Αποστολέας Θέμα: Εποχή Τσιώλη  (Αναγνώστηκε 87988 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #225 στις: Κυρ 19 Ιαν 2014 23:41 »
Παράθεση
ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΤΣΙΩΛΗ

Ενίσχυση ή διαζύγιο στον ΠΑΣ;

Κρίσιμες αναμένεται να είναι οι επόμενες μέρες για το μέλλον του Σάκη Τσιώλη στον πάγκο του ΠΑΣ μετά τη νέα ήττα των Γιαννιωτών με 2-1 μέσα στους «Ζωσιμάδες» από την Καλλονή.

Βάσει των όσων κυκλοφορούν εσχάτως στην πρωτεύουσα της Ηπείρου, ο Τσιώλης θα συναντηθεί πιθανότατα μέχρι την Τρίτη (21/1) με τον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ, Γιώργο Χριστοβασίλη. Εκεί θα τεθούν επί τάπητος όλα τα θέματα και ουδείς μπορεί να πει ποιο θα είναι το τέλος της υπόθεσης.

Και τι ακριβώς εννοούμε; Η απάντηση είναι απλή… Ο Τσιώλης θα απαιτήσει ενίσχυση με δεδομένη την αποχώρηση των Ντε Βινσέντι, Τσάβες. Αν δεν γίνει κάτι τέτοιο, τότε είναι πιθανόν οι δυο άνδρες να καταλήξουν στο συμπέρασμα ότι θα πρέπει να χωρίσουν τους δρόμους τους.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.003
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #226 στις: Κυρ 19 Ιαν 2014 23:44 »
Ρε παλικάρια δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε εδώ μέσα. Είναι καλό και θεμιτό να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις. Δε νομίζω κανείς να διεκδικεί το αλάθητο του Πάπα. Ούτε είναι ωραίο να προσπαθεί κάποιος να επιβάλει τις απόψεις του στον άλλον μέσω λεκτικής βίας. Την άποψή του εκφράζει ο καθένας.

Η ομορφιά, αν θέλετε και το νόημα στη ζωή είναι αυτή η αέναη προσπάθεια κατανόησης του εαυτού μας και του περιβάλλοντος μέσα στο οποίο μας έχουν φυτέψει να ζούμε.

Αν ο Τσιώλης είναι καλός προπονητής ή όχι είναι καθαρά θέμα συγκυριακό κατά την ταπεινή μου γνώμη. Όπως τόσα άλλα πράγματα στη ζωή μας. Σήμερα είσαι εκεί, αύριο είσαι κάπου αλλού. Σήμερα ο Τσιώλης είναι εδώ και αύριο θα είναι κάπου αλλού. Σημασία έχει αυτό που μένει στο πέρασμά σου.

Δεν είναι δική μου δουλειά αν να θα πρέπει να φύγει ο κόουτς ή όχι. Γνώμη και εκτίμησή μου είναι πως δεν μπορεί να βοηθήσει την ομάδα αυτή τη δεδομένη στιγμή. Το κυριότερο απ' όλα είναι πως έχει χάσει την εκτίμηση των νέων παιδιών για το αν τους εμπιστεύεται. Με αυτούς που έφερε είναι σα να τους είπε δεν μπορώ να βασιστώ σε σας. Κι όμως, στο ματς με τον ΟΣΦΠ μας έδειξαν πως μπορούσαν.

Αποσυνδεδεμένος ikis

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #227 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:02 »
Απλά όσοι λέτε για τον Τσιώλη να φύγει τώρα και άλλα τέτοια δείτε και λίγο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τον προπονητή της.
Αν καταφέρει να διώξει προπονητή πάλι σε χρόνο ρεκόρ συγγνώμη αλλά δεν υπάρχει πλάνο από πλευράς διοίκησης και σημαίνει ότι δεν υπάρχει μέλλον για την ομάδα.
Τώρα όσοι ισχυρίζονται σαν επιχείρημα ότι έκλεισε νέα τριετία σε παίκτες ως άλλοθι στον Χριστοβασίλη, δε σημαίνει ότι εγγυάται το μέλλον της πορείας της ομάδας αλλά το μέλλον της τσέπης του. Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.003
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #228 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:10 »
Όσοι λέτε να φύγει ο Τσιώλης αυτός φταίει κτλ, είστε άμπαλοι και επικίνδυνοι. Είμαι σίγουρα ότι πολλοί από εσάς δεν πατάτε γήπεδο.

 Άκου λέει ο άλλος παίρνει 10.000 και εμείς δεν έχουμε δουλειά. Με το κόουτς μας βρήκες να τα βάλεις ρε μεγάλε. Βάλτα με τον πρωθυπουργό της χώρας και με τον Πρόεδρο της ομάδας μας. Όσα του δίνει παίρνει.

Δείτε με το Θρασύβουλο τι μπάλα έπαιζε για να μην πιπιλάτε όλοι Μπέους και Μποροβήλους. Άντε πια!

Και σένα πιο είναι το πρόβλημά σου ρε φίλε. Φυσικά και με ενοχλεί κάποιος να αμοίβεται με τόσα χρήματα και να μη μπορεί να βάλει μια τάξη στην ομάδα. Που είναι το περίεργο δηλαδή. Πόσο φασίστας είσαι δηλαδή για να μου απαγορεύσεις να έχω άποψη, έστω και λανθασμένη.

 Πρώτον δεν σε βρίζω. ΣΕ είπα άμπαλο. Δεν είναι βρισιά. Δεύτερον εσύ με βρίζεις με είπες φασίστα. Τρίτον οι μεγάλοι προπονητές αμείβονται πολύ. Άμα γουστάρεις πάρε Σούλη, να τον κερνάς κάθε μέρα στο Φύσα ρούφα και να κοιμάται εστίες μεριά.

Την ίδια κατάσταση είχαμε αντιμετωπίσει και με Άγγελο. Και τότε η ομάδα άργησε να πάρει μπρος. Προφανώς εσύ θες αλλαγή προπονητή για να γίνει τι;Να αλλάξει τι μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου; Μάλλον για να χαντακωθείς ακόμα περισσότερο.

Τσιώλης ως το τέλος είναι η μόνη ορθολογική επιλογή.

ΥΓ:παρακαλώ τον διαχειριστή να σβήσει την βρισιά φασίστας.
ΥΓ2:Οι αλλαγές για όσους δεν κατάλαβαν έγιναν γιατί Λίλα και Σονγκό ένιωσαν ενόχληση. Αυτό δήλωσε ο κόουτς και τον πιστεύω. Για να κρατήσει την άμυνα περνάει Μπέριο και μετά στη θέση του Κυβελίδη, Χαρίση. Σωστά;
ΔΕν είμαι προπονητής αλλά αυτό μου φαίνεται απολύτως ορθολογικό τη δεδομένη συγκυρία.

Ο σύνταυρος και δημοκράτης κατά τα άλλα Mpakoulieros ζητάει τη αποπομπή κι εξοβελισμό από το φόρουμ της απορίας μου αν θα πρέπει να είμαι υποχρεωμένος να συμφωνώ με τις απόψεις του καθενός που μπαίνει εδώ μέσα.

Χαλάρωσε παλικάρι μου, δεν σε έβρισε κανένας....   

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #229 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:19 »
Μου αρεσει που ολοι λετε με ευκολια να φυγουνε προπονητες παιχτες και τα λοιπα,αλλα μολις φτανετε στον ΧΒ στρουθοκαμηλιζετε και δεν λετε λιποτα...


Ο Τσιωλης ειναι εργαλειο στα χερια του ΧΒ για να επετυχει τους σκοπους του,και το εχω ξαναπει,αλλα προσωπικα στα @@@@ μου για δαυτον.....Ο ΧΒ μας γαμησε,μας γαμαει και μας εξακουλουθαει να μας γαμαει ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε!!

Τι με νοιαζει αμα δεν τραβηξε ο Ακοστα,αμα ο Στρουνα ειναι παιχτης Βελισσαριου και τον Σονγκο τον βαφτησε Πελε της Ηπειρου ενω ειναι απλως και κοινως ενας ποδοσφαιριστης περιορισμενης αγωνιστικης δυνατοτητας.......
Τι με νοιαζει αν ηρθε ο Παντελιδης και τα εκανε ροιδο ενω δεν μου φταει τιποτα σαν ανθρωπος,τι με νοιαζει ο Τσιωλης ηρθε στα Γιαννινα για να επετυχει του σκοπους του φιλαρακου του μπουχεσα και το καλοκαιρι θα φυγει σαν κυριος και καλα θα κανει

Πραγματικα δεν με νοιαζουν τα μαυρα τους τα χαλια αυτωνων και βεβαιως προσωπικα εχω παψει να κατηγορω ειτε παιχτη ειτε προπονητη......

Τις ευθυνες βρειτε τους αλλου....Αφοριζεται ευκολα τα πιονια αλλα την κεφαλη δεν την ακουμπατε γιατι κανει τσιζζζζζζζζ


ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗ ΤΣΑΚΙΣΟΥ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΡΕ..

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #230 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 01:04 »
Μ αρεσει ρε Mpakouliere που συγκρινεις Αγγελο με Τσιωλη και ειπες και τον echo αμπαλο.
 Τοτε εσυ βλεπεις μπαλα στον δρομο και την περνας για οβιδα.
Μονο και μονο τα διαφορετικης δυναμικοτητας πρωταθληματα να σκεφτοσουν δε θα το εγραφες καν.
 Ο Αγγελος μπορει να βαπτισε τον Βιλα π.χ. σεντερ φορ και τον Ντε Βινσεντι εξαρι, αλλα τους κρατουσε στην ιδια θεση σ ολο το ματς και σε καθε ματς, χωρις να κανει 59 αλλαγες θεσεων παικτων μεσα στο 90λεπτο.
 Ο Αγγελος δε ζητησε μεταγραφες μισθοφορων-γυρολογων τυπου Ακοστα, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ να πληρωνονται στην ωρα τους οι παικτες που ηδη υπηρχαν και πηρε μονο τον Ζαμπρελα.
 Ειναι και πολλα αλλα, βαριεμαι να τα γραψω.

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #231 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 01:33 »
Στην φαση που ειναι η ομαδα ισως ο καταληλοτερος να ηταν ο Αγγελος αλλα αυτην την στιγμη εχουμε Τσιωλη.
Καταξιωμενος και καλος προπονητης αλλα απ'οτι φαινεται εχει χασει την μπαλα και αυτος.
Η ομαδα ειναι πολυ διαφορετικη απο αυτην που βρηκε και πιθανως και τωρα να ψαχνεται ακομα(κακως).
Θεωρω δεδομενο οτι εχει ζητησει μεταγραφες(τουλαχιστον δεκαρι) και θεωρω δεδομενο οτι ο χρηστοβασιλης δεν θα παρει.

Κυριος υπευθυνος της σημερινης καταστασης της ομαδας ειναι ο Χρηστοβασιλης.Μην κοιτατε μονο το δεντρο,δειτε λιγο και το δασος(να πω οτι δεν φαινεται...).Ευθυνη για την εικονα της ομαδας εχει ο Τσιωλης,ευθυνη για την κατασταση που βρισκεται η ομαδα δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #232 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 12:30 »
Ο φουκαράς ο Τσιώλης έκανε μεγάλο λάθος που επέλεξε να πάει στα Γιάννενα και πρέπει τώρα να το σκυλομετανιώσει, διότι κινδυνεύει να ξεβρακωθεί σαν προπονητής. Είναι τεράστιο λάθος να φύγεις από τους δύο νοικοκυραίους, τον Καϋμενάκη και τον Μπάκο και να ξεπέσεις στον Χριστοβασίλη. Στον Αστέρα είχε παικταράδες που τον πήγαιναν καρότσι, ενώ τώρα στα Γιάννενα δουλεύει με σαπάκια Β’ διαλογής. Αν ο Χριστοβασίλης δεν κάνει τώρα 4-5 καλές μεταγραφές, η ομάδα κινδυνεύει άμεσα να πάει για φούντο. Και είναι κρίμα...http://www.sportdog.gr/article/211767/terastio-lathos-na-fygeis-apo-toys-dyo-noikokyraioys

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #233 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 13:13 »
Ο φουκαράς ο Τσιώλης έκανε μεγάλο λάθος που επέλεξε να πάει στα Γιάννενα και πρέπει τώρα να το σκυλομετανιώσει, διότι κινδυνεύει να ξεβρακωθεί σαν προπονητής. Είναι τεράστιο λάθος να φύγεις από τους δύο νοικοκυραίους, τον Καϋμενάκη και τον Μπάκο και να ξεπέσεις στον Χριστοβασίλη. Στον Αστέρα είχε παικταράδες που τον πήγαιναν καρότσι, ενώ τώρα στα Γιάννενα δουλεύει με σαπάκια Β’ διαλογής. Αν ο Χριστοβασίλης δεν κάνει τώρα 4-5 καλές μεταγραφές, η ομάδα κινδυνεύει άμεσα να πάει για φούντο. Και είναι κρίμα...http://www.sportdog.gr/article/211767/terastio-lathos-na-fygeis-apo-toys-dyo-noikokyraioys

Γραφει και ατο sportdog ο Τσιώλης;

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #234 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 13:33 »
ωρε ας γραψ και στα "νεα της καλαμπακας".....αρκει να μην νομιζ ο κιτσος οτι μιλαει της πλακας

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #235 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 14:16 »
Ο φουκαράς ο Τσιώλης έκανε μεγάλο λάθος που επέλεξε να πάει στα Γιάννενα και πρέπει τώρα να το σκυλομετανιώσει, διότι κινδυνεύει να ξεβρακωθεί σαν προπονητής. Είναι τεράστιο λάθος να φύγεις από τους δύο νοικοκυραίους, τον Καϋμενάκη και τον Μπάκο και να ξεπέσεις στον Χριστοβασίλη. Στον Αστέρα είχε παικταράδες που τον πήγαιναν καρότσι, ενώ τώρα στα Γιάννενα δουλεύει με σαπάκια Β’ διαλογής. Αν ο Χριστοβασίλης δεν κάνει τώρα 4-5 καλές μεταγραφές, η ομάδα κινδυνεύει άμεσα να πάει για φούντο. Και είναι κρίμα...http://www.sportdog.gr/article/211767/terastio-lathos-na-fygeis-apo-toys-dyo-noikokyraioys

Τι λες βρε Γεωργίου δεν ντρέπεσαι; Άκου εκεί ο ΠΑΣ θέλει 4-5 μεταγραφές άμεσα αλλιώς θα πέσει!

Αφού όσοι εδώ μέσα φωνάζαμε ότι έρχεται το κακό και μας αποκαλούσαν "εχθρούς του ΠΑΣ" ότι "δεν αγαπάμε την ομάδα" και "ότι είμαστε οσφπ, παο, αεκάκι". Τώρα που η ομάδα κινδυνεύει αυτοί οι ίδιοι κρύφτηκαν στα λαγούμια τους. Ευτυχώς που η θέση της ομάδας είναι στην πεντάδα και μας μάλωναν. Μην αρχίζω και ψάχνω κείμενα και τα θυμάμαι.

Τι λες βρε Γεωργίου που θέλει η ομάδα 4-5 μεταγραφές αλλιώς θα πέσει. Αφού το είπε ο αρχιλεσχίτης ότι δεν χρειαζόμαστε μεταγραφές! Δεν ξέρει αυτός και ξέρεις εσύ;

'Έως αύριο θα ετοιμάσω κάποια στοιχεία να δείτε πόσο βοηθάνε οι μεταγραφές τις ομάδες του με προσφερόμενους βαθμούς.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #236 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 14:22 »
Επειδή διαβάζω αλλού ότι, οκ, μάσαμε πιά το νου και πάμε για τις θέσεις 6-9
Και στου sportdog το λινκ ότι πάμε καρφί για την φασολάδα του υποβιβασμού

Θέσεις 6-18

Οι 5 πούναι από πάνω μας:
Αγρίνιο
Πανθρακικός
Ξάνθη
Καλλονή
νιόνιος

Οι 7 πούναι από κάτω μας:
(πριν το ματς Πλατανιά-τσάτσου)
τσάτσος 
Εργοτέλης
Απόλλων
Λεβαδειακός
Πλατανιάς
Βέροια
Άρης

ξεπεράσαμε κατά 4 ήττες Αγρίνιο-Πανθρακικό-τσάτσο-Εργοτέλη
κατά 3 Πλατανιά-νιόνιο
κατά 2 Ξάνθη
κατά 1 Βέροια-Απόλλωνα
πιάσαμε την Καλλονή
άλλη 1 και πιάνουμε Λεβαδειακό-Αρη
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #237 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 15:24 »
Παράθεση
Ενίσχυση ή διαζύγιο;


Τα δημοσιεύματα δίνουν και παίρνουν όσον αφορά το μέλλον του Σάκη Τσιώλη στον πάγκο του ΠΑΣ Γιάνννινα.
Το δεδομένο είναι ότι από πλευράς ΠΑΣ Γιάννινα υπάρχει απόλυτη στήριξη στο πρόσωπο του Έλληνα τεχνικού και δεν υπάρχει κάνει θέμα αλλαγής στην τεχνική ηγεσία.
Ο Σάκης Τσιώλης έχει εντοπίσει το πρόβλημα που υπάρχει στον άξονα και έχει ζητήσει την ενίσχυση στον χώρου του κέντρου όπου ο ΠΑΣ φαίνεται πως πάσχει στο δημιουργικό κομμάτι.
Μάλιστα αρκετά είναι τα ρεπορτάζ τα οποία τονίζουν ότι εφόσον δεν γίνει η απαραίτητη ενίσχυση δεν θα μπορέσει να αποκλειστεί το ενδεχόμενο της παραίτησης του Σάκη Τσιώλη.
Αυτό με τα τωρινά δεδομένα μοιάζει απίθανό καθώς ο ίδιος ο Έλληνας τεχνικός προ ολίγων ημερών δήλωσε ότι δεν... αφήνει το καράβι στα δύσκολα.
Όπως και να έχει η συνάντηση που θα έχει με τον Γιώργο Χριστοβασίλη είναι κάτι παραπάνω από κρίσιμη

http://www.sportsioannina.gr/index.php/rss/6500-2014-01-20-12-58-38.

πρωτοχρονιατικο λαχειο......ενας στους δυο κερδιζει


Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #238 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 16:54 »
Κάρπετ το Σάββατο στη sday πρίν τον αγώνα με Καλλονη.

Παράθεση
Αρχίζει να υπάρχει μια σχετική γκρίνια για τον Σάκη Τσιώλη στα Γιάννενα. Του αναγνωρίζουν όλοι ότι η ομάδα δεν είναι δική του κι ότι έχει για τις μέτριες εμφανίσεις αρκετά άλλοθι (με πρώτο τη φυγή του Ντε Βινσέντι). Ομως από την άλλη δεν φαίνεται η ομάδα να κάνει το βήμα μπροστά που όλοι περίμεναν. Με την Καλλονή περιμένουν όλοι να δουν και μια νίκη, που λείπει καιρό τώρα, αλλά και μια αληθινά καλή εμφάνιση. Οπως λέει και ένας φίλος από τα Γιάννενα, «έχουμε βαρεθεί να ακούμε τον Σάκη να ζητάει συγγνώμη». 
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #239 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 17:02 »
Παράθεση
Με μια ανάρτησή του στο facebook το βράδυ της Κυριακής (19/01) ο Βαγγέλης Τσιώλης, scouter του ΠΑΣ Γιάννινα, προκάλεσε ερωτηματικά για το τι ακριβώς μπορεί να εννοούσε.

Συγκεκριμένα, ο γιος του προπονητή του ΠΑΣ έγραψε στον τοίχο του λίγες ώρες μετά την ήττα από την Καλλονή: "Τα κάστρα πέφτουν από μέσα...Ευτυχώς το καινούργιο θα το χτίσουμε εμείς"

passports.gr


Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #240 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 21:48 »
Επειδή διαβάζω αλλού ότι, οκ, μάσαμε πιά το νου και πάμε για τις θέσεις 6-9
Και στου sportdog το λινκ ότι πάμε καρφί για την φασολάδα του υποβιβασμού

Ας δούμε από αντλούσαμε τις ψήφους για το ευρωκοινοβούλιο... και τις φετινές αλλαγές. 



... διαβάζεται άνετα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 20 Ιαν 2014 21:53 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #241 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 09:54 »
«... Δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω, γιατί αλλιώς δεν θα βρίσκομαι στο πάγκο της ομάδας μου την επόμενη αγωνιστική…»

... προφανώς αυτό πέρασε στα πολύ ψιλά (και εδώ)... 19 Δεκεμβρίου 2013 αυτά.

Παράθεση
«Ο προπονητής πρέπει να γνωρίζει τα όριά του, για να μην τιμωρηθεί. Στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό φάνηκε ότι η διαιτησία του κ. Αρετόπουλου ήταν αρνητική για την ομάδα μου. Δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω, γιατί αλλιώς δεν θα βρίσκομαι στο πάγκο της ομάδας μου την επόμενη αγωνιστική…»

 «οι διαιτητές κάνουν κακό στον Ολυμπιακό που τον βοηθούν, αφού πολλές φορές δεν τους έχει ανάγκη. Οι αρμόδιοι πρέπει να απαντήσουν γιατί συμβαίνει αυτό».

 «Τότε είχα πει πως έγινε ένας “βιασμός”. Δεν θα… χαλούσε η ιστορία του Ολυμπιακού αν έχανε ένα Κύπελλο. Μετά από λίγες ημέρες πήγα στην Καλαμάτα και ήρθαν δύο παιδάκια, φίλοι του Ολυμπιακού, που δάκρυσαν και μου ζήτησαν συγγνώμη για ό, τι συνέβη».

Στις 14 Δεκεμβρίου νικήσαμε τον Έργο, έτσι για το... goodbye Tomas.
Στις 18 Δεκεμβρίου σκυλιάσαμε στο Γαύρο... ήταν 1 τεστ απέναντι στον "δυνατό".
Στις 23 Δεκεμβρίου πρεσάραμε τον Άρη... αδύνατον να μας πάρει στο λαιμό του.
Και μετά ξανά 3ς σερί και το λουρί... της μάνας.

... δεν θα τον αφήσουν σε χλωρό κλαρί... και τον ΠΑΣ :(
Και αυτό... ασφαλώς,  καθώς μια ομάδα αρχίζει να πουλάει όταν οι άλλες αγοράζουν.

Πρόεδρε, να σας πω τι θα κάνετε... σΠΑΣε 600 χιλιάρικα να δούμε μπάλα και συζήτα στη συνέχεια τη διαδοχή (φημολογείται)... σΠΑΣε όμως, για την στοχούμενη καταξίωση.

Παλιός Πρόεδρος... καινούριος Αφέντης... χαρέμι ο ΠΑΣ (με ερωτηματικό). 
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 21 Ιαν 2014 10:13 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.514
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #242 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 10:10 »
Κλασσική περίπτωση προπονητή-μάνατζερ. Δεν πάει καλά η ομάδα, θέλει μεταγραφές. Αν ο χβ συμφωνήσει, το πήραμε και αυτό το κάστρο. Αν όχι τότε όλη η ευθύνη είναι δικιά του που δεν πήρε τους παίκτες που έπρεπε για να πάει η ομάδα μπροστά. Και οι οπαδοί θα πάρουν το μέρος του μεγάλου προπονητή φυσικά.
Μάλλον είμαι υπέρ του 2ου σεναρίου, αν και θεωρώ οτι ο χβ εχει κάνει εγκλήματα.
Επειδή δεν είδα τον αγώνα, ασ με ενηερώσει κάποιος...στο παιχνίδι με τον γαύρο έκανε αλλαγές θέσεων στους παίκτες;
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 21 Ιαν 2014 10:16 από Tsimendos »

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.725
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #243 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 10:40 »
δεν ξερω αν ειναι μεγαλος προπονητης .......αλλα ερχομαι εγω...φευγει ντε βισεντι και τσαβεζ........ε.....και ο κουτσομητρας μεταγραφη θα ζηταγε

Αποσυνδεδεμένος passatempo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #244 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 10:58 »
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=16331&subid=2&pubid=129616460

Θα φύγει λέει ο Τσιώλης και θα έρθει ο Καλαϊτζίδης..... Δεν θέλει νομίζω τώρα κάποιος να φύγει αλλά ρε μάγκες αν είναι να φύγει ας έρθει ο Χριστόπουλος, να σώσει κατηγορία και να κάνει σχεδιασμό για του χρόνου.
Είναι ο μόνος που μπορεί, πρέπει όσα ζητήσει να του τα δώσει ο ΧΒ, είναι ο μόνος που μπορεί να φέρει και χρήματα στον ΠΑΣ (δες Κολοβέτσιο-Οικονόμου 700.000 μαζί, αν είχαμε άλλο προπονητή μπορεί να μην παίζανε καν...)
Προσωπικά θεωρώ ότι έχουμε καλούς παίχτες και καλό πάγκο, δείτε τον Χαρίση, Ρουμπουλάκου, Αυγενικου κτλ. Δεν ξέρω όμως τι φταίει, σίγουρα δεν φταίνε οι παίχτες.

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #245 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 11:09 »
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=16331&subid=2&pubid=129616460

Θα φύγει λέει ο Τσιώλης και θα έρθει ο Καλαϊτζίδης..... Δεν θέλει νομίζω τώρα κάποιος να φύγει αλλά ρε μάγκες αν είναι να φύγει ας έρθει ο Χριστόπουλος, να σώσει κατηγορία και να κάνει σχεδιασμό για του χρόνου.
Είναι ο μόνος που μπορεί, πρέπει όσα ζητήσει να του τα δώσει ο ΧΒ, είναι ο μόνος που μπορεί να φέρει και χρήματα στον ΠΑΣ (δες Κολοβέτσιο-Οικονόμου 700.000 μαζί, αν είχαμε άλλο προπονητή μπορεί να μην παίζανε καν...)
Προσωπικά θεωρώ ότι έχουμε καλούς παίχτες και καλό πάγκο, δείτε τον Χαρίση, Ρουμπουλάκου, Αυγενικου κτλ. Δεν ξέρω όμως τι φταίει, σίγουρα δεν φταίνε οι παίχτες.
..Ο Ρουμπουλάκου είναι παίχτης Β' ΕΘΝΙΚΗΣ..Χαρίσης-Αυγενικού έχουν μέλλον αλλά.......Και τον Μουρίνιο να φέρεις η ομάδα χωρίς ποιοτικές μεταγραφές που έπρεπε να είναι στην ομάδα απο 1 Γενάρη απλά δεν πάμε πουθενά.

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #246 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 13:56 »
Η Ελευθεροτυπία σήμερα, θεωρει ότι ο Τσώλης είναι ηδη παρελθόν.
Ο Καλαιτζίδης έρχεται με 4000 τον μήνα, ενώ ο Τσώλης λεει θα επιστρέψει τις επιταγές και κοστίζει 15000.

Ο λόγος είναι ότι θελει παικτες κι ο χοντρος δεν του παιρνει, γιατι θεωρει ότι δεν μπορει να παει Ευρώπη.

Αυτά και όλα καλα....   >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #247 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 14:01 »
Ας δούμε και τι λέγαν οι αφοι χτες

Πολύ πιθανό το τέλος…

Αναρτήθηκε από:M. Π. 20 Ιανουαρίου, 2014 , 17:09   Κατηγορία:Αθλητικά

Η εντός έδρας ήττα από την Καλλονή φαίνεται πως έφερε όχι απλούς… τριγμούς, αλλά «σεισμό» πολλών ρίχτερ στα Γιάννινα. Από το βράδυ της Κυριακής, αλλά και κυρίως τις πρωινές ώρες της Δευτέρας έχει αναπτυχθεί έντονη φημολογία περί ενδεχόμενης αποχώρησης του Σάκη Τσιώλη, παρά το γεγονός ότι ο ίδιος λίγες μέρες πριν δήλωνε πως θα «πηδήξει» τελευταίος από το… καράβι.

Ο Καρδιτσιώτης προπονητής μπορεί να απολαμβάνει την πλήρη στήριξη του ισχυρού άνδρα του ΠΑΣ, Γιώργου Χριστοβασίλη, ωστόσο ο ίδιος δεν είναι ευχαριστημένος με την κατάσταση που αντιμετωπίζει στην ομάδα. Οι Ηπειρώτες αποδυναμώθηκαν σημαντικά με την αποχώρηση των Τόμας Ντε Βινσέντι και Κρίστιαν Τσάβες, ωστόσο μέχρι στιγμής δεν υπάρχει διάθεση για την αντικατάσταση αυτών των παικτών. Γεγονός που κάνει πολύ δύσκολο το έργο του Τσιώλη. Γι’ αυτό και ο τεχνικός του ΠΑΣ τόνισε πως στη συνάντηση που θα γίνει με τον Χριστοβασίλη θα ξεκαθαριστούν τα πάντα.

Το ραντεβού, που κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει αύριο Τρίτη, δεν αποκλείεται να επιφέρει και αρνητικές εξελίξεις. Είναι δεδομένο ότι ο Τσιώλης θα ζητήσει την ενίσχυση της ομάδας στο 10ήμερο που απομένει για την ολοκλήρωση του χειμερινού μεταγραφικού «παζαριού». Αίτημα που αν δεν ικανοποιηθεί θα σημάνει και την αντίστροφη μέτρηση για την αποχώρησή του. Δεν είναι τυχαίο πως ο 54χρονος προπονητής εκμυστηρεύτηκε στο στενό του περιβάλλον πως σκέφτεται σοβαρά το ενδεχόμενο αυτό, αφού νιώθει πως δεν του είπαν την πάσα αλήθεια για την κατάσταση στην ομάδα.

Σταντ-μπάι ο Χριστόπουλος

Σε κάθε περίπτωση οι φήμες περί ερχομού του Γιάννη Χριστόπουλου στον πάγκο του ΠΑΣ φουντώνουν ολοένα και περισσότερο στα Γιάννινα. Ο πρώην τεχνικός της ουκρανικής Ταβρίγια φέρεται να είναι η περίπτωση που ο Γιώργος Χριστοβασίλης έχει στο μυαλό του ως «σταντ-μπάι» κι αν δρομολογηθεί η αποχώρηση του Τσιώλη είναι πολύ πιθανό να του γίνει κρούση.

iapopsi.gr
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #248 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 14:32 »
Η Ελευθεροτυπία σήμερα, θεωρει ότι ο Τσώλης είναι ηδη παρελθόν.
Ο Καλαιτζίδης έρχεται με 4000 τον μήνα, ενώ ο Τσώλης λεει θα επιστρέψει τις επιταγές και κοστίζει 15000.

Ο λόγος είναι ότι θελει παικτες κι ο χοντρος δεν του παιρνει, γιατι θεωρει ότι δεν μπορει να παει Ευρώπη.

Αυτά και όλα καλα....   >:( >:( >:( >:(

Κ η ελευθεροτυπία διαβάζει pas.gr :P


Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Εποχή Τσιώλη
« Απάντηση #249 στις: Τρι 21 Ιαν 2014 15:51 »
Παράθεση
ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ: Συνάντηση Χριστοβασίλη – Τσιώλη στη Θεσσαλονίκη

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτή την ώρα στην Θεσσαλονίκη η συνάντηση ανάμεσα στον Γιώργο Χριστοβασίλη και τον Σάκη Τσιώλη.

Το πολυαναμενόμενο ραντεβού των δύο πλευρών γίνεται τελικώς τώρα το μεσημέρι, με το μέλλον του Καρδιτσιώτη τεχνικού στον πάγκο της ομάδας να κρίνεται αυτή την στιγμή.

Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες του PASsports ο Τσιώλης θα ζητήσει τρεις μεταγραφές προκειμένου η ομάδα να ενισχυθεί και να παρουσιαστεί διαφορετική στην δύσκολη και επίπονη συνέχεια του πρωταθλήματος. Σε περίπτωση που ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΣ βάλει βέτο στα θέλω του Τσιώλη τότε είναι δεδομένο ότι το διαζύγιο θα προχωρήσει και οι δύο πλευρές θα πουν αντίο.

Σύμφωνα με έγκυρες πηγές σε περίπτωση που Τσιώλης και Χριστοβασίλης δεν τα βρουν, ο έμπειρος προπονητής δεν αναμένεται να αξιώσει στο συμβόλαιο του οικονομικές απαιτήσεις και θα αποχωρήσει από την ομάδα.  Το PASsports θα σας ενημερωνει διαρκώς για οτιδήποτε συμβεί στην συνάντηση των δύο ανδρών.

Θ. ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!