Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354209 φορές)

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4000 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:17 »
Για να ξεκαθαρίσω και τέλος:
Κρίμσον δεν έχω κανένα πρόβλημα με εσένα όπως και με κανέναν άλλο.
Πρόβλημα έχω με την άποψη που κατά καιρούς εκφέρουν κάποιοι, ανάμεσά τους και εσύ, που συνιστά υπομονή και ψυχραιμία.
Αυτό ρε φίλε και σχώρα με, το θεωρώ τη μεγαλύτερη μαλακία.
Έχουμε το παγόβουνο μπροστά, φωνάζουμε και εσείς μας λέτε όχι έτσι αλλιώς, θέλετε Γ' Εθνική μπλα μπλα μπλά.
Ρε μάγκες μπροστά σας είναι η Γ'.
Ποιος θα διαχειριστεί το χρέος που έχουμε; Και πως;
Αυτό είναι το ερώτημα που πρέπει να απαντήσετε και όχι αν κάποιοι βλέπουν ως σωτήρια λύση τη Γ'
Επίσης σημαντικό είναι να απαντηθεί που πήγαν τα λεφτά της τελευταίας πενταετίας και γιατί έχουμε τρύπες;
Αυτά είναι τα ζητήματα, ούτε η Γ' ούτε η Α' ούτε ο Βελλίδης ούτε ο υποτιθέμενος αγοραστής που μας αποδομεί δημιουργικά!
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4001 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:20 »
Κάποτε κορόιδευαν για τον Κούγια.Ούτε από έξω να μην πέρναγε έλεγαν.Τώρα είναι στα όπα όπα.Είναι περίπτωση καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς.Μην ανεβάζετε τους άλλους.Ανεβάστε τον ΠΑΣ.Δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα.Πρέπει να παλέψουμε όμως.
Είμαι ο τελευταίος που θα ανεβάσω τους άλλους και ειδικά τους Θεσσαλούς.
Αλλά η αλήθεια είναι πως τα τελευταία χρόνια είναι πολύ πιο ριζοσπαστικοί από εμάς.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4002 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:22 »
Για να ξεκαθαρίσω και τέλος:
Κρίμσον δεν έχω κανένα πρόβλημα με εσένα όπως και με κανέναν άλλο.
Πρόβλημα έχω με την άποψη που κατά καιρούς εκφέρουν κάποιοι, ανάμεσά τους και εσύ, που συνιστά υπομονή και ψυχραιμία.
Αυτό ρε φίλε και σχώρα με, το θεωρώ τη μεγαλύτερη μαλακία.
Έχουμε το παγόβουνο μπροστά, φωνάζουμε και εσείς μας λέτε όχι έτσι αλλιώς, θέλετε Γ' Εθνική μπλα μπλα μπλά.
Ρε μάγκες μπροστά σας είναι η Γ'.
Ποιος θα διαχειριστεί το χρέος που έχουμε; Και πως;
Αυτό είναι το ερώτημα που πρέπει να απαντήσετε και όχι αν κάποιοι βλέπουν ως σωτήρια λύση τη Γ'
Επίσης σημαντικό είναι να απαντηθεί που πήγαν τα λεφτά της τελευταίας πενταετίας και γιατί έχουμε τρύπες;
Αυτά είναι τα ζητήματα, ούτε η Γ' ούτε η Α' ούτε ο Βελλίδης ούτε ο υποτιθέμενος αγοραστής που μας αποδομεί δημιουργικά!
Θα σου απαντήσω για μία ακόμη φορά πως:
ΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΕ ΓΕΜΑΤΑ ΓΗΠΕΔΑ.
Πόσες φορές θα το πω ακόμη???
Εσύ γιατί δεν το έκοψες?

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4003 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:25 »
Συμφωνώ.
Το γεμάτο γήπεδο είναι απαραίτητο αλλά από μόνο του δεν φτάνει.
Χρειάζεται και ριζοσπαστισμός.
Αυτή είναι η άποψή μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 19 Ιαν 2016 01:28 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.036
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4004 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:26 »
Μπακουλιέρο δεν νομίζω.Τέσπα το πρόβλημα δεν είναι η ΑΕΛ.Απλά σου έδειξα κάποια κομμάτια.
Πρέπει να έρθει ο κόσμος κοντά στην ομάδα και να μιλήσει.Να ακουστεί.Ο ίδιος.Όχι μέσω τρίτων.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4005 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 01:40 »
Η γνώμη μου για τον Χριστοβασίλη δεν διαφέρει ούτε από τη δικιά σου, ούτε από κανενός, Mpakoulieros. Οι απόψεις όλων μας είναι καταγεγραμμένες σε αυτό το τόπικ.
Η διαφορά μας είναι ότι δεν μπορεί ο κόσμος του ΠΑΣ να εύχεται τη διάλυση της Ομάδας. Την έχει αντιμετωπίσει κι άλλη φορά, ίσως αναγκαστεί να το κάνει και τώρα.
Αλλά να το εύχεται, ΟΧΙ και ΠΟΤΕ!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4006 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 10:31 »
Συζήτηση μεταξύ 3-5 γνωστών πάγιων απόψεων στα όρια του forum,  τροφοδοτείται και με ό,τι σαβουρορεπορτάζ και παραπληροφόρηση…  και αυτό είναι  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

Υ.Γ.: Ο ΧΒ δεν γούσταρε Ευρώπη  και για λογιστικούς (αυτοσκόνταφτε στην Άδεια) και για αγωνιστικούς λόγους ("Το ρόστερ μας δεν κάνει για Ευρώπη")…
Αυτό συνιστά αλλαγή Διοίκησης, όχι Κατηγορίας...

Μας έχετε μπερδέψει...
Πρόεδρο με λεφτά, για μεταγραφές και 5/αδες δεν λέγαμε … ?

Ο ΧΒ δεν πρόκειται να μείνει άλλο... και να ήθελε.
Το κλίμα έχει βαρύνει... και ο ίδιος και δεν υπάρχει και ασανσέρ στο γήπεδο, ούτε για τον ίδιο, ούτε για τον ΠΑΣ της S.L.
Αναγκαστικά ο πρόεδρος πέφτει, η Ομάδα μένει.

Το αποτέλεσμα θα δείξει πόσο χρήσιμος ή επιζήμιος υπήρξε στο ΠΑΣ και στην ιδιαίτερη 10ετία των στημένων και της κρίσης.
Ας το δούμε ως Ρεπούσες το θέμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 19 Ιαν 2016 10:37 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4007 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 11:04 »
ρε NEW υπάρχει περίπτωση αλλαγής ιδιοκτήτη;
με τα όσα συμβαίνουν στην ομάδα δεν ξέρουμε τι να υποθέσουμε...και πέρυσι τέτοια εποχή ξεκίνησαν τα σενάρια και τελικά ...πάπαλα...
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4008 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 14:31 »
Οι νηστικοι καρβελια ονειρευονται αυτο εχω να πω εγω
Πως θα γινει παραμονη και αλλαγη ιδιοκτησιας?
Αν φυγει ο τωρινος πεφτουμε ή δεν πεφτουμε λογω χρεων?
Αυτος που θα θελησει να παρει την ομαδα θα σκεφτει οτι δεν υπαρχει λογος να πληρωνει χρεη
Κανω λαθος?
Τα χρεη δεν θα επρεπε να υπαρχουν σημερα
Η μηπως δεν υπαρχουν?
Οποιος ξερει ας μιλησει δεν βλεπω κανεναν να κατεχει το θεμα
Και για τα οποία χρεη αν υπαρχουν ενα σωστο κρατος θα επρεπε να τον βαλει τουλαχιστον φυλακη απο τη στιγμη που κλεβει

Λετε να παμε γηπεδο να φωναζουμε μπας και βγει τιποτα
Εσεις που πατε δηλαδη σας ακουει κανενας οταν φωναζετε?
Φωναζει κανενας κατω απο την μεγαλη προς τον χριστοβασιλη και δεν το ξερω?
Αν ειστε μαγκες μαζευτειτε 500 ατομα εξω απο την μεγαλη πριν τον αγωνα και διαμαρτυρηθειτε με συνθηματα να φυγει
Και καθηστε εκει μεχρι να ξαναφυγει απο το γηπεδο
Να σας νιωσει στο πετσι του την ωρα που μπαινει στο γηπεδο οχι απο αποσταση

Εγω παντως εισιτηριο σε ανθρωπο που ξερω οτι το παιρνει και το βαζει στην τσεπη του κατευθειαν δεν δινω
Αν ηξερα οτι δεν υπηρχαν χρεη και τον εβλεπα να εχει λιγο φιλοτιμο μπορει να σκεφτομουνα αλλιως
Τωρα οχι
Ειναι σαν να πηγαινω σε ενα στεκι 20 χρονια και ξαφνικα ο ιδιοκτητης να αλλαξει ,να βαλει τον καφε 5 ευρω και να συμπεριφερεται σαν μαλακας
Θα συνεχισω να πηγαινω να πληρωνω τα 5 ευρω και να του λεω φιλε κανεις λαθος αλλαξε το?
Τι νοημα εχει αμα ειναι μαλακας και δεν καταλαβαινει?

Σας το ξαναλω σε οσους εχουνε ορεξη και βασταει η περδικουλα τους< εγω δεν εχω τα κοτσια να το κανω>
Περιμενετε τον εξω απο τη θυρα 500 ατομα να καταλαβει που βρισκεται
Αλλιως πατε στη σκεπαστη ή απεναντι στη γωνιτσα σας λουφαξτε και καντε σαν να μην συμβαινει τιποτα



 :pas: :joker: :pashat:





Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4009 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 15:49 »
New άμα ξέρεις κάτι πες το.
Τα υπόλοιπα είναι διανοουμενίστικες τζιριτζάτζουλες #########!
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 19 Ιαν 2016 15:59 από ΛΟΚΟ »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4010 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 16:00 »
Ok... επειδή είπα για την αφίσα  %-|
 
Παράθεση
-ΕΔΙΤ-
Σβήνεται κάτι που δεν έπρεπε να γραφεί, δεν χρειάζεται να το επαναφέρεις
Λόκος

Πες εσύ τι γράψω...

Δεν θα ασχοληθώ με το θέμα, γιατί οι κριτικές προσεγγίζεις στον ΧΒ ήταν πάντα υποδεέστερες των περιστάσεων… καραγκιοζιλίκια και αναθέματα.
Και όπως έχω πει στο παρελθόν, δεν είδα ποτέ κάποιο πανί ή φωνή… μόνο το VITSA GROUP.

Ωστόσο τα προεδρικά μοντέλα στα ελληνικά σωματεία τα οποία θα πρέπει να διαλυθούν σύμφωνα με τον νέο Νόμο και ανασυσταθούν, ήταν και είναι τα εξής… και τα ερμηνεύσει έκαστη/ος  ψάξει  στη διαδικασία αναζήτησης του επόμενου ΧΒ:
1.    Εφοπλιστές ή γόνοι εφοπλιστών με βαθιές ρίζες και επιρροές στο κράτος και με ό,τι συνεπάγονταν σε αυτή τη σχέση.
2.   Ιβάν Σαββίδης: Μελέτη περίπτωσης με οικονομικές, πολιτικές και πολιτισμικές διαστάσεις στην αυγή της ελληνικής κρίσης.
3.   Οικογένειες  ή γόνοι τους,  επιχειρηματίες / βιοτέχνες μεταπράτες, εξυπηρετητές της τάξης 1. και δορυφόροι τους ως πρόεδροι μικρότερων σωματείων του κέντρου και της επαρχίας.
4.   Νεόπλουτοι επιχειρηματίες ευεργετηθέντες με ισχυρά οικονομικά κίνητρα από τον 1262 και εντεύθεν στο όνομα της ανάπτυξης… που γίνεται στην Βουλγαρία.
5.   Κατ’ αναλογία και στην F.L., και στην ΑΕ Γιάννινα και στην Κρανούλα… που δεν έγιναν Καλλονή και Πλατανιάς.
Αυτοί είναι που ασχολούνται με το ποδόσφαιρο… στην Ελλάδα και στα Γιάννινα, ανεξαρτήτως Κατηγορίας.

Οι σπάνιες ράτσες αιγοπροβάτων πληρώθηκαν σε όλη τη χώρα, εκτός από την Ήπειρο. Πρόεδρος ΠΑΕ έλαβε δάνειο μαμούθ και οι πενιχρές οικονομίες ή έσοδα επιδοτήσεων κτηνοτρόφων παρακρατούνται… δεν μπορούν να αγοράσουν τροφές.
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 19 Ιαν 2016 16:25 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4011 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 16:07 »
εκ του αποτελεσματος παντως, για να κανουμε και την αυτοκριτικη μας, φαινεται πως η αποχη μας απο το γηπεδο
εφερε αντιθετα αποτελεσματα απο οτι περιμεναμε
αν ημασταν 3-4 χιλιαδες σε καθε παιχνιδι και πιεζαμε θα ηταν παρελθον απο καιρο

υγ. ηρεμα συνταυροι



Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4012 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 16:37 »
Το μέλλον μας προσεχώς:

Aθήνα
Οριστική πρέπει να θεωρείται η αποχώρηση του Εργοτέλης από την Football League.

Η Κρητική ΠΑΕ, όπως όλα δείχνουν, οδηγείται σε εκκαθάριση και θα υποβιβαστεί στις ερασιτεχνικές κατηγορίες, καθώς δεν μπόρεσε να βρεί λύση αναφορικά με τη διάδοχη κατάσταση στην διοίκηση, αφού ο Δημήτρης Παπουτσάκης διέκοψε οποιαδήποτε σχέση έχει με τον Εργοτέλη.

Όπως όλα δείχνουν, στην σημερινή προπόνηση θα ανακοινωθεί στο ποδοσφαιρικό επιτελείο η απόφαση.

Ο Εργοτέλης είχε μείνει με 17 ποδοσφαιριστές στο ρόστερ του, που πρέπει να αναζητήσουν τώρα ομάδα.

http://sports.in.gr/football/FootballLeague/article/?aid=1500052657

Τρέξε Χονδρέ για κανά παίχτη από τον Τέλη. Τώρα που ναι τσάμπα.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4013 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 17:21 »
Παράθεση
δεν πρόκειται να μείνει άλλο...
kitsiominion 1
Παράθεση
υπάρχει περίπτωση αλλαγής ιδιοκτήτη;
Kitsiominion 2
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4014 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 18:35 »
Παράθεση
1.    Εφοπλιστές ή γόνοι εφοπλιστών με βαθιές ρίζες και επιρροές στο κράτος και με ό,τι συνεπάγονταν σε αυτή τη σχέση.
2.   Ιβάν Σαββίδης: Μελέτη περίπτωσης με οικονομικές, πολιτικές και πολιτισμικές διαστάσεις στην αυγή της ελληνικής κρίσης.
3.   Οικογένειες  ή γόνοι τους,  επιχειρηματίες / βιοτέχνες μεταπράτες, εξυπηρετητές της τάξης 1. και δορυφόροι τους ως πρόεδροι μικρότερων σωματείων του κέντρου και της επαρχίας.

To 3  δεν μπορεί να κάνει συνδυασμό με το 2,  NEW;

 :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4015 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 20:49 »
Παράθεση
1.    Εφοπλιστές ή γόνοι εφοπλιστών με βαθιές ρίζες και επιρροές στο κράτος και με ό,τι συνεπάγονταν σε αυτή τη σχέση.
2.   Ιβάν Σαββίδης: Μελέτη περίπτωσης με οικονομικές, πολιτικές και πολιτισμικές διαστάσεις στην αυγή της ελληνικής κρίσης.
3.   Οικογένειες  ή γόνοι τους,  επιχειρηματίες / βιοτέχνες μεταπράτες, εξυπηρετητές της τάξης 1. και δορυφόροι τους ως πρόεδροι μικρότερων σωματείων του κέντρου και της επαρχίας.

To 3  δεν μπορεί να κάνει συνδυασμό με το 2,  NEW;

 :P :P :P :P

Ακριβώς!!!
Το 3 και 2 μας κάνει (3χ2)χ2=12 μύρια -EDIT-...  :P     
Και μετά... από διόδια Μαλακάσας για το ΣΑΙ.,  Θόδωρας  Αναστασιάδης Συγγελάκης

Υ.Γ.: Τέλος πάντων, έχω ξενερώσει με την αφίσα... αλλά που 'σαι φίλε μου!!!


* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4016 στις: Τρι 19 Ιαν 2016 21:05 »
Ποιοι ειναι αυτοι οι 3-5 γνωστοι με τα σαβουρορεπορταζ και που ασκουνε παραπληροφορηση εντος φορουμ?


Για να γνωριζουμε και εμεις,για να καταλαβουμε ποιοι εφεραν τον ΠΑΣ σε αυτη την κατασταση

Γιατι το 13 με τις αδειοδοτησεις και τα cas δεν εχουνε γινει παραδειγμα ακομα
« Τελευταία τροποποίηση: Τρι 19 Ιαν 2016 21:08 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4017 στις: Τετ 20 Ιαν 2016 15:37 »
Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες που έχει εξασφαλίσει το σαιτ μας, ο Πρόεδρος του Π.Α.Σ. Γιαννινα κ. Χρηστοβασίλης είναι αποφασισμένος να κερδίσει τη μάχη της αδειοδότησης τον Απρίλιο.

Προκειμένου να τα καταφέρει βρίσκεται σε συνεχείς επαφές με στελέχη της ΠΑΕ Π.Α.Σ. Γιάννινα για την, όσο το δυνατότερο, καλύτερη αναδιάταξη του ρόστερ προκειμένου να επέλθει εξορθολογισμός στις δαπάνες.

Έτσι ο ηγέτης της ομάδας της Ηπείρου είναι αποφασισμένος να ξεφορτωθεί κάποια συμβόλαια.

Σε αυτό το πλαίσιο εντάσσεται η απομάκρυνση Βελλίδη και Σαπαλίδη, ενώ πλέον η ΠΑΕ με πληροφορίες που αφήνει να διαρρέουν, δεν είναι πλέον αρνητική και στην απομάκρυνση Τσάβες, αν και όπως τονίζεται, δεν την επιθυμούσε εξαρχής.

Σύμφωνα με υπολογισμούς που έγιναν η ομάδα θα εξοικονομήσει δεκάδες χιλιάδες ευρώ από δόσεις συμβολαίων, ενοίκια σπιτιών, μετακινήσεις και ξενοδοχεία στις εκτός έδρας αποστολές.

Έτσι υπολογίζεται ότι θα επιτευχθή ο πολυπόθητος στόχος της άδειας, κάτι που ήταν εξάλλου στόχος της ΠΑΕ ήδη από το 2012-13.


Πηγή: Tzatzikasports.gr
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4018 στις: Τετ 20 Ιαν 2016 19:17 »
Πότε όταν ήταν Β' και έπεφτε; Που να γινόταν ρε φον αυτά στη Λάρισα. Για να ρωτήσουμε και κανά Λόκο να μας απαντήσει.
Στη Λάρισα ο αντίστοιχος ΧΒ θα τα είχε μαψέζει από το 2013.


Πέφτουν πολλά θέματα τελευταία κι αυτό δεν τόδα, να με σχωρνάς.
Με πάρα πολλές πρακτικές των μανστεράδων διαφωνώ κάθετα.
Ο Πηλαδάκης Πάντως, ασχέτως του γηπέδου - στολιδι, πήρε πόδι.
Από την άλλη όταν βολόδερναν στη γου, τα είχαν παρατήσει.
Από την παράλλη χωρίς τον κόσμο που έκοψε την Ελλάδα στα δύο, πρωτάθλημα δεν θα παίρναν, αν και υπάρχει και η άλλη όψη που λέει αν δεν ήταν αγρότες πρωτάθλημα δεν θα παίρνανε.

Το γενικεύω
Τόσα χρόνια στο κουρμπέτι ήσαστε.
Πως λένε τον πρόεδρο των μάνστερς;
Δεν γνωρίζετε ε;
Ούτ εγώ.

Οι μόνες άλλες ομάδες, που ήταν γνωστοί, ανά το πανελλήνιο (ποδοσφαιρικό τουλάχιστον) στερέωμα, πρόεδροι συνδέσμων ήταν χανούμια και σκουλήκια...
Όταν φτάνει ομάδα να έχει επώνυμους "φιλάθλους" και ανώνυμους παίχτες ...κάτι (έως πάρα πολλά) δεν πάει καλά στο βασίλειο της Δανιμαρκίας φίλοι μου καλοί.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 20 Ιαν 2016 19:23 από ΛΟΚΟ »

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.597
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4019 στις: Τετ 20 Ιαν 2016 20:06 »
Πως λένε τον πρόεδρο των μάνστερς;
Δεν γνωρίζετε ε;
Ούτ εγώ.
Αν και Τυρί σε τσάκωσα αδιάβαστο.
Το ψευδώνυμο του προέδρου των Μονστερς είναι Μονστερίκας.
Από το όνομα του συνδέσμου τους και τα ένσημα που υποτίθεται ότι έχει κολλήσει τόσα χρόνια στα γήπεδα (Ι.Κ.Α.).
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4020 στις: Τετ 20 Ιαν 2016 20:14 »
Όταν φτάνει ομάδα να έχει επώνυμους "φιλάθλους" και ανώνυμους παίχτες ...κάτι (έως πάρα πολλά) δεν πάει καλά στο βασίλειο της Δανιμαρκίας φίλοι μου καλοί.

Συμφωνώ...  αλλά οι επώνυμοι "φίλαθλοι" (μαντσερέδρος ή οπαδοπατέρες) δεν αντιμετωπίζονται και δεν εκτοπίζονται με αντιπερισΠΑΣμό...  δηλ., με την προώθηση άλλων ανωνύμων με τάσεις επωνυμίας.
 
Πιστεύω ότι το "Οι Ζωσιμάδες" θα απαλλαγεί σύντομα από αυτή την απαράδεκτη και παράφωνη λογοτυπία. 
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 20 Ιαν 2016 20:28 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4021 στις: Πεμ 21 Ιαν 2016 01:25 »
10.000 με γαυρο στα Γιαννενα
4.000 με παναχαικη στη Πατρα
7.000 με βαζελο στα Γιαννενα
900 μεσα στην Κατερινη
800 ατομα στο περιστερι
2.000 στη Καισαριανη
200 στη Λαρισα
1.000 στο γηπεδο του Αρη
8.000 στη Νεα Φιλαδελφεια
500 στον Ευοσμο
2.000 στην Αρτα
15.000 με τη Καλαματα στα Γιαννενα
500 στη Ροδο
200 στο ηρακλειο
1.000 στη Φυλη
5.000 διαρκειας πριν λιγα χρονια

και αν φτασαμε σημερα να ειμαστε 1.500 εντος και 30 εκτος δεν μας φταιει κανεις
εμεις φταιμε
γιατι επιτρεψαμε σε ολους αυτους τους αθλιους να μας νικησουν
γιατι αφησαμε επαγγελματιες οπαδους και μικροαπατεωνες ιδιοκτητες και παρατρεχαμενους να αλωνιζουν

καποτε ειχαμε αρχιδια
φορουσαμε παντελονια και δεν υπολογιζαμε κανεναν

www.youtube.com/watch?v=07OG27xdLeg

τον τροπο τον ξερουμε
τι περιμενουμε?

Ο δικος μου ΠΑΣ ειναι αυτος που οπου παιζει τα γηπεδα γινονται μπλε
Ο δικος μου ΠΑΣ ειναι αυτος που ακομη και στη Γ εθνικη να παιζει εχει στοχο την Ευρωπη
και ισως ο δικος μου ΠΑΣ να μη παιξει ποτε στην ευρωπη γιατι ποτε δεν θα εχει σχεσεις με το κατεστημενο και τα κεντρα αποφασεων
αλλα ο δικος μου ΠΑΣ θα κατεβαινει να παιξει αδιαφορο ματς και ο λαος του θα ειναι διπλα του. Ειτε στη Ροδο ειτε στη Κομοτηνη ειτε στην ακρη της γης
Γιατι ο λαος του ΠΑΣ ενα πραγμα δενειχε χασει ποτε ακομη και οταν πουληθηκε και βιαστηκε οπως το 84 και το 99
την υπερηφανια του.
και οταν την εχασε πριν 2-3 χρονια αποχωρησε.. γιατι ετσι μας εμαθαν.. γιατι ο ΠΑΣ δεν ειναι ουτε Αιγαλεω ουτε ξανθη
Ο ΠΑΣολες δεν θα πουλαγε την ψυχη του στο διαολο ουτε για 30 χρονια στη Α εθνικη ουτε για ευρωπες και πρωταθληματα

Τα 50 χρονια μας βρισκουν σε ενα τελος εποχης
Γυρναμε στο γηπεδο περηφανοι οπως παλια
και απαιτουμε την χαμενη μας αξιοπρεπεια
σε αυτο το ραντεβου με την 50χρονη ιστορια της ομαδας ας ειμαστε εμεις τουλαχιστον παροντες
και ας γινει οτι αποφασισει ο λαος του Αγιαξ της Ηπειρου
Για τη χαμενη γενια του 84, για το λαο που εκλαψε το 99 και για τους 50αρηδες που πανυγηριζαν σαν 10χρονα στην πλατεια για την εξοδο στην ευρωπη
Στα δυσκολα γιναμε ΠΑΣ αλλωστε...

ολοι στο γηπεδο ρε
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Ιαν 2016 01:56 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4022 στις: Πεμ 21 Ιαν 2016 13:00 »
(...)
ολοι στο γηπεδο ρε

Φίλε, όπως είπα χτες (...το έκανα EDIT για κάποιο λόγο ?!)... προς τιμήν σου η αυτοκριτική  :mono:

Αλλά νομίζω πως... το ματς χάθηκε στη φιέστα με τον Άρη.
Το ημερολόγιο έδειχνε 18 Μαΐου 2011... πριν 5 χρόνια.
Τώρα γιατί ο κόσμος άκουσε και υπάκουσε τους «χαμένους»…  άλλου παπά Ευαγγελαγγέλιον.

Δεν ήταν απλά η πιο μειωμένη προσέλευση (περισσότερο κόσμο έχουν τα ματς βετεράνοι ΠΑΣ - ΓΑΥΡΟΜΠΟΝΟΒΑΣ)... ήταν Αποχή!!!
Μια αποχή την οποία δεν προπαγάνδισα εγώ (ψάξτε ποιοι), δεν κατανόησα ποτέ... καθότι δεν απείχα… http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=1510.msg30965#msg30965

Τελικά, αποδείχτηκε ότι δεν ήταν αποχή… ήταν αποπροσανατολισμός από ολίγους και συμπαρασυρμός για πολλούς.
Έγινε για ερήμην αποδοχή και επικρότηση, μιας συνέχειας όπως την βιώσαμε.

Άιντε αποχή και ντου…
Εξαρτάται από το ποιος δίνει το σύνθημα...?
Διαφορετικά... ο χαρακτηρισμός πρόβατα αποδίδεται συχνά σε κοινωνικές ομάδες… από κάτι τέτοιες ή παρόμοιες περιστάσεις.
Ήταν ώρα ευθύνης... αλλά κάποιος το είχε γυρίσει πίσω.
 
Υ.Γ.: (...) -EDIT- μου...
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 21 Ιαν 2016 13:13 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.220
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4023 στις: Πεμ 21 Ιαν 2016 15:14 »
ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΔΩ,  ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΔΩ
ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΑ ΧΡΕΗ   ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟ

ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΔΩ,   ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΔΩ
ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΑ ΧΡΕΗ   ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟ



 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #4024 στις: Πεμ 21 Ιαν 2016 16:27 »


Ζευγάρι, φωτογραφίζεται στην Τούμπα
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς