Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

2-0
4 (14.3%)
2-1
8 (28.6%)
1-0
8 (28.6%)
0-0
2 (7.1%)
1-1
2 (7.1%)
2-2
1 (3.6%)
1-2
1 (3.6%)
0-2
2 (7.1%)
0-1
0 (0%)
άλλο ?
0 (0%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 28

Η ψηφοφορία έληξε: Σαβ 04 Ιαν 2014 12:27

Αποστολέας Θέμα: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης  (Αναγνώστηκε 22957 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.083
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #75 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 19:20 »
Μαύρα χάλια...Τι να πεις...Όσο και να ανακατέψεις δεν γίνεται αν δεν παίζεις...Κλοτσοσκούφι να το πω;;Πως να το πω;Από εκεί και πέρα το κοράκι σπαστικό.Ηρέμησε στο 2-0 κάπως.Τι να το κάνω τότε ρε καραγκιόζη;;;Σας δίνουν και σφυρίχτρες και σημαιάκια.
Δύσκολη στιγμή για την ομάδα.Παλεύεις για πεντάδα για τις όποιες πιθανότητες έχεις ή πας για μια καλή σεζόν και ένα καλό φίνις;Με την προϋπόθεση ότι θα πάρουν χρόνο συμμετοχής οι νεαροί που δεν έχουν πάρει.Τόσο της πρώτης ομάδας όσο και τις Κ-20.Η επιλογή πρέπει να γίνει από πρόεδρο και προπονητή.Βασικό ότι ο Τσιώλης θα μείνει το καλοκαίρι μαζί με την άδεια.

Αποσυνδεδεμένος teopas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #76 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 19:36 »
βελιδης[λιγος]μπεριος [λιγος]στρουνα[πολυ καλος]μιχαηλ[μαλλον σεντερ μπακ απο εδω και περα]κολοβετσιος[πολυ καλος] λιλα[πολυ καλος.αστον στα χαφ]τσουκαλας[1 μηνα αδεια επειγοντος..1+μισο πρωταθλημα δεν συμπληρωσε 4 κιτρινες καρτες..σκυλι στα μαρκαρισματα]βιλα[πολυ καλος]κοροβεσης[φετος λιγος]ιλιτς[μετριος]...ακοστα[το εχει]κρητικος[φερελπις]σονγκ[καλα στοιχεια μαλλον αδυναμος για σουπερ λιγκ]κυβελιδης[θυελα ελεουσας]μαλλον καλυτερα να παιξουν οι νεοι να ειναι ετοιμοι του χρονου,φετος.....
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 04 Ιαν 2014 19:42 από teo »

Αποσυνδεδεμένος horizonz4

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #77 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 19:52 »
Επειδή βλέπω ότι κάποιοι εξακολουθούν να μιλάνε για Ευρώπη και τα έχω πάρει έχω να πω τα εξής:

θέλουμε 4-5 νίκες για να σωθούμε. ανησυχεί κανείς ή μόνο εγώ;
εγώ με το υπάρχον ρόστερ μας βλέπω ολοταχώς για Β'
πάντως εγώ στα 30 φεύγα μου είμαι πιο γρήγορος  από τον Ακόστα & τον Μιχαήλ .....

Χοντρέ επειγόντως μεταγραφές να σωθούμε.

ΥΓ: τσιώλη τον κοροβέση και το στρούνα εξήγησέ μας γιατί τους έβγαλες οι Ακόστα & Μιχαήλ ήταν καλύτεροι;

      Βελλίδη συνέχισε έτσι πάντα ΟΡΘΙΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος rusis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #78 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 19:55 »
Ισως τωρα ακουγεται ασκοπο να μιλας για διαιτησια με τετοια εμφανιση , αλλα εκτος του οτι τους χαρισε τοσες καρτες που ηταν μαρς , το εμμεσο ? Δε γυρισε ξεκαθαρα τη μπαλα πισω ο δικος τους ? Για τον ΠΑΣ δεν εχει εμμεσο ? Ισως να ηταν αλλη η τροπη του αγωνα . Μετα το 2-0 ο ξεφτυλισμενος αντρας σφυριζε ΠΑΣ για ξεκαρφωμα .

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #79 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 20:18 »
Παράθεση
Επειδή βλέπω ότι κάποιοι εξακολουθούν να μιλάνε για Ευρώπη και τα έχω πάρει έχω να πω τα εξής:
Ρε παιδια μην αρχιζουμε τα μοιρολόγια?
Είμαστε 6 βαθμούς από την 5η Τρίπολη και 10 απο την 16η ομάδα.
Πιο λογικό μου φαίνεται να γκρινιάζουμε που μείναμε πίσω από την 5αδα παρά να αρχίζουμε από τώρα να ανησυχούμε για υποβιβασμό..
Όπως και να έχει ο χρόνος θα δείξει...
Το ειπα κ παραπανω ισως τωρα που θα χαλαρωσει η πιεση του κοσμου για την 5η θεση η ομαδα να δειξει καλυτερο προσωπο.

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #80 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 21:18 »
Ξεχάστε 5άδες, Ευρώπες κ.λ.π. για πολλούς και διάφορους λόγους.
Ο κ. Χριστοβασίλης έχει φροντίσει γι αυτό. Προσέλαβε τεχνηέντως ένα υποτιθέμενο προπονητή στην αρχή της σεζόν. Πήρε τον Ντε Βισέντι δανεικό απο Αυγουστο - Δεκέμβριο (εδώ γελάμε πολυ). Πήρε το καλοκαίρι τον Τσάβες με την ρητή συμφωνία "έλα για να βουλώσω στόματα τώρα και φεύγεις όποτε θες" και αφού μ αυτά και μ αυτά πέταξε έναν ολόκληρο πρώτο γύρο στα σκουπίδια, έρχεται τώρα και κάνει μεταγραφές τύπου Κυβελίδη, Ακόστα και Σονκό για να κάνει τι ???

Για να βγεί Ευρώπη νομίζεται ??? 

Γιατί εγώ δεν το νομίζω!!!

Ποτέ δεν ήταν ο στόχος του να βγει Ευρώπη και με αυτόν στην ΠΑΕ ξεχάστε τις Ευρώπες στα σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.225
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #81 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 21:35 »
Α ρε χοντρε δεν ερχοτανε ενα χ σημερα να ησυχασεις για λιγο καιρο ακομη
Σου κατσε το διπλο και αρχισε το κραξιμο παλι δικαιολογημενα
Ο βιλα βγηκε mvp σαν καλυτερος παιχτης της ομαδας φανταζομαι οχι και των 22
Ο βελλιδης δεν πεφτει γιατι δεν προλαβαινει να κανει τιποτα ειναι εκτελεση εν ψυχρω απο πολυ κοντα αυτο βλεπω εγω
Το πρωτο γκολ απαγορευεται να μπει,δεν επιτρεπεται να μην παρει καποιος κεφαλια
Το δευτερο τι να πω εμοιαζε με τον μαραντονα ο τυπακος που κατεβηξε το μισο γηπεδο μονος του
Για τον τσιωλη δεν εχω να πω κατι αλλα οπως ακουσα εβαλε το λιλα δεξι μπακ.δεν ξερω γιατι πρεπει να γινεται αυτο και αν δεν υπαρχει κανεις αλλος να παιζει μπακ. ο λιλα μονο σαν χαφ μπορει να βοηθησει πραγματικα και ελπιζω να μην ξαναχαραμιστει εκει περα
Για να πεσουμε πρεπει πρωτα να χασουμε 4 ματς σερι που δεν νομιζω οτι μπορει να γινει με τιποτα
Αλλα ακομα και αν γινει θα εχουμε ενα στοχο που θα ειναι η παραμονη, τωρα δεν εχουμε κανενα


 :pas: :joker: :pashat:


Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #82 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 21:53 »
ΒΕΛΙΔΗΣ:Δεν φερει ευθυνη σε κανενα γκολ,αλλα ρε ανθρωπε κανε την προσπαθεια να πεσεις στο χορταρι,βγαινει ο λεκες απο την λασπη μην ανυσηχεις

ΚΟΛΟΒΕΤΣΙΟΣ:Μακραν ο mvp του σημερινου μας παιχνιδιου..Το μονο λαθος ισως ειναι οτι στο δευτερο γκολ ισως επρεπε να σωριασει το Καρασκο και να φαει απλως μια καρτουλα προτου βγει μποστα και να μας αφησει σεκους εμας..Πολυ καλος παντως κ χαρη σε αυτον δεν φαγαμε και αλλα τερματα

ΜΠΕΡΙΟΣ:Δεν υπαρχει ο τζες...Σε καθε ακουμπημα του με την μπαλα ηταν πηγη κινδυνου!!!Ατσαλος,αγαρμπος,αμπαλος..Μεχρι το 30 ειχε δωσει πανω απο 3 φαουλ λιγο απο την εξω περιοχη μας,οσο σε μαρκαρισματα σε Μπαραλες απλα εχανε την μπαλα,το παιχτη και εμεις συνεπως χαναμε το μυαλο μας!

ΣΤΡΟΥΝΑ:Aμυντικα καλα τα πηγε,στο επιθετικο τομεα βραστα!!!Απο τις 10 πασες που εδινε η μια θα παιρνουσε και αυτη με τα χιλλια ζορια....Ρε μια πασα σωστη γαμωτοοοοοο

MIXAHΛ:Στο πρωτο αψογος,στο δευτερο ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!!Τον παιρνουσαν σταματημενο,κανα 2 οφσαιντ που κακως δοθηκαν υπερ της Τριπολης τους καλυπτε ο Μιχαηλ(παλι καλα),και απο πασες χωρις πιεση τις εστελνε εκτος αγωνιστικου χωρου,φρικαροντας μας..Μονη δικαιολογια η παρουσια αγχους λιγω του 0-2

ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ:Ωσει παρον στο γηπεδο.......Εξαφανισμενος τελειως


ΛΙΛΑ:Το χειροτερο παιχνιδι απο τοτε που εχει ερθει στον ΠΑΣ...Αλλα σε αυτο ευθυνεται και ο Τσιωλης που σε μια φαση κ μετα τον χρησιμοποιουσαι μπακ!!!Παντως δεν παιζει να εχω ξαναδει τοσα μαζεμενα λαθη απο αυτον το ποδοσφαιριστη,επισης χρεωνεται σε λαθος μαρκαρισμα στο Μπαραλες στο πρωτο γκολ


αχ ΑΚΟΣΤΑ:Σωστος στις περισοτερες μεταβιβασεις του,αλλα πιο αργος και απο τον ισκιο του,τζονυ γουοκερ ο τζες!!!Σε μια φαση εκανε τζοκινγκ χαλαρο εως στυλ περπατητο,που τον εβλεπες και κουραζοσουνα εσυ ο ιδος..Παντως σαν δεκαρι στο πρωτο δεν προσφερε τιποτα(Δικαιολογειται λογω προσαρμογης)

ΒΙΛΑ:Τρεξιμο χωρις ουσια σε ολο τον αγωνα και προσθεου μια χαρη μην τον αφηνεται να εκτελει τα φαουλ,ευχαριστωωωωωωωωω

ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ:Αν και δεν απεφευγε τα κλασικα του λαθη και σημερα,ηταν πολυ θετικος και ορεξατος και ηταν ο μοναδικος που στο πρωτο δημιουργουσε καποια υποψια φασης...Ισως και αυτος απο τους καλυτερους στον αγωνα και το χρειαζονταν κατ εμε......Μεγα σφαλμα η αλλαγη του,τι εβλεπε εκεινη την ωρα ο Τσιωλης ωρε πουστη μου???

ΙΛΙΤΣ:Eνας κλασικος Ιλιτς που προσπαθει προσπαθει και ξαναπροσπαθει και ξαναματαπροσπαθει μα ολες οι ενεργεις του πεφτουν στο κενο

Αλλαγες

ΣΟΝΓΚΟ:Το τοπι το κατεχει,πασες δινει,τρεξιμο ριχνει,πιστευω πως παιχνιδι με παιχνιδι θα κουμπωσει στην ομαδα...Εκανε κατι λαθακια στο τελος αλλα και παλι ευθυνη Τσιωλη(θα τα εξηγησω)......Δικαιολογημενος και αυτος

ΚΡΗΤΙΚΟΣ:Αυτο το παιδι με εχει μπερδεψει παρα πολυ....Περιμενω να τον παρακολουθησω και σε αλλα ματς....Παντως οσο επαιξε ηταν φουλ αρνητικος σημερα

ΚΥΒΕΛΙΔΗΣ:Και σε αυτον πιστευω,αλλα σημερα λογω της πρωτης παρουσιας του εκτος κλιματος....Παντως πολυ τσαμπουκα τον ειδα


Προπονητης

ΤΣΙΩΛΗΣ:Αυτο που ονομαζε τακτικη ο κοουτς στο σημερινο αγωνα εγω πιτσιρικας το ελεγα κλωτσοσκουφι...Λοιπον τι δεν μ αρεσε

1) Με Αρη, Βαζελο και σημερα με Τριπολη παρατηρησα οτι ψαχνανε με τριανταρες και σαρανταρες μπαλιες απο την αμυνα τον Ιλιτς,ωραιααααα λες!!Και ρωταω οντας αφελης εγω,πες οτι καταφερνει να παρει την μπαλα στα ποδια του ο Ιλιτς θα μπορεσει να περασει με τριπλες μετα 3,4 αμυντικους και να βγει τετ α τετ με το τερμα τους και να το βαλει..Η απαντηση ειναι ΟΧΙ..Αρα δεν καταλαβαινω τετοια επιμονη....Πλην της αλλης με αυτες τις μπαλιες μενει αχρησιμοποιητο το κεντρο μας

2)Βλεπεις οτι ο Μπεριος δυστυχως δεν το εχει το αθλημα γιατι δεν προοριζεις καποιον αλλον σαν κεντρικο αμυντικο εφοσον δεν εχεις αμυντικο στον παγκο,λογου χαρη Τσουκαλα...Εσωτερικες αλλαγες κανεις σ ολο το ματς γιατι δεν εκανες κ εδω?

3)Εχεις βαλει δυο,τρεις φορες τον Λιλα σε θεση μπακ,βλεπεις οτι δεν βγαινει το γαμημενο αυτο πραγμα γιατι εμμενεις κ ξανακανεις τα ιδια λαθη... Ο Λιλα ειναι παιχτης που θελει τον αερα του,οταν τον στριμωχνεις στα ακρα ειναι σαν να το βγαζεις εκτος παιχνιδιου

4)Οι αλλαγες ηταν ολες ολεεεεεε.....Πας και μου βγαζεις τον Κοροβεση για ποιο λογο?εγω ακομα απορω,και να λες οτι ενταξει δεν επαιξε μπαλα σαν τα προηγουμενα παιχνιδια και το βγαζω να ελεγα παω πασο,αλλα ηταν ο μοναδικος που προσπαθουσε στο πρωτο....Τωρα στις υπολοιπες ο θεος και η ψυχη του.....Κεντρωοι,επιθετικοι,εξτρεμ ολοι μπροστα,σε μια φαση δεν ηξερα που και σε ποια θεση επαιζε ο καθε ενας παιχτης,π.χ ο Σονγκο ξεκιναει τον αγωνα απο τα δεξια και μαλιστα πολυ καλα,και στα καπακια χωρις λογο βαζει τον Κρητικο απο εκει και τον στελνει απο τα αριστερα,ο Βιλα που ηταν στην θεση αριστερα τον διωχνει για ερθει ο Σονγκο και το στελνει δεν ξερω που,ο Ακοστα εχω την αισθηση τοτε οτι επαιζε αμυντικο χαφ, επιθετικος ποιος ητανε τελικα ο Ιλιτς η ο Κυβελιδης?Αχταρμας και δυο αυγα Τουρκιας λοιπον




Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το προβλημα μας δεν ειναι υλικου αλλα τακτικης καθαρο........Εκει που θελουμε μια προσθηκη σιγουρα ειναι στην θεση του αμυντικου




« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 04 Ιαν 2014 22:01 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Pasalek

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #83 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 21:58 »
Ξεκινώντας το ματς <<κόλλησα>> με 2 πράγματα:
- Βελίδης χρησιμοποίηση μετά από ίωση...Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να παίξει αυτός που τα τρώει όρθιος όλα....ο τερματοφύλακας ξέρω σου καθαρίζει φάσεις. Στο 1ο γκολ ο μπαράλες πιάνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχης...Δε νοείται ρε κόουτς να μην έχει πάρει σβάρα  ότι κεφάλι κυκλοφορεί εκεί. Στο δεύτερο γκολ βόσκει έξω χωρίς κανένα λόγο από την εστία. Τραγικός!
- Μπέριος βασικός και Λίλα δεξί μπακ....Πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τον αρχικό σχεδιασμό...Ξέραμε ότι θα ήταν παιχνίδι κέντρου και πως ο αστέρας βγαίνει στην επίθεση με 2-3 πάσες στηριζόμενος στα πολύ ποιοτικά του χαφ. Εμείς γιατί να μην γεμίσουμε το κέντρο μας? Να πω ότι δεν ήξερες κόουτς....

Απίστευτα πράγματα...Πόσες φορές είδαμε να μπερδεύεται ο Μπέριος με τον Βελίδη γιατί δεν ήξεραν τι να κάνουν την μπάλα. Τι είναι αυτά ρε γμτ? Σε κάποια φάση στο 2ο στο κάτω τέρμα ένας του αστέρα έστειλε τρεις φορές τον μπέριο στην αντίθετη κατεύθυνση με μισή ντρίμπλα...Μου θύμισε κατι από ερασιτεχνικό δικό μας...

Τσουκαλάς και κοροβέσης πολλά εύκολα λάθη! Κάτι δεν κάνετε σωστά μάλλον εσείς οι δύο......Ίλιτς μαχητικός αλλά άνευ ουσίας λόγω του '' θέλω μια μπάλα μόνος- Δε στη δίνω, δε στη δίνω". Σύνελθε και ξεκίνα δίνε και πάσες... Ακόστα θετικότατος. Έβγαλε τρεξίματα και κρατούσε και μπάλα. Καλός φαίνεται και ο Σονγκό.Ο κυβελίδης μάλλον δεν πρέπει να πατάει έξω από την περιοχή. Γενικώς σήμερα η ομάδα παρουσιάστηκε απείθαρχη και χωρίς σωστό πλάνο. Εγώ ελπίζω πάντως σε κάτι. Για να δούμε.......

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #84 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 22:07 »
                                                                       ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΜΑΣ! :joker:

Πάμε,αυτός δεν ήταν ΠΑΣ....Αλλά ΣΑΠ(Σούργιελα-Αμπαλα-Παλτά)
Ομάδα Β'εθνικής για να μη πάω παρακάτω..
1 μόνο ευκαιρία σε όλο τον αγώνα..Ευχαριστούμε Αστέρα που σεβάστηκες την Ιστορία μας,και δεν μας έβαλες αλλα 2-3 γκολ.
Ρε Κυβελίδη Μπάζο πέφτεις μόνο σου σαν Κότα και φωνάζεις για φάουλ..Ε! άρπα τη κίτρινη..Ερασιτέχνη ε ερασιτέχνη.
Αλλά ας αφήσουμε τις κοπέλες μας...Ε τους Αντρες μας συγνώμη και ας ασχοληθούμε με τους πραγματικά Ερασιτέχνες!

Τσίωλη δεν ξέρω τη διάολο κάνεις σε αυτή την ομάδα..Γνωρίζεις παιδάκι μου τη σύστημα πρέπει να παίξεις? γνωρίζεις ποιους παίχτες έχεις?....Η απάντηση μάλλον ΟΧΙ.

Χριστοβασίλη για εσένα τη να πώ..Στα έχω πεί όλα..Ανίκανος,απάλευτος,άοσμος,άγευστος..Γενικά μαυρα χάλια.

Κόσμος-Σύνδεσμοι..Γνώμη μου από την ώρα που μας ακύρωσαν απο την ευρώπη ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί μα γιατί κανείς μας μαζί και τον Alejandro' δεν βγήκαμε στους δρόμους και γενικά γιατί δεν τα κάναμε όλα ΠΟΥΤΑΝΑ και αφήνουμε τον Χριστοβασίλη να μας κάνει ότι γουστάρει...Παρα μόνο στο πληκτρολόγιο όλοι μας Αρχιδάτοι μάγκες..Μήπως να πάρουμε συμβουλές απο τους 'φίλους μας' SNAKE? για το πώς πέφτουν φάπες?.....Ισως.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ..Αρχίζει και χάνεται σιγά σιγά αυτο το Ajax of Epirus' μικρύναμε πολύ σαν ομάδα δώσαμε δικαιώματα πολλά..Πλέον είμαστε στο ίδιο καλούπι με Βέροια-Λεβαδειακό-Αγρίνιο-Εργοτέλη-Πανθρακικό..Αν και αυτοί αν δεν κάνω λάθος έχουν ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ! σαν παίχτες και όχι σαν ΖΩΑ!.....Πλέον ελπίζω το όνομα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ να φτάσει ξανά ψηλά...Ο επόμενος ας αγαπήσει την ομάδα πραγματικά και να είναι σίγουρος ότι μόνο κερδισμένος θα βγεί..!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #85 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 22:16 »
Απο τα καλυτερα ποσταρισματα των τελευταιων μηνων...


Μπραβο alejandroooooo!!!!

Τα λεγαμε,τα λεμε και θα τα λεμε αλλα πλεον η αιγλη του ΠΑΣ χανεται......Ειχαμε την ευκαιρια περσι να κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα και ο ανοστος,αγευστος,ανικανος μας στερησε την χαρα αυτηηηη,και εμεις καθομαστε και χολοσκαμε για τον Κυβελιδη και τον καθε Κυβελιδη αντι να ασχολουμαστε  με την αιτια της κατρακυλας μας και να τον σουταρουμε....


« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 04 Ιαν 2014 22:24 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #86 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 22:37 »
Δεν ειμαι υπερ του ΧΒ και το ξεκαθαριζω απο την αρχη..
Αλλα αντε και να τον διωξουμε ποιος ανθρωπος θα βρεθει να αγορασει την ομαδα?
Υπαρχει κανεισ? Και μιλαμε για μια ομαδα που βαση των περιουσιακών της στοιχείων (παιχτες) στοιχίζει ένα ποσό πολύ μεγαλύτερο απο αυτο που αγορασε ο χοντρος απο τον Κουγια.
Και εγω σου λεω πως ο χοντρος δεν ζηταει λεφτα και φευγει παραχωρώντας τις μετοχές στον Καχριμανη ας πούμε.
Ποιος θα αναλαβει την επομενη μερα???
Ποιος θα πληρωνει τις υποχρεωσεις τις ΠΑΕ???
ΚΑΝΕΝΑΣ...Οποτε...Γ Εθνικη...
Και αυτο εγω δεν το γουσταρω με τιποτα. Γιατι δεν ειμαστε ουτε ΑΕΚ ουτε ΑΕΛ να εχουμε τα βισματα να ανεβουμε τρενο...Θα μας παρει καμια δεκαετια οπως παντα...
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..Να μας δωσει και εμας οραμα για κατι μεγαλο...
ΥΓ.Ειχα δεν ειχα βγηκα offtopic.Sorry

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #87 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 22:48 »


Κόσμος-Σύνδεσμοι..Γνώμη μου από την ώρα που μας ακύρωσαν απο την ευρώπη ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί μα γιατί κανείς μας μαζί και τον Alejandro' δεν βγήκαμε στους δρόμους και γενικά γιατί δεν τα κάναμε όλα ΠΟΥΤΑΝΑ και αφήνουμε τον Χριστοβασίλη να μας κάνει ότι γουστάρει...Παρα μόνο στο πληκτρολόγιο όλοι μας Αρχιδάτοι μάγκες..Μήπως να πάρουμε συμβουλές απο τους 'φίλους μας' SNAKE? για το πώς πέφτουν φάπες?.....Ισως.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ..Αρχίζει και χάνεται σιγά σιγά αυτο το Ajax of Epirus' μικρύναμε πολύ σαν ομάδα δώσαμε δικαιώματα πολλά..Πλέον είμαστε στο ίδιο καλούπι με Βέροια-Λεβαδειακό-Αγρίνιο-Εργοτέλη-Πανθρακικό..Αν και αυτοί αν δεν κάνω λάθος έχουν ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ! σαν παίχτες και όχι σαν ΖΩΑ!.....Πλέον ελπίζω το όνομα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ να φτάσει ξανά ψηλά...Ο επόμενος ας αγαπήσει την ομάδα πραγματικά και να είναι σίγουρος ότι μόνο κερδισμένος θα βγεί..!

1) Αυτά που λες εδω μέσα γιατι δεν περασες απο καποιο συνδεσμο να τα προτεινεις εσυ ο ιδιος ; Μηπως και η δικη σου ενασχοληση με την ομαδα εκεινο τον καιρο ηταν κατι μεταξυ pas.gr ,facebook και πουτσμπλε.gr ;  Πιστευεις οτι υπηρχε συμμετοχη και ενδιαφερον απ τον κοσμο και κατι τετοιο δεν υλοποιηθηκε λογω ελλειψης ορχεων (μη διαδικτυακων) ;


2) Ζεις σε αλλη εποχη ή πιστευεις οτι πλεον η επιτυχια μιας ομαδας εξαρταται απο την
αγαπη του μεγαλομετοχου. Μηπως ο Aμπραμοβιτς πχ αγαπαει την Τσελσι για κατι παραπανω απο τα λεφτα που κερδιζει απο την επιχειρηση-ομαδα του ; Μηπως η διαφορα μεταξυ  καλου επιχειρηματια και τραχανα επιχειρηματια δεν εχει να κανει με αγαπες ; Σου αρεσε οταν καποιοι πουλαγαν ψευτοαγαπη προς το συλλογο ενω πιναν το αιμα του;

 :stop: :stop: :stop:


Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #88 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 23:10 »


Κόσμος-Σύνδεσμοι..Γνώμη μου από την ώρα που μας ακύρωσαν απο την ευρώπη ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί μα γιατί κανείς μας μαζί και τον Alejandro' δεν βγήκαμε στους δρόμους και γενικά γιατί δεν τα κάναμε όλα ΠΟΥΤΑΝΑ και αφήνουμε τον Χριστοβασίλη να μας κάνει ότι γουστάρει...Παρα μόνο στο πληκτρολόγιο όλοι μας Αρχιδάτοι μάγκες..Μήπως να πάρουμε συμβουλές απο τους 'φίλους μας' SNAKE? για το πώς πέφτουν φάπες?.....Ισως.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ..Αρχίζει και χάνεται σιγά σιγά αυτο το Ajax of Epirus' μικρύναμε πολύ σαν ομάδα δώσαμε δικαιώματα πολλά..Πλέον είμαστε στο ίδιο καλούπι με Βέροια-Λεβαδειακό-Αγρίνιο-Εργοτέλη-Πανθρακικό..Αν και αυτοί αν δεν κάνω λάθος έχουν ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ! σαν παίχτες και όχι σαν ΖΩΑ!.....Πλέον ελπίζω το όνομα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ να φτάσει ξανά ψηλά...Ο επόμενος ας αγαπήσει την ομάδα πραγματικά και να είναι σίγουρος ότι μόνο κερδισμένος θα βγεί..!

1) Αυτά που λες εδω μέσα γιατι δεν περασες απο καποιο συνδεσμο να τα προτεινεις εσυ ο ιδιος ; Μηπως και η δικη σου ενασχοληση με την ομαδα εκεινο τον καιρο ηταν κατι μεταξυ pas.gr ,facebook και πουτσμπλε.gr ;  Πιστευεις οτι υπηρχε συμμετοχη και ενδιαφερον απ τον κοσμο και κατι τετοιο δεν υλοποιηθηκε λογω ελλειψης ορχεων (μη διαδικτυακων) ;


2) Ζεις σε αλλη εποχη ή πιστευεις οτι πλεον η επιτυχια μιας ομαδας εξαρταται απο την
αγαπη του μεγαλομετοχου. Μηπως ο Aμπραμοβιτς πχ αγαπαει την Τσελσι για κατι παραπανω απο τα λεφτα που κερδιζει απο την επιχειρηση-ομαδα του ; Μηπως η διαφορα μεταξυ  καλου επιχειρηματια και τραχανα επιχειρηματια δεν εχει να κανει με αγαπες ; Σου αρεσε οταν καποιοι πουλαγαν ψευτοαγαπη προς το συλλογο ενω πιναν το αιμα του;

 :stop: :stop: :stop:
Ακου φίλε,καταρχήν δεν μένω Γιάννινα..Αλλά και αν κατοικούσα στα Ιωάννινα ποιος ο λόγος να πάω στους συνδέσμους?.....Οι σύνδεσμοι τα χάλια του Χριστοβασίλη δεν τα βλέπουν εμένα περιμένουν να πάω??...Οχι φίλε δεν θα το κάνω προτιμώ να κράξω τον Χριστοβασίλη και τον κάθε χριστοβασίλη μόνος μου απο την κερκίδα...ΚαΙ βέβαια η δική μου ενασχοληση με την ομαδα εκεινο τον καιρο ηταν κατι μεταξυ pas.gr ,facebook και πουτσμπλε.gr..Και λόγο επαγγέλματος μη σου πώ ούτε αυτά..Αλλα τόσος κόσμος στα Ιωάννινα τη κάνατε? Blue Vayeros αν δεν κάνω λάθος που είναι και οι ποιο γνωστοί από συνδέσμους μόνο στον Κούγια αν θυμάμαι καλά κάνανε μανούρα στον Χριστοβασίλη τη έκαναν? τόσα χρόνια?..

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #89 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 23:35 »
Δλδ μονο οι συνδεσμιτες πρεπει να κανουν κατι για τα χαλια του ΧΒ ,οι υπολοιποι δεν πρεπει να βοηθησουν για να γινει κατι συλλογικο απο τον κοσμο του ΠΑΣ απο τη στιγμη που ειναι της ιδιας αποψης ; Απροθυμία προσπαθειας για αλλαγη λέγεται αυτο...και δεν το λεω για αυτους που ειναι εκτος Ιωαννινων .



Δεν εισαι Γιαννενα, και ετσι δεν εχεις και ρεαλιστικη αποψη για το ποσα ειναι τα ατομα που ειναι πραγματικα προθυμα να αχοληθουν . Οταν ξαναγινει καμια μπινια με διαρκειας ή κατι αλλο και θα μαζευτουμε να φωναξουμε σε κανα ΠΕΑΚΙ , αν τυχαινει να εισαι Γιαννενα πέρνα και μέτρα κεφάλια... Δε θα δυσκολευτεις και πολυ στο μετρημα.



Και εδω αλλωστε ειναι η ουσια του βοηθαω ως απλος οπαδος/φιλαθλος συνδεσμιτης ή μη.
Απλα καποιοι δεν εχουν μαθει να φωναζουν για πραγματα που τους αφορουν αμεσα απο τη στιμγη που στο μυαλο τους αυτος ειναι ο ρολος των συνδεσμιτων ...  Λογικη που μας καταστρεφει.

Αλλοι το ζησανε ... αλλοι το ακουσαμε σαν απλες διηγησεις, αλλα αυτος ο λαος καποτε αντιδρουσε ως συνολο και οχι ως ταμπελοποιημενες ομαδες ατομων με συγκεκριμενους ρολους .

Νεα μοδα των τελευταιων ετων  αυτο το "τα ριχνω ολα στους συνδεσμιτες" ...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.817
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #90 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 23:51 »
Ενα πραγμα θα πω και αν παρεξηγηθουν καποιοι στα αρχιδια μου μαθημενος ειμαι

Αν εξαιρεσουμε αυτα τα παιδια εκει στη γωνια της Θυρας 10 που δεν σταματησαν λεπτο να τραγουδανε
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ που ασχολουμαστε με οποιονδηποτε τροπο με τον ΠΑΣ

ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΜΕ

αυτο που ειδαμε σημερα μας αξιζει

Τι εκανες ιδιοκτητη για την ομαδα για να δεις κατι καλυτερο?
τι εκανες εσυ που κανεις κουμαντο μεσα και εξω σε ολα για την ομαδα για να δεις κατι καλυτερο?
Τι εκανες εσυ παρατρεχαμε-γλυφτη για την ομαδα για να αξιζεις να δεις κατι καλυτερο?
Τι κανατε εσεις παιχτακια της πλακας(ναι εσεις που το μονο που σας νοιαζει ειναι να γαμησετε κανα 16χρονο μεσω φεισμπουκ) ωστε να ζητατε κατι καλυτερο απο τους εαυτους σας?
Τι εκανες εσυ δημοσιογραφε(της πλακας και του χαβαλε) για την ομαδα για να απαιτεις να δεις κατι καλυτερο?
Τι εκανες εσυ φιλαθλε για την ομαδα για να θες να δεις κατι καλυτερο?


Η φανελα με τον ταυρο ειναι βαρια
και οσο συνεχιζουμε τη σιωπη γινομαστε συνεννοχοι αυτων
που πανω απο μια 10ετια ντροπιαζουν την ιστορια της ομαδας

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #91 στις: Σαβ 04 Ιαν 2014 23:59 »
Παντως σε αυτο που λεει ο alejandro δεν εχει και αδικο....


Το ενα δεκατο μαλακιων να εκανε ο Κουγιας σε σχεση με τον Χριστοβασιλη ολακερη η πολη θα ειχε σηκωθει στον αερα,ποσω μαλλον νοερα φανταζομαι να ηταν στην θεση του ΧΒ ο Κουγιας μετα το καζο με την ευρωπη.....

Και τον γαμημενο τον λογο δεν ξερω στο γιατι μενουμε αμετοχοι,και περιμενουμε σαν τις χηρες


Παντως σε αυτο φιλε nick  που εγραψες εχεις δικιο ειναι οτι σε αλλες εποχες 90' και αρχες 2000 γινονταν της πουτανας για ψυλλου πηδημα γιατι τοτε ο κοσμος σταν Γιαννινα ητανε ανενταχτος και δεν εμπαινε σε καμια ταμπελα απο πισω και οτι γουσταρε το ελεγε,τωρα ακολουθειται η μοδα,τα πιτσιρικια αμα τα ρωτησεις τι δηλωνουν θα σουν πουν πρωτα blue vayeros,apei rotan κτλ και υστερα ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και βεβαιως δεν πρεπει να αποκλινουν τις κοκκινες γραμμες του καθε συνδεσμιακου φορεα.....................Ολα αυτα εγω τα θεωρω ΜΑΛΑΚΙΕΣ,οποιος εχει αποψη και θελει το καλο του ΠΑΣ βγαινει ευθαρσως και το δηλωνει το μα,μου,σου,του ειναι για γκομενες....ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ


ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #92 στις: Κυρ 05 Ιαν 2014 00:05 »
Τέλος πάντων… ως πότε αυτοί οι "έγκριτοι" θα γελοιοποιούν από τα μπουθ τον Κόσμο του "Οι Ζωσιμάδες"??? (οι μαλακίες τους ακούγονται από την τηλεόραση).

Στο ματς... κάθε παίκτης/ομάδα έχει τη φάση του/της και την αφασία του/της… πέσαμε στην γενική αφασία και αυτοί μας πήραν στο "ψηλό", καθότι όλοι ψηλοί αυτοί της λεγεώνας των ξένων του Μποροβήλου.

Κίτρινη στον Κουκουλάκη για θέατρο (αύριο θα αναλύσουμε το ματσάκι).

"Αύριο η Τρίπολη θα έχει προπονητή τον Τσιώλη" μου είπε ο Χάρης (καθώς φεύγαμε από μάσα στο Δίλ…) χτες.
Τον κάλεσα (τηλ., ) στο ημίχρονο, αλλά το είχε κλειστό…  αργότερα μου είπε ότι έφυγε στο 40΄… φίλε chilly.

ΕΞΩ ΟΙ ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΟΙ ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΥΘ
ΠΙΤΣΑ ΦΟΛΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΣΑΤΥΡΟΥΣ
Η ΘΥΡΑ 7 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙ  :mono: (ενν., νέο "αίμα")

Y.Γ.:
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/article2580727.ece/BINARY/w460/pas_ast.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 05 Ιαν 2014 00:35 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #93 στις: Κυρ 05 Ιαν 2014 00:16 »
Τον chilly τον βλεπω να εμφανιζεται του χρονου παλι :P
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #94 στις: Κυρ 05 Ιαν 2014 00:44 »
Δεν ειμαι υπερ του ΧΒ και το ξεκαθαριζω απο την αρχη..
Αλλα αντε και να τον διωξουμε ποιος ανθρωπος θα βρεθει να αγορασει την ομαδα?
Υπαρχει κανεισ? Και μιλαμε για μια ομαδα που βαση των περιουσιακών της στοιχείων (παιχτες) στοιχίζει ένα ποσό πολύ μεγαλύτερο απο αυτο που αγορασε ο χοντρος απο τον Κουγια.
Και εγω σου λεω πως ο χοντρος δεν ζηταει λεφτα και φευγει παραχωρώντας τις μετοχές στον Καχριμανη ας πούμε.
Ποιος θα αναλαβει την επομενη μερα???
Ποιος θα πληρωνει τις υποχρεωσεις τις ΠΑΕ???
ΚΑΝΕΝΑΣ...Οποτε...Γ Εθνικη...
Και αυτο εγω δεν το γουσταρω με τιποτα. Γιατι δεν ειμαστε ουτε ΑΕΚ ουτε ΑΕΛ να εχουμε τα βισματα να ανεβουμε τρενο...Θα μας παρει καμια δεκαετια οπως παντα...
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..Να μας δωσει και εμας οραμα για κατι μεγαλο...
ΥΓ.Ειχα δεν ειχα βγηκα offtopic.Sorry

την αγοραζω εγω την ομαδα αν βγει και πει οτι τη δινει.

οσο για το ματς δεν εχω να πω πολλα.....ετσι κι αλλιως δεν ειδα και τιποτα......
1.ουτε με ενδιαφερει να δω μπαλλα και συστηματα
2.οσες φορες και να κοιταξα στον αγωνιστικο χωρο δε μπορεσα να δω τιποτα απο το διχτυ.

θελω να πω ενα μπραβο σε ολα τα παιδια που μενουν ακομη στο πεταλο στη γωνια μας και κανουμε καθε αγωνιστικη ενα μικρο ή μεγαλο παρτυ ετσι οπως ξερουμε και γουσταρουμε να κανουμε για την ομαδα μας.
οι υπολοιποι ας πανε (οπως και πηγαν) παρακατω που ειναι high definition η φαση.......και οχι πως ειναι κακο να πανε αλλα οχι να μας περνιουντε και για οπαδοι.τα πανο και ενα τυμπανο δε κανουν τον οπαδο λεσχιτες.

υγ.μη ξεκινησει κανεις να λεει διαφορα για οσα εγραψα περι οπαδων....δε προκειται να μπω σε καμια αντιπαραθεση.
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 827
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #95 στις: Κυρ 05 Ιαν 2014 01:26 »
Το σημερινό αποτέλεσμα και πολύ περισσότερο η εμφάνιση επιδέχεται κριτικής αδιαμφισβήτητα, αλλά μερικοί νομίζω οτι βρίσκονται σε παραλήρημα. Πολύ σωστά είχαν προβλέψει μερικοί σύνταυροι οτί το σημερινό παιχνιδι ήταν απο αυτά που η τα κερδίζεις καί είσαι τρένο, τα σαιτς και τα groups στο facebook θα γράφανε διθυράμβους με τίτλους όπως ''ΠΑΣ για ευρώπη'' η τα χάνεις και είσαι ομάδα μπουρδέλο, πας για φούντο, είσαι ντροπή της πόλης και άλλα τέτοια γραφικά. Μέση λύση πουθενά.  Δυστυχώς οι Έλληνες γενικά είμαστε αυτής της λογικής, αλλα ίσως οι ηπειρώτες-γιαννιώτες-πασολέδες να είμαστε λίγο περισσοτερο. Συνιστώ ψυχραιμία σε ορισμένους και να κόψουν της μαλακίες με τους παικτες που πριν λιγους μηνες μας έκαναν περήφανους(οι περισσοτεροι έχουν υπογράφει κιολας με την ομαδα μας για τα επόμενα χρονια. Ψυχραιμία και σύνεση.
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος dimitris_kzn_pas7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #96 στις: Κυρ 05 Ιαν 2014 04:28 »
Το σημερινό αποτέλεσμα μου αφήσε την πίκρα που μου είχε αφήσει ο αποκλεισμός από το κύπελλο.
Και αυτό γιατί κατά 70% χάθηκε η 5η θέση.
Θέλω να κάνω κάποια σχόλια για τους παίχτες μας:
-Φέτος έχουν την μεγαλύτερη εμπιστοσύνη που έχει δείξει αυτή η διοίκηση, αφού ανανέωσε τα συμβόλαια
-Έχουν τα καλύτερα γήπεδα που έχουν υπάρξει στα Γιάννενα
(Ζωσιμάδες και Πανηπειρωτικό είναι σε άριστη κατάσταση για Γενάρη στα Γιάννενα)
-Έχουν τον καλύτερο εξοπλισμό σε ρούχα
-Έχουν την μεγαλύτερη αναγνωρισιμότητα που είχαν ποτέ ποδοσφαιριστές στα Γιάννενα τα τελευταία χρόνια
(ακόμη και οι φοιτητές, οι φοιτήτριες  τους ξέρουν)
-Έχουν ανέσεις όπως είναι 4αστερα, 5αστερα ξενοδοχεία, λεωφορείο με καθίσματα-κρεβάτια,σπα,νευρομυϊκές διεγέρσεις κ.α.


Και αυτοί τι κάνουν; Κάνουν ζωή δημόσιου υπαλλήλου!
Τι άλλο θέλουν για να παίξουν μπάλα;
Άντε να δεχτώ οτι είναι κουρασμένοι λόγω της περσινής χρονιάς, αλλά ρε φίλε δείξε μου ότι προσπαθείς για οτι καλύτερο.
Όχι να πηγαίνεις απ'την πλατεία Πάργης στο γνωστό μπαρ στη Δωδώνης ή εναλλακτικά σε τσιπουράδικα :stop:


ΥΓ1:Οι 2 αλβανοί είναι η εξαίρεση
ΥΓ2:Μάρκος Βελλίδης οεοεοε. :) {Ο Φεγκρούς δεν μας έκανε γιατί δεν ήταν σταθερός(τη μια χρονια έπαιξε την άλλη όχι)}

ΥΓ3: Καλή χρονιά σε όλους. Μια ζωή  :mono:

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #97 στις: Κυρ 05 Ιαν 2014 11:53 »
Εγκλήματα Τσιωλη χτες...
Αν ηταν αλλος εικοσι σελιδες θα ειχαμε γραψει.
Αλλά αυτος ακόμη χειροκροτιεται απο την Μεγάλη.

Λιλα.  ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ. Πόσες φορές θα το πουμε????
Τρίτη φορά κανεις την μαλακια (Παναθηναικός- Πανθρακικός και χτες)
Τριτη φορά τρωμε γκόλ και μετά τρεχουμε.
Και οταν ανεβαινει η ομάδα (45-60) τον γυρνάς πάλι μπακ??

Στρουνα. Τον βγάζεις. Γιατί??? μια χαρά ηταν...

Μπέριος...
Μπήκε για να πιασει τον Μπαράλες, μιας και ειναι γνωστό το παιχνίδι του Αστέρα με σεντρες για το κεφάλι του.
Στην πρωτη φάση τον μαρκαρει απο πίσω!!! και τρωμε γκόλ, ενω στην επέλαση του αστερισκου για το β γκόλ κανει τπισωπεταλιες.
Μαρκαρε ρε αμυντικέ!!!
Τραγικός.

Και αλλες πολλές προπονητιές  :P!!! εκανε, αλλά ας το αφήσω.
Παντως φαινοτανε να παιζουμε με 9 μετα το 70-75.....

Ειδική αναφορά στον Βελίδη. Μετά τα κόλπα με τον Αρη, χτες εμεινε πάλι ορθιος. :P :P :P
Παιζει λογω Νιαρχάκου, αλλά πόσο θα μας σπαει τα νευρα ακόμα???
ΕΛΕΟΣ. Αν εχουμε προπονητη πρεπει να παει στον παγκο.

Θέλουμε ενα -δυο χαφ.
Ο Ακόστα φάνηκε περισσότερο για αριστερό φουλ-μπακ, παρά για αντι Ντεβισέντι.
Ο μαυρουκος ειναι λιγο υπερβαρος, αλλά δεν μπορει να κριθει.
Οι νεαρότεροι μας παικτες τί κανουν???

Χτες χάθηκε οριστικά ή πεντάδα.
Ατρομητος- Παο και Αστέρας εχουν καλυτερες μονάδες, και γιαυτο καλυτερη ομάδα απο μας.
Θες πια 7 βαθμους, δεν ειναι ευκολο.

Ισως αυτο ηθελε ο ιδιοκτητης, αλλά βλέπω οτι ο βάζελος δεν παιρνει αδεια.
Εμείς παιρνουμε, για να παιξουμε στην θέση του???? ;)

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #98 στις: Κυρ 05 Ιαν 2014 12:31 »
Παράθεση
την αγοραζω εγω την ομαδα αν βγει και πει οτι τη δινει.
Κι ομως το εχει πει οτι πουλάει 2 φορες φιλε μου.
Μια το καλοκαιρι στην παρουσιαση του Σαββα. Και μια στην παρουσίαση Χριστοπουλου αν θυμάμαι καλά.

Συνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: 18η αγ. ΠΑΣ-Αστέρας Τρίπολης
« Απάντηση #99 στις: Κυρ 05 Ιαν 2014 12:37 »
Ισως αυτο ηθελε ο ιδιοκτητης, αλλά βλέπω οτι ο βάζελος δεν παιρνει αδεια.
Εμείς παιρνουμε, για να παιξουμε στην θέση του???? ;)

Το πιο γλυκό είναι να βγούμε 6οι και ο βάζελος να μην πάρει αδειοδότηση ενώ εμείς να πάρουμε.