Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354148 φορές)

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3950 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:26 »
Ρε σεις θα εξηγήσει κάποιος που το κατέχει το θέμα, τι γίνεται στην περίπτωσή μας;

Ωραία, η ομάδα υποβιβάζεται λόγω χρεών κλπ, μπαίνει σε πτώχευση, εκκαθάριση ή όπως αλλιώς το λένε... ο ελεεινός χρωματοπώλης που δημιούργησε το όλο θέμα,
δεν θα έχει συνέπειες ποινικές; Έτσι θα τη βγάλει; Δηλαδή ο υπαίτιος του θανάτου απαλλάσσεται και τιμωρείται μόνο η εταιρία-ομάδα;

Γιατί πολύ άνετο τον βλέπω! Θεωρεί ότι θα την κάνει με "βαριά" πηδηματάκια και θα μείνει αλώβητος;

 >:( >:( >:( >:( >:( :stop: :stop: :stop: :stop: :stop:

Blue to the hair...

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3951 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:27 »
Το ξαναγράφω,
πτώση στη Γ με αυτές τις συνθήκες σημαίνει ΑΦΑΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ...

Και τώρα αφανισμό ζούμε. Καταλαβέ το! Σταδιακό αφανισμό. Αργό και βασανιστικό!
Η ομάδα είναι εντελώς γελοία. Πουλάει τον καλύτερο τέρμα της στα μέσα της χρονιάς και ενώ δεν έχει εξασφαλιστεί η υπόθεση της παραμονής.

Γιατί να μείνουμε στη Σκουπρολίγδα; Για να κονομάει ο ΧΒ και η ομάδα μας να μικραίνει χρόνο με το χρόνο;
Θα πω κάτι κι ας πονάει:
Τη δεδομένη στιγμή δεν είμαστε ούτε ΑΕΚ, ούτε Άρης, ούτε καν ΟΦΗ για να ξεπετάξουμε τις παρακάτω κατηγορίες σε 2 χρόνια. Η Ομάδα έχει εγκαταληφθεί από τον κόσμο της! Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Έχει εγκαταλειφθεί γιατί ο κόσμος αρνείται να στηρίξει αυτή την τρισάθλια διοίκηση.
Και πλέον πολλοί λένε να πέσουμε στη Γ΄ για να φύγει η χειρότερη διοίκηση όλων των εποχών.
Δεν την φοβόμαστε τη φτώχεια, τη Γ΄, τη διάλυση, τους διωγμούς.Τα έχουμε νιώσει στο πετσί μας τόσα χρόνια και επιβιώσαμε.
Άσε που ότι και να ευχόμαστε εμείς δεν έχει καμία πλέον σημασία.
Η ομάδα οδηγείται με μαθηματική ακρίβεια στη διάλυση από τις ενέργειες του χειρότερου προέδρου όλων των εποχών.
Αλήθεια που είναι ρε παιδιά η δημιουργική αποδόμηση και οι καλύτερες μέρες που έρχονται;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος midnight

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 635
  • Once in a BLUE moon
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3952 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:29 »
Αν και off topic εντελώς, ας το πω εδώ.
Στα τόσα χρόνια δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ ο κόσμος του ΠΑΣ να εύχεται η Ομάδα να πέσει στην ανυποληψία των Β και Γ κατηγοριών.
Να ακολουθεί τον ΠΑΣ ακόμη και εκεί και ΠΑΝΤΟΥ, ναι το θυμάμαι!
Αλλά να το εύχεται, ΟΧΙ.
Προφανώς γιατί τότε είχε πραγματικά τον κόσμο στο πλάι του.

Η όλη κατάσταση στην Ομάδα είναι πραγματικά άρρωστη, όμως να είναι ευχή ο ΠΑΣ να πληρώσει την ανικανότητα ή την λαμογιά του καθενός με την ΥΠΑΡΞΗ του, είναι το τελευταίο σκαλοπάτι στη συνείδησή μου.

Ο ΠΑΣ δεν μπορεί να υπάρχει αναγκαστικά κι όπως-όπως ούτε εδώ που βρίσκεται, ούτε να πέσει με τις ευλογίες μας στην πυρά για να εξαγνιστεί.

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά... δεν μπορεί...
«Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασεν η ώρα.
 Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασαν τα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος mandrakoukos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3953 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:31 »
Παράθεση
ο ελεεινός χρωματοπώλης που δημιούργησε το όλο θέμα, δεν θα έχει συνέπειες ποινικές; Έτσι θα τη βγάλει; Δηλαδή ο υπαίτιος του θανάτου απαλλάσσεται και τιμωρείται μόνο η εταιρία-ομάδα;

Χρωστά σε δημόσια και ΙΚιΑ; Αν ναι μπορεί να τον κυνηγήσουν στο πλαίσιο της ευθύνης μελών ΔΣ ΑΕ έναντι του δημοσίου. Αν όχι, την περνάει ζάχαρη.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3954 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:39 »
Αν και off topic εντελώς, ας το πω εδώ.
Στα τόσα χρόνια δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ ο κόσμος του ΠΑΣ να εύχεται η Ομάδα να πέσει στην ανυποληψία των Β και Γ κατηγοριών.
Να ακολουθεί τον ΠΑΣ ακόμη και εκεί και ΠΑΝΤΟΥ, ναι το θυμάμαι!
Αλλά να το εύχεται, ΟΧΙ.
Προφανώς γιατί τότε είχε πραγματικά τον κόσμο στο πλάι του.

Η όλη κατάσταση στην Ομάδα είναι πραγματικά άρρωστη, όμως να είναι ευχή ο ΠΑΣ να πληρώσει την ανικανότητα ή την λαμογιά του καθενός με την ΥΠΑΡΞΗ του, είναι το τελευταίο σκαλοπάτι στη συνείδησή μου.

Ο ΠΑΣ δεν μπορεί να υπάρχει αναγκαστικά κι όπως-όπως ούτε εδώ που βρίσκεται, ούτε να πέσει με τις ευλογίες μας στην πυρά για να εξαγνιστεί.

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβα καλά... δεν μπορεί...

Εγώ ποτέ δεν θυμάμαι ξανά να εισρέουν εκατομμύρια στα ταμεία της ομάδας από μεταγραφές, εισιτήρια, κανάλια και η ομάδα να είναι σε τραγικό επίπεδο σε επίπεδο υποδομών και οργάνωσης (το ίδιο με την περίοδο Κούγια Γ΄Εθνική ήμασταν τότε παρεμπιπτόντως) και να μην παίρνει άδεια κάθε χρόνο.

Να μοσχοπουλάει τους παίχτες μας και να γίνεται δοκιμαστήριο των μεγάλων χωρίς κανένα αντίκρυσμα για την ομάδα παρά μόνο για τις τζέπες του ΧΒ.

Να είναι χωρίς όραμα, σχέδιο και οπτική για 4 συναπτά έτη.

Να έχει λιγότερο κόσμο στο γήπεδο από την περίοδο της Γ' Εθνικής.

Έχουμε όλα τα κακά της Γ' Εθνικής (ως κόσμος εννοώ) χωρίς να απολαμβάνουμε ούτε ένα καλό. Ως εδώ πλέον. Φτάνει με την πιπίλα. Να απελευθερωθούμε από τα δεσμά του χειρότερου Προέδρου τώρα!!!

Το μόνο που κατάφερε ο Χονδρος είναι να ισοφαρίσουμε τη Δόξα Δράμας σε συμμετοχές στην πρώτη κατηγορία.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3955 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:41 »
Γιατί δεν χρωστάει; Εδώ φαίνονται από τους ισολογισμούς, μεγάλες υποχρεώσεις προς δημόσιο (αν δεν κάνω λάθος δλδ)...
Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος PTOLEMEOS11

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 783
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3956 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:41 »
Εαν πέσει η ομαδα δεν ξανανεβαινει !! Ασε που χουν αλλάξει τα πράγματα και οποιος προλαβε προλαβε για Γ εθνικη!!
δεν υπαρχουν κροισοι ούτε κόσμος όπως Λαρισα Οφη καλά δεν μιλαμε για Αρη και ΑΕΚ
, ο Πρόεδρος τι έχει κατα νου, που έχει αποδομησει   την ομαδα τι να πουμε και εμεις οι απλοι αγνοι φίλαθλοι τους ΠΑΣ .
Τωρα τι εξυγίανση λέει ότι εχει κάνει ?
Η σωτηρία είναι να βρει λεφτα δηλαδη κάποιον επενδυτή  τώρα που ειμαστε στην Α !!!!
μόνο αυτο σωζει την κατασταση
! Τωρα πως και τι?


Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3957 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:46 »
Κακά τα ψέματα παιδιά, όταν μέχρι και δεξιά χέρια τ σαϊκόδουλα και φανατικοί κιτσιολέδες, φτάνουν στο σημείο να λεν σήμερα ότι
η ομάδα με αυτόν τον πρόεδρο έχει γίνει σαν κ/λομπαρο και οίκος ανοχής που μπαίνει ο κάθε μεγαλοπιασμένος να γ/μήσει και δείρει
παίρνοντας ότι παίχτη θέλει, όποτε θέλει, για όσο θέλει και με όσα θέλει κι ο κανάγιας όχι μόνο δεν παίρνει αδειοδότηση αλλά
και ξεμένει από παίχτες και τώρα κι απ το καλοκαίρι χειρότερα, πως έχει μικρύνει την ομάδα, να πάει στο διάολο η κουφάλα κλπ
ότι και να λέμε εμείς, δεν έχει νόημα πια, εκτός του Μ/ΛΑΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ (ΚΙ ΕΣΥ) ΕΓΚΑΙΡΑ
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος mandrakoukos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3958 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:46 »
Δεν έχω δει ισολογισμούς, γι' αυτό λέω "αν".
Βέβαια και η ΑΕΚ χρωστούσε τα μαλλιοκέφαλά της και δεν ξέρω κατά πόσο τους έκαναν τσακ τους κατά νόμο αρμοδίους της.

Αποσυνδεδεμένος midnight

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 635
  • Once in a BLUE moon
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3959 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:56 »
Θυμήσου ό,τι θες φίλε Mpakouliero και ξέχνα ό,τι νομίζεις.
Δικαίωμά σου είναι.
Πάντως εγώ με τη θέλησή μου να γίνει "ανάμνηση" οριστική ο ΠΑΣ, δεν θα συμφωνήσω ΠΟΤΕ, και είναι δικαίωμά μου που δεν το ζητώ και δεν το συζητώ.
Ούτε με σένα ούτε με κανέναν.
«Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασεν η ώρα.
 Δώδεκα και μισή. Πώς πέρασαν τα χρόνια.»

Αποσυνδεδεμένος drakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3960 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 13:58 »
Ἡ παρουσία μας στὴν Α' Ἐθνικὴ ἀπέδειξε δυστυχῶς ὃτι οἱ περισσότεροι ἦταν ΠΑΣ καὶ κάτι ἂλλο ἀπὸ τὸ ΠΟΚ.Τὰ περί ξενερώματος ἰσχύουν ἀλλὰ σὲ πολύ μικρότερο βαθμὸ. Στὶς μικρότερες κατηγορίες ποὺ δὲν ἀνταγωνιζόμαστε τὶς ὁμάδες τους θὰ ξανασκάσουν μύτη.
 Τὸ νὰ κερδίζει ὁ Χριστοβασίλης ἀπό τὸν ΠΑΣ εἶναι θεμιτὸ ἀρκεῖ νὰ εἶναι ἐντάξει στὶς ὑποχρεώσεις του (κάτι πού δὲν εἶναι τώρα). Πιστεύω καὶ ἐγὼ ὃτι πάσῃ θυσία πρέπει νὰ μείνουμε στὴν κατηγορία, εὐελπιστώντας σὲ καλύτερο μέλλον. Ἐξάλλου πότε εἲχαμε καλύτερη ὁμάδα, μόνο ἐπί Ἀργεντινῶν καὶ τὸτε  εἲχαμε παρανομήσει κι ἐμεῖς.
Ἓναν σοβαρὸ προπονητὴ βρήκαμε ἂς τὸν κρατήσουμε.
 :mono: :mono: :mono:

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3961 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:20 »
Θυμήσου ό,τι θες φίλε Mpakouliero και ξέχνα ό,τι νομίζεις.
Δικαίωμά σου είναι.
Πάντως εγώ με τη θέλησή μου να γίνει "ανάμνηση" οριστική ο ΠΑΣ, δεν θα συμφωνήσω ΠΟΤΕ, και είναι δικαίωμά μου που δεν το ζητώ και δεν το συζητώ.
Ούτε με σένα ούτε με κανέναν.
Μου κάνει εντύπωση πως αντιδράτε έτσι με την άποψή αυτή που διατυπώνεται (δυστυχώς) από όλο και περισσότερους.
Μακάρι να αντιδρούσατε έστω και λίγο για ότι έχει κάνει ο Χονδρός μέχρι τώρα.
Για το Βελλίδη δεν βγήκε κουβέντα μέχρι στιγμής ενώ για την άποψη περί Γ΄ κατεβάσατε κείμενα.
Εγώ ρωτώ κάτι άλλο κάποιους συμφορουμίτες: Εδώ και λίγο καιρό αφήνατε υπονοούμενα ότι επίκειται αλλαγή στα διοικητικά προς το καλύτερο. Τώρα μετά και τη (πιθανή) φυγή Βελλίδη τι γίνεται; Υπάρχει καμιά εξέλιξη στον ορίζοντα ή να περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι που είναι παχιές οι μύγες;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3962 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:28 »
Για όσους σκέπτονται αλλαγές ιδιοκτησίας (αγορά κλπ) να τονίσω ότι:
Ακόμα και τα λαμόγια που λυμαίνονται το Ελληνικό ποδόσφαιρο έχουν τεράστιες δυσκολίες με τα πόθεν έσχες και τα capital controls πια.
Υπάρχουν δυσκολίες στα μαύρα και τα άσπρα, υπάρχει το μακρύ χέρι της εφορίας επι δικαίων και αδίκων
Ειναι γνωστή η περιπέτεια συμπολιτών μας που τους είχε ο δικηγόρος στο ΔΣ της ομάδας
(κι οσοι δεν την ξέρετε να την μάθετε)

Εκτός αυτού, με 5 εκατομμύρια αγοράζεις τράπεζα πια.  :P
Τι να την κάνεις την ομάδα;
Η τραπεζα σου αποδιδει πιο πολλά....  :(


Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3963 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:33 »
Οτι ειναι προς το Δημόσιο (εφορία και ΙΚΑ ) σε κυνηγάει.
Μεχρι να σου τα πάρει ή να πεθάνεις...

Τα αλλα γραφονται στο χιόνι.
Προς το Δημόσιο ειναι πολλά, γιαυτο θα πουλήσει, να τα φορτωθει ο επόμενος.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3964 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:34 »
Για όσους σκέπτονται αλλαγές ιδιοκτησίας (αγορά κλπ) να τονίσω ότι:
Ακόμα και τα λαμόγια που λυμαίνονται το Ελληνικό ποδόσφαιρο έχουν τεράστιες δυσκολίες με τα πόθεν έσχες και τα capital controls πια.
Υπάρχουν δυσκολίες στα μαύρα και τα άσπρα, υπάρχει το μακρύ χέρι της εφορίας επι δικαίων και αδίκων
Ειναι γνωστή η περιπέτεια συμπολιτών μας που τους είχε ο δικηγόρος στο ΔΣ της ομάδας
(κι οσοι δεν την ξέρετε να την μάθετε)
Εκτός αυτού, με 5 εκατομμύρια αγοράζεις τράπεζα πια.  :P
Τι να την κάνεις την ομάδα;
Η τραπεζα σου αποδιδει πιο πολλά....  :(
Ε τότε να μπουν τέλος στα παραμύθια του στυλ: υπομονή μέχρι τέλος του καλοκαιριού και δημιουργικής αποδόμησης του Π.Α.Σ..
Μπορεί να γίνονται με καλή πρόθεση αλλά αποπροσανατολίζουν και δίνουν τσάμπα ελπίδες στον κοσμάκι. Δίνουν χρόνο στο Χονδρο!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3965 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:36 »
Για όσους σκέπτονται αλλαγές ιδιοκτησίας (αγορά κλπ) να τονίσω ότι:
Ακόμα και τα λαμόγια που λυμαίνονται το Ελληνικό ποδόσφαιρο έχουν τεράστιες δυσκολίες με τα πόθεν έσχες και τα capital controls πια.
Υπάρχουν δυσκολίες στα μαύρα και τα άσπρα, υπάρχει το μακρύ χέρι της εφορίας επι δικαίων και αδίκων
Ειναι γνωστή η περιπέτεια συμπολιτών μας που τους είχε ο δικηγόρος στο ΔΣ της ομάδας
(κι οσοι δεν την ξέρετε να την μάθετε)
Εκτός αυτού, με 5 εκατομμύρια αγοράζεις τράπεζα πια.  :P
Τι να την κάνεις την ομάδα;
Η τραπεζα σου αποδιδει πιο πολλά....  :(
Ε τότε να μπουν τέλος στα παραμύθια του στυλ: υπομονή μέχρι τέλος του καλοκαιριού και δημιουργικής αποδόμησης του Π.Α.Σ..
Μπορεί να γίνονται με καλή πρόθεση αλλά αποπροσανατολίζουν και δίνουν τσάμπα ελπίδες στον κοσμάκι. Δίνουν χρόνο στο Χονδρο!
Κατηγορούμαι για παραμυθατζής Mpakoulieros???
Γιατί εγώ είμαι αυτός που γράφει για υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος mandrakoukos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3966 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:38 »
Αυτό με τα capital controls είναι γεγονός και με κάνει λίγο επιφυλακτικό σχετικά με τα "παντελονιάσματα" των προέδρων. Εντάξει, εγώ είμαι μακρυά και δεν γνωρίζω πρόσωπα και πράγματα σχετικά με τη διοίκηση του ΠΑΣ, αλλά πως διάολο παντελονιάζει αυτός και ο κάθε πρόεδρος όταν το μετρητό πέθανε;

Κατά τα λοιπά, προπόνηση λέει χωρίς Πετράκη..

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3967 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:38 »
Ἡ παρουσία μας στὴν Α' Ἐθνικὴ ἀπέδειξε δυστυχῶς ὃτι οἱ περισσότεροι ἦταν ΠΑΣ καὶ κάτι ἂλλο ἀπὸ τὸ ΠΟΚ.Τὰ περί ξενερώματος ἰσχύουν ἀλλὰ σὲ πολύ μικρότερο βαθμὸ. Στὶς μικρότερες κατηγορίες ποὺ δὲν ἀνταγωνιζόμαστε τὶς ὁμάδες τους θὰ ξανασκάσουν
Πάρε ένα βιντεάκι από το 2011-12 όταν ήμασταν Σκουπρολίγδα για να καταπέσει εντελώς το επιχείρημά σου, που μάλλον βγάζει λάδι τον αγαπημένο σου Προεδρούλη!
https://www.youtube.com/watch?v=cuhKBMyQ58s
Τι να σου πω πολύ ποκίτες ρε παιδί μου.
Φτάνεις στο σημείο να ρεζιλέυεις την ομάδα μας. λέγοντας ότι ήμαστε τρεις και ο κούκος για να μην παραδεχθείς σε όλη του την έκταση το πασιφανές: ΟΤΙ Ο ΧΟΝΔΡΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΩΞΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3968 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:42 »
Για όσους σκέπτονται αλλαγές ιδιοκτησίας (αγορά κλπ) να τονίσω ότι:
Ακόμα και τα λαμόγια που λυμαίνονται το Ελληνικό ποδόσφαιρο έχουν τεράστιες δυσκολίες με τα πόθεν έσχες και τα capital controls πια.
Υπάρχουν δυσκολίες στα μαύρα και τα άσπρα, υπάρχει το μακρύ χέρι της εφορίας επι δικαίων και αδίκων
Ειναι γνωστή η περιπέτεια συμπολιτών μας που τους είχε ο δικηγόρος στο ΔΣ της ομάδας
(κι οσοι δεν την ξέρετε να την μάθετε)
Εκτός αυτού, με 5 εκατομμύρια αγοράζεις τράπεζα πια.  :P
Τι να την κάνεις την ομάδα;
Η τραπεζα σου αποδιδει πιο πολλά....  :(
Ε τότε να μπουν τέλος στα παραμύθια του στυλ: υπομονή μέχρι τέλος του καλοκαιριού και δημιουργικής αποδόμησης του Π.Α.Σ..
Μπορεί να γίνονται με καλή πρόθεση αλλά αποπροσανατολίζουν και δίνουν τσάμπα ελπίδες στον κοσμάκι. Δίνουν χρόνο στο Χονδρο!
Κατηγορούμαι για παραμυθατζής Mpakoulieros???
Γιατί εγώ είμαι αυτός που γράφει για υπομονή.
Αν έχεις πληροφορίες αγαπητέ Κρίμσον ότι κάτι καλό πάει να γίνει έχει καλώς.
Η φράση υπομονή μέχρι το καλοκαίρι υπό τς παρούσες συνθήκες λειτουργεί τελείως αποπροσανατολιστικά.
Υπομονή γιατί; Να πουλήθει ότι καλό υπάρχει και μετά τι;
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3969 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 14:53 »


Πορεία εισιτηρίων του ΠΑΣ στη σκουπρολίγδα επί ημερών Χρηστοβασίλη:

2009-10: 4.726
2011-12: 3.063
2012-13: 2.154
2013-14: 2.070
2014-15: 1.670

Τον μέσο όρο αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3970 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:02 »
Υπάρχουν 2 τάσεις για το μέλλον της ομάδας.Είναι φανερό αυτό.Κοινό όμως ότι είναι χωρίς Χβ.Περισσότερα αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος vaggelis-pas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3971 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:03 »
Η κατάσταση πλέον πρέπει να περάσει στα χέρια του κόσμου.Πρέπει να σταματήσει ο χοντρός να παίζει με τον ΠΑΣ.Η αποχή ορισμένων δεν οδήγησε πουθενά.Πρέπει να ανάψει  φωτιά ........

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3972 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:13 »
Μη φτάσω στο σημείο να δω, να τσακώνεστε αναμεταξύ σας, θα πάρω βούρδουλα σας το λέω...

Αυτό μας έλειπε τώρα...διχόνοια για το αν πρέπει να λυτρωθούμε πέφτοντας κατηγορία (ες) φεύγοντας ο Κίτσιος ή μένοντας σουπερκλίκα με ή χωρίς Κίτσιο...
Φτάνουν τα σάικο-μπλε-μπανταλά, δεν θέλουμε κι άλλα!!!

Όμορφα και φιλικά τα μεταξύ μας λόγια παρικαλώ... :)

Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3973 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:19 »
Παράθεση
Υπάρχουν 2 τάσεις για το μέλλον της ομάδας.Είναι φανερό αυτό.Κοινό όμως ότι είναι χωρίς Χβ.Περισσότερα αργότερα.
Προφανώς λες για Α-πώληση-πούλο η Κιτσιομπιλάρα και για φούντο-ξεκαθάρισμα-πούλο η Κιτσιομπιλάρα
Αλλά για κοίτα μην είναι και 4... Μπορεί να παίζουν κι οι τάσεις παράρτημα κανονικό με ή χωρίς Κιτσιομπιλάρα!
Εγώ πάντως προτείνω ψηφοφορία και λέω και τι ψηφίζω από τώρα. Αν έχω μία επιλογή το πρώτο.
Αν έχω δύο, άντε βαριά βαριά και το δεύτερο. Και αν έχω και περισσότερες... ωρέ δεν πα νάχω!
Απορρίπτω ασυζητητί τις άλλες δύο!!!
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3974 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:21 »
Για τις τάσεις εδώ είπα εγώ.Αυτές που εκφράστηκαν. ;)