Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014  (Αναγνώστηκε 12583 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Παράθεση
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -
ΠΑΟΚ -
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ -
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ -  Κυβελίδης Λ. 28 (Ε) Ελλάδα
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ -
ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ -  Γκαρσία Π. 36 (Μ) Ουρουγουάη
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ -  Σιαλμάς Δ. 28 (Ε) Ελλάδα, Μενδρινός Κ. 28 (Μ) Ελλάδα
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -  Σέρτζιο Μ.Ρ. 20 (Μ) Ισπανία,
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ -  Γουόρντεν Ε. 22 (Ε) Γκάνα
ΒΕΡΟΙΑ - Ντόγος Σ. 20 (Ε) Ελλάδα
ΑΡΗΣ -  Γουναρίδης Σ. 23 (Τ) Ελλάδα
ΟΦΗ -
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ -
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ -
ΚΑΛΛΟΝΗ -  Νιαμπουγιού Κ. 25 (Ε) Γαλλία
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-  Νταλμά Β. 32 (Μ) Γαλλία

Παράθεση
Στα Γιάννινα για παίκτη η Γκοντσάρεβα
Μεταγραφικό σκοπό είχε το ταξίδι της στενής συνεργάτιδας του Ιβάν Σαββίδη στα Γιάννενα και το παιχνίδι με τον ΠΑΣ.
 

Η Μαρία Γκοντσάρεβα έχει βρεθεί σε αρκετά εκτός έδρας παιχνίδια του ΠΑΟΚ, με την υποσημείωση, όμως, ότι σ΄ αυτά έδινε το παρών και ο Ιβάν Σαββίδης του οποίου είναι η πιο στενή συνεργάτιδα στην Ελλάδα.

Την περασμένη Δευτέρα ο μεγαλομέτοχος της "ασπρόμαυρης" ΠΑΕ δεν έδωσε το παρών στα Γιάννινα για τον αγώνα με τον ΠΑΣ, κάτι τέτοιο, όμως, έκανε η υπεύθυνη των οικονομικών του "Δικεφάλου".

Ταξίδεψε αυθημερόν με τον Θόδωρο Ζαγοράκη και τον Μάκη Γκαγκάτση και, όπως προκύπτει από τις πληροφορίες που συνέλεξε το Sport24.gr, είχε συγκεκριμένη αποστολή:

Να διαπραγματευτεί τη μεταγραφή παίκτη του ΠΑΣ Γιάννινα. Περισσότερες λεπτομέρειες, τόσο για τον ποδοσφαιριστή που έχει μπει στο στόχαστρο του ΠΑΟΚ, όσο και για το αποτέλεσμα της κρούσης που έγινε, δεν έγιναν γνωστές.

Υπενθυμίζουμε πώς κατά το παρελθόν "έχουν παίξει" έντονα για ΠΑΟΚ τα ονόματα των Κοροβέση, Λίλα και Κολοβέτσιου (την περσινή σεζόν μέχρι και το καλοκαίρι), καθώς και του Ίλιτς (πιο πρόσφατα).

από Sport24.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 10 Ιαν 2014 15:22 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #1 στις: Πεμ 05 Δεκ 2013 21:45 »
Δεν ξερω αν θα έπρεπε να το βάλω εδώ, ή στο "Κινήσεις αντιπάλων"

Για τον Λίλα ενδιαφέρεται ο Μπαογκ.
Γιαυτο τον λογο ήταν και μια γκόμενα του Σαββίδη στο ματς, για να μάθει τιμή.
Τον θέλουν τον Γενάρη στην θεση του Κατσε, γιατί θα σκάσουν τον Τζιόλη.

Το συμβόλαιο του Λιλα λήγει τον Ιούνιο, είναι ο μονος που δεν ανανέωσε, αλλά είχε πει ότι αν μείνει ο Τσώλης θα μείνει κι αυτος. ;)
Τωρα τι γίνεται??? :stop:

« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 05 Δεκ 2013 22:11 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.728
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #2 στις: Παρ 06 Δεκ 2013 15:25 »
ωρε ασε τι ειχε πει
αμα αρχισουν να σκαν τα ρουβλια να δεις τι αμνησια παθαινεις
πραγματι δυσκολη αποφαση για το τι κανεις......τον πουλας η σου φευγει χωρις φραγκο το καλοκαιρι??......εξαρταται βεβαια ποσα θα σου σκασει ο ρωσος.....γιατι κι αυτος σου λεει παρε 50 και αμα θες αλλιως τον παιρνω καλοκαιρι τζαμπα............για μαγκια να τον κλεισεις δεν νομιζω να μας "παιρνει"....λογικα θα παρει πολυ περισσοτερα στον παοκ........η μηπως θαχουμε ...εκπληξεις??


Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #3 στις: Παρ 06 Δεκ 2013 20:35 »
OK.Δώσε κανένα φράγκο και Κατσικά η Γεωργιάδη και είσαι μια χαρά..

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #4 στις: Δευ 09 Δεκ 2013 14:45 »
Παράθεση
Ενίσχυση με Κώτσιο ο Λεβαδειακός

Ο Ηλίας Κώτσιος θα αποτελέσει, όπως όλα δείχνουν, την πρώτη προσθήκη του Λεβαδειακού στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο.

Οι Βοιωτοί βρήκαν στο πρόσωπο του πρώην ποδοσφαιριστή του ΠΑΣ Γιάννινα την λύση που έψαχναν για το κέντρο της άμυνας. Ο προπονητής των "πράσινων" Νίκος Καραγεωργίου έπεισε τον 36χρονο αμυντικό πως μπορεί να δώσει λύση στα μετόπισθεν και από τη στιγμή που δεν θα προκύψει διαφορά στο οικονομικό θα αποτελέσει την πρώτη προσθήκη στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο.

Ο Λαρισαίος στόπερ, που φόρεσε την φανέλα του "Άγιαξ" της Ηπείρου από τη σεζόν 2009-2010 μέχρι και την σεζόν 2011-2012 με 88 συμμετοχές και 8 τέρματα, είναι χωρίς ομάδα από το τέλος της περασμένης σεζόν, όταν έμεινε ελεύθερος από την Καλλονή, με την οποία είχε 32 συμμετοχές στη Football League και 3 τέρματα το ένα εκ των οποίων έδωσε και την άνοδο στους νησιώτες στο 2-2 με τον Ολυμπιακό Βόλου. Παλαιότερα είχε παίξει σε ΟΦΗ, Παναθηναϊκό και Λάρισα

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #5 στις: Δευ 09 Δεκ 2013 18:43 »
Κι ο Σιαλμας παει Πλατανιά.
Κανας άλλος πρωην δικός μας???

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #6 στις: Δευ 09 Δεκ 2013 19:40 »
Nτιμπαλά νομίζω είναι ελεύθερος....

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.728
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #7 στις: Τρι 10 Δεκ 2013 12:27 »
Παράθεση
Nτιμπαλά νομίζω είναι ελεύθερος....

ευχαριστως να του βρουμε μια καλη κοπελα.........αλλα μονο εξωποδοσφαιρικα μπορουμε να ασχοληθουμε με την παρτη του

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #8 στις: Τρι 10 Δεκ 2013 19:41 »
Παράθεση
Πήρε Νταλμά ο Παναιτωλικός

Παίκτης του Παναιτωλικού για έξι μήνες με οψιόν επέκτασης είναι ο Νταλμά, όπως ανακοίνωσε επίσημα η ομάδα του Αγρινίου.

Στον Παναιτωλικό θα συνεχίσει την καριέρα του από τον Ιανουάριο ο Ουίλφριντ Νταλμά. Ο Γάλλος ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας μέχρι το τέλος της σεζόν με την ομάδα του Αγρινίου, με τις δύο πλευρές να έχουν συμφωνήσει για επέκταση της συνεργασίας τους στο τέλος της σεζόν, βέβαια κάτω από προϋποθέσεις.

Ο Νταλμά, θα ξεκινήσει άμεσα προπονήσεις με την ομάδα του Μάκη Χάβου, προκειμένου να είναι έτοιμος στις αρχές Ιανουαρίου να μπει σε κανονικούς αγωνιστικούς ρυθμούς. Ο Έλληνας τεχνικός, είχε δοκιμάσει τον Γάλλο παίκτη και είχε εισηγηθεί θετικά την απόκτησή του.

Αναλυτικά, η σχετική ανακοίνωση:

"Ο Ουίλφριντ Νταλμά ολοκλήρωσε σήμερα τη συμφωνία συνεργασίας με τον Παναιτωλικό υπογράφοντας συμβόλαιο εξάμηνης διάρκειας με προοπτική επέκτασης. Από σήμερα ενσωματώνεται στην ομάδα συμμετέχοντας στις προπονήσεις".

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 826
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #9 στις: Τρι 10 Δεκ 2013 21:05 »
Πηγε ο νταλμα στους ντολμαδες?? ::)
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #10 στις: Πεμ 12 Δεκ 2013 19:50 »
Παράθεση
Στον Πλατανιά ο Σιαλμάς

Παίκτης του Πλατανιά μέχρι το τέλος της σεζόν είναι και επίσημα πλέον ο Δημήτρης Σιαλμάς, ο οποίος ανακοινώθηκε σήμερα από την ομάδα των Χανίων.

Ο βραχύσωμος πρώην επιθετικός του ΠΑΣ είχε συμφωνήσει εδώ και μερικές μέρες με την ομάδα των Χανίων, ωστόσο, σήμερα επισημοποιήθηκε η συνεργασία των δύο πλευρών.

Το συμβόλαιο του 27χρονου επιθετικού θα τεθεί σε ισχύ από την 1η Ιανουαρίου του 2014. Η ομάδα των Χανίων εξέδωσε και σχετική ανακοίνωση.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Πλατανιάς:

«Η Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Δημήτρη Σιαλμά».

πηγή: fcplatanias.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.728
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #11 στις: Παρ 13 Δεκ 2013 13:09 »
Παράθεση
Για τις θέσεις που θα ζητήσει παίκτες στο ραντεβού με τον πρόεδρο την Κυριακή: «Η διάθεση είναι να ενισχυθούμε και στις 3 γραμμές σε μια πρώτη κουβέντα που είχαμε. Εξάλλου καλοί παίκτες είναι πάντα ευπρόσδεκτοι. Θέλω όμως να τονίσω και πάλι ότι οι μεταγραφές γίνονται για να ενισχύσουν το ρόστερ. Όχι για να βγάλουμε κάποιον παίκτη για να μπει κάποιος άλλος. Μακάρι αυτός που θα έρθει να μπορεί. Αλλά θέλουμε να έχουμε περισσότερες επιλογές και δυνατότερο ρόστερ για να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί στο β' γύρο».

Για το αν θα υπάρξουν αποχωρήσεις ή δανεισμοί: «Είναι σίγουρο ότι θα αποχωρήσουν παίκτες , όχι γιατί δεν κάνουν, αλλά γιατί δεν κολλάνε στο αγωνιστικό πλάνο. Έχω μιλήσει με παιδιά, αλλά δεν μπορώ να σας πω τώρα ονόματα. Θα μιλήσουμε ξανά μ' αυτά τα παιδιά, αλλά τώρα προέχουν τα τρία παιχνίδια μέχρι το τέλος του Α' Γύρου. Εμείς χρειαζόμαστε όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς. Θα είναι καλύτερα, λοιπόν, να μιλήσουμε για τα μεταγραφικά μετά τις 23 του Δεκεμβρίου

http://www.super-fm.gr/articles/pas_giannina/tsioles_lelitiotetes_ta_peri_ceiragogemenonr_video

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #12 στις: Παρ 13 Δεκ 2013 15:21 »
Ο Τριπολικός Αστερίας λέει...

...κάνει τα αδύνατα δυνατά να μην καταλήξει κάποιος παίχτης του σαν ελεύθερος στον ΠΑΣ.
Είναι πολύ στραβωμένοι λέει με τον ΣΑΚΗΣ και δεν γουστάρουν να τον δουν να ενισχύεται!
Γι' αυτό και θα αποδεσμεύσουν ΠΙΠΙΝΗ και ίσως ΤΣΑΜΠΟΥΡΗ αρκεί να μην πάνε στον ΠΑΣολέ ΣΑΚΗΣ...
Γι' αυτό και καταλήγουν μάλλον στα Αγρίμια λέει ...

Ε ρε πήδημα που θέλουν λέω κι εγώ... με τα κόμπλεξ τους!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #13 στις: Σαβ 14 Δεκ 2013 13:33 »
Παράθεση
Πήρε Νιαμπούγιου η Καλλονή

Την απόκτηση του Γάλλου επιθετικού, Γκι Κάσα Νιαμπούγιου, που υπέγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας, ανακοίνωσε η ΑΕΛ Καλλονής.

Ο Γάλλος επιθετικός αποτελεί την πρώτη μεταγραφή των νησιωτών για τον Γενάρη. Ο 24χρονος φορ, που υπέγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας, αγωνίζονταν τα τελευταία δύο χρόνια στη Φινλανδία με τη φανέλα της Ίντερ Τούρκου.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ομάδας της Λέσβου:

«Η πρώτη μεταγραφή της Καλλονής μας για την χειμερινή μεταγραφική περίοδο είναι γεγονός. Ο 24χρονος (γεννημένος την 1η Δεκεμβρίου 1989) Γάλλος κυνηγός Γκι Κάσα Νιαμπούγιου ήλθε στην Μυτιλήνη και υπέγραψε παρουσία του Γενικού Διευθυντή της ΠΑΕ Προκόπη Καρτάλη συμβόλαιο συνεργασίας δύο ετών. Έτσι υλοποιείται η πρωτοβουλία του προέδρου Νίκου Μιχαλάκη για ενίσχυση της ομάδας μας.

Ο Νιαμπούγιου πέρασε με επιτυχία τις εργομετρικές και ιατρικές εξετάσεις. Τα δύο τελευταία χρόνια αγωνιζόταν στην Ίντερ Τούρκου της Φινλανδίας. Η ομάδα του το 2012 τερμάτισε δεύτερη στο πρωτάθλημα Φινλανδίας. Ο Νιαμπούγιου στην πρόσφατη αγωνιστική σεζόν είχε 25 συμμετοχές και πέτυχε 7γκολ. Με Ιβοριανή καταγωγή ο Νιαμπούγιου, πρωτόπαιξε ποδόσφαιρο στην γαλλική Μαρσέιγ. Την σεζόν 2010-11 έπαιξε στην γαλλική Ορλεάν. Η Καλλονή εξετάζει και κάποιες άλλες περιπτώσεις ποδοσφαιριστών με γνώμονα την ενδυνάμωση του ρόστερ της».

πηγή: sport-fm.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος GIWRGAKIS99

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 491
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #14 στις: Σαβ 14 Δεκ 2013 14:51 »
Παρακολουθώ τη Φινλανδία, θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν ο Ναμπουγιού (Gnabouyou γράφεται) κάνει τη διαφορά.
Πρόκειται για δεξί εξτρέμ στην ουσία, είναι παίκτης ψυχολογίας, δεν θεωρείται πάντως γκολτζής.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #15 στις: Τρι 17 Δεκ 2013 13:13 »
Παράθεση από: sport-fm.gr
Ουντότζι: «Δε μου αρέσουν τα ψέματα»

Παρελθόν αποτελεί ο Άρης για τον Σαλόζε Ουντότζι, σύμφωνα με όσα δήλωσε ο Νιγηριανός επιθετικός.

Ψέματα και υποσχέσεις που δεν κράτησε ποτέ είπε η διοίκηση του Άρη στον Σαλόζε Ουντότζι, όπως δήλωσε ο ίδιος και αποκάλυψε την πρόθεσή του να αποχωρήσει από τους «κίτρινους».

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Αφρικανός άσος στον ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσσαλονίκης «Αρένα»

Για την περιοχή όπου βρίσκεται:

«Βρίσκομαι στο διαμέρισμα μου στη Θεσσαλονίκη. Δεν έχω φύγει καθόλου από την πόλη, πάντα ήμουν εδώ».

Για την στάση του Ηλιάδη προς το πρόσωπο του:

«Δεν ήταν σωστός ο πρόεδρος απέναντι μου. Ο δικηγόρος μου δύο φορές του ανέφερε πως πρέπει να πληρωθώ. Εγώ σέβομαι το συμβόλαιο μου αλλά θέλω να πληρωθώ αυτά που μου χρωστάει. Έχω κάνει επίσημα προσφυγή».

Για το αν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει:

«Είναι πολύ δύσκολο να επιστρέψω καθώς δεν ήταν ξεκάθαροι μαζί μου. Όταν τους συναντούσα ήθελα να με κοιτάξουν στα μάτια και να μου μιλήσουν συγκεκριμένα. Ξέρω πως ο Άρης είναι μια ομάδα με οικονομικά προβλήματα αλλά δε μπορώ να ανεχτώ να μου λένε ψέματα».

Αν υπάρχει πιθανότητα να επιστρέψει αν κάποιος του δώσει τα χρήματα άμεσα:

«Ότι είναι να γίνει θα γίνει μέσω του δικηγόρου μου και του ατζέντη μου. Εγώ είδα κάποιες κινήσεις και έδωσα ήδη πολλές ευκαιρίες στον Άρη».

Για το γεγονός πως αλλάζει η διοίκηση:

«Εύχομαι καλή τύχη στη νέα διοίκηση του Άρη. Για εμένα όμως δεν αλλάζει κάτι, εγώ απλά έκανα την δουλειά μου. Ήθελα και θέλω, την αλήθεια. Σέβομαι το συμβόλαιο μου και αν δεν έπαιζα όλοι θα με ρωτούσαν τι γίνεται. Θέλω να τιμάω το συμβόλαιο μου και να είναι ειλικρινείς μαζί μου».

Για το αν έχει τελειώσει από τον Άρη:

«Έχω ήδη φύγει από τον Άρη. Ο δικηγόρος μου έχει κάνει τις κατάλληλες ενέργειες και ο Άρης αποτελεί παρελθόν για εμένα».

Για το τι θα κάνει στο μέλλον:

«Θέλω να ηρεμήσω και να πάω κοντά στην οικογένεια μου. Σε δύο μέρες θα αναχωρήσω για το Λονδίνο όπου βρίσκεται η οικογένεια μου. Χρειάζομαι ηρεμία».

Για το αν ο νέος πρόεδρος προσπαθήσει να τον προσεγγίσει:

«Η δουλειά μου είναι να παίζω ποδόσφαιρο και να προπονούμαι. Αν ο Άρης θέλει να μιλήσει μαζί μου θα πρέπει να προσεγγίσει τον ατζέντη μου, δεν είναι δουλειά μου».

Για τα ψέματα που του είπαν:

«Μίλησα πριν δυο βδομάδες με τον πρόεδρο. Ο δικηγόρος μου έδωσε τα έγγραφα και μας είπαν πως όλα θα πάνε καλά. Έχω δύο παιδιά και θέλω να σεβαστώ το συμβόλαιο μου. Δεν είμαι κάποιο παιδί για να μου λένε ψέματα. Αν δε μπορείς να κάνεις κάτι μην το κάνεις αλλά μη με κοιτάς στα μάτια και μου λες ψέματα. Το ποσό είναι κοντά στις 20.000 χιλ. ευρώ μπορεί και λίγο παραπάνω. Ότι έγινε ανήκει στο παρελθόν. Δεν υπάρχει κάτι να συζητηθεί. Μου λένε όλοι πως έπρεπε να μείνω και να βοηθήσω την ομάδα επειδή βάζω γκολ. Υπάρχει και ο Ίμπε που είναι τραυματίας και κανένας δε θα τρέξει να του ζητήσει να μείνει και να καλύψει την προσφυγή του. Εγώ σέβομαι όλους τους παίκτες και δε μπορώ να βάζω μόνος μου τα γκολ. Είμαι ευγνώμων για όσα βρήκα στην ομάδα εύχομαι καλή τύχη και να μείνει ο Άρης στη κατηγορία».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #16 στις: Τρι 17 Δεκ 2013 13:34 »
Έπρεπε να περιμένει 2 αγώνες ακόμα και μετά να φύγει ο Ουντότζι. Να συνέχιζε το σερί "παίρνω κίτρινη για θέατρο όταν παίζω με τον ΠΑΣ". 3 είχε ο άτιμος πέρσι. 3 κάρτες για θέατρο με αντίπαλο τον ΠΑΣ. 2 σαν παίκτης του Πλατανιά και 1 σαν παίκτης του Ατρόμητου. Άλλη μία να έπαιρνε και πήγαινε για όσκαρ το Φλεβαρη. Και οι 3 ήταν δεύτερες κίτρινες για θέατρο σε 1 σεζόν με αντίπαλο την ίδια ομάδα. Στοίχημα το έπαιζε?

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #17 στις: Τρι 17 Δεκ 2013 13:38 »
με τοσο καλοπληρωτες ιδιοκτητες καθολου απιθανο... :P
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #18 στις: Τρι 17 Δεκ 2013 15:00 »
Δυο αποβολές είχε πέρυσι, με δυο διαφορετικές ομάδες εναντίον μας...
(Πλατανια- Ατρόμητα)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #19 στις: Τρι 17 Δεκ 2013 16:30 »
Παράθεση
Στην Καλλονή ο Αργυρίου

Παίκτης της Καλλονής είναι επίσημα από σήμερα ο Ανέστης Αργυρίου, όπως ανακοίνωσε η νησιωτική ΠΑΕ.

Ο νεαρός αμυντικός ηρθε σε συμφωνία με την διοίκηση της Καλλονής και θα φορά τη φανέλα της ομάδας από την Μυτιλήνη για τον επόμενο 1,5 χρόνο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση που εξέδωσε η ΠΑΕ Καλλονή:

Ο αμυντικός Ανέστης Αργυρίου αποτελεί την δεύτερη μεταγραφή της Καλλονής για την χειμερινή μεταγραφική περίοδο. Υπέγραψε σήμερα, στα Γραφεία της ΠΑΕ στην Μυτιλήνη, συμβόλαιο συνεργασίας ενάμιση έτους με την Καλλονή, παρουσία του γενικού διευθυντή μας Προκόπη Καρτάλη.

Ο Αργυρίου γεννήθηκε στις 4 Ιανουαρίου 1988 στην Βέροια. Πρωτόπαιξε στον Αετό Σκυδρας (Δ΄ Εθνική), σαν δανεικός από την Βέροια. Το 2007 μεταγράφηκε στον Πανθρακικό, όπου έκανε για τρία χρόνια πολύ καλή καριέρα (38 συμμετοχές). Αυτό του εξασφάλισε την μεταγραφή στην ΑΕΚ το 2010. Μετά απο δύο χρόνια όμως, τα οικονομικά προβλήματα της ΑΕΚ τον ανάγκασαν να λύσει το συμβόλαιο μαζί της.

Στην συνέχεια δοκίμασε την καριέρα του εκτός των ελληνικών συνόρων. Υπέγραψε στην Ρέιντζερς, όπου με τους "διαμαρτυρόμενους" αγωνίστηκε σε 20 παιχνίδια.

Στο σημαντικό βιογραφικό του νέου ποδοσφαιριστή της Καλλονής μας περιλαμβάνονται και 7 συμμετοχές στην Εθνική Ελλάδας U21.

πηγή: sport-fm.gr

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #20 στις: Τρι 17 Δεκ 2013 18:32 »
Δυο αποβολές είχε πέρυσι, με δυο διαφορετικές ομάδες εναντίον μας...
(Πλατανια- Ατρόμητα)

Ναι αλλά είχε 3 κίτρινες για θέατρο πέρυσι, με δυο διαφορετικές ομάδες εναντίον μας...
(Πλατανια*2- Ατρόμητα)

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #21 στις: Τρι 17 Δεκ 2013 19:46 »
Ρεκόρ εκανε ο τύπος...
Δεν πρέπει ναχει ξαναγίνει....  :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #22 στις: Τρι 17 Δεκ 2013 20:10 »
Ρεκόρ εκανε ο τύπος...
Δεν πρέπει ναχει ξαναγίνει....  :P :P :P :P
Παράθεση
Παράθεση
Ο Ουντότζι του Πλατανιά για πέναλτι στο Ζωσιμάδες

… πως τον σούταρε ο «τρελός»  μαζί με το Ντόε.

- Τι ώρα είναι αυτή?
- Δε θα παίξω την Κυριακή.
- Και γιατί?
- Έπαιξα με το Πανθράκικος.
- Μια παίζεις μια δεν παίζεις?
- Ναι, θα παίξω την επόμενη.
- Ποιος το λέει αυτό?
- Να, έτσι είχαμε πει με τα αφεντικά.
- Πάρε δρόμο, βαλίτσα.

Θα τον θυμούμαστε για τον υποβιβασμό του Άρη... ζήτω η Τζούλια του Βορρά.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #23 στις: Παρ 20 Δεκ 2013 13:18 »
Παράθεση
Τέλος ο Αργυρίου από την Καλλονή
   
Παρελθόν αποτελεί από την Καλλονή, λίγες ημέρες μετά τη μετεγγραφή του, ο Ανέστης Αργυρίου. Όπως ανακοίνωσαν οι νεοφώτιστοι, ο νεαρός ποδοσφαιριστής αποφάσισε να αποχωρήσει από την ομάδα της Λέσβου, για προσωπικούς λόγους.

Αναλυτικά, η σχετική ανακοίνωση: «Ο ποδοσφαιριστής Ανέστης Αργυρίου ο οποίος ήρθε σε συμφωνία με την ΠΑΕ ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ πριν από λίγες ημέρες δε θα καταφέρει να παραμείνει στην ομάδα μας για προσωπικούς λόγους. Του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του».


Επιμέλεια: Θωμάς Ναλμπάντης

από Novasports.gr

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Ιανουάριος 2014
« Απάντηση #24 στις: Σαβ 28 Δεκ 2013 20:37 »
Παράθεση
«ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ Ο ΑΡΗΣ»

Στον Αρη για 3,5 χρόνια ο Γουναρίδης

Την πρώτη του μεταγραφή στη χειμερινή περίοδο πραγματοποίησε το Σάββατο (28/12) ο Αρης, ο οποίος τα βρήκε σ' όλα με τον 23χρονο πορτιέρο, Στέφανο Γουναρίδη.

Ο Μακεδόνας τερματοφύλακας βρέθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της ΠΑΕ και συμφώνησε με τους «κίτρινους» υπογράφοντας συμβόλαιο διάρκειας 3,5 ετών χωρίς να γίνουν γνωστές οι απολαβές του. Ο Γουναρίδης θα ενσωματωθεί άμεσα στον Αρη που ευλεπιστεί πως ο παίκτης θα βρει άμεσα ρυθμό με δεδομένο πως το τελευταίο εξάμηνο ήταν χωρίς ομάδα και συμμετείχε, απλά, στις προπονήσεις του Αγροτικού Αστέρα στον Ευόσμο. Πάντως, ο 23χρονος γκολκίπερ είχε πέρσι μία γεμάτη σεζόν με τον ΟΦΗ υπερασπιζόμενος την εστία των Κρητικών σε 21 ματς.

Ετσι με δεδομένη την απόκτησή του Γουναρίδη αναμένεται να υπάρξουν εξελίξεις στην υπόθεση του Ντιν Μπουζάνη. Ο ομογενής τερματοφύλακας δεν έχει ικανοποιήσει με την απόδοση του και είναι πολύ πιθανόν να δει την πόρτα της εξόδου.

Λίγη ώρα αργότερα βγήκε η ανακοίνωση, ενώ ο παίκτης έκανε και δηλώσεις.

Η ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Στέφανου Γουναρίδη. Ο 23χρονος τερματοφύλακας βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ ΑΡΗΣ και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 3,5 ετών με την ομάδα μας»

Μετά την επίτευξη της συμφωνίας ο Γουναρίδης δήλωσε: «Για μένα ο Αρης είναι μια από τις μεγαλύτερες ομάδες στην Ελλάδα και κακώς βρίσκεται σε αυτή τη βαθμολογική θέση, η οποία είναι πλασματική και πιστεύω ότι σύντομα θα αλλάξει αυτό.

Η μεταγραφή μου στον Αρη ήταν όνειρο ζωής και είμαι πολύ χαρούμενος που όλα πήγαν καλά. Θα δουλέψω σκληρά για να βοηθήσω τη νέα μου ομάδα».

Τα υπόλοιπα μεταγραφικά

Στα υπόλοιπα μεταγραφικά, ο Μανόλης Παπαστεριανός φαίνεται να είναι κοντά σε συμφωνία με τον Αρη μετά το κρίσιμο ραντεβού της Παρασκευής (27/12) με τον Λάμπρο Σκόρδα.

Ο 26χρονος μέσος θα είναι στη Θεσσαλονίκη μέχρι τις 15 Ιανουαρίου, μια και έχει άδεια από την Ρουμάνικη ομάδα όπου ανήκει την Κονκόρντια και άμεσα αναμένεται η απάντησή του.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ 5ΕΤΕΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Επαγγελματίας ο Ντόγος

Επαγγελματικό συμβόλαιο υπέγραψε στη Βέροια ο ποδοσφαιριστής Στέφανος Ντόγος.

Ο νεαρός άσος που προέρχεται από τα τμήματα υποδομής της «βασίλισσας του βορρά» παίζει στη θέση του επιθετικού και αγωνίζεται στην ομάδα Κ-2Ο του συλλόγου.

Η ανακοίνωση:

«Ανήμερα της ονομαστικής του εορτής η διοίκηση της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ έκανε το καλύτερο δώρο στον ποδοσφαιριστή Σ.Ντογο υπογράφοντας στην επαγγελματική ομάδα της ΒΕΡΟΙΑΣ συμβόλαιο για 5 χρόνια».

Με απουσίες η προπόνηση

Με αρκετές απουσίες ξεκίνησε σήμερα η προετοιμασία της Βέροιας, μετά την τριήμερη διακοπή λόγω των γιορτών των Χριστουγέννων.

Απουσίαζαν δικαιολογημένα έξι ποδοσφαιριστές, οι οποίοι έχουν άδεια. Συγκεκριμένα ο Τραπ που επιστρέφει αύριο, οι Ζεζίνιο, Μπεν, Σισοκό και Σεγούντο οι οποίοι πρέπει να δώσουν το «παρών» την Κυριακή και ο Σεντεμέντες την Τρίτη.

Για τον αγώνα της μεθεπόμενης Κυριακής με τον Πλατανιά, ο Ράτκο Ντόστανιτς δεν αντιμετωπίζει προβλήματα με τραυματίες παίκτες και η μοναδική απουσία, για την ώρα, θα είναι του τιμωρημένου Νίκου Γεωργιάδη.

Στα μεταγραφικά θέματα, υπάρχουν συνεχείς συσκέψεις του μεγαλομετόχου Γιώργου Αρβανιτίδη, του Ράτκο Ντόστανιτς και του Μίλοε Πέτκοβιτς, οι οποίοι εξετάζουν κάποιες περιπτώσεις παικτών που προτάθηκαν.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΓΙΑ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ

Υπέγραψε ο Μενδρινός!

Παίκτης του Πλατανιά είναι και με τη βούλα ο Κώστας Μενδρινός.

Ο Ελληνας μεσοεπιθετικός που στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος αγωνίστηκε στον Πανιώνιο, με τον οποίο είχε 14 συμμετοχές βρίσκεται ήδη στα Χανιά και προπονείται με τη νέα του ομάδα.

Ο 28χρονος εξτρέμ υπέγραψε συμβόλαιο 1,5 έτους με τους Χανιώτες και θα συνεργαστεί για άλλη μια φορά με τον Νίκο Αναστόπουλο, με τον οποίο είχε συνεργαστεί στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο Μενδρινός ξεκίνησε την καριέρα του στην ΑΕ Χαραυγή κι από εκεί πήγε στους Ερασιτέχνες του Ολυμπιακού για να μεταπηδήσει στην πρώτη ομάδα. Στη συνέχεια αγωνίστηκε σε Ιωνικό, Ατρόμητο, ΠΑΣ Γιάννινα, Αρη, Παναχαϊκή και ο τελευταίος του σταθμός ήταν ο Πανιώνιος.

από Sentragoal.gr

« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 28 Δεκ 2013 20:55 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!