Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354294 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2875 στις: Τρι 01 Απρ 2014 17:44 »
το πρόβλημα δεν είναι τι έγραψες εσύ...το πρόβλημα είναι να μην αποδείξει ο πρόεδρος από μόνος του το παρακάτω....

Παράθεση
Ε όχι ρε μάγκες για τόσο μαλάκα με έχετε; Μπορεί να μην ξέρω από μπάλα, από διαχείριση, από ποδοσφαιρικά σωματεία αλλά ένα ξέρω σίγουρα: να προστατεύω τα φράγκα μου!

Δεν θέλει και πολύ για να το καταφέρει...

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2876 στις: Τρι 01 Απρ 2014 17:49 »
το πρόβλημα δεν είναι τι έγραψες εσύ...το πρόβλημα είναι να μην αποδείξει ο πρόεδρος από μόνος του το παρακάτω....

Παράθεση
Ε όχι ρε μάγκες για τόσο μαλάκα με έχετε; Μπορεί να μην ξέρω από μπάλα, από διαχείριση, από ποδοσφαιρικά σωματεία αλλά ένα ξέρω σίγουρα: να προστατεύω τα φράγκα μου!

Δεν θέλει και πολύ για να το καταφέρει...

  Θα τα καταφέρει fon7. Το θέμα είναι, όπως έγραψε και από πάνω ο Δρακολιμνάκιας, αν τελικά το να μείνουμε στη Σκουπρολίγδα με το ΧΒ και να έχουμε πάλι του χρόνου τα ίδια, είναι προς το μακροπρόθεσμο καλό της ομάδας. Μερικές φορές για να πας μπροστά πρέπει να κάνεις ένα βήμα πίσω. Με το ΧΒ στη διοίκηση έχουμε πάει πίσω σε πολλούς τομείς. Μόνη εξαίρεση η παραμονή στη Σουπερλίγδα και αυτή σε πολύ συγκεκριμένες συνθήκες...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2877 στις: Τρι 01 Απρ 2014 17:58 »
Θα προτιμούσα να βρεθεί ο άνθρωπος που θα μας πάει ψηλότερα όσο είμαστε στην Α και όχι να κάνουμε το γύρο των κατηγοριών.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2878 στις: Τρι 01 Απρ 2014 18:04 »
Θα προτιμούσα να βρεθεί ο άνθρωπος που θα μας πάει ψηλότερα όσο είμαστε στην Α και όχι να κάνουμε το γύρο των κατηγοριών.

 Μάλλον δεν γίνεται αυτό. Δεν θα αφήσει έτσι εύκολα την κότα με τα χρυσά αυγά. Άλλος να σκάσει λεφτά να πάρει ομάδα Σκουπρολίγδας, πολύ δύσκολο, επομένως το μόνο που μένει είναι να του κάνουμε το βίο αβίωτο και να βαρεθεί και τότε ίσως την κάνει.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.171
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2879 στις: Τρι 01 Απρ 2014 18:11 »


   Θα προσποιηθώ ότι είμαι ΧΒ για να γράψω κάτι σε αυτό το πόστ για εμένα. Τι θα έγραφα άμα ήμουν λοιπόν ΧΒ;
   
   Καλά ρε μαλάκες πασολέδες για μαλάκα με περάσατε; Μάγκες εγώ χτυπάω το 500ευρω από τα χιλιόμετρα, σας βάζω 15 και 20 ευρώ εισιτήριο σε κρίσιμο ματς παραμονής με το γαύρο, δεν κερνάω ούτε καφέ τους παίχτες στο ΠΕΑΚΙ, σύμφωνα με δηλώσεις τους, off the record, δεν πήγα πέρυσι Ευρώπη γιατί δεν έβαλα το χέρι στην τζέπη εγκαίρως και πίστεψα ότι θα την βγάλω καθαρή δια της ελληνικής τεθλασμένης, δεν έκανα τίποτα ουσιαστικό από επενδύσεις και μόνιμες εγκαταστάσεις τόσα χρόνια, ενώ οι Χωριάτες και οι Λαρισαίοι φτιάξαν γήπεδο, και πιστέψατε ότι εγώ, θα χάσω τα τηλεοπτικά μου του χρόνου, τα λίγα διαρκείας σας, τα εισιτήρια, καμιά μεταγραφούλα και θα πέσω σε αυτό το γελοίο και κακοστημένο πρωτάθλημα;

 Ε όχι ρε μάγκες για τόσο μαλάκα με έχετε; Μπορεί να μην ξέρω από μπάλα, από διαχείριση, από ποδοσφαιρικά σωματεία αλλά ένα ξέρω σίγουρα: να προστατεύω τα φράγκα μου!

εδω οι αλλοι χτες βραδυ στο tv1 παλι τον εκθιαζαν ποσο καλος επιχειρηματιας ειναι......
ετσι παραδεχεστε βρε ζωα εκει οτι κ τον ΠΑΣ τον βλεπει ΜΟΝΟ σαν επιχειρηση κ τπτ παραπερα!
φαντασου να μην ηταν κ απο δω καταγωγη δλδ τι θα κανε.
και ο ΠΑΣ ειναι μονος του χωρις κλικες κ παραρτημα κανενος κτλ κτλ...
ο χοντρος τι ειναι δεν μας ειπατε ομως? οσο ο ΠΑΣ ειναι ιδιοκτησια του κιτσιου οτι λαμογια κανει αυτος η υπαρχει υποψια γιαυτον βαρενει κ την ομαδα. μια ζωη προσπαθειτε να το διαχωρισετε αλλο ο ΠΑΣ κ αλλο ο προεδρος κ τα προσωπα πανε κ ερχοντε η ομαδα μενει! ΣΥΜΦΩΝΩ!
αλλα οταν τα προσωπα μας ρεζιλευουν πανεληνιως κ πανευρωπαικος,ΠΟΥΛΟΟΟΟΟ,λυση αλλη δν υπαρχει για να μεινει μονο ο ΠΑΣ που λετε!



Μακάρι να έβλεπε τον ΠΑΣ σαν επιχείρηση.Θα τον πρόσεχε και θα προσπαθούσε για το καλύτερο, όπως κάνει κάθε επιχειρηματίας.Αυτός αντιθέτως τον έχει παρατήσει στη μοίρα του (εκτός αν είναι να πουλήσει κανα παίκτη) και σε κάθε δημόσια τοποθέτησή του κοιτάει να τον απαξιώσει όλο και περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2880 στις: Τρι 01 Απρ 2014 18:22 »
σαν επιχειρηση εννοω να βγαζει λεφτα και μονο!
οχι σαν εικονα που βγαζει εξω και..... μεσα!
αρα συμφωνουμε......  ;)

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2881 στις: Τρι 01 Απρ 2014 20:46 »
A. Κερδίζει τον διαρκή αγώνα εξυγίανσης απέναντι σε φταίχτες και εχθροί κι ίσια φεύγει.
B. Οταν καταρρίπτοντας τα πάντα όλα ρεκόρ, πάρει και το τσάμπιονς λιγκ.
C. Μόλις μπορέσει να ξεπαρκάρει γιατί τον έχουν κλείσει κι απ τς 4 μεριές με μηχανάκι.
D  Με το καλό ολοκληρώνονται σε 50 χρόνια τα νέα γήπεδα και προπονητικά και μετά φεύγει.
E. Ποτέ, είναι ΠΑΣ από παιδάκι, έχει για τη μπάλα μεράκι, για την ομάδα όραμα και διάθεση να ξοδεύει.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2882 στις: Τρι 01 Απρ 2014 21:24 »
Μολις κλεισει και η τελευταια ταβερνα με ζυγουρι....
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος chris.t

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2883 στις: Τρι 01 Απρ 2014 22:15 »
Αν μείνουμε στη Α' θα έχουμε πρόεδρα τον ΧΒ και θα παίζουμε στην Α' γιατί πρέπει να δίνουμε κάποια ματσάκια και να είμαστε οι "καλοί" πελάτες τους και να είμαστε εκεί στη μέση και  προς τον πάτο. Αναλαμπή ήταν η 5η θέση και από σπόντα για το γαμότο των παιδιών και του Χριστόπουλου και δεν θα ξαναγίνει. Ζητήσαμε συγνώμη φέτος και από τον βάζελο και από τους άλλους που πέρυσι τους πικράναμε κατά λάθος (βγαίνανε και τα βιονικά γλειφτράκια οι BV και κερνάγανε ξύδι και καλά και άλλα τέτοια χαζά).Φέτος γλειφτράκια τι; Τουμπεκί και γλείψιμο τον πρόεδρα.Αυτοί είμαστε και να το πάρουμε χαμπάρι .Αφήνουμε γελοίους και ανύπαρκτους να κάνουν κουμάντο σε κερκίδα και ομάδα. Ο ΧΒ μαζί δεν φεύγει γιατί εδώ έχει χρήμα σταθερό λίγο αλλά καλό. Στοίχημα κάργα like Piladakis (που ήταν και φίλοι και στα στημένα μαζί μα Μητροπουλέους Μπέους κ.α. τέτοιους σούπερ-ήρωες) γήπεδο AEL.F.C arena και στη μπουζού.  Γλου-γλου-γλου…… 3 χρόνια τη σκαπουλάρης χοντρέ αλλά μια του κλέφτη δυό του κλέφτη …     

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 975
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2884 στις: Τρι 01 Απρ 2014 23:05 »
με διαφορά το Ε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2885 στις: Πεμ 03 Απρ 2014 08:55 »
   New Pas.Pas.,
(...)
Αυτά...         

Εδώ ο πρόεδρος, εκεί ο πρόεδρος, που είναι ο Πρόεδρος??   

Κανένας δεν ονειρεύεται β' εθνική.
(...)
Ο Π.Α.Σ. δεν προσδιορίζεται από την κατηγορία.
(...)
Το κοινωνικό συμβόλαιο με το ΧΒ έσπασε.
(...)

Μου ξαναλές τα ίδια με άλλα λόγια, πλην λόγια κεκαρμένου οίνου (θετικό αυτό)... και δε μου λες για τον επόμενο πρόεδρο έστω και αν επιγέξουμε F.F., για απόλυτη εξυγίανση, απολύμανση, αποστείρωση.
Δεν έχεις πρόταση.

Τέλος πάντων, εγώ (εμείς) ό,τι ήταν να πω το είπα στις 29 Ιανουαίου... και προφανώς, οι "αφηγήσεις" μας διέφεραν παρασάγγες.

Προς τον Πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966


Κύριε  Χριστοβασίλη

Είμαστε απολύτως σίγουροι ότι έχετε την απόλυτη επίγνωση του γεγονότος που λέει πως ο προεδρικός σας κύκλος στο ιστορικό σωματείο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 έχει κλείσει οριστικά και αμετάκλητα.
(...)

Ωστόσο τα ξαναλέω για πάρτι μου... ξανά.

Γκέκε



Όπως 1000είπαμε και κράξαμε και γκαρίσαμε επί 5 χρόνια ο καθένας για τους λόγους του (!) και γίναμε βούκινο με την άνευ επιχειρημάτων αντιπροεδρολογία μας που υπεκφεύγει διαρκώς και συστηματικά μιας περιγραφής του πορτρέτου πόσο μάλλον  μιας συγκεκριμένης πρότασης του διάδοχου διοικητικού μοντέλου/προσώπου που επιθυμούμε, δηλ., του καταλληλότερου Προέδρου... 

...ο κ. Χριστοβασίλης ή ήπιος ή χοντός ή πιτογυράς ή κιτσιομάης ή Tasκεμπάς ή Casεροποιός  ή άλλα ασυστόλως πλην σκωπτικά προσαπτόμενα,  διανύοντας τον 6ο χρόνο της θητείας του, απέδειξε ότι δεν μπορεί να οδηγήσει τον ΠΑΣ ψηλά πόσο μάλλον να τον καθιερώσει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις ακόμη και χωρίς τα γνωστά «Φακελικά» του προβλήματα.

Τονίσαμε επανειλημμένα,  πηγαίνοντας τη γλώσσα μας κάθε τρις και λίγο στον κουρέα, ότι πρόκειται για 1 τυπικό επιχειρηματία του «σύγχρονου» ελληνικού ποδοσφαίρου που επιλέγει να είναι επιτήδεια συντηρητικός  σχετικά με την οικονομική υποστήριξη του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και διπλωματικά μετριοπαθής απέναντι στην διαγωνιστική και παραγοντική πολιτική της S.L.-ΕΠΟ-ΚΕΔ.,  έτσι ώστε να  συν-επιβιώνει επικερδώς και να συμπληρώνει την συγκοινωνούσα επιχειρηματική λογιστική των παράλληλων ή εναλλακτικών τζίρων των.   

Αυτά τα 2 παραπάνω βασικά χαρακτηριστικά στοιχεία, ο ωφελιμιστικός  συντηρητισμός  στα  διοικητικά / οικονομικά και η επικοινωνιακή / μη παρεμβατική μετριοπάθεια στα S.L.ικά δια-δρώμενα  που συνθέτουν το διοικητικό προφίλ του ποδοσφαιρικού επιχειρηματία της ΠΑΕ,  δεν μπορούν να οδηγήσουν  τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΙΝΑ στο πρωταθλητισμό, ακόμη και αν οι Άγγλοι ξανάριχναν λίρες στα Τζουμέρκα.
 
Μια τόσο ξεκάθαρα επιτηδευμένη στάση, που έχει ως γνώμονα τα «ίδια» οικονομικά συμφέροντα που ικανοποιούνται  ασφαλώς και πλουσιοπάροχα με την ανελλιπή συμμετοχή στη Κορυφαία διοργάνωση με εργαλείο πρόσβασης τον ΠΑΣ,  καθιστά τον ΠΑΣ  κάτι λίγο παραπάνω από μεσαία ομάδα που μπορεί να διατηρείται στη  S.L., εφ’ όσον πληρεί τα στοιχειώδη «μέσα» που απαιτεί ο δια-αντ-αγωνιστικός συνεταιρισμός.

Ρεαλιστικά,  έχουμε 1 πρόεδρο βιώσιμης θητείας και αύξουσας προόδου, πλην υπό αμφισβήτηση και με τις απόψεις να διίστανται και όσο αυτή η απρόσωπη μπινελικωτή κριτική κατά του κ. Χριστοβασίλη εντείνεται, άλλο τόσο η προοπτική μιας ιδανικής διαδοχής απομακρύνεται, καθώς δεν αποκλείεται όλη αυτή η προεδρομουρμούρα να αποθαρρύνει τους εν δυνάμει υποψήφιους  Προέδρους και φράγκα τους, έτσι που ούτε για τη Δ’ Εθνική δεν θα βρίσκεις πρόεδρο... εκεί που ο κ. Κούγιας σάρωνε τα πρωταθλήματα…

Πιστεύετε ότι κάποια στιγμή θα προκύψει Πρόεδρος και Διοίκηση των τόσο υψηλών προσδοκιών που εκφράζονται όλο και  επιτακτικότερα για τη διοικητική διαδοχή και την ανάδειξη του ΠΑΣ σε δύναμη επάξια της ιστορίας του  ή θα μας ικανοποιήσουμε το ενδεχόμενο να μη βρεθεί φτωχομπινέστερος του κ. Χριστοβασίλη και να καλλιεργήσουμε ξανά τα εύφορα χωράφια της Γ' εθνικάρας μέχρι να γίνουν τα συκαλάκια στην ξύλινη του Ευόσμου?

Τέλος... ας δείξουμε τον καλλίτερο προκάτοχο για να περιγράψουμε τον άριστο διάδοχο που θα είναι έξω και μακράν της λογικής και τακτικής Χοντρού... και ασφαλώς όχι γυρολόγος.
Απλά ευκατάσταος, ευσυνείδητος, αδιδιοτελής και νοικοκύρης financial fFair-play UEFA... ποδοσφαιρικός επιχειρηματίας.
Αμήν.
Νομίζω ότι αυτό είναι 1 σκαλοπάτι για την επόμενη μέρα, ώστε να πει ο πρόεδρος ως άλλος πρόεδρος "Ένιωσα πολύ μόνος, γι' αυτό έβαλα πωλητήριο." ή "Ένιωσα πολύ μακριά, γι' αυτό έβγαλα το ενοικιαστήριο."

(...)
Καλό Καλοκαίρι

continue 2 Ιουλίου 2014

Υ.Γ.: Ας μας πει ο κ. Άρης Λέκκος που γράφει τόσο εύχερα με το μολύβι του αείμνηστου πατέρα Βαγγέλη Λέκκου, ποιες ήταν οι καλλίτερες εσοδείες στην ιστορία του ΠΑΣ όπου σπέρναμε χρήματα και θερίζαμε διακρίσεις.

Υ.Γ.2: Ό,τι και αν κάνει όσο και αν μείνει ο ΧΒ. εμένα θα με έχει απέναντι έστω με 1-2 απλά επιχειρήματα και όχι με αφορισμούς... και δεν επιθυμώ να του χρωστάω καμία συγνώμη.

Υ.Γ.3: Ο "Άγγελος" που μας έτσι και αλιώς... πήρε αποτοτέλεσμα στην Ξάνθη!
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 03 Απρ 2014 09:19 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2886 στις: Πεμ 03 Απρ 2014 09:59 »
Το πρωινίζειν, εστί φιλοσοφείν  :)
Κι έτσι στο ξεκάρφωτο μου ήρθαν τα λόγια του του εξ Αμαλάδας ποιητή

...θλιβεροί, έτσι όπως λιβανίζουν τα περασμένα ξεχνώντας ότι κανένα παρελθόν δεν είναι ικανό να σε σώσει, αν δεν πιστέψεις πως η χαρά παίζει πάντα στο παρακάτω της ζωής.
Σε μέρη που δεν ξέρουμε θα πάμε από δρόμους που αγνοούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 03 Απρ 2014 11:29 από ΛΟΚΟ »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2887 στις: Πεμ 03 Απρ 2014 11:50 »
Το πρωινίζειν, εστί φιλοσοφείν  :)

Το πρωινίζειν, εστί φιλοσοφείν  :)

"Τι τηνικάδε αφίξαι, ω Κρίτων?"  :)

Τελευταία φορά και σύντομα...

Αν δεχόμαστε apriori το εγνωσμένης ποιότητας, αξιοπιστίας και διαφάνειας (οικονομικά / παραγοντικά/ αγωνιστικά) σύγχρονο ελληνικό ποδόσφαιρο και  a posteriori την προβληματική μας για τον σύγχρονο ΠΑΣ σχετιζόμενη στενά με την θητεία του Χριστοβασίλη, τότε ασφαλώς μιλάμε για παλάτια στην ΑμΟ.

Πώς είναι δυνατόν να κρατήσει και να εξυγιάνει κανείς (άλλος πρόεδρος) τον ΠΑΣ απαλλαγμένο όντας από τον ΧΒ, αλλά με τους ίδιους παρακάτω συμπαίκτες*?

………………… …Πανιώνιος
Αγγελετόπουλος…Απόλλων
Αλαφούζος…Παναθηναικός
Αρβανιτίδης…Βέροια
Βαρουξάκης… Πλατανιάς
Βρύζας…Παόκ
Δασκαλάκης…Εργοτέλης
Κωστούλας… Παναιτωλικός
Μαρινάκης… Ολυμπικός
Μιχαλάκης…Καλλονή
Μποροβήλος… Τρίπολη
Πιαλόγλου…Ξάνθη
Πουλινάκης… Όφη
Ρούσσαρης… Λεβαδειακός
Σκόρδας… Άρης
Σπανός…Ατρόμητας
Τζελέπης… Πανθρακικός
Χριστοβασίλης…ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ... 1ς από αυτούς.
Άσε τα "λουλούδια" της football league…  %-|

* κάθε ΠΑΕ έχει τον πρόεδρο και τον  μεγαλομέτοχο… σαν τους Χιώτες. π.χ., Ρούσσαρης - Κομπότης, Μποροβήλος - Μπάκος / Καημενάκης, άλλος έχει το Σαββίδη (το μάγειρα της Βοβούσας) άλλος έχει τον Κούγια Παν Αχ!, άλλος είχε τον Βελλή της κωλοτούμπας.

Πάντος,  το μονονότονα αφοριστικό πρόταγμα να φύγει ο Χριστοβασίλης, δεν απαντά στο "δια ταύτα" της καλλίτερης επόμενης μέρας του ΠΑΣ... χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ο ΧΒ είναι αναγκαίο κακό.
Νομίζω ότι με καταλαβαίνεις...

Τέλος πιστεύω ότι, όσο δεν αποφασίσουμε να συγκεκριμενοποιήσουμε την προβληματική μας (όχι εμείς οι 2 :P) σχετικά με τη διαδοχή με δεδομένη την (ως τώρα) προφανή περιρρέουσά της ξεκολλώντας από την εμμονή του "Φύγε Χριστοβασίλη" και μόνο, τότε θα είναι πολύ αργά για τον ζητούμενο Αντιχριστοβασίλη και για τον αποδιωγμένο Κόσμο, πόσο μάλλον για εκ των υστέρων προεδρολογίες και υποδείξεις προσώπων, που ναι μεν αλλά... "δεν τα βρήκαν" οι εντόπιοι ενδιαφερόμενοι.

Ας δούμε πριν μας δούνε και ας βλέπουν κάποιοι όπως βλέπουν...     
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 03 Απρ 2014 11:54 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος chris.t

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2888 στις: Πεμ 03 Απρ 2014 16:13 »
Δεν λέμε να φύγει ο ΧΒ (γιατί πολύ σωστά τα μιλάει ο φίλος πιο πάνω δεν υπάρχει αντι-ΧΒ δυστυχώς για μας) αλλά να σταματήσει να είναι μαλάκας και να μας έχει πελάτες και υποτακτικούς. ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕ…. Τι δεν καταλαβαίνει ;;;΄Ταύρο έχει το έμβλημα όχι αγελάδα.

Αποσυνδεδεμένος XARIS1966

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 477
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2889 στις: Πεμ 03 Απρ 2014 16:31 »
Δεν λέμε να φύγει ο ΧΒ (γιατί πολύ σωστά τα μιλάει ο φίλος πιο πάνω δεν υπάρχει αντι-ΧΒ δυστυχώς για μας) αλλά να σταματήσει να είναι μαλάκας και να μας έχει πελάτες και υποτακτικούς. ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕ…. Τι δεν καταλαβαίνει ;;;΄Ταύρο έχει το έμβλημα όχι αγελάδα.
Αυτο δε γινεται ρε παιδια...ετσι ειναι ο ανθρωπος και ετσι βλεπει τον ΠΑΣ...μια ομαδουλα της σειρας.τα ειπε περυσι εμμεσως πλην σαφως "αυτος ειμαι,εαν γουσταρετε" και εμεις αντι να τον διωξουμε με τις κλωτσιες, του λεμε ζητα συγνωμη και αλλαξε! Δε γινονται αυτα , τι να λεμε τωρα;
Αν πουλησει θα βρεθει αλλος στανταρ...χειροτερος ,καλυτερος δεν ξερω...αλλα τα πρωτα 2 χρονια με τον οποιοδηποτε καινουργιο προεδρο θα εχουμε μια ελπιδα! Με τον τζε δεν εχουμε να ελπιζουμε σε τιποτα απολυτως...σε τιποτα! Απεναντιας βλεπουμε να εχουμε βαλτωσει και περιμενουμε απλα το κακο...δηλαδη να πεσουμε ,να βαγερει και να αφησει καμμενη γη...

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2890 στις: Πεμ 03 Απρ 2014 18:17 »
Μου ξαναλές τα ίδια με άλλα λόγια, πλην λόγια κεκαρμένου οίνου (θετικό αυτό)... και δε μου λες για τον επόμενο πρόεδρο έστω και αν επιγέξουμε F.F., για απόλυτη εξυγίανση, απολύμανση, αποστείρωση.
Δεν έχεις πρόταση.

Τέλος πάντων, εγώ (εμείς) ό,τι ήταν να πω το είπα στις 29 Ιανουαίου... και προφανώς, οι "αφηγήσεις" μας διέφεραν παρασάγγες.


Έχω προτασάρα! Να βγει να πει πουλάω ή δίνω τις μετοχές, τσάμπα ή σχεδόν τσάμπα, γιατί έχω αυτά τα χρέη. Όσοι πιστοί προσέλθετε. Μου φαίνεται πολύ καλή πρόταση και κυρίως ρεαλιστική.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2891 στις: Σαβ 05 Απρ 2014 15:16 »
Ρε σεις όλοι εδώ, που είπε ο πρόεδρας ρε σεις ότι κάνει κουμάντο ο Μαρινάκης στη μπάλλα, ε; Πού;
Για δείξτε μου να το δω, γιατί μούπαν χτες ότι 45 Γιάννηδες ψάχναν ψάχναν ψάχναν αλλά δεν μπόραγαν να το βρουν πθενά να το λέει.

 8)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2892 στις: Δευ 07 Απρ 2014 13:43 »
Παράθεση
Η χαρά και τα παράπονα του Χριστοβασίλη

Ικανοποιημένος από τη σωτηρία της ομάδας αλλά και στεναχωρημένος από τη μικρή προσέλευση του κόσμου σε ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι για τον ΠΑΣ εμφανίστηκε ο πρόεδρος της ομάδας Γιώργος Χριστοβασίλης.

«Το ευχάριστο είναι ότι σώσαμε την κατηγορία, σίγουρα ξεκινήσαμε με άλλους στόχους, τα πράγματα δεν πήγαν όπως τα θέλκαμε, κρατάμε τουλάχιστον το σημερινό αποτέλεσμα. Σωθήκαμε και τώρα βάζουμε τις βάσεις για τη νέα χρονιά. Εγιναν λάθη που μας έφεραν ως εδώ, ευτυχώς που κερδίσαμε σήμερα γιατί τα άλλα αποτελέσματα θα ήταν καταδικαστικά για μας» τόνισε ο πρόεδρος του ΠΑΣ και συμπλήρωσε με νόημα: «Θέλω να πω εδώ ότι δεν μπορούμε να παίζουμε με τον Ολυμπιακό για την παραμονή μας και το γήπεδο να έχει δύο χιλιάδες κόσμο».

αμα ηθελες χοντρουλη μου πιο πολυ κοσμο να κανες και στα εισητηρια σωστη πολιτικη και σε αλλα θεματα!
να μην υπηρχαν υπονιες για τιποτα και να δεις ποσους θα χε.....
δεν ειναι χαζος ο κοσμος πλεον να παει να γεμιζει το γηπεδο τζαμπα και να σκαει τα λεφτα του (που δεν εχει κ πολλα πλεον)
δηλαδη νταξ αυτο ειναι κ λιγο θρασσος χοντρουλη!

Αποσυνδεδεμένος taxidriver

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2893 στις: Δευ 07 Απρ 2014 14:06 »
Παράθεση
  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΠΑΕ 2012/2013 vs 2011/2012 :

● Έσοδα: 4,27 εκατ. ευρώ (+41,48% σε σχέση με το 2011/2012)
● Έξοδα: 2,96 εκατ. ευρώ (-26,09% σε σχέση με το 2011/2012)
● Λειτουργικό Αποτέλεσμα: Λειτουργική κερδοφορία 1,31 εκατ. ευρώ έναντι λειτουργικής ζημίας 986 χιλ. ευρώ το 2011/2012
● Καθαρά Αποτελέσματα Κέρδη/Ζημίες προ Φόρων: Κέρδη προ φόρων 1,04 εκατ. ευρώ έναντι ζημιών προ φόρων 1,69 εκατ. ευρώ το 2011/2012
● Υπόλοιπο Κερδών/Ζημιών Εις Νέον: Ζημίες εις νέον 2,84 εκατ. ευρώ (+26,88% σε σχέση με το 2011/2012)
● Αξία Μεταγραφής Ποδοσφαιριστών & Συμβόλαια (Αξία Κτήσεως): 3,85 εκατ. ευρώ (+14,75% σε σχέση με το 2011/2012)
● Αξία Μεταγραφής Ποδοσφαιριστών & Συμβόλαια (Αναπόσβεστη Αξία): 1,67 εκατ. ευρώ (-9,93% σε σχέση με το 2011/2012)
● Μετοχικό Κεφάλαιο: 4,25 εκατ. ευρώ (+31,80% σε σχέση με το 2011/2012)
Με την από 12.03.2013 απόφαση της Έκτακτης Γενικής Συνέλευσης των Μετόχων της ΠΑΕ αποφασίστηκε η αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας κατά το ποσό των 1.870.000 ευρώ με καταβολή μετρητών από τους μετόχους. Έως την 30.06.2013 είχε καταβληθεί το ποσό των 1.163.100 ευρώ.
● Σύνολο Ιδίων Κεφαλαίων: 1,42 εκατ. ευρώ έναντι αρνητικών ιδίων κεφαλαίων 653 χιλ. ευρώ το 2011/2012
● Μακροπρόθεσμες Υποχρεώσεις: 1,55 εκατ. ευρώ (+498,56% σε σχέση με το 2011/2012)
● Βραχυπρόθεσμες Υποχρεώσεις: 5,60 εκατ. ευρώ (-15,72% σε σχέση με το 2011/2012)
● Σύνολο Υποχρεώσεων: 7,15 εκατ. ευρώ (+3,57% σε σχέση με το 2011/2012)

Τον ισολογισμό της 30ής Ιουνίου 2013 (7η εταιρική χρήση), που αφορά τη χρονική περίοδο (01/07/2012 έως 30/06/2013), υπογράφουν οι: Χριστοβασίλης Γεώργιος: Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος, Παπαγεωργίου Χρήστος: Αντιπρόεδρος, Παπαϊωάννου Λεωνίδας: Λογιστής.

http://www.gazzetta.gr/stili/the-business-of-sports/article/602849/ta-oikonomika-apotelesmata-ton-pae-20122013

http://www.businessnews.gr/article/3292/ta-oikonomika-stoiheia-ton-pae-tis-soyper-ligkas

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2894 στις: Δευ 07 Απρ 2014 17:40 »
Παράθεση
Σύνολο Υποχρεώσεων: 7,15 εκατ. ευρώ

 :stop: :stop: :stop:

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2895 στις: Δευ 07 Απρ 2014 18:02 »
Ο κλασσικός.. αρνητικός.. κακοπροαίρετος.. παγουρένκος.
Ρε συ, στο νιόνιο έχουν κοντά 9 εκ  και την ψάχνουν για άρθρα 106 & 99..
Δες ρε συ και μιά φορά τη θετική πλευρά που εμείς με 7 μιλάμε για μεγαλεία!
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2896 στις: Δευ 07 Απρ 2014 18:17 »
Σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά το σύνολο υποχρεώσεων παρέμεινε σχετικά σταθερό. Απλά φαίνεται ότι λόγω διακανονισμών οι πιο πολλές έγιναν μακροπρόθεσμες από βραχυπρόθεσμες.

Εγώ βλέπω το παρακάτω ως καλό σημάδι εξυγίανσης αρκεί να επενδύσει σημαντικό κομμάτι των κερδών πίσω στην ομάδα για μακροπρόθεσμα οφέλη.
Παράθεση
Έσοδα: 4,27 εκατ. ευρώ (+41,48% σε σχέση με το 2011/2012)
Έξοδα: 2,96 εκατ. ευρώ (-26,09% σε σχέση με το 2011/2012)
Λειτουργικό Αποτέλεσμα: Λειτουργική κερδοφορία 1,31 εκατ. ευρώ έναντι λειτουργικής ζημίας 986 χιλ. ευρώ το 2011/2012
Καθαρά Αποτελέσματα Κέρδη/Ζημίες προ Φόρων: Κέρδη προ φόρων 1,04 εκατ. ευρώ έναντι ζημιών προ φόρων 1,69 εκατ. ευρώ το 2011/2012

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2897 στις: Δευ 07 Απρ 2014 21:47 »
Κυριακή κοντή γιορτή!!!
Μέχρι 30/4 θα έχουν ανακοινωθεί οι αδειοδοτήσεις.
Σημειώνουμε ότι τα δημοσιευμένα στοιχεία αφορούν το κλείσιμο της χρήσης 1/7/2012 έως 30/6/2013.
Η άσχημη εικόνα των οικονομικών μπορεί μετά από 9 μήνες (31/3/2014) να είναι ακόμη πιο άσχημη ή και καλύτερη.
Η επιτροπή ωστόσο θα στηριχθεί ΚΥΡΙΩΣ στις "ενδιάμεσες οικονομικές καταστάσεις" που οι ΠΑΕ είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΕΣ να προσκομίζουν και θα αφορούν τουλάχιστον ένα εξάμηνο επιπλέον (έως 31/12/2013).
Και φυσικά ότι έχεις κάνει για τα χρέη και τις υποχρεώσεις σου μέχρι την καταληκτική ημερομηνία της 31/3/2014.
Αναμένουμε λοιπόν τα σπουδαία.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2898 στις: Δευ 07 Απρ 2014 23:12 »
XB πάρε την γαμημένη την άδεια για να σε παραδεχτώ για κάτι καλό που έκανες!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2899 στις: Παρ 11 Απρ 2014 18:27 »

   Αν έβαζε ο ΧΒ υποψήφιος δήμαρχος τι ποσοστό θα έπαιρνε;

 1. Τρεις και πιάσε τα μπρίκια μου!
 2. Όσες ψήφους μπορεί να δώσει η λέσχη! (από 10 έως 20)
 3. Τίποτα γιατί θα πάρει όλες τις πασολέδικες ψήφους ο Νικοτσιώλς που κατβαίν σύμβουλους. :mono:
 4. Θα κερδίσει τις εκλογές και θα βγει δήμαρχος! :takataka:
 5. Θα χάσει σίγουρα. Η Π.Α.Ε. έχει πρωτογενές έλλειμμα! >:(
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!