Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354518 φορές)

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1575 στις: Τετ 11 Ιούλ 2012 19:22 »
Παράθεση
συμφωνεις στο να βγει ο χβ και να πει ανοιχτα στον λαο του ΠΑΣ που πηγαν τα λεφτα (οσα κι αν ηταν) πως φτασαμε να χρωσταμε και γιατι δεν πηραμε αδεια?

Ολοι συμφωνουμε σε αυτο.
Οπως και να ξεκαθαρισει το τι θα κανει, γιατι εχει (αν εχει) οικονομικές σφιξεις, αν του χρωσταει ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ μπαταχτσης το Ελληνικό Δημόσιο απο αλλες επιχειρισεις του, αν νομιζει οτι του γινεται πολεμος και απο ποιους, και γενικά το πως θελει να πορευτει απο εδω και περα στο θεμα της Ομάδας .

Ομως δεν προκειται να το κανει, γιατι ποτε δεν το εκανε.
Ουτε οταν ειχε ερθει.
Δεν γνωριζει το επικοινωνιακό παιγνιδι, δεν εχει οργανωσει την ομάδα σαν μια εταιρεια ανεξαρτητη,  που να δουλευει χωρις αυτον, που να εχει τμημα επικοινωνιας, μαρκετινγκ και οτι αλλο χρειαζεται.
Δεν ξερω αν τον νοιαζει κιολας, μιας κι ολες οι ομάδες στην Ελλάδα ειναι περιπου Προεδροκεντρικές (Ιδε ΠΙΟΥ).
Γιαυτο και το ποδοσφαιρό μας εινα σε αυτα τα χαλια. :(

Πολυ ζεστη, ηρεμηστε με τους τσακωμους..   :mono:

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1576 στις: Τετ 11 Ιούλ 2012 20:09 »
Παράθεση
BILLY STAM ,για να τελειωνουμε (τουλαχιστον εγω) με αυτο το θεμα


συμφωνεις στο να βγει ο χβ και να πει ανοιχτα στον λαο του ΠΑΣ που πηγαν τα λεφτα (οσα κι αν ηταν) πως φτασαμε να χρωσταμε και γιατι δεν πηραμε αδεια?


αν συμφωνεις δεν υπαρχει λογος να ''τσακωνομαστε''

Όπως είπα και πριν δεν θεωρώ ότι τσακωνόμαστε. Διάλογος γίνεται και προσωπικά δεν με χαλάει (ούτε και πριν που με είπανε προκλητικότατο). Δεν βρίζω, δεν με βρίζουν και για μπύρες να ήμαστε πάνω κάτω έτσι θα μιλούσαμε. Άλλωστε αυτή είναι και η γοητεία του καφενέ μας.
Δεν έχω καμιά πρεμούρα να βγει και να μιλήσει ο ΧΒ. Δεν με ενδιαφέρει. Σας θύμισα και πριν τηλεοπτικό οικονομικό απολογισμό του Κολέμπα στο Νικοτσωλ που μέσα σε όλα είπε και κάμποσα λεφτά που έδωσε για σκοπό που δεν λέγεται από τηλεοράσεως!!! Να θυμηθούμε απολογισμούς του Κούγια, που νόμιζες ότι δεν έχει τον ΠΑΣ, αλλά την Πάρμα ή την Ουντινέζε!!! (Παρεπιπτόντως τα ίδια λέει τώρα και στην Πάτρα).Συνεπώς ότι και να πει (αν πει ο ΧΒ) με αφήνει αδιάφορο. Άσε που οι πιο πολλοί (κυρίως εδώ μέσα) θα τα αμφισβητήσουν και θα ανοίξει νέος κύκλος αντιπαραθέσεων, μαζί με χομπίστες κλπ. Ούτε για την άδεια θα πει (επικαλούμενος το απόρρητο) και θα μείνω κι εγώ με την απορία πως Τετάρτη είχαμε άδεια και την Δευτέρα όχι!!.
Τώρα που χρωστά, αν χρωστά και πόσα δεν με πολυνοιάζει. Αν χρωστάει σε παίκτες, ας βγουν να το πουν αυτοί. Αλήθεια πόσες προσφυγές έγιναν τα 4 χρόνια επί ΧΒ και πόσες κέρδισαν οι παίκτες;;; Θυμάστε τι γινόταν στο θέμα αυτό πριν από την εποχή Κούγια;;;;
Εγώ γήπεδο πήγαινα πάντα, και επί ..Βαρώνου και επί Κολέμπα (εννοείται και παλιότερα από το - 1974)  που χρωστούσαμε σε όποιν μιλά ελληνικά, αλλά και πολλές ξένες γλώσσες.
Όποιος περιμένει να πάει γήπεδο ανάλογα από το τι θα του πει ο ΧΒ (και ο εκάστοτε πρόεδρος), σωτά απαιτεί από τον πρόεδρο να μιλήσει. Εμένα ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Στην κερκίδα θα είμαι είτε με ΧΒ, είτε με όποιον άλλον, είτε με Άγγελο προπονητή, είτε με τον χωροφύλακα από το Αγρίνιο, είτε παίζει ο Μπεσέρα, είτε ο Αυγενικού!!!.Αυτήν την ομάδα έχουμε, αυτήν υποστηρίζω και βλέπω. Στο τόπο που γεννήθηκα, λίμνη είχε κι έχει, ρολόι στη πλατεία, Ζωσιμάδες λίγο πιο πέρα. Δεν έχει ούτε Λυκκαβητό, ούτε βάρκες στο Πασαλιμάνι, ούτε Λευκό Πύργο. Αν στην πόλη είχαμε και μια 2η ομάδα (π.χ Ατλέτικο) θα το σκεφτόμουν μήπως και δεν ήμουν Ρεάλ!!!!
Ούτε με νοιάζει το επικοινωνιακό παιγνίδι που είπε ο Κώστας, ούτε αν του κάνουν πόλεμο, ούτε αν τα χρώματα πάνε καλά ή όχι. Και να πουλήσει και στον ..διάολο ακόμα (π.χ Θωμά Μητρόπουλο) πάλι γήπεδο θα είμαι!!

ΥΓ1. Κάνω γούστο κάποιους που φέρνουν σαν παράδειγμα Αστέρα Τρίπολης και Κομπότη. Και μετά -οι ίδιοι- κράζουν τον ΧΒ για τα  στημένα. Α ... ξέχασα μερικοί έχουνε και ως πρότυπο τον .... ομοκρέββατο του Βγενόπολου .. τον Πηλαδάκη!!!!

ΥΓ2. Κώστα σε όλον τον κόσμο (ίσως πλην Μπάρτσα) οι ομάδες είναι προεδροκεντρικές. Απλά σε άλλες ασχολείται ο κόσμος και ο τύπος με τον πρόεδρο (Μίλαν, Τσέλσι) και σε άλλες δεν τον ξέρει κανείς (Λίβερπουλ, Άγιαξ, Ντόρτμουντ)

« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 11 Ιούλ 2012 20:17 από BILLY_STAM »

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1577 στις: Τετ 11 Ιούλ 2012 20:44 »
Kαι να διευρύνω αυτό που είπε ο Κώστας για τις προεδροκεντρικές ομάδες: Για το εξωτερικό αναφέρομαι σε προέδρους-ιδιοκτήτες. Προφανώς εκεί υπάρχει οργάνωση (που δεν καθιστά τόσο σημαντικό τον πρόεδρο) σε επίπεδο δημοσίων σχέσεων, σκάουτινγκ, marketing κλπ. Εδώ τι υπάρχει;;;
Σε ότι και να γίνει μόνιμη αμφισβήτηση και αντιπαλότητα (και δεν αναφέρομαι στον καφενέ μας, αλλά κυρίως στα ΜΜΕ). Μόνιμο πρόβλημα με Κούγια και με ΧΒ, που δεν είναι Γιαννιώτες δεν ζουν στα Γιάννενα, δεν αφουγκράζονται τον κόσμο στα καφενεία, τους γελάνε οι εδώ συνεργάτες τους κλπ κλπ.
Γκρίνια γιατί μπήκε ο τάδε στις δημόσιες σχέσεις (γραφείου τύπου) και όχι ο δείνα (ο κολλητός μας συνήθως).
Γιατί βάζει τεχνοκράτη π.χ Μόσχογλου οι μισοί, γιατί δεν βάζει τεχνοκράτη και επαγγελματία του χώρου οι άλλοι μισοί. Γιατί έχει τον Αγγελή συνεργλατη του και γιατί δεν έχει τον ... ΣωτηρΠαππά για πάραδειγμα.
Γιατί φέρνει τον Λαυδαριά από τη Άρτα και δεν φέρνει π.χ τον γνωστό  ..μουσάτο που είναι δκο μας παιδί!!
Γιατί βάζουν στη διοίκηση Γκόντα, Καχριμάνη κλπ που είναι Ν.Δ και γιατί δεν βάζει και κανέναν Συριζαίο ή ΜΛ-ΚΚΕ.
Αν βάλει π.χ. Γκλιναβο όπως ο Κούγιας ..βάζει Πασόκους και όχι δεξιούς!!
Αν βάλει τον Χ ααα αυτός είναι από το PAS.gr άρα κάτι δεν πάει καλά. Αν βάλει τον Ψ αααα αυτός είναι B.V άρα μίασμα!!

Δεν τελειώνουμε ποτέ με αυτά. Σε κάτι που συμφωνώ με το Νικοτσολ....είμαστε μόνιμα η πόλη της γκρίνιας, της αμφισβήτησης και της μιζέριας (και όχι μόνο στην μπάλα συμπληρώνω εγώ)!!

Αποσυνδεδεμένος vagge-lakis-buffon

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.090
    • Προφίλ
    • http://oi42.tinypic.com/x0scud.jpg
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1578 στις: Πεμ 12 Ιούλ 2012 00:48 »
Παράθεση
BILLY STAM

Εγώ γήπεδο πήγαινα πάντα, και επί ..Βαρώνου και επί Κολέμπα (εννοείται και παλιότερα από το - 1974)  που χρωστούσαμε σε όποιν μιλά ελληνικά, αλλά και πολλές ξένες γλώσσες.
Όποιος περιμένει να πάει γήπεδο ανάλογα από το τι θα του πει ο ΧΒ (και ο εκάστοτε πρόεδρος), σωτά απαιτεί από τον πρόεδρο να μιλήσει. Εμένα ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Στην κερκίδα θα είμαι είτε με ΧΒ, είτε με όποιον άλλον, είτε με Άγγελο προπονητή, είτε με τον χωροφύλακα από το Αγρίνιο, είτε παίζει ο Μπεσέρα, είτε ο Αυγενικού!!!.Αυτήν την ομάδα έχουμε, αυτήν υποστηρίζω και βλέπω. Στο τόπο που γεννήθηκα, λίμνη είχε κι έχει, ρολόι στη πλατεία, Ζωσιμάδες λίγο πιο πέρα. Δεν έχει ούτε Λυκκαβητό, ούτε βάρκες στο Πασαλιμάνι, ούτε Λευκό Πύργο. Αν στην πόλη είχαμε και μια 2η ομάδα (π.χ Ατλέτικο) θα το σκεφτόμουν μήπως και δεν ήμουν Ρεάλ!!!!
Ούτε με νοιάζει το επικοινωνιακό παιγνίδι που είπε ο Κώστας, ούτε αν του κάνουν πόλεμο, ούτε αν τα χρώματα πάνε καλά ή όχι. Και να πουλήσει και στον ..διάολο ακόμα (π.χ Θωμά Μητρόπουλο) πάλι γήπεδο θα είμαι!!





ωρε μαναμ καλα εκανες και καλα κανεις μαζι σου, και εγω, άλλο λεμε τοσες μερες εδω, η πλειοψηφία.
Οτι ο συγκεκριμενος ανθρωπος- παχυδερμο απο οταν πηρε την ομαδα, εμφανιστηκε ως ο επενδυτης που ειναι ΠΑΣ μεχρι το κοκκαλο. ( αλλα να μου πεις με τοσο λιπος που να το βρεις  :P)
Και ξεκινησε καλα, σε ολες αυτες τις χρονιες, μεχρι σημερα αλλά παντα κατι βρωμουσε.
Και η βρωμα φαινοταν, Αγγελης, ενας μανατζεραιος να σου κανει και τις δημοσιες σχεσεις της ομαδος. Ενας μανατζερ ποσο ειδικα παιχτων ειναι μανατζερ παιχτων οχι κουμανταδορος για το ποσα θα σκασω για να παρω διαρκειας, δλδ η δουλεια του ειναι ο παιχτης του και οχι η ομαδα που παιζει.
Αυτο που σε ειπε και αλλος πιο πριν να βγει κ να το πει ευθεως οτι δεν ξερω τι μου γινεται με την ομαδα, να ξερω και εγω και εσυ οτι θα παω με εισητηριο μια φορα στο γηπεδο 3-4 ? αντι να παω για σινεμα, ή να ξερω οτι θα μαζεψω τους φιλους μου στο σπιτι με ενα τελαρο μπυρες και θα δουμε τον ΠΑΣ τα ιδια λεφτα βγαινουν  :P
Γιατι αυτο που γινεται τωρα λεγετε ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ.

Καποιοι που τους ανεφερε ο Αναστασιαδης,οπου μεσα σε αυτους συμπεριλαμβανεται και ο Αγγελης γνωστοι ως Ανθρωποι του Σκοτους.( Παρατσουκλι ηταν) και αυτο γιατι αυτοι δεν ειχαν καμια σχεση με την ομαδα αλλά τρωγανε απο την ομαδα μεσα σε μεγαλη αγνοια του ΧΒ. Οταν διωχτηκαν απο τα προπονητικα κεντρα και αποδυτηρια της ομαδος καθαρισε το τοπιο και η ομαδα επαιζε μπαλα και εκανε αυτα που τους ελεγε ο προπονητης.


Ξανα τονιζω οτι ο Αγγελος Αναστασιαδης ειχε πει παρα πολλα σε δηλωσεις του, πολυ πριν κανει συνεντευξη και οτι αποχωρει. Οι περισσοτεροι τον κοροιδευανε
Εγω σου λεω οτι δν τον κοροιδευα και καταλαβα κατευθειαν οτι ο ανθρωπος ειναι λατρης του ποδοσφαιρου, ηθελε να κανει σωστα την δουλεια του, με τους παιχτες του. και απλα εφυγε για μενα ΜΑΓΚΑΣ μεγαλος, και κατα δευτερον ΣΟΦΟΣ.

Δηλαδη, οταν πας να βαλεις μια προκα στον τοιχο θα παρεις το κατσαβιδι για να την χτυπησεις να μπει ή την ταναλια ? Βεβαιος και οχι θα παρεις το σωστο εργαλειο για το οποιο το εν λογο φτιαχτηκε το σφυρι και θα κανεις την δουλεια σου σωστα. Τα αλλα θα τα κανεις περα. Αυτο εκανε κ ο Αναστασιαδης.

Οσο για την Τριπολη που ανεφερες εγω γραφω οτι αμα ειχες ΣΑΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ ΟΥΤΕ ΧΡΕΕΙ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕΣ ΕΣΥ ΕΥΡΩΠΗ ... αλλά βλεπεις η Τριπολη απο την μια χρονια που ηταν για φουντο την ξαναανεβασανε παιζει και ΟΥΕΦΑ και εσυ σπορακια στο Ζωσιμαδες με πιτσιρικαδες.

Οσο για τα διαρκειας αμα τα εχεις αυτα τα λεφτα απο το βιω σου, μπραβο σου, αμα εισαι υπερ ΧΒ παλι μπραβο σου,αμα εισαι και με τν Αγγελη πολλα μπραβο σου,  αμα ψηφισες και Σαμαρα που λεει ο λογος παλι μπραβο σου.

Το φορουμ ηταν ειναι και θα ειναι ενας καφενες ανταλλαγης αποψεων,ιδεων και γκρινιας.
Απογονοι των Σουλιωτων Γιαννιωτες λεονταρια, δειξτε και στο ποδοσφαιρο πως ειστε παλικαρια

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1579 στις: Πεμ 12 Ιούλ 2012 09:36 »
Παράθεση
Το φορουμ ηταν ειναι και θα ειναι ενας καφενες ανταλλαγης αποψεων,ιδεων και γκρινιας.

Αλλιως δεν θα υπηρχε και λογος υπαρξης του.
το να υπαρχει ενας χωρος που θα μπαινει ενας θα γραφει κατι και ολοι οι αλλοι αναγκαστηκα η μη θα συμφωνουν δεν ειναι φορουμ.
ειναι υπουργικο συμβουλιο φασιστικου καθεστωτος :P

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1580 στις: Πεμ 12 Ιούλ 2012 10:22 »
Δεν τελειώνουμε ποτέ με αυτά. Σε κάτι που συμφωνώ με το Νικοτσολ....είμαστε μόνιμα η πόλη της γκρίνιας, της αμφισβήτησης και της μιζέριας (και όχι μόνο στην μπάλα συμπληρώνω εγώ)!!

Ο κυρ - Νικοτσώλ, θα έπρεπε να είναι ο πρώτος (και το έχει το ταλέντο) που θα έλεγε να τελειώνουμε με αυτά και άλλα, μια και διαθέτει το βήμα προς την κοινή γνώμη ... αλλά κάτσε να γίνει το  sichtir kafene kanal ...

Η προεδροκεντρικότητα  είναι ιδιότυπη στον ΠΑΣ (τύπου Χότζα, σε αντιδιαστολή Τσαουσέσκο)... όπως και να είναι όμως, ας  διοικήσει και η Άρτα μια φορά, τότε τι τον λένε Πανηπειρωτικό  Α.Σ.?

Και να μη ξεχνάμε τον κ. Σαμαντούρο.
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.037
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1581 στις: Πεμ 12 Ιούλ 2012 11:47 »
Εγώ βλέπω μια ζωή εκμετάλευση στην παθολογική αγάπη που έχει ο κόσμος στον ΠΑΣ για το προσωπικό συμφέρον του καθενός.Ένας μέτριος προς κακός ΠΑΣ και τα χρόνια περνάνε.Βρέθηκε ένας άνθρωπος και έβαλε λίγο τάξη (τα απολύτως απαραίτητα μιας και δεν μπορούσε και δεν προλάβαινε να κάνει πολλά σε βάθος μιας και η διοίκηση δεν ήταν έτοιμη να δεχτεί τις αλλαγές) και έφτασε στην 8η θέση....Αυτός ο άνθρωπος έφυγε....Τι να λέμε τώρα....

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1582 στις: Πεμ 12 Ιούλ 2012 17:15 »
Η Π.Α.Ε Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, σχετικά με την αποπληρωμή της οφειλής της , ύψους 174.878,84 € συν τις προσαυξήσεις, προς την Ε.Δ. του Π.Ε.Α.Κ.Ιωαννίνων , που καλείται να καταβάλει άμεσα στην αρμόδια Δ.Ο.Υ., δηλώνει τα εξής:

http://www.pasgiannina.gr/articles/deltio_tupou_12_7_2012

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1583 στις: Πεμ 12 Ιούλ 2012 21:26 »
Καλό καλοκαίρι σε όλους.

Λίγα λόγια κι από μένα.
Εχω διαβάσει τις απόψεις, σύγκλιση δεν υπάρχει, ας το προσπαθήσουμε όμως.
Δεν μπορεί να μη βρεθεί άκρη, τη στιγμή, που όποιος γράφει, δείχνει ακόμη ενδιαφέρον για την ομάδα.

Μόλις είδα την ανακοίνωση της ΠΑΕ και τους αριθμούς.
Καλά έκανε, αλλά να με σχωρνάτε εμένα, τέτοια εποχή, δεν θα βάλω κι άλλους αριθμούς στο κεφάλι μου.
Αν κάποιος τα μελετήσει ας μας τα κάνει πενηνταράκια και των υπόλοιπων.

Κοιτάω τη τελευταία παράγραφο (εντάξει τρεις είναι, αλλά ...μία):

Η Π.Α.Ε Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, μετά τα τελευταία γεγονότα, είναι αποφασισμένη να διεκδικήσει με κάθε νόμιμο μέσο το ποσόν που δαπάνησε για έργα τόσο στο Π.Ε.Α.Κ.Ι όσο και στους Ζωσιμάδες που της οφείλεται.

Στο εξής δε, δεν προτίθεται να δαπανήσει ούτε ένα ευρώ για έργα στα στάδια την ευθύνη των οποίων έχει η Ε.Δ. σταδίων, όποια και αν είναι αυτή στο μέλλον.

Εννοείται ότι θα συνεχίσει να αποδίδει το ποσοστό του 15% για την χρήση των γηπέδων όπως οφείλει. Θεωρεί βέβαια αυτονόητο ότι με την έναρξη του πρωταθλήματος το γήπεδο των Ζωσιμάδων θα πληροί τις προδιαγραφές, ώστε να μπορεί να αγωνίζεται σε αυτό, αλλά και να δικαιολογούνται έτσι τα χρήματα που θα αποδίδει για την χρήση του.


Και βέβαια αν θεωρεί ότι έχει δίκιο να το διεκδικήσει με τον όποιο τρόπο.
Κι επειδή έχω χάσει το μπούσουλα και δεν θα βάλω τον κεφάλι μου να ασχοληθεί με μια κολόνια που κρατάει χρόνια, αν όπως λέει η διοίκηση υπάρχει χαρτί υπογραμμένο, ότι θα υπάρξει συμψηφισμός, ας αποτανθεί στον υπογράψαντα κι ας πράξει και τα δέοντα.

Δεν θα δαπανήσει επίσης ευρώ πλέον λέει απειλητικά. Και της χάλασε η δλειά της Σταδιοδιοίηκησης.
Άντε και δε δαπάνησες κι άντε το χόρτο γίνεται (πιο) ακατάλληλο για χωράφι, λάθος για ποδόσφαιρο.
Πόσο πολύ λες να στεναχωρεθεί η Σταδιοδιοίκηση;
Μα ξοδεύω και δεν τα παίρνω πίσω θα μου πεις.
Κι εδω με το φτωχό μου το μυαλό, ας πω κι εγώ το κοντό μου.

Όλοι λίγο πολύ ξέρουμε τι σημαίνει να νοικιάζεις.
Και πες είναι σπίτι...
Πας το βλέπεις, λες στον ιδιοκτήτη κοίτα, θέλει βάψιμο, εντάξει;
Χμ και στάζουν οι βρύσες, θέλουν μάστορα.
Αν μπορούσες να αλλα΄ξεις και το 1800 χρόνων μωζαικο που έχεις στο σαλόνι...
9 στις 10 θα στο φρεσκάρει θα φτιάξει και τις βρύσες αλλά σιγά μην αλλάξει και πατώματα, αυτό είναι το θες πάρτο.

Και μπαίνεις να μείνεις...
Και έχει κι ωραία μπαλκόνια μόνο που τα τρώει ο ήλιος και δε μπορείς να σταθείς.
Ε θα βάλεις τέντες δεν θα βάλεις;
Μέχρι αν σκέφτεσαι να μείνεις για πολύ καιρό και θες να δέχεσαι και κανα επισκέφτη θα μπεις σε σκέψεις να αλλάξεις και το σαλονοπάτωμα.
Αν προκύψουν στη διάρκεια της ενοικίασης προβλήματα πως να το πω υπαρξιακά να το πω  ::), φωνάζεις τον ιδιοκτήτη να τα λύσει.
Μάστορα τρέχουν κι οι σωλήνες τς αποχέτευσης ξέρω γω.
Αν σπάσεις εσύ κανα τζάμι ε άντε να τον ψήσεις ότι ήταν σπασμένο και δεν τόχες προσέξει.

Τώρα αν, αν, αν, ο ιδοκτήτης είναι συζητήσιμος, μπορεί κάτι να σου κόψει από το νοίκι έναντι πατωμάτων, ή τεντών που θα του μείνουν.
Αν είναι καλής διάθεσης άνθρωπος ρε παιδί μου, αλλιώς χέστηκε, ξαναβάλε το μωζαικό μ που είναι κι αντίκα θα σου πει - α και πούσαι πάρε και τς τέντες να τς βάλς όπ θες εμένα μ χαλάν τη θέα στον ουρανό.

Εκτός κι αν είχες προνοήσει να τον βάλεις να υπογράψει κανα χαρτί, ότι για αυτό κι αυτο κι αυτό, συγκεκριμμένα όμως, θα τσοντάρει κι αυτός, ή μονο αυτός.
Γιατί θαταν μαλάκας από τη πάρτη του να υπογραψει χαρτί ...ότι και να βάλεις εξτρά στο σπίτι θα τα αφαιρώ από τα ενοίκια.
Δηλαδη εσύ μπορεί να θες τζάκι, μπορεί να θες κουζίνα χάι τεκ χίλια δυο μπορεί να θες και χίλα τρία τελικά να βάλεις.
Σιγά μη και στα πλερώσει ο άλλος. Εκτός είπα, αν υπάρχει χαρτί γενικό κι αόριστο.

Στο προκείμενο.
Οτι ευρώ δαπάνησε η ΠΑΕ και καλώς το δαπάνησε για να μπορεί να παίζει μπάλα το δαπάνησε και για να κάνει πιο ευχάριστη τη θέαση στους φιλάθλους.
Με καλή διάθεση κι από τις δύο μεριές θα μπορούσαν να τα βρουν. Ελα μωρέ όλοι ΠΑΣ είμαστε, σάμπως από τη τσέπη σου θα τα βάλεις;
Με κακή διάθεση ο ένας θα λέει ότι έχω χαρτί ότι βάζω το παίρνω πίσω κι ο άλλος θα βεβαιώνει οφειλές στην εφορία.
Μα δεν ξανασχολούμαι με το θέμα, τέλος.
Το να αφήσει η ΠΑΕ το γήπεδο να ερημώσει στον τελευταίο που θα κάνει ζημιά είναι η διοίκησή του Πάντως (έμεινε ο τάσος ε;)

Θα συνεχίσει όμως να αποδίδει λέει στο τέλος το ποσοστό περιμένοντας να βρει γήπεδο που να πληροί προϋποθέσεις πρωταθλήματος.
Ε ναι κι ο άλλος θα τς πει εγώ μωζαϊκό έχω δεν το θέτε; Να πάτε αλλού.

Εν κατακλείδι και χωρίς να πολυαντραλέψω το κεφάλι μου.
Ναι το γήπεδο συνεχίζει να υπάρχει λόγω ΠΑΣ.
Αλλά αν δεν υπήρχε, ποιός θα ήταν ο μεγάλος χαμένος τς υπόθεσης;
Η Σταδιοδιοίκηση;

Επανέρχομαι αργότερα έχετε ανοίξει ένα κάρο θέματα για κβέντες

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1584 στις: Παρ 13 Ιούλ 2012 00:41 »
ακσα λαηκια βασ

για πετ μ ο πασλις
για ναχμε το καλορωτμα
τα  προστιματα   δγια  τσ  ματσιστρουκις  κ τσ  καποτες  απ ρινμε στο γηπδο
θα τα  πλερων κι αυτηνα  η λαηκια βασ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

δγια να σμασω τσ παραδαι

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1585 στις: Παρ 13 Ιούλ 2012 02:39 »
Έβγαλε ως αναμενόταν ανακοίνωση και η Σταδιοδιοίκηση, μεγαλύτερη κι από το θκομ το μακρυνάρι απαχπάν (και το απαχπκατ νομίζω ...θα δείξει).
Ξέχασα να αναρωτηθώ κι αν ξέρει κανείς μου απαντάει.
Στην ανακοίνωση της ΠΑΕ αναφέρεται ένα αρκετά μεγάλο ποσό σαν χρέος προηγούμενων διοικήσεων.
Ποιών διοικήσεων ακριβώς;
Κούγια; Ή ακόμη πιο προηγούμενων.
Αν, ΑΝ, είναι Κούγια...
Δεν τα είχαν βρει σ' αυτό το ζήτημα με τον πρώην και συμψηφίσαν (πολύ τ συμψηφισμού είμεθα) το χρέος Κούγια με τις δόσεις π χρωστούσε για την αγορά ο Χρηστοβασίλης;
Τα συμψηφισμένα τ Κούγια διέθεσε για έργα ο Χρηστοβασίλης και ζητάει να συμψηφιστούν ξανά;
Τ συμψηφισμού το κάγκελο
Κι αφού ο Κούγιας το παραδέχτηκε και τα συμψήφισε γιατί τουλάχιστον αυτά δεν απεδόθηκαν να φύγει ένα πολύ μεγάλο μέρος του Μεσανατολικού ζητήματος και να ψάχνουν να συμψηφίσουν ασυμψήφιστα καινούργια;

Παρακάτ...

Αφού χαρήκαμε όλοι με την αδειοδότηση, ακόμη κι αυτοί που την θεωρούσαν αυτονόητη, οι γνωστοί εχθροί του ΠΑΣ, που από αρχαιοτάτων χρόνων τον πολεμάν γιατί τς χαλάει (μα με οποιαδήποτε διοίκηση) την πιάτσα, κατάφεραν και του την πήραν πίσω.
Θαυμάσαμε όλοι τη δυναμική (σα των αυτονόΗττων της Κρήτης ένα πράμα) αντίδραση της διοίκησης, που δυστυχώς αν και κίνησε γη και ουρανό (μπορεί και τ' ανάποδο δε θυμάμαι καλά), δεν κατάφερε να ανατρέψει τη κατάσταση.
Αν και προφανώς δίκιο είχε η διοίκηση κι άδικο οι γνωστοί τς Αθήνας, Σαλονίκης, υπόλοιπου Αττικής και περιχώρων που μας πολεμάνε.
Πάει έγινε αυτό κι όπως κάπου γράφτηκε, πέρασε έτσι ώστε αν την επόμενη περίοδο πάρουμε αδειοδότηση θα θεωρηθεί τεράστιο επίτευγμα, μέχρι υποδοχή αεροδρομίου θα έχουμε στους αδειοδοτησοκαταφέραντες.

Άλλο μου κάνει εντύπωση.
Την θέλαμε την αδειοδότηση, δεν τη θέλαμε;
Την θέλαμε ...όλοι.
Και οι φίλαθλοι και πολύ περισσότερο η διοίκηση.
Η οποία διοίκηση, αφού την ήθελε, προφανώς θα είχε έτοιμο τον οικονομικό προϋπολογισμό και της επόμενης χρονιάς, που θα ήταν μικρότερος πάλι προφανώς λόγω κατάστασης από τον φετινό, αλλά όχι και τραγικά μικρότερος.
Δηλαδή τα φράγγα για να ανταπεξέλθει η ομάδα έχοντας αδειοδότηση και κάνοντας ανανεώσεις και λίγες αναγκαίες ίσως προσθαφαιρέσεις υλικού, υπήρχαν.

Με τις απαγορεύσεις μεταγραφών, ανανεώσεων κλπ κλπ το μπάτζετ ρε παιδιά δεν μειώθηκε δραματικά, έως πάρα μα πάρα πολύ;
Δηλαδή σκέφτομαι ότι φέτος τελικά φράγγα θα περισσέψουν, αφού δεν πήραμε αδειοδότηση.
Και σκεφτόμουν (χμ το κάνω από καιρό σε καιρό) ότι με τόσο μειωμένο μπάτζετ και με δεδομένο ότι το μπάτζετ αδειοδότησης "τόχαμε", θα έπρεπε και τς καλύτερους πιτσιρικάδες της χώρας να παίρναμε κι όσους μας επιτρεπόταν άνετα να ανανεώναμε κι οι λίγες μεταγραφές π επιτρέπονται να είναι "τοπ".
Μην πω ότι και για έργα βελτίωσης υποδομων κι εγκαταστάσεων θα περίσσευε άφθονος μπερντές και γίνει πάλι της συμψηφίσασας το κάγκελο.
Αλήθεια εκείνο το γήπεδο το πλαστικό ντε, το κάναμε, θα το κάνουμε, νάχουμε να προπονούμαστε, ή προβλέπεται ξηρασία για φέτο, ή έχουμε ενστερνιστεί την άποψη ότι ανήμερα τς γιορτής μ (21-12) έτσι κι αλλιώς οι Μάγιας λένε πάει o world as we know it, οπότε χσμένα φράγγα θα δαπανήσωμε, ας τα κρατήσουμε για τη new era;
Εκτός κι αν ο νέος προπονητής έχει διαπιστώσει ότι δεν χρειάζεται, οπότε πάσσο.
Μπορεί κιόλας γιατί τότε πού έφυγε ο μακρυμάλλης μπαρμπεκιουρίστας, είχα διαβάσει δηλώσεις ότι υπάρχουν προπονητές που δε ζητάνε πλαστικά και μεγαλεία τοιαύτης πολυτελείας...
Όπως και να έχει, από οικονομικής άποψης και μόνο, σε αντίθεση με όσα ακούγονται και με δεδομένη τη πίστη ότι την αδειοδότηση την είχαμε και μας την κάνανε τα λαμόγια, θα περάσουμε μια άνετη χρονιά. μέχρι και κερδοφόρα χρονιά.
Τώρα γιατί διαβάζω δεξιά κι αριστερά, ότι δύσκολα ο ένας πιο δύσκολα ο άλλος (για παίχται λέω) προφανώς είναι έργο των άλλων προαιώνιων εχθρών των δημοσιογράφων.
Περιμένω το πέρας των μεταγραφών για να βουλώσουμε στόματα.

Μην το ξεχάσω...
Επειδή πολύ χώσιμο είχε φάει ο μπεκρούλιακας ο Βέλγος που έλεγε στόχος η 13η θέση και για να μη φάει και κανας άλλος δηλαδή, φέτος ο στόχος είναι αυτός πάλι κι επίσημα εκ στόματος προέδρου.
Αν στη πορεία προκύψει κανας τρελός Άγγελος το συζητάμε.
Πάντως στόχος μετά την 8η θέση τη περσινή φέτος είναι η παραμονή.

Είπα Αγγελος...
Ο άνθρωπος είπε γιατί έφυγε, δυστυχώς οι υπεύθυνοι αντί τουλάχιστον, αφού τον έφυγαν, να κάτσουν και να προβληματιστούν, για το πως μπορείς να κοιτάξεις ψηλά με λίγες απαραίτητες όμως κινήσεις, προσπάθησαν να βγάλουν τον πνευματικό του Πυθία και τον Άγγελο αλλοπαρμένο.
Εν ολίγοις, συζήτησαν, έφαγε και τρίο, πήγε μετά στον πνευματικό που εμπιστεύται την γνώμη του, του είπε τα καθέκαστα κι ο πνευματικός σαν ο όποιος σοβαρός και καλός φίλος του απάντησε και μας κούνησε μαντήλι.
Δύσκολα να με πείσουν ότι ο Αγγελος πήγε στο πνευματικό, πυ καθόταν πάνω από φλεγόμενα φύλλα βελανιδιάς προσκύνησε προσέφερε και το τάμα του κι άκουσε το χρησμό του, πολύ δύσκολα.

Περί του προέδρου, που είναι και το νήμα...
Σιγά μη συνεχίσω σήμερα, αύριο πάλι.
Στα γρήγορα όμως 4-5 γραμμές...
Λαϊκή βάση, στη κατάσταση που είναι ο λαός (και) του ΠΑΣ είναι ανέκδοτο.
Ακόμη κι αν οι οικονομικές συγκυρίες ήταν άριστες.
Τι πρόεδρο θέλω;
Έναν που να βγάλει εκατομύρια από την ομάδα, ανεβάζοντάς την σκαλοπάτια όμως.
Έναν που θα ρίξει κάποια φράγγα στην αρχή και δεν θα περιμένει να τα βγάλει αύριο και με τόκο.
Και όχι δε θέλω πρόεδρο να μπαίνει μέσα από την ομάδα. Από την άλλη όμως θέλω έναν που σε μια δύσκολη στιγμή να μπορεί να βάλει το χέρι στη τσέπη να βοηθήσει, ώστε να παραμείνει η ομάδα στη προγραμματισμένη της ανοδική (και εν ευθέτω χρόνω κερδοφόρα) τροχιά.
Αλλιώς τον πρόεδρο μπορεί να τον παριστάνει ο καθένας.

Καλό βράδυ

Υ.Γ.
Καλοκαιρινή ραστώνη, οικονομική "άνεση" και χαλαρότης των μοδερατόρων, άφησαν μερικούς απαράδεκτους χαρακτηρισμούς εδώ μέσα.
Ηρωικές εξόδους προς άγρα παρασήμων δεν διαθέτει το μενού του καφενέ. Αν και βέβαια αρκετοί τις αυτοανακαλύψαν τρομάρα τους.

Αποσυνδεδεμένος HarMPas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.127
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1586 στις: Παρ 13 Ιούλ 2012 12:45 »
εχτε απ χαμπηλωνε ο αηροπλανος
οτ να κατβουμε τ μικρα
κατ επαθ ο μυαλοζμ
κι σκεφκε
το χωργιανο σ


δν το πραξες  καλα απ το  φυγαδσες  το παιδι
το Λιμονια
οι Χστοβασιλδες μι τσ  Λιμονιαδες  ειχαν τακιμ ανανταμ παπανταμ ντακι
μητσιο Λιμονιας  γιανν Χστοβασιλς 
κιτσιο Παπακιτσιος γιανν Φλουδας
τοποιον να σουειπω ακομ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
να σουειπω τo Λαχμανετ  κυρ Κολα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

δν τοπραξες καλα κατα πως το γλεπ ο Χαρμπας
μι δα ξερω κιολι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
τν φυγαδσες    μπα κι εφκε μοναχος τ μ αυτηνα κ μαυτηνα;;;;;;;;;;;;;;;


κρατσες  τν αξαδερφο σ  το διτζεη
οχι πως μι πραζ δγιοτ χρειαζτε κι αυτηνος ζν ομαδα
να τραγδαη
τα ψλα στη Κοστιλατα κι στα Θουδοργιανα
οπ νανε κι θακστουνι  τ  βαγγελ τα οργανα

βαστα κ  εδεδω  ειμηστε
κ οπτες θελσ  κατοπ
μ  περνασ  το χαλκα  πο τ μυτ

παραυτηνα
σιαξ τν ομαδα κι κατοπ κβεντιαζμε
κατοπ το ντρυγο

ααα ετσ
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 13 Ιούλ 2012 12:55 από HarMPas »

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1587 στις: Παρ 13 Ιούλ 2012 17:39 »
Παράθεση
Λαϊκή βάση, στη κατάσταση που είναι ο λαός (και) του ΠΑΣ είναι ανέκδοτο.
Ακόμη κι αν οι οικονομικές συγκυρίες ήταν άριστες.
Τι πρόεδρο θέλω;
Έναν που να βγάλει εκατομύρια από την ομάδα, ανεβάζοντάς την σκαλοπάτια όμως.
Έναν που θα ρίξει κάποια φράγγα στην αρχή και δεν θα περιμένει να τα βγάλει αύριο και με τόκο.
Και όχι δε θέλω πρόεδρο να μπαίνει μέσα από την ομάδα. Από την άλλη όμως θέλω έναν που σε μια δύσκολη στιγμή να μπορεί να βάλει το χέρι στη τσέπη να βοηθήσει, ώστε να παραμείνει η ομάδα στη προγραμματισμένη της ανοδική (και εν ευθέτω χρόνω κερδοφόρα) τροχιά.
Αλλιώς τον πρόεδρο μπορεί να τον παριστάνει ο καθένας.

Συμφωνώ ρε παίκτουρα. Το έγραψα και πριν. Ονειρευόμουν τον ΠΑΣ λαϊκής βάσης. Τον έβλεπα μέσα μου σαν μια μικρή .. Μπάρτσα. Δεν έγιναν αυτά στις καλές οικονομικά συνθήκες. Τώρα όπως σωστά λες, ούτε για ανέκδοτο δεν είναι.

Και στο πρόεδρο που θέλουμε, σωστά τον περιγράφεις. Αλλά μιας και είσαι παλιός όσο κι εγώ (άντε και λίγο παραπάνω εσύ!!!!) γιατί δεν τον είχαμε αυτόν τον πρόεδρο από το 79 και μετά που γίναμε ΠΑΕ;;; Και βλέπεις κάποιον στον ορίζοντα;;; Εγώ δε βλέπω πάντως, αλλά μακάρι να διαψευστώ!!!

ΥΓ. Συμφωνώ να είναι ο .... καθένας;; Αλλά πως;;; Με τον αδερφό σου και τον Γιώργη κάναμε κουβέντα ανήμερα των 2ων εκλογών. Από ..θεωρία ..σκίζουμε όλοι!!! Στην πράξη τα χαλάμε λίγο εεεε!!!!! Ρίξε κάποια πρόταση (υλοποίησημη!!!) γιατί από .... αιθεροβάμωνες που έλεγε και ο πατήρ του ΓΑΠ ... έχουμε γεμίσει!!!!




Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1588 στις: Παρ 13 Ιούλ 2012 19:00 »
Να θεσω κι εγω ενα ζήτημα που με κρατησε ξυπνιο ολο το βραδυ χτες

Γιατι δεν διωχνει τον Αγγελή?
Και μουρθε μια φλασια.

Ρε μπας και ειναι συνεταιροι???
Μπας κιο αλλος εχει το 20-30-40% των μετοχών?

 :(
Μια χρονια εμεινε παντως (οχι για τον Τασο)  ;)

Αποσυνδεδεμένος Serpents on paradise

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 613
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1589 στις: Σαβ 14 Ιούλ 2012 13:37 »
Φίλε απο παν σορρυ που θα στο πω αλλά για περίεργα πράγματα
μένεις ξύπνιος τα βράδια,να το κοιτάξεις το θέμα... :)

Όντως έχετε ανοίξει πολλά θέματα,καλό είναι όμως αυτό,σας διαβαζουμε
και σας παρακολουθούμε με προσοχή,όπως παντα.

Επι της ουσίας τώρα,για μένα το ζητούμενο είναι να φτάσουμε στο
τέλος του έργου και να δούμε λύσεις και οχι απλώς να αρκούμαστε σε
διαπιστώσεις.

Με απλά λογάκια έχετε διαπιστώσει οτι ο Χβ είναι ένας κακός προεδρας
και πως η ομαδα θέλει κάτι άλλο.Ωραία λοιπόν...Γιατι δεν φαίνεστε πουθενά όμως?
Που ειστε?Που είναι αυτή η πλευρά των οπαδών του ΠΑΣ μέσα στο γήπεδο?
Το απ έξω δεν μετράει,είναι κενό,και δεν μπορεί στην ομαδα να προσθέσει τίποτα.

Μονο κακό μπορεί να της κάνει.

Για να φτάσουμε στο τέλος του έργου όπως έγραφα και πιο πριν
Όσο οι Βαγιερος θα έχουν τα κοζια πάνω,θα υπάρχει και μια μερίδα του κόσμου
του ΠΑΣ που στέκεται απέναντι σε όλο αυτό.Οι λόγοι ειναι χίλιοι δυο και
τα χουμε πει χίλιες φορές.

Το θέμα είναι οτι παλαιότερα αυτή η μερίδα κόσμου εκπροσωπούταν
στο γήπεδο,είχε λόγο,είχε συνδέσμους και έπαιζε τον ρόλο της.

Πλέον έχει χαθεί η ουσία και εχει μείνει μόνο το pas gr για άκαρπη και
μη εποικοδομητική γκρίνια - κριτική.

Οπότε όταν η συζήτηση φτάσει ξανά στο θέμα,"γιατί εμείς που είμαστε πολλοί
δεν διώχνουμε τους άλλους που είναι λίγοι" κτλ καλό θα είναι να αρχίσετε να
στρέφετε το δάχτυλο κ λίγο προς τους εαυτούς σας.

Ειστε ανίκανοι (μην παρεξηγήσετε την λέξη) να οργανώσετε το οτιδήποτε
εναλλακτικό το οποίο κατά την γνωμη σας θα κάνει καλό στον ΠΑΣ.

Εδω είναι το μέγα οξύμωρο της υπόθεσης.Ενώ ειστε στον καναπέ σας
και ο ΠΑΣ για εσάς είναι ο ΠΑΣ της Νοβα,ταυτοχρονα η κρητική σας είναι
μεγαλη και τρανή,λες και κάτι έτρεξε ποτέ στα γύφτικα.

Μαγκαρες μου,επειδη μερικοί από εσάς αποφασίσατε πρόπερσι και παραπροπερσι
πως τελικά δεν ειστε γαύροι και βαζελοι αλλά ΠΑΣ Γιάννινα,δεν σημαίνει πως
άλλαξαν τα δεδομενα(κοινωνικά -οικονομικά κτλ) για τον ΠΑΣ Γιαννινα....

Εν κατακλείδι κουράστηκαν οι παλιοί σας και οι νεότεροι είναι λίγοι( όχι ποσοτικά)
Οι παλιοί των άλλων είναι με ενερτζαιζερ.

Αυτη είναι η ωμή αλήθεια και για όσο θα θεωρώ τον εαυτό μου
ανεξάρτητο συνδέσμων(παρ όλη τη παρουσία μου όπως μπορούσα
και όπως μπορώ και στους δυο πόλους) θα την φωνάζω δυνατά.

« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 14 Ιούλ 2012 14:01 από Serpents on paradise »

Αποσυνδεδεμένος PasGianninaPreveza

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 825
  • Pas Giannina Preveza Group(on the making)
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1590 στις: Κυρ 15 Ιούλ 2012 16:47 »
Το θέμα και το απίστευτο κατόρθωμα του Χριστοβασιλη ειναι τούτο: Πέρυσι με την βοήθεια άνωθεν δυναμεων(παναγιά,Χριστός,βουδας, Αγγελος) σώθηκαμε μετα απο ένας θεός ξερει ποσά χρόνια. Και μάλιστα όχι απλα σώθηκαμε αλλα τερματισαμε 8οι! Στο mid table που λένε και οι εγγλεζοι. Παίξαμε σε αρκετά ματς ωραία μπαλιτσα, διαλυσαμε κατάρες νικήσαμε την ΑΕΚ και πήραμε διπλό στην τούμπα και γενικα καναμε τα πιο πολλα διπλα που καναμε ποτε στην Α εθνικη.Και παρόλα αυτά....Αυτο το καλοκαιρι ασχολούμαστε πιο λίγοι απο ποτέ με την ομάδα...Ε πραγματικά ρε συ Χριστοβασιλη αυτο το πράγμα ήθελε απίστευτη προσπάθεια.  %-|
                                                                                         Δεν σταματάμε παρόλη την αδικία, δεν σταματάμε γιατι μας χρωστά η ιστορία....

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1591 στις: Κυρ 22 Ιούλ 2012 13:36 »
Χωρις να το πολυκαταλαβουμε, εχουν περασει τεσσερα χρονια και πλεον απο την ημερα που ο ΠΑΣ, αλλαξε χερια και περασε στα χερια του Χριστοβασιλη. Τι εχει γινει αυτα τα τεσσερα χρονια; Παμε λιγο συνοπτικα να θυμηθουμε:

Στα θετικα:

- Δυο συνεχομενοι ανοδοι.

- Παραμονη στην Α΄Εθνικη, μετα απο πολλα χρονια για τον ΠΑΣ.

- Ελευση δυο προπονητων αξιας, που βοηθησαν τα μεγιστα την ομαδα (Αγγελος, Ογιος).

- Αποκτηση ορισμενων ποδοσφαιριστων εξαιρετικης ποιοτητας (Λουστιανο, Ριμολντι, Μπεσερα κ.λπ.)

- Στοιχειωδη παρασκηνιακη προστασια της ομαδας.


Στα αρνητικα:

- Λαθος χειρισμος σε οπαδικα θεματα και στις σχεσεις με τους συνδεσμους.

- Διατηρηση ενος σαπιου κατεστημενου που υπαρχει χρονια στα σπλαχνα της ομαδας.

- Αποχωρηση Χητου απο το Δ.Σ. λογω Αγγελη.

- Εμπλοκη της ομαδας στην υποθεση με τα στημενα παιχνιδια.

- Μη αδειοδοτηση, την φετινη χρονια που με βαση τα δεδομενα αν την παιρναμε θα ηταν 80% παραμονη στην κατηγορια.

- Παραχωρηση δυο πεταλων στους Αρειανους, στο ματς στις Ζωσιμαδες πριν απο δυο χρονια. Δεν ξερω πως βρεθηκαν τα εισητηρια σε δαυτους, αλλα υπευθυνη για την διακινηση τους ειναι η ΠΑΕ.

- Μηδαμινη προστασια τως οπαδων μας στο παχνιδι πριν απο δυο χρονια, στο ΟΑΚΑ, απο τα αγνα παιδια του Πατερα. Εστειλαν τους οπαδους μας σαν προβατα στην σφαγη.

- Κανενα εργο βελτιωσης στο προπονητικο κεντρο της ομαδας, το οποιο τον χειμωνα θυμιζει βουρκο.

- Αδειες εξεδρες τα δυο τελευαταια χρονια, οι Ζωσιμαδες δεν ειναι το καστρο του παρελθοντος και ενα μεγαλο μερος των οπαδων εχει γυρισει την πλατη στην ομαδα.


EDIT: Με μια προχειρη αναδρομη αυτα θυμηθηκα. Σιγουρα θα υπαρχουν και αλλα θετικα και αλλα αρνητικα που θα μπορουσε να θυμηθει καποιος. Εκανα μια απλη καταγραφη γεγονοτων, χωρις σχολιασμους και κριτικη και  μπορει οποιος θελει να αποτιμησει θετικα ή αρνητικα την θητεια Χρηστοβασιλη την ομαδα.  Προσωπικα εγω κανω διαλογο και με ΦΕΡΕΦΩΝΑ, γιατι η ουσια του φορουμ αυτη ειναι! Οχι να αναρτουμαι υβριστικα ποστ, που ειναι μεταξυ διαγγελματος και διαλεξης
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1592 στις: Κυρ 22 Ιούλ 2012 15:01 »
Αφού έκανες την καταγραφή βάλε και 2 ακόμα.
- Όλοι οι παίκτες αξίας που ήρθαν,έπαιξαν 1 χρόνο,διέπρεψαν και έφυγαν ως ελεύθεροι.Κανένας δεν ανανέωσε.
- Στις μεταγραφές απίστευτη εμμονή σε δανεικούς.Παίκτες οι οποίοι διέπρεπαν με τις ομάδες τους και μπορούσαμε να τους αποκτήσουμε με ψίχουλα ούτε που γυρίζαμε να τους κοιτάξουμε,ενώ όταν έπαιρναν μεταγραφή μπαίναμε στην ουρά να τους ζητιανέψουμε για δανεικούς.Και μαζί με αυτούς ζητιανεύαμε (-ουμε) για δανεικούς κάτι τύπους που δεν κάνου ούτε για Γ'Εθνική.Απλά και μόνο για να λέμε ότι έχουμε δανεικούς.

Αποσυνδεδεμένος Γρύπας

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Αδιάλλακτος Αιθεροβάμων
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1593 στις: Κυρ 22 Ιούλ 2012 15:04 »
Παράθεση
Γιατί δεν βρέθηκε ένας μάγκας ή εξυπνάκιας από εδώ μέσα να πάρει την ΠΑΕ;;;

να σου πω την αλήθεια, το σκέφτηκα...

όμως μετά συνειδητοποίησα πως δεν έχω <<τα κονέ>>, <<τις πλάτες>>, τις διασυνδέσεις ρε παιδί μου...

όλα αυτά είναι απαραίτητα για να γίνεις πρόεδρος σε μία ομάδα...

το μόνο που δεν χρειάζεσαι είναι το χρήμα...

αυτά...
Είμαι κι εγώ ένας ανιπτόποδας δρυίδης από την Δωδώνη που μεταμορφώνομαι πότε σε αετό, πότε σε αρκούδα και πότε σε ταύρο...

Δια του Αιθέρος προερχόμενος, καίτοι δια Μολοσσιέας Ατραπού ανερχόμενος.-

Αποσυνδεδεμένος BILLY_STAM

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.417
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1594 στις: Δευ 23 Ιούλ 2012 18:25 »
Παράθεση
όμως μετά συνειδητοποίησα πως δεν έχω <<τα κονέ>>, <<τις πλάτες>>, τις διασυνδέσεις ρε παιδί μου...

όλα αυτά είναι απαραίτητα για να γίνεις πρόεδρος σε μία ομάδα...

Άρα, να φύγει ο ΧΒ και να έρθει ένας Θωμάς ή Μάκης ή Αχιλλέας με 10 ..... Βαγγέληδες μαζι!!!

Παράθεση
το μόνο που δεν χρειάζεσαι είναι το χρήμα...

Συνεπώς δεν μας χρειάζεται ούε ο ..... Νίκος, ούτε ο ...... Βίκος, ...ούτε ο λύκος!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1595 στις: Σαβ 28 Ιούλ 2012 23:44 »
Πρόεδρε ήρθε η ώρα να ξυπνήσεις από την καλοκαιρινή σου ραστώνη...έφυγε ο άγγελος έφυγε ο μπεσσερα σε λίγο θα φύγει και η κατηγορία αν δεν κανείς καμία ποιοτική μεταγραφή...θα μπορούσες να βγάλεις χοντρό χρήμα με άγγελο και μπεσσερα αλλά προτιμάς να καταστρέψεις τον ΠΑΣ μας...απλά πράγματα να έκανες και θα είχες ποιότητα και κατηγορία και με οικονομία...περίμένεις τι στις μεταγραφές?να σου πετάξουν ξεροκόμματο ο γαύρος για να την βγάλεις στο μπεχο πάλι?κρίμα ρε γαμωτο αυτοκαταστρεφεσαι μόνο σου θα μπορούσες να είχες αφήσει ιστορία και να είχες γλυτώσει το κράξιμο...αλλά...απλά μας απογοητευεις...
:pas: και  :mono:   :flag:

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1596 στις: Σαβ 28 Ιούλ 2012 23:55 »
Προτιμά να αφήσει να φύγει ένας δοκιμασμένος παίκτης που πρόσφερε κ ουσιαστικά μας έσωσε κ να ρισκάρει με το να πάρει κάποιον άλλον κ ότι βγει,χάσαμε με Μπεσέρα ίσως ότι πιο ποιοτικό είχαμε μαζί με Ντε Βίσεντι.
Ο πρόεδρος έχει χαράξει την πορεία του κ δεν είναι τυχαία όλα αυτά που κάνει:
ΒΑΖΕΙ ΛΙΓΑ(με πιτσιρικάδες) κ θα πάρει πολλά!!!!
Θα τα πάρει κ αν πέσει η ομάδα θα πει πουλάω!!Τον χαλάει???????????
Καθόλου πιστεύω αντιθέτως
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος Γρύπας

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Αδιάλλακτος Αιθεροβάμων
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1597 στις: Κυρ 29 Ιούλ 2012 00:00 »
Προτιμά να αφήσει να φύγει ένας δοκιμασμένος παίκτης που πρόσφερε κ ουσιαστικά μας έσωσε κ να ρισκάρει με το να πάρει κάποιον άλλον κ ότι βγει,χάσαμε με Μπεσέρα ίσως ότι πιο ποιοτικό είχαμε μαζί με Ντε Βίσεντι.
Ο πρόεδρος έχει χαράξει την πορεία του κ δεν είναι τυχαία όλα αυτά που κάνει:
ΒΑΖΕΙ ΛΙΓΑ(με πιτσιρικάδες) κ θα πάρει πολλά!!!!
Θα τα πάρει κ αν πέσει η ομάδα θα πει πουλάω!!Τον χαλάει???????????
Καθόλου πιστεύω αντιθέτως

Να σου πω την αλήθεια Θοδωρή, αυτό αναρωτιέμαι εδώ και κάποιες ημέρες...θα βγάλει πέμπτη χρονιά στον Π.Α.Σ. ή όπου να ναι χαιρετά;
Είμαι κι εγώ ένας ανιπτόποδας δρυίδης από την Δωδώνη που μεταμορφώνομαι πότε σε αετό, πότε σε αρκούδα και πότε σε ταύρο...

Δια του Αιθέρος προερχόμενος, καίτοι δια Μολοσσιέας Ατραπού ανερχόμενος.-

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1598 στις: Κυρ 29 Ιούλ 2012 14:38 »
Στον ΠΑΟΚ βγηκε ο Βρυζας σε μια συγκεντρωση φιλαθλων στην Πυλαια και εξηγεισαι τους λογους τους οποιους εχει μπει ο ΠΑΟΚ μεσα και πρεπει να  πουληθει αμεσα ο Σαλπιγκιδης κ ο Μαλεζας.....Αντρικια πραγματα


Ο δικος μας ο μπαγλαμας ανελαβε την ΠΑΕ χωρις χρεη, κ με μια ανοδο και με μια παραμονη στην superleague εβγαλε 7 εκατομμυρια ευρω κοντα χωρις τα extra απο τηλεοπτικα,χορηγους,εισητηρια....Κ απορω που πηγαν τα λεφτα αυτα γιατι θα μας τρελανουν τελειως!!!!

Κ οχιι τιποτα αλλο παρα κανουν την παπια ολοι τους και ουτε φωνη ουτε ακροαση αφηνοντας τον κοσμο του ΠΑΣ στην πληρη αγνοια για το τι συμβαινει στην ομαδα....

Εδω δεν πηραμε αδειοδοτηση και δεν μπηκε κανεις μα κανεις στον κοπο να εξηγηει γιατι φτασαμε σε αυτο το σημειο,κ μετα θελουν να στηριζουμε τον Χριστοβασιλη και τον καθε Χριστοβασιλη...ΛΕΡΕΣ

Ρεζιλια να πουμε




« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 29 Ιούλ 2012 14:42 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος Geopasoles

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.057
  • ΠΟΥΛΑ ΕΦΥΓΕΣ....ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΒΓΑΛΕΣ...
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #1599 στις: Κυρ 29 Ιούλ 2012 15:11 »
Φίλε και συνταυρε ayuto1966 μην περιμένεις από την διοίκηση να μας εξήγηση τι και πως...νομίζει ότι ο ΠΑΣ είναι κτήμα της και εμείς σαν πρόβατα πρέπει να τον ακολουθούμε...έχουμε κάνει τόσες ερωτήσεις κατά καιρούς και η μόνη απάντηση που πηραμε ήταν εκείνες η ερωνταπαντησεις του προέδρου...που της απάντησε γραπτός και σε όσες ήθελε απαντωντες υποτίθεται σε πράγματα που ταλανίζουν τον ΠΑΣ...η αλήθεια είναι πως ο απλός φίλαθλος δεν θα μάθει ποτέ γιατί ο εκάστοτε πρόεδρος πήρε τα ηνία της ομάδας...είναι για την αγάπη του για την ομάδα?για την αγάπη του για το ποδόσφαιρο?για ξεπλημα χρήματος?για να αρπάξει χρήματα από τα τηλεοπτικά?αυτές τις ερωτήσεις της έχουμε όλοι μας...το θέμα είναι ότι ποτέ δεν θα μας απαντηθούν και τα κλειδιά αυτού του μυστικού τα έχει ο εκάστοτε πρόεδρος...

Πιστεύω πως αν ο εκάστοτε πρόεδρος έμπαινε μέσα θα άφηνε και τον ΠΑΣ όπως μια εταιρία που δεν πάει καλά...

Και από τις ειδήσεις που έρχονται κάθε χρόνο τα χρήματα που παίρνονται από την nova φτάνουν και περισσεύουν για την εύρυθμη λειτουργία της ΠΑΕ...

είπα όμως για την εύρυθμη λειτουργία της ΠΑΕ όχι όμως και για κέρδος για τον πρόεδρο...και μην πιστεύουμε ότι ο πρόεδρος πήρε. τον ΠΑΣ μας γιατί ήταν καργα πασολες...γιατί θα πούμε ψέματα...πήρε μια εταιρία και περιμένει ένα κέρδος και ένα προσωπικό όφελος...ειδαλως πια η σημασία να πάρει την ομάδα...
επειδή είναι πασολες?ας γελάσω τρεις...και εμείς τι ψαχνομαστε...αφού ξέρουμε πως θα κατάληξη η κατάσταση αυτή...απλά θέλουμε να σκεφτόμαστε ρομαντικά...και να λέμε αν είχα εγώ χρήματα καιήμουν πρόεδρος...θα....θα....
απλά εθελοτυφλούμε και λέμε ότι μπορεί να είναι έτσι και μπορει να είναι αλλιώς φήμες δίνουν και περνούν...και από τα αυτιά μας έχουν περάσει πολλές σαν και εκείνη του λεβαδιακου πρόπερσι...που χάσαμε 4-1...

οι καιροί είναι πονηροί και ξέρουμε ακριβώς το παιχνίδι αυτό που θα έχει κατάληξη...

Και τόσο καιρό για τα χρήματα που λέμε δεν απάντησε κανένας...πως γίνεται να χρεώνεται μια ΠΑΕ που έχει έσοδα κάποια εκατομυρια το χρόνο χωριά διάρκειας και εισητηρια...που πάνε όλα αυτά...

Αλλά μου φαίνεται ότι οι απαντήσεις είναι σαν το ουράνιο τόξο...όσο πλησιάζεις τόσο απομακρύνεται...
:pas: και  :mono:   :flag: