Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014  (Αναγνώστηκε 15939 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Παράθεση
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ελαμπντελαουί Ο. 22 (Α) - Νορβηγία, Γκαζαριάν Γ. 26 (Ε) - Αρμενία, Αμπιντάλ Ε. 34 (Α) - Γαλλία, Παπάζογλου Θ.26 (Ε) - Ελλάδα, Αυλωνίτης Τ. 24 (Α) - Ελλάδα
ΠΑΟΚ - Γκολάσα Ε. 23 (Ε) - Ισραήλ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - Κούρος Α. 21 (Α) - Ελλάδα, Ένγκουεμ Α. 22 (Μ) - Καμερούν, Ράντμαν Β. 31 (Τ) - Κροατία, Τάτος Α. 25 (Μ) - Ελλάδα, Εσόνο Λ. 22 (Α) - Καμερούν
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Αμπέϊντ Β. (Μ) - Αλγερία
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Τσοκάνης Τ. (Μ) 23 - Ελλάδα, Παντελιάδης Θ. (Α) 27 - Ελλάδα, Θεοδωρόπουλος Κ. (Τ) 24 -  Ελλάδα, Κιτόκο Ρ. (Α) 26 - Κονγκό, Τόρμενα Ε. 28 (Μ) - Βραζιλία, Ρολέ Μ. 29 (Μ) - Αργεντινή), Φερνάντεθ Α. 28 (Μ) - Αργεντινή, Μάσα Π. 27 - Αργεντινή, Μπαντιμπαγκά Ζ. 23 (Ε) - Βέλγιο
ΟΦΗ - Πετρόπουλος Α. 28 (Ε) - Ελλάδα, Αρτόλα Ν. 31 (Α) - Ισπανία
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - Ζαφείρης Α. (Ε) - Ελλάδα
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Μοσχονάς Θ. 24 (Τ) - Ελλάδα, Γκόμεζ Γκαρσία Ρ. 30 (Μ) - Αργεντινή, Γεωργιάδης Ν. 31 (Α) - Έλλαδα
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ- Άλβες Α. 30 (Ε) - Βραζιλία, Κολοβούρης Α. 22 (Τ) - Ελλάδα, Ρουμπουλάκου Σ. 23 (Α) - Ελλάδα, Κόρμπος 29 (Μ) - Ελλάδα
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -  Τριανταφυλάκος Β. 23 (Ε) - Ελλάδα, Ντιγκινί Ν. 26 (Ε) - Γαλλία
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Ηλιάδης Α. 21 (Ε) - Ελλάδα, Σαπαλίδης Σ. 24 (Ε) - Ελλάδα
ΚΑΛΛΟΝΗ - Καμαρά Α.  37 (Ε) - Σενεγάλη, Πιπίνης Χ. 30 (Α) - Ελλάδα, Χουάνμα 23 (Ε) - Ισπανία, Δαύκος Κ. 26 (Τ) - Ελλάδα, Μίνγκας Χ. 30 (Ε) - Ελλάδα, Στεφάνοβιτς 28 (Μ) - Σερβία, Μπαρέρα 20 (Α) - Αργεντινή, Ναβάρο Χ. 26 (Μ) - Αργεντινή
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Χολέβας Χ. 22 (Α) - Ελλάδα, Αποστόλου Σ. 23 (Α) - Ελλάδα, Μασούρας Γ. 21 (Μ) - Ελλάδα
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ -  Ντεπλιάκ Ε. 22 (Α) - Ουκρανία
ΒΕΡΟΙΑ - Τζινάρ Τσάβι 27 (Τ) - Ισπανία, Εσπάρθα Χ.Α. 25 (Μ) - Ισπανία, Μπαρντέρα Β. Ν. 27 (Μ) - Ισπανία
SKODA ΞΑΝΘΗ - Λισγάρας Χ. 28 (Α) - Έλληνας, Λουσέρο Ο. 30 (Μ) - Αργεντινή
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Τσουκάνης Σ. 24 (Α) - Ελλάδα, Σκούρτης Β. 22 (Ε) - Ελλάδα, Νικλητσιώτης Γ. 23 (Μ) - Ελλάδα, Μαχλέλης Γ. (Α) 23 - Ελλάδα, Σταμπολζίεφ Ρ. 24 (Ε) - Ελλάδα, Τζιώρας Χ. (Ε) - Ελλάδα, Γυφτοκώστας Ν. 22, Παπουτσογιαννόπουλος Θ. 20, Καντούτση Α. (20), Καλλέργη Ε. 24, Καρασαλίδης Α. 23, Γεωργακόπουλος Γ. 21, Κυζιρίδης Γ. 24, Μουζακίτης Α. 20
ΚΕΡΚΥΡΑ - Ρόχας Α. 29 (Μ) - Ελλάδα, Σάντσεθ Μ. 27 (Μ) - Ισπανία, Χαβίτο Φ. 31 (Μ) - Ισπανία


Παράθεση
Η ΠΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗ ανακοινώνει με ιδιαίτερη χαρά και ικανοποίηση την έναρξη της συνεργασίας της με τον διεθνή Σενεγαλέζο επιθετικό Ανρί Καμαρά», αναφέρει η ανακοίνωση της νησιωτικής ομάδας, που παρουσιάζει και την πορεία του Καμαρά στα γήπεδα.

από Sentragoal.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 06 Ιούλ 2014 21:17 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #1 στις: Παρ 23 Μάι 2014 16:38 »
Παράθεση
ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ

Πήρε Ζαφείρη ο Εργοτέλης
 
Τη συμφωνία με τον Εργοτέλη για τον Αλέξανδρο Ζαφείρη επιβεβαίωσε ο τεχνικός του Ηροδότου, Θανάσης Κολιτσιδάκης.

«Ο Ζαφείρης θα πάει στον Εργοτέλη. Αυτό γνωρίζω εγώ μόλις ολοκληρωθεί η συμφωνία των δύο διοικήσεων» ήταν τα λόγια του έμπειρου τεχνικού.

Να θυμίσουμε πως ο νεαρός μεσεοπιθετικός είχε δοκιμαστεί στο φινάλε της σεζόν από τον Μαρίνο Ουζουνίδη, αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΕΒΓΑΛΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Ο ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ

Χολέβας, η πρώτη μεταγραφή του Πανιωνίου

Τη μετακόμιση του 22χρονου μπακ, Χρήστου Χολέβα στον Πανιώνιο ανακοίνωσε το απόγευμα της Πέμπτης (22/5) ο Κισσαμικός που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Κισσαμικού:

«Ο Π.Γ.Σ. Κισσαμικός είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι ο ποδοσφαιριστής Χρήστος Χολέβας θα συνεχίσει την καριέρα του στον Πανιώνιο. Τον ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά του και του ευχόμαστε καλή επιτυχία στη νέα του ομάδα. Αποτελεί τιμή για τον Σύλλογο μας το γεγονός ότι αποτέλεσε σκαλοπάτι για να κάνει ο Χρήστος το βήμα παραπάνω στην καριέρα του, όντας ο δεύτερος ποδοσφαιριστής που παίρνει μεταγραφή από τον Κισσαμικό σε ομάδα της Super League».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #2 στις: Παρ 23 Μάι 2014 16:39 »
Αυτός ο Χολέβας που πήρε ο Νιόνιος είναι το γνωστό Γιαννιώτοπουλο που είχε περάσει νομίζω και ένα φεγγάρι και από τον ΠΑΣ;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.083
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #3 στις: Παρ 23 Μάι 2014 18:32 »
όχι.
http://myplayer.gr/index.php?option=com_myplayer_players&view=player&player=1822

Αυτός που λες είναι στα Σερβιανά.Πριν στο Βελισσάριο.Ήταν στους μικρούς του ΠΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #4 στις: Τρι 27 Μάι 2014 11:57 »
Παράθεση
Ο ΜΠΑΚ ΤΗΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

Πήρε Αποστόλου ο Πανιώνιος

Τη μεταγραφή του νεαρού αμυντικού της Ζακύνθου, Σπύρου Αποστόλου στον Πανιώνιο ανακοίνωσε μέσω Facebook ο ατζέντης του παίκτη, Ισαάκ Κανακίδης.

Πρόκειται για 23χρονο δεξιό μπακ, ο οποίος ανήκε στη Ζάκυνθο και κατέγραψε 19 συμμετοχές στη Football League.

Τη μεταγραφή γνωστοποίησε ο μάνατζερ του νεαρού ποδοσφαιριστή, Ισαάκ Κανακίδη, ο οποίος έγραψε στο facebook: «Ο Σπύρος Αποστόλου στον Ιστορικό Πανιώνιο !!! Εύχομαι καλή και μεγάλη καριέρα Σπύρο γιατί το αξίζεις! Το βήμα της ομάδας της Ζακύνθου ήταν μόνο η αρχή τόσο για εσένα όσο και για τα άλλα παιδιά!

Αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω δημόσια την ομάδα της Ζακύνθου και όλο το νησί για την δυνατότητα που προσέφερε στα νέα παιδιά να κάνουν το άλμα στην καριέρα τους. Είμαι σίγουρος πως έπεται συνέχεια!».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #5 στις: Τετ 28 Μάι 2014 10:29 »
Παράθεση
Υπέγραψε ο Τζινάρ, ακολουθεί ο Εσπάρθα στη Βέροια

Ο Κίκε Ερνάντεθ ανέλαβε ρόλο τεχνικού διευθυντή στη Βέροια και οι εξελίξεις τρέχουν. Ηδη σήμερα (27/5) η ομάδα της Ημαθίας έκανε την πρώτη της μεταγραφή, αφού υπέγραψε συμβόλαιο διετούς διάρκειας ο 27χρονος Ισπανός τερματοφύλακας, Τσάβι Τζινάρ, ο οποίος αγωνιζόταν την τελευταία τριετία στην Ατλέτικο Μπαλεάρες (Γ' Εθνική).

Η επίσημη ανακοίνωση αναμένεται εντός της ημέρας από τους «κυανέρυθρους», οι οποίοι βρίσκονται μια ανάσα και από την απόκτηση του 26χρονου αριστερού χαφ – εξτρέμ Χοακίν Εσπάρθα, ο οποίος πέρυσι αγωνιζόταν στην Θαμόρα (3η κατηγορία Ισπανίας) και είναι γνωστός στο ελληνικό κοινό από το πέρασμά του από τον Παναθηναϊκό (8 ματς στο δεύτερο μισό της σεζόν 2012/13).

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΔΥΟ ΦΕΤΙΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΡΚΑΔΩΝ

Διπλό «μπαμ» του Αστέρα με Τσοκάνη και Παντελιάδη

Διπλό μεταγραφικό «χτύπημα» κατάφερε ο Αστέρας Τρίπολης. Οι Αρκάδες ανακοίνωσαν την απόκτηση για τρία χρόνια του Θανάση Παντελιάδη και του Τάσου Τσοκάνη, οι οποίοι την περασμένη αγωνιστική σεζόν αγωνίζονταν στον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο Παντελιάδης, ο οποίος μπορεί να αγωνιστεί με την ίδια ευχέρεια στις θέσεις του αριστερού μπακ και του στόπερ, θα φοράει το Νο3. Έχει αγωνιστεί στη Super League με Απόλλωνα και Πανσερραικό, ενώ παλιότερα έχει αγωνιστεί στη Βέροια, τον Πιερικό και τον Εθνικό Κατερίνης, έχοντας συνολικά 183 συμμετοχές στις εθνικές κατηγορίες σημειώνοντας 7 γκολ.

«Είμαι ευτυχισμένος που ήρθα στον Αστέρα, που είναι μία από τις μεγαλύτερες ομάδες στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Θέλω να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να πετύχει τους στόχους της η ομάδα, να κατακτήσουμε τίτλους και μέσα από τις επιτυχίες να αναδειχθώ και εγώ μαζί της» τόνισε ο Παντελιάδης.

Και συνέχισε: «Θέλω να ευχαριστήσω την προηγούμενη ομάδα μου, τον Απόλλωνα, που μου έδωσε την ευκαιρία να αγωνιστώ στη Σούπερ Λιγκ και να αναδειχθώ μέσα από αυτήν. Οι άνθρωποι του Αστέρα μου έδειξαν πόσο πολύ με ήθελαν και υπόσχομαι να δώσω τα πάντα για να δικαιώσω την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπο μου»

Όσο για τον Τσοκάνη, είναι κατά βάση αμυντικό χαφ, όμως μπορεί να καλύψει και την αριστερή πτέρυγα της μεσαίας γραμμής. Στον Αστέρα θα φοράει το Νο34, ενώ έχει αγωνιστεί στη Super League με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» και την Κέρκυρα, ενώ παλιότερα έχει αγωνιστεί στον Ηρακλή Ψαχνών με τον οποίο πανηγύρισε δύο συνεχόμενες ανόδους φτάνοντας από την Δ' Εθνική στη Β' Εθνική. Συνολικά μετράει 96 συμμετοχές στις εθνικές κατηγορίες σημειώνοντας 8 γκολ.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Αστέρα ο Τσοκάνης τόνισε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ανήκω πλέον στην οικογένεια του Αστέρα και θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της ομάδας για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπο μου.

Είχα προτάσεις και από άλλες ομάδες, ωστόσο ήρθα στον Αστέρα λόγω του τρόπου που με προσέγγισαν οι άνθρωποι της ομάδας. Θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να πετύχει η ομάδα τους στόχους της, αλλά και να δικαιώσω όσους πίστεψαν σε μένα.»

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #6 στις: Πεμ 29 Μάι 2014 14:38 »
Παράθεση
ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗ «ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ»!

Ανακοίνωσε τρεις παίκτες η Βέροια!

Μπαράζ ανακοινώσεων από τη Βέροια...

Η ομάδα της Ημαθίας αφού ανακοίνωσε τεχνικό διευθυντή (Κίκε Ερνάντεθ) και προπονητή (Χοσέ Κάρλος Γκρανέρο), ανακοίνωσε την απόκτηση τριών ποδοσφαιριστών. Πρόκειται για τρεις Ισπανούς, που προφανώς αποτέλεσαν εισήγηση των Γκρανέρο και Ερνάντεθ με τους δυο εξ αυτών να υπογράφουν διετή συμβόλαια και τον έναν μονοετές.

Αναλυτικά οι ανακοινώσεις:

«Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του 25χρονου ποδοσφαιριστή Jokin Arcaya Esparza για 2 χρόνια»

«Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του 27χρονου τερματοφύλακα Xavier Ginard Torres για 2 χρόνια».

«Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του 27χρονου ποδοσφαιριστή David Vazquez Bardera για ένα χρόνο».

Ο πρώτος, ο Εσπάρθα, είναι παλιός μας γνώριμος, καθώς έχει περάσει από τον Παναθηναϊκό το 2013 και αγωνίζεται στον χώρο του κέντρου.

Ο δεύτερος, είναι ο τερματοφύλακας Τζινάρ κι έπαιζε μέχρι πρότινος στην Ατλέτικο Μπαλεάρες.

Ο τρίτος είναι ο Μαδριλένος, Νταβίντ Βάσκεθ Μπαρντέρα, που ξεκίνησε την καριέρα του στις ακαδημίες της Ρεάλ Μαδρίτης κι έπαιξε μέχρι τη δεύτερη ομάδα. Τελευταίος σταθμός στην καριέρα του 28χρονου μέσου ήταν η Μελίγια.

από Sentrgoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #7 στις: Παρ 30 Μάι 2014 00:22 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΡΙΩΝ ΕΤΩΝ

Κούρος και με τη «βούλα» στον Ατρόμητο (pics)

Η μεταγραφή του είχε κλείσει από τον περασμένο Ιανουάριο. Σήμερα (29/5) απλά ανακοινώθηκε και τυπικά. Ο Ατρόμητος απέκτησε τον 21χρονο Αλέξανδρο Κούρο, ο οποίος φέτος πραγματοποίησε εξαιρετική σεζόν με τη φανέλα του Πανιωνίου.

Τα τελευταία δύο χρόνια ο Κούρος φόρεσε τα «κυανέρθρα» και με δεδομένο ότι έμενε ελεύθερος τον προσεχή Ιούνιο, αποτέλεσε από τα τέλη του 2013 μεταγραφικό στόχο αρκετών ομάδων. Όμως ο Ατρόμητος είναι εκείνος που κατάφερε ν' αποσπάσει την υπογραφή του σε συμβόλαιο τριετούς διάρκειας.

Ο ίδιος μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε: «Ήρθα σε μια ομάδα με εντελώς διαφορετικούς στόχους από την προηγούμενη και είμαι πολύ χαρούμενος για το νέο βήμα που κάνω στην καριέρα μου. Θα προσπαθήσω με όλες τις δυνάμεις μου για να βοηθήσω τον Ατρόμητο και να δικαιώσω όσους πίστεψαν σε εμένα.

Ο Ατρόμητος έχει τις υποδομές για να συνεχίσει την πορεία των τελευταίων χρόνων, να παίζει κάθε χρόνο στην Ευρώπη, να διακρίνεται στην Ευρώπη. Έχει όλα τα φόντα πιστεύω για να γίνει μια μεγάλη και σταθερή δύναμη στην Ελλάδα.

Μέσα από τις ευκαιρίες που θα μου δοθούν θα προσπαθήσω να τις «αρπάξω από τα μαλλιά» για να διακριθώ εγώ αλλά και η ομάδα μου. Οι φίλαθλοι μας να ξέρουν ότι θα δώσω τα πάντα για τον Ατρόμητο»

Η ανακοίνωση του Ατρομήτου

«Αλέξανδρε καλώς όρισες! Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Αλέξανδρο Κούρο.

Η διαρκής εξέλιξη, τα αδιαμφισβήτητα προσόντα, το νεαρό της ηλικίας και η ποιότητα χαρακτήρα αποτέλεσαν τα συνδυαστικά στοιχεία για την ένταξη του ποδοσφαιριστή, που αποτελούσε μετεγγραφικό στόχο και άλλων ΠΑΕ της Super League, στην «οικογένεια» του Ατρόμητου.

Ο Αλέξανδρος Κούρος βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τριών ετών παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου» αναγράφεται στην ανακοίνωση του «αστεριού» για τον Κούρο.

Κάποια στοιχεία για τον παίκτη

O Αλέξανδρος Κούρος γεννήθηκε στις 22 Αυγούστου 1993 και έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα από τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού. Στη συνέχεια μεταπήδησε στα Αστέρια Δραπετσώνας (Β' κατηγορία Πειραιά) και μεταγράφηκε στην ΠΑΕ Πανιώνιος πετυχαίνονται διακρίσεις σε ατομικό και συλλογικό επίπεδο.

Την σεζόν 2012-13 πραγματοποίησε 23 συμμετοχές και την σεζόν 2013 -14 πραγματοποίησε 31 συμμετοχές.

Στον Ατρόμητο θ' αγωνίζεται με αριθμό φανέλας το νούμερο «3».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #8 στις: Σαβ 31 Μάι 2014 19:14 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ Ο ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ

Στον Παναιτωλικό o... γκολτζής Αντρέ Άλβες

Στο Αγρίνιο βρίσκεται από αργά χθες βράδυ ο 30χρονος Βραζιλιάνος Αντρέ Άλβες, ο οποίος είναι η πρώτη μεταγραφή του Παναιτωλικού.

«Ο ποδοσφαιριστής Αντρέ Άλβες συμφώνησε σήμερα και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας ενός χρόνου με τον Παναιτωλικό», ανακοίνωσε σχετικά η ΠΑΕ.

Ο Άλβες, του οποίου το βιογραφικό μαρτυρά πως έχει καλή σχέση με τα δίχτυα, τόσο στη Βιντεότον (55 γκολ) όσο και στην Ομόνοια (20 γκολ), αναμένεται να είναι μία από τις τέσσερις κινήσεις που θα γίνουν για την ενίσχυση της μεσοεπιθετικής γραμμής των «καναρινιών».

Από εκεί και πέρα, ο 30χρονος Χρήστος Καρυπίδης είναι ένας από τους ποδοσφαιριστές που έχουν προταθεί, όπως και ο Θανάσης Μουλόπουλος.

από Sentragoal.gr

   

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #9 στις: Τετ 04 Ιούν 2014 00:46 »
Παράθεση
ΟΙ ΑΡΚΑΔΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΟΥ

Θεοδωρόπουλος τριετίας στον Αστέρα Τρίπολης

Την απόκτηση του 24χρονου τερματοφύλακα , Κώστα Θεοδωρόπουλου, ο οποίος φέτος μέτρησε 35 συμμετοχές με τη φανέλα του ΑΟ Χανίων στη Football League, ανακοίνωσε ο Αστέρας Τρίπολης.

Οι Αρκάδες υπέγραψαν τριετές συμβόλαιο με τον ύψους 1,92 μ. γκολκίπερ, τον οποίο είχαν εδώ και καιρό στο… στόχαστρό τους.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Αστέρα Τρίπολης:

«Ο Αστέρας Τρίπολης απέκτησε για τα επόμενα τρία χρόνια τον τερματοφύλακα Κώστα Θεοδωρόπουλο, που αποτελεί το τρίτο μεταγραφικό απόκτημα του Αστέρα στη φετινή περίοδο (σ.σ. είχαν προηγηθεί οι Τσοκάνης, Παντελιάδης).

Ο Θεοδωρόπουλος γεννήθηκε στις 27 Μαρτίου 1990, έχει ύψος 1.92, ζυγίζει 85 κιλά και θεωρείται ως ένας από τους ανερχόμενους τερματοφύλακες με πολύ καλές παρουσίες στο πρωτάθλημα της Football League, ενώ παλιότερα είχε υπερασπιστεί και τρεις φορές την εστία της εθνικής νέων.

Ο Θεοδωρόπουλος μετράει 84 συμμετοχές στις εθνικές κατηγορίες έχοντας αγωνιστεί στον Ιωνικό Νίκαιας, τα Χανιά (με τα οποία πανηγύρισε και μία άνοδο από τη Γ' Εθνική στη Β'), τη Δόξα Δράμας, τον Οικονόμο Τσαριτσάνης και τον Τοξότη Λάρισας

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Αστέρα ο Θεοδωρόπουλος τόνισε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ανήκω πλέον σε μία από τις μεγαλύτερες ομάδες του ελληνικού ποδοσφαίρου, όπως είναι ο Αστέρας και θέλω να ευχαριστήσω όσους πίστεψαν στην αξία μου. Θέλω να τους υποσχεθώ πώς με την πολύ σκληρή και καθημερινή δουλειά θα προσπαθήσω να τους ανταποδώσω για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπο μου.

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω και την προηγούμενη ομάδα μου, τα Χανιά, που μου έδωσαν την ευκαιρία να αναδειχθώ. Κλείνοντας θα ήθελα να υποσχεθώ και στον κόσμο της ομάδας, πώς θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να πετύχει η ομάδα τους στόχους της»

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #10 στις: Παρ 06 Ιούν 2014 08:55 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΤΡΙΕΤΕΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Ανακοίνωσε τον Ενγκουέμ ο Ατρόμητος!
 
Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοίνωσε την απόκτηση του Αλμπέρτο Ενγκουέμ, ο οποίος υπέγραψε τριετές συμβόλαιο με τους Περιστεριώτες και κατόπιν έκανε τις πρώτες του δηλώσεις ντυμένος στα κυανόλευκα.

Αναλυτικά:

«Η ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώνει ότι ο Αλμπέρτο Ενγκουέμ (Alberto Nguem) είναι από σήμερα μέλος της ομάδας μας.

Ο ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται στη θέση του μεσοαμυντικού βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τριών ετών παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Ο Ατρόμητος τον παρακολούθησε καθ' όλη τη διάρκεια της σεζόν και το πράσινο φως για την απόκτηση του δόθηκε από τον τεχνικό Γιώργο Παράσχο έπειτα από τις προπονήσεις που έκανε ο Ενγκουέμ με την ομάδα μας μόλις ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Ο Αλμπέρτο Ενγκουέμ (γεννήθηκε στις 3 Αυγούστου 1992) έχει τα διαπιστευτήρια για να προσφέρει άμεσα λύσεις και να ενισχύσει σημαντικά τον Ατρόμητο στη νέα περίοδο.

Εχέγγυο της ποδοσφαιρικής του παιδείας πείναι τα τρία έτη που αγωνίστηκε στην Ισπανία με τα χρώματα της Σαν Ροκέ (Σεγκούντα Ντιβιζιόν Β). Ωστόσο η ομάδα που πρώτη τον ανακάλυψε μέσα από τις συμμετοχές του με τις εθνικές ομάδες Κ17 και Κ19 του Καμερούν και του έδωσε την ευκαιρία να ξεκινήσει σε ηλικία 17 ετών την ευρωπαϊκή του καριέρα ήταν η αγγλική Τσάρλτον.

Τα δύο τελευταία χρόνια ήρθε στην Ελλάδα και αγωνίστηκε σε Φωκικό ( 33 σε Β' Εθνική) και Κισσαμικό (35 σε Γ' Εθνική) πραγματοποιώντας σπουδαίες εμφανίσεις που προκάλεσαν το ενδιαφέρον αρκετών ομάδων της μεγάλης κατηγορίας.

Αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου ο Καμερουνέζος ποδοσφαιριστής δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής:« Είμαι πολύ χαρούμενος και νιώθω μεγάλη τιμή που με επέλεξε μια μεγάλη ομάδα όπως ο Ατρόμητος. Θέλω να εκμεταλλευτώ την τεράστια ευκαιρία για να αγωνιστώ σε τόσο υψηλό επίπεδο κι έχω εμπιστοσύνη στις ικανότητες του.

Ευχαριστώ πολύ τους ανθρώπους του Ατρόμητου που πίστεψαν σε εμένα και με έφεραν εδώ. Θα προσπαθήσω με όλες τις δυνάμεις μου για να τους δικαιώσω. Η μεταγραφή του στον Ατρόμητο μοιάζει με όνειρο και είναι ένα πολύ μεγάλο βήμα στην καριέρα μου».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #11 στις: Τρι 10 Ιούν 2014 00:07 »
Όταν αλλάξουν οι πίνακες, ας μπουν κι οι αποδεσμεύσεις - λήξεις συμβολαίων.
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #12 στις: Πεμ 19 Ιούν 2014 20:24 »
Παράθεση
ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΝΑΔΑ

Κιτόκο και επίσημα στον Αστέρα

Η Γρανάδα ανακοίνωσε τον δανεισμό του Ρίτσι Κιτόκο στον Αστέρα Τρίπολης, με τον 26χρονο αμυντικό να φορά τη φανέλα των «αρκάδων» για τουλάχιστον έναν χρόνο.


Ο Κιτόκο ανήκει μεν στη Γρανάδα, ωστόσο και την περσινή χρονιά αγωνίστηκε δανεικός στην Ρεάλ Χαέν, ομάδα Γ΄ κατηγορίας της Ισπανίας, με την φανέλα της οποία έπαιξε σε 36 παιχνίδια.

Η Γρανάδα αποφάσισε πως ο παίκτης δεν «χωράει» στο ρόστερ της επόμενης περιόδου και έτσι επέλεξε να τον στείλει δανεικό στον Αστέρα Τρίπολης. Η ανακοίνωση έγινε μέσω του προσωπικού της λογαριασμού στο Twitter.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ

Ράντμαν is back στον Ατρόμητο

Ύστερα από έναν χρόνο απουσίας ο Βέλιμιρ Ράντμαν επέστρεψε στον Ατρόμητο.

Η «κυανόλευκη» ΠΑΕ ανακοίνωσε την υπογραφή μονοετούς συμβολαίου με τον Κροάτη τερματοφύλακα, ο οποίος αγωνίστηκε με επιτυχία στο «αστέρι» τη διετία 2011-13.

Πέρυσι είχε φύγει από τον Ατρόμητο, καθώς ήταν πολύ κοντά σε συμφωνία με την κυπριακή Ανόρθωση. Υπόθεση, η οποία, όμως, «χάλασε» την τελευταία στιγμή με αποτέλεσμα ο Ράντμαν να μείνει χωρίς ομάδα για έναν χρόνο, αφού δεν προχώρησε (κατόπιν επιθυμίας του ίδιου) η σχεδόν κλεισμένη μεταγραφή του στον Εθνικό Γαζώρου, τον Ιανουάριο του 2014.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ατρόμητος:

«Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την επίτευξη συμφωνίας με τον Βέλιμιρ Ράντμαν (Velimir Radman).

Μετά από μια μικρή παρένθεση ενός έτους ο Κροάτης τερματοφύλακας επιστρέφει στην ομάδα μας και μαζί με τους Λουίτζι Τσέναμο, Βασίλη Μπάρκα θα συνθέσει την τριάδα των γκολκίπερ για την περίοδο 2014-15.

Κράμα ταπεινότητας και εργατικότητας ο Βέλιμιρ Ράντμαν αγωνίστηκε στον Ατρόμητο τη διετία 2011-13 αποτελώντας παράδειγμα επαγγελματία και υπερασπίστηκε 23 φορές την εστία μας στο πρωτάθλημα που μεταφράζεται σε 2134 λεπτά συμμετοχής.

Την περσινή περίοδο είχε δεχθεί αρκετές προτάσεις αλλά δεν τον ικανοποίησαν και προτίμησε να κάνει προπονήσεις με την Pomorac Kostrena για να διατηρηθεί σε καλή κατάσταση.

Σήμερα απέστειλε υπογεγραμμένο στα γραφεία της ΠΑΕ Ατρόμητος το νέο του συμβόλαιο το οποίο έχει ισχύ για ένα έτος και στις 28 Ιουνίου θα έρθει στην Ελλάδα για μόνιμη εγκατάσταση.

Αμέσως μετά την οριστικοποίηση της επιστροφής του στον Ατρόμητο ο Βέλιμιρ Ράντμαν δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής:« Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που επέστρεψα στον Ατρόμητο για να συνεχίσω από εκεί που σταμάτησα. Έχω περάσει δύο υπέροχα χρόνια στην ομάδα, με συμμετοχή σε τελικό κυπέλλου Ελλάδας και έξοδο στο Europa League και είναι πολύ σημαντικό που θα αγωνιστούμε πάλι σε ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Δεν θα συναντήσω κανένα πρόβλημα προσαρμογής γιατί ξέρω που έρχομαι και τις συνθήκες εργασίας που θα αντιμετωπίσω. Όλα θα είναι οικεία για εμένα.

Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο κύριο Σπανό, τον προπονητή κύριο Παράσχο και τον τεχνικό διευθυντή κύριο Αγγελόπουλο για τη ευκαιρία που μου δίνουν να παίξω ξανά στον Ατρόμητο και θα κάνω τα πάντα για να τους δικαιώσω. Επίσης χαίρομαι ιδιαίτερα που θα ζήσω πάλι αυτή την όμορφη ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλαθλοι μας σε κάθε παιχνίδι μέσα στο Περιστέρι».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ

Ανακοίνωσε Πιπίνη η Καλλονή
 
Μετά από ένα εξάμηνο στην Κύπρο και τον ΑΠΟΕΛ (14 συμμετοχές 1 γκολ) ο Χρήστος Πιπίνης επιστρέφει στη Superleague. Ο 30χρονος αριστερός μπακ, που από το καλοκαίρι του 2010 έως τον Ιανουάριο του 2014 αγωνιζίοταν στον Αστέρα Τρίπολης, υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους στην Καλλονή.


Μάλιστα η απόκτησή του ανακοινώθηκε από τους Λέσβιους:

«Η ΠΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗ ήρθε σε συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Χρήστο Πιπίνη για τον επόμενο χρόνο.

Ο Χρήστος Πιπίνης γεννήθηκε στην Αθήνα την 1η Νοεμβρίου του 1984 και αγωνίζεται στο αριστερό άκρο της άμυνας. Tην περσινή σεζόν αγωνιζόταν στο κυπριακό πρωτάθλημα με την ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Στη φωτογραφία ο Υάκινθος Μιχαλάκης, γιος του προέδρου μας Νίκου Μιχαλάκη, καλωσορίζει τον ποδοσφαιριστή Χρήστο Πιπίνη στην ομάδα μας στα γραφεία της ΠΑΕ».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΤΟΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Πήρε και τον Χουάνμα η Καλλονή
 
Μπαράζ ανακοινώσεων σήμερα (19/6) για την Καλλονή, η οποία μετά την απόκτηση των Χρήστου Πιπίνη (αριστερός μπακ), Κώστα Δαύκου (τερματοφύλακας), Χρήστου Μίνγκα (μεσοεπιθετικός) γνωστοποίησε επισήμως και τη συμφωνία και με τον Χουάν Μανουέλ Ντελγκάδο Γιόρια ή αλλιώς Χουάνμα.


Τον 24χρονο Ισπανό επιθετικό, ο οποίος πέρυσι αγωνίστηκε στον Αστέρα Τρίπολης μετρώντας 36 συμμετοχές (σε όλες τις διοργανώσεις) και πέντε γκολ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗ ήρθε σε συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Juan Manuel Delgado Lloria (Χουάν Μανουέλ Ντελγκάδο Γιόρια) για την νέα ποδοσφαιρική σεζόν 2014-2015.

Ο Ισπανός στράικερ γεννήθηκε στην Βαλένθια στις 17 Νοεμβρίου του 1990. Ο δεξιοπόδαρος υψηλόσωμος επιθετικός γνωστός και ως Juanma αγωνίστηκε την περσινή περίοδο στον Αστέρα Τρίπολης με τη φανέλα του οποίου πέτυχε 5 γκολ σε 30 συμμετοχές στη Superleague.

Τον καλωσορίζουμε στην ποδοσφαιρική οικογένεια της Καλλονής και του ευχόμαστε καλή επιτυχία».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΠΑΚ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ

«Ερυθρόλευκος» ο Ελαμπντελαουί!

Την απόκτηση του Ομάρ Ελαμπντελαουί ανακοίνωσε η ΠΑΕ Ολυμπιακός, περίπου στις 2:30 το μεσημέρι της Τετάρτης (18/6). Πρόκειται για 22χρονο διεθνή Νορβηγό (μαροκινής καταγωγής), που αγωνίζεται στο δεξιό άκρο της άμυνας.


«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Ομάρ Ελαμπντελαουί», αναφέρει η λιτή ανακοίνωση των ερυθρόλευκων.

Βιογραφικό

Ο 22χρονος δεξιός αμυντικός γεννήθηκε στις 5 Δεκεμβρίου του 1991 στο Όσλο της Νορβηγίας, αν και είναι μαροκινής καταγωγής. Ξεκίνησε την καριέρα του από τη νορβηγική Skeid και με τις επιδόσεις του τράβηξε τα βλέμματα, με αποτέλεσμα η Manchester City να κινηθεί για την απόκτησή του και να τον εντάξει στο δυναμικό της σε ηλικία μόλις 16 ετών.

Οι εμφανίσεις του με τις μικρές ομάδες του συλλόγου τον έφεραν τη σεζόν 2010-11 στην πρώτη ομάδα, ενώ στα τέλη Μαρτίου του 2011 παραχωρήθηκε δανεικός στην Strømsgodset, με τη φανέλα της οποίας αγωνίστηκε σε 12 αναμετρήσεις, πετυχαίνοντας και ένα γκολ.

Στη συνέχεια, υπέγραψε διετές συμβόλαιο με τη City και δόθηκε δανεικός στη Feyenoord, όπου έμεινε για το μισό της σεζόν, πριν πάει στην Eintracht Braunschweig. Αμέσως κέρδισε θέση βασικού και συνέβαλε τα μέγιστα στην άνοδο της ομάδας στην πρώτη κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα ο σύλλογος να προχωρήσει στην απόκτησή του. Έκανε ντεμπούτο στη Bundesliga κόντρα στη Werder Bremen.

Ο Ελαμπντελαουί έχει αγωνιστεί με τη φανέλα της Νορβηγίας σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες (είναι πλέον κομμάτι της πρώτης ομάδας της χώρας του) και κάνει ένα μεγάλο βήμα στην καριέρα του, φορώντας τα ερυθρόλευκα!

από Sentragoal.gr


Παράθεση
ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ανακοινώθηκε ο Γκαζαριάν

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοίνωσε κι επίσημα την απόκτηση του Γκεβόργκ Γκαζαριάν. Ο Αρμένιος ποδοσφαιριστής βρέθηκε την Πέμπτη στα γραφεία της ομάδας στην Πλατεία Αλεξάνδρας και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τους πρωταθλητές Ελλάδας.

«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του Αρμένιου ποδοσφαιριστή Γκεβόργκ Γκαζαριάν» αναφέρει η λιτή ανακοίνωση των «ερυθρόλευκων» στην οποία δεν γίνεται λόγος για την χρονική διάρκεια, αλλά οι πληροφορίες κάνουν λόγο για τριετές συμβόλαιο.

Ο 26χρονος διεθνής άσος της Αρμενίας βρίσκεται από χθες το μεσημέρι στην Αθήνα συνοδευόμενος από τον μάνατζέρ του Μίνο Ραϊόλα και έχει συμφωνήσει σε όλα με τον Ολυμπιακό για να συνεχίσει στην Ελλάδα την καριέρα του κάνοντας το μεγάλο βήμα που ήθελε μετά την πορεία που είχε σε Ουκρανία και Καζακστάν.

Ο Γκαζαριάν θα αποτελέσει για τον Ολυμπιακό μια επιπλέον λύση μεσοεπιθετικά είτε στα άκρα (κυρίως αριστερά) είτε ως περιφερειακός επιθετικός έχοντας στα... πόδια του την ευκαιρία να κερδίσει πολλά απο την παρουσία του στους Πειραιώτες.

Πλέον οι «ερυθρόλευκοι» στρέφουν την προσοχή τους στον βασικό τους στόχο για τα άκρα που είναι ο Ντιέγκο Καπέλ.

«Να φανώ αντάξιος των προσδοκιών»

Τις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης της ομάδας πλέον έκανε ο Γκεβόργκ Γκαζαριάν στην κάμερα του OlympiacosTV.

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Θρύλου μίλησε για τους στόχους του με τη νέα του ομάδα, ενώ δεσμεύτηκε να δώσει τον καλύτερό του εαυτό για να ικανοποιήσει τις προσδοκίες του συλλόγου και των μοναδικών οπαδών του.

«Είμαι πολύ περήφανος που θα παίξω στον Ολυμπιακό και χαρούμενος που θα ανήκω πλέον σε αυτή την ομάδα. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό προκειμένου να ανταποκριθώ στις προσδοκίες των οπαδών, της ομάδας και των παικτών», δήλωσε αρχικά ο 26χρονος Αρμένιος.

Όσον αφορά τους στόχους της ομάδας, αλλά και τους δικούς του για τη νέα σεζόν, τόνισε:

«Στόχος μου για την ομάδα είναι να πάρει το πρωτάθλημα, το Κύπελλο και να κάνει μία καλή πορεία στο Champions League κι εγώ θα κάνω τα πάντα για να φανώ αντάξιος των προσδοκιών του συλλόγου. Δεν θα σκεφτώ μόνο τον εαυτό μου, αλλά και πώς να κάνω το καλύτερο για την ομάδα».

Ενόψει της συμμετοχής της ομάδας μας στο International Champions Cup το καλοκαίρι, ο Γκαζαριάν δεν κρύβει τον ενθουσιασμό του:

«Νιώθω υπέροχα σκεπτόμενος αυτές τις αναμετρήσεις κόντρα σε Μίλαν, Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι. Ξέρω ότι πάντα πρώτος στόχος του Ολυμπιακού είναι η νίκη, ανεξάρτητα από το ποιες ομάδες αντιμετωπίζει. Ο μοναδικός στόχος είναι να παίξει καλό ποδόσφαιρο και να δώσει τον καλύτερό του εαυτό».

Τέλος, το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδα μας δεν παρέλειψε να στείλει και το δικό του μήνυμα στους οπαδούς μας:

«Ξέρω ότι ο Ολυμπιακός έχει τους καλύτερους οπαδούς στον κόσμο και θα κάνω τα πάντα, πρώτα απ` όλα μαθαίνοντας τη γλώσσα για να είμαι σε επικοινωνία με τους φιλάθλους, να συζητάω μαζί τους και θα κάνω ό,τι μπορώ για να ανταποκριθώ στις προσδοκίες τους».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

Ανακοίνωσε Μοσχονά ο Λεβαδειακός

Στα γραφεία της ΠΑΕ βρέθηκε σήμερα ο ποδοσφαιριστής Θεόδωρος Μοσχονάς και συμφώνησε να συνεχίσει την καριέρα του στον Λεβαδειακό.

Ο γεννημένος στις 3/12/1990 τερματοφύλακας θα φορά τη φανέλα των Βοιωτών για τα επόμενα τρία χρόνια, ενώ η τελευταία ομάδα στην οποία αγωνίστηκε ήταν ο Φωστήρας.

Υπενθυμίζουμε ότι νωρίτερα μέσα στη μέρα ο Λεβαδειακός είχε ανακοινώσει το «διαζύγιο» με τον Γιώργο Λαμπρόπουλο.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
Η ανακοίνωση:

 "Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση των ποδοσφαιριστών Σκούρτη Βασίλη (27 Φεβρουαρίου 1992), Νικλητσιώτη Γιώργου (23 Μαρτίου 1991), Μαχλελή Γιώργου (10 Μαΐου 1991), και ο Σταμπολζίεφ Ρόμπερτ-Αλέξανδρου (26 Οκτωβρίου 1990 - ελληνική υπηκοότητα), οι οποίοι υπέγραψαν συμβόλαια συνεργασίας για 3 χρόνια."

http://www.goalpost.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=32052:anakoinose-kare-mikron-i-niki-volou&Itemid=1317

Παράθεση
Ο Στέλιος Τσουκάνης θα βρίσκεται στο ρόστερ της Νίκης Βόλου και τη νέα αγωνιστική περίοδο στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, αφού ο νεαρός αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας τριών ετών με τους κυανόλευκους. Ο 24χρονος αριστεροπόδαρος αμυντικός εντάχθηκε στο ρόστερ της βολιώτικης ομάδας στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, χωρίς όμως να μπορέσει να κερδίσει θέση στο βασικό σχήμα αφού βρήκε "μπροστά" του τον φορμαρισμένο Σοϊλέδη.

Ο Τσουκάνης παρά το νεαρό της ηλικίας του έχει παραστάσεις από τη Σούπερ Λιγκ, με τον Άρη, και θα έχει τις ευκαιρίες του τη νέα αγωνιστική περίοδο να αποδείξει το ταλέντο του και να χτίσει την ποδοσφαιρική του καριέρα.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Νίκη Βόλου:

"Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της για τρία ακόμη χρόνια, με τον ποδοσφαιριστή Τσουκάνη Στυλιανό."

http://www.goalpost.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=32045:epistrefei-soyper-ligk-me-ti-niki-volou-o-tsoukanis&Itemid=1317

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος nikos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #13 στις: Παρ 20 Ιούν 2014 00:26 »


 

Παίκτης του ΟΦΗ θα πρέπει να λογίζεται πλέον ο Αντώνης Πετρόπουλος ο οποίος ήρθε σε προφορική συμφωνία με τους Κρητικούς.

Ο υψηλόσωμος φορ, ο οποίος έχει ξαναπαίξει στην ομάδα του Ηρακλείου τη σεζόν 2008-09, πείστηκε να φορέσει ξανά τη φανέλα του ΟΦΗ και να τεθεί στη διάθεση του Τζεναρο Γκατούζο.

Ο Πετρογκόλ έκανε μία καλή σεζόν στον Απόλλωνα αλλά δεν κατόρθωσε να αποτρέψει τον υποβιβασμό της "ελαφράς ταξιαρχίας". Εχει επίσης αγωνιστεί σε Παναθηναϊκό και ΑΕΚ ενώ όνομα έκανε στο Αιγάλεω.

Εν τω μεταξύ, την άλλη εβδομάδα αναμένεται στο Ηράκλειο ο Γκατούζο για μόνιμη εγκατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #14 στις: Παρ 20 Ιούν 2014 13:49 »
Παράθεση
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΕ Ο ΣΕΡΒΟΣ ΜΕΣΟΣ

Στεφάνοβιτς ο 6ος στη... νέα Καλλονή

Μετά τους Ντελγκάδο, Πιπίνη, Μίνγκα, Δαύκο και Καμαρά, η Καλλονή προχώρησε σε μία ακόμα μεταγραφή, την έκτη κατά σειρά, ανακοινώνοντας τη συμφωνία με τον Σέρβο μέσο, Λιούμπομιρ Στεφάνοβιτς.


«Η ΠΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗ ανακοινώνει την συμφωνία της με τον Λιούμπομιρ Στεφάνοβιτς (Ljubomir Stevanovic) για τον επόμενο χρόνο. Τον καλωσορίζουμε στην ποδοσφαιρική οικογένεια της Καλλονής και του ευχόμαστε καλή επιτυχία», αναφέρει το δελτίο Τύπου της ομάδας της Μυτιλήνης.

Ο Στεφάνοβιτς, που αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή, γεννήθηκε στις 8 Αυγούστου του 1986 στο Zρένιανιν της Σερβίας. Από το 2011 και μέχρι τη σεζόν 2013-2014 φορούσε τη φανέλα της Metalurg Σκοπίων με την οποία μέτρησε 102 συμμετοχές σημειώνοντας συνολικά 14 γκολ. Παράλληλα έχει συμμετοχές με τις Εθνικές ομάδες της Σερβίας U-17, U-19 και U-21.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #15 στις: Τρι 24 Ιούν 2014 11:56 »
Παράθεση
Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

Και επίσημα ο Τριανταφυλλάκος στον Πανθρακικό

Την πρώτη του μεταγραφή εν όψει της επόμενης αγωνιστικής περιόδου πραγματοποίησε ο Πανθρακικός που απέκτησε για τα επόμενα δυο χρόνια τον Βασίλη Τριανταφυλλάκο.

Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:


«Ο Πανθρακικός συμφώνησε με τον ποδοσφαιριστή Βασίλη Τριανταφυλλάκο για τα επόμενα δυο χρόνια, με τον Σερραίο επιθετικό να είναι η πρώτη μεταγραφή την φετινή περίοδο.

Ο Τριανταφυλλάκος, γεννήθηκε στις 16 Ιουλίου 1991, έχει ύψος 1.86, ζυγίζει 80 κιλά και προηγούμενη ομάδα του ήταν ο Άρης.

Τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα τα πραγματοποίησε στην Δόξα Αδελφικού που συμμετείχε στα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών και σε ηλικία 16 ετών μεταπήδησε στον Οδυσσέα Αναγέννησης με τον οποίο κατέκτησε την άνοδο στην Football League 2.

Την αγωνιστική περίοδο 2010-2011 κατέκτησε τον τίτλο του καλύτερου νέου ποδοσφαιριστή του Βορείου Ομίλου της Football League 2. To 2011 μεταγράφηκε στην ομάδα του Άρη στην οποία έμεινε για 3 χρόνια έχοντας 44 εμφανίσεις και 3 τέρματα για το πρωτάθλημα της Super League».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #16 στις: Σαβ 28 Ιούν 2014 20:02 »
Παράθεση
Αποκτήθηκε ο Ανδρέας Κολοβούρης

Στο μεταξύ, ο τερματοφύλακας Ανδρέας Κολοβούρης υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον Παναιτωλικό, διάρκειας τριών ετών.

Εχει γεννηθεί στις 06.04.1992 στην Πάτρα, αγωνίστηκε στους Νέους Παναχαϊκής και τον τελευταίο ενάμιση χρόνο στην Καλαμάτα.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ

Απέκτησε τον Μπαρέρα η Καλλονή!

Λίγες ώρες μετά την παραμονή του Γιώργου Χωριανόπουλου, η Καλλονή συνέχισε την ενίσχυση του ρόστερ της, προσθέτοντας σ' αυτό τον Μπαρέρα.


Πρόκειται για έναν 30χρονο Αργεντινό στόπερ, που μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στην Δε Στρόνγκεστ της Κολομβίας.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗ ήρθε σε συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Marcos Israel Barrera Tabilo (Μπαρέρα) για τον επόμενο χρόνο.

Ο κεντρικός αμυντικός Μάρκος Μπαρέρα γεννήθηκε στις 2 Μαρτίου του 1984 στη Μεντόσα της Αργεντινής. O αριστεροπόδαρος Μπαρέρα αγωνιζόταν από το 2012 στην βολιβιανή “The Strongest” έχοντας σημειώσει 67 συμμετοχές και 8 γκολ στο πρωτάθλημα καθώς και 15 συμμετοχές στο Copa Libertadores και ένα γκολ.

Τον καλωσορίζουμε στην ποδοσφαιρική οικογένεια της Καλλονής και του ευχόμαστε καλή επιτυχία».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΔΙΕΤΕΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Ανακοίνωσε τον Γκόμεζ Γκαρσία ο Λεβαδειακός

Στην απόκτηση του Γκόμεζ Γκαρσία προχώρησε ο Λεβαδειακός, με την ΠΑΕ από την Βοιωτία να ανακοινώνει την μεταγραφή του, η οποία θα έχει διάρκεια για δύο χρόνια.

Η ανακοίνωση:


«Η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Rubén Marcelo Gómez Garcia.

Ο Αργεντινός μέσος βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για δύο χρόνια.

Έχει γεννηθεί στις 26/1/1984, ενώ η τελευταία ομάδα στην οποία αγωνίστηκε ήταν η S Tavriya Simferaopol»

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ

Μασούρας τριετίας στον Πανιώνιο!


Με δεδομένο τον περιορισμό των μεταγραφών λόγω μη αδειοδότησης ο Πανιώνιος είναι εξ ορισμού αναγκασμένος να επενδύσει σε νεαρά ταλέντα. Μια τακτική που, η αλήθεια είναι, έχει αποδώσει τα τελευταία χρόνια.


Στο πλαίσιο αυτό προχώρησε στην απόκτηση του 21χρονου μεσοεπιθετικού του Ηλυσιακοού, Γιώργου Μασούρα, ο οποίος έκανε εξαιρετική σεζόν στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Τον Πανιώνιο… πρόλαβε με ανακοίνωσή του ο Ηλυσιακός. Αναλυτικά

«Ο Ηλυσιακός Α.Ο. ανακοινώνει την ολοκλήρωση της μεταγραφής του Γιώργου Μασούρα στον Πανιώνιο.

Ο νεαρός μεσοεπιθετικός που εντυπωσίασε στην πρώτη του σεζόν με τη φανέλα της ομάδας μας, αποτελώντας βασικό στέλεχος αυτής, σημειώνοντας παράλληλα 5 τέρματα, υπέγραψε στην ομάδα της Νέας Σμύρνης για τα επόμενα 3 χρόνια.

Ευχαριστούμε τον Γιώργο για την προσφορά του στην ομάδα και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του στο υψηλότερο επίπεδο».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
         
ΤΟΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΜΕΣΟ

Ανακοίνωσε Τορμένα ο Αστέρας Τρίπολης

Ασταμάτητος είναι ο Αστέρας στις κινήσεις του στο μεταγραφικό «παζάρι». Σήμερα (27/6) ανακοίνωσε την απόκτηση του Βραζιλιάνου αμυντικού μέσου, Έντερσον Τορμένα, ο οποίος είναι το 6ο καλοκαιρινό μεταγραφικό απόκτημα.

Ο Τορμένα, που υπέγραψε για δύο χρόνια, γεννήθηκε στις 14 Μαρτίου 1986, έχει ύψος 1.85 και αγωνιζόταν μέχρι πέρυσι στη Σαρλερουά, όντας συμπαίκτης των Μαρίνου και Σηφάκη, από τους οποίους και άντλησε πληροφορίες για τους Αρκάδες.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η καριέρα του Τορμένα ξεκίνησε στη Βραζιλία, όπου μετά τις καλές χρονιές που πραγματοποίησε με τις Ιντερνασιονάλ και Χοβεντούντε, πήγε το 2007 στο Βέλγιο για λογαριασμό της Γκέρμιναλ.

Το 2009 μεταγράφηκε στην Γκένκ με την οποία κατέκτησε και το Κύπελλο Βελγίου, ενώ τα τελευταία 4,5 χρόνια έπαιξε με επιτυχία στη Σαρλερουά. Την προηγούμενη σαιζόν είχε 29 συμμετοχές, ενώ και οι τέσσερις τελευταίες χρονιές του στο Βέλγιο ήταν «γεμάτες» που αναλυτικά έχουν ως εξής:

2010-11: 27 συμμετοχές

2011-12: 28 συμμετοχές

2012-13: 25 συμμετοχές

2013-14: 29 συμμετοχές

Ο Τορμένα είναι το έκτο φετινό μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας και στον Αστέρα θα φοράει το Νο86, που είναι ο αριθμός της χρονιάς που γεννήθηκε.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Αστέρα ο Τορμένα τόνισε: «Με κέρδισε το project της ομάδας που είναι πολύ φιλόδοξο και ελκυστικό έχοντας υψηλούς στόχους τόσο στο πρωτάθλημα, όσο και στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, ενώ διαπίστωσα πώς υπάρχει υποδομή και σοβαρότητα που είναι απαραίτητα για κάθε επαγγελματία.

Μίλησα με τους Έλληνες συμπαίκτες μου στη Σαρλερουά, τους Μαρίνο και Σηφάκη, που μου είπαν τα καλύτερα λόγια για τον Αστέρα, όπως και ο Χαβιέ Μάρτος που είχε περάσει παλιότερα από το ελληνικό πρωτάθλημα.

Χρονικά προτεραιότητα και άμεσος στόχος είναι η είσοδος του Αστέρα στους ομίλους του Europa League και στη συνέχεια να υπάρχει πρωταγωνιστικός ρόλος της ομάδας στο πρωτάθλημα και αν είναι δυνατόν να βγούμε στα προκριματικά του Champions League.

Είμαι ένας ποδοσφαιριστής-μαχητής μέσα στον αγωνιστικό χώρο δίνω τα πάντα για την ομάδα και αυτό είναι που πρέπει να περιμένει ο φίλαθλος κόσμος του Αστέρα από εμένα. Να βοηθήσω την ομάδα με την δουλειά μου.

Αισθάνομαι τον πρωταγωνιστικό μου ρόλο και τις ευθύνες που θα υπάρχουν για μένα στο γήπεδο, γνωρίζοντας πως δημιουργώ το παιχνίδι από πίσω, έχοντας παράλληλα έναν καταλυτικό ρόλο για τους συμπαίκτες μου και τη συνολική δουλειά της ομάδας.

Κλείνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπό μου και να είναι σίγουροι πώς θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να βοηθήσω τον Αστέρα».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!

Επέστρεψε στον Ατρόμητο ο Τάτος!
 
Επειτα από δύο χρόνια, ο Ανδρέας Τάτος επιστρέφει στον Ατρόμητο! Ο διεθνής μέσος αποκτήθηκε με μεταγραφή από τον Ολυμπιακό και υπέγραψε τριετές συμβόλαιο στους Περιστεριώτες!

Ο βραχύσωμος ποδοσφαιριστής, που αποκτήθηκε από τους Πειραιώτες το 2011 δεν κατάφερε να στεριώσει στου Ρέντη, καθώς αγωνίστηκε δανεικός σε Ατρόμητο και Αρη για να επιστρέψει τελικά στο Περιστέρι.

Ο Ολυμπιακός είχε δαπανήσει 500.000 ευρώ για την απόκτησή του, ωστόσο, δεν ολοκλήρωσε καν το συμβόλαιό του που έληγε το καλοκαίρι του 2015.

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ

«Ο Ανδρέας επέστρεψε στην οικογένεια του ! Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση ενός δικού της παιδιού, του υπερταλαντούχου Ανδρέα Τάτου από την ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Ο ποδοσφαιριστής που έχει αγωνιστεί στους δύο ιστορικούς τελικούς της ομάδας μας το 2011 και το 2012 αποκτήθηκε με μετεγγραφή από την ΠΑΕ Ολυμπιακός και υπέγραψε συμβόλαιο για τρία χρόνια!

Η μετεγγραφή ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα στα γραφεία της ΠΑΕ Ολυμπιακός παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή της ΠΑΕ Ατρόμητος Γιάννη Αγγελόπουλου και αμέσως μετά ο Ανδρέας Τάτος δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής:

«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που επέστρεψα στην ομάδα που με ανέδειξε και με βοήθησε να ανδρωθώ ζώντας σε αυτήν τα πρώτα μου και υπέροχα ποδοσφαιρικά χρόνια. Θα δώσω το 100% δίνοντας και τη ψυχή μου για να βοηθήσω τον Ατρόμητο να πετύχει τους στόχους του και ειδικά φέτος να βρεθούμε στους ομίλους του Γιουρόπα Λίγκ. Είναι η τρίτη συνεχόμενη φορά και ελπίζω να είναι η τυχερή.

Σε προσωπικό επίπεδο, θέλω κι εύχομαι να παίξω για τρίτη φορά φορά σε τελικό και να το σηκώσω με τη φανέλα του Ατρόμητου.

Αδημονώ να έρθει η Δευτέρα και να βρεθώ πάλι στο γήπεδο του Περιστερίου και κοντά στον υπέροχο κόσμο μας που τον θέλουμε πάντα δίπλα μας.

Ευχαριστώ θερμά τον πρόεδρο κύριο Γιώργο Σπανό, τον προπονητή κύριο Γιώργο Παράσχο και τον τον τεχνικό διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλο που επέμεναν πάρα πολύ και έδειξαν πόσο με θέλουν πάλι στον Ατρόμητο. Θα τους είμαι πάντα ευγνώμων».

Αγιασμός μαζί με τους οπαδούς

Την ερχόμενη Δευτέρα (30 Ιουνίου) και ώρα 7 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο Περιστερίου ο αγιασμός της ομάδας εν όψει της νέας περιόδου 2014-15 και στην συνέχεια θα γίνει η πρώτη προπόνηση της χρονιάς!

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος η πρώτη συγκέντρωση θα είναι ανοικτή για τους φιλάθλους του Ατρόμητου.

Από αύριο πάντως οι ποδοσφαιριστές θα ξεκινήσουν ανά γκρουπ τις εργομετρικές εξετάσεις που θα ολοκληρωθούν την Κυριακή υπό την επίβλεψη του εργοφυσιολόγου Γιώργου Ζιώγα και του γυμναστή Σωτήρη Κακαργιά.

Την Δευτέρα το πρωί και την Τρίτη το πρωί θα υποβληθούν σε αιματολογικές και ιατρικές εξετάσεις.

Την Πέμπτη 3 Ιουλίου η ομάδα θα αναχωρήσει για το Πήλιο προκειμένου να πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας. Στο ίδιο μέρος είχε κάνει και την περσινή προετοιμασία αποκομίζοντας άριστες εντυπώσεις για τις εγκαταστάσεις αλλά και τις καιρικές συνθήκες.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΕΙΧΕ «ΚΛΕΨΕΙ» Η ΑΡΣΕΝΑΛ ΣΑΡΑΝΤΙ

Ρόλε, έναν χρόνο μετά, στον Αστέρα Τρίπολης

EΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ-ΑΚΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ

Κάποιοι μεταγραφικοί στόχοι από την αγορά της Αργεντινής παραμένουν... διαχρονικοί για τον Αστέρα Τρίπολης. Συχνά πυκνά εμφανίζονται να απασχολούν τους Αρκάδες και έπειτα από κάποιο διάστημα να φορούν τη φανέλα τους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Μάρτιν Ρόλε, ο οποίος θεωρείται κλεισμένος από τον Αστέρα Τρίπολης.

Πρόκειται για επιτελικό χαφ (παίζει και στις πλευρές, όπως ο Ντε Μπλάσις) και όχι μόνο ήταν στο στόχαστρο και σε περασμένες μεταγραφικές περιόδους, αλλά το περσινό καλοκαίρι βρέθηκε μία ανάσα από την Τρίπολη. Ο Αστέρας είχε προχωρημένες διαπραγματεύσεις με τον 29χρονο χαφ, αλλά μπήκε σφήνα η Αρσεναλ Σαραντί, η οποία του έκανε πολύ καλύτερη οικονομική πρόταση και κατόρθωσε να τον κάνει και δικό της (39 συμμετοχές και 4 γκολ).

Αυτή τη φορά δεν εμφανίστηκε άλλος μνηστήρας και οι Αρκάδες ήρθαν μαζί του σε συμφωνία. Να σημειώσουμε ότι έχει αγωνιστεί σε CAI, Ολίμπο και Σαν Λορέντζο. Δεδομένη θεωρείται και η μεταγραφή του Βραζιλιάνου αμυντικού μέσου της Σαρλερουά, Εντερσον Τουρμένα.

Κατά τα άλλα, ο Αστέρας ανακοίνωσε τις τιμές των διαρκείας με το μότο της καμπάνιας να είναι «Ετσι στηρίζουμε την ομάδα μας» και τον Γιώργο Μποροβήλο να δηλώνει: «Οι νέες τιμές είναι ένα κλικ πριν από το τσάμπα».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΡΙΟ Ο ΜΕΧΝΤΙ ΑΜΠΕΪΝΤ

Πήρε... Αμπέιντ ο Παναθηναϊκός

Μην βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα και να πανηγυρίσετε όσοι υποστηρίζετε τον Παναθηναϊκό… Οι «πράσινοι» δεν απέκτησαν τον Μεχντί Αμπέιντ, αλλά τον αδελφό του, Βαλίντ.

Πρόκειται για ποδοσφαιριστή που αγωνίζεται ως επιθετικός χαφ, έχει δοκιμαστεί στη διάρκεια της σεζόν και θα αποκτηθεί από τους «πράσινους», οι οποίοι, όμως, θα τον δώσουν άμεσα δανεικό. Βάσει των πληροφοριών που συνέλεξε το SentraGoal πρόκειται για ποδοσφαιριστή που αγωνίζεται κυρίως ως δεξιός εξτρέμ, ενώ μπορεί να παίξει και πίσω από τον επιθετικό.

Ξεκίνησε την καριέρα του στην Κρετέιγ και σε ηλικία 13 ετών πήγε στη Λανς. Μετά από τρία χρόνια φόρεσε τη φανέλα της Σεντ Ετιέν και στα 18 του μετακόμισε στην Αγγλία και δη στη Μίντλεσμπρο. Μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στην Ορλεάν. Εχει δηλώσει οπαδός της Παρί και της Αρσεναλ, ενώ σε πρόσφατη συνέντευξη του είχε υποστηρίξει πως θέλει να μοιάσει του Ανχελ Ντι Μαρία της Ρεάλ. Δεν ξεχνά την αλγερινή του καταγωγή και υποστήριξε πως θα ήθελε να είναι ο Φεγκουλί.

Από κει και πέρα, ο Μεχντί Αμπέιντ έρχεται αύριο στην Αθήνα και θα είναι κανονικά το Σαββατοκύριακο στις πρώτες υποχρεώσεις της ομάδας (αιματολογικές, εργομετρικά, κλπ).

Βέβαια, η είδηση αυτή δεν σημαίνει ότι ανανεώθηκε ο δανεισμός του, καθώς ο Παναθηναϊκός έχει καταθέσει συγκεκριμένη πρόταση και αναμένει την απάντηση των Άγγλων.

Επί της ουσίας αυτό γίνεται, διότι ανήκει ως το τέλος του μήνα στον Παναθηναϊκό και επειδή σε περίπτωση που ο παίκτης μείνει, εν τέλει, στην ομάδα και τη νέα χρονιά οι «πράσινοι» θέλουν να είναι έτοιμος και να μπει αμέσως στο πρόγραμμα.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΕ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ

Γκολάσα: «Μου μίλησε ο Νάτχο για ΠΑΟΚ»


Για τον ΠΑΟΚ, τον ρόλο του Μπρίμπας Νάτχο στη μεταγραφή του στον «δικέφαλο», τη Μακάμπι Χάιφα, αλλά και τις προτάσεις που είχε απ' άλλες ομάδες μίλησε σε ραδιοφωνικό σταθμό του Ισραήλ ο Εγιάλ Γκολάσα.

Συγκεκριμένα είπε σε ραδιοφωνικό σταθμό του Ισραήλ:

Για την Μακάμπι Χάιφα:

"Θα ήμουν ψεύτης αν δεν έλεγα ότι με πέταξαν έξω. Δεν κρατάω όμως κακία. Όσο επιλέγουν την σιωπή και εγώ δεν θα μιλήσω για το θέμα και θα κρατήσω κλειστό το στόμα μου".

Για τον ΠΑΟΚ:

"Έπαιξα εναντίον του. Είναι πολύ ισχυρή ομάδα. Ο Νάτχο μου μίλησε πρώτος για τον ΠΑΟΚ και μου είπε ότι είναι ένας μεγάλος σύλλογος".

Για τις προτάσεις που είχε:

"Είχα κι άλλες προτάσεις. Από την Γκρασχόπερς, από Βέλγιο και από την Γερμανία. Στον ΠΑΟΚ ήθελαν να με κλείσουν γρήγορα. Οι άνθρωποί του είναι ζεστοί όπως εδώ στο Ισραήλ. Το πρωτάθλημα είναι ένας από τους τρεις στόχους του ΠΑΟΚ".

Για την ενέργεια του Σουάρες να δαγκώσει τον Κιελίνι:

"Ποτέ δεν πέρασε από το μυαλό μου να κάνω κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκέφτηκε εκείνη τη στιγμή και το έκανε"

 από Sentragoal.gr

Παράθεση
Αναλυτικά το δελτίο που εξέδωσε ο Αστέρας Τρίπολης:

«Ο Αλμπέρτο Νικόλας Φερνάντεθ (Νίκο) έδωσε το παρόν στη σημερινή πρωινή προπόνηση της ομάδας ακολουθώντας ατομικό πρόγραμμα μαζί με τους Ουσέρο, Κιτόκο με τρέξιμο στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Αλμπέρτο Νικόλας Φερνάντεζ (Νίκο) θα είναι ποδοσφαιριστής του Αστέρα για τα επόμενα τρία χρόνια και θα φοράει το Νο11. Ο Νίκο αγωνιζόταν την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο με τη φανέλα της Λα Χόγια Λόρκα στη θέση του επιτελικού χαφ.

Ο Αλμπέρτο Νικόλας Φερνάντεζ (Νίκο) γεννήθηκε στις 17 Νοεμβρίου 1986 και στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Αστέρα τόνισε: «Είμαι πολύ ευχαριστημένος που ήρθα στον Αστέρα. Με παρακολούθησαν άνθρωποι της ομάδας σε κάποια παιχνίδια και στη συνέχεια έγιναν όλα πολύ γρήγορα. Θεωρώ πώς έκανα μία πολύ καλή επιλογή να έρθω στον Αστέρα και πώς είναι ένα παραπάνω βήμα στην καριέρα μου.

Το ότι θα παίξω στην κορυφαία κατηγορία της Ελλάδας είναι πολύ σημαντικό για την καριέρα μου. Θέλω να βοηθήσω τον Αστέρα να πετύχει τους στόχους του και εγώ θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό. Δεν ξέρω πολλά για το ελληνικό πρωτάθλημα, ωστόσο έμαθα κάποια πράγματα το τελευταίο διάστημα.»

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟΝ 23ΧΡΟΝΟ ΜΠΑΚ

Πήρε και Ρουμπουλάκου ο Παναιτωλικός

Την απόκτησή του αριστερού μπακ, Σίμου Ρουμπουλάκου ανακοίνωσε την Τετάρτη (25/6) ο Παναιτωλικός που λίγες ώρες νωρίτερα είχε επισημοποιήσει τη συνεργασία του και με τον Κόρμπο.


Ο 23χρονος αμυντικός, όπως αναφερόταν, ήταν ήδη σε επαφή με τους ιθύνοντες της ομάδας κι όλα έδειχναν πως το… φλερτ ήταν θέμα χρόνου να καταλήξει σε… γάμο, κάτι που επιβεβαιώθηκε με κάθε επισημότητα το απόγευμα της Τετάρτης (25/6).

Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση αναφέρει:

«Διετές συμβόλαιο με τον Παναιτωλικό υπέγραψε σήμερα ο Σίμο Ρουμπουλάκου. Γεννήθηκε στις 30.12.1991 και έχει αγωνιστεί στην Τρίγλια Ραφήνας, την Καλαμάτα και τα δύο προηγούμενα χρόνια στον ΠΑΣ Γιάννινα. Αγωνίζεται στη θέση του αριστερού πλάγιου αμυντικού»
.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΟΙ ΑΓΡΙΝΙΩΤΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΤΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ

Κόρμπος... διετίας στον Παναιτωλικό


Σε μια πολύ σημαντική μεταγραφική κίνηση που δυναμώνει σημαντικά τη μεσαία γραμμή του προχώρησε ο Παναιτωλικός. Οι Αγρινιώτες ανακοίνωσαν την έναρξη της συνεργασίας με τον Παναγιώτη Κόρμπο, ο οποίος υπέγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας.


Ο Κόρμπος γεννήθηκε στις 11 Σεπτεμβρίου 1985 και έχει αγωνιστεί σε Χαλκηδόνα, Προοδευτική, Παναιγιάλειο, Ατρόμητο, Ολυμπιακό Βόλου, Τρίκαλα. Τα τρία τελευταία χρόνια αγωνίστηκε σε 87 αγώνες τη Super League, με τον Λεβαδειακό και τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, παρουσία του διευθύνοντα συμβούλου της ΠΑΕ Γεράσιμου Μπελεβώνη και του εκπροσώπου του Ηλία Ματθαίου, ο Παναγιώτης Κόρμπος έκανε τις εξής δηλώσεις: «Είμαι ικανοποιημένος που ολοκληρώθηκε η μεταγραφή μου στον Παναιτωλικό, που είναι μια οργανωμένη ομάδα με προοπτική και πολύ κόσμο στο πλευρό της. Ευχαριστώ τον πρόεδρο κ. Κωστούλα, τον κ. Μπελεβώνη και τον κ. Χάβο, που με επέλεξαν. Ελπίζω να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της και να έχουμε μια πορεία ακόμα καλύτερη από την περσινή σεζόν».

Μέχρι και την Παρασκευή που είναι προγραμματισμένη η «πρώτη» της ομάδας για τη νέα περίοδο στον Παναιτωλικό θα έρθουν ακόμη τρεις ποδοσφαιριστές. Κατά πάσα πιθανότητα τα ονόματα ορισμένων από αυτούς να μην έχουν ακουστεί στο ρεπορτάζ του Παναιτωλικού. Στόχος του Παναιτωλικού είναι να έρθουν νέα πρόσωπα στην ομάδα.

Θέλοντας να ρισκάρουν και να βάλουν ένα στοίχημα έχουν κατά νου να παρουσιάσουν μια διαφορετική ομάδα της οποίας οι δυνατότητες να είναι πολύ μεγαλύτερες από αυτό που ο Παναιτωλικός παρουσίασε την σεζόν που τέλειωσε.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
Τριετές συμβόλαιο συνεργασίας υπέγραψε ο Χρήστος Τζιώρας με τη Νίκη Βόλου, τηρώντας την προφορική συμφωνία με τον Ανδρέα Πάτση. Το "ΤΑΝΚ" θα αποτελέσει το βαρύ πυροβολικό της βολιώτικης ομάδας στη Σούπερ Λιγκ, ενώ πολύ κοντά στο να παραμείνει βρίσκεται και ο Μπρούνο Πινιέιρο.

Η ανακοίνωση:

"Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την επέκταση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Χρήστο Τζιώρα, για τα επόμενα τρία χρόνια."

από goalpost.gr

Παράθεση
Δύο ακόμα νεαρούς ποδοσφαιριστές πρόσθεσε στο ρόστερ της η Νίκη Βόλου. Ο Νίκος Γυφτοκώστας, πρώην παίκτης της Κέρκυρας, υπέγραψε τριετές συμβόλαιο με τη βολιώτικη ομάδα, ενώ ο Θόδωρος Παπουτσογιαννόπουλος αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού για έναν χρόνο από τον Ατρόμητο.

Η ανακοίνωση:

"Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση των ποδοσφαιριστών Γυφτοκώστα Νίκου (1/7/1992) ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για τρία χρόνια καθώς και του Παπουτσογιαννόπουλου Θόδωρου (6/4/1994), δανεικός για ένα χρόνο από τον Ατρόμητο".

από goalpost.gr

Παράθεση
Τρεις ακόμα νεαροί ποδοσφαιριστές προστέθηκαν στο ρόστερ της Νίκης Βόλου, από τους οποίους οι δύο είναι με τη μορφή δανεισμού από τον Ατρόμητο ενώ ο τρίτος υπέγραψε τριετή συμβόλαιο. Πιο συγκεκριμένα οι Καλλέργης και Καντούτσης είναι οι δανεικοί από την ομάδα του Περιστερίου ενώ ο Αριστοτέτλης Καρασαλίδης υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας τριετούς διάρκειας. Η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση των ποδοσφαιριστών Καντούτση Αναστάσιου(23/5/1994), δανεικός για ένα χρόνο από τον Ατρόμητο, Καλλέργη Εμμανουήλ(5/12/1990), δανεικός για ένα χρόνο από τον Ατρόμητο και Καρασαλίδη Αριστοτέλη(3/5/1991) ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για τρία χρόνια.

από goalpost .gr

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #17 στις: Τρι 01 Ιούλ 2014 14:42 »
Παράθεση
ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ

Από τον Αστέρα στην Καλλονή ο Ναβάρο

Τον Χοακίν Ναβάρο Αρμέρο, που πέρυσι έκανε καλή σεζόν στον Αστέρα Τρίπολης έφερε στη Μυτιλήνη η Καλλονή που ανακοίνωσε πως: «ήρθε σε συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Τσίμο Ναβάρο».


Ο Χοακίν Ναβάρο Αρμέρο όπως είναι το πλήρες όνομά του, γεννήθηκε στις 12 Σεπτεμβρίου του 1988 στην Βαλένθια της Ισπανίας. Το 2011 μετακόμισε στην Ελλάδα για λογαριασμό του Αστέρα Τρίπολης όπου αγωνιζόταν μέχρι την περσινή περίοδο (2013-2014) έχοντας 77 συμμετοχές και 10 γκολ στο πρωτάθλημα της Superleague.

«Τον καλωσορίζουμε στην ποδοσφαιρική οικογένεια της Καλλονής και του ευχόμαστε καλή επιτυχία», καταλήγει η ανακοίνωση της ομάδας της Λέσβου.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #18 στις: Τρι 01 Ιούλ 2014 17:57 »
Ναβάρο. Αυτές είναι Μεταγραφές. Τα άλλα που κάνουμε εμείς είναι πειράματα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #19 στις: Πεμ 03 Ιούλ 2014 14:51 »
Παράθεση
Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΕ

Και επίσημα στη Ξάνθη ο Λισγάρας

Την απόκτησή του 28χρονου αμυντικού, Χρήστου Λισγάρα ανακοίνωσε την Πέμπτη (3/7) η Skoda Ξάνθη που απέκτησε τον παίκτη ως ελεύθερο από τον Αστέρα.


Ο Λισγάρας έκανε μόλις τρεις συμμετοχές στο πρωτάθλημα και μια στα προκριματικά του Europa League, λόγω της τιμωρίας που του είχε επιβληθεί, καθώς είχε επιβληθεί θετικός σε έλεγχο ντόπινγκ.

Στην ανακοίνωσή της η ακριτική ομάδα αναφέρει:

«Η ΠΑΕ SKODA ΞΑΝΘΗ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Χρήστου Λισγάρα».

από Sentragoal.gr

Τζον - Τζον πάει και ο Λισγάρας που μας έταζες!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #20 στις: Πεμ 03 Ιούλ 2014 17:15 »
Παράθεση
Ο 27χρονος Μάσα πήρε τη φανέλα με αριθμό «7», ενώ αξίζει να σημειωθεί πως είναι η πρώτη φορά που θα αγωνιστεί σε πρωτάθλημα εκτός Αργεντινής, ενώ έχει περάσει από τη Ρίβερ Πλέιτ, τη Χουβεντούτ, τη Σπορτίβο Πάτρια και τη Ντάγκλας Χέγκ., με την οποία αγωνίστηκε στη Β' εθνική κατηγορία της χώρας του και μάλιστα εκείνη την σεζόν αναδείχθηκε μέλος της best team του πρωταθλήματος.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Αστέρα ο Πάμπλο Μάσα τόνισε: «Είμαι πολύ ευχαριστημένος που ήρθα στον Αστέρα, στην Ελλάδα, στην Ευρώπη. Είναι ένα μεγάλο όνειρο που είχα και για αυτό το λόγο θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για την ομάδα.

Είναι πολύ σημαντικό για μένα που ο Αστέρας θα αγωνιστεί στο EUROPA LEAGUE. Ήταν ένα όνειρο για μένα η συμμετοχή μου σε ευρωπαϊκή διοργάνωση, το οποίο θα γίνει πραγματικότητα μέσα από τον Αστέρα. Πρώτος στόχος μου είναι να κάνω καλές εμφανίσεις στα ευρωπαϊκά παιχνίδια και δεύτερος να πάει η ομάδα όσο μακρύτερα και ψηλότερα μπορεί.

Θα ήθελα να υποσχεθώ σε όλους τους φίλους της ομάδας δουλειά, αφοσίωση, θυσία και ότι στο μερίδιο που μου αναλογεί θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να πάει όσο καλύτερα γίνεται ο Αστέρας».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #21 στις: Παρ 04 Ιούλ 2014 00:13 »
Παράθεση
Η ανακοίνωση της ομάδας:

«Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση των ποδοσφαιριστών Γεωργακόπουλου Γιώργου (20/5/1992), δανεικός για ένα χρόνο από τον Αστέρα Τρίπολης, Μουζακίτη Αλέξανδρου (4/8/1994), δανεικός για ένα χρόνο από τον Παναθηναϊκό και Κυζιρίδη Γρηγόρη (24/10/1990) ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο τριετούς διάρκειας με την ΠΑΕ. Παράλληλα θα συνεχίσει να φορά την "κυανόλευκη" φανέλα, ο ποδοσφαιριστής Κώστας Γιώτας, ο οποίος επέκτεινε τη συνεργασία του με τον σύλλογο για έναν ακόμη χρόνο».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
«Η ΠΑΕ Κέρκυρα, ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Χιλιανό ποδοσφαιριστή, ΑNGEL ORLANDO ROJAS ORTEGA, τον οποίο και καλωσορίζει στην οικογένεια της ομάδας μας. Η διάρκειά της συμφωνίας είναι ενός έτους.

Γεννημένος στις 10/4/1985, επιτελικός μέσος, με εξαιρετική τεχνική κατάρτιση, ο «Angelito» διετέλεσε στο παρελθόν διεθνής με την εθνική ομάδα Ελπίδων της χώρας του, μετέχοντας, μάλιστα, στο Παγκόσμιο Κύπελλο U20 του 2005.

Ποδοσφαιρικό προϊόν της Ουνιβερσιδάδ, το 2004 ανέβηκε στην α' ομάδα κι έως το 2011, που αποχώρησε οριστικά, πανηγύρισε τρία Πρωταθλήματα (2004, 2008, 2009), με απολογισμό 85 αγώνες, 4 γκολ κι ένα παρατσούκλι, δια χειρός του (κάποια στιγμή) προπονητή του -και πρώην του Παναθηναϊκού- Σέρχιο Μαρκαριάν: «Superlativo».

Ενδιάμεσα, αγωνίστηκε σε τρεις διαφορετικές περιόδους, στην Έβερτον ντε Βίνα ντελ Μαρ (2006, 2008, 2011- τις δύο πρώτες στην Α' κατηγορία), στην οποία κι επέστρεψε προ διετίας (από την Σαν Λουίς, της Β' Χιλής- 40/2). Ο τελευταίος του ποδοσφαιρικός «σταθμός», πριν από τη «μετακόμισή» του στην Κέρκυρα και η οποία συνιστά τη δεύτερη θητεία του σε ομάδα εκτός Χιλής, μετά το πέρασμά του απ' τη βραζιλιάνικη, Γκόιας, το 2010».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων ανακοινώνει ότι η προπόνηση που θα είναι, τελικά, ανοιχτή για τους φιλάθλους και τα Μέσα Ενημέρωσης θα είναι αυτή της ερχόμενης Κυριακής (και όχι του Σαββάτου, όπως είχε αρχικά ανακοινωθεί), ημέρα που θα πραγματοποιηθεί και ο αγιασμός στο προπονητικό κέντρο στο Μάλεμε.

Ο αγιασμός θα ξεκινήσει στις 18.30 την Κυριακή και αμέσως μετά θα διεξαχθεί η απογευματινή προπόνηση, υπό τις οδηγίες του Γιάννη Χριστόπουλου και των συνεργατών του».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #22 στις: Παρ 04 Ιούλ 2014 18:37 »
Παράθεση
«Στη ζωή (αλλά και στο ποδόσφαιρο) αν παρουσιαστεί ένα παράθυρο ευκαιρίας δεν πρέπει ποτέ να κατεβάζεις τα ρολά! Για τον Lionel Otto Essono που άφησε σε ηλικία 20 ετών την πατρίδα του για να ζήσει το όνειρο του στην Ευρώπη αυτή η ευκαιρία ήρθε, αρκεί να κρατήσει τα ρολά ανεβασμένα!

Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται λοιπόν στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του 22χρονου αμυντικού από το Καμερούν που υπέγραψε σήμερα συμβόλαιο και παραχωρήθηκε στην συνέχεια δανεικός για 1 χρόνο στον ΑΟ Χανίων με την προοπτική να πάρει παραστάσεις και πολλά παιχνίδια στα πόδια του ώστε από το επόμενο καλοκαίρι του 2015 να φορέσει το αστέρι στο στήθος».

Έπειτα από την ολοκλήρωση της μεταγραφής, ο Εσόνο έκανε δηλώσεις στην επίσημη ιστοσελίδα του Ατρομήτου, σημειώνοντας: «Είναι πολύ μεγάλη τιμή για εμένα που με επέλεξε μια μεγάλη ομάδα όπως ο Ατρόμητος δείχνοντας ότι με πιστεύει. Θα προσπαθήσω να δικαιώσω τους ανθρώπους του και τον επόμενο χρόνο να έρθω πίσω στην ομάδα που ξέρω ότι έχει μεγάλους στόχους και οι απαιτήσεις είναι πολύ περισσότερες. Ευχαριστώ θερμά για την όμορφη υποδοχή και εύχομαι να επιστρέψω».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΓΙΑ 1+1 ΧΡΟΝΟ

Υπέγραψε ο Πετρόπουλος στον ΟΦΗ!

Τον ιδανικό αντικαταστάτη του Θανάση Παπάζογλου στο πρόσωπο του Αντώνη Πετρόπουλου βρήκε ο ΟΦΗ. Ο 28χρονος επιθετικός βρίσκεται στο Ηράκλειο της Κρήτης από τα μεσάνυχτα της Πέμπτης και το μεσημέρι της Παρασκευής έβαλε την υπογραφή του σε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους, με τους «μελανόλευκους» να διατηρούν το δικαίωμα ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο.


Ο ύψους 1,89 μ. φορ μετά τη θητεία του σε Παμναθηναϊκό και ΑΕΚ αγωνίστηκε πέρυσι στον Απόλλωνα Σμύρνης πετυχαίνοντας 12 γκολ σε 27 συμμετοχές του στη Superleague.

Αναμφίβολα πρόκειται για μία σημαντική μεταγραφή για τους «μελανόελυκους» με τον προπονητή της ομάδας, Τζενάρο Γκατούζο, ν' ανάβει το… πράσινο φως για την υλοποίησή της.

Την οριστική συμφωνία γνωστοποίησε το γραφείο που εκπροσωπεί τον ποδοσφαιριστή:

«Η World Eleven Hellas ανακοινώνει την οριστική συμφωνία και την υπογραφή συμβολαίων μεταξύ της ΠΑΕ ΟΦΗ και του ποδοσφαιριστή Α. Πετρόπουλου με μονοετή διάρκεια και option ανανέωσης».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #23 στις: Σαβ 05 Ιούλ 2014 18:19 »
Παράθεση
ΕΓΙΝΕ ΒΟΙΩΤΟΣ Ο ΠΡΩΗΝ ΜΠΑΚ ΤΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γεωργιάδης διετίας στον Λεβαδειακό
 
Την απόκτηση του 31χρονου δεξιού μπακ, Νίκου Γεωργιάδη, ο οποίος τα τελευταία τέσσερα χρόνια αγωνιζόταν στη Βέροια ανακοίνωσε ο Λεβαδειακός. Ο ακραίος αμυντικός, που την περασμένη διετία είχε γεμάτες παρουσίες στη Superleague, υπέγραψε συμβόλαιο διετούς διάρκειας. Παράλληλα γνωστοποιήθηκε η λύση της συνεργασίας με τους Μανόλο, Μίλιεβιτς και Μπουντόπουλο.


Αναλυτικά η ανακοίνωση της σύναψης συνεργασίας με τον Νίκο Γεωργιάδη:

«Η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Νίκου Γεωργιάδη.

Ο παίκτης βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για δύο χρόνια.

Γεννημένος στις 23 Μαρτίου 1983 στο Τορόντο του Καναδά ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα το 2004 στην Κοζάνη, έχει παίξει στον ΠΑΣ Γιάννινα, στον Διαγόρα Ρόδου, ενώ από το 2010 αγωνιζόταν στη Βέροια, της οποίας ήταν και αρχηγός».
από Sentragoal.gr

Παράθεση
Η 3Η ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΑΚΡΙΤΩΝ

Ανακοίνωσε και Λουσέρο η Ξάνθη
 
Η μεταγραφική ενίσχυση της Skoda Ξάνθη εν όψει της επόμενης αγωνιστικής περιόδου συνεχίζεται με τους ακρίτες να ανακοινώνουν την απόκτησή του Αντριάν Λουσέρο.


Ο Αργεντινός μέσος την περασμένη σεζόν αγωνίστηκε στον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ έχει περάσει και από τον Πανθρακικό. Πρόκειται για έναν ποιοτικό παίκτη που μπορεί να δώσει λύσεις στην ακριτική ομάδα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ SKODA ΞΑΝΘΗ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Oscar Adrian Lucero».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ

Στον ΟΦΗ και επίσημα ο Αρτόλα!

Την απόκτησή του δεξιού μπακ, Ντάνι Αρτόλα ανακοίνωσε το Σάββατο (5/7) ο ΟΦΗ.

Ο Ντάνι Αρτόλα υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο με τον ΟΦΗ το οποίο έχει διάρκεια δύο ετών.

Ο Ισπανός δεξιός οπισθοφύλακας (21/1/1983) μετά τις υπογραφές δήλωσε στο ofifc.gr τα εξής: «Είμαι πολύ χαρούμενος που υπέγραψα στον ΟΦΗ. Γνωρίζω ότι είναι μια πολύ καλή ομάδα που έχει εκπληκτικούς φιλάθλους και ανυπομονώ να αγωνιστώ στο γήπεδο μας. Έχω αντιληφθεί ότι υπάρχει μια σημαντική οργάνωση σε όλους τους τομείς και ένας προπονητής παγκόσμιας εμβέλειας και σίγουρα είναι τιμή μου που θα συνεργαστώ μαζί του».

από Sentragoal.gr


Παράθεση
ΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΣΤΟΥΣ «ΑΡΚΑΔΕΣ»

Στον Αστέρα Τρίπολης ο Μπαντιμπανγκά!

Την ένατη μεταγραφή του έκανε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος ανακοίνωσε την απόκτηση του Βέλγου μεσοεπιθετικού, Ζίγκι Μπαντιμπανγκά, ως ελεύθερο από τον Εργοτέλη, με τον οποίο έκανε πολύ καλές εμφανίσεις την περασμένη σεζόν.

Ο Μπαντιμπανγκά στην Τρίπολη, θέλει να κάνει το επόμενο βήμα στην καριέρα του, όπως δήλωσε ο ίδιος, τονίζοντας την συμμετοχή της ομάδας στο Europa League.

Ο Βέλγος θα πάρει την φανέλα με το νούμερο 39 και αύριο θα βρεθεί στην Αυστρία για να ενσωματωθεί στην αποστολή της ομάδας, που κάνει εκεί την προετοιμασία της.

Η ανακοίνωση του Αστέρα Τρίπολης:

Ο Αστέρας απέκτησε με ελεύθερη μεταγραφή για έναν χρόνο τον Βέλγο μεσοεπιθετικό Ζίγκι Μπαντιμπανγκά, που γεννήθηκε στις 26 Νοεμβρίου 1991 στην Κινσάσα.

Ο Μπαντιμπανγκά, που θα φοράει το Νο39 στον Αστέρα, αποτελεί το ένατο μεταγραφικό απόκτημα στη φετινή μεταγραφική περίοδο και αύριο Κυριακή θα αναχωρήσει για την Αυστρία προκειμένου να ενσωματωθεί με την υπόλοιπη αποστολή της ομάδας.

Ο Μπαντιμπανγκά αναδείχθηκε από την Ακαδημία της Άντερλεχτ, στα τμήματα της οποίας παρέμεινε επί εννέα χρόνια (2000-2009) πριν γίνει επαγγελματίας και παίξει σε 26 αγώνες με την πρώτη ομάδα (2009-11), με την οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα Βελγίου την σαιζόν 2009-2010.

Ο Μπαντιμπανγκά δόθηκε δανεικός στην Ολλανδική Ντε Χράαφσχαπ (2011-2012) και τον επόμενο χρόνο στη Βελγική Σαρλερουά (με 24 αγώνες και 4 γκολ), όπου είχε συμπαίκτη τον Βραζιλιάνο Έντερσον Τορμένα.

Πέρσι το καλοκαίρι, ο Μπαντιμπανγκά ήρθε στην Ελλάδα για λογαριασμό του Εργοτέλη, με τον οποίο πραγματοποίησε πολύ καλές εμφανίσεις και είχε απολογισμό σε 31 αγώνες-6 γκολ σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Ο Μπαντιμπανγκά εκτός από την πορεία του στους συλλόγους είναι διεθνής με τις εθνικές ομάδες νέων και ελπίδων του Βελγίου, όπου συνολικά μετράει 21 συμμετοχές σημειώνοντας 5 γκολ.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Αστέρα ο Ζίγκι Μπαντιμπανγκά τόνισε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στον Αστέρα, μία ομάδα που πρέπει να πω ότι μου άρεσε με το ποδόσφαιρο που έπαιζε την προηγούμενη σαιζόν, ενώ σημαντικό ρόλο στον ερχομό μου έπαιξε ότι θα αγωνιστεί και στο EUROPA LEAGUE.

Οι άνθρωποι του Αστέρα έδειξαν πώς με ήθελαν στην ομάδα και πρέπει να σας πω ότι ο ερχομός μου στον Αστέρα θεωρώ πώς είναι ένα βήμα παραπάνω στην καριέρα μου. Από την πλευρά μου υπόσχομαι πώς θα κάνω το καλύτερο δυνατό για να δικαιώσω την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπο μου και θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να κάνω υπερήφανους και χαρούμενους όλους τους ανθρώπους της ομάδας και τους φιλάθλους της»

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.800
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #24 στις: Κυρ 06 Ιούλ 2014 00:13 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ

Ανακοινώθηκε και προπονήθηκε ο Χαβίτο στην Κέρκυρα

Παίκτης της Κέρκυρας και με τη «βούλα» είναι ο Φρανσίσκο Χαβίτο. Ο 31χρονος ακραίος επιθετικός υπέγραψε μονοετούς διάρκειας συμβόλαιο και μετά πραγματοποίησε – μαζί με τον έτερο νεοαποκτηθέντα Ισπανό μεσοεπιθετικό Σάνστεθ – την πρώτη του προπόνηση με τους νησιώτες.


Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Κέρκυρα.

«Η ΠΑΕ Κέρκυρα ανακοινώνει την έναρξη της, ενός έτους, συνεργασίας της με τον Ισπανό ποδοσφαιριστή, άλλοτε άσο των Μπαρτσελόνα, Άρη και Ολυμπιακού, Francisco Javier Peral Periáñez «Javito».

Ο Javito γεννήθηκε στις 4/11/1983 στη Μορελέχα και το 2001 εντάχθηκε στις φημισμένες Ακαδημίες της μεγάλης Μπαρτσελόνα, στη La Masia. Διατελώντας συμπαίκτης με κορυφαίους παίκτης της παγκόσμιας ποδοσφαιρικής χάρτας, με πρώτο και καλύτερο τον Λιονέλ Μέσι!

Αφού αγωνίστηκε, κατά σειρά στην τρίτη (67/10) και τη δεύτερη (53/12) ομάδα της «Μπάρτσα», στις 7/12/2004 πραγματοποίησε τη μοναδική του παρουσία με την α' ομάδα των Καταλανών και μάλιστα, σε επίπεδο Champions League, απέναντι στη Σαχτάρ του Ντόνετσκ.

Από την Μπαρτσελόνα αποχώρησε το καλοκαίρι του 2006, για λογαριασμό του Άρη, έχοντας προλάβει να χριστεί μία φορά διεθνής, με την εθνική ομάδα U20 της Ισπανίας (2005).

Στη Θεσσαλονίκη, στα πέντε χρόνια που παρέμεινε (2006-'11), πραγματοποίησε μεγάλη καριέρα (136 ματς, 15 γκολ), έχοντας καθοριστικό γκολ στις σπουδαιότερες ευρωπαϊκές βραδιές των Θεσσαλονικέων (Europa League). Όπως το γκολ- πρόκριση που σημείωσε στις 4/12/2007 επί της Ρεάλ Σαραγόσα, αλλά και το νικηφόρο τέρμα του στο μεγάλο 1-0 επί της Ατλέτικο Μαδρίτης, στο «Κλ. Βικελίδης», στις 16/9/2010.

Το 2011 κι αφού είχε προηγηθεί μια εξάμηνη «περιπέτεια» στη Λα Κορούνια, όπου, λόγω «γραφειοκρατικών» προβλημάτων, ουσιαστικά δεν αγωνίστηκε ποτέ, ο Javito εντάχθηκε στο δυναμικό του Πρωταθλητή Ελλάδος, Ολυμπιακού. Μετά, όμως, από 4 αγώνες στο Πρωτάθλημα (κι ένα, καταπληκτικό, γκολ επί της Δόξας Δράμας), παραχωρήθηκε με δανεισμό στην τουρκική Ορντουσπόρ (14/4). Οι τελευταίες του ομάδες, μέχρι την έλευσή του στο νησί, ήταν οι Έρκουλες (12/0) και, πέρσι, Αλκορκόν (23/4)».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
Η ΛΙΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

«Ερυθρόλευκος» ο Αμπιντάλ!

Με μια λιτή ανακοίνωση, η ΠΑΕ Ολυμπιακός γνωστοποίησε το απόγευμα του Σαββάτου (5/7) την ολοκλήρωση της μεταγραφής του Ερίκ Αμπιντάλ από τη Μονακό.

«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση, με μεταγραφή από τη Μονακό, του ποδοσφαιριστή Ερίκ Αμπιντάλ», αναφέρει η σχετική ανακοίνωση στο σάιτ των πρωταθλητών.

Επίσημη ενημέρωση για τη χρονική διάρκεια του συμβολαίου του 35χρονου Γάλλου αμυντικού δεν υπάρχει, με τις πληροφορίες να ανέφεραν ότι θα υπογράψει για δύο χρόνια στον Ολυμπιακό.

Ο Αμπιντάλ έφτασε στην Ελλάδα αργά το βράδυ της Παρασκευής (4/7), λίγες ώρες μετά την ανακοίνωση της ανανέωσης της συνεργασίας του με τη Μονακό.

Υποβλήθηκε το πρωί του Σαββάτου (5/7) στις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και το απόγευμα μετέβη στα γραφεία της «ερυθρόλευκης» ΠΑΕ, συνοδευόμενος από τον Πιέρ Ισά.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου, ο Γάλλος αναχώρησε για την πατρίδα του και θα ενσωματωθεί με την ομάδα στο Ζέεφελντ, εκεί όπου θα βρίσκεται από τη Δευτέρα (7/7) ο Ολυμπιακός για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του.

H πρώτη ημέρα του Αμπιντάλ στην Ελλάδα

Διαβάστε πως περιγράφει η ΠΑΕ Ολυμπιακός, με νεότερο δελτίο Τύπου της το απόγευμα του Σαββάτου (5/7), το πώς πέρασε την πρώτη του ημέρα στην Ελλάδα ο Γάλλος άσος, που υπέγραψε στους «ερυθρόλευκους».

Αναλυτικά: «Ο Ερίκ Αμπιντάλ βρίσκεται από τα μεσάνυχτα της Παρασκευής στη χώρα μας, προκειμένου να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του με τον Ολυμπιακό, κάτι που έγινε επίσημα το απόγευμα του Σαββάτου! Ο σπουδαίος Γάλλος ποδοσφαιριστής είχε αρκετά γεμάτο πρόγραμμα. Κάτι απολύτως λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι για να ολοκληρωθεί μία μεταγραφή υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να γίνουν.

Ο Αμπιντάλ μετέβη στο ξενοδοχείο, προκειμένου να κοιμηθεί και να ξεκουραστεί το βράδυ της Παρασκευής, ενώ από νωρίς το πρωί του Σαββάτου ήταν στα… βάσανα. Πρώτη στάση έγινε στο θεραπευτήριο Metropolitan, όπου πέρασε από ιατρικές εξετάσεις. Αυτές διήρκεσαν για αρκετές ώρες, με αποτέλεσμα να μεταβεί μετά το μεσημέρι για τον ισοκινητικό έλεγχο και τον έλεγχο δύναμης και αντοχής, στον οποίο υποβάλλονται όλοι οι υποψήφιοι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας (στις φωτό διακρίνεται με τον γυμναστή του Κέντρου Αποκατάστασης Δημήτρη Σκορδή, τον Δημήτρη Μπογατσιώτη).

Μόλις ολοκλήρωσε το πρόγραμμα αυτό, ο Ερίκ Αμπιντάλ είχε λίγη ώρα κενή, προκειμένου να γευματίσει και να ξεκουραστεί από τα τεστ, στα οποία υποβλήθηκε. Ακολούθως, και αφού πήρε «μια ανάσα», ο σπουδαίος Γάλλος αμυντικός, ο οποίος πλέον ανήκει στη «μηχανή» του Θρύλου, έφτασε στα γραφεία της Πλατείας Αλεξάνδρας. Εκεί συζήτησε με τον Πρόεδρο του Ολυμπιακού, κ. Βαγγέλη Μαρινάκη, τις τελευταίες λεπτομέρειες, πριν υπογράψει το συμβόλαιό του με την ομάδα μας και αποτελέσει και επίσημα, πλέον, μέλος της «ερυθρόλευκης» οικογένειας!

Τελειώνοντας μία δύσκολη ημέρα, η οποία όμως τον έφερε μπροστά σε μία νέα μεγάλη πρόκληση στη «γεμάτη» καριέρα του, ο Αμπιντάλ αναχώρησε για τη χώρα του. Αφού συγκεντρώσει τα πράγματά του, θα δώσει το παρών στην Αυστρία, όπου η ομάδα μας θα βρίσκεται από το απόγευμα της Δευτέρας για να πραγματοποιήσει το πρώτο κομμάτι του βασικού σταδίου της προετοιμασίας της, στο εξωτερικό».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΟΙ ΝΗΣΙΩΤΕΣ ΠΗΡΑΝ ΤΟΝ 27ΧΡΟΝΟ ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟ

Ανακοίνωσε Σάντσεθ η Κέρκυρα
 
Δοκιμάστηκε για λίγες ημέρες κι έπεισε. Ο λόγος τον 27χρονο Ισπανό μεσοεπιθετικό Μπόρχα Σάντσεθ, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο μονοετούς διάρκειας με την Κέρκυρα, που επανήλθε στη Superleague, ύστερα από απουσία ενός έτους.


Αναλυτικά η ανακοίνωση των «φαιάκων»:

«Η ΠΑΕ Κέρκυρα ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Ισπανό ποδοσφαιριστή, Borja Sanchez Gil, τον οποίο και καλωσορίζει στην οικογένεια της ομάδας μας. H διάρκεια της συνεργασίας είναι για ένα έτος.

Ο Sanchez γεννήθηκε στις 14 Φεβρουαρίου του 1987, στην Ταλαβέρα δε λα Ρέινα και αγωνίζεται στη μεσοεπιθετική γραμμή. Άρχισε την καριέρα του από τα τμήματα υποδομής της Ατλέτικο Μαδρίτης, φθάνοντας μέχρι την Ατλέτικο Β' (2006-'07) κι ενώ, τόσο ενδιάμεσα (2004-'06), όσο κι αμέσως μετά (2007-'08), αγωνίστηκε στην Αλκάλα (56/5).

Από το 2008 και μετά, αγωνίστηκε, κατά σειρά, στις Λινένσε (2008-'09, 32/0), Ντενία (2009-'10, 36/4), Χιρόνα (2010-'11, 22/0), Πονφεραντίνα (2011-'12, 30/2) και Σαλαμάνκα (2012-'13, 35/13), ενώ πέρσι υπήρξε παίκτης της Ουέσκα (Segunda Division B), με την οποία και πραγματοποίησε μια εξαιρετική σεζόν (37/5)».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!