Αποστολέας Θέμα: Αδειοδότηση 2015  (Αναγνώστηκε 217044 φορές)

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #725 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 21:39 »
Καλά ρε πλάκα μας κάνετε;30 άτομα για διαμαρτυρία;Και θέλετε να έχετε και συνδέσμους και δεν  ξέρω τι  άλλο;
Ποιος θα  σας λάβει σοβαρά υπόψιν;

επειδή είπε ο ήπιος 30 το δεσες κόμπο?

και καλά οι σύνδεσμοι τόσο έχουν τόσο δίνουν...εσύ που ήσουν???

ή ήταν θέμα μόνο των συνδέσμων?

εγώ δεν ανήκω σε κανέναν σύνδεσμο (για τους δικούς μου λόγους)...

αλλά ήμουν εκεί!!!

γιατί πλέον δεν ανέχομαι την κοροιδία και γιατί μου τα χει πρήξει και χρειάζομαι καροτσάκι να τα κουβαλάω...γκέγκε???
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος spyros_porsche

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 729
  • DjS
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #726 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 21:51 »
Καλά ρε πλάκα μας κάνετε;30 άτομα για διαμαρτυρία;Και θέλετε να έχετε και συνδέσμους και δεν  ξέρω τι  άλλο;
Ποιος θα  σας λάβει σοβαρά υπόψιν;

επειδή είπε ο ήπιος 30 το δεσες κόμπο?

και καλά οι σύνδεσμοι τόσο έχουν τόσο δίνουν...εσύ που ήσουν???

ή ήταν θέμα μόνο των συνδέσμων?

εγώ δεν ανήκω σε κανέναν σύνδεσμο (για τους δικούς μου λόγους)...

αλλά ήμουν εκεί!!!

γιατί πλέον δεν ανέχομαι την κοροιδία και γιατί μου τα χει πρήξει και χρειάζομαι καροτσάκι να τα κουβαλάω...γκέγκε???
Φιλαράκι εγω  δυστυχώς πολύ μακριά.Ρώτα κανα παλιό για μενα..Τέλος πάντων ξενέρωσα περίμενα ,πολύ κόσμο μετά απο ανακοινώσεις κλπ.
Μακάρι αύριο να γίνει αυτό που πρέπει.
υγ. Εγινε ερώτηση απο δημοσιογράφο αν θα ανοίξει το φάκελο;

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #727 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 22:02 »
Ότι άνοιξε άνοιξε...

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #728 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 22:16 »

Μόνος σοβαρός αντίπαλος της ΠΑΕ πλέον είναι το ΣΔΟΕ.

Δυστυχώς.
  Θα μας κανει ν αρχισουμε τς καταγγελιες ο καριολης....
  1600 εισιτηρια εκοψε με γαυρο :P :stop:
  Κοντονη αν περιμενς να πιασεις τους αλητες με το ηλεκτρονικο εισιτηριο ξεκινα απ αυτους που εξαφανιζουν 5.000 κοσμο οποτε τους συμφερει ;) ...μονο αοματος δε θα βλεπε ενα 5χιλιαρο κοσμο στις κερκιδες...
  και να θελαν να κανουν τα στραβα ματια για να τ δωσν αδεια τους εχει κανει ολους αοματους...εκει στο ΣΔΟΕ αληθεια εχν κανα μονοφθαλμο?
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #729 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 22:19 »
Μάγους στη μπάλα έχουμε δει χρόνια ολάκερα τώρα.

Αλλους σαν τον «Βig Μac» να καταπίνουν επιταγές κι άλλους σαν τον «Fat Bill» ολόκληρους φακέλους.

Καλή τ χώνεψη κι είθε η σκτπλημμύρα να μη φτάσει στο Πακιστάν και την πληρώσουν αθώοι σαν τ βγει η τάπα απ τον τάχα.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #730 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 22:22 »
Ο ΣΔΟΕ επεμβαίνει κατόπιν καταγγελίες νομίζω, όχι αυτεπάγγελτα...

Οπότε;;;
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος alcoholic

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #731 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 23:46 »
Κανείς από τους ξεφτιλισμένους δημοσιογράφους δεν ρώτησε ποιος είναι ο τρίτος παίκτης που πουλήθηκε, αν και σήμερα μάλλον δεν τους έκανε και μας τον επιστρέψανε γιατί έγινε γαργάρα το θέμα.

Ότι να ναι ερωτήσεις, 6 μύρια χρωστάει βραχυπρόθεσμα εκ των οποίων τα 4,5 στην εφορία σύμφωνα με τον ίδιο που έγινε μακροπρόθεσμο και ο Γυφτόπουλος τον ρώταγε πόσα είναι τα χρέη αντί να τον ρωτήσει που οφείλει το υπόλοιπο 1,5 βραχυπρόθεσμα και έφαγε άκυρο.

Ο ένας ρώταγε πόσο αγόρασε από τον Κούγια το πάλε ποτέ, ο άλλος να πει στον κόσμο τι συμβαίνει λες και δεν ξέρουμε ή έχει καμία σημασία και κανείς δεν ρώτησε τι σκοπεύει να κάνει με όλες τις στελεχάρες που τον πλαισιώνουν, πότε σκοπεύει να πάρει αυτό το κωλόχαρτο επιτέλους που το παίρνει και η κουτσή Μαρία ή έστω να πει ένα νούμερο να ξέρουμε πόσα θέλει.

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #732 στις: Σαβ 02 Μάι 2015 23:51 »
Καλά ρε πλάκα μας κάνετε;30 άτομα για διαμαρτυρία;Και θέλετε να έχετε και συνδέσμους και δεν  ξέρω τι  άλλο;
Ποιος θα  σας λάβει σοβαρά υπόψιν;

επειδή είπε ο ήπιος 30 το δεσες κόμπο?

και καλά οι σύνδεσμοι τόσο έχουν τόσο δίνουν...εσύ που ήσουν???

ΥΓ. ρωτήσαμε τον Πετράκη για τον τρίτο παίκτη και μας απάντησε πως δεν έχει πουληθεί άλλος εκτός των δύο που πάνε στον παοκ...

ή ήταν θέμα μόνο των συνδέσμων?

εγώ δεν ανήκω σε κανέναν σύνδεσμο (για τους δικούς μου λόγους)...

αλλά ήμουν εκεί!!!

γιατί πλέον δεν ανέχομαι την κοροιδία και γιατί μου τα χει πρήξει και χρειάζομαι καροτσάκι να τα κουβαλάω...γκέγκε???
Φιλαράκι εγω  δυστυχώς πολύ μακριά.Ρώτα κανα παλιό για μενα..Τέλος πάντων ξενέρωσα περίμενα ,πολύ κόσμο μετά απο ανακοινώσεις κλπ.
Μακάρι αύριο να γίνει αυτό που πρέπει.
υγ. Εγινε ερώτηση απο δημοσιογράφο αν θα ανοίξει το φάκελο;

οκ!
βασικά δε συνηθίζω να αντιπαρατίθεμαι με σύνταυρους...ιδιαίτερα εδώ μέσα...

αλλά έχω φτάσει τα όριά μου με το χοντρό...και πιτσιρικά δεν με λες κοντέυω τα 50...και πρέπει, υποτίθεται, να είμαι η φωνή της λογικής...

 ΥΓ. ρωτήσαμε τον κ Πετράκη για τον τριτο παίκτη...μας απάντησε πως δεν ε΄χει πουλξθεί άλλος εκτός από τους δύο που ξέρουμε στον παοκ...
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 02 Μάι 2015 23:54 από PAS Giannis »
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #733 στις: Κυρ 03 Μάι 2015 11:52 »
http://epirusgate.blogspot.gr/2015/05/blog-post_86.html

Συμφωνα με αυτο το χαρτί της ΕΠΟ, δεν παιρναμε αδεια για Ευρώπη, αν δεν ειχαμε μπει στην ρυθμιση πριν την 31/3.

Τωρα τι θα πει αδεια για Ελλάδα και αδεια για Ευρωπη, μονο η ΕΠΟ το καταλαβαίνει .

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #734 στις: Κυρ 03 Μάι 2015 12:07 »
Τον προκαλει ο Δημητριου περσι να δωσει τον φακελο στην δημοσιοτητα

Ο Χρηστοβασιλης κανει την παπια


Τον προκαλει η ΕΠΟ φετος να δωσει τον φακελο στην δημοσιοτητα

Ο Χρηστοβασιλης το παιζει αμερικανακι




Αμα δεν φοβονταν τιποτα ο ΧΒ και ειχε δικιο για τα αιτηματα του θα εδινε ακριβως την επομενη μερα στην δημοσιοτητα τον φακελο και θα τους ελεγε να ρε τα οικονομικα του ΠΑΣ ειναι ολα ρυθμισμενα,δεν χρωσταμε πουθενα και θα τους ξεγυμνωνε ολους και θα τους εκανε ρομπα στο πανελληνιο την ΕΠΟ,αλλα ειπαμε ειναι φανερο πως ειναι τοσο ελλατωματικος ο φακελος που δεν το συμφερει καν να τον ανοιξει

Τωρα να δωσει αυτο το χαρτι στην δημοσιοτητα ο ΧΒ το θεωρω γελοιο....Δηλαδη το τι θελει να εξηγησει????????Οτι ειναι αδικημενος...Ασε μας ρε μεγαλεεεεεεεε

Αμ το αλλο εχει παραπονο για την μη προσελευση του κοσμου......Δηλαδη ειναι να τρελενεσαι!!!!Βγαινει και απο πανω δηλαδη,ενταξει η υποκρισια εχει και τα ορια της ετσι



ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 03 Μάι 2015 12:10 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #735 στις: Κυρ 03 Μάι 2015 14:12 »
Απο χθες το βραδυ...

1. Σκαλα 2. Κομβος Κεναν Μεσαρε 3. Νομαρχια


Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #736 στις: Κυρ 03 Μάι 2015 14:25 »
θα υπάρξει καμια μάζωξη πριν το παιχνίδι; νομαρχία κλπ; με ρωτάνε πολλοί που έρχονται από εκτός Ιωαννίνων
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #737 στις: Κυρ 03 Μάι 2015 14:29 »
Γηπεδο κατευθειαν.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος pagouras83

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 947
    • Προφίλ
    • http://4.bp.blogspot.com/-1XCSOdv_LKg/UcNVHujz3sI/AAAAAAAAe-s/etdLVi6cSfk/s1600/pistepseto.net.gif
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #738 στις: Κυρ 03 Μάι 2015 14:58 »
Δεν πρόκειται ούτε μια στο εκατομμύριο να ανοίξει τον φάκελο, συνεπώς μόνο ηλίθιους  μπορεί να πείσει ή αυτούς που έχουν λαμβάνειν.
Ο άνθρωπος είναι η ταφόπλακα της ομάδας, καθώς θα την διαλύσει και σε επίπεδο αγωνιστικό(Του χρόνου θα φουνταρουμε).Και λέω "και σε αγωνιστικό" διότι σε δυναμική μας έχει ξεφτιλίσει κάνοντας μας  Ηλυσιακό, απομακρύνοντας τον κόσμο απο την ομάδα....
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - pagouras83

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #739 στις: Κυρ 03 Μάι 2015 22:03 »


Ο γέροντας Κίτσιος τον ξεπέρασε κι αυτόν...

"Δεν υπογράψαν αλλά είναι σα να υπογράψαν"

(τα credits σε όποιον σιάξει την ανάλογη φωτό)

Προφητειών το ανάγνωσμα...

Έγραφε ο Χαρίλαος *  το Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2012

Παράθεση
“αμανε κ ξερ  καενασ   πεδω περα μεσα
ο Χαρμπας  θα περασ κρικελα στ  μυτ
να τν σερτε στο κριθαροπαζαρο
κ κουτε Χαρμπας
δε θα χαστε

θα ναρθ μερα
απ θα νικαμε
κ θα νομιζμε πως χασαμαν


μη τσ αφηντε  το ελευτερο
θα μας  βουλιαξνε”

«Θα έρθει μέρα που θα νικάμε και θα νομίζουμε πως χάσαμε.»!!! %-|

Πράγματι… νικητές - χαμένοι και ρεζιλεμένοι στην 5/αδα.



* εργάζεται πυρετωδώς για την ανασυγκρότηση τη ΕΡΤ
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 03 Μάι 2015 22:24 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #741 στις: Δευ 04 Μάι 2015 08:26 »
Για δες http://www.contra.gr/Soccer/England/Championship/paraxena/eisvolh-filathlwn-kai-diakoph-sto-mplakmpoyl-xantersfilnt.3445178.html


Ρε συ mikkael τελειως ασχετο

Πως το λεγανε αυτον τον ηθοποιο που τον εχεις στο avatar και βασικα πως σου ηρθε να το βαλεις εδω μεσα? :P
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #742 στις: Δευ 04 Μάι 2015 10:23 »
Αν αφήνεις υπονοούμενα για την αδειοδότηση των άλλων ομάδων και κατά πόσο την δικαιούνται, δώσε εντολή να ανοίξει ο δικός σου φάκελλος.
Αυτό θα έχει σαν συνέπεια να ανοίξουν και οι φάκελλοι των υπόλοιπων ομάδων.

Έτσι θα δούμε λοιπόν πώς δόθηκαν οι άδειες στς αλλνούς και αν έχουν γίνει πουστιές εις βάρος μας, επειδή μας φοβήθκαν λέει (σκώσαμαν ανάστημα και τς χαλάσαμαν την πιάτσα)...


Άντε μπάρμπα-Γιώργο κάντο...αφού όπως λες έδωσες και ένα σκασμό λεφτά τη σεζόν που πέρασε.
Δεν σε συμφέρει να είσαι στη σκιά των λαμόγιων μια ζωή, ρε μπούφο... και όσο υπεκφεύγεις, τόσο δίνεις λαβές σε κατηγορίες και σχόλια.

Αν πάλι έχεις σκοπό να κάνεις τον ΠΑΣ, ΖωγραφοΗλυσιακό...ε τότες καλά θα κάνεις να φοβάσαι και τη σκιά σου.


Λάβε τα μέτρα και αποφάσισε... γκλάσνοστ και ιβρώπα ή ΗλυσιοΠΑΣ και χεσμένο παντελόνι;
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #743 στις: Δευ 04 Μάι 2015 10:38 »
Αν αφήνεις υπονοούμενα για την αδειοδότηση των άλλων ομάδων και κατά πόσο την δικαιούνται, δώσε εντολή να ανοίξει ο δικός σου φάκελλος.

Κάτσε ρε... από κεί όμως ο άλλος γράφει
Παράθεση
>>Συνέντευξη τύπου έδωσε ο πρόεδρος το Σάββατο το μεσημέρι, ανοίγοντας έτσι τον περιβόητο φάκελο.

>>Δόθηκαν όλα τα στοιχεία σε δημοσιογράφους και μη, από τον πρόεδρο. Όποιος θέλει να καταλάβει καταλαβαίνει τι έγινε

άρα τον άνοιξε τον φάκελο και εμείς δεν πήραμε πρέφα. "ΟΛΑ" μα "ΟΛΑ" τα στοιχεία του φακέλου δημοσιοποιήθηκαν. Τι δεν καταλαβαίνεις;  :joker:

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #744 στις: Δευ 04 Μάι 2015 10:57 »

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #745 στις: Δευ 04 Μάι 2015 10:57 »
http://www.sportsioannina.gr/index.php/rss/24320-cas
"Μόνο στο CAS όπου δεν θα έχει τύχη"

Παράθεση
Για το θέμα του ΠΑΣ Γιάννινα με την άδεια μίλησε στο Sport24.gr ο υπεύθυνος του τμήματος αδειοδότησης της ΕΠΟ, Γιώργος Δημητρίου, ο οποίος δήλωσε ότι οι δικές του εισηγήσεις προς τη δευτεροβάθμια επιτροπή (ΕΕΑ: Επιτροπή Εφέσεων Αδειοδότησης) ήταν αρνητικές προς όλες τις ομάδες. Θέλησε να καταστήσει σαφές τι αναφέρει ο κανονισμός.
Ότι δηλαδή η Επιτροπή Εφέσεων δεν πρέπει να δέχεται κανένα περαιτέρω έγγραφο σε σχέση με αυτά που δόθηκαν στο Πρωτοβάθμιο Όργανο Αδειοδότησης (ΠΟΑ) από τις ομάδες

"Η διαδικασία της έφεσης εξετάζει το κατά πόσο ήταν σωστή και δίκαιη η πρωτόδικη απόφαση. Δεν επανεξετάζει την υπόθεση. Ως πάγια τακτική μου δεν παρίσταμαι στη διαδικασία της έφεσης. Εγώ στέλνω την εισήγησή μου, που είναι ίδια με την πρωτόδικη απόφαση. Αφήνω από εκεί και πέρα τις επιτροπές να αποφασίσουν. Ο κανονισμός δεν δίνει περιθώρια επανεξέτασης, αλλά εξετάζει αν τη χρονική στιγμή που έγινε η πρωτόδικη λήφθηκε η σωστή απόφαση με βάση τα στοιχεία που υπήρχαν τότε.

Η περίπτωση μεταγενέστερων συμβάντων, δικαιολογητικών και ισχυρισμών δεν προβλέπεται. Οποιοσδήποτε κάνει κάτι τέτοιο δεκτό, δεν βαδίζει με γνώμονα τον κανονισμό. Πολλές φορές στο παρελθόν έχει γίνει αυτό. Δηλαδή έχουν δεχτεί περαιτέρω στοιχεία σε έφεση. Αυτό είναι 100% αντίθετο με τον κανονισμό.
Ο καθένας πράττει όπως νομίζει. Δεν μπορώ να κάτι εγώ για αυτό. Πολλές φορές ο κόσμος μπερδεύεται και λέει το περίφημο ''αυτοί πώς πήραν άδεια;'' και το συγχέει με το τι έχω κάνει εγώ. Αυτό είναι τελείως λάθος και παραπλανητικό".

Ο Γιώργος Δημητρίου απάντησε στους ισχυρισμούς του ΠΑΣ Γιάννινα, που αναφέρει ότι κακώς δεν του χορηγήθηκε άδεια.

''Εγώ απαντώ ότι με καλύπτει η ανακοίνωση της ΕΠΟ, με την οποία καλεί τον ΠΑΣ ανοίξει τον φάκελο. Αντιλαμβάνεστε ότι αν ίσχυε έστω 1/1000 αυτό που ισχυρίζεται ο ΠΑΣ, ότι δηλαδή αδικήθηκε, θα είχε ήδη δώσει την έγκρισή του για να ανοίξει ο φάκελος. Μέχρι τώρα δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο.
Και πέρυσι που τους καλέσαμε να πράξουν το ίδιο, επίσης αρνήθηκαν.
Τώρα, πώς κάποιος θεωρεί τον εαυτό του αδικημένο και την ίδια στιγμή δεν δίνει την έγκριση να ανοίξει ο φάκελος και να αποδειχτεί αυτό το οποίο λέει; Εμείς που είμαστε, αν θέλετε, οι παράνομοι, η κακιά ΕΠΟ, που της έχουν χρεώσει τα πάντα, δηλώνουμε πρόθυμοι να ανοίξουμε τον φάκελο.
Πιστεύετε ότι έχουμε κάτι να φοβηθούμε;".

''Εκ των ουκ άνευ ότι δεν έχει τύχη στο CAS ο ΠΑΣ Γιάννινα''

Ο κ. Δημητρίου υποστήριξε ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα μπορεί να προσφύγει μονάχα στο CAS, όπου ωστόσο υπάρχει δεδικασμένο και δεν υπάρχει περίπτωση να δικαιωθεί: ''Σε ποιες δικαστικές αίθουσες θα κυνηγήσει την υπόθεση ο ΠΑΣ; Θα ήμουν ευχαριστημένος αν την κυνηγούσε. Κρατήστε στα υπόψιν σας το εξής. Το μόνο προβλεπόμενο όργανο που μπορεί να προσφύγει είναι το CAS, της Λωζάνης. Το Τακτικό Διαιτητικό Δικαστήριο που άκουσα τις προάλλες δεν έχει καμία απολύτως δικαιοδοσία. Πριν από δύο χρόνια το CAS γνωμοδότησε επί προσφυγής του ΠΑΣ Γιάννινα και δημιουργήθηκε δεδικασμένο. Απορρίφθηκε. Κάθε απόφαση του CAS είναι νομολογία. Ότι θα έχει την ίδια τύχη ο ΠΑΣ στο CAS είναι εκ των ουκ άνευ. Αν το CAS γνωμοδοτήσει, σας το λέω υπεραπλουστευμένα, ότι κάτι πρέπει να έχει άσπρο χρώμα, αυτό συνεχίζει να ισχύει. Είναι υποχρεωμένοι όλοι να βαδίζουν με βάση την απόφαση αυτή του CAS".

"Για όλες τις περιπτώσεις είχα εισηγηθεί αρνητικά"
Ο υπεύθυνος του τμήματος αδειοδότησης της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας υπογράμμισε ότι και για τις πέντε ΠΑΕ είχε δώσει αρνητική εισήγηση:

"Δεν ξέρω αν προσκομίστηκε κάτι περαιτέρω στην επιτροπή εφέσεων, σας μιλάω ειλικρινά, Η επιτροπή των εφέσεων για τους δικούς της λόγους σε δεύτερο βαθμό αποφάσισε να χορηγήσει την άδεια. Εγώ από πλευράς μου σας αναφέρω ότι για όλες τις περιπτώσεις είχα εισηγηθεί αρνητικά και βάση κανονισμού δεν προβλέπεται η έφεση να επανεκδικάζει την υπόθεση. Ο καθένας εκτελεί το ρόλο του όπως αυτός νομίζει.

Εγώ έχω σκοπό να εκπληρώνω το ρόλο μου και τα καθήκοντά μου με βάση τον κανονισμό. Οι άλλοι ας κάνουν ό,τι θέλουν. Έχει το δικαίωμα η δευτεροβάθμια επιτροπή να πάρει άλλη απόφαση. Απλά το ερώτημα που τίθεται είναι αν το δικαίωμα αυτό εξασκήθηκε με βάση τον κανονισμό ή όχι. Εγώ μπορώ να γνωρίζω πώς λειτούργησε η επιτροπή εφέσεων, αλλά δεν είναι δουλειά μου. Ο ρόλος μου είναι καθαρά εισηγητικός. Το αν τα όργανα λειτουργούν σωστά και σύννομα είναι άλλων δουλειά, όχι δική μου".

Τα λέει ξεκάθαρα ο άνθρωπος, χρόνια τώρα και κάθε χρόνο κάνουμε σα να ανακαλύπτουμε τον τροχό.
Από τη στιγμή που στην κατάθεση του φακέλου, δεν έχεις όλα τα δικαιολογητικά, δε δικαιούσαι αδειοδότηση.
Τέλος.
Η έφεση αφορά μόνο κακοδικία.

Καλώς δεν πήραν άδεια ΠΑΣ, Πανθρακικός.
Κακώς πήραν άδεια, Λεβαδειακός, Βέροια, Πλατανιάς.

Τα άλλα είναι για τους άλλους.


Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #746 στις: Δευ 04 Μάι 2015 10:58 »
Αν αφήνεις υπονοούμενα για την αδειοδότηση των άλλων ομάδων και κατά πόσο την δικαιούνται, δώσε εντολή να ανοίξει ο δικός σου φάκελλος.

Κάτσε ρε... από κεί όμως ο άλλος γράφει
Παράθεση
>>Συνέντευξη τύπου έδωσε ο πρόεδρος το Σάββατο το μεσημέρι, ανοίγοντας έτσι τον περιβόητο φάκελο.

>>Δόθηκαν όλα τα στοιχεία σε δημοσιογράφους και μη, από τον πρόεδρο. Όποιος θέλει να καταλάβει καταλαβαίνει τι έγινε

άρα τον άνοιξε τον φάκελο και εμείς δεν πήραμε πρέφα. "ΟΛΑ" μα "ΟΛΑ" τα στοιχεία του φακέλου δημοσιοποιήθηκαν. Τι δεν καταλαβαίνεις;  :joker:


ωραίααααα.....

τους δημοσιογράφοι τους είδαμαν...μπήκανε μέσα...τους δόθηκαν

αλλά σε μας τους  "μη" που ήμασταν από ξω γιατί δεν κατέβηκε να μας τα δώσει???

μωρέ πρέφα δεν παίρνουμε τελικά...
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #747 στις: Δευ 04 Μάι 2015 11:00 »
Γιωργο,
Μηπως και αλλοι εχουν πρόβλημα και απλά ο κος Δημητριου κανει στραβά ματια?

πχ. Ενας ελεγε χτες για την ΑΕ ΠΑΟ που εχει 4 χρόνια αρνητικά κεφάλαια και επρεπε να της εχει αφαιρεθει η αδεια απο το υπουργειο ανάπτυξης?
¨ή Μπαοκ με απειρες  δικαστικές ανακοπές??

Δεν δινω δικιο αλλά.....

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #748 στις: Δευ 04 Μάι 2015 11:04 »
Αν αφήνεις υπονοούμενα για την αδειοδότηση των άλλων ομάδων και κατά πόσο την δικαιούνται, δώσε εντολή να ανοίξει ο δικός σου φάκελλος.
Αυτό θα έχει σαν συνέπεια να ανοίξουν και οι φάκελλοι των υπόλοιπων ομάδων.

Έτσι θα δούμε λοιπόν πώς δόθηκαν οι άδειες στς αλλνούς και αν έχουν γίνει πουστιές εις βάρος μας, επειδή μας φοβήθκαν λέει (σκώσαμαν ανάστημα και τς χαλάσαμαν την πιάτσα)...


Άντε μπάρμπα-Γιώργο κάντο...αφού όπως λες έδωσες και ένα σκασμό λεφτά τη σεζόν που πέρασε.
Δεν σε συμφέρει να είσαι στη σκιά των λαμόγιων μια ζωή, ρε μπούφο... και όσο υπεκφεύγεις, τόσο δίνεις λαβές σε κατηγορίες και σχόλια.

Παιδιά να ξεκαθαριστεί κάτι για να μην υπάρχουν παρερμηνείες.
Το οτι η ΕΠΟ προκαλεσε τον ηπιο να ανοιξει τον φακελο του, δεν σημαινει οτι ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΤΑΙ η Επο να κανει το ιδιο και με τους φακελους των υπολοιπων ομαδων.
Κοινως θα κάνει μια τρυπα στο νερο...Ακομη και αν ανοιξει τον φακελο θα φανει οτι ηταν εκπροθεσμος σε καποιες πληρωμες αλλα αυτο δε θα λεει και κατι γιατι δε θα μπορει να δει τι εχουν κανει οι αλλες ομαδες με τους δικους τους φακελους. Αυτη η μαμημενη ρητρα εμπιστευτικοτητας που την χρησιμοποιει κατα κορον η ΕΠΟ οποτε στριμχνεται εχει τιναξει τα παντα στον αερα... Μεσω της ρητρας καμια ομαδα δε μπορει να βρει το δικιο της ακομη και αν θεωρει οτι ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο καποια αλλη. Αυτο ειναι που φωναζει ο ηπιος (το καλυτερο αλλοθι για να καλυψει τα λαθη του) και αναφερει το παραδειγμα του ΟΦΗ που δε επαιρνε αδεια σε πρωτο βαθμο και στη εφεση του την εδιναν και τα αποτελεσματα τα ειδαμε.
Το γεγονος οτι καποιες ΠΑΕ που δε αδειοδοτηθηκαν σε πρωτο βαθμο και πηραν αδεια σε δευτερο και με το γεγονος οτι ο Δημητριου λεει συνεχεια οτι η αποφαση του σε πρωτο βαθμο ηταν ιδια και στο δευτερο, σημαινει οτι η επιτροπη εφεσεων δεχτηκε καποια επιπλεον χαρτια σε καποιες ομαδες και σε καποιες αλλες δεν τα δεχτηκε...Για αυτο ορυεται ο ηπιος, μιας και λεει οτι μεταξυ της πρωτης απορριψης και της εφεσης τακτοποιησε τα παντα...
Τωρα να λεει ψεματα και να υποκρινεται πατωντας στο γεγονος της εμπιστευτηκοτητας δε το ξερω...Ολα μπορει να τα περιμενεις...
Αλλα αν παρουμε καθαρα το γεγονος οτι σε καποιους αποδεχτηκαν συμπληρωματικα στοιχεια (για αυτο και πηραν αδεια) και σε καποιους οχι ...τοτε ναι υπαρχει σκανδαλο...Σκανδαλο ειναι επισης το γεγονος οτι τεως μελη της επιτροπης αυτης  ειναι κατηγορουμενοι για την εγκληματικη οργανωση...Το καλυτερο που θα μπορουσε να γινει ειναι να καταργηθει η επιτροπη αυτη με την προιστορια σκανδαλων που εχει στη πλατη της και να καταργηθει κ η ρητρα εμπιστευτικοτητας...Ολα στο φως και ολοι και αυτοι που πληρουν τα κριτηρια να παιζουν Σουπερκλικα....
Θεωρω οτι για αλλη μια φορα θα βρεθουμε στη μεση και δε θα εχουμε ξεκαθαρη εικονα.

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Αδειοδότηση 2015
« Απάντηση #749 στις: Δευ 04 Μάι 2015 11:07 »
Δε μπορώ να το ξέρω αυτό, φίλος.
Εγώ σχολιάζω τη συνέντευξη που έδωσε, με βάση αυτά που είπε, όχι αυτά που δεν είπε...

Απ'αυτά που είπε, είναι ξεκάθαρο τι παίζει.

Εμείς δεν είμαστε εντάξει επειδή ο Χριστοβασίλης δεν πίστευε ότι θα χρειαστεί άδεια φέτος (όπως πέρσι), προέκυψε Europa League, σφίξαν οι κώλοι να προλάβει να μαζέψει τα δικαιολογητικά, αλλά δεν πρόλαβε.
Τουλάχιστον, αν ισχύει αυτό το σενάριο, ξόφλησε μπόλικες υποχρεώσεις και επέστρεψε μέρος των εκατομμυρίων "που είχαν φύγει από τα ταμεία της ΠΑΕ τα τελευταία χρόνια"...

Όπως κι αν έχει, η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα 1966 δε δικαιούται άδεια.
Τι κάνει ο ΠΑΟ, ο ΠΑΟΚ, ο Κομπότης κλπ, δε με αφορά τόσο πολύ, από τη στιγμή που εγώ δεν είμαι εντάξει.
Τόσα χρόνια στη Super League, ο Χριστοβασίλης έπρεπε να έχει βρει τι να κάνει για να πάρει άδεια.
Δεν έχει βρει επειδή βολεύεται, όπως πέρσι.
Φέτος του 'κατσε ένα ποδοσφαιρικό θαύμα κι έμπλεξε...