Αποστολέας Θέμα: Αδειοδότηση 2014  (Αναγνώστηκε 123117 φορές)

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #250 στις: Παρ 02 Μάι 2014 21:33 »
Τέρμα από μένα. Η τρίτη φορά ήταν και η φαρμακερή. Η απόλυτη ξεφτίλα.
Δεν είναι στραβός ο γιαλός. Ο ΧΒ κάτι κρύβει και ψάχνει για κορόιδα να τον πιστέψουν.
Δεν πρόκειται να ανοίξει τον φάκελο ποτέ.
Δεν υπάρχει εξυγίανση. Στάχτη στα μάτια είναι ότι ακούμε για κέρδη.
Λογιστικές αλχημείες θα έχει κάνει και στον ισολογισμό πάλι.
Πέρσυ αδειοδοτηθήκαμε σε 2η φάση, τώρα γιοκ. Άρα πάμε χειρότερα.




Αποσυνδεδεμένος microsurfer

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #251 στις: Παρ 02 Μάι 2014 21:51 »
Αυτό κι αν είναι ΡΕΚΟΡ!!!

ΦΥΓΕ ΑΠΟΨΕ!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #252 στις: Παρ 02 Μάι 2014 21:56 »
3/3. Και εννοείται ότι από την ΠΑΕ όλα ήταν τέλεια.Απλά όλοι έχουν συνομωτήσει εναντίον μας.Έλληνες, Ευρωπαίοι και τώρα που έχουμε Μουντιάλ προστέθηκαν Αμερικάνοι, Αφρικάνοι και Ασιάτες.Όποιος δεν το πιστεύει αυτό και επιρρίπτει ευθύνες (αν είναι δυνατόν!) στην καλοσυνάτη διοίκησή μας είναι κακοπροαίρετος.Και μέλος τους όχλου.Και μοδάτος.Και οπαδός των γαύρων,των βάζελων και της ΑΕΚ (έτσι δεν έγραφαν οι οπαδοί του ΧΒ? Με όποιον διαφωνούσαν τον χαρακτήριζαν γαυροβάζελο).
 
Να ερευνηθεί πάραυτα ο σκοτεινός ρόλος των Δημητρίου,Πλατινί,Μπλάτερ,Ζοάο Χαβελάνζε (που τον θυμήθκα αυτόν? )
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 02 Μάι 2014 21:59 από yazid »

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #253 στις: Παρ 02 Μάι 2014 21:59 »
Ayuto,
την άποψή μου για τον ΧΒ την ξέρετε ΟΛΟΙ εδώ μέσα,
έξαλλου την έχω εκφράσει ουκ ολίγες φορές από αυτό το "βήμα"...
Να πω για μία ακόμη φορά,λοιπόν,ότι είναι ΑΝΕΠΑΡΚΕΣΤΑΤΟΣ για τον ΠΑΣ.
Επομένως δεν λέω κάτι που δεν έχω ξαναπεί.
Γιατί επομένως ζητάς αποκλειστικά από εμένα την άποψή μου?
Εκτός κι αν νομίζεις ότι επειδή διαφωνώ μαζί σου στο θέμα των στημένων,
που το αναφέρεις ξανά,αυτό με κάνει και υπέρμαχό του...
ΑΝ το νομίζεις αυτό,τότε κάνεις λάθος φίλε μου.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #254 στις: Παρ 02 Μάι 2014 22:11 »




Τώρα Αλέκο..?
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος john-PAS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.487
  • Ενας οχτρός...
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #255 στις: Παρ 02 Μάι 2014 22:22 »
Μια μονο λεξη....   ΑΝΙΚΑΝΟΣ !!!! 


Υ.Γ.
Πολλλλύ δυσκολη χρονιά σε περιμενει Χριστοβασιλη  >:(
Keep Walking...

Αποσυνδεδεμένος Sven

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #256 στις: Παρ 02 Μάι 2014 22:32 »
πίστευα ότι σε δεύτερο βαθμό θα έπαιρνε άδεια η ομάδα αλλά τελικά, ίσως, τα πράγματα είναι χειρότερα ... θέλω να δώ την απάντηση της ΠΑΕ. αν έχει τα κότσια, όμως, ας ζητήσει  δημοσιοποίηση του φακέλου. Ιδού η ρόδος, ιδού καί το πήδημα...τόσα χρόνια έχουμε χάσει κάθε ιχνος αξιοπρέπειας καί σαν φίλαθλοι καί σαν ομάδα καί αυτό το βλέπαμε διαρκώς στους ζωσιμάδες, με αντάλλαγμα τι (;!) μια 5η θέση (που πρακτκά την χάσαμε) καί κάποια χρόνια συνεχόμενης παρουσίας στη superleague...θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι πλεόν αργά καί η εικόνα μπορεί αναστραφεί, το μόνο σίγουρο είναι ότι δε μπορεί να αναστραφεί με τον υπάρχοντα πρόεδρο, ο οποίος φάνηκε ανεπαρκής...

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #257 στις: Παρ 02 Μάι 2014 22:41 »
-Προβληματισμένος λένε είναι ο πρόεδρος κ οτι φταίει ο Δημητρίου.....Τότε γιατί δεν ζητάει ο χοντρός να ανοίξει ο φάκελος να φύγει κ ευθύνη απο επάνω του να ξέρουμε κ εμείς ποιος φταίει?????
-Γιατί μούγκα πρόεδρε????
-Πάει ο μαλ.. κ μαλώνει παραμονές της αδειοδότησης με τον Δημητρίου κ το παίζει μάγκας κ του την λέει κ ο Δημητρίου τον αφήνει για 3 φορά χωρίς αδειοδότηση κ καλά τον κάνει.
-Ποιος σου φταίει που είσαι ανίκανος????
-Αν ήταν ο Κούγιας πρόεδρος κ τα έκανε αυτά θα τον έβριζε στο γήπεδο όλος ο κόσμος τώρα που ειναι ο Χριστοβασίλης??Τίποτα απλά τον χαϊδεύουμε λες κ είναι θεός...
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ Κ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ...

''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #258 στις: Παρ 02 Μάι 2014 22:51 »
Αλητη δημητριου
περασα σημερα και ειχαν τελειωσει οι φωλιες αλλαντικων :P :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #259 στις: Παρ 02 Μάι 2014 23:28 »
Για να μην παίρνεις 3 χρόνιες άδεια
ή είσαι ντιπ άσχετος
ή πρέπει να το θέλεις.

Υ.Γ.
Αλήτη Δημητρίου
πέρασα και τελειώσαν τα φύκια (πουλήθηκαν για μεταξωτές κορδέλες)

Υ.Γ.1
Για να μιλήσουμε κάποτε σοβαρά όμως,
θα πρέπει αυτοί που δηλώνουν φίλαθλοι του ΠΑΣ και κοροϊδεύουν
τον κόσμο, να ζητήσουν μια συγνώμη να πάμε παρακάτω.

Αυτός έτσι κι αλλιώς, δεν υπάρχει...


Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #260 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 00:10 »
Σιγή ιχθύος από πλευράς ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα. Ο κόσμος του ΠΑΣ όμως αναμένει αντίδραση. Κάποια εξήγηση, κάποια δικαιολογία, κάτι που να τον κάνει να πιστέψει και πάλι ότι αυτή η ομάδα έχει ΠΑΡΟΝ. Γιατί ΠΑΡΕΛΘΟΝ το ξέρει ότι έχει και μάλιστα ΛΑΜΠΡΟ. Και ΜΕΛΛΟΝ έχει ο ΠΑΣ, δεν μπορεί να μην έχει αλλά όχι με την παρούσα διοίκηση.

Πλέον ΧΒ έχεις μείνει μόνος σου με 2 - 3 το πολύ εξαπτέρυγα. Όλοι οι άλλοι σε έχουν εγκαταλείψει, ακόμα και οι πιο ένθερμοι υποστηριχτές σου πλέον κρατάνε αποστάσεις και αναγνωρίζουν τις ευθύνες σου.

Δεν θα σου ζητήσω να φύγεις, γιατί αυτή τη στιγμή η φυγή είναι η εύκολη λύση, θα αποτελέσει τη σωτηρία σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 03 Μάι 2014 00:32 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #261 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 00:29 »
Aς εξηγηθεί πρώτα πως γίνεται να χρωστάει μερικές εκατοντάδες ευρώ ακόμα και σε αυτόν που, εδώ και χρόνια τώρα, πήγαν οι γνωστοί τραμπούκοι υποστηρικτές του, τον δείραν, κι αντί να τον στηρίξει και να του προσφέρει κάλυψη, τον έδιωξε και πήρε τον κολλητό τους μπαλονάκια στη θέση του και τα άλλα όλα, δε θέλει και πολύ εξήγηση μετά, εξηγούνται και από μόνα τους.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #262 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 00:36 »
Ταβερνιάρη Χρηστοβασίλη πάρε δρόμο εσύ και οι συμβουλάτορες από τον Π.Α.Σ. Γιάννενα!

  Λοιπόν παιδιά τα ψέματα τελείωσαν! Ανένδοτο αγώνα να φύγει ένας από τους χειρότερους προέδρους όλων των εποχών. Δεν πάει άλλο. Καταντήσαμε να παίρνει άδεια η κωμόπολη της Καλλονής που έπαιζε στο Ο.Α.Κ.Α. έναν χρόνο και ο Π.Α.Σ. μας, ο δικός μας Π.Α.Σ. να μένει στο ράφι τρία ολόκληρα χρόνια. Ο υπεύθυνος έχει όνομα: Χρηστοβασίλης.

 Όχι άλλη κοροϊδία, ψέματα και προπαγάνδα.

ΥΓ: Περιμένω τους υπερασπιστές του, εδώ στο forum, να βγούν δημόσια να πουν τη γνώμη τους. Σε περίπτωση που δεν το κάνουν θα εκτεθούν ανεπανόρθωτα. Βγείτε κύριοι και υποστηρίξτε τις θέσεις σας. Τώρα που καίει!
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 03 Μάι 2014 01:22 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #263 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 01:45 »
Επειδη ειμαι σιγουρος οτι ο @@@@@ (χωρις παπακια) δεν προκειτε να ξεκουβαλησει απο τον την ΠΑΕ,δυο τινα υπαρχουνε


1)Η κοβουμε το γηπεδο και δεν ξαναπαταμε με κινδυνο η ομαδα να χασει την αιγλη και την δυναμικη του παρελθοντος με οτι συνεπαγεται και ξερετε τι εννοω

2)Η παιρνει εδω και τωρα αποφαση το ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ και η ΦΑΜΙΛΙΑ το να αρχισουν τον αγωνα για το μελλον του ΠΑΣ μας,και οχι με λογια αλλα με πραξεις,και μαζι τους ακολουθουνε ολοι οι αλλοι απλοι φιλαθλοι


Αλλες Μεσοβεζικες λυσεις δεν εξυπηρετουν σε τιποτα και παραμενουμε στα ιδια πραγματα και ακομα και χειροτερα




Καποτε ο Κοντος ειχε δηλωσει πως αμα μου γυρισει την πλατη ο κοσμος θα φυγω.....Και ναι τον παραδεχομαι.....Ο αρεστος προεδρος που μας ειχε απειλεισει κιολας οτι θα φυγει περσι το καλοκαιρι,τι θα κανει!!!!Ιδου η ΡΟΔΟΣ ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ κυριε αρχιδατε......Στειλε μας Γ και αντε και @@@@@@


Οντως τι εγινε σημερα ολοι οι Χριστοβασιλικοι λουφαξαν?????????

Στις χαρες Γιαννεναρες και στις λυπες εξαφανισμενοι


p.s astralonie που εισαι μωρε παλικαρακι να μας κανεις αναλυση σεντονατη......Μαλλον οι διαιτητες που δεν μας εδωσαν 354.785 πεναλντι για να βγουμε πενταδα φετος θα φταινε και ο Δημητριου αυτος ο παλιανθρωπος που μας εχει εμπαθεια που δεν μας δινει την αδειοδοτηση

« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 03 Μάι 2014 11:31 από ΛΟΚΟ »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος geo-pas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #264 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 02:19 »
Θα δουμε τι ρολο  παιζει  καθε ενας απο μας. Ειδικα ο εκ κορινθου φασιστας.  ΠΑΣ ειμαστε και η φανελα μας ειναι τοσο μεγαλη, που κανενα γατακι δεν  μπορει να την κουβεντιαζει.  Ποσο μαλλον ενα ακροδεξιο φασιστακι.   :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #265 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 02:32 »
Θα δουμε τι ρολο  παιζει  καθε ενας απο μας. Ειδικα ο εκ κορινθου φασιστας.  ΠΑΣ ειμαστε και η φανελα μας ειναι τοσο μεγαλη, που κανενα γατακι δεν  μπορει να την κουβεντιαζει.  Ποσο μαλλον ενα ακροδεξιο φασιστακι.   :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:


Λοιπον με εβγαλες Βαζελο,τωρα με βγαζεις αν ειναι δυνατον ποιον εμενα κιολας ακροδεξιο φασιστακι  :P :P :P,πες μου και τι ωροσκοπιο εχω γιατι δεν γνωριζω ρε παλικαρακι

Τι να σε σχολιασω και τι να πω ερμαιο του ευατου σου εισαι




''Εναντίον της βλακείας ακόμα κι οι θεοί αγωνίζονται μάταια''
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #266 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 02:57 »
Δεν νομίζω να εννοούσε εσένα ayuto ο geo...μάλλον κάποιον στοχοποιημένο εδώ και καιρό ''πασολέ''....

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #267 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 03:30 »
Κάποια δήλωση στήριξής του ή μη, από τους ένθερμους υποστηρικτές του κ. Χριστοβασίλη, κ.κ Καχριμάνη και Γκόντα(από τη στιγμή που ανέλαβε, καθ' όλη τη διάρκεια της προεδρίας του, έως και σήμερα), είχαμε, θα έχουμε ως τις εκλογές;
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος Vassago

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #268 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 04:20 »
Παράθεση
Κόπηκε ο ΠΑΣ, άδεια για τέσσερις

ΟΦΗ, Εργοτέλης, Βέροια και Πλατανιάς δικαιώθηκαν από την δευτεροβάθμια Επιτροπή Αδειοδοτήσεων της ΕΠO, όχι όμως και ο ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι τρεις σύλλογοι της Κρήτης, όπως και η Βέροια, που είχαν κοπεί σε πρώτο βαθμό εξασφάλισαν την αδειοδότηση, μετά την έφεση που είχαν ασκήσει και θα μπορέσουν να προετοιμάσουν τα πλάνα τους για τη νέα σεζόν, αφού θα μπορούν να πραγματοποιήσουν κανονικά, μεταγραφές.

Κάτι τέτοιο ωστόσο δεν ισχύει και για τον ΠΑΣ Γιάννινα, του οποίου η έφεση δεν έγινε δεκτή, η πρόταση του Άρη απορρίφθηκε ως απαράδεκτη, ενώ ο Πανιώνιος εξίσου δεν έχει άδεια, μην έχοντας ασκήσει έφεση.

Πλέον Γιαννιώτες και Νεοσμυρνιώτες μπορούν να κάνουν όσες μεταγραφές θέλουν για παίκτες μικρότερους των 24 χρόνων, μέχρι 3 άνω των 24 ετών, 2 ανανεώσεις ποδοσφαιριστών άνω των 24 ετών, ενώ χάνουν και το 20% των εσόδων τους απ' τα τηλεοπτικά.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΠΟ:

Η Επιτροπή Εφέσεων Αδειοδότησης (Ε.Ε.Α.) της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά τη σημερινή της συνεδρίαση εξέτασε τις εφέσεις των ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ ΓΑΣ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Α.Ο., ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ., ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ και Ο.Φ.Η., κατά των αποφάσεων του Πρωτοβάθμιου Οργάνου Αδειοδότησης.

Έκανε δεκτές τις εφέσεις και χορήγησε την άδεια συμμετοχής στις διοργανώσεις περιόδου 2014-2015 στις ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ ΓΑΣ, Ο.Φ.Η., ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Α.Ο. και ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
Δεν έκανε δεκτή την έφεση και δεν χορήγησε άδεια συμμετοχής στις διοργανώσεις περιόδου 2014-2015 στην ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966.
Απέρριψε ως απαράδεκτη την έφεση της ΠΑΕ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.

sport-fm.gr

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε παραπάνω. 20% από τα τηλεοπτικά δεν είναι και ψίχουλα, ειδικά τέτοιες εποχές. Είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #269 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 09:56 »
Η μόνη περίπτωση να παίρναμε άδεια ήταν μόνο αν υπήρχε πολιτική παρέμβαση. Με καθαρά οικονομικά κριτήρια δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο να πάρουμε άδεια. Για τα οικονομικά της ΠΑΕ τα έχουμε χιλιογράψει από πέρσι άλλα κι από την δημοσίευση του τελευταίου ισολογισμού.
'Όποιος δεν καταλάβαινε τι γράφαμε ή ήθελε να πιστεύει άλλα, σήμερα προσγειώθηκε στην πραγματικότητα.
Ο κ. Χριστοβασίλης, ως μη ικανός θα πρέπει να αποχωρίσει από την ΠΑΕ.
Δυστυχώς είναι λίγος για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.
Εκτός κι αν μένει για να βγάζει "τα προς το ζην"

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #270 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 09:58 »
Ο κοσμος του ΠΑΣ πρεπει να παρει την κατασταση στα χερια του.
Γραφοντας στο ιντερνετ δεν γινεται τιποτε. Πρεπει να βρουμε εναν τροπο να αντιδρασουμε. Εγω αυτο πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #271 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 10:50 »
Γεια σας ρε μάγκες μετά από πολύ καιρό!
Σαν το λύκο, που χαίρεται στην αναμπουμπούλα, ε, κάπως έτσι κι εγώ...

Ίσως και να είμαι ο μοναδικός που χαίρεται σ' αυτή τη φάση, α; Υπάρχετε άλλοι ρε;

Χαίρομαι λοιπόν, γιατί το τοπίο ξεβρωμίζει ψίχα-ψίχα... Σαν την ήρα από το σιτάρ', άλλοι θα παν από δώγιας και οι υπόλοιποι θα παν από κείγιας,
εκεί που πρέπει δλδής. Πω, πω κατ' στενοχώριες από Γιάνν'να μεριά...δεν μιλιούνται ρε παιδί μου, αρχίζουν και τους τη λένε και κάποιοι θκοι τς πλέον!

Έχω το φίλο μου τον ... που μ' λέει, θες δλδής στν β' ή στν γ' και όχι σούπερκλίγκα;
Ναι ρε φίλε τ΄απαντάω...χίλιες φορές εκεί, παρά με τον Χ. στην κλίγκα!

Λοιπόν, πολύ χάρκα με την εξέλιξη, όσο κι αν μου την πουν μερκοί-μερκοί... Μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει και φέγγει σγα-σγα!

This is the dawning of the age of Aquarius" https://www.youtube.com/watch?v=37s6nPeclX0", που λέγαμαν πιο παλιά!

Καιρός φέρνει τα λάχανα, καιρός τα παραγούλια... ή αλλιώς Χοντρέ κρύψου... επίκειται τσάκισμα παϊδιών!

Και άργησε εδώ που τα λέμε...

Bάλτε και λίγο VIC "
" ρε καλόπαιδα να πάρετε τα πάνω σας ρε... άειντε ξυπνήστε... ήρθε το dawning!!!




Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #272 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 11:01 »
Έχω την αίσθηση ότι ήξερε ότι δεν θα έπαιρνε αδειοδότηση γι' αυτό προχώρησε σε όλες αυτές τις ανανεώσεις πρωτού να είναι αργά.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #273 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 12:04 »
Το αστειο ειναι οτι ενω εχουν περασει δωδεκα ωρες και βαλε,δεν υπαρχει ουτε ιχνος ανακοινωσης απο την ΠΑΕ......Μεχρι και περσι θελανε να μαθουνε το σκεπτικο της αποφασης ταχα μου,τωρα????????????????????????

Zηταμε βοηθεια απο dreven για ερωτηση πολαπλων απαντησεων.....


p.s Μαλιστα μαθαμε απο περσι οτι το ανοιγμα τς ΠΑΕ ειναι 1 μυριο,φετος στις αρχες του πρωταθληματος ακυστηκε για 1.300.000,μετα τα τελευταια δεδομενα ειχε ακουστει ο πως ο αριθμος φτανει στο 1.500.000 και τωρα με βαση  τα λεγομενα του Γιαννακη 2 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ........ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 03 Μάι 2014 12:14 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #274 στις: Σαβ 03 Μάι 2014 12:07 »
Παράθεση από: super-fm.gr
Θέμα ανοργανωσιάς
Σάββατο, 03 Μάιος 2014 10:59

Από όσα στοιχεία του φακέλου του ΠΑΣ Γιάννινα έχουμε τη δυνατότητα να μαθαίνουμε, είτε μέσω των ισολογισμών είτε μέσω των διαρροών είτε από το καθημερινό ρεπορτάζ, προκύπτει ότι η περίπτωση της μη αδειοδότησής του είναι μια ξεχωριστή περίπτωση και ίσως και μοναδική, γιατί δεν έχουμε μια ομάδα που δεν ξέρει που χρωστάει και πόσα, αλλά έχουμε μία περίπτωση ανοργανωσιάς, προχειρότητας και τσαπατσουλιάς.

Υπάρχουν ομάδες με δεκάδες προσφυγές και χρέη δεκάδων εκατομμυρίων, που όμως αδειοδοτήθηκαν κανονικά κι έχουμε και την περίπτωση του ΠΑΣ Γιάννινα που στα οικονομικά του έχει κάποια διαχειρίσιμα ανοίγματα, αλλά δεν μπορεί να τα διαχειριστεί σε επίπεδο παρουσίασης στα χαρτιά. Και όχι μόνο τα οικονομικά του, αλλά και πολλά ακόμα θέματα καθημερινότητας.

Χωρίς να σημαίνει ότι παίζουν οπωσδήποτε κάποιο ρόλο στη φετινή αδειοδότηση, θα αναφέρουμε ορισμένα χαρακτηριστικά δείγματα αυτής της ανοργανωσιάς.

-Έρχεται ινκόγκνιτο ο Δημητρίου στα Ιωάννινα να ελέγξει το γήπεδο και δεν κινητοποιείται όλος ο μηχανισμός του ΠΑΣ Γιάννινα για να υπάρξουν δύο κρεβάτια στα ιατρεία και 5 καρέκλες στα αποδυτήρια. Δεν του δείχνουν το ΠΕΑΚΙ.

-Αποχωρούν προπονητές και δεν δηλώνουν εγκαίρως τη λύση της σύμβασης.

-Δεν φροντίζουν εγκαίρως να δουν τι πτυχία πρέπει να έχουν οι προπονητές των υποδομών και τρέχουν τελευταία στιγμή.

-Δεν φροντίζουν να λύσουν εγκαίρως το θέμα των τροφείων του Οικονόμου.

-Επί 3 χρόνια ταλαιπωρείται ο ΠΑΣ Γιάννινα από τη μία προσφυγή του Ντεμόλ! Που να είχε να διαχειριστεί δηλαδή 30 και 40 που έχουν άλλοι;

-Συστήνουν μια εταιρία και βάζουν λάθος τα ποσοστά των μετόχων.

-Ψάχνονται σε ποιον κωδικό θα περάσουν τι.

-Γνωρίζουν ότι το άνοιγμα των 2 εκ. που έχουν στο πλάνο βιωσιμότητας καλύπτεται είτε με αύξηση Μ/Κ, είτε ολοκληρωμένες πωλήσεις παικτών είτε με εγγυητική είτε με δάνειο εγκεκριμένο και τελικά πάνε μ' ένα χαρτί ότι μπορεί να πάρουν δάνειο.

-Πέρυσι έχασαν την εμπρόθεσμη ενημερότητα και τους ξέφυγαν 6 ιδιωτικά συμφωνητικά, που ήταν φυσικό να τα διεκδικήσουν εκείνοι που τα συνήψαν.

Δεν συμπεριλαμβάνονται όλα τα παραπάνω στις ελλείψεις του φετινού φακέλου, ούτε παίζουν όλα τον ίδιο ρόλο, αλλά είναι προβλήματα που κατά καιρούς έχουν παρουσιαστεί και δείχνουν την απουσία εξειδικευμένων ανθρώπων που θα διαχειριστούν αυτόν τον όγκο δουλειάς.

Καλή η προσπάθεια όλων να συμβάλλουν στην προσπάθεια, αλλά χωρίς οργανωμένο λογιστήριο και ανθρώπους που θα ξέρουν ακόμα και τα «πορτοπαράθυρα» των Νόμων, δεν κάνεις τίποτα. Ο Παναθηναϊκός σύστησε offshore και πέρασε «αεράτος». Είναι δυνατόν να μη βρίσκει λύσεις ο ΠΑΣ;

Ο Χριστοβασίλης μπορεί να ξέρει να στήνει μία αξιόμαχη ομάδα, αλλά απογοήτευσε και φέτος με το θέμα της άδειας και πληγώθηκε ακόμα πιο σοβαρά το πρεστίζ του ίδιου και του ΠΑΣ Γιάννινα. Επιβάλλεται να αλλάξει ρότα, γιατί έπιασε βράχια και αντί να κάνει όπισθεν συνεχίζει να γκαζώνει ευθεία...

 

Υ.Γ: Πάλι καλά που είχε προνοήσει να ανανεώσει τα συμβόλαια από πέρυσι, γιατί φέτος θα μιλούσαμε για κατάρρευση και σίγουρο υποβιβασμό.

 

Του Γιάννη Γιαννάκη
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.