Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354588 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2075 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 19:35 »
Παράθεση
Ξεκίνησε η προετοιμασία στο Μέτσοβο τότε και μετά από λίγο με πήρε ο προπονητής και μου είπε ότι οι παίκτες δεν κάνουν προπόνηση. Είπαν για τις οφειλές από τη διοίκηση.

Άκουσες Αλέξη; βγες γρήγορα να απαντήσεις.

Μας έκοψαν το γήπεδο, μη μας κόψουν και το γέλιο.

 :P
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2076 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 19:43 »
είναι να πιάσεις αυτή τη "συνέντευξη" και να την αρχίσεις στα quote ένα-ένα... Αλλά δεν αξίζει τον κόπο.
Ο άνθρωπος είναι ΑΛΛΟΥ! Εχει μείνει σε άλλες εποχές, μαζί με τους κολαούζους του και είναι βαρίδια για τον ΠΑΣ. Τον κρατάνε σε αυτές τις εποχές. Τις ΜΑΥΡΕΣ!!!
Θα τολμήσω να πω, ότι σε αρκετά σημεία μπερδεύτηκα. Δεν ήξερα αν διάβαζα τον Κιτσομπίλ ή άλλους γνωστούς παρατρεχάμενους.

Πάντως έχει ωραία άποψη για τον κόσμο του ΠΑΣ ο Κιτσομπίλης: ΟΧΛΟΣ!!!

Και επίσης πολύ σίγουρο τον κόβω για το άδειο γήπεδο του χρόνου. Αυτό που ίσως είχε στο μυαλό του από την αρχή.
Αλλά πιστεύω ότι θα γίνει το αντίθετο: Το γήπεδο δε θα είναι άδειο. Θα είναι γεμάτο. Αλλά ΑΠΕΝΑΝΤΙ του!!!

Να θυμηθείς την κουβέντα αυτή Κιτσομπίλη. Να θυμηθείς, ότι την διάβασες σ' αυτά τα φόρουμ!

:stop:
Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2077 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 20:30 »
Πολλά άξια σχολιασμού, αν και περιέργως επικοινωνιακά καλά το πήγε. Ασχέτως που δεν άγγιξε ούτε ένα θέμα επί της ουσίας.


Μου προέκυψε μία μεγάλη απορία.
Σε έναν (1) φωστήρα της δημοσιογραφίας δεν προέκυψε το ερώτημα αν ο πρόεδρος αξιώνει χρήματα για "να κάνει στην άκρη αν προκύψει κάποιος που θα θέλει να φτάσει την ομάδα πιο ψηλά" και πόσα?

Ένας (1), έτσι για το ξεκάρφωμα....
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος PizzAS

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 483
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2078 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 20:34 »
Το βασικο πιστευω ειναι οτι ανακοινωσε πως πουλαει αν βρεθει ενδιαφερομενος.Ποσο πουλαει την ομαδα,θα το μαθουμε αν βρεθει υποψηφιος αγοραστης

Αποσυνδεδεμένος Mikkael_Sin

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 4.158
  • ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ;
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2079 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 20:47 »
Από πού αλλού έχει έσοδα τώρα πλην ΠΑΣ; αν απαντηθεί αυτό, θα καταλάβετε αν είναι διατεθιμένος να αποχωρήσει. Κι αν ναι (σ.σ. ναι ναι πώς), πού κυμαίνονται τα ποσά που ζητάει. 

Επικοινωνιακά τα πήγε καλά σε σημεία, σε άλλα πάλι τα έκανε μαντάρα. 

Προσωπικά, δεν πείθομαι για τίποτα. 
"I'VE CROSSED AN OCEAN OF WINE TO FIND YOU..."
     - Απέραντος ο θάνατος δίχως μήνες κι αιώνες -
             Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2080 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 20:50 »
μιλησε με ροη λογου και προτασεις.............ΤΑ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ.
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2081 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 21:00 »
Γαμώτο δεν είχα ώρα να την ακούσω... Τη συνέντευξη λέω.
Στα πεταχτά που διάβασα ένα εύγε σίγουρα πρέπει.
Πρέπει γιατί τον πρόεδρο τον είχαν καλά διαβασμένο.
Τον είχαν, τον είχε δε ξέρω, αλλά ήταν διαβασμένος καλά.
Σαν dejas vu  μου κάνει έτσι στα πεταχτά π την περιδιάβηκα.
Ποιόν μ θυμίζουν τα όσα είπε,  ποιόν μ θυμίζουν, θα το βρω δε μπορεί.

Πάντος όπως και να έχει, μπράβο! Μίλησε!

Ένα πρώτο σχόλιο και θα επανέλθω αργότερα, αφού ...την ακούσω.

Όχλος πρόεδρε θα βόλευε πολλούς να είναι ο κόσμος του ΠΑΣ, γιατί ο όχλος εύκολα χειραγωγείται.
Πολλοί το προσπαθήσαν (πάντα για το καλό τη ομάδας, εξυπακούεται) κανείς ευτυχώς δεν τα κατάφερε.

Υ.Γ.
Μίλησε!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2082 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 21:11 »
Πάει και το ρεκόρ του Κούγια στην επικοινωνία!

Τώρα, εγώ πάλι, δεν μπερδεύτηκα τόσο. Κατάλαβα τα περισσότερα. Αλλά μου έμειναν κι εμένα μερικές απορίες...

1. Τι έγινε, Δευτέρα βράδυ δεν έκανε εκπομπή ο πρόεδρος στην TV; Μεταφέρθηκε για Σάββατο μεσημέρι ή ήταν έκτακτη αυτή και από Δευτέρα συνεχίζεται κανονικά;

2. Ο πρόεδρος μίλαγε πάντα διαβάζοντας έτοιμο κείμενο που ήταν φανερό πως δεν το είχε από τα πριν μελετήσει. Αυτή τη φορά το είχε πάρει μαζί του στα μπάνια, το διάβαζε όλη την ώρα στην ξαπλώστρα και για αυτό τα ήξερε απ έξω κι ανακατωτά;

3. Οι παρουσιαστές στο δελτίο του μέγκα, είχαν ακουστικό στο αυτί και μεταφέραν του κοντρόλ την απάντηση. Εχει προχωρήσει η τεχνολογία τόσο πολύ, που αυτό μπορείς να το κάνεις και με τηλεπάθεια;

4. Ο ετσιλάκημ μελετάει κάθε μέρα απόψεις εδώ, σιάχνει μετά ένα ποτπουρί και κάθε βράδυ το διαβάζει στην TV. Ο πρόεδρος βλέπει τον αλλομεαυτό κάθε Δευτέρα στην ΤV, ρουφάει τα λόγια του σαν σφουγγάρι και μας τα κάνει όλα, άπαξ, αυτούσια επανάληψη;

5. Λίγο χλωμό τον είδα τον πρόεδρο, και το μάτι να γυαλίζει. Επειδή τον γυρόφερνε, μήπως τον κατέλαβε τελικά εξ ολοκλήρου και μίλαγε ο εξαποδώς;
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος djtonakos

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΑΣ,γιατί έτσι!!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2083 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 21:11 »
Αυτός ο Ρώσος εκτός από νησιά μήπως ενδιαφέρεται για καμιά ομάδα; Να έρθει λίγο βορειότερα άμα είναι.

Υ.Γ. Κ βλέπεις, λέει, τον ήπιο με μισοβυθισμένο φουσκωτό να παγαίνει στον Σκορπιό.  :P :P
Αν είναι να πέσω,ας πέσω.Όμως δε θα κάνω σε κανέναν αυτά που κάνανε σε μένα.Γιατί αν αρχίσω να τα κάνω κ εγώ θα είναι σαν να δικαιολογώ αυτά που μου κάνανε.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2084 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 21:32 »
Έχει μερικές πικρές αλήθειες η συνέντευξη, δεν θα πω όχι.  Θα σταθώ όμως στο πιο σημαντικό σημείο: την αδειοδότηση.
Αναφέρει λοιπόν ο ΧΒ:
Παράθεση
Δεν μου έδωσαν αδειοδότηση γιατί έχει κάνει ο κ. Ντεμόλ προσφυγή και το CAS δεν έχει βγάλει ακόμα απόφαση.

Ρε ΧΒ πέρσυ δεν μας έδωσαν αδειοδότηση λόγω Ντεμόλ (όπως ακούστηκε) και φέτος το επιβεβαιώνεις ότι δεν μας την έδωσε η ΟΥΕΦΑ λόγω Ντεμόλ. Καλά, ΔΕΝ τον ξεχρέωσες αυτόν ακόμα;;; Και δίκιο να έχεις ότι κάπου ζητάει μη-δεδουλευμένα ή δεν ξέρω γω τι, δεν μπορούσες να πεις αϊ σιχτίρ σε αυτόν τον Βέλγο και να τον πληρώσεις; που μας στέρησε το όνειρο; 
Ή μήπως τελικά δεν πήραμε την αδειοδότηση για άλλους λόγους και δεν μας τους λες;

Αποσυνδεδεμένος gilas

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2085 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 21:48 »
Η τακτικη που ακολουθησε σημερα ο Χριστοβασιλης,για μενα ηταν αναμενομενη και παγιωνει την αποψη μου γι'αυτον:
ο ανθρωπος ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.

Δεν στεκομαι σε γενικολογα επικοινωνιακα τεχνασματα περι μηδενικων χρεων,διαδοχης καταστασης κτλ,απ'τη στιγμη που
οτι κι αν πει τωρα ειναι γραμμενο στο χιονι.Προφανως τα παντα εν ετη 2013 εχουν την τιμη τους,αν πχ αυτος αξιωνει να πουλησει την εταιρεια ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ οσο την αγορασε το 2009,τοτε προφανως δεν πουλαει αλλα κοροιδευει.

Θα σταθω ομως στο μονιμο προβλημα του,τον κοσμο:Παψε επιτελους ρε να αναφερεσαι απαξιωτικα για τον κοσμο.
Δε βρεχει ρε,εβγαλες πεμπτη την ομαδα και σε φτυνουν καταμουτρα.Ντροπη ρε να μας κοροιδευεις καταμουτρα οτι ταχα
καταλαβαινεις την οικονομικη κριση και παραλληλα να εχεις 20ρικο γενικη εισοδο στα play off.Ντροπη σου ρε,με 1000 ατομα στα play off,να ξεστομιζεις ''αυτοι που φωναζουν,θα με βαρεθουν''.Και κατι τελευταιο:

Αν θεωρεις τον κοσμο της ομαδας σου ''οχλο'',εχε το νου σου,να φοβασαι την βοη του ''οχλου''.Ειναι κατι σαν τη βοη
του ποταμιου ενα πραγμα...οταν την αντιλαμβανεσαι ειναι πλεον αργα.Εως τωρα εχεις εισπραξει την βουβαμαρα που προηγειται της βοης.





Πού `σαι Θανάση ήθελα να σ’ αντάμωνα Η γρουσουζιά να σπάσει

Αποσυνδεδεμένος ΘΟΔΩΡΗΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.091
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2086 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 21:55 »
Τόσες μαζεμένες ####### μόνο αυτός μπορούσε να πει.
Μίλησε για τον πρόεδρο του ΠΑΣ κ τους φιλάθλους του ΠΑΣ.
Λες κ εμείς ξυπνήσαμε ένα πρωί κ είπαμε δεν πάμε κόντρα στον Χριστοβασίλη έτσι για πλάκα.
-Όταν ανέλαβε πρόεδρος στην Β' είχε 5.000 κόσμο το γήπεδο-ας αναρωτηθεί λοιπόν που πήγαν οι 4.000
-Το στήριζαν επιχειρηματίες ας αναρωτηθεί που πήγαν
Είπε θα συνεχίσει έστω κ αν το γήπεδο είναι άδειο!!!Αυτό μάλλον θέλει κ τον συμφέρει
Ας καταλάβει απλά πως δεν έχουμε κάτι με τον άνθρωπο Χριστοβασίλη-απλά ας ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα κ επιτέλους ας δώσει απαντήσεις για τον λόγο που δεν πήρε η ομάδα αδειοδότηση κ αν έχει σκοπό να έχει μια καθαρή οικονομικά ομάδα.
Εγώ τον είδα επιθετικό κ σαν να πάει να βγει κ απο πάνω λές κ για όλα φταίμε εμείς οι φίλαθλοι κ αυτός είναι άγιος...
Ηρέμισε μπιλάκο ο ΠΑΣ είναι οι φιλαθλοί του!!!
Εμείς θα μείνουμε πιστοί στον ΤΑΥΡΟ μια ζωή ενώ εσύ θα φύγεις!!!
Άραξε λίγο κ κόψε τις  :takataka:
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 30 Ιούν 2013 09:14 από ΛΟΚΟ »
''Κ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΩ''

Αποσυνδεδεμένος ElCapitan

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2087 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 22:17 »
 :takataka:

ΦΥΓΕΕΕΕΕ

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2088 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 23:05 »
Από την συνέντευξη πείστηκα πως το έγκλημα δεν έγινε από αμέλεια αλλά από ενδεχόμενο δόλο.Του δινω 2 μήνες. :pas:

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2089 στις: Σαβ 29 Ιούν 2013 23:26 »
Αυτο που μου  εκανε εντυπωση,ειναι οτι δεν απολογηθηκε για τιποτα και οτι μονο οι αλλοι εχουν ευθυνη πλην του ευατου του και ολη  συνεντευξη παρουσιαστηκε απο εναν ναρκισισμο για τον ευατο του

Τι ποδοσφαιριστες εχω βγαλει,9 προπονητες τους εκανα διασημους,χωρις εμενα ο ΠΑΣ παλι β θα ητανε..........Δηλαδη ειναι απιστευτος ο τυπος
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Συνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2090 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 00:07 »
Μια συνέντευξη ίδια και απαράλλαχτη με όσα είχαμε δει/ακούσει μέχρι τώρα:Εγώ τα έχω κάνει όλα τέλεια, όλοι με πολεμάνε,ο ΠΑΣ δεν έχει φιλάθλους,έχει όχλο,όποιος δε συμφωνεί μαζί μου είναι υβριστής κλπ.Δεν περίμενα να ακούσω κάτι άλλο.Ούτε για τις αδειοδοτήσεις (άλλοι φταίγανε),ούτε για τις μη ανανεώσεις επιτυχημένων προπονητών (αυτός τους έκανε μάγκες και αυτοί ήταν αχάριστοι),ούτε για τον κόσμο που έφυγε από το γήπεδο (έφυγε ο όχλος) και άλλα τέτοια χαριτωμένα.Καμία διάθεση αυτοκριτικής και ξεκάθαρη αντιπάθεια για τους φιλάθλους του ΠΑΣ.
Συνέντευξη που (δυστυχώς) επιβεβαιώνει αυτούς που δεν πιστεύουν σε αυτόν,προβληματίζει (έως και απογοητεύει ) αυτούς που καλόπιστα τον πιστεύουν ακόμα και κάνει ευτυχισμένους τους αυλικούς γιατί αποδεικνύει ότι τίποτα δεν αλλάζει.
Σίγουρα πάντως δεν πρέπει να υπάρχει ιδιοκτήτης/πρόεδρος ομάδας παγκοσμίως που να έχει χειρότερη άποψη για τους οπαδούς της ομάδας του και δεν φρόντισε ποτέ να το κρύψει.Και ας απόλαυσε τη  στήριξη του κόσμου για 4 χρόνια.Για το γεμάτο γήπεδο στη Β' Εθνική δεν είπε κουβέντα,όπως και για τα 5.000 διαρκείας το '09-'10.Για τους 1.000 στα πλει οφ μίλησε όμως.

Τέλοσπάντων, δεν περίμενα κάτι καλύτερο.Απλά έχει βαλθεί να διώξει από κοντά του όσους ακόμα τον πιστεύουν καλόπιστα.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2091 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 00:12 »
Αυτός ο Ρώσος εκτός από νησιά

Έχει και 2 ...



... τη μια θέλουμε.
Ποιός έχει τα σύνεργα της ψαρικής τέχνης να καμακώσει τις Σκορπίνες?
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2092 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 01:52 »
ειναι προφανες οτι σε δασκαλεψανε να περασεις στην αντεπιθεση.να φορεσεις τον αλαζονικο (ισως και πραγματικο) εαυτο σου και να δειξεις οτι δε φοβασαι τιποτα και οτι ΕΣΥ εισαι το απολυτο ,αδιαμφισβητητο και αλανθαστο αφεντικο.
σου ειπανε να μη δειξεις τον παραμικρο φοβο και να τα κανεις ,αξιες-κοσμο-και καταστασαεις,ισιωμα για να φανεις μεγαλος.

ε λοιπον να ξερεις ενα πραγμα μικρουλη.σου υποσχομαστε οτι η φορα που πηρες θα εχει ως αποτελεσμα το να φας τα μουτρα σου πολυ ασχημα.αφου εδειξες οτι εισαι μαγκας και νταης θα δεις τι μπορουν να κανουνε οι οπαδοι σαν απαντηση.ελπιζω να μη λιγοψυχησεις στην πορεια και να το πας μεχρι τελους και οποιος αντεξει.

δε θα πω περισσοτερα τωρα......απλα να εισαι ετοιμος και να μας περιμενεις.θα σκασουμε ασχημα και με τροπο εκωφαντικο.

δε θελαμε να γινει ετσι αλλα αφου το ζητας θα το εχεις.ηδη δουλευουμε σε αυτο.

προσεχως λοιπον.......................


υγ.ξερουμε να κραταμε τις υποσχεσεις μας γιατι κραταμε ακομη την αξιοπρεπεια μας και ειναι οπλο μας.

υγ1.οσο για σας παπαγαλακια ενα εχω να πω.......κανεις πια στο απυροβλητο.

υγ2.ΟΥΤΕ ΒΗΜΑ ΠΙΣΩ ΠΛΕΟΝ
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 30 Ιούν 2013 02:01 από ΑΠΕΙΡΟΣ »
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2093 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 02:03 »
Αν δεν κανω λαθος το super fm δεν ανεβασε την ανακοινωση 3 συνδεσμων απαξιωνοντας ετσι κοματτι του οπαδικου κοσμου...θεωρω fair να μην αναπαραγουμε τιποτα εδω μεσα απο το συγκεκριμενο site...απαξιωσαν οπαδους που δινουν τα παντα για τον ΠΑΣ τους απαξιωνουμε και εμεις...κανω προταση στους διαχειριστες να μην ανεβαζουνε τιποτα στα news απο το super fm εφοσον βεβαια συμφωνει και η πλειοψηφια των χρηστων σε αυτο.
Από μένα τέλος διαπαντώς αυτός. Έχει πολύ καιρό που δεν πάει άλλο. Μεγάλο βαρίδι. Ούτε σάϊτ, κλικς και μπανεράκια, ούτε ράδιο για διαφημίσεις. Τέλος. Εδώ όποιος θέλει να βάζει κείμενο-ηχητικό-βίντεό του, μία παράκληση μόνο, η πηγή να είναι πάνω πάνω για να προσπερνάω.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος THRAKI Fans

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2094 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 02:11 »
Παιδιά λίγη ψυχραιμία.Είχα γράψει πριν πολύ καιρό ότι αν δεν πάρουμε αδειοδότηση θα έχουμε αυτά που γίνονται τώρα. Ναι οκ, είμαι μαζί σας. Φταίει ο ΧΒ. Δεν το αμφισβητεί κανένας.
Δεν πρέπει να κοιτάξουμε την επόμενη μέρα;
Δεν πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να φτιάξει το κλίμα;
Αν γίνει οποιασδήποτε μορφής "σαμποτάζ" ποιός θα χάσει και ποιός θα κερδίσει;
Τί κερδίζουμε τελικά αν φύγει ο ΧΒ; Ποιός θα έρθει στη θέση του; Μην ξεχνάμε σε τί εποχές ζούμε...

Νομίζω πρέπει όλοι να σταματήσουμε έστω για δύο ώρες να τα χώνουμε δεξιά και αριστερά και να σκεφτούμε τί θέλουμε από αυτή την ομάδα. Αν δεν θέλουμε τον ΧΒ πρέπει να σκεφτούμε και τί συνέπειες θα έχει αυτό στην ομάδα. Αν πάλι θέλουμε τον ΧΒ πρέπει να συμβιβαστούμε με την υπάρχουσα κατάσταση και να ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο όταν και αν ποτέ φτιάξουν τα οικονομικά της ομάδας.

Πάνω απ όλα ψυχραιμία!

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2095 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 02:14 »
Η αρχή του τέλους του χοντρού...

Ποιος σε δασκάλεψε να πεις τέτοιες ###### ρε; Ο β###### που σε χει από κοντά ή ο ##### με τους 5 χοντρούς που σούρνει; (Sorry για τους καλοπροαίρετους γεμάτους).

Δεν καταλαβαίνεις οτι αυτοί δεν έχουν την παραμικρή δύναμη πια και οτι δεν έχεις την κερκίδα; Δεν έχεις τον κόσμο και με τις ανοησίες που κάνεις, ακόμα και άτομα που κρατούσαν μια υποστηρικτική στάση απέναντί σου θα σου γυρίσουν την πλάτη. Πρόσεχε. Έγινε και με τον δικηγόρο αυτό και θυμάσαι την κατάληξη του...

Ή μήπως επειδή η πλειοψηφία του κόσμου σου έχει γυρίσει την πλάτη δεν τους θέλεις στο γήπεδο;

Πασολέδες μου όλοι στο γήπεδο, δεν θα μας διώξει ο τυχαίος και ανίκανος ΧΒ. Όλοι γήπεδο τη νέα χρονιά για να στηρίζουμε την ομάδα, να αποδοκιμάζουμε τον ανεκδιήγητο κύριο ΧΒ και να τα βάλουμε επιτέλους με τους λελέδες που τον στηρίζουν. Είπαμε 10 - 15 είναι! Αυτή τη φορά πρέπει και ΘΑ περάσουμε από πάνω τους ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ. Για να "θάψουμε" τους ρουφιάνους και τους καρκίνους του ΠΑΣ μια για πάντα!


« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 30 Ιούν 2013 09:17 από ΛΟΚΟ »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2096 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 02:35 »
Παράθεση
Αν τα χρέη είναι μόνο ένα εκατομύριο, όλο και κάποιος θα εμφανιστεί να μας αναλάβει.

Παράθεση
Φυσικά αυτο ισχύει αν μιλάμε για να πάρει κάποιος την ΠΑΕ δωρεάν. Αν θέλει και λεφτά ο ΧΒ για να δώσει τις μετοχές καλά κρασά.

Παράθεση
Πάντως δεν είναι καθόλου αξιόπιστος πλέον για να δεχτούμε σαν προγματικότητα ότι τα χρέη είναι μόνο ένα εκατομύριο.

Δεν ζητάει χρήματα ο πρόεδρος. Νομίζω το λέει καθαρά.  :)

Να αναλάβει κάποιος σε βάθος χρόνου τα χρέη που είναι, 1 εκ σε δόσεις προς εφορία, 5% απλήρωτες υποχρεώσεις σε δόσεις προς άλλους(5χρόνια επί 3 εκ το χρόνο μπάτζετ ίσον 15 εκ, το 5% ίσον 750 χιλιάρικα) και το μπάτζετ άλλο 1 εκ φέτος, κι αυτό είναι όλο. Παίρνει την ομάδα δωρεάν, και μετά αναλαμβάνει να τα πληρώνει αυτά από την τσέπη του, και με ότι πενιχρά έσοδα θα έχει, αν έχει, η ομάδα φέτος και κάποια πώληση παίχτη για συμπλήρωμα και βοηθητικά. Ακριβώς δλδ ότι θα έκανε όπως μας έχουν πει πολλές φορές και ο πρόεδρος.  :)

Δεν θέλει χρήματα ο πρόεδρος για να πουλήσει την ομάδα. Να αναλάβει κάποιος να τον απαλλάξει από την δύσκολη θέση που βρίσκεται θέλει, και είμαι σίγουρος πως αν αποδειχτεί πως υπάρχουν κρυφά χρέη, θα δεχτεί να τα πληρώσει και πως θα δέχεται προκαταβολικώς να μπει κι ανάλογος όρος σε συμβόλαιο. 'Οπως και ότι ο επόμενος δεν θα δεσμεύεται πουθενά ότι θα κρατήσει υπαλλήλους και συνεργάτες της αρεσκείας Χριστοβασίλη.  :)

Δεν είναι ακατόρθωτο μιας και μπορεί να αποχωρήσουν από γήπεδο, γραφεία και μπουθ βαριά βαριά 20 άτομα, αλλά θα επιστρέψουν και χιλιάδες άλλα, μαζί και παραπάνω χορηγοί, και παραπάνω διαφημίσεις, με νέο όραμα, καινούρια δυναμική κλπ   :)


Υ.Γ: Και μετά ξύπνησα ... που και να ήθελε να φύγει, σιγά π θα τον άφηναν  8)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος PAS-o-media

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.613
    • Προφίλ
    • Φίλαθλοι ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2097 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 09:26 »
Παράθεση από: passports.gr
Το μπαλάκι σε πιθανούς υποψήφιους αγοραστές του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, έριξε ο Γιώργος Χριστοβασίλης, στη σαββατιάτικη, εφ'όλης της ύλης, συνέντευξη Τύπου στα γραφεία της γιαννιώτικης ΠΑΕ, στο Πανηπειρωτικό.

Ο μεγαλομέτοχος του "Άγιαξ της Ηπείρου" εξέφρασε την πικρία του για το γεγονός ότι η πόλη των Ιωαννίνων του έχει γυρίσει την πλάτη, δήλωσε οργισμένος για τις υποσχέσεις Ιωαννίδη που έμειναν απραγματοποίητες αναφορικά με το γηπεδικό, έριξε τα καρφιά του για τους Αναστασιάδη και Χριστόπουλο και αποκάλυψε ότι αποτελεί στρατηγική κίνηση της ΠΑΕ να μη δημοσιοποιήσει το φάκελο αδειοδότησης μέχρι να ξεκαθαρίσει τελεσίδικα η υπόθεση στο CAS.

Αναλυτικά η συνέντευξη Τύπου του κ. Χριστοβασίλη:

«Πιστεύω ότι πολύ λίγες φορές έχουμε μιλήσει και αυτά που θα πω σήμερα είναι η πρώτη φορά που θα τα ακούσετε. Σε λίγες μέρες κλείνω πέντε χρόνια στη θέση του προέδρου του ΠΑΣ Γιάννινα. Ήταν αρχές Ιουλίου του 2008 όταν από υπερβολική αγάπη πήρα μια απόφαση την οποία κανείς εκείνη την εποχή δεν είχε διανοηθεί ούτε να τη σκεφτεί, είτε ήταν από την πόλη των Ιωαννίνων είτε εκτός.

Γνώριζα πάρα πολύ καλά την ομάδα των Ιωαννίνων το 2008, αφού την είχα αντιμετώπισει και ως αντίπαλος με την προηγούμενη ομάδα μου. Ϊσως να ήμουνα το εμπόδιο που δεν ανέβηκε την τελευταία χρονιά, διότι θυμάμαι εκείνη την χρονιά με τον Ηλυσιακό είχαμε κάνει ζημιές. Έχω κάνει μια ομάδα που πιστεύω ότι ανήκε από εκείνη την εποχή στη Σούπερ Λίγκα, αλλά επειδή αρκετός κόσμος δεν γνώριζε οτι αυτή η ομάδα χρώσταγε πάρα πολλά χρήματα, έπρεπε να υπερβάλλω τον εαυτό μου και η πρόταση προς τον προηγούμενο ιδιοκτήτη να είναι τόσο μεγάλη ώστε να μπορέσω να καλύψω και τα έξοδα που είχε. Έτσι έγινε αυτή αγοραπωλησία με τα χρήματα που σήμερα αγοράζεις δυο ομάδες στη Σούπερ Λίγκα. Ξεκίνησε η προετοιμασία την πρώτη χρονιά στο Μέτσοβο και την πρώτη μέρα με πήρε ο προπονητής τηλέφωνο και μου είπε οτι οι παίκτες δεν κάνουν προπόνηση και τότε βγήκαν και είπανε για τις οφειλές που είχε η διοίκηση. Αυτή ήταν η πρώτη απογοήτευση που πήρα. Η ομάδα σε μικρό χρονικό διάστημα πήρε τους παίκτες που χρειάζονταν, έκανε μια καταπληκτική πορεία, ανέβηκε κατηγορία και το αποκορύφωμα ήταν στη γιορτή της χαράς να μην είναι κανείς στο γήπεδο διότι είχαμε χάσει από τον ΟΦΗ. Δεύτερη φορά που αισθάνθηκα μεγάλη απογοήτευση.

Μετά από ένα μήνα υπήρξε άλλο πρόβλημα, το γήπεδο των "Ζωσιμάδων" ήταν ακατάλληλο και δεν μπορούσαμε να συμμετέχουμε στη Σούπερ Λίγκα. Ο τότε ο Υφυπουργός Αθλητισμού κ. Ιωαννίδης μας είχε υποσχεθεί 1.500.000 ευρώ για να γίνει το γήπεδο, σε συνεργασία με τον ΟΠΑΠ. Πήραμε όντως την πρώτη δόση 500.000 ευρώ περίπου και ξαφνικά ο κ. Ιωαννίδης έφυγε από υφυπουργός. Το γήπεδο έπρεπε να τελειώσει και το φορτίο το ανέλαβε ο κ. Καχριμάνης, ο τότε Νομάρχης. Έβαλε κάποια χρήματα, υλοποίησε κάποια κομμάτια και ο άνθρωπος ακόμη τρέχει στα δικαστήρια. Το έργο έπρεπε να τελειώσει και η ΠΑΕ έπρεπε να βάλει ένα το ποσό των 500.000 ευρώ. Το βάλαμε, τελειώσαν τα έργα και ο κ. Χριστοβασίλης παραλίγο να πάει φυλακή γι' αυτό το προηγούμενο καλοκαίρι διότι τα χρήματα δεν έχουν ακόμη επιστραφεί. Όχι μόνο αυτό, φέτος που κάναμε τη ρύθμιση τα πληρώνω για δεύτερη φορά γιατί αυτό το ποσό εντάχθηκε και στη ρύθμιση της εφορίας.

Το πρωτάθλημα το 2009 ξεκίνησε με τον κόσμο να είναι κάθε μέρα στο αεροδρόμιο. Κάναμε μεταγραφές που δεν είχαν ξαναγίνει ποτέ σε αυτήν την πόλη. Δυστυχώς όμως αποδείχθηκε ότι τα ονόματα δεν είναι αυτά που κερδίζουν. Η ομάδα με τους παλιούς και τους νέους που κάναμε προσθήκες ποτέ δεν συμφιλιωθήκανε. Καθένας κοιτούσε την πάρτη του.Αυτό δεν μας πτόησε, συνεχίσαμε και πιστέψτε με ότι ήταν η πρώτη φορά που είπα ότι όσα χρόνια θα είμαι στην ομάδα θα είναι η τελευταία φορά που θα πέσει κατηγορία.

Ξεκινήσαμε την επόμενη χρονιά 2010-11 και πηγαίναμε καλά στο πρώτο 1/3 του πρωταθλήματος και ξαφνικά η ομάδα άρχισε να κάνει "κοιλιά" και ενώ είμαι πάντα της άποψης να υποστηρίζω τον προπονητή μέχρι το τέλος αναγκαστήκαμε να πάμε σε καινούργια λύση. Πήραμε τον κ. Αναστασιάδη, προπονητής πολύ καλός αλλά απουσίαζε από την Ελλάδα 8 χρόνια. Στα πρώτα επτά παιχνίδια μέχρι και ο Μιχαήλ παραλίγο να παίξει σέντερ-φορ. Τελικά ο προπονητής βρήκε το ρυθμό του και η ομάδα έκανε μια καταπληκτική πορεία και κατέληξε στην όγδοη θέση. Όλος ο κόσμος και εμείς ήταν με τον κ. Αναστασιάδη. Ο κόουτς όμως από την ευχή που πήρε από την Παναγιά δεν ήθελε να συνεχίσει. Κατηγορήθηκε ο κ. Χριστοβασίλης. Η ομάδα εκείνη τη χρονιά δεν πήρε αδειοδότηση και πιστέψτε με ήταν η καλύτερη στιγμή που έγινε αυτό ως σήμερα διότι αλλάξαμε σελίδα και είδα ότι το ποδόσφαιρο πρέπει να παίζεται διαφορετικά. Τόπο στα νιάτα.

Ο βοηθός προπονητή που ήταν στο πρώτο μισό της χρονιάς, ο οποίος δεν είχε καμία σχέση με τον κ. Αναστασιάδη, κρατήθηκε στην ομάδα από τηδιοίκηση μόνο και μόνο για να κάνει σκάουτινγκ. Όταν ανακοίνωσα τον κ. Χριστόπουλο όλη η πόλη τα έριξε στον πρόεδρο ξανά, διότι ο πρόεδρος πάντα ζημιές κάνει σε αυτήν την ομάδα, έτσι το θεωρούν. Διαψευστήκανε για μια φορά ακόμη στην πορεία όλοι, χειροκροτούσανε τον κ. Χριστόπουλο ο οποίος μαζί με τη διοίκηση έκανε την επιλογή των παικτών. Η διοίκηση έφερε τους βοηθούς και τους γυμναστές, ασχέτως όταν έφυγε ο κ. Χρσιτόπουλος θεώρησε οτι ήταν δικό του το τιμ. Το μόνο που μπορώ να πω είναι να ευχαριστήσω τον κ. Χριστόπουλο διότι του έδωσα την ευκαιρία να αναδείξει τα προσόντα του. Βοήθησε τον ΠΑΣ Γιάννινα αλλά μέχρι εκεί. Του ευχόμαστε ό,τι καλύτερο στην παραπέρα καριέρα του.

Η ομάδα είχε βάλει κάποια αρχή, ήδη είχαν οργανωθεί οι υποδομές που πήγαιναν πάρα πολύ καλά. Από όσους (δημοσιογράφους) βρίσκονται εδώ μέσα μόνο ένας συνάδελφός σας θυμάται τι είπα πριν από πέντε χρόνια, ότι η ομάδα σε πέντε χρόνια θα βγει στην Ευρώπη, το έγραψε κάποια στιγμή φέτος. Νομίζω ότι τη χρονιά που πέρασε, τουλάχιστον αγωνιστικά, το καταφέραμε με ομάδα μη αδειοδοτούμενη, με νέα παιδιά όταν η ΑΕΚ και η Κέρκυρα που δεν πήραν αδειοδότηση υποβιβάστηκαν και οι άλλες ομάδες πήραν θέσεις από την 9η μέχρι τη 13η. Αυτό οφείλεται, όπως είπε και ο νέος προπονητής μας, στην καρδιά, στην ψυχή και στο αγωνιστικό προφίλ που δείχνουν οι παίκτες, οι οποίοι βλέπω ότι συνεχίζουν εκεί που σταμάτησε η προηγούμενη χρονιά.

Δυστυχώς όμως, παρά το γεγονός ότι από τα 5 χρόνια της παρουσίας μου ο ΠΑΣ τα 3 ειναι στην Super League, o πρόεδρος Χριστοβασίλης πάντα είναι κακός και κάποιοι θεωρούν ότι πρέπει να φύγω από αυτή την καρέκλα. Όποιος θεωρεί ότι μπορεί να πάρει την ομάδα από εδώ που είναι και να την ανεβάσει, να κάνει ένα βήμα μπροστά και να πει εδώ είμαι, θα είμαι ο πρώτος που θα αποχωρήσει. Εμείς συνεχίζουμε και ξέρουμε ότι αυτά είναι μόνο λόγια και κανείς δεν έχει το θράσος και το θάρρος να τα πει. Η ομάδα προχωράει, ξεκίνησε προετοιμασία με στόχο να παίξει 18 Ιουλίου στην Ευρώπη διότι αυτό το θέμα δεν έχει κλείσει για μένα. Υπάρχει ένα δικαστήριο στο CAS σε δέκα μέρες, δεν μπορώ να πω τίποτα παραπάνω γιατί οι δικηγόροι δεν θέλουν να αναφερθώ σε αυτό το θέμα. Η ομάδα δεν πήρε αδειοδότηση για θέματα τα οποία θα μπορούσε η ΟΥΕΦΑ να δώσει την αδειοδότηση, γιατί έχει 12 διαβαθμίσεις με πρόστιμα γι' αυτό το θέμα. Δεν μπορεί με το οποιοδήποτε παράπτωμα να σε κρεμάνε, αλλά εμάς μας κρεμάσανε και αυτό οφείλεται γιατί κάποια άλλη ομάδα μας παρέσυρε σε αυτό το δρόμο. Όμως έχουμε πολλές ελπίδες ότι το δικαστήριο που δεν έχει καμία σχέση με την ΟΥΕΦΑ θα μας δικαιώσει και τότε κάποιοι που φωνάζουν, θα χειροκροτάνε ξανά. Όλα αυτά είναι πίκρες, αλλά επειδή ο πρόεδρος πρέπει να έχει μεγάλο στομάχι πρέπει να τα καταπίνει. Εγώ ότι αισθανόμουν πριν πέντε χρόνια, ότι αισθανόμουνα και πριν 30 χρόνια που ήμουν στο εξωτερικό και έβλεπα αυτήν την ομάδα, το ίδιο θα αισθάνομαι για πάντα.

Το ότι δεν συνεχίσαμε με τον κ. Χριστόπουλο οφείλεται σε πολλά πράγματα. Ο ίδιος ο προπονητής ήθελε να μιλήσουμε όταν τελειώσουν τα play-off, έγινε πολύ αργά. Αλλά νομίζω ότι κάναμε την καλύτερη επιλογή προπονητή, ο οποίος μπορεί να πάρει αυτά τα παιδιά και να τα πάει ένα βήμα παραπάνω. Είναι του ιδίου σκεπτικού που έχει η διοίκηση και πιστεύω ότι δεν θα περάσουν πολύ μήνες και πάλι θα έχουμε χειροκροτήματα και μπράβο για τον πρόεδρο. Δεν θέλω να πω οτι είναι κατόρθωμα αλλά τα τελευταία εννιά χρόνια έχω αναδείξει πολλούς προπονητές. Εγώ ξεκίνησα τον Ντανιέλ Μπατίστα για πρώτη φορά στη ζωή του. Καφέ είχε και τον έκανα προπονητή. Τον κ. Τσάνα, που σήμερα είναι προπονητής στην Εθνική Νέων, εγώ τον ξεκίνησα σαν προπονητή με τον Ηλυσιακό. Πιστεύω ότι στον κ. Χριστόπουλο, παρότι είχε την εμπειρία σε χαμηλότερες κατηγορίες υποδομών μεγάλων ομάδων, ο ΠΑΣ Γιάννινα του έδωσε την ευκαιρία. Πιστεύω ότι και ο προπονητής που ήρθε, παρότι δουλεύει αρκετά χρόνια, θα ανέβει σκαλοπάτια με αυτήν την ομάδα.

Κάπου εδώ θα κλείσω λέγοντας ότι υπάρχει μεγάλη πίκρα, πολλοί άνθρωποι σε αυτήν την πόλη με βοηθήσανε, αλλά τελευταία έχουν απομακρυνθεί. Όμως αυτό δεν με πτοεί. Εγώ θα προχωρήσω και ας είναι το γήπεδο άδειο, δεν πειράζει, η ομάδα όμως θα δείχνει κάθε μέρα καλύτερα αποτελέσματα».

Σε ερώτηση (του Κώστα Ζαβογιάννη) για το αν θεωρεί αδικαιολόγητη την απογοήτευση που έχει ο κόσμος του ΠΑΣ για την μη έξοδο στην Ευρώπη, δήλωσε: «Εγώ φταίω που ο κόσμος είναι πικραμένος; Γιατί ρίχνετε σε μένα το φταίξιμο; Το ότι το κράτος δεν απάνταγε από τον Αυγουστο του 2012 στην αίτηση μας για διακανονισμό της οφειλής. Καμία ομάδα, καμία ΠΑΕ στην Ελλάδα δεν έχει ζητήσει έλεγχο εξαετίας που ζητήσαμε εμείς πριν 2 χρόνια. Από πέρσι τον Αύγουστο που ζητήσαμε να διακανονιστεί το ποσό στο Υπουργείο Οικονομικών μιας και η ΔΟΥ Ιωαννίνων δεν μπορεί να ρυθμίσει τέτοιο ποσό, έπρεπε να φτάσουμε να παρακαλέσουμε τον πρωθυπουργό της Ελλάδας για να μας δώσει τις δόσεις. Και ξέρετε πόσες δόσεις, 15 μας δώσανε. Το ότι έπρεπε να απορριφθεί ο φάκελος μας επειδή ο κ.Ντεμόλ έχει κάνει προσφυγή ενώ το θέμα είναι στο CAS 3 χρόνια και δεν έχει βγει ακόμα απόφαση. Μήπως κι εκεί έχω δύναμη να βγάλω απόφαση; Αλλά ο Παναθηναϊκός είχε τα προβλήματά του και έπρεπε να μην πάρει και ο ΠΑΣ Γιάννινα. Αν ήταν η Skoda Ξάνθη, τα Τρίκαλα ή η Καρδίτσα ούτε αυτοί θα έπαιρναν. Τι σχέση έχει αυτό με ότι κατάφεραν εντός αγωνιστικού χώρου οι ποδοσφαιριστές και σήμερα πολεμάν τον πρόεδρο; Ας ήταν άλλος πρόεδρος να την κερδίσει την αδειοδότηση, γιαυτό και εγώ είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Όσο για τον θυμό που λέτε προς τους φιλαθλους, γνωρίζω για την οικονομική κρίση αλλά δεν μπορεί στα play off να έχουμε 1.000 άτομα στο γήπεδο. Πότε έχει ξαναγίνει αυτό; Εγώ θυμάμαι τον ΠΑΣ στα μπαράζ της Φιλαδέλφειας το 2001 και είχε 15.000 κόσμο. Τι άλλο θέλει ο κόσμος για να γεμίσει το γήπεδο; Για να ευχαριστήσουν τους παίκτες θα το έκαναν, όχι για μένα. Μήπως φοβούνται ότι θα βγάλει λεφτά ο Χριστοβασίλης. Αυτό δεν με πτοεί, δεν με αφήνει πίσω, εγώ προχωράω εμπρός κι ας είναι και 5 άτομα στο γήπεδο».

Σε ερώτηση (του Κώστα Ζαβογιάννη) για το αν έχει να κάνει με την ψυχρολουσία που δέχτηκε ο κόσμος από την UEFA μετά την θετική απόφαση της δευτεροβάθμιας, σχολίασε: «Μιλάμε για πικρία στα play off; Αφού τότε δεν είχαν βγει οι αποφάσεις. Εγώ μιλάω για τον κόσμο που απουσιάζει συστηματικά από το γήπεδο τον τελευταίο χρόνο. Στο καφενείο άμα κάτσει να πιει 2 μπύρες, 10 ευρώ θα πληρώσει πάλι. Άρα είναο πόλεμος εναντίον του προέδρου. Γιαυτό και είπα πριν, όποιος έχει τη δύναμη και τη δυνατότητα να πάρει την ομάδα από το σημειο που την έχω εγώ και να τον κάνει τον ΠΑΣ πρωταθλητή Ελλάδας. Εγώ μαζί τους θα είμαι».

Σε ερώτηση (του Γιάννη Γιαννάκη) για το αν υπάρχει πρόβλημα οικονομικού ανοίγματος στον ΠΑΣ, σχολίασε: «Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, πέραν των οφειλών προς την εφορία, βγείτε και ρωτήστε ποδοσφαιριστές αν χρωστάω έστω 1 ευρώ από τη φετινή χρονιά. Οι παίκτες έχουν ξεχρωθεί σε ποσοστό 95% μη πω και παραπάνω για τη χρονιά που μας πέρασε. Άρα για ποια χρέη μιλάτε;».

Σε ερώτηση (του Κώστα Ζαβογιάννη) για το αν θα αναπληρωθούν τα κενά από τις αποχωρήσεις βασικών ποδοσφαιριστών, είπε: «Από την ομάδα αποχώρησαν 3 βασικοί ποδοσφαιριστές, ο Πάντος, ο Ντε Βινσέντι και ο Γεωργίου. Αν θεωρειτε απώλεια τον Φεγκρούς, εγώ πιστεύω ότι η αναπλήρωση είναι ισάξια για να μην πω καλύτερη. Στη θέση του Γεωργίου πήραμε ήδη ποδοσφαιριστή (σ.σ τον Βινσέντο) και θα δούμε αν είναι καλύτερος ή οχι. Γιατί η πρόταση που κάναμε στον Γεωργίου ήταν καλύτερη από αυτή που πήρε τελικά στον Ατρόμητο κι όλοι ξέρουμε πόσο αγάπησε το συγκεκριμένο παιδί αυτή η πόλη. Η απόφαση ήταν δική του και θέλησε να φύγει. Τέλος, ο Ντε Βινσέντι πήγε στην κορυφαία ομάδα της Ελλάδας και νομίζω ότι αυτό είναι που πρέπει να κάνουμε, να προωθούμε νέα παιδιά σε μεγαλύτερες ομάδες. Άρα από τους βασικούς παίκτες, μας λείπει ένας ποδοσφαιριστής. Και μην ξεχνάμε ότι τα μικρά παιδιά πήραν εμπειρίες και μπορούν να αγωνιστούν σε ακόμα πιο υψηλό επίπεδο».

Σε ερώτηση (του Θανάση Μυριούνη) για τον αν ο ίδιος πουλάει τον ΠΑΣ ώστε να βρεθεί αγοραστής, δήλωσε: «Ναι, αυτό είπα και προηγουμένως και ήμουν σαφής. Αν υπάρχει κάποιος που έχει τη δύναμη και τη δυνατότητα να πάει τον ΠΑΣ ένα σκαλί παραπάνω, να κάνει ένα βήμα εμπρός και να τον δούμε ποιος είναι. Αυτό τι σημαίνει; Ότι θα εμφανιστεί και θα του πω εγώ κάτσε κάτω;»

Σε ερώτηση (του Θανάση Μυριούνη) για τον αν έχει κατατεθεί η προσφυγή στο CAS, σημείωσε: «Η προσφυγή στο CAS έχει γίνει αλλά δεν υπάρχει τίποτα άλλο που να μπορούμε να ανακοινώσουμε μέχρι την εκδίκαση της απόφασης. Θα προλάβουμε και θα βγει και η απόφαση και θα παίξουμε στην Ευρώπη αν δικαιωθούμε».

Σε ερώτηση (του Θανάση Μυριούνη) για το αν υπάρχει κάποιο νομικό κώλυμα και δεν μπορούν να δοθούν στοιχεία από τον φάκελο στη δημοσιότητα παράλληλα με την εκδίκαση στο CAS, τόνισε: «Σας είπα ότι δεν πρόκειται να ανακοινωθεί τίποτα για την αδειοδότηση και σχετικά με τον φάκελο. Θα τα μάθετε όλα μετά την απόφαση όταν και θα ανακοινωθεί το σκεπτικό της απόφασης» Σε εκείνο το σημείο ο υπεύθυνος επικοινωνίας, Αλέκος Καρύτας σημείωσε ότι πρόκειται για στρατηγική γραμμή που έχει επιλέξει το νομικό επιτελείο και όχι ότι υπάρχει κάποιο κώλυμα».

Σε ερώτηση (του Κώστα Ζαβογιάννη) για το γηπεδικό πρόβλημα που υπάρχει στον ΠΑΣ και αν αλλάζει κάτι με την αλλαγή προσώπων στο Yπουργείο, είπε: «Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορούμε να έρθουμε σε επαφή γιατί έχει αλλάξει και ο Υπουργός μαζί με τον Ιωαννίδη. Δεν πιστεύω ότι εκεί στο υπουργείο θα θεωρήσουν το θέμα του ΠΑΣ τόσο σοβαρό ώστε να μας δεχτούν. Έχουμε βάλει τη Super League να μεσολαβήσει σχετικά με το θέμα και ο κύριος Μώραλης είχε μια πρώτη επαφή αλλά δεν έχω επικοινωνήσει μαζί του από χθες για να ξέρω τι έγινε. Μέχρι πριν μια εβδομάδα που ήταν στο υπουργείο ο κ. Ιωαννίδης το χρονοδιάγραμμα ήταν πως μέχρι τέλος Ιουλίου θα γινόταν η ανάθεση ή δημοπρασία και τα έργα θα ξεκινούσαν άμεσα, ενώ είχαν πει ότι μέχρι 15-20 Σεπτεμβρίου θα παραλαμβάναμε το γήπεδο στη νέα του μορφή».

Σε ερώτηση (του Κώστα Ζαβογιάννη) για το αν θα ζητήσει κλειδάριθμο ο ΠΑΣ, σχολίασε: «Κλειδάριθμο για πόσους αγώνες να ζητήσουμε; Άμα δεν γνωρίζουμε αν το έργο θα γίνει τον Αύγουστο, τότε τι να ζητήσουμε; Υπάρχει περίπτωση η ομάδα να μην αγωνιστεί στην πόλη».

Σε ερώτηση (του Βαγγέλη Πήχα) για την πικρία που βγάζει και τους λόγους που μιλάει σπάνια, τόνισε: «Μπορεί να έχετε δίκιο. Ελάτε στη θέση μου όταν μετά από μια πενταετία καταφέραμε να φτάσουμε την ομάδα ψηλά και από τα forum τα μόνα που γράφουν είναι ότι κάνω ζημιά στην ομάδα και είμαι ανίκανος. Δεν μιλάω, αλλά έφτασα στο σημείο να πω κάποια πράγματα. Να ξέρετε όμως ότι αυτά δεν με πτοούν, προχωράω και θα προχωράω. Αυτοί που φωνάζουν, αυτοί θα με βαρεθούν. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αν έρθει κάποιος και μου πει ότι αυτή η ομάδα μπορεί να πάει παραπάνω, ότι θα του σταθώ εμπόδιο. Όλοι κάνουμε λάθη και φυσικά έκανα κι εγώ. Όταν το μπάτζετ έφτασε σε δυσθεώρητα ύψη, κάναμε λάθος. Ο κόσμος μάλλον θέλει να τρέχει στα αεροδρόμια. Όμως φέτος που είχαμε μικρά παιδιά και παίκτες σαν τον Πάντο φτάσαμε ψηλά. Τι θέλουν, παίκτες σαν τον Ελευθερόπουλο που μετά τον Πανιώνιο εξαφανίστηκε για 9 αγωνιστικές; Και τον ψάχναμε να τον βρούμε στην Αθήνα; Ο κόσμος θέλει παίκτες σαν τον Ζαϊρί που κοιτούσε τη λίμνη σε κάθε αγώνα. Γιατί είχε εκπληρώσει τις προσδοκίες του και από εκεί και πέρα δεν ενδιαφερόταν για την ομάδα, κάτι που έκανε ο Τάσος Πάντος που ήρθε από τον πρωταθλητή Ολυμπιακό και έπαιζε λες και ήταν 15 ετών. Ο κόσμος που είναι να βοηθήσει; Πέρυσι με έβριζαν στο δρόμο που πήρα τον Χριστόπουλο και φέτος με ρωτάνε γιατί τον έδιωξα. Δυστυχώς θα πω μια λέξη, ο όχλος έτσι εκφέρεται και έτσι δημιουργεί τα προβλήματα αλλά έρχονται στιγμές που τα πράγματα αντιστρέφονται. Εμείς θα συνεχίσουμε για να κάνουμε την ομάδα πιο ανταγωνιστική και καλύτερη».

Σε ερώτηση (του Γιάννη Γιαννάκη) για το σοβαρό πρόβλημα έλλειψης προπονητικού κέντρου, είπε: «Έχετε δίκιο, είναι μέσα στους στόχους μας. Μέσα στον Ιούλιο αυτή η έκταση που ήθελα πολλά χρόνια να την πάρω και ίσως σήμερα να είχαμε και γήπεδο, όχι μόνο προπονητικό κέντρο, θα βγει και θα δοθεί το πρώην στρατιωτικό αεροδρόμιο του Κατσικά. Πιστεύω να το πάρουμε μέσα στον επόμενο μήνα και αρχές του 2014 θα ξεκινήσει τουλάχιστον η φάση του προπονητικού κέντρου μέχρι να δούμε και τα άλλα κομμάτια. Προπονητικό κέντρο δεν γίνεται σε μια μέρα. Άλλωστε και που αλλού να το κάνω;»

Σε ερώτηση (του Θανάση Μυριούνη) για το πως από τα 5.200 διαρκείας του 2009 φτάσαμε στην απογοητευτική φετινή εικόνα με τις άδειες κερκίδες, δήλωσε: «H κακή πορεία της ομάδας. Έχουν κουραστεί να βλέπουν το ίδιο άτομο 5 χρόνια γιατί δεν πιστεύω να υπήρχε κάποιος άλλος πρόεδρος τόσα χρόνια σε αυτήν την ομάδα. Μήπως κάποιοι θέλουν να αλλάξει ο πρόεδρος; Ή μήπως θέλουν έναν πρόεδρο που να μιλάει κάθε μέρα; Ίσως θέλουν να βγαίνω και να μιλάω κάθε μέρα. Εγώ μετά από ένα χρόνο ίσως ξαναμιλήσω. Αυτό που γίνεται να διαφημίζονται ορισμένοι, από τον κ. Χριστοβασίλη δεν θα το ακούσετε. Τα έργα να βλέπετε και όχι κάθε παίκτη ή προπονητή να τους καταδικάζετε. Μέχρι σήμερα μου καταδίκασαν τρεις προπονητές. Για να δούμε και με τον τέταρτο. Μη μας φύγει και ο Σάββας του χρόνου και στο τέλος με κατηγορούν πάλι ότι τον χάσαμε».

Σε ερώτηση (του Θανάση Μυριούνη) για το αν έχει αναλύσει τα αίτια της αποχής του κόσμου με επιχειρηματικά κριτήρια και αν σκέφτεται κάποιες λύσεις, σχολίασε: «Η κρίση σίγουρα φταίει, αλλά δεν νομίζω ότι τα 10 ευρώ είναι ακριβό εισιτήριο και να κατηγορούμε όλο τον χρόνο όταν η αντίστοιχη ομάδα στη Γ΄Εθνική είχε 15 ευρώ εισιτήριο. Δεν είδα να βγει κάποιος να πει γι' αυτό. Η ομάδα πρέπει να βγάλει και κάποια έσοδα, αλλά πληρώνουμε και το γήπεδο. Αν θεωρούν κάποιοι ότι δημιουργούμε επιχειρήσεις με τα χρήματα από τα εισιτήρια, τότε τι να πω. Ένα μεγάλο κομμάτι της πόλης έχει ταχθεί απέναντί μου γιατί πιστεύει ότι οι κινήσεις μου είναι λάθος αλλά με την πάροδο χρόνου αυτές αντιστρέφονται. Άρα, θα πρέπει κάθε μέρα να αποδεικνύω ότι είμαι ποιός; κάθε φορά που γίνεται μια αλλαγή θα πρέπει να αποδεικνύω ποιος είμαι;».

Σε ερώτηση (του Κώστα Ζαβογιάννη) για το αν αναθεωρεί κάτι από όλα όσα έχει κάνει, δήλωσε: «Νομίζω ότι το μόνο θα ήταν το πρόγραμμα που ακολούθησα πέρυσι, να το είχα ακολουθήσει από την αρχή. Η ομάδα θα είχε εξυγιανθεί πολύ νωρίτερα και θα είχε και προπονητικά κέντρα, αντί για παίκτες που πήραν τα χρήματα και έφυγαν. Ήμασταν Β' Εθνική και είχαμε μπάτζετ πάνω από 3 εκατομμύρια».
Ο PAS-o-media είναι κοινόχρηστος λογαριασμός που χρησιμοποιείται από διάφορα μέλη του forum. Σκοπός του είναι η δημοσίευση ειδήσεων του pas.gr και η αναδημοσίευση/μεταφορά / δημοσιοποίηση κειμένων που αφορούν τον ΠΑΣ, ή ενδιαφέρουν τους φίλους του από διάφορα Μ.Μ.Ε.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2098 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 09:49 »
ο ανθρωπος ειναι απο αλλο πλανητη......

ΦΥΓΕ



"το οτι δεν πηραμε αδειοδοτηση ηταν η καλυτερη στιγμη..."

ποιος τα λεει αυτα ρε????????


"να ευχαριστησω τον κ. Χριστοπουλο γιατι του δοθηκα  %-| %-| %-| %-|, του εδωσα την ευκαιρια χαχαχαχαχαχαχαχαχα
ειπα κι εγω......


Παράθεση
Εγώ θα προχωρήσω και ας είναι το γήπεδο άδειο,
θα ηθελες να ειναι αδειο
εκει θα ειμαστε
ο εφιαλτης σου


σταματαω να ακουω τη συνεντευξη εκει γυρω στα 5 λεπτα
εγω χβ τετοιο υφακι απο κοιμησμενο δε σηκωνω
απετυχες αδειασε μας τη γωνια


ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΗ ΛΥΣΗ.......


υγ. "...Τέλος, ο Ντε Βινσέντι πήγε στην κορυφαία ομάδα της Ελλάδας και νομίζω ότι αυτό είναι που πρέπει να κάνουμε, να προωθούμε νέα παιδιά σε μεγαλύτερες ομαδες.."
ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΝΕΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ
δε παιζετε ο ανθρωπος...

« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 30 Ιούν 2013 10:26 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2099 στις: Κυρ 30 Ιούν 2013 09:59 »
1 Αγγελή κόβαμε 2 φύτρωναν.

Ο πρόεδρος σε όλες τις απαντήσεις εμπεριέχει ερωτήματα (?) και κλείνει σχεδόν πάντα με 1 τέτοιο ... προφανώς προς αυτούς που τον πολέμησαν.

Αν θα πουλήσει ... ασφαλώς θα πουλήσει και μάλιστα σε μια πρωτοφανή διαδικασία στην οποία πωλητής και αγοραστής θα συμφωνήσουν κάνοντας χειραψία με άδεια χέρια ... έχω πλάκα  :P

Υ.Γ.: Έπεσε το αυτί μου ή έπεσαν στο αυτί μου, μια σειρά επιχειρήματα (μη ανακοινώσιμα προς το παρόν, γιατί ήταν τηλεφωνικά και τα έχω αχταρμά) με τα οποία θα υποστηριχτεί η ακρόαση από το CAS ... αν πλαισιωθούν και αξιωθούν κατάλληλα, η ΟΥΕΦΑ θα κάνει διακοπές στην Ελλάδα.   
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 30 Ιούν 2013 10:21 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς