Αποστολέας Θέμα: Αδειοδότηση 2014  (Αναγνώστηκε 123166 φορές)

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Μην είστε αρνητικοί ρε, έκανε η παε μία σωστή κίνηση και κατήγγειλε τους συνεργάτες της, βγάζοντας και ανακοίνωση που τόσο καιρό ζητούσαν όλοι.

Τώρα που πήρε φόρα, κι αφού παρακολουθεί τα πάντα κι είναι πάντα ενήμερη, λογικά θα βγάλει σήμερα κιόλας και μία για την Βόμβα Σιούλα! 
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #351 στις: Τρι 06 Μάι 2014 17:30 »
Tσεπωμα και στημενα ματς.???????

Προσθεου ο τενεκες μας δεν κανει τετοια πραγματα.....Επεσα απο τα συνεφα

Αρε @@@@@ που θελει


Πλεον ειμαι σιγουρος πως θα μπλεξουμε για τα καλα με τον @@@@@@......Δεν το κουναει ο ξεφτιλας ρουπι απο την ΠΑΕ!!


« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 06 Μάι 2014 17:33 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #352 στις: Τρι 06 Μάι 2014 17:32 »
Η βρωμιά και η σαπίλα του όλου συστήματος των αδειοδοτήσεων αρχίζει απ' τη στιγμή που η ποινή για τις ομάδες που δεν αδειοδοτούνται μετατράπηκε από υποβιβασμό σε περιορισμό μεταγραφών.
Αυτό είναι το πρώτο και μεγαλύτερο, κατά τη γνώμη μου, σκάνδαλο πάνω στο οποίο χτίστηκε και χτίζεται ένα σαθρό οικοδόμημα, δήθεν ευρωπαϊκών προδιαγραφών και κανονισμών, υλοποιημένο όμως με ελληνικά πασαλείματα, αδιαφανείς διαδικασίες και πελατειακές σχέσεις.

Το πιο σωστό και αδιαμφισβήτητο θα ήταν, τουλάχιστον για τις ομάδες στις θέσεις 1 - 5, οι φάκελοί τους να πηγαίνουν κατευθείαν στην ΟΥΕΦΑ, η οποία και να αποφαίνεται σύμφωνα με τα κριτήρια που η ίδια θέτει για την καταλληλότητα ή μη των ομάδων.
Για τις υπόλοιπες ΠΑΕ να υπάρχουν προσαρμοσμένες στην ελληνική οικονομική πραγματικότητα προϋποθέσεις και όποια εταιρία αδυνατεί να φανεί συνεπής σε κάποια απ' αυτές, να υποβιβάζεται.

Μόνο μ' ένα τέτοιο σύστημα θα ιδρώσει το αυτί των παραγόντων που φυτοζωούν(ή σκοπεύουν να το κάνουν, αν δεν το έχουν κάνει ήδη...) τις εταιρίες τους, ενίοτε και παρασιτικά σε ισχυρότερες απ' αυτές οικονομικά, και θα αρχίσουν να ανταπεξέρχονται πιο ουσιαστικά στις υποχρεώσεις τους.

Από εκεί θα έπρεπε να ξεκινήσει(...ίσως και να τελειώσει!) η συζήτηση για τη λεγόμενη "υποβάθμιση του προϊόντος" απ' τους εμπλεκόμενους φορείς(Νόβα, ΟΠΑΠ, ΣΛ, ΕΠΟ).


Όσο για τα του οίκου μας, το γεγονός που θα προβλημάτιζε έναν ουδέτερο παρατηρητή ήταν η "υπερασπιστική γραμμή" της ΠΑΕ και των "κύκλων" της.
Όταν, για παράδειγμα, το πρώτο επιχείρημα που ακούγεται μετά την απόρριψη της έφεσης του ΠΑΣ και την δικαίωση των υπολοίπων απορριφθέντων απ' την πρωτοβάθμια επιτροπή, είναι ότι "μόνο εμείς δεν είμαστε καθαροί; Οι άλλοι έχουν κομπλέ φακέλους;" και ότι "ο Δημητρίου έχει προσωπικό κόμπλεξ(!) με τον ΠΑΣ", καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει ουσιαστική βάση επιχειρημάτων πάνω στην οποία μπορεί να πατήσει η ΠΑΕ για να περισώσει έστω λίγη απ' τη φήμη της, τουλάχιστον απέναντι στην τοπική κοινωνία.

Στα αυτιά μου ακούγεται εντελώς γελοίο το επιχείρημα ότι ενώ η επιτροπή ζητάει ΑΜΚ ή δάνειο ή εγγυητική με αντίστοιχο ποσό μετρητών κατατεθειμένα σε λογαριασμό, εμείς πάμε με ένα χαρτί(!) που λέει ότι μπορούμε να πάρουμε δάνειο, εφόσον το χρειαστούμε!
Και επιστέγασμα σ' αυτό, ότι ο Δημητρίου μπορούσε, αν ήθελε, να το δεχτεί και δεν το δέχτηκε!

"Αν υποψιαστώ πως η προσφυγή Ντεμόλ μας στέρησε και τη φετινή αδειοδότηση, θα πεθάνω!", θα μπορούσε να λέει η χήρα στους 10 μικρούς Μήτσους.
Και εδώ το επιχείρημα των "κύκλων" δεν ήταν ότι δεν χρωστάμε στο Ντε Μολ ή ότι αυτό το ποσό έχει ρυθμιστεί, αλλά ότι δεν έχει τελεσιδικήσει η απόφαση!
Με τα εντελώς φτωχά νομικά που είμαι σε θέση να γνωρίζω, πιο τελεσίδικη απόφαση απ' αυτή του ΚΑΣ δεν υπάρχει! Πώς διάολο να κάνει κάποιος έφεση στο ΚΑΣ; Έφεση στην έφεση;

Άλλο ένα θέμα που αναδείχτηκε είναι το θέμα των τροφείων της μεταγραφής του Οικονόμου. Ένα θέμα το οποίο έπρεπε να είχε χρησιμοποιηθεί υπέρ της ΠΑΕ για λόγους μάρκετινγκ, εν τη γεννέσει του. Πως; Τα χρήματα που απαιτούνταν για τροφεία να τα δώσει η ΠΑΕ στις ενδιαφερόμενες ομάδες(νομίζω Πωγωνάτος και ΑΟ Γιάννενα) σε μια πανηγυρική τελετή με σύσφιξη σχέσεων των δύο σωματείων, με πλακέτες, βραβεύσεις και ανοιχτό παράθυρο συνεργασίας για αξιοποίηση ταλέντων της περιοχής και ακόμη χρήση εγκαταστάσεων(αν υπάρχουν) των δύο ομάδων απ' τον ΠΑΣ, εφόσον χρειαστεί, ένα θέμα που μας "πονάει" αρκετά.
Και η απάντησή είναι ότι δεν διεκδικήθηκαν τα τροφεία απ' αυτές τις ομάδες και διεκδίκησε ο Ερασιτέχνης, που δεν δικαιούται. Τι να πεις...

Τέλος, αν δεν πήραμε αδειοδότηση επειδή τα αποδυτήρια δεν είχαν κρεβάτια μασάζ, τον απαιτούμενο αριθμό καθισμάτων και το γήπεδο ήταν 30 πόντους μικρότερο απ' το προβλεπόμενο, εγώ καταλογίζω ευθύνες στους γνωστούς-αγνώστους κύκλους της ΠΑΕ, που επί Κούγια καθάριζαν το γήπεδο απ' τα χιόνια και επί Χριστοβασίλη δε μπορούν να ζωγραφίσουν 2 γραμμές με ασβέστη και να κουβαλήσουν 2 κρεβάτια και 2 καρέκλες.  8)

Αυτά τα ολίγα.
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #353 στις: Τρι 06 Μάι 2014 17:43 »
δηλαδη ουσιατικα η ΠΑΕ αδειαζει τη Λεσχη....

για να δουμε τι εχει να πει η Λαισχη(πιο σωστο ετσι)

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #354 στις: Τρι 06 Μάι 2014 17:50 »



    Η ανακοίνωση αποτελεί τη λεγόμενη τακτική της φυγής προς τα εμπρός διά της μπούρδας. Και ο υπεύθυνος για την ανακοίνωση ονομάζεται μπουρδοβασίλης!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #355 στις: Τρι 06 Μάι 2014 18:31 »
εγω πάντως δεν βλέπω κανένα άδειασμα....ίσα - ίσα που από το ύφος της  νομίζω την γράψανε και μαζί

κατά τα άλλα συμφωνώ με chily να κανονιστεί μια ανοιχτή προς όλους συνέλευση εκτός χώρου συνδεσμου  , για να μην έχει κανένας το κόλημα οτι δεν γουστάρει τους συνδέσμους...πιστεύω θα μαζέψει πάρα πολύ κόσμο
ας το κανονίσουμε σαν pas.gr
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #356 στις: Τρι 06 Μάι 2014 19:13 »
Για την εγγυητική της τράπεζας ισχυει ετσι;Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ αμφιβολία.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #357 στις: Τρι 06 Μάι 2014 19:25 »

   Ρε παιδιά μην ψάχνετε την άσπρη μύγα εγγυητικές ντεμόλ κτλ. Μην μπαίνετε εκεί που θέλουν να μας βάλουν, στο τρυπάκι να δούμε αν έφταιγε η εγγυητική ή ο Ντεμόλ ή τα τροφεία.

   Όποιος είναι καθαρός ανοίγει φάκελο. Τα άλλα είναι για τους άλλους!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #358 στις: Τρι 06 Μάι 2014 19:41 »
Γιατί σε (ξαν)αφήκαν ζν ίδια τάξη ζαγάρ;
Καλά Αρχαία τς γάμσα 20 έγραψα!

Ωρέ σιέμο γιατί σ' αφήκαν ρωτάω...
Αμα να πεις Μαθματκά π' είχα δυσκολίες πέρσι, 18 μόβαλε! Τον έσκσα!

Ρε σιαπέρα που κόπκες σε ρωτάω...
Κι όσα λεν μερικοί ότι κόπκα απ τ Γυμναστική και τα Θρησευτικά να ξέρς τριάρια κόβουν οι πούσδες γιατί δε με χωνεύουν, 15άρια είχα εκεί!

Ρε γκόρε που σε κόψανε και γιατί πε μ.
Να ξέρς εμένα κανονκά έπρεπε να με περάσουν γιατί πέρασε κι ο Τζίμης πούταν χειρότερος, αλλά δε με θένε εμένανε, όμως στο ίδιο σκουλείο θα πάω εγώ, έτς για να τς σκάω. Αι φέω τώρα τα λέμε ...τχρόν.


Στου κουφού τη πόρτα πάρ' τη πόρτα και κοπάνα τ στο κεφάλι τ

Υ.Γ.
Μπακ το σκότωσες το κνούπ τελικά, μόμνε η απορία?

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #359 στις: Τρι 06 Μάι 2014 23:21 »
1)

αντβοκάτος: Δεν κρατηθήκατε στα Γιάννινα....και ο μπλε μπαρμπαστρούμφ και ένα απο τα κακέκτυπα γεννόσημα του Γκαίμπελς κελαηδίσανε......και γελάει η Ελλάδα φυσικά....

1 Στην ψυχιατρική αυτο καλείται ¨μανία καταδίωξης¨....

αντβοκάτος: Δωστε ιατρικη ερμηνεια γιατρε...αδυνατω

1  Kαι η δική μου επιστήμη το ίδιο....

2  Υπαρχουν κ χειροτερα!Γελαμε κ με αλλους...εκτος Ιωαννινων...μην αγχεστε....



2)

αντβοκάτος: Αυτά να συμβουλεύετε και στον πρόεδρο. Ό, τι γράφετε και στην ανακοίνωση....Ότι εμείς ήμαστε σε όλα εντάξει, αλλά δεν ξέρουμε τι γίνεται. Δεν καταλαβαίνουμε τι συμβαίνει. Δεν μπορούμε να εντοπίσουμε το λάθος....Μας κυνηγάει ο θεός, Μαγικές Δυνάμεις του Βουνού και τα χόμπιτ. Να ξέρετε όμως...Έτσι να πάτε και του χρόνου... Με τον ίδιο φάκελλο...όπως και φέτος. Ετοιμάστε από τώρα την ανακοίνωση για του χρόνου. Η καλύτερα κάντε την σημερινή ανακοίνωση copy paste.....

3 like για το σχολιο, οχι για την ανακοίνωση. Μεγάλες αλήθειες

4 Κάποιο λάκο έχει η φάβα. και είναι κρίμα για την ομάδα..

5  peite mas thn alh8eia posa xristaei????

αντβοκάτος: Δεν θα πάρετε απάντηση σε καμμιά τέτοια ερώτηση από μενα

5 tosa polla xrostaei????

αντβοκάτος: Δεν σας είπα ΤΙΠΟΤΕ....μη βάζετε λόγια...σας είπα ότι δεν θα μάθετε από μένα τίποτε για τον φάκελο......ΤΕΛΟΣ

5 jerete ti ginete peste kai se mas
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #360 στις: Τετ 07 Μάι 2014 02:03 »
Παράθεση από: cataskoposgr.blogspot.gr/
Πού πήγαν τα λεφτά του ΠΑΣ;

Βαρεθήκαμε να ακούμε για επιχειρηματίες που καταστράφηκαν από την ημέρα που μπήκαν στο ποδόσφαιρο. Ναι, υπήρξαν και τέτοιοι. Ενδεχομένως και να υπάρχουν ακόμα ρομαντικοί , εραστές της μπάλας και της ομάδας, την οποία υπηρετούν… Οι περισσότεροι πρόεδροι όμως βγάζουν κέρδη από την ενασχόληση τους με το ποδόσφαιρο. Ο Γιώργος Χριστοβασίλης αποτελεί το πλέον χαρακτηριστικό παράδειγμα!!! Για 3η σερί χρονιά η ομάδα του Χριστοβασίλη, ο ΠΑΣ Γιάννινα κόπηκε στις εξετάσεις της επιτροπής Αδειοδοτήσεων. Με μικρότερο κόστος σε σύγκριση με την προηγούμενη σεζόν, όταν Ο «Αγιαξ της Ηπείρου» έχασε το Ευρωπαϊκό εισιτήριο, το οποίο κέρδισε μέσα στα γήπεδα, άλλα η ουσία παρέμεινε η ίδια. Ο φάκελος του ΠΑΣ αποδείχτηκε ελλιπής. Κόντρα σε όσα έλεγε δεξιά και αριστερά ο Χριστοβασίλης. «Έχουμε εξασφαλίσει την άδεια», διαβεβαίωνε τους πάντες ο Χριστοβασίλης. Ακόμα και τους στενούς συνεργάτες του. Μεταξύ άλλων και τους προπονητές που πέρασαν από τον πάγκο του ΠΑΣ. Ο Γιάννης Χριστόπουλος αποχώρησε όταν αντιλήφθηκε ότι η άδεια εξελισσόταν σε όνειρο θερινής νυκτός. Αλλά ο Χριστοβασίλης επέμενε στο ίδιο μήκος κύματος. Ο Γιάννης Πετράκης τον πίστεψε, αλλά όχι πώς είχε και ιδιαίτερο πρόβλημα… Έχει μάθει ο Κρητικός τεχνικός να συμβιώνει με τα προβλήματα, να συμβιβάζεται μαζί τους και να αναζητάει τις λύσεις τους… Αλλά το ζητούμενο στον ΠΑΣ δεν είναι η στάση του κάθε προπονητή. Άλλα πράγματα γεννούν ερωτηματικά. Με κυριότερο όλων: πού πάνε τα χρήματα του ΠΑΣ; Με πρόχειρους υπολογισμούς, τα έσοδα του ΠΑΣ την τελευταία τριετία άγγιξαν τα 10 εκατ. ευρώ! Αναφερόμαστε μόνο στα τηλεοπτικά και εμπορικά δικαιώματα. Ο μέσος όρος για τη σύμβαση με τη NOVA ανέρχεται στα 2,5 εκατ. ευρώ ετησίας διότι μέσα στην τριετία οι Γιαννιώτες είχαν και τη συμμετοχή τους στα play off. Άρα, με συνοπτικές διαδικασίες φτάνουμε στα 7,5 εκατ. ευρώ! Από ‘κει και πέρα, πάνω από 1,5 εκατ. ευρώ είναι τα έσοδα από χορηγίες για το σύνολο της τριετίας, με αιχμή φυσικά την ΟΠΑΠ Α.Ε. Φτάνουμε αισίως στα 9 εκατ. ευρώ! Υπήρξαν, βέβαια, και άλλες εμπορικές συμφωνίες που συνολικά, μαζί με τα εισιτήρια ανεβάζουν τα έσοδα στα 10 εκατ. ευρώ. Να προσθέσουμε και 1 εκατ. ευρώ από την πώληση του Μάριου Οικονόμου στην Κάλιαρι, του Τόμας Ντε Βινσέντι στον Ολυμπιακό και του Δημήτρη Κολοβέτσιου στην ΑΕΚ! Πού πήγαν τα λεφτά από τη στιγμή που η ομάδα της Ηπείρου απέτυχε να πάρει άδεια από την αρμόδια Επιτροπή της ΕΠΟ με συνέπεια τον περιορισμό των μεταγραφικών επενδύσεών της; Είναι η εύλογη απορία που έχουν όλοι στα Γιάννινα!.. Την απάντηση, όμως, γνωρίζει μόνο ο Χριστοβασίλης…


Αποσυνδεδεμένος PASkal

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 405
    • Προφίλ
Παοκ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #361 στις: Τετ 07 Μάι 2014 02:26 »
Ρε σεις μονο εμενα μου περναει απ το μυαλο οτι τις ανακοινωσεις της Παε ειδικα οταν δυσκολευουν τα πραγματα τις γραφουν οι βαγιερος??
our life always in blue and white...

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #362 στις: Τετ 07 Μάι 2014 03:49 »



    Που πήγαν και όχι αν υπάρχουν λεφτά είναι το ερώτημα που πρέπει να μας απασχολεί όλους και σωστά τίθεται από το cataskoposgr.blogspot.gr/. 
   Και για να επανέλθω στις απαντήσεις αρκετών περί παντελιονάσματος και στο post μου, « Απάντηση #334, μήπως λέω μήπως το που πήγαν τα λεφτά έχει να κάνει και με τη μη αδειοδότησή μας; Υπάρχει άραγε συσχέτιση μεταξύ αυτών των δύο; Ξέρεις κανείς νομικολογιστικά να απαντήσει;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος gilas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Παοκ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #363 στις: Τετ 07 Μάι 2014 08:57 »
Ρε σεις μονο εμενα μου περναει απ το μυαλο οτι τις ανακοινωσεις της Παε ειδικα οταν δυσκολευουν τα πραγματα τις γραφουν οι βαγιερος??

Φιλε μου δεν σου περναει μονο εσενα απ'το μυαλο και εμενα να σου πω την αμαρτια μου με βασανιζει ωρες ωρες αυτή η απορια,

αυτή η διαστροφή  μου τρυπαει το μυαλο ''μωρε λες να εχει καμια σχεση ο καρυτσας με τον striker?? %-| %-|

Πού `σαι Θανάση ήθελα να σ’ αντάμωνα Η γρουσουζιά να σπάσει

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Παοκ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #364 στις: Τετ 07 Μάι 2014 09:53 »

Φιλε μου δεν σου περναει μονο εσενα απ'το μυαλο και εμενα να σου πω την αμαρτια μου με βασανιζει ωρες ωρες αυτή η απορια,

αυτή η διαστροφή  μου τρυπαει το μυαλο ''μωρε λες να εχει καμια σχεση ο καρυτσας με τον striker?? %-| %-|
[/quote]


για αυτό και χάθηκε πλέον απο το forum της λέσχης;;;δεν έχει χρόνο να γράφει και στα δυο...
πάντως τελικά είχα δίκιο...dreven η ανακοίνωση της παε δεν είχε σκοπό να θίξει τις καλές σχέσης διοίκησης-παραδιοίκησης...
για όλα φταίει ο Μυριούνης , η οικονομική κρίση της χώρας και το τραπεζικό σύστημα σύμφωνα με τον αρχιεπίσκοπο... και παλιοχωριατάκια του pas.gr τι θέλετε τον φάκελο;700 σελίδες ποιος θα κάτσει να διαβάσει;

η παε θα είναι στο πρωτάθλημα και λέσχη στη συγκυβέρνηση
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #365 στις: Τετ 07 Μάι 2014 11:00 »
Το ξέρω ρε παιδιά, πλάκα τς κάνω γιατί είναι μπιτ μπανταλά(κι ας φτάσαν τα 50 χρόνια-για 5χρονα μοιάζουν), είναι πανεύκολο από δικά τς γραφόμενα με δική τους τεχνική, να τα κάνεις να φαίνονται μλκες*  :P

Απ όταν διώξαν με τσαμπουκά γραφείο τύπου και δικηγόρο είναι φανερό ποιοί γράφουν και τς μπανταλές ανακοινώσεις λογίδρια για τς "εχθρούς" τς ΑΜΟ, όπως και τι ισχύει με την "ενημέρωση" και τις σχέσεις παε με τα δημοσιογράφα στην πόλη  ;)

Ο δε προεδρεύων κλόουν παιδικών πάρτυ με μπαλονάκια, έχει τόση πολλή δουλειά που χάθκε κι απ τα ερτζιανά όπου παρίστανε τον αντικειμενικό σχολιαστή μαζί με τον σουπεργκουφάκη και τον μπανταλέγκα, και που μαζί στρογγύλευαν την κατάσταση, κράζαν τς "εχθροί" και γλύφαν την αρχή  :stop:

Πού πήγαν τα λεφτά του ΠΑΣ;

Η ερώτηση είναι παγίδα  ::)
Μόνος του έλεγε στις συνεντεύξεις πέρυσι ότι επί Χριστόπουλου είχαμε 1.5εκ μπάτζετ και ότι πηγαίναμε για χαμηλότερο.
Αντε πες δυό χρονιές, 3εκ σύνολο. Η διαφορά είναι 7εκ. Ασε που μπορεί να είναι και περισσότερα..
7εκ μπάτζετ τη χρονιά των Ζαϊρίδων δεν είχε, κι αν πουν ότι ξεπλήρωσε παλιά χρέη με αυτά, υπάρχει ο κίνδυνος να τς πουν:
α) μα καλά, εσείς δεν βγάζατε μλκα όποιον έλεγε ότι έχει 5-7εκ χρέη και σκούζατε δεξιά αριστερά ότι αυτά τα λεν οι εχθροί;
και
β) οκ, κάνατε κωλοτούμπα τώρα, αντε, πείτε μας τότε τι εκανε τα κέρδη των ακόμα παλιότερων χρονιών αφού δεν πλήρωνε, που κι αυτά πολλά ήταν, ειδικά την 1η χρονιά στην Α'
Για αυτό τα συμβουλεύω να κάνουν την κορόϊδα πως δεν είδαν κλπ, όπως τα συμβουλεύω το ίδιο και για λεφτά που λέει ο Σιούλας με τη Βόμβα  :joker:


*Να, ξανά, κι άλλο παράδειγμα, τα χώνει ο αντβοκάτος στον μπλε μπαρμπαστρούμφ ότι με αυτά που κάνει καταστρέφει τον πρόεδρο και ως απάντηση ακολουθεί αυτό..

//μπλε μπαρμπαστρούμφ: Είναι πράγματι πολύ λυπηρό όταν κάποιος εργαζόμενος τον σταματάει ο εργοδότης του από τη δουλειά, λόγω προφανούς ανικανότητας, να μην σέβεται τα χρήματα που έπαιρνε, (μάλιστα χωρίς να τα αξίζει) και να λοιδορεί τον εργοδότη του εκ των υστέρων...
Η απόλυτη κατάντια....//


Οπου παραδέχεται το χαμένο ΟΤΙ του καταλογίζουν οι οχτροί, ότι δλδ, πρόεδρος στον ΠΑΣ, είναι......αυτός!!! 8)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #366 στις: Τετ 07 Μάι 2014 13:55 »
Δωστε του Χριστοβασιλη το βραβειο του  του πιο μαγου  προεδρου που περασε ever απο ΠΑΣ.......Ο Χρηστιδης πραγματικα θα ζηλευε


Καταφερε ο μπαγασας με τα ταχυδακτυλουργικα του να εξαφανισει κατι μυρια ευρω..

Τi να μας πει το γατακι  ο Dynamo με τα φραγκοδιφραγκα του

http://youtu.be/6o48P0H7PP0
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #367 στις: Τετ 07 Μάι 2014 15:37 »
Πανηγυρισμοί για την άνοδο του ΠΑΣ στη Super League
Μπορει να μελαγχολησετε με το βιντεο που ειναι σε καλες στιγμες απο περυσι κοντα τετοιες μερες, αλλα για δειτε παραταξη τα κουστουμια της επιτυχιας πισω απο τον προεδρο πρωτο τραπεζι πιστα στη φιεστα και δωστου χειροκροτημα και λεζαντα...

Σημερα;

Και καλα ο προεδρος... εκανε πως μιλησε...

Τα ιδια κουστουμια αλλα της αποτυχιας πια, που ειντα να πουν κατι για το κακο που μας βρηκε σημερα;

Για οσα λεγονται και γραφονται, εστω τωρα αφου ολη τη χρονια ουτε λεγαν, ουτε καναν τιποτα... εκτος της διαιτησιας και του ''αδικου'';

Δεν τα ηξεραν και παρεμεναν στα ποστα ή τα ηξεραν τα κρυβαν και παρεμεναν;

Θα παρουν θεση, θα διαχωρισουν τη θεση τους, θα πουν στον κοσμο καμμια σταρατη κουβεντα  εστω τωρα ή θα συνεχισουν να κρυβονται στο κακο που μας βρηκε απο τον κοσμο;

Γιατι δεν αντιμετωπιζουν τον κοσμο στα δυσκολα;

Ειναι μονο για τα ευκολα και για τα αξιωματα στην ΠΑΕ και στον τοπο;

Αμ δεν γινεται ετσι η δουλεια παληκαρια, αλλαζουν οι εποχες...

Μιληστε παληκαρια, οχι μονο ψηφιστε μας, μιληστε μας!!!

Υ.Γ: Για ακουστε εκει περα τι λεει ο προεδρος στα ογιος-ογιος οε οε οε, πηραμε διαζυγιο για το καλο λεει και παει γονα και το παλαμακι;


http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=536.msg9882#msg9882


Το ερώτημα αυτό από τα κουστούμια στο πάλκο, παρέμεινε από 23 Απρ 2010 αναπάντητο.

Οπως αναπάντητα έμειναν από τα κουστούμια αυτά και πολλά παρόμοια ερωτήματα που ακολούθησαν τα επόμενα χρόνια..

Τόσα χρόνια μετά και ...τα ίδια κουστούμια απόλυτης στήριξης και συνεργασίας... επιλέγουν και ΠΑΛΙ, μπροστά στο ΑΘΛΙΟ σήμερα και στο ΜΟΙΡΑΙΟ αύριο, τη σιωπή.

Ως ΔΙΑΡΚΩΣ ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ, προφανώς θεωρούν καλύτερο να τους "μείνει" εντελώς η ομάδα στα χέρια τους και να χύνουν μετά κροκοδείλια δάκρυα...
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #368 στις: Τετ 07 Μάι 2014 16:02 »
Βλέποντας τους κύκλους μάλλον η ανακοίνωση βγήκε για τον Μυριούνη και για το pas.gr.Για τον έναν δηλαδή που γράφει με 3545 νίκια όπως λένε οι κύκλοι.
success story...
Ακόμα να μας πει η ΠΑΕ τι φταίει.Έχουμε την γνώμη των κύκλων.Τόσο ντροπαλοί είναι με τον φάκελο και τον έχουν κρυφό;Αυτόν τον τέλειο και αψεγάδιαστο φάκελο.
Δεν βρέχει στα Γιάννενα.Το φτύσιμο που πέφτει είναι.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Παράθεση από: passports.gr
Τα σημερινά Σχολιανά χωρίζονται σε δυο ενότητες. Στην πρώτη θα γίνουν σχόλια για τα αθλητικά τεκταινόμενα και στη δεύτερη, λόγω των εκλογών, καυστικά σχόλια γι’ αυτές.

Ξεκινάμε φίλοι μου με το μεγάλο θέμα των ημερών. Ο ΠΑΣ για τρίτη συνεχή χρονιά δεν κατάφερε να εξασφαλίσει την περίφημη αδειοδότηση. Για άλλη μια φορά η ΠΑΕ κατάφερε να δείξει το μεγαλείο της και να εκνευρίσει σε μέγιστο βαθμό όλη τη φίλαθλη αθλητική κοινωνία της πόλης.

Η διοίκηση Χριστοβασίλη απέδειξε περίτρανα ότι δεν μπορεί να διοικήσει μια ομάδα για την οποία οι φίλαθλοί της έχουν μεγάλα και πραγματοποιήσιμα όνειρα. Έχω την αίσθηση ότι αυτή η διοίκηση έκλεισε δραματικά τον κύκλο της. Τίθεται λοιπόν ένα μεγάλο και σοβαρό ερώτημα: ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΔΟΧΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ; Ποιος μπορεί να δώσει απάντηση σε αυτό το ερώτημα;

Πρώτα-πρώτα, λέω εγώ, ο πρόεδρος. Να ψάξει να βρει διάδοχη κατάσταση. Πριν του πάρει η κότα το ψωμί απ’ το χέρι. Κατά δεύτερον, οι φορείς της πόλης (μια γνωστή παλιά συνταγή η οποία έπαιξε κατά καιρούς διάφορους ρόλους στην ομάδα, θετικούς ή αρνητικούς). Δήμαρχοι, Περιφερειάρχες, Κοινοτάρχες, αγροφύλακες και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις. Όλες αυτές οι δυνάμεις, πέριξ της Ιερουσαλήμ, τις πιο πολλές φορές έτρωγαν από τις σάρκες της ομάδας.

Όλοι οι φίλαθλοι που αγαπούν τον ΠΑΣ θέλουν αλλαγή. Φωνάζουν, γκρινιάζουν και ζητούν να αλλάξει η κατάσταση. Ποιος, όμως, φίλοι μου θα βγάλει το χοντρό φίδι από την τρύπα; Κάποιοι άνθρωποι ξεκίνησαν να χτυπούν με τα τόξα τους, όμως αυτοί δεν μπορούν, πέρα από τους αλαλαγμούς, να αλλάξουν ουσιαστικά τα πράγματα. Υπάρχει, φίλοι μου, αλήθεια, στην πόλη ή στην περιοχή άνθρωπος, παράγοντας, επιχειρηματίας που μπορεί να πει μπαίνω μπροστά; Αποτελεί ερωτηματικό για τον Σχολιανό.

Μέσα σε αυτήν τη δίνη που επικρατεί στην ομάδα, η ΠΑΕ βγάζει μια ανακοίνωση που εν ολίγοις υποστηρίζει ότι κάποιοι (ποιοι;) κυνηγούν τον ΠΑΣ. Γνωστή συνταγή για να σβήσουν τη φωτιά που οι ίδιοι άναψαν. Φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης. Τι να πω, ντροπή και μόνο ντροπή!

Αυτοί οι ίδιοι στέρησαν από τον ΠΑΣ το όνειρο χρόνων να παίξει η ομάδα στην Ευρώπη. Αν θέλουν να κάνουν ένα μικρό καλό στην ομάδα ας σκύψουν το κεφάλι και ας τα μαζέψουν να φύγουν από την πόλη που τους φιλοξένησε, ενώ αυτοί, μέσω της ομάδας, την πρόδοσαν με τον χειρότερο τρόπο.

Ο κ. Πετράκης και το υπόλοιπο προπονητικό τιμ μέσα στον "κουρνιαχτό" των προβλημάτων συνεχίζουν να δουλεύουν στον αγωνιστικό τομέα. Κάνουν φιλικά, παρακολουθούν νεαρούς παίκτες, μιλούν με τον ερασιτέχνη ΠΑΣ.

Ο Σχολιανός το χειμώνα είχε επιλέξει από το ερασιτεχνικό πρωτάθλημα δυο-τρεις καλούς ποδοσφαιριστές. Εις εξ’ αυτών (έτσι τουλάχιστον λένε) πήγε στον ΠΑΣ. Το όνομα αυτού, Κώστας Θανάσης. Πρώτος σκόρερ της κατηγορίας με το Βελισσάριο, βρίσκοντας δίχτυα 45 φορές σε 34 αγώνες. Τώρα, ας προσέξουν ιδιαίτερα τους νεαρούς Σταμούλη και Διαμαντόπουλο από τα Σερβιανά, παίκτες-βολίδες με καλή σωματοδομή και τεχνική κατάρτιση, καθώς επίσης και το νεαρό Τζιάλλα του Βελισσαρίου.

Υπάρχουν επίσης σε μικρότερες κατηγορίες κι άλλοι παίκτες, μικροί σε ηλικία, που είναι ακατέργαστα διαμάντια. Κάποιος Σαπλαούρας των Πραμάντων κι αρκετοί ακόμα. Θεωρώ τον κ. Γεωργουλόπουλο σοβαρό άνθρωπο με πολλές γνώσεις. Έχω την εντύπωση ότι δεν κάνω λάθος, αλλά υπάρχουν οι γνωστές δυσκολίες (μανατζαραίοι εντός κι εκτός των τειχών) που ίσως να μην τον αφήσουν να κάνει τη δουλειά του.

Θα πει κανείς, ρε Σχολιανέ, τι είναι αυτά που γράφεις; Κάνεις προτάσεις σε ένα «χωριό» που καίγεται; Ναι, φίλοι μου. Ο ΠΑΣ για μας τους παλιότερους και όχι μόνο αποτελεί την ομάδα της καρδιάς μας και θέλουμε όλοι, μικροί και μεγάλοι, να έχει συνέχεια. Δύσκολο, όχι όμως ακατόρθωτο.

Οι γραμμές τούτες γράφονται με πόνο ψυχής, γιατί βλέπω ότι η φετινή χρονιά ίσως αποτελέσει προάγγελο πολλών δεινών για την αγαπημένη μας ομάδα. Πότε, Θεέ μου, θα βρει αυτή η ομάδα το δρόμο της;

Πάμε σε ένα ακόμα μεγάλο θέμα των ημερών. Δημοτικές και Περιφερειακές εκλογές και λίγο αργότερα Ευρωεκλογές. Η σχέση του Σχολιανού με την πολιτική είναι γνωστή. Με ρωτούν πολλοί φίλοι, ιδιαίτερα νεαροί, τι θα κάνουμε Σχολιανέ; Τους απαντώ, με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο, γραπτώς, γιατί τα γραπτά μένουν.

Πρώτον, στα δημοτικά πράγματα πρέπει να υπερασπίσουμε, όλοι οι Γιαννιώτες μαζί, το ρολόι της πλατείας, το κτίριο της Περιφέρειας, να μην πωληθεί η λίμνη σε κανά Εμίρη του Κατάρ, να μη γίνει κανένα ξενοδοχείο 5 αστέρων και να δώσουμε στους πολλούς φτωχούς και άστεγους της πόλης το δικαίωμα στο όνειρο και την ελπίδα. Γι’ αυτό σας καλώ να βρείτε τους αγωνιστές απ' όλα τα ψηφοδέλτια (ανάλογα τι ψηφίζει ο καθένας σας) και να τους σταυρώσετε.

Λέτε, στην Περιφέρεια, να 'ρθει μια γενναία γυναίκα από την Άρτα και να «γκρεμίσει» τον Βλάχο από το πόστο του Περιφερειάρχη; Για να δούμε... Θα αποκτήσει ιδιαίτερο ενδιαφέρον την τελευταία βδομάδα η πολιτική ζωή της πόλης μας.

Όσο για τις ευρωεκλογές, επειδή θέλω να αποτελώ μέρος της πολιτικής ιστορίας του τόπου, θα είμαι στην κάλπη της μεγάλης ανατροπής.

Υ.Γ.1: Σήμερα έκανα ένα πολύ μεγάλο λάθος. Πέταξα ένα αναμμένο τσιγάρο έξω από ένα μαγαζί και ο φίλος καταστηματάρχης μου την είπε άσχημα. Δεν ντρέπεσαι Σχολιανέ; Πετάς το τσιγάρο έξω από την πόρτα και γράφεις στα social media για πολιτισμό, κουλτούρα κλ.π.; Έφυγα με το κεφάλι κατεβασμένο.Τιμωρώ τον εαυτό μου με 20 βουρδουλιές και καλώ το νέο δήμαρχο της πόλης να μου τις ρίξει μπροστά στο ρολόι της πλατείας.

Υ.Γ.2: Ο Ντεμόλ είναι πληρωμένος; Ο Μπουχάν; Ο Πάντος; Οι φροντιστές που έφυγαν; Οι υπάλληλοι της ΠΑΕ; Οι παίκτες του φετινού ρόστερ έχουν πληρωθεί τις δόσεις των συμβολαίων τους; Η Εφορία είναι τακτοποιημένη; Το ΙΚΑ; Άνοιξε αν τολμάς, παλιοτόμαρο Δημητρίου, το φάκελο του ΠΑΣ. Να τον διαβάσουν στο λαό του ΠΑΣ οι τίμιοι στρατιώτες της ομάδας, Χριστόδουλος και λοιποί.

Υ.Γ.3: Ό,τι και να γίνει, με αυτούς ή χωρίς αυτούς, ο ΠΑΣ θα βρει το δρόμο του. Γι’ αυτό ΚΟΥΦΑΛΕΣ την ομάδα και τα μάτια σας!

Σας χαιρετώ με αγάπη και σεβασμό

ΣΧΟΛΙΑΝΟΣ
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #370 στις: Τετ 07 Μάι 2014 21:03 »
ΣΩΣΤΟΣ ο Σχολιανός.......
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #371 στις: Τετ 07 Μάι 2014 22:18 »
ποσο δικιο εχεις σχολιανε..

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #372 στις: Τετ 07 Μάι 2014 23:39 »
epirusday.gr
Παράθεση
Για την πολύκροτη υπόθεση του παιδιάτρου που κατηγορείται για κατοχή υλικού παιδικής πορνογραφίας, το σκεπτικό της απόφασης για την μη προφυλάκισή του, αλλά και για τη μεγάλη του ποδοσφαιρική αγάπη, τον ΠΑΣ Γιάννενα, τοποθετήθηκε ο Αλέξης Κούγιας μιλώντας αποκλειστικά στον δημοσιογράφο Δημήτρη Λάμπρη και στον Giga FM.

Τι είπε για τον ΠΑΣ Γιάννινα και τη μη αδειοδότηση της ομάδας

Επειδή εκτός από το νομικό σας σχόλιο, έχει πάντοτε ξεχωριστό ενδιαφέρον και το αθλητικό σας σχόλιο, θα ήθελα την άποψή σας για τη μη αδειοδότηση του ΠΑΣ Γιάννινα.

Το χειρότερο πράγμα είναι να μιλάς όταν κάποιος αντιμετωπίζει μια δυσκολία. Τον ΠΑΣ Γιάννινα τον αγαπώ ιδιαιτέρως και δε θέλω να δημιουργώ προβλήματα όταν κάποιος βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο.

Τα Γιάννενα, ξέρετε, μου θυμίζουν μόνο όμορφα πράγματα. Είμαι ερωτευμένος με τα Γιάννενα και  μακάρι τα πράγματα να μην είχαν έρθει έτσι όπως ήρθαν, ειδικά στη σχέση μου με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος αποτελεί για μένα μια μεγάλη, αξεπέραστη αγάπη. Τα παιδιά μου είναι πολύ συνδεδεμένα με τον ΠΑΣ Γιάννενα και με εκείνη την πολύ όμορφη εποχή. Ήταν ένα από τα ομορφότερα κομμάτια της ζωής μου, έστω κι αν στο τέλος κάποιοι λίγοι, σε συνεργασία με κάποιους αριβίστες πολιτικούς το χάλασαν, στερώντας μου κάτι πολύ όμορφο που θα μπορούσε να συνεχιστεί για πολλά χρόνια. Η αγάπη και η σχέση που αναπτύχθηκε με τον ανιδιοτελή κόσμο των Ιωαννίνων είναι μια αγάπη που στη δική μου τη ζωή νομίζω πως δεν πρόκειται να ξαναγίνει στη δική μου προσωπική ζωή. Ελπίζω γι αυτούς να ξαναγίνει, με άλλους ανθρώπους.

Διαρκώς γίνονται συγκρίσεις ανάμεσα σε μένα και στον κ. Χριστοβασίλη, με τον οποίο είμαστε δύο εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι με διαφορετική φιλοσοφία για το ποδόσφαιρο αλλά και σαν προσωπικότητες.

Δεν θέλω να δυσχεραίνω το έργο της διοίκησης του ΠΑΣ Γιάννινα. Έχω βοηθήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα και τον κ. Χριστοβασίλη να αθωωθούν σε πολύ δύσκολες υποθέσεις που θα μπορούσαν να έχουν οδηγήσει στην εξαφάνιση της ομάδας, μιας ομάδας που δημιούργησα ο ίδιος –ως εταιρεία- από το μηδέν.

Στα Γιάννενα μια μεγάλη μερίδα του κόσμου σας αγκάλιασε, όμως υπήρξε και η άλλη πλευρά…

Δεν είναι εύκολο να ικανοποιήσεις τους πάντες σε ένα μαζικό λαϊκό κίνημα όπως είναι το ποδόσφαιρο, πολύ περισσότερο μιας ομάδας που έχει χιλιάδες οπαδούς. Η αλήθεια είναι πως εμένα με έδιωξαν από τα Γιάννενα οι συμπεριφορές εκείνων που με αποθέωσαν, εκείνων που μου έκαναν οκτασέλιδα αφιερώματα στα λευκώματα και τα βιβλία τους. Η ομάδα η δική μου καταξιώθηκε, ανέβηκε κατηγορία, απέκλεισε στο Κύπελλο τον Ολυμπιακό και αποτέλεσε τη βάση για πολλά χρόνια.

Εκείνο που θέλω να πω είναι πως η ομάδα επί των ημερών μου -παρόλο που δεν είχε έσοδα- δε χρωστούσε πουθενά σε αντιδιαστολή με τη σημερινή οικονομική κατάσταση της ομάδας και παρά το γεγονός πως τα έσοδα της Super League είναι μεταξύ 2 και 4 εκ. € σε ετήσια βάση, συν τις εισπράξεις.

Γιατί, κατά τη γνώμη σας, η ομάδα δεν πήρε αδειοδότηση; Μπορεί να οφείλεται όχι σε οικονομικά στοιχεία αλλά σε ενδεχόμενη προχειρότητα ή «κακοτεχνία» στη διαμόρφωση του φακέλου;

Δεν γνωρίζω ποια είναι τα προβλήματα του ΠΑΣ Γιάννινα και δεν παίρνει αδειοδότηση. Πρέπει πάντως να είναι σπουδαία, γιατί για να μην πάρεις αδειοδότηση πρέπει να μην έχεις ή φορολογική ή ασφαλιστική ενημερότητα- κάτι που δεν ξέρω πώς μπορεί να γίνει με τόσα έσοδα, ή να έχεις πολλές οφειλές σε ποδοσφαιριστές, ειδικά σε ξένους ή να υπάρχει μεγάλο άνοιγμα οφειλών.

Προχειρότητα ή «κακοτεχνία» στη διαμόρφωση του φακέλου δε θα μπορούσε να στερήσει την αδειοδότηση, καθώς υπάρχει μεγάλη ελαστικότητα. Βλέπετε, άλλωστε, και ποιες ομάδες και με ποια προβλήματα κατορθώνουν και την παίρνουν. Αυτή είναι η δική μου προσέγγιση στο θέμα, όμως δε θέλω σε καμία περίπτωση να είμαι απόλυτος γιατί δεν γνωρίζω τι ακριβώς συμβαίνει. Πάντως είναι κρίμα να είσαι παράδειγμα προς αποφυγή όταν έχεις κάνει μια εξαιρετική ομάδα. Αυτό που έγινε πέρυσι, να βγει η ομάδα στην Ευρώπη με νέα παιδιά και τελικά να μην παίξει, ήταν κάτι πολύ τραυματικό και για την ομάδα, τους φιλάθλους και τους αθλητές.
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Παράθεση από: passports.gr
Άνοιξε αν τολμάς, παλιοτόμαρο Δημητρίου, το φάκελο του ΠΑΣ. Να τον διαβάσουν στο λαό του ΠΑΣ οι τίμιοι στρατιώτες της ομάδας, Χριστόδουλος και λοιποί.
Υ.Γ.3: Ό,τι και να γίνει, με αυτούς ή χωρίς αυτούς, ο ΠΑΣ θα βρει το δρόμο του. Γι’ αυτό ΚΟΥΦΑΛΕΣ την ομάδα και τα μάτια σας!
Σας χαιρετώ με αγάπη και σεβασμό
ΣΧΟΛΙΑΝΟΣ

Πες τα Χρυσόστομε. Νισάφι πια με κάθε μοδάτο τηλεμαϊδανό!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #374 στις: Πεμ 08 Μάι 2014 09:43 »
Τι να ανοιξει μωρε...


''ο ψεύτης και ο κλέφτης τα τεσσερα πρωτα χρόνα χαίρονται''




Ε αδικημενε μου Χριστοβασιλη???
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS