Αποστολέας Θέμα: Εποχή Τσιώλη  (Αναγνώστηκε 87986 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #175 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 15:28 »
Εγω το μονο που ξερω thodori ειναι οτι ο ΧΒ αθετησε συμφωνιες με τον Χριστοπουλο ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα......Μονο αυτο,και επαναλαμβανω οτι παιζει να μην απο τους καλυτερους προπονητες αλλα ηταν αντρας παντελονατος και οχι  κανενα τσουτσεκι....Και εγω να ημουνα στην θεση του Χριστοπουλου μετα το καλοκαιρι και την αποτυχια της ευρωπης τι να εκανα στον ΠΑΣ πες μου???????Να με κοροιδευουν και να μου μοιραζουν υποσχεσεις χωρις πατο,ε οχι ρεεεεεεεεε

http://www.youtube.com/watch?v=XYnr4L8Vgwo#t=5


Μετα το 2.58 μερικες υποσχεσεις που δεν πραγματοποιηθηκαν αλλα εβγαινε και το ελεγε στα ισα


Προσπαθω να βρω το βιντεο που του ειχε υποσχεθει ο ΧΒ πως απο οικονομικης αποψης ολα ειναι κομπλε καπου περσι τετοιο καιρο ητανε,αλλα που θα παει θα το βρω
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #176 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 15:29 »
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ είναι μνημείο αστειότητας όχι τόσο από πλευράς περιεχομένου όσο από πλευράς πνεύματος μέσα στο οποίο κινείται.


Η αλήθεια είναι οτι στις ανακοινώσεις έχει ένα "θεματάκι" η ΠΑΕ.
Πολύ θα ήθελα κάποια στιγμή να μάθουμε τον συντάκτη τους!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #177 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 15:34 »
Παράθεση
Εγω το μονο που ξερω thodori ειναι οτι ο ΧΒ αθετησε συμφωνιες με τον Χριστοπουλο ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα......Μονο αυτο,και επαναλαμβανω οτι παιζει να μην απο τους καλυτερους προπονητες αλλα ηταν αντρας παντελονατος και οχι  κανενα τσουτσεκι....Και εγω να ημουνα στην θεση του Χριστοπουλου μετα το καλοκαιρι και την αποτυχια της ευρωπης τι να εκανα στον ΠΑΣ πες μου???????Να με κοροιδευουν και να μου μοιραζουν υποσχεσεις χωρις πατο,ε οχι ρεεεεεεεεε

εγω την ειπα την αποψη μου
θα ηθελα με 1000 προπονητη το χριστοπουλο......τον θεωρω απ τους πλεον πετυχημενους......αλλα δεν θεωρω οτι δεν εκπληρωθηκαν καποιες υποσχεσεις και εκανε πισω
αλλοι ειν οι λογοι που εφυγε........ταπε στην αρχη τα μασησε μετα.....τες πα........τιμη που δουλεψε στον ΠΑΣ ....γι αυτον και για καθε προπονητη ανεξαρτητως προεδρου..........

μην τρελαθουμε τωρα........ο χριστοπουλος πιο πολλα κυβικα απ τον ΠΑΣ ......ελεος.......ας μην ηταν τα ρουβλια και σουλεγα εγω αν υπεγραφε και προπονησ θακανε σε ξερο στο ασβεστοχωρι............ελεος ......ο πριν ενα χρονο σκαουτερ.......εγινε ξαφνικα ο παντελονατος μουρινιο........ο καθε παντελονατος δεν θα δεχονταν απο βοηθος προπονητη με την ελευση του αγγελου να παει για σκαουτιγκ.......

κανενας βεβαια δεν μπαινει στη διαδικασια να πει τι εξυπηρετουσε το δημοσιευμα.......
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 14 Ιαν 2014 16:03 από thodoris »

Αποσυνδεδεμένος ikis

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #178 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 16:43 »
Αν ο Άγγελος έφτιαξε κάτι στον ΠΑΣ (ακόμη και στην τεσσάρα από την τρίπολη στο κύπελλο εδώ μέσα ο ΠΑΣ έπαιξε μπάλα, είχε κυκλοφορία, ανάπτυξη) και το βρήκε έτοιμο ο Χριστόπουλος και το εξέλιξε, ο Σάκης τα χει κάνει ρόιδο. Μακάρι να ναι συγκυριακό για την ομάδα μας. Γιατί βλέπουμε ματς κι από την πρώτη στιγμή με τις τόσες εσωτερικές αλλαγές μας έρχεται να κάνουμε εμμετό από το ανακάτεμα της ομάδας. Και μπάλα πουθενά, κυκλοφορία πουθενά, 2 πάσες ούτε κατά διάνοια, μάλλον μόνο κατά διάρροια και πλάγιο άουτ μετά.
Εγώ πάντως θέλω να βλέπω τα μικρά, Νάκο, Αυγενικού, Ρουμπουλάκου κι όχι Σονγκό τον μονοτάχυτο-χάνει τη μπάλα και στα πελέ του...
Ο άλλος προχθές ο Φαρινόλα πήρε τη μπάλα από το κέντρο κι έφτασε μικρή περιοχή κι έβαλε γκολ χωρίς να βγει κανείς πάνω του. Τον κάναμε παιχτάρα όπως και τον Μίνγκα. Ήμαρτον. Θα σας ξαναβοηθήσουμε κύριε Σάκη όταν μας βοηθήσετε κι εσείς να μη πάθουμε εγκεφαλικό με αυτά που βλέπουμε κάθε Σαβ/κο. Κανονίστε την κυριακή να κάνετε Ζιντάν τον Κειτά, δε θα το αντέξω...

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #179 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 16:55 »
ο καθε παντελονατος δεν θα δεχονταν απο βοηθος προπονητη με την ελευση του αγγελου να παει για σκαουτιγκ.......

κανενας βεβαια δεν μπαινει στη διαδικασια να πει τι εξυπηρετουσε το δημοσιευμα.......
[/quote]
 
Δεν ξέρω αν αυτό το λογαριάζεις σαν αρνητικό.
Απλά θα σου αναφέρω ότι μάλλον ήξερε περισσότερο από τον κάθε ένα που πατάει και ήξερε να κάνει τα βήματά του σωστά. Τον να τον απαξιώνεις επειδή έκανε μια επιλογή επαγγελματική δεν είναι πρέπον.
Η προπονητική του αξία για μένα είναι υψηλή και είναι άσχετη με την κακή επιλογή του να πάει στην Ουκρανία.
Όσο ήταν προπονητής απέδειξε πάρα πολλά σε πολλούς.
Κι εξέθεσα πλήρως τον κ. Χριστοβασίλη όσο και να μην αρέσει αυτό σε κάποιους.
Με ανύπαρκτες παροχές  παρουσίασε το μέγιστο αποτέλεσμα.
Αυτό στην ελεύθερη αγορά (συμπεριλαμβανομένου και του ποδοσφαίρου) εκτιμάται αναλόγως.
Στις σοβαρές βέβαια επιχειρήσεις κι όχι σίγουρα από επιχειρηματίες τύπου Κ. Χριστοβασίλη.

Ο πρόεδρος δέχθηκε ένα μεγαλοπρεπές "ξεβράκωμα" από τον κ. Χριστόπουλο σε όλα τα επίπεδα.
Κι αυτό ίσως να μη μπορεί να του το συγχωρήσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 14 Ιαν 2014 17:11 από pasgiannina1967 »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #180 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 17:11 »
Πιθανότατα αυτό που έκανε περσυ ο Χριστόπουλος

Συμφωνώ... με το να διατηρείς (όπως και εγώ) κάποια επιφύλαξη για το αν ήταν δικό του επίτευγμα το περσινό. 

Νίκο Αναστόπουλε εσύ.???
(που δεν σε χαρακτήρισα ως τον καλυτερο) :P

   
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 14 Ιαν 2014 17:16 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #181 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 17:28 »
Αν αυτο το ανθρωπακι
Που οταν βγαινει στα καναλια γελαει ο κοσμακης ανα το πανελληνιο και νομιζεις οτι θα φυγουνε τα πιτογυρα απο το στομα
Ειναι σε θεση να βγαζει  ανακοινωσεις και τοσο γρηγορα για ασημαντα θεματα εγω σηκωνω τα χερια ψηλα
Εχει βγαλει ανακοινωσεις 10 φορες σε χρονο ντε-τε οταν δεν χρειαζοτανε
Και δεν εχει βγαλει ανακοινωσεις 100 φορες οταν πραγματικα χρειαζοτανε
Η πρεπει να ειναι ο μεγιστος βλακας ή αυτοι που ειναι γυρω του τον κανουνε οτι θελουνε ή παιζει με τη νοημοσυνη μας
Το τριτο ειναι και το πιο πιθανο
Δεν ξερω τι να πω πραγματικα για αυτα που συμβαινουνε
Οπως και να εχει η αισθητικη του ειναι ετη φωτος μακρια απο τον κοσμο και την ιδεα που λεγεται ΠΑΣ
Και δεν μπορει να πεισει ουτε και τον πιο τυφλο οπαδο της ομαδας για αυτα που κανει
Δεν ξερω τι αλλο θελει πια
Να μας διαλυσει τελειως?
Περιττο να πω οτι καηκε και το χαρτι τσιωλης που δεν βλεπω για ποιον λογο να συνεχισει το καλοκαιρι



 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #182 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 17:48 »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #183 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 18:25 »
Εγω θα συμφωνήσω με αυτο που έγραψε ο Γυφτοπουλος πριν λιγο καιρο.
''Αν καταφέρουμε να βγάλουμε άχρηστο και τον Τσιωλη τοτε σίγουρα δεν ειναι στραβός ο γιαλός,εμείς αρμενίζουμε στραβά""

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #184 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 19:41 »
To πρόβλημα με Τσιώλη είναι...

1.Το συμβόλαιο του το καλοκαίρι τελειώνει..!
2.Εχω την εντύπωση ότι η αεκ τον θέλει και αν τον θέλει θα τον πάρει.
3.Πόσο καιρό είναι στην ομάδα?..2 μήνες? ακόμα δεν μπορεί να βάλει τους παίχτες του σε μία σωστή θέση.
4.Μεγάλα λόγια είπε όταν ήρθε..Τώρα?
5.Μάλλον είχε την εντύπωση ότι ο Χριστοβασίλης είναι ο μαλακάκος-χαζούλης που θα τον έχει στο χεράκι του.

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #185 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 20:27 »
Ο Τσιωλης εχει σιγουρα ευθυνες για την εικονα της ομαδας,αλλα δεν ειναι ο κυριος υπευθυνος για αυτο που βλεπουμε.
Ηρθε εχοντας στο μυαλο του οτι μπροστα εχουμε ποιοτητα με Ντε Βινεντι-Τσαβες και φτασαμε να μην εχουμε κανεναν απ τους 2 τωρα.
Αν δεν γινουν αμμεσα κινησεις ενισχυσης θα καταληξουμε χαμηλα στο τελος.Πρεπει να γινουν 2-3 μεταγραφες οσο πιο συντομα γινεται και το καλοκαιρι με αδειοδοτηση(που δεν το πιστευω) και Τσιωλη(που παλι δεν το πιστευω) θα ετοιμαστει γερη ομαδα για του χρονου.
Φετος το παραμυθι για την περυσινη πορεια μας τελειωσε.Μακαρι να συνελθει γρηγορα η ομαδα για να μην κυνδινεψουμε,αν και υπαρχουν χειροτεροι απο εμας φετος

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #186 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 21:21 »
Ο Τσιωλης εχει σιγουρα ευθυνες για την εικονα της ομαδας,αλλα δεν ειναι ο κυριος υπευθυνος για αυτο που βλεπουμε.
Ηρθε εχοντας στο μυαλο του οτι μπροστα εχουμε ποιοτητα με Ντε Βινεντι-Τσαβες και φτασαμε να μην εχουμε κανεναν απ τους 2 τωρα.
Αν δεν γινουν αμμεσα κινησεις ενισχυσης θα καταληξουμε χαμηλα στο τελος.Πρεπει να γινουν 2-3 μεταγραφες οσο πιο συντομα γινεται και το καλοκαιρι με αδειοδοτηση(που δεν το πιστευω) και Τσιωλη(που παλι δεν το πιστευω) θα ετοιμαστει γερη ομαδα για του χρονου.
Φετος το παραμυθι για την περυσινη πορεια μας τελειωσε.Μακαρι να συνελθει γρηγορα η ομαδα για να μην κυνδινεψουμε,αν και υπαρχουν χειροτεροι απο εμας φετος

Ο κ. Τσιώλης είχε ενημερωθεί όταν προσελήφθη ότι ο Ντε Βισέντι  φεύγει τον Δεκέμβριο ????????????
Από τα υπόλοιπα που αναφέρεις έχω να επισημάνω τα εξής :
----  2-3 μεταγραφές δεν νομίζω ότι θα γίνουν. Μιλάμε για μεταγραφές όμως όχι τύπου Σονκό κλπ.
----  Αδειοδότηση δεν νομίζω ότι θα πάρουμε.
----  Τσιώλης δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει.
Όσο για το αν θα κινδυνεύσουμε απλά θα σου αναφέρω ότι οι άλλες ομάδες ΕΝΙΣΧΎΟΝΤΑΙ, ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ και ΑΝΕΒΑΊΝΟΥΝ βαθμολογικά, ενώ εμείς ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΌΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΔΎΝΑΜΟΙ, ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΎΟΥΜΕ και ΚΑΤΕΒΑΊΝΟΥΜΕ βαθμολογικά.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #187 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 21:30 »
Ντε Βινεντι-Τσαβες

Αυτοί οι 2 οι φιρμάτοι να πάνε να "γαμηθούνε" και ο πρόεδρος να "τσακιστεί" πάει να σηκώσει λεφτά από τις τράπεζες για παίκτες ΚΑΘΑΡΟΥΣ.

... δεν καταλαβαίνω, είμαι γκαγκάου, κυλάω βαρέλια … πώς το λένε…?
Ομάδα να κουτσαίνει με προπονητή "κορυφαίο" και με πρόεδρο "καλής περσινής χρονιάς", δεν εξηγείται... και οι 2 στημένοι ήταν ρε πστ μου!!!

Οι διαπιστώσεις τους... τραγικές
Το περσινό ρόστερ ήταν καμένο... και το κατάλαβαν όταν μύρισε.
Τα νέα αποκτήματα προφανώς δεν γέμισαν μάτι... ή ματιάστηκαν.
Οι μεταγραφές μόλις τώρα άρχισαν... τελειώνετε.

...μόνο στο Μπισδούνι δεν είχαμε κλάψει, κλάψαμε κι εκεί... :mono:

Υ.Γ.: creative elements

Υ.Γ.: (Μετά από like Pappas7) Και αυτό... "Εποχή Τσιώλη" δεν μας πήγε. Μπορεί να φταίει αυτό... αλλάξτε το, μετονομάστε το "Σάκης Τσιώλης"
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 14 Ιαν 2014 22:18 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #188 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 22:17 »
pasginnina1967 συμφωνουμε απολυτα.
Εγω τι πρεπει να γινει λεω,οχι τι θα γινει.
Οσο για Τσιωλη και αδειοδοτηση θα παρουμε 2 πελεδακια,το μονο σιγουρο δυστυχως.
Για τον Ντε Βινσεντι μπορει να μην ηξερε ο Χρηστοβασιλης,λες να ηξερε ο Τσιωλης? ;)

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #189 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 22:36 »
pasginnina1967 συμφωνουμε απολυτα.
Εγω τι πρεπει να γινει λεω,οχι τι θα γινει.
Οσο για Τσιωλη και αδειοδοτηση θα παρουμε 2 πελεδακια,το μονο σιγουρο δυστυχως.
Για τον Ντε Βινσεντι μπορει να μην ηξερε ο Χρηστοβασιλης,λες να ηξερε ο Τσιωλης? ;)


Αν πραγματικά δεν ήξερε ο κ. Χριστοβασίλης τότε πραγματικά δεν έχω λόγια. Τι καθόμαστε και συζητάμε??????
Τι συμφωνία έκανε με τον κ. Μαρινάκη ??????
Του είπε δηλαδή ο άλλος : "πάρε τον και βλέπουμε" ????
Κι ο δικός μας τον πήρε.
Συγνώμη αλλά τώρα περνάμε σε άλλο επίπεδο.
3η Κατηγορία τοπικού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος passatempo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #190 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 22:48 »
Ακούστε το καλά, το πράγμα έχει ως εξής:
Τσιώλης και Χριστοβασίλης είχαν De vincenti και Chavez.
Τον πρώτο μέχρι καλοκαίρι και τον άλλο 2,5 χρόνια ακόμα.
Τον πρώτο τον χωρίζει η γκόμενα, του τη βαράει πού άσχημα, πέρνει τον Σάββα Θεωδορίδη και του λέει θέλω να φύγω από τώρα. Του λέει ok αλλά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω, του λέει θα βρω ομάδα εξωτερικό (δεν ήθελε να πάει σε άλλη ελληνική δανεικός λόγο ΠΑΣ κυρίως) και πήγε Κύπρο να ηρεμήσει.... (το καλοκαίρι δεν το συζητούσε να πάει Κύπρο...).
Ο δεύτερος είναι νούμερο απλά... Έχει ένα κοριστάκι, είναι χρονιάριο και κάτι, πρόσφατα χωρισμένος, ήρθε Ελλάδα να γουστάρει και γνώρισε μια καριόλα από Buenos Aires (Μάλλον στην Ιταλία και όχι πριν έρθει στον ΠΑΣ ενώ ήταν παίχτης του ΠΑΣ κάποια στιγμή πήγε) και θέλει να πάει μόνο και μόνο για την γκόμενα το καμένο, τι κόρη και μαλακίες μας λέει.
Συμπέρασμα: Τσιώλης και Χριστοβασίλης είχαν Τζίνα  και Ayus τελικά....

Αποσυνδεδεμένος Kun

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.156
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #191 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 23:38 »
Αυτή η ιστορία με τον Ντεβισεντι έχει καταντήσει φαρσοκωμωδία!

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ολυμπιακός, όπως την είχε αναρτήσει στο ανάλογο topic ο ΛΟΚΟ, δεν αναφέρει πουθενά κάτι σχετικό με χρονική διάρκεια.  Εμείς φυσικά δεν το προσέξαμε, λόγω της χαρά μας για την άμεση επιστροφή ενός "δικού" μας παιδιού και της αγωνίας που είχαμε για να καλυφθεί το αγωνιστικό κενό.

Ο μεγαλομέτοχος και πρόεδρος της ΠΑΕ είναι δυνατόν να μην το γνώριζε;;;

Όχι μόνο γνώριζε, αλλά φρόντισε να κάνει και το χατήρι της ΠΑΕ ολυμπιακός. Εκμεταλλεύτηκε την αγωνία και την αγάπη από μεριάς κόσμου (όχλου), για αυτή την ομάδα, και το ΠΑΣαρε σαν μεταγραφικό μπαμ, έκπληξη, κλπ.

Σημασία δεν έχει  ο λόγος για τον οποίο ο ποδοσφαιριστής έφυγε από τον ΠΑΣ.
Σημασία έχει που η διοίκηση δε φρόντισε να προασπίσει τα συμφέροντα της ομάδας και έχει μείνει ξεκρέμαστη η ομάδα.

Δύο παιχνίδια παίξαμε χωρίς οργανωτή και δεχθήκαμε έξι γκολ, χωρίς να βάλουμε ούτε ένα!
Πήραμε 2 παίκτες (Σονγκο και Ακοστα) τους οποίους πρέπει να περιμένουμε να δέσουν με την υπόλοιπη ομάδα.

Ως προς τον κύριο Τσιώλη, για τον οποίο είναι το topic, θεωρώ ότι είναι ένας καλός προπονητής αλλά τον βλέπω ακόμα να ψάχνεται, λογικό φυσικά ως ένα σημείο. Ελπίζω να αντεπεξέλθει γρήγορα στις προσδοκίες που ο ίδιος έχει θέσει. Βέβαια  δεν μου άρεσε καθόλου η δήλωσή του ως προς την αεκ. Τέτοιες δηλώσεις δεν τις κάνεις όταν είσαι προπονητής άλλης ομάδας πόσο μάλλον του ΠΑΣ Γιάννινα.

Δε θέλω να κουράσω άλλο, η αλήθεια είναι ότι είχα καιρό να σχολιάσω τα τεκταινόμενα της Α.Μ.Ο.. Εύχομαι καλή χρονιά σε όλο τον κόσμο υγεία πάνω απ' όλα και όλα τα άλλα έρχονται!   
"Πατρίδα σαν τον ήλιο σου, ήλιος αλλού δε λάμπει"
PAS Giannina 1966 Toros Locos
ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΣΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #192 στις: Τετ 15 Ιαν 2014 00:42 »
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ είναι μνημείο αστειότητας όχι τόσο από πλευράς περιεχομένου όσο από πλευράς πνεύματος μέσα στο οποίο κινείται.


Η αλήθεια είναι οτι στις ανακοινώσεις έχει ένα "θεματάκι" η ΠΑΕ.
Πολύ θα ήθελα κάποια στιγμή να μάθουμε τον συντάκτη τους!!!!!!!!!!!!!!
ΤΙ κανει νιαου στα κεραμιδια....  ;)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #193 στις: Τετ 15 Ιαν 2014 02:19 »
Λοιπον αφου βλεπω να υπεκφευγετε θα αποφασισω να το πω εγω στα ισα ,τι εχω στο πισω μερος του μυαλου μου(και λογικο φαινεται)..

Ο ΧΒ ειναι φιλαρακι με τον Τσιωλη ετσι??Και το γνωριζουμε ολοι,ωραια λοιπον.......Μπορει να ζητησε ο ΧΒ να αναλαβει ο Τσιωλης(για ενα εξαμηνο εννοειται,ετσι και αλλιως στα μπρικια του να πουμε)  ωστε να κατευνασει τους Πασολεδες μιας που θεωρειτε ταχα μου ο καλυτερος Ελληνας προπονητης τρομαρα μας,και συναμα να μην βγουμε πενταδα και μπλεξει ο ΧΒ,ειπε σε μια συνεντευξη στην τελικη ο Τσιωλης περι πενταδας και εμεις το χαψαμε σαν χανοι..

Και στο κατω κατω αμα σκεφτειτε ο Τσιωλης δεν ειναι αγιος..Ξερετε που ηταν στον Ολυμπιακο Βολου ντε,τι σημαινει αυτο οτι ολοι οι αγωνες ηταν στημενοι,εμενα κατι μου δειχνει αυτο,και οσοι θελετε κελαηδηστε για τον Ελληνα καλυτερο προπονητη

Στον Αρη που δεν ειχε στον ηλιο μοιρα θα νου πειτε τι εκανε??????Αλλα βεβαιως δεν εχει αναφερθει πουθενα......Πεντε στις πεντε ηττες στις αρχες του πρωταθληματος και τον σουταρανε αλλα αυτο μας διαφευγει...........


Αλλα προσωπικα δεν χω τιποτα με τον δημοσιοσχετιστα παρα μοναχα με τον ΧΒ που ειναι υπευθυνος για τα παντα,,,,,,,,Γιατι απο μικρος εχω μαθει να κοιταω το δασος και οχι το δεντρο



Κατα τα αλλα μας φταει ο Ντεβινσεντι και οτι ναι

Ποσα παιχνιδια ελειψε ο Νεβνσεντι περσι θυματε κανεις, και τι αποτελεσματα ειχαμε μπορει να μ απανησει καποιος  γ?Γιατι εγω θυμαμαι να πηγαινουμε Κερκυρα και να την εχουμε για πλακα,γιατι θυμαμαι να παιζουμε με Ολυμπιακο στο πρωτο παιχνιδι και να τους παιζουμε μονοτερμα ασχετα με την σφαγη του κορακα,και γιατι θυμαμαι να παιζουμε με Πανιωνιο και να παιρνουμε διπλο

Δικαιολογιες της @@@@@@




Ο Χριστοβασιλης τα εχει καταφερει ωστε να ειναι στα μετρα του,ολα τα αλλα τα ακουω μαλακιες


ΦΥΓΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑ...


ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΣΗ,ΑΠΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΡΧΕΤΕ ΡΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΣ

« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 15 Ιαν 2014 02:31 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος SAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 340
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #194 στις: Τετ 15 Ιαν 2014 02:51 »
Σάκη παραιτήσου να σώσεις την αξιοπρέπειά σου. Άλλα σου είπανε, άλλα είδες και άλλα προκύπτουν στην πορεία.

Φύγε και άφησέ τον να εκτεθεί εντελώς.

εσυ τα λες αυτα μεγαλε....,
οχι ο κ. Τσιωλης
αλλα μαλλον αυτο επιθυμεις.......,
να βγεις μετα να κραξεις,
οσο ειστε εσεις ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ,αλλο τοσο ειμαι εγω βαζελος ,γαυρος,αεκακι κτλ
γυρνατε ωρε μονο στις ομαδες σας και αφηστε μας ησυχους....

Ρε συ SEIS και SAS, άει σύρε στα άλλο σάιτ να λιβανίσεις τον Χοντρό... που θα μας πεις γιατί και πώς θα κράξουμε! Όχι κράξιμο, ρε, ξύλο θέλουν μερικοί-μερικοί,
άειντε βραδιάτικα κι έχω και τις μαύρες μου... >:(

φιλε μου πραγματικα δεν ξερω τι να πω.....
μαλλον βλεπουμε διαφορετικα τα πραγματα και διαφορετικα αγαπαμε τον ΠΑΣ
εγω για πχ θα ειμαι ΜΟΝΟ ΠΑΣ ανεξαρτητως προεδρου,παικτων κτλ,εχω ζησει δυσκολες εποχες 84-2003,να βγω να πω οτι θελουν ξυλο αυτοι ειναι σαν να ξεχνω την ιστορια της ομαδας να αυτοαναιρουμαι....,
θυμαμαι ενα ποδοσφαιρικο μεσημερι κυριακης πριν απο 30 χρονια περιπου,πρεπει να ημουν 10-11 χρονων,συναντω καποιον μεγαλυτερο σε μια αλανα της κιαφας,τι κανεις ωρε μου λεει..,παμε γυπεδο???  γηπεδο ?? του απαντω ,ναι μου λεει παιζει ο ΠΑΣ,δεν το σκεφτηκα πολυ και φυγαμε πορεια γυρω στα 10 ατομα,αγχος στην εισοδο,την πλατη του Κωνσταντινου απο την 7 και ενα γκολ του Παπαχρηστου μαλλον ειναι τα μονο πραγματα που θυμαμαι απο εκεινο τον αγωνα...,
αλλα αυτο που θυμαμαι και δεν εχω ξεχασει ΠΟΤΕ ειναι να ΑΓΑΠΩ ΑΝΑΔΙΩΤΕΛΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ και οτι απο εκεινο το μεσημερι ειμαι ΜΟΝΟ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ONLY PAS GIANNINA

«Κοιτάξτε να τα βρείτε εδώ. Να ενωθείτε, παράγοντες, γήπεδα, ερασιτέχνης, ΠΑΕ, γίνεται όλοι σας ένα και θα διεκδικεί η ομάδα ΟΥΕΦΑ σε λίγα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #195 στις: Τετ 15 Ιαν 2014 03:26 »
Λοιπον αφου βλεπω να υπεκφευγετε θα αποφασισω να το πω εγω στα ισα ,τι εχω στο πισω μερος του μυαλου μου(και λογικο φαινεται)..

Ο ΧΒ ειναι φιλαρακι με τον Τσιωλη ετσι??Και το γνωριζουμε ολοι,ωραια λοιπον.......Μπορει να ζητησε ο ΧΒ να αναλαβει ο Τσιωλης(για ενα εξαμηνο εννοειται,ετσι και αλλιως στα μπρικια του να πουμε)  ωστε να κατευνασει τους Πασολεδες μιας που θεωρειτε ταχα μου ο καλυτερος Ελληνας προπονητης τρομαρα μας,και συναμα να μην βγουμε πενταδα και μπλεξει ο ΧΒ,ειπε σε μια συνεντευξη στην τελικη ο Τσιωλης περι πενταδας και εμεις το χαψαμε σαν χανοι..

Και στο κατω κατω αμα σκεφτειτε ο Τσιωλης δεν ειναι αγιος..Ξερετε που ηταν στον Ολυμπιακο Βολου ντε,τι σημαινει αυτο οτι ολοι οι αγωνες ηταν στημενοι,εμενα κατι μου δειχνει αυτο,και οσοι θελετε κελαηδηστε για τον Ελληνα καλυτερο προπονητη

Στον Αρη που δεν ειχε στον ηλιο μοιρα θα νου πειτε τι εκανε??????Αλλα βεβαιως δεν εχει αναφερθει πουθενα......Πεντε στις πεντε ηττες στις αρχες του πρωταθληματος και τον σουταρανε αλλα αυτο μας διαφευγει...........


Αλλα προσωπικα δεν χω τιποτα με τον δημοσιοσχετιστα παρα μοναχα με τον ΧΒ που ειναι υπευθυνος για τα παντα,,,,,,,,Γιατι απο μικρος εχω μαθει να κοιταω το δασος και οχι το δεντρο



Κατα τα αλλα μας φταει ο Ντεβινσεντι και οτι ναι

Ποσα παιχνιδια ελειψε ο Νεβνσεντι περσι θυματε κανεις, και τι αποτελεσματα ειχαμε μπορει να μ απανησει καποιος  γ?Γιατι εγω θυμαμαι να πηγαινουμε Κερκυρα και να την εχουμε για πλακα,γιατι θυμαμαι να παιζουμε με Ολυμπιακο στο πρωτο παιχνιδι και να τους παιζουμε μονοτερμα ασχετα με την σφαγη του κορακα,και γιατι θυμαμαι να παιζουμε με Πανιωνιο και να παιρνουμε διπλο

Δικαιολογιες της @@@@@@




Ο Χριστοβασιλης τα εχει καταφερει ωστε να ειναι στα μετρα του,ολα τα αλλα τα ακουω μαλακιες


ΦΥΓΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑ...ΔΕΝ ΣΕ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #196 στις: Τετ 15 Ιαν 2014 10:48 »
αγιουτε δεν ξερω τι αλλο παιζει αλλα το σεναριο με τον τσιωλη...με τη συνενεση του τσιωλη δεν παιζει
φιλαρακια ξεφιλαρακια δεν γινονται αυτα......


τωρα εχουμε μπει στο θεμα"τσιωλης" και γραφουμε για τον χοντρο τον ψιλο τον λεπτο...ταχουμε κανει ενα τουρλουμπουκι

δεν ξερω τι θα κανει στον ΠΑΣ  ο τσιωλης....και που να ξερεις βεβαια ...τους λογους τους αναφερει ο πασαρις πολυ ωραια......στο θεμα αρη αφηστε το......αλλωστε βλεπεις που ειναι τωρα.....ειναι μια αλλη ιστορια ...εκει δεν παιζουν ρολο οι προπονητες εδω και πολυ καιρο

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #197 στις: Τετ 15 Ιαν 2014 16:12 »
Θα έχει ενδιαφέρον το καλοκαίρι τι θα γίνει.Θα μείνει ο Τσιώλης ή θα την κάνει.Αν την κάνει με ποιο τρόπο;
Επίσης έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει με εκείνο το πλαστικό.Θα γίνει τίποτα ή ως συνήθως απολύτως τίποτα.Νομίζω αναφορές είχε κάνει και ο Τσιώλης στην αρχή.Έφαγε άκυρο με τους παίχτες.Για να δούμε και με αυτό.Οι βροχές ξεκίνησαν και πάλι.
Ελπίζω κουτσά στραβά θα σωθούμε.Ελπίζω δεν θα τα καταφέρουμε να πέσουμε γιατί θα είναι κατόρθωμα.Μπορεί το καλοκαίρι να δείξει αν όντως η ομάδα αλλάζει επίπεδο ή απλά μένουμε σταθεροί και πιθανόν να κάνουμε βήματα πίσω.
-Σωτηρία και ένα καλό πλασάρισμα
-πλαστικό γήπεδο
-άδεια
-παραμονή Τσιώλη
-μεταγραφές
-πιθανές επενδύσεις σε νεαρούς παίχτες
Ο Τσιώλης έχει μια δικαιολογία ως τώρα ότι οι παίχτες δεν έχουν πάρει ανάσα.Ξεκίνησαν νωρίς προετοιμασία χωρίς λόγο.Τα έκανε ακόμα χειρότερα ο Παντελίδης με αποτέλεσμα να βλέπουμε αυτό το χάλι.Μαζί με τα αργεντίνικα κόλπα του χβ.Εφόσον μείνει δεν θα υπάρχουν αυτές οι δικαιολογίες.Το πρωτάθλημα τελειώνει στα μισά το Απρίλη.Το νέο ξεκινά στις 23 Αυγούστου.Τα ματς νορμάλ φέτος (36).Υπάρχει αρκετός χρόνος για ξεκούραση και ανασύνταξη.
Θα έχει ενδιαφέρον από κάθε άποψη το προσεχές μέλλον....

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #198 στις: Πεμ 16 Ιαν 2014 18:09 »
Παράθεση
«Υπάρχει ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο. Το ευχάριστο ήταν ότι και σήμερα έβγαλε την προπόνηση ο Λίλα και τίθεται στη διάθεση της ομάδας, και έτσι μπορούμε να υπολογίζουμε έναν σημαντικό παίκτη γι' αυτό το παιχνίδι. Το δυσάρεστο είναι ο τραυματισμός του Βίλα, όπου εδώ και λίγες ημέρες είχε κάποιες ενοχλήσεις, και επιδεινώθηκε χτες η κατάσταση του, και όπως δείχνουν τα πράγματα δεν θα τον έχουμε στο παιχνίδι της Κυριακής.

Ιδιαίτερα άλλα προβλήματα δεν έχουμε όσον αφορά με τους παίκτες που υπολογίζουμε αυτή την περίοδο και πιστεύω ότι οι ποδοσφαιριστές και όλοι μας στο ποδοσφαιρικό τμήμα, καταλαβαίνουμε σε τι κατάσταση έχει περιέλθει η ομάδα. Φροντίζουμε μέσα από την καθημερινότητα μας, μέσα από τη δουλειά μας να μπορέσουμε να παρουσιάσουμε μία καλή εικόνα στο παιχνίδι της Κυριακής, και φυσικά, στόχος είναι να πάρουμε τους τρεις βαθμούς.

Σίγουρα είναι μία περίοδος, αυτές οι δέκα ημέρες, που είχαμε αυτά τα δύο παιχνίδια (σ.σ. με Αστέρα Τρίπολης και Απόλλωνα Σμύρνης), τα οποία ήταν αρνητικά για εμάς. Και έκπληξη για μένα για το πώς επέστρεψε η ομάδα από τις διακοπές. Δεν έχει να κάνει τόσο με τα αποτελέσματα. Γιατί μπορεί να παίζεις πολύ καλό ποδόσφαιρο και να χάνεις. Το δύσκολο ήταν η απόδοση που είχε η ομάδα και η αντιμετώπιση κάποιων καταστάσεων μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Θέλω να πιστεύω ότι μέσα από την ανάλυση, τη συζήτηση, και μέσα από τη δουλειά, θα μπορέσουμε να επιστρέψουμε στην καλή απόδοση και στα αποτελέσματα».

Στη συνέχεια ο έμπειρος τεχνικός τοποθετήθηκε για κάποια θέματα που αφορούσαν το πρόσωπο του και την παρουσία του στον ΠΑΣ: «Σαν επαγγελματίας προπονητής αλλά και η δική μου προσωπικότητα, δεν έχει δείξει ότι στα δύσκολα αφήνει μία ομάδα. Δεν με φοβίζει κάτι τέτοιο. Είναι πάρα πολύ νωρίς, και εξάλλου δύο αποτελέσματα μέσα σε 10 ημέρες δεν μπορούν να αλλάξουν τη φιλοσοφία. Εγώ προσωπικά, αλλά έτσι πρέπει να κάνει κάθε επαγγελματίας προπονητής, θα πρέπει να είναι ο τελευταίος που θα πρέπει στα δύσκολα να σκεφτεί αρνητικά. Όμως σαν επαγγελματίας προπονητής, υπάρχουν δύο βασικοί παράγοντες για το αν θα πρέπει να συνεχιστεί μία συνεργασία ή όχι. Αυτό έχει να κάνει πρώτα με τον εργοδότη, ο οποίος μέσα από την τοποθέτηση του, κάλυψε πλήρως το ποδοσφαιρικό τμήμα, και εμένα προσωπικά.

Και για εμένα ένας πολύ δυνατός παράγοντας είναι ο κόσμος. Η εκτίμηση και η αγάπη του κόσμου, ήταν ένα από τα δύο-τρία κίνητρα για να έρθω στα Γιάννινα. Το είχα πει από την πρώτη στιγμή. Αυτό ήταν το πιο δυνατό κίνητρο. Η εκτίμηση και η αγάπη του κόσμου. Άρα λοιπόν έχουμε από τη μία την απάντηση της διοίκησης, και του προέδρου προσωπικά, όσον αφορά τη στήριξη και την εμπιστοσύνη προς το πρόσωπο μου. Και κατά δεύτερο την εκτίμηση και όλη αυτή η αγάπη που έχει ο κόσμος, μέσα από αυτό τον ενθουσιασμό που συνεργαστήκαμε στην ομάδα. Εισπράττω έξω στην πόλη και στο γήπεδο ότι είναι μαζί μας και μας συμπαρίσταται αυτή τη δύσκολη στιγμή. Βέβαια υπάρχει μία πολύ μεγάλη απόδειξη, το παιχνίδι της Κυριακής.

Αυτοί οι δύο είναι οι βασικοί λόγοι που μπορούν να κάνουν έναν προπονητή να σκεφτεί να δώσει λύση σε μία συνεργασία. Από την πλευρά μου λοιπόν όσον αφορά την προσωπικότητα μου, σας είπα, ότι θα είμαι ο τελευταίος που θα σκεφτώ κάτι τέτοιο. Το δεύτερο έχει να κάνει με τη διοίκηση και τον κόσμο. Η διοίκηση τοποθετήθηκε, περιμένω τον κόσμο να έρθει και να στηρίξει την ομάδα, να τη βοηθήσει, και να εκδηλώσει τη συμπαράσταση προς το πρόσωπο μου ή όχι, και στην ομάδα.

Αυτά νομίζω ότι είναι τα κίνητρα, και πρέπει να είναι οι λόγοι, που θα πρέπει έναν προπονητή να τον οδηγήσουν στο να λυθεί μία συνεργασία.
Εγώ ήρθα να προσφέρω στον ΠΑΣ Γιάννινα, και εγώ και οι συνεργάτες μου. Ήρθαμε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε, και ήρθαμε να πάρουμε το αντίτιμο όσον αφορά τη δυναμική που έχει ο κόσμος και η ιστορία της ομάδας. Θέλω να πιστεύω ότι όλα αυτά θα είναι ένας εφιάλτης που ζήσαμε αυτή την περίοδο, και ότι θα πορευτούμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στη συνέχεια».

Για τη συνάντηση με τον κ. Χριστοβασίλη στην Αθήνα: «Η συνάντηση έγινε για το πώς είναι αυτή τη στιγμή η ομάδα, τι προβλήματα έχουμε, και πως θα μπορέσουμε να ενισχυθούμε. Δηλαδή πως θα μπορέσουμε να αλλάξουμε την αγωνιστική εικόνα, αλλά και πως θα μπορέσουμε να ενισχυθούμε. Έχουμε βάλει ένα πλάνο, πιστεύω ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας, την Κυριακή, δύο –τρεις στόχοι που είναι να συζητήσουμε, μήπως και μπορέσουμε να ενισχυθούμε ακόμη περισσότερο στο ρόστερ την εβδομάδα που μας έρχεται. Αυτός ήταν βασικά ο λόγος που συζητήσαμε, και βέβαια η απόδοση που έχει η ομάδα αυτό το διάστημα».

http://www.sport-fm.gr/article/Tsiwlis-tha-eimai-o-teleutaios-pou-tha-fugw/744670

κόουτς ε πες κάτι και για το κόσμο της ομάδας !!
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 16 Ιαν 2014 18:27 από αντι-ΟΦΗ »


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #199 στις: Πεμ 16 Ιαν 2014 19:17 »
Αυτη την στιγμη η δίνεις κίνητρα στον τσιωλη να μείνει και του χρονου(λέγοντας κίνητρα εννοούμε καλύτερες συνθήκες εργασιας και συγκεκριμένο όραμα, στόχους και μεσα για να τους καταφέρει) η φερνεις πίσω Χριστοπουλο αν και αυτός τα ίδια κίνητρα θέλει και αφηνεις τους ανθρωπους να κανουν την δουλεια τους και να σου φτιάξουν ομάδα.  Προφανώς βέβαια ο πρόεδρος δεν έχει την ίδια φιλοσοφία με εμένα. Για αυτόν το καλύτερο θα ειναι πάλι ο τσιωλης να φύγει τρεχοντας( όπως ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ έχει κάνει κάθε ανθρωπος που αγαπήθηκε απο τον κόσμο και συνεργάστηκε με τον ΧΒ), να φέρει το καλοκαίρι καναν σουλη Παπαδόπουλο η καναν μπαμπη τεννε και μετα τον χειμώνα να τρέχουμε να μαζέψουμε τα ασυμμάζευτα.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....