Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

2-0
15 (35.7%)
2-1
7 (16.7%)
1-0
7 (16.7%)
0-0
2 (4.8%)
1-1
2 (4.8%)
2-2
1 (2.4%)
1-2
1 (2.4%)
0-2
3 (7.1%)
0-1
0 (0%)
άλλο ?
4 (9.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 42

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 19 Ιαν 2014 13:31

Αποστολέας Θέμα: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή  (Αναγνώστηκε 23436 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #75 στις: Κυρ 19 Ιαν 2014 22:50 »
συγχαρητηρια συγχαρητηρια συγχαρητηρια στην ομαδα της καλονης....
μια ομαδα χωρις εδρα που ζει σε αεροπλανα και λεωφορεία παλευει δειχνει @@ και μαλλον (μακαρι) να σωθει.

καληνυχτα
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #76 στις: Κυρ 19 Ιαν 2014 23:06 »
Παράθεση
Ο Vagelis Tsiolis (νιώθει) εξαπατημένος

Τα κάστρα πέφτουν απο μεσα...
Ευτυχώς το καινουργειο θα το χτίσουμε εμεις..

Τι θέλει να πει ο υιός;

Το ορθογραφικό λάθος δεν είναι δικό μου, αλλά του συγγραφέα.
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.807
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #77 στις: Κυρ 19 Ιαν 2014 23:15 »
Παράθεση
Ο Vagelis Tsiolis (νιώθει) εξαπατημένος

Τα κάστρα πέφτουν απο μεσα...
Ευτυχώς το καινουργειο θα το χτίσουμε εμεις..

Τι θέλει να πει ο υιός;

Το ορθογραφικό λάθος δεν είναι δικό μου, αλλά του συγγραφέα.


Για καν΄το μας λιανά; Από που το βρήκες αυτό;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #78 στις: Κυρ 19 Ιαν 2014 23:19 »
Παράθεση
Ο Vagelis Tsiolis (νιώθει) εξαπατημένος

Τα κάστρα πέφτουν απο μεσα...
Ευτυχώς το καινουργειο θα το χτίσουμε εμεις..

Τι θέλει να πει ο υιός;

Το ορθογραφικό λάθος δεν είναι δικό μου, αλλά του συγγραφέα.


Για καν΄το μας λιανά; Από που το βρήκες αυτό;

Από το facebook του Βαγγέλη Τσιώλη.
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #79 στις: Κυρ 19 Ιαν 2014 23:45 »
Παράθεση
Τα κάστρα πέφτουν απο μεσα...
Ευτυχώς το καινουργειο θα το χτίσουμε εμεις..

Θέλει να πει ότι ο ΠΑΣ είναι το κρεβάτι της Πηνελόπης... του Οδυσσέα.

Ρε μΠΑΣ και...  Καρύτσας - Νιαρχάκος τα αφεντικά και Χριστοβασίλης - Τσιώλης γλάστρες?  :P

Αφήστε να σας φύγουν τα σκατά από το κεφάλι και μετά γράψτε συντροφάκια!*

Νωρίς σου φύγαν τα σκατά... jimakos. 

Ασφαλώς και δεν το διασκεδάζεις…  θα σε παρεξηγούσα μόνο αν δεν γνώριζα την 5πάγια θέση σου που λέει... «Φύγε Χοντρέ Πιτογυρά»…   

Θα πω μόνο ότι,  σήμερα έκλαψα με δάκρυα οδηγώντας την ήττα μας στο σπίτι μου… (την προηγούμενη στο Μπισδούνι συγκρατήθηκα επ’ ελπίδι, αλλά και για να μη λιποθυμήσει  το Συνταυράκι)… όπως με εκείνο το παιδί στο Καυτατζόγλειο, τότε.
Μπέριος… Κοροβέσης... νιαου νιαου μέσα στο κάστρο.

Πάντως στην άποψη F.L.,  (1-2 σύνταυροι)… θα χρειαστούμε πρόεδρο υπερφραγκάτο του ΧΒ...

Κρίμα, να ακούγονται αυτά… όταν παίζαμε στη F.L.,  και τρέχαμε Καρδίτσες, Δράμες, Νταμάρια, λέγαμε να βγούμε και να καταξιωθούμε στην S.L.,... τι έχει συμβεί, δεν μπορώ να καταλάβω... ίσως το ευροκουνελάκι  του Καλαματιανού "μάγου" να μας σάλεψε… ή Ευρώπη ή F.L.! … Ηρακλής, Αεκ, Αρης, Παναθηναϊκός...

Θα πούμε και τι εστί Θωμάκος και τι Γαυράκος... και πως μας έβαλαν στον ύπνο, μεταγραφικά.


Υ.Γ.: Χ. Χαρίση αγόρι μου, Ταύρος ΠΑΣ και γίνεσαι... ταμάμ για παντελόνιασμα του χρόνου... αν δεν παραδώσει το Πάσχα ο κ. Χριστοβασίλης...
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 19 Ιαν 2014 23:49 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ''Alejandro''

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.116
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #80 στις: Κυρ 19 Ιαν 2014 23:54 »
Κολοβέτσιος: «Χάσαμε στις λεπτομέρειες»....http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super-League/item/373928-Kolovetsios-Hasame-stis-leptomereies....

Δημητράκη πλάκα μας κάνεις ε??

....Ηττα σήμερα ε?...Μόνο που δεν με χάλασε καθόλου..
Μπράβο στη Καλλονή..
Ελπίζω πλέον σε καλύτερες μέρες.....Να πάμε Γ' να κάτσουμε κανα 2 χρόνια να φύγει αυτός και να δούμε ξανά τον ΠΑΣ ΑΓΙΑΞ και όχι ενα μπουρδέλο...
BΑΡΕΘΗΚΑ.


Αποσυνδεδεμένος Γρύπας

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Αδιάλλακτος Αιθεροβάμων
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #81 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:04 »
στην περσινή πορεία απαγορεύτηκε στο φορουμ η στοχοποίηση παικτών, με την λογική ότι όλοι προσέφεραν στην επιτυχία...
φέτος γίνεται ακριβώς το αντίθετο με συγκεκριμένες στοχοποιήσεις και συγκεκριμένους ήρωες...
και θέλετε να παίξουν και μπάλα... :stop: :mono:
Είμαι κι εγώ ένας ανιπτόποδας δρυίδης από την Δωδώνη που μεταμορφώνομαι πότε σε αετό, πότε σε αρκούδα και πότε σε ταύρο...

Δια του Αιθέρος προερχόμενος, καίτοι δια Μολοσσιέας Ατραπού ανερχόμενος.-

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #82 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:07 »
Παράθεση
Τα κάστρα πέφτουν απο μεσα...
Ευτυχώς το καινουργειο θα το χτίσουμε εμεις..

Θέλει να πει ότι ο ΠΑΣ είναι το κρεβάτι της Πηνελόπης... του Οδυσσέα.

Ρε μΠΑΣ και...  Καρύτσας - Νιαρχάκος τα αφεντικά και Χριστοβασίλης - Τσιώλης γλάστρες?  :P

Αφήστε να σας φύγουν τα σκατά από το κεφάλι και μετά γράψτε συντροφάκια!*

Νωρίς σου φύγαν τα σκατά... jimakos. 

Ασφαλώς και δεν το διασκεδάζεις…  θα σε παρεξηγούσα μόνο αν δεν γνώριζα την 5πάγια θέση σου που λέει... «Φύγε Χοντρέ Πιτογυρά»…   

Θα πω μόνο ότι,  σήμερα έκλαψα με δάκρυα οδηγώντας την ήττα μας στο σπίτι μου… (την προηγούμενη στο Μπισδούνι συγκρατήθηκα επ’ ελπίδι, αλλά και για να μη λιποθυμήσει  το Συνταυράκι)… όπως με εκείνο το παιδί στο Καυτατζόγλειο, τότε.
Μπέριος… Κοροβέσης... νιαου νιαου μέσα στο κάστρο.

Πάντως στην άποψη F.L.,  (1-2 σύνταυροι)… θα χρειαστούμε πρόεδρο υπερφραγκάτο του ΧΒ...

Κρίμα, να ακούγονται αυτά… όταν παίζαμε στη F.L.,  και τρέχαμε Καρδίτσες, Δράμες, Νταμάρια, λέγαμε να βγούμε και να καταξιωθούμε στην S.L.,... τι έχει συμβεί, δεν μπορώ να καταλάβω... ίσως το ευροκουνελάκι  του Καλαματιανού "μάγου" να μας σάλεψε… ή Ευρώπη ή F.L.! … Ηρακλής, Αεκ, Αρης, Παναθηναϊκός...

Θα πούμε και τι εστί Θωμάκος και τι Γαυράκος... και πως μας έβαλαν στον ύπνο, μεταγραφικά.


Υ.Γ.: Χ. Χαρίση αγόρι μου, Ταύρος ΠΑΣ και γίνεσαι... ταμάμ για παντελόνιασμα του χρόνου... αν δεν παραδώσει το Πάσχα ο κ. Χριστοβασίλης...

Αχ ρε φιλαράκι μου, νάξερες τι ήθελα να γράψω και δεν το κάνω, γιατί η ομάδα έχει ανάγκη από στήριξη...

Το «Φύγε Χοντρέ Πιτογυρά» ισχύει πολλαπλάσια πλέον, και με δικαιώνει σαφώς, γιατί είμαι από πολύ καιρό πολέμιος της προκλητικά γαιδουρινής πολιτικής του και με γραφόμενα αλλά και αφισούλες προσπαθώ να δείξω την "αγάπη"  :P μου στο πρόσωπό του.
Δεν επαίρομαι για την δικαίωσή μου, όπως καταλαβαίνεις, αλλά μου κάνει κακό άνθρωποι που εκτιμώ να προσπαθούν να τον εκθειάσουν ( ; )
και να τον περάσουν "αβρόχοις ποσί" στην αντίπερα όχθη!
Τέλος πάντων... σκρίπτα μάνεντ, που λένε και στο Μπισντούνι και έπεα πτερόεντα που λένε και στο Σταυράκι.

Η κάθαρση πλησιάζει και δυστυχώς δεν θα βγούμε αλώβητοι :( .

Καλό κουράγιο σε όλους και καλή λευτεριά, πλέον!
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 20 Ιαν 2014 00:11 από jimakos »
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #83 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:24 »
Τέλος πάντων... σκρίπτα μάνεντ

... μηδένα προ του τέλους ξεμαρκάριζε

Τα λέμε... από Δευτέρα

... αυτά πριν ο Ματζουράκης φτύσει με μούρη νικητή την απομυζημένη του τσιχλόφουσκα στο τερέν του Ζωσιμάδες.

Πάντα ντόμπρα και σταράρα, δίπλα στον ΠΑΣ και απέναντι στην ΠΑΕ είμαι... αλλά δεν βρίσκω πρόεδρο, τώρα!

Υ.Γ.: Όταν έλεγα "μη τα χώνετε στον κ. Παντελίδη, στον πρόεδρο οι ευθύνες..." 9 ο μήνας στην κερκίδα, 32 ο πρόεδρος... γι' αυτό, ούτε εκπλήσσομαι, ούτε ανησυχώ... γνωστά τερτίπια. Παραλίγο να έρθει ο Καλαματιανός προχτές με sentragoal :P 



« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 20 Ιαν 2014 00:37 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.606
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #84 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:46 »
Τέλος πάντων... σκρίπτα μάνεντ

... μηδένα προ του τέλους ξεμαρκάριζε

Τα λέμε... από Δευτέρα

... αυτά πριν ο Ματζουράκης φτύσει με μούρη νικητή την απομυζημένη του τσιχλόφουσκα στο τερέν του Ζωσιμάδες.

Πάντα ντόμπρα και σταράρα, δίπλα στον ΠΑΣ και απέναντι στην ΠΑΕ είμαι... αλλά δεν βρίσκω πρόεδρο, τώρα!

Υ.Γ.: Όταν έλεγα "μη τα χώνετε στον κ. Παντελίδη, στον πρόεδρο οι ευθύνες..." 9 ο μήνας στην κερκίδα, 32 ο πρόεδρος... γι' αυτό, ούτε εκπλήσσομαι, ούτε ανησυχώ... γνωστά τερτίπια. Παραλίγο να έρθει ο Καλαματιανός προχτές με sentragoal :P

Γρουσούζη!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #85 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:47 »
Το στοίχημα και οι μάνατζερς έχουν καταστρέψει το ποδόσφαιρο.Το 1/2 ημίχρονο τελικό έδινε 30.Και εσείς ασχολείστε με τακτικές κτλ.Δείτε με ποιους μεγαλοπαράγοντες ποδοσφαίρου συνδέεται φιλικά ο πρόεδρος δείτε τον ρόλο των μάνατζερ στην ομάδα δείτε σε ποιον είχε πουλήσει τον ηλυσιακό...Απλά πλέον δεν κρατιούνται ούτε τα προσχήματα.ΒΡΩΜΑ ΚΑΙ ΔΥΣΩΔΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #86 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:52 »
Οχι ρε μην το λες αυτο...Γιατι θα θιχτουν μερικοι απο εδω μεσα και θα μας ειρωνευονται!!Και θα μας λενε ο ΠΑΣ δεν τα κανει αυτα


Που σε καταντησαν ρε ερμε ΠΑΣ,να εχεις γινει πλεον συνωνυμο της βρωμιας και της δυσωδιας



ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΛΙ ΟΥΤΕ ΕΠΙ ΠΡΟΕΔΡΙΑΣ ΧΡΗΣΤΙΔΗ,ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΡΕΖΙΛΙΚΙΑ ΜΙΛΑΜΕ.....

ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #87 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:57 »
1-2 με ανατροπη στο ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ..ολοι μετα σπιτι ηρεμα και ωραια και δεν τρεχει τιποτα...τιμη και δοξα στους ΔΥΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΤΟΥΣ συνταυρους που ηταν οι μοναδικοι που ταραξανε την ηρεμια του μπινε...ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ....

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.606
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #88 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 00:58 »
Το στοίχημα και οι μάνατζερς έχουν καταστρέψει το ποδόσφαιρο.Το 1/2 ημίχρονο τελικό έδινε 30.Και εσείς ασχολείστε με τακτικές κτλ.Δείτε με ποιους μεγαλοπαράγοντες ποδοσφαίρου συνδέεται φιλικά ο πρόεδρος δείτε τον ρόλο των μάνατζερ στην ομάδα δείτε σε ποιον είχε πουλήσει τον ηλυσιακό...Απλά πλέον δεν κρατιούνται ούτε τα προσχήματα.ΒΡΩΜΑ ΚΑΙ ΔΥΣΩΔΙΑ.

Σύνταυρε δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά μια ερώτηση, λογική υποθέτω: γιατί όλα τα ματς στήνονται για να τα χάνουμε;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #89 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 01:09 »
Το στοίχημα και οι μάνατζερς έχουν καταστρέψει το ποδόσφαιρο.Το 1/2 ημίχρονο τελικό έδινε 30.Και εσείς ασχολείστε με τακτικές κτλ.Δείτε με ποιους μεγαλοπαράγοντες ποδοσφαίρου συνδέεται φιλικά ο πρόεδρος δείτε τον ρόλο των μάνατζερ στην ομάδα δείτε σε ποιον είχε πουλήσει τον ηλυσιακό...Απλά πλέον δεν κρατιούνται ούτε τα προσχήματα.ΒΡΩΜΑ ΚΑΙ ΔΥΣΩΔΙΑ.

Σύνταυρε δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά μια ερώτηση, λογική υποθέτω: γιατί όλα τα ματς στήνονται για να τα χάνουμε;


Θα στηθούνε και παιχνίδια για να τα κερδίσεις.Δεν αλλάζει κάτι αυτό.Πάντως δεν είναι μόνο Ελληνικό φαινόμενο.Σημερα στο Ουντινέζε Λάτσιο είχαμε 1 ημίχρονο 2 τελικό και μάλιστα η Λάτσιο με 10 παίκτες απο το 50 για να παίξουνε και λάιβ σε μεγαλύτερη απόδοση.Δείτε τις ομάδες του χωριού σας ασχοληθείτε με τον ερασιτεχνικό αθλητισμό σπρώξτε τα παιδιά σας στον αθλητισμό αλλά το επαγγελματικό ποδόσφαιρο έχει διαβρωθεί σε τεράστιο βαθμό και η ομάδα μας είναι διαβρωμένη μέχρι το μεδούλι.Πάμε γήπεδο για να δούμε μπάλλα και βλέπουμε θέατρο καθε εβδομάδα.Πάντως δεν βλέπω να πέφτουμε αν και το δέλεαρ της β εθνικής για τους στοιχηματζιδες προέδρους ειναι μεγαλύτερο.Εκεί να δείτε τι γίνεται...

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #90 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 01:17 »
στην περσινή πορεία απαγορεύτηκε στο φορουμ η στοχοποίηση παικτών, με την λογική ότι όλοι προσέφεραν στην επιτυχία...
φέτος γίνεται ακριβώς το αντίθετο με συγκεκριμένες στοχοποιήσεις και συγκεκριμένους ήρωες...
και θέλετε να παίξουν και μπάλα... :stop: :mono:

Στην περσινή χρονιά, το μόνο κομμάτι που σηκώνει κριτική είναι το γιατί και πως δεν βγήκαμε ευρώπη.

Ο κόσμος, όποιος κόσμος τελοσπάντων, φέτος δεν έβαλε κανένα πήχη. Απαίτησε μια τίμια προσπάθεια. Από την αρχή της χρονιάς διάφοροι παίκτες αλλά και οι 2 προπονητές έβαλαν πήχη την 5η θέση, κάνοντας δηλώσεις.

Άρα δεν είναι άμοιροι ευθυνών ούτε κριτικής...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.086
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #91 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 02:34 »

Γιαννενάρα αρκετά μας πώρωσες...Καιρός να παίξεις λίγο μπάλα να σωθούμε...
Ενώ η ομάδα είναι υποφερτή (καλά δεν λέω ότι παίξαμε μπάλα απλά αντεχόταν σε σχέση με άλλες φορές) κάνει τις αλλαγές και γίνεται η ομάδα μπάχαλο.Βάζεις αμυντικό στο 63 και τέλος.Ούτε να σκεφτείς αν πάει κάτι στραβά.Παίζεις εντός αν το ξέχασες και πρέπει να παίξεις και λίγο επίθεση.Αν είναι δυνατόν.Καλλονή και Χαλονί....
Μόνο κέρδος ο Χαρίσης που έκανε ντεμπούτο για φέτος.
Είσαι προπονητής αξίας υποτίθεται και υπάρχουν απαιτήσεις από το πρόσωπο σου.Αν ήταν καθόμασταν με τον Παντελίδη ή τον Τσιτσομήτσο από το ερασιτεχνικό.
Φυσικά ο ΧΒ δεν είναι άμοιρος ευθυνών.Πάρε παίχτες.Δεν τραβάει το καράβι.Πας για την Β εθνική,ειδικά αν πέφτουν 3.ΞΥΠΝΑ!!!!!!
Δεν ξέρω αν έγινε κάτι στο στοίχημα.Άλλοι είναι υπεύθυνοι για να το βρουν.Ας λειτουργήσει η κολοδικαιοσύνη.Αρκετά.
Όσο για τα υπονοούμενα στο φέις (παραπάνω) ας τα αφήσουν οι εμπνευστές τους.Αν έχουν παντελόνια να βγουν να μιλήσουν στον κόσμο.Να ξέρουμε τι γίνεται.Το πολύ πολύ να βαγέρουν από εδώ.Ομάδα θα βρουν.Από μέσα και από έξω.
ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ!!!!!
ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #92 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 03:39 »
Παράθεση
Επειδή το ξενέρωμα του κόσμου δεν έχει τελειωμό, το επόμενο βήμα είναι οι πολυάριθμοι οπαδοί μας να κόψουν και την τηλεοπτική παρακολούθηση των ματς της ομάδας.

Πριν συμβεί κι αυτό, ένα ισχυρό σοκ είναι ίσως αυτό που χρειάζεται. Το timing δεν είναι ιδανικό αλλά αυτό το πράγμα δεν αντέχεται πια.
Συμβαίνει ήδη.

Παραδοσιακά, είναι το 2ο βήμα που, προοδευτικά αλλά σταθερά, ακολουθεί μετά την αποχώρηση από το γήπεδο που αποτελεί το 1ο.

Το 3ο γερό βήμα είναι να μαθαίνεις το αποτέλεσμα χωρίς πολλά άλλα, και το 4ο να μην ασχολείσαι και να βρίσκεις την ηρεμία σου.

Υπάρχουν πολλοί παλιοί που δεν ασχολούνται πιά, υπάρχουν κι άλλοι που ρωτάνε κάααπου και που πόσο πήγε ο ΠΑΣ.

Για τα νεότερα χρόνια έχει αρχίσει να συμβαίνει και το 3ο.


Υ.Γ: Επανάληψη
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #93 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 09:23 »
Την απάντηση τη δίνεις μόνος σου...ο μόνος υπεύθυνος για ότι βλέπουμε είναι ο προπονητής και κανένας άλλος.

Δεν υπάρχει σωτηρία τελικά σε αυτή την ζωή...
Τα συγχαρητηρία μου στον μεγαλύτερο ατσίδα που πέρασε από την πόλη και την ομάδα. Κανένας άλλος δεν θα έκανε αυτά που έχει κάνει αυτός και χτες έξω από το γήπεδο θα μαζευόντουσαν μόνο 10 άτομα για να τον κράξουν.
Κύριοι μην έχετε αυταπάτες. Αυτή την ομάδα υποστηρίζετε:


Y.Γ. Μπορεί να είσαι εύσωμος αλλά στην ψυχή είσαι πολύ λίγος. Να φοβηθείς 2 άτομα που θέλαν να συζητήσετε και να μπεις άρον-άρον στο αμάξι σου?Ο Κολέμπας μισός ήταν από εσένα, αλλά είχε πελέ. Εσύ τίποτα εκεί κάτω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 20 Ιαν 2014 09:51 από chilly »
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #94 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 09:39 »
Πήραμε τον καλύτερο Έλληνα προπονητή ή φουσκα????
Μετά τα εγκλήματα που εχει κανει το τελευταίο διαστημα, τείνω στην περίπτωση της φούσκας.
Γιατί με 10 Αργεντινούς κάνω κι εγω τον προπονητη όπως ειπε  κι ο άλλος Τσώλης.

Το κανει επίτηδες για να κανει ο πρόεδρος μεταγραφές????

Όταν βγαίνει ο Λίλα η ομάδα καταρρέει.
Γιατί λοιπόν διώξαμε τον Κειτά, και γιατί δεν πάμε να πάρουμε ένα αμυντικό χαφ????
Και θέλουμε 10αρι και επιθετικό???

Εφυγε ο Τσάβες και ο Ντεβισέντι..
Ο Τσάβες έπαιξε 3-4 ματς όλα κι όλα, Ο ντεβικ λείπει μεν αλλά παραγωγικά. Αμυνα δεν έπαιζε.
Οι ιδιοι οι περσυνοι παικτες είναι....
Οι θεσεις αλλάζουν συνεχώς...

Γιατι παίζει ο Μπέριος??? Για να κανει πισωπεταλιές???
Γιατί μπαινει στο 58???
Κι αν χτυπήσει κάποιος στο 60' θα παιξες μισο ημιχρονο με 10??
Γιατί όταν βγαίνει ο Λίλα δεν μπαίνει ενας να παιξει αμυντικό χαφ που επαιζε αυτός???

Με την ακολουθία σκεψης πολλών εδώ μέσα παίρνουμε διπλό στον Ατρομητα....

Απογοητευμένος, που λεει και ο βοηθός προπονητη

Χτές ειδα πραγματικό φιλαθλο ετων 70+ να βαζει τα κλάματα.
Δεν ειχα καμερα για να μπορέσω να το δείξω στους παίκτες μας.
Είναι η άλλη θεώρηση των πραγμάτων...



Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #95 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 09:59 »
Όσο αυτοί που .....διοικούν την ομάδα ΜΑΣ βλέπουν φαντάσματα διαιτησίας τι να πούμε .....είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
Χτες στο γήπεδο το παιχνίδι το έχασε ο Τσιωλης ,εκτός ο ΧΒ και η συνδιοίκηση...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #96 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 10:00 »
επίσης η κατάντια να παίζουμε στη μεγάλη κατηγορία με τόσο λίγο κόσμο.....ο πρόεδρος των ρεκόρ...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #97 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 10:25 »
Παράθεση
Χτές ειδα πραγματικό φιλαθλο ετων 70+ να βαζει τα κλάματα.
Ως γνωστόν για όσους δεν μένουν Γιάννενα η αναζήτηση μέρους που μπορεί να δει κάποιος τον ΠΑΣ
είναι ένας μικρός γολγοθάς...Χθες στην προσπάθεια αυτή βρέθηκα σε ένα απίθανο μέρος (πίσω κ από το θεό)
κ όπως ήταν φυσικό βρήκα ΚΑΙ εκεί  ΠΑΣολέδες...
Η απογοήτευση κ η πίκρα μετά το τέλος του αγώνα ήταν μεγάλη τόση που φύγαμε χωρίς πολλά πολλά
(λογικά θα ξαναβρεθούμε), εγώ μάλιστα κατά την επιστροφή στο σπίτι, οδηγούσα για 1-2 λεπτά με σβηστά φώτα
δείγμα του θολωμένου μυαλού μετά τα χθεσινά.
Εκεί λοιπόν κ εγώ είδα άνθρωπο 70+ να φεύγει σαν χαμένος... προφανώς επηρεασμένος από το κακόγουστο αστείο που μας
επιφύλασσε η ομάδα.
Θα ήταν πιο δίκαιο για την ψυχική μας ηρεμία να εξελισσόταν το ματς κανονικά δηλαδή να βάλει νωρίς νωρίς
η καλλονή τα γκολάκια της, όπως άξιζε κ να τελειώναμε χωρίς τις εναλλαγές κ τις ανατροπές που ήταν μαχαίρι στην καρδιά.
Παρά το 1-0 στο ημίχρονο είμαστε "κηδείες" γιατί βλέπαμε μια ομάδα χωρίς αρχή κ τέλος, μια ομάδα που έμοιαζε άμπαλη
κ στον αντίποδα την καλλονή να μοιάζει Μπάρτσα (σαν τον απόλλωνα).

Δεν ξέρω πραγματικά αυτό το πράγμα είναι ότι χειρότερο έχω ζήσει, 3 ήττες σερί με την ομάδα παραδομένη κ άρρωστη.
Το 2014 ήρθε σαν εφιάλτης κ η ελεύθερη πτώση συνεχίζεται.
Ο χβ τα κατάφερε την χάλασε την ομάδα...από κει που βλέπαμε (πέρσι) μια ομάδα που έβγαζε ποδοσφαιρική υγεία, που μας έκανε περήφανους, που δημιούργησε προσδοκίες, τη μετέτρεψε σε έναν πτώμα που ασελγεί πάνω του ο κάθε πικραμένος.
Υπό αυτές τις συνθήκες δεν βλέπω τι μπορεί να γυρίσει την κατάσταση...
Πλέον ο στόχος μας είναι να βάλουμε από κάτω άρη βέροια κ να ελπίζουμε να πέσουν τελικά δύο
ο υποβιβασμός αν έλθει  θα είναι 10ετίας.


Αποσυνδεδεμένος gel

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #98 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 10:30 »
Πήραμε τον καλύτερο Έλληνα προπονητή ή φουσκα????
Μετά τα εγκλήματα που εχει κανει το τελευταίο διαστημα, τείνω στην περίπτωση της φούσκας.
Γιατί με 10 Αργεντινούς κάνω κι εγω τον προπονητη όπως ειπε  κι ο άλλος Τσώλης.

Το κανει επίτηδες για να κανει ο πρόεδρος μεταγραφές????

Όταν βγαίνει ο Λίλα η ομάδα καταρρέει.
Γιατί λοιπόν διώξαμε τον Κειτά, και γιατί δεν πάμε να πάρουμε ένα αμυντικό χαφ????
Και θέλουμε 10αρι και επιθετικό???

Εφυγε ο Τσάβες και ο Ντεβισέντι..
Ο Τσάβες έπαιξε 3-4 ματς όλα κι όλα, Ο ντεβικ λείπει μεν αλλά παραγωγικά. Αμυνα δεν έπαιζε.
Οι ιδιοι οι περσυνοι παικτες είναι....
Οι θεσεις αλλάζουν συνεχώς...

Γιατι παίζει ο Μπέριος??? Για να κανει πισωπεταλιές???
Γιατί μπαινει στο 58???
Κι αν χτυπήσει κάποιος στο 60' θα παιξες μισο ημιχρονο με 10??
Γιατί όταν βγαίνει ο Λίλα δεν μπαίνει ενας να παιξει αμυντικό χαφ που επαιζε αυτός???

Με την ακολουθία σκεψης πολλών εδώ μέσα παίρνουμε διπλό στον Ατρομητα....

Απογοητευμένος, που λεει και ο βοηθός προπονητη

Χτές ειδα πραγματικό φιλαθλο ετων 70+ να βαζει τα κλάματα.
Δεν ειχα καμερα για να μπορέσω να το δείξω στους παίκτες μας.
Είναι η άλλη θεώρηση των πραγμάτων...


Αν και δεν γράφω εδω μεσα λόγο των διαχειριστών ... Εχεις παρει καλο προπονητή αλλα.. Με παίχτες που ξέρουν να παίζουν μπάλα και κάνουν τα αυτονόητα .. Αυτο τον πας δεν υπαρχει . Έναν είχες και αυτος έφυγε για τους λόγους που όλοι ξέρουμε .
Οταν μπήκα στο γήπεδο σου είπα οτι πήρα γυαλιά ήλιου για να μη βλέπω . Οπως σε όλα  τα ματς π Τσιωλης θέλει να ανακατέψει το σύστημα για να δει τι μπορει να βγει... αποτέλεσμα .. Τα δικά μας δεν παίζουν έτσι ειναι μονοδιάστατοι σχεδόν όλοι ! Εκτός του βίλα ...
Απλα δεν κανει για εμάς .. Το ξερει και αυτος και φαίνεται απο τις κινήσεις που κανει μεσα στο γήπεδο ....
Αν πας για φούντο ; Μπορει ... Αλλα λογικα οχι ...
Όσο για την πρόεδρο οτι έδωσε έδωσε και οτι πήρε πήρε .. Τέλος ... Κορεσμός ...
Σε αυτο το πρωτάθλημα το μέγιστο σου ειναι 6 με 9 ... Κοντα εισαι ...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Καλλονή
« Απάντηση #99 στις: Δευ 20 Ιαν 2014 10:49 »
Απορώ με την καρδιά σας, που χτυπά... στον παλμό των συγκρίσεων και των διακρίσεων... Αναστασιάδης, Χριστόπουλος, Τσιώλης...
Αναστασιάδης... έφυγε αγανακτησμένος από τα "φαντάσματα" που περιπλανούν την νταλίκα με το χλοοτάπητα στις εθνικές οδούς...
Χριστόπουλος... έφυγε τελικά γιατί γνώριζε καλά ότι η χρονιά που του χαρίστηκε δεν θα επαναλαμβάνονταν... 
Τσιώλης... τράβηξε λαχείο... θα μείνει από εγωϊσμό και ενδεχομένως στην υπόσχεση για διάδοχη κατάσταση... εξ' ου και άνετη παραμονή με διευκολύνσεις σε εκείνους που είναι "η χρονιά" τους.

Εν ολίγοις... με ελαφρά απογοήτευση διαπιστώνω ότι... δεν είναι μόνο οι προπονητές, είναι τα κονέ - αντικονέ και τα πογκρόμ-αντιπογκρόμ... και ασφαλώς τα μακροπρόθεσμα οφέλη Ντε Βινσέντι... και 2 μουνάκια, 1 που τον πέταγε και 1 που τον έσερνε... γιατί θα είχαμε μαζέψει τον νου μας από τον Αύγουστο (μας κουβάλησε και τον Τσάβες, ο Μπουχάν Ροζέτας).
Το ρ'οστερ δεν είναι της Ομάδας και του προπονητή... είναι των μάνατζερς και των συσχετισμών τους.

Οι παίκτες μας προσομοιώνονται προοδευτικά σε...  Μαιστόροβιτς, Σίσιτς, Μενδρινό...
Που είσαι καημένε Κώτσιο κι εσύ Πάντο που χάθηκες?

Τελικά όλοι φταίνε εκτός από εμένα... γιατί εγώ είμαι 90΄γκρίνια... δεν ξέρω τι θέλω!
Πρόεδρο, προπονητή, γιατρό θέλω?

Το άλλο...  η Κίλμες... υποκατάστημα του ΠΑΣ. :P

Άντε τα λέμε πιο σοβαρά... αργότερα.
 :mono:
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς