Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

4-0
6 (13%)
2-0
7 (15.2%)
1-0
3 (6.5%)
3-1
4 (8.7%)
2-1
11 (23.9%)
0-0
1 (2.2%)
1-1
4 (8.7%)
2-2
2 (4.3%)
0-1
0 (0%)
0-2
1 (2.2%)
1-2
4 (8.7%)
άλλο ?
3 (6.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 46

Η ψηφοφορία έληξε: Δευ 02 Δεκ 2013 14:41

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ  (Αναγνώστηκε 30656 φορές)

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #125 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 02:19 »
Μεγάλη παράλειψη που δε χειροκρότησαν πέρυσι και τον κατσουράνη.Ειδικά τη στιγμή που έκανε τη χειρονομία πρέπει να σκόρπισε ρίγη συγκίνησης.Ολόκληρος κατσουράνης και μας κάνει την τιμή να μας βρίσει? Μέχρι και τιμητική πλακέτα έπρεπε να του δώσουμε.

Το ότι κάποιος είναι στέλεχος της Εθνικής, κανονικά του δημιουργεί την υποχρέωση να συμπεριφέρεται σαν άνθρωπος και όχι σαν κατσαπλιάς.Και το σαλπιγίδι μονίμως γυρνάει να κουνήσει ειρωνικά το κεφάλι  στην εξέδρα ή να κάνει καμιά χειρονομία.Για τον κατσουράνη δε λέω τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #126 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 09:18 »
Παράθεση
Το να επευφημεί ένας αντίπαλος λαος εναν παιχτη που με την εθνικη ομάδα σκορπά ριγη χαράς σε όλο το έθνος ανα τακτά χρονικά διαστήματα ονομαζεται πολιτισμός.

α) Σου χαρίζει εσένα ρίγη χαράς σαν έθνος και σήμερα είδες τα παιδιά σου να πηγαίνουν σε ένα καλύτερο σχολείο, σε ένα καλύτερο πανεπίστημιο. Επίσης είδες σήμερα τους γονείς σου να πηγαίνουν σε ένα καλύτερο νοσοκομείο και είδες και τους διπλανούς σου που τυχαίνει να να είναι λίγο πιο φτωχοί από σένα να πετάνε την παλιόσομπα και το μαγγάνι και να ζεσταίνονται σαν άνθρωποι με πετρέλαιο...
β) Αυτός ο παίχτης ενώ εσύ τα βγάζεις με δυσκολία, πληρώνεται για να παίζει στην εθνική και δεν νομίζω να έχει απαρνηθεί ποτέ αυτά τα λεφτά, ωστέ να πάνε σε κάποιο σωματείο ή τελοσπάντων σε κάποιο συνανθρωπό του.
γ)Αυτός ο παίχτης όπως και το άλλο το μεγαλύτερο @χίδι ο Κατσουράνης ουκ ολίγες φορές σε έχει βρίσει, σου έχει κάνει χειρονομίες και ποδοσφαιρικά σε έχει βιάσει με συντροφιά την διαιτησία. Σε λίγο πες του να σου βιάσει και την γυναίκα και να τον χειροκροτήσεις επειδή είναι μέλος της εθνικής.
δ) Γαμώ την εθνική ελλάδος. Η δικιά μου εθνική είναι ο ΠΑΣ.
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #127 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 10:40 »
Υ.Γ.1:  ΕΛΕΟΣ με το αθερινόδυχτο. ΝΤΡΟΠΗ να αντιμετωπίζεται έτσι ο κόσμος.

Με τον δέοντα σεβασμό deceiover... το γαυρόδυχτο επιλέγεται, δεν επιβάλλεται... λες να βάλουν και στα πέταλα? :)

Βουταει - εχει προθεση να παρει το πεναλτυ. Κιτρινη καρτα στον επιθετικο του βενιζελου.

Η πατέντα του Σπάθα... και στο ΠΑΣ - Παόκ




Υ.Γ.: Σε προηγούμενο ποστ μου και στα πλαίσια μιας ουτοπίας... έκανα λόγο για επανάληψη του ματς!
Πάντος και με την υποκρισία των Πάντων... με αυτά που συμβαίνουν σε κάθε ματς με τα Κοράκια σε κάθε ματς θα έπρεπε να παίζονται 68 Αγωνιστικές.
Ωστόσο όμως... θα είναι "Κανονικότερο των Κανόνων Διαιτησίας" είναι πιο αποδεκτό στο να μη σφυρίζουν 1 γνήσιο πέναλτι με την καραμέλα του "ανθρώπινου λάθους" (γεγονός αδύνατο), από το να επινοούν 1 πέναλτι ανύπαρκτο και με 0 συνέπειες... οπότε, στην περίπτωση της "επινόησης" η ΚΕΔ οφείλει να ξηλώνει το σήμα της FIFA από το ταγεράκι του διαιτητή, να του πατάει 1 στουρναράτο πρόστιμο για "ανθρώπινο λάθους" και (ενδεχομένως στο μέλλον) να απαιτεί από τη League Greece την επανάληψη του ματς για αλλοίωση ματς σε 1 ευνομούμενο πρωτάθλημα ... για το κύρος του θεσμού της.
Ποιος διαιτητής θα μπορεί να στήνει χειρουργεία στα γήπεδα... και ποιος Μπριάκος και Δούρος να μπορεί να είναι στην ΚΕΔ?     
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 04 Δεκ 2013 11:23 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #128 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 11:15 »
Ας μην φιλονικούμε μεταξύ μας ο Σπάθας παραπέμφθηκε για λάθος καταλογισμό πέναλτυ κ κόκκινη κάρτα, οπότε ηθικά δικαιωθήκαμε.
Βέβαια από την ηθική δικαίωση...μέχρι την πραγματική δικαίωση... δηλαδή την επιστροφή των βαθμών που μας αφαιρέθηκαν από τις εν λόγω αποφάσεις, η απόσταση είναι αρκετά εκατομμύρια έτη φώτος.
Βαρεθήκαμε αυτό το ρόλο κ εκτός από την απογοήτευση υπάρχει κ ατέλειωτος θυμός.
Ποτέ δε με κάλυψε η ηθική δικαίωση, πάντα έμενε το αίσθημα της αδικίας να με εξοργίζει.
Μπορεί η ομάδα να μην έπιασε μεγάλη απόδοση αλλά θα μπορούσε, αν υπήρχε 50-50 διαιτησία να είχε πάρει τους βαθμούς που της αναλογούσαν βάσει δικαίου. Κ αυτό ισχύει κ για τον προηγούμενο αγώνα στη Λεωφόρο.
Έλεγα πριν τον αγώνα ότι μεγάλο ρόλο θα έπαιζε η διαιτησία...
Όχι γιατί είμαι πιο έξυπνος, αλλά γιατί έχω ζήσει ατέλειωτες φορές αυτό το έργο εδώ κ πολλά χρόνια κ πάντα ήμουν υπέρμαχος της ύπαρξης κατεστημένου όσο γραφικό κ αν αυτό ακούγεται.
Έχω ζήσει την ποδοσφαιρική  "άγρια δύση" των 80s, τις εκκαθαρίσεις των 90s κ τη γενοκτονία των 00s. Κάθε είδους παράγκα κ κάθε είδους απόφαση πάντα κατά του ΠΑΣ κ υπέρ κάθε είδους αντιπάλου(ΠΟΚ, ΠΟΘ, παραρτήματα κλπ).
Επόμενη μέρα ποτέ δεν υπήρξε ποτέ για μένα...απλά κάθε φορά μετά από κάθε αδικία ένα βάρος προστίθεται που πάντα μένει να μου θυμίζει ότι εδώ κάτι μου κλέψαν.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #129 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 11:27 »
http://youtu.be/yaA7VENryMg


Πριν μιας εβδομαδα εκπομπη παρακαλω..........


Παρακαλεστε στα γονατα του Στουρναρα περηφανε λαε του Μπαογκ για αλλη μια φορα
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #130 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 11:42 »

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #131 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 11:49 »
Μια παρατηρηση μαγκες γιατι εγω μπορω και το βλεπω λιγο αποστασιοποιημενος το θεμα επειδη μου ειναι αδιαφορο αυτο το ποδοσφαιρο που παιζεται πια στην ελλαδα
Μην πατε να γινετε< ή να γινουμε αν το θελετε καλυτερα> πιο κομπλεξικοι απο τους παοκτζηδες που κατεχουνε την κορυφη χωρις να προσπαθησουνε καν
Αυτο που γινεται στο φορουμ μετα τον αγωνα ειναι ξεφτιλα για μενα
Τι μας νοιαζει εμας ο παοκ και γιατι καθομαστε και ασχολουμαστε μαζι του?
Τοσα απωθημενα σας βγαζουνε ομαδες οπως οσφπ παο παοκ που κατανατατε χειροτεροι απο αυτους?
Δεν μπορειτε να συνηθισετε ποια ειναι τα μεγεθη στην ελλαδα μετα απο τοσες δεκαετιες?
Εχετε προεδρο που μπορει να αλλαξει το σκηνικο αυτο που δεν αρεσει σε κανεναν?
Αν ειμασταν 0-2 ημιχρονο με τοσα γκολ που εχασε ο παοκ δεν θα μιλαγε κανενας τωρα
Αν δεν εδινε το πεναλτυ θα ερχομαστε 0-0 τιποτα παραπανω γιατι στο πλεχτο τη μπαλα 10 μερες να παιζαμε δεν θα τη βαζαμε
Γιατι καθεστε και σκατε για ενα ματς που μπορουσαμε να το χασουμε τελειως ανετα και πιο νωρις?
Αλλες ομαδες δεν πρεπει να κερδισουμε?
Για ποια ηθικη δικαιωση μιλατε απο τη στιγμη που ο μαρινακης με εντολη του τιμωρει αυτους που ευννοησαν τον παοκ και οχι αυτους που αδικησαν τον παο?
Ειναι ενας πολεμος μεταξυ τους που ο προεδρος μας παρακολουθει σαν μαλακας ανημπορος να κανει κατι
Εχουμε φτασει να μην χωνευουμε ομαδα στην ελλαδα και δεν καταλαβαινω το γιατι
Τοσο πολυ μας πνιγει η αδικια που δεν ξερουμε σε ποιον να ξεσπασουμε?
Τοσο πολυ ειμαστε ενταξει εμεις και δεν κανουμε ποτε αδικιες σε αλλους?
Τα προβληματα μας τα εσωτερικα θα τα καλυψει το μισος μας για τις αλλες ομαδες?
Περυσι χασαμε κοπους μιας χρονιας απο δικα μας λαθη

Στο πεναλτυ στη λαρισα δεν παει καν στη μπαλα ο παιχτης.βαζει το ποδι και στεκεται ακινητος ειναι ξεκαθαρο οτι δεν υπαρχει παραβαση γι αυτο και πεφτει ολος ο ηρακλης πανω του.καμια σχεση με το δικο μας που παει αγαρμπα πανω στα ποδια του παοκτζη και για αυτο δεν διαμαρτυρεται κανενας πλην ντασιου



 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος microsurfer

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #132 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 13:11 »
Το γεγονός πως δεν έπαιξε ο Τζημόπουλος, μόνο σε εμένα έκανε εντύπωση;;;

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #133 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 13:19 »
εγω πριν τον αγωνα ειπα να τ δεσουν τα χερια ,οχι να μην παιξει.... :joker: οτι μας διαβαζουν ολοι ομως ειναι σιγουρο...οτι κανν του κεφαλιου τους δεν μπορω να το συγχωρησω... :P :P :P
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #134 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 13:20 »
νομιζω πλεον οτι αν το προβλημα ειναι αν θα δινονταν το πεναλτι εδω η αν θα δινονταν στην τουμπα η στο καραισκακη .......οτι δεν κανουμε πασολεδικη ποδοσφαιρικη κουβεντα
οχι οτι το κακιζω .....διαχρονικα ειμαστε η πιο αδικημενη ομαδα......καποτε θα εσκαγε μεσα μας........

καθε κυριακη τα ιδια και τα ιδια με τη διαιτησια
παρολα αυτα προσεξτε γιατι μερικοι γινεστε σαν τα μουτρα τους
γουσταρετε να γινετε σαν τα μουτρα τους???.......ποκ ποθ κτλ ???με αυτα που γελαγαμε??με αυτα που μας αποθουσαν???η μηπως ρε φιλε θεωρεισε κατωτερος επειδη δεν συμπεριφερεσε οπως αυτοι???.........

πραγματικα επειδη και παρεα εχω κανει με δαυτος(με δαυτους το χρησιμοποιω ειρωνικα και καθαρα ποδοσφαιρικα)......και ξερω πως σκεφτονται ......να προσεχετε μερικοι γιατι τα μουτρα τους σμιγουν με πολλων εδω μεσα........ποδοσφαιρικα μουτρα εννοω........

πραγματικα τοσα χρονια εχω ζησει μαζι σας τοσες αδικιες και τοσους ποδοσφαιρικους κατατρεγμους που εχω χασει το λογαριασμο......αυτα που διαβαζω 2 μερες τωρα...με τον τροπο που γραφονται ειναι η πρωτη φορα που γινεται

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.724
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #135 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 13:27 »
Παράθεση
Το γεγονός πως δεν έπαιξε ο Τζημόπουλος, μόνο σε εμένα έκανε εντύπωση;;;

το οτι ειναι μεσα στους χειροτερους σε αποδοση ειναι ενα γεγονος
το αν μπορει να βγει απο την ενδεκαδα ειναι ενα ερωτημα

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #136 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 14:40 »
Παράθεση
Το να επευφημεί ένας αντίπαλος λαος εναν παιχτη που με την εθνικη ομάδα σκορπά ριγη χαράς σε όλο το έθνος ανα τακτά χρονικά διαστήματα ονομαζεται πολιτισμός.

α) Σου χαρίζει εσένα ρίγη χαράς σαν έθνος και σήμερα είδες τα παιδιά σου να πηγαίνουν σε ένα καλύτερο σχολείο, σε ένα καλύτερο πανεπίστημιο. Επίσης είδες σήμερα τους γονείς σου να πηγαίνουν σε ένα καλύτερο νοσοκομείο και είδες και τους διπλανούς σου που τυχαίνει να να είναι λίγο πιο φτωχοί από σένα να πετάνε την παλιόσομπα και το μαγγάνι και να ζεσταίνονται σαν άνθρωποι με πετρέλαιο...
β) Αυτός ο παίχτης ενώ εσύ τα βγάζεις με δυσκολία, πληρώνεται για να παίζει στην εθνική και δεν νομίζω να έχει απαρνηθεί ποτέ αυτά τα λεφτά, ωστέ να πάνε σε κάποιο σωματείο ή τελοσπάντων σε κάποιο συνανθρωπό του.
γ)Αυτός ο παίχτης όπως και το άλλο το μεγαλύτερο @χίδι ο Κατσουράνης ουκ ολίγες φορές σε έχει βρίσει, σου έχει κάνει χειρονομίες και ποδοσφαιρικά σε έχει βιάσει με συντροφιά την διαιτησία. Σε λίγο πες του να σου βιάσει και την γυναίκα και να τον χειροκροτήσεις επειδή είναι μέλος της εθνικής.
δ) Γαμώ την εθνική ελλάδος. Η δικιά μου εθνική είναι ο ΠΑΣ.
Α)Αυτό είναι το πιο γνωστό ψευδοεπιχείρημα. Λογικοφανές επιχείρημα, φαινεται λογικο αλλά δεν είναι. Ο Σαλπιγγίδης να σώσει μόνος του την Ελλάδα δεν μπορεί. Μπορεί να σου δώσει ένα χαμόγελο αν δεχθείς να υποστηρίζεις την εθνική ομάδα βλεποντας την να πηγαίνει σε μεγάλες διοργανώσεις και να ανταγωνίζεται τους ευρωπαίους έστω και στην μπαλίτσα, και αυτό το κάνει και με το παραπάνω. Διαφορετικά με την ίδια λογική, και ο ΠΑΣ όταν κερδίζει τι γίνεται;; Σώζονται τα Γιάννενα η η Ήπειρος;; Μας βρίσκει δουλειές που εχουμε το μεγαλυτερο ποσοστό ανέργων στην Ευρώπη;; Μας φτιάχνει τους δρόμους που σκοτωνόμαστε;; Εδώ μιλάμε για μπάλα.
Β) Συμφωνώ απολύτως. Ο Έλληνας ποδοσφαιριστής με ελάχιστες εξαιρέσεις δεν έχει απελευθερωθεί ακόμα απο της ναρκοληπτικές κλισέ δηλώσεις των μανατζαραίων, ζεί ακόμα σε φούσκα και δεν μπορεί να βγει στην κοινωνία να την βοηθήσει. Αλλά αυτό δεν είναι μονο επειδή είναι λαμόγιο που νοιάζεται μονο γιατην πάρτη του. Αυτό είναι για μια άλλη συζήτηση άλλη φορά.
Γ) Προκάλεσε ποτέ ο σαλπιγγιδης και μάλιστα με εμάς;; Μπορεί να με απατά η μνήμη μου, για βοηθήστε. Για τον κατσουράνη δεν μίλησα, και εννοειται οτι δεν το συζητάμε οτί πρέπει να σκέφτεται ζωσιμάδες και να φοβάται.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος THRAKI Fans

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #137 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 15:29 »
Το παιχνίδι για 0-0 πήγαινε. Δεν δεχτήκαμε το γκολ στην αρχή που πιεστήκαμε, δεν σκοράραμε στις δυο πιό κλασσικές ευκαιρίες του παιχνιδιού, τελείωσε το πράγμα. Ο "διαιτητής" είχε μια δουλειά να κάνει και την έκανε από την αρχή του παιχνιδιού σφυρίζοντας σε κάθε φάση. Έβλεπε ότι ο ιβάν δεν έβαζε γκολ και ήξερε πως μπορεί να γίνει.
Το παιχνίδι τελείωσε όμως. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να πεισμώσουμε σαν κόσμος και σαν ομάδα και να παρουσιαστούμε πιό δυνατοί. Βέβαια η διοίκηση πρέπει να ξυπνήσει και να βγάλει μια γ...η ανακοίνωση κατά της διαιτησίας και να μην αφήνουμε να γινόμαστε σάκος του μποξ.
Είμαστε ΠΑΣ και τους ξέρουμε τι είναι. Τώρα που μας φοβούνται κιόλας προσπαθούν να μας χτυπήσουν πιό πολύ.
Πρέπει να είμαστε όλοι ενωμένοι και η διοίκηση να ξυπνήσει.
Πάμε για το πρώτο μας διπλό στην Κομοτηνή.  :pas:

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #138 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 16:08 »
Δυο κουβέντες από μένα αμιγώς ποδοσφαιρικές, αποφεύγοντας να πέσω στη λούμπα του "ήταν/δεν ήταν πέναλτι" ή "ήταν/δεν ήταν σφαγή", στο πρωτάθλημα της χώρας που δεν ξέρουμε ακόμη πόσες ομάδες υποβιβάζονται. 

- Τεράστια εμφάνιση Βελλίδη. MVP του ΠΑΣ, με τεράστια διαφορά απ' τον δεύτερο. Αποδεικνύει αυτό που είχα γράψει στην αρχή της χρονιάς: ότι η θέση του τερματοφύλακα θέλει χρόνο και παιχνίδια, για να βρει ρυθμό. Δεν είναι σέντερ φορ να μπαίνει, να βάζει ένα γκολ και να παίρνει ψυχολογία. Υπομονή. Ούτε "βάζει δύσκολα στο Σάντος ενόψει Μουντιάλ" με αυτή την εμφάνιση, ούτε και "μάζεψέ τα και φύγε".

- Απίστευτο το ντεφορμάρισμα του Κολοβέτσιου. Πραγματικά, αν αυτός ο παίχτης δεν μας είχε δείξει πέρσι ότι έχει δυνατότητες και καλά στοιχεία, θα μιλούσαμε για έκτρωμα. Απλά επειδή είναι καλός παίχτης και μας έχει αποδείξει ότι το 'χει, αυτές οι εμφανίσεις είναι πράγματι ερωτηματικά για την αγωνιστική του κατάσταση.

- Αντί να πείτε μπράβο στο Τσιώλη που έβγαλε επιτέλους το καρκίνο της φετινής άμυνας τους ΠΑΣ, Τζημόπουλο, που με τα ατομικά του λάθη μας έχει εκθέσει ουκ ολίγες φορές, αναρωτιέστε κιόλας; Θα μου πεις "και ποιον έβαλε ρε μεγάλε;". Ε, αφού αυτόν έχουμε, τι να κάνουμε; Αν δε σπάσεις αυγά, δε φτιάχνεις ομελέτα.

- Ρε Γιώργο Ντάσιο γαμώτο μου. Έχεις μπει φρέσκος, ξεκούραστος. Και χάνεις τη μοναδική μονομαχία 1vs1 σε όλο το παιχνίδι, με αποτέλεσμα το πέναλτι. Δηλαδή, όσο και να θέλει κάποιος να σε στηρίξει, δίνεις δικαιώματα.

- Ελπίζω να κατάλαβε ο Προπονητής μας ότι παίρνοντας το Λίλα απ' τον άξονα, χάνουμε τη γη κάτω απ' τα πόδια μας. Ναι, ο Λίλα μπορεί να παίξει και μπακ, όμως δεν υπάρχει κανένας παίχτης στο ρόστερ που να μπορεί να κάνει αυτό που κάνει ο Λίλα από τον άξονα.

- Όταν ο Ίλιτς και ο Ντε Βινσέντι πίεζαν ψηλά, κατά διαστήματα, η άμυνα του ΠΑΟΚ έκανε εύκολα το λάθος και κερδίζαμε κατοχή. Αν βοηθούσε και ο Τσουκαλάς σε αυτό, πιστεύω θα είχαμε πετύχει γκολ. Αν γενικά βοηθούσε ο Τσουκαλάς στο παιχνίδι μας, δε θα είχαμε χάσει. Αν υπήρχε ένας αναπληρωματικός, ώστε να γίνει αλλαγή ο Τσουκαλάς, δε θα είχαμε εξοργιστεί -άδικα- μαζί του.

- Ο Ίλιτς ήταν πολύ σωστός τακτικά. Έπαιζε στα "κενά" της άμυνας του ΠΑΟΚ όταν δεν είχαμε μπάλα και ήταν έτοιμος για κίνηση στο κενό χώρο, αλλά δεν τροφοδοτήθηκε. Ο Ντε Βινσέντι παραμένει αναντικατάστατος στην κακή του μέρα, για τη μία εκείνη ενέργεια που θα μας δώσει γκολ ή ασίστ. Κάποιος όμως να του πάρει τα στημένα. Δεν είναι εκτελέσεις αυτές.

- Ο Κοροβέσης ήταν μεταμορφωμένος τακτικά, σε σχέση με το ΠΑΟ. Βοήθησε αρκετά το Μιχαήλ πίσω, αλλά μπροστά οι αδυναμίες του παραμένουν ίδιες. Τεράστια έλειψη δύναμης και ταχύτητας και καμία κίνηση στο 1vs1. Όσο για τον Τιμωρό, τι να πω; Όλες του οι τεχνικές αδυναμίες ισοσκελίζοντες απ' το πάθος και τη διάθεση που δείχνει σε κάθε ματς. Κι αυτό φτάνει για να κερδίζει το χειροκρότημα. Δε ξέρω, όμως, αν φτάνει για να συνεχίσει να παίζει.

- Τεράστια διαφορά ποιότητας με τον ΠΑΟΚ, ασυζητητί. Ακόμη κι αν δεν έπιασαν μεγάλα στάνταρ απόδοσης, ήταν στιγμές -κυρίως στο τρανζίσιον- που τους έβλεπες να ανεβαίνουν και έψαχνες να βρεις που είναι οι δικοί μας.

- Εννοείται πως δε μπορώ να κρίνω τον Τσιώλη. Το πρώτο σημείο που θα κριθεί από μένα θα είναι ο Γενάρης. Θα περιμένω να δω τι θα ζητήσει απ' το Πρόεδρο των ρεκόρ. Το ελάχιστο αποδεκτό από μένα είναι δύο μεταγραφές (αριστερό μπακ - σέντερ φορ) ενώ το ιδανικό θα είναι πέντε(αριστερό μπακ - σέντερ φορ - 8άρι - στόπερ - εξτρέμ), για να αποκτήσουμε και λίγο βάθος.
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #139 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 17:22 »
Μια παρατηρηση μαγκες γιατι εγω μπορω και το βλεπω λιγο αποστασιοποιημενος το θεμα επειδη μου ειναι αδιαφορο αυτο το ποδοσφαιρο που παιζεται πια στην ελλαδα
Μην πατε να γινετε< ή να γινουμε αν το θελετε καλυτερα> πιο κομπλεξικοι απο τους παοκτζηδες που κατεχουνε την κορυφη χωρις να προσπαθησουνε καν
Αυτο που γινεται στο φορουμ μετα τον αγωνα ειναι ξεφτιλα για μενα
Τι μας νοιαζει εμας ο παοκ και γιατι καθομαστε και ασχολουμαστε μαζι του?
Τοσα απωθημενα σας βγαζουνε ομαδες οπως οσφπ παο παοκ που κατανατατε χειροτεροι απο αυτους?
Δεν μπορειτε να συνηθισετε ποια ειναι τα μεγεθη στην ελλαδα μετα απο τοσες δεκαετιες?
Εχετε προεδρο που μπορει να αλλαξει το σκηνικο αυτο που δεν αρεσει σε κανεναν?
Αν ειμασταν 0-2 ημιχρονο με τοσα γκολ που εχασε ο παοκ δεν θα μιλαγε κανενας τωρα
Αν δεν εδινε το πεναλτυ θα ερχομαστε 0-0 τιποτα παραπανω γιατι στο πλεχτο τη μπαλα 10 μερες να παιζαμε δεν θα τη βαζαμε
Γιατι καθεστε και σκατε για ενα ματς που μπορουσαμε να το χασουμε τελειως ανετα και πιο νωρις?
Αλλες ομαδες δεν πρεπει να κερδισουμε?
Για ποια ηθικη δικαιωση μιλατε απο τη στιγμη που ο μαρινακης με εντολη του τιμωρει αυτους που ευννοησαν τον παοκ και οχι αυτους που αδικησαν τον παο?
Ειναι ενας πολεμος μεταξυ τους που ο προεδρος μας παρακολουθει σαν μαλακας ανημπορος να κανει κατι
Εχουμε φτασει να μην χωνευουμε ομαδα στην ελλαδα και δεν καταλαβαινω το γιατι
Τοσο πολυ μας πνιγει η αδικια που δεν ξερουμε σε ποιον να ξεσπασουμε?
Τοσο πολυ ειμαστε ενταξει εμεις και δεν κανουμε ποτε αδικιες σε αλλους?
Τα προβληματα μας τα εσωτερικα θα τα καλυψει το μισος μας για τις αλλες ομαδες?
Περυσι χασαμε κοπους μιας χρονιας απο δικα μας λαθη

Στο πεναλτυ στη λαρισα δεν παει καν στη μπαλα ο παιχτης.βαζει το ποδι και στεκεται ακινητος ειναι ξεκαθαρο οτι δεν υπαρχει παραβαση γι αυτο και πεφτει ολος ο ηρακλης πανω του.καμια σχεση με το δικο μας που παει αγαρμπα πανω στα ποδια του παοκτζη και για αυτο δεν διαμαρτυρεται κανενας πλην ντασιου



 :pas: :joker: :pashat:

Κάτσε να τους βλέπεις εσύ και μην λες τίποτα. Το ότι είμαστε σε μια χώρα (ποδοσφαιρικά και όχι μόνο) αστεία δεν σημαίνει ότι θα το βουλώσουμε κιόλας.

Και όχι φίλτατοι δεν έχουμε σκοπό να αλλάξουμε τον (ποδοσφαιρικό) κόσμο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα κάτσουμε και θα σκάσουμε για να μην γίνουμε σαν τους άλλους.

Τσαμπουκάς, Μαγκιά, Περηφάνια,

Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΕΝΑ.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #140 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 17:53 »
Δυο κουβέντες από μένα αμιγώς ποδοσφαιρικές, αποφεύγοντας να πέσω στη λούμπα του "ήταν/δεν ήταν πέναλτι" ή "ήταν/δεν ήταν σφαγή", στο πρωτάθλημα της χώρας που δεν ξέρουμε ακόμη πόσες ομάδες υποβιβάζονται. 

Δηλαδή, τότε είχαμε άλλους παίχτες και με την έλευση του όποιου νέου προπονητή θα ...μεταμορφωθούν;

Συγγνώμη, αλλά είναι μερικά πράγματα που το μυαλό μου δεν μπορεί να τα χωρέσει.
Όπως οι εμφανίσεις με Πανιώνιο και Αιγινιακό, ας πούμε, που η λέξη "ντεφορμάρισμα" είναι φτωχή για να τις περιγράψει.

Εδώ, από τη λούμπα που είμαι, βλέπω να δικαιώνεσαι...PASaris
Φίλε, ο NEW δεν είναι άνθρωπος ούτε της ΚΕΔ ούτε της ΠΑΕ... στόχος μου να γίνω Νιαρχάκος ή Καρύτσας ή ό,τι άλλο σκατό λείπει από την ΠΑΕ.
Μέχρι τότε θα είμαι στη λούμπα... με τα Κοράκια.
Ζήτω ο Σπάθας και να μας ξανάρθει.
Αν δεν ήξερα ποιός είναι ο Τζημόπουλος, θα έλεγα ότι πουλάει ... όχι μόνο για σήμερα.

Οι καλοί μας παίκτες είναι αγύμναστοι/αναρχοαυτόνομοι/αντισυστημικοί ... πατάνε κοπριές … και ιδιαίτερα ο Τζημόπουλος.
Ούτε κεφαλιά ριμπάουντ ... ο Κεϊτά ο τηλεκλαδευτήρης και ο μοναχικός Ίλιτς ... χωρίς συμπαίκτες!?
Κι ενώ το  γκολ στο 37΄ … εν συνεχεία ούτε βάλαμε ούτε φάγαμε !?

Ο Θέμης αν και κομβικός παίκτης, δεν είναι από το Μπισδούνι και δεν υπαινίσσομαι απολύτως τίποτα ... πάντως, έχει τρύπα.
Προτείνω στον κ. Χριστοβασίλη να βγάλει δελτίο και να παίξει στη θέση του Τσουκαλά ... πίσω τον Τσάβεζ και μπροστά τον Ντε Βινσέντι.

Αυτό το "γαμήσι" που πέφτει στο Ντάσιο είναι εντέχνως δημοσιογραφικό... ο Αρχηγός χρειάζεται ηθική ενίσχυση και κάποιοι άλλοι συπμληρώματα ηθικής (συσκευασίες των 250 ml).

Ποιος ήταν ρε αλάνια που μάρκαρε τον Λούκας έξω από τη γραμμή της Μ.π., και ποιοί ήταν στη μ.π., όταν έγινε του σουτ... για το πέναλτι?
Και ποιος ήταν ανάμεσα από τον Ντάσιο και τον Μπέριος όταν σούταρε ο Λούκας... και πήρε μπάλα ο Νέτσιντ αντί να την πάρει χαλαρά ο Βελλίδης??
Στο 72' πέναλτι για τον ΠΑΟΚ από χέρι του Τζημόπουλου... ατυχής περίσταση.
Στο 82΄πέναλτι για τον ΠΑΟΚ "από χέρι" του Μπέριος... ατυχής περίσταση.
Συμβαίνουν αυτά στη μπάλα... και οι κόρακες έχουν μάτια.

Θέμαρε... πότε απολύεσαι?




« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 04 Δεκ 2013 18:01 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #141 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 18:13 »
Μια παρατηρηση μαγκες γιατι εγω μπορω και το βλεπω λιγο αποστασιοποιημενος το θεμα επειδη μου ειναι αδιαφορο αυτο το ποδοσφαιρο που παιζεται πια στην ελλαδα
Μην πατε να γινετε< ή να γινουμε αν το θελετε καλυτερα> πιο κομπλεξικοι απο τους παοκτζηδες που κατεχουνε την κορυφη χωρις να προσπαθησουνε καν
Αυτο που γινεται στο φορουμ μετα τον αγωνα ειναι ξεφτιλα για μενα
Τι μας νοιαζει εμας ο παοκ και γιατι καθομαστε και ασχολουμαστε μαζι του?
Τοσα απωθημενα σας βγαζουνε ομαδες οπως οσφπ παο παοκ που κατανατατε χειροτεροι απο αυτους?
Δεν μπορειτε να συνηθισετε ποια ειναι τα μεγεθη στην ελλαδα μετα απο τοσες δεκαετιες?
Εχετε προεδρο που μπορει να αλλαξει το σκηνικο αυτο που δεν αρεσει σε κανεναν?
Αν ειμασταν 0-2 ημιχρονο με τοσα γκολ που εχασε ο παοκ δεν θα μιλαγε κανενας τωρα
Αν δεν εδινε το πεναλτυ θα ερχομαστε 0-0 τιποτα παραπανω γιατι στο πλεχτο τη μπαλα 10 μερες να παιζαμε δεν θα τη βαζαμε
Γιατι καθεστε και σκατε για ενα ματς που μπορουσαμε να το χασουμε τελειως ανετα και πιο νωρις?
Αλλες ομαδες δεν πρεπει να κερδισουμε?
Για ποια ηθικη δικαιωση μιλατε απο τη στιγμη που ο μαρινακης με εντολη του τιμωρει αυτους που ευννοησαν τον παοκ και οχι αυτους που αδικησαν τον παο?
Ειναι ενας πολεμος μεταξυ τους που ο προεδρος μας παρακολουθει σαν μαλακας ανημπορος να κανει κατι
Εχουμε φτασει να μην χωνευουμε ομαδα στην ελλαδα και δεν καταλαβαινω το γιατι
Τοσο πολυ μας πνιγει η αδικια που δεν ξερουμε σε ποιον να ξεσπασουμε?
Τοσο πολυ ειμαστε ενταξει εμεις και δεν κανουμε ποτε αδικιες σε αλλους?
Τα προβληματα μας τα εσωτερικα θα τα καλυψει το μισος μας για τις αλλες ομαδες?
Περυσι χασαμε κοπους μιας χρονιας απο δικα μας λαθη

Στο πεναλτυ στη λαρισα δεν παει καν στη μπαλα ο παιχτης.βαζει το ποδι και στεκεται ακινητος ειναι ξεκαθαρο οτι δεν υπαρχει παραβαση γι αυτο και πεφτει ολος ο ηρακλης πανω του.καμια σχεση με το δικο μας που παει αγαρμπα πανω στα ποδια του παοκτζη και για αυτο δεν διαμαρτυρεται κανενας πλην ντασιου



 :pas: :joker: :pashat:


ρε φιλε με εχεις καταμπερδεψει να πουμε....
λες ''...πατε να γινεται....'' λιγο πιο κατω λες ''........τι μας νιαζει εμας......'' μετα απο λιγο λες ''........μπορειτε να συνηθίσετε...''μετα ''....εχουμε φτασει....''

τελικα εισαι ή δεν εισαι?
ασχολεισαι ή δεν ασχολεισαι?
αδιαφορεις ή οχι?

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ

οσο για τα επιχειρηματα του στυλ.......να συνηθισουμε τα μεγεθη στην ελλαδα/αν ήμασταν 0-2 στο ημιχρονο δε θα μιλουσαμε/αν ερχοταν 0-0/μπορουσαμε να χασουμε νωριτερα...κτλ τα θεωρω ανουσια σχολιασμου γιατι θα παρεξηγηθουμε.
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #142 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 19:28 »
τι λενε ρε που ειναι πεναλτυ το εχουμε δει ποσες φορες ειναι ενα ανυπαρκτο πεναλτυ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ!!!!!
 


και καθαρη σφαγή


κάτσε να το εδεινε αντίθετα που ουτε μια στο εκατομ,,, να δειτε τι θα ελεγαν οχι μόνο εμεις αλλα και τα μμε προπαγάνδας

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #143 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 19:30 »
Κατσε εσυ και ασχολησου με τον ενικο και τον πληθυντικο στο κειμενο μου να παρεις βραβειο
Απο αυτα που εγραψα εχεις να συμφωνησεις με κατι?
Ασχολουμαι <μικροβιο ειναι αυτο> αλλα στο βαθμο που πρεπει γιατι αλλιως θα καταντησω σαν αρκετους εδω μεσα που τρελαινονται μετα απο καθε ηττα και δεν ξερουνε με ποιον να τα βαλουν και ποιος θα τους δικαιωσει
Δεχομαι μοιρολατρικα αυτο που συμβαινει στο ελληνικο ποδοσφαιρο οσο απογοητευτικο και αν ακουγεται
Δεν βλεπω πως θα γινει κατι διαφορετικο οσο συνεχιζουνε οι κυβερνητες του τοπου να αφηνουνε αυτους τους ανθρωπους να ασχολουνται με αυτο το αθλημα


 :pas: :joker: :pashat:




Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #144 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 20:03 »
για να συμφωνησω η να διαφωνησω θα πρεπει πρωτα να καταλαβω τι πιστευεις γενικοτερα.

θα πω και κατι τελευταιο και αν θες κρατησε το.....τα δικα σου τα ''πρεπει'' και τα δικα σου τα ''ορια καταντιας'' μη προσπαθεις να τα παρουσιασεις σαν γενικοτερα αποδεκτα.
το ''μεχρι εδω'' το δικο σου για καποιους ειναι απλα η αρχη
και η ''καταντια'' η δικη σου για καποιους αλλους ειναι καταξιωση

αυτα και τερμα..........

ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #145 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 20:16 »
Τρεις είχα δίπλα μου, έναν πίσω μου και άλλους τρεις παραδίπλα, που έβγαζε και βιντεάκι με το κινητό του από τη θύρα 7.

Smartphone? 8)




Υ.Γ. (μετά από το like του jesPAS):
Παράθεση
Τσιώλης: «Με πιο ήρεμο μάτι και σαφώς βλέποντας το ριπλέι, μπορώ να πω ότι είναι από τις περιπτώσεις που μπορεί να δοθεί, όπως και να μη δοθεί. Είμαι πάντα ειλικρινής και αυτό που βλέπω το λέω. Στο πρωτάθλημα που συμμετέχουμε τέτοιες φάσεις έχουν δοθεί κατά κόρον και άλλες έχουν αγνοηθεί».
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 04 Δεκ 2013 21:02 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #146 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 21:09 »
Εγραψα ενα κατεβατο ολοκληρο δεν εχεις να συμφωνησεις σε τιποτα?
Μπορει να  φταιω εγω αν δεν καταλαβαινεις
Εγω δεν ζητησα απο κανενα να υιοθετησει αυτα που λεω αλλα αν μπορουμε να κανουμε κατι για μας και για το ποδοσφαιρο
Προς αυτη την κατευθυνση κινουμαι και σε συνδυασμο με την ομαδα μας παντα
Απλα πιστευω οτι δεν γινεται τιποτα ή οτι ειναι δυσκολο να γινει
Εσυ εχεις να προτεινεις κατι?
Εγω εθιξα καποια πραγματα τα οποια δεν συζηταμε καν απλα καθεσαι και μου την λες μονο
Και το τερμα ετσι οπως το λες πολυ φασιστικο μοιαζει
Εσυ το επεβαλες  το τερμα και δεν το εχω καταλαβει ακομα?


 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #147 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 23:22 »
στα γιανν’να  πο το σπιτ τ  κουμπαρ τ  Σιωζ

πασλισ μο
ααα παντε τρπωστε σι καν  αποπατο
απ τρατε να ζνομπαρτι ο  εν τν αλλο
να βγαντε ο εν το ματ  τ  αλλνου

βγαντε επικυντνα συμπλεματα
τσ γιαννιωτκησ
τα κακομαθσιασ
απ κλερονομσεταν

αυτηνο ζν πιτσιρκαρια
συμβεν το πλειστο
δγιοτ οι γεροντ ασχολιουντι
μι το  ποδοσφρο   

παραυτηνα
ακομ κι δγια το ποδοσφρο κβεντιαζτε σι μπλουκια
ετσ κατα πωσ χορησκεταν στα πολιτκα ζτηματα 
σι δεξιοι  σι κτσοι κ ζερβοι
κι γιομησταν το φορομ
πορδαι

μον Πας δν ηστενε καμποσ δω περα μεσα
απ γλεπτε ο εν τν αλλο μ μσο ματ   
συνταβριακο

δγια το παιγνιδ το ψεσνο
ταειπεταν τα περσοτρα

κουτε κι το Χαρμαπας το νουμρο

απ λετε
τρουσα ταποτωργια το βιδιο μι το πεναλτι
---------ενα βιδιακι  τσ  νοβα απ μεστλε μουστηρηζ μ-----------
κι τρουσα μημπωσ κι πιακω τα στοματα
μπα κι μποραγα να δγιαβαζω τι τουληε ο βιλιδσ τ  νιντιτσε
απ τν χτπιουσε στο μπλατ κι τ χαηδγιαρζε κατοπ τν ζβερκο
κι γηλουσαν κιολι
πιακταν τιπτα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
μημπως δγιαβασταν τ γλωσα τ σωματοσ τιπτα μορφωμεν γεροντ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
τιπτα νεη απ περασταν τα τει πατρα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

το πεναλτι
ηταν κ δν ηταν πεναλτι
ο σπαθασ ηταν κι δν ηταν σπαθασ
τραμε μπροστα
τραμε τριατιτραδα
τραμε κι κανα χαλον


ααα γειασ ετσ μπραβο βελιδ απ καταφρεσ να παρσ κβεντα τ  νιντιτσ  απ ττουειπεσ κ σουειπε  κατοπ αυτηνοσ <πετσνο πεναλτι πηρα μαρκος>
 :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: :pas: κ ο παπασ ο μασκαρασ
 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 04 Δεκ 2013 23:36 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #148 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 23:34 »
Η πραγματικότητα μπορεί να καταστρέψει το όνειρο. Γιατί να μην μπορεί και το όνειρο να καταστρέψει την πραγματικότητα;

George Moore - Ιρλανδός συγγραφέας







ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 VS παοκ
« Απάντηση #149 στις: Τετ 04 Δεκ 2013 23:39 »
να βαλσ τ ονηρατο σ  στο νατο
κι κατοτοπ να ζβομποααρδισ
τν πραγματκοτ'τα

μον ετσ :pas: