Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

5-0
6 (18.2%)
4-0
2 (6.1%)
3-0
8 (24.2%)
2-0
9 (27.3%)
1-0
3 (9.1%)
5-1
1 (3%)
4-1
1 (3%)
3-1
1 (3%)
άλλο?
2 (6.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 33

Η ψηφοφορία έληξε: Τετ 25 Σεπ 2013 10:50

Αποστολέας Θέμα: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός  (Αναγνώστηκε 17387 φορές)

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #75 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 19:17 »
Αν δεν κερδισουμε την ξανθη πολυ πιθανο να φυγει
Αν κερδισουμε παιρνει παραταση μεχρι να χαθει ματς που δεν πρεπει ή να αποκλειστουμε απο το κυπελλο
Σημερα ειμαστε τυχεροι που δεν χασαμε γιατι δεν ηθελε και πολυ με τις 2-3 καλες που χασανε
Η τετραδα αμυνας ικανοποιητικη για τετοιο ματς αλλα οι μπροστινοι πολυ λιγοι
Βιλα για λυπηση πραγματικα. ας παρουμε εναν δρομεα αποστασεων καλυτερα αν χρειαζομαστε καποιον να τρεχει
Βισεντο θεωρω οτι αδικηθηκε με την αλλαγη στο 45
Μπορουσε βεβαια να κανει το 1-0 και να παρει τα πανω του αλλα δεν...
Γιακος λυπαμαι αν θα στεναχωρησω καποιους αλλα δεν μπορει το παιδι και δεν ξερω για ποιο λογο υπαρχει
Η εκρηξη του ειναι πολυ χειροτερη απο τη δικη μου και απορω τι δουλεια εχει στον πας αυτος ο παιχτης
Διαπιστωσα οτι παλευαμε με το ζορι να τους διασπασουμε στον αξονα εξω απο τη μεγαλη περιοχη τους χωρις να υπαρχει λογος
Και οταν μας φωτιζε ο θεος και πλαγιοκοπουσαμε ειμαστε τραγικοι στις σεντρες και ειχαμε φοβερη ασυννενοησια στην μεταβιβαση
Καλο αποτελεσμα με βαση την ενδεκαδα και την διαθεση των παιχτων τετοια καταντησαμε να λεμε
Προκριση ανετη στο δευτερο ματς μιας και θα αγωνιστουμε αναγκαστικα με την βασικη ομαδα


:pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #76 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 19:18 »
αυτη τη στιγμη περα απο πλανο που δεν υπαρχει >:(       αγωνιστικο εννοω,δεν υπαρχουν και τρεξιματα.

Σκασμενοι οι παιχτες,χωρις αντοχες.

Τρεαστια η διαφορα συμπεριφορας των παιχτων.Απο τους 5 μεσοεπιθετικους οταν χανεται η μπαλα,δεν μαρκαρει κανεις.

Επανερχεται λοιπον η ερωτηση;τι πταιει;

κατα τη γνωμη μου 2 πραγματα:αγωνιστικο πλανο(προπονητης),τρεξιματα.

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #77 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 19:19 »
ωραίο ουρανό είχε η πατρίδα σήμερα...

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #78 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 20:04 »
Παράθεση
Επανερχεται λοιπον η ερωτηση;τι πταιει;
κατα τη γνωμη μου 2 πραγματα:αγωνιστικο πλανο(προπονητης),τρεξιματα
;) ;)

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #79 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 20:28 »
Δεν ταιριαζουμε σου λεω...

υγ.Προλαβαινουμε οσο ειναι νωρις.Δυστηχως σε κανεναν δεν αρεσει η αλλαγη προπονητη αλλα μην ειμαστε αφελεις η ομαδα εχει 15 καλους παικτες δεμένη απο περσι και παιζει με γιομες!!! χωρις φαντασια και αυτοματισμους και με ΔΕΚΑΔΕΣ λαθη σε καθε παιχνιδι.
υγ2.Τηλ σε Γιαννη να αφησει τις μαλακιες με τις ουκρανιες και τα αλλα και να ερθει να συνεχισει το εργο του στην πολη που του ταιριαζει και τον εκανε γνωστο.

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #80 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 21:20 »
Παράθεση
Σ. Παντελίδης: Εγώ φταίω για την κακή εμφάνιση
Τετάρτη, 25 Σεπτέμβριος 2013 20:03 | Συντάχθηκε απο τον/την gianninasports

Την ευθύνη για την κακή εμφάνιση της ομάδας ανέλαβε ο Σάββας Παντελίδης που στη συνέντευξη Τύπου τόνισε τα εξής:
 «Για τη σημερινή εμφάνιση ο κύριος υπεύθυνος είμαι εγώ.
Ο κόσμος καλά κάνει και γκρινιάζει γιατί η εμφάνιση δεν ήταν αντάξια της ομάδας μας. Η κακή εμφάνιση έχει λόγους βέβαια αλλά θεωρώ ότι όταν κάτι δεν πηγαίνει καλά αποκλειστικά και πρώτος υπεύθυνος είναι ο προπονητής γιατί αυτός επιλέγει το πως θα ξεκινήσει και θα στηθεί η ομάδα μέσα στο γήπεδο. Ήθελα να δώσω την ευκαιρία σε κάποια παιδιά για να μου αποδείξουν ότι δίκαια υπάρχουν στο ρόστερ του ΠΑΣ. Έβγαλα τα συμπεράσματά μου και προσωπικά για μένα η εμφάνιση θεωρείται πάρα πολύ κακή. Όσον αφορά την πρόκριση, τελείωσε το πρώτο ημίχρονο και έχουμε άλλο ένα στο Αιγίνιο. Για τις επιλογές που έκανα σήμερα εύχομαι να δικαιωθώ την Κυριακή».


Σε ερώτηση για το αν η αγωνιστική πτώση οφείλεται στην καλοκαιρινή προετοιμασία που έγινε νωρίς χρονικά, απάντησε:
«Πριν 10 ημέρες η ομάδα δεν εμφάνιζε τέτοια δείγματα. Στο προχθεσινό παιχνίδι παρότι δεν ξεκινήσαμε καλά για 70 λεπτά παίζαμε στο μισό γήπεδο του αντιπάλου. Δεν νομίζω πως υφίσταται τέτοιο θέμα αλλά το σημερινό νομίζω ότι ειναι καθαρά θέμα δικών μου επιλογών γιατί έπαιξαν παιδιά που δεν είχαν ξαναπαίξει μαζί και είναι πολύ δύσκολο να βρουν το ρυθμό τους. Σίγουρα είχα κάτι στο μυαλό μου για να το κάνω. Είχαμε και κάποια μικροπροβλήματα τραυματισμών και κόπωσης. Πήρα μια απόφαση και από ότι αποδείχτηκε στο πρώτο ημίχρονο της πρόκρισης ήταν λάθος μου και οφείλω να το αναγνωρίσω. Όταν κάνεις λάθος πρέπει να τα αναγνωρίζεις πρώτος από όλους».

Σε ερώτηση για το αν μπορούν να κριθούν οι παίκτες με τις τόσες αλλαγές που έγιναν, σχολίασε:
«Υπάρχουν και ατομικά χαρακτηριστικά δεν είναι μόνο τα τακτικά».

Σε ερώτηση για τις μεταπτώσεις που υπάρχουν στην απόδοση τη φετινή χρονιά σε αντίθεση με πέρσι, σημείωσε: «Είχε τόσο καλές αποδόσεις ο Τσουκαλάς στα περσινά ματς όπως φέτος με τον Απόλλωνα και τον Ατρόμητο; Προσπαθούμε να διορθώσουμε κάποια πράγματα και ορισμένα τακτικά λάθη. Χρειάζεται και αρκετή συζήτηση όσον αφορά το ψυχολογικό κομμάτι. Πραγματικά προσπαθούμε πάρα πολύ στο συγκεκριμένο θέμα».

Τελευταία Ενημέρωση (Τετάρτη, 25 Σεπτέμβριος 2013 20:07)
gianninasports.gr
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #81 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 21:55 »
O Γιάννης ο "Χ" στις 29/11 πήρε 1-0 τον Πανσερραϊκό στο 1ο ματς εντός και στις 03/12 στήθηκε στην παραπαίουσα Αέκ.
Σημ.: Ο Πανασερραϊκός έπαιζε με 10 από το 67΄(αποβολή 31) ... το γκολ ο Ίλιτς μόλις στην εκπνοή του αγώνα.

Τα έχει αυτά η μπάλα.
 
Πιό απλά ... νομίζω ότι ο κ. Παντελίδης δεν "γοητεύει" ... τί? 


Υ.Γ.: Σύντροφοι Προσοχή ... οι παίκτες μας είναι αγύμναστοι και 2  δεν "μιλιούνται" αγωνιστικά (!).     
 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 25 Σεπ 2013 21:58 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος KostasChris

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • ΠΑΣ με πιεσόμετρα
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #82 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 22:19 »
Εγώ πάντως έχω να πώ ότι αν συνεχιστεί έτσι η δουλειά,θέλω να θυμήσω ότι ο Άγγελος είναι ελεύθερος. ::)
Επιτρέπεται να πέσεις,είναι επιτακτικό να σηκωθείς.ΠΑΣ είσαι!

-ΠΑΣ Γιάννινα ή Άγιαξ της Ηπείρου

Αποσυνδεδεμένος stefpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #83 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 22:41 »
Παράθεση
ΠΑΣ Γιάννινα-Αιγινιακός 0-0
Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του ΠΑΣ, η οποία φιλοξένησε τον Αιγινιακό και δεν κατάφερε να πάρει την νίκη, αφού κόλλησε στο μηδέν και παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία. Μάλιστα, το σκορ αυτό μάλλον κολακεύει τον «Άγιαξ της Ηπείρου», καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πίεσαν και έφτασαν πιο κοντά στην επίτευξη ενός τέρματος.

Ειδικά στο πρώτο μέρος, ο Αιγινιακός έπιασε καλή απόδοση, κάτι που μαρτυρούν και οι τελικές, που έφτασαν να είναι 4(3) με τον ΠΑΣ να μην έχει κάνει ούτε μία, λίγο πριν την ανάπαυλα. Στην επανάληψη, η είσοδος των Τσάβες και Τσουκαλά άλλαξε κάπως την εικόνα, αυτό όμως δεν ήταν αρκετό, αφού οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν τους χώρους και κατάφεραν να πάρουν την ισοπαλία.



gazzetta.gr


ρεπορτάζ για τον...
:mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #84 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 23:02 »
Παράθεση
Χατζάρας: "Το αποτέλεσμα μας δίνει αυτοπεποίθηση"
http://www.sport24.gr/football/ellada/GreekCup/xatzaras_to_apotelesma_mas_dinei_aytopepoithhsh.2427881.html

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε ο Γιώργος Χατζάρας, στην συνέντευξη Τύπου μετά την λήξη του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα - Αιγινιακός.

Ο Γιώργος Χατζάρας δήλωσε ικανοποιημένος μετά την λήξη του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα - Αιγινιακός για την "λευκή" ισοπαλία της ομάδας του στους "Ζωσιμάδες".

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιώργου Χατζάρα:

"Για μας που είμαστε νεοφώτιστοι στα επαγγελματικά σαλόνια, το αποτέλεσμα μας δίνει μεγάλη αυτοπεποίθηση. Τα Γιάννινα είναι φυσικά πιο ποιοτική ομάδα και όταν έχεις έναν ποιοτικό αντίπαλο δεν θέλεις να σου κάνει πολλές επιθέσεις. Τα κατάφεραν τα παιδιά, πήραμε το θετικό αποτέλεσμα, αλλά αυτό δεν μας καθιστά φαβορί, πάλι τα Γιάννινα είναι. Δεν έχει προτεραιότητα για μας ο θεσμός, περισσότερο ήταν ένα τεστ για το πρωτάθλημα που ξεκινάει. Μόνο καλά λόγια έχω να πω για τους παίκτες μου.

Τα Γιάννινα είναι ποιοτική ομάδα, υψηλού επιπέδου και δεν κρίνονται από ένα ματς. Όταν έχεις 3 ματς σε μία εβδομάδα είναι φυσιολογικό να κάνεις αλλαγές, ακόμα κι εμείς ένα μικρό ροτέισον το κάναμε. Ομάδες σαν τα Γιάννινα δεν είναι αδιάφορες, είναι αξιοπρόσεκτος αντίπαλος, δεν είναι κακή ομάδα. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα σε αυτήν την περίπτωση. Χαίρομαι γι' αυτήν την ομάδα να είναι πάντα ψηλά".

Χατζάρας ...  ο αλληλ-έγγυος. ::)
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #85 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 23:07 »
Παράθεση
αν δε μας ερξαν τιποτα στο νερο 8) μαλλον εχουμε θεμα και στν εκγυμναση αν κρινω απ τη φρεσκαδα των παιχτων
Παράθεση
αυτα ελεγα μετα το ματσ στο ΟΑΚΑ και δυστυχως επαληθευομαι...
  οπως και σε καποια αλλα σχολια περι συνεργασιας κ ομαδικοτητας ,τα οποια καποιοι εξελαβαν ως προβλημα στ αποδυτηρια..δυστυχως ΚΑΙ σημερα,οι παιχτες εδειχναν να χουν βαριδια στα ποδια,κ καθολου εκρηκτικοτητα ,περα απ την επιπολαιοτητα που τους διεκρινε στην κατοχη κ μεταβιβαση της μπαλλας..δε μιλαμε γι αυτοματισμους γτ αυτο ειν πιο προωθημενη εννοια συνεργασιας κι ερχεται με τον καιρο..
  αν κολλησει κανεις σ ολ αυτα και καποιες δηλωσεις του Τσουκαλα περι νευρου που πρεπει να βγαλουμε στο παιγνιδι,ισως το κυριο προβλημα να εστιαζεται στο τροπο εκγυμνασης τς ομαδας,οποτε η αλλαγη γυμναστη ισως φερει καποια αλλαγη σ αυτο τον τομεα...
απο κει και περα μπαινουν τα συστηματα ,οι εμπνευσεις και ο τροπος χειρισμου του εμψυχου υλικου ,για το οποιο ενα δειγμα γραφης εχουμε δει αλλα ας κανουμε λιγο υπομονη μηπως και βρουμε τα πατηματα μας...
Κυριακη κοντη γιορτη...Ιδωμεν...

υ.γ. QUIZακι...απο ποια πολη καταγεται ο Χατζαρας;
απ το CITY...μπε ;) >:(
 
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #86 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 23:18 »
Σε ερώτηση για τις μεταπτώσεις που υπάρχουν στην απόδοση τη φετινή χρονιά σε αντίθεση με πέρσι, σημείωσε: «Είχε τόσο καλές αποδόσεις ο Τσουκαλάς στα περσινά ματς όπως φέτος με τον Απόλλωνα και τον Ατρόμητο; Προσπαθούμε να διορθώσουμε κάποια πράγματα και ορισμένα τακτικά λάθη. Χρειάζεται και αρκετή συζήτηση όσον αφορά το ψυχολογικό κομμάτι. Πραγματικά προσπαθούμε πάρα πολύ στο συγκεκριμένο θέμα».

Είσαι καλά; Ο Σταύρος πέρσυ ήταν όσο καλός είναι και τώρα. (ΧΒ ανανέωση πότε σκοπεύεις να προτείνεις; )
Σάββα να κάτσεις να δεις όλα τα βίντεο των αγώνων του ΠΑΣ πέρσυ για να δεις πώς παίζανε τα παιδιά γιατί σαν πολύ γιόμα πέφτει φέτος.
Πήρες μια στρωμένη ομάδα και εισήγαγες νέα στοιχεία που μέχρι τώρα δεν σε δικαιώνουν.

Υ.Γ. If it works don't fuck with it λένε οι Αμερικάνοι.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #87 στις: Τετ 25 Σεπ 2013 23:47 »
Η Τζινα τον ρουφηξε τον Βικέντιο.  :P   Αναρωτιέμαι αν μπορει να παρει τα ποδαρια του μεθαυριο...
Μπααα ...  κ.ο.κ.

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Tsakali

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #88 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 00:02 »
Bo Peterson...
τσακάλι: (το) ους.[<τουρκ. cakal, ινδ.αρχής] είδος σαρκοφάγου ζώου|| άνθρωπος σκληροτράχηλος

και TOROS και LOCOS

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #89 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 02:08 »


   Παιδιά ήρεμα ακόμα με τον Παντελίδη. Αν και από την αρχή δεν μου άρεσε καθόλου αυτή η επιλογή είναι γεγονός ότι έχει κάτσει πολύ λίγο στον πάγκο της ομάδας μας. Όπως είπε και ένας φίλος από πάνω ο Γ.Χ. πέρυσι νίκησε τον Πανσεραϊκό στο τέλος του αγώνα, και τότε πάλι δεν βλεπόμασταν.

Πάντως Σάββα η ομάδα δεν βλέπεται. Όπως είπες και εσύ, φταις πρώτος. Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις τώρα αλλά οφείλεις να προσπαθήσεις. Εξάλλου, για να μην το ξεχνάμε, ήταν επιλογή του Κιουτσοβασίλη, σε μια μάλλον διαταραγμένη περίοδο.

Θέλω να κάνω αναφορά για δύο παίχτες της ομάδας μας, χωρίς καμία απολύτως εμπάθεια, αλλά δεν μπορώ πλέον να τους βλέπω να προσποιούνται οτι είναι ποδοσφαιριστές. Για το Κεϊτά και τον Γιάκο μιλάω. Και οι δύο νέοι και οι δύο φέρελπις αλλά η βελτίωση τους όσα χρόνια είναι στην ομάδα είναι μηδαμινή. Και οι δυο απογοητευτικοί και σήμερα, όπως και κάθε φορά που παίζουν. Δεν πάει άλλο με δαύτους!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #90 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 09:06 »
Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια η ομαδα ειναι χωρις πλανο αδουλευτη , χωρις συνεργασια χωρις πιεση  φενεται οτι ο καθενας οτι θελει κανει στο γηπεδο οπου θελει παει
οτι βρεξει και αυτο ειναι αποτελεσμα καθαρα του Προπονητη

Περυσι οποιος και να επαιζε το πλανο δεν αλλαζε ουτε η αποδοση της ομαδος,

Παρε τον Χριστοπουλο δεν ειναι αργα να κατεβει να φτιαξει την ομαδα.


Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #91 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 10:56 »
Όλοι θελουμε να το παίξουμε "ποδοσφαιρικά ορθολογιστες" αλλα όπως και να το κάνουμε όταν μια ομάδα που δίδαξε ποδοσφαιρο πέρυσι και φετος με μόνο μια αλλαγη (τσάβες αντι Γεωργίου) παιζει με γιομες μόνο ένας μπορει να ειναι ο φταιχτης. Εγω το ειχα πει απο την αρχή. Για τους ελληνες το αγγλικο ρητό "you can't teach an old dog new tricks" το πιστευω ακράδαντα. Τωρα περιμέναμε απο έναν 50χρονο ελληνάρα προπονητη της β-γ εθνικής ξαφνικά να υποστηρίξει το ποδοσφαιρο που έπαιζε πέρυσι ο επιστήμονας χριστοπουλος. Δεν γίνονται αυτα. Τα αποτελέσματα ήταν προβλεπόμενα. Ομάδα εδρας και στα εκτός τσουκου τσουκου μπολ. Παίζει το κεφάλι του την Κυριακή πιστευω. Όψωμεν...
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #92 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 10:59 »
Σε γενικές γραμμές, μιας και δεν ειδα τιποτα απο το παιχνίδι
μου φαίνεται πως ο Παντελίδης παει να περπατήσει πανω στα χνάρια
Χριστόπουλου, οποτε επλεξε κι αυτο το υπερβολικό ροτέσιον.
Το οποιο όπως κουβεντιαζαμε και περσυ δεν υπάρχει , ροτεσιον ειναι να κανεις 4-5 αλλαγές κι όχι 11.

Τεσπα, επανερχομαι..
επιλεγει μια πεπατημένη,
αλλά ειναι πολυ πιθανον, επειδή οι στιγμές στη ζωή ειναι μοναδικές, αυτό να μην μπορει να επαναληφθεί.
Ουτε ας πουμε από το ίδιο τον Χριστόπουλο, να του πεις παρε την ομαδα και κανε οτι εκανες περσυ, να μην μπορεσει να το κανει.

Εμ παση περιπτωση.
θεωρώ πως η ομάδα έχει προπονητή (καλώς ή κακώς) τον Σάββα Παντελίδη.
Υποχρέωση του Παντελιδη είναι να παρουσιάσει την ομάδα του.

καλως ανέλαβε την ευθυνη, ας το αποδείξει με πραξεις, αλλάζοντας την εικόνα.

Αποσυνδεδεμένος Gkoros

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #93 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 13:22 »
Τόμας, τέτοια παντόφλα έχω να δω απο το στρατό...

Η μεγάλη ξενέρα...

 δεν είναι οτι δεν παίξαμε Ευρώπη

δεν είναι οτι έφυγε ο Χριστόπουλος

δεν δεν δεν...

Η μεγάλη ξενέρα είναι να έχεις τέτοιο υλικό και να πονάνε τα μάτια μας απο αυτά που βλέπουμε, ειδικά οταν καλομάθαμε με τις περσινές εμφανίσεις...

"Μικρά χωράφια κρατημένα με πεζούλια κι άπιαστα γίδια που γκρεμιούνται στους γκρεμούς
ετούτη είναι η πατρίδα μας μα η πούλια, δεν λάμπει πιο καθάρια σε άλλους ουρανούς"
Γ. Κοτζιούλας

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #94 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 16:21 »
Δεν είναι τόσο απλό να πατήσεις στα χνάρια του προκατόχου σου...Μπορεί για μας να φαίνεται απλό αλλά δεν είναι.Μια ομάδα την δουλεύεις σε πολλά επίπεδα.Τακτική,φυσική κατάσταση,ψυχολογία.Πρέπει να της μιλήσεις για τον αντίπαλο.Είναι πολλά.Μπορεί ο Παντελίδης;Μέχρι τώρα δεν δείχνει η ομάδα να συνεχίζει από πέρυσι και να εξελίσσεται.Αντίθετα δείχνει σημάδια πισωγυρίσματος στα παλιά.

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #95 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 16:43 »
Αυτό ακριβώς, θα ήταν δυσκολο ακομη και για τον Χριστόπουλο
που εχει αποδειξει τις αρετές του, πολυ περισσοτερο για τον Παντελιδη
που ακομη δεν μας εχει δειξει.

Δεν ειναι μονο η αλλαγή προπονητη στην ομάδα, είναι και αλλες αλλαγές (μικρότερες  ή μεγαλυτερες):
- δεν υπαρχει ο Παντος, που θα εριχνε κανα σβερκωμα στ'αποδυτηρια εαν χρειαζόνταν
- Υπάρχει ενας αλλος Ντε Βισεντι, όχι αυτό που διεκδικει το ονειρο του. Αλλα αυτός που το πετυχε με μια σημαντικη (οικονομικά) μεταγραφή και με ενα πισωγύρισμά(?) πιθανόν στη σκεψη του.
- Υπάρχει και δευτερος μπαλαδορος (Τσαβες), στην θεση του παντα αξιόλογου Γεωργίου.
- Υπάρχεί το βαρός της πρώτης θεσης κι όχι μια απλή προσπάθεια σωτηρίας.
- Υπαρχούν (σχεδον) οι ιδιοι ποδοσφαιριστές, αλλα δεν ειναι ίδιοι, εχουν ενα χρόνο μεγαλύτερης προβολής στην πλάτη τους πλεον.

Οπότε, ο Παντελιδης οφειλει να βρει τα δικά του χνάρια, μεσα σε νεα δεδομένα,
γιατί η ιστορία δεν επαναλαμβανεται (σχεδόν) ποτέ με τον ίδιο τρόπο.

Υπομονή χρειάζεται, βαθμολογικά είμαστε καλά ακόμη..
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 26 Σεπ 2013 17:07 από sellos »

Αποσυνδεδεμένος horizonz4

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #96 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 17:39 »
Παράθεση
Σ. Παντελίδης: Εγώ φταίω για την κακή εμφάνιση
Τετάρτη, 25 Σεπτέμβριος 2013 20:03 | Συντάχθηκε απο τον/την gianninasports

Την ευθύνη για την κακή εμφάνιση της ομάδας ανέλαβε ο Σάββας Παντελίδης που στη συνέντευξη Τύπου τόνισε τα εξής:
 «Για τη σημερινή εμφάνιση ο κύριος υπεύθυνος είμαι εγώ.
Ο κόσμος καλά κάνει και γκρινιάζει γιατί η εμφάνιση δεν ήταν αντάξια της ομάδας μας. Η κακή εμφάνιση έχει λόγους βέβαια αλλά θεωρώ ότι όταν κάτι δεν πηγαίνει καλά αποκλειστικά και πρώτος υπεύθυνος είναι ο προπονητής γιατί αυτός επιλέγει το πως θα ξεκινήσει και θα στηθεί η ομάδα μέσα στο γήπεδο. Ήθελα να δώσω την ευκαιρία σε κάποια παιδιά για να μου αποδείξουν ότι δίκαια υπάρχουν στο ρόστερ του ΠΑΣ. Έβγαλα τα συμπεράσματά μου και προσωπικά για μένα η εμφάνιση θεωρείται πάρα πολύ κακή. Όσον αφορά την πρόκριση, τελείωσε το πρώτο ημίχρονο και έχουμε άλλο ένα στο Αιγίνιο. Για τις επιλογές που έκανα σήμερα εύχομαι να δικαιωθώ την Κυριακή».


Σε ερώτηση για το αν η αγωνιστική πτώση οφείλεται στην καλοκαιρινή προετοιμασία που έγινε νωρίς χρονικά, απάντησε:
«Πριν 10 ημέρες η ομάδα δεν εμφάνιζε τέτοια δείγματα. Στο προχθεσινό παιχνίδι παρότι δεν ξεκινήσαμε καλά για 70 λεπτά παίζαμε στο μισό γήπεδο του αντιπάλου. Δεν νομίζω πως υφίσταται τέτοιο θέμα αλλά το σημερινό νομίζω ότι ειναι καθαρά θέμα δικών μου επιλογών γιατί έπαιξαν παιδιά που δεν είχαν ξαναπαίξει μαζί και είναι πολύ δύσκολο να βρουν το ρυθμό τους. Σίγουρα είχα κάτι στο μυαλό μου για να το κάνω. Είχαμε και κάποια μικροπροβλήματα τραυματισμών και κόπωσης. Πήρα μια απόφαση και από ότι αποδείχτηκε στο πρώτο ημίχρονο της πρόκρισης ήταν λάθος μου και οφείλω να το αναγνωρίσω. Όταν κάνεις λάθος πρέπει να τα αναγνωρίζεις πρώτος από όλους».

Σε ερώτηση για το αν μπορούν να κριθούν οι παίκτες με τις τόσες αλλαγές που έγιναν, σχολίασε:
«Υπάρχουν και ατομικά χαρακτηριστικά δεν είναι μόνο τα τακτικά».

Σε ερώτηση για τις μεταπτώσεις που υπάρχουν στην απόδοση τη φετινή χρονιά σε αντίθεση με πέρσι, σημείωσε: «Είχε τόσο καλές αποδόσεις ο Τσουκαλάς στα περσινά ματς όπως φέτος με τον Απόλλωνα και τον Ατρόμητο; Προσπαθούμε να διορθώσουμε κάποια πράγματα και ορισμένα τακτικά λάθη. Χρειάζεται και αρκετή συζήτηση όσον αφορά το ψυχολογικό κομμάτι. Πραγματικά προσπαθούμε πάρα πολύ στο συγκεκριμένο θέμα».

Τελευταία Ενημέρωση (Τετάρτη, 25 Σεπτέμβριος 2013 20:07)
gianninasports.gr


1) Ήθελα να δώσω την ευκαιρία σε κάποια παιδιά για να μου αποδείξουν ότι δίκαια υπάρχουν στο ρόστερ του ΠΑΣ.
     Έβγαλα τα συμπεράσματά μου και προσωπικά για μένα η εμφάνιση θεωρείται πάρα πολύ κακή

      Για τις επιλογές που έκανα σήμερα εύχομαι να δικαιωθώ την Κυριακή
             Σίγουρα είχα κάτι στο μυαλό μου για να το κάνω

      Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι μετά το κακό ματς συμπέρανες ότι δεν αξίζουν αυτά τα παιδιά να βρίσκονται στον ΠΑΣ.
      Τί θα κάνεις θα αλλάξεις το ρόστερ; θα κάνεις μεταγραφές τον οκτώβριο; ή θα βγάλεις όλη τη χρονιά με 13 παίκτες; ΄
      Στα φιλικά τί έκανες κοιμόσουν; και θα κάνεις πειράματα με την ομάδα στα επίσημα;
      Εγώ αν ήμουν παγκίτης δεν θα έπαιζα ποτέ για σένα γιατί βγήκες και είπες δημόσια ότι δεν αξίζω!
      Δε θα πάρεις τίποτα από μένα.
     Ήθελες να δώσεις ευκαιρία στα παιδιά ή ήθελες να προστατεύσεις τους βασικούς για το ματς της Κυριακής - ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ γιατί το έκανες και πες μας!


ΥΓ: ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ..................... τα υπόλοιπα την Κυριακή κ. Παντελίδη...... κάνε το σταυρό σου να πάρει το ματς ο κόσμος!

 :mono:

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #97 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 18:16 »
Οι λαλακίες του προπονητή στο παιχνίδι με τον Αιγινιακό ήταν δύο κ μόνος του έβγαλε τα μάτια του:
1) Δεν βάζεις όλους τους παίκτες που δεν είχαν παιχνίδια μαζί σε μία ενδεκάδα,ίσως θα έπρεπε να βάλει 6-7 του πάγκου κ 4-5 βασικούς για να τους δοκιμάσει.Έτσι τους έκαψε κ τους 11 που έβαλε κ είναι κρίμα για τα παιδιά.Δηλαδή ποιος περίμενε να παίξει κ να κάνει παιχνίδι?
2) Θα έπρεπε να πάρει το παιχνίδι εδω στο γηπεδό μας χθες με τους βασικούς κ καθαρό σκόρ με 2-3 γκόλ κ τους μικρούς κ παίκτες του πάγκου να τους βάλει στο εκτός με Αιγινιακό να τους δοκιμάσει αφού θε είχε ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση.Το θέμα ξεκουράζω τους βασικούς δεν παίζει γιατί τώρα θα αναγκαστει να βάλει τους βασικούς με τον Αιγινιακό κ μετά πάλι ακουλουθεί παιχνίδι πρωταθλήματος.
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #98 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 18:22 »
Καταρχάς πότε πρόλαβαν να κουραστούν.Έλεος δηλαδή.Ακόμα δεν ξεκίνησε καλά καλά το πρωτάθλημα.Από εκεί και πέρα θα μπορούσε να πει διαφορετικά και όχι ότι κάνω δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Αιγινιακός
« Απάντηση #99 στις: Πεμ 26 Σεπ 2013 18:41 »
Το θέμα ξεκουράζω τους βασικούς δεν παίζει γιατί τώρα θα αναγκαστει να βάλει τους βασικούς με τον Αιγινιακό κ μετά πάλι ακουλουθεί παιχνίδι πρωταθλήματος.

Παράθεση
Λεβαδειακός …
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Σκόντα εντός
Αγρίνιο εκτός
Νιώνιος εντός
Βέροια εκτός
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ …  επαναληπτικός
Πλατανιάς εντός
Τσάτσος εντός
Παό εκτός
Παόκ εντός
  ΚΥΠΕΛΟ  1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 04/05.12.2013 και 08/09.01.2014 
Πανθρακικός εκτός 08.12.13
Τέλης εντός 14.12.13
Γαύρος εκτός 18.12.13
Αρης εντός 23.12.13
 
Χριστούγεννα …

Τρίπολη εντός
Απόλλων εκτός
   ΚΥΠΕΛΟ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15/16 .01.2014 και 22/ 23.01.2014 επαναληπτικοί 

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς