Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014  (Αναγνώστηκε 15946 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #25 στις: Κυρ 06 Ιούλ 2014 21:18 »
Παράθεση
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ελαμπντελαουί Ο. 22 (Α) - Νορβηγία, Γκαζαριάν Γ. 26 (Ε) - Αρμενία, Αμπιντάλ Ε. 34 (Α) - Γαλλία, Παπάζογλου Θ.26 (Ε) - Ελλάδα, Αυλωνίτης Τ. 24 (Α) - Ελλάδα, Ντοσεβί Μ. 26 (Μ) - Γαλλία, Κασάμι Π.  22 (Α) - Ελβετία
ΠΑΟΚ - Γκολάσα Ε. 23 (Ε) - Ισραήλ, Ράτς Ρ. 33 (Α) - Ρουμανία, Μακ Ρ. 23 (Μ) - Σλοβακία
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - Κούρος Α. 21 (Α) - Ελλάδα, Ένγκουεμ Α. 22 (Μ) - Καμερούν, Ράντμαν Β. 31 (Τ) - Κροατία, Τάτος Α. 25 (Μ) - Ελλάδα, Εσόνο Λ. 22 (Α) - Καμερούν, Γκορμπούνοφ Α. 31 (Τ) - Λευκορωσία
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Αμπέϊντ Β. (Μ) - Αλγερία, Στίλ Λ. (Τ) - Αγγλία
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Τσοκάνης Τ. (Μ) 23 - Ελλάδα, Παντελιάδης Θ. (Α) 27 - Ελλάδα, Θεοδωρόπουλος Κ. (Τ) 24 -  Ελλάδα, Κιτόκο Ρ. (Α) 26 - Κονγκό, Τόρμενα Ε. 28 (Μ) - Βραζιλία, Ρολέ Μ. 29 (Μ) - Αργεντινή), Φερνάντεθ Α. 28 (Μ) - Αργεντινή, Μάσα Π. 27 - Αργεντινή, Μπαντιμπαγκά Ζ. 23 (Ε) - Βέλγιο
ΟΦΗ - Πετρόπουλος Α. 28 (Ε) - Ελλάδα, Αρτόλα Ν. 31 (Α) - Ισπανία
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - Ζαφείρης Α. (Ε) - Ελλάδα, Μέγι Α. 30 (Α) - Ισπανία, Γιουσούφ Μ 26 (Μ) - Νήσες Κομόρες
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Μοσχονάς Θ. 24 (Τ) - Ελλάδα, Γκόμεζ Γκαρσία Ρ. 30 (Μ) - Αργεντινή, Γεωργιάδης Ν. 31 (Α) - Έλλαδα, Ζίτο Μ. 29 (Μ) - Ακτή Ελεφαντοστού, Πρόγιτς Γ. 27 (Α) - Σέρβια
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ- Άλβες Α. 30 (Ε) - Βραζιλία, Κολοβούρης Α. 22 (Τ) - Ελλάδα, Ρουμπουλάκου Σ. 23 (Α) - Ελλάδα, Κόρμπος 29 (Μ) - Ελλάδα, Ετζενγκέλε Ο. 27 (Α) - Γαλλία, Μπεχαράνο Ν. 22 (Α) - Βολιβία, Μαλέζας Σ. 29 (Α) - Ελλάδα, Κέβιν Μ. (Α) - Ισπανία
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -  Τριανταφυλάκος Β. 23 (Ε) - Ελλάδα, Ντιγκινί Ν. 26 (Ε) - Γαλλία, Μέχια Α. 24 (Μ) - Ονδούρα, Φερνάντες Ν. (Τ) - Πορτογαλία
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Ηλιάδης Α. 21 (Ε) - Ελλάδα, Σαπαλίδης Σ. 24 (Ε) - Ελλάδα
ΚΑΛΛΟΝΗ - Καμαρά Α.  37 (Ε) - Σενεγάλη, Πιπίνης Χ. 30 (Α) - Ελλάδα, Χουάνμα 23 (Ε) - Ισπανία, Δαύκος Κ. 26 (Τ) - Ελλάδα, Μίνγκας Χ. 30 (Ε) - Ελλάδα, Στεφάνοβιτς 28 (Μ) - Σερβία, Μπαρέρα 20 (Α) - Αργεντινή, Ναβάρο Χ. 26 (Μ) - Αργεντινή, Αντέντζο Ν. 25 (Α) - Νιγηρία
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Χολέβας Χ. 22 (Α) - Ελλάδα, Αποστόλου Σ. 23 (Α) - Ελλάδα, Μασούρας Γ. 21 (Μ) - Ελλάδα
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ -  Ντεπλιάκ Ε. 22 (Α) - Ουκρανία, Αποστολόπουλος Α. 23 (Α) - Ελλάδα, Φιγκέιρα Γ. 19 (Μ) - Βρετανία
ΒΕΡΟΙΑ - Τζινάρ Τσάβι 27 (Τ) - Ισπανία, Εσπάρθα Χ.Α. 25 (Μ) - Ισπανία, Μπαρντέρα Β. Ν. 27 (Μ) - Ισπανία, Καλί Σ. 30 (Α) - Γαλλία, Αραγονές Ι. 28 (Α) - Ισπανία
SKODA ΞΑΝΘΗ - Λισγάρας Χ. 28 (Α) - Έλληνας, Λουσέρο Ο. 30 (Μ) - Αργεντινή, Καρυπίδης Χ. 32 (Α) - Ελλάδα, Καπετάνος Π. 31 (Ε) - Ελλάδα
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Τσουκάνης Σ. 24 (Α) - Ελλάδα, Σκούρτης Β. 22 (Ε) - Ελλάδα, Νικλητσιώτης Γ. 23 (Μ) - Ελλάδα, Μαχλέλης Γ. (Α) 23 - Ελλάδα, Σταμπολζίεφ Ρ. 24 (Ε) - Ελλάδα, Τζιώρας Χ. (Ε) - Ελλάδα, Γυφτοκώστας Ν. 22, Παπουτσογιαννόπουλος Θ. 20, Καντούτση Α. (20), Καλλέργη Ε. 24, Καρασαλίδης Α. 23, Γεωργακόπουλος Γ. 21, Κυζιρίδης Γ. 24, Μουζακίτης Α. 20, Ιβενς Γ.30 (Α) - Βέλγιο, Κοτσαρίδης Κ. 22, Γιαννιστάνη Ν. 20, Αργυρίου 20 (Α) - Ελλάδα, Νατσιόπουλος Α. 23 (Μ) - Ελλάδα
ΚΕΡΚΥΡΑ - Ρόχας Α. 29 (Μ) - Ελλάδα, Σάντσεθ Μ. 27 (Μ) - Ισπανία, Χαβίτο Φ. 31 (Μ) - Ισπανία, Καϊκούτ Σ. 30 (Ε) - Βοζνία, Σέτκους 29 (Τ) - Λιθουανία


Παράθεση
ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ

Ανακοίνωσε Παπάζογλου, Αυλωνίτη ο Ολυμπιακός
 
Στην οικογένεια του Ολυμπιακού ανήκουν κι επίσημα από το απόγευμα της Κυριακής (6/7) οι Θανάσης Παπάζογλου και Τάσος Αυλωνίτης.


«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση των ποδοσφαιριστών Θανάση Παπάζογλου και Τάσου Αυλωνίτη» αναφέρει το σχετικό δελτίο Τύπου της «ερυθρόλευκης» ΠΑΕ.

Αμφότεροι φωτογραφήθηκαν με τα χρώματα των Πειραιωτών και συμμετέχουν στις προπονήσεις, ενώ θα συμπεριληφθούν στην αποστολή που θα αναχωρήσει αύριο (7/7) για το Ζέεφελντ της Αυστρίας, εκεί που θα πραγματοποιηθεί το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν.

από Sentragoal.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 21 Ιούλ 2014 12:58 από ΛΑΜΙΑ FANS »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Συνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.174
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #26 στις: Δευ 07 Ιούλ 2014 00:30 »
Δεν είπε ο πρόεδρος ότι αυτή την εποχή δεν κάνει κανένας μεταγραφές? Τι μας αραδιάζετε εσείς αυτά τα ονόματα?
Να διαγραφεί πάραυτα ο πίνακας και να κλειδωθεί το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #27 στις: Δευ 07 Ιούλ 2014 22:18 »
Παράθεση
Βέβαια η χρονική διάρκεια δεν έγινε γνωστή, αλλά ούτε και τα χρήματα, ωστόσο, οι αρχικές πληροφορίες έκαναν λόγο για τριετές συμβόλαιο και αποδοχές ύψους 650.000 ευρώ.

«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του Γάλλου ποδοσφαιριστή Ματιέ Ντοσεβί» αναφέρει η λιτή ανακοίνωση των Πειραιωτών.

Ετσι λοιπόν, ο πρώην άσος της Βαλενσιέν αναμένεται να αναχωρήσει αύριο για το Ζέεφελντ, εκεί που βρίσκεται ήδη η αποστολή της ομάδας από σήμερα, ενώ την Τρίτη αναμένεται στο αυστριακό θέρετρο κι ο Αμπιντάλ. Υπενθυμίζουμε ότι με την αποστολή ταξίδεψε και ο Μαζουακού που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #28 στις: Τετ 09 Ιούλ 2014 01:38 »
Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ

Ρατς διετίας στον ΠΑΟΚ

Έπειτα από αναμονή και διαβουλεύσεις 23 ημερών ο Ραβζάν Ρατς είναι κι επίσημα παίκτης του ΠΑΟΚ, με τον 33χρονο διεθνή Ρουμάνο αριστερό αμυντικό να υπογράφει συμβόλαιο συνεργασίας δύο ετών.

Το σίριαλ απόκτησης του Ρατς είχε ευτυχές τέλος για τον ΠΑΟΚ, καθώς ο παίκτης είχε συμφωνήσει προφορικά με την ομάδα της Θεσσαλονίκης από τις 15 Ιουνίου, αλλά οι υπογραφές έπεσαν μόλις σήμερα, ενώ την Δευτέρα (7/7) για έξι ώρες βρισκόταν στα γραφεία του ΠΑΟΚ για τις τελικές διαβουλεύσεις.

Ο Ρατς θα είναι ο πέμπτος Ρουμάνος ποδοσφαιριστής που θα φορέσει τη φανέλα του ΠΑΟΚ, έπειτα από τους Γκιόργκε Τσαουσίλα (1993-94), Ιονέλ Πίρβου (1996-97), Κοσμίν Μπαρκαουάν (2006-07) και Κοστίν Λαζάρ (2011- ).

Ο Ρουμάνος διεθνής αμυντικός θα ενσωματωθεί με την ομάδα κατά την αναχώρηση για το βασικό πρόγραμμα προετοιμασίας στην Ολλανδία.

Αμέσως μετά την υπογραφή των συμβολαίων, ο Ραζβάν Ρατς έκανε τις πρώτες του δηλώσεις στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου

Αναλυτικά οι δηλώσεις του

*Ραζβάν συγχαρητήρια! Μετά από τόσες μέρες σε αναμονή, είσαι πλέον και επίσημα παίκτης του ΠΑΟΚ. Ποιες είναι οι πρώτες σου σκέψεις;

«Είμαι χαρούμενος που υπέγραψα το συμβόλαιό μου. Εδώ και πολλά χρόνια αγωνίζομαι σε υψηλό επίπεδο και ο ΠΑΟΚ μού προσφέρει τις ίδιες φιλοδοξίες. Ξέρω ότι η καινούρια μου ομάδα και ο ιδιοκτήτης της έχουν θέσει υψηλούς στόχους, ο ΠΑΟΚ είναι πάντα πρωταγωνιστής στις εγχώριες διοργανώσεις, αλλά και στις ευρωπαϊκές και θα ήθελα μαζί να πάμε ακόμη ψηλότερα.

*Από ποιον πήρες πρώτες πληροφορίες σου σχετικά με τον ΠΑΟΚ;

«Είχα πάντα επαφή με τον Κοστίν (σ.σ. Λάζαρ) και μου έλεγε πολλά πράγματα για την ομάδα και το περιβάλλον της. Κι εγώ είδα μερικά παιχνίδια του ΠΑΟΚ, από ενδιαφέρον για εκείνον. Δεν χρειάστηκε να συλλέξω πολλές πληροφορίες, ο ΠΑΟΚ είναι ένας γνωστός σύλλογος, με συχνή παρουσία στην Ευρώπη, εκεί που είναι η βιτρίνα του ποδοσφαίρου.

*Θυμάσαι όταν αντιμετώπισες ως αντίπαλος τον ΠΑΟΚ με τη Σαχτάρ;

«Ναι φυσικά! Μπορεί να μη θυμάμαι ακριβώς τους παίκτες που αγωνίζονταν τότε στον ΠΑΟΚ, αλλά θυμάμαι το παιχνίδι φυσικά.

*Τι γνωρίζεις, λοιπόν, σήμερα για τον ΠΑΟΚ;

«Θα πω ψέματα αν σας πω ότι γνωρίζω πράγματα για την ιστορία της ομάδας μου από τη δεκαετία του '50 και του '60!! Φυσικά γνωρίζω όμως τη σύγχρονη ιστορία, τους τελευταίους τίτλους, τις ευρωπαϊκές επιτυχίες. Γνωρίζω για τον κόσμο, όλοι το ξέρουν αυτό και ελπίζω να τους κάνω να με αποδεχθούν και να με αγαπήσουν!»

*Πρόλαβες να πάρεις μια πρώτη εντύπωση από την πόλη, το γήπεδο, τον κόσμο;

«Εδώ και δυο μέρες είμαι με τον πρόεδρο και μου έδειξε ασφαλώς το γήπεδο, το οποίο όμως το είδα άδειο… Ανυπομονώ να το δω γεμάτο, θα είναι πολύ καλύτερα! Ήξερα καλά τη Θεσσαλονίκη και ξέρω πολύ καλά τους Έλληνες, πόσο φιλικοί και φιλόξενοι είναι!».

Who is who

Ο 33χρονος διεθνής αριστερός οπισθοφύλακας γεννήθηκε στη Σλατίνα ξεκίνησε την καριέρα του στην Ραπίντ Πιάτρα-Ολτ και ακολούθως μετακόμισε στα τμήματα υποδομής της Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα , της Κονστρουκτορούλ Κραϊόβα, της Σπόρτινγκ Πιτέστι και της Τσετατέα Τάγκρου Νεάμτ.

Το ταλέντο του αναγνώρισε ο προπονητής της Ραπίντ Βουκουρεστίου Μιρτσέα Λουτσέσκου, ο οποίος και εισηγήθηκε την απόκτησή του το 1998 στην ομάδα της ρουμανικής πρωτεύουσας. Το 2003 μετακόμισε στην Ουκρανία αγωνίστηκε για μια δεκαετία με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ (2003-2013 με 174 συμμετοχές και 6 γκολ). Μάλιστα από το 2004 είχε προπονητή τον «μέντορά» του Μιρτσέα Λουτσέσκου.

Το περασμένο καλοκαίρι ο εκ των αρχηγών της εθνικής Ρουμανίας, πήρε μεταγραφή για την αγγλική Γουέστ Χαμ (15 συμμετοχές) και ακολούθως στην ισπανική Ράγιο Βαγεκάνο (10 συμμετοχές).

Ο Ραζβάν Ρατς πριν από λίγες ημέρες αναρριχήθηκε στην πέμπτη θέση των Ρουμάνων ποδοσφαιριστών με τις περισσότερες συμμετοχές στην εθνική ομάδα της χώρας του. Μάλιστα στο φιλικό απέναντι στην Αλβανία στις 31 Μαΐου όταν έφτασε τις 96 συμμετοχές ξεπερνώντας τον Νταν Πετρέσκου στη σχετική λίστα, το… γιόρτασε πανηγυρίζοντας το δεύτερο γκολ του με τη φανέλα της Ρουμανίας, ενώ λίγες ημέρες αργότερα ακολούθησε η 97η συμμετοχή του στο φιλικό με την Αλγερία. Πλέον «κυνηγάει» την τέταρτη θέση, την οποία κατέχει ο πρώην προπονητής του ΠΑΟΚ Λάζλο Μπόλονι με 102 συμμετοχές.

Ο 33χρονος αμυντικός έχει κατακτήσει δύο πρωταθλήματα Ρουμανίας (1999, 2003), ένα Κύπελλο Ρουμανίας (2002), έξι πρωταθλήματα Ουκρανίας (2005, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013), πέντε Κύπελλα Ουκρανίας (2004, 2008, 2001, 2012, 2013) και το Κύπελλο UEFA της περιόδου 2008-09, όπου στον τελικό η Σαχτάρ νίκησε (2-1) στην παράταση τη Βέρντερ Βρέμης με την οποία αγωνιζόταν ο Αλέξανδρος Τζιόλης.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #29 στις: Τετ 09 Ιούλ 2014 16:50 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ Ο ΚΑΣΑΜΙ

Κασάμι: «Ανυπομονώ να παίξω στο Καραϊσκάκη!»

Ο Παϊτίμ Κασάμι υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον Ολυμπιακό και με την έξοδό του από τα γραφεία της ΠΑΕ στην Πλατεία Αλεξάνδρας στον Πειραιά δήλωσε περήφανος που θα αγωνίζεται στους «ερυθρόλευκους».

Ο Ελβετός χαφ τόνισε ότι στην απόφασή του να πιάσει λιμάνι έπαιξε το Champions League και η επιθυμία του Μίτσελ να συνεργαστεί μαζί του. «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στον Ολυμπιακό. Είμαι περήφανος που θα παίξω για αυτό τον σύλλογο και είμαι μέλος αυτής της ομάδας.

Το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός έχει στόχους και είναι μία από τις μεγάλες ομάδες της Ευρώπης, και παίζει στο Champions League, είχε τη δική του σημασία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω, επίσης, τον εξαιρετικό προπονητή που έπαιξε το δικό του ρόλο στην απόφασή μου και τον πρόεδρο της ομάδας για το ενδιαφέρον του. Για αυτό ήθελα να γίνω παίκτης της ομάδας.

Θα ήθελα να υποσχεθώ στους οπαδούς του Ολυμπιακού ότι θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό και περιμένω τη στιγμή που θα παίξω στο Καραϊσκάκη».

Η ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Παϊτίμ Κασάμι».

«Είμαι πολύ χαρούμενος που υπέγραψα το συμβόλαιό μου και είμαι πολύ περήφανος που είμαι παίκτης του Ολυμπιακού και μέρος αυτής της μεγάλης ομάδας», είπε αρχικά, ενώ στη συνέχεια αναφέρθηκε και στη σπουδαία συνεργασία του συλλόγου με τη UNICEF:

«Είναι πολύ σημαντικό για την ομάδα να στηρίζει τα παιδιά. Είναι κάτι φανταστικό, τόσο για την ομάδα, όσο και για τη UNICEF και για τον κόσμο του ποδοσφαίρου. Πρόκειται για ένα μεγάλο επίτευγμα του συλλόγου».

Ο Κασάμι αναφέρθηκε και στη συμμετοχή του Θρύλου στο International Champions Cup αυτό το καλοκαίρι, δηλώνοντας ανυπόμονος για την έναρξή του:

«Πάντα είναι όμορφο να παίζεις απέναντι σε μεγάλες ομάδες. Είναι ιδιαίτερα σημαντικό για τον Ολυμπιακό να συμμετέχει σε μία τόσο μεγάλη διοργάνωση. Για κάθε παίκτη είναι μεγάλη εμπειρία να αγωνίζεται απέναντι σε αυτές τις ομάδες. Προφανώς, βέβαια, ο Ολυμπιακός παίζει ήδη στο Champions League απέναντι σε μεγάλες ομάδες, αλλά πάντα είναι καλό να συμμετέχεις σε μία μεγάλη διοργάνωση κι εγώ, όπως και όλη η ομάδα, ανυπομονούμε για αυτό».

Τέλος, έστειλε το δικό του μήνυμα στους οπαδούς της ομάδας και υποσχέθηκε… γκολ: «Είμαι πολύ περήφανος που πλέον είμαι παίκτης του Ολυμπιακού κι ελπίζω να σας χαρίσω μεγάλες χαρές. Ελπίζω να έχω πάντα τη στήριξή σας και να κερδίσουμε φέτος πολλούς τίτλους. Ανυπομονώ να παίξω στο γήπεδο του Ολυμπιακού, να σκοράρω και να σας κάνω χαρούμενους!».

To who is who του Κασάμι

Ο Παϊτίμ Κασάμι γεννήθηκε στις 2 Ιουνίου του 1992 στα Σκόπια από αλβανική οικογένεια. Τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα τα έκανε στην ελβετική Winterthur κι ακολούθησε η Grasshoppers το 2006. Την ίδια χρονιά αγωνίστηκε για μικρό χρονικό διάστημα ως δανεικός στη Liverpool, πριν μετακομίσει στην Ιταλία για λογαριασμό της Lazio σε ηλικία μόλις 16 ετών.

Επέστρεψε στην Ελβετία τον Δεκέμβριο του 2009 για λογαριασμό της Bellinzona, υπογράφοντας συμβόλαιο μέχρι το 2011 κι έκανε το επίσημο επαγγελματικό ντεμπούτο του τον Μάρτιο. Το καλοκαίρι του 2010 πήρε μεταγραφή στην Palermo και, παρά το νεαρό της ηλικίας του, εντάχθηκε αμέσως στην πρώτη ομάδα, κάνοντας το ντεμπούτο του στην πρώτη αναμέτρηση των πλέι οφ του Europa League της σεζόν 2010-11 απέναντι στη Maribor. Η πρώτη του εμφάνιση στη Serie A ήρθε λίγο αργότερα, στις 30 Αυγούστου, στην αναμέτρηση με την Cagliari κι ολοκλήρωσε τη σεζόν με 14 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, 8 στο Europa League και 2 στο Coppa Italia.

Έναν χρόνο αργότερα, άλλαξε ξανά χώρα, αυτή τη φορά για χάρη της Fulham. Η πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της νέας του ομάδας ήταν ξανά σε ευρωπαϊκό ματς, απέναντι στην RNK Split για το Europa League και το ντεμπούτο του στην Premier League σημειώθηκε στις 21 Αυγούστου του 2011.

Στο δεύτερο μισό της σεζόν 2012-13 αγωνίστηκε δανεικός στη Luzern, αλλά έπειτα από απαίτηση του Μάρτιν Γιόλ, επέστρεψε στην ομάδα στο τέλος της σεζόν.

Πολιτογραφημένος Ελβετός, έχει αγωνιστεί σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες της εθνικής ομάδας της χώρας, συμμετέχοντας και στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2012 και από το 2013 είναι διεθνής με την Ανδρών, κάνοντας το ντεμπούτο του στη νίκη επί της Σλοβενίας στις 15 Οκτωβρίου του 2013, σκοράροντας για πρώτη φορά με το εθνόσημο έναν μήνα αργότερα κόντρα στη Νότιο Κορέα.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ

Επέστρεψε ο Ετζενγκέλε στον Παναιτωλικό

Αν και πέρασε από... 40 κύματα, η μεταγραφή του Ετζενγκέλε στον Παναιτωλικό ολοκληρώθηκε κι έτσι ο Γάλλος στόπερ επιστρέφει στους Ακαρνάνες.


«Ο Ουίλιαμ Ετζενγκέλε υπέγραψε συμβόλαιο ενός έτους με τον Παναιτωλικό. Ο 27χρονος αμυντικός έχει αγωνιστεί στην ομάδα μας δύο σεζόν από το 2010 έως το 2012» αναφέρει η ανακοίνωση του Παναιτωλικού.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε: «Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που γυρίζω σε μια πόλη που αγαπώ. Παρότι έλειψα δύο χρόνια, δεν ξέχασα τους ανθρώπους της ομάδας και τον κόσμο που γνωρίζω ότι με αγαπάει. Είμαι ευτυχής που ξαναβλέπω γνώριμα πρόσωπα και είμαι ανυπόμονος να πιάσω δουλειά και να φορέσω τη φανέλα του Παναιτωλικού».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #30 στις: Τετ 09 Ιούλ 2014 18:34 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΔΙΕΤΕΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Ανακοίνωσε τον Μέγι ο Εργοτέλης

Ο Μέγι, ή αλλιώς Χουάν Αλμπέρτο Αντρέου Αλβαράδο, είναι ο νέος παίκτης του Εργοτέλη όπως ανακοίνωσε επίσημα η κρητική ομάδα. Ο Ισπανός αμυντικός υπέγραψε διετές συμβόλαιο και ουσιαστικά είναι ο «αντικαταστάτης» του Αλβάρο Μεχία στο κέντρο της άμυνας του Εργοτέλη.

Ο ίδιος στις πρώτες του δηλώσεις, εξέφρασε την χαρά του για την μεταγραφή του λέγοντας ότι ο Εργοτέλης είναι μια ομάδα που «μεγαλώνει», ενώ τόνισε και το πάθος των Ελλήνων για το ποδόσφαιρο.

Η ανακοίνωση του Εργοτέλη:

Η ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την υπογραφή συμβολαίου διετούς διάρκειας (30/06/2016) με τον Χουάν Αλμπέρτο Αντρέου Αλβαράδο (Μέγι).

Ο 30χρονος (06/06/1984) Ισπανός αμυντικός, από το 2002 μέχρι το 2010, φόρεσε τη φανέλα της Ρεάλ Μπέτις με την οποία κατέκτησε ένα Κύπελλο Ισπανίας (2004-05) και συμμετείχε στο Champions League. Στη συνέχεια αγωνίστηκε στην Τενερίφη, την Γκεντ και την Σέριφ Τίρασπολ, όπου την περασμένη σεζόν συνεργάστηκε με τον προπονητή του Εργοτέλη Χουάν Φεράντο.

Αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου του ο Μέγι, δήλωσε: «Είμαι χαρούμενος και υπερήφανος που θα αγωνιστώ στον Εργοτέλη, μια ομάδα που μεγαλώνει και μου αρέσει το πρότζεκτ που έχουν οι άνθρωποί της.

Επίσης μου αρέσει ότι στην Ελλάδα όλοι είναι πολύ παθιασμένοι με το ποδόσφαιρο, όπως και εγώ και αισθάνομαι πολύ καλά που θα αγωνιστώ εδώ».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #31 στις: Πεμ 10 Ιούλ 2014 15:46 »
Παράθεση
ΜΕΣΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ

Ζίτο διετίας στη Λιβαδειά

Την απόκτηση του Μεκέμε Λάτζι Τάμλα ή πιο απλά Ζίτο, ανακοίνωσε ο Λεβαδειακός την Τετάρτη (9/7). Πρόκειται για 29χρονο μέσο από την Ακτή Ελεφαντοστού και στο Λεβαδειακό ποντάρουν στην απόκτηση του Ζίτο, ο οποίος στο παρελθόν αγωνίστηκε στις Μπέβερεν, Λε Μαν και Σταντ Λαβάλ, ενώ την περασμένη περίοδο φορούσε τη φανέλα της Μακάμπι Τίκβα.

Η σχετική ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Mekeme Ladji Tamla (Zito). Ο γεννημένος στις 19 Σεπτεμβρίου 1985 Ιβοριανός μέσος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για δύο χρόνια.

Ξεκίνησε την καριέρα του το 2004 στη Βελγική Beveren και το 2007 μεταγράφηκε στη Γαλλική Le Mans, όπου έμεινε μέχρι το 2013, με ενδιάμεσο προορισμό τη Stade Laval, στην οποία έπαιξε ως δανεικός της σεζόν 2008-2009. Τελευταία ομάδα στην οποία αγωνίστηκε την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο (2013-2014), πριν υπογράψει στον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ ήταν η Ισραηλινή Maccabi Petah Tikva».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #32 στις: Πεμ 10 Ιούλ 2014 23:16 »
Ο Μάντζιος ανανέωσε στο Λεβαδειακό.  Πάει και αυτός..
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #33 στις: Παρ 11 Ιούλ 2014 14:32 »
Παράθεση
ΜΕ ΤΡΙΕΤΕΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Μπεχαράνο εκ Βολιβίας στον Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός συνεχίζει τις μεταγραφικές του κινήσεις και απέκτησε έναν ακόμα παίκτη ανακοινώνοντας την μεταγραφή του Ντιέγκο Μπεχαράνο.

Ο Μπεχαράνο, που αγωνίζονταν στην Στρόνγκεστ, είναι 22 ετών, δεξιός αμυντικός, μπορεί να παίξει και ως αμυντικό χαφ και υπέγραψε για τρία χρόνια με την ομάδα του Αγρινίου.

Ο ίδιος στις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης του Παναιτωλικό είπε ότι μέσα από εκείνον θέλει οι Έλληνες φίλαθλοι να γνωρίσουν το ποδόσφαιρο της Βολιβίας.

Η ανακοίνωση του Παναιτωλικού:

Ο Ντιέγκο Μπεχαράνο υπέγραψε σήμερα τριετές συμβόλαιο συνεργασίας με τον Παναιτωλικό. Είναι γεννημένος στις 24.08.1991, διεθνής με την Εθνική Βολιβίας και αγωνίζονταν στην Στρόνγκεστ.

Στις πρώτες του δηλώσεις τόνισε: “Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ότι καλύτερο για την ομάδα. Έχω μάθει ότι ο Παναιτωλικός είναι μια πολύ σοβαρή ομάδα με στόχους.

Θέλω να δώσω ακόμα περισσότερα από όσα περιμένει από μένα η ομάδα και με την απόδοσή μου να δώσω τη δυνατότητα στο κόσμο του Παναιτωλικού και στους Έλληνες φιλάθλους να γνωρίσουν και να αξιολογήσουν το ποδόσφαιρο της Βολιβίας. Επίσης θέλω να δώσω χαρά στους φιλάθλους μας και πιστεύω ότι θα έχουμε μια πολύ καλή πορεία”

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΕΚΑΝΕ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΤΟΝ 32ΧΡΟΝΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ

Επαναπάτρισε Καρυπίδη η Ξάνθη!
 
Από το 2006 όταν και ύστερα από τριετή θητεία ξενιτεύτηκε για την Σκωτία και τη Χαρτς ο Χρήστος Καρυπίδης αγωνιζόταν στο εξωτερικό. Τώρα πήρε την απόφαση να επιστρέψει στην Ελλάδα και το έκανε για λογαριασμό της Ξάνθης.


Η ακριτική ομάδα ανακοίνωσε την απόκτηση του 32χρονου αμυντικού ο οποίος από το 2006 έως το 2009 αγωνίστηκε στη Χαρτς (73 συμμετοχές, τρία γκολ) στην Πρέμιερ της Σκωτίας και από το 2009 μέχρι το τέλος της περασμένης σεζόν στην Κύπρο. Σε Ομόνοια, ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνα Λεμεσού (37 συμμετοχές και τέσσερα γκολ πέρυσι), όπου συνολικά μέτρησε 150 συμμετοχές και επτά γκολ.

Κατά τα άλλα σήμερα (10/7) έγινε η πρωινή προπόνηση με τον Σάκη Τσιώλη να δίνει έμφαση σε ασκήσεις τακτικής, ενώ αύριο Παρασκευή όλοι οι παίκτες θα υποβληθούν σε εργομετρικά τεστ.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
Την απόκτηση του Βέλγου αμυντικού Γιόνας Ιβενς ανακοίνωσε η ΠΑΕ Νίκη Βόλου, ο οποίος υπέγραψε  για συμβόλαιο συνεργασίας για δύο χρόνια. Η ανακοίνωση:

"Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση του Βέλγου αμυντικού ποδοσφαιριστή Ivens Jonas Felix Mathilde (14/10/1984), ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για δύο χρόνια."

από Goalpost. gr

Παράθεση
Ακόμη δύο ταλαντούχους ποδοσφαιριστές πρόσθεσε στο ρόστερ της η Νίκη Βόλου. Πρόκειται για τον Νίκο Γιαννιτσάνη, δανεικός από τον Παναθηναϊκό και τον Κωνσταντίνο Κοτσαρίδη, ο οποίος υπέγραψε τριετές συμβόλαιο με τη βολιώτικη ομάδα.

Η ανακοίνωση:

"Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση των ποδοσφαιριστών Γιαννιτσάνη Νικόλαου (16/2/1994), δανεικός για ένα χρόνο από τον Παναθηναϊκό και Κοτσαρίδη Κωνσταντίνου(12/6/1992) ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας τριετούς διάρκειας."

από Goalpost.gr

Παράθεση
Μπορεί η περίπτωση του Χριστόφορου Ντούμπερετ να μην προχώρησε, ωστόσο ένας άλλος ποδοσφαιριστής από το δυναμικό της ΑΕΚ πρόκειται να μετακομίσει στο Βόλο. Ο λόγος για τον Νίκο Αργυρίου που συμφώνησε να συνεχίσει για ένα χρόνο την καριέρα τους στους «κυανόλευκους».
Ο 20χρονος δεξιός αμυντικός συμφώνησε σε όλα με τη Νίκη Βόλου,

ενώ νωρίτερα και οι «κιτρινόμαυροι» είχαν ανάψει το «πράσινο φως» για το δανεισμό του.
Με τον Ντούμπερετ, υπήρχε πρόβλημα με την ελληνοποίησή του και όπως ήταν λογικό δεν θα μπορούσε ο παίκτης να πιάσει θέση ξένου στο ρόστερ.

από Goalpost.gr


ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #34 στις: Σαβ 12 Ιούλ 2014 11:02 »
Παράθεση
ΜΕΣΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΝΔΟΥΡΑ

Ανακοίνωσε τον Μεχία

Την απόκτηση του Αλφρέντο Αντόνιο Εσκομπάρ Μεχία ανακοίνωσε ο Πανθρακικός. Πρόκειται για 24χρονο μέσο από την Ονδούρα, που προπονείται με τους νέους του συμπαίκτες από την πρώτη ημέρα της προετοιμασίας.


«Είμαι χαρούμενος για την ευτυχή κατάληξη και θα προσπαθήσω να ανταποδώσω τον σεβασμό και την αγάπη που μου έδειξαν οι άνθρωποι της ομάδας. Βρίσκομαι από την αρχή της προετοιμασίας και όλη η ομάδα με έχει αγκαλιάσει» δήλωσε ο Μεχία, μετά την επισημοποίηση της συμφωνίας.

Το βιογραφικό του


Ο νέος ποδοσφαιριστής του Πανθρακικού γεννήθηκε στις 3 Απριλίου 1990 στο El Nigrito παίζοντας στην Olimpia έως και την ηλικία των 18 ετών. Με την ενηλικίωση του μεταγράφηκε στην ιταλική Udinese όπου έμεινε ένα χρόνο για να επιστρέψει και πάλι στην πατρίδα του για λογαριασμό της Real Espana (75 συμμετοχές – 2 γκολ) με την οποία αναδείχθηκε πρωταθλητής το 2010. Την ίδια χρονιά κατέκτησε και με την Ονδούρα το πρωτάθλημα χωρών της Κεντρικής Αμερικής. Τελευταία του ομάδα ήταν η Marathon.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΣΤΕΑΟΥΑ

Ανακοίνωσε Καπετάνο η Ξάνθη!
 
Μία ημέρα μετά από την απόκτηση του Χρήστου Καρυπίδη, η Ξάνθη «χτυπά» ξανά με έναν ακόμα Έλληνα που αγωνιζόταν στο εξωτερικό, καθώς ανακοίνωσε τη συμφωνία με τον Παντελή Καπετάνο!


Ο 31χρονος επιθετικός αγωνιζόταν στο ρουμανικό πρωτάθλημα τα τελευταία χρόνια και πέρυσι φορώντας τη φανέλα της Στεάουα Βουκουρεστίου είχε πέντε γκολ σε 14 αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις.

Ο υψηλόσωμος στράικερ έγινε γνωστός φορώντας τη φανέλα του Ηρακλή, πριν μετακομίσει στην ΑΕΚ όπου έμεινε για δύο χρόνια. Το καλοκαίρι του 2008 αναχώρησε για τη Ρουμανία και έμεινε εκεί συνολικά έξι σεζόν παίζοντας σε Στεάουα και Κλουζ, συ7μετέχοντας μάλιστα και στο Champions League.

Η ανακοίνωση της Ξάνθης: «Η ΠΑΕ SKODA ΞΑΝΘΗ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Παντελή Καπετάνου.».

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Για δύο χρόνια στον Παναιτωλικό ο Μαλεζάς

Επιστρέφει στην Ελλάδα, μετά από μία διετία στη Γερμανία, ο Στέλιος Μαλεζάς που υπέγραψε για δύο χρόνια στον Παναιτωλικό και ανακοινώθηκε επίσημα από την ομάδα του Αγρινίου, κάνοντας και τις πρώτες του δηλώσεις.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ αναφέρει: «Ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού θα είναι για τα επόμενα δύο χρόνια ο Στέλιος Μαλεζάς, που υπέγραψε σήμερα συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα μας. Ο 29χρονος αμυντικός έχει αγωνιστεί με τον ΠΑΟΚ και τα δύο τελευταία χρόνια με τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, ενώ ήταν μέλος της Εθνικής ομάδας στο προηγούμενο Μουντιάλ».

Για την ένταξή του στον Παναιτωλικό δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι σε μια ομάδα που μου έδειξε πόσο πολύ με ήθελε. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό έτσι ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι του Παναιτωλικού».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #35 στις: Σαβ 12 Ιούλ 2014 20:56 »
Παράθεση
ΤΟΝ ΒΟΣΝΙΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ

Ανακοίνωσε τον Καϊκούτ η Κέρκυρα

Παίκτης της Κέρκυρας και με τη… βούλα είναι, πλέον, ο Σάσα Καϊκούτ. Ο 30χρονος Βόσνιος επιθετικός, ο οποίος πέρυσι αγωνίστηκε στην Κίνα πετυχαίνοντας 24 γκολ σε 43 αγώνες πρωταθλήματος με την Σάου Τσάινα.


Ο Καϊκούτ υπέγραψε σήμερα (12/7) μονοετούς διάρκειας συμβόλαιο και ακολούθως μετέβη στη Νάουσα, ώστε να ενσωματωθεί στην προετοιμασία των «Φαιάκων».

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Κέρκυρας:

«Η ΠΑΕ Κέρκυρα είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον διεθνή Βόσνιο ποδοσφαιριστή, Saša Kajkut, τον οποίο και καλωσορίζει στην οικογένεια της ομάδα μας. Η συμφωνία έχει διάρκεια ενός έτους, ενώ ο παίκτης, αφού πέρασε τις απαραίτητες εργομετρικές εξετάσεις, αναχώρησε ήδη για τα Τρία Πέντε Πηγάδια της Νάουσας, προκειμένου να ενσωματωθεί στην υπόλοιπη αποστολή.

Ο Kajkut γεννήθηκε στις 4/7/1984 και αγωνίζεται στο χώρο της επίθεσης. Διεθνής με την εθνική ομάδα της Βοσνίας – Ερζεγοβίνης (2009), είναι ο πρώτος ποδοσφαιριστής από την Μπάνια Λούκα, που σκόραρε σε αγώνα Champions League (α' προκριματική φάση 2007-'08, ως παίκτης της μολδαβικής, Σέριφ Τίρασπολ).

Προερχόμενος από την τοπική Ομλάντινατς, το 2003 πήρε μεταγραφή στη μεγάλη ομάδα της γενέτειρας, την Μπόρατς, στην οποία μετράει τρεις θητείες: 2003-'04, 2008-'10 και 2011-'12, με συνολικό απολογισμό (25 γκολ σε 76 ματς). Ενδιάμεσα, αγωνίστηκε στην Κροατία (2005: Κάρλοβατς- 14/5, 2006: Ζαντάρ - 10/8, 2007: Πόμορατς – 25/5), ενώ έκανε και τις πρώτες του «εξόδους», κατ' αρχήν (2007-`08) στη Μολδαβία (Σέριφ, 23/5) κι εν συνεχεία (2010-'11) στο Αζερμπαϊτζάν (Μπακού, 9/1).

Η τελευταία διετία υπήρξε και η πιο «γεμάτη» της καριέρας του, αγωνιζόμενος τη σεζόν 2012-'13 με την Τσέλικ Ζένιτσα (Βοσνία) και πέρσι στην Κίνα (Σάουθ Τσάινα), μετρώντας 24 γκολ σε 43 αγώνες Πρωταθλήματος».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #36 στις: Κυρ 13 Ιούλ 2014 00:55 »
Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟΝ ΛΙΘΟΥΑΝΟ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ

Ο Σέτκους κάτω από τα δοκάρια για την Κέρκυρα

Διπλό «χτύπημα» σαββατιάτικα (12/7) για την Κέρκυρα, αφού μετά την απόκτηση του Βόσνιο στόπερ Καϊκούτ, ανακοίνωσε και τη μεταγραφή του 29χρονου Λιθουανού τερματοφύλακα Ερνέστας Σέτκους.


Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ Κέρκυρα είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον διεθνή Λιθουανό τερματοφύλακα, Ernestas Šetkus, τον οποία και καλωσορίζει στην οικογένεια της ομάδας μας.

Η συνεργασία έχει διάρκεια ενός έτους, ενώ ο παίκτης αναχώρησε ήδη για τα Τρία Πέντε Πηγάδια, προκειμένου να ενσωματωθεί στην υπόλοιπη αποστολή.

Γεννημένος στις 15/5/1985, ο ύψους 1,93 μ. Setkus αγωνίστηκε πέρσι στην κυπριακή Νέα Σαλαμίνα, όπου και πραγματοποίησε εξαιρετική εμφανίσεις.

Επτά φορές διεθνής με την εθνική ομάδα της Λιθουανίας από το 2011, ξεκίνησε την καριέρα του στην πατρίδα του, για λογαριασμό των Ζαλγκίρις Βίλνιους (2005-'08 και 2010) και Ταουράς (σύνολο 118 αγώνες Πρωταθλήματος), προτού επιχειρήσει την πρώτη του έξοδο από τη χώρα, για λογαριασμό του Ολυμπιακού Λευκωσίας (Α' Κύπρου, 41 αγ.).

Το καλοκαίρι του 2012 υπέγραψε στην Μπότεφ Πλόβντιβ (Α' Βουλγαρίας, 11 αγ.), απ' την οποία αποχώρησε στα μέσα της σεζόν, «μετακομίζοντας» στην Γκόμελ της Λευκορωσίας (2 αγ.). Και πέρσι, Νέα Σαλαμίνα...»

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #37 στις: Δευ 14 Ιούλ 2014 00:40 »
Παράθεση
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΕ ΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ

Αποστολόπουλος ο δεύτερος

Ο Αλέξανδρος Αποστολόπουλος είναι και επίσημα η δεύτερη μεταγραφή του Πλατανιά, μετά από εκείνη του Ουκρανού Εβγκένι Νέπλιακ. Ο Αποστολόπουλος, ο οποίος αποκτήθηκε ως ελεύθερος από τον ΠΑΟΚ, υπέγραψε για τρία χρόνια. Μέχρι την Τετάρτη που η αποστολή θα αναχωρήσει για Καρπενήσι θα γίνει προσπάθεια για δυο ακόμη μεταγραφές.

Οπως αναφέρει η ανακοίνωση της ΠΑΕ, «Ο 23χρονος ποδοσφαιριστής (γεννηθείς στις 7/11/1991) έχει ύψος 1,77 μ. και αγωνίζεται ως δεξί μπακ. Ο Αποστολόπουλος υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο με την ομάδα του ΠΑΟΚ το 2010 και εν συνεχεία δόθηκε, ως δανεικός, στις ομάδες της Ζακύνθου και της Αναγέννησης Γιανιτσών.
Τον επόμενο χρόνο επέστρεψε στον ΠΑΟΚ, όπου αγωνίστηκε τις περιόδους 2011 – 2012 και 2012 – 2013. Την περίοδο 2013 – 2014, ο 23χρονος αμυντικός αγωνίστηκε στη Βέροια.
Σημειώνεται ότι ο Αλέξανδρος Αποστολόπουλος έχει αγωνιστεί στις εθνικές ομάδες Κ19 και Κ21».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #38 στις: Δευ 14 Ιούλ 2014 22:09 »
Παράθεση
Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ Εργοτέλης βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του διεθνή με τις Κομόρες μεσοεπιθετικού Mohamed Youssouf για τα επόμενα δύο χρόνια.

“Είμαι χαρούμενος που ήρθα σε μια ομάδα σαν τον Εργοτέλη. Έψαξα και είδα ότι η προηγούμενη χρονιά ήταν πολύ καλή για τη νέα μου ομάδα. Ανυπομονώ να ξεκινήσει η σεζόν για να αποδείξω στους φιλάθλους και στον προπονητή ότι αξίζω να βρίσκομαι εδώ. Πιστεύω ότι θα είναι μια καλή σεζόν τόσο για εμένα, όσο και για την ομάδα” τόνισε ο 26χρονος (26/03/1988), ο οποίος είναι κάτοχος γαλλικού διαβατηρίου. Η τελευταία ομάδα του αριστεροπόδαρου μεσοπεπιθετικού ήταν η γαλλική Αμιέν. Ο 26χρονος μεσοεπιθετικός από τις Κομόρες υπέγραψε για δύο χρόνια».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #39 στις: Τρι 15 Ιούλ 2014 09:50 »
Παράθεση
ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΗΤΕΙΑ ΤΟΥ

Επέστρεψε για 2η φορά στη Βέροια ο Καλί

Για την 3η θητεία του στη Βέροια ετοιμάζεται ο Σιρίλ Καλί. Ο 30χρονος Γάλλος αμυντικός υπέγραψε σήμερα (14/7) συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα της Ημαθίας, στην οποία έχει θητεύσει ακόμη δύο φορές. Τις σεζόν 2010-11 και 2012-13. Πέρυσι έπαιξε στον Παναιτωλικό.

Για πρώτη φορά στη χώρα μας ήρθε τον Ιανουάριο του 2007 για λογαριασμό της Καλαμάτας, ενώ ακολούθησαν Αστέρας Τρίπολης και Πανσερραϊκός. Μεταξύ των δύο θητειών ου στη Βέροια, είχε μεσολαβήσει η παρουσία του στη Λάρισα.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #40 στις: Τρι 15 Ιούλ 2014 17:18 »
Eνας ωραιος πινακας που δειχνει ποσο για τον @@@@@ ειναι η ΠΑΕ μας

http://www.gazzetta.gr/football/metagrafes-2014




Τραχωνες και Μακροχωρι χαχαχαχαχααααα.....Πραγματικα αμα ηταν μεταγραφες ομαδας Γ τοπικου Ηπειρου δεν θα μου εκανε καμια περιεργεια
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #41 στις: Τρι 15 Ιούλ 2014 18:10 »
Eνας ωραιος πινακας που δειχνει ποσο για τον @@@@@ ειναι η ΠΑΕ μας

http://www.gazzetta.gr/football/metagrafes-2014




Τραχωνες και Μακροχωρι χαχαχαχαχααααα.....Πραγματικα αμα ηταν μεταγραφες ομαδας Γ τοπικου Ηπειρου δεν θα μου εκανε καμια περιεργεια
μη τα πιστευεις αυτα τα σαιτ αγιουτε,ειναι βαλτοι εναντια στντπροεδραρα μας...αποδειξη το γεγονος οτι δεν αναφερουν τη μεταγραφη του Λιλα,σαν ελευθερο απο Πας Γιαεννα...
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.083
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #42 στις: Τρι 15 Ιούλ 2014 18:43 »
Την μια μεταγραφή μάλιστα δεν την έχουμε ανακοινώσει επίσημα...

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #43 στις: Τρι 15 Ιούλ 2014 20:12 »
Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ

Φιγκέιρα από την... Τσέλσι για Πλατανιά!

Έναν παίκτη από τις ακαδημίες της Τσέλσι απέκτησε την Τρίτη (15/7) ο Πλατανιάς, ανακοινώνοντας την έναρξη της συνεργασίας μαζί του. Πρόκειται για τον 19χρονο Βρετανό μεσοεπιθετικό Γουόλτερ Φιγκέιρα.

«Η Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της, για τρία χρόνια, με τον ποδοσφαιριστή Γουόλτερ Φιγκέιρα (Walter Figueira).

Ο 19χρονος Βρετανός (γεννηθείς στις 17/3/1995) πρόερχεται από τις Ακαδημίες της Τσέλσι και αγωνίζεται τόσο ως μεσοεπιθετικός όσο και ως ακραίος επιθετικός (εξτρέμ)», αναφέρει χαρακτηριστικά η ανακοίνωση.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #44 στις: Πεμ 17 Ιούλ 2014 10:27 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ

Επεισε και... αποκτήθηκε από τον Ατρόμητο ο Γκορμπούνοφ

Η δοκιμή του στο Πήλιο ικανοποίησε και έτσι ο Ατρόμητος προχώρησε στην απόκτηση του 31χρονου Λευκορώσου τερματοφύλακα, Αντρέι Γκορμπούνοφ, ο οποίος πέρασε τα... τεστ στις προπονήσεις των τελευταίων ημερών.

«Με ιδιαίτερη χαρά καλωσορίζουμε στην «οικογένεια» μας τον πρώτο Λευκορώσο ποδοσφαιριστή στην ιστορία της ομάδας μας που θα φορέσει το αστέρι στο στήθος!

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει λοιπόν την απόκτηση του τερματοφύλακα Αντρέι Γκορμπούνοφ (Andrei Gorbunov) ο οποίος βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ομάδας και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους με οψιόν ανανέωσης παρουσία του τεχνικού διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου», αναφέρει η ανακοίνωση του Ατρόμητου.

Και προσθέτει: «Ο Γκορμπούνοφ (γεννήθηκε στις 29 Μαϊου 1983) έχει ύψος 1.90μ και βάρος 83κ. Ήρθε στην Ελλάδα την περασμένη Πέμπτη και ακολούθησε μέρος της προετοιμασίας στο Πήλιο παίζοντας στο β' ημίχρονο του φιλικού τεστ με τη Νίκη Βόλου. Έχει να επιδείξει μεγάλη και σπουδαία καριέρα στα γήπεδα της χώρας του όμως τώρα για πρώτη φορά δοκιμάζει την τύχη του εκτός συνόρων.

Από το 2002 μέχρι το 2007 αγωνίστηκε στη Ντνιέπρ ενώ από το 2008 μέχρι τον Ιανουάριο του 2012 φόρεσε τη φανέλα της Ντιναμό Μινσκ με την οποία κατέκτησε τον τίτλο του καλύτερου τερματοφύλακα της σεζόν.

Το υπόλοιπο μισό της σεζόν αγωνίστηκε στη Νέμαν Γκρόντνο και τα τελευταία δύο χρόνια ήταν βασικός τερματοφύλακας της Μπάτε Μπορίσοφ, κατακτώντας μαζί της το πρωτάθλημα της Λευκορωσίας αλλά και το Σούπερ Κάπ. Έχει 28 συμμετοχές σε αγώνες του Τσάμπιονς Λιγκ και του Γιουρόπα Λιγκ εκ των οποίων οι εμφανίσεις του κόντρα στη Λιλ και στη Μπάγερν ήταν οι πιο εντυπωσιακές.

Τον περασμένο Δεκέμβριο έμεινε ελεύθερος και δεν ανανέωσε το συμβόλαιο κατόπιν δικής του επιθυμίας γιατί ήθελε να δοκιμάσει την τύχη του στην Ευρώπη.

Αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου ο Αντρέι Γκορμπούνοφ δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής: «Είναι η πρώτη μου εμπειρία μακριά από την πατρίδα μου και είναι αλήθεια ότι αισθάνομαι κάπως περίεργα γιατί πρέπει να εγκλιματιστώ στις νέες συνθήκες αλλά αισθάνομαι ότι όλη μου η προσπάθεια θα στεφθεί από επιτυχία. Σε αυτές τις μέρες που βρίσκομαι στην ομάδα διαπίστωσα ότι είναι ένα πολύ οργανωμένο clubπου δουλεύει σε υψηλό επίπεδο. Στόχος μου είναι να συνεχίσω να παίζω με τον Ατρόμητο σε ευρωπαϊκό επίπεδο. Ξέρω ότι πόθος όλης της ομάδας είναι να κερδίσει την είσοδό της στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ και εύχομαι να τα καταφέρουμε».

Ο Αντρέι επέλεξε το νούμερο «31» στη φανέλα του».

Στην Αθήνα η αποστολή

Ο Ατρόμητος ολοκλήρωσε την προετοιμασία του στο Πήλιο και πλέον βρίσκεται στην Αθήνα, με τους παίκτες να έχουν ρεπό την Πέμπτη (17/7).

Το Σάββατο (19/7) ο Ατρόμητος θα δώσει φιλικό παιχνίδι με την Καλλιθέα (19:30) στο Περιστέρι με ελεύθερη είσοδο για τους φιλάθλους. Ανοικτές θα είναι οι Θύρες 3 και 4.
   
από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΙΣΠΑΝΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ

Πήρε Κέβιν ο Παναιτωλικός

Ενίσχυση στην άμυνα για τον Παναιτωλικό, ο οποίος απέκτησε τον Ισπανό αμυντικό Κέβιν Μαρτίν Γκαρθία Μαρτίνεθ, ο οποίος υπέγραψε την Τετάρτη (16/7) συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας δύο ετών. Τα προηγούμενα χρόνια αγωνίστηκε με την Μαγιόρκα απ' την οποία έμεινε ελεύθερος.

«Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στην οικογένεια του Παναιτωλικού και στο ελληνικό ποδόσφαιρο, που κάθε χρόνο γίνεται πιο δυνατό. Θέλω να ζητήσω από τους οπαδούς της ομάδας να είναι δίπλα μας για να υλοποιήσουμε τους στόχους του Παναιτωλικού. Και εγώ από την πλευρά μου θα τα δώσω όλα για τιμήσω τη φανέλα της ομάδας. Θέλω να δείξω μέσα στο γήπεδο τις δυνατότητές μου», τόνισε ο Κέβιν, που θα ενσωματωθεί την Πέμπτη (17/7) στην αποστολή του Παναιτωλικού στο Καρπενήσι.

Η προετοιμασία της ομάδας του Αγρινίου συνεχίστηκε με δύο προπονήσεις την Τετάρτη (16/7). Το πρωί έγινε λειτουργική προπόνηση δύναμης στην αίθουσα του γυμναστηρίου, ενώ το απόγευμα έγινε προθέρμανση με ασκήσεις τεχνικής με μπάλα (passing game). Ακολούθησαν παιχνίδια υψηλής έντασης σε περιορισμένο χώρο.

Μέρος του προγράμματος ακολούθησε ο Θεοδωρίδης, που συνέχισε με ατομικό. Για προληπτικούς λόγους ατομικό πρόγραμμα έκανε για άλλη μία ημέρα ο Μύγας.

Την Πέμπτη (17/7) θα γίνει προπόνηση στις 18:00 στο Αθλητικό Κέντρο Καρπενησίου.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #45 στις: Πεμ 17 Ιούλ 2014 11:31 »
Eνας ωραιος πινακας που δειχνει ποσο για τον @@@@@ ειναι η ΠΑΕ μας

http://www.gazzetta.gr/football/metagrafes-2014


μόνο ο βάζελος έχει κάνει χαμηλότερου επιπέδου μεταγραφές (έως τώρα βέβαια) ...

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #46 στις: Πεμ 17 Ιούλ 2014 17:29 »
Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ

Ανακοίνωσε τον Αντέντζο η Καλλονή
 
Την απόκτηση του 25χρονου Νιγηριανού στόπερ, Ντανιέλ Αντέτζο, ο οποίος προέρχεται από θητεία έξι χρόνων στην ιταλική Ρετζίνα, ανακοίνωσε η Καλλονή. Οι νησιώτες πιστεύουν στην αξία του Αντέτζο και γι' αυτό υπέγραψαν μαζί του διετιούς διάρκειας συμβόλαιο.


Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗ ανακοινώνει τη διετή συνεργασία της με τον Νιγηριανό κεντρικό αμυντικό Daniel Adejo ο οποίος θα ενταχθεί απευθείας στην αποστολή της ομάδας μας στην Ιταλία.

Ο 24χρονος ποδοσφαιριστής γεννήθηκε στις 7 Αυγούστου 1989. Αγωνιζόταν με την ιταλική Ρετζίνα από το 2008 με την οποία τη σεζόν 2008-2009 σημείωσε 8 συμμετοχές στην μεγάλη κατηγορία (Serie A) και από το 2009 μέχρι και την προηγούμενη σεζόν 152 στη δεύτερη (Serie B).

Τον καλωσορίζουμε στην ποδοσφαιρική οικογένεια της Καλλονής και του ευχόμαστε καλή επιτυχία».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #47 στις: Παρ 18 Ιούλ 2014 10:40 »
Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Ο ΣΕΡΒΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ

Πρόγιτς διετίας στο Λεβαδειακό

Προσθήκη στην άμυνα για τον Λεβαδειακό, ο οποίος την Πέμπτη (17/7) ανακοίνωσε την απόκτηση του 27χρονου Σέρβου αμυντικού, Γιόζιπ Πρόγιτς.

«Η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Josip Projić. Ο Σέρβος αμυντικός βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για δύο χρόνια.

Έχει γεννηθεί στις 23 Αυγούστου 1987, ενώ η τελευταία ομάδα στην οποία αγωνίστηκε ήταν η FK Voždovac. Ο παίκτης θα μεταβεί άμεσα στο Καρπενήσι, όπου θα ενσωματωθεί στην ομάδα», αναφέρει η σχετική ανακοίνωση των Βοιωτών.

από Sentragoal.gr
   

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #48 στις: Παρ 18 Ιούλ 2014 22:10 »
Παράθεση
Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ανακοίνωσε Αραγονές η Βέροια

Την απόκτησή του δεξιού μπακ, Ιβάν Μαλόν Αραγονές ανακοίνωσε την Παρασκευή (18/7) η Βέροια με τον παίκτη να μεταβαίνει στα γραφεία της Βεροιώτικης ΠΑΕ για να συζητήσει με τους ανθρώπους της ομάδας τις τελευταίες λεπτομέρειες του μονοετούς συμβολαίου του.


Αφού τα βρήκαν σε όλα, λίγο αργότερα ανακοινώθηκε και επίσημα από τους «κυανέρυθρους»:

«Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του 28χρονου ποδοσφαιριστή Ivan Malon Aragones. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας μας βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ και αφού υπέγραψε το συμβόλαιό του, δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στη Βέροια. Σήμερα ανοίγει μία νέα σελίδα στην καριέρα μου. Υπόσχομαι στους φιλάθλους της ομάδας ότι θα τιμήσω την φανέλα της "Βασίλισσας του Βορρά" και θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό μέσα στο γήπεδο ώστε να πετύχουμε τους στόχους μας».

Ο Ιβαν Μαλόν, που θα αγωνίζεται με το Νo 18 στην πλάτη, ανήκε πέρσι στην Μιράντες, με την οποία έπαιξε σε 25 ματς στην Segunda Division σκοράροντας μάλιστα και 1 φορά. Αγωνίστηκε ακόμη στην Νουμάνθια, την Αλαβές, την Ποντενέδρα, τη Μούρθια, την Γκάντια και την Ολίβα.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ

Στιλ... διετίας στον Παναθηναϊκό
 
Την απόκτησή του Λουκ Στιλ ανακοίνωσε το βράδυ της Παρασκευής (18/7) η ΠΑΕ Παναθηναϊκός με τον Αγγλο τερματοφύλακα να υπογράφει διετές συμβόλαιο με τους «πράσινους».


Ο Στιλ επί της ουσίας είναι ο αντί-Καπίνο με τον ίδιο να επισημαίνει τον σημαίνοντα ρόλο που έπαιξε στην υλοποίηση της μεταγραφής ο Νίκος Νταμπίζας.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ανακοινώνει την μεταγραφή του Άγγλου τερματοφύλακα Luke Steele με διάρκεια συμβολαίου 2 χρόνων. Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα μας».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #49 στις: Σαβ 19 Ιούλ 2014 13:21 »
Παράθεση
ΠΕΡΑΣΑΝ... ΒΕΡΕΣ

Υπέγραψε ο Φερνάντες στον Πανθρακικό

«Βέρες» πέρασαν χθες Πανθρακικός και Ντάνι Φερνάντες. Ο Πορτογάλος πορτιέρο βρέθηκε στην Κομοτηνή όπου έβαλε την υπογραφή του σε συμβόλαιο ενός έτους και στη συνέχεια πραγματοποίησε την πρώτη του προπόνηση με τα «πράσινα».

Ετσι οι Θρακιώτες κλείνουν με τον καλύτερο τρόπο την τριάδα στον «άσο» όπου υπάρχουν ήδη οι νεαροί Αθανασιάδης και Πασχαλάκης.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!