του στον ΣΠΟΡ FM Μαγνησίας, όπως φιλοξενούνται στο volosfans.gr:
«Μου έκανε μεγάλη εντύπωση πως όλη η Μαγνησία ήρθε σύσσωμη να απευθυνθεί στην ΕΠΟ.Στον κόσμο υπάρχει μια σύγχυση πως έχουμε το πάνω χέρι. Η Ομοσπονδία δεν ελέγχει τόσα πολλά πράγματα. Τους δικαστές δεν τους ορίζει η ΕΠΟ.Οι δικαστές όταν βγάλουν μια απόφαση δεν ανατρέπεται εύκολα. Κι εμείς είχαμε αμφιβολίες για τους δικαστές. Δεν είναι άνθρωποι που προσεγγίζονται.


Την πρώτη απόφαση την έβγαλε η Super League, δηλαδή του συνεταιρισμού που ανήκει η ομάδα που και εκεί ο Ολυμπιακός είχε πολύ ισχυρή εκπροσώπηση μέχρι σήμερα. Εκεί γιατί δεν απευθύνθηκαν οι φορείς της Μαγνησίας. Με ρώτησαν αν θα δεχτώ την απόφαση.

Εάν δεν δεχτώ την απόφαση θα πάω φυλακή. Η μάχη πρέπει να δοθεί εκεί. Επίσης άκουσα μια εισήγηση να γίνουν οι ομάδες 20.Μου ζήτησε η επιτροπή να μην βγει απόφαση, αφού ο Ολυμπιακός θα πάει στα πολιτικά δικαστήρια. Εγώ δεν μπορώ να συναινέσω σε αυτό, αφού ξέρετε πως θα υποχρεωθούμε να τιμωρήσουμε την ομάδα. Η περίπτωση του ΟΦΗ ήταν διαφορετική, αφού πήγε για το ότι θεωρούσε μια επιτροπή παράνομη.

Εγώ δεν μπορώ να κρίνω τους δικαστές. Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για την λογική της πρωτοβάθμιας απόφασης. Είμαι γιατρός στο επάγγελμα.
Η δευτεροβάθμια δικαστική απόφαση είναι πολύ πιο λεπτομερής και αν οι δικαστές βρουν πως έχει παραλήψεις η πρώτη δικαστική απόφαση μπορεί να την αλλάξουν.

Δεν γνωρίζω τίποτα για τον φάκελο του Ολυμπιακού Βόλου όπως και όλο το ΔΣ. Δεν έχω διαβάσει την δικογραφία ούτε το σκεπτικό της απόφασης. Ο μοναδικός που γνωρίζει κάτι παραπάνω είναι ο Πιλάβιος. Το μέτωπο του Βόλου ήταν πραγματικά εντυπωσιακό πάντως. Η αντιπρόεδρος της Βουλής μου είπε πως για πρώτη φορά στην καριέρα της έρχεται στην ΕΠΟ. Είναι όλοι τους πεπεισμένοι πως η ομάδα είναι αθώα και η απόφαση άδικη. Οι βουλευτές μου είπαν πως θα φτάσουν ακόμα και σε παραιτήσεις.

Ο υποβιβασμός του Ολυμπιακού Βόλου δεν είναι χαρά για το ποδόσφαιρο. Είναι λύπη να ρίχνουμε μια ομάδα που εκπροσωπεί μια ολόκληρη πόλη. Δεν την άκουσα την φράση του υπουργού, αλλά δεν συμφωνώ».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #388 στις: Τρι 02 Αύγ 2011 23:31 »
Ωρε κανενας να μην πεσει.
Αφου εκανε την μλκ ο Γιωργος ο πρωθυπουργος(ο πρωην εστω μιας και που αναλαμβανει με 25μελη ορχηστρα ο νεος και ξενος), να ''δικαιωσει'' τον τσατσο, μλκς ειναι οι αλλοι να την πληρωσουν αυτοι;
Δικιο εχουν.
Ετσι κι αλλιως επιτροπες, επο, σουπερλιγκες και δικαστικοι, ολοι παρανομοι ειναι κι απο συμμετοχη σε επιτροπες κι απο πραξεις με τσιου αλλα και δοτες αποφασεις.
Ποσοι ηταν φετος στην Α, 16;
Και τρεις απ την Β με τον ''δικαιωμενο'' βρωμιαρη μαζι, 19.
Κομποτης 20, Δραμα 21, Βεροιες και Πανθρακικοι που ''απλωθηκαν'' φετος οσο μπορουσαν κι οχι αλλα τσατσος... που τς εκλεψε την θεση, 23.
Βαλτε τωρα που γυριζει κι οποιον μπορει ακομα απο Β να ανταπεξελθει σχετικως, Πιερικος ισως ή ο Κου ο σκουξας μάλλον, να γινει με 24 η σουπερλιγκα φετος και να διαλυθει ντιπ για ντιπ η Β που ετσι κι αλλιως διαλυμενη ειναι.
Να πεσουν κι 8 τ χρονου και μ αυτους που θ ανεβουν απο Γ, την ξαναφτιαχνουν την Β και στο πιο ερασιτεχνικο με την Γ να γινεται κατι σαν υπερτοπικο, που αυτες και βαση οικονομικων ειναι πια οι μοιρες τους.
Ετσι κι αλλιως λες και θ αλλαξει ποτε τιποτα στο ποδοσφαιρο για να αλλαξει τωρα...
Αφου δεν αλλαζει στην χωρα, σε αυτο θα αλλαξει;
Για να μην εχουμε την γνωστη αβαβα ιστορια να τ πληρωσει ο 1 στς 100, και μετα απο ολιγον απο φρονιμα-ησυχα κι ηρεμα να περασουν τα ζορια, ξανα προς την ''δοξα'' να τραβαν οι αλλοι 99...
Ολοι πανω σ ενα γκρουπ στην Α οι αλλοι για φετος λοιπον, ετσι κι αλλιως ολοι σε στημενα ειναι, με δωσε μου και παρε, με μην πληρωνεις τιποτα, λαδωσε και παρε και τα χαρτια για τα οκ, με πρωτο και καλυτερο τον αβαβα τον γαυρο, και τελευταιο και χειροτερο τον σεσημασμενο βρωμιαρη τον τσατσο.
Οποτε σιγα τ δλεια.
Θα χαρει κι η νοβα να δειχνει αγωνες απο πρωτευουσες μεγαλων πολεων... κι ολα καλα.
Για μανατζαραιοι, φουτμπολισταραιοι, δημοσιογραφαιοι που συμμετειχαν δεν ακουγεται κιχ, ας την κανουν κανα δυο-τρεις Μπεοι-Ψωμιαδηδες-Τσακογιανδες λοιπον που φαινεται οτι ενοχλουν τον Γιωργη τον πρωην πρωθυπουργο κι ας πορευτουμε με τς αλλους που θα εχουν ''βαλει'' μυαλο και το παλληκαρι τον Νυχταρη που οχι μονο δεν τον ενοχλει καθολου τον Γιωργη αλλα του περιποιει και τιμη η υψηλη γνωριμια τς για την απο κοινου επανορθωση των αδικιων του ..λεβεντοκαθαριου τσατσου.
Κι ας παρει επανω του μετα ο Γιωργος τ μλκ που φετος θα βγει, συνηθισμενος ειναι εξαλλου, κι αλλες θα βρει μπροστα του, δεν εχει να φοβηθει τιποτα απο τς ''βροχης'' τν ψιχαλα τωρα πια...



(Σσσσσ... αλλα ετσι θα χουμε κι εμεις ελπιδες οτι θα βρουμε 8 μπανταλοτερους, πιο ανετοιμους κι οικονομικα πιο αδυναμους απο εμας για φουντο και αποπανω θα μαστε και εξασφαλισμενοι κι ησυχοι πως οτι κουλο εχουν κανει οι 28 και Χαμφρεϊ, δεν θα μας ευρει κανα κακο μεσουσης τς περιοδου και ...μεγαλυτερο απ οτι συνηθως μας βρισκει τοτε)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #389 στις: Τετ 03 Αύγ 2011 13:02 »
Ο Ολυμπιακός Β. θέλει να γίνει... ΟΦΗ!
Παράθεση
Την αντιμετώπιση του ΟΦΗ ζήτησαν από την πολιτεία και την ΕΠΟ οι βουλευτές και οι τοπικοί παράγοντες του Βόλου που ήρθαν χθες στην Αθήνα για να στηρίξουν την ομάδα που του Ολυμπιακού Βόλου, που τιμωρήθηκε λόγω του προέδρου της, Αχιλλέα Μπέου.

Οι βουλευτές και οι τοπικοί παράγοντες του Βόλου και της Θεσσαλίας ανέλαβαν να ασκήσουν πίεση προς την πολιτεία και την ΕΠΟ, προκειμένου να βρεθεί φόρμουλα να παραμείνει ο τοπικός Ολυμπιακός στη Σούπερ Λίγκα και να μην τιμωρηθεί για τις μέχρι στιγμής κρινόμενες ως παράνομες δραστηριότητες του Μπέου.

Οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ, Ζήση και Καρτάλης, της Νέας Δημοκρατίας, Νάκος, και του ΛΑΟΣ, Μαρκάκης, μαζί με τον περιφερειάρχη Θεσσαλίας, κ. Αγοραστό, και τον δήμαρχο Βόλου, κ. Σκοτινιώτη, επισκέφτηκαν αρχικά τον ΓΓΑ, Π. Μπιτσαξή, και στη συνέχεια συνεπικουρούμενοι από τον διάδοχο του Μπέου στην προεδρία και προσωπικό του φίλο, Γ. Τόρη, πήγαν στην ΕΠΟ.

Στη συνάντηση που έγινε στη ΓΓΑ ήταν παρών και ο υπουργός Πολιτισμού, Παύλος Γερουλάνος.

Εκεί, από την πλευρά των «εκπροσώπων» του Ολυμπιακού Β. τέθηκε θέμα διαφορετικής αντιμετώπισης του ΟΦΗ, ο οποίος όπως ειπώθηκε ανέβηκε στη Σούπερ Λίγκα λόγω «πολιτικής παρέμβασης».

Ζητήθηκε η απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ να μην ανακοινωθεί μέχρι να εκδοθεί απόφαση από την τακτική δικαιοσύνη και ειπώθηκε ότι σε περίπτωση που η απόφαση σε δεύτερο βαθμό είναι αρνητική τότε θα υπάρξει προσφυγή στα πολιτικά δικαστήρια.

Οι κ. Γερουλάνος και Μπιτσαξής απάντησαν ότι δεν μπορεί να γίνει καμία παρέμβαση και ότι θα αποφασίσει η δικαιοσύνη.

Στη συνάντηση που έγινε στην ΕΠΟ με τον αναπληρωτή πρόεδρο, Γ. Οικονομίδη , ζητήθηκαν τα εξής:

α) να αυξηθούν οι ομάδες της Σούπερ Λίγκας από 16 σε 20!

β) να «επιτρέψει» η ΕΠΟ την προσφυγή του Ολυμπιακού Β. στα πολιτικά δικαστήρια και να μην τον αποβάλλει, όπως δεν απέβαλε τον ΟΦΗ!

γ) Να «μεταφέρουν» στους δικαστές να γίνει μια «τίμια δίκη»!

Επίσης, έκαναν λόγο για προαποφασισμένη τιμωρία, επιχείρησαν να σβήσουν τη σφραγίδα που έχει βάλει ο Μπέος στο σύλλογο λέγοντας ότι έχει παραχωρήσει τις μετοχές του και ήθελαν να μάθουν τι θα κάνει η ΕΠΟ σε περίπτωση που η απόφαση είναι αρνητική.

Τέλος, ανέφεραν ότι στη σημερινή εκδίκαση της υπόθεσης θα βρίσκονται στο χώρο των γραφείων της ΕΠΟ φίλαθλοι της ομάδας.
soccerplus.gr


bolds & big size PAS-o-media
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #390 στις: Τετ 03 Αύγ 2011 13:42 »
έτσι είναι αυτά.....αν το κάνεις για τον έναν θα θέλει και ο άλλος,και ο άλλος κτλ.Ή το κόβεις μαχαίρι ή το κάνεις για όλους....περαστικά σε πιλάβιους,βουλευτές κτλ...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #391 στις: Τετ 03 Αύγ 2011 15:22 »
Θύμα ο Βόλος … ποιος Βόλος???

Άσχετο, αλλά τριτζιλίζει τώρα το μυαλό μου,  η εξής απορία … αν ζούσε o Μακαριστός  Αρχιεπίσκοπος  Χριστόδουλος, ποια θα ήταν η θέση του  για το θέμα ως πρώην  Δημητριάδος & Αλμυρού??? … αν και με τον  ευγενικά εκκοσμικευμένο   φίλαθλο ευφημισμό του, ο Αείμνηστος δήλωνε  Παοκτζής.

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #392 στις: Τετ 03 Αύγ 2011 17:08 »
Θύμα ο Βόλος … ποιος Βόλος???

Άσχετο, αλλά τριτζιλίζει τώρα το μυαλό μου,  η εξής απορία … αν ζούσε o Μακαριστός  Αρχιεπίσκοπος  Χριστόδουλος, ποια θα ήταν η θέση του  για το θέμα ως πρώην  Δημητριάδος & Αλμυρού??? … αν και με τον  ευγενικά εκκοσμικευμένο   φίλαθλο ευφημισμό του, ο Αείμνηστος δήλωνε  Παοκτζής.

που το ξεθαψες αυτο το κομματι τωρα? :P
ασ'το εκει που πηγε το λαμογιο....!
δηλωνε επισης και ιερος και αγιος.μονο ΠΑΣ να μην δηλωνουν τετοιοι αχρηστοι!
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #393 στις: Πεμ 04 Αύγ 2011 17:25 »
Γραφικότητες βουλευτών...
Παράθεση
Μόνο θλίψη προκαλούν οι κινήσεις των βουλευτών του Βόλου οι οποίοι για να δείξουν ότι υπάρχουν «απείλησαν» την κυβέρνηση ότι αν δεν πέσει η τιμωρία του Ολυμπιακού θα υποβάλουν τις παραιτήσεις τους.

Προκαλεί θλίψη διότι όταν τέθηκαν στη βουλή πολύ πιο σημαντικά θέματα από την τύχη της ομάδας του Μπέου οι ίδιοι άνθρωποι δεν έδειξαν την ανάλογη ευαισθησία. Πού ήταν όλοι αυτοί όταν ψηφίστηκε το μνημόνιο για να διαμαρτυρηθούν και να υψώσουν την φωνή τους ενάντια τις πολιτικές της κυβέρνησης;

Γιατί δεν έδειξαν τον ίδιο ζήλο και σε άλλα καυτά κοινωνικά ζητήματα αλλά ξεσηκώθηκαν τώρα για να υπερασπιστούν μια ομάδα της οποίας ο ιδιοκτήτης βρίσκεται ήδη στη φυλακή κατηγορούμενος για το μεγαλύτερο σκάνδαλο του ελληνικού ποδοσφαίρου;

Έφτασαν στο σημείο οι βουλευτές του Βόλου για να στηρίξουν την ομάδα της περιφέρειας τους να φέρουν ως επιχείρημα τον ΟΦΗ υποστηρίζοντας ότι «ανέβηκε με πολιτική παρέμβαση». Αυτό είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο και παράλληλα το μεγαλύτερο ψέμα καθώς η άνοδος της κρητικής ομάδας ήρθε μετά από ένα αδιάκοπο αγώνα εντός κι εκτός γηπέδων κόντρα σε ολόκληρο το κατεστημένο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Όλοι γνωρίζουν με ποιους τρόπους μεθοδεύτηκε ο αφανισμός του ΟΦΗ από τον ποδοσφαιρικό χάρτη και ποιοι έπαιξαν πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτή την προσπάθεια που άρχισε από πέρυσι. Αν η ομάδα του Ηρακλείου κατάφερε να επιβιώσει αυτό το οφείλει στον κόσμο της αλλά και στους άψογους χειρισμούς από το νομικό της επιτελείο το οποίο έφερε τα πάνω κάτω με την προσφυγή στα πολιτικά δικαστήρια. Τίποτα δεν χαρίστηκε στον ΟΦΗ και όσοι επιχειρούν να περάσουν αυτό το μήνυμα είναι συκοφάντες. Η άνοδος αν κάποιοι σκοπίμως το παραβλέπουν κερδήθηκε στους αγωνιστικούς χώρους πρώτα με την καθαρή κατάληψη της 3ης θέσης με μεγάλη διαφορά από τις υπόλοιπες ομάδες και στη συνέχεια μέσα από την παρωδία των μπαράζ όπου τερμάτισε πρώτος και αήττητος.

Είναι το λιγότερο γραφικοί αυτοί που προσπαθούν να εξισώσουν τις περιπτώσεις ΟΦΗ και Ολυμπιακού Βόλου. Ο ΟΦΗ έδωσε έναν έντιμο αγώνα σε όλα τα επίπεδα και βγήκε νικητής χωρίς δεκανίκια. Ποτέ δεν αναμείχθηκε σε στημένα ούτε επίσημος παράγοντας της ομάδας ακούγεται στις συνομιλίες της ΕΥΠ. Το μόνο που μπορεί να του προσάψει κανείς είναι το οικονομικό του πρόβλημα το οποίο ωστόσο δεν αποτελεί λόγο αφορισμού αφού δεν είναι η μοναδική ομάδα που βρίσκεται σε αυτή τη μοίρα και όλοι γνωρίζουν έχοντας ακούσει τις κασέτες πώς σώθηκαν κάποιες άλλες ομάδες που αντιμετωπίζουν πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα. Την ίδια ώρα ο μεγαλομέτοχος του Ολυμπιακού Βόλου κατηγορείται για την «παράγκα Νο 2» και ακούγεται στις περισσότερες κασέτες έχοντας κριθεί ήδη προφυλακιστέος από την δικαιοσύνη.

Πού είναι λοιπόν τα κοινά σημεία ανάμεσα στις δυο ομάδες και οι βουλευτές του Βόλου επικαλούνται την περίπτωση του ΟΦΗ για να πετύχουν την απαλλαγή του Ολυμπιακού; Αν η-συμπαθέστατη κατά τα άλλα-ομάδα της Μαγνησίας κριθεί αθώα ας μείνει στην κατηγορία. Ας μην μας λένε όμως αυτοί οι κύριοι ότι πρέπει ο Βόλος να σωθεί επειδή σώθηκε και ο ΟΦΗ όπως ισχυρίζονται με πολιτική παρέμβαση. Ούτε να ζητούν από την ΕΠΟ να μην τον αποβάλει αν προσφύγει στα πολιτικά δικαστήρια όπως δεν απέβαλε και τον ΟΦΗ. Ξεχνούν μάλλον ότι ο ΟΦΗ πήγε στο πολιτικό δικαστήριο για να προσβάλει την νομιμότητα της επιτροπής κι όχι την απόφαση της επί της ουσίας και η ΕΠΟ δεν τον απέβαλε επειδή το δίκιο ήταν 100% με το μέρος του.

Ας σταματήσουν λοιπόν κάποιοι να πιπιλούν την καραμέλα του ΟΦΗ κι ας κοιτάξουν τα του οίκου τους για να μην πέσει κάποια στιγμή στο κεφάλι τους και τους πλακώσει…

Νίκος Μαρκάκης
patris.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #394 στις: Παρ 05 Αύγ 2011 03:41 »
ΟΠΑΠ

Οργανισμός  Προαγωγών  Αγώνων  Ποδοσφαίρου.
Που ακούστηκε ... το καναρίνι να εγκλωβίζει γάτα... :P
Νομίζω???
Καθόλου τυχαίο.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #395 στις: Παρ 05 Αύγ 2011 03:46 »
.μονο ΠΑΣ να μην δηλωνουν τετοιοι αχρηστοι!

Δε θα μας χάλαγε μια φορά στα τόσα και ένας φιλόθεος δίσκος σετάκιος ... εδώ που τα λέμε :P

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #396 στις: Σαβ 06 Αύγ 2011 00:54 »
sportdog.gr

Ηρακλής: «Σούπερ Λιγκ ή πολιτικά δικαστήρια»

Ο νέος μεγαλομέτοχος του “Γηραιού” σε συζητήσεις που είχε σήμερα κατά την διάρκεια του φιλικού με τον Εθνικό Άχνας, τόνισε πως αν δεν κρατήσουν την ομάδα στην πρώτη κατηγορία, τότε θα πάνε στα πολιτικά δικαστήρια για το ζήτημα της αδειοδότησης, αλλά και της ασφαλιστικής ενημερότητας.

Η αλλαγή στην διοικητική ηγεσία της ΠΑΕ, δεν σημαίνει και αλλαγή πολιτικής στη μάχη της δικαίωσης.


Ολ. Βόλου: «Παραιτούμαι από βουλευτής για τον Ολυμπιακό Βόλου»

Για πιθανό ντόμινο παραιτήσεων βουλευτών της Μαγνησίας σε περίπτωση που τιμωρηθεί με υποβιβασμό στην Football League η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου, έκανε λόγο η Ζέττα Μακρή, η οποία τόνισε πως η αθλητική δικαιοσύνη προκαλεί με την παραμονή της Λάρισας.

Στην περίπτωση του ΟΦΗ καταργήθηκε το αυτοδιοίκητο το οποίο όταν το επικαλείται η ηγεσία του υπουργείου (Γερουλάνος) δε δημιουργεί τις καλύτερες προοπτικές για συζήτηση."


Παναθηναϊκός: "Δυσφορεί με την κάθαρση"...

«Μπορεί η διαδικασία κάθαρσης να επιβάλλεται να προχωρήσει σε ακόμη μεγαλύτερο βάθος, ωστόσο μέχρι τώρα κάθε άλλο παρά «βεβιασμένη» είναι και κάθε άλλο παρά αποτελεί αναζήτηση «θυμάτων στο βωμό των εύκολων εντυπώσεων», όπως ανέφερε ο κ.Μαρινάκης.

Θα περιμέναμε από τον πρόεδρο της Λίγκας στην τελευταία του επίσημη τοποθέτηση, από αυτή τη θέση, να αξιοποιήσει την ευκαιρία για να υποστηρίξει, για πρώτη φορά, την διαδικασία κάθαρσης που έχει δρομολογηθεί από την δικαιοσύνη και όχι να την υπονομεύει, δίνοντας την εντύπωση οτι του προκαλεί δυσφορία».


Ολυμπιακός: «Είστε θλιβεροί, βλέπετε φαντάσματα»!

"Προφανώς, η ΠΑΕ Παναθηναϊκός θέλοντας για άλλη μια φορά να καλύψει το γεγονός της αγωνιστικής αποτυχίας της και του αποκλεισμού της ομάδας της από μια άλλη, μέτρια ομάδα και επίσης, θέλοντας να καλύψει και τα εσωτερικά της προβλήματα, περιέργως κόντρα στην ΑΠΟΛΥΤΗ ομοψυχία και ομοφωνία που υπήρξε στη σημερινή συνεδρίαση της Λίγκας καταφέρεται με απαράδεκτο τρόπο κατά του μόνιμου στόχου της, Βαγγέλη Μαρινάκη.

Τέλος, για να ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα μία και καλή, ο κύριος Μαρινάκης είναι ξεκάθαρα υπέρ της κάθαρσης, όχι από τώρα, αλλά από την αρχή της υπόθεσης αυτής."
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #397 στις: Σαβ 06 Αύγ 2011 02:23 »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #398 στις: Σαβ 06 Αύγ 2011 02:51 »
http://s.enet.gr/resources/2009-02/802019_mediumsquare-thumb-large.jpg

Κύριε  Πιλάβιε είστε Δημόσιο πρόσωπο και υπό πάσης κριτικής ... ποιός την έκανε την κλήρωση του Πρωταθλήματος SL 2011 -12 ???
για να δούμε εμείς οι μετά Κάρτας Φιλάθλου Νο ...  καθαρό ελληνικό ποδόσφαιρο???
 ... 'οταν δεν ξέρεις κ. Πιλάβιε αν τελικά θα κάνεις Πρωτάθλημα 2011 -12 με Ομάδες Α και με Ομάδες Β και με Ομάδες Γ...

Γιατί Φίλαθλοι - Φορολογούμενοι αποδέχεστε αυτή την στημένη προχειρότητα, στο πρόσχημα της Βιας που είναι καταδικασταία εκ προιμίου???
Επί τρεις μήνες τώρα βλέπαμε έκπληκτοι να έρχετε το πάνω κάτω με οικονομικά εγκλήματα, με χειροπέδες και υποβιβασμούς.

Τώρα βλέπουμε μια ΟΦΗ στη SL, την οποία  προφανώς αδίκως διασύρανε και ταλαιπωρήσανε???
Που μέιναμε τώρα???
Στο ότι βγήκε το πρόγαμμα???


Κατά τη γνώμη μου, οι Πρόεδροι των  Παε που εκτιμούν  ότι παραμένουν έπληκτοι και παγωμένοι επιχειρηματικά,  λόγω των  εν εξελίξει στημένων,  καλά θα κάνουν να απόσχουν ενός Πρωταθλήματος, που θέλει να κληρώνει την ΟΜΑΔΑ Α  με την  ΟΜΑΔΑ Β.

Εκτός και αν καθαρίσαμε με πόρισμα Παπανδρέου και δεν το πήραμε χαμπάρι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 06 Αύγ 2011 02:54 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Στημένα
« Απάντηση #399 στις: Τρι 09 Αύγ 2011 19:36 »
τον πουλο ο gay του βολου απο το europa league ειπε η uefa :)
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !