Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354295 φορές)

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2725 στις: Δευ 24 Φεβ 2014 02:13 »
Για την επίθεση στο XB, γιατί τα σαϊτ των "επαγγελματιών" δημοσιογράφων δεν αναφέρουν τίποτα; Τόσο τσιράκια; Τόσο κότες;

Λίγες και οι δικές σας ημέρες σκουλήκια!
Τη δουλεια τους κανουν τα παιδια ... Καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη

Αποσυνδεδεμένος chris.t

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2726 στις: Δευ 24 Φεβ 2014 21:22 »
Πρίν από καιρό μίλησα με κάποιον μετά το ματς με την Καλλονή εδώ και του είπα πως θα μπούμε σε περιπέτειες των μπαράζ (η ιστορία επαναλαμβάνετε) και μου έλεγε και φώναζε "διαρρήγνυέ τα ιμάτιά του"πως ο ΠΑΣ δεν πέφτει δεν και πως δεν είναι δυνατόν νέο-ΠΑΣ κρυφο-γαύρος ο κύριος όπως και άλλοι πολλοί και στο γήπεδο και σε άλλα σημεία σ'αυτή την πόλη ,τάχα μας δημοσιογράφοι η τέλος πάντων έχουν βήμα η μια κάμερα μπροστά τους και κάνουν προπαγάνδα για καλά γενόμενα πράγματα και να γλείφουν τον πρόεδρο από Κούγια και μετά για να έχουν τα δικά τους "ο νοόν νοήτο" και να έχουν και ένα μικρό στρατό μπροστά τους για να κάνουν τους ηγέτες και κορδώνονται ότι είναι πολύ ΠΑΣ αυτοί και όλοι οι άλλοι ....λαλα, και τώρα τι θα μας πουν ότι το καλώδιο το χόρτο ο καιρός ο γιατρός αλλά όχι οι παίχτες που ήταν αδιάφοροι ο προπονητής που είναι άσχετος και ακολουθεί την ίδια συνταγή όχι αυτή που κερδίζει αλλά αυτή που χάνει ,που και πάλι θα λέει δεν μας βγήκε το ματς και να ξεχάσουμε αυτή την ήττα και όταν είπα εδώ για αυτόν κάποιοι με είπαν τραγικό και αν τον Κρητικό δεν τον λέγαν έτσι αλλά γιουβέτσι και άλλα τέτοια χαζά για ΤΕΙ σχολές κόσμος άλλος που ζεί εκεί αλλά και αυτοί φίλε ayuto όταν λένε "μαμιέτε ο ΠΑΣ και ο κάθε παγούράς" δεν ξεχωρίζουν κανένα.... και παρερμηνεία και πάλι τα ίδια θα πούνε αλλά τέλος πάντων ας έχουν αυτοί δίκιο και εγώ άδικο. Και για τον "Πρόεδρα" θα πούνε που είναι μούγκα στη στρούγκα και γιατί άλλωστε να μιλήσει αφού καλά πάνε τα πράγματα αυτά που στήνει τα παίρνει και όλα καλά για αυτόν . Επιχείρηση έχει ο άνθρωπος γιατί του τι λέμε; Εμείς αυτό που έχουμε να κάνουμε είναι να μην πάμε ξανά στο γήπεδο και αυτοί με τα διαρκείας και οι άλλοι μέχρι το τέλος της σεζόν. Ίσως και οι παίχτες καταλάβουν ότι είναι επαγγελματίες και αν δεν μπορούν στον ΠΑΣ να βγάλουν τη φανέλα και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ όπως και αυτός. Πόσα τους έταξε στην τελική για να παίζουν έτσι; και αν δεν τους έταξε και αυτοί θέλουν να παίζουν γιατί δέχοντε να παίζουν π.χ. Ντάσιος, Μηχαήλ... και δεν πετάνε τη φανέλα και να τα πουν καθαρά περισσότερο θα τους εκτιμήσει ο κόσμος νομίζω. Εμείς εδώ στα Γιάννενα παιχτάκια προπονητάκια προεδρήσκοι  τον βλέπουμε αλλιώς το ΠΑΣ. Αυτά είχα να πω εγώ ο τραγικός.    :mono:             

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2727 στις: Δευ 24 Φεβ 2014 22:23 »
Με πασα απο τον chris.t εγω εχω μια αλλη απορροια τεραστια!!!!


8 μηνες περασανε απο το φιασκο και κανεις δεν εξηγησε στους οπαδους το γιατι???????????Ti ειμαστε ρε πουστη μου μαλακες,κομπαρσοι ελεος να πουμε.....Κανεις και οταν λεμε κανεις εννουμε ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΑ @@@@@ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ.............Ενταξει απο ΧΒ δεν περιμενω τιποτα ο ανθρωπος ειναι παντελως αναισθητος και παρτακιας αλλα απο αλλους εννοω που υποτειθετε αγαπανε την ομαδα .....Ουτε ενας μα ουτε ενας δεν βγηκε να μιλησει


Νοιωθω οτι μας πουλησανε ολους,Δεν δινει κανεις σημασια στο κοσμο που τραβαει χλμ για να δει την καψουρα του σε δυσκολους οικονομικους καιρους και αυτο ειναι που με τρελενει  περισσοτερο απο ολα.....


Τσιπα πουθενα......

Οσο απο τους ποδοσφαιριστες που δεν εχω πει ουτε ενα κακο λογο,δυστυχως εχω και αυτους το παραπονο μου!!!!!

Δεν γινεται τετοιες αυξομοιωσεις στην αγωνιστικη παρουσια της ομαδας,δεν γινεται ........Ακουγονται τοσα πολλα και βεβαιως δικαιολογημενα τελειως και περιμενα ειδικα απο τους παλιους ποδοσφαιριστες της ομαδας να βγουν και δηλωσουν κατι,ουτε απο αυτουνους τιποτα....

Πολλα τα ερωτηματα που εχουμε και που δυστυχως λογω της κοροιδιας που μας ριχνουν με την σεσουλα δεν θα παρουμε απαντηση πουθενα
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2728 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 09:53 »
Πρίν από καιρό μίλησα με κάποιον μετά το ματς με την Καλλονή εδώ και του είπα πως θα μπούμε σε περιπέτειες των μπαράζ (η ιστορία επαναλαμβάνετε) και μου έλεγε και φώναζε "διαρρήγνυέ τα ιμάτιά του"πως ο ΠΑΣ δεν πέφτει δεν και πως δεν είναι δυνατόν νέο-ΠΑΣ κρυφο-γαύρος ο κύριος όπως και άλλοι πολλοί και στο γήπεδο και σε άλλα σημεία σ'αυτή την πόλη ,τάχα μας δημοσιογράφοι η τέλος πάντων έχουν βήμα η μια κάμερα μπροστά τους και κάνουν προπαγάνδα για καλά γενόμενα πράγματα και να γλείφουν τον πρόεδρο από Κούγια και μετά για να έχουν τα δικά τους "ο νοόν νοήτο" και να έχουν και ένα μικρό στρατό μπροστά τους για να κάνουν τους ηγέτες και κορδώνονται ότι είναι πολύ ΠΑΣ αυτοί και όλοι οι άλλοι ....λαλα, και τώρα τι θα μας πουν ότι το καλώδιο το χόρτο ο καιρός ο γιατρός αλλά όχι οι παίχτες που ήταν αδιάφοροι ο προπονητής που είναι άσχετος και ακολουθεί την ίδια συνταγή όχι αυτή που κερδίζει αλλά αυτή που χάνει ,που και πάλι θα λέει δεν μας βγήκε το ματς και να ξεχάσουμε αυτή την ήττα και όταν είπα εδώ για αυτόν κάποιοι με είπαν τραγικό και αν τον Κρητικό δεν τον λέγαν έτσι αλλά γιουβέτσι και άλλα τέτοια χαζά για ΤΕΙ σχολές κόσμος άλλος που ζεί εκεί αλλά και αυτοί φίλε ayuto όταν λένε "μαμιέτε ο ΠΑΣ και ο κάθε παγούράς" δεν ξεχωρίζουν κανένα.... και παρερμηνεία και πάλι τα ίδια θα πούνε αλλά τέλος πάντων ας έχουν αυτοί δίκιο και εγώ άδικο. Και για τον "Πρόεδρα" θα πούνε που είναι μούγκα στη στρούγκα και γιατί άλλωστε να μιλήσει αφού καλά πάνε τα πράγματα αυτά που στήνει τα παίρνει και όλα καλά για αυτόν . Επιχείρηση έχει ο άνθρωπος γιατί του τι λέμε; Εμείς αυτό που έχουμε να κάνουμε είναι να μην πάμε ξανά στο γήπεδο και αυτοί με τα διαρκείας και οι άλλοι μέχρι το τέλος της σεζόν. Ίσως και οι παίχτες καταλάβουν ότι είναι επαγγελματίες και αν δεν μπορούν στον ΠΑΣ να βγάλουν τη φανέλα και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ όπως και αυτός. Πόσα τους έταξε στην τελική για να παίζουν έτσι; και αν δεν τους έταξε και αυτοί θέλουν να παίζουν γιατί δέχοντε να παίζουν π.χ. Ντάσιος, Μηχαήλ... και δεν πετάνε τη φανέλα και να τα πουν καθαρά περισσότερο θα τους εκτιμήσει ο κόσμος νομίζω. Εμείς εδώ στα Γιάννενα παιχτάκια προπονητάκια προεδρήσκοι  τον βλέπουμε αλλιώς το ΠΑΣ. Αυτά είχα να πω εγώ ο τραγικός.    :mono:             


ρε chris.t βάλε καμιά τελεία κάνα κώμα να βγάλουμε άκρη,δεν κατάλαβα τίποτα απο αυτά που θέλεις να πεις...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2729 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 12:47 »
Παράθεση
ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑΣ...

• Από χθες το πρωί στα περισσότερα αθλητικά ΜΜΕ της χώρας ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει καταντήσει... περίγελος μετά την... εξ’ ουρανού ήττα απ’ τη Βέροια...
Τα ειρωνικά σχόλια δίνουν και παίρνουν για τις... ομορφιές που έγιναν στο «Ζωσιμάδες», όπως χαρακτηριστικά αναφέρονται και το χειρότερο της υπόθεσης είναι ότι σοβαρός αντίλογος δεν μπορεί να υπάρξει...
Όταν η ντόπια ομάδα πριν λίγους μήνες εμπλέκονταν σε απανωτά παιχνίδια ύποπτα «χειραγώγησης» σύμφωνα με τις εκθέσεις της UEFA και ο πρόεδρός της ήταν κατηγορούμενος στην ιστορία των στημένων αγώνων, με όλα όσα συνέβησαν την Κυριακή και την παραφιλολογία που ακολούθησε, η «ρετσινιά» που μένει στην «ούγια» θεωρείται το λιγότερο προσβλητική για την 48χρονη ιστορία της...
Είτε μας αρέσει είτε όχι, αυτή τη στιγμή για το σύνολο της ποδοσφαιρικής Ελλάδας ο ΠΑΣ Γιάννινα αποτελεί «πιόνι» σ’ ένα γενικότερα κατευθυνόμενο σύστημα «ομάδων - δορυφόρων», γύρω από κάποιον «αόρατο» υποκινητή... κόκκινης απόχρωσης...
Επτά - οκτώ «συμμετέχοντες» στο παραπάνω σύστημα ανταλάσσουν βαθμούς κάθε αγωνιστική εκτελώντας... άνωθεν εντολές, για να «βολευτούν» οι ημέτεροι και να σταλούν στο... πυρ το εξώτερον οι «αντιφρονούντες»... Αυτή την ταυτότητα μας δίνουν δυστυχώς...
Το σίγουρο είναι πάντως ότι η Super League έχει γεμίσει «παραγοντίσκους» που φοβούνται να «υψώσουν φωνή» στο μεγάλο «αφεντικό», για να μη χάσουν τη... θεσούλα τους στην Κατηγορία και τα προνόμια που συνεπάγονται, δηλαδή τα παχυλά τηλεοπτικά συμβόλαια και τις χορηγίες του ΟΠΑΠ.
Με λίγα λόγια αν δεν... υπακούς σαν... μούτσος στα «κελεύσματα» του «καπετάνιου»... μαύρο φίδι που σ’ έφαγε...
Γι’ αυτό στη S.L. τα τελευταία χρόνια βλέπουμε να... ξεπετάγονται «πυροτεχνήματα» απ’ το πουθενά τύπου Πλατανιά, Καλλονής, κλπ. κι άλλες ομάδες είναι... καταδικασμένες να μείνουν για... πάντα στη Football League.
Όπως καταλαβαίνετε η «λερναία ύδρα» έχει φροντίσει από πριν να διαθέτει αρκετά «κεφάλια» έτοιμα προς... χρήση...
Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει την ΑΤΥΧΙΑ να περιβάλλεται από ανθρώπους που ενδιαφέρονται αποκλειστικά για το «περίβλημα»...
Όταν στις δεκαετίες ‘70 και ‘80 παράγοντες - μεγαθήρια «όρθωναν ανάστημα» στον Γουλανδρή, στον Νταϊφά, στον Βαρδινογιάννη, στον Μπάρλο, στον Παντελάκη, κλπ., κάποιοι σημερινοί «πατέρες»... ψάρευαν στα... ποταμοχώρια τους, γι’ αυτό δεν μας προκαλεί εντύπωση η άγνοια που τους χαρακτηρίζει...
Όμως έχω μια απορία: Οι περήφανοι και ντόμπροι Γιαννιώτες φίλαθλοι για πόσο ακόμα θ’ ανέχονται το συνεχόμενο «τσαλαπάτημα» της αξιοπρέπειάς τους;
Στον «βωμό» μιας «τυποποιημένης» παρουσίας στη Super League, προτιμούν να «θυσιάσουν» κάθε ίχνος αυτοσεβασμού δίνοντας αμίλητους «θεατές» στις προδιαγεγραμμένες και κακοστημένες «παραστάσεις» που παίζονται μπροστά στα μάτια τους;
Τους ικανοποιεί η γενικότερη «αίσθηση» που έχει διαμορφωθεί στο πανελλήνιο ότι ο πάλαι ποτέ κραταιός «Άγιαξ της Ηπείρου» έχει καταντήσει «μαριονέτα» τυχάρπαστων παραγόντων που διαχειρίζονται στο παρασκήνιο το ποδοσφαιρικό γίγνεσθαι;
Οι κραυγές και οι αποδοκιμασίες μετά τον αγώνα, δείχνουν τουλάχιστον ένα «ξύπνημα» απ’ τον «λήθαργο» που μας προσφέρεται σε «δόσεις» για... ελέφαντες. Όσο αφήνονται οισμένοι να συνεχίζουν... απρόσκοπτα το έργο τους, τότε είμαστε βέβαιοι ότι ο ΠΛΗΡΗΣ ΞΕΠΕΣΜΟΣ της υπόστασης του ΠΑΣ Γιάννινα θα «χτυπήσει την πόρτα» πολύ σύντομα...
Και κάτι ακόμα. Δεν γνωρίζουμε τι είδους «διαβεβαιώσεις» έχουν γίνει για τη φετινή πορεία των «κυανόλευκων» απ’ το «συνάφι» που ασχολείται με τα πεπραγμένα.
Αν όμως, χτυπάμε ξύλο, στα τέσσερα επόμενα ματς η συγκομιδή μείνει στο «μηδέν» να δούμε μετά πώς θα την... σκαπουλάρουν οι διάφορες «κλαίουσες Μαγδαληνές» που ανακατεύονται με τα... πίτουρα χωρίς να υπολογίσουν τις κότες...
Σ’ αυτές τις καταστάσεις τα πάντα είναι ΕΦΗΜΕΡΑ και ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ...
Υποψήφιοι «αντικαταστάτες» είναι πολλοί και να ξέρουν όσοι επέλεξαν αυτόν τον «δρόμο», ότι κάποια στιγμή το ίδιο το «σύστημα» θα τους αποβάλλει ώστε ένας άλλος περισσότερο χρήσιμος στα «συμφέροντα» να πάρει τη θέση στο «γρανάζι»...
Μέχρι τότε όμως ας... απολαύσουμε τα «σαλόνια» της μεγάλης Κατηγορίας, «χορεύοντας» σαν τους «ξένους» στα σαλούν της άγριας δύσης που απέφευγαν μ’ αυτόν τον τρόπο τους... πυροβολισμούς στα πόδια απ’ τους... καουμπόηδες...
proinoslogos.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2730 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 13:45 »
Αν διοικούσα το ελληνικό ποδόσφαιρο θα προχωρούσα σε μια έρευνα για τα αποτελέσματα ομάδων όπως είναι ο Λεβαδειακός, ο ΠΑΣ, ο Πανιώνιος, ο Εργοτέλης, ο Πλατανιάς και η Βέροια στα μεταξύ τους παιχνίδια»

Κου σε δηλώσεις του στην εφημερίδα «Goal»...


Από την αρχή του πρωταθλήματος έχει προδιαγραφεί η τύχη του Άρη και του Απόλλωνα, όπως τόνισε ο Αλέξης Κούγιας, που έκανε λόγο για συλλόγους που λειτουργούν ως συγκοινωνούντα δοχεία. Με δηλώσεις του στην εφημερίδα «Goal», ο μεγαλομέτοχος της Παναχαϊκής μίλησε για την εγκληματική οργάνωση που υπάρχει και καθορίζει το ελληνικό ποδόσφαιρο, ενώ χαρακτήρισε «ανυπεράσπιστο σύλλογο» τον Άρη.

«Η εγκληματική οργάνωση η οποία από το 1996 πήρε στα χέρια της το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει από την αρχή του πρωταθλήματος προδιαγράψει την τύχη δυο ομάδων, του Αρη και του Απόλλωνα. Η αιτία που έγινε αυτή η επιλογή δεν είναι άλλη από το ότι οι υπόλοιπες ομάδες που διεκδικούν τη σωτηρία τους πλην του Αρη και του Απόλλωνα αποτελούν μεταξύ τους συγκοινωνούντα δοχεία. Οσον αφορά τον λόγο που βρίσκονται αυτές στη Super League δεν έχει σχέση με την ποδοσφαιρική τους πρόοδο αλλά με τα κέρδη που κερδίζουν οι ιδιοκτήτες τους, όποιοι κι αν είναι αυτοί.

Οι πραγματικοί ιδιοκτήτες δεν εμφανίζονται αλλά όλοι υποψιάζονται ποιος είναι. Αλήθεια, ποιος είναι ο ιδιοκτήτης του Πανιωνίου; Ποιος είναι ο ιδιοκτήτης του Εργοτέλη και του Πλατανιά; Αν διοικούσα το ελληνικό ποδόσφαιρο θα προχωρούσα σε μια έρευνα για τα αποτελέσματα ομάδων όπως είναι ο Λεβαδειακός, ο ΠΑΣ, ο Πανιώνιος, ο Εργοτέλης, ο Πλατανιάς και η Βέροια στα μεταξύ τους παιχνίδια», ανέφερε αρχικά.

-Ποια είναι η γνώμη σας για τη διαιτησία του αγώνα Πλατανιάς-Αρης;

«Δεν είναι τυχαίο ότι σημαντικά παιχνίδια που κρίνουν κατηγορίες διευθύνονται από διαιτητές που ακούγονταν στις κασέτες της ΕΥΠ είτε γενικότερα ελέγχονται για τη δραστηριότητά τους, διαιτητές όπως ο Μάνταλος, ο Αμπάρκιολης ή ο Δημητρόπουλος. Δεν σας κάνει εντύπωση αυτό;».

-Εσείς τι λέτε; Πέρασε η μπάλα τη γραμμή στην επίμαχη φάση;

«Μα τι λέτε τώρα; Ποια φάση; Ποιο γκολ; Είναι ξεκάθαρο πως το χέρι του παιδιού που αποκρούει, του Διούδη, είναι έξω. Εγώ δεν θα σταθώ σε αυτήν τη φάση αλλά στο πώς έπαιζαν ο διαιτητής και ο συγκεκριμένος επόπτης τον Αρη μέχρι εκείνο το λεπτό. Και φτάνουμε στο σημείο όλα τα χωριά της Ελλάδας με 50 οπαδούς να βρίσκονται στη Super League, φτάνουμε στο σημείο να ακούμε 50 οπαδούς στο γήπεδο του Πλατανιά, που βλέπουν τη διαιτητική αλητεία να φωνάζουν για τον Αρη ''εκεί, εκεί, στη Β' Εθνική''. Τη στιγμή που το όνομα του προέδρου του Πλατανιά επίσης ακούγεται στις κασέτες και μάλιστα τον αποκαλούν με το μικρό του όνομα δείχνοντας να έχουν μεγάλη οικειότητα μαζί του. Κι όλα αυτά τα έχουμε ξεχάσει. Ή κάποιοι θέλουν να τα ξεχάσουμε».

- Θα μπορούσε να έχει κάνει κάτι ο Αρης ώστε να μη βρίσκεται σήμερα σε αυτήν τη θέση;

«Δυστυχώς ο Αρης έμεινε ανυπεράσπιστος, τα πρόσωπα που τον διοικούν τα τελευταία χρόνια δεν είχαν το βεληνεκές όχι να σηκώσουν στις πλάτες τους έναν μεγάλο σύλλογο όπως ο Αρης αλλά ούτε ερασιτεχνική ομάδα. Δεν αναδείχθηκε μια προσωπικότητα, ένας επαγγελματικά πετυχημένος παράγοντας να διαφυλάξει τα συμφέροντα ενός συλλόγου με εκατοντάδες χιλιάδες φιλάθλους, να διαφυλάξει έστω το γεγονός ότι τα λεφτά του κόσμου θα πήγαιναν στην ομάδα».


http://www.thestival.gr/sports/item/158355-kougias-prodiagegrammeni-i-tyxi-ton-ari-kai-apollona



Υ.Γ: Κιτσιομάηδες, Σαϊκόδουλοι, Πορκομάνηδες, Σουπεργκουφάκηδες και ακόλουθοι. Αυτοί κατάστρεψαν τον ΠΑΣ οικονομικά, αυτοί του διώξαν τον κόσμο από δίπλα, αυτοί του βγάλαν και το όνομα.

50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2731 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 13:52 »
dreven θες και εσυ το κακό της ομάδας....



Δυστυχώς η ομάδα έγινε σαν τα μούτρα τους...και να βάλουν το ξύδι εκεί που ξέρουν...στη λέσχη

το νέο τους μοτο....ο  ΠΑΣ δεν είναι ΙΔΕΑ είναι ΜΚΟ

και σοβαρά  για να μην ξεχνιόμαστε ο ΠΑΣ ειναι ΕΡΩΣ δεν ειναι ΜΠΛΟΥ ΒΑΓΙΕΡΟΣ
 
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 25 Φεβ 2014 14:01 από KASABIAN »
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2732 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 13:58 »
Από το πολύ μακρινό, το απότατο παρελθόν, είμαι εχθρός εγώ.
Πρωτοξεκίνησα να κάνω πόλεμο από το ΠΑΣ-Λεωνίδας Σπάρτης 3-0

Υ.Γ: Μais Kahri Oxapedw
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος chris.t

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2733 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 20:29 »
Όσο και να φωνάζουμε εμείς από εδώ να φύγει κλπ δεν θα γίνει τίποτα αν δεν κάνουμε κάτι δραστικό γιατί όσο ο ΧΒ τα παίρνει τα φράγκα του μας έχει γραμμένους εκεί που δεν πιάνει μελάνι που λέει και η γιαγιά μου. Κακά τα ψέματα και καλά τα ευχολόγια αλλά χωρίς μάχη δεν κερδίζεις ποτέ και τίποτα. Και ως γνωστόν,κανένας αγώνας δεν έχει χαθεί παρά μόνο αυτός που δεν έγινε. Εγώ είπα κάτι που κατά τη γνώμη μου θα είναι κάτι, κάτι  που έχουν κάνει στο παρελθόν και συνεχίζουν να κάνουν κάποιοι ΑΠΟΧΗ αλλά πρέπει όλοι, αλλά οι "λέσχες" που αγαπάνε τον ΠΑΣ πιο πολύ από εμάς και εμείς κάνουμε κακό στην ομάδα άλλα θα πουν. Πολύ σωστά φίλε μου," ΠΑΣ είναι έρως και όχι blue vayeros". Γιατί δυστυχώς αυτοί (λέσχες) και οι άλλοι στα τοπικά κανάλια χειραγωγούν την κοινή γνώμη. Αυτοί το στρατό τους τον έχουν φτιάξει από πιτσιρικάδες, που τους μαθαίνουν την ιστορία όπως θέλουν και από όποιο σημείο θέλουν. Η ιστορία τους αρχίζει από την ημέρα δημιουργίας τους. Υπήρξα και εγώ κάποτε BV ( μια ζωή στους "ΤΑΥΡΟΥΣ" αλλά μετά ως ο μόνος σύνδεσμος στην πόλη νόμιζα πως...) αλλά όταν κατάλαβα τι είναι και τι κάνουν έφυγα και ούτε να τους ακούω δεν θέλω.         

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2734 στις: Τρι 25 Φεβ 2014 21:27 »
Εκτιμώ ότι αν είναι να φύγει κάποιος δεν είναι ο ΧΒ.
Μετά από σημερινή μου εμπειρία έχω σχεδόν πεισθεί ότι κάποιοι δεν τον συμβουλεύουν σωστά (δεν ξέρω ποιοι).
Το μεγαλύτερο σφάλμα του ιδίου πιστεύω είναι η έλλειψη επικοινωνίας με τους φιλάθλους.
Ίσως απέχει γιατί μπορεί να παρεξηγηθεί από μια και μόνο λέξη του αφού μάλλον δεν έχει καλές επικοινωνιακές δεξιότητες.



Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2735 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 01:23 »


  θα ρθει η ανάσταση που θα πάει...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2736 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 12:04 »
ΟΕ ΟΕ ΟΕΕΕ
ΘΑ Σ'ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΚΕΦΤΕ
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΓΕΡΑ ΠΑΙΞΕ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ
ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΑΚΡΙΑ


 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2737 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 12:43 »
Παράθεση
ΑΚΟΥΕΙ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ;

• Αν ο πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα κ. Χρηστοβασίλης (φωτό) δεν προβληματιστεί ΣΟΒΑΡΑ απ’ όλα όσα διαδραματίστηκαν μετά τη λήξη του Κυριακάτικου αγώνα εις βάρος του, τότε είναι «καταδικασμένος» εν ευθέτω χρόνω να ξαναζήσει τον ίδιο «εφιάλτη», σε παρόμοια ή και μεγαλύτερη ένταση.
Απ’ το καλοκαίρι και μετά η σχέση του με τους φιλάθλους βρίσκεται διαρκώς σε «τεντωμένο σχοινί»... Όλα όσα έχουν συμβεί απλά ανάβουν ακόμη περισσότερο τη «φωτιά» σ’ ένα... καζάνι που βράζει και ήταν λογικό ότι κάποια στιγμή θα γίνονταν το «μπαμ»...
Η αποπομπή Χριστόπουλου, η στέρηση αδειοδότησης, το «αστείο» Παντελίδη, οι μεταγραφές που δεν έγιναν, η ιστορία με τον Ντε Βινσέντι, η πώληση Κολοβέτσιου, το «πάρε - δώσε» με τους δανεικούς απ’ τον Ολυμπιακό, τα «ύποπτα» παιχνίδια, κλπ., ήταν γεγονότα που συνέβαλλαν στη «ρήξη» μεταξύ των δύο πλευρών και κανένας δεν μπορεί να εκφραστεί με σιγουριά για τις διαστάσεις που μπορεί να πάρει ένας εν δυνάμει «εμφύλιος» μέσα στην ομάδα...
Όλα όσα έγιναν την Κυριακή με τις αποδοκιμασίες, τη συγκέντρωση του κόσμου έξω απ’ τ’ αποδυτήρια, την αποχώρηση του μεγαλομέτοχου με συνοδεία αστυνομικής δύναμης, κλπ., μας θυμίζουν καταστάσεις ΕΠΩΔΥΝΕΣ απ’ το «κακό» παρελθόν του ΠΑΣ, τις οποίες θέλουμε να ξεχάσουμε.
Αν αμφιβάλει ο κ. Χρηστοβασίλης ας... ρωτήσει πρώην «συναδέλφους» του που έβλεπαν τους αγώνες από παρακείμενες... ταράτσες ή δεν εμφανίζονταν καν στο γήπεδο για ν’ αποφύγουν την οργή των φιλάθλων. Το θέμα λοιπόν είναι πώς θα ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ την επανάληψη τέτοιων φαινομένων που μόνο τιμητικά δεν χαρακτηρίζονται για την ιστορία του συλλόγου.
Αν δεν αντιληφθεί πρώτος ο μεγαλομέτοχος ότι δεν φταίει ο... γυαλός, αλλά ο ίδιος... αρμενίζει στραβά, τότε δύο τινά προβλέπονται.
Ή θα παρακολουθεί τα παιχνίδια σε «κλοιό» από σεκιουριτάδες ή θα... ναυλώνει πούλμαν απ’ την Άρτα για να έρχεται κόσμος στο γήπεδο...
Σε καμία περίπτωση δεν είναι τυχαία η αγανάκτηση των φιλάθλων, αλλά οι «κολαούζοι» που περιβάλλουν τον κ. Χρηστοβασίλη τον... καθησυχάζουν ότι «δεν μας φτύνουν απλώς βρέχει»...
Στο χέρι του είναι να «κόψει» αυτόν τον «συρφετό» που αποδεδειγμένα έχει βλάψει την ομάδα, όχι μία αλλά πολλές φορές.
Άνθρωποι που έχουν συνδέσει τ’ όνομά τους με «μαύρες σελίδες» ή πάσης φύσεως ατασθαλίες γύρω απ’ τον ΠΑΣ, είναι ανεπίτρεπτο σήμερα να φέρουν τον τίτλο του «τιμητή των πάντων»...
Δεν ξέρω αν το «παραμύθιασμα» που «φλομώσαν» τον πρόεδρο, τον έχει κάνει τόσο «απαθή» σχετικά με τα όσα του καταλογίζονται.
Πάντως η εντύπωση που έχει δημιουργηθεί είναι ότι άλλοι αποφασίζουν σε «γκρίζα δωμάτια» για τις τύχες του ντόπιου σωματείου.
Σε όλους τους υπόλοιπους απλά κολλάνε την «ταμπέλα» του εχθρού, για να κάνουν εκείνοι απερίσπαστοι τη «δουλειά» τους...
Να θυμάται όμως ο κ. Χρηστοβασίλης πως «όποιος σπέρνει ανέμους, θερίζει θύελλες» και αν αγνοήσει, για μια ακόμη φορά, όσα έγιναν την Κυριακή τότε θα είναι σαν να βάζει μόνος του το κεφάλι στην γκιλοτίνα...
Η υπομονή του κόσμου αρχίζει να στερεύει, ο «αναμορφωτής» Πετράκης είχε... σύντομη ημερομηνία λήξης και οι λίγοι που «ξεγελάστηκαν» απ’ τις τρεις νίκες τώρα καταλαβαίνουν όλο το σκηνικό που διαμορφώθηκε «αριστοτεχνικά» για να την «κάνει» ο Τσιώλης.
Η ιστορία μας έχει αποδείξει πολλάκις ότι η μεγαλύτερη αιτία «συμφορών» ήταν οι συμβουλάτορες του εκάστοτε «βασιλιά»...
Τώρα μάλιστα οι τελευταίοι χρησιμοποιούν τον... όψιμο υποστηρικτή της ομάδας «τηλεδιαιτητή» Περικλή Βασιλάκη, ο οποίος είδε... τρία πέναλτι κόντρα στη Βέροια...
Εμείς θα πούμε τρία πράγματα. Πρώτον, αν έδιναν εναντίον του ΠΑΣ πέναλτι σαν κι αυτό της διεκδίκησης Γεωργιάδη - Ακόστα, θα είχαμε... βγει στην Εθνική Οδό να «καίμε λάστιχα»... Δεύτερον, θα δούμε τον κ. Βασιλάκη στο ματς με τον Ολυμπιακό με πόση ευκολία θα... βλέπει πέναλτι ή άλλες παραβάσεις υπέρ του ΠΑΣ... Τρίτον, τρία πέναλτι «διέκρινε» την Κυριακή ο «βασιλικότερος του Βασιλέως»... κος Βασιλάκης, όσα ακριβώς είχε «πνίξει» όντας διαιτητής σε μια απ’ τις θρυλικότερες «σφαγές» του ΠΑΣ μέσα στο Ζωσιμάδες την περίοδο 1985-86 στην ήττα 0-1 απ’ την ΑΕΚ, μαζί με δύο γκολ που είχε ακυρώσει.
«Μπράβο» του αν λειτουργεί με «συμψηφιστική» νοοτροπία, όμως ας του πει κάποιος ότι δεν χρειαζόμαστε ούτε «μετά Χριστόν προφήτες», ούτε... Γιαννενάρχες της πεντάρας... Νισάφι πια...
proinoslogos.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2738 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 12:56 »
Πολλά μπράβο στον συντάκτη κο Λέκκο...κρίμα που είναι λίγοι οι τοπικοί δημοσιογράφοι που λένε τα πράγματα αντικειμενικά και
όπως έχουν..
για τους υπόλοιπους...που θα πάει...περιμένω τις κωλοτούμπες να γελάσω...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2739 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 14:31 »
Τα όσα θίγει το δημοσίευμα, που έχουμε πει και ξαναπεί και σχολιάσει πολλοί και πολύ και αυτά και πολλά περισσότερα, ελάχιστοι τώρα πιά δεν τα ξέρουν στην πόλη.
Κι αυτό ανεξαρτήτως αν ασχολούνται δεν ασχολούνται, είναι άντρες-γυναίκες-βάβες-παιδιά, ενώ και μετρημένοι στα δάχτυλα είναι πιά όσοι ...κάνουν πως δεν τα ξέρουν.

Στα λοιπά.. Παρακάτω βίντεο απ το ματς που λέει. Είχε ξανανέβει στο "vidakia" αλλά αυτό είναι με καλύτερη ποιότητα.

1985-86  ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΕΚ

Να πως και τι λέγαμε τότε:

Παλια στυγμιοτυπα "αθλητικης Κυριακης" που εβαζε το "αθλητικο ραντεβου" το 1997 χρονια Γ εθνικης.
Ο Τσολης αναφερεται σε περασμενα μεγαλεια και μαλλον εννοει τα "περασμενα μεγαλεια" του διαιτητη-μετεπειτα αρχιδιαιτητη-μετεπειτα τηλεκριτικου διαιτησιας-μετεπειτα υποψηφιου βουλευτη Νομου της Ηπειρου. 2 πεναλτι και ενα ακυρωθεν γκολ κανονικο.

Στην περιγραφη ο Χαρης Αλευροπουλος. Στην αρχη φαινεται λιγο και ο τρομπετιστας του ΠΑΣ τοτε.
Η αγανακτισμενη επιθεση-ντου στον διαιτητη-μετεπειτα αρχιδιαιτητη-μετεπειτα τηλεκριτικο διαιτησιας-μετεπειτα υποψηφιο βουλευτη Νομου της Ηπειρου, απο γνωστη μορφη της εποχης (Γρ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ς).

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 0-1 1985-86

Sorry για την κακη ποιοτητα!
Αν και στη μνημη μου το ειχα για την επομενη χρονια το ματς αυτο, το βιντεο δειχνει και λιγα. Μεσα ειμασταν, ψηλα στη μεγαλη και κατω απο τα θεωρεια, ΤΑ οργια ειχαν γινει εκεινη τη μερα. Ολη η μεγαλη ηταν συνεχεια στον αερα και το μπινελικι πηγαινε συννεφο. Οχι αδικα βεβαια, με το στανιο να παρει το ματς η χανουμσα με τη Σουηδεζα γκομενα(Σαντμπεργκ) και την Ουγγαρεζα μπαλαρινα(Εστερχαζυ). Οχι μονο στο γηπεδο, αλλα μεχρι και στα δημοσιογραφικα θεωρεια πηγε να μπει ...κοσμος  :P εκεινη τη μερα.

 Καλα το βραδυ βεβαια ...κλασσικα στην αθλητικη εκπομπη της ερτ τα εβγαλαν ολα λαδι  >:(
Ο Βασιλάκης που σήμερα κάνει το φίλο και βλέπει τα πάντα όλα πέναλτυ και οφσάϊτ σε βάρος μας, όταν μας σφύριζε δεν έβλεπε τίποτα και χειρουργούσε.
Φίλος μας  κι αυτός τώρα, όπως ο λίβας, ο τσάτσος, ο κομπότης, ο μπακάλης, ο.. ο.. ο.. ;;;  :stop:
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2740 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 15:31 »
Πήγαμαν στο γήπδο με το Βασλάκ απντμπρέβεζα. Όχι το ρεφ, τον ξαδερφό μ απ' έκανε ταξίδια για τον Άγιαξ απ' τα τότες, μέχρι να τ πρήξουν τα ούμπαλα... 


 :mono:


Υ.Γ. Στς 200 σελίδες τερματίζει ή παίρνει κανονάκι και σνεχάει;
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος kyriakospas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2741 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 17:43 »
Φιλε my8os μακαρι να ητανε ετσι και το προβλημα να ητανε οι αυλικοι,το θεμα ειναι οτι ο ιδιος ο χριστοβασιλης ειναι  μεγαλο λαμογιο...ενα λαμογιο που εκανε την ομαδα μας εκανε πιονι του συστηματος με αποτελεσμα να φτασουμε στο σημειο να νιωθουμε ντροπη για την ομαδα μετα απο παιχνιδια σαν αυτο με την βεροια...θα αναφερω  δυο γεγονοτα τα οποια ισως θα επρεπε να ειχα αναφερει απο καιρο(λαθος μου που δεν το εκανα)στα οποια ταιριαζει γαντι η παροιμια αγαπαει ο θεος το κλεφτη αγαπαει ομως και το νοικοκυρη...1ο γεγονος-1 μερα αναληψης παε απο χριστοβασιλη καθομαι στον φουρνο που ειχα τοτε στην κυψελη και ακουω σπορτ φμ ξαφνικα μεταδιδει την πωληση της παε απο κουγια σε χριστοβ.,πανηγυρια εγω μες την τρελη χαρα που εφυγε ο κοντος, εκεινη τη στιγμη μπαινει ενας καθημερινος πελατης(μελοσ ελεγτικης εταιριας)  του μαγαζιου,μου λεει τι επαθες και χαιρεσαι ετσι του λεω εφυγε ο κουγιας,α ωραια μου λεει και ποιος την πηρε ενας χριστοβασιλης του λεω,ποιος μου λεει ο χριστοβασιλης μετα χρωματα ναι του λεω, κατευθειαν με κοιταει με μια απογοητευση και μου λεει κυριακο  ο τυπος ειναι μεγαλο λαμογιο,γτ του λεω?ενα θα σου πω μου κανει εχει βαλει δυο διευθυντες της εταιριας του φυλακη για κομπινες που εκανε αυτος με πλαστα τιμολογια κτλ...2ο γεγονος-ολυμπιακος-πασγιαννενα κυπελλο εχω παει γηπεδο με τον κολλητο μου που ειναι γαβρος και ειμαι μες στα νευρα μετα τη σφαγη που υπεστει η ομαδα απο τη διαιτησια,καθως βγαινω απο τη θυρα κ βριζω τον κολλητο μ γυρναει ενας κυριος και μου λεει καλα μου λεει τα λες δεν επαιξε καλα η ομαδα,του απανταω με νευρα δεν ειμαι ολυμπιακος ειμαι πας και γυρναει και μου λεει κριμα γτ θα μπορουσατε να εχετε πολυ καλη ομαδα αλλα με τον προεδρο που εχετε δεν υπαρχει περιπτωση...τσαντισμενος του λεω καλα ενταξει ασχολησου με την ομαδα σου και ασε μας εμας,και εκεινη τη στιγμη βγαζει μια καρτα διαρκειας του ηλυσιακου και μου λεει  φιλαρακι  ειμαι 20 χρονια στο ΔΣ του ηλυσιακου ο προεδρος σου ειναι μεγαλο λαμογιο στηνει παιχνιδια κανει ρανει μην σε ξεγελαει οτι εχει αθωα φατσα ειναι επαγγελματιας κερδοσκοπος του ποδοσφαιρου,τον ηλυσιακο μου λεει τον διελυσε, εσας μου λεει δεν θα σας διαλυσει επειδη εχετε κ αλλη δυναμικη  θα σας ξεφτιλισει σαν συλλογο.   

Αποσυνδεδεμένος kyriakospas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2742 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 17:51 »
Νομιζω,οχι νομιζω ειμαι σιγουρος πλεον οτι ολα τα παραπανω ισχυουν για αυτο νομιζω  καλυτερα στη γ παρα πιονι του συστηματος του γαβρου η του οποιοδηποτε λιμαινεται το ελληνικο ποδοσφαιρο...το να γραφουμε φυγε απο τον υπολογιστη δεν λεει κατι το θεμα οτι χρειαζονται εργα,οποιος εχει να προτεινει κατι π.χ κραξιμο εξω απο την εταιρια του στην αθηνα και αντιστοιχο κραξιμο στο γηπεδο απο τα παιδια απο τα γιαννενα νομιζω ειναι μια καλη αρχη και ειμαι μεσα

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2743 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 18:20 »
το γήπεδο τίγκα...και όπως φαίνεται και από τα στιγμιότυπα μια ομάδα στο γήπεδο...τους πατήσαμε τους πούστηδες ,μπορεί να χάσαμε αλλά ΥΠΕΡΉΦΑΝΟΙ ... και μπούκα στο γήπεδο έτσι για να γουστάρουμε.

δεν έχεις ιδέα πόσο μεγάλη τιμή είναι να να φέρεις τον τίτλο του πρόεδρου του ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ρε τυχάρπαστε....

δεν ξέρω πόσοι είναι γιαννεναρες , πόσοι είναι μοδάτοι , πόσοι είναι βουλγαροι, χανουμισσες, βαζελες (που λεει και ο πανούσης), εγώ ξέρω ότι ο ΠΑΣ καθιερώθηκε  στη συνείδηση των Ελλήνων φιλάθλων , χωρίς τίτλους , χωρίς πορείες, χωρίς , χωρίς, χωρίς, μόνο και μόνο για τον  κόσμο του , και για το ότι ήταν πάντα κόντρα στο ποδοσφαιρικό κατεστημένο...αυτό μας έκανε να καθιερωθούμε ως μια από τις μεγάλες επαρχιακές  ομάδες, και πάντα υπολογισιμους ακόμα και  στην Γ οταν είμαστε ,για το ποκ και το ποθ...

 πάντα ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ  , ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ , ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΕΛΟ ΚΑΘΑΡΟ...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ αυτός ήταν ο ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ και ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ...


υγ: αναζητείται η ταυτότητα μας
υγ2: που θα πάει θα το φέρει ο βλάχος το τυρί, θα γίνει το τσαφ....

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2744 στις: Τετ 26 Φεβ 2014 18:26 »
Ψοφάω για ιστορίες Κυριάκου   :)
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2745 στις: Πεμ 27 Φεβ 2014 17:40 »
1ς γνωστός μου Ηπειρώτης στα Σεπόλια, ήτανε λέει σε 1 μνημόσυνο στον Αη Γιάννη το Θεολόγο, όπου σχετικός με την περίσταση ήταν και ο ΧΒ.
Ο γνωστός, που είχε μόνο ακουστά τον ΧΒ, τον φαντάζονταν τεράστιο, ξέχειλο και βραδυκίνητο σαν  ευνουχισμένο ελέφαντα, λίγο πριν του συστήσουν 1 ευτραφή και εύσωμο άνδρα στα κανονικά του μπαμ.
Η έκπληξη, λέει, ήρθε στο μοίρασμα των κολλύβων, καθώς ο ΧΒ χέριαζε και κατάπινε ντουζίνες τα σακουλάκια το στάρι και τα ψωμάκια, εκτοπίζοντας όποιον άπλωνε χέρι στα κάνιστρα με τα γλυκίσματα της μνήμης του εκλιπόντος.
Ο φίλος, μετά από αυτό καταβρόχθι που είδε, τα έπαιξε εντελώς παράταση και μπαίναλτυ.
Καλά ρε, αν τρώει έτσι στα μνημόσυνα, στα τραπέζια της ομάδας τι χώνει?


Έλεος ρε... μεσαίωνας ακόμα?
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 06 Μάρ 2014 14:05 από ΛΑΜΙΑ FANS »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2746 στις: Πεμ 27 Φεβ 2014 19:45 »
Παράθεση
"... 1ς γνωστός μου, Ηπειρώτης στα Σεπόλια (...) Έλεος... μεσαίωνας ακόμα?"

Παρακαλώ να μου στείλετε το κείμενο που κόπηκε ως "αλογοτέχνημα"... :(

Υ.Γ.: Δεν έθιξα καν1... τουναντίον.

 



 
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 27 Φεβ 2014 20:27 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2747 στις: Πεμ 27 Φεβ 2014 21:50 »
Οφφ τοπικ...

Κυριάκο ποιον φούρνο είχες στην Κυψέλη????

Τελος οφφ τοπικ...

Οσον αφορά τον "πρόεδρο" δεν θα πώ κάτι...Απλά είναι ο μοναδικός υπεύθυνος και κάνει το κάνει με σύστημα και για να κονομάει..Απλά όμορφα κ ωραία!
....

Αποσυνδεδεμένος kyriakospas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2748 στις: Παρ 28 Φεβ 2014 00:13 »
κερκυρας και δελβινου...

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2749 στις: Παρ 28 Φεβ 2014 00:19 »
Αν θυμαμαι καλά παρακολουθούσα το 2007 το παιχνίδι ηλυσιακού-καστοριάς.Πρόεδρος στον ηλυσιακό τότε Χριστοβασίλης.3-0 το ημίχρονο και έρχεται παιδιἀ 3-4 κερδίζει η καστοριά...Γελούσαν και οι πέτρες.Ηταν η πρώτη φορά που είδα αυτόν τον άνθρωπο.Το τι γιούχα έτρωγε αλλα δεν τον ένοιαζε μετά το τέλος του αγώνα κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο και χαιρετούσε αν και απο πάνω του οι 50 φίλοι του Ηλυσιακού τον έβριζαν και τον γιούχαραν.Δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτό το παιχνίδι....