Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354468 φορές)

Αποσυνδεδεμένος paspaliars

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.483
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4225 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 10:18 »
  μετα απο ταξιδια ,μετα απο ξελαρυγγιασματα,(τα ξεπαραδιασματα δεν τα μετραμε οταν ειναι για τον ΠΑΣ),ανωμαλη προσγειωση στην πραγματικοτητα ...
  Προσπαθοντας με το διεστραμενο μου μυαλο να εισχωρησω στον τροπο σκεψης του κατεληξα στο συμπερασμα οτι θελει να σε στειλει με το στανιο για διαρκειας..
  αμ δε γινεται μπαρμπα Γιωργο τιποτα καλο με το στανιο,δεν το καταλαβες ακομα?τ αντιθετα μαλλον καταφερνεις.εκτος κι αν αυτο θες τελικα...
  καλα για το δεξιο ψαλτη με το λιβανιστηρι τι να πεις? εμετος...
....ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ AJAX ΤΗς ΗΠΕΙΡΟΥ...

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4226 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 10:27 »
Τον τελευταίο αρκετό καιρό είχαν όλοι τη δυνατότητα να δουν τι θα μπορούσε να είναι ο ΠΑΣ,
και μάλιστα σε ένα μικρό ποσοστό, ούτε στο 30%, πολλάαα πολλά πολλά χρόνια τώρα. Αλλά.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4227 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 12:31 »
37 χρονια φιλικα....37 χρονια τα ιδια

το λεω για τους πιο μικρους

απλα τωρα ΚΑΙ  δεν περισευουν....ΚΑΙ  δεν ειναι δεκαετια 70-80-90 να κοψω φλεβες που δεν μπηκα να δω το φιλικο με τη φιλιππιαδα......

αρα.....δεν ειναι θεμα κονομας....ειναι θεμα επενδυσης....ενα τζαμπα η εστω ενα 5 ευρω και ας βαλεις απ την τσεπη....επενδυεις ομως σε πρωταθλημα ....

αλλα....

απ τη μερια σου να το δεις ...πρωτα απ ολα αδικεις τον εαυτο σου

υ.γ....πως ειπε συνδεσμος? λιγοι και καλοι?????
αυτοι ρε ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια
δεν υπαρχει αυτο

Αποσυνδεδεμένος pas7_menidi

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4228 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 17:08 »
Ακουστηκε κατι για το γηπεδικο σημερα στην συναντηση με τον δημαρχο ξερετε τιποτα?

Αποσυνδεδεμένος PAS Giannis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.398
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4229 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 17:55 »
Είδατε όμως για πότε έπιακε 170 σελίδες?

Εεεεμμ. ...

Προσωπικώς θα τηρήσω σιγήν ιχθύως

ΥΓ.  Δεν κρατιέμαι. ...πρόεδρα το νου σου. ...
"Είναι θυρεός φέρον εντός αυτού όψιν αρχαίου Ηπειρωτικού νομίσματος και συμβόλου ενώσεως και αλληλεγγύης των απανταχού Ηπειρωτών, με απεικόνισιν του ταύρου και τας λέξεις "ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ". Επικεφαλής της απεικονίσεως είναι η φράσις "ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ" περιβάλλεται δε το σύνολον υπό φύλλων Ηπειρωτικής δρυός"

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4230 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 19:39 »
εγω σας το δηλωνω απο τωρα....αν σκεφτονται για εκτος ζωσιμαδες....την αλλη μερα μαζευω 100 αλανια αγοραζουμε ενα οικοπεδο διπλα και τς ταραζουμε στα δικαστηρια και τις ενστασεις    .......προστασια του κοκκινολαιμη της πινδου και ετσι.....

συμβουλιο επικρατειας μην σπ πω και δικαστηριο της χαγης

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4231 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 20:18 »
Πάρε και τον Γκαγκάτση  :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4232 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 20:20 »
εγω ειμαι το αντιθετο της λεσχης....οσο πιο πολλοι τοσο καλυτερα :mono:

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4233 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 20:22 »
Όλοι το αντίθετο είναι από αυτά.Για αυτό είναι 3 χωρίς τον κούκο που έφυγε.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4234 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 20:27 »
Η λογική του δεκάρικου σε φιλικό δηλώνει μόνο το εξής: Πάρτε διαρκείας.

Τα διαρκείας είναι φθηνά, έχει και για τους άνεργους. Οπότε...
Ένας φοιτητής ή ένας μερικώς απασχολούμενος εργαζόμενος ή ένας άνεργος που συντηρείται από την οικογένειά του μπορεί να περιορίσει ποτά-τσίπρα-τσιγάρα-μπύρες-εξόδους και να πάρει ένα γαμωδιαρκείας των 100 ευρώ.

Για να κάνω το συνήγορο του διαβόλου λοιπόν: Όπως αγανακτείτε (δικαίως) εσείς με το Χονδρό για τις τιμές στα φιλικά, έτσι και αυτός αγανακτεί με εσάς (με όσους τέλος πάντων) δεν παίρνετε διαρκείας.
Τα σωστά να λέγονται.

Από εκεί και πέρα. Εγώ περιμένω να δω κάποια πράγματα από τη διοίκηση που αν δεν τα κάνει θα επαναφέρει πάλι τον αρνητισμό μου που είναι στο πίσω μέρος του μυαλού μου.
Η ΠΑΕ Π.Α.Σ. Γιάννινα έβγαλε κάμποσα λεφτά από συμμετοχή σε Γιουρόπα Λιγκ, εισιτήρια με Οντ, Άντι Λίλα από Γιούρο, Σταύρο Τσουκαλά (που με ευθύνη της δεν τον κράτησε - ξέρω τι λέω), χορηγίες-διαφημίσεις, μπουτίκ, αυξημένα, σε σχέση με πέρυσι, διαρκείας. Περιμένω να δω πόσα από αυτά θα επενδύσει όχι σε αγορές για παίχτες αλλά σε υποδομές.

Θέλω να δω ένα πλαστικό γήπεδο στο ΠΕΑΚΙ ή ένα σκεπαστό γήπεδο (μπαλόνι σαν το τένις δίπλα για το χειμώνα). Κόστος περίπου 150.000 ευρώ. Ή ακόμη καλύτερα αγορά οικοπέδου-ων για τη δημιουργία του προπονητικού κέντρου του Π.Α.Σ..
Θέλω αδειοδότηση + παραμονή.
Τίποτα άλλο.

Κραυγές ανοήτων του στυλ βάλτα όλα στη τζέπη μόνο κακό κάνουν. Όπως κακό μόνον κακό κάνουν οι ψευτο-οπαδοπατέρες που θέλουν να μείνουν με τους κολλητούς στο γήπεδο γιατί απλά φοβούνται τον κόσμο του Π.Α.Σ. που τους αντιπαθεί στη συντριπτική του πλειοψηφία, αν δεν τους μισεί...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4235 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 21:15 »
Κοίτα να δεις που τώρα θα διαφωνήσουμε για τον τζε, αυτή τη φορά από την ανάποδη ρε Mpak...  :P

Το 10ρικο σε φιλικό ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ, εκτός κι αν πρόκειται για διεθνές φιλικό όπως το πρόσφατο που ανακοινώθηκε. Σε τέτοιες περιπτώσεις ας το βάλει και 20 Euro, να του βγάλω και το καπέλο.

Το χθεσινό το θεωρώ ασέβεια προς τον κόσμο που ξεπαραδιάστηκε ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να δει την Ομάδα και έφτασε στην άκρη του κόσμου.
Με έναν μόνο τρόπο θα μπορούσε η ΠΑΕ να πει το ευχαριστώ της στους φιλάθλους της...και τα έκανε μαντάρα...

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4236 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 21:48 »
Αυτό που θέλω να δώ από το Χονδρό Κρίμσον είναι επενδύσεις πάγιου κεφαλαίου που λένε και οι οικονομολόγοι.

Η μεγάλη αγωνιστική επιτυχία της Ευρωπαϊκής εξόδου δεν θα λέει τίποτα αν πέσουμε σε ένα-δύο ή τρία χρόνια.

Θέλω να δω επενδύσεις που θα θα ανανεώνουν εκ των πραγμάτων τη φετινή μας επιτυχίας. Δεν θέλω φωτοβολίδες.
Ας αρχίσουμε με ένα προπονητικό και μετά σχέδια για γήπεδο. Όχι μαλακίες όμως του στυλ δώστε Κάτσικά και δεν μπορώ, δεν με αφήνει το κράτος. Είναι φθηνά όλα πλέον. Υπάρχουν εκτάσεις περιξ των Ιωάννινων για αγορά.

Χρειάζεται ρίσκο, τόλμη και διορατικότητα.

Ο ΧΒ ξέρει ποιος είναι ο Π.Α.Σ.. Μπορεί να τον εκτοξεύσει αλλά και να καταβαραθρώσει. Εξαρτάται με ποια πλευρά (της ιστορίας) θα πάει.
Θα επιμείνει στο σημερινό επιτυχημένο μεν αλλά με ταβάνι σχέδιό του που δεν εξασφαλίζει τίποτα σε βάθος χρόνου ή θα κάνει το μεγάλο βήμα;
Αν τολμήσει το μεγάλο βήμα τότε ίσως ζήσουμε και ζήσει στιγμές που δεν φανταζόμαστε/ εται.

Εκεί θα κριθεί ο Π.Α.Σ. της επόμενης δεκαετίας: Φτωχός συγγενής της επαρχιακής Ελλάδος ή άξιος εκπρόσωπος της Ελλάδος στα ευρωπαϊκά σαλόνια μακρυά από την ελληνική μιζέρια;
Αν διαλέξει το δεύτερο τότε και μόνον τότε ο Π.Α.Σ. Γιάννινα ως μεγάλο ποδοσφαιρικό αφήγημα δεκαετιών θα αποτελέσει το τρίτο πόλο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Ούτε Αθήνα ούτε Θεσσαλονίκη αλλά Π.Α.Σ. Γιάννινα της ελληνικής περιφέρειας...
Κάτι που δεν κατάφερε να κάνει ούτε η Λάρισα ούτε ο Ο.Φ.Η.... Παρά το γεγονός ότι είχαν ασύγκριτα περισσότερες ποδοσφαιρικές επιτυχίες. Δεν θα αναλύσω εδώ τους λόγους γιατί δεν μπορούν να το κάνουν ή γιατί δεν το έκαναν.

Το πιο σημαντικό είναι να ξέρουμε εμείς ποιοι είμαστε και που μπορούμε να φτάσουμε!
Το παιχνίδι κατ' εμέ είναι ανοιχτό αν και είναι σημαδεμένο.
Η πολύχρονη κρίση ίσως έφερε και κάποια καλά που δεν μπορούμε να δούμε σε όλη τους την έκταση ακόμη...
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 09 Αύγ 2016 21:54 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4237 στις: Τρι 09 Αύγ 2016 22:40 »
Συμφωνώ στα περισσότερα φίλε.
Όπως και να έχει, στη βράση κολλάει το σίδερο.
Ανοίχτηκαν δρόμοι μεγάλοι φέτος, εύχομαι να ακολουθήσει τους σωστούς.
Και είναι καθαρά στο χέρι του.

Είναι η μεγάλη ευκαιρία που θέλαμε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4238 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 01:10 »
Αυτος ο crimson παιζει νανε απ την ΠΑΕ δεν εξηγειται αλλιως
Δεν παίζει απλά, είμε ο ίδιος ο Πρόεδρας της ΠΑΕ

"Είσαι τ' άλλο μου μισό":
Αφιερωμένο στον άλλο μου εαυτο, στην ΠΑΕ και φυσικά στον fanatic!

&feature=youtube_gdata_player    [/youtube]

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4239 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 13:12 »
Το ότι βγήκαμε στην Ευρώπη και έγινε το minimum των αυτονόητων για τα οποία πήρε τα δέοντα συγχαρητήρια η διοίκηση, δεν διαγράφει τα πολύ περισσότερα τα οποία έχουν προηγηθεί τα οποία αποδεικνύουν ότι η διοίκηση  της ομάδας δεν έχει το ίδιο όραμα που έχουμε πολλοί από όσους γράφουμε για την ομάδα μας

Αυτό με το minimum των αυτονόητων κάπως μου τη δίνει. Αν είναι έτσι, τότε περιμένω από τον Πετράκη και τους παίκτες να κάνουν το μίνιμουμ των αυτονόητων και να μην χάνουν κανένα παιχνίδι. Έλα ντε. Γιατί τότε είναι στο απυρόβλητο ο Πετράκης; Χάσαμε τόσες φορές. Άρα λοιπόν αυτή η καραμέλα με το μίνιμουμ και τα αυτονόητα παρακαλώ να σταματήσει και να δίνονται συγχαρητήρια και όταν πράττει τα 'αυτονόητα' όπως και όταν η ομάδα κάνει το 'αυτονόητο'. Αν περιμένετε από τη διοίκηση το 100% ειδικά σε περίοδο κρίσης, τότε θα πρέπει και από την ομάδα να κερδίζει 100%. Ίδια λογική.

Δεν είχε όραμα ο Χριστοβασίλης να βγούμε Ευρώπη;
Δεν πήρε την υπόθεση Ευρώπη στους ώμους του και έκανε προσφυγή στην ΟΥΕΦΑ; Αυτό δεν είναι αυτονόητο. Ελάχιστες φορές έχει γίνει στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου.
Δεν πήγε στο τασκεμπάμπ το 2013 ξοδεύοντας πολλά λεφτά (75 χιλιάρικα νομίζω; ); Αν ήταν αυτονόητο, τότε γιατί δεν το έκανε ο Γαυριώνιος;
Δεν είμαστε στην α' εθνική για χρόνια;

Σίγουρα έχει κάνει αρκετά λάθη και τα ξέρουμε. Το μεγαλύτερο λάθος του κατ' εμέ είναι που άφησε τον κόσμο να φύγει από το γήπεδο.
Μέρος αυτού οφείλεται βέβαια κυρίως στην κρίση που διανύουμε (οπότε θα μπορούσε να είχε καλύτερη πολιτική εισιτηρίων) και στο επικοινωνιακό του κομμάτι, που δεν τό' χει όμως πώς να το κάνουμε.

Εμείς τι όραμα έχουμε; Να πάρουμε πρωτάθλημα; Δεν νομίζω. Το θεωρώ κάπως εξωπραγματικό αυτό.
Μήπως πιο προσγειωμένα, το όραμά μας είναι να χτυπάμε Ευρώπη κάθε χρόνο και να έχουμε τον κόσμο μας;
ΟΚ. Το πρώτο σκέλος νομίζω το έχει κάνει τα τελευταία 3-4 χρόνια αλλά δυστυχώς η αδειοδότηση ήταν πρόβλημα.
Και δεν νομίζω επίτηδες ο πρόεδρος να έμενε χωρίς αδειοδότηση πέρσυ και το 2013. Απλά έφαγε γκολ και έχασε όπως κάνει η ομάδα όταν δεν κάνει το 'αυτονόητο'.
Το δεύτερο σκέλος δυστυχώς θέλει προσπάθεια και από τις δυο πλευρές. Και από τον πρόεδρο (βλέπε πολιτική εισιτηρίων) και από τον κόσμο (βλέπε 'δεν πάω στο γήπεδο για να μη δίνω λεφτά στον πρόεδρο' ενώ στην πραγματικότητα ζημιά στην ομάδα κάνουν - και δεν αναφέρομαι σε αυτούς που δεν μπορούν να διαθέσουν τα λεφτά για το εισιτήριο). Σε αυτό το κομμάτι χρειάζεται δουλειά ακόμα και από τις δυο πλευρές.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4240 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 19:04 »
Με λίγα λόγια αν καταλαβα καλα λες ότι ο προεδρος αγόρασε τις μετοχές του ΠΑΣ με τα έσοδα της ομάδας κάτι που είναι παράτυπο αν όχι παράνομο. Αποδείξεις υπάρχουν η απλά λάσπη;

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4241 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 19:20 »
Ρε φιλε ειλικρινα ριχνεις μια φυτιλια, μια μικρη βομβα και στο τελος γραφεις δεν θελω να επανελθω στο θεμα....
Καταρχην αν παιζει αυτο που λες ειναι οχι μονο παρατυπο αλλα και παρανομο. Ειναι οικονομικο αδικημα και μπορει να οδηγησει τον Χ που το κανει σε δικαστηριο.
Αν δε εχεις αποδειξεις για οτι γραφεις, θα σου προτεινα να το διαμορφωσεις αναλογως γιατι αν αυτος που αναφερεις κινηθει νομικα εναντιον των ιδιοκτητων του σαιτ θα εχουν προβλημα, μιας και εσυ αν δε εχεις αποδειξεις δε θα εμφανιστεις πουθενα.
Αν απο τη αλλη εχεις για οτι γραφεις τοτε δε εχεις να κανεις κατι παραπανω απο το να τα προωθησεις εκει που πρεπει.
Θερμη παρακληση για να μην μπλεξουν αθωοι και την πληρωσουν αλλοι επειδη καποιοι δε σκεφτονται πριν γραψουν...Αν δε εχεις καποια αποδειξη αλλαξε το...
Διαφορετικα μπορει να κινηθει νομιμη διαδικασια και απο τον νην και απο τον πρωην για τις συγκεκριμενες αποψεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 21 Αύγ 2016 19:30 από ΛΑΜΙΑ FANS »

Αποσυνδεδεμένος trollit

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 312
  • never thinking always drinking
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4242 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 19:26 »
εγώ φίλος μύθος έχω όραμα να πάρω πρωτάθλημα….
η Λάρισα τι ήταν υπερδύναμη του πλανήτη…
ή είναι το ελληνικό πρωτάθλημα καλύτερο από το αγγλικό που το πήρε η Λέστερ?
ο Πάρης από πάνω τα λέει καλά…
μες στη μιζέρια 3-4 χρόνια…
ποιος είναι ο Χριστόπουλος??? Γιατί έφυγε ο Χριστόπουλος…
ποιος είναι ο Πετράκης??? Κλπ κλπ…
και θα μου πεις αδερφέ που θες να καταλήξεις και θα ‘χεις δίκαιο….
ο χοντρός δεν σπάει φράγκο ούτε να πάει να κοιτάξει την χοληστερίνη του…
απλά του ‘κατσε!!
πέρυσι που θυμάμαι καλά… πριν κάνει το σερί στο τέλος τον είχε για διάβασμα τον Πετράκη…
εύκολα ξεχνάμε για αυτό και δύσκολα πορευόμαστε…
but our life’s are so cool...

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4243 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 19:34 »
Παράθεση
πέρυσι που θυμάμαι καλά… πριν κάνει το σερί στο τέλος τον είχε για διάβασμα τον Πετράκη…
 
Είσαι πολύ φάουλ.
Εκτός κι αν πιστεύεις τις κάθε λογής γκα-γκαζέτες...
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΕΘΗΚΕ ΘΕΜΑ ΠΕΤΡΑΚΗ!

Παράθεση
απλά του ‘κατσε!!   
Από...κάτσιμο...χτυπάμε σχεδόν κάθε χρονιά Ευρώπη???
Πρωτότυπο...

Αποσυνδεδεμένος vourbiani

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.277
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4244 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 19:40 »
εγώ φίλος μύθος έχω όραμα να πάρω πρωτάθλημα….
η Λάρισα τι ήταν υπερδύναμη του πλανήτη…
ή είναι το ελληνικό πρωτάθλημα καλύτερο από το αγγλικό που το πήρε η Λέστερ?
ο Πάρης από πάνω τα λέει καλά…
μες στη μιζέρια 3-4 χρόνια…
ποιος είναι ο Χριστόπουλος??? Γιατί έφυγε ο Χριστόπουλος…
ποιος είναι ο Πετράκης??? Κλπ κλπ…
και θα μου πεις αδερφέ που θες να καταλήξεις και θα ‘χεις δίκαιο….
ο χοντρός δεν σπάει φράγκο ούτε να πάει να κοιτάξει την χοληστερίνη του…
απλά του ‘κατσε!!
πέρυσι που θυμάμαι καλά… πριν κάνει το σερί στο τέλος τον είχε για διάβασμα τον Πετράκη…
εύκολα ξεχνάμε για αυτό και δύσκολα πορευόμαστε…

Ρε φιλε πραγματικα τα πιστευεις αυτα που λες...
Το αγγλικο πρωταθλημα που το πηρε η Λεστερ συγκρινεται με το δικο μας σε θεμα αξιοκρατιας...
Θες να πεις οτι αν εισαι πρωτος στο τελος τους πρωτου γυρου δε θα δεις ομορφιες στο δευτερο?
Μιλησες για την Λαρισα που ειχε κοψει την Ελλαδα στα δυο για να διεκδικησει το πρωταθλημα που πηρε στο γηπεδο...
Συνειδητοποιεις...εκοψε την Ελλαδα στα δυο πριν πολλα χρονια που το ποδοσφαιρο δε κινουνταν σε "επαγγελματικα" προτυπα τοσο μεσα οσο και εξω απο τους αγωνιστικους χωρους.
Αν συμφωνεις σε οσα ελεγε ο παρις απο πανω, μην εξαφανιστεις αν σκασει κανενα εξωδικο στο PAS.gr.
Nα εμφανιστεις με ονοματεπωνυμο και να παρεις και τις αποδειξεις απο τον pari ...

Δεν σου καθονται ολα ετσι απλα...Κατι κανεις και εσυ καλα ρε φιλε για να εισαι επιτυχημενος...Και για να αναπτυχτεις σαν ομαδα και να πετυχεις  πραγματα κανεις και λαθη...
Αυτος που προσπαθει κανει και λαθη

Αποσυνδεδεμένος midnight

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 635
  • Once in a BLUE moon
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4245 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 19:42 »
Συμφωνώ φίλε vourbiani με τη θέση σου να μην γράφονται πράγματα χωρίς αποδείξεις.
Όμως, αντί να κοπτόμεθα επανειλημμένως για τον όποιο μπελά στον οποίο μπορεί να μπλέξουν οι ιδιοκτήτες του σάιτ, δεν τους αφήνουμε να το εκφράσουν από μόνοι τους, αν έχουν τέτοια ανησυχία?
Για να μην έχουν πει κάτι μέχρι τώρα, μπορεί και να μην έχουν πρόβλημα.


Μέχρι τότε ας λέει ο καθένας ό,τι του "κατεβάσει"...
Δικαίωμά του είναι!

Τώρα για τους υπόλοιπους που δεν μπορούμε να διαβάζουμε εικασίες και αναπόδεικτα πράγματα?
Δεν έχω απάντηση δυστυχώς...
Όπως μπορεί ο καθένας, αναλόγως τα κέφια και την ψυχραιμία της στιγμής...
«Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασεν η ώρα.
 Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασαν τα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος trollit

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 312
  • never thinking always drinking
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4246 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 19:59 »
vourbiani_30¨¨
από που θες να αρχίσω? Από το μπουγατσαδικο που βλεπα την αθλητική Κυριακή μαζί με τα φιλαράκια….
ή από τους φίλους που τους έβαλα 2 μέτρα κάτω από τη γη με το κασκόλ του ΠΑΣ….
ναι θέλω ο ΠΑΣ να πάρει πρωτάθλημα…
θα μας βάλεις φραγμό και στα όνειρα?
η ip είναι γνωστή …γιατί τόσο πόνος?
και τέλος….

but our life’s are so cool...

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4247 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 20:08 »
Ο ιδιοκτητης της παε εχει κανει τεραστια λαθη τοσα χρονια.
Απο οικονομικη διαχειρηση μεχρι επικοινωνιακα.
Απο εκει και περα εμενα το μεγαλο μου προβλημα μετα τη συμπεριφορα προς μεριδα φιλαθλων-οπαδων ηταν η αποτυχια στις διαδικασιες αδειοδοτησης.
Απο τη στιγμη που φετος εκανε τα αυτονοητα και πηρε την αδεια οφειλα να του πω μπραβο και του το ειπα.
Μπραβο οχι συγνωμη. Συγνωμη θα του ελεγα αν ημουν αδικος μαζι του πραγμα που δε συνεβη ποτε κατα τη γνωμη μου.
Επισης ξεκαθαρισα πως οσο ειναι συνεπης εμενα θα με εχει απο κοντα να του λεω μπραβο.

Οσων αφορα το φορουμ καλο θα ειναι πριν δημοσιευσουμε κατι να το τσεκαρουμε κανα δυο φορες
Δε χρειαζετε να ανεβαζουμε ουτε πραγματα που δεν αποδεικνυωνται, ουτε να την πεφτουμε στους αλλους γιατι απλα διαφωνουμε μαζι τους ουτε φυσικα να βριζουμε. Χωρος διαλογου ειναι εδω μεσα και μπορουμε να κρατησουμε το επιπεδο ψηλα. Αρκει να το θελουμε  :)

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4248 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 20:15 »
εγώ φίλος μύθος έχω όραμα να πάρω πρωτάθλημα….
η Λάρισα τι ήταν υπερδύναμη του πλανήτη…

Αυτό δεν είναι όραμα, είναι όνειρο. Διότι στο όραμα κάνεις επενδύσεις. Στο όνειρο όχι.
Αν θεωρείς ότι πρέπει να επενδύσει για να πάρει πρωτάθλημα, τότε νομίζω ότι δεν έχεις επαφή με τα οικονομικά μας.
Το πήρε μια φορά η Λάρισα, ναι, ενδεχομένως κάτω κι από άλλες συνθήκες.
Κάποτε άκουσα ότι σπρώχτηκε και από τον Ολυμπιακό αλλά δεν θα δώσω βάση περαιτέρω σε αυτό.
Εδώ άλλες ομάδες μεγαλύτερου μπατζετ απο εμας με όραμα για πρωτάθλημα (π.χ. μπαοκ) και δεν μπορούν...
Ένα πιο προσγειωμένο όνειρο που μπορεί να γίνει όραμα είναι το κύπελλο. Αλλά εκεί χρειάζεται και αρκετή δόση τύχης οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις τη μεγάλη επένδυση για πρωτάθλημα που κάνει π.χ. ο γαύρος γιατί μπορεί να σου κάτσει. Αρκεί να έχεις ομάδα ικανή να χτυπήσει πεντάδα.

Αποσυνδεδεμένος trollit

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 312
  • never thinking always drinking
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4249 στις: Κυρ 21 Αύγ 2016 21:02 »

Μπράβο!!!!!….
pagourenko1966 στην ήπειρο λέμε μόνο στα γαϊδούρια…
αν το κατάφερε και αυτό… πάω πάσο!!!

ρε μύθος δεν με νοιάζουν οι επενδύσεις … θα διάβαζα τότες το capital.gr…
είμαι ΠΑΣ επειδή έχω χούγια και θέλω μέχρι και τσάμπιονς λιγκ…

τσίπρα και ΠΑΣ!!!

Το όνειρο φαντάζει απατηλό …..μόνο όταν ποδοπατείς τον εαυτό σου…

τα μηνύματα μένουν…. εδώ θα είμαστε αδέρφια…




but our life’s are so cool...