Αποστολέας Θέμα: Αδειοδότηση 2014  (Αναγνώστηκε 123149 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #150 στις: Τετ 16 Απρ 2014 14:28 »
Αυτό ακριβώς που γράφει ο pagourenko.....

Τι λέει ο Δημητρίου με δύο λόγια;

Ότι ενήργησε νόμιμα - νομότυπα και ότι ξέρει ότι δεν δικαιούμαστε να πάρουμε άδεια.

Καλεί λοιπόν τον ΧΒ να ανοίξει τον φάκελο.....

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα......

Ανοίγει ο φάκελος και βγαίνει ο ένας μάγκας και ο άλλος μαλάκας....

Ποιος θα είναι τι, θα φανεί από το τους λόγους τη μη αδειοδότησης και τι πόσο επαρκείς ή μη είναι.....

Υ.Γ. Να ανοίξει όμως ο ΧΒ το φάκελο....

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #151 στις: Τετ 16 Απρ 2014 14:29 »
Παράθεση
Ανοιξτε το φαξκελο
Σ ξέφκε ένα ξου ρα.
Μήπως δεν σε ξέφκε αλλά αντί για ξου ήθελες να βάλς σου ...φάσκελο;

Παράθεση
Να ανοίξει ο ΧΒ το φάκελο

Κατά τα άλλα...

Δεν επιτρέπεται από το νομικό επιτελείο ν ανοίξει ο φάκελλος για λόγους τακτικής εν όψει έφεσης.
Μετά την έφεση όλα θα είναι στη διάθεση του όχλου.
Κι ο λόγος μας (κι οι πρακτικές μας) συμβόλαιο.
Αι παλιοχτροί φαγώθκαταν.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #152 στις: Τετ 16 Απρ 2014 14:33 »
θα ερθουν και τα φασκελα... ;)

Παράθεση
Αι παλιοχτροί φαγώθκαταν.
εγω δεν ειμαι παλιοοχτρος
ειμαι παλιοπουστης :P

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #153 στις: Τετ 16 Απρ 2014 14:47 »
Τι τάπα έφαγες ρε Χριστοβασίλη από τον εχθρό Δημητρίου? Τώρα τι θα κάνεις?

 :-?
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #154 στις: Τετ 16 Απρ 2014 14:51 »
Πιστεύετε πως η παε πρέπει να ανοίξει τον φάκελο;

Α. Οχι, δεν είμαι άπιστος Θωμάς εγώ, ακολουθώ το πίστευε την παε σου και μη ερεύνα.
Β. Οχι, και να το κάνει, χουριατάκι είμαι εγώ έτσι κι αλλιώς και δεν θα καταλάβω.
C. Οχι, κατ' άτομο με 11 ευρώ και 1 μετοχή όποιος θέλει, στο μπέχο δεν έχει.
D. Οχι, για εθνικούς λόγους, γιατί ο όχλος κι οι οχτροί καραδοκούν να μάθουν κρατικά μυστικά.
E. Οχι, γιατί θα ρεζιλευτεί ο Δημητρίου και στην παε δεν είναι χαιρέκακοι.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #155 στις: Τετ 16 Απρ 2014 14:54 »
Όλα σωστά μου κάνουν....
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #156 στις: Τετ 16 Απρ 2014 14:55 »
A KAI C

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #157 στις: Τετ 16 Απρ 2014 15:50 »
Μέχρι και ο Δημητρίου σε ξεφτιλισε ρε παλτό. Μια χαρά τα λέει ο άνθρωπος. Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα κυριε. Άκου εκεί "Οργή χριστοβασιλη." Σιγά ωρε σκιαχτηκαμαν όλοι.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #158 στις: Τετ 16 Απρ 2014 15:51 »
Το εικονικο αλλα πολυ ρεαλιστικο μελλον του ΠΑΣ


Το θεωρω δεδομενο πως στην δευτεροβαθμια ο ΠΑΣ και ισως 2-3 ομαδες θα παρουν την αδεια,ο ΧΒ μετα θα θεωρει τον ευατο του ως δικαιωμενο,ο ΠΑΣ υστερα θα ξεκινησει την προετοιμασια  με τον Πετρακη η με προπονητη στυλ Ελεθεροπουλου στο Καρπενησι, βαζοντας ως στοχο την πενταδα,οι μεταγραφες θα ειναι της τελευταιας μερας προτου κλεισει η μεταγραφικη περιοδος και αμφιβολου αξιας(ισως και κανα δανεικο απο γαυρο),το πρωταθλημα θα ξεκινησει τον Σεπτεμβριο,ο κοσμος θα ειναι ο μισος του μισου απο οτι φετος,θα ασχολουμαστε με το οτι οι ποδοσφαιριστες φταινε για ολα οπως φετος για τα αγωνιστικα μας χαλια,θα αλλαξουν εν στο μεταξυ 2-3 προπονητες και η φυσικη καταληξη της ομαδας εκ του θαυματος στην επομενη αγωνιστικη χρονια  οπως ειχα προβλεψει και φετος θα ειναι στην 13-14 θεση με Μπαμπη Τενε στον Παγκο....Και τετοια μερα σαν του χρονου  κοβομαστε ξανα στην πρωτοβαθμια


Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω


Χιλλιες φορες Γ.......



αστα διαααλλλλααααααααααααααααααα

astralon που εισαι ρε παλικαρι???????????????Εγω φταιω και οι υπολοιποι ΠΑΣΟΛΕΣ αντιφρονουντες για το καταντημα μας ειχες δικιο
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 16 Απρ 2014 15:58 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #159 στις: Τετ 16 Απρ 2014 16:01 »
  Μιας και ηρέμησα μετά το χθεσινό φιάσκο και είδα τα πράγματα λίγο καθαρότερα θα πώ και κάτι, που δεν έχει να κάνει με τις τεράστιες και αποκλειστικές ευθύνες του ΧΒ για την μη αδειοδότηση (με αφήνει αδιάφορο τι θα γίνει σε δεύτερο βαθμό. Όποιος είναι μάγκας παίρνει την άδεια εξαρχής).

Ο Παναθηναϊκός αδειοδοτείται! Αυτό και αν είναι σκάνδαλο. Ίσως μεγαλύτερο και από αυτό του Κοσκωτά. Η ομάδα με τα μυριάδες εκατομμύρια ευρώ χρέη εξυγιάνθη, ενόψει εκλογών μάλιστα, και με το φουριόζο ιδιοκτήτη της, προπαγανδιστή του Δ.Ν.Τ. και της Γερμανικής λιτότητας, για να μην ξεχνιόμαστε θα παίξει Ευρώπη.
Ερωτώ:Επειδή καμία ΕΠΟ και καμία Α.Ε. Π.Α.Σ. Γιάννενα δεν πρόκειται να αντιδράσει μπορούμε να κάνουμε εμείς κάτι ως ιδιώτες, ως οπαδοί, κάποια νομική κίνηση στα πλαίσια της αθλητικής δικαιοσύνης και να καταγγείλουμε την αδειοδότηση του Π.Α.Ο.; Ξέρω πολλοί ίσως γελάσετε αλλά αν υπάρχει κάποιος νομικός ή κάποιος επαΐων, καλό θα ήταν να απαντήσει. Ειδάλλως μια ανακοίνωση στον τύπο από το pas.gr για την σκανδαλώδη αδειοδότηση του Π.Α.Ο. πρέπει να υπάρξει και να αναπαραχθεί από όσα Μ.Μ.Ε. γίνεται και από τα κοινωνικά δίκτυα.

Ίσως αυτά να φαίνονται σε κάποιους γραφικότητες αλλά πιστεύω ότι πρέπει αν τους πολεμήσουμε όπως μπορούμε. Αυτό κάνανε και αυτοί άλλωστε πέρυσι, όπως και το 1984, το 2001 και το 2003, για να μην ξεχνιόμαστε!

 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 16 Απρ 2014 16:05 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #160 στις: Τετ 16 Απρ 2014 16:06 »
Κάποιοι αντιμετωπίζουμε με δυσπιστία και προβληματισμό τα λεγόμενα του ΧΒ , ενώ άλλοι ( ίσως οι πιο πολλοί , τουλάχιστον στο forum ) δεν τα ακούνε καν . Όλοι έχουνε δίκιο .

Το ΙΔΙΟ όμως πιστεύω πρέπει να αντιμετωπίζουμε και τα λεγόμενα του Δημητρίου ( και κάθε Δημητρίου ) στον Καρπετόπουλο ( και κάθε Καρπετόπουλο ) . Τι περιμέναμε δηλαδή , να βγει στον αέρα μιας εκπομπής και να κάνει ...αποκαλύψεις , ή να παραδεχτεί ότι μας αδίκησε ??? Τον εαυτό του κάλυψε λέγοντας έναν σωρό αερολογίες , με κύριο άξονα το ''όλα είναι σχετικά '' .

Όσο για το άνοιγμα του φακέλου για το οποίο προκάλεσε ( yes sure...), μου μοιάζει μια κίνηση εντυπωσιασμού , και εκ του ασφαλούς . Δεν γνωρίζω τις νομικές λεπτομέρειες , τα συμφωνηθέντα μεταξύ των προέδρων για το θέμα , τις ρήτρες εμπιστευτικότητας , το εάν μπορεί να ανοίξει ένας φάκελος και όχι όλοι κλπ . Παρ ' όλα αυτά η αντίδρασή του για τον ΠΑΣ δεν μου άρεσε , και μάλιστα ήταν η μοναδική ομάδα για την οποία είπε ''κάτι'' , έστω και πλαγίως .

Τέλος , με μπέρδεψε η αναφορά στην επιτροπή εφέσεων , όπου και καλά κρίνει την νομιμότητα της πρώτης απόφασης . Δηλαδή πέρυσι που ΠΑΣ και ΠΑΟ πήραν άδεια με την έφεση , η πρώτη απόφασή του ...δεν ήταν σύννομη ??? %-|

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #161 στις: Τετ 16 Απρ 2014 16:25 »
Κάποιοι αντιμετωπίζουμε με δυσπιστία και προβληματισμό τα λεγόμενα του ΧΒ , ενώ άλλοι ( ίσως οι πιο πολλοί , τουλάχιστον στο forum ) δεν τα ακούνε καν . Όλοι έχουνε δίκιο .

Το ΙΔΙΟ όμως πιστεύω πρέπει να αντιμετωπίζουμε και τα λεγόμενα του Δημητρίου ( και κάθε Δημητρίου ) στον Καρπετόπουλο ( και κάθε Καρπετόπουλο ) . Τι περιμέναμε δηλαδή , να βγει στον αέρα μιας εκπομπής και να κάνει ...αποκαλύψεις , ή να παραδεχτεί ότι μας αδίκησε ??? Τον εαυτό του κάλυψε λέγοντας έναν σωρό αερολογίες , με κύριο άξονα το ''όλα είναι σχετικά '' .

Όσο για το άνοιγμα του φακέλου για το οποίο προκάλεσε ( yes sure...), μου μοιάζει μια κίνηση εντυπωσιασμού , και εκ του ασφαλούς . Δεν γνωρίζω τις νομικές λεπτομέρειες , τα συμφωνηθέντα μεταξύ των προέδρων για το θέμα , τις ρήτρες εμπιστευτικότητας , το εάν μπορεί να ανοίξει ένας φάκελος και όχι όλοι κλπ . Παρ ' όλα αυτά η αντίδρασή του για τον ΠΑΣ δεν μου άρεσε , και μάλιστα ήταν η μοναδική ομάδα για την οποία είπε ''κάτι'' , έστω και πλαγίως .

Τέλος , με μπέρδεψε η αναφορά στην επιτροπή εφέσεων , όπου και καλά κρίνει την νομιμότητα της πρώτης απόφασης . Δηλαδή πέρυσι που ΠΑΣ και ΠΑΟ πήραν άδεια με την έφεση , η πρώτη απόφασή του ...δεν ήταν σύννομη ??? %-|


Από πέρυσι δεν υπάρχει εκ του νόμου καμία ρήτρα εμπιστευτικότητας. Οποιαδήποτε ΠΑΕ θίγεται, έχει το δικαίωμα να ζητήσει το άνοιγμα του φακέλου της και μόνον αυτού (δεν μπορεί δηλ. να ζητήσει το άνοιγμα του φακέλου άλλης ΠΑΕ).
Κι εγώ προς στιγμή να συμφωνήσω (για χάρη της κουβέντας μας) ότι ο κ. Δημητρίου ενήργησε με δόλο και σκοπιμότητα απέναντι στον ΠΑΣ και εισηγήθηκε αρνητικά. Έστω ότι είναι έτσι.
ΕΣΥ ΚΥΡΙΕ ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΣ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ???????????????
Και δεν σας κάνει καμία εντύπωση φίλοι μου ότι ούτε στην δήλωση του εκπροσώπου τύπου της ΠΑΕ, ούτε στην δήλωση του νομικού εκπροσώπου της αλλά ούτε και στην επίσημη ανακοίνωση της ΠΑΕ δεν αναφέρθηκε πουθενά η πρόθεση του ανοίγματος του φακέλου????


Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #162 στις: Τετ 16 Απρ 2014 16:38 »
Πέρυσι απ' ότι θυμάμαι πάντως(για περισσότερα πρέπει να ψάξει κανείς ένα κάρο σελίδες του περσινού αντίστοιχου θέματος), μερικοί δημοσιογράφοι μετά τα της ουεφας έγραψαν ότι υπάρχει θέμα με τις αδειοδοτήσεις που έδωσε η εφέσεων που πήρε μέχρι και ο τσάτσος, κανά δυό παε εκεί στο συμβούλιο της λίγκας πήγαν να το θέσουν, τσίνησε ο βάζελος, εμείς δεν μάθαμε τι είπαμε γιατί άλλοι λέγαν λείπαμε κι άλλοι ότι ήταν ο μη νομιμοποιημένος για να μιλήσει, υιός Χριστοβασίλη εκεί, είπε ο Μώραλης κι άλλοι ότι έγινε έγινε τώρα, παραμετά βγήκε ο Σαρρής κι άδειασε την εφέσεων λέγοντας πως έκανε λάθος κι ότι θα ξηλωθεί κι έμεινε το θέμα έτσι καθότι βόλεψε κόσμο και κοσμάκη.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #163 στις: Τετ 16 Απρ 2014 16:42 »
-Έστω ας πούμε ότι κάτι ανακάλυψε πάλι ο Δημητρίου στον δικό μας φάκελο κ μας έκοψε......
-Στον φάκελο του βάζελο δεν ανακάλυψε τίποτα????
-Στου ΠΑΟΚ που με τον Δώνη το θέμα έχει φτάσει στην UEFA?????
κ αφού ο Δημητρίου κάνει σωστά την δουλειά γιατι μέσα στην χρονια όταν ήρθε στην πόλη μας να ελέγξει το γηπεδό μας ήρθε στα μουγκά κ μόνο με περούκα δεν έσκασε μύτη για να μην τον αναγνωρίσει κάποιος?Τι είχε να φοβηθεί κ ήρθε σαν την γυναικούλα???
-Τι ήθελε πριν απο 15 ημέρες ο Αλαφούζος κ το επισκέφτηκε στο γραφείο του????
Αν είχε λίγο μυαλό ο Χριστοβασίλης κ με την μη αδειοδότηση παίρνει τον Χριστόπουλο προπονητή-κάνει 3 μεταγραφές κ 5-6 κάτω των 24 κ κάνεις μια πορεία σαν την περσινή κ στο τέλος τα δίνει όλα για να πάρει την αδειοδότηση κ την τρίβει στα μούτρα του γκέι του Δημητρίου....
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #164 στις: Τετ 16 Απρ 2014 16:49 »
-Έστω ας πούμε ότι κάτι ανακάλυψε πάλι ο Δημητρίου στον δικό μας φάκελο κ μας έκοψε......
-Στον φάκελο του βάζελο δεν ανακάλυψε τίποτα????
-Στου ΠΑΟΚ που με τον Δώνη το θέμα έχει φτάσει στην UEFA?????
κ αφού ο Δημητρίου κάνει σωστά την δουλειά γιατι μέσα στην χρονια όταν ήρθε στην πόλη μας να ελέγξει το γηπεδό μας ήρθε στα μουγκά κ μόνο με περούκα δεν έσκασε μύτη για να μην τον αναγνωρίσει κάποιος?Τι είχε να φοβηθεί κ ήρθε σαν την γυναικούλα???
-Τι ήθελε πριν απο 15 ημέρες ο Αλαφούζος κ το επισκέφτηκε στο γραφείο του????
Αν είχε λίγο μυαλό ο Χριστοβασίλης κ με την μη αδειοδότηση παίρνει τον Χριστόπουλο προπονητή-κάνει 3 μεταγραφές κ 5-6 κάτω των 24 κ κάνεις μια πορεία σαν την περσινή κ στο τέλος τα δίνει όλα για να πάρει την αδειοδότηση κ την τρίβει στα μούτρα του γκέι του Δημητρίου....



Πριν τα κάνει όλα αυτά, ας κάνει το απλούστερο :

Ας ανοίξει τον άψογο φάκελό του κι ας μας αποστομώσει όλους.

Τα υπόλοιπα είναι στρουθοκαμηλισμός.

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #165 στις: Τετ 16 Απρ 2014 17:40 »
Για ποιον ΠΑΟΚ και ποιον Βαζελο λετε ρε παιδια?
Ο ΟΦΗ πριν κανα 2 χρονια δεν ειχε πει ο Πιλαβιος πως δεν ειχε καταθέσει καθόλου φακελο.
Και έκανε κανονικότατα μεταγραφές (''ειμασταν πιο επιεικείς για τον ΟΦΗ" είχε πει).
Οποτε ο κυριος Δημητριου εκτεθημενος ειναι εδω και χρονια,δεν χρειαζεται κανενας ΧΒ να τον εκθεσει. Είναι φανερό οτι εξυπηρετεί συμφέροντα.
Απο εκει και περα ολοι ξερουμε πως ο ΧΒ δεν ειναι ενταξει και οτι ο φεκελος σιγουρα εχει ελλείψεις. Και ο ιδιος το ξερει. Απλα δεν γινεται μεσα στο γενικοτερο χαος καθε χρονο να την πληρωνουμε εμεις.
Ειναι σαν την κατασταση που ε0πικρατει στην χωρα.
Κλεβεις εσυ σαν πολιτης?ΠΑΣ φυλακη
Κλεβει ο Χ πολιτικος?Μαγκας σου λενε...

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #166 στις: Τετ 16 Απρ 2014 18:18 »
Kαταρχήν ποιό το πρόβλημα της μη αδειοδότησης?........Δεν βλέπω κανένα,μήπως περιμέναμε μεταγραφάρες και παιχταράδες? εγώ πάντως ούτε με σφαίρες......!....Πάμε παρακάτω το να μη πάρεις άδεια τελικά αποδεικνύεται ότι είναι καλή φάση με παράδειγμα την χρονιά μας που κάναμε με τον Χριστόπουλο προπονητή..Ελληνόπουλα λοιπόν με δίψα για μπάλα και 3 μεταγραφές κράχτες..

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #167 στις: Τετ 16 Απρ 2014 18:23 »
Να βάζουμε και κάνα κουϊζ, μείναμε πίσω.

Πόσες προσπάθειες χρειάζονται για να πάρει άδεια ο Χριστοβασίλης;

Α. Δικαιούται κι άλλη προσπάθεια, δεν καίγεσαι στις 3;
Β. Είμαι αισιόδοξος, βάζει τα δυνατά του, άλλη μία και τα καταφέρνει.
C. Λογικά άλλες 3-4 θα τς χρειαστεί. να ζεσταθεί πρώτα καλά-καλά και μετά.
D. Με το πάσο τ, εμείς δεν βιάζομαστε, θα περιμένουμε όσα χρόνια χρειαστεί.
E. Χλωμό το κόβω, θα τον προλάβει καμιά σύνταξη πριν τς ολοκληρώσει.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #168 στις: Τετ 16 Απρ 2014 18:25 »
ΤΟ Ε!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #169 στις: Τετ 16 Απρ 2014 18:27 »
για περισσότερες λεπτομέρειες για Δημητρίου , φακέλους, εισροές-εκροές  αλλά και πωλήσεις παιχτών...στο site της λέσχης
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #170 στις: Τετ 16 Απρ 2014 18:30 »
Kαταρχήν ποιό το πρόβλημα της μη αδειοδότησης?........Δεν βλέπω κανένα,μήπως περιμέναμε μεταγραφάρες και παιχταράδες? εγώ πάντως ούτε με σφαίρες......!....Πάμε παρακάτω το να μη πάρεις άδεια τελικά αποδεικνύεται ότι είναι καλή φάση με παράδειγμα την χρονιά μας που κάναμε με τον Χριστόπουλο προπονητή..Ελληνόπουλα λοιπόν με δίψα για μπάλα και 3 μεταγραφές κράχτες..


Και ποιο ήταν το αποτέλεσμα της καλής χρονιάς που κάναμε με τον κ. Χριστόπουλο?????

Δυστυχώς το όραμα του κ. Χρηστοβασίλη ταυτίζεται και με το όραμα πολλών φιλάθλων της ομάδας μας.
Κι αυτό εξαντλείται σε μια απλή συμμετοχή στην μεγάλη κατηγορία και τίποτα παραπάνω.
Κρίμα.

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #171 στις: Τετ 16 Απρ 2014 18:36 »
  Το προβλημα δεν ειν η μη αδειοδοτηση...τι να την κανεις την αδειοδοτηση σε μια χρονια σαν τη φετινη...εξαλλου οπως ειπαν κι αλλοι παραχπαν τη συνταγη της επιτυχιας την ξερουμε και την εχουμε βιωσει και χωρις αδεια..
  το προβλημα ειναι η μη ισοτιμη μεταχειριση σε σχεση μ αλλους καταχρεωμενους συστηματικα διαπλεκομενους  ...
συνεπως ουτε το αιτημα ανοιγματος του φακελου μας ,οπως προκλητικα και εκ του ασφαλους ζητα Ο ΝΤΕΜΕΚ ΑΔΕΚΑΣΤΟς,ακουμπαει το προβλημα στη ριζα του...μονο η προταση του λεμο για προσφυγη στα πολιτικα δικαστηρια με αιτημα το ανοιγμα ΟΛΩΝ των φακελλων και η εξεταση τους συγκριτικα μπορει να ξεσκεπασει το θεατρο σκιων που παιζεται με τις αδειοδοτησεις...
εχει τ @ρχδι@ να το κανει ο τρις φορες κομμενος <εξυγιαντης >? (αληθεια ποση εξυγειανση ακομα θ αντεξουμε?)
  αλλα παλι στο μουλωχτο το παει ..μοκο και με το γραμμα του νομου μηπως και με τα παρακαλια παρει αδεια σε δευτερο βαθμο...
  η αλλιως κοκοκο μηπως και μας δωσουν και μας πασχαλινο αβγο..
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #172 στις: Τετ 16 Απρ 2014 19:01 »
Παράθεση
«ΠΑΣ, η πιο ανοργάνωτη ομάδα της Ευρώπης» από τα Σχολιανά του Β. Μπίτα

Γεια σας φίλοι μου.

- Τέλος το πρωτάθλημα. Ο μεγάλος στόχος της ομάδας επετεύχθη. Αυτό στόχευαν, αυτό πέτυχαν. Όσο για την Ευρώπη και τα υπόλοιπα, αυτά είναι για τους αφελείς. Και, δυστυχώς, αυτοί είναι χιλιάδες.

- Άργησα να γράψω Σχολιανά γιατί είχα τους λόγους μου. Οι λόγοι μου-φόβοι μου ευτυχώς δεν επαληθεύτηκαν. Η ομάδα «καθάρισε» τον Ολυμπιακό με 2-0 κι έτσι έσωσε την κατηγορία. Οι φίλαθλοι των επαρχιακών ομάδων έχουν μικρά όνειρα για τις ομάδες τους. Το ταβάνι είναι ιδιαίτερα χαμηλό. Έτσι λειτουργεί στην Ελλάδα το ποδόσφαιρό μας. Το πολύ πολύ μια επαρχιακή ομάδα αν είναι καλά οργανωμένη μπορεί να φτάσει στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος και σε σπάνια περίπτωση στο Europa League. Και ξανά πάλι παραμονή. Αυτά φίλοι μου είναι τα όρια της ομάδας μας. Καλό θα είναι λοιπόν οι φίλοι του ΠΑΣ να μη βάζουν στο μυαλό τους υψηλούς στόχους, γιατί «χτικιάζουν» και «αρρωσταίνουν» με τη συμπεριφορά της ομάδας τόσο αγωνιστικά όσο και διοικητικά.

- Ο ΠΑΣ από αυτά που ακούω, ξέρω και μαθαίνω είναι η πιο ανοργάνωτη ΠΑΕ της Ευρώπης. Μία ομάδα που κατά την περσινή αγωνιστική περίοδο κατάφερε να πάει αγωνιστικά στην Ευρώπη και ω του θαύματος δεν μπόρεσε να πατήσει ευρωπαϊκό χόρτο. Το μεγαλύτερο ίσως ποδοσφαιρικό έγκλημα στη σαραντάχρονη ιστορία της ομάδας.

- Φέτος είχαν κρυφή ατζέντα. Στόχος η 9η ή η 10η θέση. Φυσικά, στο βασανισμένο κόσμο του ΠΑΣ σερβίριζαν αστακό κι αυτοί κυνηγούσαν καραβίδες. Αλήθεια, θεωρείται μεγάλη επιτυχία η παραμονή στην κατηγορία με ομάδες τύπου Καλλονής, Πλατανιά και άλλων μεγάλων δυνάμεων;

- Μια από τις πιο συμπαθητικές ομάδες της φετινής περιόδου είναι ο Απόλλων Αθηνών, ο οποίος έπεσε όρθιος απολαμβάνοντας τη συμπάθεια ολόκληρης της φίλαθλης Ελλάδας. Δεν μπήκε η «Ελαφρά Ταξιαρχία» στο γαϊτανάκι των ομάδων που μοίραζαν βαθμούς κατά το δοκούν.

- Ο ΠΑΣ, φίλοι μου, ήταν μέσα σε αυτό το γαϊτανάκι; Τι λέτε εσείς; Όποιον κι αν ρωτήσεις, πάντως, στην πόλη χαμογελάει πικρά και σκύβει το κεφάλι. Απαντάω δια της τεθλασμένης γιατί φοβάμαι μη μου κάνει κανένας καραγκιόζης καμιά αγωγή και χάσω την τεράστια περιουσία μου. Χαχαχαχα!

- Τρία μεγάλο πανό. Ένα στη Ν. Σμύρνη, το δεύτερο στο «Κλ. Βικελίδης» και το τρίτο στο «Ζωσιμάδες» (ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ) αποτυπώνουν απόλυτα σε ποιες λογικές κινήθηκε και φέτος του ελληνικό ποδόσφαιρο, ιδιαίτερα στις τελευταίες αγωνιστικές.

- Η ισοπαλία της Ν. Σμύρνης την τελευταία αγωνιστική και η απόδοση του «Χ»  (1,25) στο ελληνικό στοίχημα καταδεικνύει με τον πλέον ανάγλυφο τρόπο το κατάντημα της ελληνικής Super League.

- Διαβάστε προσεκτικά τις δηλώσεις Βελλή. Προσέξτε ιδιαίτερα τα σχόλια και τις σκέψεις του Ιβάν Σαββίδη και θα βγάλετε εύκολα συμπεράσματα.

 - Πήγα Θεσσαλονίκη στα δύο τελευταία μας του ΠΑΣ με ΠΑΟΚ και Άρη. Στην Τούμπα μερικοί, όχι όλοι, μας αντιμετώπισαν λες και φορούσαμε κόκκινες φανέλες. Οι περισσότεροι, όμως, μας είδαν σαν φιλικό σωματείο. Μόλις πήραν το «δωράκι» τους στο τέλος ηρέμησαν. Ο ΠΑΟΚ έχει κηρύξει ανένδοτο αγώνα κατά του Ολυμπιακού του Μαρινάκη. Στη νέα αγωνιστική περίοδο το πρωτάθλημα θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Ξεκινάει ο «πόλεμος» μεταξύ Βορρά-Νότου. Μια μάχη επικίνδυνη γιατί ξεφεύγει από τα ποδοσφαιρικά όρια και πάει σε άλλες, επικίνδυνες καταστάσεις.

- Στο «Κλ. Βικελίδης» τώρα. Σχετικά εχθρικό περιβάλλον για τον ΠΑΣ. Μας θεωρούσαν υπεύθυνους για το ότι ο ΠΑΣ κάθισε σαν κότα στο εντός έδρας ματς με τη Βέροια. Δε νομίζω, όμως, ότι η κατάντια του Άρη οφείλεται μόνο σε αυτό το γεγονός. Άλλα ήταν τα προβλήματα του ιστορικού συλλόγου της Θεσσαλονίκης. Έξι χιλιάδες φίλοι του τον αποχαιρέτησαν από τη Σούπερ Λίγκα τραγουδώντας. Χαρακτηριστικό σημείο ότι δεν σταμάτησαν ούτε στο ημίχρονο. Δεν ανησυχώ για τον Άρη. Ομάδες με αυτή τη δυναμική βρίσκουν πάντα το δρόμο τους. Στο τέλος του αγώνα είδαν οι νεότεροι συνάδελφοι την οδύνη ενός λαού όταν η ομάδα τους αλλάζει κατηγορία προς τα κάτω. Οδύνη σε όλα τα επίπεδα. Ο Σχολιανός, τηρουμένων των αναλογιών, το έχει ξαναδεί το έργο.

- Πάμε τώρα στα δικά μας. Πάλι σε πρώτο βαθμό άδεια γιοκ. Ελπίζουμε να την πάρουμε σε δεύτερο βαθμό. Εκλογές γαρ και ανάγκη για ψήφους μεγάλη. Βλέπετε, έρχεται η αριστερά καλπάζοντας. Χαχαχαχαχαχα!

- Μία είναι η ουσία. Αν ο ΠΑΣ δεν οργανωθεί σε όλα τα επίπεδα, αυτή η ομάδα δεν πρόκειται ποτέ να οριοθετήσει μεγάλους στόχους. Η λογική του ό,τι αρπάξουμε δεν οδηγεί πουθενά.

- Όσο για τον πρόεδρο, ας αφήσει τις τσιγκουνιές κι ας αποδείξει στο φίλαθλο κόσμο της πόλης κι όχι μόνο ότι είναι άξιος να διοικεί μια τέτοια μεγάλη και δύσκολη επαρχιακή ομάδα. Ας μην χαριεντίζεται με εξωθεσμικούς παράγοντες, γιατί αυτοί μόνο κακό κάνουν σε όλο το οικοδόμημα του ΠΑΣ (βλέπε Σαουρίδης στον Άρη).

- Εβδομάδα των παθών και έντονη προεκλογική περίοδος. Μαύρο σε αυτούς που «μαύρισαν» τη ζωή μας.

- Χάθηκε και ο Μητροπολίτης των Ιωαννίνων Θεόκλητος. Μεγάλη απώλεια λένε αυτοί που ξέρουν. Ο Σχολιανός είναι με τους απλούς ψαράδες της πίστης. Τους Παΐσιους και τους παπα-Θανάσηδες κι όχι με το κατεστημένο της εκκλησίας. Είμαι με αυτούς που είναι δίπλα στους απλούς ανθρώπους κι όχι με τους άλλους που έχουν χοντρά βιβλιάρια στις τράπεζες.

- Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση σε όλους εκτός από τους σκατόψυχους. Σας χαιρετώ με αγάπη και σεβασμό.

Υ.Γ.1:  Κατά την επιστροφή από Θεσσαλονίκη παραλίγο να φτάσουμε στη Λαμία. Ευτυχώς υπήρχε μια πινακίδα που μας έσωσε. Ξέρετε τι έλεγε η πινακίδα; Βιργινία. Χαχαχαχα!

Υ.Γ.2: Ευχαριστούμε θερμά τον Δημήτρη Χάσκο για τη φιλοξενία.

Υ.Γ.3: Την ομάδα και τα μάτια σας!


Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #173 στις: Τετ 16 Απρ 2014 19:25 »
Μηπως δεν ξερουμε ποιον εχουμε Προεδρο?????????

Ρε παιδια τι ψαχνεται τωρα.....Περιμενετε απο το @@@@@ να δωσει στην δημοσιοτητα το φακελο μας???Οσο ειδαμε τον περσινο φακελο αλλο τοσο θα μας αποκαλυψει την φετινο,δηλαδη τιποτα.....η  περιμενουμε τον @@@@@ να βγει σε συνεντευξη τυπου να μας εξηγησει το τι εχει συμβει???εδω και 5 χρονια ειναι υποτειθεται προεδρος και ζητημα ειναι να βγει να μιλησει για οποιοδηποτε πραγμα που σχετιζεται με τον ΠΑΣ πανω απο 5 φορες


Και τωρα περιμενετε τον @@@@@,απο ποιον και τι????????? τον @@@@@ να ζητησει ανοιγμα των φακελων για ολες τις ομαδες.......Ρε μην τρεφουμε αυταπατες


Οσο βρισκομαστε σε αυτη την νιρβανα αποχαυνωμενοι σαν οπαδοι και δεν κανουμε απολυτως τιποτα,η ομαδα θα μικραινει και θα μικραινει οσο παει........................Δυστυχως ΠΑΣ και αξιοπρεπεια πλεον δεν ειναι συνωνυμες λεξεις!!!Μονο που στεκομαστε ανενεργοι σαν οπαδοι-φιλαθλοι σε αυτη την καταντια για μια σκατοκατηγορια της σουπερκλικας ειναι ντροπη.....


Κανεις....Ακομα και εδω μια γαμημενη ψηφοφορια εστω για να δουμε τι γνωμη εχουμε για αυτον τον @@@@ και αμα θελουμε να παραμεινει η οχι δεν εχει γινει λες και ειναι τοτεμ ο @@@@@,λεγοντας μερικοι δικαιολογιες φθηνες για το εγχειρημα αυτο...............Τι φοβομαστε μωρε μην πεσουμε κατηγορια???????????????Λες και δεν ειμαστε μαθημενοι!!!!!!!Χασαμε την περηφανεια μας  οριστικα και αμετακλητα με δαυτον........................


Ποιος θελει μωρε να βλεπει τον ΠΑΣ σουπερλιγκα με 500 φιλαθλους μετρημενους????Ρωταω ΠΟΙΟΣ????????????????????????

Δεν θελω να πιανω συνδεσμιακα θεματακια αλλα δεν παει αλλο....

Oι blue Vayeros βοηθησαν οντως την ομαδα σε μια δυκολη συγκυρια και μπραβο τους και τους το αναγνωριζω.....Αλλα πλεον εχουνε χασει την μπαλα!!!!!!Λοιπον να ξεκαθαρισω ο ΠΑΣ ειναι ολων των απανταχου Ηπειρωτων και οχι των συνδεσμιτων και αυτο να το καταλαβουν πολυ καλα...Δεν μπορει ρε πουστη μου ολη η πολη να εχει γυρισει την πλατη στον @@@@@ προεδρο που εχουμε  και εσεις να το παιζετε δεν ξερω δεν ακουσα δεν ειπα.......Δεν γινεται,και γνωριζω αρκετα παιδια εκει!!!Βαλτε το κατω ρε μαγκες  και πεστε ενα και ενα κανουν δυο,ο κοσμος εχει μειωθει στο γηπεδο  ο ΠΑΣ εχει χασει την αιγλη του εεεε δεν γινεται να το παιζουμε τρελιτσα και να κοροιδευουμε την ιδια μας την ομαδα μην χασουμε τα προνομια μας....ΠΑΣ ειστε γαμω την ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ,ΞΕΚΟΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Οι APEI ROTAN ειναι πιο κοντα στην δικια μου αποψη αλλα θα ηθελα πλεον να γινουν πιο δυναμικοι και να παρουν πρωτοβουλιες που πιστευω θα συμπαρασυρουν πολυ κοσμο..Ενταξει ωραια τα λογια αλλα καιρος ειναι να υπαρχει μια εμπρακτη υποστηριξη των ιδεων τους!!!Στο κατω κατω μονο πραγματα θα κερδισουνε.......Εβλεπες παρωδια ματς του ΠΑΣ και το παιζαμε μερικες φορες αμερικανακια φωναζοντας συνθηματα υπερ του ΠΑΣ αδιαφοοροντας για την καταντια που μας εχει οδηγησει ο @@@@@ μην φωναζοντας κατα του ουτε ενα συνθημα και εκει ειναι το fail!!!Περιμενω μια κινηση που θα συμπαρασυρει ολο τον κοσμο...η τωρα η ποτε!!!!!
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #174 στις: Τετ 16 Απρ 2014 20:00 »
Παράθεση
για περισσότερες λεπτομέρειες για Δημητρίου , φακέλους, εισροές-εκροές  αλλά και πωλήσεις παιχτών...στο site της λέσχης
Πω πωωωωω μείναμε πίσω στα κουϊζ !

Τι πιστεύετε, η παε, θα ανοίξει τελικά τον φάκελο;

Α. Θα το κάνει σίγουρα για να ξεβρακωθούν τα λαμόγια όλα.
Β. Ναι, αρκεί να βρει όμως και που τον έχει βάλει.
C. Δεν χρειάζεται ρε, θα δώσει το σκεπτικό του το CAS όταν αυτό βγεί.
D. Ναι, αμέ, βέβαια, πως.. όπως έκανε πέρσι και πρόπερσι.
E. Τι θε ρε γιαννενάρα εσύ, άϊ κόψε πέρα άσε μας να κάνουμε παιχνίδι!


Τι τς θέλει ο Δημητρίου τς εγγυητικές τραπέζης και τς ζητάει;

Α. Μα για να μας κόψει που δεν μπορούμε να πάρουμε, τι άλλο.
Β. Θα νομίζει ότι χρειάζονται γιατί δεν ξέρει καλά τη δουλειά του το χαμόρ αυτό.
C. Για σπάσιμο μάλλον, να μας βλέπει να ιδρώνουμε και να γελάει από μέσα τ το παλιολαμόγιο.
D. Αφού το λεν τα κριτήρια, ή εγγυητικές, ή δάνεια ή αύξηση ΜΚ ή ολοκληρωμένeς μεταγραφές, ΘΑ, όχι.
E. Πάλι εδώ εσύ προκλητικέ, άϊ σιαπέρα είπαμε, ενοχλείς!


Επειδή πολλά λέγονται, εσείς τι πιστεύετε πως έχει τελικά η ΠΑΕ, κέρδη ή ζημίες;

Α. Ζημιές λέμε έχει, εδώ έχει ξεπαραδιαστεί ο πρόεδρος να πληρώνει από την τσέπη του.
Β. Κέρδη βέβαια κι αυτό είναι που ενοχλεί και δεν μας δίνουν αδειοδότηση τα λαμόγια γιατί απειλούνται οι μεγάλοι.
C. Που να ξέρω, οι ίδιοι πότε λένε για κέρδη και πότε για ζημίες, έχω μπερδευτεί.
D. Κι από τα δύο έχει αλλά όχι συγχρόνως, ανάλογα τι την συμφέρει να λέει κάθε φορά.
Ε. Ρε άϊ στο διάολο, που θα μ πας, δε θα σε βρω, θα σ πω εγώ!
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης