Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354692 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1050 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 00:54 »
Με πρόλαβε στη σκέψη ο ΑΠΕΙΡΟΣ, αλλά μιας εδώ και ώρα τώρα χαζεύω κάτι βιντεάκια στο youtube και έπεσα στο τρυπάκι της σύγκρισης του τότε και του τώρα με αυτό The Return Of The Bull και αυτό PAS GIANNINA - xanthi 2011 pre game
Είναι από αυτά που λένε να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι...μετά από μόνο 3,5 χρόνια ΧΒ





Υ.Γ. Όποιος έχει τη διάθεση υπάρχει κάπου στο youtube ένα βίντεο με το πούλα φύγε και άλλο  ένα που δείχνει ένα πανί με τους αργεντίνους και λέει αυτοί είναι η ιστορία μας εσύ είσαι η ντροπή της
Υ.Γ.2 ΠΟΥΛΑ ΦΥΓΕ....

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1051 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 20:20 »
Ο Αλέξης Κούγιας μίλησε για όλους και για όλα στην Κρανούλα

Τετάρτη, 23 Νοέμβριος 2011 19:51

Δηλώσεις για όλους και για όλα έδωσε στη συνέντευξη Τύπου, μετά το τέλος του αγώνα Κρανούλας – Παναχαϊκής ο πρόεδρος της Πατρινής ομάδας Αλέξης Κούγιας.

Αναφέρθηκε περισσότερο σε θέματα του ΠΑΣ, μιας και διετέλεσε πρόεδρος και ιδιοκτήτης του την περίοδο 2004-2008. Ξεκινώντας τις δηλώσεις του ανέφερε: «Κάθε φορά που γυρίζω στην πατρίδα, γιατί για μένα είναι πατρίδα τα Γιάννινα, νιώθω υπέροχα. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της περιοχής για την υποδοχή που είχα. Ένα από τα καλύτερα κομμάτια της ζωής μου, ήταν όταν είχα την ηγεσία του ΠΑΣ. Χάρηκα που είδα κάποια παιδιά που πήρα εγώ στον ΠΑΣ από μικρή ηλικία και τα είδα στην Κρανούλα όπως οι Κουβεντάρης, Χήρας, Γιάκος, Δαμάντης, Τασιούλας. Ήθελα να φτιάξω μια ομάδα με ταλέντα. Στενοχωριέμαι που ο Καζναφερης παίζει αλλού, ο Γεωργιάδης που είναι σε άλλη ομάδα, που δεν παίζουν στον ΠΑΣ ο Μιχαήλ, ο Τζάνης και άλλα παιδιά δεμένα με την ομάδα και έρχονται γυρολόγοι από την Αφρική, την Κεντρική Ευρώπη, τη Λατινική Αμερική και από παντού που δεν προσφέρουν περισσότερα από τα ντόπια παιδιά»

Ακόμα ανέφερε για τον ΠΑΣ: «Παρακολουθώ αυτή την αρρωστημένη ατμόσφαιρα που υπάρχει γύρω από το ΠΑΣ Γιάννινα, θα πρέπει να κάνω εγώ την έκκληση ασχέτως αν ακουστώ ή δεν ακουστώ: Προς Θεού στηρίξτε την ομάδα. Δεν υπάρχει ο τέλειος πρόεδρος και ο τέλειος ιδιοκτήτης. Ο κ. Χριστοβασίλης είναι άνω του μέσου όρου ιδιοκτήτης. Και σας το λέω εγώ που έφυγα πικραμένος επειδή πέρασε ο Πανθρακικός μέσα από τον Ηλυσιακό όταν ήταν αυτός πρόεδρος στον Ηλυσιακό και έτσι δεν βγήκε ο ΠΑΣ στην Α’ Εθνική οπότε αναγκάστηκα εγώ να πουλήσω τις μετοχές μου από την κρίση που δημιούργησαν οι Blue Vayeros και κάποιοι άλλοι τοπικοί παράγοντες. Δεν θέλω να κοιτάζω πίσω. Αλλά αν θέλετε να μη χαθεί το παιχνίδι, και να μη δούμε στιγμές σαν αυτές του παρελθόντος που κινδύνεψε ο ΠΑΣ επί Κολέμπα να φτάσει στη Δ’ Εθνική, κάνω έκκληση να βοηθήσουν όλοι στα Γιάννινα τον κ. Χριστοβασίλη. Η δεύτερη έκκληση που κάνω είναι οι οργανωμένοι να αφήσουν αυτό το σφιχταγκάλιασμα με την ομάδα, δεν προσφέρουν έτσι τίποτα. Είναι υπέροχο αυτό που κάνουν με τα διαρκείας και αυτό δεν υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα, είναι υπέροχο αυτό που κάνουν με τις πινακίδες και υπέροχο αυτό που κάνουν εκτός ποδοσφαίρου, αλλά αυτή η διάθεσή τους να επιλέγουν ποιος θα είναι ο προπονητής, ποιος θα είναι ο γενικός αρχηγός, ποιος παίκτης μας αρέσει, ποιος παίκτης δεν θα έρθει, ποιος θα φύγει, θα πρέπει να τελειώσει. Και μία έκκληση ακόμα: Να αλλάξουν τα αποδυτήρια του ΠΑΣ και να γυρίσουν οι Γιαννιώτες. Αυτό πρέπει να το καταλάβουν όλοι. Αν δεν αλλάξουν τα αποδυτήρια για να επανέλθουν οι Γιαννιώτες, το πρόβλημα θα είναι τεράστιο. Ο Βαγγέλης και ο κάθε ….τσουτσουνέλης θα πρέπει να είναι σε άλλους χώρους. Τα Γιάννινα είναι άλλη ομάδα, έχουν άλλη αισθητική, άλλη δυναμική και άλλη κουλτούρα. Αυτοί οι τύποι είναι για άλλες ομάδες, είναι για τις ομάδες του παρασκηνίου. Εάν δεν το καταλάβουν στα Γιάννινα ότι πρέπει να καθαρίσουν τα αποδυτήρια, δεν γίνεται τίποτα».

Για την κάθαρση στο Ελληνικό ποδόσφαιρο τόνισε: «Στο Ελληνικό ποδόσφαιρο, τιμωρήθηκαν οι αρχηγοί, διαλύθηκαν οι ομάδες τους, έγινε μια κάθαρση, αλλά ακόμα δεν έγινε η κάθαρση. Περιμένω να δω ποιοι θα είναι αυτοί που θα εκπροσωπήσουν τις ομάδες στο συμβούλιο που έχουμε της Β’ Εθνικής και αυτό το πρωτάθλημα είναι η βάση του ποδοσφαίρου. Είναι πολύ σημαντικό να είναι καθαρές οι τρεις ομάδες που θα ανεβούν στην σούπερ λιγκ».

Ακόμα υπογράμμισε για την Παναχαϊκή: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα νέα παιδιά της Παναχαϊκής. Χάρηκα για τον Ανδρούτσο που έκανε το πρώτο επίσημο παιχνίδι, που είναι και Ηπειρωτόπουλο και είναι αδιανόητο που δεν αγωνίζεται στον ΠΑΣ Γιάννινα και χαίρομαι αυτό που κάνουν τα νέα παιδιά ηλικίας 18-22 ετών στην Παναχαϊκή που έδειξαν ωραία εικόνα στο παιχνίδι. Η Πάτρα είναι μεγάλη πόλη. Στην Παναχαϊκή βρήκα λαμόγια γύρω από την ομάδα, που προσπαθούσαν να βγάλουν το μεροκαματάκι τους. Σιγά σιγά απομακρύνθηκαν και η Παναχαϊκή μας έγινε μια οικογένεια και θα φτάσει εκεί που ονειρεύεται ο κόσμο της. Έρχονται 5000 στο γήπεδο και υπάρχουν 30 αληταράδες που προσπαθούν να χαλάσουν την καλή εικόνα και να αμαυρώσουν την ιστορία μιας ομάδας 120 ετών. Σε μένα αυτά δεν περνάνε και δεν τα επιτρέπει αυτά και η Πάτρα που προσπαθεί να τους απομακρύνει. Δυστυχώς αυτό δεν έγινε στα Γιάννινα όταν χτύπησαν τον Κιάσσο και τον έβριζαν στους αγώνες. Τότε έπρεπε να γίνει ένα ξεκαθάρισμα και στα Γιάννινα. Αυτό κάνω στην Πάτρα και είμαι μαθημένος απ’ αυτά που έπαθα στα Γιάννινα».

Ο κ. Κούγιας όταν ρωτήθηκε για τις απαιτήσεις της επιτροπής διοίκησης από τον ΠΑΣ που αφορούν εν μέρει και την δική του θητεία ανέφερε: «Με τη συμφωνία που έκανα με τον κ. Χριστοβασίλη δεν άφησα ούτε ένα ευρώ χρέος. Οτιδήποτε αφορούσε τη δική μου θητεία, το πλήρωσα μέχρι την τελευταία δεκάρα και έμεινε ένα τελευταίο υπόλοιπο. Είναι ντροπή να ζητούν χρήματα από τον κ. Χριστοβασίλη από περίοδο που είναι πρόεδρος αυτός και από μένα χρήματα που είναι ελάχιστα απ’ αυτά που εγώ χάλασα για να φτιαχτεί το πανηπειρωτικό που με παρέμβαση Γιώργου Σιόντη κάναμε ένα ωραίο προπονητικό κέντρο και χάλασα 350.000 ευρώ. Τα κτίρια ήταν σάπια και τα αναστηλώσαμε. Ενώ θα έπρεπε κάποιοι να εκφράζουν την ευγνωμοσύνη τους, αφού είχαμε και 1200 ευρώ ενοίκιο στο ΠΕΑΚΙ με όλα τα έξοδα λειτουργίας. Θα προτιμούσα να δώσω τα 50.000 ευρώ που ήταν τα δικαιώματα και να μη ξόδευα τόσα χρήματα για το κέντρο. Αλλά κάναμε μια συμφωνία κυρίων με τον κ. Μπαράτσα. Τον κ. Κρανά δεν τον ξέρω. Έχω εξαιρετικές πληροφορίες για τον κ. Κρανά αλλά είναι άδικο αυτό που γίνεται προς τον κ. Χριστοβασίλη, αλλά και προς τον ΠΑΣ Γιάννινα. Και ο κ. Χριστοβασίλης χάλασε χρήματα για να φτιάξει το γήπεδο. Από εμάς που φτιάξαμε τα δημόσια κτίρια και ξοδέψαμε πολλά χρήματα, είναι αρρώστια να μας ζητάνε 150.000 ευρώ. Κάναμε το ΤΑΠ με ειδικό νόμο της Βουλής, κάναμε όλα τα έργα και δώσαμε ζωή στον ΠΑΣ».

Για την αποχή του κόσμου του ΠΑΣ από το γήπεδο: «Όταν περνάει το μήνυμα ότι ο πρόεδρος βλέπει την ομάδα για να οικονομήσει είναι πρόβλημα. Αυτό δημιούργησε ένα αρνητικό κλίμα. Πρέπει να υπάρχει συναίσθημα σε μια ομάδα. Και είναι λάθος που αφελληνίστηκε ο ΠΑΣ και δεν παίζουν ελληνόπουλα»

Τελευταία Ενημέρωση (Τετάρτη, 23 Νοέμβριος 2011 19:53)

gianninasports.gr
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1052 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 21:27 »
Τα είπε όλα.

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PASkal

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 405
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1053 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 22:10 »
Με πρόλαβε στη σκέψη ο ΑΠΕΙΡΟΣ, αλλά μιας εδώ και ώρα τώρα χαζεύω κάτι βιντεάκια στο youtube και έπεσα στο τρυπάκι της σύγκρισης του τότε και του τώρα με αυτό The Return Of The Bull και αυτό PAS GIANNINA - xanthi 2011 pre game
Είναι από αυτά που λένε να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι...μετά από μόνο 3,5 χρόνια ΧΒ





Υ.Γ. Όποιος έχει τη διάθεση υπάρχει κάπου στο youtube ένα βίντεο με το πούλα φύγε και άλλο  ένα που δείχνει ένα πανί με τους αργεντίνους και λέει αυτοί είναι η ιστορία μας εσύ είσαι η ντροπή της
Υ.Γ.2 ΠΟΥΛΑ ΦΥΓΕ....

μαλλον αυτο θα λες

http://youtu.be/YrkgarrjSoI
our life always in blue and white...

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1054 στις: Τετ 23 Νοέ 2011 22:54 »
Τραγικό λάθος να μας αφήσει χωρίς προπονητή και ενοψη του σοβαρού παιχνίδιου με τον Εργοτέλη...έτσι όπως το ΠΑΣ πρόεδρε όχι ο ΠΑΣ δεν θα ανακάμψει ποτέ αλλά θα τον διαλύσεις κιόλας...έμαθες από τα λάθη του παρελθοντως είπες κάποτε....γιατί δεν φαίνεται...διώξε όλα τα τσιράκια από τον ΠΑΣ καθάρισε το τοπίο και φτιάξε μια υγιεί ομάδα...αλλά ξέρω ότι τίποτα από αυτά δεν θα γίνει...όλα τα λάθη θα συνεχιστούν και πολύ πιθανόν του χρόνου να παίζουμε σε άλλη κατηγορία...πάντως εμείς δεν φταίμε για αυτήν την κατάσταση...κρίμα και έδειχνε να είναι διαφορετική αυτή η χρόνια....
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1056 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 07:59 »
Ειπε και σωστα πραγματα ο τεος.

επιτελους μιλησε καποιος για τον Βαγγελη δημοσια(εκτος του Τσολη που τον κραζει απο προπερσι)
επισης τονισε και μας ετριψε στη μαπα το ντεμπουτο του Ανδρουτσου
ενως Ηπειρωτοπουλου που θα απασχολησει σιγουρα τα επομενα χρονια την κοινη γνωμη
και ο οποιος δεν ηρθε φετος λογω της φωκιας..... :stop:


μιλησε για τους Γιαννιωτες που πρεπει να εχει η ομαδα
και στα αποδυτηρια και στον αγωνιστικο χωρο


υγ.τη σεντρα του αγωνα ποιος την κανονισε χθες ο διαιτητης η ο μενδρινος?
η καθαρση κυριε κουγια θα ειχε ολοκληρωθει μονο οταν πηγαιναν φυλακη παιχτες
γιατι οσοι παραγοντες και αν στησουν ενα ματς
αμα παιχτες και προπονητες δεν συμμετασχουν πως θα κριθει το αποτελεσμα?



υγ2. θα πουνε πολλοι: στα αρχιδια μας τι ειπε ο κουγιας.
εγω παντως αν ημουν στη θεση του χριστοβασιλη θα ακουγα τα παντα.
γιατι οταν εχεις μια τοσο υπευθυνη θεση οφειλεις να σφυγμομετρεις την κοινη γνωμη
να ακους τον κοσμο και τον οποιοδηποτε εχει να σ πει κατι
οταν περνεις γνωμες 2 στις 10 να αξιοποιησεις εισαι κερδισμενος
οταν εχεις παρωπιδες και πας σαν το γαιδουρι ευθεια καποια στιγμη θα χασεις την κρισιμη στροφη

υγ3. εμεις τη στροφη τη χασαμε απο χρονια

υγ4 αφιερωμενο και διαχρονικο

O P.A.S. ANHKEI STON LAO TOU




και ας δειξει καποιος στους αθηναιους και αρτινους που διοικουν την ομαδα μας το παρακατω βιντεο
για να καταλαβουν που εχουν ερθει
THE LEGEND OF P.A.S. GIANNINA
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 24 Νοέ 2011 08:08 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1057 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 10:25 »
Ο πρόεδρος της καρδιάς μου μίλησε και τα είπε όλα!
Χύμα και τσουβαλάτα, όπως μας έχει συνηθίσει.

Κρίμα που στη διαμάχη του με τα λαμόγια της πόλης, επικράτησαν τα λαμόγια, οι γλύφτες κι οι τσάτσοι πριν 3 χρόνια.
Κρίμα που οι καβάντζες της πόλης ήταν και είναι λίγες και κατειλημμένες, κατά τη δική τους παραδοχή, πρόσφατα.

Θα μιλούσαμε με άλλα δεδομένα για τον ΠΑΣ και δε θα μας απασχολούσε η παραμονή στη Super League αν δεν είχε φύγει ο Κούγιας το 2008...

Ελπίζω κάποια στιγμή να ανταμώσουν πάλι οι δρόμοι μας και να γυρίσει στην πατρίδα του, αν και δε φαίνεται σύντομα διότι η Παναχαϊκή πάει καλά.
 :mono:

Αποσυνδεδεμένος JES

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1058 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 10:27 »
Πές μας ότι μας κάνεις πλάκα και δεν τα εννοείς όλα αυτά που γράφεις... :stop:

Αποσυνδεδεμένος SpyrosB

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1059 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 10:35 »
Αρεσει δεν αρεσει σε μερικους η πολλους....Ευτυχως που περασε ο κουγιας απο τα ΓΙΑΝΝΕΝΑ...τα χρονια θα δειξουν αν αυτο ειναι κακομοιρια η ευτιχια...μην βιαζεσται η ιστορια παντα γραφεται χρονια μετα...προς το παρων για μενα ευτιχως που περασε, οχι γιατι εβαλα λιγο το χερακι μου, αλλα γιατι απο οτι φαινεται μονο καλο εκανε..σ ολα τα επιπεδα...και εγω προσωπικα τα λεω σοβαρα τα παραπανω..πραγματικα δεν ξερω για τους αλλους..

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1060 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 10:41 »
Εννοείται πως τα πιστεύω αυτά που γράφω.
Μέχρι τελείας!
Δεν είναι η πρώτη φορά, άλλωστε που τα γράφω.

SpyrosB, τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!
Πρέπει να αρχίσουμε σιγά σιγά να καταστρώνουμε το σχέδιο επιστροφής του, φίλος.
Σύντομα που η ομάδα θα μείνει ορφανή θα τον ξαναχρειαστούμε.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1061 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 10:59 »
Τα είπε όλα.

Έστω και με τα δικά του εσωτερικά ή εξωτερικά κίνητρα ή προσδοκίες τα είπε όλα.

Πέρα από τις αιχμές και τις αποκαλύψεις, που για μένα δεν αποτελούν αποκαλύψεις και πέρα από τις διαπιστώσεις  που δεν  απλές διαπιστώσεις, κατάδειξε πραματάκια και ονοματάκια εμφανή σε πολλούς και κουκουλωμένα από λίγους, πρώτη φορά συμφωνώ με τον κ Κούγια αν και  πρόκειται για τη φαινομενολογία των πραγμάτων, κατά τη γνώση - γνώμη μου
.
Τώρα το ότι αβαντάρει τον πρόεδρο και όχι κάποιους άλλους, ας ερωτηθεί από τους ερωτήσαντες.

Ας βρίσκεται εκεί που βρίσκεται και στο παρελθόν του ΠΑΣ.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος VAMOS PAS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 994
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1062 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 17:16 »
Φιλε GIWRGIS με τον Κουγια δεν υπηρχε ουδεμια περιπτωση να φτασεις σουπερ λιγκ, οπως δεν προκειται να φτασει ουτε με την Παναχαικη. Παμπολλα τα καλα του κ ολοι οι νοημονες Πασολεδες τα εκτιμουμε αυτα, αλλα μην ξεχναμε οτι λογω της ιδιοσυγκρασιας του, της "τρελας του" να το πω ειχαμε γινει περιγελος σε ολη την Ελλαδα

Αποσυνδεδεμένος Tsakali

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1063 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 17:39 »
ηλίθιο τρυπάκι η συγκριση χριστοβασίλη -  κούγια......ο πρώτος μας βλέπει σαν ευρώ κι ο δεύτερος μας φώναξε δυνατά και βροντερά μέσα στο ελληνικο σε ματς με τον εθνικο τη χρονιά 07-08 (2-2 το ματς) μπροστά σε όλη την κερκίδα...."της μανας σας το μουνι...."

ο δεύτερος βριζοντας με και βαζοντας και τα διαρκειας να μην ισχυουν στο κύπελλο(άλλη κονομα από κει) με έκανε να μη θέλω να πατάω στο γήπεδο για να με επαναφέρει ο πρώτος ο οποίος μου έβαλε και πλαφόν να αγοράσω δυο εισητηρια μπροστάντζα για να δω εστω και τον εναν αγώνα και μετα γέμισε και αρειανους το γηπεδο μου για να κονομησει(βρήκαμε κι ενα κοινό)....και με τη σειρά του με "έδιωξε" και αυτός απτο γήπεδο...
(σε εισαγωγικά γιατί δε με πιασε απτο σβερκο να με πεταξει εξω,επιλογή μου είναι)

ξεχνάει ο γιαννιωτης όμως.....με το που κάνει ο κρισμπιλ νερά(που λες και έκανε τώρα πρώτη φορά) κατευθείαν να θυμηθούμε τον τελευταιο που πέρασε πριν αυτόν....

... και οι δύο αφήσαν ελεθευθερα τα λαμόγια από κάτω τους να κανουν κουμάντο σε μια ομάδα που πλέον δε μαζεύει ούτε 3000 κόσμο στο γήπεδο για το οποίο μίλαγε ολη η ελλαδα κάποτε(και όχι πολύ παλιά)........ στα τσακίδια και οι δύο λοιπόν!!
« Τελευταία τροποποίηση: Πεμ 24 Νοέ 2011 17:44 από Tsakali »
τσακάλι: (το) ους.[<τουρκ. cakal, ινδ.αρχής] είδος σαρκοφάγου ζώου|| άνθρωπος σκληροτράχηλος

και TOROS και LOCOS

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1064 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 19:04 »
η ουσια ειναι μια και αυτη που εγραψε το τσακαλι.τα γουστα ειναι υποκειμενικα...απλα δε γινεται να μη συμφωνησουν ολοι (υποστηρικτες και μη)στο εξης.




Παράθεση
... και οι δύο αφήσαν ελεθευθερα τα λαμόγια από κάτω τους να κανουν κουμάντο σε μια ομάδα που πλέον δε μαζεύει ούτε 3000 κόσμο στο γήπεδο για το οποίο μίλαγε ολη η ελλαδα κάποτε(και όχι πολύ παλιά)........ στα τσακίδια και οι δύο λοιπόν!!

δε θελω να μπω στο τρυπακι του τι ελεγε παλια ο κου και τι λεει τωρα.πως κανει κολοτουμπες δλδ.ουτε να κανω συγκρισεις.το θεμα ειναι απλο....κανεις τους δεν εβαλε χερι στα λαμογια!


ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1065 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 21:28 »
η ουσια ειναι μια και αυτη που εγραψε το τσακαλι.τα γουστα ειναι υποκειμενικα...απλα δε γινεται να μη συμφωνησουν ολοι (υποστηρικτες και μη)στο εξης.




Παράθεση
... και οι δύο αφήσαν ελεθευθερα τα λαμόγια από κάτω τους να κανουν κουμάντο σε μια ομάδα που πλέον δε μαζεύει ούτε 3000 κόσμο στο γήπεδο για το οποίο μίλαγε ολη η ελλαδα κάποτε(και όχι πολύ παλιά)........ στα τσακίδια και οι δύο λοιπόν!!

δε θελω να μπω στο τρυπακι του τι ελεγε παλια ο κου και τι λεει τωρα.πως κανει κολοτουμπες δλδ.ουτε να κανω συγκρισεις.το θεμα ειναι απλο....κανεις τους δεν εβαλε χερι στα λαμογια!



Δεν ειμαι Κουγικος,αλλα μες την παραλογια του ο κοντος ελεγε πολλες αληθειες που πειραζαν αρκετους...αλλα ειναι τοσο βλαξ που εκανε και ελεγε πραγματα που εξοργιζαν τους ΠΑΣΟΛΕΔΕΣ και αυτο λογω της ξεροκεφαλιας του!!!

Αλλα μου κανει εντυπωση οτι σε ολες τις συνεντευξεις του Κουγια οταν αναφερεται για τον ΠΑΣ και τον κοσμο του σταζει μελι παροτι εχει φυγει,σε αντιθεση με τον Χριστοβασιλη που δεν εχει πει ενα ευχαριστω στον κοσμο ρε αδερφε.....




ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1066 στις: Πεμ 24 Νοέ 2011 22:15 »
ηλίθιο τρυπάκι η συγκριση χριστοβασίλη -  κούγια......
Σωστός Tsakali  ... ηλίθιο και επικίνδυνο τρυπάκι για αποπροσανατολισμούς και γκρίνιες.

Μπορεί να τα είπε όλα, αλλά φρόντισε και για το τρυπάκι ...
Παράθεση
Κούγιας: Δεν υπάρχει ο τέλειος πρόεδρος και ο τέλειος ιδιοκτήτης.


ΠΑΣ: Επιδίωξή μας  ο τέλειος πρόεδρος και ο τέλειος ιδιοκτήτης χωρίς συνερ - γάτες.

ΥΓ: Θεωρώ ότι η συνέντευξη Ντεμόλ είναι από μόνη της ένα Πασολεδικό Μανιφέστο.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1067 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 04:43 »
Παράθεση
... και οι δύο αφήσαν ελεθευθερα τα λαμόγια από κάτω τους να κανουν κουμάντο

Λάθος!
Ο Κούγιας τα έβαλε με τα λαμόγια!
Και τα λαμόγια κέρδισαν, γι αυτό κι έφυγε.

Αποσυνδεδεμένος pas1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1068 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 04:54 »
Παράθεση
Λάθος!
Ο Κούγιας τα έβαλε με τα λαμόγια!
Και τα λαμόγια κέρδισαν, γι αυτό κι έφυγε.
τι λες τωρα θα μας τρελλανεις??οτι ναναι ρε φιλε αν ειναι δυνατον..
ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1069 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 10:57 »
Εχει απόλυτο δίκιο ο Τσακαλι, δεν πρέπει να μπαίνουμε στο τρυπάκι σύγκρισης
μεταξυ γκρεμου και ρέματος...

Σωστό είναι αυτό Γιώργη,
τα έβαλε με τα λαμόγια και εφυγε, αλλα προηγουμενα τα ειχε κανει πλακάκια μαζι τους
(οπως καλη ωρα κι ο Χ.Β, τον οποιο πιστευω αυτοι θα τον φανε στο τελος).
Δηλαδή, ο Κουγιας δεν ήταν ενας προεδρος που προσπαθησε να καθαρισει τον κοπρο
3 χρονια ήταν αγκαλια και μετα τα σπασανε...

Μπορει να ειπε πολλες αληθειες ο Κουγιας, βασικα ολα ειναι αληθεια απο αυτα που ειπε..
αλλα τα λεει εκ του ασφαλους (τουλαχιστον) και μαλλον αντιλαμβανομενος το κοινο αισθημα στην ΠΑΣολέδικη κοινότητα κανει δημοσιες σχεσεις..
Δεν θα ξεχασουμε όμως
ουτε τα μπινελικια, ουτε ολα τα αλλα που εκανε..
όπως δεν θα ξεχασουμε και τα πολλα καλα που αφησε φευγοντας απο την ομαδα.

Υ.Γ.(ναι pas 1966 λαμόγια, αυτά που έδω μεσα τουλαχιστον, δεν ξερω τι εκανες εξω, κατονομαζες κι εσυ λιγους μηνες πριν...τωρα δεν ξερουμε τιποτα??..τεσπα παρενθεση, απλα για να μην δουλευομαστε ή τουλαχιστον να μην το κανουμε απροκαληπτα για να μην ξεφτιλιζομαστε)

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1070 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 13:06 »
φιλε GIWRGIS,επειδη γενικοτερα μου εχεις δωσει την εντυπωση οτι εισαι ατομο με κριτικη σκεψη και με μια νημφαλιοτητα στις αποψεις σου ,σε ρωτω ευθεως........

ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΟΤΙ Ο ΚΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ?(και ξερεις πολυ καλα σε ποιους αναφερομαι) Η ΜΗΠΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΚΛΙΜΑ ΔΟΥΝΕ ΚΑΙ ΛΑΒΕΙΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΧΑΛΑΣΕ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΦΥΡΕΣ?
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος GIWRGIS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.121
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1071 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 14:52 »
Ευχαριστώ για την πάσα ΑΠΕΙΡΕ.
Πριν σου απαντήσω, να υπενθυμίσω στο TSAKALI και σε όποιον άλλο δε θυμάται καλά, ότι εγώ έγραφα ότι θεωρώ τον Κούγια τον πιο πετυχημένο πρόεδρο του ΠΑΣ ακόμα και τις ημέρες που έφευγε.
Πάντα του έκανα κριτική, όπως κάνω σε όλους, αλλά από τη συνολική εικόνα ήμουν ικανοποιημένος.
Μου επιτρέπετε/αι;

Ο Κούγιας ήρθε στην πόλη μην έχοντας γνωστούς και φίλους, ούτε ήξερε ποιον να εμπιστευτεί.
Εξ ου και η ανασφάλεια που μέχρι και τη στιγμή που έφυγε, τον διακατείχε.
Έπρεπε να διοικεί μια εταιρεία από απόσταση, μη έχοντας ουσιαστικά ποτέ κάποιον "Αγγελή".
(Το ρόλο αυτό έπαιξε ο Μπελά, αλλά η σχέση εμπιστοσύνης μεταξύ των δύο ανδρών χτίστηκε στα δύο χρόνια σχέσεως Προέδρου-Παίκτη)

Στην αρχή, όπως θα έκανε κάθε πρόεδρος, έψαξε να βρει έρεισμα στους οργανωμένους οπαδούς.
(εννοώ μόνο τους βαγερμένους) 
Βούτυρο στο ψωμί τους. Άλλο που δεν ήθελαν. Και να'σου οι υποδοχές του σωτήρα και τα λοιπά γνωστά που είχαμε δει σε μικρότερο βαθμό επί Κολέμπα και περίπου στον ίδιο με το Χριστοβασίλη.

Τους στήριξε και τον στήριξαν για περίπου 2 χρόνια.
Όταν αντιλήφθηκε ότι η στήριξη που του παρείχαν δεν ήταν ανιδιοτελής, μόνο και μόνο "για το καλό της Αγαπημένης Μας Ομάδας", αλλά απέφερε ιδία οφέλη (σε χρήμα και εξουσία), προσπάθησε να κλείσει την κάνουλα.
Η αρχή έγινε απολύοντας την κα. Πεζοδρόμου (συγγενή του μόνιμου προέδρου των βαγερμένων) διότι την κατηγόρησε ότι έκανε "κακή διαχείριση"  ;) του ταμείου
(σημειωτέον, η συγκεκριμένη κυρία εργάζεται και πάλι στην ΠΑΕ).

Στη συνέχεια, έκοψε αρκετά από τα προνόμια που είχαν αποκτήσει οι οργανωμένοι και να για να τους πάει κόντρα, πεισματικά, έφερε τον Κιάσο.
Τον έφερε, όχι μόνο επειδή πίστευε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει (αγωνιστικά βοήθησε) αλλά κυρίως επειδή ήξερε ότι θα πίκαρε τον κόσμο.

Δυστυχώς γι αυτόν και την ομάδα, συνειδητοποίησε αργά ότι οι βαγερμένοι δεν είναι ο κόσμος του ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά απλώς μια ομάδα που αποτελείται στην κορυφή της από βδέλες που απομυζούν ό,τι μπορούν από την ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ αλλά και τον περίγυρό της, στηριζόμενοι και εκμεταλλευόμενοι την αγάπη των αρκετών μελών τους, οι οποίοι και δε συμμετέχουν στην απομύζηση.
Γι αυτό και όσοι κατάλαβαν τι συμβαίνει αποχώρησαν. Έμειναν μόνο τα "πρεζάκια" με τον ΠΑΣ.

Από εκείνη τη στιγμή και μετά, άρχισε η αντίστροφη μέτρηση.
Εκεί που έλεγε για τον πρόεδρο "Είναι δάσκαλος κι αυτό δείχνει την κουλτούρα των οπαδών μας", το γύρισε στο: "Μήπως πρέπει να πουληθεί το μπαρ και με τα χρήματα να αγοραστεί ο ΠΑΣ για να τελειώνουμε με όλους τους παλιοϊδιοκτήτες που συνέχεια καταστρέφουν τον ΠΑΣ και σας αναγκάζουν εσάς και τους φίλους σας να αφήνετε τις επιχειρήσεις σας και να χάνετε τον πολύτιμο χρόνο σας για να πουλάτε εισιτήρια και να κάνετε εράνους για να τον σώσετε; "
Μεταξύ άλλων δηλώσεων με υπονοούμενα για ναρκωτικά, υπεξαιρέσεις, κέρδη από πωλήσεις διαρκείας και άλλες ομορφιές.

Σιγά σιγά, χάνοντας τη στήριξη των 1) οργανωμένων, 2) εκκολαπτόμενων οργανωμένων αλλά και 2) απλώς μη οργανωμένων για διαφορετικούς λόγους, έχανε τη γη κάτω από τα πόδια του.
Λόγοι;
1) Κλείσιμο κάνουλας
2) Κιάσος και ντενουάρ δηλώσεις κατά καιρούς
3) Ξενέρωμα λόγω ιδιοσυγκρασίας και θερμού ταμπεραμέντου, αταίριαστου με των Γιαννιωτών (π.χ. Γκλίναβου, Πρόκου, Χήττου κ.α.)

Όλα αυτά συνετέλεσαν τελικά στην απομάκρυνσή του από την πατρίδα του και την ομάδα που ο ίδιος έβγαλε από το τέλμα που την είχαν οδηγήσει οι προκάτοχοί του (και δεν εννοώ μόνο τον Κολέμπα, αλλά και τους συνδιοικούντες).

Όπως έγραψα και πριν: Τα έβαλε με τα λαμόγια και τον κέρδισαν!

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1072 στις: Παρ 25 Νοέ 2011 16:13 »
δγια προηδρο τσ παε {μκρο π} Πας

[απ δε σμφωνατε Πασλις μο μι Μπιρμπας δε μ καν εντυπωσ κι μι εχτε προβλα --- μον ν ακουτε αν θελτε]

απ λετε
οτ σκοθκα κι κατοπ τν χτεσνη  τν ταλαιπωργια μ
κι τραω φκιακαμαν λαστχο το Ντιμολ

τι σκωθκα πεταχκα στο νταβαν
απ ερθε ο Χστοβασιλς το βραδ
κι ειχενε κερατα κι φυσαε
κι βαστουσε ένα θηριο μπουκαλ νερο τρυπιο
ισια κι ομνιο μι το καμπαναργιο τσ Βουρμπιανς
ξερς Μπιρμπα μουειπε
πεμ ορε τουειπα δε ξερω ποτες λες αληθειες κι ποτες σιουτις
ξερς αλλαξα γνωμ κι εντις προτα θα παρω γιδια
κ επδης σπουδαξες κι στο παρισ θελω να μουειπεις
αμανε φλαονται μον με τν γκλιτσα
διχως τζιομπανο
αυτηνο με ρωτσε κι τ  απανταω
αφ οσον ενημερωθκα επ το εκγυροτρον
http://gianninasports.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1610:2011-11-23-22-50-44&catid=9:2010-11-21-17-25-36&Itemid=2

εμ δε δηλων  καενας τιπτα πο τν παε --- ποιος προηδρος------
εμ τμπανιζετε τα δημοσιγραφεια αβερτα κβερτα
σοκακι λακριντι κβεντα ειστενε κι γνωσ δε βαντε μον παραδες στο τζιεπη
κι λετε φαβορι ο  Λεμονής
αουτσαιντερς Αναστασιάδης Χάβος
κι σας λεει Μπιρμπας ποτες δεν ερνταν τα στν Πας φαβοριδια
μον τα φιδγια κι τ αρχιδια μι το μπαρντον

κι επδης λετε για το παιδι Αγγελης κι το σκοφαντατε απιστολα
κι δε το καντε μον εσεις κι Ντιμολς το ιδγιο εφκιακε
κι πονηρεψαν κι προπονταδες απ καητεραμε κι λεν κι αυτηνοι τα ιδγια

Λιμονής Λεμολοκπας- ο γαυροΤακς θα ερθ μον αμανε φυγει ο γαυροΒαγγελς τοειπε --- δε τ αξε αυτηνο ο τζιοαν’νσποργιας
Ανασταση Αδς--ο χστιανος θα ερθ μι το συγκροτμα τ μον αμανε αδειασνε οι δγιαδρομοι κι μι  γαυροΒαγγελ δεν εχει προβλμα τν καθαριζ σαν αυγο μιλατο --- δε τ αξες αυτηνα οοο τζιοαν’νασποργια μ;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Χαβος ---ο Χαβος απ ηταν καλος παιχτς θα ερθ μον αμανε δε ερθνε οι δγυο απαχπαν κι δε εχει προβλμα, στο μπαγκο να ηντος μον --- δε τ αξε αυτηνα ο τζιοαν’νασποργιας--
Καραγιαννς----ειν κι ο Καραγιαννς οοο πασλις τν αστοησηταν --- φαιν’τε δεν ηντος αχπαν το καρο αυτηνος

κι ματαλεω ν αφηκτε τσ μουφις για Αναστασιαδ απ φαταν πορτα κι ταχα μ ταχα μ   απ τον ελεαν κατοπ Λιμονη κι κατοπ θα τν ειπουν Χατζιαρα κι εντελ θα τν βαφτισνε Χαβο  ---ααα τζιαν’νασποργια;;;;;;;;;;;
εξον κι επεμβ ο Βαγγελς οιιι το παιδι Βαγγελς- το παιδοβουβαλο μι τα γενια κι τα χτενια

καλιο Καραγιαννς ρα νουμρα κι φαν γκαρδιτσα κι αχπαν τν κουρουμπλια
δε πστεβω να θελτε Χατζιαρα κι κατοπ Παρασκο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

υγρ---εχτε χαιρετιζματα πο το γιανν τατς, το γιανν μπελα, το νικο  χητο κι μι αστοησω  τν περφεργιαρχη μετα τσ κουστουδιας τ
υγρφ---εχτε χαιρετιζματα πο το λακη στεργιου, το νικο τσιωλ, πο το γυφτοπλο, πο τον καριτσα κι πο το χαρνταβελα

 ααα γειασ ετσ προηδερε απ σι χτικιασ ο παλιοντομολς απ ηξερε κι τν γλωσσα ο κιαρατας αλλα τν εβγανε πολυ
δγιοτ μι τν Ογιο ειχαμαν προβλμα γλωσσας


κι ενα τραγουδ να φυγει το σκελζμα απο πανωθιο μας

Σώσον Κύριε
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 25 Νοέ 2011 16:25 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1073 στις: Σαβ 26 Νοέ 2011 18:38 »
ΠΟΥΛΑ-ΦΥΓΕ..............
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 26 Νοέ 2011 21:23 από ΛΟΚΟ »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Steve-ToRosLoCosS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1074 στις: Σαβ 26 Νοέ 2011 18:40 »
Δεν εχω κατι προσωπικο με τον ανθρωπο και θεωρω οτι ειναι πολυ καλος επαγγελματιας γιατι πετυχε στη ζωη του.Δεν κανει ομως για  ποδοσφαιρο ποσο μαλλον για το ελληνικο.Επι προεδριας του η ομαδα ειναι αφυλαχτη παρασκηνιακα,αγωνιστικα και συνεχιζει να μικραινει σε ολους τους τομεις....Ξεκινησε με καλες περγαμηνες η προεδρια του αλλα εδειξε οτι δεν μπορει για αυτην τη δουλεια......ΝΕΧΤ ΟΝΕ PLEASE! :mono:
Αναστασιάδης: «Θα κάνω μια έκκληση, κοιτάξτε να τα βρείτε στα Γιάννινα και να ενωθείτε.» .