Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

3-0
9 (14.1%)
2-0
23 (35.9%)
1-0
8 (12.5%)
3-1
6 (9.4%)
2-1
11 (17.2%)
0-0
1 (1.6%)
1-1
4 (6.3%)
2-2
1 (1.6%)
1-2
1 (1.6%)
0-1
0 (0%)
άλλο ?
0 (0%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 64

Αποστολέας Θέμα: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών  (Αναγνώστηκε 17633 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pagouras7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #50 στις: Κυρ 25 Αύγ 2013 22:25 »
δηλαδη τωρα και με μπεσερα τι θα γινεται μεσα στους ζωσιμαδες?...:)

Αποσυνδεδεμένος xman3

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #51 στις: Κυρ 25 Αύγ 2013 22:38 »
O EMILIANO ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΝΕ ΤΟΥ ΡΟΛΟ ΝΟΜΙΖΩ...ΒΑΡΑ ΣΟΥΤ ΠΑΣΙΑΜ....ΤΙ ΣΟΥΤΡΑΕΣ ΕΚΑΝΕ ΣΗΜΕΡΑ...

Αποσυνδεδεμένος pagouras83

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 947
    • Προφίλ
    • http://4.bp.blogspot.com/-1XCSOdv_LKg/UcNVHujz3sI/AAAAAAAAe-s/etdLVi6cSfk/s1600/pistepseto.net.gif
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #52 στις: Κυρ 25 Αύγ 2013 22:42 »
δηλαδη τωρα και με μπεσερα τι θα γινεται μεσα στους ζωσιμαδες?...:)

Mην μας ξεσηκώνεις τα μυαλά....Ξέρεις κάτι???
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - pagouras83

Αποσυνδεδεμένος pagouras7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #53 στις: Κυρ 25 Αύγ 2013 22:48 »
ακουστηκε απο επισημα χειλη..αλλα επειδη στον πας τα επισημα μπορει να ειναι και ανεπισημα ας περιμενουμε λιγο..

Αποσυνδεδεμένος President

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #54 στις: Κυρ 25 Αύγ 2013 23:19 »
Τελικά έχουμε ΟΜΑΔΑΡΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΞΕΣΚΙΖΕΙ !!!!!!!

 :pas: :pas: :pashat: :pas: :pas: :mono: :flag: :flag: :flag:

Όσοι δεν έρχονται γήπεδο ενώ έχουν τα μπικικίνια, αλήθεια πώς αισθάνονται που χάνουν τον καλύτερο ΠΑΣ; Και μάλιστα με την ιστορική φανέλα;

Εκείνα τα παιδάκια έξω από την 10 τι ζητούσαν;
President speaking ...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #55 στις: Κυρ 25 Αύγ 2013 23:22 »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.816
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #56 στις: Κυρ 25 Αύγ 2013 23:53 »
Παράθεση
Απάντηση τγιουτ: "Άντε γαμηθείτε πούστηδες"

αχ κακη παραφυσην συνουσια που θελουν μερικοι



μπραβο στους παιχταραδες μας για τη μεγαλη νικη και την ωραια εμφανιση.

« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 26 Αύγ 2013 00:02 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος THRAKI Fans

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #57 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 00:02 »
Πολύ καλή εμφάνιση της ομάδας πολύ πολύ κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου!!  >:(
Είναι δυνατόν Αύγουστο το γήπεδο να είναι έτσι;;;; Πώς θα είναι δηλαδή όταν αρχίσουν οι βροχές;;;;

Μεγαλύτερη προσέλευση νομίζω από το αναμενόμενο αλλά καλό θα ήταν όλοι μας να κάνουμε μία συντονισμένη κίνηση να τραβήξουμε φίλους και γνωστούς στο γήπεδο. Ξέρω ότι είναι δύσκολο καθώς πολλοί είναι αυτοί που δεν θέλουν να δώσουν ούτε ένα ευρώ στον ΧΒ, όμως κάτι πρέπει να κάνουμε. Είναι κρίμα ο ΠΑΣ να καταντήσει μαγαζάκι του ΧΒ και εμείς να κοιτάμε από μακριά.
Ο ΠΑΣ είναι του κόσμου του και κανενός άλλου, αλλά πρέπει κάπως να το δείξουμε! Και ο μοναδικός τρόπος είναι να είμαστε δίπλα στην ομάδα και στο γήπεδο! 

Chavez....υποκλίνομαι!  :pas: :pas: :pas:

Αποσυνδεδεμένος pasopoulo

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #58 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 00:04 »
Τς παιξαμαν για πλακα με πολύ σωστή μπάλα! Το 3μπαλο το βαραθήκαμαν και μείναμαν στα 2 μονάχα...
Ήταν και οι άλλοι όμως για το φούτσο... όπως είπε και ένας +ταυρός στο γήπεδο, άμα μου λεγαν ότι οι άλλοι είναι η ΑΕ Γιάννενα θα τον πίστευα...
ΥΓ: Δηλώσεις Κοροβέση στη Νόβα: Πάμε και φέτος για 5αδα... Μπράβο Νικολάκη, τέτοια ψυχολογία θέλω
ΥΓ2: Μάγκες πρέπει να είμαστε όλοι γήπεδο. Πάμε για την ομάδα και την ιδέα που εκπροσωπεί, μην γίνουμε Λειβαδιά γαμώτη μου...

Αποσυνδεδεμένος KostasChris

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • ΠΑΣ με πιεσόμετρα
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #59 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 00:06 »
Ααααααχχχχχχ...καλά αυτό το μάτς μου θύμησε σε μεγάλο βαθμό το περσινό πανηγύρι με την ΑΕΚ στο Ζωσιμάδες με 2-0....Τι ωραίος τρόπος παιχνιδιού και σκέψης,τι ωραίες πάσες,τι σκληροτράχηλη άμυνα(με τον Ντάσιο να κάνει αρκετά καλό μάτς με τον Τζημ-Τζημ από δίπλα),τι γκόόόόόόόλ,χριστέ μου.Σήμερα αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους....αλλά για να μήν ξεχνιόμαστε:''Πάμε καλά και με την Καλλονη και τα μυαλά στα κάγκελα''
Επιτρέπεται να πέσεις,είναι επιτακτικό να σηκωθείς.ΠΑΣ είσαι!

-ΠΑΣ Γιάννινα ή Άγιαξ της Ηπείρου

Αποσυνδεδεμένος pagouras7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #60 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 00:15 »
γιαννακη κρυβε λογιααα....θα πεσουν πανω τα κορακιαα....

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #61 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 00:49 »
μμμμμμμμμ....αντε σημερα δεν εχω πολλα για να κραξω :P


Λοιπον


Η αληθεια ειναι οτι περιμενα λιγοτερο κοσμο και να μετριομασταν στα δαχτυλα απο την καλοκαιρινη ξενερα ακομα απο το περσινο μας ντεμπουντο με Πλατανια αλλα διαψευστηκα ...Σημερα δεν ειχε κοσμο, αλλα σιγουρα με το περσινο αντοιστοιχο αγωνα ειχαμε σιγουρα οπως το δα μια 500αρα και βαλε  παραπανω,εστω και ετσι θετικο ειναι...εστω και αυτος ο αριθμος κατι καλο σημαινει πλεον....Η σημασια ειναι οτι  απο δω και τωρα πρεπει να συνεχιζουμε να αυξανουμε τους αριθμους μας αγωνα με τον αγωνα,και να μην μενουμε στην κλασικη μιζερια...Ας το στο δουμε με μια αντεικειμενικη ματια της συγχρονης καταστασης την οποια ζουμε και ας προσπαθησουμε να φτιαξουμε τους αριθμους σε σχεση με την περσινα νουμερα...... Μην περιμενουμε θαυματα απο την μια μερα στην αλλη

 Αγωνιστικα


Ας ξεκινησω με Απολλωνα


Ο Απολλων δεν μου εδειξε πραγματικα ουτε ενα θετικο σαν ομαδα....Αμυνα που τα πελαγωνε ανα πασα στιγμη,οι κοφτες τους ειχανε γινει χαιρετουρες,μια μεσαια γραμμη που δεν υπηρχε ουτε ενας παιχτης και ενας Πετροπουλος που δεν ξερει μπαλα να βολοδερνει δεξια αριστερα...Μαυρα χαλια,ανετα τον βλεπω για υποψηφιο για την Β ξανα!!!Μοναδικος που προσπαθησε για την ομαδα τους ειναι ο Μινγκας(παντα μ αρεσε αυτος ο παιχτης) το τρεχαντηρι,και ο μοναδικος που απειλησε για δυο φασεις τον ΠΑΣ,και σαν προπονηταρας που ειναι ο Βοσνιαδης-Μουρινιο τον βγαζει  εκτος για να βαλει τον αμπαλο Φαρινολα-Ροναλντο.....Μια χαρα μας εκατσε για να λεμε την αληθεια


Τωρα σε μας

Ο ΠΑΣ του πρωτου ημιχρονου ειναι να τον γραφεις σε dvd και να τον χαζευεις πραγματικα,χαρμα ειδεσθαι ρε παιδι μου,στο δευτερο ριξαμε καπως ταχυτητα και αυτο φανηκε απο διαφορα ζογκλερικα και συνδυασμους τρελους που προσπαθουσαν να πετυχει η τριαδα μας!!!Απο την στιγμη που βρισκονται σε απιστευτη μερα ο Τζημοπουλος, Λιλα,Τσουκαλας,Τσαβεζ,Ιλιτς ακομα και ο τιμωρος μας δεν υπαρχει περιπτωση να χαναμε ουτε ποντο σημερα....

Ο Βελιδης δεν μας ανυσηχησε,μαλιστα ενα καλο σουτ του Μινγκα που πηγαινε στο γαμα το επιασε,μια χαρα..ενα λαθακι μονο ειχε με τον χειρισμο της μπαλας με τα ποδια,αλλα anyway....Η αμυνα μας σημερα απροσπελαστη,να μου πεις καποιον Πετροπουλο ειχανε να αντιμετωπισουμε(απορω με μερικους που το θελατε το παλτο το χειμωνιατικο στα Γιαννινα)...Οπως και να εχει ευκολα δουλεια ειχαν...Να επεσημανω μερικα λαθακια στις πασες που ηταν ανουσια απο τον Κολοβετσιο !!!!Λιλα οπως και παντα φοβερος,με το που πλησιαζε η μπαλα εξω απο την μεγαλη περιοχη εβγαζε stop,αυτες τις γαμωκαρτες να μην ετρωγε κιολας θα ηταν αριστος....Τσουκαλας αυτο το παιδι τελικα ειναι σιγανοπαπαδια,βοηθαει παρα πολυ στο παιχνιδι,μου αρεσει κιολας η επιλογη του Παντελιδη που το χρησιμοποιει σαν κρυφοδεκαρακι..Ενταξει το χαρισμα του Ντεβινσεντι να βγαζει τρελες πασες δεν εχει.αλλα εχει το πλεονεκτημα σε σχεση με τον Ντεβινσεντι οτι μαρκαρει  στην θεση του κεντρου,μαχητης ο τζες....

Ας παμε και στην φονικη τετραδα μας

Κοροβεσης φανηκε σημερα οτι ηθελε να βαλει γκολ.αλλα δεν του κατσε,σε καθε ευκαιρια του τρελενονταν κ τα εβαζε με τον ευατο του,πολυ τον γουσταρω τον πιτσιρικα κ πιο πολυ μου αρεσει οτι δεν εχει καβαλησει το καλαμι σαν κατι αλλα μαλακιστηρια στην ηλικια του
Βιλα σημερα απο αμπαλος τιμωρος πηγε να μας γινει Κροιφ...Σημερα ο τζες ουτε μια λαθος πασα,ουτε ενα λαθος σουτ,συνδυαζονταν αψογα με τους υπολοιπους,φτου παιχταρα μου μην σε ματιασω..Αμα εμπαινε γκολ το σουτ που εξαπελυσε ο τιμωρος μας,να ειναι σιγουρος ο Τσαβεζ πως το βραβειο θα το εχανε :P
Ιλιτς, ο κλασικος μας Ιλιτς....Ανακατεψε ολη την αμυνα,πιεζε τους αμυντικους του Απολλωνα,εβαλε γκολ,εκανε  πεντε εξι ακομα καλα,και στο δευτερο ημιχρονο ειχε επιδοθει σε τακουνακια και διαφορα  αλλα ζογκλερικα,τι αλλο να θελουμε

Και  o Τσαβεζ.....

Ξερει πολλα κιλα μπαλα,και οποιος δεν το βλεπει να αλλαξει αθλημα.....Τρεξιματα πολλα,σουτ με φοβαρα ποσοστα επιτυχιας,αμυντικες αρετες,τριπλα φοβερη,ζωχαδας με τον ευατο του,και αληταρας με ολη την εννοια της λεξεως τον γουσταρω.Θα γραφτουν σελιδες για αυτον και ειμαι σιγουρος,,,Λοιπον ΧΒ αμα ο Μαυριας εχει παει στην Σαντερλαντ για 4μυρια,ο Τσαβεζ πρεπει να τον κοστολογησεις ισα με τον Μπειλ


Αυτο που μου αρεσε ειναι οτι στην επιθεση  συνδυαζομαστε με κλειστα τα ματια,μπηκε και νωρις νωρις στο κλιμα ο Τσαβεζ,στο μελλον θα δουμε φοβερα πραγματα...Και σε περιπτωση που ερθει και ενα δεκαρι παμε για τσαμπιονς λιγκ


Οσο για το κοουτς...Αψογος,εχει δουλεψει την ομαδα και το ξαναλεω μου αρεσει που χρησιμοποιει τον Τσουκαλα ως δεκαρακι..Τις μαλακιες του β ημιχρονου με Τριπολη να μην ξανακανει και θα αλλαξει ολο το αρνητικο κλιμα που εχει δημιουργηθει στην πολη στις αρχες για το προσωπο του


ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ(ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ)

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙΣ 9 ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΡΟΠΟ),ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΟΥ(ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ)ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΕΦΑ,Α ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΣ..........ΜΑΣ ΞΕΠΕΡΑΣΕΣ ΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ,ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ


Εμεις απο την πλευρα μας στηριξη παντου(τουλαχιστον κατι παραπανω ειδαμε σημερα),δεν αξιζουν τετοια αντιμετωπιση οι πιτσιρικαδες μας που μας βγαλαν ευρωπη περσι
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #62 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 00:50 »
Γιατί; λίγα χιλιόμετρα έκανε; μέχρι το 90' κυνηγούσε σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου, μην αφήνοντας τον αντίπαλο να πάρει ανάσα. Λίγες φαντεζί ενέργειες;

Είπαμε, ο παίχτης ξεμπούκωσε την περασμένη αγωνιστική και τώρα θα σκοράρει μόνο όταν θα είναι να δώσει λύσεις και βαθμούς  ;)

Αν είχε το εύκολο τελείωμα θα έπαιζε στην Μπαρτσελόνα.

Κατά τ' άλλα:

- Περισσότερος κόσμος απ' ότι περίμενα σήμερα. Με χαρά είδαμε παλιούς φίλους στο γήπεδο.

- Ο Απόλλωνας δεν έδειξε τίποτα σαν ομάδα και μετά το 75' εγκατέλειψε κάθε προσπάθεια υποκλινόμενος στις διαθέσεις του Ταύρου.

- Η ομάδα έδειξε οτι μπορεί να πάρει φέτος αυτά τα ματς στο "Ζωσιμάδες" με σβηστές μηχανές.

- Τσάβες και Ίλιτς, εκεί μπροστά, θέλουν έναν ακόμα του επιπέδου τους για να "κηδέψουν" ότι τολμήσει να κινηθεί φέτος στα Γιάννενα.

- Ο ξεκούραστος και σε καλή κατάσταση Λίλα είναι το καλύτερο αμυντικό χαφ του πρωταθλήματος. Ανανέωση ΤΩΡΑ και 3 εκατομμύρια ευρά ρήτρα.

- Ο Σλοβένος ξέρει αρκετή μπάλα για να παίζει δεξί μπακ. Δεν τον έχω δει ούτε σε μια προπόνηση. Με το λίγο που τον είδαμε σήμερα, νομίζω θα βοηθήσει.

- Οι "αλλαγές" μπήκαν ορεξάτες στο παιχνίδι και έτσι πρέπει να γίνεται πάντα!

- Μπορούσαμε κι άλλα γκολ σήμερα και ίσως τα πετυχαίναμε αν το ημίχρονο έληγε 1-0.

- Συγχαρητήρια στους φίλους του Απόλλωνα που ταξίδεψαν μέχρι εδώ.


 :mono:

"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #63 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 01:52 »
Ολοκληρωτικο ποδοσφαιρο σημερα!!!τους πατησαμε!!!.συγχαρητηρια σε παιχτες και κοουτς! Μπορουμε πιο ψηλα φετος αρκει να ειμαστε λιγο τυχεροι και χωρις προβληματα τραυματισμων...
Υγ:λακης μεταφραστης τους τσαβες!!! Πεθαινωωωω!!!!

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.142
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #64 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 08:49 »
Θα συμφωνησω απολυτα με τους προγραψαντες!

Θα προσθεσω ομως πως για σαφεστερα συμπερασματα καλο ειναι να δουμε την ομαδα με καποιον πιο δυνατο αντιπαλο ,γιατι-χωρις κακια το λεω- ο απολλων ηταν ομαδα Β εθνικης!

Η ομαδα πολυ καλη ,σοβαρη και δουλεμενη και ο αμπαλος τιμωρος πραγματικα ΧΑΡΜΑ ΙΔΕΣΘΕ!

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #65 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 08:59 »
Ωραιο κυριακατικο απογευμα, με εναν ΠΑΣ που σιγουρα δεν ειναι ο ΠΑΣ της καρδιας μας. Ο δικος μας ο ΠΑΣ δεν κερδιζει 2-0 απο το ημιχρονο. Και ολοκληρο δευτερο 45λεπτο τι κανεις;;; Απλα χαζευεις τις κερκιδες, μιλας με φιλους για διαφορα και οι παιχτες περιμενουν να τελειωσει το παιχνιδι.

Αλλα το πρωτο σαρανταπενταλεπτο αδερφια, πηταν αυτο που λεμε "ωραια, απλη, μπαλιτσα". Αυτο που θελουμε να βλεπουμε δηλαδη.

Συστηματα και αναλυσεις εγω δεν κανω. Τα αφηνω για τους ειδικους του φορουμ. Εγω να γραψω απλα για το γκολ του MUP Τσαβες. Εζησα μια πρωτογνωρη εμπειρια. Ο χρονος την ωρα της επαφης της δερματινης παραγεμισμενης με αερα σφαιρας με το δερματινο ποδοσφαιρικο παπουτσι του Τσαβες, κυριολεκτικα σταματησε. Σα να εβλεπα σε σουπερσλοουμοσιο την πορεια της μπαλας, απο το ποδι του προς τα διχτυα του ομορφου... Η μπαλα, στο 250x zoom που ειχα στο μυαλο μου, ειχε τρελα φαλτσα και η καμπυλοτητα της ειχε παραμορφωθει,  στα 3/4 της διαδρομης κατευθυνοταν προς τον ομορφο, ενω σταδιακα και βασανιστικα αργα, το σχημα της επανερχοταν στο στρογγυλο. Με το που επανηλθε 100% στο αρχικο της σχημα, αλλαξε ροτα, εκλεισε πονηρα το ματακι της στον ομορφο και τα φαλτσα της την οδηγησαν προς τη δεξια πλευρα του τερματος, σε υπολογισμενη και προδιαγεγραμμενη πορεια γλειψιματος του καθετου δοκαριου. Αν υπαρχει σουπερσουπερσλοουμοσιο, ηταν για αυτα τα τελευταια εκατοστα του δευτερολεπτου, που βλεπεις το προσωπο του ομορφου, να γινεται κυριολεκτικα ασχημο απο την υπερπροσπαθεια, το αμεσως επομενο καρε ειναι στο προσωπο του ασχημου, που γινεται πανεμορφο ξεροντας την καταληξη και με μια γρηγορη εναλλαγη η μπαλα γεμιζει και παλι την οθονη του μυαλου μου, περναει ξυστα απο τα ακροδαχτυλα του τερμα τους, περναει ξυστα απο το αριστερο του δοκαρι και παει και σκαει στο πλαινο των διχτυων με αυτον τον χαρακτηριστικο ηχο ΦΣΧΛΑΤΣΠ....
Ηταν μια εμπειρια ανατριχιαστικα ομορφη (διπλης αναγνωσης). Απο εκει και περα το υπολοιπο παιχνιδι ηταν απλα για να ερθει το 2-0 και το σφυριγμα της ληξης.

Να πω οτι ο ΓιωργοΝτασιος στο πρωτο προσπαθουσε αλλα δεν και στο δευτερο μεταμορφωθηκε σε καπτεν. Ο Βιλα δεν απεφυγε τις βιλακειες του και παλι, κι ευτυχως δεν ηταν ο barbulls παρον γιατι θα πηγαινε το κυρελεησον γονα.

Στις κερκιδες ηταν η απογοητευση. Οχι τοσο απο την προσελευση του κοσμου, αλλα απο την ενεργεια που βγαζαμε η οπαδοι. Αντιστροφως αναλογη με αυτη της ομαδας. Νομιζω οτι το στοιχημα το χασαμε εδω και καμποσα χρονια και τωρα ο δρομος ειναι παλι μακρυς και δυσκολος. Δεν ξεκιναμε παλι απο το μηδεν, ξεκιναμε απο λιγο πιο πισω. Κι ενας ασχετος θα καταλαβαινε οτι κατι δεν παει καλα με την κερκιδα. Αν επιανες τυχαια 10 ατομα, θα εβλεπες 10 διαφορετικες μπλουζες, υπογεγραμμενες απο 10 διαφορετικους συνδεσμους, club, λεσχες και ο καθενας θα ελεγε το δικο του συνθημα... Και το επιπεδο καψιματος θα ηταν πολυ αυξημενο σε σχεση με παλιοτερα. Λογικο ειναι. Παλιοτερα κυκλοφορουσαν πολυ πιο καθαρα προιοντα.

Μακαρι το υγιες κομματι να διωξει το κακοηθες μελανωμα. Χρειαζεται προσπαθεια αλλα γινεται.

Μεγαλομετοχε, για σενα τι να πω.... Θα μπορουσες να εχεις κανει τα Γιαννενα ολα να πινουν νερο στο ονομα σου και τα εχεις κανει να μην πω τι... Δυστυχως φανηκε και το ηθος σου με την συντομη επαφη που ειχες με τους φιλους... Το χειροτερο ειναι οτι το ηθος σου, φανηκε μεσα απο τη συμπεριφορα του κανακαρη σου. Εκει φαινεται το ηθος του γονιου.

Παμε για μια καλη και ανετη χρονια αδερφια. Οι προυποθεσεις υπαρχουν.

Καλη εβδομαδα απο την ηλιολουστη πρωτευουσα της Ηπειρου.
Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #66 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 09:33 »
Δευτερη Αγωνιστική ηταν περυσι οταν σκοραραμε το γκόλ της χρονιας...
Δευτερη και φετος.. ;)
Κοιτα να δεις συμπτωσεις ρε γαμωτο..... :P :P :P

Τους πατησαμε απαπκατ' σαν χταποδια.. :P :P :P
Τι να λεμε. Δεν υπήρχε Απόλλωνας. Και κακως τους λυπηθήκαμε. Πρεπει να ειμαστε κυνικοι.
Δεν υπάρχει ματς να σχολιαστει.

70-30 ειναι ο ορος για τον Ντε Βικ (30% του συμβολαιου το πληρωνουμε εμεις).
Εκλεισε η συμφωνια με τον Μπουχαν, το μονο που λειπει ειναι η συναινεση του παικτη, ο οποιος θελει να μεινει στον Γαυρο εστω και ως 30ος, (μηπως παρει την ευκαιρία...)
7 μετρουλες μεινανε, θα δουμε...

Κατα τα αλλα εμεινα εντυπωσιασμένος απο τον Βιλα, τα σουτ του και το τρεξιμό του, και φυσικά τον Τσάβεζ.
Τωρα που πηρε και τα πανω του ψυχολογικά πιστευω θα δουμε παπάδες.
Ο Σταυρος στεναχωρήθηκε που εγινε αλλαγή, μην εγινε για το νεο συμβόλαιο????

Νική με την Καλλονή και να διωξουμε τον Παράσχο  :P :P :P :P, ο επόμενος στοχος :mono:


Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #67 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 11:29 »
Όπου κ ότι να διαβάσεις σήμερα φουσκώνεις από υπερηφάνεια...θέλουν δε θέλουν ένας ένας υποκύπτουν στο μεγαλείο αυτής της ομάδας.
Μια ομάδα που προσωπικά τις 2 τελευταίες σαιζόν (Αναστασιάδης-Χριστόπουλος) είναι ότι καλύτερο έχω δει (μιας κ την ομάδα του 70 δεν την έζησα).
Φαίνεται ότι πάμε για 3η περίοδο ανάταξης κ υπερηφάνειας, γιατί κακά τα ψέμματα η καλή μέρα απ το πρωί φαίνεται.
Καλώς ή κακώς όσοι αγαπάμε το ποδόσφαιρο κ κατ επέκταση την ομάδα,αφήνουμε στην μια άκρη του μυαλού μας τα άσχημα (αδειοδοτήσεις, αναξιοπιστία, ιερατεία κλπ) κ ενεργοποιούμε την καλή πλευρά, γιατί το έχουμε ανάγκη μιας κ ο ΠΑΣ μας ομορφαίνει τη ζωή.
Η ομάδα δείχνει ότι δε χρειάζεται προσθήκες, πραγματικά η χημεία που δημιουργείται είναι εξαιρετική κ πρέπει να δοθούν ευκαιρίες σε άλλα παιδιά ώστε να εξελιχθούν δίπλα στους μεγάλους μπαλαδόρους μας Τσάβεζ κ Ίλιτς.
Άλλωστε το ζητούμενο είναι να βγάλουμε παίκτες για τον ΠΑΣ... για το παρόν κ το μέλλον του... κ όχι να ψήνουμε τους παίκτες των άλλων...
Βέβαια ανοίγει η όρεξη των οπαδών μας κ σκεφτόμαστε μεγαλεία μιας κ η απόκτηση επιτελικού μέσου θα δημιουργήσει επίθεση φωτιά με προυποθέσεις για τίτλο...
Δεν υπήρχε απόλλωνας χθες με 16 τελικές ο ΠΑΣ έδειξε ότι κ στη δημιουργία είναι δουλεμένος κ θα τα πάει καλά...
Από καθαρή ατυχία δεν είμαστε 1οι στη  βαθμολογία έχουμε όμως ήδη την καλύτερη επίθεση...
Για τον Τσάβεζ ότι κ να πούμε είναι λίγο, εγώ 10 λεπτά όταν τον είδα στο φιλικό με βέροια είπα τη γνώμη ότι φέτος θα δούμε ωραία πράγματα από αυτόν...Τα 2 γκολ που έβαλε δε τα χουμε ξαναδεί από το 80 κ μετά...
Νομίζω ότι στα γήπεδα κ φέτος θα αγαλλιάσει η ψυχή μας.
Από αδειοδότηση πως πάμε άραγε?φέτος  ξέρουμε τι χρειάζεται, όμως υπάρχει πλάνο?
Να μην ξεχαστούμε κ κατά το Μάρτη που η ομάδα θα χτυπάει διάκριση να ψαχνόμαστε πάλι....
Ο κόσμος που ήρθε στην πρεμιέρα στους Ζωσιμάδες, έβαλε τη βάση ψηλότερα σε σχέση με πέρσι...οπότε αναμένουμε στην πορεία αυξητική τάση κ επιτέλους να δούμε σε κάποια ματς φέτος γεμάτο γήπεδο.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.051
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #68 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 11:44 »
Αφού τους έκανε πλάκα μέχρι και ο Βίλα...
Ας μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα.Νικήσαμε μια ομάδα που μόλις ανέβηκε κατηγορία μετά από πάρα πολλά χρόνια στην έδρα μας.Πρέπει να δούμε και την συνέχεια.Να δούμε με δυνατότερες ομάδες,να δούμε εκτός έδρας.
Θα κάνουμε καλή πορεία.Πόσο ψηλά θα φτάσουμε δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #69 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 11:55 »
Από το forum τους


Την ώρα του αγώνα..  ::)

Ας πάμε ημίχρονο να ανασυνταχθουμε.
Μας πιάσανε απο τον λαιμό

δίκαια προηγείται ο πας..ας ελπίσουμε να μην πάει ψηλά το σκορ..



Μετά τον αγώνα..  ;)

Ουφ...έληξε...

Ενα μεγαλο μπραβο στα Γιαννενα για την ομαδα που εχουν χτισει, και συναμα ενα μεγαλο ευχαριστω που καταλαβαν νωρις οτι δεν υπηρχε λογος να μας διασυρουν.....

Ο Πας-Γιαννενα μια κλαση ανωτερος του Απολλωνα!

ΤΟΝ ΗΠΙΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.



Υ.Γ: Ξημερώματα, έπεσε και το κράξιμο τς αρκούδας από επιστρέψαντα  8)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #70 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 11:57 »
ΜΒΠ δεν θα βγαλουμε;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #71 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 12:20 »
Δεν κόπηκαν 3000 εισιτήρια που ήλπιζα, αλλά και τα 1850 περίπου, δείχνουν μια αυξητική τάση και είμαι πολύ χαρούμενος γι' αυτό.
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #72 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 12:27 »
όλα καλά κι ωραία σήμερις!!!! :)

εκτός του ότι είμαι εκτός και δεν μπόρεσα να δω την ομαδάρα μας από κοντά... :(

αυτό που έχω να παρατηρήσω βλέποντας τις φάσεις του αγώνα είναι ότι φέτος έχουμε προσθέσει ένα στοιχείο στο παιχνίδι μας δλδ το σουτ έξω απο την περιοχή του αντιπάλου!

χρόνια θα ήθελα να το δω γιατί είναι κάτι που μπορεί να απειλησει άμεσα και να δημιουργήσει ανισορροπία στην αντίπαλη άμυνα!

άσε που πρόκειται να μας χαρίσει ένα ακόμη βραβείο!!!! :pas: :pas:

"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #73 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 15:11 »


  Δύο λόγια και από μένα για το χθεσινό ματσάκι:

Καραρχήν διαβάζω οτι μας έχουν πάρει τα μυαλά αέρα και δεν μου αρέσει καθόλου. Αφήστε, προς το παρών, τίτλους και Ευρώπες και πάμε να σωθούμε γιατί αυτός είναι ο πρωταρχικός στόχος μας. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να πούμε το οτιδήποτε! Χθες έκανα ένα flash back.Νόμιζα οτι παίζαμε Β' Εθνική τη χρονιά 2010-11. Αυτή ήταν η αίσθηση μου. Οτι παίζαμε με μια ομάδα που ότι και να γίνει θα νικήσουμε ακόμα και εάν αυτοί βάλλουν λεωφορείο μπροστά. Η διαφορά δυναμικότητας μου φάνηκε, του μέγεθους της χρονιάς εκείνης, που κουτσά στραβά εύκολα ή πολύ εύκολα τους νικάγαμε όλους στους Ζωσιμάδες.

Από την αρχή, μόλις είδα το γκολ του Τσάβες με Τρίπολη, είπα οτι πρόκειται για τεράστιο μπαλαδόρο. Το παλικάρι βγάζει μάτια, τι να λέμε. Ρε παιδιά ποιος τον έφερε αυτό τον παιχταρά στον Π.Α.Σ.; Αναμφίβολα πρόκειται για επιτυχία της διοίκησης για να λέμε και τα καλά.

Ντάσιος: μαχητής και παγουράς, αρχηγός

Τιμωρός: Βελτιωμένος και με αυτοπεποίθηση αν και κάνει πάλι αβίαστα λάθη.

Ίλιτς: Μπαλαδόφατσα (γνωστόν) βαλκανική, λίγο μόνο να χάσει κάποια παραπάνω κιλά.

Βελίδης: Βελτιωμένος αλλά θέλει και άλλο ακόμα...

Κεϊτά: Λίγο που έπαιξε ως αλλαγή, πάλι έκανε δύο τρία αβίαστα λάθη.

Τέλος, κόσμος αρκετά παραπάνω από οτι περίμενα. Δεν ξέρω πως έγινε αυτό.  Αυτή η ομάδα αξίζει τη συνεχή υποστήριξή μας, χωρίς βέβαια να δίνουμε συγχωροχάρτι σε κανέναν. Μπορούμε πολύ παραπάνω αρκεί να μας φύγει λίγο η ξενέρα, που λογικό είναι, μας επισκιάζει.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: 2η αγ. ΠΑΣ-Απόλλων Αθηνών
« Απάντηση #74 στις: Δευ 26 Αύγ 2013 18:48 »
Καλή χρονιά.

Πολυ καλή για την εποχή απόδοση στο πρωτο ημιχρονο
αναμενωμενη για την εποχή η αποδοσή στο δευτερο.

Βαθμολογικά μαζευτηκαν στο σακούλι τρεις αναμενωμενοι βαθμοι.

Εμφανής και η διαφορα δυναμηκότητας μεταξύ μιας ομαδας που κανει τα πρωτα βήματα στην πρώτη κατηγορια (που εχουμε πει πολλες φορες, ειναι διαφορετικο το επιπεδο) και μιας αλλης που δουλευεται συστηματικά εδώ και 1,5 χρόνο.

Θετικά τα πρωτα δειγματα
αναμενουμε ανάλογη συνέχεια
με ιδιες καλες εμφανισεις των πολλων τελικων
των ωραιων γκολ και της καλης κυκλοφορίας.

Υ.Γ.
Ο Τσαβες μοιάζει να δενει εκπληκτικα με την ομαδα
ελπιζω να μην ειναι συγκυριακό.
Νομιζω πως ήταν με διαφορα ο καλυτερος.

Πολυ καλη και η παρουσία του Βίλα, ιδιαίτερα στο δευτερο ημιχρονο.

Υ.Γ.1
Καλη συνεχεια στην ομάδα του Απόλλωνα.
συγχαρητηρια σε όσους ταξιδεψαν ως τα Γιάννενα.