Αποστολέας Θέμα: Αντώνης Ηλιάδης  (Αναγνώστηκε 8114 φορές)

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #25 στις: Παρ 03 Ιούν 2016 20:33 »
Μη βρίζεις ρε!
Ο καθένας προσπαθεί το καλύτερο για τη ζωή του...
Άμα του πρότεινε ο Πλάτανος καλύτερο συμβόλαιο, γιατί να μη πάει;
Εξ άλλου είναι ομάδα με μικρότερες απαιτήσεις και μικρότερο ειδικό βάρος από τον ΠΑΣ, οπότε μπορεί να διακριθεί ευκολότερα...

Μάθατε όλοι στα εύκολα μπινελίκια...εσένα φιλαράκι, αν σου προτείνει συμβόλαιο-αύξηση, κάποιος άλλος,  αλλά συνεπής εργοδότης (σαν κι αυτόν του Πλάτανου να πούμε),
να το αρνηθείς, γιατί όλοι μας δουλεύουμε για τις ψυχές των πεθαμένων συγγενών μας, απ΄ότι φαίνεται... %-|

Μη βρίζετε έτσι εύκολα ρε...δεν ξέρετε τι μπορεί να κρύβεται πίσω από τον καθένα...
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #26 στις: Παρ 03 Ιούν 2016 21:09 »
Ευχαριστουμε για την προσφορά στον ΠΑΣ και καλή τύχη στην νεα σου ομάδα φιλε Αντώνη.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.606
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #27 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 11:54 »
Μη βρίζεις ρε!
Ο καθένας προσπαθεί το καλύτερο για τη ζωή του...
Άμα του πρότεινε ο Πλάτανος καλύτερο συμβόλαιο, γιατί να μη πάει;
Εξ άλλου είναι ομάδα με μικρότερες απαιτήσεις και μικρότερο ειδικό βάρος από τον ΠΑΣ, οπότε μπορεί να διακριθεί ευκολότερα...

Μάθατε όλοι στα εύκολα μπινελίκια...εσένα φιλαράκι, αν σου προτείνει συμβόλαιο-αύξηση, κάποιος άλλος,  αλλά συνεπής εργοδότης (σαν κι αυτόν του Πλάτανου να πούμε),
να το αρνηθείς, γιατί όλοι μας δουλεύουμε για τις ψυχές των πεθαμένων συγγενών μας, απ΄ότι φαίνεται... %-|

Μη βρίζετε έτσι εύκολα ρε...δεν ξέρετε τι μπορεί να κρύβεται πίσω από τον καθένα...

Εύκολη αντικριτική. Τέλος πάντων.
Όχι αν μου έδινε 5.000 ευρώ παραπάνω ο Πλατανιάς, όχι δεν θα πήγαινα, δεν θα άφηνα τον Π.Α.Σ.. Για τρεις λόγους:
-Ο πρώτος είναι ότι αυτή η ομάδα με ανέδειξε και με έκανε γνωστό. Από που τον πήραμε είπαμε;
-Ο δεύτερος είναι ότι αυτή η ομάδα έχει περισσότερους στόχους από τον Πλατανιά, που είναι ομάδα του στοιχήματος και του Φαταούλα.
- Ο τρίτος είναι ότι αυτή η ομάδα πουλάει παίχτες σε ανώτερο επίπεδο ομάδων ή πρωταθλημάτων οπότε επαγγελματικά και μακροπρόθεσμα συμφέρει να μείνεις εδώ.
Αν το έκανε για λίγες χιλιάδες ευρώ (αλήθεια πόσα να έδινε ο Πλατανιάς περισσότερο από εμάς;) είναι πολύ λάθος επιλογή.
Και ναι βρίζω γιατί εκτός από τον pure επαγγελματισμό υπάρχει και μια ηθική. Ακόμη και στο σύγχρονο ποδόσφαιρο και στο προηγμένο καπιταλισμό. Δεν είναι όλα ίσιωμα και πετάμε και ένα τσιτάτο against modern football και όλα είναι εντάξει.
Κατάλαβες; 
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.085
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #28 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 12:15 »
Μπορεί να είναι και ο χρόνος συμμετοχής.Μπορεί να είναι πολλά.
Επειδή έγινε γνωστός με τον ΠΑΣ τι σημαίνει;Ότι πρέπει να έχει εσαεί συμβόλαιο με τον ΠΑΣ;Αύριο μπορεί να τον έδιωχνε ο ΠΑΣ.Τότε τι θα γινόταν;Έτσι είναι αυτά.Κόσμος πάει και έρχεται.Περαστικοί είμαστε όλοι.Αύριο μεθαύριο μπορεί να έρθει πάλι.Ο κάθε Ηλιάδης.

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #29 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 12:59 »
Ρε συ Μπακ... ρε Μπακ...
Έμαθες εσύ πόσα παραπάνω και τι εγγυήσεις του έδωσε ο Πλατ του Ηλιάδη, και μιλάς ούτω πως;
Ο Πλατ πληρώνει καλά και στην ώρα του πάντοτε...εγγύηση ο Χοντρός συγχωριανός.
Ο Πλατ λίγο έλειψε να βρεθεί στη θέση μας φέτος. Πήγε πολύ καλά και του χρόνου μπορεί να πάει ακόμα καλύτερα...με τη βοήθεια πάντα του συγχωριανού... φυσικά!

Πώς αναδείχθηκε ο Ηλιάδης μέσω του ΠΑΣ; Με τις 2-3 συμμετοχές που είχε; Στο τέλος έδειξε κάποια καλά στοιχεία, αλλά ανάδειξη (τύπου Γεωργίου να πεις), εγώ δεν είδα.
Και τελευταίο, για ποια ηθική μιλάς; Μόνο μία ηθική υπάρχει στο ποδόσφαιρο...το χρήμα και όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.
Έτσι έφκαν από τον ΠΑΣ (για το χρήμα) παιχταράδες, ονόματα μη λέμε...δεν κοίταξαν την ηθική (ποια ηθική ρε συ...)...κοίταξαν την τσέπη τους και την βελτίωση της οικονομικής τους κατάστασης. Και καλά έκαναν...άκου ηθική στο ποδόσφαιρο....

Ηθικοί είναι ο Μοντέζ, ο Λόκο (ο γνήσιος), ο Πολάκο, ο Κάκος και ο Ντάσιος...ελαχιστότατοι...έβαλαν την ομάδα ψηλότερα από την τσέπη τους...τελειώσαν αυτά.

Τέλειωσα νομίζω...κλείνω το ποστάκι μου με τη λέξη χαλλλλλλλαρά φιλλλλλλαράκι μου και δεν κοτσάρω τη λέξη "κατάλαβες" στο τέλος, γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι την "καταλαβαίνεις"...

Αυτά... :P ::) :'(
Από την πυρακτωμένη ΦΝ, τις καλημέρες μου!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #30 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 13:02 »
Μη βρίζεις ρε!
Ο καθένας προσπαθεί το καλύτερο για τη ζωή του...
Άμα του πρότεινε ο Πλάτανος καλύτερο συμβόλαιο, γιατί να μη πάει;
Εξ άλλου είναι ομάδα με μικρότερες απαιτήσεις και μικρότερο ειδικό βάρος από τον ΠΑΣ, οπότε μπορεί να διακριθεί ευκολότερα...

Μάθατε όλοι στα εύκολα μπινελίκια...εσένα φιλαράκι, αν σου προτείνει συμβόλαιο-αύξηση, κάποιος άλλος,  αλλά συνεπής εργοδότης (σαν κι αυτόν του Πλάτανου να πούμε),
να το αρνηθείς, γιατί όλοι μας δουλεύουμε για τις ψυχές των πεθαμένων συγγενών μας, απ΄ότι φαίνεται... %-|

Μη βρίζετε έτσι εύκολα ρε...δεν ξέρετε τι μπορεί να κρύβεται πίσω από τον καθένα...

Εύκολη αντικριτική. Τέλος πάντων.
Όχι αν μου έδινε 5.000 ευρώ παραπάνω ο Πλατανιάς, όχι δεν θα πήγαινα, δεν θα άφηνα τον Π.Α.Σ.. Για τρεις λόγους:
-Ο πρώτος είναι ότι αυτή η ομάδα με ανέδειξε και με έκανε γνωστό. Από που τον πήραμε είπαμε;
-Ο δεύτερος είναι ότι αυτή η ομάδα έχει περισσότερους στόχους από τον Πλατανιά, που είναι ομάδα του στοιχήματος και του Φαταούλα.
- Ο τρίτος είναι ότι αυτή η ομάδα πουλάει παίχτες σε ανώτερο επίπεδο ομάδων ή πρωταθλημάτων οπότε επαγγελματικά και μακροπρόθεσμα συμφέρει να μείνεις εδώ.
Αν το έκανε για λίγες χιλιάδες ευρώ (αλήθεια πόσα να έδινε ο Πλατανιάς περισσότερο από εμάς;) είναι πολύ λάθος επιλογή.
Και ναι βρίζω γιατί εκτός από τον pure επαγγελματισμό υπάρχει και μια ηθική. Ακόμη και στο σύγχρονο ποδόσφαιρο και στο προηγμένο καπιταλισμό. Δεν είναι όλα ίσιωμα και πετάμε και ένα τσιτάτο against modern football και όλα είναι εντάξει.
Κατάλαβες;


Φιλε μου.δυστυχως αφου ξερεις οτι το συγχρονο ποδοσφαιρο μετραει το μαρουλι.....Ακομα και τα 5 χιλιαρικα παραπανω ειναι λεφτα ας μην κοροιδευομαστε τις σημερινες μερες για εναν πιτσιρικα

Ειναι επιλογη του καθενος αυτη αν οντως ηθελε να φυγει



Απλως ειναι το ιδιο ρισκο που πηρε ο Γεωργιου που πηγε στον Ατρομητο και μπορει να εξαφανιστει που ειναι το πιο πιθανο για εμενα αλλα μπορει και να διακριθει

Προσωπικη μου αποψη για τον ποδοσφαιριστη ηταν οτι ητανε φιλοτιμος και ετρεχε αλλα μεχρι εκει,για παραπανω δεν....Για βασικος στον σημερινο ΠΑΣ δεν κανει,και ισως ητανε και επιλογη και του Πετρακη να απομακρυνθει,δεν ξερεις?
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.606
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #31 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 13:29 »
Τέλος πάντων.
Για να κλείσουμε το θέμα.
Πιστεύω ότι στο τέλος ο Ηλιάδης θα το μετανιώσει.
Αν έφυγε με δική του θέληση είναι μεγάλο λάθος.
Αν έκρινε ο προπονητής ότι δεν τον χρειάζεται πάω πάσο αν και αυτό μου φαίνεται πολύ δύσκολο.
Τα μαρούλια μυρίζομαι ότι είναι η διαφωνία.
Κάτι μου λέει ότι θα καταλήξει σαν τον Γεωργίου.
Δεν φεύγεις από τον Π.Α.Σ. να πας στον Πλατανιά.
Είναι πισωγύρισμα, τουλάχιστον με όσα λίγα ξέρουμε τη δεδομένη στιγμή.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fire_pas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #32 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 13:34 »
 Το Μακροχώρι τον ανέδειξε και τον πήρε ο Π.Α.Σ..... Έπρεπε δηλαδή να μείνει
στο Μακροχώρι, που είχε και γεμάτες χρονιές... ? Ο Γεωργίου ήταν άλλη περίπτωση.
Αυτός είχε θέση βασικού στην ομάδα και πήγε με τα ίδια (έτσι λένε ) λεφτά στο Περιστέρι.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #33 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 13:39 »
Ρε σεις, αν δεν τα βρήκε με τον ΧΒ για λίγα χιλιάρικα και τον ήθελε ο Πετράκης νομίζετε ότι η διαφορά δεν θα γεφυρωνόταν; Μην προτρέχουμε.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.806
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #34 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 15:37 »
Να πω λοιπόν και εγώ τη γνώμη μου....

Εκ τη μη όντος άνοιξεθέμα....

Για εμένα είναι λάθος η επιλογή του Ηλιάδη να φύγει και να πάει στην Πλατανιά. Νομίζω και απεύχομαι ότι δεν θα κάνει καλό στην καριέρα του.

Από εκεί και πέρα δεν μπορούμε να ξέρουμε τις λεπτομέρειες γιατί έφυγε οπότε ας κρατάμε και μια πισινή. Μπορεί να γνώρισε μια γκόμενα στα Χανιά και να θέλει να πάει εκεί, μπορεί να έχει άμεση ανάγκη ακόμα και το 1 χιλιάρικο παραπάνω αν πάρει, μπορεί να ζουρλάθηκε, μπορεί, μπορεί, μπορεί.......

Λάθη στις επαγγελματικές μας επιλογές έχουμε κάνει ΟΛΟΙ, οι ίδιοι πληρώνουμε το κόστος και κανείς άλλος.

Εμείς θα ευχηθούμε καλή συνέχεια στην καριέρα του και να είναι πάντα υγιής. Και όταν ξαναγυρίσει στους Ζωσιμάδες θα τον περιμένει ένα ζεστό χειροκρότημα για ότι προσέφερε στην ομάδα μας και κυρίως για αυτό -> https://www.youtube.com/watch?v=ZwK_b2eNX-M (από το 1:00) και μετά.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Ηλιάδης
« Απάντηση #35 στις: Σαβ 04 Ιούν 2016 15:53 »
Το ολο θέμα το έχετε πιάσει λάθος απο την αρχή.Κανένας Ηλιάδης δεν έφυγε απο τον ΠΑΣ
για να πάει στον Πλατανιά,σιγα μην μας τον έκλεψαν κ απ τα αεροδρόμια ασουμε(π λέει κ ο οτσαλάν)

Το παιδί ειχε συμβόλαιο με τον ΠΑΣ το οποίο και τελείωσε.
Ελεύθερος παίχτης ηταν ο Ηλιαδης πρίν πάει στον Πλατανιά.
Απο κει και πέρα λογικά θα του εγινε κάποια πρόταση για ανανέωση
ο ιδιος είναι σε ηλικία που λογικά θα ζήτησε και περισσότερο χρονο συμμετοχής
ο ΠΑΣ επειδή ειναι ΠΑΣ δεν μπορεί να του τον εξασφαλίσει και ζήσαν αυτοί
καλά κ μεις καλύτερα.

Οσο για την αξία του,βοήθησε ως αλλαγή σε κάποια μάτς αλλά παίχτης ο οποίος δεν μπορεί να λογίζεται
ως εν δυνάμει βασικός σε οποιοδήποτε αγώνα δεν κάνει για τον σημερινό ΠΑΣ.