Αποστολέας Θέμα: Αδειοδότηση 2014  (Αναγνώστηκε 123175 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #600 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 15:32 »


    Μάλιστα λοιπόν, φαίνεται πως ξεκαθαρίζει τώρα το πράγμα στο ερώτημα που έθεσα παραπάνω.

    Το ερώτημα που γεννάται, και πρέπει να απαντηθεί πρώτα από τους γλείφτες του Προέδρου και τους αφελείς οπαδούς του που τον δικαιολογούν και εδώ μέσα, είναι που πήγαν τα λεφτά;
   
     Γιατί οι υποχρεώσεις προς την εφορία δεν έχουν ικανοποιηθεί;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #601 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 15:41 »
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #602 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 16:28 »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS and stale bread

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.039
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #603 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 17:00 »





Ηλία ρίχτοοοοοοοοοοοοοοο!    :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

New Pas. Pas        θεούλης απλά.



ΧΒ σφίγγει ο κλοιός είτε γίνει το μαγείρεμα είτε όχι.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #604 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 17:51 »
Ότι το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό είναι δεδομένο. Ο μόνος τρόπος να αποφευχθεί είναι με εξωτερική παρέμβαση (Τασούλα) και πάλι όχι μόνιμα. Από πλευράς ΠΑΕ επικρατεί σιωπή όπως αναμενόταν. Η στάση και τα λεγόμενα Γιαννάκη και Λέσχης δεν αφήνουν πολλά περιθώρια αισιοδοξίας. Το πρώτο ζητούμενο είναι πως φθάσαμε σε αυτό το σημείο και ποιος είναι υπεύθυνος. Να δω με ποιον τρόπο θα επιχειρηθεί και πάλι να δικαιολογηθεί η διοίκηση. Ο κόσμος από την άλλη δείχνει αδιάφορος και συμβιβασμένος.

Υ.Γ. Πάλι καλά που η ομάδα πάει από το καλό στο καλύτερο"!!!! Τώρα όμως έχετε κρυφτεί! Έννοια και σύντομα θα σας βγάλω από τα λαγούμια σας.  "Ευτυχώς τα γραπτά μένουν" που έγραφε και ένας "σύνταυρος" εδώ μέσα!

Υ.Γ. 2 Πλέον δεν μας φταίει κανένας άλλος εκτός από τα δικά μας λάθη! Το να προσπαθήσουμε να ανακαλύψουμε και πάλι εχθρούς και να προβούμε σε κυνήγι μαγισσών είναι μάταιο και επικίνδυνο. Τους υπαίτιους τους ξέρουμε έναν - έναν! Ήρθε η ώρα να λογοδοτήσουν για τα λάθη και τα "λάθη" που έκαναν εις βάρος της ομάδας. Είναι σίγουρο ότι με τις γκεμπελίστικες μεθόδους θα προσπαθήσουν και πάλι να ανακαλύψουν εχθρούς.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #605 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 22:10 »
Το πρόβλημα της ΠΑΕ είναι ουσιαστικό και λέγεται χρέος.
Το ζήτημα είναι αν θα μπορέσουμε να καταληφθούμε νομικά (εντός ή εκτός εισαγωγικών) σε περίπτωση που δεν είμαστε στους τέσσερις που πέφτουν και βρεθεί κάποια ομάδα που έχει τις δυνατότητες να το κυνηγήσει το θέμα.

Καλό θα ήταν να μην πέσουμε όσο τα χρέη παραμένουν διαχειρίσιμα (αυτό δεν το ξέρω)..
Αν πέσουμε θα τραβήξουμε κουπί.

Η διοίκηση Χριστοβασίλη έχει αρνητικό πρόσημο που φθάνει στα όρια της αποτυχίας..
εκτός απ'τη διοίκηση όμως, υπάρχει κι ο ΠΑΣ Γιάννενα..

Είναι δυο διαφορετικά πράγματα που οφείλουμε να διαχωρίσουμε μέσα μας καταρχήν

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #606 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 23:07 »
Το πρόβλημα της ΠΑΕ είναι ουσιαστικό και λέγεται χρέος.
Το ζήτημα είναι αν θα μπορέσουμε να καταληφθούμε νομικά (εντός ή εκτός εισαγωγικών) σε περίπτωση που δεν είμαστε στους τέσσερις που πέφτουν και βρεθεί κάποια ομάδα που έχει τις δυνατότητες να το κυνηγήσει το θέμα.

Καλό θα ήταν να μην πέσουμε όσο τα χρέη παραμένουν διαχειρίσιμα (αυτό δεν το ξέρω)..
Αν πέσουμε θα τραβήξουμε κουπί.

Η διοίκηση Χριστοβασίλη έχει αρνητικό πρόσημο που φθάνει στα όρια της αποτυχίας..
εκτός απ'τη διοίκηση όμως, υπάρχει κι ο ΠΑΣ Γιάννενα..

Είναι δυο διαφορετικά πράγματα που οφείλουμε να διαχωρίσουμε μέσα μας καταρχήν




2 μυρια ευρω λεν ειναι το χρεος συνολο,δεν το λεω εγω οι γυμνοσαλιαγκες δημοσιογραφοι μας το λενε...........

Ε αρα υπολογιστε 2.5 με 3 μυρια βαση τα γκεμπελικα τους λεγομενα !!!!

Τουτεστιν εναν τεραστιο ΜΠΟΥΛΟ θα παρουμε και δικαιως


Ποια ομαδα ρε sellos να σωσει το πρωταλημα και μαλακιες.......Δηλαδη αν σωσουμε την παρτιδα αγωνιστικα θα λυθουν και ολα τα προβληματα,απλως θα χαροπαλευουμε οπως η ΑΕΚ,Αρης και Ηρακλης πριν χρονια!!

Δικια μου εγνοια ειναι να ξεκουμπιστει οσο τον δυνατον γρηγοτερα,δεν με νοιαζει καν η κατηγορια......



Πλεον  ο χοντροπετσος εχει μεινει στο ελεος της μαλακιας του..........Ο κοσμος του εχει γυρισει την πλατη,οι χορηγοι το ιδιο,οι μετοχοι το ιδιο και παει λεγοντας!!Η μοναδικη στηριξη που εχει ειναι απο τα 10 ατομα που το παιζουν συνδιοικηση στον ΠΑΣ.........Αλλα ηρθε το τελος και αυτωνων με την πτωση του ΧΒ

« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 10 Σεπ 2014 23:44 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #607 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 23:21 »
Μην είναι παραπάνω το χρέος και βαρέσουμε κανόνι κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #608 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 23:31 »
Μην είναι παραπάνω το χρέος και βαρέσουμε κανόνι κάποια στιγμή.


Εχουμε το παραλληληρισμο του πααρελθοντος με τα χρεη Κολεμπα.......

Κοντα ειναι ο χοντροπετσος να σπασει και αυτο το ρεκορ
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #609 στις: Τετ 10 Σεπ 2014 23:52 »
Σημασία έχει να είναι τα χρέη διαχειρίσιμα ως μέγεθος..
Για τον Χριστοβασίλη ούτως ή άλλως δεν φαίνεται να είναι εφόσον δεν μειώνονται,αλλά αυξάνουν.

Η ΠΑΕ όμως έχει μετοχές που μεταβιβάζονται ή πωλούνται
το θέμα λοιπόν είναι εάν όποιος κληθεί να διαχειριστεί την ΠΑΕ, μπορεί να διαχειριστεί και τα χρέη.
Αυτή είναι η αναγκαία συνθήκη για να μπορέσουμε να κρίνουμε εάν έχει νόημα η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα να συνεχίζει σε επαγγελματική κατηγορία.

Η διάλυση της ΠΑΕ είναι μια λύση, αλλά ανάγκης
δεν είναι τόσο εύκολο, μπορεί να κάνει χρόνια να σταθεί ποδοσφαιρικά στα πόδια της η ομάδα
και εν ξέρω τι περιθώρια αντοχής έχει.


Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #610 στις: Πεμ 11 Σεπ 2014 00:07 »
Τον Χριστοβασίλη εδώ κ καιρό δεν τον ενδιαφέρει η ομάδα κ το μέλλον της,Αφού κατάφερε να πάρει με το μέρος του τους οργανωμένους κ έδιωξε με τον τρόπο του πάνω απο 3.000 κόσμο απο το γήπεδο τώρα κάνει ότι θέλει κ χωρίς καμία αντίδραση.
Έχει καταφέρει να ξαναχρεώσει μια ομάδα που πριν λίγα χρόνια ήταν καθαρή οικονομικά ομάδα κ τώρα.
Έχει να πληρώσει εφορία μήνες τώρα μόνο κ μόνο με την πρόφαση του νόμου περι δόσεων-Πούλησε κάποιους παίκτες κ θα πουλήσει κ όσους ακόμα μπορεί για βάλει όσα πιο πολά χρήματα στην τσεπούλα του...
Σε άλλες ομάδες οι οργανωμένοι είναι εκείνοι που αντιδρουν κ μαζευουν κ τους υπολοίπους ενώ στην δική μας ομάδα είναι ανύπαρκτοι.
Όλοι μας έχουμε μερίδιο ευθύνης αλλά κάποιοι έχουν το μερίδιο απλά του ότι δεν αντέδρασαν κ κάποιοι οτι συμμετείχαν στην αρπαγή......
Ο ΠΑΣ ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ Κ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΛΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΡΙΟΙ!!!!!!
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #611 στις: Πεμ 11 Σεπ 2014 00:14 »
Φίλε ΘΟΔΩΡΗ, όταν λες οργανωμένους ποιους ακριβώς εννοείς;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #612 στις: Πεμ 11 Σεπ 2014 00:14 »
Ποιος βρε σελλο μου θα αγορασει χρεη?!Και μισο εκατομμυριο να ειναι, μαλακας ειναι να τα βαλει απο την τσεπη του........Η μονη ομαδα με χρεη που βρηκε αγοραστη εδω και 20 χρονια οσο θυμαμαι ειναι μονο ο Παοκ που ειναι  μαγαζι γωνια και αυτο εγινε για αλλους λογους

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #613 στις: Πεμ 11 Σεπ 2014 00:19 »
Φίλε ΘΟΔΩΡΗ, όταν λες οργανωμένους ποιους ακριβώς εννοείς;

σωστός............
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #614 στις: Πεμ 11 Σεπ 2014 04:55 »
Εσυ προσωπικα θοδωρη εισαι αφαντος για αυτο μην κατηγορεις τους οργανωμενους επειδη εισαι εσυ ανυπαρκτος.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #615 στις: Πεμ 11 Σεπ 2014 08:52 »
Εσυ προσωπικα θοδωρη εισαι αφαντος για αυτο μην κατηγορεις τους οργανωμενους επειδη εισαι εσυ ανυπαρκτος.

Νομίζω το διευκρίνισε τι εννοούσε όταν αναφέρονταν σε οργανωμένους, στην απάντηση του στην ερώτηση που του έκανα.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #616 στις: Πεμ 11 Σεπ 2014 10:42 »
Παράθεση
Εσυ προσωπικα θοδωρη εισαι αφαντος για αυτο μην κατηγορεις τους οργανωμενους επειδη εισαι εσυ ανυπαρκτος.

οι συνδεσμοι και οσοι ασχολουνται με αυτους "θεσμικα" ειναι υποχρεωμενοι να αντιδρουν η να συνδραμουν αναλογα με το κοινο αισθημα περι του τι συμβαινει στην ομαδα........

ειναι και αυτοι κρινομενοι ....εκτος αν το θεωρουν κι αυτοι δικη τους υποθεση το τι κανουν περιξ της ομαδας.........

ειναι και αυτοι υπευθυνοι στο πως χτιζεται το ονομα του ΠΑΣ απο αλλα μετεριζια βεβαια........

ας κανουν οτι μπορουν και ας αφησουν τους εξαφανισμενους ......ειναι εκει για μια δουλεια....η την κανουν η δεν την κανουν........αν δεν την κανουν η κλεινουν η δηλωνουν οτι δεν μπορουμε να την κανουμε..........

και ας ψαχτουν και οι ιδιοι γιατι δεν μετεχει ο κοσμος στους συνδεσμους........ολοι οι αλλοι  μαλακες ειναι δηλαδη??ολοι μοδατοι??........συγνωμη αλλα ας με αφησουν να εχω εντελως αντιθετη αποψη .................

end σε αυτο το θεμα για ευνοητους λογους.........προφανως οι ευνοητοι λογοι την προηγουμενη φορα που σταματησα να μιλαω θεωρηθηκαν αδυναμια συνεχισης της κουβεντας η ελλειψη επιχειρηματων.......η λοιπον καποιοι καινε καρβουνο....η τοχουν κανει δικη τους υποθεση.........ΚΑΙ Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΛΩΝ.......ΑΣ ΤΟ ΧΟΝΕΨΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #617 στις: Παρ 12 Σεπ 2014 14:25 »
Παράθεση
Μετά τον κ. Τασούλα η σειρά του Γ. Χρηστοβασίλη

Χάρις στην τροπολογία του συντοπίτη Υπουργού Πολιτισμού Κώστα Τασούλα, με την οποία ο ΠΑΣ πήρε παράταση ενός μήνα για τη λήψη πιστοποιητικού φορολογικής ενημερότητας, έγινε δυνατή η έκδοση των δελτίων μεταγραφέντων και ανανεωσάντων τα δελτία τους ποδοσφαιριστών. Μένει τώρα στον κ. Χρηστοβασίλη να αξιοποιήσει αυτή τη δυνατότητα, ώστε να μην επαναληφθούν τα περισυνά με την Ευρώπη, αφού σε ενάντια περίπτωση ο ΠΑΣ θα κινδυνέψει με ποινές, ικανές να τον αφήσουν εκτός κατηγορίας, ανεξαρτήτως των αγωνιστικών του αποτελεσμάτων. Πάντως οι μέρες σιμώνουν.
http://www.proinoslogos.gr/monimes-stiles/%CE%B3%CF%85%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%B1/27093-2014_09_12_%CE%B3%CF%85%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%B1
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Μάλλον την γλυτώνουμε-Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #618 στις: Δευ 15 Σεπ 2014 12:07 »
Τα νεότερα ραδιοφωνικά νέα αναφέρουν οτι θα πάρουμε σιωπηλή (μάλλον) παράταση από την superleague ως τις 6 Οκτωβρίου οπότε και θα ψηφιστούν οι πολλές δόσεις για την ρύθμιση χρεών. Εξάλλου, εκείνες τις μέρες παίζει και η βρωμιάρα η εθνική οπότε δεν θα έχει αγώνες.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #619 στις: Δευ 15 Σεπ 2014 23:44 »
Παράθεση
Τα χτεσινοβραδυνά σημάδια ανέφεραν οτι
Κανά σημάδι έχουμε απόψε; Γιατί... κάποια, περιμένει κι αγωνιά  8)

ΠΑΟΛΑ ΦΟΚΑ - ΕΝΑ ΣΟΥ ΣΗΜΑΔΙ ΜΟΝΟ(LIVE ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Μάλλον την γλυτώνουμε-Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #620 στις: Τρι 16 Σεπ 2014 08:39 »
Παράθεση
Τα χτεσινοβραδυνά σημάδια ανέφεραν οτι
Κανά σημάδι έχουμε απόψε; Γιατί... κάποια, περιμένει κι αγωνιά  8)

Ήταν κατηγορηματικά. Ο Πρόεδρος θα πληρώσει μέσα στην προθεσμία και θα πάρουμε την ενημερότητα.
Με το φτωχό μου μυαλό αναρωτιέμαι αν είχε τα λεφτά τόσο καιρό... Δηλαδή έπρεπε να γίνουμε σούργελο για να πληρώσει?Έπρεπε να βάλει μέσο τον Τασούλα για να πάρουμε παράταση? Εκτός και αν δεν είχε λεφτά, και τα βρήκε μέσα στον μήνα. Αλλά και πάλι, έπρεπε να φτάσει 18 του μηνός για να πληρώσει και την ίδια στιγμή όλος ο κόσμος να ανησυχεί? Εκτός και αν τα λεφτά τα βρήκε μέσα στο Σαββατοκύριακο. Δεν άκουσα όμως πληρωμές από Νova ή από κανένα χορηγό...
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #621 στις: Τρι 16 Σεπ 2014 09:15 »
Μπορεί να πήρε προκαταβολη.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #623 στις: Τετ 17 Σεπ 2014 19:10 »
υπηρχε η Σκυλα.....υπηρχε και η Χαρυβδη.........

ΑΝ αφορα εμας......θα πρεπει να δουμε μην μπαινουμε στα...."στενα"..........

προς το παρον....φιλολογικες συζητησεις μεταξυ οπαδων.....που ισως να βολευει καποιους.......

ιδωμεν

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Αδειοδότηση 2014
« Απάντηση #624 στις: Τετ 17 Σεπ 2014 19:46 »
Αν και σιχαίνομαι τα τετριμμένα για σεβασμό στους μεγαλύτερους (κερδίζεται αυτός - δεν απονέμεται), ας δίνετε (-ουμε) λίγο προσοχή στα όσα (λίγα δυστυχώς τελευταία) λένε η γραφουν...

Και βγαίνοντας λίγο off topic, παράκληση, μην αρπάζεστε με το παραμικρό μη δημιουργείτε ένταση με το παραμικρό, μην πιάνετε τον άλλο από την μούρη με το που θα δείτε κάτι που δεν σας αρέσει.
Δύσκολοι καιροί, το ξέρω, βράζει το αίμα, το ξέρω, αλλα εδώ πόσες φορες πρέπει να το πούμε ...είμαστε ΜΑΖΙ.
Έχει καιρό να δημιουργηθεί παρέα εδώ μέσα, έχουμε καιρό να μαζευτούμε να τα πούμε, έχετε λίγο αναρωτηθεί το γιατί;
Είμαι σίγουρος ότι θα ζηλεύατε αν γνωρίζατε από πρώτο χέρι ποσο στερεες φιλιες έχουν αναπτυχθεί στο χώρο μας.
Βρείτε τι μας ενώνει μην επικεντρώνεστε στο τι μας χωρίζει. βρείτε ποιος στ αλήθεια φταίει, μην ξεσπάτε για μικρά κι ασήμαντα
Ίσως πάνε όλα ( γενικότερα) καλύτερα.
Τέλος off topic.

Με αφορμή μια γραμμή του πάλαι ποτε εμετού Θοδωρή (που ισως να βολευει καποιους), παραθέτω απόσπασμα από τα σχολιανά ...ταιριάζει, νομίζω (bolds δικά μου):

Μπήκαν διάφοροι μέσα (αναφέρεται σε γραφόμενα στο facebook) και έγραψαν, από τα πολλά μεταξύ σοβαρού και αστείου έθεσα στον εκπρόσωπο Τύπου δυο πολύ απλές ερωτήσεις.

Ερώτηση πρώτη: Υπάρχουν συζητήσεις για πώληση της ΠΑΕ;. Ερώτηση δεύτερη: Οι παίκτες του ΠΑΣ και οχι μόνο είναι τακτοποιημένοι κανονικά;

-Αν δεν μου απαντήσεις κ. εκπρόσωπε Τύπου αύριο (δηλ.σήμερα) θα σας κρεμάσω κουδούνια!!!!! χαχαχαχαχ

-Η απάντηση ήρθε. Ο κ. Καρύτσας έγραψε την απάντηση του: "Αν ήταν επίσημες οι πηγές σου δεν θα είχαν ανάγκη εσένα για να εκφραστούν Βασίλη. Οι "απειλές" περι κουδουνιών ανάξιες σχολιασμού. Θέμα ήθους. Τα περι οικονομικών, ότι και να ειπωθεί σε σκεπτικά "κουδουνιών" είναι ανούσια οποιαδήποτε απάντηση. Τα στοιχεία πάντως είναι αυτα που επιβεβαιώνουν ότιδήποτε και αυτα δεν τα έχεις Βασίλη...έχεις μόνο υποτιθέμενες επίσημες πηγές που θέλεις να λες ότι έχεις ... αλλά δεν μας τις αναφέρεις. Επίσημη έκφραση περί οικονομικών προβλημάτων υπάρχει; ...επίσημη πρόταση περί πώλησης υπάρχει; ... Σε τι να απαντήσει η ΠΑΕ;... Σε σένα;...Εκτός αν θεωρείς τον εαυτό σου επίσημο, οπότε εξήγησε μας το γιατί και να σου δοθούν απαντήσεις. Καλό μεσημέρι".

-Η απάντηση του κ.Καρύτσα με αφήνει για άλλη μια φορά.......στήλη άλατος. Ρε καημένε σε μένα θα απαντήσεις ή στους χιλιάδες φιλάθλους, σε όλη την φίλαθλη κοινωνία της πόλης; Σε μένα θα απαντήσεις ή στον κ. Τασιούλα που για τον ΠΑΣ και την ομάδα βάζει το κεφάλι του στην λαιμητόμο. Και που να την βρεις την απάντηση; Ο Σχολιανός δεν έχει στοιχεία ε; Ζω στην πόλη, σαράντα χρόνια είμαι στον χώρο, έχω παντού φίλους, ε κάτι μαθαίνω και εγώ. Έχω καλές πηγές και ξέρω τι γίνεται. Όσο για τα στοιχεία που θέλεις πάρτα από τους ανωτέρους σου. Τέλος έχω μια απορία. Πως αντικρίζεις τους παίκτες της ομάδας; Τους λες καλημέρα;

-Ανησυχώ σοβαρά γαι το παρόν και το μέλλον της ομάδας. Οχι τόσο για το αγωνιστικό κομμάτι, γιατί υπάρχουν άνθρωποι (παίκτες και υπάλληλοι) που παλεύουν με τόξα και με βέλη.

-Όσο για τα κουδούνια που το έγραψα χαριτολογώντας δεν θα σας τα κρεμάσω εγώ, αλλά ο κόσμος του ΠΑΣ που σας περιμένει στη γωνία.