Ψηφοφορία

Τελικό αποτέλεσμα ?

3-0
8 (21.6%)
2-0
13 (35.1%)
1-0
4 (10.8%)
3-1
2 (5.4%)
2-1
3 (8.1%)
0-0
0 (0%)
1-1
3 (8.1%)
2-2
1 (2.7%)
1-2
1 (2.7%)
0-1
0 (0%)
άλλο ?
2 (5.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 37

Η ψηφοφορία έληξε: Κυρ 23 Φεβ 2014 09:32

Αποστολέας Θέμα: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια  (Αναγνώστηκε 31792 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #125 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 21:17 »
Φιλε astralon η περσινη χρονια ειναι αλλη χρονια και καμια σχεση με την φετινη......Και  θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου για Παντο και ΑΕΚ

Περσι κανεις δεν περιμενε η ομαδα να παει πενταδα,και αυτοι που το πιστευανε απο την αρχη ηταν ο Χριστοπουλος και οι ποδοσφαιριστες,αλλα δυστυχως για αυτους υπηρχε μια παραμετρο που λεφεται Χρηστοβασιλης......

Φετος εκαναν μπαμ μερικα πραγματα πως η ομαδα δεν......


1)Φευγει ΝτεΒινσεντι,Φευγει Φεργκρους,φευγει Γεωργιου,Φευγει Παντος και Οικονομου και ουσιαστικα η μοναδικη μεταγραφη αμα σκεφτεις που εκανε ο ΧΒ ειναι ο Τσαβεζ,ασχετως αμα μας βγηκε μαπα το καρπουζι......Αυτο εμενα απο καλοκαιρι μου εδειξε πως ο ΧΒ δεν θελει πενταδες και τετοιες αηδιες για αυτον

2)Η ομαδα κακως εχει χρεη.....Ο ΧΒ θα το επαναλαβω πως στην γνωστη συνεντευξη τυπου δηλωσε πως δεν το νοιαζει με λιγα λογια αμα μεινουμε και 10 στο γηπεδο...Και λεω εγω οντας αφελης τα χρηματα για να συμμαζεψει τα οικονομικα που θα τα βρει????Το μυαλο μου παντως παει σε σκοτεινα μερη

3)Υπαρξη υποπτων αγωνων χειραγωγησης στην φορα με Παοκ και Βεροια.....Συγκεκριμενα επειδη παιζω που και που στοιχημα στο ιντερνετ μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση το 1.40 το διπλο στο Παοκ στο 70 αμα θυμαμαι καλα και ενω το σκορ ηταν στον 0-0!!!!!

4)Σωρο ματς με περιεργα αποτελεσματα στην κοινη λογικη του μεσου ΠΑΣ......Και θα το εξηγησω!!Δεν γινεται ομαδα να κανει 3 νικες καρφι μετα 7 ηττες καπακι  και στην συνεχεια και παλι 3 νικες καρφι και τωρα να χανουμε σε ματς με χαμηληοτερης δυναμικοτητας ομαδες οπως η Βεροια και ο Πανιωνιος

5)Οι ποδοσφαιριστες θελουνε τα λεφτα τους και αυτο μου ακουγετε περα για περα λογικο και σε αυτες τους δυσκολα οικονομικα καιρους θα εκαναν τα παντα δυστυχως και αυτο δεν ειναι προβλημα μονο για τον ΠΑΣ

6)Η ομαδα σε ματς που ηθελε να παιξε μπαλα οπως Βαζελο,Τριπολη,Ατρομητο,Γαυρο και Παοκ ,εδειξε πως ανετα μπορουσε ακομα και με τις περσινες απωλειες να μπει στην πενταδα αλλα φαινεται πως αλλοι εχουνε αλλοι γνωμη,,,Οταν κοντραρεις αυτεςε τις ομαδες προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι δεν γινεται να χανεις με κατεβασμενα χερια οπως με την Καλλονη,Απολλωνα,Πανιωνιο και Βεροια

7)Ο Παντελιδης σε μια συνεντευξη του ειχε πει μεσα στος ακρες πως ο αγωνας με τον Αιγινιακο ηταν δωσμενος ....

8)Ασχετως αμα αθωωθηκε στα δικαστηρια ο ΧΒ ηταν εμπλεκομενος με στημενους αγωνες

9)Η Προιστορια του ΧΒ με Ηλυσιακο που μας βαζει στην πριζα και την θυμομαστε πολυ καλα και ειδικα στην τελευταια αγωνιστικη που παιζονταν η ανοδος οταν επαιζε η ομαδα του με τον Πανθρακικο

10)Αντε παμε και  στα ημιτελικα με το βαζελο ετσι για να συμπληρωσω την δεκαδα που παρακολουθησαμε μια παρωδια

Μπορουσα να πω και αλλαΔυστυχως φτασαμε στο σημειο να υποπτευομαστε την ομαδα μας και δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα για ενα ΠΑΣολε και βεβαιως ολη αυτη την ευθυνη την εχει ο ΧΒ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 25 Φεβ 2014 21:23 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #126 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 21:19 »

Παράθεση
   Όλοι σας θέλετε να λέμε πράγματα πριν τον αγώνα, να καταθέτουμε απόψεις δηλαδή. Τι είμαστε ρε astralon μέσα στην Ε.Π.Ο. ή κολλητοί του Μπουροθρύλου; Θα δούμε την ομάδα πως έπαιξε και μετά θα πούμε.
Δεν είπε κανείς να πείτε κατι πριν το μάτς αλλα όπως είπς ο astralon είστε αυτοί που περιμένετε με το ρόπαλο στη γωνία.
ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #127 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 22:44 »
-Σίγουρα αυτός που ξέρει είναι ο ΧΒ.

Μπορώ να σου πω σχεδόν μετά βεβαιότητας ότι ούτε αυτός περίμενε ή ήθελε το διπλό της Βέροιας.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #128 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 00:55 »
   Λοιπόν μάγκες δεν θέλω να φιλονικήσω με κανέναν εδώ μέσα και ειδικά με άτομα που γράφουν χρόνια και αγαπούν την ομάδα πραγματικά όπως και εγώ. Ότι λέω ή ότι υποθέτω δεν το κάνω για να βλάψω την αγαπημένη μου ομάδα ούτε τον Πρόεδρό της, αν και αυτός έχει ήδη κάνει πολύ κακό στον εαυτό του.

  Όσοι έχετε παίξει ποδόσφαιρο σε επαγγελματικό επίπεδο ή ημι-επαγγελματικό ή ακόμα και ερασιτεχνικό σίγουρα θα έχετε ακούσει τη φράση από τον κόουτς: Σήμερα χαλαρά μάγκες... (μετάφραση:) μην νικήσετε ή χάστε κιόλας δεν πειράζει...

 Εγώ αυτό πιστεύω ότι έγινε στο ματς της Κυριακής. Αν έχω στοιχεία; Κανένα απολύτως, δεν ξέρω τίποτα, υποθέσεις κάνω.

 Γιατί κάνω αυτές τις υποθέσεις; Γιατί η ομάδα μπήκε στο α' ημίχρονο με απίστευτα νωχελικό ρυθμό. Δεν ήταν φάση Απόλλωνα στη Ριζούπολη, όπου στο β' τα χάσαμε. Όχι δεν ήταν κάτι τέτοιο. Ήταν χαλαρά...

Έπειτα η αλλαγή του Ακόστα του καλύτερου και πιο ζημιάρη ποδοσφαιριστή στο παιχνίδι είναι εκτός κάθε λογικής...

Αν προσέξατε επίσης,μετά το '80, η Βέροια έκανε επελάσεις από τα δεξιά, από όπου μπήκε και το γκολ. Ποιός ήταν εκεί ρε παιδί μου που μάρκαρε; Τέτοιες επελάσεις είχα να δω από το αλησμόνητο μπαράζ στη Φιλαδέλφεια μετά το 0-1 με το Αιγάλεω.

Ότι και να λέμε δεν μπορούμε να αποδείξουμε τίποτα ούτε εσείς ούτε εμείς. Απλά η κυρίαρχη άποψη στην πόλη ξέρετε ποια είναι...

Και κάτι τελευταίο. Πολλές φορές τα ματς δεν στήνονται για το στοίχημα. Μαλάκες τους έχετε τους μπούκερ να δίνουν χρήματα στο Λεβαδειακός- Αστέρας; Δεν ξέρουν τι γίνεται νομίσατε; Μην πάει ο νους σας μόνο εκεί. Παιδιά μια κλίκα κάνει κουμάντο στο ελληνικό ποδόσφαιρο και πάντα έτσι ήταν. Αυτή η κλίκα κανονίζει ποιος θα μείνει ποιος θα πέσει και τα τοιαύτα. Έτσι πέσαμε και εμείς μάγκες το 2001 και το 2003, παρά το ότι δεν το αξίζαμε.

Υπάρχει μια ομάδα, κατά την γνώμη μου, που παρακολουθώντας τη συμπεριφορά της καταλαβαίνεις ποιος θα πέσει και ποιος είναι στην κλίκα. Αυτή είναι η Ξάνθη, που είναι υπεράνω κομμάτων, Ε.Π.Ο., κλικών και κουμανταδόρων, για λόγους που μπορείτε να καταλάβετε. Όταν περνάς χαλαρά από την Ξάνθη και ταυτόχρονα έχεις ανάγκη τους βαθμούς, τότε έμεινες!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #129 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 01:18 »

Δεν είπε κανείς να πείτε κατι πριν το μάτς αλλα όπως είπς ο astralon είστε αυτοί που περιμένετε με το ρόπαλο στη γωνία.
[/quote]

περιμενουμε και στις υποπτες νικες ομως,οχι μονο στις ηττες που θυμουντε καποιοι!!!
η βρωμια για μας ειναι ενοχλητικοι ειτε βγαινει απο μας ειτε απτους αλλους!


Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #130 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 01:19 »

Δεν είπε κανείς να πείτε κατι πριν το μάτς αλλα όπως είπς ο astralon είστε αυτοί που περιμένετε με το ρόπαλο στη γωνία.
[/quote]

περιμενουμε και στις υποπτες νικες ομως,οχι μονο στις ηττες που θυμουντε καποιοι!!!
η βρωμια για μας ειναι ενοχλητικοι ειτε βγαινει απο μας ειτε απτους αλλους!
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #131 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 01:22 »


Υπάρχει μια ομάδα, κατά την γνώμη μου, που παρακολουθώντας τη συμπεριφορά της καταλαβαίνεις ποιος θα πέσει και ποιος είναι στην κλίκα. Αυτή είναι η Ξάνθη, που είναι υπεράνω κομμάτων, Ε.Π.Ο., κλικών και κουμανταδόρων, για λόγους που μπορείτε να καταλάβετε. Όταν περνάς χαλαρά από την Ξάνθη και ταυτόχρονα έχεις ανάγκη τους βαθμούς, τότε έμεινες!

πες το καθαρα δεν ειναι κακο!
για γεωγραφικοπολιτικους λογους η ξανθη δεν πεφτει ποτε!

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #132 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 11:59 »
-Σίγουρα αυτός που ξέρει είναι ο ΧΒ.

Μπορώ να σου πω σχεδόν μετά βεβαιότητας ότι ούτε αυτός περίμενε ή ήθελε το διπλό της Βέροιας.


Μήπως θα είχες την ευγενή καλοσύνη να μας παραθέσεις τις αποδείξεις της βεβαιότητας σου αυτής????????
Γιατί αν έχεις αποδείξεις (που πρέπει να έχεις, αφου μιλάς για βεβαιότητα) οφείλεις να μας τις γνωστοποιήσεις!!!!
Αν δεν έχεις, απλώς αερολογείς και πιθανόν να εκτίθεσαι κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #133 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 12:14 »
καλα ρε παιδια
εχουμε 4000 κοσμο που σιχαινεται να παει γηπεδο
και αλλους 1500 που πανε
εκ των οποιων οι μισοι φωναζουν πουλημενοι πουλημενοι

οι μονοι που δεν αντιδρουν ειναι οσοι περνουν γραμμη απο τους blue vayeros

εχουμε μια ομαδα που σερνεται επι 90 λεπτα
και που απο το 75 και  μετα ολοι στην κερκιδα φωναζουμε ειναι 2 ειναι 2
ο προπονητης βγαζει τον καλυτερο παιχτη και βαζει εναν ανετοιμο

εχει βουηξει ολη η ελλαδα οτι τα παιχνιδια ειναι μιλημενα
ομαδες φευγουν απο τα πρωταθληματα
εχουμε τον πλεον αναξιοπιστο προεδρο

και λετε οτι ΕΜΕΙΣ περιμενουμε την ομαδα στη γωνια????
ΠΟΣΟ &^$*&$($  ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ?


τελικα μαλλον πρεπει να κανουμε αυτο που λεει ο drakolimni......
ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΗΛΙΘΕΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΗ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 26 Φεβ 2014 12:17 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #135 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 12:29 »
Παράθεση
Γεια σας αδέρφια.

- Τα Σχολιανά βγαίνουν στον αέρα σε μια εβδομάδα εξαιρετικά δύσκολη για τον ΠΑΣ και τους φίλους του.

- Μετά από πολλά χρόνια, κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού με τη Βέροια, ρίχτηκε ένα σύνθημα που το άκουσμα του προκαλεί τρόμο και ανησυχία στον Σχολιανό. "Πουλημένοι, πουλημένοι". Αυτό το σύνθημα δήλωνε παλιά ότι έρχονταν η αρχή του τέλους για τον κάθε "καπετάνιο" που είχε στα χέρια του τις τύχες της ομάδας.

- Είναι η πρώτη φορά που υπάρχει οργανωμένη αντίδραση από τους φίλους και τους οπαδούς της ομάδας.

- Γιατί αυτή η συμπεριφορά προς τους παίκτες και τον πρόεδρο; Ένα ερώτημα που σίγουρα θέλει μεγάλη διερεύνηση και συζήτηση.

- Η ήττα-σοκ από τη Βέροια ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Η σχέση οπαδών-παικτών και προέδρου κρέμεται πια σε μια λεπτή κλωστή. Εκτός κι αν η ομάδα κάνει 8 στα 8. Πιασ' το αυγό και κούρευ' το. Υπάρχουν μερικοί που προσπαθούν να βρουν τρόπους να ξεπεράσουν την κρίση. Μια κρίση που τους χαλάει την άριστη παρασκηνιακή σχέση που έχουν με την ομάδα. Σε αυτό τον "πόλεμο" που άνοιξαν οι φίλοι του ΠΑΣ με τον πρόεδρο και τους παίκτες οι συγκεκριμένοι "ποιούν την νήσσαν".

- Όσο για τους δημοσιογράφους της πόλης, οι πιο πολλοί (δεν περίμενα και κάτι άλλο) φιλούν κατουρημένες ποδιές και προσέχουν ιδιαίτερα τον κώλο τους. Θέλουν να διαφημίσουν την κωλοπαρθενιά τους. Κάνουμε κακό στην ομάδα λέει ο ένας, οι παίκτες δεν έχουν κίνητρο ο άλλος, είναι σκασμένοι-κουρασμένοι, έχουν άγχος τα παιδιά, θα φτιάξει η ομάδα κτλ λένε οι υπόλοιποι. Αυτά ακούμε και διαβάζουμε από τα ιερά τέρατα της δημοσιογραφίας της πόλης, Υπάρχουν όμως και ελάχιστοι που γράφουν με την καρδιά γιατί είναι ταυτισμένοι με την ιστορία και το μεγαλείο αυτής της ομάδας. Κάποιοι δεν θέλουν τον ΠΑΣ μίζερο και κακομοίρη και παλεύουν γιαυτό, δυστυχώς με τόξα και βέλη. Φωτεινό δημοσιογραφικό παράδειγμα ο Άρης Λέκκος που συνεχίζει να λέει και να γράφει αλήθειες. Σε τιμώ και σε διαβάζω πάντα φίλε Άρη.

- Τώρα εξηγώ μέσα μου γιατί δεν επιτρέπουν σε μερικούς την είσοδο στη συνέντευξη Τύπου. Γιατί θέλουν μόνο τους μουγγούς. Όσο για τον Σχολιανό, περίμενε πως και πως να μπει στη συνέντευξη Τύπου μετά τις διαβεβαιώσεις του προέδρου στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, αλλάς εις μάτην. Το παλικάρι της πόρτας ήταν ανένδοτο. Όχι κύριε, συγγνώμη, δεν θα περάσετε. Άντε μετά ο Σχολιανός να βρει τον πρόεδρο, που να τον βρει; Τον είχε φυγαδεύσει κακήν κακώς από τη θύρα 1 η επίσημη ασφάλειά του. Πάλι στην απέξω ο άμοιρος Σχολιανός ο οποίος κοιτούσε αμήχανος τους άλλους, τους "κακούς" να τα χώνουν στους επίσημους και ανεπίσημους  εκφραστές του ΠΑΣ.

- Φοβερό το αφιέρωμα της NOVA για τους "Blue Vayeros". Τι ωραία μίλησαν τα παιδιά για την αγαπημένη μας ομάδα! Τα είπαν όλα!!!

- Ο Κενάν Μπαργκάν της Βέροιας μας τα έδειξε τα παπάρια του μετά το τέλος του αγώνα (φωτό). Καλά μας έκανε, αφού δεν βρέθηκε κανένας από τους δικούς μας παικταράδες να του τα βάλει στο στόμα. Ωρέ καλά μας έκανε. Έπρεπε αυτός που τα έχει μεγάλα να τα δείξει στη γενιά τη δική μου. Σήμερα θα τον ξέβραζε η λίμνη μας και οι εφημερίδες θα έγραφαν "βρέθηκε μουσουλμάνος πνιγμένος στη λίμνη Παμβώτιδα".

- Ο Κούγιας κλαίει και λέει αλήθειες, αλλά δυστυχώς δεν τον ακούει κανείς. Ή κάνουν πως δεν τον ακούν ή δεν αντέχουν να τον ακούνε.

- Ο Αρβανιτίδης είναι φίλος μου. Τον γνώρισα σε μια προετοιμασία στο Ελατοχώρι. Την αγαπάει ιδιαίτερα τη Βέροια, αλλά η μεγάλη του καψούρα είναι ο ΠΑΟΚ. Ρε τι διπλό πήρε ο μπακάλης στα Γιάννενα!!! Πόσο κόστισε πρόεδρε; Δυο κιλά κοκορέτσι;

- Αυτός ο Μπεν Μπεν τόσο παικταράς είναι; Σε 43 δευτερόλεπτα μας το πέταξε το παστέλι και άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου.

- Ο "σινέ" Μπίτας είναι εδώ και όσο υπάρχω δεν θα σε αφήνω σε χλωρό κλαρί. Θα αναγκάζεσαι πάντα να κοιτάς πίσω σου. Θέλω να ξέρεις κάτι: πάντα στη ζωή υπάρχει κάποιος που είναι πιο μάγκας από σένα. Αυτό γερόλυκε βάλτο καλά στο μυαλό σου. Ελπίζεις να "φτιάξεις" το κλίμα στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό. Ο κακός Αλαφούζος θα πεις ότι φταίει για όλα, για το ότι δεν πήγαμε Ευρώπη και για όλο τον πόλεμο στο θέμα των αδειοδοτήσεων. Δεν θα σου περάσει όμως το παραμύθι. Δεν θα έχει happy end. Σας πήραμε χαμπάρι πως το παίζετε το έργο, για όλα φταίνε οι άλλοι.

- Μόλις έκανε το 0-1 ο Μπεν μπήκαν τα χέρια στις τσέπες...και βγήκαν διάφορα δελτία. Γιατί Θεέ μου όσα πρόλαβα να δω το έπαιζαν Χ ημίχρονο 2 τελικό; Γιαννιώτες έπαιζαν τον ΠΑΣ κόντρα. Καλά μάγοι είναι οι τζέδες;; Με κοιτούσαν και γελούσαν σαν χάνοι. Κωλόπαιδα, καλοφάγωτα.

- Είχα πει στο ραδιόφωνο στον Ν.Σκούμπο ότι ο ΠΑΣ θα κάνει 3 νίκες και στη συνέχεια θα αρχίσουν πάλι τα δράματα. Την πάτησα όμως στο παιχνίδι με τη Βέροια. Πίστευα απόλυτα στον άσσο και φυσικά είδα τον κόσμο ανάποδα. Είδα και τα παπάρια του Μπαργκάν, μια χαρά. Σε ευχαριστούμε Μπαργκάν που τα χεις τεράστια. Να τα χαίρεσαι. Σκέφτομαι του χρόνου ο Κενάν να έρθει μεταγραφή στον ΠΑΣ μιας και η Βέροια θα χαιρετήσει φέτος. Αν έρθει όμως, πρέπει να φάμε τα αμελέτητα του ψητά στο Πανηπειρωτικό. Αυτά τα λίγα για τον μέγιστο αθλητή Κενάν Μπαργκάν.

- Ευχαριστώ πολύ τους Κώστα και Αντώνη για την πολύτιμη βοήθειά τους σε αυτά τα Σχολιανά. Κουράστηκε λίγο ο Σχολιανός και θέλει βοήθειες από τα Σχολιανόπουλα. Σας ευχαριστώ από καρδιάς.

- Ο ΠΑΣ θα κατασκηνώσει για μια εβδομάδα στο Ρέθυμνο της Κρήτης. Αν δεν φέρουν 4 βαθμούς, δεν τους συγχωρώ με τίποτα. Ελπίζω να μην φέρουν "Μπαργκάν" από την Κρήτη. Φίδι που τους έφαγε.,

- Αν ο Σχολιανός ήταν Μπιτάκης, θα ξεκινούσα την 11αδα με Λεάντρο κεντρικό αμυντικό και δεν θα έβγαζα τον Ακόστα για να βάλω μέσα τον μουντιαλικό Σονγκό από τη Γλυφάδα (από Σαραγόσα στη Γλυφάδα χαχαχαχα). Επίσης τον Εμιλιάνο θα τον έβαζα πιο γρήγορα μέσα και δεν θα ξέχναγα να κάνω τρίτη αλλαγή. Θα έβαζα τον Κρητικό στη θέση του Κοροβέση. Αυτά θα έκανα αν ήμουν Μπιτάκης ή Μπιτάκος...χαχαχα

- Στο Ρέθυμνο έχει πολύ όμορφο καρναβάλι. Ελπίζω και πιστεύω αυτές τις καρναβαλικές εκδηλώσεις να μην τις ομορφύνουμε με την παρουσία μας εκεί.

- Αποκριές γαρ, έχουν και τα Σχολιανά το καρναβαλικό τους χιούμορ. Να ευχηθώ χρόνια πολλά σε όλους τους καραγκιόζηδες που έχουν αυτές τις ημέρες την τιμητική τους.

- Την Καθαρά Δευτέρα στα Περιβόλια των Χανίων παίζουν Πλατανιάς και ΠΑΣ. Οι Χανιώτες για την επιβίωση με τον ΠΑΣ που παίζει για τον χαβαλέ του. Αναμέτρηση Καθαρά Δευτέρα με δυο από τις πιο καθαρές ομάδες του πρωταθλήματος της Σούπερ Κλίκας. (Εγώ δεν γελάω, εσείς μπορείτε να γελάσετε όσο θέλετε).

- Αυτά φίλοι μου, δεν έχει άλλα γιατί ήταν του Μπαργκάν μεγάλα. Καλές Αποκριές σε όλους και καλή αντάμωση στα γουναράδικα. χαχαχα

Σας χαιρετώ με αγάπη και σεβασμό.

Υ.Γ.: Την ομάδα και τα μάτια σας!

ΣΧΟΛΙΑΝΟΣ

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #136 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 12:40 »
-Σίγουρα αυτός που ξέρει είναι ο ΧΒ.

Μπορώ να σου πω σχεδόν μετά βεβαιότητας ότι ούτε αυτός περίμενε ή ήθελε το διπλό της Βέροιας.


Μήπως θα είχες την ευγενή καλοσύνη να μας παραθέσεις τις αποδείξεις της βεβαιότητας σου αυτής????????
Γιατί αν έχεις αποδείξεις (που πρέπει να έχεις, αφου μιλάς για βεβαιότητα) οφείλεις να μας τις γνωστοποιήσεις!!!!
Αν δεν έχεις, απλώς αερολογείς και πιθανόν να εκτίθεσαι κιόλας.

Όντως μπορεί να εκτεθώ είτε έτσι είτε αλλιώς.
Προτιμώ προς το παρόν να εκτεθώ μην παραθέτοντας αποδείξεις.
Οπότε απλά θα πρέπει να αρκεστείς στο λόγο μου ότι δεν αερολογώ αφού δεν έχω δώσει τέτοια δικαιώματα στο παρελθόν.

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #137 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 12:42 »


-Αυτό που μένει είναι οτι
αυτή την στιγμή
έχει μείνει η ''ρετσινιά'' απο την κατηγορία του στημένου....

-Καλύτερα να σου βγεί το μάτι , παρά το όνομα...
-Θυμόσοφη παροιμία.

-Το 0-1 αυτό
σκόρπισε θλίψη απογοήτευση, στεναχώρια και θυμό σε ΟΛΟΥΣ μας
ανεξάρτητα τι πιστεύουμε και τι θεωρούμε....

Εγω πάντως θηωρώ πως αν έχεις μεγάλη καψούρα μια γκόμενα κι ενώ της την πέφτεις καιρό και σε χυλοπιτιάζει μια μέρα σου κάτσει χωρις να προσπαθήσεις και πολύ, και την άλλη μέρα σου πει ένας γνωστός "έμαθα ότι "τα παίρνει" και στην έκανε δώρο ο κολλητός σου", δε θα της ξανατηλεφωνήσεις. Θα ξενερώσεις. Θα σου φύγει η καύλα.

Αυτή είναι η ουσία, αυτό είναι το πρόβλημα.
Μας έχει βγει τ' όνομα, μας έχει φύγει η καύλα.

Στην πραγματικότητα πιο ύποπτη ήταν η απόδοση της ομάδας στην Ξάνθη που πέταγε, παρά με τη Βέροια που σέρνονταν ενώ ορισμένοι παίκτες έξυναν προκλητικά τ' αρχ@##$ τους (να τα λέμε όλα) όπως σε τόσα και σε τόσα ματς.

Το πρόβλημα, όμως, είναι το χαλασμένο DNA, όπως είπε ο Χάρης.
To πρόβλημα είναι ότι ο περήφανος ΑΓΙΑΞ της Ηπείρου, μπαίνει συνεχώς στην ίδια πρόταση με την Καλλονή, τον Πλατανιά, την Ξάνθη και τη Λειβαδιά.
Το πρόβλημα είναι χοντρό.

Το σχέδιο του κουμανταδόρου και των σφουγγοκωλάριων, πάντως, βαίνει αισίως.
ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ


ΕΝΤΙΤ: Ωραία τα γράφει ο Σχολιανός, εμείς που τα ξέρουμε τα διαβάζουμε και προβληματιζόμαστε, οι περισσότεροι έχουν κόψει πέρα και η πλειονότητα των παρόντων έχει ξεΐδρωτα αυτιά και παρέχει σωρηδόν στήριξη (η σιωπή είναι συνενοχή) στους σφουγγοκωλάριους. ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ κι εσείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 26 Φεβ 2014 12:49 από deceiver »
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #138 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 16:06 »
Φίλε ayuto1966
προφανώς και αναφέρεσαι μόνο σε ενδείξεις...

-Να σου πω εγώ σε ποιά φετινά μάτς,
ο ΠΑΣ είχε την ίδια και χειρότερη εμφάνιση?

-Στο ΟΑΚΑ με Καλλονη το 1-0,
στην Λειβαδιά που χάσαμε 1-0
τα 2 μάτς με Αιγινιακό
με Ξάνθη στους Ζωσιμάδες 2-1
στο αγρίνιο που χάσαμε 2-0
στους Ζωσιμάδες με Νιόνιο που χασαμε 0-1
στους Ζωσιμάδες με Τρίπολη το 0-2
στην  Ριζούπολη το 4-0
στους Ζωσιμάδες με Καλλονή το 1-2
στο Περιστέρι που χάσαμε 1-0
και στην Νεα Σμύρνη που χάσαμε 2-0....

-Εφόσον λοιπόν αναφερεσαι στο
''3 νικες καρφι μετα 7 ηττες καπακι  και στην συνεχεια και παλι 3 νικες καρφι''
επομένως ΟΛΑ τα προαναφερθέντα παιχνίδια
θεωρούνται ενδεικτικά στημένα.....(θαυμαστικό ή ερωτηματικό να βάλω?)

-Γιατί μεχρι τώρα μόνο αυτό δεν ακούσαμε....

-Ο Παντελίδης δε, κατόπιν εορτής θυμήθηκε να μιλήσει
και μην διαβάζεις τους τίτλους που βάζει η sentragoal
ας μίλαγε αμέσως μετά τον αποκλεισμό...
-Και τί είπε μετά τον αποκλεισμό? Για δίκαιη νίκη του Αιγινιακού μίλησε...
-Ασε που λίγο αργά θυμήθηκε να κάνει κωλοτούμπα για τους στόχους της ομάδας...

-Μια αθωωτική απόφαση είναι αθωωτική, τέλος
και οφείλει να την σέβεται ο καθένας
τουλάχιστον για εκείνα τα παιχνίδια (αναμεσα σε αυτά το Ιωνικός-ΠΑΣ πο μας εσφαξαν και μας ειπαν και στημένους).
-Ελπίζω ποτέ να μη βρεθείς στην θέση, να αθωωθείς και ακόμα να σε αμφισβητούν! Ποτέ!

-Κατα τα άλλα, για τα διοικητικά έργα ΧΒ
μπές στο προφίλ μου , δες τα μυνήματά μου, θα δείς οτι δεν διαφωνούμε...

======================================================

-Mpakoylieros
και εγώ μην νομίζεις οτι θέλω να τσακώνομαι και να φιλονικώ στο φόρουμ...

-Πρώτα απ'όλα παρανόησες αυτά που έγραψα.
-Δεν σου ζήτησα να βγείς ΠΡΙΝ το μάτς ,
για να το χαρακτηρίσεις στημένο...ώστε μετά να επιβεβαιωθείς...

-Σου είπα οτι όπως ΠΡΙΝ τα μάτς δεν ξέρεις κανενα παρασκήνιο
έτσι και μετά , είναι σίγουρο οτι δεν ξέρεις ακόμα κανένα παρασκήνιο...

-Και με αρκετή δόση ειρωνίας, αναφέρεσαι στην Ε.Π.Ο. ή στους κολλητούς του Μπουροθρύλου
σε ανοησίες , σε αφέλειες και σε στάχτες.... 

-Τα επιχειρήματα που παραθέτεις, πιστεύεις δηλαδή
οτι ο Πετράκης είπε στους παίκτες  ''μάγκες χαλαρά σήμερα''
και οτι στήθηκε παίκτης της άμυνας του ΠΑΣ, επειδή δεν μάρκαρε

είναι εντελώς αστεία...
-Δεν είναι επιχειρηματολογία αυτό, ούτε σοβαρή στήριξη άποψης...
-Θα μας διαβάζουν και θα γελάνε μαζί μας...

-Εγώ δεν ζώ στον μαγικό κόσμο του Ντίσνευ,
ούτε τα βλέπω όλα ειδυλλιακά στη superleague και στον ΠΑΣ...

-Αλλα υπεύθυνη και σοβαρή στάση ενός που κατηγορεί παίκτες -προπονητή που λεει στους παικτες χαλαρά σήμερα- ΧΒ
οτι στήθηκαν στο ματς με Βέροια
είναι να βγεί με όνομα και επίθετο και να πεί
ναι, σας κατηγορώ οτι
στηθήκατε και τα πήρατε και κονομήσατε και παντελονιάσατε....

-Το έχει κανει κανένας απο δω μέσα αυτό? -Οχι....
-Γιατί?
-Γιατί υπάρχει εισαγγελέας Πρωτοδικών , και αν σου γίνει καμιά μύνηση θα δείς μετά
τι ωραίες είναι οι επώνυμες καταγγελίες χωρίς αποδεικτικά στοιχεία...

-Η ανωνυμία απο το ίντερνετ μια χαρά είναι, τέλεια,
και ότι γράφεται εδώ μέσα, ελεύθερο είναι
αλλα υπάρχουν και κάποιοι ιδιοκτήτες σ'αυτό το ερμο pas.gr, που ανα πάσα ώρα και στιγμή
είναι έτοιμοι να τρέξουν, χωρίς να το θέλουν....

-Θα συμφωνήσω μαζί σου οτι το ελληνικό πρωτάθλημα έχει πιάσει πάτο στο βόθρο με τα σκατά
και οτι υπάρχουν καταγγελίες, μαρτυρίες...
-Βλέπε το κυριο Σπανό, που ολοι τον είχαν υπόδειγμα
και αυτή την στιγμή όλοι επεσαν απο τα σύννεφα...

-Ο μόνος που ξέρω που έχει κατηγορήσει του πάντες,χρόνια τώρα
 βρωμιά και σαπίλα ΕΠΩΝΥΜΩΣ
είναι ο Κούγιας και ο Θωμαίδης στη Δίκη...Μπορεί να υπάρχουν κι αλλοι που μου διαφεύγουν...
-Επωνύμως όμως....
-Όχι πίσω απο shift-alt-delete.....

-Απο την άλλη, ναί, μιλήσαμε και εμείς στο παρελθόν ανώνυμα,
στην περίπτωση που με αντικρούσεις παράλληλα,
....για το Ατρόμητος-Αρης 0-1, για το Ηρα-Ξανθη 2-4, για χίλια δυο μάτς
και χωρίς να έχουμε αποδείξεις

αλλα υπάρχουν κάποιες διαφορές που σημείωσα.....

-Οτι όλα τα  ΜΜΕ, κάνουν τουμπεκί σε ΟΛΑ
μιλάνε για μεγάλες εμφανίσεις, μεγάλα διπλά ....και κλάματα Παπαζαχαρία
ενω για τον ΠΑΣ πρωτοι όλοι να γράψουν τι έστησε και τι δεν έστησε...

-Ο τοπικός Τύπος γράφει πράγματα που διαβάζονται απο όλους στην πόλη και στην Ηπειρο...

-Αλλά κάνω μια διαπίστωση -έτσι την καταλαβαίνω με το φτωχό μου το μυαλό
έχει χωριστει σε παρατάξεις...
-Αυτών που κατηγορούν και αυτων που δεν κατηγορούν...
-Αυτών που τους απαγορευεται η είσοδος
-Και αυτών που τους επιτρέπονται τα πάντα...

-Ακριβως έτσι είμαστε και οπαδικά..διχασμένοι
που κοιτάμε ''εξεδρικές'' φωτογραφίες παλιές στους Ζωσιμάδες και κλαίμε...

-Αγαπητοί δημοσιογράφοι
ας βγεί καποιος απο σας, σε κάποιο άρθρο του, σε κάποια εκπομπή του
και να μιλήσει ξεκάθαρα και με ονόματα, να ακούσω και εγώ ο ανήξερος
για το μπαράζ του 1984
που ακόμα και σήμερα εν έτει 2014
δεν ακούσαμε ποιοι τελικά εμπλέκονται ή τι στο διάολο τελικά έγινε
εκείνη την μαύρη εκείνη σελίδα

αλλα δυστυχώς
ορισμένες σιωπές τις παρακάμπτουμε
και ορισμένες κραυγές τις εξυψώνουμε....


-Όχι δεν είναι έτσι αγαπητοί...
-Μιλήστε για όλα....Αλλά τώρα είναι πια αργά 30 χρόνια μετά.....


=================================================

-Φίλε pagourenko1966...
και λετε οτι ΕΜΕΙΣ περιμενουμε την ομαδα στη γωνια????
ΠΟΣΟ &^$*&$($  ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ?

-Πρωτον
επειδη αναφέρεσαι και σε εμένα διότι το ποστ μου αναφέρεται σχετικά
και όχι μόνο στον pantser
να σου πώ οτι
με πείραξε ιδιαίτερα ο χαρακτηρισμός που μου-(μας) αποδίδεις...

-Και απορώ γιατι καποιος διαχειριστής ,
δεν επενέβη σε αυτό τον χαρακτηρισμό :-?

-Αν είναι να αρχίσω και εγώ να χαρακτηρίζω... :-?

-Δεύτερον
αν πιστεύεις οτι οι κατηγορίες μεσω του φόρουμ , ανώνυμα και απρόσωπα
κάνουν καλό στην ομάδα μας,
στον Μιχαήλ που ακουγε τα εξ'αμάξης εκει στο 90+
ή σε όποιον παικτη δεν κοιμήθηκε προχτες το βράδυ απο τη στεναχώρια του

τότε ναι, ανώνυμα πάντα,
ρίξτε κατηγορίες , αναθεματίστε...
....πειτε πουλημένο τον Κολοβετσιο, τον Βελλίδη , τον Μιχαήλ ή οποιονδήποτε ....και μπράβο!

-Αυτό τι είναι ....για να καταλάβω και γώ δηλαδή?
-Είναι υπεύθυνη στάση οπαδού-φιλαθλου?

-Και μπορεί να συνέβησαν τα χίλια-μύρια στο ματς με την Βέροια
(μόνο με ενδείξεις μιλάμε)
πάντως να ξέρεις οτι αυτόν που εννοώ, οτι περιμένει στην γωνία
εννοώ τον ανώνυμο,
αυτόν, που χτυπάει και φεύγει...και δεν τον ξέρει ή τον βλέπει κανένας...

-Αν διαφωνείς σ αυτό, δικαίωμά σου οκ!
-Είναι πολύ ευκολο να πώ και εγώ κατι για τον pagourenko ξέρεις....

-Εδώ σε 3 παιχνίδια είχαμε διαιτητικά λάθη σοβαρότατα (σε Ζωσιμάδες-Ριζούπολη-Πλατανια)
που κάνουν τον Βελλή να σκουζει
και διαμορφώνουν βαθμολογίες
και μείς τα παρακάπτουμε με απίστευτη ευκολία
για να ασχοληθούμε με το δικό μας στημενο...

-Όσο για τους δημοσιογράφους .....τα γραψα παραπάνω !

-Καθήστε και σκεφτείτε την ευθύνη αυτών που γραφουμε...
-Για μένα υπεύθυνος, είναι αυτός που με όνομα, στην ήλιο, καταγγέλει...

-Γιατί το φόρουμ αυτό εδώ , δεν το διαβάζουν
ούτε στην Λειβαδια, ούτε στην Ξάνθη, ούτε στο Χαριλάου...

-Δεν θα κινηθεί κανένας Εισαγγελέας Λειβαδιάς, ουτε της Ξάνθης....

-Το φόρουμ αυτό διαβάζεται απο πολύ Πασολέδικο κόσμο.

-Αλλα δεν νομίζω κανένας να βγεί με ταυτότητα να κατηγορήσει και να καταγγείλει...

-Αυτά που έλεγε ο Πάντος αναρωτιέστε αν τα λένε σήμερα οι παίκτες????

-Τέλος, το αν στήθηκε το παιχνίδι με Βέροια, δεν το ξέρει κανένας.
-Όποιος το πιστεύει οκ!
-Ήθελα να δώ όμως τι θε λέγαμε αν θα ερχόταν Ισοπαλία....
-Πάλι στημένο ήταν ή έπρεπε να νικήσουμε ?
-Αλλα, αν η γιαγιά είχε @@ θα ήταν παππούς...

-Αν μπορείς συνηδειτά κόβεις αυτό που λέγεται ελληνικό ποδόσφαιρο
και ασχολείσαι με άλλα χόμπι....

-Εδώ ο άλλος λέει οτι
ο Πετράκης είπε στους παίκτες ''μάγκες σήμερα χαλαρα''
λες και ήταν παρών....

-Τι να λέμε τώρα, ήμαρτον,

ελπίζω να βλέπετε τι γράφεται κ τι υποστηρίζεται (με αλφα-γιώτα)
και να μην παρεξηγήστε.

-Γιατί όλα αυτά μόνο σοβαρά δεν μπορούν να είναι ....
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 26 Φεβ 2014 16:13 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #139 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 17:06 »
Μπαίνω στον κόπο να απαντήσω σε μερικά από αυτά που γράφεις Αστραλον.

Παράθεση
-Μια αθωωτική απόφαση είναι αθωωτική, τέλος
και οφείλει να την σέβεται ο καθένας
τουλάχιστον για εκείνα τα παιχνίδια (αναμεσα σε αυτά το Ιωνικός-ΠΑΣ πο μας εσφαξαν και μας ειπαν και στημένους).
-Ελπίζω ποτέ να μη βρεθείς στην θέση, να αθωωθείς και ακόμα να σε αμφισβητούν! Ποτέ!

Οκ είναι αθωωτική. Αλλά ήδη πριν βγει η απόφαση, από δίκη του αιώνα, όπως είχε χαρακτηριστεί γιατί και καλά θα καθάριζε το ελληνικό ποδόσφαιρο, είχε μετατραπεί σε φούσκα του αιώνα. Δεν σου κάνει εντύπωση δηλαδή που ξαφνικά δεν βρέθηκε κανένας από τους μάρτυρες κατηγορίας να πει ΜΙΑ κακή κουβέντα για κάποιον κατηγορούμενο?

Παράθεση
-Ο μόνος που ξέρω που έχει κατηγορήσει του πάντες,χρόνια τώρα
 βρωμιά και σαπίλα ΕΠΩΝΥΜΩΣ
είναι ο Κούγιας και ο Θωμαίδης στη Δίκη...Μπορεί να υπάρχουν κι αλλοι που μου διαφεύγουν...
-Επωνύμως όμως....
-Όχι πίσω απο shift-alt-delete.....

Ο Κούγιας είπε επίσης πως είχε συμμαχήσει με το κατεστημένο. Άρα είναι και αυτός κομμάτι του ίδιου κατεστημένου, που τώρα ξανά κατηγορεί. Πολύ πιθανόν δηλαδή, για να μην πω σίγουρο και τον κατηγορήσω ανώνυμα, να έχει στήσει και αυτός ματς, να έχει εκβιάσει, να έχει απειλήσει και να έχει κάνει ΚΑΙ αυτός ΟΛΑ όσα προσάπτει τώρα στους άλλους. Δε λέω πως αυτά που ισχυρίζεται δεν μπορεί να αληθεύουν, αλλά για μένα δεν είναι αξιόπιστος μάρτυρας αφού πριν την δίκη που λέγαμε πριν, ξεβάφτιζε τον Μπέο και τον Ψωμιάδη, για να παραστεί στο δικαστήριο ως μάρτυρας κατηγορίας λίγους μήνες αργότερα και να τους παρουσιάσει ως παρθένες Μαρίες.


Παράθεση
-Δεύτερον
αν πιστεύεις οτι οι κατηγορίες μεσω του φόρουμ , ανώνυμα και απρόσωπα
κάνουν καλό στην ομάδα μας,
στον Μιχαήλ που ακουγε τα εξ'αμάξης εκει στο 90+
ή σε όποιον παικτη δεν κοιμήθηκε προχτες το βράδυ απο τη στεναχώρια του

τότε ναι, ανώνυμα πάντα,
ρίξτε κατηγορίες , αναθεματίστε...
....πειτε πουλημένο τον Κολοβετσιο, τον Βελλίδη , τον Μιχαήλ ή οποιονδήποτε ....και μπράβο!

Το παραμύθι, μην βρίζετε τους παίκτες κτλ, κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει γιατί πάλιωσε. Δεν λέω να τους προγκάμε κάθε τρεις και λίγο. Αλλά είναι γνωστό τοις πάσι πως στα Γιάννενα δεν έχουν κυνηγηθεί ποτέ παίκτες όπως έχει συμβεί σε άλλες ομάδες. Παρ'όλα αυτά, από κάποιους παίκτες αυτό λαμβάνεται σαν αδυναμία και το ξεπληρώνουν με αχαριστία. Μετά τον αποκλεισμό από τον αιγινιακό, ο Μιχαήλ π.χ, που αναφέρεις στράβωσε που πήγαμε να τους κράξουμε! Γιατί οι γνωστοί παρατρεχάμενοι που είναι γύρω από την ομάδα τους λένε πως ο κόσμος είναι κομπλεξικός...Επίσης δε νομίζω να μην κοιμούνται από τη στεναχώρια. Αν ήταν έτσι, ο προχτεσινός ικεα MVP, δεν θα έπινε ξέγνοιαστος μπύρες και δεν θα γέλαγε μετά την ήττα από την καλλονή εδώ μέσα σε γνωστό μαγαζί της πόλης... Το ίδιο φυσικά ισχύει και στην περίπτωση του γενικού αρχηγού που πέρυσι πριν από σημαντικό εκτός έδρας ματς τριγύρναγε μεθυσμένος και ξεβράκωτος μεχρι πρωίας.


« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 26 Φεβ 2014 17:10 από Anton »

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #140 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 17:16 »
Πάντως τα δικαστήρια που αθωώνουν, που δεν υποβιβάζουν ομάδες που δεν έχουν πάρει άδεια, που επιτρέπουν σε ομάδες να αγωνιστούν με πλαστές ενημερότητες.
Πρέπει να ναι αυτά που λιγα χρόνια πριν αποφάσισαν την αφαίρεση βαθμών στον ΠΑΣ για λίγες χιλιάδες ευρώ.

Επίσης, ο Βελλής και ο Απόλλων
πρέπει να αισθάνονται όπως αισθάνονταν ο Κολεμπας και ο ΠΑΣ
το 2001.

Απλά τα πρόσωπα στην ιστορία αλλάζουν.

Και ένα τελευταίο σχόλιο.
επειδή ακούω την διαπιστωση που λεεί "μα είμαστε εμείς Λεβαδειακός ή Ξάνθη ή κτλπ..?"

όχι, για έναν και μόνο λόγο.

Στον ΠΑΣ δεν έχει προλάβει ακόμη (και ελπίζω να μην γίνει ποτέ) να ταυτιστεί η ομάδα με τον ιδιωκτήτη.

Αλλωστε ο δικός μας ΠΑΣ
ούτε στήνει
ούτε χάνει ποτέ..

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #141 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 17:45 »
-Στο πρώτο που γράφεις
δεν μπορεί να είναι όλες οι αποφάσεις των δικαστηρίων σωστές
ούτε οι υπερασπίσεις των δικηγόρων στηρίζονται πάντα στην πραγματικότητα
ούτε οι κατηγορίες είναι πάντα έγκυρες
-αυτό  το ξέρουμε όλοι -

-Εφόσον είναι αθωωτική, τελεία κ παύλα,.. για εκείνα τα παιχνίδια!

-Αν ο κοριός της ΕΥΠ βγάλει ξανα φωνές και διαλόγους
όλοι στο εδώλιο μηδενός εξαιρουμένου...

-Τώρα αν πήγαν οι μάρτυρες κατηγορίας ή όχι,
και γιατί δεν πήγαν
και αν τα πήραν οι δικαστές που αποφάσιζαν ή ο εισαγγελέας που πρότεινε ή οποιοσδήποτε
αυτό είναι αλλνού παπα-ευαγγέλιο
κάτσε ψάξε το δικαστικό σύστημα,
αν είναι άρτιο ή όχι ....ανεξάρτητο κ απυρόβλητο....

-Σε αυτό το κράτος ζούμε, αυτό το γαμάτο κράτος έχουμε
μια αθωωτική απόφαση όμως.... είναι απόφαση!

-Ειπα οτι ,κανείς δεν θέλει να βρεθεί σε τέτοια θέση!

-Στο δευτερο
αναφέροντας τον Κούγια, αυτό που θέλω να πώ
είναι οτι κανένας θεσμός σε αυτή την χώρα δεν φαίνεται
συγκινείται στις καταγγελίες Κούγια χρόνια τώρα
.
-Αυτό θέλω να ξεχωρίσω κ να πώ!
-Είδες εσύ κάποιον να ενοχλείται απο αυτές τις καταγγελίες??
-Κανένας. Η απόλυτη αδράνεια.

-Ο Κουγιας έχει κατηγορήσει με ονόματα παράγκες κορακες -και Γκαγκατσηδες
και τρία πουλάκια κάθοταν..
-Καμία αντίδραση.
-
Τώρα,... τον Κούγια τον γνωρίσαμε στα Γιάννενα....τι άλλο παραπάνω να πούμε?
-Αυτό που λές οτι μπορεί να ήταν και αυτός κομμάτι του κατεστημένου ...οκ δεν διαφωνούμε!
-Εγω τα αντανακλαστικά των θεσμών παρουσιάζω, που είναι καθυστερημένα ή ανύπαρκτα.

-Στο τρίτο
γιατί δεν πήγαινες λοιπόν στον Τσουκαλά που έπινε μπύρα κ γέλαγε μετα την Καλλονή
εσύ ή τέλος πάντων ο οποιοσδήποτε που βρέθηκε εκεί
να του πείς φάτσα-κάρτα, αυτά που γράφεις τώρα εδώ, στο φόρουμ του www.pas.gr???

-Και εντάξει ο Μιχαήλ προχτές ξεβαφτίστηκε!

-Αν θεωρείς παραμύθι το βρίσιμο των παικτών
άλλη φορά να πας στον Τσουκαλά που πίνει Fix
και να τον ξεβαφτίσεις απο το ενα μέτρο και μόνος σου
όχι απο την εξεδρα ούτε απο το pc...
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 26 Φεβ 2014 17:49 από astralon »
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #142 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 18:43 »
καταρχας αστραλον να ζητησω συγνωμη για τον χαρακτηρισμο και απο σενα που ξερεις ποσο σε εκτιμω αλλα και απο τον pantser.

απο εκει και περα αποδειξεις δεν μπορει να εχει κανεις
αλλα δεν μπορουμε να κλεινουμε τα ματια στις ενδειξεις.

δηλαδη τι θα πρεπει να πουμε;
μπραβο μιχαηλ που δεν μπορεις να κανεις ουτε πλαγιο;
μπραβο πετρακη που βγαζεις τον καλυτερο παιχτη κ βαζεις τον πιο ανετοιμο;
μπραβο χβ για ολες τις μαλακιες που εχεις κανει;

εγω πρωτος ειπα και εφαρμοσα το οτι απο το ιντερνετ αντιδραση δεν γινεται
αλλα δεν μπορει να μου λεει ο αλλος περιμενεις την ομαδα στη γωνια.
οταν φωναζαμε με τον αγιουτο πριν 3 χρονια μας ελεγαν γραφικους
αλλα δυστυχως οι γραφικοι ειχαν δικιο

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #143 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 18:50 »
Στημένο για διπλό ούτε με σφαίρες αν αναλογιστεί κανείς το πώς και το πότε μπήκε το γκολ. Αν ήταν για διπλό θα το κανόνιζαν από πολύ νωρίτερα.
Αν όντως ήταν στημένο (που δεν το πιστεύω) μόνο για το Χ μπορεί να κάνει κανείς εικασίες.

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #144 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 19:03 »
Η λογική
Παράθεση
-Σε αυτό το κράτος ζούμε, αυτό το γαμάτο κράτος έχουμε μια αθωωτική απόφαση όμως.... είναι απόφαση!
δεν συνάδει με τον τρόπο σκέψης μου.
Ας πάρουμε μια άλλη αθωωτική απόφαση ως παράδειγμα λοιπόν. Τα ελληνικά δικαστήρια πρόσφατα έκριναν αθώους τους αθλητές της Εθνικής Ομάδας Άρσης Βαρών για τις κατηγορίες περί ντόπιγκ. Πριν από αυτό όμως οι ίδιοι αθλητές είχαν καταδικαστεί από την Παγκόσμια Ομοσπονδία. Το συμπέρασμα που βγαίνει είναι πως είτε όλοι είναι αθώοι είτε πως ο νόμος είναι έτσι που κανένα δικαστήριο-δικαστής δεν πρόκειται να τον εφαρμόσει. Το ίδιο έχει συμβεί σε όλες τις προσπάθειες που έχουν γίνει για να καταπολεμηθεί η χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου. Έκανε φυλακή κανένας από την πρώτη παράγκα? Όχι. Πρόκειται να καταδικαστεί ο Μπέος ή ο Ψωμιάδης? Λίγο χλωμό. Άρα ανεξάρτητα του τι ισχύει πραγματικά, ο ίδιος ο νόμος δεν έχει κανένα λόγο ύπαρξης καθότι δεν μπορεί να είναι αποτελεσματικός και το μόνο που καταφέρνει είναι να γεμίζει τα πινάκια των δικαστηρίων, με ονόματα τα οποία τελικά θα αθωωθούν.


Αν ήμουν το σύστημα ή στο σύστημα, δε θα φοβόμουν τον Κούγια και κάθε Κούγια. Για τον εξής απλό λόγο, ο Κούγιας είναι ένα απλό πιόνι και τα πιόνια δυστυχώς δεν μπορούνε να κάνουνε ματ στο βασιλιά. Δεν θα ίδρωνε καν το αυτί μου βασικά με τα όσα λέει γιατί εύκολα θα μπορούσα να τον εκθέσω και να τον καταστρέψω μέσα από τις ίδιες του τις βρωμιές. Αν ο Κούγιας ήταν εντάξει θα έβγαινε και θα έλεγε αυτές τις ομάδες είχα, αυτά τα ματς έστησα με αυτές και όλα τα σχετικά. Έπειτα θα μπορούσε να εκθέσει και όλους τους άλλους.
Αντί αυτών όμως βγαίνει και λέει λυπάμαι που έκανα μπουρδελότσαρκες με αυτούς τους ανθρώπους. Στα πελέ μας δηλαδή αν ο Κουρίδης και όποιος άλλος είναι κωλομπαράδες. Δεν είναι καν αυτό το αδίκημα!!


Τέλος ναι υπάρχει κόσμος που έχει πάντα τους ποδοσφαιριστές στο απυρόβλητο. Μην κρυβόμαστε...Καλώς ή κακώς τους έχει πρόβλημά του καθενός να κρίνει. Όπως και δικό μου πρόβλημα το αν μίλησα, με τι ύφος μίλησα, τι είπα και τι δεν είπα με τον κάθε Τσουκαλά. Κερκίδα-pc-δρόμο-μαγαζί δεν έχει καμία σημασία. Η δουλειά του δεν τελειώνει όταν σφυρίξει ο διαιτητής, παραμένει εκπρόσωπος της ομάδας του και όταν δεν φοράει τη στολή εργασίας του. Να βγει να πιει μέχρι να σκάσει, χέστηκα. Αλλά άμοιρος κριτικής δεν είναι...

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #145 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 19:06 »
ρε παίδες προσπαθείτε να αποδείξετε τι ακριβώς ?? αν ήταν στημένο ή όχι...εδώ ούτε οι δικαστές δεν έβγαλαν άκρη και χλευάστηκε κιόλας η εισαγγελέας που μίλησε για σκοτεινό χώρο ,που είπε ότι οι μάρτυρες δεν εισέφεραν τίποτα απολύτως στην έκβαση της δίκης κλπ....τι ψάχνετε τώρα?

εγώ μένω μόνο στο αυθόρμητο "πουλημένοι - πουλημένοι " μεγάλης μερίδας ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ... άσε τι λένε οι άλλοι... πείτε μου εσείς τώρα πως θα βγει η ρετσινιά και πως θα αποκατασταθεί η εικόνα της ομάδας...και πείτε μου τι άλλο θα ζήσουμε με τον κατ' επίφαση πρόεδρο...

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #146 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 19:13 »
-Η αντίδρασή μας ακόμα και στις ενδέιξεις
χωρίς να κλείνουμε κανένα μάτι ...ούτε αυτί

..θα έρθει μέσα απο αληθινη κ ενεργή συσπείρωση και μέσα στο γήπεδο!

-Όχι απο τα ιντερνετια....

-Η εικόνα των Ζωσιμάδων θλίβει
και όσο είμαστε τόσοι
δεν ιδρώνει το αυτί κανενός....

-Πόσο μάλλον απο το web....

-Για την ''γωνία''
διαβασε σε παρακαλώ προσεκτικά τί γράφω....

-Και αφου δεν ενστερνίζεσαι κ συ το ιντερνετ
τότε θα καταλάβεις...

-Οσο για τους δημοσιογράφους -που παίζουν κ αυτοι εναν ψ ρόλο- κ το γραψα παραπάνω
ας αφήσουν τα πύρινα άρθρα
και ας μιλησουν πρωτα απ' όλα για το μπαράζ του 84'
που φέτος τον Μάιο, κλείνει 30 χρόνια...


-Και η σιωπή, απόλυτη....

-Αυτά τα ξεχάσαμε όμως...

-Τώρα θυμηθήκανε οτι το μολύβι τους πετάει ξαφνικά φλόγες... :stop:

υγ1 Η συγνώμη δεκτή....

υγ2 Υπάρχουν κι άλλα να πούμε....
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #147 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 19:17 »

  Astralon αυτά που λες στο πρώτο σου ποστ στη σελίδα 6 είναι πολύ προβληματικά έως αντιδραστικά και αυταρχικά και αν εφαρμόζονταν από όλους θα οδηγούσαν στη αυτολογοκρισία.

 Επαναλαμβάνω: Δεν γνωρίζουμε τίποτα, δεν έχουμε κανένα στοιχείο αν το ματς ήταν μιλημένο. ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ. Τελεία και παύλα.

Αυτό όμως δεν μας απαγορεύει από το να σκεφτόμαστε, με βάση πραγματικά γεγονότα -ενδείξεις- και να υποθέτουμε κάποια πράγματα και να διατυπώνουμε τις απόψεις μας.

Πόσο μάλλον όταν αυτές οι απόψεις διατυπώθηκαν επώνυμα στο γήπεδο από ανθρώπους που έκραζαν για το ματς με το γνωστό πουλημένοι.... Γιατί δεν πήγε κάποιος να τους κάνει μήνυση; Γιατί δεν πήγε ο εισαγγελέας ή ο Πρόεδρος; Δεν φόραγαν κουκούλα. Μπορούν να βρεθούν.

Η προσέγγισή σου είναι κατά τη γνώμη μου πολύ οπισθοδρομική. Θα είχε αξία μόνο αν βγαίναμε και λέγαμε εδώ μέσα ότι ναι το τάδε ματς ήταν στημένο γιατί τα πήρε ο άστραλον και ο μπακουλίερος ενώ ο παγουρένκο κοίταζε αδιάφορα και ξέρουμε ότι και αυτός άρπαξε κάτι.

Όταν όλη η Ελλάδα βοά, όταν γράφονται τα πάντα σε σαιτ και εφημερίδες, όταν και ο τοπικός τύπος λέει παραπάνω από αρκετά πράγματα (Μπίτας, Λέκος) και κυρίως όταν εμείς λέμε ότι μας δόθηκε η εντύπωση πως το πράγμα πήγε έτσι, αλλά δεν έχουμε στοιχείο κανένα απλά η εντύπωσή μου είναι ρε αδερφέ, τι να κάνούμε; Πράττουμε λάθος που εκφράζουμε την ποδοσφαιρική μας άποψη;

Τέλος πάντων. Θα παρακαλούσα τους διαχειριστές του forum να διαγράφουν τα μηνύματα που πιστεύουν ότι μπορούν να βάλουν σε περιπέτειες αυτούς και εμάς. Πάνω από όλα αυτό.

Φιλικά και Πασολέδικα πάντα!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #148 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 19:30 »



Πόσο μάλλον όταν αυτές οι απόψεις διατυπώθηκαν επώνυμα στο γήπεδο από ανθρώπους που έκραζαν για το ματς με το γνωστό πουλημένοι.... Γιατί δεν πήγε κάποιος να τους κάνει μήνυση; Γιατί δεν πήγε ο εισαγγελέας ή ο Πρόεδρος; Δεν φόραγαν κουκούλα. Μπορούν να βρεθούν.



μη βάζεις ιδέες να τρέχουν τον κόσμο στα δικαστήρια και να πληρώνουν τέτοιες μέρες δικαστικά έξοδα...το έχουν κάνει και θα το ξανακάνουν αν χρειαστεί...

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Βέροια
« Απάντηση #149 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 20:03 »
Η ταπεινή μου άποψη είναι οτι αν ήταν στημένο πιθανότατα δεν θα το ρίσκαραν να το αφήσουν για το τέλος,με τον φόβο οτι μπορεί να στραβώσει κάτι.
Έχουμε 1002 λόγους να κράξουμε τον Χρηστοβασίλη αλλά πιστεύω οτι δεν στήθηκε το ματς με την Βέροια.
Να τον κράξουμε που έχει κάνει την ομάδα να μην θυμίζει τίποτα απο πέρυσι,που έχει κανει την ομάδα να μην μπορεί να πάρει αδειοδότηση,που οτι καλό πάει να κάνει το διαλύει στο άψε σβήσε,που είναι ο κύριος υπεύθυνος που έχει αδειάσει το γήπεδο,που έχει γραμμένο τον κόσμο στα παπαράκια του,που κάθεται σούζα στα μεγάλα αφεντικά(όποια και αν είναι αυτά....) και άλλα πολλά.
Δεν είμαι πολύ σχετικός με το στοίχημα,μπορεί να το έπαιζαν και στο live,αλλά θα το είχαν τελειώσει νωρίτερα πιστεύω.
Όπως και να έχει η δουλειά,ο άνθρωπος είναι επικύνδινος και πρέπει να μας αδειάσει την γωνιά σύντομα