Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354467 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3275 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 10:53 »
Για να μπει σε μια σειρά το θέμα Χριστοβασίλη. Ο Χριστοβασίλης κατά την διάρκεια της θητείας στον Προεδρικό θώκο της ομάδας έχει καταφέρει πράγματα που δεν έχουν καταφέρει άλλοι Προέδροι του ΠΑΣ. Έχει συνεχόμενες παρουσίες στην Α΄Εθνική και τις περισσότερες φορές με αξιόλογη ομάδα και μια 5η θέση. Πετυχημένες επιλογές προπονητών Όγιος.'Αγγελος, Χριστόπουλος, ακόμα και ο Πετράκης, επιλογή παιχτών που πουλήθηκαν και έφεραν; χρήματα στην ομάδα Ντε Βινσέντι, Λίλα, Κολοβλετσιος. Ανάδειξη παιχτών από τις ακαδημίες Χαρίσης, Νάκος, Γιάκος (αν και δεν μου αρέσει ως παίχτης) Και κάποια ακόμη καλά.

Αλλά έχει κάνει ένα μεγάλο κακό. Την υπό δικιά του ευθύνη εξωαγωνιστική μη έξοδο της ομάδας στην Ευρώπη, κάτι που ήταν το όνειρο χιλιάδων ΠΑΣολέδων. Η ομάδα αγωνιστικά βγήκε Ευρώπη, αλλά χάρη στις οικονομικές εκκρεμότητες του ΧΒ, το όνειρο έσβησε. Αυτό τον κόσμο του ΠΑΣ τον πλήγωσε και δεν μπορεί να το συγχωρήσει. Η απουσία και η αποχή του κόσμου από το γήπεδο (πέρα από το οικονομικό) οφείλεται και σε αυτό. Μην ξεχνάμε επί διοικησής ΧΒ ο ΠΑΣ έχασε το χαρακτηριστικό που τον διέκρινε σε όλη την Ελλάδα - τον κόσμο του που τον αγαπάει, που γεμίζει το γήπεδο, που τον ακολουθεί παντού. Και αλλά ακόμα λάθη, τη σχέση του με τη Λέσχη, την επιλογή ατόμων στην διοίκηση που αποτελούν για τον κόσμο του ΠΑΣ persona non grata, η επιλογή του για κακή σχέση με τους συνδέσμους της ομάδας, η κακή επικοινωνιακή του πολιτική, η εμπλοκή του ΠΑΣ σε φήμες για στημένα, η μη βελτίωση των προπονητικών γηπεδικών εγκαταστάσεων, τα συνεχιζόμενα οικονομικά προβλήματα της ομάδας που δεν δείχνουν βελτίωση και μας έχει στερήσει κατά καιρούς και της αδειοδότηση. Ανέφερα κάποια βασικά, που σκέφτηκα πρόχειρα.

Τα περί "χοντρού" και λοιπά τα βρίσκω αδιάφορα και ανούσια. Άλλος είναι χοντρός, άλλος αδύνατος, άλλος κοντός, άλλος, άλλος με μεγάλα αυτιά και άλλα με μικρή μύτη. Δεν με νοιάζει το βάρος του, το έργο του με νοιάζει και αυτό θα κρίνω.

Θα τον επαινώ στα καλά!
Θα τον κατακεραυνώνω όμως στα άσχημα!

ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3276 στις: Τετ 07 Ιαν 2015 22:14 »
Να εξαφανιστει απο τον ΠΑΣ γινεται??????????????????


Αυτην την προσμονη που ειχα πριν απο εναν αγωνα του ΠΑΣ καποτε, τωρα μου την εχει στερησει,βαζει το μυαλο μου σε πονηρες και σε υποχθονιες σκεψεις ως προς τι πρεσβευει ο ΠΑΣ οπως τον ειχαμε μαθει και πανω απο ολα ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΡΑΜΑ,πραγμα που ειχαμε ακομα και Γεθνικη

Πολλοι λετε για τελικο κυπελλου,αληθεια το πιστευεται.............Θα ρισκαρει παλι ο χοντρος τα κραξιματα μας,δυσκολα

Και επειδη δεν γουσταρω την κοροιδια και οταν αυτο γινεται μπροστα στα ματια μου,και προσωπικα επειδη δεν  ανεχομαιτο ψεμα ειμαι απολυτος ως προς το θεμα............ΠΡΟΤΙΜΩ ΛΕΥΤΕΡΟΣ με οποιοδηποτε κοστος


p.s Λαμια με τον ορο ''χοντρο''δεν εχω κανενα προβλημα και ειμαι κατα των διακρισεων αλλα με τον ορο ''χοντροπετσος'' εχω...............Και να σου πω κατι βρε φιλε μου Λαμια, χαρα μου ειναι οταν εβλεπα Β εθνικη 1.000 ΠΑΣΟΛΕΔΕΣ στο πιο απομερο μερος της Ελλαδας και να τραγουδαμε για την καψουρα μας!!!Για εμενα ΠΑΣ αυτο ειναι...........Και αμα ειναι να βγουμε καποτε Ευρωπη θα γινει αυτο αλλα με τα πιστευω που εχουμε μαθει απο μικροι και ετσι θα γινει και θα γινει σιγουρα καποτε,μπορει στα 40μας μπορει στα 50μας μπορει στα 60μας αλλα θα εχουμε την φλογα που θα μας σιγοκαιει και θα το νοιωσουμε το αισθημα αυτο της καβλας σιγουρα..........Πλεον εφτασα στα 30μπαμ μετα απο δεκαετια των ιδιων και των ιδιων αλλα δεν απελπιζομαι καποτε θα γινει με τα δικα μας θελω

p.s 1)Kαλα ρε SAS ξερεις και απο Θερβαντες?Μωρε μπραβοο εσυ που ανηκεις στην κατα φαντασιαν σου στην μαζα  πολυπληθεστερων Χριστοβασιλικων............Και ετσι να ειναι οπως τα λες ασχετως αν ο παραληλληρισμος σου ειναι τελειως ακυρως και καταλαβαινεις πολυ καλα τι λεω......Αυτος ο Δον Κιχωτης πρεσβευει καποιες αρχες που δεν προκειται να καταλαβεις ποτε σου..........Δυστυχως υποτακτικοι αυτοι οι ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΕΣ δεν θα γινουμε ποτε σαν την παρτυ σου και αυτο σε χαλαει φαινεται



« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 07 Ιαν 2015 22:52 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3277 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 04:31 »
Το συμφωνώ το πάτησα κατά λάθος,φίλε SAS.

      -οικονομικα προβληματα υπαρχουν,αλλα θα λυθουν.

Με ποιόν τρόπο,αλήθεια?
Αφήνοντας ελεύθερους παίκτες για να γλυτώσει δόσεις συμβολαίων?
Πουλώντας με τη μία ό,τι ταλέντο βγάζει η ομάδα?
Επειδή λέει ότι νιώθει δυνατός?
Εδώ και 2.5 χρόνια ακούω τους Blue Vayeros να λένε ότι ο ΠΑΣ
μπήκε στο δρόμο της εξυγίανσης...
Ότι η φετινή χρονιά θα μας έβρισκε καλύτερα από ποτέ στον οικονομικό τομέα...
Έγινε κάτι από αυτά και δεν τα κατάλαβα???
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω εγώ?
Τί να σου πω...μακάρι φίλε να έχεις δίκιο και να είμαι εγώ ο μαλάκας...

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3278 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 04:40 »
...ΠΡΟΤΙΜΩ ΛΕΥΤΕΡΟΣ με οποιοδηποτε κοστος

Πρόσεξε τί προτιμάς και τί εύχεσαι...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3279 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 10:47 »


Παράθεση
«Υπάρχει δύναμη και θέληση και θα βρίσκομαι εδώ για πολλά ακόμα χρόνια.
Εχω σαν στόχο να κάνουμε ακόμα πιο δυνατές ακαδημίες και να βγάζουμε παίκτες που θα στηριζόμαστε σε αυτούς»

Μνημονιακός κόκκαλο, γιατί να μην είναι αισιόδοξος?



2011... ο διευθύνων σύμβουλος της παλιάς  Benjamin  Moor στην ΒΙΠΕ Κομοτηνής...

 

 
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 08 Ιαν 2015 10:51 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3280 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 15:11 »
Παράθεση
Ο Περιφερειάρχης κ. Αλέξανδρος Καχριμάνης, προέβη σήμερα στην παρακάτω δήλωση:
Θέλω με την ιδιότητα του φιλάθλου να αναφερθώ σε ένα σοβαρότατο ζήτημα που απασχολεί συμπολίτες μας, που είχαν την ατυχία να εμπλακούν ανιδιοτελώς στα διοικητικά πράγματα της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα και να την βοηθήσουν στο νέο ξεκίνημα.
Ορισμένοι από αυτούς, που έχουν συνδράμει και οικονομικά την πορεία της ομάδας, την οποία χαιρόμαστε για τις επιτυχημένες παρουσίες της στα τελευταία χρόνια στο Ελληνικό πρωτάθλημα, βρίσκονται σήμερα αντιμέτωποι με υποχρεώσεις για τις οποίες δεν ευθύνονται ούτε κατ΄ ελάχιστο, μόνο και μόνο γιατί είχαν οριστεί από τους μεγαλομετόχους που πέρασαν στον ΠΑΣ Γιάννινα για μικρά διαστήματα ως μέλη του Δ.Σ., χωρίς να έχουν καμία άλλη συμμετοχή παρά να βοηθάνε την ομάδα.
Είναι ανήθικο να ταλαιπωρούνται σήμερα και οι ίδιοι και οι οικογένειές τους, για αυτό και πρέπει άμεσα ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ και αποκλειστικός διαχειριστής της, να αναλάβει τις ευθύνες και τις υποχρεώσεις του και να τους απεμπλέξει από τις οφειλές προς το Ελληνικό Δημόσιο.
Δεν γνωρίζουμε ειλικρινά τι σκέφτεται για το μέλλον της ΠΑΕ. Το τελευταίο διάστημα είχαν δει το φως της δημοσιότητας πληροφορίες για μεταβίβαση της. Παραμονές Χριστουγέννων οι πληροφορίες αυτές επιβεβαιώθηκαν, καθώς μου κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και Fax προς ενημέρωσή μου, πρόταση του δικηγόρου Αθηνών κ. Πάτση, η οποία όπως μου δηλώθηκε είχε αποσταλεί προς την ΠΑΕ με καταληκτική ημερομηνία για απάντηση την Κυριακή 4 Ιανουαρίου.
Την πρόταση αυτή- η οποία είναι εμπιστευτική- ο κ. Χρηστοβασίλης, ζήτησε να την παραδώσω σε στέλεχος της ΠΑΕ, το οποίο ακόμη αναμένω.
Το ιδιοκτησιακό μέλλον της ΠΑΕ, αφορά ασφαλώς τους μετόχους της. Εκείνο όμως που ενδιαφέρει την τοπική κοινωνία, αλλά και το στελεχιακό δυναμικό της ομάδας, είναι η διοίκηση και συγκεκριμένα ο Πρόεδρός της να είναι συνεπής στις οικονομικές υποχρεώσεις του, να μην αναζητά κάθε περίοδο "εξ ουρανού βοήθεια" για την εξασφάλιση αδειών, βελτίωση των γηπεδικών εγκαταστάσεων κλπ. και να αναλάβει τις ευθύνες του.

sportsioannina.gr


ήρθε το τέλος?
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος stefpas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3281 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 15:19 »
Παράθεση
Εκείνο όμως που ενδιαφέρει την τοπική κοινωνία, αλλά και το στελεχιακό δυναμικό της ομάδας, είναι η διοίκηση και συγκεκριμένα ο Πρόεδρός της να είναι συνεπής στις οικονομικές υποχρεώσεις του, να μην αναζητά κάθε περίοδο "εξ ουρανού βοήθεια" για την εξασφάλιση αδειών, βελτίωση των γηπεδικών εγκαταστάσεων κλπ. και να αναλάβει τις ευθύνες του.


Σωστός...άσχετα αν δεν μου είναι καθόλου συμπαθής προσωπικά και πολιτικά.....


« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 08 Ιαν 2015 15:22 από stefpas »
:mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono: :mono:

Αποσυνδεδεμένος vaggelis-pas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3282 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 15:24 »
Του τραβανε το χαλι σιγα σιγα

Για νεες ηττες για νεες συντριβες .......

Αρχιζει η εποχη Πατση οπως φαινεται

Αποσυνδεδεμένος gilas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3283 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 15:26 »
Παράθεση
Ο Περιφερειάρχης κ. Αλέξανδρος Καχριμάνης, προέβη σήμερα στην παρακάτω δήλωση:
Θέλω με την ιδιότητα του φιλάθλου να αναφερθώ σε ένα σοβαρότατο ζήτημα που απασχολεί συμπολίτες μας, που είχαν την ατυχία να εμπλακούν ανιδιοτελώς στα διοικητικά πράγματα της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα και να την βοηθήσουν στο νέο ξεκίνημα.
Ορισμένοι από αυτούς, που έχουν συνδράμει και οικονομικά την πορεία της ομάδας, την οποία χαιρόμαστε για τις επιτυχημένες παρουσίες της στα τελευταία χρόνια στο Ελληνικό πρωτάθλημα, βρίσκονται σήμερα αντιμέτωποι με υποχρεώσεις για τις οποίες δεν ευθύνονται ούτε κατ΄ ελάχιστο, μόνο και μόνο γιατί είχαν οριστεί από τους μεγαλομετόχους που πέρασαν στον ΠΑΣ Γιάννινα για μικρά διαστήματα ως μέλη του Δ.Σ., χωρίς να έχουν καμία άλλη συμμετοχή παρά να βοηθάνε την ομάδα.
Είναι ανήθικο να ταλαιπωρούνται σήμερα και οι ίδιοι και οι οικογένειές τους, για αυτό και πρέπει άμεσα ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ και αποκλειστικός διαχειριστής της, να αναλάβει τις ευθύνες και τις υποχρεώσεις του και να τους απεμπλέξει από τις οφειλές προς το Ελληνικό Δημόσιο.
Δεν γνωρίζουμε ειλικρινά τι σκέφτεται για το μέλλον της ΠΑΕ. Το τελευταίο διάστημα είχαν δει το φως της δημοσιότητας πληροφορίες για μεταβίβαση της. Παραμονές Χριστουγέννων οι πληροφορίες αυτές επιβεβαιώθηκαν, καθώς μου κοινοποιήθηκε με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και Fax προς ενημέρωσή μου, πρόταση του δικηγόρου Αθηνών κ. Πάτση, η οποία όπως μου δηλώθηκε είχε αποσταλεί προς την ΠΑΕ με καταληκτική ημερομηνία για απάντηση την Κυριακή 4 Ιανουαρίου.
Την πρόταση αυτή- η οποία είναι εμπιστευτική- ο κ. Χρηστοβασίλης, ζήτησε να την παραδώσω σε στέλεχος της ΠΑΕ, το οποίο ακόμη αναμένω.
Το ιδιοκτησιακό μέλλον της ΠΑΕ, αφορά ασφαλώς τους μετόχους της. Εκείνο όμως που ενδιαφέρει την τοπική κοινωνία, αλλά και το στελεχιακό δυναμικό της ομάδας, είναι η διοίκηση και συγκεκριμένα ο Πρόεδρός της να είναι συνεπής στις οικονομικές υποχρεώσεις του, να μην αναζητά κάθε περίοδο "εξ ουρανού βοήθεια" για την εξασφάλιση αδειών, βελτίωση των γηπεδικών εγκαταστάσεων κλπ. και να αναλάβει τις ευθύνες του.

sportsioannina.gr


ήρθε το τέλος?

Αχός βαρυς ακουγεται,πολλα τουφεκια πεφτουν...

μήνα σε γαμο ριχνονται,μήνα σε χαροκοπι???

ουδέ σε γαμο ριχνονται,ουδέ σε χαροκόπι...

υγ.έκλασ' η νυφη,σχολασ' ο γαμος...

Πού `σαι Θανάση ήθελα να σ’ αντάμωνα Η γρουσουζιά να σπάσει

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3284 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 15:28 »
Παράθεση
ήρθε το τέλος?
Ηρθε το τελος.

Τωρα θα παει η κωλοτουμπα γονα... Αρχισαν τα οργανα...

Καλη λευτερια-καλα ξεμπερδεματα

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3285 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 15:30 »
Νέα εποχή προβάλει και δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει.
Για άλλη μια φορά η τύχη του ΠΑΣ θα κριθεί στο δημαρχείο και στην νομαρχία.Να κρατάμε τις παραδόσεις.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3286 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 15:33 »
εδωσε το συνθημα οπως το ειχε δωσει και τοτε στο πανηπειρωτικο πριν τη συναντηση με τον κουγια.........και τωρα μερικοι υπαλληλοι το παιζουν μαγκες για τη σταση τους.

anyway

Παράθεση
Ηρθε το τελος.

Τωρα θα παει η κωλοτουμπα γονα... Αρχισαν τα οργανα...

Καλη λευτερια-καλα ξεμπερδεματα
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3287 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 16:01 »

   Να απελευθερωθούμε από το Χοντρό ΝΑΙ αλλά όχι να σκλαβωθούμε χειρότερα στο δικηγόρο. Προσέξτε!


   Του τραβάνε όντως το χαλί ή μήπως είναι μια προσπάθεια πίεσης στο να απεμπλέξει ο Χοντρός τους υπόλοιπους που λέει ο άλλος ο Χοντρός ότι είναι μπλεγμένοι με τα οικονομικά του Π.Α.Σ.;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος αντι-ΟΦΗ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • saludar al comandante Fidel Castro
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3288 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 16:08 »

   Να απελευθερωθούμε από το Χοντρό ΝΑΙ αλλά όχι να σκλαβωθούμε χειρότερα στο δικηγόρο. Προσέξτε!


   Του τραβάνε όντως το χαλί ή μήπως είναι μια προσπάθεια πίεσης στο να απεμπλέξει ο Χοντρός τους υπόλοιπους που λέει ο άλλος ο Χοντρός ότι είναι μπλεγμένοι με τα οικονομικά του Π.Α.Σ.;

Είναι προφανές ότι κι ο άλλος χοντρός είναι μπλεγμένος με τα οικονομικά της ομάδας , κατά συνέπεια και με τα χρέη , το τομάρι του σκέφτεται ειδικά μετά τις 25 Γενάρη που δε θα είναι στα κουμάντα !


ΣΑΚΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος apnea73

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.605
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3289 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 16:09 »
Ο πάτσης την έστειλε στον "Αρχοντα" με την ιδιότητα?>??? Του φιλάθλου όπως λέει?? Και εγώ φίλαθλος είμαι αλλά δεν μου στέλνει κανένας καμία πρόταση.

Ο καχριμάνης επεμβαίνει (για ακόμα φορά) γιατί???

Η ΠΑΕ είναι ΑΕ. Γιατί δεν επεμβαίνει και με άλλες ΑΕ που δεν πληρώνονται απο τους Δήμους πχ, και έχουν και αυτές ιστορία στα Γιάννενα..

Δεν πρέπει να μπλέκεται. Εαν μπλέκεται το κάνει για συμφέροντα τρίτων. Συμφωνώ με τον προηγούμενο.
....

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3290 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 16:18 »
Παπαριές.
Αφού:

Εφόσον υπάρξει πρόταση θα την δημοσιοποιήσουμε

Δε πα να λέτε, πρόταση δεν υπάρχει, θα την δημοσιοποιούσανε αν!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3291 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 16:21 »
Κάτσε βρε οχτρέ και εσύ..Αφού δεν την παρέλαβε ακόμα η ΠΑΕ.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3292 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 16:28 »
  Να απελευθερωθούμε από το Χοντρό ΝΑΙ αλλά όχι να σκλαβωθούμε χειρότερα στο δικηγόρο. Προσέξτε!

ΑΨΟΓΟΣ!

...ΠΡΟΤΙΜΩ ΛΕΥΤΕΡΟΣ με οποιοδηποτε κοστος

Πρόσεξε τί προτιμάς και τί εύχεσαι...

Με οποιοδήποτε κόστος??? :(

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3293 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 16:46 »
Α ρε Καχριμάνη.... δυο πράγματα προσέχουμε πού τα βάζουμε. Το πουλί και την υπογραφή μας.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3294 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 17:16 »
Κάτι μου θυμίζει η δήλωση του Κάχρι! Πότε είχε κάνει παρόμοια;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3295 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 17:18 »
Κάτι μου θυμίζει η δήλωση του Κάχρι! Πότε είχε κάνει παρόμοια;

  Δεν είναι τόσο απλό. Η ιστορία δύσκολα επαναλαμβάνεται. Περισσότερο αυτή η δήλωση είναι σαν προειδοποίηση. Κανόνισε τις υποχρεώσεις σου γιατί δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει μετά τις 25 Γενάρη...

   Αυτό για τις 25 Γενάρη και την αβεβαιότητα που θα σκορπίσουν οι πολιτικές εξελίξεις σε όσους χρωστούν υπερβολικά ποσά στο Δημόσιο ενώ ταυτόχρονα η εταιρεία τους πάει μια χαρά, το είχα αναφέρει για την περίπτωση του Λίλα. Κάτι δεν μου κόλλησε σε αυτή τη παραχώρηση το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και με αυτόν το τρόπο. Γιατί να μην βγάλει ο Πρόεδρας κάποια φράγκα μεταγραφής και να τον στείλει έτσι τον άλλο; Γιατί θέλει να γλιτώσει φράγκα από το ήδη μειωμένο συμβόλαιο του Λίλα και ενώ όλο το μπάτζετ κινείται σε πολύ χαμηλά επίπεδα;
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 08 Ιαν 2015 17:22 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3296 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 17:19 »
δλδ σύμφωνα με τον...αργάμιση Αλέκομ αργάμιση.....

Αποκλειστικά υπεύθυνος, ασυνεπής, επαίτης, αχάριστος, ψεύτης κι ανήθικος ο προεδρούλης.

Μάλιστα...


Υ.Γ: Ανακοίνωση κωλοτούμπα λαίσχης να τον βαφτίζει βαζελομάνη κι οχτρό αυτόν ή καταστροφέα οχτρό τον ρέκορντμαν, είχαμε ή ακόμα;
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3297 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 17:23 »
Αναμένουμε,dreven...
Και αυτή τη φορά θα υπάρξει κωλοτούμπα...αλλά πιο ήπια... ::)

Υ.Γ. fon,λες να τις ξεπεράσουμε τις 196?

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3298 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 17:29 »
Με λίγο προσπάθεια κάτι γίνεται....Να βάλουμε και μεγαλύτερα γράμματα... :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3299 στις: Πεμ 08 Ιαν 2015 17:40 »
http://www.sport24.gr/incoming/article3232972.ece/BINARY/original/1189203.jpg
ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 2015

Παράθεση
«Υπάρχει δύναμη και θέληση και θα βρίσκομαι εδώ για πολλά ακόμα χρόνια.
Εχω σαν στόχο να κάνουμε ακόμα πιο δυνατές ακαδημίες και να βγάζουμε παίκτες που θα στηριζόμαστε σε αυτούς»

Μνημονιακός κόκκαλο, γιατί να μην είναι αισιόδοξος?

(...)

 8)... τι ανάγκασε τον πρόεδρο να επισπεύσει την κοπή και να προβεί σε γινάτια?

Καχριμάνης (...) συμπολίτες μας, που είχαν την ατυχία να εμπλακούν ανιδιοτελώς στα διοικητικά πράγματα της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα και να την βοηθήσουν στο νέο ξεκίνημα.
Ορισμένοι από αυτούς, που έχουν συνδράμει και οικονομικά την πορεία της ομάδας, την οποία χαιρόμαστε για τις επιτυχημένες παρουσίες της στα τελευταία χρόνια στο Ελληνικό πρωτάθλημα, βρίσκονται σήμερα αντιμέτωποι με υποχρεώσεις για τις οποίες δεν ευθύνονται ούτε κατ΄ ελάχιστο, μόνο και μόνο γιατί είχαν οριστεί από τους μεγαλομετόχους που πέρασαν στον ΠΑΣ Γιάννινα για μικρά διαστήματα ως μέλη του Δ.Σ., χωρίς να έχουν καμία άλλη συμμετοχή παρά να βοηθάνε την ομάδα.
(...)

...συμπολίτες... ανιδιοτελώς... οικονομικά... υποχρεώσεις... δεν ευθύνονται... είχαν οριστεί... για μικρά διαστήματα ως μέλη του Δ.Σ., χωρίς να έχουν καμία άλλη συμμετοχή παρά να βοηθάνε την ομάδα.

Για τους Βασιλοπιτάδες λέει.
Ναι στην απεμπλοκή, ναι στην αποκατάσταση των Βασλοπιτάδων!!!

(...)
Και σημείωσε, τώρα…

Γιατί όλα τα πυρά της παπαροκριτικής μας βαράνε ομαδόν και ακατάπαυστα το Χοντροβασίλη και όχι τους άλλους Βασιλοπιτάδες, το Χοντραλέκο, το Χοντρονίκο, το Λιγνοπαντελή, τον Κοντονίκο που κόβουν την πίτα στην Ήπειρο… αν ξέρεις εσύ...?

Πιστεύεις ότι οι Βασιλοπιτάδες που υπεραγαπούν και εμπλέκονται σήμερα άτυπα στα του ΠΑΣ θα επέτρεπαν στον Χριστοβασίλη να συρρικνώνει τον ΠΑΣ ως ιδέα και ως δύναμη και θα τον περιέβαλαν με χρήμα και λογότυπο για την ομορφιά του πρόεδρου... αν ξέρω εγώ... ?

Τέλος πάντων (μεταξύ μας αυτά  8))… ας τον βοηθήσουν τον άνθρωπο να κλείσει σωστά τα χαρτιά του, να ομαλοποιηθεί η διαδικασία διαδοχής (...)
Αυτά και κομμένα τα μπλα μπλα μαζί... γιατί  >:(  :mono: ρε,  Γιαννενάρες ενόψει Εκλογών.


"Η πιο μεγάλη ώρα είναι τώρα" ... Ακης Πάνου.
(...)
Αν φρενάρει η ομάδα, πέτρινο το μέλλον της … αυτό, ως υπόθεση απευκταία.
Μαλακίες λέω τώρα ... μάλλον έληξε ο Kaspersky μου και χτύπησε ιός το ΟΝΕΙΡΟ. 
Όπως είπα … άλλα είπες και άλλα εννοείς κ. Χριστοβασίλη … ας τα ακούσουν αυτά οι Βασιλοπιτάδες του ΠΑΣ.
Ευτυχώς η Βασιλόπιτα ήταν "ρεφενέ" ... άλλος την πίτα, άλλος το μαχαίρι.
(...)

Έχω πει πολλά κατά καιρούς, εννοούμενα και υπονοούμενα, όπως … λέμε ήταν προμελετημένη, θα φύγω με το αζημίωτο (ΧΒ), θα μας σώσουν οι Βασιλοπιτάδες, Χήτο Θεέ πάρε την ΠΑΕ.

Η συζήτηση δε βλάπτει, η σιωπή βλάπτει ... και καλά θα κάνουν οι "Βασιλοπιτάδες 2013" Πασολέδες,  να πάρουν άμεση πρωτοβουλία, έστω και με το αζημίωτο, ώστε να είμαστε καθαροί την Πρωταπριλιά και όταν έρθουμε με το καλό από την Ευρώπη τα βρίσκουμε  ... πλάκα κάνω μωρέ, ξέρω ότι ήρθε η ώρα της "αιμοδοσίας" για τον ΠΑΣ και όλοι έχουν σφίξει τη γροθιά τους να φουσκώσει η φλέβα η Ηπειρώτικη.

Παράθεση
Το να τρέχει ο πρόεδρος τελευταία στιγμή, δεν το πιστεύω ... οι "ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΔΕΣ" έδωσαν όρκο υποστήριξης του ΑΓΙΑΞ, στα Γιάννινα.
Κατά τα άλλα ... ο ΠΑΣ είναι ο φούρνος κι εγώ ο Καραγκιόζης ... άλλοι τρώνε το ψωμί στα γήπεδα και μας το παίζουν ψόφιοι στα φόρα.

Παράθεση
Ξέρεις... για μένα δεν υπάρχει ούτε πικρία, ούτε αγανάκτηση, ούτε εμπάθεια για κανέναν και για τίποτα στην αταξία του μυαλού μου, απλά γιατί δεν είμαι του χορταριού ... στο μυαλό μου υπάρχει και κάνει μανούβρες μόνο "μια μπουλντόζα να σαρώσει τα πάντα", ... Διοικήσεις, Γιαννενάρες, Κερκίδες, Ερασιτέχνες, Άρχοντες, Σεκιουριτάδες, Βασιλοπιτάδες, Τζάκια (παραγοντικά-δημοσιογραφικά), Σόμπες, Μαγκάλια... οι Προπονητές και οι Παίκτες είναι οι τελευταίοι που φταίνε... άλλωστε ο νόμος της Φανέλας δεν συγχώρεσε ποτέ, κανέναν.

Παράθεση
Ο Νέος Πρόεδρος… ο κοσμογυρισμένος, ο τις νομικές και επικοινωνιακές κατέχων γνώσεις θα πρέπει να σκεφτεί ώριμα και γιαννιώτικα... 

Καλό Καλοκαίρι  :mono:

Ποιος Χριστοβασίλης ρε και κουραφέξαλα, θα μπορούσε να σταθεί 24/ωρο στα Γιάννινα αν πραγματικά υπήρχαν  μέσα και γύρω από τον ΠΑΣ πρόσωπα με ενδιαφέρον, αγάπη, ζήλο, ανιδιοτέλεια και... αξιοπρέπεια.

 :flag: :flag: :flag: :flag: :flag:
... και άλλα πολλά ποστ.
Άλλωστε γι' αυτό με θεωρούν γραφικό.

New Pas. Pas

O ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ... (αύριο το υπόλοιπο)

Παράθεση
Εξοχότατε κύριε Πρωθυπουργέ,

Όπως γνωρίζετε, η ποδοσφαιρική ομάδα της Π.Α.Ε. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, κατέκτησε αγωνιστικά τη δυνατότητα, για πρώτη φορά στην ιστορία της, να αγωνιστεί και να εκπροσωπήσει την Ελλάδα στις Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις. Προϋπόθεση προς τούτο, αποτελεί η χορήγηση αδειοδότησης, από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία.

Ένα εκ των κριτηρίων που απαιτούνται, είναι να έχει διακανονίσει η εταιρία μας, οφειλές της προς το Ελληνικό Δημόσιο.

Δυστυχώς, αν και από τετραμήνου επιδιώκουμε την ένταξη μας στη διαδικασία αυτή, γραφειοκρατικές αξεπέραστες δυσκολίες, έχουν ακόμη τον φάκελο της εταιρίας μας "εγκλωβισμένο" στο Υπουργείο Οικονομικών.

Παρακαλούμε θερμώς για την παρέμβασή σας, ώστε να εξεταστεί κατά ΥΨΙΣΤΗ προτεραιότητα το αίτημά μας και να γίνει δεκτό, έως την Τρίτη 28.5.2013, ότε και είναι η καταληκτική ημερομηνία υποβολής του φακέλου της εταιρία μας.

Ευχόμαστε ολοψύχως, να μη είναι η γραφειοκρατική αδράνεια, αιτία του να διαλυθούν τα όνειρα εκατοντάδων χιλιάδων Ηπειρωτών, ανά τον κόσμο, και ελπίζουμε στην παρέμβασή σας.

Για την ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966

Ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος

Γεώργιος Χριστοβασίλης».


 
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 08 Ιαν 2015 17:59 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς