Αποστολέας Θέμα: Αδειοδότηση 2015  (Αναγνώστηκε 217020 φορές)

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #675 στις: Παρ 01 Μάι 2015 21:20 »
Αύριο το Σάββατο 2 Μαϊου στις 14:00 στην αίθουσα τύπου του ΕΣΙ "Οι Ζωσιμάδες", σύσσωμος ο απλός λαός του ΠΑΣ Γιάννινα θα παραθέσει συνέντευξη τύπου με θέμα την αγωνιστική πορεία της ομάδας και το ζήτημα της αδειοδότησης. Σε αυτήν θα παραβρεθεί και ο πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα ώστε να μπορέσει να απολογηθεί, να ζητήσει συγνώμη, να αναλάβει τα χρέη του και είτε έχει βρει είτε όχι αντικαταστάτη, να του δωθεί η ευκαιρία να αποχωρήσει από την ομάδα μας ως κύριος.




50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #676 στις: Παρ 01 Μάι 2015 21:31 »
Λοιπον μουνοπανο μαστα,παρε βαλιτσες και εξαφανισου.....


Αυριο στην συνεντευξη τυπου δεν θελουμε ουτε να ανοιξεις το φακελο,ουτε να αρχισεις τις δικαιολογιες ουτε τιποτα ,πες μονο αποχωρω απο την ομαδα αλλιως δεν σε βλεπω καθολου καλα...........


Γαμω τα μπεντζαμιν μουρ και τα χρωματα σου ολα
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #677 στις: Παρ 01 Μάι 2015 21:56 »
Τι να ακούσω από την αυριανή συνέντευξη; Μόνο και μόνο αυτό που είπε στον Καραλή ότι παρέδωσε στην Επιτροπή ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΕΣ Υπεύθυνες Δηλώσεις σε παλαιούς παίχτες ότι δεν τους χρωστάει πια, με ξεπερνάει!

Η σύνεντευξη γίνεται για να βρουν τεχνάσματα οι δημοσιογραφίσκοι της πόλης και η Λέσχη για το πόσο "αθώος" είναι ο Πρόεδρος και πόσο "κακιά" η Επιτροπή και ο Δημητρίου που μας "αδίκησαν". Για το θεαθήναι όλα!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.171
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #678 στις: Παρ 01 Μάι 2015 22:03 »
Το τι γελοίες δικαιολογίες έχουν να ακουστούν αύριο, ούτε που μπορώ να φανταστώ.

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #679 στις: Παρ 01 Μάι 2015 22:23 »
http://www.super-fm.gr/articles/pas_giannina/milese_stous_paiktes_o_cristobasiles

Στα αποδυτήρια περίμεναν το μεσημέρι μετά την προπόνηση οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς είχαν ειδοποιηθεί για την επικείμενη άφιξη του προέδρου, που θα τους μιλούσε για το θέμα της μη αδειοδότησης.

Ο κ. Χριστοβασίλης έκανε ουσιαστικά μία ανασκόπηση της κατάστασης σε παίκτες και τεχνικό τιμ, τονίζοντας σε όλους ότι αυτή τη στιγμή όλες οι οφειλές της ομάδας είναι πληρωμένες ή ρυθμισμένες και ότι ο φάκελος κόπηκε λόγω εκπρόθεσμων πληρωμών. Ζήτησε από τους παίκτες να συνεχίσουν την προσπάθειά τους και να τερματίσουν όσο ψηλότερα μπορούν, ενώ η διοίκηση θα κυνηγήσει όποιες ελπίδες υπάρχουν σε δικαστικό επίπεδο.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι ο κ. Χριστοβασίλης στη σαββατιάτικη συνέντευξη τύπου θα διαβάσει το σκεπτικό της απόρριψης του φακέλου του ΠΑΣ, στο οποίο αναφέρονται λεπτομερώς όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει αυτή τη στιγμή η ομάδα και έχουν να κάνουν με μία προσφυγή που πληρώθηκε εκπρόθεσμα (σ.σ. δεν είναι του Ντεμόλ όπως ισχυρίζονται κάποιοι), με τις υπογραφές που έλειπαν από υπεύθυνες δηλώσεις, με την εκπρόθεσμη ρύθμιση στην εφορία και το πλάνο βιωσιμότητας.

(Τα bold δικά μου)


Μεταξύ όλων των άλλων δηλαδή επισημοποιείται και από το σκεπτικό της απόφασης ότι η βιωσιμότητα της ΠΑΕ παρουσιάζει πρόβλημα (εγώ λέω μεγάλο μάλιστα).
Θα πρότεινα σε κάποιον δημοσιογράφο να κάνει το εξής απλό:
Να διαβάσει στον κ. Χριστοβασίλη την έκθεση των ελεγκτών στον ισολογισμό και να αφήσει τον πρόεδρο και μεγαλομέτοχο να δώσει εξηγήσεις αν μπορεί.
Τόσο απλά !!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Sven

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #680 στις: Παρ 01 Μάι 2015 22:29 »
Με την ευκαιρία της εργατικής πρωτομαγιάς και τη συνέντευξη τύπου του ΧΒ, έκατσα και είδα όλους τους ισολογισμούς από το 2007 μέχρι σήμερα. Αφού αναφέρω ότι για τις χρήσεις  1.7.2009-30.6.2010 και 1.7.2010-30.6.2011, δεν έχουν δημοσιευθεί οικονομικές καταστάσεις ως όφειλε η εταιρεία (παρεπιπτόντως 3 χρόνια μη δημοσίευσης οικ. καταστάσεων παρείχε, στο δημόσιο,το δικαίωμα ανάκλησης αδείας της εταιρείας). Ας δούμε τι παρέλαβε ο πρόεδρος των ρεκόρ από τον ακατανόμαστο και τη διαχειρισή του…

1)Η χρήση 1.7.2007-30.06.2008, είναι η τελευταία χρονιά που κάνει κουμάντο ο Κούγιας. Υπενθυμίζω ότι τον Ιούλιο του 2008 μεταβίβασε τις μετοχές στον ΧΒ… και παρέλαβε:

Πάγιο Ενεργητικό 3.020.056,15€         
Ταμείο 12.249,12€
Καταθέσεις όψεως 322,55€

Και
Ίδια κεφάλαια  -1.087.106,55€ (το Μετοχικό Κεφάλαιο ήταν 500.000€)
Υποχρ. από μεταγραφές 3.488.274,26 €
Υποχρ. από φόρους-τέλη 402.356,96 €


Ο ορκωτός βέβαια εκείνης της χρήσης ουσιαστικά κράζει τη διοίκηση ότι δεν υπάρχει συντονισμός, δηλαδή άλλα στοιχεία έδινε το ένα τμήμα, άλλα στοιχεία το άλλο και άλλα στοιχεία είχαν τα λογιστικά βιβλία… ό,τι να ΄ναι δηλαδή. Βέβαια τα νούμερα είναι μικρά καθώς ο ΠΑΣ δεν έχει παίξει ακόμα στην Α’ Εθνική καί έτσι ο ΧΒ, παίρνει μια εταιρεία που όντως  είχε σοβαρά προβλήματα…

Ο Ν. 2190/1920 ορίζει ότι αν τα Ίδια Κεφάλαια πέσουν κάτω απ’ το 50% υποχρεούται η εταιρεία να κάνει ΑΜΚ. Αν μάλιστα πέσουν κάτω από 10% υπάρχουν και ποινικές ευθύνες για τη διοίκηση που δε θα λάβει μέτρα. Έτσι η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 κάνει ΑΜΚ κατά 1.300.000 €.

Πως γίνεται η ΑΜΚ σε τόσο μικρές εταιρείες τώρα… εδώ δείτε το μεγαλείο του ελληνικού καπιταλισμού…
Α. Παίρνει απόφαση η Γενική Συνέλευση για ΑΜΚ.
Β. Πληρώνεται στη ΔOΥ, ο φόρος συγκέντρωσης κεφαλαίων 1% της ΑΜΚ.
Γ. Καταβάλλονται τα χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό της ΠΑΕ.
Δ. Όταν ολοκληρωθεί η καταβολή (προσοχή όχι η ύπαρξη των χρημάτων), συντάσσεται πρακτικό ΔΣ πιστοποίησης καταβολής κεφαλαίου.
Ε. Υποβάλλονται όλα τα στοιχεία στη Νομαρχία (τώρα ΓΕΜΗ και μετά περιφέρεια)
ΣΤ. Το αρμόδιο τμήμα της νομαρχίας κάνει έλεγχο ότι όντως έγινε ΑΜΚ.
Και τι ελέγχει???
Τα βιβλία, δηλαδή ότι έγιναν οι λογιστικές εγγραφές και ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΗΡΙΑ!!!!
Δηλαδή πολύ απλά πάς το πρωί βάζεις λεφτά, το μεσημέρι τα βγάζεις και η νομαρχία πιστοποιεί ότι έγινε ΑΜΚ!!


2)Μ’ αυτά και με αυτά ο ΠΑΣ την  επόμενη χρήση 1.7.2008-30.6.2009 κάνει ΑΜΚ 1.300.000 €, περίπου. Επειδή λοιπόν τα χρήματα, φυσικά τραβήχτηκαν όπως είπαμε, εμφανίζει ένα ωραιότατο ταμείο 718.687,18 €!!!!!!! Τόσα περίσσεψαν…
Καλά ρε παιδιά γιατί δεν τα βάζατε τα χρήματα σε καμμια προθεσμιακή να παίρνατε και τόκο????

3)Οι επόμενες χρονιές μας βρίσκουν στην Superleague… και μας βρίσκουν και χωρίς δημοσιευμένο ισολογισμό…

4)Τη χρήση 1.7.2011-30.6.2012 ο ΠΑΣ κάνει νέα αύξηση κατά 1.300.000 € πάλι…
Το ταμείο πλέον έχει φτάσει 1.442.034,93 € ενώ στις τράπεζες έχει μόνο 6.550,41 €. Βλέπετε εμείς είπαμε, είμαστε σοσιαλιστική ομάδα και δε θέλαμε τα προϊόντα του κακού καπιταλισμού (τόκους) και κρατάγαμε τα χρήματα στο μπαούλο (για το ενδεχόμενο και του GREXIT παράλληλα…)
Οι φόροι έφτασαν πλέον στα 2,5 εκ χωρίς τις προσαυξήσεις…

συνεχίζεται...

Αποσυνδεδεμένος Sven

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #681 στις: Παρ 01 Μάι 2015 23:11 »
ΣΥΝΕΧΕΙΑ...

5)Χρήση 1.7.2012-30.6.2013, τη χρονιά που ο Χριστόπουλος με τα παιδιά, μας πάνε στα ουράνια…
Ο ΠΑΣ πρέπει να καλλωπίσει τις οικ. καταστάσεις γιατί αλλιώς άδεια γιοκ.
Μέσα στη χρήση, γίνεται νέα ΑΜΚ… και σίγουρα το ταμείο θα είχε φτάσει πάνω από 2 εκ. Χρήματα τα οποία δεν υπήρχαν καθώς τα έβαζε και τα έβγαζε. Έτσι τα τσακάλια σου λένε… «αν εμφανίσω Ταμείο 2 εκ και, σε ενεργητικό 8,5 εκ, δε θα γελάει μόνο ο Δημητρίου αλλά και οι περαστικοί έξω από την ΕΠΟ. Τέτοιο ταμείο ούτε η Google δεν έχει… Δε φτιάχνουμε μια ετερόρρυθμη στην οποία να συμμετέχει ως ο εταίρος ο ΠΑΣ με ποσοστό >90% (όσο το ταμείο δηλαδή), ο ΧΒ με 5% (και ίσως κι άλλος) ώστε να είμαστε και καλυμμένοι, μη μπεί η εφορία,  δουν ότι δεν υπάρχει φράγκο στο ταμείο και μας πάρει και μας σηκώσει?»
Και έτσι ότι έκαναν τα τσακάλια με τις τράπεζες (δημιουργία bad bank, μεταβίβαση επισφαλειών), το έκανε και ο ΠΑΣ φτιάχνοντας μια bad company, την αγνώστων λοιπών στοιχείων-ετερόρρυθμη… (μεταβίβασε δηλαδή το πρόβλημα)…

6)Χρήση  1.7.2013-30.6.2014
9 Δεκεμβρίου 2014, ο ορκωτός λέει ότι η ετερόρρυθμη της οποίας η συμμετοχή του ΠΑΣ στο εταιρικό κεφάλαιο είναι 2,95 εκ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ. Να ενημερώσω ότι ως ετερόρρυθμη, το 99% των περιπτώσεων τηρεί απλογραφικά βιβλία (τα λεγόμενα β’ κατηγορίας-όπως και το καφενείο της γειτονιάς), φυσικά ούτε ισολογισμοί ούτε τίποτα. Ούτε εποπτικές αρχές όπως στις ΑΕ και το κεφάλαιο μπορεί να καταβληθεί σε μετρητά στο Ταμείο και όχι σε τραπεζικό λογαριασμό καθώς στον εμπορικό νόμο δεν υπάρχει μνεία για αυτό…
Παράλληλα φόροι-τέλη εκτινάσσονται στο Θεό…

Δεν στέκομαι σε κανένα άλλο στοιχείο των ισολογισμών όλα αυτά τα χρόνια, αν και θα μπορούσαμε να μιλάμε και για τόσα άλλα μέχρι τη συνέντευξη του ΧΒ αύριο το μεσημέρι αλλά αυτή η πουτάνα η ετερόρρυθμη μου χει κάτσει στο λαιμό…

ΩΣΤΟΣΟ ΩΣ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΗΣ ΕΕ…

ΠΑΡΑΚΑΛΩ (ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΩ ΣΥΝΑΜΑ) ΟΠΟΙΟΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΧΒ…

Α)ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΘΥΓΑΤΡΙΚΗΣ? (Ανακάλυψε καμια πατέντα που θα απέφερε εκ. € σε χρόνο dt στον ΠΑΣ????)
Β)ΠΟΙΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ;
Γ)31/3 ΕΠΡΕΠΕ Ο ΠΑΣ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ (ΣΕ 12-ΤΟΤΕ-ΔΟΣΕΙΣ)…ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΓΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠ’ ΤΗΝ ΕΕ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΝΤΑΧΤΕΙ ΣΤΙΣ 100…?
ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΗ ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ…



Η Ομάδα έχει τεράστιο πρόβλημα, το άνοιγμα είναι πολυ μεγάλο...δε μπορώ να ξέρω αν έφαγε λεφτά-άμεσα-από τον ΠΑΣ (δε το πιστεύω), ωστόσο η ανικανότητα του είναι παροιμοιώδης καί είναι ο αποκλειστικός υπεύθυνος για το μπάχαλο της εταιρείας...
λυπάμαι αλλά η μόνη λύση είναι η Γ, όπως ακούστηκε καί από άλλον σύνταυρο...

υγ. προβλέπω κλάμματα αύριο, προτίστως για τον ΧΒ...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #682 στις: Παρ 01 Μάι 2015 23:26 »
Η πρακτική αυτή με την ΑΜΚ πρέπει να γινόταν από τα 90ς...Παλιομοδίτικα κόλπα.Νομίζω κάτι είχα διαβάσει ότι θα το κόψουν αυτό.Αθάνατη Ελλάδα....

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #683 στις: Παρ 01 Μάι 2015 23:58 »
στα 7 χρόνια που είμαι πρόεδρος

τόσα έσοδα είχα από τα πάντα όλα τη μια χρονιά, τόσα από την άλλη, την παράλλη, σούμα τόσα   

τόσα πλήρωσα για τα πάντα όλα τη μια χρονιά, τόσα την άλλη, την παράλλη, σούμα τόσα

τόσα χρωστάω για τα πάντα όλα ακόμα για τη μια χρονιά, τόσα για την άλλη την παράλλη, σούμα τόσα

τόσα θα πληρώσω αν με πιάσουν για όσα έκρυψα τη μία χρονιά, τόσα για την άλλη την παράλλη, σούμα τόσα

τελική σούμα: τόσα έχω παντελονιάσει συνολικά, τόσα είναι να πληρώνονται

λυπάμαι πολύ που σας κορόϊδεψα, σας κακομεταχειρίστηκα και που απομάκρυνα κόσμο και κοσμάκη

λυπάμαι πολύ που είμαι τέτοιος άνθρωπος, που συνεργάστηκα με αυτούς κι αυτούς τους ανθρώπους εδώ που είναι σαν και τα μούτρα μου

λυπάμαι που φέρθηκα από κουτοπόνηρα έως και πρόστυχα, είμαι άπληστος κι αδίστακτος παρτάκιας, αυτός είμαι

βρήκα όμως άνθρωπο σαν κι εσάς όλους, αναλαμβάβει αυτός να πάει την ομάδα ψηλά έντιμα και με περηφάνεια

θα φτιάξει και 5 πράματα, θα γυρίσει κι ο κόσμος, θα γεννηθεί κι άλλος

δεν βρήκα, αναλαμβάνω εγώ τα πολλά που θα προκύψουν, έχω γερή καβάτζα και βρείτε εσείς άλλον να διαχειρίζεται τα έσοδα

είναι στρωμένη η δουλειά και αρκούν, ενώ όταν λείψω εγώ θα μεγαλώσουν κι άλλο

ευχαριστώ που με ακούσατε χωρίς να μου τις βρέξετε

εύχομαι κάποτε να μπορέσουν να με συγχωρέσουν έστω τα παιδιά σας

είμαι στη διάθεσή σας για ότι κι όσο χρειαστεί



 ._
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #684 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 01:07 »
στα 7 χρόνια που είμαι πρόεδρος

τόσα έσοδα είχα από τα πάντα όλα τη μια χρονιά, τόσα από την άλλη, την παράλλη, σούμα τόσα   

τόσα πλήρωσα για τα πάντα όλα τη μια χρονιά, τόσα την άλλη, την παράλλη, σούμα τόσα

τόσα χρωστάω για τα πάντα όλα ακόμα για τη μια χρονιά, τόσα για την άλλη την παράλλη, σούμα τόσα

τόσα θα πληρώσω αν με πιάσουν για όσα έκρυψα τη μία χρονιά, τόσα για την άλλη την παράλλη, σούμα τόσα

τελική σούμα: τόσα έχω παντελονιάσει συνολικά, τόσα είναι να πληρώνονται

λυπάμαι πολύ που σας κορόϊδεψα, σας κακομεταχειρίστηκα και που απομάκρυνα κόσμο και κοσμάκη

λυπάμαι πολύ που είμαι τέτοιος άνθρωπος, που συνεργάστηκα με αυτούς κι αυτούς τους ανθρώπους εδώ που είναι σαν και τα μούτρα μου

λυπάμαι που φέρθηκα από κουτοπόνηρα έως και πρόστυχα, είμαι άπληστος κι αδίστακτος παρτάκιας, αυτός είμαι

βρήκα όμως άνθρωπο σαν κι εσάς όλους, αναλαμβάβει αυτός να πάει την ομάδα ψηλά έντιμα και με περηφάνεια

θα φτιάξει και 5 πράματα, θα γυρίσει κι ο κόσμος, θα γεννηθεί κι άλλος

δεν βρήκα, αναλαμβάνω εγώ τα πολλά που θα προκύψουν, έχω γερή καβάτζα και βρείτε εσείς άλλον να διαχειρίζεται τα έσοδα

είναι στρωμένη η δουλειά και αρκούν, ενώ όταν λείψω εγώ θα μεγαλώσουν κι άλλο

ευχαριστώ που με ακούσατε χωρίς να μου τις βρέξετε

εύχομαι κάποτε να μπορέσουν να με συγχωρέσουν έστω τα παιδιά σας

είμαι στη διάθεσή σας για ότι κι όσο χρειαστεί



 ._

Πολύ θάθελες Ντρεβ κι εσύ κι εμείς να ακούγαμε μία τέτοια παραμύθα, αλλά πού... πιο εύκολο είναι να ξετρυπώσουμε εξωγήινους στη γη, παρά να ακούσουμε ειλικρινείς κουβέντες από το λαμόγιο...

Aπό την φεγγαρόλουστη Φωκίωνος Νέγρη, καληνύχτα στη γλυκειά πατρίδα... κουράγιο για αύριο ΠΑΣoλέδες μου!
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 02 Μάι 2015 01:27 από jimakos »
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #685 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 04:00 »
Και που δεν τα λέει ο Κιτσιομπίλης όπως είναι, δεν πειράζει Τζιμ..   ::)


Ο Χίτλερ μαθαίνει τα νέα για την αδειοδότηση του ΠΑΣ Γιάννινα

Εμάς μας φτάνει που τα λέει όπως ακριβώς είναι.. κάποιος άλλος    ;)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #686 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 11:10 »
Παράθεση
Δεν στέκομαι σε κανένα άλλο στοιχείο των ισολογισμών όλα αυτά τα χρόνια, αν και θα μπορούσαμε να μιλάμε και για τόσα άλλα μέχρι τη συνέντευξη του ΧΒ αύριο το μεσημέρι αλλά αυτή η πουτάνα η ετερόρρυθμη μου χει κάτσει στο λαιμό…

Ενώ αν εφτιαχνε μια Off shore και μεταβίβαζε τα χρέη οπως ο Παναθηνάικος δεν θα χε πρόβλημα. ;)
Αλλά η εξωχωρια κοστίζει κανα 10 χιλαρο να γίνει..

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #687 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 11:32 »
Dejavu
Άλλα δυο παρόμοια βίντεο από παλιά για να τα έχουμε μαζεμένα.   ;)
PAS Eurwph?

Ο Χιτλερ για την μη αδειοδοτηση του ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #688 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 13:32 »
Στις 2 τα "σπουδαία" λοιπόν.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #689 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 13:59 »
Παράθεση
Σάββατο, 2 Μαΐου 2015

ΤΩΡΑ-ΜΑΤ έξω από το γήπεδο του ΠΑΣ

Ένταση επικράτεί  λίγα λεπτά πριν την συνέντευξη του Γιώργου Χριστοβασίλη, έξω από το γήπεδο του ΠΑΣ Γιάννινα.Οπαδοι της ομάδας φωνάζουν συνθήματα κατά του Γ. Χριστοβασίλη και  βρέθηκαν ατιμέτωποι με αστυνομικές ομάδες έξω από το χώρο του γηπέδου.
Αναρτήθηκε από epirusgate.blogspot.gr

Επιτέλους λίγος τσαμπουκάς...
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 02 Μάι 2015 14:05 από jimakos »
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος Pasalek

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #690 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 14:45 »
ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗΣ-"Αν πίστευα πως δεν θα παίρναμε την αδειοδότηση,θα έδινα τόσα χρήματα;"

http://epirusgate.blogspot.gr/2015/05/blog-post_75.html

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Pappas7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #692 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 15:05 »
"Πρέπει η ομάδα να πάρει τέσσερις βαθμούς στις τελευταίες δύο αγωνιστικές για να μπορούμε να διεκδικήσουμε το δίκιο μας στις δικαστικές αίθουσες."

Άνοιγμα φακέλου θέλουμε ρε χοντρέ!

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #693 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 15:14 »
Σαν σου λεει απο σημερα Χ με Εργοτέλη κ ηττα απο Βαζελο κ δν κυνηγαμε τπτ.
Ρε Κακκαλε η μιση ομαδα φευγει, κ να τν χεσω την Ευρώπη η ομαδα αν εχεις τα κκακκαλα να κυνηγησεις να παρει παλι αδειοδότηση.
Εδω ο Κομποτης παει για φυλακη κ η ομαδα του πηρε αδεια
Η Βεροια που δν εχει καν προεδρο πηρε αδεια.
Η καλλονη που μας αναφερεις για το δικο μας γηπεδο με 50 νωματεους πηρε αδεια

Κοψετο δουλεμα κ μπες στο ψητο.
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #694 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 15:20 »
Περιμένω με ανυπομονησία τον Σαϊκόδουλα να γράψει "Οι απαντήσεις του Προέδρου ήταν πειστικές.....", "Η επιτροπή ευθύνεται.....", "Λειτούργησε παράτυπα..", "Δίνει άδεια σε άλλους και όχι σε εμάς....." , "Ξυδάκι οι μοδάτοι, αλόθρησκοι...." κ.λπ.

Και θα αρχίσουν τα προβατάκια του μετά να συμφωνούν μαζί του! Τολμάνε να κάνουν και αλλιώς;

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Pappas7

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #695 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 15:21 »
Για την ιστορία του συμπαίκτη: "Αν υπήρχε, δε θα ήταν σήμερα δίπλα μου να τον βλέπατε;"

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #696 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 15:39 »
Περιμένω με ανυπομονησία τον Σαϊκόδουλα να γράψει "Οι απαντήσεις του Προέδρου ήταν πειστικές.....", "Η επιτροπή ευθύνεται.....", "Λειτούργησε παράτυπα..", "Δίνει άδεια σε άλλους και όχι σε εμάς....." , "Ξυδάκι οι μοδάτοι, αλόθρησκοι...." κ.λπ.

Και θα αρχίσουν τα προβατάκια του μετά να συμφωνούν μαζί του! Τολμάνε να κάνουν και αλλιώς;

Το αντεπιχείρημα σε αυτό είναι γιατί πέρσυ δεν πήραμε αδειοδότηση αφού δεν χτυπάγαμε Ευρώπη και άρα δεν χτυπούσαμε αλλονών 'συμφέροντα'.   8)

Αποσυνδεδεμένος Sven

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #697 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 15:39 »
ΜΠΟΥΡΔΕΣ2 ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ ΜΗΔΕΝ

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #698 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 15:41 »
μια μουφα η συνέντευξη....όπως αναμενόταν δηλαδή...
 μπράβο στα παιδιά που μαζευτήκανε απο έξω....δυνατή φωνή....
ρε παλιοκουράδα χρηστοβασίλη αφού δεν είναι κόσμος του ΠΑΣ οι 30 που φώναζαν σήμερα γιατί κρύφτηκες και δεν μπήκες στο γήπεδο απο την κεντρική είσοδο; Και στην τελική τόσους άφησες πλέον στο γήπεδο τους άλλους εσύ τους έκανες να σιχαθούν εσένα και το γήπεδο

Σαικοδουλε σε έπεισε; Τσιπουράκι εσύ εξω απο το γήπεδο....ξύδι εμείς..
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 02 Μάι 2015 15:46 από KASABIAN »
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #699 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 15:44 »
Τέλος η συνέντευξη;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!