Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354418 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pagouras83

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 947
    • Προφίλ
    • http://4.bp.blogspot.com/-1XCSOdv_LKg/UcNVHujz3sI/AAAAAAAAe-s/etdLVi6cSfk/s1600/pistepseto.net.gif
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2400 στις: Παρ 24 Ιαν 2014 17:59 »
Παράθεση
«Ο κόμπος έφτασε στο χτένι» από τα Σχολιανά του Β. Μπίτα
μέγεθος γραμματοσειράς  μείωση γραμματοσειράς  αύξηση γραμματοσειράς Εκτύπωση E-mail
 «Ο κόμπος έφτασε στο χτένι» από τα Σχολιανά του Β. Μπίτα
Γεια σας φίλοι μου.

- Άλλη μια από τις πολλές μαύρες σελίδες του ΠΑΣ Γιάννινα γράφεται αυτές τις ημέρες. Ο Σάκης Τσιώλης αποτελεί παρελθόν. Ό,τι καλό έχει έρθει στον ΠΑΣ (στη θέση του προπονητή) έχει φύγει κακήν κακώς. Όγιος, Άγγελος, Χριστόπουλος και τώρα Σάκης Τσιώλης. Οι υπεύθυνοι, μόλις η ομάδα πάει να αλλάξει επίπεδο, τη γυρίζουν πάλι στις εποχές της σφαλιάρας.

- Ποιοι είναι αυτοί που θέλουν τον ΠΑΣ μικρό και κακομοίρη; Τι κερδίζουν από αυτό; Φίλοι μου, είναι πια γνωστοί στην αθλητική κοινωνία των Ιωαννίνων. Αυτός ο κακομοίρης ΠΑΣ δεν ταιριάζει στην κουλτούρα και στον πολιτισμό των χιλιάδων Γιαννιωτών φιλάθλων. Όχι, φίλοι μου, ο ΠΑΣ είναι άλλο μέγεθος. Δεν είναι η ομάδα-γειτονιά της Αθήνας.

- Δεν μπορεί όλες αυτές οι «τρελίτσες» να γίνονται από λάθος εκτιμήσεις. Το μέγεθος της διοίκησης δεν αντέχει ένα δυνατό και μεγάλο ΠΑΣ. «Κύριοι»,«κύριε, αν δεν μπορείτε να πάτε στην ευχή της Παναγίας. Εσείς, οι αυλοκόλακες και τα χανουμάκια σας.

- Ο Σάκης Τσιώλης πέρασε και από το «Ιερατείο». Μίλησε με τον Περιφερειάρχη και τον κ. Σουκουβέλο. Άραγε τι είπαν μεταξύ τους; Για τις εκλογές που έρχονται; Για το νέφος της αιθαλομίχλης που σκεπάζει την πόλη μας; Το ίδιο είχε γίνει και με τον Άγγελο Αναστασιάδη, αλήθεια φίλοι μου τι λέτε;

- Συνυπογράφω απόλυτα τα σχόλια του Άρη Λέκκου στον «Πρωινό Λόγο», ο οποίος βουτάει απόλυτα την πένα στην καρδιά. Συνεχίζοντας το έργο του αείμνηστου πατέρα του.

- Δεν έχω απολύτως τίποτα με τον νέο προπονητή που θα έρθει. Πώς θα βρεί το δρόμο του ο ΠΑΣ αυτή τη στιγμή; Μπορεί ο νέος κόουτς να εμπνεύσει ποδοσφαιριστές και φιλάθλους; Έχει τη δύναμη και τις γνώσεις να το κάνει αυτό;

- Οι τοπικοί δημοσιογράφοι γνωρίζουν ακριβώς τους λόγους που έφυγε ο Καρδιτσιώτης τεχνικός και με βάση αυτό τους πιάνει τρόμος και ανησυχία. Όσο για τις ανακοινώσεις της ΠΑΕ, αυτές είναι για τους αφελείς, οι οποίοι δυστυχώς είναι χιλιάδες. Γι' αυτό φταίμε και όλοι εμείς που κρατάμε το στόμα μας κλειστό, δήθεν για το καλό της ομάδας. Όχι όλοι βέβαια, όσοι τολμούν, βέβαια, αποκόπτονται τεχνηέντως από τη ζωή της ομάδας. Αυτή είναι η τακτική αυτών που δυστυχώς κρατούν τις τύχες της ομάδας στα χέρια τους.

- Υπάρχει κάποιος μέσα στην ομάδα, που με βάση τα ρεπορτάζ μου τον βρίσκω συνέχεια μπροστά μου, σε όλα βεβαίως τα αρνητικά της ομάδας. Ποιος είναι αυτός; Χα χα χα. Ο κόμπος έφτασε στο χτένι, δεν πάει άλλο με τον εν λόγω κύριο. Τα έργα και οι ημέρες του στον ΠΑΣ είναι μετρημένες. Το έχω δει πολλά χρόνια το έργο αυτό, έχω δει ακόμα και το τέλος αυτών των κακομοίρηδων.

- Τώρα καταλαβαίνω γιατί μερικοί άσοι γούσταραν Παντελίδη και τον ήθελαν όσο τίποτα άλλο στο τιμόνι της ομάδας. Μόνιμη θεσούλα στην ενδεκάδα, δημόσιοι υπάλληλοι με λίγο ρουφιανιά μέσα και η ζωή είναι ωραία. Όσο για τον ΠΑΣ στα... φρύδια τους!

- Τα σημερινά Σχολιανά γράφονται κάτω από πίεση και το άγχος των γεγονότων που συνέβησαν, γι' αυτό και ας μου συγχωρέσουν μερικές και μερικοί τη συμπεριφορά μου. Αυτά όμως συμβαίνουν όταν βουτάς την πένα στην καρδιά και όχι στο μυαλό.

- Στα αγωνιστικά τώρα, στο «Απει Ρωτάν Παρκ» έχουμε 6 παιχνίδια. Κατά σειρά Λεβαδειακός, Παναιτωλικός, Βέροια, Παναθηναϊκός, Πανθρακικός και Ολυμπιακός, ενώ τα εκτός είναι 8. Κατά σειρά Ατρόμητος, Ξάνθη, Πανιώνιος, Πλατανιάς, ΟΦΗ, ΠΑΟΚ, Εργοτέλης, Άρης. Το βλέπω δύσκολο το πρόγραμμα. Ο Άρης στην έδρα του έχει πιο εύκολο πρόγραμμα από τον ΠΑΣ και οι άνθρωποι του ελπίζουν στο θαύμα. Ο ΠΑΣ ελπίζει ότι μπορεί να υλοποιήσει το μεγάλο στόχο της παραμονής του; Δυστυχώς από την αρχή της σεζόν αυτός ήταν ο στόχος, η παραμονή (βλέπε δηλώσεις Παντελίδη), άσχετα αν η αυλή του προέδρου μιλούσε για Ευρώπη στα καφενεία για να πουλήσει κανένα διαρκείας. Το στόχο της παραμονής τον δούλεψαν λυσσαλέα μερικοί. Για να δούμε; Θα τον πετύχουν;

- Μετά την πώληση Οικονόμου στην Κάλιαρι ήρθε και δεύτερος μποναμάς. Πώληση Κολοβέτσιου στην ΑΕΚ. Άλλο πακετάκι εδώ. Και ανακοινώνεται επίσημα στημέση της περιόδου. Ω ρε μπράβο επικοινωνιακή πολιτική.

- Πορτογαλία, ωραία χώρα για μεταγραφές και χωρίς μεσάζοντες. Από το χωράφι, στο ράφι. Ρε αϊ σιχτίρ αδειάστε μας τη γωνιά. Τι μαθαίνω ρε παιδιά; Τι μαθαίνω ο φουκαράς; Η Μαρίτιμο ωραία ομάδα.

- Μέχρι 31 Ιανουαρίου καλά είναι. Τα έχεις μαζέψει, αν όχι, αδειοδότηση γιοκ. 15 Φλεβάρη ανακοινώνονται οι ομάδες που παίρνουν αδειοδότηση. Για να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.

- Έχω μεγάλη απορία πόσα εισιτήρια θα κοπούν στο παιχνίδι με τη Λιβαδειά. Πάνω από 500; Στον περσινό αγώνα ΠΑΣ - Λεβαδειακός είχαμε αρνητικό ρεκόρ με μόλις 673 εισιτήρια. Θα σπάσει άραγε φέτος προς τα κάτω;

- Ο Μαρινάκης χέστηκε λίγο, δεν του έκαναν τα χατίρια, εκνευρίστηκε ο άνθρωπος, τον μάζεψε τον δανεικό, έναν εραστή και τον έστειλε στο νησί της Αφροδίτης. Τρελάθηκαν οι κουμπάροι με την απόδοσή του και αν δεν ήταν από την άλλη κάτω από τα δοκάρια ο Καρίμ θα είχε κάνει 5 γκολ. Τρελάθηκαν σας λέω οι κουμπάροι. Χα χα χα.

- Φίλοι μου δε σας γράφω άλλα, στα επόμενα Σχολιανά πιο πολλά.

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ

ΣΧΟΛΙΑΝΟΣ

Υ.Γ. Αν οι φίλαθλοι της ομάδας δεν ενεργοποιηθούν, ο ΠΑΣ θα γίνει μια ομαδούλα της σειράς. Αυτό που σας γράφω τώρα, κρατήστε το.
http://passports.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=10125%3A%CE%BF-%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%AD%CF%86%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%87%CF%84%CE%AD%CE%BD%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B2%CE%BC%CF%80%CE%AF%CF%84%CE%B1&Itemid=149
Σωστός ο ΣΧΟΛΙΑΝΟΣ.
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - pagouras83

Αποσυνδεδεμένος ravpas

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2401 στις: Παρ 24 Ιαν 2014 19:50 »
Και μιας και παίζουμε κόντρα στον Ατρόμητο αύριο να παραθέσω κομμάτι απ την ανακοίνωση του ΠΣΑΠ για τα βραβεία 2013.

Παράθεση
Ειδικές βραβεύσεις [...]Τον πρόεδρο της ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών Γιώργο Σπανό για την προσφορά του στο ελληνικό ποδόσφαιρο και την υπεύθυνη στάση του απέναντι στον Ελληνα ποδοσφαιριστή

Και μη πει κανείς ότι είναι άσχετο με το θέμα...
Απλή αντιπαραβολή κάνω...

Α, btw υποψήφιοι είναι και τρία πρώην μέλη του ΠΑΣ (και μαντέψτε με ποιου υπαιτιότητα δεν είναι πια...)

Παράθεση
Καλύτερος Ξένος Ποδοσφαιριστής:
Ντε Βινσέντι Τόμας (ΠΑΣ Γιάννινα)
Ράγιος Ρούμπεν (Αστέρας Τρίπολης)
Τζιμπούρ Ράφικ (Ολυμπιακός)


[...]


Καλύτερος Προπονητής:
Δώνης Γιώργος ( Π.Α.Ο.Κ. )
Τσιώλης Σάκης ( Αστέρας Τρίπολης )
Χριστόπουλος Γιάννης ( ΠΑΣ Γιάννινα )



Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2402 στις: Παρ 24 Ιαν 2014 20:06 »
Παράθεση
μΠρόεδρε*, που είσαι εξαφανισμένος να μας τα εξηγήσεις με τς σάλτσες που ξέρεις;

*όχι αυτός της ΠΑΕ που λέμε ότι ξέρει, αλλά δεν ξέρει ποτέ τίποτα, ο άλλος, τς μΠΑΕ,
 που τα ξέρει όλα απ' έξω κι ανακατωτά τα της ΠΑΕ και βγάζει και τα επίσημα έγγραφά τς στη φόρα

μα το ειπαν καθαρα οι δικοι του.......

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ Ο ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΣ.ΕΙΝΑΙ 400 ΣΕΛΙΔΕς ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΛΕΕΙ....

αμαν πια κι εσεις
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2403 στις: Παρ 24 Ιαν 2014 20:14 »
Είπαν επίσης ότι με 10 € αγορά μετοχών δικαιούσαι να ζητήσεις και τον φάκελο αφού θα είσαι μέτοχος πλέον.
Για τέτοια άγνοια και ασχετοσύνη μιλάμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κανονικοί μαο μάο!!!!!!!!!!!!!!!!    Άγρια ζούγκλα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2404 στις: Σαβ 25 Ιαν 2014 00:50 »
Στο μεταξυ πεντε μηνες εχουν γινει πουτανα τα παντα και ο ΧΒ το καθηκον του,λες και δεν υπαρχει τιποτα...Ακρα ταφου σιωπη,μιλαμε ο ανθρωπος ειναι ΖΝ κυριολεκτικα,βγες ρε μαλακα πες κατι,βρισε μας,ριξε μας ειρωνεια κατι ρε Μαρτζυ του ΠΑΣ...Ε δεν υποφερεσαι πραγματικα,χιλλιες φορες με τον κοντο που αρπαζομασταν στο πιτς φιτιλι και χωρις  λογο...

5 μηνες και εχει βγαλει μια ανανκοινωση ολη και ολη εβγαλε ο μπουμπουνοκεφαλος για να στηριξει Τσιωλη,και αυτος την πουλεψε...Μιλαμε για τεραστια επιτυχια


ΦΥΓΕ ΡΕ,ΜΑΣ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ!!ΜΗΝ ΜΑΣ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΜΗΝ


ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2405 στις: Σαβ 25 Ιαν 2014 10:46 »
Τι θα έπρεπε να είχατε κάνει κ. Χριστοβασίλη...

«Ξέρετε παιδιά?… ο Τσιώλης έφυγε (να έλεγες 2-3 προφανείς-πρόσχημες δικαιολογίες, αφού ισχύει το πρωτόκολλο της σιωπής) και ψάχνω για 1 προπονητή που να έχει τα στάνταρ εκείνα που απαιτούν οι αγωνιστικές περιστάσεις.»

Αντιθέτως… έχετε αφήσει το θέμα στο έλεος του κάθε μηρ-εικαζόμενου  δημοσιογράφου,   ποντάροντας  ότι το μπαλάκι θα πάει στην κερκίδα, δηλ., σε ενδοκερκιδικές αντιπαραθέσεις, χρησιμοποιώντας τους φανατικούς επικριτές τους (εν αγνοία τους) ως "μπλέντερ" αποσταθεροποίησης, προκειμένου να τους φορτώσετε  τις επερχόμενες κακοκαιρίες, σας...
   
- Τι προσόντα θέλετε να έχει ο προπονητής που θα αντικαταστήσει τον κ. Τσιώλη και θα οδηγήσει το συγκεκριμένο ρόστερ της  ομάδας στις επιτυχίες?

Από εμένα και από της σήμερον κ. Χριστοβασίλη*… ΚΥΡΗΣΣΕΣΤΕ ΕΚΠΤΩΤΟΣ "ΜΟΝΑΡΧΗΣ", μέχρι απαντήσεως του παραπάνω ερωτήματος και βλέπουμε για την επόμενη μέρα...


* 2ος στην τάξη υπαίτιος
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 25 Ιαν 2014 10:51 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος PASpartoo

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2406 στις: Σαβ 25 Ιαν 2014 11:45 »
Καλημερα σας .....

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=17066&subid=2&pubid=129620873
προ τελευταία post λέει κατι γι τον χοντρό..

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2407 στις: Σαβ 25 Ιαν 2014 18:23 »
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 25 Ιαν 2014 18:29 από Achilleas »

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2408 στις: Σαβ 25 Ιαν 2014 19:13 »
25,26,27,28,29,30,31! Εφτά σκάρτες ημέρες περιθώριο για να φέρεις προπονητή και να καλύψεις τα αγωνιστικά κενά!

Θέλεις τον Πετράκη; Φερ΄τον!


Αλλά θέλει επιτελικό μέσο και αμυντικό μέσο 100%!

Αλλιώς είναι σαν να πετάς λευκή πετσέτα!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2409 στις: Σαβ 25 Ιαν 2014 19:22 »
Εγω δεν θελω προπονητη αλλα προεδρο καινουριο και ας πεταξω και μπλε πετσετα...
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2410 στις: Κυρ 26 Ιαν 2014 03:32 »
                   But at night, when all the world's asleep
                               The questions run so deep
                                  For such a simple man
         Won't you please, please tell me what we've learned ?
                                  I know it sounds absurd
                                Please tell me who I am...
                         WHO I AM, WHO I AM, WHO I AM ?


The "Logical" Song
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος mike71

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.943
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2411 στις: Κυρ 26 Ιαν 2014 20:00 »

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2412 στις: Δευ 27 Ιαν 2014 14:06 »
Βρήκα κάτι λινκ(ανακάλυψα και καινούριοι εχθροί) να διαβάζουμε όσο περιμένουμε τον κόουτς "Π".

http://fbisports.gr/2014/01/23/oute-mia-sto-ekatommirio/
http://fbisports.gr/2014/01/23/peri-christovasili/
http://newsstand.gazzetta.gr/sites/default/files/styles/cover/public/18775674_1841.jpg?itok=5_ipJygv
http://issuu.com/proinos_logos/docs/27_01_2014/8?e=1835052/6488591

Υ.Γ: Αλήθεια, ξέρουμε δρομολόγιο κι ώρα άφιξής Του, που περιμένουμε, Παναγιά, αεροδρόμιο ή Κουκλέσι;
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2413 στις: Δευ 27 Ιαν 2014 14:41 »
Κλεμπερσον ε!! :-?
Τι λε ρε φίλε !!!!!!

Μεγαλυτερο ονομα από τον Νοντά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2414 στις: Δευ 27 Ιαν 2014 15:08 »
ΙΙΙΙΙΙΙΙ Μας κάναν τσακωτοί!!!

Εκείος ο fbi διαβασμένος, αλλά κερδάει στο 91' ο άλλος.

Το σταυρόλεξο της Ισλαμαμπάντ όχι και τόσο δύσκολο...

 :mono:

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2415 στις: Τρι 28 Ιαν 2014 23:44 »
Βλεπω μια νοοτροπια εδω μεσα πολυ λαθος...


Τι συσπειρωση γραφετε ολοι σας,δηλαδη περιμενετε να κερδισει η ομαδα,να μεινουμε κατηγορια και υστερα να αντιδρασουμε για τον ΧΒ...


Ρε παμε καλα???

Συσπειρωση ολοι γυρω απο την ομαδα για να την προστατευσουμε απο τον ΧΒ,γιατι ο εχθρος ειναι εντος των πυλων και οχι εκτος!


Οποιος αντεξε την περσινη κοροιδια χαλαλι του,αλλα εγω οχι,στο λαιμο μου εχει κατσει και βλεπω να μας στοιχοιωνει για χρονια αυτο το γεγονος...

Η μαλακια ειναι οτι ξεχναμε πολυ ευκολα....α παραδειγμα σημερα πηραμε ενα Ρουμανο και αρχισαμε παλι τα ιδια παντελακη μου,τα ιδια παντελη χτες ηρθε ο Πετρακης και αρχισαμε να ασχολουμαστε με δαυτον,και για αλλη μια φορα ο μπουνοκεφαλος για κανενα μηνα θα ξεχαστει....

Sorry για την παρεμβαση μου,συνεχιστε να ασχολειστε για αυτον τον δανεικο των 3 μηνων και κατι που ειναι υπερπαιχταρας και θα τον αποχαιρετησουμε το καλοκαρι για καποια Βαλενσιεν.....
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος passatempo

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2416 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 11:09 »
Ότι και να λέμε τον ΧΒ  δεν τον νοιάζει πόσοι θα είναι στο γήπεδο, διαχειριστής των τηλεοπτικών είναι κι τσεπώνει τα άλλα....
Συσπείρωση που λέτε, ναι, αλλά όχι από αντίδραση για τον ΧΒ αλλά από αγάπη για τον ΠΑΣ και για το μέλλον του.
Ποιος θα έρθει να πάρει τον ΠΑΣ μετά τον ΧΒ αν είμαστε 10 μλκς στο γήπεδο. Ξέρω είναι δύσκολες εποχές και ο κόσμος δεν έχει ούτε το 10αρικο για το γήπεδο, δεν του περισσεύει πως το λένε, και θέλει όταν το δώσει και να το ευχαριστηθεί, να δει μπάλα κτλ.
Το Σάββατο πάλι ούτε 2000 άτομα δεν θα είναι στο γήπεδο.  Αυτό δεν με στενοχωρεί τόσο όσο αριθμός των ατόμων που είναι στους οργανωμένους. Πόσοι είστε ρε παιδιά, τι έγινε και λιγοστέψατε, γιατί? Εσείς είστε η ψυχή της ομάδας και η κινητήρια δύναμη της εξέδρας. Ξέρω είστε 3 σύλλογοι (γιατί οι ΒV μεγαλώσανε και δεν δώσαν τα κλειδιά όταν έπρεπε και έσπασε η ψυχή της ομάδας σε 3. Διαίρει και βασίλευε: http://en.wikipedia.org/wiki/Divide_and_rule).

Επειδή μακρηγορώ το θέμα είναι ποιον βολεύει το άδειο γήπεδο.... και πως θα πετύχουμε συσπείρωση (η ανοιχτή συνέλευση της Μπλέ Οικογένειας καλή αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν τσουλάει το πράμα...) 


Βλεπω μια νοοτροπια εδω μεσα πολυ λαθος...


Τι συσπειρωση γραφετε ολοι σας,δηλαδη περιμενετε να κερδισει η ομαδα,να μεινουμε κατηγορια και υστερα να αντιδρασουμε για τον ΧΒ...


Ρε παμε καλα???

Συσπειρωση ολοι γυρω απο την ομαδα για να την προστατευσουμε απο τον ΧΒ,γιατι ο εχθρος ειναι εντος των πυλων και οχι εκτος!


Οποιος αντεξε την περσινη κοροιδια χαλαλι του,αλλα εγω οχι,στο λαιμο μου εχει κατσει και βλεπω να μας στοιχοιωνει για χρονια αυτο το γεγονος...

Η μαλακια ειναι οτι ξεχναμε πολυ ευκολα....α παραδειγμα σημερα πηραμε ενα Ρουμανο και αρχισαμε παλι τα ιδια παντελακη μου,τα ιδια παντελη χτες ηρθε ο Πετρακης και αρχισαμε να ασχολουμαστε με δαυτον,και για αλλη μια φορα ο μπουνοκεφαλος για κανενα μηνα θα ξεχαστει....

Sorry για την παρεμβαση μου,συνεχιστε να ασχολειστε για αυτον τον δανεικο των 3 μηνων και κατι που ειναι υπερπαιχταρας και θα τον αποχαιρετησουμε το καλοκαρι για καποια Βαλενσιεν.....

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2417 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 11:19 »
πες τα ρε αγιουτο...
τι περιμενετε να βγει η χρονια?
και να σας κλεισει τα ματια με κανα φιλαρακι σας ποπονητη?

ραβδι και φτυσιμο το Σαββατο

Χριστοβασιλη αν εχεις αρχιδια το Σαββατο να εισαι γηπεδο.
και εσυ και τα τσιρακια σου

10 ευρω γενικη εισοδος.
ολοι στη μεγαλη

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2418 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 11:38 »
Προς τον Πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966

Κύριε  Χριστοβασίλη

Θεωρούμαστε απολύτως σίγουρος ότι έχετε απόλυτη επίγνωση του γεγονότος ότι ο προεδρικός σας κύκλος στο ιστορικό σωματείο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, έχει κλείσει οριστικά και αμετάκλειτα και αυτό με την πεποίθηση ότι, από μέρους σας ό,τι ήταν να πράξετε το πράξατε΄αλλά και με την προφανή αδυναμία σας να πάτε τον ΠΑΣ παπάνω.

Εμείς προσωπικά, δεν σας θεωρούμε ντε και καλά ως τον χειρότερο πρόεδρο στην ιστορία του ΠΑΣ, καθώς είχαμε την τύχη να είμαστε μόνο ΠΑΣ και ατυχία να γευτούμε  πλείστα φρούτα του είδους σας, ωριμότερα, ζουμερότερα και φανταχτερότερα.

Βασικά εκτιμούμε ότι  στοχεύσατε  να παίξετε μια κάποια μπάλα, πλην όμως χωρίς επαρκές ρόστερ, ικανοποιητικό αγωνιστικό σύστημα και κατάλληλο ζέσταμα παλάμης, γεγονός που φάνηκε στις συχνές διοικητικές θλάσεις και οστεοκλασίες, αφ’ ενός μεν λόγω  ακατάλληλης στελέχωσης της ΠΑΕ, αφ’ ετέρου δε  λόγω μιας ιδιότυπα ελλειμματικής και ιδιοτελούς λογιστικής, ώστε να θεωρείστε στην κοινή γνώμη ως ένας κοινός πλην τίμιος παντελονιστής ποδοσφαιρικός επιχειρηματίας.

Ωστόσο όμως, υπάρχουν και οι αριθμοί που κάνουν λόγο για 1 καλά υποσχόμενο ΠΑΣ με 4 καταξιωτικά σερί στην Α’ πλην αυτήν την 5η θέση μετά από 38 χρόνια να τρώει πόρτα στην Ευρώπη προς απογοήτευση και διαρκή απορία των περισσοτέρων της οικογένειας του ΠΑΣ, ενώ είναι απολύτως ευκρινής στους πάντες η σημερινή παρακμιακή εικόνα που εμφανίζει η Ομάδα και η Διοίκηση και την επισφραγίζουν γδουπωτά τα αγωνιστικά αποτελέσματα και τα επικοινωνιακά καμώματα που συντελούνται μόλις λίγα βήματα από  την ολική έκπτωση των ηθικών και αγωνιστικών αξιών του ΑΓΙΑΞ της Ηπείρου.

Τέλος εκτιμούμε ότι, σε όλη σας θητεία σας υπήρξατε τρόπον τινά γρίφος, πότε αγόμενος και πότε φερόμενος από τα κέντρα, ενισχύοντας προοδευτικά τη θεώρηση του «άμπαλου και μπαλωμένου» ή αυτό που έχουμε πει άλλοτε «ο Χριστοβασίλης ξέρει πότε είναι ψάρι και πότε ψαράς».

Για τον λόγο αυτό, κρατήστε την εικόνα των αριθμών  ως υστεροφημία στην ελάχιστη προσπάθειά σας να προσφέρετε στον ΠΑΣ ως Ηπειρώτης και κατά τη γνώμη μας αρκετά σημαντικά σε καιρούς οικονομικής κρίσης, έναντι πολλών προκατόχων σας που τα είχαν κάνει εντελώς σκατά και αποσυρθείτε από την Ομάδα, άμα τω ήρι αρχομένω.

Αποσυρθείτε, εξασφαλίζοντας υπό μορφή επείγοντος την παραμονή στην Κατηγορία και το σημαντικότερο, εξασφαλήστε τη διαδοχή σας οπωσδήποτε και αφκόρς σε κάποιον κυανόλευκο με πλούσια  οικονομικά και συναισθηματικά καλλίτερό σας και καλή καγαθή την τύχη σας στον οικογενειακό και επιχειρηματικό σας βίο.

Ανθρωπίνως και ΠΑΣλιμωτώς δια του New Pas. Pas οι κάτωθι:

Atalimpas
Μπίρμπας
Κύρκος
Κordonouris
Ζήκος
Μήτσοπας
Νew Pas. Pas
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2419 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 13:35 »
Επανάληψη των ρεκόρ τ πρόεδρα:

Ρεκόρ δημιουργίας χρεών σε χρόνο dt

Ρεκόρ δημοσιευμάτων για κακοδιαχείρηση

Ρεκόρ συλλήψεων προέδρου

Ρεκόρ δημοσιευμάτων για στημένα

Ρεκόρ δημοσιευμάτων για αρματοδρομία

Ρεκόρ εμφανίσεως σε δικαστικές αίθουσες

Ρεκόρ μη αδειοδοτήσεων

Ρεκόρ μη εξαργύρωσης αγωνιστικών επιτυχιών

Ρεκόρ ρυθμού πτώσης διαρκείας - απλών - θεατών

Ρεκόρ απομάκρυνσης - ξενερώματος κόσμου

Ρεκόρ κοροϊδίας - προσβολών - ψεμάτων

Ρεκόρ εκβιασμών - διωγμών - απαγορεύσεων

Ρεκόρ διενέξεων και κόντρας

Ρεκόρ ανακαλύψεως εχθρών

Ρεκόρ απομακρύνσεως επιτυχημένων προπονητών

Ρεκόρ γραψαρχιδισμού

Ρεκόρ πεσίματος από τα σύννεφα

Ρεκόρ στήριξης από αφεντικά και εργαλεία

Ρεκόρ συγνώμης δεξιά-αριστερά, ποτέ προς κόσμο-ομάδα

Ρεκόρ τσιμουδιάς* και να μαθαίνεις από αλλού τα νέα


* Μόνο τον τελευταίο καιρό
Η παε τσιμουδιά, τη μεταγραφή Κολοβέτσιου από gazzetta.
Η παε τσιμουδιά, τη φυγή Ντεβισέντι και το Τσάβες-Κίλμες από το φέϊσμπουκ.
Η παε τσιμουδιά, τη φυγή Τσώλη την ίδια μέρα από arenafm.
Η παε τσιμουδιά, τους λόγους φυγής από την Εσπρέσο.
Η παε τσιμουδιά, τα δύσκολα οικονομικά από Χελάκη-σπορ fm.
Η παε τσιμουδιά, τη μεταγραφή Chitu από το τουϊτερ της Βαλενσιέν.


Υ.Γ: Δεν φτάνει πούναι στοιχείο ανατρεπτικό και δεν αναγνωρίζει τ προέδρου τα ρεκόρ
παρακινεί να το κάνουν κι άλλοι.. ban στον pagourenko να στανιάρει !  8)
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2420 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 13:55 »
και αποσυρθείτε από την Ομάδα, άμα τω ήρι αρχομένω

φίλε NEW επειδή δεν θα το καταλάβει ???  :P :P :P

Βοηθάω..
**  εκδοχή του παλαιότατου εθίμου της ανοιξιάτικης κοπάνας
(«άμα δε τω ήρι αρχομένω, έξω απ' το σχολείο θα σε περιμένω» έλεγαν οι προηγούμενες γενιές)

« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 29 Ιαν 2014 13:59 από davelis »

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2421 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 14:06 »
Να βοηθήσω κι εγώ με αναμνήσεις απ το χωριό  :P
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2422 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 14:17 »
Κι αυτή ελεύθερη δηλώνει πρόεδρε, γιατί δεν την προτιμήσαμε?
http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=_ao_t_i4g_f_nz_gg%3d

 :mono:

« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 29 Ιαν 2014 21:44 από Achilleas »

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.723
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2423 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 15:14 »
στις 31 ληγουν οι μεταγραφες ωρε

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2424 στις: Τετ 29 Ιαν 2014 17:26 »
Προς τον Πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ***

Παράθεση
και αποσυρθείτε από την Ομάδα, άμα τω ήρι αρχομένω

φίλε NEW επειδή δεν θα το καταλάβει ???  :P :P :P
Βοηθάω..
**  εκδοχή του παλαιότατου εθίμου της ανοιξιάτικης κοπάνας
(«άμα δε τω ήρι αρχομένω, έξω απ' το σχολείο θα σε περιμένω» έλεγαν οι προηγούμενες γενιές)


*** Το ίδιο κείμενο “αποπροχειροποιημένο”  μετά από παρέμβαση του φιλολόγου μας (σ. Ζήκου)
 

Προς τον Πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966


Κύριε  Χριστοβασίλη

Είμαστε απολύτως σίγουροι ότι έχετε την απόλυτη επίγνωση του γεγονότος που λέει πως ο προεδρικός σας κύκλος στο ιστορικό σωματείο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 έχει κλείσει οριστικά και αμετάκλητα. Και αυτό με την πεποίθηση ότι, από μέρους σας ό,τι ήταν να πράξετε το πράξετε καλώς – κακώς ως τώρα και με προφανή την αδυναμία σας να πάτε τον ΠΑΣ παραπάνω.

Εμείς προσωπικά, δεν σας θεωρούμε ντε και καλά ως τον χειρότερο πρόεδρο στην ιστορία του ΠΑΣ, καθώς είχαμε την τύχη να είμαστε μόνο ΠΑΣ και την ατυχία να γευτούμε τα πλείστα όσων φρούτων του είδους σας, ωριμότερα, ζουμερότερα και φανταχτερότερα.

Βασικά εκτιμούμε ότι  στοχεύσατε  να παίξετε μια κάποια μπάλα, πλην όμως χωρίς επαρκές ρόστερ και υποδομές, χωρίς ικανοποιητικό αγωνιστικό σύστημα και με ακατάλληλο ζέσταμα παλάμης, γεγονός που φάνηκε στις συχνές διοικητικές θλάσεις και οστεοκλασίες σας.

Αυτά συνέβησαν αφ’ ενός μεν λόγω ακατάλληλης στελέχωσης της ΠΑΕ, αφ’ ετέρου δε  λόγω μιας ιδιότυπα ελλειμματικής και ιδιοτελούς λογιστικής, ώστε να θεωρείστε στην κοινή γνώμη ως ένας ακόμα κοινός παντελονιστής πλην τίμιος ποδοσφαιρικός επιχειρηματίας.

Ωστόσο όμως, υπάρχουν και οι αριθμοί προόδου που κάνουν λόγο για 1 καλά υποσχόμενο ΠΑΣ με 4 καταξιωτικά σερί στην Α’, με την 5η θέση ξανά μετά από 38 χρόνια, να φάει πόρτα στην Ευρώπη προς απογοήτευση και διαρκή απορία των περισσοτέρων της οικογένειας του ΠΑΣ.

Μετά ταύτα, είναι απολύτως ευκρινής στους πάντες η σημερινή παρακμιακή εικόνα που εμφανίζει η Ομάδα/Διοίκηση και την επισφραγίζουν γδουπωτά τα αγωνιστικά αποτελέσματα και τα επικοινωνιακά καμώματα που συντελούνται μόλις λίγα βήματα από μια φαινομένη ολική έκπτωση των ηθικών και αγωνιστικών αξιών του ΑΓΙΑΞ της Ηπείρου.

Τέλος εκτιμούμε ότι, σε όλη σας θητεία υπήρξατε τρόπον τινά γρίφος, πότε αγόμενος και πότε φερόμενος από τα Κέντρα, ενισχύοντας προοδευτικά την θεώρηση του «άμπαλου και μπαλωμένου» ή αυτό που έχουμε πει άλλοτε «ο Χριστοβασίλης ξέρει πότε είναι ψάρι και πότε ψαράς».

Για τον λόγο αυτό, σας συμβουλεύουμε να κρατήστε την εικόνα των αριθμών  ως υστεροφημία από την ελάχιστη προσπάθειά σας να προσφέρετε στον ΠΑΣ ως Ηπειρώτης και κατά τη γνώμη μας αρκετά σημαντικά σε καιρούς οικονομικής κρίσης, έναντι πολλών προκατόχων σας που τα είχαν κάνει εντελώς σκατά και να αποσυρθείτε από την Ομάδα, άμα τω ήρι αρχομένω.

Αποσυρθείτε πρόεδρε, έχοντας εξασφαλίσει με τη μορφή επείγοντος την παραμονή στην Κατηγορία και το σημαντικότερο, προετοιμάστε οπωσδήποτε και αφκόρς τη διαδοχή σας, από κάποιον καλλίτερό σας,  κάποιον κυανόλευκο, με πλούσια οικονομικά και συναισθηματικά προσόντα   και καλή καγαθή την τύχη σας στον οικογενειακό και επιχειρηματικό σας βίο.

Ανθρωπίνως και ΠΑΣλιμωτώς δια του New Pas. Pas οι κάτωθι:

Atalimpas
Μπίρμπας
Κύρκος
Κordonouris
Ζήκος
Μήτσοπας
Νew Pas. Pas

Παράθεση
Οι παρακάτω συμφωνούν με το κείμενο:

KASABIAN, deceiver, chilly, sellos, passatempo, davelis, Alejandro., paslooza
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 29 Ιαν 2014 17:33 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς