Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354694 φορές)

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #375 στις: Τετ 23 Ιούν 2010 00:58 »
Νομιζω παντως πως ενα εξωδικο ειναι δημοσιο εγγραφο κι αν καποιος θιγεται
μπορει να κανει και μηνυση,οποτε η διακαιολογια της μη δημοσιοποιησης του
μου φαινεται καπως αστεια..

μικρη σημασια εχει αυτο και δεν με απασχολει κι ολας..

στην ουσια και χωρις να ξερουμε τι λεει (μαλλον εχει και το ακαταλογηστο)
βλεπω μια προσπαθεια εκ μερους του να παιξει επικοινωνιακα
και ισως προσπαθει να βαλει και τον κοσμο της ομαδας στο καδρο
κι αυτο με ανησυχει ή μαλλον μια ακομη ανησυχια ειναι.. :)

Αποσυνδεδεμένος tauri_7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 531
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #376 στις: Τετ 23 Ιούν 2010 12:18 »
Νομιζω παντως πως ενα εξωδικο ειναι δημοσιο εγγραφο κι αν καποιος θιγεται
μπορει να κανει και μηνυση,οποτε η διακαιολογια της μη δημοσιοποιησης του
μου φαινεται καπως αστεια..

Δεν ξέρω αν τα όσα ισχυρίζεται ο Αλέξης είναι αλήθεια ή ψέμματα. Ξέρω όμως πως όταν κάποιον τον θίγουν προσωπικά, και ιδίως για τέτοια θέματα οικονομικής φύσεως, βγαίνει και απαντάει με σαφήνεια και με αποδείξεις οτι "ορίστε κύριε, να τα χαρτιά, να οι υπογραφές, αυτά σου έχω ξοφλήσει, αυτά σου χρωστάω και τέλος". Σαφώς λοιπόν είναι άξιο προβληματισμού η επιμονή του Κού για το ζήτημα αν και στο πρώτο εξώδικο ο ΧΒ είχε απαντήσει.

Όσον αφορά για τη μη δημοσιοποίηση δεν ξέρω αν είναι και τόσο αστείο το γεγονός, επειδή πιστεύω πως υπάρχουν κάποια ονόματα που δεν θα ήθελαν να ακουστούν (παράγοντες, δημοσιογράφοι, "φίλαθλοι", πολιτικάντηδες) και που θίγονται απο το εξώδικο. Είναι ένα απο τα λίγα που βγάζω το καπέλο στον τρελό, οτι είναι ο μοναδικός όλα αυτα τα χρόνια που κατηγόρησε ανοιχτά συγκεκριμένα "κέντρα" και μάλιστα με ονόματα. Απο τότε έχουμε ακούσει απο τους "θιγόμενους" απειλές επί απειλών αλλά κανένας δεν τόλμησε να αντιπαρατεθεί μαζί του για να αποδείξει οτι συκοφαντήθηκε.

Είδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #377 στις: Τετ 23 Ιούν 2010 12:53 »
Θα ξαναπώ τη λαική ρήση πως από μικρό και από τρελλό μαθαίνεις την αλήθεια.Πάντως σίγουρα όχι από τους τοπικούς δημοσιογράφους και φιλαθλοπατέρες.

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #378 στις: Τετ 23 Ιούν 2010 13:05 »
Σωστη η λαική ρηση "απο τρελο κι απο μικρο μαθαινεις την αληθεια"
αλλα υπαρχει και αλλη μια "ο εχθρος του εχθρου μου ειναι φιλος μου"

και αυτο φοβαμαι..
μην δουμε ως "φιλο μας" καποιον που δεν ειναι μικρος ακομη φανταζομαι..
επειδη λεει καποια πραγματα για καποιους που δεν συμπαθουμε και πολυ..

δεν θα ξεχασουμε (ξεχασω) ποιος ειναι ο Αλεξης επειδη αυτα που λεει ισως να εχουν βαση..

βλεπω να εχει συνεχεια αυτη η ιστορια κι απο τον τροπο και απο αυτα που γραφουν τα εξωδικα μου δινουν την αισθηση πως δεν στοχευουν μονο στην διασφαληση των όποιων ωφειλων υπαρχουν..

κατα τα αλλα η αληθεια και οποιες πληροφοριες εχουμε με σκοπο την ενημερωση μας
αλλα και της δημιουργιας ολοκληρωμενης αποψης ειναι καλοδεχουμενες,
ακομη κι απο τρελό..

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #379 στις: Τετ 23 Ιούν 2010 14:52 »
Σκληρή απάντηση - εξώδικο Αλέξη Κούγια στον Πρόεδρο του ΠΑΣ Γιάννενα
Τετάρτη, 23 Ιουνίου 2010

Παράθεση
Σκληρό εξώδικο - απάντηση έστειλε στον πρόεδρο του ΠΑΣ Γιάννενα Γ. Χρηστοβασίλη (δεξιά φωτο), ο Αλέξης Κούγιας.
Μεταξύ άλλων αναφέρονται τα εξής:
"...Ανέγνωσα το περιεχόμενο της από 8/6/2010 εξωδίκου απαντήσεως και προσκλήσεώς σου, το οποίο φαντάζομαι λόγω του κωμικού περιεχομένου του, δεν το υπογράφεις ούτε εσύ, ούτε ο γνωστός για τις γλαφυρές ανακοινώσεις του μετά από άτυχες στιγμές δικηγόρος σου…
• Ξέρεις πολύ καλά ότι αναγκάσθηκα να σου πουλήσω τις μετοχές μου, γιατί είχα σιχαθεί τους αληταράδες, οι οποίοι συνδιοικούν μαζί μ’ εσένα την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα 1966.
• Αναγκάστηκα να σου πουλήσω την ομάδα, παρά το ότι ήσουν ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Ηλυσιακός, η οποία την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος "έστησε" το παιχνίδι με την ΠΑΕ Πανθρακικός, αφού έβαλες 9 αναπληρωματικούς και στέρησες απ’ την ομάδα μου την τίμια άνοδο στη Super League…
• Τότε δεν μπορούσα να πιστέψω ότι μπορεί εσύ να κάνεις τέτοια πράγματα, γιατί με είχε παραπλανήσει η εξωτερική σου εμφάνιση και το καλοκάγαθο ύφος…
• Όπως θυμάσαι λοιπόν γιατί φαίνεται τα έχεις ξεχάσει και εσύ και ο ανάγωγος και αμετροεπής δικηγόρος σου που ποτέ δεν είχε το θάρρος να βάλει την υπογραφή του κάτω απ’ το εξώδικο που μου απέστειλες σου πούλησα τις μετοχές μου και μια έτοιμη ποδοσφαιρική ομάδα…
• Συμφώνησες και ποτέ δεν ήταν δική μου πρόταση, αλλά με πολύ μεγάλη καθυστέρηση, γιατί δεν είχες δυνατότητα να εκδώσεις εγγυητικές επιστολές για το σύνολο του ποσού, μου κάλυψες μόνο το 1/3 του τιμήματος…
• Λυπάμαι γιατί ήρθα σ’ αυτή τη δύσκολη θέση να αναφέρωπράγματα που δεν επιθυμούσα…
• Η προσφυγή μου στα δικαστήρια όχι μόνο θα με δικαιώσει αλλά θα δημιουργήσει και τεράστιο πρόβλημα στην ύπαρξη της ΠΑΕ, αφού θα είναι αδύνατο να εξασφαλίσει την αδειοδότηση τόσο απ’ την ΕΕΠ όσο και από την Ε.Α. της ΕΠΟ…", αναφέρει το εξώδικο - απάντηση του κ. Αλέξη Κούγια.
gianniotis.gr

http://gianniotis.blogspot.com/2010/06/blog-post_7722.html

EDIT: Το εξώδικο έχει αναρτηθεί ως είδηση στον σημερινό Πρωϊνό Λόγο και πιθανόν στο blog πρόκειται περί αναδημοσίευσης του

http://www.proinoslogos.gr/pn/index.php?module=pagesetter&func=viewpub&tid=13&pid=5635
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 23 Ιούν 2010 15:31 από PAS-o-media »
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος bulux

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 539
    • Προφίλ
    • Βούτυρο στο ψωμί σας
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #380 στις: Τετ 23 Ιούν 2010 15:30 »
Ο κούγιας είχε πει πως θα ξεχασουμε και την εποχή των αργεντίνων.
την ξεχάσαμε;

Γιατί να πιστέψω άνθρωπο που σε θεωρεί τόσο θύμα και σου λέει πατσάρια ακόμα και για την ηλικία των παικτων που φέρνει;

Οχι επειδή αντιπαθούμε τον ΧΒ, να ψηλώσουμε τον Κούγια...
'ΠΑΣ μην μας λυπασαι'... και κάποιοι το πήραν τοις μετρητοις και μας έχουν γονατίσει
ΠΑΣ και ξερό βατραχοπόδαρο

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #381 στις: Τετ 23 Ιούν 2010 16:49 »
Ανεξάρτητα ποιος λέει την αλήθεια ή όχι το κλίμα που δημιουργείται είναι νοσηρό και απομακρύνει και άλλο τους υγιείς φιλάθλους από την ομάδα.Μία η αποχή των παικτών παλαιότερα,μια οι δηλώσεις Μιχαλόπουλου για ακάλυπτες επιταγές,μία ο έλεγχος της εφορίας με τα ατοπήματα ε σαν πολύ καπνός δεν υπάρχει για να μην υπάρχει φωτιά;Απλά πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι γιατί όλοι σχεδόν οι παράγοντες των ομάδων δεν είναι αγγελούδια.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #382 στις: Τετ 23 Ιούν 2010 17:58 »
ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΟΛΑ ΚΙ ΕΦΥΓΕΣ
ΣΤΡΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ- ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΟΛΑ




Μάλλον δε θέλει να μάθει από τα λάθη του, γιατί μ' αυτά ζει


Αχταρμάς στη διοίκηση. Φεύγουν, πείθονται, μετανοιώνουν, ξαναγυρνάν και πάνω απ’ όλα εξομολογούνται.

Λοιπόν, πλάκα – πλάκα, όλοι γνωρίζουν ότι ο Αρχιαπόσκοπος εκτός από Αρχί, είναι και τοποτηρητής και πρέσβης και  διερμηνέας και δικηγόρος του ξάπλασκούξε.
Ο Τακουνοφάγος όμως βολιδοσκοπεί, (έγκυρες πληροφορίες) πιτσιρικάδες (αστέρια μιλάμε Δ΄- Γ΄, θέλει να βγει) στη Β. Ελλάδα και μας πασάρει ονόματα που εμείς τα βαφτίζουμε μεγάλα, έχει εμπλοκή κι αλισβερίσι, όσο παράξενο κι αν φαίνεται.
Όπως υπάρχει και πίεση προς ΧΒ από τον τακουνοδέκτη – υπό επιτήρησή του - που διατηρεί κατά κάποιο τρόπο μια ψιλοεπικαρπία στον Πας και κάνουν κοινό επικοινωνιακό παιχνίδι όπου μπορούν και όσο ο ΧΒ έχει εκκρεμότητες προς τρίτους που αφορούν το καθεστώς των πληρωμών/αποπληρωμών του πακέτου που υποτίθεται αγόρασε ντούκου απ’ τον μάντρα. Γι’ αυτό άλλωστε χρειάζεται και τις πλάτες των νομαρχοδημαρχέων και άλλων παραγόντων που τους υπολήπτεται δεόντως.

Ο ΧΒ, αυτός ο καλός πατριώτης, που δε βιάζεται και με το αραλίκι του, ψάχνει παίχτη που θα είναι η κατάλληλη προσθήκη, ώστε αυτός ο παιχταράς κι ακόμα δυο τρεις, να μας ανεβάσει κατηγορία, με τα ορκισμένα κορόιδα που αλωνίζουν τους χοιροαγωνιστικούς χώρους.

Εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι κοσκινίσει όλη μέρα, ζύμωμα δε βλέπω. Εκτός αν είναι της ομάδας Ε.

Το κακό όμως τώρα είναι, ο ΧΒ  να ‘ναι κομματάκι θύμα του Τακουνοφάγου κι άλλων εκεί τριγύρα Αχαϊά και κάτω απ’ τ’ αυλάκι μεριά και Κορινθο, με πιθανότητα μεγάλη, οι μεταγραφές που θα γίνουν, να είναι αντικρίσματα επιταγών και άλλων οικονομικών παρεδώσε – δεσμεύσεων κάτω απ’ το τραπέζι και όχι στοχευμένες επιλογές συγκεκριμένων παικτών (όπως δηλ. πόσα θέλεις Μπάρκογλου; πάρτα κι έλα, δηλ. σύμφωνα με τις ανάγκες του στόχου) αλλά παίχτες που θα έχουν στο στόμα τους δαγκωτά κάποιες επιταγές κ.τ.λ.

Οι πρώτες ενδείξεις παικτών που ήρθαν ή είναι ακόμα υπό συζήτηση, κάτι τέτοιο λένε. Κι ύστερα λένε ότι ο Πας του ΧΒ είναι φέτος η πιο φερέγγυα ΠΑΕ στα οικονομικά και στις πληρωμές. Αλλά, δεν είδαμε και να στριμώχνονται όλοι οι παιχταράδες στην ουρά, ποιος να πρωτοκάνει συμβόλαιο  στον καλοπληρωτή ΧΒ.

Τώρα, αν συζητάμε για ομάδα με τον Κώτσιο τον αυτογκολίστα κι αν ποντάρουν στον τύπο με τα γουόκμαν (που τον λέγανε κοπρίτη) κι αν ακόμα πιστεύουν κάποιοι ότι υπάρχει ομάδα κορμός - μ’ αυτούς τους τύπους που μας πάνε κόλαση παράδεισο απνευστί - που θέλει δήθεν μόνο ένα ψιλονοικοκυρεματάκι, είμαστε μακριά απ’ τον στόχο κι αλί απ’ αυτούς που θα τραβάν κουπί ψυχής (αρχηγός – ωραίο καφέ κάνουν στο «του ματς» σικάτα πράματα, συγχαρητήρια!) και θα τρώνε μερικούς άλλους στη μάπα.

Εντάξει, ας πούμε ότι δεν είναι κι έτσι, ξέρω. ΑΛΛΑ, ας φέρει ο Κιτσιομπίλης τα τρανταχτά ονόματα που κάνουν πάταγο στη Σούπερ Λίγα, όπως είπε προ ημερών, και δημιούργησε την εντύπωση ότι  με τον έναν θα πάθουμε ντελίριο μόλις σκάσει μύτη και με τους άλλους δυο/τρεις που θα ακολουθήσουν, επίσης κορυφαίους, θα χρειαστούμε ηρεμιστικά (?) . Γιατί μάγκες μου και πέρσι πάταγο έκαναν τα ονόματα που πήγαν για βοσκή στο Ελατοχώρι και πήγα κι εγώ το νούμερο και στο τέλος στέλναμε όλο το χειμώνα με το κάρο της δημαρχίας αυτά τα παλτά στα καθαριστήρια, στα πλυντήρια και στα Ασκληπιεία. 

Και στην τελική, μάλλον δε θέλει να μάθει από τα λάθη του, αλλά απλά να ικανοποιήσει τα πάθη του.
Καλά είναι να στείλουμε μια αντιπροσωπεία στο Μαντείο των Δελφών, να φέρει χρησμό, γιατί στο Δωδώνης έχουν πρόβλημα με τον Καλλικράτη.

Και ρωτάω τον κύριο Κιτσιομπίλη: - Σκοπεύεις να παίξεις μπάλα ή τσιολέγκα θα παίζουμε;

« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 23 Ιούν 2010 18:11 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #383 στις: Πεμ 24 Ιούν 2010 10:56 »
Απειλές Κούγια για την αδειοδότηση του ΠΑΣ

Παράθεση
Είχαμε γράψει σε σχετικό μας ρεπορτάζ στις 10 Ιουνίου ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα φαίνεται να έχει κάποια προβλήματα με την αδειοδότηση από την Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού και μάλιστα τα σχετίζαμε από τότε με την άρνηση του κ. Κούγια να συνεργαστεί σε ορισμένα οικονομικής φύσεως θέματα, που προέκυπταν από την αγοραπωλησία της ΠΑΕ. Το ρεπορτάζ εκείνων των ημερών φαίνεται να επιβεβαιώνεται, αν λάβουμε υπ' όψιν μας μια παράγραφο του τελευταίου εξωδίκου που έστειλε ο κ. Κούγιας στον πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, Γιώργο Χριστοβασίλη και στην οποία αναφέρει: «Επειδή η προσφυγή μου στα δικαστήρια όχι μόνο θα με δικαιώσει, αλλά θα δημιουργήσει και τεράστιο πρόβλημα στην ύπαρξη της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, αφού θα είναι αδύνατο να εξασφαλίσει την αδειοδότηση τόσο από την Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού φέτος όσο και από την Επιτροπή Αδειοδότησης της ΕΠΟ τα Χριστούγεννα που είσαι υποχρεωμένος να προσφύγεις...» κτλ, δια ταύτα καλεί τον κ. Χριστοβασίλη ως τις 29 Ιουνίου 1) να έχει αναγνωρίσει το σύνολο της οφειλής του και 2) να του παραδώσει εγγυητική επιστολή που να καλύπτει το σύνολο της οφειλής ή να παραδώσει επιταγές που να καλύπτουν επακριβώς την οφειλή, αλλιώς θα προχωρήσει σε σφράγισμα των επιταγών και έκδοση διαταγής πληρωμής.

Επειδή η συγκεκριμένη απειλή επιβεβαιώνει τις πληροφορίες που ήδη είχαμε από την ΕΕΑ τις προηγούμενες μέρες, είναι αναγκαίο να διευκρινιστεί από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, αν όντως υπάρχει πρόβλημα και αν ο κ. Κούγιας δημιουργεί προσκόμματα πώς σκοπεύει να τα ξεπεράσει.
super-fm.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος pas_gera-g.t.m.

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #384 στις: Πεμ 24 Ιούν 2010 12:49 »
Παράθεση
είναι αναγκαίο να διευκρινιστεί από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, αν όντως υπάρχει πρόβλημα

Πότε διευκρινίστηκε για να γίνει τώρα; Μ'αυτή την κατάσταση αυτό που έχουν καταφέρει είναι να μην ασχολείται ο κόσμος πλέον. Σε παλιότερες καταστάσεις είχαμε ένα θυμό, νιώθαμε κάτι τελοσπάντων. Βλέπω πολύ κόσμο πλέον να μην τον νοιάζει τόσο, μαζί κι εγώ, έχουν κουραστεί όλοι να βλέπουν το αγελαδίσιο βλέμμα κι από πίσω την ουρά της αλπούς. Βρίσκεις έναν γνωστό, μιλάς για οτιδήποτε άλλο και όπως χαιρετιέστε, θυμάσαι να ρωτήσεις :κανά νέο απ'τον ΠΑΣ; Κι ο άλλος χαμογελάει με ύφος ΄΄ακόμα ασχολείσαι;΄΄. Εκεί μας κατάντησε ο τζες με όλους τους παρατρεχάμενους των τελευταίων 10 χρόνων. Πρώτα θα πεθάνουν τον ΠΑΣ και μετά οι ίδιοι.
Είσαι καλά πασιά μ';

Αποσυνδεδεμένος Proctor

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #385 στις: Παρ 25 Ιούν 2010 19:35 »
Έτσι είναι, φίλε gtm. Έχει φθάσει στον πάτο η κατάσταση. Μπορεί η ομάδα μας να έχει ήδη πεθάνει κι εμείς να το μάθουμε τελευταίοι. Είναι ικανοί για αυτό οι κισομπίληδες και λοιποί παρατρεχάμενοι.
ΕΝΑΣ-ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #386 στις: Σαβ 26 Ιούν 2010 00:16 »
Το εξωδικο Κουγια διαβαστηκε ολοκληρο απο τον Λακη στην εκπομπη τους με τον Τσολη σημερα.
Ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το αποσπασμα που υπαρχει στο φορουμ και αναφερει και καποια πραγματα που στο εδω δημοσιευμενο αποσπασμα του παραλειπονται.
Πραγματα οπως για το ρολο και τωρα και παλιοτερα τοπικων πολιτικων και συγκεκριμενων οπαδων στην ΠΑΕ, στους οποιους καταφερεται με βαρεις χαρακτηρισμους αρκετες φορες.
''Λουζει'' συνεχεια και συνεχεια τον Βητα και την δικηγορο που υπογραφει το εξωδικο Χριστοβασιλη.
Κανει λογο και για αλλα στημενα δικα μας ματς, εμπλεκει και τον προεδρο του Πανθρακικου στο φετινο μεταξυ μας.
Αρνειται οτι υπαρχει χρεος δικο του και οφειλες που του καταλογιζουν σε παλιο υπαλληλο της ΠΑΕ, Χατζαρα και αλλους, απειλει και με περαιτερω αποκαλυψεις γι' αυτο το θεμα.
Λεει πως πολλες φορες θα μπορουσε να ακυρωσει την πωληση και να καρπωθει και την προκαταβολη, λογω συνεχους αδυναμιας του Χριστοβασιλη να ανταποκριθει οπως ο ιδιος εχει παραδεχτει στον Κουγια γιατι αντιμετωπιζει οικονομικα προβληματα.
Πως εχει εισπραξει μικρο μονο τιμημα απο την πωληση κι αυτο με μεγαλη δυσκολια.
Πως η ομαδα ηταν δικο του δημιουργημα απο εμψυχο υλικο μεχρι και προπονητικα κεντρα κλπ κι οτι ο Χριστοβασιλης τα βρηκε ολα ετοιμα και κερδισε πολλα χρηματα απο αυτο κι οτι αν δεν τακτοποιηθει οικομομικως, ξερετε...
Παράθεση
Η προσφυγή μου στα δικαστήρια όχι μόνο θα με δικαιώσει αλλά θα δημιουργήσει και τεράστιο πρόβλημα στην ύπαρξη της ΠΑΕ, αφού θα είναι αδύνατο να εξασφαλίσει την αδειοδότηση τόσο απ’ την ΕΕΠ όσο και από την Ε.Α. της ΕΠΟ…",
Βαρια κι αναπαντητα ακομα ολα αυτα.
Κι οχι μονο απο τον προεδρο και τυχον προβληματα για την ομαδα αυτη τη φορα, αλλα και απο ολους τους υπολοιπους.
Δε θιγεται κανενας τους ή τα παραδεχονται σιωπηρως;
Μηπως σιωπηρως προσπαθουν να κανουν πως δεν συμβαινει τιποτα;
Δεν ειναι παντως η πρωτη φορα που μιλαει ο Κουγιας για τοπικους πολιτικους κι οργανωμενους οπαδους.
Το εχει ξανακανει.
Επισημη απαντηση ή να τον παει καποιος στα δικαστηρια για οσα λεει, αυτο δεν εχει γινει παντως.
Θα το μαθαιναμε νομιζω.
Ισως να θεωρουν καλη τακτικη το ''ασ' τον να λεει, ο Κουγιας τα λεει'' και δεν το κανουν.
Κι ας εξευτελιζονται και κηλιδωνονται συνεχεια και συνεχεια κι ας τους καθιστα ενοχους για διαφορα.
Ισως να μη νοιωθουν ασχημα με αυτο και δεν τους ενδιαφερει...
Ισως ομως και να λεει αληθειες ο Κουγιας και να μη τολμουν να τον αντιμετωπισουν...
Δεν τον κοβω παντως να σταματησει να τα λεει. Οποτε;
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #387 στις: Σαβ 26 Ιούν 2010 01:16 »
Οπότε να μαστε καλά να παρακολουθούμε τα επεισόδια γιατί αυτό το έργο θα έχει όπως φαίνεται πολλά επεισόδια για αρκετό καιρό ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #388 στις: Σαβ 26 Ιούν 2010 05:29 »
Αμα βρωμαει ο τοπος δν ειναι απο τα σκουπιδια ....αλλά, την συναντησούλα πολυωρη ΧοντροΜπιλ με Αγγελή εξω απο το Ρεμετζο
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος dk

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.978
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #389 στις: Σαβ 26 Ιούν 2010 10:45 »
Αμα βρωμαει ο τοπος δν ειναι απο τα σκουπιδια ....αλλά, την συναντησούλα πολυωρη ΧοντροΜπιλ με Αγγελή εξω απο το Ρεμετζο
μην ξεχνάς άλλωστε ότι η συγκεκριμένη συνοικία είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ στην πόλη όπου γίνεται περισυλλογή σκουπιδιών με μπουλντόζες καθότι η αισθητική των πελατών των καταστημάτων του ΧΒ και των δημοτικών και νομαρχιακών αρχόντων κρίνεται ως σημαντικότερη από την υγιεινή γύρω από σχολεία, νοσοκομεία, παιδικούς σταθμούς γηροκομείο κλπκλπ


Μία κινέζικη παροιμία λέει ότι ο κάθε κυβερνών αξίζει μία δεκάρα παραπάνω από αυτούς που τον ψηφίζουν (προφανώς δεν αναφέρεται σε δεκάρα ...)

Καλό είναι ΟΛΑ αυτά να τα θυμόμαστε όταν παίρνουμε αποφάσεις είτε αυτές είναι αγορά εισιτηρίου διαρκείας , είτε επιλογή μαγαζιού για να πιούμε καφέ είτε όταν αθωώνουμε συμπεριφορές συνδέσμου αλλά κυρίως όποτε ως "κυρίαρχος" λαός καλούμαστε να επιλέξουμε "άρχοντες"...

Αποσυνδεδεμένος gel

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #390 στις: Σαβ 26 Ιούν 2010 11:32 »
Προσωπικα με αφήνει αδιάφορο η κόντρα κούγια και προέδρου, απλά βλέπω ότι δεν είναι και τόσο αθώος τελικά όσοθέλει να φαίνεται αυτό εχω καταλάβει τα υπόλοιπα περί ομάδας απλά υπάρχει απόλυτη διάλυση. Και για μένα αν φέρει τον παντο απλά δεν ασχολούμαι με το θίασο πας.
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #391 στις: Σαβ 26 Ιούν 2010 12:35 »
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΓΙΑΣ - ΜΕΝΟΥΣΗΣ - DIMITRIS VAGIAS - MENOUSIS

Μπιρμπιλη εχουμε, Κιτσιομπιλης.
Ρεσουλ Αγα(δες) εχουμε, Νομαρχοδημαρχοι.
Κρασοπουλεια εχουμε, Γαριβαλδη.
Γυναικα του Μενουση εχουμε, ΠΑΣ.
Χωριανους που παρακολουθουν το δραμα εχουμε, φιλαθλοι.
Μενουση εχουμε;
Θα εχουμε;
Και ποιον αραγε;
Μηπως τους Επ. Οπ;
Να 'ναι αυτοι;
Και καλα, μεχρι το εγκλημα μπορει...
Εχουν ομως αυτοι φιλοτιμο να γινουν μετα ο μετανοων Μενουσης;
Οχι!
Οποτε;


50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #392 στις: Δευ 28 Ιούν 2010 14:27 »
ΣΤΟ 91ο ΛΕΠΤΟ
Παράθεση
ΚΑΤΑΠΕΛΤΗΣ ήταν ο Αλέξης Κούγιας στο εξώδικο - απάντηση προς την ΠΑΕ.
«ΑΣΤΡΑΨΕ και... βρόντηξε» όπως λέει και το γνωστό άσμα των αδελφών Κατσάμπα ο έγκριτος νομικός.
ΚΑΙ... λούφαξαν όλοι γενικώς και... ειδικώς.
«ΚΑΗΚΕ» γενικά η ντόπια ΠΑΕ αν ισχύσουν τα αναφερόμενα.

ΤΙ εννοεί ο πρώην μεγαλομέτοχος στην παράγραφο που αναφέρεται για το συμβόλαιο του Ντεκάμπς;
ΤΑ 1.750.000 γιούρο που ακόμα οφείλονται είναι τεράστιο νούμερο.
proinoslogos.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #393 στις: Τετ 30 Ιούν 2010 12:13 »
Παράθεση
ΚΑΙ... λούφαξαν όλοι γενικώς και... ειδικώς.
Μη τα παραλεμε... αντιδραση υπηρξε.
Και απο ''ομηρους'' και απο ''απαγωγεις'' και απο ''διαμεσολαβητες''.
Απο την πρωτη στιγμη και για μια βδομαδα τωρα, στο φουλ δουλευουν τους υαλοκαθαριστηρες προσωπου... ολοι τους.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #394 στις: Δευ 19 Ιούλ 2010 02:28 »
ο «Π»

Τι κάνει στην κερκίδα o κάθε «Π»;
Ό.τι πει ο «Π» ο μεγάλος, ο λεμονοστύφτης («Π», όπως λέμε Προετοιμασία)

Το «Π» είναι που κάνει τη διαφορά κι όσο ο «Π» πίνει τη λεμονάδα του στο τραπέζι του ΠΑΣ και ερωτάται ως μύστης κι ως ιεροφάντης, ΠΑΣ μη ονειρευόμαστε
Γιατί ρε ένας «Π» να κάνει κουμάντο στην ομάδα, στο γήπεδο;
Γιατί ρε «Π» να διαμορφώνεις άποψη και για το ποιος θα παίζει ή για το ποιος θα πάει στον Άρη ή στο Δία ή ποιόν θα του βρίσουμε τη μάνα ή ποιόν θα «κάψουμε» κι ποιο παρτάλι θα ανεβάσουμε;;
Γιατί ρε Πασολέ καταντάς όχλος κι άβουλο όν του «Π» και καμαρώνεις τον «Π»;
Τι ομάδα ονειρεύεσαι ρε φίλε Πασολέ εκτός απ αυτές του ΠΟΚ που φλερτάρς;

Θα πείτε: Πόλεμο θ ανοίξουμε;
Όχι, κουβέντα κάνουμε, για ξυπνήσουν μερικοί μονίμως δυσαρεστημένοι που βάλουν απ τα συνοικιακά καφενεία κι απ τα μεσοχώρια κατά του Πας, που δεν είναι ομάδα κι ουτε πρόκειται να γίνει όπως διατείνονται κι αφήνουν τα σερσένια να φωλιάζουν στην κερκίδα
Ποιος τους έδωσε το επιχείρημα;
Η ιστορία μου, η αμαρτία μου και το κακό το συναπάντεμα
Οι διοικητές και τα στρατά του του «Π»
Ένας δικός μου καταστράφηκε από αυτήν την πατρωνία και τη νιρβάνα του «Π», αλλά όταν το κατάλαβε, ήταν ήδη αργά
Να ξηγούμαστε, εγώ είμαι με το λαό και με τα παιδάκια που είναι εκτός γηπέδου από κάτι «Π»
Γιατί ρε «Π»; Ποιος σου έδωσε το δικαίωμα να κονσομασάρς την ομάδα κι να οχλοζομποποιείς τους Πασολέδες, με ένα τενεκδάκι λεμονάδα στο χέρι;
Εμείς στο δώσαμε ρε «Π» μας το δικαίωμα, εμείς

Κι όταν περνάμε ρε «Π»  απ’ έξω απ’ το μαγαζί σου και κάθεσαι στο κατώφλι με κατεβασμένα τα ρολά σου και μας καρφώνεις σαν η παλιο χαμούρα,
ρε πάφλα, ρε χαλέπετο, ρε «Π» μου, η Τζένη στο μώλο ήταν Κυρία με τα όλα της!

Τέλος πάντων, ο «Π» στην πουστιά του κι εμείς τη δουλειά μας στο γήπεδό μας και στην ομάδα μας κι όπως δύναται ο καθένας κι όποτε μπορεί και να πείσουμε τον κόσμο
Και να δείτε που θα πάει ο κάθε «Π»
Όλοι στο γήπεδο φέτος και στο ταρτάν μέσα, με πλαστικές καρέκλες


ο οργασμός της αγελάδας

Κατάλαβες για ποιόν σου λέω λοιπόν κύριε Πρόεδρε ή οργασμέ της αγελάδας, έτσι θα σε λέω από δω και πέρα (γιατί σχεδόν όλο και με πείθεις προς κάτι μυαλωμένο και δεν το πιστεύω καν πλέον ότι μπορεί να γελαστώ και να απογοητευτώ φέτος μαζί σου)

Δε μπορείς βρε οργασμέ της αγελάδας να πάρεις την ομάδα επάνω σου;
Έλεγχος ή σκοπιμότητα; Τι κάνεις;
Τι τον θέλεις τον «Π» στα πόδια σου;

Άρα τον χρειάζεσαι! Ενώ εμείς, καμιά 7500 – 8500 νοματαίοι, είμαστε τα χαιβάνια του γηπέδου
(άσε που έχουμε καθιερωμένες ιστορικά πλέον και τις διακρίσεις, σε πέταλα, σε σκεπαστή νέα, σκεπαστή παλιά νυν Vodafone και νέες θέσεις εργασίας, λογιών λογιών τάσεις … )
Ναι, τάσεις που πιθανόν να εκπροσωπούν κάτι, στην ουσία όμως τίποτα υπέρ Πας, αντιπολιτεύονται μαζικά μόνιμα και σθεναρά τον ΠΑΣ
Που να ξέρεις βρε οργασμέ της αγελάδας ότι, δε ΣΕ ευνοεί πλέον αυτό το σώμα και ιδιαίτερα οι Μειοψηφίες των Βαρβάρων που νομίζεις ότι σε αβαντάρουν και σε καμουφλάρουν και σου φτιάχνουν το άλλοθι των λαθών και των σκοπιμοτήτων σου
Να τα κόψεις αυτά, να σου λείπονται
Δεν έχεις ανάγκη από άλλοθι, έχεις ανάγκη από μπέσα και από έργο καθαρό
Να ξέρεις ότι, το σύνθημα «.φι κρλη γμτ η …κ.τ.λ.» που το ανέχτηκες τότε και εκ του μη όντος, έμοιαζε σαν να το είχες κάνει παραγγελία αγαπητέ μου … το ξέρεις; Έτσι πέρασε στον κόσμο
Σήκωσε ρε το ανάστημά σου, ανέβασε ρε τους Ηπειρώτες και Γιαννιώτες … και τσ Ξερομερίτες λιγο (άλλο Αιτωλία κι άλλο Ξηρόημερο, Ακαρνανία που κοιτάει κατά την Ήπειρο) που σε πήραν πλέον στα σοβαρά, μάλλον, κατάλαβέ το

Ακου πρόεδρε ή οργασμέ της αγελάδας, άμα θέλω να κοιμηθώ, σφίγγω και δέκα τσίπρα και τρουμπουκιάζομαι από μόνος, δε θα με βάλεις εσύ για ύπνο με τον κάθε «Π» σου εκεί μέσα που κρατάς και τουμπανίζει
Κάνε διοίκηση με διαφάνεια και έλεγχο, απ’ όσο ξέρω έχεις και κάποιους σοβαρούς κι αξιοπρεπείς συνεργάτες δίπλα σου, μη τους μουσλεροποιείς, έχεις στόφα Προέδρου, μη ρεζιλεύεσαι στη μεγάλη μάζα των φιλάθλων του Πας,  μ’ αυτά τα πέντε χασκόλια κι μ το τούμπανο της πλάκας
Πολλοί έκοψαν πέρα έχοντας ισχυρή πλέον τη δικαιολογία (αιτία κατά με)  των «Π», δεν έχουν κι άδικο ο κόσμος, απ’ τη στιγμή που οι «Π» είναι η επίσημη παραδιοίκηση, έτσι κόβουν πέρα και γεμίζουν τότε τα καφενεία από λοιδοριστές και καλά κάνουν κι εσύ βαστάς τα εισιτήρια στο χέρι


χωρισμός Κράτους – Εκκλησίας

Άμα σκέφτεσαι βιώσιμη άνοδο κι δια βίου παραμονή, γιατί όχι; Πρέπει να σενιάρεις την ομάδα σε νέες και νεανικές βάσεις και με σύστημα ανανέωσης με νέους
Οι Πασολέδες θέλουν να δουν μπάλα όχι μασκαρλίκια με τις φόφες και με τους ωτοφάγους (σοβαρεφτείτε κ αμα μας την πουν δε θα τους αφήκουμε και παραπονεμένους, αλλά δεν είναι αυτοσκοπός η κόντρα, αλλά η κόντρα στα καρέ)

Κι άμα έρθουν όλοι αυτοί που δήθεν έστω απομακρύνθηκαν από το γηπεδο για τους λόγους της πλάκας που είπαμε (άμα θέλουν, δε χάλασε ο κόσμος – ο Πας άντεξε και χωρίς μερικούς, αλλά φαγώθηκε κι από τους τακτικούς του, κι αυτό είναι το χειρότερο) δε θα μας φτάνει λοιπόν το γήπεδο οργασμέ μου, θα ‘χεις πρόβλημα με καρέκλες (κι αυτό είναι ένα πρόβλημα, όσο να φτιάξεις το δικό σου το γήπεδο που οραματίζεσαι, που έχεις στη μακέτα σου, αλήθεια ποιος την έφτιαξε; ή τη βρήκατε έτοιμη στο ιντερνετ; Καλή όμως φαίνεται και ταιριάζει εκεί σια πέρα στον κάμπο)
 
Κι επιμένω σ’ αυτό, είναι άνθρωποι που δεν άντεξαν απ’ το ζεστό στο κρύο του Πας (δεν τους δικαιολογώ με τίποτα, μια σπίθα τους έμεινε όμως), τέτοιοι είναι, αλλά μπορούμε να τους κερδίσουμε, αλλιώς κάτσε με τους «Π» σου και δες τη μπάλα σου
Και κατάντησε τώρα ένα γήπεδο σκέτη άπλα για να απλώνουν τις ποδάρες τους μερικοί «Π» και να το κρατάν ρεζερβέ οι «Π» για να ‘ναι άδειο.
Και να κατεβαίνουν και στο ταρτάν όποτε τους καυλώσει για τις μαλακίες τους
Πολλοί έκοψαν και τα παιδιά τους για τους «Π».
Πως θα γεμίσει το Νέο Γήπεδο οργασμέ μου;
Του λέω ενός «Π» στη Βέροια: γιατί ωρέ τα σπάς και τα πετάς τα καθίσματα στο δρόμο;
Βαράν τον Αλέξη μου λέει … Κούνια που σε κούναγε του λέω, νομίζεις, έτσι δέρνεται ο Αλέξης ωρε χαιβάνι;
Κάθε που βαράν έναν θα φεύγουν δυο απ το γήπεδο;

Επιτέλους, ας γίνει χωρισμός Κράτους – Εκκλησίας, οι ομάδες δεν ζουν απ’ τα παγκάρια των «Π», αλλά από τους κραδασμούς των κερκίδων που σε φέρνουν πέμπτο σε τζίρο φέτος οργασμέ μου, επειδή κάποιοι ήρθαν στο γήπεδο με το γαμώτο και το αη σιχτίρ «Π», θέλω μπάλα
Κοίτα να το γεμίσεις το γήπεδο οργασμέ της αγελάδας, αλλά πρέπει να βγάλεις έξω μερικούς με τις κλωτσιές ή να το βουλώσουν
Μια χρονιά γέμισε το γήπεδο κόσμο, ανεξαρτήτως κινήτρων (δεν ήταν όλοι παοκτζήδες και γαυροι κι αριανοί) ήρθαν το γέμισαν εκεί απ έξω δε ήσουν με τα χαρτιά στο χέρι;
Δε θέλουμε μακελεματα και παραγγελίες συνθήματα, αυτό είπαν οι κερκίδες το 2009 – 10, ομάδα θέλουμε
Αυτό, κράτο από μένα – κακό του κεφαλιού σου και κακά στερνά του Πας θα είναι αν δε γίνει χωρισμός Κράτους – Εκκλησίας


Παίχτες, παίχτες, παίχτες

Παίχτες, παίχτες, παίχτες κι έντονο ενδιαφέρον από το Διμόλη να δουλέψει, οκ;
Αν κάτι δε πάει καλά με το Διμόλη, θα σημαίνει ότι άλλαξες γνώμη για την ανάσταση κι ότι προτιμάς ταφή


Το δοκιμή και πλάνη ισχύει, αλλά τόλμα

Αν δεν είναι έτσι όμως που τα λέω, σε πληροφορώ ότι:
Ο Διμόλης, είναι μόνο η αρχή, θα βρεις το μπελιά σου μ αυτόν τον τύπο, στη Σούπερ Λίγα θα σε πάει ασανσερ, αλλά η δουλειά είναι να βάλεις κώλλο εκεί
Είσαι έτοιμος εσύ;

Αυτός ο άνθρωπος το βλέπει το τόπι τετράγωνο κ εσύ το βλέπεις στρογγυλό ακόμα και το δίνεις και το παίζουν οι «Π», έτσι στο μάθανε

Ο Τσιέφος είναι ικανός να τα χαλάσει όλα αυτά τα σενάρια κι να τους βάλει όλους στον ίσιο δρόμο, αν κι εσύ το επιθυμείς, πιστευω ναι.
Κοίτα να βγεις ασπροπρόσωπος, αλλιώς θα σημαίνει ότι τον εμπόδισες
Δώσε φουλ δικαιώματα στο Διμόλη, γιατί αλλιώς θα σε φάει η μαρμάγκα
Αποδυτήρια=Μοναστήρι (όχι αλα Εφραίμ)
Θα τους ευαισθητοποιήσει όλους κι έτσι από ντροπή κι από κερκίδα, θα τον ακολουθήσουν πειθήνια τα παπαγγελάκια και θα σώσετε κι εσείς τα φράγκα σας και θα τ αυγατίσετε, όχι μόνο με καζναφεριές κι μ άλλα τσαμπασλίκια, αλλά με τετράγωνη μπάλα
οι αρμεχτές όμως, που ιδέα δεν έχουν από Πας κι από μπάλα, δεν πρέπει να κρατάνε καρδάρα πλέον, να τους τις πάρεις τις καρδάρες.

Ήδη λανσάρει ο Στεφος Διμόλης, βάζει δηλαδή ένα μοντέλο (όχι από τη Γαριβάλδη) με δυνατότητα πρόβλεψιμότητας υπερ άνω Σουπερ Λιγας και παραπέρα, χωρίς καρδάρες, το γάλα θα το σφραγίζει σε μπιτόνια πλαστικά, να μη το χύνεις, άθελά σου βέβαια.
Αλλά μη τον προκαταλαμβάνεις με τις μεταγραφές σου τις διπλές, φειδώ και ευστοχία
Όχι πλεονασμούς

Η αλληλοδιδακτική του ποδοσφαίρου και ο μέσος όρος ηλικίας – ο παλιός με τον νέο συνεργάζεται στο χορτάρι κι έχει τσίπα και σεβασμό στην κερκίδα

(προφητικός ο «σκληρός» εδώ!)

Η ομάδα έφυγε, ΤΡΕΧΑΤΕ.
Αλλά μην αφήνετε τον Κώτσιο πίσω, σε καμία περίπτωση
Του είπες ότι κάθε αουτογκόλ θα κοστίσει 10 χλιάρκα;
Του είπες του Βακαγιόκη να βγάλει τα καλώδια απ τα αυτιά για να ακούει τι γίνεται;
Έβαλες κανόνες, πάτησες ποδάρι;
Ααα, να μη αστοχήσω, τήρα καλά τας θύρας τας θύρας εν σοφία πρόσχωμεν – ποιόν θα χεις κλειδοκράτορα; Ποιος λαδώνει τις πόρτες; Ποιος ασφαλίζει τους πίρους;
Μια φορά είχα βάλει ολόκληρο συμπεθερικό μέσα και τα πιτσιρίκια παρακαλούσαν απ όξω για εισιτήριο τα καημένα και δεν τα βάζατε


Παιχταράδες, Παιχταράδες, Παιχταράδες,

Μικροί, μεγάλοι από όλα τα νούμερα
Μήπως δε μας φτάκουν; Λεω. Καλά είναι να έχεις από τέσσερια για κάθε θέση και πέντε έξι τερματοφύλακες ποσδήποτε
Πάρε παίχτες αλλά μη τους βγάζεις φωτοτυπίες μη τους κλωνοποιείς, θα δημιουργήσεις συνωστισμό, λυπήσου τα λεφτά σου, λιανούρα θέλουμε, νιάτα, όχι φίρμες, μια δυο φίρμες φτάνουν, καλά έκανες, αλλά όχι άλλους
Μπράβο για Σωτήρη, για Τάσο και για τα άλλα παιδιά που έφερες, τα παιδιά και τα μάτια σου, συν τον γεναίο Αρχηγό μας στη θέση του και τους υπάρχοντες καλούς νέους. Οι διαθεσιμότητες βλάπτουν την ομάδα και δη νέων παιδιών
Κρατάς λίστα με το είχες και τι χρειάζεσαι ή δεν κρατάς και κάνεις δυο τρεις ομάδες
Βάλε μυαλό και θα βγεις κερδισμένος

Η εμπειρία με τη φρεσκάδα ναι, αλλά κι ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.

Αλλά όχι ρα πστ μ με τον «Π» σου μέσα κι όλοι μαζί γύρα απ της πτάνας το μαγκάλι

Ο «Π» που έκανε τη μεταγραφή του Καζναφεράκου, έρχομαι να το πιστέψω κι αυτό. Που συζητούσαν 4 χρόνια αυτός κι όλοι οι «Π» κι έψαλλαν αλληλούια, για το αν ο Κανζα ξέρει μπάλα κι αν ήρθε ο καιρός του να παίξει μπάλα. Να που ήρθε (καλό να χει το παιδί όπου πάει) και θα τρίβεις τα μάτια σου, γιατί η φαγούρα στα χέρια θα χει περάσει σύντομα, εκτός κι αν πάει παρακάτω, τότε θα τα ξύνουμε ομαδικά

Σε καλή μεριά όμως του λόγου σας και δώσε και τίποτα στα παιδιά που ήταν μαθημένα στο χαρζιλίκι, στους «Π» δηλαδή, αυτούς που τον ανέδειξαν ως παίχτη αυτά τα χρόνια στον πάγκο του Πας, μη τους το κόβεις απότομα … αντε κάντα πέρα τα μουσλέρια


Φέρε κόσμο

Ο βαζέλας ωρε καυμένε οργασμέ της αγελάδας πήρε τον … Κωνσταντόπουλο (το μικρό του δε θέλω να το λέω ουτε να τα ακούω) που πήγαινε και για κοτζάμ πρόεδρος Δημοκρατίας κι εσύ κουβεντιάζεις ακόμα με τον «Π» σου; Δε κουβεντιάζεις καλύτερα με το Σιέμο;
Πιστεύω να τσ τα κόψεις αυτά τα κούγια

Είσαι τελικά ο οργασμός της αγελάδας ή δεν είσαι;
Απόδειξέ το. Διώξε τις κοπριές. Τόσο βαθύ κράτος είναι; Μπιλντεμπεργκ είναι;
Τέρμα τα τσίρκο και τα ζουγκλερικά, άμα θέλεις να φτιάξεις κερκίδα για το θέαμα και για την ευχαρίστηση του κόσμου όλου, το μισό τον κόσμο είδες εσύ μόνο καυμένε
Δε μπορείς οργασμέ μου; … δε σ αφήνει ο «Π» να τελειώσεις μια δουλειά που ξεκίνησες, σ έχει από κοντά, από το σακάκι σε τραβάει; Γι αυτό δεν ήρθε ο Τάσιος ρα
Φέρε κόσμο στο γήπεδο, όχι μαζορέτες και φλοέρες
Αν το ‘κανες αυτό, θα τον ξεκαύλωνες για τα καλά τον Ταύρο μας και θα πόρευε τουλάχιστο 50 χρόνια στην αρένα της ΣΛ
Κάντο και θα με θυμηθείς (στο είχα πει και τότε που ήρθαμε με το αδερφάκι του Ρόβα) και θα δεις να γεμίζει ταυράκια το γήπεδο, όχι γελαδομουσκαρα (που λέμε στο Ξηρόημερο)  απ ταΐζεις τώρα μάστορά μου και οργασμέ της αγελάδας μου
Κράτα μια σταθερή, γιατί δε πάντα φταίνε οι απ΄έξω κι οι σφυρίχτρες, οι τσούχτρες φταίνε από μέσα, τα τρωκτικά, τα κρυφά τα πλάνα κι λεμονάδες στα τενεκεδάκια

Καλή επιτυχία, καλό δέσιμο και σε καλό σου


ΥΓ: Εδώ είμαι εγώ να ξέρεις οργασμέ της αγελάδας. Δε βγάζεις ένα νικ κι εσύ και να τα λέμε συμμετοχικά;  και ξεγράφεσαι όποτε θέλεις, κανένας δε πράζει

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Alex Fan From Athens

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #395 στις: Τετ 21 Ιούλ 2010 02:14 »
Ρε παιδια, μια σοβαρη διοικηση δεν μπορει να βρεθει? Ελεος! Ολο με τα διοικητικα ασχολουμαστε. Δεν υπαρχει ενας ανθρωπος που θα ηρεμησει την ομαδα και θα της δωσει ξανα την παλια της αιγλη και την απαραιτητη ωθηση που τις αξιζει για να μεγαλουργησει ωστε να γινει προτυπο τοσο εντος οσο και εκτος γηπεδου?

Αποσυνδεδεμένος REX

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #396 στις: Τετ 21 Ιούλ 2010 11:11 »
Συνταυρε, Alex Fan From Athens

Με τα διοικητικα ασχολουμαστε γιατι ολοι οσοι περασανε απο την ομαδα μας,
ποτε δεν πιστεψαν οτι βρισκονται σε μεγαλη ομαδα.
Αυτη ειναι και η βασικη πηγη προελευσης ολων των προβληματων μας.
Κοντοφθαλμα ανθρωπακια, χαμηλων πνευματικων δυνατοτητων, κουτοπονηρα.
Προτιμουν να παντελονιασουν 5 κλεμμενα ευρω σημερα παρα να δουλεψουν και να κερδισουν 1000 ευρω αυριο.



                                                          Το προτυπο


Η ομαδα αποτελειται απο ολους εμας, καλους, κακους και ασχημους...
Για να αποτελεσει προτυπο, εντος και εκτος γηπεδου, θελει παρα πολυ δουλεια συνολικα.
Τωρα, βρισκομαστε στην ακριβως απεναντι οχθη, στην πληρη απαξιωση.
Παραδειγμα προς αποφυγη. Δυστυχως.
Και δεν φωναζουμε γιατι αργησε να παρει προπονητη και αργει να παρει παιχτες.
Ισως να ειναι και λογικο, μεχρι ενος σημειου, να κανει ας πουμε προσεκτικες κινησεις.
Απο την αλλη φκιαχνει ηγεμονικα για β κατηγορια συμβολαια, σε παιχτες που μανατζαρονται
απο παραγοντες της ομαδας. Ακριβοι στα πιτουρα και φτηνοι στο αλευρι.
Προσεκτικες και καλα κινησεις λογω οικονομικων συνθηκων πανακριβα εισιτηρια απο την αλλη.
Την τσεπη του μεροκαματιαρη και του πιτσιρικα οπαδου του ΠΑΣ, την γραφουν οπου δεν πιανει μελανι.
Και ειναι παγια τακτικη να μας θεωρουν μαλακες, γιατι αποδεπειγμενα ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ.
Και ειμαστε μαλακες, γιατι ανεχομαστε δημαρχους, νομαρχαιους και βουλευτες που κατα κανονα ειναι πνιγμενοι
σε σκανδαλα και κανεις δεν τους ενοχλει...
Και αυτοι που δεν ενοχλουνται, εχουν υπογειες αμαρτωλες διαδρομες με την ομαδα.
Και γινονται καθοδηγητες, τροχιοδεικτικα και προστατες της ανομιας, κουβαλωντας το θρασος του καθε πετυχημενου
και ανεγγιχτου απο γραφτους και αγραφους νομους αλητηριου.
Ο δρομος ειναι μακρυς, η πορεια του ΠΑΣ, ειναι αρρηκτα συνδεδεμενη με την πορεια της πολης.
Η πολη... κοιμαται.
Καλοαναθρεμενη σκιαγμενη αρχοντοπουλα, παραδομενη στις αρπαγες νεοκοπων, νεοπλουτων, αλητηριων,
χθεσινων διακονιαρεων, σημερινων νοικοκυρεων, που φορανε πανακριβα ιταλικα κουστουμια
με πετσετε καλτσες  δεκαετιας 80...


                                                              Τιποτα, δε χαριζεται, ολα, κατακτωνται.


Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #397 στις: Τετ 21 Ιούλ 2010 16:38 »
Μιας και μιλάτε για διοίκηση και αναφερόμαστε σε ΠΑΣ. Για να δούμε τι είχαμε από καταβολής επαγγελματικού ποδοσφαίρου:

Αρχή με μεγαλομέτοχο τον ..μαρμαρά τον Αναστασίου ελέω..Βαγγελ Αβέρωφ. Μπατίρησε α άνθρωπος. Είχε για προέδρους τον αείμνηστο μηχανικό Γκουργκούλη (Τζέλο) και τον ιατρό Γουργούλη. Αποτέλεσμα μπαράζ και 1ος υποβιβασμός.

Ακολουθούν...

Κωστάκης Γκλίναβος
Μήτσης..
Χρηστίδης..
Πάικας
Κολέμπας
Οικουμενική-BV-Kιγκάνι??????
Κούγιας
Χριστοβασίλης

Αφήστε τα ιδεατά και κοιτάξτε ποιους είχαμε. Θεωρητικά μπορεί να είχαμε τον...Αμπράμοβιτς..τον Bill Gates και δεν ξέρω ποιον άλλον.

Αλλά η πραγματικότηα αυτή είναι. Αυτούς είχαμε, αυτόν έχουμε τώρα.
Καντε συγκρίσεις αναλύσεια κλπ .... αλλά η αλήθεια αυτή είναι.!!!

ΥΓ. Το να κάνουμε όνειρα τζάμπα είναι (προς το παρόν). ΔΝΤ γαρ!!!

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #398 στις: Τετ 21 Ιούλ 2010 22:05 »
Παράθεση
ιας και μιλάτε για διοίκηση και αναφερόμαστε σε ΠΑΣ. Για να δούμε τι είχαμε από καταβολής επαγγελματικού ποδοσφαίρου:

Αρχή με μεγαλομέτοχο τον ..μαρμαρά τον Αναστασίου ελέω..Βαγγελ Αβέρωφ. Μπατίρησε α άνθρωπος. Είχε για προέδρους τον αείμνηστο μηχανικό Γκουργκούλη (Τζέλο) και τον ιατρό Γουργούλη. Αποτέλεσμα μπαράζ και 1ος υποβιβασμός.

Ακολουθούν...

Κωστάκης Γκλίναβος
Μήτσης..
Χρηστίδης..
Πάικας
Κολέμπας
Οικουμενική-BV-Kιγκάνι??????
Κούγιας
Χριστοβασίλης

Αφήστε τα ιδεατά και κοιτάξτε ποιους είχαμε. Θεωρητικά μπορεί να είχαμε τον...Αμπράμοβιτς..τον Bill Gates και δεν ξέρω ποιον άλλον.

Αλλά η πραγματικότηα αυτή είναι. Αυτούς είχαμε, αυτόν έχουμε τώρα.
Καντε συγκρίσεις αναλύσεια κλπ .... αλλά η αλήθεια αυτή είναι.!!!

ΥΓ. Το να κάνουμε όνειρα τζάμπα είναι (προς το παρόν). ΔΝΤ γαρ!!!



Ο Π.Α.Σ. μου θυμίζει κάποιες γκόμενες......που ΠΑΝΤΑ ΜΠΛΕΚΟΥΝ ΜΕ ΜΑΛΑΚΕΣ.Είναι όμως και αυτές θύματα...ο νοών νοείτω..

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #399 στις: Τετ 21 Ιούλ 2010 23:44 »
Giganni Giganni εισαι μεγαλο αλανι,θυμαστε που το φωναζαμαν κιολας(αρε Κολεμπα!!!!),αρε σκοπι που θελουμε κ εμεις %-|
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS