Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014  (Αναγνώστηκε 15945 φορές)

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.174
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #75 στις: Δευ 18 Αύγ 2014 00:36 »
Παράθεση
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ελαμπντελαουί Ο. 22 (Α) - Νορβηγία, Γκαζαριάν Γ. 26 (Ε) - Αρμενία, Αμπιντάλ Ε. 34 (Α) - Γαλλία, Αυλωνίτης Τ. 24 (Α) - Ελλάδα, Ντοσεβί Μ. 26 (Μ) - Γαλλία, Κασάμι Π.  22 (Α) - Ελβετία, Φορτούνης Κ. 24 (Μ) - Ελλάδα, Μουζουάκου Α. 20 (Α) - Γαλλία, Μποτιά Α. 25 (Α) - Ισπανία, Καραμάνος 23 (Ε) - Ελλάδα, Αφελάϊ Ι. 28 (Μ) - Ελλάδα, Μπενίτες Χ. 21 (Ε) - Παραγουάη, Ντουρμάζ Τ. 25 (Μ) - Σουηδία, Μήτρογλου 26 (Ε) - Ελλάδα, Γιαννούλης Κ. 27 (Α) - Ελλάδα, Μιλιβόγεβιτς Λ. 23 (Μ) - Σερβία
ΠΑΟΚ - Γκολάσα Ε. 23 (Ε) - Ισραήλ, Ράτς Ρ. 33 (Α) - Ρουμανία, Μακ Ρ. 23 (Μ) - Σλοβακία, Περέιρα Φ. 26 (Μ) - Αργεντινή, Μυστακίδης Γ. 20 (Μ) - Ελλάδα, Πούγγουρας Α. 19 (Α) - Ελλάδα, Παπαδόπουλος Δ. 22 (Ε) - Ελλάδα, Παναγιωτούδης Κ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - Κούρος Α. 21 (Α) - Ελλάδα, Ένγκουεμ Α. 22 (Μ) - Καμερούν, Ράντμαν Β. 31 (Τ) - Κροατία, Τάτος Α. 24 (Μ) - Ελλάδα, Εσόνο Λ. 22 (Α) - Καμερούν, Γκορμπούνοφ Α. 31 (Τ) - Λευκορωσία, Παπαζογλού Θ. 27 (Ε) - Ελλάδα, Κοντοές Γ. 28 (Α) - Ελλάδα
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Αμπέϊντ Β. (Μ) - Αλγερία, Στίλ Λ. (Τ) - Αγγλία, Μπούρμπος Χ. 31 (Α) - Ελλάδα, Μπούι Ο. 21 (Μ) - Ολλανδία, Μπερίσα Β. 18 (Ε) - Σουηδία
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Τσοκάνης Τ. (Μ) 23 - Ελλάδα, Παντελιάδης Θ. (Α) 27 - Ελλάδα, Θεοδωρόπουλος Κ. (Τ) 24 -  Ελλάδα, Κιτόκο Ρ. (Α) 26 - Κονγκό, Τόρμενα Ε. 28 (Μ) - Βραζιλία, Ρολέ Μ. 29 (Μ) - Αργεντινή), Φερνάντεθ Α. 28 (Μ) - Αργεντινή, Μάσα Π. 27 - Αργεντινή, Μπαντιμπαγκά Ζ. 23 (Ε) - Βέλγιο, Κοτσίσκι Τ. (Τ) - Σλοβακία, Πάρα Φ. 27 (Ε) - Αργεντινή, Τιέμπι Ε. 24 (Μ) - Ακτή Ελεφαντοστού, Γιαννιώτας Γ. 21 (Ε) - Ελλάδα, Μορένο Ε. 23 (Ε) - Κολομβία
ΟΦΗ - Πετρόπουλος Α. 28 (Ε) - Ελλάδα, Αρτόλα Ν. 31 (Α) - Ισπανία, Μεϊτέ Μ. 33 (Α) - Ακτή Ελεφαντοστού, Ραζάκ Α. 22 (Μ) - Ακτή Ελεφαντοστού, Αμπντελέγιε Α. 26 (Α) - Νιγηρία, Λορία Γ. 28 - Γεωργία, Τζόρτζ Κ. 21, Φερούζ Ι. 18 (Ε) - Σκωτία
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - Ζαφείρης Α. (Ε) - Ελλάδα, Μέγι Α. 30 (Α) - Ισπανία, Γιουσούφ Μ 26 (Μ) - Νήσες Κομόρες, Τσέρνι Τ. 29 (Τ) - Τσεχία, Τζανακάκης Μ. 22 (Α) - Ελλάδα, Νόσκοβιτς Α. 26 (Ε) - Σερβία, Μπογτάνοβ Α. 24 (Μ) - Ουκρανία, Ντα Σίλβα Α. 26 (Μ) - Βραζιλία, Λυκογιάννης Μ. 23 (Α) - Ελλάδα, Στράους Π. 27 (Μ) - Σλοβενία, Καζναφέρης Κ. 27 (Μ) - Ελλάδα, Σαϊνάτι Γ. 26 (Α) - Γαλλία, Κουρέζ Ρ. 23 - Σλοβενία, Στογιάννοβιτς Ν. 19 - Σερβία, Παμλίδης Γ. 21 - Ελλάδα, Φίντελεφ Ι. 25 (Α) - Αργεντινή, Γκέντζογλου Σ. 24 (Μ) - Ελλάδα, Βλαχοδήλος Π. 22 (Μ) - Ελλάδα
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Μοσχονάς Θ. 24 (Τ) - Ελλάδα, Γκόμεζ Γκαρσία Ρ. 30 (Μ) - Αργεντινή, Γεωργιάδης Ν. 31 (Α) - Έλλαδα, Ζίτο Μ. 29 (Μ) - Ακτή Ελεφαντοστού, Πρόγιτς Γ. 27 (Α) - Σέρβια, Τόμας Χ. 26 (Α) - Γαλλία, Θέος Γ. 22 (Μ) - Ελλάδα, Γιακουμάκης Π. 22 (Ε) - Ελλάδα, Παππάς Κ. 23 (Μ) - Ελλάδα, Πίντερ Α. 26 (Α) - Ουγγαρία, Μπορνταγκαράϊ Φ. 27 (Ε) - Αργεντινή, Σοτέλο Σ. 27 (Ε) - Αργεντινή
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ- Άλβες Α. 30 (Ε) - Βραζιλία, Κολοβούρης Α. 22 (Τ) - Ελλάδα, Ρουμπουλάκου Σ. 23 (Α) - Ελλάδα, Κόρμπος 29 (Μ) - Ελλάδα, Ετζενγκουέλε Ο. 27 (Α) - Γαλλία, Μπεχαράνο Ν. 22 (Α) - Βολιβία, Μαλέζας Σ. 29 (Α) - Ελλάδα, Κέβιν Μ. (Α) - Ισπανία, Κάπελ Λ. 25 (Μ) - Ολλανδία, Βιγιαφανές Λ. 22 (Μ) - Αργεντινή, Ούγκο Βιέιρα 26 (Ε) - Πορτογαλία, Φορτούνης Γ. 33 (Μ) - Ελλάδα
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -  Τριανταφυλάκος Β. 23 (Ε) - Ελλάδα, Ντιγκινί Ν. 26 (Ε) - Γαλλία, Μέχια Α. 24 (Μ) - Ονδούρα, Φερνάντες Ν. (Τ) - Πορτογαλία, Γκιγιέρμο Π. 27 (Μ) - Ισπανία, Σέρφα Σ. 30 (Μ) - Γαλλία, Τσουμάνης Ν. (Α) - Ελλάδα, Αράμπα Χ. 24 (E) - Αγγλία, Λίτσκας Γ. 19 - Ελλάδα, Ποτουρίδης Γ. 22 (Α) - Ελλάδα, Φραγκούλης Τ. 19 (Α) - Ελλάδα
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Ηλιάδης Α. 21 (Ε) - Ελλάδα, Σαπαλίδης Σ. 24 (Ε) - Ελλάδα, Μανιάς Μ. 24 (Ε) - Ελλάδα, Γιαννιώτης Α. 21 (Τ) - Ελλάδα, Ναντάλες Ν. 28 (Α) - Ισπανία
ΚΑΛΛΟΝΗ - Καμαρά Α.  37 (Ε) - Σενεγάλη, Πιπίνης Χ. 30 (Α) - Ελλάδα, Χουάνμα 23 (Ε) - Ισπανία, Δαύκος Κ. 26 (Τ) - Ελλάδα, Μίνγκας Χ. 30 (Ε) - Ελλάδα, Στεφάνοβιτς 28 (Μ) - Σερβία, Μπαρέρα 20 (Α) - Αργεντινή, Ναβάρο Χ. 26 (Μ) - Αργεντινή, Αντέντζο Ν. 25 (Α) - Νιγηρία, Στράους Κ. 27 (Μ) - Σλοβενία, Άλεξιτς Μ. 24 (Τ) - Σερβία, Ραζάκ Α. 24 - Γκάνα, Τσαμπούρης Σ. 28 (Α) - Ελλάδα
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Χολέβας Χ. 22 (Α) - Ελλάδα, Αποστόλου Σ. 23 (Α) - Ελλάδα, Μασούρας Γ. 21 (Μ) - Ελλάδα, Φουρλάνος Σ. 21 (Μ) - Ελλάδα, Ιμπαγάσα Α. 38 (Μ) - Αργεντινή, Αργυρόπουλος Λ. 24 (Α) - Ελλάδα
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ -  Ντεπλιάκ Ε. 22 (Α) - Ουκρανία, Αποστολόπουλος Α. 23 (Α) - Ελλάδα, Φιγκέιρα Γ. 19 (Μ) - Βρετανία, Τσουράκης Θ. 24 (Μ) - Ελλάδα, Ιτουά Μ. 26 (Α) - Κονγκό, Μαχαμάν Α. 26 (Μ) - Τσάντ, Μπανάνα 23 (Α_ - Καμερούν, Κουλιμπαλί Ο. 25 (Α) - Μάλι, Ολίμπα Κ. 26 (Τ) - Γαλλία, Τζιλβάν Γ. 30 (Μ) - Βραζιλία, Μιλούνοβιτς Λ. 21 (Μ) - Σερβία
ΒΕΡΟΙΑ - Τζινάρ Τσάβι 27 (Τ) - Ισπανία, Εσπάρθα Χ.Α. 25 (Μ) - Ισπανία, Μπαρντέρα Β. Ν. 27 (Μ) - Ισπανία, Καλί Σ. 30 (Α) - Γαλλία, Αραγονές Ι. 28 (Α) - Ισπανία, Παπαδόπουλος Μ. 22 (Τ) - Ελλάδα, Τσιάμης Β. 23 (Α) - Ελλάδα, Βασιλειάδης Γ. 18 (Τ) - Ελλάδα, Χασελμπαϊνκ Ν. 23 (Μ) - Ολλανδία, Κατάλα Μ. 29 (Α) - Ισπανία, Κάμπορα Χ. 34 (Ε) - Ισπανία, Ντουμίτρου Ν. 22 (Ε) - Ιταλία, Μπατιόν Ρ. 32 (Μ) - Αργεντινή, Κατίδης Γ. 21 (Μ) - Ελλάδα, Ραούλ Μπράβο Σ. 33 (Α) - Ισπανία, Παρφέ Ζ. 20, Μαρκέλλη Θ. 22, Παναγιωτούδη Κ. 19, Βούκιτς Ζ. 35 (Ε) - Σερβία
SKODA ΞΑΝΘΗ - Λισγάρας Χ. 28 (Α) - Έλληνας, Λουσέρο Ο. 30 (Μ) - Αργεντινή, Καρυπίδης Χ. 32 (Α) - Ελλάδα, Καπετάνος Π. 31 (Ε) - Ελλάδα, Παπαστεργιανός Μ. 27 (Μ) - Ελλάδα, Ολιβέιρα Ρ. 23 (Μ) - Βραζιλία, Αναστασόπουλος Ν. 35 (Τ) - Ελλάδα, Γουάλας Φ. 27 (Α) - Βραζιλία, Ομπόντο Κ. 30 (Μ) - Νιγηρία, Ρούντι Κ. 25 (Ε) - Σενεγάλη, Κλέϊτον Σ. 31 (Μ) - Βραζιλία
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Τσουκάνης Σ. 24 (Α) - Ελλάδα, Σκούρτης Β. 22 (Ε) - Ελλάδα, Νικλητσιώτης Γ. 23 (Μ) - Ελλάδα, Μαχλέλης Γ. (Α) 23 - Ελλάδα, Σταμπολζίεφ Ρ. 24 (Ε) - Ελλάδα, Τζιώρας Χ. (Ε) - Ελλάδα, Γυφτοκώστας Ν. 22, Παπουτσογιαννόπουλος Θ. 20, Καντούτση Α. (20), Καλλέργη Ε. 24, Καρασαλίδης Α. 23, Γεωργακόπουλος Γ. 21, Κυζιρίδης Γ. 24, Μουζακίτης Α. 20, Ιβενς Γ.30 (Α) - Βέλγιο, Κοτσαρίδης Κ. 22, Γιαννιστάνης Ν. 20, Αργυρίου 20 (Α) - Ελλάδα, Νατσιόπουλος Α. 23 (Μ) - Ελλάδα, Αναστασόπουλος Β. (Τ) - Ελλάδα, Τσουμάγκας Τ. 23 (Α) - Ελλάδα, Λίκς Κ. 28 (Μ) - Ολλανδία, Μαρινάκης Ν. 19 (Α) - Ελλάδα, Κανταρτζή Ι. 21 - Ελλάδα, Δημίζας Γ. 20 (Α) - Ελλάδα, , Ροτζέριο Γ. 29 (Μ) - Βραζιλία, Ταμπάκης 22 (Τ) - Ελλάδα, Σωτηράκος 19 (Μ) - Ελλάδα, Μάτινς
ΚΕΡΚΥΡΑ - Ρόχας Α. 29 (Μ) - Ελλάδα, Σάντσεθ Μ. 27 (Μ) - Ισπανία, Χαβίτο Φ. 31 (Μ) - Ισπανία, Καϊκούτ Σ. 30 (Ε) - Βοζνία, Σέτκους 29 (Τ) - Λιθουανία, Καρντόσο Ο. 35 (Μ) - Αργεντινή, Κανακούδης Π. 30 (Α) - Ελλάδα, Ντιμιτρόφσκι Β. 26 (Α) - Σκόπια, Ομπράντοβιτς Ν. 25 (Ε) - Σερβία, Μαρκόφσκι Μ. 28 (Ε) - Σκόπια, Λιούρα Γ. 20 (Ε) - Ελλάδα, Σαπανίδης Π. 21 (Τ) - Ελλάδα, Ντιόγκο Ζ. 29 (Α) - Πορτογαλία, Καμπανίδης


Παράθεση
Στάλθηκε από: dk
« στις: Σαβ 16 Αύγ 2014 23:11  »


 

διαβάζοντας όλες αυτές τις μεταγραφές της λίστας απορώ:
ούτε μία ομάδα δεν βρέθηκε να θέλει να διατηρήσει τον ...κορμό της  :joker: 

ΔΚ :-)



'Αστους,όταν θα έρθει η ώρα της αδειοδότησης θα τους δούμε.Όταν εμείς με τις συνετές κινήσεις που (δεν) κάνουμε θα πάρουμε την άδεια (όπως κάθε χρόνο),αυτοί θα τρέχουν.
Πέρα του ότι εμείς έχουμε βρει τη μαγική συνταγή να διώχνουμε/πουλάμε/χάνουμε παίκτες και ως δια μαγείας ο κορμός να παραμένει άθικτος.
Και άμα (λέμε άμα) χρειαστεί να πούμε ότι κάναμε και καμιά μεταγραφή, κωλοτριβόμαστε στο γαύρο για κανα δανεικό (ανεξαρτήτως θέσης, το ότι είναι δανεικός μας νοιάζει ) και ησυχάσαμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 07 Σεπ 2014 19:00 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #76 στις: Τρι 19 Αύγ 2014 12:18 »
Παράθεση
Πήρε Μπατιόν η Βέροια!

Τον πρώην παίκτη του Άρη, Ρομπέρτο Μπατιόν, απέκτησε η Βέροια. Ο 32χρονος Αργεντινός μεσοεπιθετικός, είπε ότι επιστρέφει στην Ελλάδα, με αισιοδοξία και φιλοδοξίες.

«Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του 32χρονου ποδοσφαιριστή Roberto Miguel Battion», αναφέρει χαρακτηριστικά η ανακοίνωση της ομάδας.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του ο Μπατίον τόνισε: «Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στην Ελλάδα και γίνομαι μέλος της Βέροιας. Έχω έρθει με πάρα πολλά όνειρα για την καινούργια σελίδα στην καριέρα μου και είμαι αρκετά αισιόδοξος ότι η σεζόν αυτή θα είναι αρκετά καλή για την ομάδα μας».

Να σημειωθεί ότι ο Μπατιόν επέλεξε να αγωνίζεται με το No 6.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΚΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΩΝ «ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΩΝ»

Μπενίτες: «Ευχαριστώ τον Ολυμπιακό για την ευκαιρία»

Ο Χόρχε Ντάνιελ Μπενίτες ανήκει και επίσημα πλέον στον Ολυμπιακό, καθώς πέρασε από τα γραφεία της πλατείας Αλεξάνδρας και υπέγραψε το συμβόλαιό του με τους πρωταθλητές Ελλάδας.

Χθες, είχε υποβληθεί σε ιατρικές εξετάσεις, τις οποίες πέρασε επιτυχώς και σήμερα υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο με τους Πειραιώτες. Θυμίζουμε, πως ο Παραγουανός, βρίσκεται στην Ελλάδα από το περασμένο Σάββατο.

Ο 22χρονος νεαρός φορ αποτελεί προσωπική επιλογή του Μίτσελ, με τον προπονητή του Ολυμπιακού να τονίζει πως βρήκε σε αυτόν όλα εκείνα τα στοιχεία που έψαχνε για τον παίκτη της γραμμής κρούσης.

«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Χόρχε Ντάνιελ Μπενίτες».

Στη συνέχεια, ο Παραγουανός μίλησε στην κάμερα του Olympiacos TV δηλώνοντας ενθουσιασμένος από τη μεταγραφή στον Ολυμπιακό, ενώ τόνισε πως διαθέτει όλα τα φόντα για να πετύχει στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο.

Αναλυτικά τα όσα είπε

-Καλωσήρθες στην ομάδα! Πώς νιώθεις τώρα που ολοκλήρωσες τη μεταγραφή σου στον Ολυμπιακό;

«Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ χαρούμενος για τη μεταγραφή μου και θέλω να ευχαριστήσω τον σύλλογο για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε».

-Πώς βλέπεις το άλμα από το ποδόσφαιρο της Λατινικής Αμερικής στο ευρωπαϊκό;

«Πολύ θετικό. Ξέρω τι σημαίνει ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο κι έχω όλα τα φόντα για να βρίσκομαι εδώ. Είμαι χαρούμενος γι' αυτή την ευκαιρία που μου δίνει ο σύλλογος και θα προσπαθήσω να την εκμεταλλευτώ στο έπακρο».

-Η συμμετοχή στο Champions League αποτελεί πρόκληση για σένα;

«Ναι, πρόκειται για μία σημαντική διοργάνωση όπου ο καθένας θα πρέπει να δείξει τι αξίζει και να δώσει τον καλύτερό του εαυτό».

-Τέλος, θέλεις να στείλεις ένα μήνυμα στον κόσμο του Ολυμπιακού;

«Έρχομαι για να βοηθήσω όσο μπορώ, να δείξω ότι είμαι ένας πολύ ικανός επιθετικός και να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για την ομάδα!».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #77 στις: Τετ 20 Αύγ 2014 22:42 »
Παράθεση
«ΦΟΥΛ ΕΠΙΘΕΣΗ» ΜΕ ΚΟΥΡΕΖ, ΣΤΟΓΙΑΝΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΠΑΜΛΙΔΗ

Τρεις προσθήκες και όλες στην επιθετική γραμμή για τον Εργοτέλη. Συγκεκριμένα οι Κρητικοί ανακοίνωσαν την απόκτηση των Ρόμπερτ Κούρεζ (23 ετών), Νίκολα Στογιάνοβιτς (19 ετών) και Γιώργου Παμλίδη (21 ετών). Ο Σλοβένος βρέθηκε το βράδυ της Δευτέρας στο Ηράκλειο και χθες έβαλε την υπογραφή του σε συμβόλαιο τριετούς διάρκειας, ενώ στις πρώτες του δηλώσεις τόνισε: «Είμαι ευτυχισμένος που υπέγραψα συμβόλαιο με τον Εργοτέλη. Εχω έρθει με πολλή όρεξη για δουλειά γιατί μας περιμένει μία απαιτητική χρονιά. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της».

Αναφορικά με τον Στογιάνοβιτς, αποτελεί επένδυση και για τον λόγο αυτόν υπέγραψε συμβόλαιο 4ετούς διάρκειας, ενώ ο Παμλίδης που κατάφερε να πείσει τον Χουάν Φεράντο ότι αξίζει μια θέση στο «κιτρινόμαυρο» ρόστερ δεσμεύτηκε με συμβόλαιο μέχρι τον Ιούνιο του 2019. Χθες οι ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη είχαν ρεπό, ενώ σήμερα επιστρέφουν στις προπονήσεις με τον Φεράντο να περιμένει με αγωνία να διαπιστώσει την κατάσταση του τραυματία Αλεξάνταρ Νόσκοβιτς.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ Ο ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ

Υπέγραψε στον Πανιώνιο ο Ιμπαγάσα

Και επίσημα κάτοικοι Νέας Σμύρνης είναι από σήμερα ο Αριέλ Ιμπαγάσα και ο Ταξιάρχης Φούντας. Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Πανιώνιος, Χρήστος Δάρας, παρουσίασε τους δύο νεοαποκτηθέντες ποδοσφαιριστές, οι οποίοι φωτογραφήθηκαν με τη φανέλα της νέας ομάδας του. Παράλληλα εντείνεται η φημολογία περί επιστροφής του Τάσου Αυλωνίτη στον Πανιώνιο με τη μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό.

Ο Ιμπαγάσα, ο οποίος πριν από μερικές ημέρες είχε βρεθεί στη Βέροια και συζήτησε το ενδεχόμενο μεταγραφής του στην ομάδα της Ημαθίας, επέλεξε τελικά να μείνει στην Αθήνα και να φορέσει για έναν χρόνο τη φανέλα του «ιστορικού».

Σε ό,τι αφορά στον Φούντα, η διοίκηση των «κυανέρυθρων» συμφώνησε με την αυστριακή Ζάλτσμπουργκ στην οποία ανήκει ο 19χρονος ποδοσφαιριστής, κι έτσι ο τελευταίος θα αγωνιστεί στον Πανιώνιο με τη μορφή του δανεισμού.

Κάτι αντίστοιχο δρομολογείται τις τελευταίες ώρες και για τον Τάσο Αυλωνίτη. Ο νεαρός στόπερ είναι πιθανό να «κοπεί» από τον Μίτσελ και σε μια τέτοια περίπτωση στον Πανιώνιο καραδοκούν ώστε να τον επανεντάξουν στο δυναμικό τους.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #78 στις: Πεμ 21 Αύγ 2014 17:31 »
Παράθεση
ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Επίσημα στην Βέροια ο Κατίδης!
 
Ο Γιώργος Κατίδης μετά από ενάμιση χρόνο επιστρέφει στην Ελλάδα και την Super League, όπου θα αγωνίζεται πλέον με την Βέροια.

Ο 21χρονος επιθετικός μέσος, που θα αγωνίζεται με το νούμερο 16 στην Βέροια, στις πρώτες του δηλώσεις ευχαρίστησε τον σύλλογο για την εμπιστοσύνη που του έδειξε, αλλά και τον κόσμο για τα μηνύματα υποστήριξης.

Ο νεαρός την περασμένη σεζόν ήταν στη Νοβάρα, στην οποία βρήκε καταφύγιο μετά τα όσα συνέβησαν έπειτα από τον ρατσιστικό χαιρετισμό που έκανε στον αγώνα της ΑΕΚ με την Βέροια στις 16 Μαρτίου του 2013.

Η ΑΕΚ μετά από αυτό είχε λύσει το συμβόλαιο του μαζί της και ο παίκτης τιμωρήθηκε από την ΕΠΟ με δια βίου αποκλεισμό από τις Εθνικές ομάδες.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Βέροιας και οι δηλώσεις του παίκτη:

Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του 21χρονου ποδοσφαιριστή Γιώργου Κατίδη.

Ο ποδοσφαιριστής βρέθηκε το πρωί στα γραφεία της Π.Α.Ε. και μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε τα εξής: "Είμαι πολύ ευχαριστημένος που ήρθα στη Βέροια, μια ομάδα που πραγματικά έδειξε ότι με ήθελε, με πίστεψε και μου δίνει την ευκαιρία να δείξω πραγματικά αυτό που αξίζω.

Θα προσπαθήσω με όλες μου τις δυνάμεις να βοηθήσω και εγώ από τη μεριά μου για την επίτευξη των στόχων της ομάδας, της διοίκησης αλλά και του κόσμου. Θέλω να ευχαριστήσω όλων τον κόσμο για τα μηνύματα υποστήριξης που δέχομαι αυτές τις ημέρες και να τους υποσχεθώ πως θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό."

Ο Γιώργος επέλεξε να αγωνίζεται με το No 16.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΠΟΛΙ

Ολοκλήρωσε το... μπαμ με Φιντέλεφ ο Εργοτέλης

Με μια μεταγραφική βόμβα ολοκληρώνει την ενίσχυσή του ο Εργοτέλης. Οι Κρητικοί ανακοίνωσαν την απόκτηση του Ιγκνάσιο Νταβίντ Φιντέλεφ, ο οποίος βρίσκεται τις τελευταίες μέρες στο Ηράκλειο, ερχόμενος δανεικός από την Νάπολι.

«Η ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την επίτευξη συμφωνίας με τη Νάπολι και τον ποδοσφαιριστή Ignacio David Fideleff, για τον μονοετούς διάρκειας δανεισμό του στην ομάδα μας» αναφέρει η σχετική ανακοίνωση της κρητικής ομάδας.

Όπως είχε γραφτεί στο χθεσινό φύλλο του «Goal», ο 25χρονος Αργεντινός στόπερ δεν πρόκειται για μια... τυχαία περίπτωση ποδοσφαιριστή, μιας και οι Ναπολιτάνοι το 2011 είχαν ξοδέψει 3 εκατομμύρια ευρώ για να τον αγοράσουν από τη Νιούελς Ολντ Μπόις.

Ο ψηλόσωμος (1,91) Ιγκνάσιο Νταβίντ Φιντέλεφ γεννήθηκε στο Ροζάριο της Αργεντινής από Ρωσοϊσραηλινούς γονείς. Στα 15 του χρόνια εντάχθηκε στην Ακαδημία της Νιούελς και το 2008 προωθήθηκε στην πρώτη ομάδα, από όπου πήγε στη Νάπολι.

από Sentragoal.gr

Την πρώτη χρονιά στους «παρτενοπέι» πήρε χρόνο συμμετοχής, ωστόσο ακολούθησαν οι δανεισμοί του στην Πάρμα, στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, στην Τίγκρε και τώρα στον Εργοτέλη.

Ο Νταβίντ Φιντέλεφ, έπειτα από την υπογραφή του συμβολαίου του, δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που θα αγωνίζομαι πλέον στην Ελλάδα για τον Εργοτέλη. Μέσα από σκληρή δουλειά, θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να πάει όσο το δυνατόν καλύτερα η ομάδα. Ανυπομονώ να αγωνιστώ και πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να τερματίσουμε ψηλά».
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #79 στις: Σαβ 23 Αύγ 2014 01:00 »
Παράθεση
ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ

Στον Πανιώνιο ο Αργυρόπουλος

Στον Πανιώνιο θα συνεχίσει την καριέρα του ο Λεωνίδας Αργυρόπουλος, ο οποίος από τη νέα σεζόν θα φορά την φανέλα της ομάδας της Νέας Σμύρνης, αντικαθιστώντας τον Αμίρη Κούρντι, ο οποίος αποχώρησε για την Σαουδική Αραβία.

Ο Αργυρόπουλος υπέγραψε διετές συμβόλαιο και ήδη από χθες το απόγευμα έχει ενσωματωθεί στην προετοιμασία της ομάδας εν όψει της πρεμιέρας του ελληνικού πρωταθλήματος.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ

Πήρε τον Ρούντι η Ξάνθη
 
Στην απόκτηση του Κατσικότε Ντα Ρόχα Κάρλος Γουίλσον προχώρησε η Skoda Ξάνθης, η οποία ανακοίνωσε την συνεργασία της με τον 25χρονο επιθετικό, διεθνή με την Εθνική ομάδα της Ανγκόλας.

Ο παίκτης είναι γνωστός και με το σαφώς πιο εύκολο, Ρούντι, και την περσινή σεζόν αγωνίστηκε δανεικός από την ΛαΚορούνια στην Μπελενένσες.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Skoda Ξάνθης:

«Η Π.Α.Ε. SKODA ΞΑΝΘΗ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Κατσικότε Ντα Ρόχα Κάρλος Γουίλσον. (Ρούντι)»


Ο 24χρονος δεξιός οπισθοφύλακας απασχολούσε εδώ και καιρό τους ανθρώπους του Πανιωνίου και οι επαφές με τον πρώην παίκτη του Απόλλωνα Σμύρνης είχαν γίνει εδώ και αρκετό καιρό.

Πέρσι, ο Αργυρόπουλος είχε 25 συμμετοχές στο ελληνικό πρωτάθλημα και δύο συμμετοχές στο κύπελλο.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ 4ΕΤΟΥΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

Ανακοινώθηκε και επίσημα ο Ντουρμάζ
 
Ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτηση του Τζίμι Ντουρμάζ, με τον Σουηδό εξτρέμ να υπογράφει στους πρωταθλητές Ελλάδος και να φωτογραφίζεται με την φανέλα της ομάδας.

Λεπτομέρειες του συμβολαίου δεν έχουν γίνει ακόμη γνωστές, ωστόσο πληροφορίες κάνουν λόγο για συμφωνία τετραετούς διάρκειας με ετήσιες απολαβές κοντά στο ένα εκατομμύριο ευρώ.

Υπενθυμίζουμε πως ο Ολυμπιακός δαπάνησε το ποσό των 2 εκατομμυρίων ευρώ στην Γκεντσλερμπιρλιγκί για να κάνει δικό της τον παίκτη, που αποτελεί την 15η μεταγραφή των πρωταθλητών.

Μια μεταγραφή που δεν θα είναι η τελευταία, καθώς μετά την αποχώρηση του Ανδρέα Σάμαρη, ο Ολυμπιακός θα κινηθεί για την απόκτηση ενός ακόμη παίκτη στα χαφ, με βασικό στόχο τον Ντιόπ.

4ετής, 15η μεταγραφή του Ολυμπιακού, θα ακολουθήσουν κι άλλες, κινείται για αντικαταστάτη του Σάμαρη με φαβορί τον Ντιόπ, 2 εκατομμύρια.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Ολυμπιακού:

«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Τζίμι Ντουρμάζ»

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΚΑΙ ΤΥΠΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ

Ανακοίνωσε πέντε μεταγραφές ο ΟΦΗ
 
Και με... τη βούλα παίκτες του ΟΦΗ είναι οι Ραζάκ, Αντελέγιε, Μεϊτέ, Λόρια και Τζορτζ, η απόκτηση των οποίων ανακοινώθηκε από τους Κρητικούς το απόγευμα της Παρασκευής (22/8).

Αναλυτικά:

«Η ΠΑΕ ΟΦΗ ανακοινώνει την απόκτηση πέντε ακόμα ποδοσφαιριστών και ποιο συγκεκριμένα:

1. RAZAK ABDOUL

Ο Ραζάκ είναι γεννημένος στις 11 Νοέμβρη 1992 και έκανε τα πρώτα ποδοσφαιρικά βήματα στη Μάντσεστερ Σίτι . Από το 2011 έως το 2014 αγωνίστηκε ως δανεικός στις Πόρτσμουθ, Μπράιτον, Τσάρλτον και Ανζί και στο δεύτερο μισό της περσινής περιόδου ανήκε στην Γουέστ Χαμ. Είναι διεθνής με την Ακτή Ελεφαντοστού έχει ύψος 1.81μ. και αποκτήθηκε για ένα χρόνο.

2. ADELEYE AYODELE

Ο Αντελέγιε γεννήθηκε στις 25-12-1988, ύψους 1.89 μ. στόπερ και έχει θητεία στη ρωσική Ανζί, τις ουκρανικές Μέταλουργκ Ντόνετσκ και Ταβρίγια, όπως και στην ολλανδική Σπάρτα Ρότερνταμ. Πέρυσι στο τελευταίο 6μηνο αγωνίστηκε με τον Εργοτέλη. Το εθνόσημο της Νιγηρίας σε επίπεδο ανδρών το έχει φορέσει 10 φορές. Αποκτήθηκε για έναν χρόνο.

3. MEITE ABDOULAYE

Ο Μεϊτε γεννήθηκε στις 6-10-1980 και πέρυσι έπαιξε στην Ντονκάστερ. Κατά το παρελθόν έχει αγωνιστεί σε Μαρσεϊγ, Μπόλτον και Γουέστ Μπρομ ενώ είναι 49 φορές διεθνής με την Ακτή Ελεφαντοστού. Αποκτήθηκε για τα επόμενα δύο χρόνια.

4. LORIA GEORGI

Ο Λόρια γεννήθηκε στις 27-1-1986 και αγωνιζόταν στην Ντιναμό Τιφλίδας από το 2005 μετρώντας 218 συμμετοχές. Είναι διεθνής με την Εθνική Γεωργίας έχοντας παίξει σε 25 παιχνίδια, ενώ στο ενεργητικό του έχει 16 συμμετοχές σε προκριματικά Γιουρόπα Λιγκ κι ακόμα έξι για το Τσάμπιονς Λιγκ.

5. GEORGE CLAYTON MAYRON ANTONIO

Ο Τζορτζ γεννήθηκε στις 23-10-1993 και αγωνιζόταν στην Λιμόν της Κόστα Ρίκα. Ο Τζορτζ έχει 38 συμμετοχές στο πρωτάθλημα της χώρας του και έχει σημειώσει έντεκα γκολ. Αποκτήθηκε για ένα χρόνο με οψιόν αγοράς για δύο ακόμα έτη».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #80 στις: Σαβ 23 Αύγ 2014 11:01 »
Παράθεση
ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΣΤΗ ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ

Πήρε Μιλούνοβιτς ο Πλατανιάς

Ο Πλατανιάς ενισχύθηκε στη μεσοεπιθετική του γραμμή την Παρασκευή (22/8) ανακοινώνοντας την απόκτηση του 21χρονου μεσοεπιθετικού, Λούκα Μιλούνοβιτς, ο οποίος είναι διεθνής με την Εθνική Ελπίδων της Σερβίας.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Ένας από τους πλέον ταλαντούχους νέους Σέρβους ποδοσφαιριστές θα αγωνίζεται, πλέον, στον Πλατανιά Χανίων!

Ο λόγος για τον 21χρονο (γεννηθείς στις 21/12/1992) μεσοεπιθετικό Λούκα Μιλούνοβιτς (Luka Milunovic), ο οποίος από τον Ιανουάριο του 2012 αγωνιζόταν με επιτυχία στον Ερυθρό Αστέρα Βελιγραδίου, έχοντας συνολικά -σε εγχώριες και ευρωπαϊκές (Europa League) διοργανώσεις- 61 συμμετοχές, 14 γκολ και 6 ασίστ.

Ο διεθνής ποδοσφαιριστής με την Εθνική Ελπίδων της Σερβίας βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της Π.Α.Ε. στον Πλατανιά και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας, διάρκειας τριών ετών, παρουσία του α” αντιπροέδρου Μανώλη Μαθιουλάκη (φωτογραφία) εκφράζοντας την ικανοποίησή του για τη μεταγραφή του στην ομάδα μας.

Ο Λούκα Μιλούνοβιτς αγωνίζεται στις πτέρυγες. Έχει ύψος 1,78 μ. και στον Πλατανιά θα φορά τη φανέλα με το νούμερο 11.

Ο ταλαντούχος Σέρβος μεσοεπιθετικός ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα από την Μπέογκραντ, την περίοδο 2010 – 2011.

Την περίοδο 2011 – 2012 αγωνίστηκε για έξι μήνες στη βελγική Ζούλτε Βάρεγκεμ, ενώ τον Ιανουάριο του 2012 επέστρεψε στην πατρίδα του, φορώντας τη φανέλα του Ερυθρού Αστέρα έως και το καλοκαίρι της φετινής χρονιάς, δείχνοντας το πλούσιο ταλέντο του».

Μετά την υπογραφή, ο Λούκα Μιλούνοβιτς τόνισε στο σάιτ του Πλατανιά: «Τον τελευταίο μήνα υπήρχε μια προσπάθεια να έρθω στον Πλατανιά. Μίλησα με τους ανθρώπους της ομάδας και διαπίστωσα ότι ο Πλατανιάς είναι ένα καλά οργανωμένο σωματείο, που σχεδιάζει με προσεκτικά βήματα το μέλλον του.

Το σκέφθηκα αρκετά, αλλά τώρα είμαι εδώ, πήρα την απόφασή μου, υπέγραψα το συμβόλαιό μου και το μόνο που σκέφτομαι πια είναι να αγωνιστώ, για να καταφέρω να βοηθήσω την ομάδα μου να πετύχει τους στόχους της. Στόχος μου είναι, επίσης, να δουλέψω σκληρά για να καταφέρω να βελτιωθώ ως ποδοσφαιριστής και ελπίζω ότι θα έχω μια καλή χρονιά, που θα είναι ένα σημαντικό γεγονός για την καριέρα μου».

Με 20άδα στο Περιστέρι

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Γιάννης Χριστόπουλος επέλεξε 20 παίκτες στην αποστολή για τον εκτός έδρας αγώνα της Κυριακής (24/8, 19:15) με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αυτή αποτελείται από τους Αγκιλέρα, Αποστολόπουλο, Γουνδουλάκη, Δημήτρη, Ζαραδούκα, Ζουμπουλάκη, Ιτούα, Κοκκαλά, Μαχαμάτ, Μενδρινό, Μπανανά, Μπεριάν, Ναζλίδη, Νέπλιακ, Ολιμπά, Περιστερίδη, Τέτε, Τόρες, Τσουράκη, Τσοντάκη.

Η αποστολή του Πλατανιά θα αναχωρήσει αεροπορικώς νωρίς το πρωί του Σαββάτου (23/8) για Αθήνα και αναμένεται να επιστρέψει ακτοπλοϊκώς το πρωί της Δευτέρας.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #81 στις: Δευ 25 Αύγ 2014 20:00 »
Παράθεση
ΥΠΟΓΡΑΨΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ Ο 19ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ

Επαγγελματίας ο Λίτσκας

Επαγγελματικό συμβόλαιο με την ομάδα του Πανθρακικού υπέγραψε ο Γιώργος Λίτσκας. Ο 19χρονος ποδοσφαιριστής βρίσκεται στην Κομοτηνή από την περυσινή σεζόν, όταν και αγωνίστηκε με την ομάδα Κ20 του Πανθρακικού.

Ο Γιώργος Λίτσκας γεννήθηκε στις 16 Ιουνίου 1995 στην Αλεξανδρούπολη. Οι καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα Κ20 της Super League σε συνδυασμό με την εισήγηση του Νίκου Μπαχαρίδη τον έφεραν στις προπονήσεις της μεγάλης ομάδας υπό τις οδηγίες του Άκη Μάντζιου.

Ο Γιώργος Λίτσκας πραγματοποίησε όλο το στάδιο της προετοιμασίας με την επαγγελματική ομάδα σκοράροντας μάλιστα στο νικηφόρο 1-0 επί της Χαποέλ Ρανανά.

Μετά την υπογραφή του επαγγελματικού του συμβολαίου δήλωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που υπέγραψα το πρώτο μου συμβόλαιο με τον Πανθρακικό. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο Δημήτρη Τζελέπη, τον Τεχνικό Διευθυντή Βασίλη Κυρουβίδη, τον Γενικό Αρχηγό Χάρη Μαυρομάτη καθώς και τον προπονητή Άκη Μάντζιο που με εμπιστεύτηκαν όλο αυτό το διάστημα και με έκαναν να αισθανθώ μέλος της οικογένειας του Πανθρακικού. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον προπονητή της Κ20 Νίκο Μπαχαρίδη αλλά και όλους τους συνεργάτες του που με βοήθησαν ώστε να μάθω να λειτουργώ σε επαγγελματικά πλαίσια. Θα βάλω τα δυνατά μου ώστε να τους δικαιώσω».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #82 στις: Τρι 26 Αύγ 2014 15:39 »
Παράθεση
ΜΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΒΑΡΑ

Ανακοίνωσε Ποτουρίδη ο Πανθρακικός

Την απόκτηση του Γιάννη Ποτουρίδη, ανακοίνωσε το πρωί της Τρίτης (26/8) η ΠΑΕ Πανθρακικός. Πέρσι ο 22χρονος κεντρικός αμυντικός, αγωνιζόταν στην ιταλική Νοβάρα, ενώ ξεκίνησε την καριέρα του στον Ολυμπιακό, από τον οποίον εν συνεχεία δόθηκε δανεικός στον Πλατανιά.

«Η ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή ΙΩΑΝΝΗ ΠΟΤΟΥΡΙΔΗ με μεταγραφή από την Ιταλική NOVARA», αναφέρει η ανακοίνωση της ΠΑΕ Πανθρακικός.

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #83 στις: Τετ 27 Αύγ 2014 12:28 »
Παράθεση
Υπέγραψε ο Μπερίσα

Με την φανέλα του Παναθηναϊκού θα αγωνίζεται οριστικά την φετινή σεζόν ο Βάλμιρ Μπερίσα, ο οποίος το απόγευμα της Δευτέρας υπέγραψε συμβόλαιο του.

Στον Παναθηναϊκό ανήκει και τυπικά μέχρι το επόμενο καλοκαίρι ο Βάλμιρ Μπερίσα. Ο 18χρονος Σουηδός πέρασε από τα γραφεία της ΠΑΕ το απόγευμα της Δευτέρας και παρουσία του Νίκου Νταμπίζα, υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας με το "Τριφύλλι".

Ο νεαρός φορ της Ρόμα που βρίσκεται από το Σάββατο στην Ελλάδα, πέρασε με επιτυχία τις εξετάσεις και πλέον ολοκληρώθηκε ο δανεισμός του από τους "τζαλορόσι", με την ανακοίνωση της ΠΑΕ να είναι το μοναδικό που απέμεινε.

 
Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο Παναθηναϊκός φέρεται να έχει και δικαίωμα να αγοράσει το επόμενο καλοκαίρι τον παίκτη από τον ιταλικό σύλλογο.

από Sport 24.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #84 στις: Τετ 27 Αύγ 2014 19:55 »
Παράθεση
Επαγγελματικό συμβόλαιο με την ομάδα του Πανθρακικού υπέγραψε ο Τάσος Φραγκούλης.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής ο οποίος μέχρι πρότινος αγωνίζονταν στην ομάδα Νέων, ανακοινώθηκε σήμερα το μεσημέρι από την ΠΑΕ και πλέον λογίζεται ως επαγγελματίας.

Ο προσεχής αντίπαλος του ΠΑΣ στο πρωτάθλημα, επιβράβευσε τον Φραγκούλη με αυτή την κίνηση, για την συνεχή αγωνιστική άνοδο που είχε.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Πανθρακικός:

Η ΠΑΕ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ανακοινώνει πως υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο με τον Τάσο Φραγκούλη.

Ο Τάσος Φραγκούλης γεννήθηκε στις 25 Ιουλίου 1995 στην Καβάλα και ήρθε το καλοκαίρι του 2013 στην ομάδα Νέων του Πανθρακικού μετά από εισήγηση του προπονητή της ομάδας Νίκου Μπαχαρίδη.

Από τον Ιανουάριο του 2014 συμμετείχε ανελλιπώς στις προπονήσεις της επαγγελματικής ομάδας αγωνιζόμενος και στα φιλικά παιχνίδια που έλαβαν χώρα κατά την περίοδο της καλοκαιρινής προετοιμασίας.

Ο 19χρονος αμυντικός μετά την υπογραφή του νέου του συμβολαίου δήλωσε: « Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον προπονητή της ομάδας κο Άκη Μάντζιο και όλους τους συνεργάτες του για την εμπιστοσύνη που μου έχουν δείξει από την πρώτη μέρα και τις πολύτιμες συμβουλές που μου δίνουν. Φυσικά θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση της ομάδας που μου δίνει την ευκαιρία ώστε να γίνω επαγγελματίας και αυτό που μπορώ να πω είναι ότι θα προσπαθήσω να ανταποδώσω την εμπιστοσύνη τους».

από PASsports.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #85 στις: Πεμ 28 Αύγ 2014 00:30 »
Παράθεση
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ

Ανακοίνωσε Ραούλ Μπράβο η Βέροια!
 
Τελικά η μεταγραφή του Ραούλ Μπράβο στην Βέροια είχε αίσιος τέλος, καθώς το απόγευμα της Τετάρτης (27/8) ανακοίνωσε την απόκτηση του 33χρονου Ισπανού ποδοσφαιριστή.

Υπενθυμίζεται ότι πριν από λίγες ημέρες ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού και της Ρεάλ Μαδρίτης είχε απορρίψει την πρόταση της ημαθιώτικης ομάδας, λέγοντας πως ο ίδιος και η οικογένειά του προτιμούν να παραμείνουν στην Ισπανία.

Εν τέλει όμως φαίνεται ότι ζύγισαν και πάλι τα δεδομένα κι έτσι ο Ραούλ Μπράβο αποφάσισε να πει το «ναι» στην ΠΑΕ Βέροια.

«Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του 33χρονου ποδοσφαιριστή Raul Bravo Sanfelix», αναφέρει η ανακοίνωση της ομάδας

Στις πρώτες του δηλώσεις αμέσως μετά την υπογραφή του νέου του συμβολαίου, ο Ραούλ Μπράβο δήλωσε: «Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στη Βέροια. Θέλω να ευχαριστήσω τη διοίκηση της ομάδας για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε. Έρχομαι με πολλά όνειρα και φιλοδοξίες και θέλω με την εμπειρία μου και με πολύ σκληρή δουλειά να ανταποδώσω μέσα στο γήπεδο την εμπιστοσύνη που μου έδειξε»

Να σημειωθεί ότι ο Ραούλ Μπράβο που πέρσι αγωνίστηκε με την Κόρντομπα σε μια «γεμάτη» σεζόν με 30 συμμετοχές, επέλεξε να αγωνίζεται με το Νο 2. Επίσης, μεταξύ άλλων ο Μπράβο έχει αγωνιστεί κ σε Λιντς Γιουνάιτεντ, Νουμάνθια και Ράγιο Βαγιεκάνο

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #86 στις: Πεμ 28 Αύγ 2014 00:44 »
Παράθεση
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ

Ανακοίνωσε Ραούλ Μπράβο η Βέροια!
 
Τελικά η μεταγραφή του Ραούλ Μπράβο στην Βέροια είχε αίσιος τέλος, καθώς το απόγευμα της Τετάρτης (27/8) ανακοίνωσε την απόκτηση του 33χρονου Ισπανού ποδοσφαιριστή.

Υπενθυμίζεται ότι πριν από λίγες ημέρες ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού και της Ρεάλ Μαδρίτης είχε απορρίψει την πρόταση της ημαθιώτικης ομάδας, λέγοντας πως ο ίδιος και η οικογένειά του προτιμούν να παραμείνουν στην Ισπανία.

Εν τέλει όμως φαίνεται ότι ζύγισαν και πάλι τα δεδομένα κι έτσι ο Ραούλ Μπράβο αποφάσισε να πει το «ναι» στην ΠΑΕ Βέροια.

«Η Π.Α.Ε. Βέροια ανακοινώνει την απόκτηση του 33χρονου ποδοσφαιριστή Raul Bravo Sanfelix», αναφέρει η ανακοίνωση της ομάδας

Στις πρώτες του δηλώσεις αμέσως μετά την υπογραφή του νέου του συμβολαίου, ο Ραούλ Μπράβο δήλωσε: «Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στη Βέροια. Θέλω να ευχαριστήσω τη διοίκηση της ομάδας για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε. Έρχομαι με πολλά όνειρα και φιλοδοξίες και θέλω με την εμπειρία μου και με πολύ σκληρή δουλειά να ανταποδώσω μέσα στο γήπεδο την εμπιστοσύνη που μου έδειξε»

Να σημειωθεί ότι ο Ραούλ Μπράβο που πέρσι αγωνίστηκε με την Κόρντομπα σε μια «γεμάτη» σεζόν με 30 συμμετοχές, επέλεξε να αγωνίζεται με το Νο 2. Επίσης, μεταξύ άλλων ο Μπράβο έχει αγωνιστεί κ σε Λιντς Γιουνάιτεντ, Νουμάνθια και Ράγιο Βαγιεκάνο

από Sentragoal.gr

Καλώς το κουτσάλογο... σαν τον Μπαγκαγιόκο δεν είναι.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #87 στις: Παρ 29 Αύγ 2014 18:49 »
Παράθεση
ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ Κ20

Επαγγελματίας στον ΠΑΟΚ ο Αχιλλέας Πούγγουρας

Ο Αχιλλέας Πούγγουρας, δύο χρόνια μετά την άφιξή του στην Τούμπα από τον Προμηθέα Λάρισας, υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο και από τα Τμήματα Υποδομής βρίσκεται στον… προθάλαμο της πρώτης ομάδας.

«Είναι κάτι που το περίμενα, το ήθελα και είμαι πολύ ευχαριστημένος που το όνειρό μου έγινε πραγματικότητα», είπε στο paokfc.gr ο 19χρονος αμυντικός και συνέχισε: «Η υπογραφή του συμβολαίου μου είναι ένα ακόμα βήμα προς την επιθυμητή κατεύθυνση. Δεν αλλάζει κάτι στην προσπάθειά μου, ωστόσο, είναι μια κίνηση που μου δίνει μεγαλύτερη δύναμη για τη συνέχεια».

Τα τελευταία χρόνια ολοένα και περισσότεροι παίκτες από τα… σπλάχνα του ΠΑΟΚ στελεχώνουν την πρώτη ομάδα, με τον νεαρό να σχολιάζει: «Τι θα κάνει κάθε ποδοσφαιριστής και αν θα εκμεταλλευτεί ή όχι την ευκαιρία του εξαρτάται απόλυτα από τον ίδιο. Αν δουλεύεις στο 100% και είσαι συγκεντρωμένος μπορείς να τα καταφέρεις».

Ο Πούγγουρας είναι ένα από τα βασικά στελέχη της πρωταθλήτριας Κ20 που το Σάββατο κόντρα στον Πλατανιά ξεκινά τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της SuperLeague για να υπερασπιστεί τον τίτλο της. «Είμαστε μια νέα ομάδα, με μεγάλες φιλοδοξίες και πολύ όρεξη και πιστεύω ότι μπορούμε να τα πάμε και καλύτερα από πέρυσι. Σίγουρα δεν είμαστε 100% έτοιμοι αυτή την περίοδο και θα χρειαστούμε ένα διάστημα για να δέσει η ομάδα και να πιάσουμε ρυθμό, αλλά οι στόχοι μας είναι υψηλοί», τόνισε.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ

Στον ΠΑΟΚ ο Παπαδόπουλος!

Παίκτης του ΠΑΟΚ είναι από το πρωί της Παρασκευής (29/8) ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, με τον Ελληνα επιθετικό να υπογράφει μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας με τον «δικέφαλο», ο οποίος ανακοίνωσε την απόκτησή του.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ:

«Ολοκληρώθηκε η συμφωνία του ΠΑΟΚ με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο, ο οποίος υπέγραψε σήμερα το πρωί το συμβόλαιό του, διάρκειας ενός έτους, αφού πέρασε επιτυχώς τις ιατρικές εξετάσεις.

Ο Παπαδόπουλος έχει γεννηθεί στις 20 Οκτωβρίου του 1981 στο Γκαγκάριν της πρώην Σοβιετικής Ένωσης (νυν Ουζμπεκιστάν) και έχει ύψος 1,80. ξεκίνησε την καριέρα του από τον Ακράτητο, συνέχισε για μια διετία στην Μπέρνλι κι απο κεί για 5 χρόνια στον Παναθηναϊκό και μετά ακολούθησαν Λέτσε, Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Θέλτα, πριν επιστρέψει στην Ελλάδα και αγωνιστεί σε Λεβαδειακό, Πανθρακικό και Ατρόμητο διαδοχικά.

Συνολικά έχει αγωνιστεί σε 338 ματς εθνικών και ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων με τις ομάδες του, πετυχαίνοντας 96 γκολ και δίνοντας 35 ασίστ. Στην Ελλάδα έχει αγωνιστεί σε 203 ματς πετυχαίνοντας 78 γκολ και δίνοντας 25 ασίστ!

Είναι μέλος της Εθνικής Ανδρών από το 2002 και μέλος της ιστορικότερης Εθνικής Ελλάδος ποδοσφαίρου, που το 2004 κατέκτησε το Ευρωπαϊκό, στο οποίο ο Παπαδόπουλος αγωνίστηκε δυο φορές και ήταν αυτός που έδωσε την ασίστ για το γκολ του Ζήση Βρύζα εναντίον της Ρωσίας, που έδωσε την πρόκριση από τον όμιλο. Συνολικά έχει 22 συμμετοχές με το εθνόσημο και έχει πετύχει 2 γκολ.

Έχει κατακτήσει επίσης ένα πρωτάθλημα κι ένα κύπελλο Ελλάδος, καθώς και ένα πρωτάθλημα Κροατίας με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #88 στις: Παρ 29 Αύγ 2014 22:51 »
Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ

Γιαννιώτας για ένα χρόνο στον Αστέρα!

Παίκτης του Αστέρα Τρίπολης είναι από την Παρασκευή (29/8) ο Γιάννης Γιαννιώτας, με τους Αρκάδες να ανακοινώνουν την απόκτησή του από την Φορτούνα Ντίσελντορφ ως δανεικός για ένα χρόνο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο διεθνής με την Ελπίδων επιθετικός δεν πρόκειται να είναι ο αντικαταστάτης του Πάμπλο Ντε Μπλάσις, καθώς ο Αστέρας πρόκειται να κινηθεί και για άλλους δύο παίκτες, ένας εκ των οποίων - σύμφωνα με πληροφορίες - είναι Ολλανδός.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Αστέρα:

«Μία ημέρα μετά την ιστορική πρόκριση στους ομίλους του EUROPA LEAGUE, o Αστέρας απέκτησε για ένα χρόνο με τη μορφή δανεισμού από την Γερμανική Φορτούνα Ντίσελντορφ τον Έλληνα ακραίο επιθετικό Γιάννη Γιαννιώτα, που θα προσθέσει ακόμη μια ποιοτική λύση στα χέρια του Στάικου Βεργέτη ενόψει των υποχρεώσεων της ομάδας σε πρωτάθλημα, κύπελλο και Europa League.

Ο Γιάννης Γιαννιώτας γεννήθηκε στις 29 Απριλίου 1993 στο Νεοχώρι Χαλκιδικής και είναι διεθνής με τις μικρές εθνικές ομάδες παίζοντας κατά σειρά στην εθνική παίδων, στην εθνική νέων και σήμερα είναι ενεργός διεθνής με την εθνική ελπίδων, συμπαίκτης του Δημήτρη Κουρμπέλη και του Τάσου Μπακασέτα. Με την εθνική νέων έφτασε μέχρι τον τελικό του Ευρωπαικού πρωταθλήματος το καλοκαίρι του 2012.

Ξεκίνησε την καριέρα του από τα τμήματα υποδομής του Άρη, φτάνοντας μέχρι και την πρώτη ομάδα με την οποία ντεμπουτάρισε στις 5 Νοεμβρίου 2011 εναντίον του Ολυμπιακού.

Το καλοκαίρι του 2013 η Φορτούνα Ντίσελντορφ απέκτησε τον Γιαννιώτα (8 αγώνες-1 γκολ), ενώ φέτος στον Αστέρα θα φορέσει το Νο70».

από Sentragoal.gr
Παράθεση
ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

Ανακοίνωσε Ραζάκ κι αποστολή η Καλλονή
 
Παίκτης της Καλλονής είναι από την Παρασκευή ο Αμπντούλ Ραζάκ. Ο Γκανέζος ποδοσφαιριστής δοκιμάστηκε από τον Γιάννη Μαντζουράκη στην προετοιμασία της ομάδας στην Ιταλία κι ο Ρουμάνος άναψε το «πράσινο φως» στην διοίκηση για την απόκτησή του.

«Η ΠΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗ ανακοινώνει τη συνεργασία της με τον Γκανέζο ποδοσφαιριστή Abdul Razak (Αμπντούλ Ραζάκ)» αναφέρει η ανακοίνωση και συνεχίζει:

Γεννημένος στις 20 Σεπτεμβρίου του 1990 ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα στην F.C Assyriska της Γκάνας συμμετέχοντας στα τμήματα υποδομής U12, U14 και U17. Το 2005 σε ηλικία μόλις 15 ετών φόρεσε τη φανέλα της Εθνικής Γκάνας U17. Λίγο αργότερα για την περίοδο 2009-2010 εντάχθηκε στο ρόστερ της ομάδας Α' Εθνικής Accra Hearts of OAK U20.

Μετακόμισε στην Ελλάδα και μεταγράφηκε στην Άνω Μερά Μυκόνου. Τη σεζόν 2012-2013 ήρθε ο επόμενος σταθμός που ήταν ο Α.Ο Σύρου με τον οποίο ανανέωσε και για την επόμενη περίοδο. Τον καλωσορίζουμε και του ευχόμαστε καλή επιτυχία».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #89 στις: Σαβ 30 Αύγ 2014 09:30 »
Παράθεση
ΤΟΝ ΗΘΕΛΑΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟ

Στον Παναιτωλικό ο Ούγκο Βιέιρα
 
Το όνομα του Ούγκο Βιέιρα «παίζει» τα τελευταία καλοκαίρια για τα κορυφαία κλαμπ του ελληνικού ποδοσφαίρου (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ), ωστόσο στα... μέρη μας θα έρθει για λογαριασμό του Παναιτωλικού.

Οι «κυανοκίτρινοι» ήρθαν σε συμφωνία με την Μπράγκα για τον δανεισμό του 26χρονου μεσοεπιθετικού, γεγονός που αποτελεί τεράστια επιτυχία τους. Μάλιστα στη συμφωνία μεταξύ των δύο πλευρών, η οποία επιβεβαιώθηκε και από δημοσίευμα της «O Jogo», προβλέπεται οψιόν αγοράς για τον ελληνικό σύλλογο. Ταυτόχρονα στην Πορτογαλία κάνουν λόγο και για προχωρημένες επαφές του παίκτη και με την Ξάνθη, με τον Παναιτωλικό να τον αρπάζει μέσα από τα χέρια της.

Ο Πορτογάλος εμφανίστηκε στα ρεπορτάζ των ελληνικών εφημερίδων το καλοκαίρι του 2012, όταν ο συμπατριώτης του τότε τεχνικός του Παναθηναϊκού Ζεσουάλδο Φερέιρα τον είχε στην κορυφή της μεταγραφικής του λίστας, ενώ την ίδια εποχή υπήρξε ενδιαφέρον και από τον Ολυμπιακό, με τον ίδιο ωστόσο να επιλέγει την Μπενφίκα. Το επόμενο καλοκαίρι ενδιαφέρον για την απόκτησή του έδειξε και ο ΠΑΟΚ, κάνοντας μάλιστα πρόταση μισού εκατομμυρίου στους «αετούς» για την απόκτησή του, χωρίς ωστόσο η υπόθεση να προχωρήσει. Μάλιστα για τον «δικέφαλο» του Βορρά ξενακούστηκε στις αρχές Αυγούστου, αλλά το ενδιαφέρον δεν ήταν τόσο έντονο όσο προ ενός έτους.

Σημαντικό ρόλο στην υπόθεση Βιέιρα έπαιξαν οι εξαιρετικές σχέσεις που διατηρούν οι άνθρωποι του Παναιτωλικού με την Μπράγκα, από την οποία αποκτήθηκε άλλωστε το φετινό καλοκαίρι και ο Λεάντρο Κάπελ.

Οσον αφορά το βιογραφικό του Πορτογάλου, ξεκίνησε την καριέρα του από τη Σάντα Μαρία, για να ακολουθήσουν οι δανεισμοί σε Μπορντό και Εστορίλ, πριν κάνει το «μπαμ» στην καριέρα του με τη Ζιλ Βιθέντε. Από κει και πέρα ακολούθησαν Σπόρτινγκ Χιχόν (δανεικός), Μπράγκα και Ζιλ Βιθέντε (την τελευταία σεζόν μέτρησε 14 συμμ., 3 γκολ).

από Sentraoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #90 στις: Κυρ 31 Αύγ 2014 00:31 »
Παράθεση
ΤΟΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ Η ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ

Στον Εργοτέλη ο Σάββας Γκέντσογλου
 
Σημαντική ενίσχυση για τον Εργοτέλη που έκανε δικό του τον Σάββα Γκέντσογλου, όπως ανακοίνωσε πρώτη η Σαμπντόρια.

«Η Σαμπντόρια ανακοινώνει ότι έχει πουλήσει τα δικαιώματα του Σάββα Γκέντσογλου στην ΠΑΕ Εργοτέλης», ανακοίνωσε στο επίσημο σάιτ της η ιταλική ομάδα.

Ο Γκέντσογλου είχε αποχωρήσει από την Ελλάδα και την ΑΕΚ τον Ιανουάριο του 2012, δεν κατάφερε όμως να «πιάσει» στην Ιταλία κι έτσι επιστρέφει στην Ελλάδα.

Τη σεζόν 2012-13 ο Έλληνας μέσος έπαιξε δανεικός στη Λιβόρνο, με την οποία είχε 34 συμμετοχές στη Serie B, ενώ στη συνέχεια παραχωρήθηκε δανεικός στη Σπέτσια με την οποία αγωνίστηκε σε 12 ματς.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
Απέκτησε τον Μπορνταγκαράι

«Η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Fabián Ramon Bordagaray. Ο αργεντινός επιθετικός υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας έως τις 30/6/2017.

Έχει γεννηθεί στις 15/2/1987 και έχει αγωνιστεί επί σειρά ετών με επιτυχία στο πρωτάθλημα της Αργεντινής με τις San Lorenzo, River Plate και Argentinos Juniors, ενώ η τελευταία ομάδα στην οποία έπαιξε ήταν η Rangers de Talca στο πρωτάθλημα της Χιλής.

Επίσης, η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την παραχώρηση του ποδοσφαιριστή Eric Warden στον Ηρακλή Ψαχνών, με τη μορφή δανεισμού για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #91 στις: Κυρ 31 Αύγ 2014 15:24 »
Παράθεση
Μεταγραφές ως τη Δευτέρα

Όπως ήταν αναμενόμενο, η ΕΠΟ έδωσε μία μέρα παράταση στις μεταγραφές κι έτσι οι ομάδες θα μπορούν να κάνουν μεταγραφές μέχρι τις 8μμ της Δευτέρας 1 Σεπτεμβρίου. Ο λόγος είναι φυσικά το γεγονός ότι 31 Αυγούστου είναι Κυριακή, κι έτσι οι ομάδες 24 μέρες επιπλέον στη διάθεσή τους για να κλείσουν κάποια μεταγραφή. Η ανακοίνωση της ΕΠΟ αναφέρει ότι: "Τη Δευτέρα 1 Σεπτεμβρίου 2014 θα παραμείνουν ανοιχτές έως τις 20:00 οι αρμόδιες υπηρεσίες της Ομοσπονδίας για την παραλαβή δικαιολογητικών και αιτήσεων μεταβολών μόνο για τα επαγγελματικά σωματεία, καθώς επίσης για την παράδοση επαγγελματικών δελτίων"....

http://www.news123.gr/nea/newsgroup.php/6222299/
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #92 στις: Κυρ 31 Αύγ 2014 18:45 »
Παράθεση
ΩΣ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟΥ 2015

O «πιστολέρο» επέστρεψε στον Ολυμπιακό!
 
Παίκτης του Ολυμπιακού είναι με κάθε επισημότητα ο Κώστας Μήτρογλου, καθώς η Φούλαμ ανακοίνωσε τον δανεισμό του Ελληνα διεθνούς στράικερ στον Ολυμπιακό ως τον Ιούνιο του 2015.

«Ο σύλλογος ανακοινώνει ότι ο Κωνσταντίνος Μήτρογλου παραχωρήθηκε στον Ολυμπιακό με δανεισμό ως τις 30 Ιουνίου του 2015. Ο Ελληνας διεθνής επιθετικός επιστρέφει στον πρώην σύλλογό του, έχοντας υπογράψει στη Φούλαμ τον Γενάρη του 2014.

Οι τραυματισμοί ελαχιστοποίησαν τις παρουσίες του στο Κρέιβεν Κότατζ με τον 26χρονο να παίζει σε μόλις τρία ματς.

Κατά την προηγούμενη θητεία του στον Ολυμπιακό, ο Μήτρογλου κατέκτησε πέντε πρωταθλήματα και τρία Κύπελλα Ελλάδας. Απαντες στη Φούλαμ του ευχόμαστε ό,τι καλύτερο στο υπόλοιπο της σεζόν» αναφέρει η ανακοίνωση των Αγγλων.

Λίγη ώρα αργότερα ήρθε και η ανακοίνωση του Ολυμπιακού...

«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Κώστα Μήτρογλου, με τη μορφή δανεισμού, από τη Φούλαμ» ανέφερε η λιτή τοποθέτηση των «ερυθρόλευκων».

Μετά την επισημοποίηση της επιστροφής του στην ομάδα, ο Μήτρογλου δήλωσε:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που επέστρεψα στον Ολυμπιακό, που είναι οικογένειά μου. Ευχαριστώ τον Πρόεδρο, τη Διοίκηση και τον κ. Μίτσελ που μου έδειξαν πόσο με ήθελαν εδώ.

Θέλω, παράλληλα, να ευχαριστήσω τη Φούλαμ, που σεβάστηκε την επιθυμία μου να αγωνιστώ στο υψηλότερο επίπεδο, στο UEFA Champions League και εγώ με τη σειρά μου επέλεξα να το κάνω φορώντας την ερυθρόλευκη φανέλα και απορρίπτοντας άλλες ομάδες που ήθελαν επίσης να αγωνιστώ για αυτές.

Στον κόσμο του Ολυμπιακού, που μου εκφράζει με κάθε τρόπο τη χαρά του για αυτή την επιστροφή, υπόσχομαι αυτό που ξέρω καλύτερα: Πολλά γκολ»!

από Sentragoal.gr

Παράθεση
Στον Παναιτωλικό ο Φωτάκης

Ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού είναι και επισήμως από σήμερα ο Γιώργος Φωτάκης, μία ημέρα μετά τη λύση της συνεργασίας του με τον Ατρόμητο.
Ο 32χρονος διεθνής μέσος υπέγραψε συμβόλαιο για ένα χρόνο με την ομάδα του Αγρινίου, στην οποία αναμένεται να προσφέρει λύσεις καθώς είναι έμπειρος και ικανός ποδοσφαιριστής.
Στις πρώτες δηλώσεις μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του, ο Φωτάκης είπε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ανήκω στην οικογένεια του Παναιτωλικού. Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσοι βοήθησαν ώστε να έρθω εδώ. Από την πλευρά μου θέλω να δώσω τον καλύτερο εαυτό μου και να βοηθήσω την ομάδα να υλοποιήσει τους στόχους της».

http://www.naftemporiki.gr/story/850774/ston-panaitoliko-o-fotakis
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #93 στις: Τρι 02 Σεπ 2014 00:33 »
Παράθεση
Επίσης, ο Κωστής Παναγιωτούδης παραχωρήθηκε με τη μορφή δανεισμού για έναν χρόνο στη Βέροια και ο Δημήτρης Πόποβιτς παραχωρήθηκε με τη μορφή δανεισμού για έναν χρόνο στον Αιγινιακό.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΩΣ ΑΝΤΙ - ΧΟΛΕΜΠΑΣ...

Στον Ολυμπιακό ο Γιαννούλης!

Παίκτης του Ολυμπιακού θα πρέπει να θεωρείται ο Κώστας Γιαννούλης...

Ο αριστερός μπακ του Ατρόμητου, το όνομα του οποίου είχε ακουστεί και το προηγούμενο διάστημα για τον Ολυμπιακό, βρισκόταν stand by, καθώς ο πρωταρχικός στόχος των Πειραιωτών ήταν ο Ινσούα της Ατλέτικο Μαδρίτης.

Η υπόθεσή του ωστόσο, δεν προχώρησε κι έτσι οι Πειραιώτες στράφηκαν στην αμέσως επόμενη λύση που ήταν ο βραχύσωμος αμυντικός των Περιστεριωτών.

Ο Γιαννούλης λοιπόν, που αναμένεται να ανακοινωθεί εντός της ημέρας είναι ο εκλεκτός για να καλύψει το κενό που άφησε στο αριστερό άκρο της άμυνας ο Χοσέ Χολέμπας, ο οποίος ακολούθησε τον Κώστα Μανωλά στη Ρόμα, εκεί που βρήκε και τον έτερο πρώην «ερυθρόλευκο», Βασίλη Τοροσίδη.

Ο Γιαννούλης θα αποτελέσει το τρίτο αριστερό μπακ, καθώς στο ρόστερ υπάρχουν ακόμα οι Μαζουάκου και Μπονγκ.

Μέσα στην ημέρα αναμένεται και η ανακοίνωση της απόκτησης του Μιλιβόγεβιτς, ο οποίος αναμένεται να περάσει από ιατρικές κι εργομετρικές εξετάσεις και να υπογράψει συμβόλαιο, καλύπτοντας το κενό του Ανδρέα Σάμαρη.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΣΕΡΒΟΥ

Μιλιβόγεβιτς: «Σαν να επέστρεψα σπίτι μου»

Ηταν κάτι το αναμενόμενο, πλέον είναι και επίσημο. Ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς είναι και με τη «βούλα» παίκτης του Ολυμπιακού για την προσεχή σεζόν. Ο 23χρονος Σέρβος κεντρικός μέσος, που έφτασε τα ξημερώματα της Δευτέρας στην Αθήνα, πέρασε το πρωί (1/9) από τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και ακολούθως υπέγραψε το συμβόλαιό τους με τους Πειραιώτες.

«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Λούκα Μιλιβόγεβιτς» ανέφεραν στην ανακοίνωσή τους οι «ερυθρόλευκοι» που δεν διευκρίνισαν το καθεστώς της μεταγραφής.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ωστόσο, ο Σέρβος μέσος αποκτάται ως δανεικός για έναν χρόνο από την Άντερλεχτ με τον Ολυμπιακό να διατηρεί οψιόν αγοράς το προσεχές καλοκαίρι.

Μετά την ανακοίνωσή του ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς δήλωσε υπερήφανος για τη μεταγραφή και τόνισε ότι νιώθει σαν να επιστρέφει σπίτι του. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ Ολυμπιακός:

Να σε καλωσορίσουμε στον Ολυμπιακό και να σου ευχηθούμε καλή επιτυχία! Ποιες είναι οι πρώτες σου σκέψεις μετά την έλευσή σου στην ομάδα μας;

«Σας ευχαριστώ! Είμαι χαρούμενος που έρχομαι στον Ολυμπιακό. Είμαι υπερήφανος που είμαι κομμάτι αυτής της ομάδας, μιας ομάδας με τόσο μεγάλη παράδοση! Γνωρίζουμε καλά πως πρώην ομάδα μου είναι ο Ερυθρός Αστέρας, καθώς και τη σχέση που υπάρχει με τον Ολυμπιακό! Μπορώ μόνο να πω ότι έχω επιστρέψει… σπίτι μου! Δε βλέπω την ώρα να φορέσω τα χρώματα του Ολυμπιακού, το λευκό και το κόκκινο, τα χρώματα της καρδιάς μου».

Θα ήθελες να στείλεις ένα μήνυμα προς τους φιλάθλους του Ολυμπιακού, την υποστήριξη των οποίων θα λαμβάνεις σε κάθε παιχνίδι τη νέα σεζόν;

«Αυτό που μπορώ να πω, αυτό που μπορώ να υποσχεθώ, είναι πως θα σας δώσω το 100%! Θα προσπαθήσω να παίξω καλά και θέλω να δώσω ό,τι έχω για να κάνουμε κάτι καλό με τον Ολυμπιακό και να μεγαλώσω και εγώ περισσότερο ποδοσφαιρικά, μαζί με την ομάδα μου».
   

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΝΕΑ ΠΡΟΣΘΗΚΗ

Πήρε δανεικό από την Τσέλσι ο ΟΦΗ
 
Τον Σκοτσέζο Ισλάμ Φερούζ παίρνει ο ΟΦΗ, ο οποίος βρίσκεται ήδη στην Κρήτη για λογαριασμό της ομάδας του Ηρακλείου και αναμένεται να υπογράψει μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας.

Ο Φερούζ είναι 18 χρονών και αγωνίζεται στη γραμμή κρούσης και θεωρείται πολύ μεγάλο ταλέντο στην χώρα του. Γι' αυτό άλλωστε και ανήκει στην Τσέλσι του Ζοσέ Μουρίνιο, η οποία τον έχει «δέσει» με πολυετές συμβόλαιο.

Πέρσι δεν είχε συμμετοχές με την πρώτη ομάδα της Τσέλσι, ωστόσο ήταν πρώτος σκόρερ στο Τσάμπιονς Λιγκ Νέων (Next Gen Series), ενώ φέτος, δίνεται δανεικός στον ΟΦΗ ούτως ώστε να ψηθεί και να επιστρέψει στο Λονδίνο την επόμενη σεζόν.

Να σημειωθεί, πως ο παίκτης βρίσκεται ήδη στην Κρήτη και αυτή την ώρα παρακολουθεί από κοντά την αναμέτρησης της νέας του ομάδας κόντρα στην Βέροια στο Παγκρήτιο.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ

Ο Τσαμπούρης στην Καλλονή
 
Σημαντική ενίσχυση στην άμυνα για την Καλλονή, η οποία ανακοίνωσε την απόκτηση του Σάββα Τσαμπούρη, ο οποίος τα προηγούμενα τέσσερα χρόνια αγωνίστηκε στον Αστέρα Τρίπολης.

«Η ΠΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Σάββα Τσαμπούρη για τα επόμενα δύο χρόνια.

Ο Σάββας Τσαμπούρης γεννήθηκε στις 16 Ιουλίου του 1986 και αγωνίζεται στη θέση του δεξιού μπακ.

Τα τελευταία τέσσερα χρόνια φορούσε τη φανέλα του Αστέρα Τρίπολης με τον οποίο συμπλήρωσε 73 συμμετοχές. Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί στο Αιγάλεω και το Χαιδάρι», αναφέρει η σχετική ανακοίνωση.

από Sentragoal.gr


ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #94 στις: Τρι 02 Σεπ 2014 18:21 »
Παράθεση
ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Στον Εργοτέλη ο Βλαχοδήμος

Κάτοικος Κρήτης θα παραμείνει, τελικά, ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος, μόνο που αυτή τη φορά αντί για τα Χανιά θα «μετακομίσει» στο Ηράκλειο.

Ο Ελληνας εξτρέμ θα φορά για ένα χρόνο τη φανέλα του Εργοτέλη, ο οποίος τον απέκτησε ως δανεικό από τον Ολυμπιακό, καθώς δεν βρισκόταν στα πλάνα του Μίτσελ, όπως φάνηκε από τα... μέσα της καλοκαιρινής προετοιμασίας.

Υπενθυμίζεται ότι πέρυσι ο Βλαχοδήμος είχε παραχωρηθεί αρχικά δανεικός στην Αουγκσμπουργκ, αλλά τελικά τον Ιανουάριο κατέληξε στον Πλατανιά, με τον οποίο είχε 5 γκολ σε 14 συμμετοχές στο πρωτάθλημα.

από Sentragoal.gr

Παράθεση
«ΕΠΑΝΑΠΑΤΡΙΣΤΗΚΕ» Ο ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ

Ανακοίνωσε Κλέιτον η Ξάνθη!

Παίκτης της Ξάνθης είναι από την Τρίτη (2/9) ο Σίλβα Κλέιτον. Ο παλιός μας γνώριμος, από την θητεία του σε πολλές ελληνικές ομάδες, Βραζιλιάνος, υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τους «ακρίτες» και θα ενισχύσει την ομάδα του Σάκη Τσιώλη στην φετινή σεζόν.

Ο 31χρονος μεσοεπιθετικός, έφυγε από την Ελλάδα και τον Παναθηναϊκό το 2012 κι έκτοτε αγωνίστηκε σε Μέταλουργκ, Καϊσερίσπορ και Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Με τους «πράσινους» είχε 54 συμμετοχές με 12 γκολ, ενώ η πρώτη του εν Ελλάδι παράσταση δόθηκε το 2002 με την φανέλα του Μεσσηνιακού. Ακολούθως έπαιξε σε Απόλλων Καλαμαριάς και Λάρισα με την οποία κατέκτησε και το Κύπελλο Ελλάδας τη σεζόν 2006-2007.

Η ανακοίνωση: «Η Π.Α.Ε. SKODA ΞΑΝΘΗ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Alexandre Henrique Silva Cleyton»


από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΔΥΟ ΠΑΙΚΤΕΣ «ΕΔΕΣΕ» Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Ανακοίνωσε Μορένο, «έδεσε» Μαρτίνες

Σάρκα και οστά πήρε το φλερτ του Παναιτωλικού με τον Ερικ Μορένο, ο οποίος αποκτήθηκε τελικά με τη μορφή δανεισμού από την Μπράγκα για έναν χρόνο.

Εξάλλου, οι Ακαρνάνες ανακοίνωσαν ότι επέκτειναν τη συνεργασία τους με τον Μαρτίνες ως το 2016.

Οι ανακοινώσεις:

«Ο Παναιτωλικός συμφώνησε στην απόκτηση του Έρικ Μορένο με δανεισμό από την Μπράγκα για ένα χρόνο. Γεννήθηκε στην Κολομβία (24.11.1991) και αγωνίζεται ως επιθετικός. Εκτός από την Μπράγκα έχει αγωνιστεί στη Μιλονάριος και τη Ντεπορτίβο Περέιρα».

«Ο Νίκολας Μαρτίνες αποδέχτηκε την πρόταση της ΠΑΕ Παναιτωλικός για επέκταση κατά ένα χρόνο της συνεργασίας με την ομάδα μας και υπέγραψε νέο συμβόλαιο έως τον Ιούνιο του 2016.

Ο Αργεντινός ποδοσφαιριστής στις δηλώσεις του εξέφρασε την ικανοποίησή του: «Είμαι πολύ χαρούμενος για την εμπιστοσύνη που μου δείχνει ο Παναιτωλικός με την επέκταση του συμβολαίου. Στο διάστημα που βρίσκομαι στην ομάδα είμαι απόλυτα ικανοποιημένους από τους ανθρώπους που εργάζονται γι' αυτή, όπως και από τους φιλάθλους. Θα προσπαθήσω να φανώ αντάξιος των προσδοκιών τους και να κάνω το καλύτερο δυνατό για να πάει ο Παναιτωλικός ψηλά».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #95 στις: Τρι 02 Σεπ 2014 22:35 »
Παράθεση
Σκοτσέζο Ισλάμ Φερούζ

Πίνει καμιά ουισκάρα ο... Σκοτσέζος;


Παράθεση
Εξάλλου, οι Ακαρνάνες

Μήπως το Αγρίνιο είναι στην Αιτωλία;


Παράθεση
ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Εδώ μιλάμε για Εργοτέλη. Ο αλασκούζος δε θα ήθελε δανεικούς απ' το γαύρο; ο σαββίδης; μια χαρά θέλουν αλλά οι λαοί τους δεν τους αφήνουν. Ας είχαμε κι εδώ το πλήθος κόσμου και τη μαγκιά να μην τους παίρναμε.


Παράθεση
Ανακοίνωσε Κλέιτον η Ξάνθη!

Αυτόν δεν μπορούσαμε να τον πάρουμε δηλαδή; μέχρι που πλήρωνε για να γυρίσει ο τζες.


Παράθεση
Στον Ολυμπιακό ο Γιαννούλης!

Ο οποίος ξέρει μπαλίτσα, θα παίξει στην Εθνική και μετά το επόμενο Euro θα χτυπήσει μεταγραφάρα με 1-2 μύρια, μιας και το αφεντικό βρήκε τον τρόπο (α, ρε Ντεβι, εκατομμυριούχος θα γινόσουν σε κανα χρόνο από τώρα και χωρίς να δεις τη μάπα του σπυροπαπαδόπουλου). 


Παράθεση
Στον Παναιτωλικό ο Φωτάκης

Ουσία.
 
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.730
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #96 στις: Τρι 02 Σεπ 2014 22:45 »
Θα χαρακτήριζα εντυπωσιακή την φετεινη μεταγραφική περίοδο για τους μικρομεσαίους . Εάν εξαιρέσεις τον ΠΑΣ , τον ΠΑΟ και την Νίκη , νομίζω ότι όλοι οι υπόλοιποι ενισχύθηκαν πολυ , τουλάχιστον θεωρητικά . Οι δανεικοι του γαυρου κλέβουν την παράσταση όπως πάντα , αλλα και πολλοί οι Ελληνες και οι ξένοι που επαναπατρισθηκαν .Τελευταιος ο ...Κλειτον !!!

Οι παίκτες που ζήλεψα ( μεταξύ άλλων ) ειναι ο Γιαννιωτας , ο Περεζ , Μαλεζάς και Φωτάκης .
Αλλα ας μην ανοίγουμε πληγές ...

Η ομαδα πάντως δεν ειναι καθόλου κακή . απλά - λόγω μικρού ροςτερ - όταν αρχίσουν οι κάρτες , οι τραυματισμοί και η κούραση , ίσως καταρρεύσει απότομα

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #97 στις: Πεμ 04 Σεπ 2014 10:59 »
Εδώ μιλάμε για Εργοτέλη. Ο αλασκούζος δε θα ήθελε δανεικούς απ' το γαύρο; ο σαββίδης; μια χαρά θέλουν αλλά οι λαοί τους δεν τους αφήνουν. Ας είχαμε κι εδώ το πλήθος κόσμου και τη μαγκιά να μην τους παίρναμε.

Και το κακό είναι ότι παίρνουμε δανεικό από το γαύρο απλά για να διατηρήσουμε τη ρετσινιά περί παραρτήματος καθώς φαίνεται ότι ούτε το χρόνο συμμετοχής του Λεάντρο θα έχει. Αν είναι να πάρεις δανεικό από γαύρο, τότε πάρε κάποιον που θα παίζει! Τώρα βγάζεις και το μάτι σου και το όνομα...

Η ομαδα πάντως δεν ειναι καθόλου κακή . απλά - λόγω μικρού ροςτερ - όταν αρχίσουν οι κάρτες , οι τραυματισμοί και η κούραση , ίσως καταρρεύσει απότομα

Δηλαδή στο τέλος κάθε γύρου που έχουμε πολύ δύσκολο πρόγραμμα. Πρέπει να μαζέψουμε όσους περισσότερους βαθμούς μπορούμε τώρα.
Η ισοπαλία αντί νίκης με τον πάνθρακα ενδεχομένως πονέσει πολύ αργότερα και θα έχουμε αρκετό άγχος για μετά.
Ήδη ο Τσάβες άρχισε τους τραυματισμούς, ο Λίλα τις κάρτες, κλπ.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #98 στις: Πεμ 04 Σεπ 2014 15:54 »
Παράθεση
ΑΥΤΟΥΣ ΠΗΡΕ

Τρεις μεταγραφές η Βέροια

Την απόκτησή των Παναγιωτούδη, Μαρκέλη και Μάντζεκ ανακοίνωσε σε διάστημα λίγων λεπτών το βράδυ της Τετάρτης (3/9) η Βέροια που ενισχύεται συνεχώς στην προσπάθεια για κάτι καλό τη φετινή σεζόν.

Πρώτα ανακοινώθηκε ο 20χρονος Ζακ Παρφέ Σεντρίκ Μάντζεκ που θα φορά το «19» στην πλάτη για να ακολουθήσουν η ανακοίνωση της μεταγραφής του 22χρονου, Θεόδωρου Μαρκέλη που πήρε το «22», αλλά και ο δανεισμός του Κώστα Παναγιωτούδη από τον ΠΑΟΚ που θα φορά το «13».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.804
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μεταγραφικές κινήσεις αντιπάλων - Καλοκαίρι 2014
« Απάντηση #99 στις: Πεμ 04 Σεπ 2014 22:56 »
Παράθεση
Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΕ

Πήρε Σοτέλο ο Λεβαδειακός
 
Σε ακόμα μία προσθήκη στην επίθεση προχώρησε την Πέμπτη (4/9) ο Λεβαδειακός, ο οποίος ανακοίνωσε την απόκτησή του 27χρονου στράικερ, Χουάν Ιγκνάσιο Σάντσεθ Σοτέλο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ:

«Η ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Juan Ignacio Sánchez Sotelo.

Ο αργεντινός επιθετικός (κάτοχος Ιταλικού διαβατηρίου) υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για δύο χρόνια.

Έχει γεννηθεί στις 2/10/1987, ενώ η τελευταία ομάδα στην οποία αγωνίστηκε ήταν η Talleres».

   
από Sentragoal.gr

Παράθεση
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Σ' ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ

Κοντοές ο αντί-Γιαννούλης στον Ατρόμητο

Ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου, της ΑΕΚ και του Αστέρα Τρίπολης, Γιάννης Κοντοές θα είναι ο αντικαταστάτης του Κώστα Γιαννούλη που μετακόμισε στον Ολυμπιακό, στον Ατρόμητο.

Ο Κοντοές μπορεί να αγωνιστεί σε όλες τις θέσεις της άμυνας, ακόμα και ως αμυντικός χαφ, ενώ έχει να επιδείξει τριψήφιο αριθμό συμμετοχών στη super league με τις φανέλες των Πανιωνίου, ΑΕΚ και Αστέρα Τρίπολης. Ετσι τα γεγονότα αυτά έπαιξαν το ρόλο τους στην υλοποίηση της μεταγραφής.

Σημειωτέον, το όνομα του Κοντοέ ήταν στη μεταγραφική λίστα του Ατρόμητου πριν καν μπει το καλοκαίρι.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του Γιάννη Κοντοέ! Ο ποδοσφαιριστής που συνδυάζει την εμπειρία με το πάθος και το μεσογειακό ταπεραμέντο στο παιχνίδι του, έχοντας «γεμάτες» συμμετοχές τα τελευταία χρόνια βρέθηκε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου».

Αναλυτικά οι δηλώσεις του μετά τις υπογραφές:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που από σήμερα ανήκω στον Ατρόμητο και μέσα από την καρδιά μου θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο κ. Γιώργο Σπανό και τον τεχνικό διευθυντή κ. Γιάννη Αγγελόπουλο που πραγματοποίησαν την επιθυμία μου για να ενταχθώ στο ρόστερ της ομάδας.

Βάσει οργάνωσης και βάσει έμψυχου δυναμικού ο Ατρόμητος έχει υψηλούς στόχους και παρά την ατυχία που είχε στην Ευρώπη νομίζω ότι είναι η χρονιά που θα διεκδικήσουμε και γιατί όχι μπορούμε να πάρουμε ένα τίτλο. Ξέρουμε ότι το πρωτάθλημα είναι κάτι πάρα πολύ δύσκολο όμως ο στόχος της πεντάδας είναι εφικτός όπως και ο στόχος του κυπέλλου Ελλάδας.

Όταν ερχόμουν στο Περιστέρι ήξερα ότι θα έπαιζα σε μια πολύ δύσκολη έδρα με φανατικό κοινό που ακολουθεί παντού τον Ατρόμητο και χαίρομαι που μου δίνεται τώρα η δυνατότητα να είμαι μέλος αυτής της ομάδας και θα δώσω το 100% για τη φανέλα και τον κόσμο της.

Σε προσωπικό επίπεδο είμαι πολύ ικανοποιημένος για την επιλογή μου. Ο κύριος Αγγελόπουλος γνωρίζει ότι συζητούσα με ομάδες του εξωτερικού όλο αυτό το διάστημα ωστόσο όταν ήρθε η πρόταση του Ατρόμητου τη δέχθηκα χωρίς να κάνω δεύτερη σκέψη.

Καθοριστικό ρόλο έπαιξε και η παρουσία του κ. Γιώργου Παράσχου καθώς ήταν επιθυμία μου να συνεργαστώ πάλι μαζί του. Αν και υπέγραψα για ένα έτος η πεποίθηση μου είναι ότι θα μείνω στο Περιστέρι περισσότερα χρόνια από όσα ήμουν στις προηγούμενες ομάδες μου».

από Sentragoal.gr
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!