Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354128 φορές)

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3975 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:23 »
(για τις ίδιες τάσεις λέμε. εκφράστηκαν, δεν εκφράστηκαν)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3976 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:30 »
(...)
Όμορφα και φιλικά τα μεταξύ μας λόγια παρικαλώ... :)

Κάπου έχω σημειώσει ποιοι και γιατί θέλουν Γ' Εθνική... τον αφανισμό του ΠΑΣ.

Το "επιχείρημα" αυτό δεν αιτιολογείται ούτε λογιστικά, ούτε αγωνιστικά... και δεν εκφέρεται (ξεστομίζεται) από τον Κόσμο που είναι  :mono:.

Ανεξάρτητα όμως του πόθεν εκπορεύεται και αφελώς εδώ εκφέρεται το "επιχείρημα" , θα μπορούσε να συζητηθεί "Όμορφα και φιλικά" αν υποστηρίζονταν από 1 "δια ταύτα",  σε λογιστικό και αγωνιστικό επίπεδο ... από τους εισηγητές του.
Ορίστε...

Όμως τσιρόνια μου, από το αλλάξεις Διοίκηση... μέχρι το να αλλάξεις Κατηγορία, είμαι μια γαυροβαζελιά δρόμος... 
 
 
 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3977 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:33 »
γ εθνικη ισον τελος

απορω ρε παιδια δε βλεπεται τι γινεται??

αυτο το "χαρακιρι" σ αυτη την πολη ρε παιδι μου δεν παιζεται

εδω οτι γινει......στα πουπουλα.......

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3978 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:40 »
Παράθεση
Το "επιχείρημα" αυτό δεν αιτιολογείται ούτε λογιστικά, ούτε αγωνιστικά... και δεν εκφέρεται (ξεστομίζεται) από τον Κόσμο που είναι  :mono:.


κανεις δεν εχει πει οτι προτιμα την ομαδα στη Γ εθνικη απο μια υγιη ομαδα στη ΣουπερΚλικα

αυτο που εχουμε πει πολλοι κατα διαστηματα ειναι πως απο το να εχεις μια ομαδα στην α εθνικη με προεδρο τον χριστοβασιλη που δεν πληρωνει κανεναν και τα χρεη να συσσωρευονται, καλυτερα ειναι χωρις αυτον ακομη και στη Γ κατηγορια

γιατι ουτως η αλλως αν καθησει κανενα χρονο ακομη τα χρεη δεν θα ειναι βιωσιμα 100%


Ο ανθρωπος εχει πουλησει ολη την ομαδα σε 3 χρονια και τα εχει παντελονιασει
και δεν ασχολειται κανεις μαζι του.
Χρωσταει σε παιχτες και προπονητες που ηταν εδω πολυ πριν πουληθουν οικονομου, κολοβετσιος, ντεβισεντι, κτλ κτλ κτλ
που πηγαν ολα αυτα τα χρηματα?
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 18 Ιαν 2016 15:46 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3979 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 15:49 »
Παράθεση
Το "επιχείρημα" αυτό δεν αιτιολογείται ούτε λογιστικά, ούτε αγωνιστικά... και δεν εκφέρεται (ξεστομίζεται) από τον Κόσμο που είναι  :mono:.


κανεις δεν εχει πει οτι προτιμα την ομαδα στη Γ εθνικη απο μια υγιη ομαδα στη ΣουπερΚλικα

αυτο που εχουμε πει πολλοι κατα διαστηματα ειναι πως απο το να εχεις μια ομαδα στην α εθνικη με προεδρο τον χριστοβασιλη που δεν πληρωνει κανεναν και τα χρεη να συσσωρευονται, καλυτερα ειναι χωρις αυτον ακομη και στη Γ κατηγορια

γιατι ουτως η αλλως αν καθησει κανενα χρονο ακομη τα χρεη δεν θα ειναι βιωσιμα 100%


α και new.. προσωπικα εγω μονο ΠΑΣ ειμαι..

Το κανείς... άστο να το πουν οι "κανείς".
Δεν έχω καιρό για πλοηγήσεις στα Pas.gr...

Εσύ φίλε μου κράτα το  :mono:


Υ.Γ.: Στη Γ΄ σβήνουν χρέη και σε 2 χρόνια σε κάνουν Μπάρτσα?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3980 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 16:02 »
Παράθεση
Υ.Γ.: Στη Γ΄ σβήνουν χρέη και σε 2 χρόνια σε κάνουν Μπάρτσα?
δεν ξερω τι καθεστως υπαρχει τωρα
παντως οποιος νομιζει οτι χρειαζεται μικροτερο μπατζετ μια ομαδα Γ εθνικης απο μια Α εθνικης κανει μεγαλο λαθος
ο Πλατανιας φετος θα σωθει με το μισο μπατζετ απο αυτο του ΑΡΗ

ειναι λαθος αυτη τη στιγμη να μπαινουμε στη διαφωνια
 ΑΦΑΝΙΣΜΟΣ ΣΤΗ Α ή ΑΦΑΝΙΣΜΟΣ ΣΤΗ Γ
αλλο ενα τρυπακι που θα μας βαλουν να τσακωθουμε για να ξεχασουμε οτι γεναρη του 16 θα ερχοταν αλβανοι,ρωσοι, αραβες κτλ να μας παρουν..


εξαλλου δεν ειναι καν στο χερι μας να αποφασισουμε
αν ερθει νεος ιδιοκτητης και μπορει να διαχειριστει τα χρεη η ομαδα θα μεινει.. αν οχι αναγκαστικα θα πεσει
αν μεινει ο χβ η ομαδα σε 2 χρονιες(το πολυ) θα χρωσταει πανω απο 10 εκατομμυρια και αναγκαστικα θα πεσει

« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 18 Ιαν 2016 16:12 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος jimakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.675
  • Ορφέας Αιγάλεω-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1972
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3981 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 16:25 »
Το ζήτημα δεν είναι τι αρέσει στον καθένα μας και αν ευχόμαστε μερικοί να πέσει η ομάδα επειδή έτσι γουστάρουμε ή νομίζουμε...
...αλλά το ότι είναι προφανές πως μέλλον στη σούπερ λίγκα δεν έχουμε με τον συγκεκριμένο ιδιοκτήτη... και αργά ή γρήγορα θα αναγκαστούμε να βιώσουμε
αυτό που όλοι τούτη τη στιγμή συζητάμε...

Η ομάδα και να πέσει, θα επιστρέψει δυνατότερη. Στη τρίτη κατηγορία υπάρχουν:
Απόλλων Κρύας Βρύσης, Άρης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, FC Σερρών, Εορδαϊκός, Κοζάνη, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Έβρος Σουφλίου
Καμπανιακός, Απόλλων Καλαμαριάς, Εθνικός Αγιονερίου, Δόξα Δράμας, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Νέστος Χρυσούπολης, ΑΠΕ Λαγκαδά, Θύελλα Φιλώτας.

Θεωρείτε πως κάποιες από αυτές τις ομάδες θα μας δυσκολέψουν για άνοδο στη Β'; Δεν νομίζω!

Στη Β' υπάρχουν λαρισες, τρίκαλα, καρδίτσες, απόλλωνες, κέρκυρες κλπ, καλές ομάδες, αλλά πλην λάρσας όλοι οι άλλοι είναι κάτω από τα κυβικά μας.

Αν η ομάδα εξυγιανθεί δεν θα χρειάζεται πακτωλός χρημάτων για να πορευτεί στην Γ' και Β', μέχρι να επιστρέψει στην Α' (σούπερ λίγκα).

Μακάρι η ομάδα να ορθοποδήσει όντας στην κορυφαία κατηγορία...δεν το βλέπω προσωπικά πιθανό.
Ας ετοιμάζουμε σιγά-σιγά τα ΙΧ μας για ταξιδάκια στις γύρω περιοχές... δεν χαίρομαι που τα γράφω αυτά...αλλά τα οσμίζομαι και σπάνια πέφτω έξω.

ΜΑΚΑΡΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΝΑ ΠΕΣΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΕΞΩ και να υποστώ δημόσιο εξευτελισμό, από όλους σας, αφού ο μπογιατζής θα μας ξαναβγάλει Ευρώπη...
αυτή τη φορά με την ΕΠΟ και το ΚΑΣ συναινετικούς και να ακούσω τα μπινελίκια του καθενός "Τα βλέπεις, που στα λέγαμε, βλακάκο;"

Οψόμεθα ες Παμβώτιδαν με το γλυκύ το ύδωρ...


Blue to the hair...

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3982 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 16:37 »
Εκφράστηκαν 2 απόψεις.Εγώ θα έλεγα παραμονή και αλλαγή ιδιοκτησίας.Η λύση Γ εθνική θα έπρεπε να είναι η τελευταία λύση και αφού έχουμε εξαντλήσει όλα τα περιθώρια.Η έσχατη λύση.Πάμε παρακάτω.
Κάνουμε ένα τεράστιο λάθος.Έχουμε συνδέσει την παρουσία στους Ζωσιμάδες με στήριξη στον Χβ.Όχι η παρουσία μας στο Ζωσιμάδες είναι στήριξη στον ταύρο και σε αυτούς που προσπαθούν στο γήπεδο.Όχι στήριξη στον Χβ.Τεράστια διαφορά το ένα από το άλλο.Γενικότερα η παρουσία στο Ζωσιμάδες μπορεί να είναι πολλά αλλά όχι η λευκή επιταγή στον Χβ για να κάνει ότι θέλει.Η απουσία μας γίνεται λευκή επιταγή σε μπεχόλακες για να την ερμηνεύουν κατά το δοκούν και για δικό τους συμφέρον.Η αποχή ή η μούγκα για τα κακώς κείμενα είναι βούτυρο στο ψωμί διοίκησης,παραδιοίκησης και περιβάλλοντος ΠΑΣ.Ελάτε γήπεδο και μιλήστε.Πρέπει ο κόσμος του ΠΑΣ να μιλήσει.Όχι να τον ερμηνεύουν οι προαναφερθέντες.Ελάτε και μιλήστε.Αλλιώς οι λίγοι θα χαλάνε τους πολλούς.Ζητήστε τον ΠΑΣ που ονειρεύεστε.
Παρουσία του κόσμου=στήριξη σε Χβ οδηγεί σε άδειες κερκίδες.Άδειες κερκίδες που τις ερμηνεύουνε όπως θέλουνε.
Κοινό των 2 τρόπων που εκφράστηκαν είναι η απομάκρυνση Χβ.Ζητάμε μια ισχυρή διοίκηση.Με προσωπικότητα.Μια που θα πρέπει να βάλει και λεφτά.Συγνώμη αλλά το ποδόσφαιρο δεν είναι μπέχο.Πρέπει να βάλεις και λεφτά.Δεν γίνεται αλλιώς.Πρέπει η διοίκηση να έχει όραμα.
Μικρή και ανίκανη διοίκηση θέλουν οι μπεχόλακες.Γιατί εκεί βασιλεύουν.Εκεί κάνουν ότι θέλουν.Εκεί έχουμε εξαπτέρυγα.Εκεί έχουμε φίλους και εχθρούς.Εκεί έχουμε επαγγελματίες και χομπίστες.Εκεί έχουμε μια ανοργάνωτη παε που είναι άβατο για τους πολλούς αλλά βατό για λίγους.Εκεί έχουμε εσωστρέφεια αντί για εξωστρέφεια.

Μιλήστε.Είναι σημαντικό.Όχι στον ΠΑΣ των λίγων αλλά στον ΠΑΣ των πολλών.Ας γίνουν και λάθη.Ανθρώπινο είναι.Μιλήστε όμως.Ένα σημαντικό.Πολύ σημαντικό.Σκεφτείτε εσείς.Ακούστε αλλά σκεφτείτε.Να ειπωθεί η γνώμη του καθενός.Βγάλτε στον λόγο σας αυτό που έχετε στην ψυχή σας και στην καρδιά σας για τον ΠΑΣ.Βγάλτε ΠΑΣολεδισμό.Δεν μπορεί να χάθηκε.Δεν είναι ο ΠΑΣ ένας πρόεδρος ή ένας σύνδεσμος ή μια λέσχη ή λαίσχη.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3983 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 16:47 »
(...)
ειναι λαθος αυτη τη στιγμη να μπαινουμε στη διαφωνια
 ΑΦΑΝΙΣΜΟΣ ΣΤΗ Α ή ΑΦΑΝΙΣΜΟΣ ΣΤΗ Γ
(...)

Σωστά μιλάς.
Κι ούτε το θέσαμε εμείς οι 2 αυτό το δίλημμα.
Προσωπικά προσπαθώ να κρατήσω τη συζήτηση σε επίπεδο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

Αν το μπάτζετ του ΧΒ υπολογίζεται για Γ΄Εθνική, τότε ψάχνουμε 1 πιστό αντίγραφο του ΧΒ.
Εκτιμώ ότι η νέα διοίκηση θα είναι ένθεν κακείθεν της Πίνδου... ας τελειώσει με το καλό η μετακόμιση.


 

   
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3984 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 16:51 »
Εκτιμώ ότι η νέα διοίκηση θα είναι ένθεν κακείθεν της Πίνδου... ας τελειώσει με το καλό η μετακόμιση.

Εκτιμάς δηλαδή ότι δεν θα μας αντιμετωπίσουν ως παράρτημα; Και θες κιόλας να είμαστε; Σωστά κατάλαβα ή λάθος κάνω;
New νομίζω ότι έχεις διαβάσει τη θεωρία κέντρου- περιφέρειας που ήταν στη μόδα στα 70ς- 80ς.
Δεν μπορεί να μην τη διάβασες!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3985 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 17:18 »
Διάβασα τη θεωρία του Φράνκ-α...  :P
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3986 στις: Δευ 18 Ιαν 2016 23:34 »
Αναγκάζομαι να επανέλθω σε πρωινό "διάλογο".
Θυμήσου ό,τι θες φίλε Mpakouliero και ξέχνα ό,τι νομίζεις.
Δικαίωμά σου είναι.
Πάντως εγώ με τη θέλησή μου να γίνει "ανάμνηση" οριστική ο ΠΑΣ, δεν θα συμφωνήσω ΠΟΤΕ, και είναι δικαίωμά μου που δεν το ζητώ και δεν το συζητώ.
Ούτε με σένα ούτε με κανέναν.
Μου κάνει εντύπωση πως αντιδράτε έτσι με την άποψή αυτή που διατυπώνεται (δυστυχώς) από όλο και περισσότερους.
Μακάρι να αντιδρούσατε έστω και λίγο για ότι έχει κάνει ο Χονδρός μέχρι τώρα.

Για το Βελλίδη δεν βγήκε κουβέντα μέχρι στιγμής ενώ για την άποψη περί Γ΄ κατεβάσατε κείμενα.
Εγώ ρωτώ κάτι άλλο κάποιους συμφορουμίτες: Εδώ και λίγο καιρό αφήνατε υπονοούμενα ότι επίκειται αλλαγή στα διοικητικά προς το καλύτερο. Τώρα μετά και τη (πιθανή) φυγή Βελλίδη τι γίνεται; Υπάρχει καμιά εξέλιξη στον ορίζοντα ή να περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι που είναι παχιές οι μύγες;
Τα ποσταρίσματά μου είναι ΓΕΜΑΤΑ από κριτική στον Χριστοβασίλη, Mpakoulieros.
Αναρωτιέμαι για το εάν διαβάζουμε και συμμετέχουμε στο ίδιο φόρουμ.
Έχω ξαναγράψει ότι το μίσος για τον Χριστοβασίλη (δική σου η φράση) τυφλώνει...
Φύγε ρε τώρα!
Κάθε Κυριακή θα στο λέω.
Σε μισώ τόσο πολύ!
Φύγε και πάρε και τα τσιράκια σου μαζί.
Μας έχεις διαλύσει!
Το μίσος δεν είναι καλός σύμβουλος...
Αυτά και δεν επανέρχομαι.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3987 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 00:06 »
Τι γίνεται όταν 1 μαγαζί αλλάζει χέρια?
Τα κινητά ο παλιατζής, τα ακίνητα ο αεριτζής.

Ο νέος ιδιοκτήτης το ανακαινίζει.
Αλλάζει τις γούμαν και τα φώτα... 
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 19 Ιαν 2016 00:12 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3988 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 00:18 »
Υπαρχει περιπτωση δηλαδη να αλλαξει το ιδιοκτησιακο καθεστως με τοσα χρεη που εχουμε......Ποιος θα αγορασει την ομαδα μωρεεεεεε,ποιοςςςςςςςςςςςςςςςςςς?????????

6-7 εκατομμυρια ευρω χρωσταμε απο οτι λεγεται και αυτο ειναι στην καλυτερη περιπτωση


Δυστυχως οι πιθανοτητες να μας αγορασει κανεις ειναι ελαχιστοτατες εως μηδαμινες εκτος αμα ερθει κανενας Αμπραμαβιτς


Απλα και ξαστερα φιλε pagourenko  στον ΠΑΣ μας υπαρχουν μοναχα δυο δρομοι και δεν ειναι εκβιασμος ουτε διλλημα


Η μενουμε κατηγορια με Χριστοβασιλη ,με μισοαδειο γηπεδο,με καθημερινη κοροιδια,και με τους παρατρεχαμενους του,και εκτος απο ολα αυτα δυστυχως εινα και θεμα χρονων πλεον ο υποβιβασμος μας αγωνιστικα

Η πεφτουμε κατηγορια και απο την αρχη με συσπειρωση του κοσμου σε μια νεα προσπαθεια




Αξιοπρεπεια δεν ειναι να μενεις στην Α εθνικη,γιατι εγω καπως αλλοιως εμαθα τον ΠΑΣ απο μικρο.....





« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 19 Ιαν 2016 00:21 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3989 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 00:20 »
Τι γίνεται όταν 1 μαγαζί αλλάζει χέρια?
Τα κινητά ο παλιατζής, τα ακίνητα ο αεριτζής.

Ο νέος ιδιοκτήτης το ανακαινίζει.
Αλλάζει τις γούμαν και τα φώτα...
Να αλλάξει τα φώτα σε κάμποσους, μπορεί?

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3990 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 00:39 »
Αναγκάζομαι να επανέλθω σε πρωινό "διάλογο".
Θυμήσου ό,τι θες φίλε Mpakouliero και ξέχνα ό,τι νομίζεις.
Δικαίωμά σου είναι.
Πάντως εγώ με τη θέλησή μου να γίνει "ανάμνηση" οριστική ο ΠΑΣ, δεν θα συμφωνήσω ΠΟΤΕ, και είναι δικαίωμά μου που δεν το ζητώ και δεν το συζητώ.
Ούτε με σένα ούτε με κανέναν.
Μου κάνει εντύπωση πως αντιδράτε έτσι με την άποψή αυτή που διατυπώνεται (δυστυχώς) από όλο και περισσότερους.
Μακάρι να αντιδρούσατε έστω και λίγο για ότι έχει κάνει ο Χονδρός μέχρι τώρα.

Για το Βελλίδη δεν βγήκε κουβέντα μέχρι στιγμής ενώ για την άποψη περί Γ΄ κατεβάσατε κείμενα.
Εγώ ρωτώ κάτι άλλο κάποιους συμφορουμίτες: Εδώ και λίγο καιρό αφήνατε υπονοούμενα ότι επίκειται αλλαγή στα διοικητικά προς το καλύτερο. Τώρα μετά και τη (πιθανή) φυγή Βελλίδη τι γίνεται; Υπάρχει καμιά εξέλιξη στον ορίζοντα ή να περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι που είναι παχιές οι μύγες;
Τα ποσταρίσματά μου είναι ΓΕΜΑΤΑ από κριτική στον Χριστοβασίλη, Mpakoulieros.
Αναρωτιέμαι για το εάν διαβάζουμε και συμμετέχουμε στο ίδιο φόρουμ.
Έχω ξαναγράψει ότι το μίσος για τον Χριστοβασίλη (δική σου η φράση) τυφλώνει...
Φύγε ρε τώρα!
Κάθε Κυριακή θα στο λέω.
Σε μισώ τόσο πολύ!
Φύγε και πάρε και τα τσιράκια σου μαζί.
Μας έχεις διαλύσει!
Το μίσος δεν είναι καλός σύμβουλος...
Αυτά και δεν επανέρχομαι.
Crimson θα σου απαντήσω συνταυρικά πως οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μάθησης!

Πες μου μια ομάδα που είναι στο μπόι μας που ο ακατανόμαστος θα έκανε αυτά που κάνει σε εμάς.

Μια μόνο πες μου. Που στη Λάρισα; Στον Ο.Φ.Η.; Στον Ηρακλή;

Πουθενά δεν θα τα έκανε.

Μόνο εδώ που ήμαστε πως να το πω, λίγο αδερφές (συγγνώμη δεν είμαι ομοφοβικός) ρε παιδί μου...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3991 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 00:45 »
Αλλα εγω θα αντιστρεψω το διλληματακι


Αν τελικα δεν φυγει ο Χριστοβασιλης και δεν βρεθει αγοραστης(που δεν θα βρεθει)που ειναι και το πιο πιθανο εως και σιγουρο,θα εξακολουθειται να θελετε πασι θυσια στην σουπερκλικα με αυτον?

Αυτη ειναι η δικια μου ερωτηση και θελω απαντησεις.....

Δεν ειναι ερωτηση του ''αμα'' αλλα του ''θα''

Εδω σε θελω καβουρα που λεει και ενα γνωμικο
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3992 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 00:52 »
Mpakoulieros,
σου απάντησα για το εάν γίνεται κριτική στον Χριστοβασίλη για τα πεπραγμένα του
και κάνεις πως δεν βλέπεις την απάντησή μου...
Σου παραθέτω το παρακάτω με γενναία δόση χιούμορ
και χωρίς παρεξήγηση:
https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.rizospastis.gr/story.do%3Fid%3D4768981&ved=0ahUKEwjeyYP6t7TKAhWJXhoKHS6PD4cQFggjMAI&usg=AFQjCNGPo6FgA32DdUvvWPjuX-bP7erbPw
 :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 19 Ιαν 2016 00:57 από Crimson Glory »

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3993 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 00:53 »
Μπακουλιέρο να σου θυμίσω τσάτσο ή Λάρισα και μπάτμαν;;;

Αγιούτο το θέτεις λάθος το θέμα.Δεν λέμε μετά τον Χβ το χάος.Λέμε το παλεύουμε μέχρι εσχάτων.Έχουμε δει τόσες δυσκολίες με αυτήν την ομάδα.Έχουμε περάσει πίκρες.Έχουμε περάσει τα πάντα.Αυτό δεν θα ξεπεράσουμε;Ψηλά το κεφάλι.Έχουμε μια μάχη μπροστά μας.Δεν λες έχω χάσει πριν πολεμήσεις.Θα πέσουμε αμαχητί;;;Ε όχι.Βγάλτε λίγο πάθος.Λίγο συναίσθημα.

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3994 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:01 »
Μπακουλιέρο να σου θυμίσω τσάτσο ή Λάρισα και μπάτμαν;;;
Πότε όταν ήταν Β' και έπεφτε; Που να γινόταν ρε φον αυτά στη Λάρισα. Για να ρωτήσουμε και κανά Λόκο να μας απαντήσει.
Στη Λάρισα ο αντίστοιχος ΧΒ θα τα είχε μαψέζει από το 2013.

Κρίμσον δεν μιλάμε για κριτική πλέον.

Εδώ θα έπρεπε να είχαν σηκωθεί και οι νεκροί με αυτά που γίνονται.

Έλεος ρε παιδιά! Η ΠΑΕ έχει εισπράξει εκατομμύρια τα τελευταία χρόνια και δεν παίρνουμε ούτε μια αδειούλα. Σκάνε προσφυγές, σφραγίζονται επιταγές, ειδοποιητήρια για παλιά χρωστούμενα. Μιλάμε για μεγάλη κοροϊδία.

Και εσύ ρε Κρίμσον μου απαντάς με λίνκ του Ριζοσπάστη. Έλεος ρε ψηλέ.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3995 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:03 »
Εκτός από μπάτμαν έχουν και Κούγια τώρα.Όπως είχαν και Πλεξίδα.Προβλήματα παντού υπάρχουν.Μόνο μην τα παρατήσουμε.Μάχη μέχρι τέλους.Οι διαφορετικές απόψεις ας μην γίνουν αντικείμενο διχόνοιας αλλά γόνιμου διαλόγου.Προβληματισμού.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3996 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:03 »
Παράθεση
Αν τελικα δεν φυγει ο Χριστοβασιλης και δεν βρεθει αγοραστης(που δεν θα βρεθει)που ειναι και το πιο πιθανο εως και σιγουρο,θα εξακολουθειται να θελετε πασι θυσια στην σουπερκλικα με αυτον?

Μα αν δεν βρεθει αγοραστης το πραγμα θα μας παει μονο του στη Γ εθνικη. Δεν μπορει μια ομαδα του μεγεθους του ΠΑΣ να εχει βιωσιμο χρεος 20 εκατομμυρια ευρω(τοσο θα ειναι σε 2 χρονια)
Το προβλημα για μενα ειναι να δουμε πως φτασαμε ως εδω. που πηγαν ολα τα λεφτα. απο μεταγραφες απο εισητηρια(ειδικα την πρωτη σεζον), απο τηλεοπτικα, απο χορηγιες απο επιχορηγησεις κτλ κτλ
να γινει μια συνεντευξη και να πουνε
τοσα δωσαμε
τοσα πηραμε

γιατι αν εχει η ομαδα 10 μυρια χρεος και η διοικηση εχει παντελονιασει 6-7 τοτε η λυση στα προβληματα μας ειναι πολυ πολυ απλη.


Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3997 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:04 »
Μπακουλιέρο να σου θυμίσω τσάτσο ή Λάρισα και μπάτμαν;;;
Πότε όταν ήταν Β' και έπεφτε; Που να γινόταν ρε φον αυτά στη Λάρισα. Για να ρωτήσουμε και κανά Λόκο να μας απαντήσει.
Στη Λάρισα ο αντίστοιχος ΧΒ θα τα είχε μαψέζει από το 2013.

Κρίμσον δεν μιλάμε για κριτική πλέον.

Εδώ θα έπρεπε να είχαν σηκωθεί και οι νεκροί με αυτά που γίνονται.

Έλεος ρε παιδιά! Η ΠΑΕ έχει εισπράξει εκατομμύρια τα τελευταία χρόνια και δεν παίρνουμε ούτε μια αδειούλα. Σκάνε προσφυγές, σφραγίζονται επιταγές, ειδοποιητήρια για παλιά χρωστούμενα. Μιλάμε για μεγάλη κοροϊδία.

Και εσύ ρε Κρίμσον μου απαντάς με λίνκ του Ριζοσπάστη. Έλεος ρε ψηλέ.
Και ήθελα να σου γράψω για το συγκεκριμένο link ότι είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΟ, για να μην το γυρίσουμε στα πολιτικά!!  :P :P
Ξέρω, ξέρω, off topic αλλά τρομερή ταινία, δείτε την!!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3998 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:09 »
Εκτός από μπάτμαν έχουν και Κούγια τώρα.Όπως είχαν και Πλεξίδα.Προβλήματα παντού υπάρχουν.Μόνο μην τα παρατήσουμε.Μάχη μέχρι τέλους.Οι διαφορετικές απόψεις ας μην γίνουν αντικείμενο διχόνοιας αλλά γόνιμου διαλόγου.Προβληματισμού.

Είναι ίδιος ο Κούγιας στα Γιάννενα και στη Λάρισα; Από άποψη συμπεριφοράς εννοώ. Εδώ έβριζε χύμα τον κόσμο:https://www.youtube.com/watch?v=swAKvinzopY
Τα ξεχάσατε μου φαίνεται ...
Για να πάει και στη Λάρισα να τα κάνει αυτά, να δούμε τι θα γίνει...
Εννοείται πως συζητάμε πολιτισμένα και με συνταυρικότητα. Αλλά πως να το κάνουμε, η άποψη περί υπομονής και μέχρι το καλοκαίρι και θα δούμε και και και... μπάζει ρε αδέρφια πάρα πολύ πλέον.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #3999 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:14 »
Κάποτε κορόιδευαν για τον Κούγια.Ούτε από έξω να μην πέρναγε έλεγαν.Τώρα είναι στα όπα όπα.Είναι περίπτωση καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς.Μην ανεβάζετε τους άλλους.Ανεβάστε τον ΠΑΣ.Δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα.Πρέπει να παλέψουμε όμως.