Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354704 φορές)

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #725 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 14:52 »
Ο Χρηστοβασιλης στηριχτηκε περρισοτερο απο τον καθενα.Ειχε διπλα του νομαρχη,δημαρχο και Χητο, και ειχε στην τσεπη του λεφτα απο σχεδον γεματο γηπεδο την 1η χρονια με ΟΓΙΟΣ και 5.000 διαρκειας την 2η.Ο Χρηστοβασιλης ειναι αυτος που δεν στηριξε την ομαδα και οχι ο κοσμος τον Χρηστοβασιλη.Ηταν απολυτως λογικο που του γυρισε ο κοσμος την πλατη την χρονια που μας περασε.Το λαθος του ΧΒ ειναι οτι θελει με τις πλατες της ομαδας να εκμεταλευτει οτιδηποτε μπορει να του αποφερει κερδος.Καλο ειναι να διαχωρησει την ομαδα απο το remetzo,και να μην εχει την ψευδαισθηση οτι θα του δωσουν και κωλο επειδη εχει τον ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #726 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 15:12 »
Ο Χρηστοβασιλης στηριχτηκε περρισοτερο απο τον καθενα.Ειχε διπλα του νομαρχη,δημαρχο και Χητο, και ειχε στην τσεπη του λεφτα απο σχεδον γεματο γηπεδο την 1η χρονια με ΟΓΙΟΣ και 5.000 διαρκειας την 2η.Ο Χρηστοβασιλης ειναι αυτος που δεν στηριξε την ομαδα και οχι ο κοσμος τον Χρηστοβασιλη.Ηταν απολυτως λογικο που του γυρισε ο κοσμος την πλατη την χρονια που μας περασε.Το λαθος του ΧΒ ειναι οτι θελει με τις πλατες της ομαδας να εκμεταλευτει οτιδηποτε μπορει να του αποφερει κερδος.Καλο ειναι να διαχωρησει την ομαδα απο το remetzo,και να μην εχει την ψευδαισθηση οτι θα του δωσουν και κωλο επειδη εχει τον ΠΑΣ

ακριβως...


Παράθεση
Βλέπω μια τρελλή εμπάθεια από μερικούς για τον χβ.

ας προσεχε...
δεν νομιζω καποιος εδω μεσα
ειτε "ἑμπαθης" ειτε ΧΒασιλικος
να μη θελει το καλο της ομαδας...
απλα ο καθενας εχει διαφορετικα βιωματα, διαφορετικες αξιες  και διαφορετικους στοχους στη ζωη του

εμενα η αισθηση μου γι αυτον τον ανθρωπο
ειναι οτι θα φαμε τρελο ακυρο απ την παρτη του
και οταν θα αποφασισει να μας αφησει ησυχους
δυσκολα θα μπορεσουμε να σηκωσουμε κεφαλι
αλλα αυτα ας τα αφησουμε για το μελλον


εκβιασμους ο λαος του ΠΑΣ δεν δεχεται απο κανεναν
και ειδικα απο εναν ξενο που κανει τα παντα για να δειχνει ολο και πιο ξενος καθημερινα στην πολη

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #727 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 15:32 »
εμενα η αισθηση μου γι αυτον τον ανθρωπο
ειναι οτι θα φαμε τρελο ακυρο απ την παρτη του
και οταν θα αποφασισει να μας αφησει ησυχους
δυσκολα θα μπορεσουμε να σηκωσουμε κεφαλι
αλλα αυτα ας τα αφησουμε για το μελλον


Για το μέλλον ΟΚ. Τώρα τι προτείνεις;;;


εκβιασμους ο λαος του ΠΑΣ δεν δεχεται απο κανεναν
Άρα;;; Αναλμβάνει ο λαός;;; Έρανο;;; Να δώσει τζάμπα τις μετοχές του στο λαό;;; Να μαζέψει ευρώ  ο λαός να αγοράσει την ΠΑΕ από τον ΧΒ;;; Τί;;;

και ειδικα απο εναν ξενο που κανει τα παντα για να δειχνει ολο και πιο ξενος καθημερινα στην πολη

Ξέρεις κάποιους από εδώ, όχι ξένους,  να θέλουν να αγοράσουν;; Ποιοί;; Και που ήταν κρυμμένοι τόσα χρόνια;; Προφανώς δεν φαντάζεσαι κι εσύ (ούτε κι εγώ) να αγοράσουν την ΠΑΕ και να την δοικήσουν ο Γκόντας, ο Φίλιος, ο Καχριμάνης, ο Σουκοβέλος και ο Κολόκας εεε!!! Μήπως αυτοί που είχαν την ΑΕ;;; Και την διέλυσαν. Ήθελαν τον ΠΑΣ επί Κούγια με 800.000 (από όσο ξέρουμε ο Κούγιας την πούλησε στο 3πλάσιο με 4πλάσιο στον ΧΒ), μετά ενδιαφέρθηκαν ή και διοίκησαν την Αναγέννηση Αρτας και την πήγαν Δ';;;
Μήπως κανένας από εδώ τους επενδυτές του πληκτρολογίου;;;;
Μήπως γνωρίζει κανείς πόσοι και με τι ποσό συμμετείχαν στις αυξήσεις Μ.Κ επί ΧΒ;;; Εκτός του ιδίου εννοείται!!!
Να είμαστε ρεαλιστές παιδιά!! Κι εγώ μπορεί να θέλω τον Αμπράμοβιτς να πάρει τον ΠΑΣ, αλλά η ιστορία έδειξε ότι ούτε ... ο .... Γιγκάνι δεν τον πήρε!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #728 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 15:39 »
ο κόσμος γενικά έχει στηρίξει κόσμο και κοσμάκη.Δεν νομίζω να έχουν παράπονο από τον κόσμο.Απλά ο κόσμος έχει βαρεθεί να περιμένει να δει άσπρη μέρα και να βλέπει την κάθε ανύπαρκτη ομάδα να κάνει πορεία.Θέλει να δει κάτι από τον ΠΑΣ.Πέρασαν 30 χρόνια.Πόσο ακόμα να περιμένει;;;;Δίνει το δικαίωμα στο λάθος ο κόσμος αρκεί να βλέπει να διορθώνονται.Αν βλέπει συνεχώς τα ίδια λάθη ε κάπου αντιδράει και ίσως άσχημα.Επίσης λάθη που ξεπερνάνε τα όρια...Μπορεί να είναι μια βλακεία αυτό με το ρεμέτζο από τους δημοσιογράφους.Οκ να το δεχτώ.Αν δεν είναι όμως;Και εκεί αρχίζει η αντίδραση.Ας μάθει η ΠΑΕ να αντιδράει.Πρέπει να μάθει να αντιδράει.Όχι να περιμένει το pas.gr ή δεν ξέρω ποιον άλλον να αντιδράσει.Σαφώς δεν θα απαντάει όλη την ώρα σε δημοσιεύματα αλλά πρέπει να απαντάει.Επίσης πρέπει να οργανωθεί σαν ΠΑΕ για να αντιδράει.Επίσης πόσο δύσκολο είναι να πιάνει τον παλμό του κόσμου.Τι θέλει ο κόσμος;Μια βόλτα από την πόλη,να δει τι γράφετε στα σάιτ και στα φόρουμ.ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ;

Αποσυνδεδεμένος CPAS1

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 517
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #729 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 16:00 »
Η επιχειρηματική δραστηριότητα του ΧΒ δεν πρέπει να έχει καμία απολύτως σχέση με την πορεία του και το έργο του στην ομάδα!( Αν θέλετε ήμουν ένας από τους λίγους που ήθελε να μείνει ο Κούγιας για να δω 5-6 λεβέντες μακριά από την ομάδα που αγαπώ!)
Μήπως όμως πέρα από όσα ο ίδιος ανέφερε, έχει και με το παραπάνω; Μήπως κάποιοι γνωστοί Γιαννενάρες, άρχισαν να του σκάβουν το λάκκο, όπως τον έγλειφαν τόσο καιρό και άρχισαν την αποκαθήλωση μέσα από την επαγγελματική του δραστηριότητα; Μήπως υπάρχει κανένας επίδοξος "επενδυτής" που θέλει να τσεπώσει το πακετάκι της Super League;

Να σας θέσω και γω μερικά ερωτήματα αλλά τις απαντήσεις να τις βρείτε μοναχοί σας:
1. Για την ανακοίνωση με το Αγρίνιο που αναφέρεστε παραπάνω ποιος απαίτησε (ναι απαίτησε) να βγει και μετά εγκατέλειψε τη βάρκα;
2. Για τις επιχειρηματικές δραστηριότητες της οδού Γαριβάλδη και τις αθλιότητες της προηγούμενης δημοτικής αρχής έχω αναφερθεί σε παλιότερα post. Πως όμως είναι τυχαίο να είναι παραβάτης μόνο ένα συγκεκριμένο κατάστημα και τα υπόλοιπα που έχουν ισχυρές πλάτες να είναι νόμιμα;
3. Είναι τυχαίος ο χρόνος κλεισίματος του καταστήματος;
4. Μήπως εξαργυρώνονται γραμμάτια από το Φθινόπωρο;

Πέστα ρε Βασίλη!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #730 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 16:25 »
Συμφωνώ με τις απόψεις του fon7 τον κόσμο του Χριστοβασίλη

Όσο όμως σκέφτομαι το θέμα «κόσμος», και ενώ αναρωτιέμαι για τη σχέση μου με το γήπεδο, περνάει απ’ το μυαλό μου ότι, ο κόσμος έπαψε να είναι παθολογικά εξαρτημένος από τον Πας, οι καιροί άλλαξαν, απλά κάποιοι ξεχαστήκαμε  σε εποχές πάθους και δε νομίζω να φταίνε τόσο τα «λάθη» και οι «καθυστερήσεις», όταν υπάρχουν και κάποια δείγματα θετικά στην πορεία. 

Μάλλον ο κόσμος, φαίνεται να έχει αποκτήσει μια νοοτροπία και σχέση καταναλωτή – προϊόντος (θετικό και συμφέρον) μέσα σε αυτόν τον οικονομικό μαρασμό και πανικό που βιώνουμε ως νοικοκυριά. Δεν αγοράζει εύκολα πλέον τίποτα και κανένα αγαθό περιττό ή αμφιβόλου προελεύσεως.

Δηλαδή,  όσο και αν φαίνεται κουφά παράξενο, φτάσαμε στο πως και αν ήταν δυνατόν η Παε να μπορούσε να μας τρέξει ένα demo trailer αγώνων του πρωταθλήματος 2011 – 12 ώστε να μας πείσει για την αγορά του πακέτου της, κάτι που δεν έκανε ούτε πρόπερσι.

Τρία χρόνια είναι αρκετά νομίζω.
Τέλος, έχω ξαναπεί ότι, πολλοί είναι εκείνοι ανά την Ελλάδα, που νομίζουν πως πρόεδρος του Πας είναι ακόμα ο Κούγιας.

Παράθεση
Καλο ειναι να διαχωρησει την ομαδα απο το remetzo,και να μην εχει την ψευδαισθηση οτι θα του δωσουν και κωλο επειδη εχει τον ΠΑΣ
 


Pizzas, δε σου απευθύνομαι  προσωπικά, απλά  παραθέτω σκέψεις για τη συνέχιση της συζήτησης.
Επειδή συζητάμε από χτες το θέμα «Ρεμέτζο» (με τα παιδιά), προσωπικά θα με ενδιάφερε πολύ να φωτιστεί  το επιχειρηματικό  περιβάλλον που αναπτύσσει ο Χριστοβασίλης στα Γιάννινα.

Θα ήθελα να ξέρω για το είδος των  σχέσεών, των προθέσεών του, δεδομένων και των παραιτήσεων σημαντικών παραγόντων και τη φιλοσοφία του ως επιτήδευμα σε ότι αφορά την ομιχλώδη  (για κάποιους κύκλους?) σχέση Ρεμέτζο Πας ή Πας  Ρεμέτζο.
Και επειδή κάνεις λόγο για διαχωρισμό αυτών των δύο «Ρεμέτζο Πας ή Πας  Ρεμέτζο», θέτεις αυτομάτως νέα ερωτήματα των οποίων οι απαντήσεις χρειάζονται κάποια ντοκουμέντα.

Τι σχέση μπορεί να έχει το Ρεμέτζο με τον Πας;
Να υποθέσω ότι έχουν φορολογική ή ανταποδοτική αμοιβαιότητα και ότι  μπορεί να είναι συγκοινωνούντα δοχεία εκμαυλισμού και διακίνησης πελατών;
Δηλαδή, τελειώνοντας ένα παιχνίδι με γαύρο, θα μπορούσαν να οδηγηθούν 10000 Γιαννιώτες στο Ρεμέτζο ή η πελατεία του Ρεμέτζο θα μπορούσε να ήταν αρκετή για να κάνει κερκίδα στους Ζωσιμάδες;

Προσωπικά, ένα παράγοντα θα έπαιρνα σοβαρά και επικινδύνως υπόψη, την περίπτωση που το Ρεμέτζο θα ήταν το απόλυτο «διαφθορείο» και «άντρο του υπόκοσμου».
Τότε, θα έλεγα,  κ. Χριστοβασίλη η φήμη σας δεν είναι αντάξια της φήμης του Πας Γιάννινα και τέλος.
Πάρτε τη μακαρ-ιότητά σας καβαλίστε τη φεράρι σας και πηγαίνετε εκεί από όπου ήρθατε.

Δεν έχω όμως ντοκουμέντα που να απαντούν στην υποτιθέμενη ομιχλώδη σχέση,  που υποτίθεται ότι είναι επιζήμια για τον Πας.
Όμως κάπου εδώ προφανώς, θέτουμε (θέτουν) ένα φαιδρό ως ηλίθιο επιχείρημα, που κάνει λόγο για «ασυμβίβαστο» ανάμεσα στις επιχειρηματικές δραστηριότητες του προέδρου (Ρεμέτζο)  και  στη σχέση του ως μεγαλομετόχου στην Παε.
Αν κατάλαβα,  θεωρούν κάποιοι  ότι ο πρόεδρος (ο κάθε πρόεδρος) ως επιχειρηματίας, θα πρέπει να είναι επιχειρηματίας (δεν ξέρω πως και με τι?) μόνο στον Πας και πουθενά αλλού.

Νομίζω όμως, ότι για να είναι κάποιος πρόεδρος μιας φιλόδοξης Παε, χρειάζονται και κάποια χρήματα.
Αυτά τα χρήματα από κάπου πρέπει να βγαίνουν και επειδή μιλάμε για Πας Γιάννινα, αυτά τα χρήματα θα πρέπει να είναι και άσπρα.

Θα πάω μια φορά στο ρεμέτζο, έτσι από περιέργεια κια θα ζητήσω και μίζα, αν τελικά το αδειοδοτήσει ο Φίλιππος Ραγκούσης, ο υπέρμαχος των νέων γηπέδων και των ηλεκτρονικών διακυβερνήσεων.

Πλάκα έχουν οι μουσλέρες.
 :pashat:

ΥΓ: ΄Τώρα είδα CPAS1  και  BILLY_STAM  :pashat: ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 10 Ιούν 2011 16:36 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #731 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 16:33 »
Δεν νομίζω να είπε όχι κάποιος να μην έχει άλλες επιχειρήσεις ο εκάστοτε πρόεδρος.Αυτό που δεν θέλει ο κόσμος είναι να μην ρίχνει τον ΠΑΣ για τις άλλες επιχειρήσεις του ή να χρησιμοποιεί το όνομα και την δυναμική του ΠΑΣ προς όφελος των άλλων επιχειρήσεων,ειδικά αν υπάρχουν παρανομίες.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #732 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 16:44 »
Δεν νομίζω να είπε όχι κάποιος να μην έχει άλλες επιχειρήσεις ο εκάστοτε πρόεδρος.Αυτό που δεν θέλει ο κόσμος είναι να μην ρίχνει τον ΠΑΣ για τις άλλες επιχειρήσεις του ή να χρησιμοποιεί το όνομα και την δυναμική του ΠΑΣ προς όφελος των άλλων επιχειρήσεων,ειδικά αν υπάρχουν παρανομίες.

Τα ίδια λέμε και την ίδια ανησυχία εκφράζουμε σε οτι αφορά την απαιτούμενη διαφάνεια γύρω από την Παε Πας Γιάννινα.
Μη βρεθουμε και σε κανένα Χάνδακα.
Αλλά που βλέπει ο κόσμος να ισχύει και εφαρμόζετε κάτι τέτοιο;
Αυτό δεν μπορώ να  καταλάβω.
Θα το καταλάβαινα αν αυτό αιτιολογούνταν από τους επικριτές, με αυτό ή με εκείνο το επιχείρημα και με το ανάλογο τεκμήριο.
Σηκώνω τα χέρια. :mono:

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #733 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 17:39 »
Αλλά που βλέπει ο κόσμος να ισχύει και εφαρμόζετε κάτι τέτοιο;

δεν βλέπει γι αυτό και φοβάται.Γι αυτό αντιδράει.Αυτό πχ που είδε ο κόσμος είναι ο ΠΑΣ να θέλει μεταγραφές και να κάνει μόνο 3 και να χάνει την κατηγορία.Και φυσικά να ανοίγει το μαγαζί.Δεν έγιναν 2-3 ακόμα μεταγραφές δυνατές.Και τώρα έχουμε αυτό το δημοσίευμα.Από κάτι τέτοια γεγονότα υπάρχουν αντιδράσεις.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #734 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 18:26 »
Παράθεση
Για το μέλλον ΟΚ. Τώρα τι προτείνεις;;;

Να καθησει μια μερα με τους γιους του και να πουνε:
μπορουμε να διοικησουμε εναν τοσο μεγαλο συλλογο με τοσες απαιτησεις?
αν ναι να ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΝ και να στρωθουν στη δουλεια

αν οχι να ξεκινησουν διαδικασια ομαλης μεταβιβασης της ομαδας σε αλλον επιχειρηματια
Γιαννιωτη ή ξενο δεν με αφορα
ετσι κι αλλιως το να βρισκεται η ομαδα στα χερια Αρτινου
για μενα ειναι τουλαχιστον τραγικη ειρωνια



Παράθεση
Άρα;;; Αναλμβάνει ο λαός;;; Έρανο;;; Να δώσει τζάμπα τις μετοχές του στο λαό;;; Να μαζέψει ευρώ  ο λαός να αγοράσει την ΠΑΕ από τον ΧΒ;;; Τί;;;
Η περιπτωση λαικης βασης στην ομαδα μας απετυχε 2 φορες
και σε καλυτερες οικονομικα περιοδους

το τζαμπα πεθανε και ειδικα απο επιχειρηματιες που το μονο που τους νοιαζει ειναι το κερδος και το διατυμπανιζουν με καθε ευκαιρια
ασε που και να περναμε τις μετοχες δεν θα ειχαμε κατι να τις κανουμε
εκτος αν εχεις 7ψηφιους αριθμους στη φορολογικη σου δηλωση

Το ειπα παραπανω τι πιστευω
σοβαροτητα η απο δω πανε κι αλλοι



Παράθεση
Ξέρεις κάποιους από εδώ, όχι ξένους,  να θέλουν να αγοράσουν;; Ποιοί;; Και που ήταν κρυμμένοι τόσα χρόνια;; Προφανώς δεν φαντάζεσαι κι εσύ (ούτε κι εγώ) να αγοράσουν την ΠΑΕ και να την δοικήσουν ο Γκόντας, ο Φίλιος, ο Καχριμάνης, ο Σουκοβέλος και ο Κολόκας εεε!!! Μήπως αυτοί που είχαν την ΑΕ;;; Και την διέλυσαν. Ήθελαν τον ΠΑΣ επί Κούγια με 800.000 (από όσο ξέρουμε ο Κούγιας την πούλησε στο 3πλάσιο με 4πλάσιο στον ΧΒ), μετά ενδιαφέρθηκαν ή και διοίκησαν την Αναγέννηση Αρτας και την πήγαν Δ';;;
Μήπως κανένας από εδώ τους επενδυτές του πληκτρολογίου;;;;


μονο ενας Γιαννιωτης επιχειρηματιας μπορει να σηκωσει οικονομικα το βαρος της ομαδας
Δεν ξερω φυσικα αν θελει ο ανθρωπος να αγορασει
αυτο ειναι δικο του θεμα

Για τους ανθρωπους που εφτιαξαν την ΑΕ
η γνωμη μου ειναι γνωστη


Παράθεση
Μήπως γνωρίζει κανείς πόσοι και με τι ποσό συμμετείχαν στις αυξήσεις Μ.Κ επί ΧΒ;;; Εκτός του ιδίου εννοείται!!!
Να είμαστε ρεαλιστές παιδιά!! Κι εγώ μπορεί να θέλω τον Αμπράμοβιτς να πάρει τον ΠΑΣ, αλλά η ιστορία έδειξε ότι ούτε ... ο .... Γιγκάνι δεν τον πήρε!!!!!!!

πολυ λιγοι με πολυ μικρα ποσοστα

μην ξεχνας ομως τα εκατομμυρια που εχει δωσει ο Χητος για διαφημισεις

Παράθεση
Για την ανακοίνωση με το Αγρίνιο που αναφέρεστε παραπάνω ποιος απαίτησε (ναι απαίτησε) να βγει και μετά εγκατέλειψε τη βάρκα;
σε μια εταιρια ο προεδρος δεν δεχεται απαιτησεις. ΑΠΑΙΤΕΙ.

Παράθεση
Για τις επιχειρηματικές δραστηριότητες της οδού Γαριβάλδη και τις αθλιότητες της προηγούμενης δημοτικής αρχής έχω αναφερθεί σε παλιότερα post. Πως όμως είναι τυχαίο να είναι παραβάτης μόνο ένα συγκεκριμένο κατάστημα και τα υπόλοιπα που έχουν ισχυρές πλάτες να είναι νόμιμα;
]

προβλημα φιλου-καχριμανη-χριστοβασιλη
ο ΠΑΣ δεν εχει σχεση πουθενα

Δεν νομίζω να είπε όχι κάποιος να μην έχει άλλες επιχειρήσεις ο εκάστοτε πρόεδρος.Αυτό που δεν θέλει ο κόσμος είναι να μην ρίχνει τον ΠΑΣ για τις άλλες επιχειρήσεις του ή να χρησιμοποιεί το όνομα και την δυναμική του ΠΑΣ προς όφελος των άλλων επιχειρήσεων,ειδικά αν υπάρχουν παρανομίες.
[/quote

Αποσυνδεδεμένος pagourix37

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • hasta la victoria..
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #735 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 18:55 »
..αυτη η μιζεριά σ αυτην την πόλη ειναι διαχρονική τελικά..

..μεγαλοι αναλυτες του ποδοσφαιρου και  της μπαλας σταματηστε τις αναλύσεις και δειτε τα πραγματα καλυτερα..

..ειδατε και με άλλους προέδρους μακέτες για νεα σύγχρονα γήπεδα..


Αποσυνδεδεμένος GEROKSEKOYTIS

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #736 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 18:56 »
Βασικα,δεν πιστευω οτι ο ΧΒ ειναι τοσο χαζος να φυγει απο τον ΠΑΣ,τωρα που ανεβηκε κατηγορια.Δηλ εδωσε ενα σωρο λεφτα στη Β με εσοδα μηδεν,για να δωσει την ομαδα,τωρα που θα βγαλει παλι κανα πεντεμυριο?  ;) Δε νομιζω

Απλα,ο προεδρος εκμεταλευεται την συγκυρια του λουκετου στην ΕΠΟ  ,και κανει το παιχνιδι του,για να προσεγγισει νεους ''συνεργατες'' απο τον πολιτικο χωρο,με ευνοικους για αυτον ,ορους

Οι Δημαρχοι-αντιδημαρχοι ,αντι να φτιαξουν κανα δρομο στα Καρδαμιτσια,που οι λακουβες φτασαν μεχρι τη λιμνη,πανε να το παιξουν ''νοικοκυριδες'' κλεινοντας μια καφετερια.Και αυτη τυχαινει ναναι του προεδρου του ΠΑΣ.Ενας προεδρος,που τα βρηκε σε ολα με τον Γκοντα και την παρεα του,και θα του εξασφαλιζε στηριγματα σε ολα τα θεματα,αν ηταν ακομη δημαρχος.Μαλιστα.Ο κυριος Φιλιος,αντι να σιαξει τα φαναρια στη Δομπολη που φτανει η ουρα μεχρι την Ν Ζερβα,θελει να κανει ο,τι καθε γνησιος πολιτικαντης.Να φαει μεγαλυτερο κομματι απο την τουρτα.Γιαυτο το λογο,εκβιαζει τον ΧΒ,για να επανελθει ο τελευταιος,με μια αντιπροταση ''συνεργασιας'' με καλυτερους ορους.

Βλεπετε,εχει δικιο ο Τσωλς,που λεει οτι ο ΠΑΣ ειναι ενα κοινωνικο γεγονος.Και βλεπουμε οτι η κοινωνια της πολιτικης ζωης ενδιαφερεται αμεσα

Η κανουλα,απο την πολιτεια,εκλεισε.Ουτε παρκα θα γινουν,ουτε παιδικοι σταθμοι,ουτε κλειστο γυμναστηριο....Τι εμεινε?Η ιδιωτικη πρωτοβουλια και το νεο γηπεδο του ΠΑΣ.Τοσο κοπο εκανε ο φιλιος για να βγει.Εκανε υπομονη δεκα χρονια.Και δεν θα φαει τιποτις?Βλεπετε,ακομη ρευεται απο τους βιολογικους σταθμους, και αλλα μεγαλα εργα της δεκαετιας 90.


Ετσι λοιπον,ο ΧΒ κανει το παιχνιδι του.Προσπαθει να στρεψει την κοινωνια των Ιωαννινων,εναντιον της δημοτικης αρχης.Ομως,δεν το πετυχε.Και αυτο γιατι ο ΧΒ ειναι αποκομενος απο τον κοσμο.Δεν μας κοιταει στα ματια οταν μας μιλαει.Βαζει τον Βητα (Β σε ολα του ομως ε?),να ανοιγοκλεινει το στομα του,αλλα εμεις δεν ακουμε τιποτα.Βαζει και τον Εβανς μαξιλαρι,να τρωει τις μουτζες,,,αλλα το μονο που καταφερνει τελικα,ειναι να συσσορευει την αγανακτηση μας.Και αυτη,σκαει,σε καθε ευκαιρια (καλη ωρα τωρα).Βαλε και τα λαθη του παρελθοντος σε αγωνιστηκο επιπεδο....,βαλε κ την αργοπορια μας σε μεταγραφικα...και εδεσε το γλυκο....


Αυτο που ζηταω εγω απο εμας,ειναι να μη τσιμπαμε σε καθε χαζομαρα.Τεραστιο λαθος του Κιτσιου,να εκβιασει καταστασεις,αλλα εμεις ας ειμαστε υπομονετικοι.Το καλυτερο που εχει να κανει ο ΧΒ τωρα ειναι να αναθεσει την υποθεση στον Μοσχογλου που ξερει ψιχα απο διπλωματια  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 10 Ιούν 2011 19:00 από GEROKSEKOYTIS »

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #737 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 19:15 »
Εμένα η θεση μου ειναι διαφορετική και να με σχωρνατε.
Ο Πας ειναι μια φαμπρικα, που στους χαλεπους καιρους που ζουμε, τζιραρει περι τα 8 μυρια τον χρόνο.
Δεν σας βαζω πολυ, ενα 10% να φροντισεις να σου μενουν, εισαι ΠΑΣας ..

Γιαυτό λεω και παλι οτι τα νεκροταφεια ειναι γεμάτα ανανατικατάστατους.
Και λαική βαση γινεται (εκει πρεπει τελικά να οδηγηθουμε), κι αλλος επιχειρηματιας θα βρεθει, και ανησυχία γι αυτο μην εχετε.

Οσο για τον Φιλιο φιλε GEROKSEKOYTIS πρωτος αυτος δήλωσε οτι θα ηθελε, η εκταση για το γηπεδο του ΠΑΣ, να παραχωρηθει κλπ...

Εκει ειναι το ψωμι ή μαλλον το παντεσπάνι.

Η αλωση και παλι της περιουσίας του Δημοσίου απο επιχειρηματίες και πολιτικους που τα κανουνε πλακάκια.
Τωρα ομως που εφτασε ο κομπος στο χτενι, γιατι δεν οριζει το Δημόσιο μια τιμή να εχει και καποια εσοδάκια και να μην πληρωνουμε ολοι φορους και εκτακτες-μονιμες εισφορές?

Να το θυμηθειτε, ο ηπιος θα φυγει, οπως εφυγε ο κουγιας, οταν δεν θα του βγαινει το επιχειρηματικό πλάνο για Ζωσιμάδες, Εκταση Κατσικά, Ξενοδοχειο και εμπορικό κεντρο και ισως κι ενα γηπεδο.
Ο Μεντορας του στην Λαρσα (ηταν παλια συνεταιροι οταν μας ριξαν με τον Ηλυσιακό) τα καταφερε, καταστρεφοντας μια σειρά εταιρειες στην Λαρσα.
Αυτος ευχομαι να μην μας καταστρεψει εδω
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 10 Ιούν 2011 19:43 από davelis »

Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #738 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 19:43 »


..ειδατε και με άλλους προέδρους μακέτες για νεα σύγχρονα γήπεδα..

Δυστυχως μεχρι τωρα μονο μακετες εχουμε δει οποτε λιγο ακυρο το σχολιο σου. Και δεν νομιζω το γηπεδικο να ειναι ν1 ζητημα στον ΠΑΣ αυτη τη στιγμη. Προεχουν αλλα. Ομαδα ασανσερ δεν χρειαζεται γηπεδαρα.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος pagourix37

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • hasta la victoria..
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #739 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 20:37 »


..ειδατε και με άλλους προέδρους μακέτες για νεα σύγχρονα γήπεδα..

η ομαδα είναι και θα είναι ασανσερ γιατι απλα δεν εχεις την νοοτροπια να βγεις απ αυτην τη μιζερια και σιγουρα ενα ολοκαινουργιο γηπεδο θα φερει περισσοτερα εσοδα στην παε και σιγουρα ευρωστια, πάιχτες και παραμονη στην κατηγορια και γιατι οχι και πρωταθλητισμο...

ειχες και επι κουγια μακέτες?

Αποσυνδεδεμένος REX

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #740 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 20:41 »
Μια ζωη τα ιδια...
Μη τυχον φυγει ο κυριος χαλες,
και ποιος σαλες θα 'ρθει μετα...
Μη μιλατε και παρεξηγηθει ο καθε προεδρος
και μας παρατησει...
Που θα βρεθει αλλος να μας αναλαβει...
Μη γινεστε εχθροι της ομαδας...
Στηριξτε τον καθε μαλακα, να κονομαει
για... το καλο σας.

Εγω ενα εχω να πω,
Η κακομοιρια, η κουτοπονηρια, η χωριατια
και η κλαψα,
ειναι τουρκικα χουγια.

Υ.Γ. Τα σκυμμενα κεφαλια κοβονται πρωτα.

Αποσυνδεδεμένος pagourix37

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • hasta la victoria..
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #741 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 20:52 »
κλαψα μια ζωη φιλε

δε μας κανει ο ενας,ο αλλος ειναι πονηρός, ο τρίτος ειναι οτι ναναι...

παρτε το χαμπαρι: η ΠΑΕ ειναι και θα ειναι εταιρία και όπως σε καθε εταιρία θα υπαρχει ένας άνθρωπος που

θα θελει να βγάλει φράγκα..αν ειναι να έρθουν απ το νέο γήπεδο ακομα καλύτερα για την ομάδα και τον

τόπο. Ετσι είναι, αν ζούσαμε σε αλλη χωρα ίσως μιλούσαμε διαφορετικά.




Αποσυνδεδεμένος Siatrovouni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.992
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #742 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 21:59 »
Καταρχην το ολοκαινουριο γηπεδο αμα δε γεμιζει δε θα εχεις εσοδα παρα μονο εξοδα και πολλα μαλιστα. Και στη Β εθνικη ειναι σιγουρο πως δε θα γεμιζει.

Οι μακετες σου ξαναλεω δε μου λενε κατι. Τα χανουμια εχουν δει 10αδες μακετες και ειναι χωρις γηπεδο τοσα χρονια. Οταν δω bull-ντοζα να σκαβει τοτε θα ελπιζω μονο.

Τωρα για τον Κουγια αστο. Οι μακετες ηταν το λιγοτερο που με ενοιαζε να εχω επι κουγια πιστεψε με.
Stile di vita

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #743 στις: Παρ 10 Ιούν 2011 23:01 »
Μετά από μερικά χρόνια  θα ήταν  αφέλεια να συζητάω  για τον κάθε Χριστοβασίλη, ιδιαίτερα τέτοιες μέρες μνημονίου και να εννοώ  τον Πας των προσδοκιών μου.
Εύλογα θα αναρωτιόνταν και ο κάθε περαστικός από το Pas.gr, κατά πόσο  αυτοί εδώ μέσα έχουν λύσει όλα τους  τα προβλήματα και  ψιρίζουν το καθεστώς του Πας.
 
Καλώς  κακώς όμως, προσωπικά μπήκα  στο λούκι να ονειρεύομαι  όλα αυτά  τα χρόνια μια ομάδα  μέσα από  τις  επιχειρηματικές  βλέπεις  και  τα συμφέροντα  ενός  επενδυτή, πλην οποιουδήποτε.
Σε αυτό το σημείο απαντιένται  η προσκόλλησή μου  στον Πας και  αρχίζει η κριτική για τα πρόσωπα και τα πράματα εντός και εκτός Πας..
Υπάρχει  όμως  περίπτωση να βρεθεί  ο επενδυτής  εκείνος που θα  καταθέσει τα πάντα για την ομάδα του ονείρου μου?
Ποιο άλλο μπορεί να είναι το κίνητρο εκτός από το κέρδος?
Πάντος και το δικό μου κίνητρο δεν είναι μια απλή οπαδική αφέλεια.

Η συζήτηση για τον Πας, φίλοι περαστικοί, δε διαφέρει καθόλου από τη συζήτηση  π.χ. για τη Γαλακτοβιομηχανία Δωδώνη, που από όσο φαίνεται, την εποφθαλμιούν σήμερα οι μεταπράτες της.
Και ο  Πας είναι  μια βιομηχανία όπως  η Δωδώνη, με μια σειρά θέσεων εργασίας όπως κάθε άλλη πολυδύναμη επιχείρηση  στην περιοχή και  βάση για έναν επιπλέον κύκλο εργασιών στη οικονομική ζωή της πόλης.
Γιατί η Δωδώνη να μην είναι σε καλά  χέρια και γιατί να μην είναι βιώσιμη;
Το ίδιο και ο Πας.

Και για τα δυο όμως, η κοινωνική κριτική απουσίαζε σχεδόν πάντα.
Και οι δυο φρόντιζαν πάντα να προσεταιρίζονται  πρόσωπα και να διχάζουν απόψεις.

Ο davelis  τα είπε  όλα, με τη λογιστική  και με τον οικονομικό ορίζοντα του  διακυβεύματος,  να είσαι  πρόεδρος μιας επιχείρησης όπως αυτής του Πας.
Δεν έχουμε μετοχές σε καμία επιχείρηση (όσους γνωρίζω) ούτε στον Πας, αλλά τους προέδρους  θα πρέπει να τους έχουμε πάντα από κοντά και πάντα σε απόσταση.
Ούτε αυτό έγινε ποτέ με γνώμονα τον Πας.
Γι’ αυτό  γράφουμε και συζητάμε με τις ώρες και μερικές  φορές  χαλάμε ακόμα και το κέφι μας χωρίς λόγο.

Πάντος,  η ειρωνεία  είναι ότι και η Δωδώνη και ο Πας, λειτουργούσαν  πάντοτε  σε αποσταθεροποιημένα  μέχρι  προβληματικά  πλαίσια, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπήρχε πάντα κερδοφόρος τζίρος.
Και οι δυο μονοπωλιακές επιχειρήσεις, παραδόξως μια ζωή προβληματικές, ωστόσο επιβίωναν αλλάζοντας  μαγικά χέρια,  συρρικνώνοντας  ή  εξουδετερώνοντας  παράλληλα την εντόπια πρωτοβουλία και το εντόπιο επενδυτικό ενδιαφέρον ή τόλμημα.

Συμπέρασμα, ουδείς αναντικατάστατος, αλλά ο αντικαταστάτης  τυχαίνει  να είναι πάντα ο ίδιος και η γκρίνια από κασέτα.
Τώρα θα μου πείτε,  γιατί  διαρκώς παράθεση  τον  Ευρωπαίο?
Γιατί με καλύπτει  απόλυτα.

έφκιακε μια συφέρουσα  μόστρα τοπκά με όλ τ νομινκατούρα
 αναλόγως κι με τα ΠΟΚ κι λπούς προέδρς Β΄,  πράμα απ θα το ειδούμε τ χρόν;
οι συγνώμες τα λεν ούλα
 
ο Κιτσιουμάης - φάης
είν μια μορφή κρισς στν κοινωνία τ Πας
μια κοινωνία απ στερείται κι διχάζτε περί τα Κιτσιουμαϊκά

κι μη διαφοροποιάτε τον Πας ως μπίζνα, απ τν ποιδήποτα επιχείρησ
διοτ είν εργοσάσιο απ παράγει κι πλάει προιόν

ξέρτε όμως κάνα ργοστάσιο να ξυχρονίζεται κι να ξοδεύβ απ τα κέρδη τ;
όχι!

δυστχώς όμως, απ τα χέρια των προέδρων περάν μόν παράδες χάχαλο
κι η μια η μπίζνα τσοντάρ στν άλλ κι εν μέρος στν άκρ για πάσα 'ωρα

:( :pashat:
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 10 Ιούν 2011 23:26 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #744 στις: Σαβ 11 Ιούν 2011 11:28 »
Παράθεση
Πρόβλημα με την ασφαλιστική ενημερότητα έχει η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας "Sportday". Στην εφημερίδα γίνεται αναφορά σε πληροφορίες που αναφέρουν ότι τόσο ο ΠΑΣ Γιάννινα όσο και η Βέροια φαίνεται πως δεν τακτοποίησαν καλά όλες τους τις εκκρεμότητες με το ΙΚΑ. Το πρόβλημα που έχει η γιαννιώτικη ΠΑΕ λέγεται πως είναι το γεγονός πως κατέθεσε στην ΕΠΟ δύο ασφαλιστικές ενημερότητες με διαφορά λίγων ημερών και πλέον αναμένεται η επίσημη απάντηση από το αρμόδιο κατάστημα του ΙΚΑ, προκειμένου να διαλευκανθεί η απόφαση.
Οσο για την ομάδα της Βέροιας, για τη «βασίλισσα του βορρά» προκύπτει, σύμφωνα με πληροφορίες, ότι η ασφαλιστική ενημερότητα που έστειλε το ΙΚΑ δεν έχει καμία σχέση με αυτή που κατατέθηκε το προηγούμενο διάστημα.
Οσον αφορά το πόρισμα του αντιεισαγγελέα Αναστάσιου Κανελλόπουλου, οι πληροφορίες αναφέρουν πως θα σταλθεί στη νομική υπηρεσία της ΕΠΟ μέχρι την Τρίτη και την ίδια μέρα η ΕΠΟ θα ανακοινώσει επίσημα όλες τις ομάδες που έχουν πρόβλημα.

Καποιοι μυαλο δεν βαζουν και συνεχιζουν το ιδιο εργο
Ας αναλαβει ο κ. Βητας να κανει μια συνεντευξη και γι αυτους
να δειξει την νομιμη ενημερωτητα
και στη συνεχεια να κανει μια μυνηση στον δημοσιογραφο
που υπογραφει το κειμενο
και φυσικα στην εφημεριδα

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #745 στις: Σαβ 11 Ιούν 2011 11:29 »
Σύμφωνα με το πρωτοσέλιδο της ΓΑΤΑς, υπάρχει κι άλλος λόγος εκτός του μαγαζιού που ουσιαστικά κάνει τον ΧΒ να είναι τυπικά παρών στον ΠΑΣ. Πάντως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά!!!
- Από εδώ μέσα ήδη έχουν αρχίσει οι φωνές για να φύγει.
- Πολλοί χομπίστες δημοσιογράφοι προαναγγέλλουν στασιμότητα στα μεταγραφικά.
- Ο νικοτσολης ρώτησε αν ο ΝτεΜολ έχει υπογράψει ακόμα το συμβόλαιο.
- Η Πολιτεία στο θέμα γηπέδου αφήνει την Κατσικά και προτείνει ΠΕΑΚΙ (για να το ξεφορτωθεί)
- Προέκυψε το πρόβλημα με την διπλή ενημερότητα του ΙΚΑ όπως το έγαψε και η Sportday (για μας και για τη Βέροια).
- Οι οργανωμένοι απείχαν από την φιέστα.
- Πολλοί αντί να χτυπήσουν ευθέως τον ΧΒ τα χώνουν στους συνεργάτες του (Αγγελή, Βήτα)

Το θέμα είναι υπάρχει διάδοχη κατάσταση;;; Εγώ δεν έχω δει κάτι στον ορίζοντα. Αν κάποιος ξέρει κάτι ας το γράψει. Τα περί λαϊκής βάσης δεν πέτυχαν ούτε στον γαύρο .... κάνανε μια χρονιά 70.000 μέλη με 1  50ευρω και μετά ...τίποτε. Ο ερασιτέχνης γαύρος (για εκεί προοριζόταν τα λεφτά από τα μέλη) φαλήρισε. Η Ελλάδα δεν είναι Ισπανία, ούτε ο ΠΑΣ Μπάρτσα. Λαϊκή βάση δεν έγινε όταν ο κόσμος (νόμιζε ότι) είχε λεφτά (2000 χρηματιστήριο), τώρα που με το ζόρι το μηνιάτικο θα είναι € 500 ποιός θα δίνει λεφτά για ομάδα. Φέτος αν πάρουμε 2 με 2,3 εκ ευρώ από το Νοva και πολλά θα είναι. Ο ΟΠΑΠ δεν θα δώσει τίποτε ούτε σε S.L ούτε σε ομάδες ξεχωριστά. Αντε να πουληθούν και 3.000 διαρκείας με 200 Μ.Ο 600.000 ευρώ. Μαζί με άλλες χορηγίες και διαφημίσεις (που κι αυτές χλωμές τις κόβω) ζήτημα τα έσοδα να πλησιάσουν τα 4 εκ. ευρώ. Τα 8 μύρια που είπε ο Κώστας ήταν με βάση την προπέρσινη σεζόν στη S.L, αυτά τώρα τα ξεχνάμε. Για να βάλει στην τσέπη μια 500άρα ο ΧΒ θα πρέπει να φτάσει το budget στα 3,5 εκ. που σημαίνει ότι με Γεωργίου Ταμπάση και διεθνείς Αλβανούς θα την βγάλουμε. Μαθηματικά θα οδηγηθούμε σε στασιμότητα στο μέσο της Β σε στυλ Ηλυσιακού ή Αιγάλεω πριν κάποια χρόνια.
Εφιαλτικό σενάριο θα μου πείτε. Ούτε και εγώ το εύχομαι, αλλά όσο το σκέφτομαι όλο εκεί καταλήγω. Και όπως προείπα δεν βλέπω και λύση στον ορίζοντα. Γι αυτό λέω αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας το γράψει.

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #746 στις: Σαβ 11 Ιούν 2011 12:21 »
Για το ζμί τς συζήτησης, θα βρω κάποια στιγμή, να γράψω ΑΠΟΨΗ...
Για τώρα...
Παράθεση
- Προέκυψε το πρόβλημα με την διπλή ενημερότητα του ΙΚΑ όπως το έγαψε και η Sportday
Ρε Μπιλ γιατί ασχολείσαι με τις παπαριές κάθε -ακη; Γιατί --ακης το ανακάλυψε το θέμα και -ακης το υπογράφει και στην εφημερίδα.
Εγραψα και ξαναέγραψα (και γράψαμαν και σαν ΠΑΣγκρ, επίσημα)...
Για τελευταία φορά:
Ασφαλιστική ενημερότητα υπάρχει ΜΙΑ (και με πιστοποιημένη τη γνησιότητά της από το ΙΚΑ)
Φορολογικές ενημερότητες υπάρχουν ΔΥΟ, μία μέχρι 28/1/11 και μία για το διάστημα 3/1/11-3/2/11 (και οι δυό με πιστοποιημένη τη γνησιότητά τους από την ΔΟΥ)
.
ΤΕΛΟΣ.

Καλά κάνει η ΠΑΕ και δεν βγάζει φωτο του γνησίου στη δημοσιότητα. Εκτός των -άκηδων που κλαίγονατι και πετάνε λάσπη, κανείς άλλος δεν ασχολείται και δεν είναι υποχρεωμένη η ΠΑΕ να απολογείται σε κατά φαντασιαν παραβάσεις, που ανακαλύπτουν οι κλαψομούνηδες.
Καλά θα ήταν όμως να τραβήξει κανένα αυτί εκεί στην σπορντέι, μέχρι αποκόλλησης δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #747 στις: Σαβ 11 Ιούν 2011 12:55 »
Εγώ απλά μετέφερα τι γράφεται. Και δυστυχώς αναπαράγεται και σε πολλά sites. Ελλάδα είμαστε, πες πες και γράψε γράψε κάτι μένει. Δεν κατηγόρησα κανέναν. Ακόμα κι έτσι να είναι όπως τα λένε "οι φυλλάδες" το να έχεις 2 ενημερότητες (είτε φορολογικές -ΔΟΥ-, είτε ασφαλιστικές -ΙΚΑ-), ακόμα και σε κοντινές ημερομηνίες δεν είναι μεμπτό. Προφανώς εφόσον είναι γνήσιες. Γιατί, από όσο ξέρω και από τη δουλειά μου- ενημερότητα παίρνεις εφόσον είσαι ΟΚ. Δεν σου δίνουν πχ ενημερότητα που να λέει ότι δεν έχεις πληρώσει και μετά νέα ότι είσαι ΟΚ!!!!!
Πιθανολογώ ότι ίσως κάτι παίχτηκε με το λόγο που αναγράφεται στις ενημερότητες. Για παράδειγμα για είσπραξη χρημάτων, για συμμετοχή σε διαγωνισμούς, για συμμετοχή σε επενδυτικό πρόγραμμα κλπ. Ίσως να μην υπάρχει έτοιμη αιτιολογία "Για αδειοδότηση ΠΑΕ", οπότε η ΠΑΕ να ζήτησε και μια δεύτερη για "Κάθε νόμιμη χρήση"
Τρίτη κοντή γιορτή (κατά το Κυριακή). Θα πουν ποιοι και αν έχουν πρόβλημα και αν σε μας υπάρχει κάτι, υποθέτω θα απαντήσει η ΠΑΕ.
Πληροφορικά οι Ασφαλιστικές ενημερότητες (ΙΚΑ) ισχύουν για 6 μήνες και οι φορολογικές (ΔΟΥ) είτε για 1, είτε για 4 μήνες

Αποσυνδεδεμένος pastakis

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.908
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #748 στις: Σαβ 11 Ιούν 2011 13:16 »


Δεν ανησυχούν στον ΠΑΣ

Νόμιμοι δηλώνουν στον ΠΑΣ Γιάννινα με αφορμή την αποκάλυψη της SPORTDAY για ύπαρξη διπλής φορολογικής ενημερότητας. Από την ΠΑΕ των Ιωαννίνων, ο αρμόδιος έφορος, Αλέκος Φαρμάκης, παραδέχεται ότι υπάρχουν δύο φορολογικές ενημερότητες αλλά διευκρινίζεται ότι και οι δύο ενημερότητες είναι απόλυτα νόμιμες και αφορούν διαφορετικό χρονικό διάστημα.

Η πρώτη αφορά το διάστημα 28/12/2010 έως 28/01/2011 και η δεύτερη από την καταληκτική ημερομηνία της πρώτης μέχρι και τις 3 Φεβρουαρίου 2011. Σκοπός της έκδοσης της δεύτερης φορολογικής ενημερότητας ήταν να καλύψει χρονικό διάστημα το χρονικό διάστημα της μεταγραφικής περιόδου του Ιανουαρίου.

Υποστηρίζουν:

1. Ότι στις 16/5/2011 η εφορία Ιωαννίνων με αριθμ. πρωτοκόλλου 7699 έστειλε δύο βεβαιώσεις προς την ΕΠΟ που επιβεβαιώνει ότι οι δύο φορολογικές ενημερότητες εκδόθηκαν νόμιμα και ότι είναι αληθείς.

2. Το ΙΚΑ βεβαιώνει προς την ΕΠΟ ότι η ασφαλιστική ενημερότητα του ΠΑΣ Γιάννινα που εκδόθηκε στις 7/1/2011 είναι νόμιμη.

3. Τον Μάρτιο του 2011 η ΠΑΕ ολοκλήρωσε την καταβολή δόσεων από ρύθμιση στην οποία είχε προβεί και από τον Μάρτιο λαμβάνει πλέον εξαμηνιαίες ενημερότητες και όχι απλώς μηνιαίες.

4. Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα έχει προβεί σε αυτοπεραίωση για τις δύο τελευταίες χρήσεις (ως 30/6/2009 και ως 30/6/2010) και ως εκ τούτου φορολογικά είναι πλήρως τακτοποιημένη.
Τα παραπάνω στοιχεία έχουν περιέλθει και στα χέρια του εισαγγελέα Ιωάννη Τέντε που διεξάγει τη σχετική έρευνα, αναφέρουν στον ΠΑΣ Γιάννινα.
sport-fm.gr

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #749 στις: Σαβ 11 Ιούν 2011 14:48 »
Μόλις κυκλοφόρησε φρέσκια ΑΠΟΨΗ στο facebook... (αφιερωμένη στον ftla)
Πρόεδρε είσαι μικρός!