Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354417 φορές)

Αποσυνδεδεμένος microsurfer

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Μηνύματα: 207
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1150 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 18:42 »
Αγαπητέ κ. Χριστοβασίλη,
φέτος ενώ εξασφαλίσατε την άνοδο αρκετά νωρίς φανήκατε ανεπαρκής. Και πιο συγκεκριμένα επειδή καταφέρατε:

- να έχετε φοβερές ελλείψεις στο ρόστερ της ομάδας ενώ όλες οι υπόλοιπες ομάδες ενισχύονται
- να έχετε τον καλύτερο Έλληνα τεχνικό (αλήθεια ΠΩΣ τον πείσατε με τέτοιο ρόστερ;) και να μην μπορεί να κάνει την δουλειά του
- να μην έχετε κατάλληλο προπονητικό γήπεδο για ακόμη μια φορά
- να έχετε τον χειρότερο χλοοτάπητα σε όλη την λίγκα για ακόμη μια φορά
- να μην μπορείτε να μαζέψετε τον κόσμο σε μια πόλη που ο κόσμος διψάει για μπάλα και για τον ΠΑΣ γενικότερα, μια εκ των 2-3 δημοφιλέστερων σε όλη την περιφέρεια
- να απομακρύνετε την οικογένεια Χήτου, πράγμα που ούτε ο προκάτοχος σας κατάφερε
- να γελοιοποιήσετε αγωνιστικά την ομάδα
- να έχετε ανάμιξη στα στημένα ματς  (έστω κι άδικα μιας κ ο Βαγγέλης δεν έχει επίσημη σχέση με την ομάδα μας)
- να χάνετε παίχτες από το υπάρχον ρόστερ που ακόμη κι αν προσφέρουν θέλουν να φύγουν

Με όλο το σεβασμό, δεν τολμώ να φανταστώ κάποιον να τα πάει χειρότερα. Και να σημειωθεί πως ποτέ στην ιστορία της ομάδας δεν υπήρξε πρόεδρος που:

- εκβιάζει λόγω της θέσης του για να μην του κλείσουν το μαγαζί (το καφενείο)
- να μην τα έχει καλά με ερασιτέχνη και διοίκηση σταδίων
- να ικετεύει να του χαρίσουν έκταση για να κάνει γήπεδο

Ως οπαδός του ΠΑΣ εδω και 30 χρονιά μπορώ μόνο να κρίνω αυτά που βλέπω και δυστυχώς για κάθε ένα καλό που κάνετε, ακολουθούν δέκα κακά. Αν αληθεύουν οι φήμες πως στερέψατε οικονομικά, δεν είναι κακό να δώσετε την σκυτάλη σε κάποιον που μπορεί. Αν από την άλλη είναι μόνο κακές φήμες, κάντε το σωστό, βάλτε το χέρι στην τσέπη και ενισχύστε την ομάδα. Φέτος αν χαθεί η σωτηρία θα πρόκειται πραγματικά για επίτευγμα! Επιπλέον διώξτε από την ομάδα όλους εκείνους που με την συμπεριφορά και τα πεπραγμένα τους αηδιάζουν τους περήφανους φιλάθλους της ομάδας μας και τους απομακρύνουν μέρα με τη μέρα όλο και περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1151 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 18:56 »
Μην ανυσηχεις φιλε μου mikrosurfer....Toν Ηλυσιακο τον παρεδωσε στα ασφαλη χερια του Βικτωρα!!!



Με αυτον τον @@@@@ δεν θα εχουμε καλο ξεπερδεματα πιστευω.........
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 11 Ιαν 2012 19:02 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1152 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 19:16 »
Τα έκανε όλα που...να ένας άχρηστος κ επικίνδυνος πρόεδρος(δήθεν).Έκανε το κονέ με τον ΠΑΣ μόνο κ μόνο για οικονομικό του όφελος απο το κατάστημα του κ για να αρπάξει ότι μπορεί.Στο μυαλό του είναι πάντα το πως θα κερδίσει χρήματα κ όχι να πληρώσει.
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΛΕΟΝ!!!!!
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΒΑΖΕΛΟ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ Κ ΜΗ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΙ!!!!!
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1153 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 19:29 »
καλά τα λες  Θοδωρή και εγώ θα πω οτι πλέον πρέπει να σηκωθούμε όλοι τέρμα η αποχή ο ΠΑΣ μας είναι δικός μας και οχι δικος τους...να φύγουν και ας πάμε στη Δ΄...αυτό που γινεται τα τελευταία χρόνια δεν αντέχεται...μας δουλεύουν ψιλό γαζί και μας
Υγ.Μην βρίζετε τους παίχτες δεν φταίνε αυτοί.. δεν είναι δικαιολογία οτι και αλλόυ παίζουν απληρωτοι,είναι επαγγελματίες-εργαζόμενοι,ξεχάστε τους ρομαντισμούς
Το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι...και είναι χοντρό κ μεγάλο το άτιμο...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος jorge

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1154 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 20:26 »
Εγώ παιδιά βλέπω δύο πράγματα!
Ένα οτι ο καφεντζής δεν ξέρει τον Χριστό του απο επιχειρήσεις ή δεύτερον μας έχει πιάσει μεγάλα κορόιδα και εκμεταλεύται την καύλα που κουβαλάμε και κονομάει!
Το πρώτο φαίνεται στο οτι πήρε μια υγιέστατη επιχείρηση και μέσα σε τέσσερα χρόνια κατάφερε να διώξει 4000 κόσμο απ'το γήπεδο! Και η κουτσή Μαρία να έπαιρνε τον ΠΑΣ χωρίς χρέη ομαδάρα θα τον έκανε! Είναι μαγαζί γωνία ο ΠΑΣ ρε παιδιά όπως και να το κάνουμε!
Το δεύτερο (που συνδυάζεται με το πρώτο) φαίνεται στο ότι ο κόσμος ακόμη στηρίζει την ομάδα και αυτός ακόμη να πάρει παίχτες! Το ίδιο έκανε και πρόπερσι και ακόμη να μάθει από τα λάθη του!
Το σίγουρο για μένα είναι ένα, ο άνθρωπος ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ! Χίλιες φορές να ξεκουμπιστεί από 'δώ παρά να μας γ@μ@ει την ψυχολογία!
Τέλος για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους το χειρότερο κακό στην ομάδα μας την κάνει εκείνο το ##### ο αγγελής! Αυτό το ##### μας έκανε ###### και #######!
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 11 Ιαν 2012 20:30 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1155 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 20:36 »
Εγώ παιδιά βλέπω δύο πράγματα!
Ένα οτι ο καφεντζής δεν ξέρει τον Χριστό του απο επιχειρήσεις ή δεύτερον μας έχει πιάσει μεγάλα κορόιδα και εκμεταλεύται την καύλα που κουβαλάμε και κονομάει!

Εγώ πάλι βλέπω μόνο το δεύτερο!!! Μια χαρά ξέρει απο επιχειρήσεις και μπορώ να σου πω πολύ καλύτερα απο όσο νομίζει ο απλός φίλαθλος του ΠΑΣ. Στην Αγγλία υπάρχει ένα ρητό που λέει " Δυστυχώς δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την εκμετάλλευση των ηλιθίων" !!! Ελπίζω να με καταλαβαίνεις τι εννοώ...   ;)

Αποσυνδεδεμένος jorge

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1156 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 20:38 »
Δυστυχώς καταλαβαίνω! Μήπως πρέπει σιγά σιγά να ξυπνάνε οι "ηλίθιοι"?

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1157 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 20:47 »
Λυπάμαι, αλλά αυτός είναι ο ΠΑΣ της καρδιάς σας κ. Χριστοβασίλη!

Παράθεση
Τετάρτη 14 Απριλίου 2010

Στον Πας έχει αποδειχτεί, δυστυχώς, ότι είναι μια πολυσυλλεκτική ομάδα που συγκεντρώνει ποδοσφαιριστές διαφόρων τάσεων, φιλοσοφιών, σχολών, νοοτροπιών, προσδοκιών και επιδιώξεων. Κοντολογίς, αυτό σημαίνει ότι, διαχρονικά ο Πας προσπαθεί να συνθέσει συνεργατικά τον τεμπέλη με τον εργατικό, τον νεαρό και φιλόδοξο με τον τελειωμένο πάλαι ποτέ παιχταρά. Φτιάχνει μια ομάδα από «μαζέματα» με ηχηρά μεν ονόματα, αλλά με νεκρά σώματα.

Κακά τα ψέματα, ο Πας υπήρξε μέγα αναψυκτήριο, γηροκομείο και σανατόριο, γιατί όχι και φρενονοκομείο, για πολλούς που βαρέθηκαν ή δεν άντεξαν τον καθαρό επαγγελματισμό, τη σκληρή και συνεπή ποδοσφαιρική ζωή της πειθαρχίας, της άσκησης, της συνέπειας και των αβέβαιων αποδοχών. Έδωσε την ευκαιρία σε πολλούς παιχταράδες να πληρώνονται αδρά και να παίζουν μπάλα με τα μάτια, με το στόμα και πολλές φορές φέτος με τον πισινό.

Τραγική συνέπεια αυτής της κατάστασης ήταν ο παροπλισμός αξιόλογων νέων ντόπιων ποδοσφαιριστών που εξοστρακίζονταν ή ζέσταιναν ενίοτε τους πάγκους καταστρέφοντας την αυτοεκτίμησή τους, καθώς φαίνονταν αυτό όταν καμιά φορά έπιαναν μπάλα, έτρεμε η ψυχούλα τους.
 
Ούτε ΠΑΣ, ούτε Μένεις έτσι στη Σ.Λ.

(απόσπασμα)


Τραγική επιβεβαίωση ή μέλλουσα διάψευση???

ΥΓ:
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 11 Ιαν 2012 20:58 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος John

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 306
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1158 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 21:02 »
καλά τα λες  Θοδωρή και εγώ θα πω οτι πλέον πρέπει να σηκωθούμε όλοι τέρμα η αποχή ο ΠΑΣ μας είναι δικός μας και οχι δικος τους...να φύγουν και ας πάμε στη Δ΄...αυτό που γινεται τα τελευταία χρόνια δεν αντέχεται...μας δουλεύουν ψιλό γαζί και μας

(bold, Italic, Underline δικά μου)

ΕΔΩ κρύβεται η μεγαλύτερη αλήθεια.

H' πάρτε ενεργή θέση η σιωπήστε (να μην το πώ αλλιώς και παραξηγηθεί κανείς)....
3η Πτέρυγα Ψυχιατρικής Κλινικής CLUB[/size]


Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1159 στις: Τετ 11 Ιαν 2012 23:20 »
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ


γραφω κι εγω με μικρα γιατι θα μου το σβησετε εσεις :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1160 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 10:21 »
Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε,
γιατί αλλιώς βλέπω να σε φεύγουνε...




... που μου μεγάλωσες ρε ντενεκέ, με την ιδέα του μεγάλου "Άγιαξ της Ηπείρου" στα νιάτα σου, τάχα μου και δήθεν μου!!!
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1161 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 11:05 »
Ωραίος ο πρόεδρας...
αφηνει οποιον θελει και με οποια συναισθηματα πιθανον να διακατεχεται
να μπουκάρει σε εναν ιερό χώρο του ποδοσφαίου, όπως είναι αυτός
των αποδυτηρίων.

Μέγα σφαλμα κυριε Χριστοβασίλη και να ξερετε πως αυτό ήταν
η υπογραφη που βαλατε για την αποχωρησή σας..

Για τους ανθρωπους που μπηκαν μεσα δεν εχω να πω κατι (καινουργιο)
ασκοπες ενεργειες και ουσία μηδεν.

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1162 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 13:12 »
Είναι εύκολο να λέμε σήκω φύγε αλλά το θέμα είναι τι θα
υπάρξει από αύριο και πέρα.Οι εποχές είναι λίγο ζούγκλα και
Βαγδάτη μαζί,δεν προσφέρονται για παιχνιδάκια.

Κανένας δεν επενδύει πλέον στο ποδόσφαιρο.

Δεν μπορείς να πεις στον Χριστοβασιλη ότι δεν έχει δώσει λεφτά
για τον ΠΑΣ.Μην ξεχνάμε πως είναι ο μόνος πρόεδρος που την ομαδα
δεν την φορτώθηκε αλλά την αγόρασε.Από κει και πέρα μερικά τεράστια λάθη
τον έφαγαν.

Τα δυο μεγαλύτερα του λάθη για μένα πρώτον οι δυο αποτυχημένοι
καλοκαιρινοί σχεδιασμοί και δεύτερον η μη δημιουργία σοβαρών
προπονητικών εγκαταστάσεων έτσι ώστε ο ΠΑΣ να είναι ανταγωνιστικός
κάθε Κυριακή.

Είδαμε και καλά πράγματα στην θητεία του,ένας μέτριος πρόεδρος είναι αλλά
για μένα παραμένει καλύτερος και από Κούγια και από Χρηστιδη.

Κάτι σε πρώτο ξάδελφο του Μανθου Κολεμπα μου κάνει.
Όπως και να χει όπως όλα δείχνουν το καλοκαίρι το αργότερο μας κουνάει μαντίλι.


Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1163 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 13:18 »
Παράθεση
Μέγα σφαλμα κυριε Χριστοβασίλη και να ξερετε πως αυτό ήταν
η υπογραφη που βαλατε για την αποχωρησή σας..

Για τους ανθρωπους που μπηκαν μεσα δεν εχω να πω κατι (καινουργιο)
ασκοπες ενεργειες και ουσία μηδεν.


λες και τωρα που τους ετριξε ο Χριστοδουλος τα δοντια
ο Κηπουρος θα γινει Κασιγιας
Ο νο4 νεστα
ο τζημοπουλος ινιεστα
ο μπακαγιοκο κριστιανο ροναλντο
και ο ντεβιτσεντι μεσσι...

Αν ηταν ηλιθεια αυτα τα ατομα που μπηκαν
δεν θα ελεγα τιποτα
αλλα επειδη ξερω οτι μονο ηλιθειοι δεν ειναι
με ανησυχει απιστευτα
το γιατι θελουν να τα ριξουν ολα στους παιχτες
και οχι στους πραγματικους υπαιτιους
αυτους που φτιαχνουν αυτα τα τραγικα ροστερ 4 χρονια.

περισυ φωναζαμε οτι η ανοδος ερχεται με τα ψεματα και εξωαγωνιστικα
οτι η ομαδα δεν ειναι ικανη για πρωταθλητισμο στη Β εθνικη
και αυτοι κρατησαν το ιδιο ροστερ και για την Α εθνικη..
βρωμα
σαπιλα
δυσοδια.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1164 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 13:21 »
το πιο άκυρο σύνθημα αυτή την στιγμή είναι βαριά του άγιαξ η φανέλα...Δεν φταίνε αυτοί που φοράνε την φανέλα...αυτοί που τους φέρανε και τους κρατάνε φταίνε.Ο προπονητής και οι παίχτες είναι οι τελευταίοι που φταίνε..

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1165 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 13:34 »
Φίλε μου "ερπετό του παραδείσου" δεν χρειάζεται νάμαστε στην Σκατολίγκα!
Ας είμαστε και Β' και Γ' και να παίζουμε ωραία μπαλίτσα να 'φχαριστιέται ο κοσμάκις. Μη ξεχνάς ότι Γιάννινα - Άρτα -και το αντίστροφο- πριν από λίγα χρόνια είχε πολύ περισσότερο κόσμο από χθες κι από όσο θάχει την Κυριακή με τον βάζελο...
Με λαμόγια και μεγάλα λόγια δεν πάμε μπροστά. Χίλιες φορές ο ψυχάκιας Κούγιας και η τρέλλα του παρά ο δήθεν ΠΑΣολές
παχουλός. Εκείνος τουλάχιστον ήξερε μπάλα!

Φιλικά
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1166 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 13:46 »
Αλλάξανε οι εποχές φίλε μου.Αυτό το τροπάριο που λέει
ας παίζουμε σε όποια κατηγορία να ναι το έχουμε από παλιά
εμείς οι Πασολεδες.

Είχαμε και την ασφάλεια του κόσμου όμως.Τώρα είναι αλλιώς,
Τώρα ο ΠΑΣ έχει μικρύνει επικυνδυνα και χρειάζεται σταθερότητα
και αξιοπιστία.Θα μου πεις θα τα βρει τα παραπάνω στον Χριστοβασιλη?

Αμφιβάλλω αν πλέον μπορεί να τα βρει στον οποιονδήποτε.
Ας μην κλείνουμε τόσο πολύ τα μάτια μας μπροστα στην γενικότερη
οικονομική ανέχεια που βρισκόμαστε.

Ο κοσμάκης δεινοπαθεί από όλες τις μπάντες.

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1167 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 13:51 »
Δεν χρειάζεται να ανεχόμαστε όμως τις μετριότητες (ούτε καν χρυσές).
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1168 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 13:55 »
ενας ρημαδης δημοσιογραφος δεν μπορει να τον βγαλει στον αερα να πει τι εχει σκοπο να κανει με τη ν κατασταση που εχει διαμορφωθει????

ελεος ρε φιλε σε αυτη την πολη

τα αυτονοητα δεν μπορουμε να κανουμε

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1169 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 14:00 »
Σίγουρα,δεν χρειάζεται να ανεχόμαστε κανεναν.
Ούτε βαφτίζοντας καλούς τους μέτριους θα πάμε μπροστα.

Όλα αυτά όμως προϋποθέτουν ένα βασικότατο πραγματάκι.
Την ομόνοια μεταξύ μας.Αν ο κόσμος ήταν δυνατός και ενωμένος
τότε ακομα και οι μέτριοι θα γινόντουσαν κάθε χρόνο και καλύτεροι
κάθε χρόνο και πραγματικά σοφότεροι.

Άλλα ο κόσμος του ΠΑΣ είναι στην ουσία του,διαλυμένος και κομμένος σε χίλια
κομματάκια.

Με λίγα λόγια αδύναμος.



Συνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.171
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1170 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 14:04 »
ενας ρημαδης δημοσιογραφος δεν μπορει να τον βγαλει στον αερα να πει τι εχει σκοπο να κανει με τη ν κατασταση που εχει διαμορφωθει????

ελεος ρε φιλε σε αυτη την πολη

τα αυτονοητα δεν μπορουμε να κανουμε

Θέλεις την επιβεβαίωση? Πως το είχε πει προ διετίας ''τα ματς με Ξάνθη και Πανθρακικό θα είναι κριτήριο αν θα κάνουμε μεταγραφές''.
Κάτι τέτοιο θα πει και τώρα.


Ε, δεν μπορεί να βγει και να πει τώρα ''μαζέψτε το μυαλό σας και μην αγχώνεστε,έχουμε υποβιβαστεί''.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1171 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 14:20 »
Παράθεση
ο δήθεν ΠΑΣολές παχουλός
Τζιμακο, ποιος δηθεν ΠΑΣολες μωρ μαναμ, κανονικος γαυρος ειναι ο τζες  8)

Τι δλδ, επειδη ειπε ο Κιτσακης-πρωτα αεκτζης κατα δηλωση του- στον ΚΑΙ γαυρο Λακη ΚΑΙ αεκτζη Τσολη-κατα δηλωσεις τους- οτι οταν ηταν μικρος και ξενιτεμενος ο προεδρας εκλαιγε για τον Αγιαξ της Ηπειρου εκει στην ξενιτια το πιστεψες εσυ?  ::)

Εδω ο ανθρωπος το εχει πει καθαρα:

Παράθεση
sentragoal.gr 9/3/2010 7:10:04 πμ

«Ολυμπιακός, αλλά Θέλω στο +4 τον ΠΑΟ!»

Οι τέσσερις διαδοχικές ήττες στη Super League είχαν συσσωρεύσει τόσο μεγάλη πίεση και άγχος στα εσώψυχα των ανθρώπων του ΠΑΣ Γιάννινα, ώστε μετά το λυτρωτικό γκολ του Ιμπραΐμα Μπακαγιόκο στα «χασομέρια» του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης οι περισσότεροι ξέσπασαν. Ο καθένας, βέβαια, με το δικό του τρόπο
Ο Νίκος Αναστόπουλος επί παραδείγματι γύρισε προς την εξέδρα με υψωμένη τη γροθιά και ακολούθως «γλίστρησαν» στο μάγουλό του δάκρυα. Ο γενικός αρχηγός της ομάδας, Βασίλης Παπαγγέλης, από την πλευρά του ομολογούσε πως «πρώτη φορά αισθάνομαι τέτοια πίεση. Ούτε όταν έπαιζα στον Ολυμπιακό δεν ένιωθα έτσι».
Και δεν ήταν μόνο αυτοί. Ο πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα, Γιώργος Χριστοβασίλης, σε μια κατάθεση ψυχής έλεγε στους διαδρόμους των αποδυτηρίων μετά το παιχνίδι πως «μπορεί να είμαι Ολυμπιακός, αλλά θέλω την τελευταία αγωνιστική ο Παναθηναϊκός να έρθει στα Γιάννενα με τέσσερις πόντους διαφορά από τον δεύτερο. Θέλω να έρθει πρωταθλητής για να μην έχει βαθμολογικό κίνητρο και να έχουμε περισσότερες πιθανότητες να τον κερδίσουμε. Πάνω απ' όλα, άλλωστε, είναι για μένα ο ΠΑΣ» αποκάλυψε σε μια εκ βαθέων εξομολόγηση ο μεγαλομέτοχος του ηπειρώτικου συλλόγου.

Απλα επαγγελματικα κα επιχειρηματικα το βλεπει το θεμα, σοτο παιζει, μαγαζι εχει.

Οπως παιζει και με τον αλλο που μου ηταν βαζελι μια ζωη(μικρη πολη τα Γιαννενα-ακομα μικροτερες οι γειτονιες της...) και μου γινε πασολες-γεννιτσαροβαζελος στα 35, εδω και καμμια 10ετια+ δλδ..

Τωρα το οτι δεν ειναι καλοι επιχειρηματιες βεβαια και παν να βαλουν λουκετο στο "μαγαζι", βγαζοντας με τα χερακια τους τα ματακια τους, ειναι αλλο πραμα. Ενταξει, δεν ειναι καλοι στο επιχηρειν, οχι ομως οτι ειναι και πασολεδες τρανοι.


Η ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ ΞΕΨΥΧΑΕΙ ΣΠΑΡΤΑΡΩΝΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΔΩΝ

50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1172 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 14:46 »
Από DREVEN:
Παράθεση
Η ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ ΞΕΨΥΧΑΕΙ ΣΠΑΡΤΑΡΩΝΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΔΩΝ

Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε, Φύγε ρε Κατσαπλιά φύγε

Δυστυχώς δεν μπορώ να το αποδώσω όσο γραφίστικα θα ήθελα αλλά και έτσι είναι φαντάζομαι αποτελεσματικό!
 :mono: :mono: :mono: :pas: :pas:  :mono: :mono: :mono: :pas: :pas: :mono: :mono: :mono: :pas: :pas: :mono: :mono: :mono: :pas: :pas: :mono: :mono: :mono: :pas: :pas: :mono: :mono: :mono: :pas: :pas: :mono: :mono: :mono: :pas: :pas: :mono: :mono: :mono: :pas: :pas: :mono: :mono: :mono: :pas: :pas: :mono: :mono: :mono: :pas: :pas:
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1173 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 14:52 »
Παράθεση
«μπορεί να είμαι Ολυμπιακός, αλλά θέλω την τελευταία αγωνιστική ο Παναθηναϊκ
%-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-| %-|

κρυψου και φωναξε...


Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1174 στις: Πεμ 12 Ιαν 2012 16:00 »
Παράθεση
ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ κ.ΒΗΤΑ
ην παραίτηση του υπέβαλε προ ολίγου ο νομικός σύμβουλος της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα. κ.Βήτας.Αναφέρει χαρακτηιστικά:

"Αγαπητέ κ Πρόεδρε.

Τα τελευταία τέσσερα χρόνια προσπάθησα να είμαι δίπλα σου με κάθε τρόπο υπερβαίνοντας πολλάκις τόσο τις τόσο τις υποχρεώσεις όσο και τις ευθύνες μου με αποκλειστικό γνώμονα την καλή εικόπνα της ομάδας και του προσώπου σου προς τρίτους. Ουδέποτε φοβήθηκα τη σύγκρουση από την στιγμή που αυτό το οποίο πίστευα ήταν ηθικό και έντιμο. Στα όσα θλιβερά συνέβησαν εχθές πρισετέθη και ένα περιστατικό βίαης συμπεριφοράς σε άνθρωπο ο οποίος προσπαθούσε να εργασθεί, γεγονός απολύτως κατακριτέο και καταδικαστέο.Δυστυχώς η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα ενώ κατδίκασε αρχικά το γεγονός και μετά την εύλογη θετική αποδοχή μέσω όλων των ΜΜΕ στην συνέχεια υπαναχώρησε αποσύροντας το κείμενο απο το site της ομάδας. Η ενέργεια αυτή δημιουργεί την άσκοπη υποψία ότι επικροτεί το χθεσινό γεγονός, Επειδή όμως κάτι τέτοιο δεν συνάδει με τον δικό μου τρόπο σκέψης θεώρησε σε παρακαλώ  δεδομένο ότι εγώ πλέον δεν μπορώ να ανήκω στην τεράστια οικογένεια του ΠΑΣ Γιάννινα."

sportsioannina.gr
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια