Αποστολέας Θέμα: Νίκος Αναστόπουλος  (Αναγνώστηκε 114625 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #200 στις: Τετ 28 Απρ 2010 14:48 »
dreven τώρα είναι η μεγάλη ευκαιρία των υποκειμενικών να δείξουν μια ωριμότητα και να σταματήσουν να πιέζουν να ανοίξει μία ακόμα κακή, καταδικασμένη να ξανακλείσει αργά η γρήγορα, παρένθεση, διώχνοντας τον Αναστόπουλο. Τόλμησε το.  :)

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #201 στις: Τετ 28 Απρ 2010 15:06 »
Για να μην ανοιγοκλεινει συνεχεια αυτη η κακη παρενθεση, γινε κι εσυ υποκειμενικος  :)
Με 1 στα 17 δειγματα εξαλλου και ανετα μπορεις και ωριμος θα χαρακτηριστεις   ;)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #202 στις: Τετ 28 Απρ 2010 15:32 »
Αντικειμενικά
(από: Το Χρονικό ΑNAΣΤΟ & CIA - 16/04/10)

 [  Ο Αναστόπουλος συνήθως έρχεται στον Πας λίγο, στο «ευλογητός» ή στο «δι’ ευχών». Περίπου το ίδιο και οι άλλοι (Βαζάκας, Παράσχος). Και οι τρεις είναι του «άμωμεν εν οδώ αλληλούια.» ]

Αλλά ο σώγαμπρος, εδώ θα τριγυρνάει, … γιατί είναι ο πιο αποτελεσματικός κι ο πιο αθόρυβος, όταν το καλέσει η περίσταση … των άλλων.
Το παίρνει απάνω του, πώς το λένε και μ’ όλα τα χειροκροτήματα. Μούντζες δε πήρε ποτέ. Πότε;
Και πάλι χειροκρότημα, γιατί στην αρχή είμαστε.

Περί Σκάζνι, Τεννέ, Τσιώλη, Νικοπολίδη, Μπελά κ.τ.λ. μακάρι να ήταν αλήθεια και να γινότανε.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #203 στις: Σαβ 12 Ιούν 2010 00:42 »
Απίστευτα πράγματα συμβαίνουν στον χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Η Καβάλα που όλο αυτό το διάστημα βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή, δήλωσε στον φάκελο αδειοδότησης τον Νίκο Αναστόπουλο, χωρίς να έχει προχωρήσει ΠΟΤΕ σε επίσημη ανακοίνωση. Ο Έλληνας τεχνικός που μέχρι χθες δήλωνε άγνοια, σήμερα λέει ότι «έχω συμφωνήσει και έχω εισπράξει προκαταβολή».

Στο εύλογο ερώτημα που του τέθηκε, για τον λόγο που μέχρι χθες δήλωνε άγνοια, υποστήριξε εκνευρισμένος… «Εσείς τι πρόβλημα έχετε; Ανακριτής είστε; Είναι η πρώτη φορά που κάποιος σας λέει ότι δεν συμφώνησα και την επόμενη σας λέει κάτι άλλο; Δικαίωμά μου είναι να λέω ότι θέλω».

Επικοινωνήσαμε και με τον Χρήστο Σάββα, ο οποίος χθες είχε υποσχεθεί να ελέγξει τον φάκελο της Καβάλας. Κράτησε την υπόσχεσή του, αλλά η απάντηση που μας έδωσε, μάλλον δεν τιμάει την επιτροπή αδειοδότησης και όσους την όρισαν. «Είναι αλήθεια ότι δηλώθηκε ο Νίκος Αναστόπουλος ως προπονητής. Έχει συμβόλαιο θεωρημένο από την Εφορία. Εμείς εξετάζουμε βάσει κριτηρίων. Ας το ψάξει ο κ. Αναστόπουλος. Εμείς δεν θα γίνουμε ντετέκτιβ. Ο φάκελος ήταν πλήρης». Απίστευτα πράγματα από τον Κοζανίτη παράγοντα της ΕΠΟ, ο οποίος μετατράπηκε σε… ντετέκτιβ για να ελέγξει αν ο Ηρακλής πλήρωσε εμπρόθεσμα τους ποδοσφαιριστές ή με καθυστέρηση λίγων ημερών.

Αν και δεν χρειάζεται να γίνει κάποιος ντετέκτιβ για να αντιληφθεί ότι κάτι περίεργο συμβαίνει. Μία ματιά στο ρεπορτάζ της Καβάλας, όταν η μακεδονική ΠΑΕ κατέθεσε τον φάκελο με το όνομα του Αναστόπουλο, αρκούσε. Πουθενά δεν υπήρχε συμφωνία με τον Έλληνα τεχνικό. Ίσα-ίσα που γραφόταν ότι η διοίκηση της ομάδας συζητά με Ευρωπαίους τεχνικούς (Ιρουρέτα κτλ). Χαρακτηριστικό είναι το ΣΗΜΕΡΙΝΟ δημοσίευμα στην ιστοσελίδα sport-fm.gr με τίτλο: «ΚΑΒΑΛΑ: Όνειρο ήταν και πάει ο Ιρουρέτα».

Το κείμενο αναφέρει: «Συνεχίζεται η αναζήτηση των ανθρώπων της Καβάλας για τον προπονητή που θα κάτσει στον πάγκο της ομάδας για τη νέα σεζόν. Η πιο φαινομενικά καλή περίπτωση πάντως οδεύει προς «ναυάγιο», μετά την πρόταση που δέχθηκε ο Χαβιέ Ιρουρέτα από την Ντεπορτίβο Λα Κορούνια για την ανάληψη του πόστου του τεχνικού διευθυντή.

Ο Ισπανός προπονητής, ο οποίος βρισκόταν μέχρι πρότινος στη λίστα του Σταύρου Ψωμιάδη για να αποτελέσει τον διάδοχο του Ντε Μος, δέχθηκε δελεαστικότατη πρόταση από τον σύλλογο της Γαλικίας και το ενδεχόμενο να συνεχίσει εκεί την καριέρα του – από το πόστο του τεχνικού διευθυντή – είναι αρκετά πιθανό. Στη συμφωνία μεταξύ των δύο πλευρών συνηγορεί και η μακρά θητεία του Ιρουρέτα ως προπονητής στο «Ριαθόρ» (επταετία 1998-2005). Με δεδομένες τις τελευταίες εξελίξεις, οι "αργοναύτες" εχουν αρχίσει ήδη να βγάζουν από το συρτάρι τις εναλλακτικές περιπτώσεις προπονητή, ενώ σειρά θα πάρουν οι πιθανές προσθήκες στο ήδη υπάρχον ρόστερ παικτών».

Παρόμοιο και το ρεπορτάζ στο sentragoal.gr: «Η αναζήτηση του «εκλεκτού» για την τεχνική ηγεσία της Καβάλας καλά κρατεί μετά το «ναύαγιο» με τον Τσέχο Γιάρολιμ. Ο Σταύρος Ψωμιάδης έχει επικεντρώσει το ενδιαφέρον του κατά κύριο λόγο στη γαλλική και ισπανική αγορά και, όπως τονίζεται από την ΠΑΕ, εντός της επόμενης εβδομάδας αναμένονται και οι ανακοινώσεις για το ποιος θα είναι ο νέος προπονητής των «αργοναυτών». Στο πλαίσιο αυτό υπάρχει μεγάλη πιθανότητα τις προσεχείς ημέρες ο πρόεδρος της ΠΑΕ να ταξιδέψει στο εξωτερικό ώστε να έχει εκ του σύνεγγυς συνάντηση με τον υποψήφιο στόχο».
ΠΗΓΗ: bluearena.gr

Και ο ΠΑΣ δήλωσε Αναστόπουλο!
Ο άνεργος Νίκος Αναστόπουλος, εμφανίζεται ως προπονητής στους φακέλους δύο ΠΑΕ. Ναι, καλά διαβάσατε. Εκτός από τη Νέα Καβάλα, το όνομα του Αναστόπουλου φιλοξενείται και στον φάκελο του ΠΑΣ Γιάννενα. Απίστευτο και όμως ελληνικό.

Λίγα λεπτά μετά τη δημοσιοποίηση του θέματος, λάβαμε ένα mail από αναγνώστη, στο οποίο έθετε ένα λογικό ερώτημα: «Αν η Καβάλα δήλωσε τον Αναστόπουλο, ο ΠΑΣ ποιος δήλωσε; Εκεί δεν εργαζόταν μέχρι και πριν από λίγες ημέρες;».

Αμέσως επικοινωνήσαμε εκ νέου με τον Χρήστο Σάββα, ζητώντας του να μας διευκρινίσει αν στον φάκελο οι ομάδες δηλώνουν τον προπονητή που θα έχουν τη νέα περίοδο ή αυτόν που είχαν στο πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε. «Ο φάκελος αφορά τη χρονιά που ολοκληρώθηκε. Οπότε οι ομάδες δηλώνουν αυτόν που είχαν», μας απάντησε.

«Αν η Καβάλα δήλωσε τον Αναστόπουλο, ο ΠΑΣ ποιον δήλωσε;», ήταν η επόμενη ερώτηση. «Δεν θυμάμαι. Το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν υπάρχει θέμα με την Καβάλα και τον Αναστόπουλο. Υπάρχει συμβόλαιο κατατεθειμένο. Εμείς ελέγχουμε την ουσία», μας απάντησε.

«Δεν είναι ζήτημα ουσίας αν δύο ΠΑΕ δήλωσαν τον ίδιο προπονητή;», η επόμενη ερώτηση, στην οποία απέφυγε να απαντήσει. «Σας είπα ότι δεν υπάρχει θέμα. Γιατί το ψάχνετε;».
ΠΗΓΗ: bluearena.gr

Χριστοβασίλης: "Tί ψάχνετε..."
Δυστυχώς για τον κ. Σάββα, εμείς συνεχίσαμε να το ψάχνουμε και επικοινωνήσαμε με τον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννενα, ο οποίος βρισκόταν στο Πατριαρχείο της Κωνσταντινούπολης. Όταν του θέσαμε το ερώτημα ποιον προπονητή δήλωσε ο ΠΑΣ, μας απάντησε: «Μα φυσικά τον Αναστόπουλο. Αυτόν δεν είχαμε προπονητή μέχρι το τέλος της χρονιάς; Ποιον θα μπορούσαμε να δηλώσουμε;».

Στη συνέχεια τον πληροφορήσαμε ότι κάτι ανάλογο έγινε και με την Καβάλα. Δεν έδειξε να εκπλήσσεται και το σχόλιο που έκανε ήταν… «Στην Ελλάδα είμαστε παιδιά. Τι ψάχνετε...».

Η δημοσιογραφική έρευνα έχει προχωρήσει αρκετά πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα. Ελπίζουμε οι αρμόδιοι από εδώ και στο εξής τα πράξουν τα δέοντα και να καταλογίσουν τυχόν ευθύνες στους αρμοδίους.
ΠΗΓΗ:bluearena.gr

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #204 στις: Σαβ 12 Ιούν 2010 00:56 »
Πόσο μπροστά είσαι ρε Νικόλα...... Δύο ομάδες ταυτόχρονα, γιατί μπορεί!
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #205 στις: Σαβ 12 Ιούν 2010 01:06 »
Παλι τον μπλεξαν σε περιεργα πραγματα τον Αλιγκατορε Νικολο!

Αλλα και συ ρε μουστακια τι τα θες τα πολλα λογια και τα λες;

Παράθεση
Ο Έλληνας τεχνικός που μέχρι χθες δήλωνε άγνοια

σήμερα λέει ότι «έχω συμφωνήσει και έχω εισπράξει προκαταβολή»

 για τον λόγο που μέχρι χθες δήλωνε άγνοια, υποστήριξε εκνευρισμένος

Εσείς τι πρόβλημα έχετε;

Ανακριτής είστε;

Είναι η πρώτη φορά που κάποιος σας λέει ότι δεν συμφώνησα και την επόμενη σας λέει κάτι άλλο;
Μ' αυτο τον τροπο εδειξες πως εχασες την ψυχραιμια σου και κατεστεις... υποπτος.

Κατευθειαν το τελευταιο επρεπε να πεις.

Γι' αυτο σε ξερουν ολοι κι αυτο θα περνουσε ευκολα για να καθαρισεις...

Παράθεση
Δικαίωμά μου είναι να λέω ότι θέλω».
Αυτο επρεπε να πεις.

Ή... αυτο

Το δαχτυλιδι
που θα ταν το ιδιο...

Τωρα εμπλεξες χωρις να φταις!!!

50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος REX

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #206 στις: Σαβ 12 Ιούν 2010 11:25 »
Αλενατορε, τη στρουμφισες :P :P :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #207 στις: Σαβ 12 Ιούν 2010 14:08 »
Νομίζετε εκεί στο bluearena ότι έχει ξεχάσει κανείς ΠΑΣολές πόσο σκυλιάσατε για να κερδίσετε τον ΠΑΣ πρότελευταια αγωνιστική και πως στήσατε κώλο στη Ξάνθη την τελευταία;;;
Ο Νικόλας δε ξεχνάει! Με το δίπλωμα προπονητικής UEFA PRO που διαθέτει, θα δηλωθεί σαν πρώτος προπονητής όχι μόνο στον φάκελο της Καβάλας αλλά στους φακέλους όσων ομάδων χρειαστεί, ώστε να πάρουν όλοι την αδειοδότηση και να πέσει ο Ηρακλής.
Μπράβο Νικόλα!!  ::)

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #208 στις: Σαβ 12 Ιούν 2010 15:19 »
Αναγκαζομαι να συμφωνησω με τον φιλοσοφο για Αναστο  %-|
Δυστυχως, για μενα, εχει δικιο  :(
Ο Αναστο δεν ξεχνα τι τραβηξαμαν απ' την γρια και τς τα χωνει καταλληλα  >:(
Οχι σαν τον Χριστοβασιλη που ξεχναει και τς κανει και πλατες απο πανω με τα τι περιμενατε ρε παιδια... ελλαδα κτλ...  %-|
Κι αμα βγει ο φιλοσοφος και τα χωνει στον προεδρα οτι δεν προστατευει τα συμφεροντα της ομαδας και του κουτς που αγαπησε( ; ), ο οποιος κοουτς δινει ακομα μαχη για τα συμφεροντα του ΠΑΣ, του προεδρα και τα δικα μας, χιλια δικια θα χει!!!  :)
Γιατι... παιζει να το εκανε ο Νικολο ολο αυτο για να μη βρουν πατημα οι γριες για αλλη ομαδα με προβλημα στην αδειοδοτηση, να πεσουν αυτες κι ετσι να παρουμε την εκδικηση μας  ;)

Αμαν, τωρα μου ρθε, κι αμα πεσει η γρια ρε Νικολα και σωθει η ωραια μυρωδια-σουβλακερι-λειβαδια ή ανεβει η ''λεβεντογεννα'';  %-|
Και καλα, για τη λιβαδεια μπορεις να πεις οτι δεν καταλαβες και δεν ξερεις να εγινε κατι μεμπτο εκ μερους μας πρωτα και μετα εξ αυτων και κατσαμε στο παγωτο τελικα εκει... αλλα με τ' φιφι απ' το νησι δεν μπορεις να το πεις αυτο, ξερεις τι μας εχει κανει αυτη!!!  :'(
Οποτε;  :-?

Οποτε για να σε ''ξαναπεριλαβω'' λιγο ''βαρβαρε'' μου... γιατι μαλλον κακως εκανα που λοξοδρομησα...  :joker:
Μωρε μηπως σε προοριζαν για κανονικο προπονητη στην Καβαλα... και το πηγαιναν σιγα σιγα... μη το μαθει απο τωρα ο κοσμος εκει κι αντιδρασει για φτηνη λυση... κι εγγυημενη αποτυχια... και σκοπευαν να σε ανακοινωσουν τιποτα με τροπο αργοτερα ως πολυ αργοτερα, ταχατες κριση και ζορια κι ο επιμενων ελληνικα... αλλα αποκαλυφθηκε η δλεια;  ;)
Εκτος κι αν πηρες κανα ψιλο για εξυπηρετηση σε δυσκολα προς την φιλικη σου οικογενεια Ψωμιαδη, που καλο ειναι κι αυτο στην αναβροχια τς ανεργιας που σε και μπορει να σε ταλαιπωρει, τουλαχιστον μεχρι την πρωτη παρελαση εδω...  ::)

Και δεν πιστευω να τα παιρνεις και κανονικα απο ΟΑΕΔ και στα κρυφα απο Μακαρο ρε...  8)  γιατι αυτο θα ειναι...

ΑΙΣΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑ !!!   :P
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #209 στις: Δευ 14 Ιούν 2010 13:07 »
Που είναι ο... υπερασπιστης  ::) αποστομωθηκε και ξεμεινε απο επιχειρηματα;  :P
Παει ο ενας λοιπον κι απ' οτι φαινεται οριστικα μαλλον...  :)
Για να πιασω τον... αλλο τωρα  ;)
Περασε λοιπον ο καιρος, ξεχαστηκε ο...  PASaris  ::) και ηρθε πια η ωρα(οπως του ειχα υποσχεθει...) να του κανω την ''επιθεση'' νουμερο 2 ξαναπιανοντας τον εξ απροοπτου...  8)

Αναστο τοτε...


Αναστο τωρα...
Παράθεση
Είναι η πρώτη φορά που κάποιος την επόμενη σας λέει κάτι άλλο;
Αναστο παντα...
Παράθεση
Δεν έχω φύγει ποτέ από καμία ομάδα σαν αποτυχημένος ή γιατί δεν εκπληρώθηκε ο στόχος.
Αναστο και ΤΟΤΕ και ΤΩΡΑ και ΠΑΝΤΑ
Παράθεση
λέω ότι θέλω
:P :P :P

Υ.Γ: 1 drevnοχτροι... πασαροφιλοσοφοι και λοιποι ::) προσεξτε τι θα απαντησετε στις αποκαλυψεις μου για τον αγαπητο σας κοουτς, αν δε θελετε ο δικηγορος μου  :P
Παράθεση
ΣΤΟ Μαυροβούνιο για δουλειές ήταν το σαββατοκύριακο ο Αλέξης Κούγιας.
ΘΑΧΟΥΝ ενδιαφέρον διάφορες «καταστάσεις» τις επόμενες μέρες.
proinoslogos.gr

να... σας συμπεριλαβει - ''περιλαβει'' :joker: στις ''καταστασεις''

Υ.Γ: 2
Παράθεση
Το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν υπάρχει θέμα με την Καβάλα και τον Αναστόπουλο. Υπάρχει συμβόλαιο κατατεθειμένο.
Εμεις ειχαμε συμβολαιο με Αναστο κανονικα απο εφορια, κατατεθειμενο και στον φακελο ή θα μεινουμε τιποτα ξεκρεμαστοι εμεις στην ολη ιστορια;
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #210 στις: Δευ 14 Ιούν 2010 13:58 »
Ενας από τους λόγους που λατρεύουμε Αναστό είναι οι δηλώσεις του. Όταν ο Αναστό κάνει δηλώσεις απλά απόλαυσέ τον. Μη κάθεσε να τις ψηρίζεις ούτε να τις παίρνεις τοις μετρητοίς.

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #211 στις: Δευ 14 Ιούν 2010 19:34 »
Κάποια στιγμή ο Αναστό είχε πει ότι με τον πρόεδρο δεν υπάρχουν συμβόλαια, αλλά ο λόγος. Το συμβόλαιο, είχε πει, θα υπογραφότανε αργότερα. Να υποθέσω, ότι με την αφορμή της κατάθεσης του φακέλου μας, και ενώ ακόμη παίζαμε πρωτάθλημα, θα υπογράφηκε και θα κατατέθηκε -έστω και τυπικό- κάποιο συμβόλαιο. Το οποίο και προφανώς θα είχε ισχύ μέχρι 1ης Ιουνίου, για αυτό και μετά τη λήξη του πρωταθλήματος ο Αναστό παρέμεινε σε άδεια, ανέλαβε ο Λαυδαριάς τα φιλικά και μετά την 1η Ιουνίου ανακοινώθηκε επίσημα από την ΠΑΕ η λήξη της συνεργασίας με Αναστό και η πρόσληψη Ντε Μολ. Επαναλαμβάνω θέλω να πιστεύω ότι έτσι θα έγινε, οπότε και τυπικά ο ΠΑΣ δεν έχει πρόβλημα.
Τώρα για την Καβάλα πιστεύω ότι το ζήτημα δημιουργήθηκε μετά τη λήξη της συνεργασίας με τον Ολλανδό τεχνικό και ενώ απέμεναν κάποιοι αγώνες πρωταθλήματος. Αν θυμάμαι καλά σε αυτούς τους αγώνες τον προπονητή έκανε ένας ... Τσαλίκης (πιθανώς ο παλιός μας παίκτης επί Οτσαλάν την 1η φορά), Αν εκείνη τη χρονική περίοδο έπρεπε η Καβάλα να καταθέσει φάκελο, προφανώς ούτε ο Τσαλίκης, ούτε κανένα μέλος της οικογένειας Ψωμιάδη θα είχαν τα τυπικά προσόντα για προπονητής, ώστε να μπουν στο φάκελο αδειοδότησης. (Εδώ δεν τα έχει όπως αποδείχτηκε ο παμμέγιστος ΣΟΥΛΗΣ!!!!). Επειδή είναι γνωστοί οι δεσμοί του allenatore με την οικογένεια Ψωμιάδη, προφανώς ο Μάκαρος με ή χωρίς τη συγκατάθεση Αναστό (ψιλά γράμματα αυτά) τον δήλωσε στο φάκελο με κάποιο συμβόλαιο μαιμού (κανόνας στις συναλλαγές Ψωμιάδη αυτά), οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά!!! Όπως είπε και ο πρόεδρας στην Ελλάδα είμαστε ... τα μόνα που γίνονται αυτά είναι;;; Επίσης δεν θεωρώ τόσο πονηρό τον allenatore, να είναι δηλαδή τόσο γνώστης και να πάει να κάνει ζημιά και στην Καβάλα, εκτός του Ηρακλή!!!!. Όμως επειδή μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά, ας κοιτάξει το θέμα η διοίκηση και επειδή ο ΗΡΑ δείχνει αποφασισμένος να την κυνηγήσει τη δουλειά, ας δούμε μήπως πετάξουμε καμμιά Καβάλα έξω και εκτός του Κομπότη μείνουμε κι εμείς!!!! Εκτός αν εκτός του περουκάκια και της Φόφης ανέβη και το Εθνικάκι!!!!

Αποσυνδεδεμένος PASaris

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Μηνύματα: 466
  • Elite Member
    • Προφίλ
    • PAS Forum
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #212 στις: Δευ 14 Ιούν 2010 22:50 »
Δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αλλά εφόσον πρόκειται για προσωπική επίθεση, είμαι υποχρεωμένος να το κάνω.

Κύριοι Admins, αξιότιμοι mods, αγαπητά μέλη του pas.gr forum, φίλες και φίλοι, dreven,

αρχικά θέλω να εκφράσω την απορία μου για τα γραφόμενα του dreven. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλει να αποδείξει, συνεπώς θα προσπαθήσω να απαντήσω όσο μπορώ καλύτερα.

Δε μπορώ να καταλάβω τι το μεμπτό υπάρχει στην υπογραφή μου και την επισημαίνει ο dreven. Εμένα απλά μου άρεσε σαν δήλωση(άμα ψάξει κανείς, βρίσκει θησαυρό), τον φαντάστηκα πως θα την έλεγε real time και την έβαλα για υπογραφή. Είναι μια ενδιαφέρουσα προσέγγιση, που λίγοι προπονητές -όντας στη θέση του Αναστό- θα έκαναν. Μάλλον όμως, είμαι αναγκασμένος εκ των πραγμάτων πλέον να την αλλάξω.

Πάμε τώρα στο "Είναι η πρώτη φορά που κάποιος την επόμενη σας λέει κάτι άλλο;" Προφανώς ο dreven δεν έχει υπόψη του τα γνωστά mind games που χρησιμοποιούν οι προπονητές. Ο Αναστό είναι μετρ στη συγκεκριμένη κατηγορία, το έχει αποδείξει πολλές φορές. Ένα παράδειγμα, για λίγο ψαγμένους, το σχέδιο που κατέστρωσε με τον πρώην πρόεδρό μας για τη χρησιμοποίηση του Μήτση σ' ένα ματς που υπήρχε "ηθική δέσμευση" να μη χρησιμοποιηθεί(με Εθνικό Αστέρα νομίζω;). dreven ψάξτο, θα σ' αρέσει.

Όσο για το "Δεν έχω φύγει ποτέ από καμία ομάδα σαν αποτυχημένος ή γιατί δεν εκπληρώθηκε ο στόχος" δεν είμαι ο πλέον αρμόδιος ν' απαντήσω, ο Filosofos μπορεί να μας διαφωτίσει καλύτερα, αν και πιστεύω το έχει ήδη κάνει παλιότερα.

"λέω ότι θέλω". Έχεις μήπως αντίθετη γνώμη; Οι συνεντεύξεις τύπου του Αναστό είναι το κερασάκι στην τούρτα γι' αυτούς που τον έχουν στην ομάδα τους. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Πας σ' ένα gourmet εστιατόριο. Οι γεύσεις του σεφ είναι πολύ περίεργες, άλλοι τρελαίνονται, άλλοι τις σιχαίνονται. Κανένας όμως, δε μένει αδιάφορος γευστικά απ' αυτές. Και όταν φτάνει η ώρα για το γλυκό, τότε τα δίνει όλα ο σεφ μας. Εκεί υποκλίνονται όλοι. Bon Apettit!

Συμπερασματικά, ο Αναστό είναι μια άκρως ενδιαφέρουσα περίπτωση. Σε άλλους δεν αρέσει, σε άλλους αρέσει πολύ. Αυτό σημαίνει ότι είναι ιδιαίτερος, αν μη τι άλλο. Προσωπικά, διαφωνώ σε πολλά όσον αφορά τα τακτικά και αγωνιστικά ζητήματα και αν θυμάσαι, ήμουν απ' τους πρώτους που τα καταδίκαζα εν τη γενέσει τους. Ψάξε παλαιότερα ποστς και θα το δεις.
Σαν προσωπικότητα, ο Αναστό είναι τεράστιος. Το κύρος που προσδίδει στο προφίλ του η πλούσια καριέρα σαν παίχτης, σε συνδυασμό με τον αυθορμητισμό του ως προπονητής, τον κάνουν πολύ συμπαθή σε μένα, διότι σ' ένα χώρο που κυριαρχείται από σοβαροφάνεια, υποκρισία και έλλειψη γνώσεων, ο Αναστό είναι και ειλικρινής και σωστός και τεχνικά καταρτισμένος.
Και γενικά, ρε παιδί μου, έχει αρκετά απ' τα στοιχεία που θέλω να έχει ο προπονητής της ομάδας μου και που δυστυχώς ελάχιστοι έως κανένας τα είχαν, όσο καιρό παρακολουθώ.

Θεσσαλονίκη, 14 Ιουνίου 2010
Ο πληρεξούσιος δικηγόρος


Υ.Γ. 1 Το ξανασκέφτηκα για δικηγόρο. Είμαι αποφασισμένος να το τραβήξω στα άκρα. Θα πάρω, μου φαίνεται, αυτόν που κέρδισε την υπόθεση Μιχαλόπουλου, για τον Αστέρα Τρίπολης. Καλός φαίνεται. Το "αθλητικό δίκαιο" το παίζει στα δάχτυλα. Ο δικός σου είναι για άλλα πράγματα(ναρκωτικά, πουτάνες, δολοφονίες κλπ), στα αθλητικά πιστεύω σας έχουμε.

Υ.Γ. 2 Εσένα τι σε νοιάζει για το συμβόλαιο; Το ΣΔΟΕ είσαι;

Υ.Γ. 3 Πάω τώρα να δω πως γυρνάει ένα ματς ο προπονητικός μέντορας του Αναστό...
Η στρατηγική χωρίς τακτική, είναι η πιο αργή πορεία προς τη νίκη,
η τακτική χωρίς στρατηγική, είναι ο θόρυβος πριν από την ήττα.
Σουν Τσου(Κινέζος Στρατηγός, 544 π.Χ. - 496 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #213 στις: Δευ 14 Ιούν 2010 23:47 »
;
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 15 Ιούν 2010 00:07 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #214 στις: Δευ 14 Ιούν 2010 23:57 »
Δεν σκιαχτηκαταν με τν κουγιαπειλη α;
Τσκ... τσκ... τσκ... τι  'στε σεις ρε!!!

ΟΚ λοιπον....

Δυστυχως και μετα τα

Παράθεση
ιδιαίτερος τεράστιος με αυθορμητισμό πολύ συμπαθής ειλικρινής σωστός 

Δηλωνω:

 1ον πως εκατατροπωθην  :'(  :'(  :'(

μετα δε και

Παράθεση
το κερασάκι στην τούρτα

που ελεχθει γι' αυτον

Παράθεση
προπονητής

Δηλωνω:

2ον πως κινδυνεψα να εκλειψω οριστικως... :(  :(  :(

Παλι καλα που εις εκ των απαντησαντων, υπηρξε απαλοτερος και προσεκτικοτερος εις τας εκφρασεις και τας παρενεσεις του και ετσι δεν εφονευθην δις, αλλα απλως και μονον εκατατροπωθην δις  :)

Ως προς την ουσια της υποθεσεως... και προσπερνωντας τα υπολοιπα λεχθεντα ως ανουσια να ασχοληθω μαζι τους και να τα καταριψω καθοτι και το εχω ξανακανει και πανευκολο ειναι να το κανει ο καθεις, δυο πραγματα μου απομενουν να κανω κατατροπωμενος ων για τα ουσιωδη:

1ον Πως δεν ειδα δεν ακουσα δεν ξερω τιποτα και να μην απαντησω απολυτως τιποτα για τουλαχιστον δυο χρονια(αλα κιτσιομπιλ) κανοντας πως δεν συνεβει ποτε και τιποτα, σφυριζοντας αδιαφορως και συνεχιζοντας στον ιδιο με τα πριν ρυθμο...  8)

2ον Να αρχισω τιποτα 15σελιδα κατεβατα(αλα Κου) που αφενως δεν θα τα διαβαζει κανενας και αφετερου ετσι θα βγαινω κι απο πανω κανοντας και τους αντιπαλους μου μια απο χορτα...     ::)

Θα το σκεφτω και θα αποφασισω  :)

Σε περιπτωση που επιλεξω το 1ο θα εχτε την ευκαιρια να το αντιληφθειτε μοναχοι σας μετα περελευση ολιγων μηνων και οχι ετων ελπιζω παλι...  ;)

Σε περιπτωση που επιλεξω το 2ο θα το καταλαβετε εντος ολιγων ωρων!!!  :joker:

Μεγαλη σχολη τακτικης για ξεπατικωμα αυτης παντως οι προεδροι του ΠΑΣ...

Οι προπονητες του παλι δεν αποτελουν ουτε τετοια ουτε καμια σχολη.

Ειδικα ο Μπαμ-Μπαμ-Μπαμ, Μπιχφιου και Σβιιιιιιιν, πεντεπαναληπτικομπερετας κι ελπιζω οχι κι εξασφαιρομυλοεπιστροφος  :P :P :P


Υ.Γ:
Παράθεση
ας κοιτάξει το θέμα η διοίκηση και επειδή ο ΗΡΑ δείχνει αποφασισμένος να την κυνηγήσει τη δουλειά, ας δούμε μήπως πετάξουμε καμμιά Καβάλα έξω και εκτός του Κομπότη μείνουμε κι εμείς
billy stam κι ανεξαρτητα τι εκανε ο αναστο ή αν το εκανε αυτος ή το εκανε ο πουρακιας, υπαρχει θεμα και καλα τα λες εσυ, αλλα πρεπει να ειμαστε απολυτα ενταξει εμεις σε ολα και να εχουμε και ορεξη να το κυνηγησουμε.
Ειμαστε και εχουμε;
Γιατι και για το φακελο μας λενε διαφορα κι οτι δεν ειναι ενταξει.
Θα ηθελα να διαβασω γνωμες μελων παντως για το θεμα.
Πολλοι πολυ καιρο απεχετε απο συζητησεις παλικαρια.
Απογοητευση και ξενερα ή πηγαταν για μπαλλα στο μουντιαλ;
Παιχτε και λιγο μπαλιτσα στο φορουμ να γινεται κουβεντα και να τσουλαει κι εδω το πραμα ;)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #215 στις: Παρ 25 Ιούν 2010 18:58 »
Ο ΠΑΣ ζητά εξηγήσεις για το σκάνδαλο Αναστόπουλου
24/06/10    12:09        Επιμέλεια: BLUEARENA
Παράθεση
Ο ίδιος ακριβώς υπάλληλος της ΕΠΟ που απαγόρευσε την είσοδο στο κτίριο στον κ. Δημητρίου (Νίκος Παναγιώτου ονομάζεται), ήταν ιδιαίτερα προκλητικός και με τους δημοσιογράφους που είχαν φτάσει από νωρίς στο Γουδί. Αν και υπεύθυνος ασφαλείας, γνώριζε ότι ο φάκελος του Ηρακλής περιείχε πλαστά έγγραφα (!). Όταν του τέθηκε το θέμα Αναστόπουλου, υποστήριξε ότι ορθώς τον δήλωσε η Καβάλα (επαναλαμβάνουμε ότι μιλάμε για τον υπεύθυνο ασφαλείας και όχι κάποιο μέλος επιτροπής), διότι ο ΠΑΣ δεν κατέθεσε φάκελο!

Επικοινωνήσαμε με τον νομικό εκπρόσωπο του ΠΑΣ, Γιώργο Βήττα, για να διερευνήσουμε αν αληθεύει ο ισχυρισμός του υπαλλήλου. «Φυσικά και καταθέσαμε φάκελο στην πρωτοβάθμια επιτροπή. Απορριφθήκαμε για ένα τυπικό λόγο και από την στιγμή που υποβιβαστήκαμε, δεν μπήκαμε στην διαδικασία να κάνουμε έφεση. Στον φάκελο φυσικά δηλώσαμε τον Αναστόπουλο ως προπονητή. Ήδη έχουμε στείλει επιστολή στην επιτροπή, ζητώντας εξηγήσεις για το γεγονός ότι σύμφωνα με δημοσιεύματα υπάρχει ο Αναστόπουλος και στον φάκελο άλλης ΠΑΕ. Μέχρι στιγμής απάντησε δεν λάβαμε».
bluearena.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #216 στις: Δευ 28 Ιούν 2010 14:24 »
ΣΤΟ 91ο ΛΕΠΤΟ
Παράθεση
ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ «γαϊδουρινή» η νοοτροπία των αρμοδίων του ΠΑΣ σε θλιβερά περιστατικά.
ΜΕΤΑ τον αξέχαστο Αλέκο Παπαγεωργίου που τίμησε τη φανέλα της ομάδας και «έφυγε» πρόσφατα, ούτε στην κηδεία του πατέρα του Νίκου Αναστόπουλου κατέθεσε στεφάνι η ντόπια ΠΑΕ.
ΜΑΣ μετέφεραν ότι η απουσία της επίσημης ΠΑΕ έκανε αλγεινή εντύπωση.
ΕΙΝΑΙ κρίμα που ο Γιώργος Χρηστοβασίλης δεν έχει δίπλα του κάποιους ευαίσθητους (για τέτοια ζητήματα) ανθρώπους.
proinoslogos.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος Filosofos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • ID Collector's Big Fan
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #217 στις: Δευ 28 Ιούν 2010 14:54 »
O έχων υιόν μηδέποτε αποθνήσκει.
Καλή δύναμη Νικόλα.

Αποσυνδεδεμένος Proctor

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #218 στις: Δευ 28 Ιούν 2010 17:07 »
Νικόλα, συλληπητήρια και καλή δύναμη.
ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος mfbrinkmann

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 566
  • ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΤΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #219 στις: Δευ 28 Ιούν 2010 21:01 »
ΣΤΟ 91ο ΛΕΠΤΟ
Παράθεση
ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ «γαϊδουρινή» η νοοτροπία των αρμοδίων του ΠΑΣ σε θλιβερά περιστατικά.
ΜΕΤΑ τον αξέχαστο Αλέκο Παπαγεωργίου που τίμησε τη φανέλα της ομάδας και «έφυγε» πρόσφατα, ούτε στην κηδεία του πατέρα του Νίκου Αναστόπουλου κατέθεσε στεφάνι η ντόπια ΠΑΕ.
ΜΑΣ μετέφεραν ότι η απουσία της επίσημης ΠΑΕ έκανε αλγεινή εντύπωση.
ΕΙΝΑΙ κρίμα που ο Γιώργος Χρηστοβασίλης δεν έχει δίπλα του κάποιους ευαίσθητους (για τέτοια ζητήματα) ανθρώπους.
proinoslogos.gr

Ερασιτεχνισμός σε όλα τα επίπεδα από υπαλλήλους της ΠΑΕ που δεν είχαν στον ήλιο μοίρα πρίν 1-2 χρόνια...
Τι να πεί κανείς...
Της Πίνδου το μεγαλείο - του Πύρρου η αθάνατη γή...

ΜΚΚΕΓ ΣΛΚ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #220 στις: Δευ 28 Ιούν 2010 21:50 »
"... κρίμα που ο Γιώργος Χρηστοβασίλης δεν έχει δίπλα του κάποιους ευαίσθητους."

Να ψάξει να τους βρει. _
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 28 Ιούν 2010 22:06 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣΟΛΕΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.095
  • Η αρχή του τέλους ... ή ... το τέλος της αρχής;
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #221 στις: Τρι 29 Ιούν 2010 12:50 »
η υποχρεωση ειναι κατι παραπανω απο ευαισθησια.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #222 στις: Τρι 29 Ιούν 2010 19:34 »
Κουραγιο Νικολα... ντροπη για την ΠΑΕ... τα ειχα πει και για την κηδεια του"Τσελιγκα"...  :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος astralon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.817
  • Plavo srce
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #223 στις: Τρι 29 Ιούν 2010 23:31 »
Συλλυπητήρια στον Νικόλα...
Ζωή, σ' αυτόν και στους οικείους του, να τον θυμούνται..
 
KE EN EUROPA KIERO VERTE KE ASI VOLVERME LOKO'

Αποσυνδεδεμένος PASteli

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • "You don't wanna know"
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Αναστόπουλος
« Απάντηση #224 στις: Τρι 28 Σεπ 2010 19:43 »
Ο Αναστοπουλος υπεγραψε στη ΦΟΦΗ...αντε και καλη χωνεψη!!!