Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

0-2
10 (18.5%)
0-1
6 (11.1%)
1-2
10 (18.5%)
0-0
2 (3.7%)
1-1
11 (20.4%)
2-2
3 (5.6%)
2-0
4 (7.4%)
2-1
0 (0%)
1-0
3 (5.6%)
άλλο ?
5 (9.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 54

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 12 Ιαν 2014 21:33

Αποστολέας Θέμα: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ  (Αναγνώστηκε 33103 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #150 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 18:41 »
ωραιο ποστ teo
πραγματικα δε το χορταίνω
εκτίθεσαι ολο και περισσοτερο απο μονος σου

born in drakolimni       +1

ενα πραγμα θελω να σχολιασω μονο.......ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΗ ΣΒΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ Η ΕΣΤΩ ΒΑΛΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΦΙΛΟΣ ΣΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ.

« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 13 Ιαν 2014 18:47 από ΑΠΕΙΡΟΣ »
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 622
  • Same old city, same old tale
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #151 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 18:47 »
Χοντρέ νόμισες οτι σε ξεχάσαμε αυτό τον καιρό και οτι φαγάμε την παπάτζα σου και ξεχάσαμε περι άδειας κλπ. Οτι ξεχάσαμε τους χαραμοφάηδες σου ,που κοντά στα 30 τους ζουν απ τα λεφτα του μπαμπά και δεν μπορούν ούτε έτοιμο μαγαζί να λειτουργήσουν, να μας αποκαλούν πούστηδες με τις πλάτες των μπάτσων... 
Αρκετά κοιμήθηκες και αρκετά άραξες , καιρός έρχεται να θυμηθείς τι θα πει Π.Α.Σ. Γιάννινα και τι ευθύνες έχει αυτος που διοικεί την ομάδα ...

Αυτή τη στιγμή ο ρόλος οποιουδήποτε πάει γήπεδο και έχει αγανακτήσει με την υπάρχουσα κατάσταση είναι να το εκδηλώσει και εντός αυτού.
Ελάτε στη 10 όλοι στο επόμενο ματς να φωνάξουμε όλοι μαζί . Τι τη θέλετε την καλύτερη ορατότητα της σκεπαστής ; Για να σας πονέσουν τα μάτια σε μεγαλύτερο βαθμό ; Αυτή είναι άλλωστε και η χρησιμότητα της κουνουπιέρας που έβαλε ο χοντρός στη θύρα μας ... Αμέσως να τον κακολογήσουμε για όλα!  :stop:



Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.606
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #152 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 19:12 »

Μην ξαναμπεις εδω μεσα να κανεις το δικηγορο δεν σε σηκωνει το κλιμα
Εχουμε δικιο 100% και μονο εσυ δεν το καταλαβαινεις



 :pas: :joker: :pashat:

Ρε born in drakolimni το μην ξαναμπείς εδώ μέσα είναι πολύ βαρύ. Διαφωνώ σχεδόν κάθετα σε όσα λέει ο τεο για τον ΧΒ αλλά πολλά από τα επειχειρήματά μας είναι ατράνταχτα. Αυτό είναι αρκετό. Δεν χρειάζεται να κάνουμε επίθεση στους άλλους με αυτό το τρόπο, εκτός και αν ξέρουμε με σιγουριά ότι είναι εγκάθετοι της διοίκησης ή της παραδιοίκησης.

Λίγο ψυχραιμία ρε παίδες, τουλάχιστον σε αυτό. Χαλαρώστε. Το λέω με φιλικό τρόπο και αν με διαβάζεις ξέρεις τις απόψεις μου για διοίκηση και ιερατεία.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #153 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 19:21 »
Παίδες αρκετά , τα είπαμε , ξεμπουκώσαμε και όλοι έχουμε δίκιο για τη διοίκηση τους παίχτες και το προπονητή ! ας είμαστε ρεαλιστές όμως αυτή είναι η ομάδα αυτός είναι ο προπονητής και αυτός είναι ο πρόεδρος δεν γίνετε να αλλάξουν μέσα σε μια μέρα , με αυτούς θα πορευτούμε μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος , το τι έγινε και απ τα σαλόνια της Ευρώπης ξεπροβάλει στο βάθος ο Εύοσμος και το Πολύκαστρο είναι λίγο πολύ γνωστά , από δω και πέρα τι γίνετε , βάζουμε το κεφάλι κάτω , παρατάμε την ήδη παρατημένη ομάδα στο έλεος και τις ορέξεις ενός επικίνδυνου προέδρου , καθόμαστε αναπαυτικά μπροστά απ τον υπολογιστή κράζοντας τους πάντες και τα πάντα ! τι θα κάνουμε ποια θα είναι η αντίδρασή μας ? Η ομάδα μας είναι στο χείλος του γκρεμού δεν το βλέπετε ο χβ ο Τσιώλης ο Τσουκαλάς ο Κοροβέσης είναι περαστικοί , εμείς θα είμαστε για πάντα στα τσιμέντα των Ζωσιμάδων , εμείς θα πάρουμε τα όρη και τα βουνά για πολλοστή φορά , εμείς και κανένας άλλος να σταματήσουμε να βλέπουμε την ομάδα μας σαν ''το μαγαζί του χβ '' είναι δική μας η ομάδα και πρέπει να την πάρουμε στις πλάτες μας , αυτό δε γίνετε με 1500 νοματαίους !

Που είναι αυτός ο περίφημος λαός του ΠΑΣ που μέσα σε μια νύχτα έφεραν πίσω το Κορμαρή και το Φουτσίνη !
Που είναι αυτός ο περίφημος λαός του ΠΑΣ που έδιωξε με τις κλωτσιές κάποιον προπονητή βαζάκα !
Που είναι αυτός ο περίφημος λαός του ΠΑΣ που κατέκλυσε το γήπεδο του Πύργου για να υποστηρίξει μια ερασιτεχνική ομάδα !
Που είναι αυτός ο περίφημος λαός του ΠΑΣ που εξαφανίστηκε , πριν μερικά χρόνια ποιος πρόεδρος θα τολμούσε να κάνει αυτά που έκανε ο σημερινός !

Η ομάδα μπορεί να βρει την υγειά της μόνο απ το κόσμο της , να τρέμει ο εκάστοτε μεγαλομέτοχος την οργή του ''όχλου'' και όχι να μας βλέπει και να γελάει .
 
Εμείς είμαστε που φταίμε πρώτοι , δεν μπορούμε να προστατεύσουμε την ομάδα μας και η ομάδα είναι δική μας ,εδώ θα μείνουμε και μετά το Χριστοβασίλη εδώ γεννηθήκαμε , μας βρήκε δεν τον βρήκαμε ! Είμαστε για κλωτσιές  και αυτό το ξέρει πολύ καλά ο πρόεδρος , γιατί αν υπήρχε μια οργανωμένη μάζα που θα έβρισκε συνέχεια μπροστά του να είστε σίγουροι ότι θα ενεργούσε διαφορετικά , όταν όμως ξέρει ότι έχει να αντιμετωπίσει έναν δυο και το μόνο που έχουν να του πουν είναι ¨χοντρεεεεε αη ματσα και φύγε¨ θα συνεχίσει να κάνει τα ίδια !

Πολύ φοβάμαι ότι δεν έχουμε τα @@ να πάρουμε τη κατάσταση στα χέρια μας !
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 13 Ιαν 2014 19:26 από αντι-ΟΦΗ »


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #154 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 19:51 »

Μην ξαναμπεις εδω μεσα να κανεις το δικηγορο δεν σε σηκωνει το κλιμα
Εχουμε δικιο 100% και μονο εσυ δεν το καταλαβαινεις



 :pas: :joker: :pashat:

Ρε born in drakolimni το μην ξαναμπείς εδώ μέσα είναι πολύ βαρύ. Διαφωνώ σχεδόν κάθετα σε όσα λέει ο τεο για τον ΧΒ αλλά πολλά από τα επειχειρήματά μας είναι ατράνταχτα. Αυτό είναι αρκετό. Δεν χρειάζεται να κάνουμε επίθεση στους άλλους με αυτό το τρόπο, εκτός και αν ξέρουμε με σιγουριά ότι είναι εγκάθετοι της διοίκησης ή της παραδιοίκησης.

Λίγο ψυχραιμία ρε παίδες, τουλάχιστον σε αυτό. Χαλαρώστε. Το λέω με φιλικό τρόπο και αν με διαβάζεις ξέρεις τις απόψεις μου για διοίκηση και ιερατεία.

το να πεις σε καποιον : μη ξαναγραψεις για να κανεις τον δικηγορο του μεγαλομετοχου....ειναι ενα και το αυτο με το να πεις σε καποιον : σταματα την πιπιλα με το ανοιγμα του φακελου.

ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #155 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 21:15 »
Παράθεση
η πιπίλα με το φάκελο πρέπει να σταματήσει, είναι γνωστό σε όλους όσους ασχολούμαστε γιατί δε πήραμε αδειοδότηση από ευρώπη

θα μου πεις ρε teo-mono-pas γιατι δε πηραμε αδεια τελικα?????????

εσυ ησουν παρων οταν παρελάμβανε την επιταγη ο μπουζιντ.....ξερεις για μεταγραφες πολυ πριν γινουνε.....σιγουρα θα ξερεις και για την αδειοδοτηση
εκπρόθεσμη ρύθμιση οφειλών στο δημόσιο,δηλ. μέτα την καταλυτική ημερομηνία που ήταν η 30/3/2013.Να μου πείς γιατί δεν ήταν ενημερος; συμφωνώ ότι έπρεπε να είναι και γι αυτό ξενερωσαμε απίστευτα όλοι. Από κει και πέρα ο καθένας πιστεύει ότι θέλει,συμπεριφέρεται όπως θέλει,αλλά κατά τη γνώμη μου με πράξεις που δε δημιουργούν πρόβλημα στην ομάδα μου και δημιουργούν εντυπώσεις.στο κάτω κάτω ελάτε γήπεδο στηριξτε την ομάδα και φέρτε καινούργιο πρόεδρο.το να αναμοχλευεται ένα γεγονός μετά από κάθε αποτυχία είναι τουλάχιστο άτοπο. Και κάτι άλλο δεν είπα εγώ για μεταγραφες ,ο τσιώλης το προανήγγειλε.

Αφού λοιπόν φίλε μου καλέ, η αιτία της μη αδειοδότησής μας είναι η εκπρόθεσμη ρύθμιση και δεδομένου ότι αυτό μας είναι γνωστό από την πρώτη στιγμή, ο πρόεδρος δεν θα είχε κανένα απολύτως πρόβλημα να το επιβεβαιώσει και με το άνοιγμα του φακέλου. Κανένας νομίζω δεν θα του έλεγε τίποτα.
Γιατί λοιπόν δεν τον ανοίγει τον φάκελο ????????
Μήπως το περιεχόμενό του είναι πιο πλούσιο????????
Για τα υπόλοιπα που γράφεις είναι ανάξια σχολιασμού. Λίγο-πολύ αναφέρεις ότι αφού δεν έχω έναν πρόεδρο να φέρω, πρέπει φιμωμένος να ανεχθώ την ανικανότητα και την αποτυχία του υπάρχοντος προέδρου και να μην κάνω την κριτική μου διότι αυτό είναι τουλάχιστον άτοπο όπως αναφέρεις.
Ομολογουμένως πολύ πρωτότυπη λογική.
Συγνώμη αλλά δεν θα την ακολουθήσω. Οι στρουθοκαμηλισμοί ας είναι για άλλους. Ο καθένας βλέπει πολλές φορές αυτό που θα ήθελε να δει.
Η μαγκιά είναι να βλέπεις την αλήθεια είτε σου αρέσει είτε όχι.
για να ξεκαθαρίσω μια και καλή τη θέση μου,γιατί δεν ξέρω ποιος νομίζουν μερικοί ότι είμαι και τι δήθεν συμφέροντα όπως είπε ο αλλος ότι δήθεν εξυπηρετω,εδώ γελάμε έτσι μαριε και χάρη;ποτέ δεν είπα ότι δεν πρέπει να ανοίξει ο φάκελος,ξέρω όμως γιατί πήραμε τον πούλο από την ευρώπη.μακάρι να ανοίξει.ποτέ δεν είπα ότι  βγάζω λάδι το χβ,είπα ότι στη μέχρι τώρα θητεία του έχει κατεμε θετικό πρόσημο,συνεχείς παρουσίες στην α,ανανεώσεις συμβολαίων,καλή γενικά παρουσία της ομαδας στη σούπερ λιγκ,σχετικά συνεπής στις πληρωμές δεδομένης της εποχής και γενικά της μη αποδοχής του από την τοπική κοινωνία.το κάνει για τη ψυχή της μάνας του;φυσικά όχι,αλλά ως φίλαθλο δε με νοιάζει,δούναι και λαβείν είναι.μακάρι να μπορούσε για παραπάνω αλλά δεν μπορεί,θα τον κατηγορησω γι αυτό,εγώ όχι,κάποιοι το κατηγορούν... Ποτέ δεν είπα σε κανέναν να είναι η να νιώθει φιμωμενος,αλλά να βρίσκεται επί της πραγματικότητας,εχθρός του καλού είναι πάντα το καλύτερο,θεωρώ όμως ότι υπό τις υπάρχουσες συνθήκες δεν βρίσκεται άνθρωπος να μπει στο ποδόσφαιρο,οπότε προς το παρόν η υπάρχουσα κατάσταση μου δίνει καποια σιγουρια,προσωπικα.δεν είχα συνηθίσει κάθε χρονιά να βγαίνω 5ος,μακάρι να μπορούσα,ας καθιερωθώ πρώτα σαν ομάδα σούπερ λιγκ,ας βαλ τις βάσεις με ένα κορμο που θα χρειάζεται 3-4 καλές προσθήκες κάθε χρονιά για να κάνω το βήμα παραπάνω,θεωρώ ότι το έκανε ο χβ,και μετά θα μιλάω για το κάτι παραπάνω,μακάρι να μπορούσαν όλα αυτα να γίνουν εν μια νυκτί,αλλά δυστυχώς δε γίνονται... Για αυτό δεν κραζω,βλέπω ότι έχουν γίνει σημαντικα βήματα,σταθερά πρός τα μπρός.όταν λέω φέρτε καλύτερο πραγματικά το εννοώ,αλλά όλοι ξέρουν ότι δεν υπάρχει κάποιος τέτοιος στο άμεσο μέλλον,και ας με κατακρίνετε κύριοι κάποιοι από σας. Διαφωνώ κάθετα με τους μηδενιστες της πορειας χβ,ιδιαίτερα όταν το θυμούνται στα μενα,ξεχνώντας που είμασταν και που οδηγηθηκαμε επί χβ,από παυλους μελαδες μιλάμε για ευρωπες,αυτό εγώ ήδη το θεωρώ υπέρβαση και για αυτό το εκτιμω,έστω και με τα πολλά λάθη του που όμως προσπαθεί να διορθώσει,μακάρι επαναλαμβάνω να βρεθεί καλύτερος που να μπορεί για το κάτι παραπάνω.περί καταστροφεα,αποτυχημένου, και άλλων προσωπικών κατά του χβ σχολίων τα ακούω βερεσε και για αυτό σε κάποιους δε γίνομαι αρεστός και χαρακτηρίζομαι ως έχων συμφέροντα από τον χβ. Μερικοί πρέπει να αποφάσισε εμπεριστατωμενα τι πραγματικά σας φταίει,τι θέλετε και πως το θελετε,αλλά και πως θα οδηγηθούμε σε αυτό με βήματα σταθερά και σίγουρα. Οι αφορισμοί και οι βιασύνες είναι κακός σύμβουλος.ΌΛΟΙ ΘΈΛΟΥΜΕ ΈΝΑΝ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΌΤΕΡΟ ΠΑΣ.ας κάνουμε την αυτοκριτική μας ,τι είναι καλό και συμφέρον για την ομάδα και επιτέλους ας το πράξουμε,γυρνώντας γηπεδο και στηρίζοντας την ομάδα,που αρχίζει από τον εκάστοτε προεδρο,και τελειώνει στον τελευταίο φίλαθλο,γιατι αυτό θα πει ομάδα. Τα πασομετρα μακρυά από μενα,άλλοι τα επικαλούνται,οι διαφορετικές απόψεις δεκτές,η καλοπροαίρετη κριτική δεκτή,αλλά προς όφελος της ομάδας. Αυτα από μένα τον κολλητο,το υπάλληλο ,και τον χαζό και ,και,....όπως χαρακτηριστηκα από τους πασολεδες φίλους παραπανω.


Φίλε μου αν και η ομιλία σου είναι σαν τον τρόπο που γράφεις απορώ πότε παίρνεις ανάσα.
Όσο για τα επιχειρήματά σου ας το αφήσουμε καλύτερα.
Άλλωστε πολλάκις η αλήθεια είναι υποκειμενική.
Εσύ κοιμήσου με την δική σου αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #156 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 22:29 »
Παράθεση
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος todo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #157 στις: Δευ 13 Ιαν 2014 23:02 »
Έτσι έπρεπε να γίνει και έτσι έγινε.
ο Κερκυραίος έφυγε νωρίς για να μην εκτεθεί.

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #158 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 12:34 »
Καλημέρα!

Μετά λύπης μου διαβάζοντας το παρόν τόπικ, παρατηρώ ότι υπάρχει η πλήρης σύγχυση στο κόσμο της ομάδας, με αποτέλεσμα τον καταμερισμό ευθυνών σε λάθος άτομα.

Ένα κριτήριο για τον αν κάποιος ανήκει στο club των "μεγάλων ομάδων" είναι και η διαχείριση αρνητικών αποτελεσμάτων -η/και συντριβών, αν θέλετε, όπως αυτό της Κυριακής.
Και δυστυχώς, ως κόσμος, αποδεικνύουμε ότι μόνο σωστή νοοτροπία δεν έχουμε.
Την αντίδραση της ομάδας θα τη δούμε και θα κρίνουμε. (Σε αντίστοιχη περίπτωση, όταν ο Ίβκοβιτς έφαγε 35 πόντους στο κεφάλι απ' την CSKA, είπε στους παίχτες του ότι αυτή η ήττα θα μας βοηθήσει πολύ στη συνέχεια.)
Προφανώς και όταν έρχεται μια συντριβή τέτοιου επιπέδου υπάρχουν ευθύνες. Και πολλές μάλιστα.
Σίγουρα πρώτος απ' όλους στη κλίμακα έρχεται ο μεγαλομέτοχος, ο οποίος για πολλοστή φορά, βλέποντας την αποδυνάμωση της ομάδας, έκανε τρεις μεταγραφές που σε κόστος και απόδοση ζήτημα να φτάνουν τη 1 ποιοτικού παίχτη. Παρένθεση: Ειδικά για τον Σονγκό άκουσα χτες στην Εκπομπή ότι τα λεφτά που θα δώσουμε είναι ελάχιστα, καθώς ο παίχτης θέλει μέσω του ΠΑΣ να κληθεί στο Μουντιάλ και έχοντας 6μηνο συμβόλαιο, θα διεκδικήσει να εισπράξει τα χρήματα, που κανονικά δικαιούται η ομάδα σε περίπτωση παρουσίας παίχτη της στη διοργάνωση. Κλείνει η παρένθεση. Δηλαδή, μεταγραφές "στάχτη στα μάτια" και όχι ουσίας. Βέβαια, δε μπορούμε να πούμε ότι οι προθέσεις του δεν ήταν ξεκάθαρες απ' την αρχή της χρονιάς, αφού πήγαμε στο τελικό στάδιο της προετοιμασίας με 10άρι το Βίλα. Πριν μας κάτσει το "δωράκι" του Ντε Βινσέντι, το οποίο όσο "απρόσμενο" ήταν κατά την άφιξη, το ίδιο ήταν και κατά την ...αναχώρηση.

Εννοείται, από κει και πέρα, ότι και οι παίχτες δεν είναι άμοιροι ευθυνών. Για κάθε ελαφρυντικό που μπορεί να τους δώσει κάποιος, έχω και μία κατηγορία. Δε ζητάω προσωπικά, υπερβολικά πράγματα, ούτε επανάληψη του περσινού άθλου. Ζητάω, όμως, και απαιτώ και οι 14 που καλούνται να αγωνιστούν κάθε Κυριακή να έχουν έστω το μισό πάθος και το 1/4 της αγωνιστικότητας που παρουσιάζουν ο Λίλα και ο Βίλα. Και ας χάνουν.

Γιατί δε γίνεται, κύριε Ίλιτς, να μη μπορείς να πάρεις μία φορά τον Άλβαρεζ στον ενας εναντίον ενός, τη στιγμή που πέρσι με τον ίδιο προσωπικό αντίπαλο έκανες μία απ' τις ωραιότερες ντρίμπλες στο κενό χώρο πετυχαίνοντας ένα καταπληκτικό γκολ.

Δε γίνεται, κύριε Κοροβέση, στις 6 πάσες που κάνεις οι 7 να είναι λάθος. Τις αδυναμίες σου τις ξέρουμε και δεν τις έχεις βελτιώσει. Τουλάχιστον πέρσι είχες το γκολ και το ότι πατούσες περιοχή που σε κράτησαν σε υψηλό επίπεδο. Φέτος τι γίνεται;

Δε γίνεται, κύριε Ντάσιο, ο τσαμπουκάς σου και το πάθος σου να φτάνουν μόνο μέχρι τη γροθιά στο Τάτο, φάση στην οποία άφησες την ομάδα σου με 10 παίχτες(και μερικοί-όχι μόνο εδώ μέσα- έλεγαν και μπράβο!). Στο 1vs1 έχεις γίνει ο καλύτερος φίλος του εξτρέμ. Σχεδόν σε κάθε ματς τρώμε ένα γκολ από δική σου ευθύνη. Σαφώς και δεν είσαι 25 χρονών πάλι -όχι ότι σε πήραν και τα χρόνια...- αλλά αυτό το χάλι το φετινό σε αδικεί.

Όσο για σένα, κύριε Τζημόπουλε, αν δεν ήσουν μέλος της περσινής ομάδας, με αρκετές καλές εμφανίσεις στο ενεργητικό σου, με τις τωρινές σου επιδόσεις δε θα έπρεπε να περνάς ούτε για βόλτα έξω απ' το Πανηπειρωτικό. Ούτε για βόλτα.

Last but not least, Τσουκαλάς. Σύνελθε όσο είναι νωρίς. Πέρσι έπαιζες χωρίς ανάσα όλη τη σεζόν σ' ένα νέο ρόλο για σένα και ήσουν αξιοπρεπέστατος και τίμιος. Φέτος που κινείσαι πιο πολύ στα "νερά" σου, τι χάλι είναι αυτό;


Το διαβάσαμε κι αυτό: "Να σηκωθεί να φύγει", λέει, "ο Τσιώλης". Πόσο άσχετος και πόσο επικίνδυνος παίζει να είναι κάποιος που γράφει-υποστηρίζει κάτι τέτοιο;
Εκτός αν αυτός πιστεύει ότι ο Τσιώλης και ο κάθε Τσιώλης έχει κάποιο μαγικό ραβδί για να αλλάζει τα πράγματα απ' τη μια μέρα στην άλλη. Ο (κάθε) προπονητής θέλει πίστωση χρόνου για να αποδώσει κι όχι ένα τσεκούρι πάνω απ' το κεφάλι του συνέχεια, έτοιμο να του κόψει το λαιμό στην επόμενη στραβή. Ασυλία δεν έχει κανένας, όλοι κρίνονται. Αναλογικά όμως με το ποσοστό ευθύνης τους.

Ίδια ήταν η άποψή μου και για τον Παντελίδη(μέχρι τον επαναληπτικό με τον Αιγινιακό...), ότι δηλαδή δεν έπρεπε να φύγει. Και μετά και τη συνέντευξή του, που εξηγεί του στόχους που του είχε αναθέσει ο ΧΒ, αισθάνομαι ότι είχα δίκιο. Ακόμη βλέπω ότι υπάρχει απόκλιση στο θέμα των στόχων της διοίκησης με αυτών του κόσμου. Όσο πιο γρήγορα προσγειωθούμε στη πραγματικότητα και κατεβάσουμε το πήχη των βλέψεών μας, τόσο πιο ομαλή θα είναι η προσγείωση. Αναμφίβολα δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που δεν θέλει να βγούμε Ευρώπη. Όμως, η άποψή μου είναι ότι με μεγαλομέτοχο τον Γιώργο Χριστοβασίλη, το κεφάλαιο της Ευρώπης πρέπει να το ξεγράψουμε οριστικά. Όχι γιατί φάγαμε 4 απ' τον Απόλλωνα, αλλά γιατί δεν υπάρχει φως στο τούνελ.

Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #159 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 12:51 »
Στόχο την πεντάδα έθεσε ο προπονητής τη μέρα που ανακοινώθηκε. Όχι ο κόσμος.


Αν δεν είχε συνεννοηθεί με τον πρόεδρο, δεν πρόσεξε, δεν κατάλαβε, δεν είδε, ΟΥΠΣ! αυτός φταίει.
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.817
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #160 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 13:08 »
οπως τα λεει ο deceiver ειναι τα πραγματα
μονος τα ελεγε
27 ιουνιου

Παράθεση
Παντελίδης: «Δεν αλλάζουν οι στόχοι του ΠΑΣ»

Υψηλούς στόχους διατηρεί ο ΠΑΣ Γιάννινα, εν όψει της νέας σεζόν, όπως τόνισε στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6 ο νέος τεχνικός της ομάδας, Σάββας Παντελίδης.

Αποφασισμένος να συνεχίσει το έργο του προκατόχου του, Γιάννη Χριστόπουλου, διατηρώντας ψηλά τον ΠΑΣ Γιάννινα, εμφανίστηκε ο Σάββας Παντελίδης.

«Πρέπει να κρατήσουμε σε υψηλό επίπεδο την ομάδα. Γι αυτό απαιτούνται σωστές προσθήκες και σκληρή δουλειά. Είναι πλεονέκτημα για ‘μας ότι διατηρήσαμε τους περισσότερους βασικούς», δήλωσε ο Έλληνας τεχνικός στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

Αναλυτικά, όσα είπε στην εκπομπή «Εκ της Διευθύνσεως» με τον Γιώργο Χελάκη:

«Υπάρχει ένα καλό υλικό από πέρυσι, καλοδουλεμένο, με τα 8/11 της ενδεκάδας να έχουν παραμείνει. Αυτό είναι πλεονέκτημα για ‘μας. Έχουμε ρίξει όλο το βάρος να πάρουμε 2-3 τρεις παίκτες αντάξιους ή και καλύτερους από αυτούς που έφυγαν για να συνεχίσουμε το έργο μας.

Ξέρω ότι θέλουν κι άλλους παίκτες μας. Όσοι περισσότεροι μείνουν, τόσο καλύτερα θα είναι. Σίγουρα είναι πολύ ψηλά ο πήχης. Με δουλειά και υπερπροσπάθεια τα κατάφεραν πέρυσι στον ΠΑΣ. Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να κρατήσουμε σε υψηλό επίπεδο την ομάδα. Γι’ αυτό απαιτούνται σωστές προσθήκες και σκληρή δουλειά».

Για τα θετικά και τα αρνητικά στην επένδυση σε νεαρούς παίκτες: «Υπάρχει ένα πρόβλημα με τους μικρούς που χρησιμοποιούνται χωρίς να είναι έτοιμοι. Σε άλλα παιδιά κάνει καλό, άλλα μένουν πίσω, είτε επειδή απογοητεύονται, είτε επειδή δεν ικανοποιούν τις προσδοκίες. Κάποια παιδιά μπορεί να χάσουν τον δρόμο τους. Στα θετικά πρέπει να αναγνωρίσουμε το παράδειγμα της εθνικής Νέων. Σίγουρα τους βοήθησαν οι συμμετοχές σε τέτοιο επίπεδο. Είναι ευτύχημα να βγάλεις παιδιά από τις ακαδημίες και μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά να φτιάξεις κάτι καλό. Το θέλουμε πολύ να εξελιχθούν».

τωρα ξαφνικα βγαινει και μας λεει αλλα.
και αλλα αντι αλλων σε οτι αφορα το σκηνικο στο Πανηπειρωτικο

αν ημουν ενας ανθρωπος ουδετερος θα καταλαβαινα 2 πραγματα απο αυτη τη συνεντευξη
1. οτι απο την αρχη στοχος της ομαδας ειναι η παραμονη
2. οτι ολα στην ομαδα τα κανονιζουν αυτοι που πηγαν τοτε στο πανηπειρωτικο(ΑΡ και ΑF)

επειδη ομως πλεον κυριοι ειστε προβλεψιμοι
ευκολα καταλαβαινει καποιος πως αυτα που ειπε ηταν υποκεινουμενα
καποιοι δεν εχουν το θαρρος ουτε να μας πουνε τους στοχους ευθεως και βαζουν τριτα (πλεον) ατομα

για να ολοκληρωσω γιατι ειμαι και οφ-τοπικ καργα
κ Σαββα ησουν ενα πιονι τους
σε χρησιμοποιησαν ως εξηλαστηριο θυμα για να παρουν απο πανω τους τα φωτα της αρνητικης δημοσιοτητας
για τον ΠΑΣ ησουν λιγος και φανηκε στην προετοιμασια και τον σχεδιασμο της ομαδας

Αποσυνδεδεμένος lemorsero

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.433
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #161 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 15:20 »
Καλά τα λες Pasari, αλλά είναι λίγο γενικά αυτά.

Για θυμήσου λίγο το ματς του Α γύρου. Οι ίδιες ομάδες παίζανε και ο ΠΑΣ είχε Τσάβεζ, Λίλα και δεν είχε Σονγκό, Ακόστα. Ο ΝτεΒινσέντι δεν έπαιζε ούτε στον πρώτο γύρο. Έκανε καμιά φάση ο Απόλλωνας? Καμία απολύτως. Ίδια εντακάδα έπαιζε, μόνο ο Φαρινόλα είχε μπει αλλαγή τότες, ενώ έπαιζε και ο Πετρόπουλος που έκανε πολύ καλό πρώτο γύρο με 5 γκολ, ενώ προχθές δεν έπαιζε καν! Ουτε το κέντρο δεν πέρασε ο Απόλλωνας τη δεύτερη αγωνιστική.
Ίδιο ματς είδαμε προχτές με αντίθετους πρωταγωνιστές. Και πάλι καλά να λέμε που πάτησαν φρένο στο τέλος.

Φάγαμε 4 από την (κατά γενική ομολογία) δεύτερη χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος μετά τον άρη.

Εκείνο με το pan b που δεν είχε ο Σάββας πως το λέγατε τότε? Αν δεν είχε ο Σάββας plan b, αυτός εδώ ούτε a δεν εχει.

Το οτι η ομάδα επί Τσιώλη καταρρέει αν δεχτεί γκολ το γνωρίζουμε απ' όταν ήρθε. Μαθαίνουμε κι άλλα σιγά σιγά. Όπως αυτό που έγινε στο 45' που δευτερόλεπτα πριν το σφύριγμα και ενώ ο Απόλλωνας έχει τη μπάλα και κάνει επίθεση, ο κόουτς φωνάζει να βγουν μπροστά οι παίχτες (δείτε το βίντεο)! Διάολε, τι μπροστά να βγουν οι παίχτες στα λίγα δευτερόλεπτα που απομένουν? Τη μπάλα την έχει ο αντίπαλος που θα κάνει γιόμα, εσύ δεν προλαβαίνεις να κάνεις οργανωμένη επίθεση, πόσο μάλλον να σκοράρεις. Δεν έχει υπάρξει προπονητής στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο που να έχει βγάλει την άμυνα από την περιοχή στις καθυστερήσεις, ενώ έχει τη μπάλα ο αντίπαλος. Δεν υπήρξε ποτέ, μέχρι προχθές που βρέθηκε. Ακόμα τρέμω απ τα νεύρα μου...

Δε μπορει χωρίς Μπέο Καυμενάκη, πόσο μάλλον με το θκό μας το βόιδ. Το παλικάρι δε μπορεί...

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.606
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #162 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 15:37 »


  Μην ασχολείστε άλλο με το βενζινά τον Παντελίδη. Έλεος πια με το μαλάκα. Μας έχει θάψει και με τις συνεντεύξεις του πάει να μας ξεθάψει.

  Ασπίδα προστασίας στο Σάκη Τσιώλη. Θυμηθείτε τα αποτελέσματα με Άγγελο πριν το come back. 3η αγωνιστική β' γύρου είχαμε 12 βαθμούς και παίζαμε με χωριάτες Αγρινίου. Αυτοί είχαν 18. Τους νικήσαμε και πήγαμε 15. Στο τέλος αυτοί πέσανε με Λεμονή στον πάγκο και εμείς βγήκαμε 8οι με Άγγελο στον πάγκο.

Σάκη μπορείς είμαι σίγουρος. Σου έχουμε εμπιστοσύνη ότι και να γίνει. Μαζί ως το τέλος του Πρωταθλήματος! Όπως τότε με Άγγελο που παρεπιπτόντως πήγε να φύγει μετά το ντροπιαστικό 1-4 μέσα στο Ζωσιμάδες από τον Αστέρα Τυρουπόλεως του Σάκη Τσιώλη. Πουτάνα ζωή πως τα φέρνεις. Θα επιβιώσουμε όμως ξανά όπως και τότε!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.733
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #163 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 16:06 »
ολοι εχουν δικιο λεω γω
ολες οι αποψεις...αν και αντιθετες...εχουν τη βαση τους
ειδωμεν

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.606
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #164 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 16:13 »

Δε μπορει χωρίς Μπέο Καυμενάκη, πόσο μάλλον με το θκό μας το βόιδ. Το παλικάρι δε μπορεί...

Αλήθεια όταν ήταν στο Θρασύβουλο ποιόν είχε; Αυτός δεν ήταν τότε προπονητής ή κάνω λάθος; Όταν τον ανέβασε από την Β' στην Α' με μπαλάρα ποιους παίχτες και ποιο πρόεδρο είχε από πίσω; Νομίζω άδικη η κριτική σου.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #165 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 16:27 »
Είμαστε ελεύθεροι να κρίνουμε, αλλά όχι να κατακρίνουμε σε τόσο πρώιμο στάδιο έναν επαγγελματία.
Δεν ξέρω αν ο Τσιώλης είναι κορυφαίος προπονητής ή οχι, προσωπικά δεν πανηγύρισα στην ανακοίνωση του ονόματός του.
Ξέρω όμως ότι οποιονδήποτε επαγγελματία προσλαμβάνεις για να σου κάνει μια δουλειά, πρέπει να τον κρίνεις όταν το έργο του ολοκληρωθεί, παρά τα όποια ενδεχόμενα λάθη -αντικειμενικά και υποκειμενικά- διαπιστώνεις στη πορεία.

Συμφωνώ deceiver ότι ήταν λάθος του ότι δήλωσε πως η ομάδα πάει για 5άδα, όπως και επίσης ότι δε θέλει μεταγραφές.
Τα είχα επισημάνει και τα δύο. Προσωπικά, είχα ήδη χαμηλωμένο το πήχη μου και παρόλο που στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου η ιδέα της 5άδας στριφογύριζε, σε γενικές γραμμές αυτό που επιζητούσα ήταν μια ανταγωνιστική πορεία με άνετη παραμονή, καλό ποδόσφαιρο και τερματισμό στη πρώτη 10άδα.

Ανεξαρτήτως όλων αυτών, θεωρώ παρανοϊκό να επιθυμεί κάποιος να απολυθεί ο Τσιώλης τη δεδομένη χρονική στιγμή.
Και δυστυχώς το έχω ακούσει και αυτό.

Υ.Γ. lemorsero, ο Απόλλωνας άλλαξε 2 προπονητές από τότε. Ο ΠΑΣ επίσης 1. Πολλά άλλαξαν σε ψυχολογία, φορμάρισμα, τακτική. Ας μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. 
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #166 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 17:37 »

Υ.Γ. lemorsero, ο Απόλλωνας άλλαξε 2 προπονητές από τότε. Ο ΠΑΣ επίσης 1. Πολλά άλλαξαν σε ψυχολογία, φορμάρισμα, τακτική. Ας μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Ο Απόλλωνας (που στο α γύρο δεν πέρασε το κέντρο )μας κέρδισε με 4-0 επειδή έγινε καλύτερη ομάδα (λόγω των προπονητών που άλλαξε ) η μας διέσυρε επειδή γίναμε εμείς χειρότεροι !Σε σχέση με τις 4  πρώτες αγωνιστικές που δεν είχαμε Ντε Βινσεντι (με Σάββα) θηωρείτε ότι η ομάδα είναι καλύτερη ?

ΥΓ μας έβαλε 4 γκολ ο φαρινόλα ο μίνγκας και ένας Σουηδός εδώ μιλάμε για ιερά τέρατα του ποδοσφαίρου όχι αστεία , μόλις έμαθα ότι παιζει ακόμα ο φαρινόλα συγκινήθηκα θυμήθηκα την εποχή του Κορμαρή !
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 14 Ιαν 2014 18:05 από αντι-ΟΦΗ »


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gilas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #167 στις: Τρι 14 Ιαν 2014 18:57 »
Mεσοβδόμαδα και ακομα να χωνεψουμε τα ντορτια,ουτε με ένα κιβωτιο σοδες καρανταν δεν παλευεται η κατασταση...

Εχουμε φτασει σε σημειο να ψάχνουμε αν επαιζε ο Φαρινολα,ο οποιος ηταν αναπληρωματικος του Καραμαλικη πριν 10 χρονια στον Εθνικο στη β εθνικη,

εδώ φτασαμε σε σημειο με τον αντι-ΟΦΗ όταν βλέπαμε το ματς να λεμε ότι τωρα θα μπει και αυτό το παλιογομαρι ο Βιδαλης μεσα να μας κανει κι'αυτος καζουρα...

Η ουσια οσο αφορα τον κοουτς είναι ότι δειχνει αγχωμένος,θολωμενος,χωρις ψυχολογια και με ένα αγωνιστικο πλανο στο μυαλο του που δυσκολα ''κουμπωνει''

με το ροστερ της ομαδας.

Πού `σαι Θανάση ήθελα να σ’ αντάμωνα Η γρουσουζιά να σπάσει

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #168 στις: Σαβ 18 Ιαν 2014 10:14 »

Όσο με πληγώνεις τόσο με πορώνεις :mono:

Αποσυνδεδεμένος teo mono-pas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Απόλλων - Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
« Απάντηση #169 στις: Πεμ 23 Ιαν 2014 09:13 »

Μην ξαναμπεις εδω μεσα να κανεις το δικηγορο δεν σε σηκωνει το κλιμα
Εχουμε δικιο 100% και μονο εσυ δεν το καταλαβαινεις
\
[/quote]