Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354665 φορές)

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2450 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 10:48 »


   Πάντοτε το θέμα της άδειας μου προκαλούσε μια αποστροφή. Δεν ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες και δεν ξέρω γιατί, πίστευα πως είχαμε δυσθεώρητα χρέη και όχι μόνο 1.200.000 ευρώ περίπου αρρύθμιστα χρέη. Πραγματικά δεν πίστευα ότι ο πραγματικός λόγος που δεν πήραμε την άδεια ήταν ότι δεν ήμασταν εντάξει έως τις 31 Μάρτη + κάτι λεπτομέρειες.

 Πραγματικά κύριε ΧΒ δεν πίστευα ότι δεν πίστεψες στην ομάδα μας και δεν κουνήθηκες νωρίτερα. Πες μου σε παρακαλώ γιατί είσαι τόσο τσιγκούνης να το πω, απρογραμμάτιστος να το πω, ανόητος να το πω, δεν ξέρω.

 Έκανες κακό στον εαυτό σου και στην ομάδα μας και σε εμάς τους ίδιους. Σκέψου που θα ήμασταν και που θα ήσουν τώρα.

 Ρε μάγκες γιατί όλα σε εμάς; Τόσα χρόνια που έβγαιναν ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ όλοι ήταν οκ? Δεν αποπροσανατολίζω δεν χωράει αμφιβολία ότι ο ΧΒ έκανε μεγάλη μαλακία αλλά γιατί και αυτό σε εμάς; Ερώτηση ρητορική μάλλον.

Χρέη σε μια ανώνυμη εταιρεία δεν είναι μόνο τα χρηματικά ποσά που οφείλονται στην εφορία. Χρέη είναι και οι πάσης φύσεως υποχρεώσεις που καταγράφονται στις οικονομικές καταστάσεις ανεξάρτητα αν έχουν καταστεί ληξιπρόθεσμα ή όχι.
Δάνεια, προμηθευτές, συμβόλαια ποδοσφαιριστών, γραμμάτια πληρωτέα, επιταγές πληρωτέες, εφορία, ασφαλιστικοί οργανισμοί, πιστωτές διάφοροι είναι υποχρεώσεις της εταιρείας.
Και για την ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 σύμφωνα με τον τελευταίο ισολογισμό τα παραπάνω ανέρχονται συνολικά στο ποσό των 7.149.816,29€  έναντι  6.788.172,87€ της προηγούμενης χρήσης.

Σε ότι έχει να κάνει με το σκεπτικό και την απόφαση του CAS εκεί αναφέρεται ρητά ότι, εκτός από τα χρέη προς την εφορία τα οποία ρυθμίστηκαν εκπρόθεσμα, τεράστιο πρόβλημα υπήρξε με την αποκάλυψη έξι ιδιωτικών συμφωνητικών που δεν συμπεριελήφθησαν στις οικονομικές καταστάσεις.
Δημοσίευσαν δηλαδή ισολογισμό αλλοιωμένο χωρίς τα πραγματικά οικονομικά στοιχεία τα οποία για τους λόγους που μόνο η ΠΑΕ γνωρίζει, απεκρύβησαν από τις δημοσιευμένες οικονομικές καταστάσεις.
Τώρα αν θα ζητούσαμε να μάθουμε με ποιον είχαν συναφθεί τα έξι ιδιωτικά συμφωνητικά, μάλλον θα ήταν πολύ ουτοπικό για την συγκεκριμένη διοίκηση.
Όλοι καταλαβαίνουμε βέβαια ότι πρόκειται για συμφωνητικά τα οποία θα αφορούσαν αμοιβές μεγαλύτερες των αναγραφομένων στα επίσημα και κατατεθειμένα συμβόλαια. Άρα αν εμφανιζόταν στις οικονομικές καταστάσεις θα ανέβαζαν κι άλλο το ύψος των υποχρεώσεων της ΠΑΕ. Θα πρέπει επίσης να αναρωτηθούμε αν για τις επιπλέον αμοιβές των ιδιωτικών συμφωνητικών έχουν αποδοθεί οι αναλογούντες φόροι προς το Ελληνικό Δημόσιο.
Γνωρίζοντας όλα αυτά η ΠΑΕ από το αρχικό απορριπτικό πόρισμα της UEFA, η εκ των υστέρων προσφυγή στο CAS ήταν εμπαιγμός στην νοημοσύνη και τα συναισθήματα των αγνών φιλάθλων της ομάδος μας. Μία μόνο λέξη ταιριάζει εδώ.
 Ν Τ Ρ Ο Π Η.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 31 Ιαν 2014 10:52 από pasgiannina1967 »

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2451 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 10:50 »
οι πολυσελιδες ανακοινωσεις εξυπηρετουν μονο το τυπικο της υποθεσεως, (υποψην οτι αυτη δεν ειναι δουλεια του φιλαθλου ουτε και ενδιαφερει τους υγιεις φιλαθλους
). Τα 6 ιδιωτικα συμφωνιτικα φεραν μηπως την υπογραφη του χριστοβασιλη? (εκτος φυσικα απο ενα), το οποιο μαλιστα λογω και μονο της προσφυγης μας στο CAS θεωρειται οτι πληρωσαμε με την τιμωρια και δεν θα μας απασχολησει σε επομενη αδειοδοτηση.  Τις προαλλες οταν βγηκε ο χριστιδης και ελεγε τα δικα του (για τα υπερογκα ποσα που εβαλε σε μεταγραφες) ποσοι απο σας ειπατε οτι αυτος ειναι παραγοντας, θεος κ.α. , λοιπον εναν τετοιο θελετε αλλα και ενας τετοιος σας αξιζει, εσας που τα λετε αυτα για τον προεδρο και ξερω θα μου πειτε καλυτερα στη β και στη γ, αντε παιδια λιγη ακομη προσπαθεια σας απεμεινε. (ηθελα να ηξερα ποια συμφεροντα εξυπηρετειτε, ευχαριστω.

Όταν θα ξυπνήσετε κύριε, ειδοποιήστε μας να σας ετοιμάσουμε το καφεδάκι σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2452 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 10:56 »
Η δουλεία δεν είναι ντροπή.
ακόμη κι αν από παπαγαλάκι καταντήσεις κλόουν στο τέλος..

 :stop:

Αποσυνδεδεμένος chilly

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.780
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2453 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 10:56 »
Το σκεπτικό της απόφασης εγινε επιτέλους γνωστό, αργά η γρήγορα έγινε.... Περιμένω αυτούς που θεωρούσαν ότι ήταν άλλοι οι λόγοι της μη αδειοδότησης να εκφράσουν τις απόψεις τους επί του σκεπτικού της....

Tελικά γίνεσαι προκλητικός. Εσύ δεν ήσουν που πέρυσι μας είχες φλομώσει να υποστηρίζεις τον ΧΒ, και ότι φταίει ο βάζελος, ο Πανόπουλος, ο Σαμαράς, η ακρίβεια των Ελβετών κλπ. που δεν παίρνουμε αδειοδότηση? Δηλαδή τα 6 ιδιωτικά ποιός τα υπέγραψε?Ο Φροντιστής?
Την εφορία ποιός δεν την διακανόνισε πιο πρίν?Οι mods του pas.gr?
Και μαμημένοι και δαρμένοι θα βγούμε σε αυτή την πόλη...

Παράθεση
Τα 6 ιδιωτικα συμφωνιτικα φεραν μηπως την υπογραφη του χριστοβασιλη? (εκτος φυσικα απο ενα), το οποιο μαλιστα λογω και μονο της προσφυγης μας στο CAS θεωρειται οτι πληρωσαμε με την τιμωρια και δεν θα μας απασχολησει σε επομενη αδειοδοτηση. 
Εσύ που ξέρεις οτι μόνο ένα έφερε την υπογραφή του ΧΒ?Τα έχεις δει?Είσαι στην ΠΑΕ?
Παράθεση
Τις προαλλες οταν βγηκε ο χριστιδης και ελεγε τα δικα του (για τα υπερογκα ποσα που εβαλε σε μεταγραφες) ποσοι απο σας ειπατε οτι αυτος ειναι παραγοντας, θεος κ.α. , λοιπον εναν τετοιο θελετε αλλα και ενας τετοιος σας αξιζει, εσας που τα λετε αυτα για τον προεδρο και ξερω θα μου πειτε καλυτερα στη β και στη γ, αντε παιδια λιγη ακομη προσπαθεια σας απεμεινε.
Όταν ο Χρηστίδης και ο Κολέμπας έκαναν τα δικά τους, υπήρχε μια μερίδα κόσμου (είμαι σίγουρος οτι ήσουν αναμεσά τους) που έβριζαν όσους ήταν εναντίον τους και τους λέγαν τα ίδια πράγματα: ''Ποιός θα μας πάρει μετά από αυτόν?Θα πέσουμε κατηγορία...Θα διαλυθούμε...Όποιος πολεμάει τον Κολέμπα, πολεμάει τον ΠΑΣ...Ποια συμφέροντα εξυπηρετούν όσοι βρίζουν τον Κολέμπα-Χρηστίδη''
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 31 Ιαν 2014 11:04 από chilly »
φορεβερ

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2454 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:02 »
τον καφε μου εχω μαθει να τον κανω μονος μου, λοιπον για μενα καλυτερα για προεδρος ενας ασχετος που μαθαινει απο τα λαθη του παρα ενα λαμογιο που τα ξερει εκ τον προτερον, αλλωστε κατα γενικη ομολογια των παικτων που ειναι μεσα στην ομαδα ο προεδρος εχει πλανο εξυγειανσης , οσο για μενα καλυτερα βαθια νυχτωμενος παρα επικινδυνος για την ομαδα μου.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2455 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:09 »
Όσο σκέφτομαι ότι για τέτοιες μαλακίες μας στέρησαν το όνειρο...  >:(

“Το σκεπτικό έχει δημοσιοποιηθεί



Here...http://www.tas-cas.org/d2wfiles/document/7284/5048/0/Award20323320FINAL20%282013.12.05%2920internet.pdf
but you have a fluency in english languange to understand the hole sheet.

Εγώ βλέπω ότι το σκεπτικό είναι 22 σελίδες και κάποιοι μας μίλαγαν για 400! Πώς ήξεραν ότι είναι τόσες;

Μια στιγμή να ελέγξω αν με συμφέρει να το βγάλω φωτοτυπία ή να δώσω 10 ευρώ να γίνω μέτοχος της ΠΑΕ.....22 Χ 0.06 = 1,32 ευρώ. Με συμφέρει να βγάλω φωτοτυπίες τελικά!
4000 σελίδες φίλε είχε ο φάκελος, όχι η απόφαση.... Αχ αυτή η άγνοια......

Εσύ πως ξέρεις Θόδωρα ότι 400 σελίδες είναι ο φάκελος;



Το σκεπτικό της απόφασης εγινε επιτέλους γνωστό, αργά η γρήγορα έγινε.... Περιμένω αυτούς που θεωρούσαν ότι ήταν άλλοι οι λόγοι της μη αδειοδότησης να εκφράσουν τις απόψεις τους επί του σκεπτικού της....

Έξι ολόκληροι λόγοι δεν σου φτάνουν ρε Θόδωρα; Πόσους θέλεις;

Υποστήριζες ότι η μη αδειοδότηση του ΠΑΣ οφείλονταν ΜΟΝΟ στην ληξιπρόθεσμη ρύθμιση οφειλής προς την Εφορία!!! Και το έγραφες με πάσα βεβαιότητα!

Τώρα που υπάρχουν ένα κατεβατό ζητήματα; Μη δηλωθέντα ιδιωτικά συμφωνητικά Θόδωρα; Από που προέκυψαν όλα αυτά Θόδωρα; Να λοιπόν που είχαν δίκιο όσοι υποστήριζαν ότι υπάρχουν και αλλά θέματα;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2456 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:23 »
θεος κ.α. , λοιπον εναν τετοιο θελετε αλλα και ενας τετοιος σας αξιζει, εσας που τα λετε αυτα για τον προεδρο και ξερω θα μου πειτε καλυτερα στη β και στη γ, αντε παιδια λιγη ακομη προσπαθεια σας απεμεινε. (ηθελα να ηξερα ποια συμφεροντα εξυπηρετειτε, ευχαριστω.

Μιλάς σε β΄ πληθ., (βλ., γαυροβαζελικός ενεστώστας) ... διακρίνεις τον εαυτό σου από τι?

Αυτό με τίποτα... αν σκεφτεί να την πάει εκεί από όπου την παράλαβε.

...εβραϊκά συμφέροντα


Υ.Γ.: Δεν νομίζω να υπήρξε μεγαλύτερος ηθικός πιστωτής του ΧΒ... από εμένα. :stop:

«Ψειρούπολις» και «Ψειριάρηδες»     
25/06/11
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος taxidriver

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2457 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:26 »
Να κάνω και γω μιά χαζή ερώτηση;
Αυτά τα 6 ιδιωτικά συμφωνητικά, πως βρέθηκαν στα χέρια της επιτροπής;
Δεν θα έπρεπε λογικά να τα έχει ο ΧΒ καταχωνιασμένα στο σεντουκι του;
Τα έδωσε μονος του;
Δεν έδωσε τα φραγκα στους παίχτες και τον δώσανε;
Τι μπορεί να συνέβει;

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2458 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:27 »
Χθες το βράδυ βγήκαν στη δημοσιότητα κάποια ζητήματα σχετικά με την μη καλοκαιρινή αδειοδότηση του ΠΑΣ τα οποία εμείς οι φίλαθλοι δεν τα γνωρίζαμε.

Και ενώ η συζήτηση θα έπρεπε να πάει εκεί μπαίνει από το πουθενά ο "πας παντού" (ο οποίος παρεπιπτόντως γράφει το όνομα του ΠΑΣ με μικρά γράμματα, παρά το ότι είναι η ομάδα του; και είναι και αρκτικόλεξο) και ο ο Θόδωρας (teo mono - pas) και αποπροσανατολίζουν τη συζήτηση!

Αρχίζουν λοιπόν να τα βάζουν με τον κόσμο του ΠΑΣ που γράφει μέσα στο φόρουμ! Να ρίχνουν ευθύνες στο φόρουμ για τον ΠΑΣ και να αγιάζουν τον ΧΒ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΠΕΣΑΝ ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΚΕΠΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ!!!!!

Αν αυτό δεν λέγεται μέθοδος προπαγάνδας και αποπροσανατολισμού το τι να πει κανείς;

ο ΧΒ έχει κριθεί ήδη από τον κόσμο. Και δυστυχώς για αυτόν και για την  ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των οπαδών του ΠΑΣ είναι δυσαρεστημένη μαζί του. Ελάχιστοι πλέον τον στηρίζουν, κοιτάξτε πως έχει αδειάσει το γήπεδο, μόνο κάποια πιστά σκυλιά και κάποιοι αφελείς τον πιστεύουν!

Και οι δύο όμως είναι όντας επικίνδυνοι για την ομάδα! Οι μεν πρώτοι δεν αξίζουν να λέγονται οπαδοί του ΠΑΣ, οι δε δεύτεροι έχουν καταντήσει γραφικοί!

ΝΑΙ είμαστε γκρινιάρηδες, ΝΑΙ δεν μας ικανοποιεί τίποτα, ΝΑΙ είμαστε υπερβολικοί κάποιες φορές, ΝΑΙ κάνουμε και λάθη σε κάποιες κρίσεις αλλά ΝΑΙ εμείς και μόνο εμείς είμαστε που αγαπάμε τον ΠΑΣ!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2459 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:37 »
λοιπον λιγα λογια και απλα.....

εσυ μεγαλε που πας παντου κι εσυ ο αλλος ο θεου δωρο να ξεςρετε οτι μονο ενα συμπερασμα βγαινει απο οσα λετε....εισαστε σε εντεταλμενη υπηρεσια και εχετε μεγαλο συμφερον απο ολη αυτη τη δουλεια.τοσα πολλα με τοσες λεπτομερειες οπως λετε εσεις δε λεει κανενας.εμφανιζοσαστε να ξερετε καλυτερα και απο την uefa

γνωμη μ ειναι πως εχετε και το χαρτζιλικι σας......αλλιως μετα μιλαμε για λοβοτομη.

υγ.και που εισαι .....για να μη ξεχνιομαστε και περνανε στο ντουκου.......ΠΑΣ παντου............αντε και ###### στη τελικη που θα μ πεις εμενα οτι μ αξιζει προεδρος τυπου χρηστιδη.και ελα να ριξουμε και τις μασκες και οτι θελεις.

αντε #####





« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 31 Ιαν 2014 11:43 από ΛΟΚΟ »
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος sellos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.059
  • toros-tsiprofans
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2460 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:45 »
Παράθεση
Απόφαση CAS για την αδειοδότηση
Παρασκευή, 31 Ιανουαρίου 2014 09:54

< ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

Η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία αναδημοσιεύει απόφαση του CAS για την υπόθεση της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Η απόφαση αποτελεί δημόσιο έγγραφο και καθορίζει τελεσιδίκως συγκεκριμένες διατάξεις του Κανονισμού Αδειοδότησης, για τα οποίες όλες οι υπό αδειοδότηση ΠΑΕ πρέπει να ενημερωθούν έτσι ώστε να συμμορφωθούν με αυτές.


Η απόφαση στα Αγγλικά
http://www.epo.gr/media/files/ADEIODOTHSH/2013_Club%20Licensing_financial%20criteria_PAS%20Giannina_UK.pdf

Η απόφαση στα Ελληνικά
http://www.epo.gr/media/files/ADEIODOTHSH/2013_Club%20Licensing_financial%20criteria_PAS%20Giannina_GR.pdf
http://www.epo.gr/News.aspx?a_id=44599&NewsType=21

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2461 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:49 »
Όσο σκέφτομαι ότι για τέτοιες μαλακίες μας στέρησαν το όνειρο...  >:(

“Το σκεπτικό έχει δημοσιοποιηθεί

πού;

Here...http://www.tas-cas.org/d2wfiles/document/7284/5048/0/Award20323320FINAL20%282013.12.05%2920internet.pdf
but you have a fluency in english languange to understand the hole sheet.

Thanks friend. Don't worry, I am bilingual and can understand the whole sheet and the whole shit...

Bottom line: Βασικά δεν πίστεψαν ότι ο ΧΒ είναι τίμιος.
Ο ισολογισμός ήταν γτπ. " audited financial statements are also inaccurate". Θεωρώ ότι αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα.
Επιπλέον στην αρχή αναφέρεται σε 6 ιδιωτικά συμφωνητικά και μετά η έφεση του ΧΒ αναφέρεται για 3 στα οποία είναι στα 'δικαστήρια' με τη FIFA. Τα άλλα 3 τι γίνεται;

Υ.Γ. Φαντάζομαι ένα εκ των 6 συμφωνητικών είναι με τον Ντεμόλ;

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2462 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:51 »
Να κάνω και γω μιά χαζή ερώτηση;
Αυτά τα 6 ιδιωτικά συμφωνητικά, πως βρέθηκαν στα χέρια της επιτροπής;
Δεν θα έπρεπε λογικά να τα έχει ο ΧΒ καταχωνιασμένα στο σεντουκι του;
Τα έδωσε μονος του;
Δεν έδωσε τα φραγκα στους παίχτες και τον δώσανε;
Τι μπορεί να συνέβει;


Δεν αναφέρεται πουθενά ότι τα ιδιωτικά αυτά συμφωνητικά απεκρύβησαν. Το μέγα ζήτημα για την επιτροπή της UEFA είναι ότι δεν εμφανίζονται στις οικονομικές καταστάσεις. Αλλοιώθηκε η οικονομική εικόνα της εταιρείας προφανώς με σκοπό να μην εμφανιστεί αυτή ακόμη πιο δυσάρεστη από ότι είναι.
Και για να το απλοποιήσω λίγο αναφέρω ως παράδειγμα το εξής:
Οφείλω ως ΠΑΕ στους αμοιβόμενους ποδοσφαιριστές μου από τα επίσημα συμβόλαια 1.000.000 €
Ταυτόχρονα έχω συνάψει με κάποιους από αυτούς Ιδιωτικά συμφωνητικά ύψους 350.000 €
Αν τα τελευταία δεν τα συμπεριλάβω στις οικονομικές καταστάσεις οι υποχρεώσεις μου θα φαίνονται 1.000.000 € ενώ στην πραγματικότητα θα έπρεπε να εμφανίζονται 1.350.000 €.
Ο νοών νοείτω!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2463 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:52 »
ωραια λοιπον αφηνω να πειτε αυτα που θελετε και οποιος θελει ας ερθει προσωπικα να μου πει αυτες τις βρωμιες που γραψατε για μενα. εγω απλα εγραψα συγκυριακα στο θεμα για να πω οτι απο τα 30 χρονια που υποστηριζω την ομαδα αυτος ηταν καλυτερος απο τους αλλους προεδρους.

Αποσυνδεδεμένος Γρύπας

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Αδιάλλακτος Αιθεροβάμων
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2464 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:52 »
Παράθεση
Δεν νομίζω να υπήρξε μεγαλύτερος ηθικός πιστωτής του ΧΒ... από εμένα

απαντάς στον ενικό(σαν αρχηγός αγέλης), σε αυτόν που ρωτάει στον β' πληθυντικό...θεωρείς τον εαυτό σου υπεύθυνο και αρμόδιο να απαντήσει για ποιους;

Ερ:ηθελα να ηξερα ποια συμφεροντα εξυπηρετειτε

Απ:Δεν νομίζω να υπήρξε μεγαλύτερος ηθικός πιστωτής του ΧΒ... από εμένα

στα 7χ σηκώνεσαι από την χέστρα τσάτσε 3/3...
Είμαι κι εγώ ένας ανιπτόποδας δρυίδης από την Δωδώνη που μεταμορφώνομαι πότε σε αετό, πότε σε αρκούδα και πότε σε ταύρο...

Δια του Αιθέρος προερχόμενος, καίτοι δια Μολοσσιέας Ατραπού ανερχόμενος.-

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2465 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 11:59 »
ωραια λοιπον αφηνω να πειτε αυτα που θελετε και οποιος θελει ας ερθει προσωπικα να μου πει αυτες τις βρωμιες που γραψατε για μενα. εγω απλα εγραψα συγκυριακα στο θεμα για να πω οτι απο τα 30 χρονια που υποστηριζω την ομαδα αυτος ηταν καλυτερος απο τους αλλους προεδρους.

ωραια λοιπον αντε πουλεψε τη τωρα και στο καλο.
την ειπες τη μαλακια σου ξεφορτωσου μας τωρα.
και να τα πουμε και προσωπικα.........!

πλεον τερμα τα διφραγκα.......τοσο καιρο σκουληκια και βαμπιρ αλωνιζατε.....πλεον τελειωσατε......μονο ετσι και πολυ χειροτερα θα αντιμετωπιζεστε....και απο κοντα και απο μακρια.

αντε και ελεγα δε θα απαντησω τοσες μερες.
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος THRAKI Fans

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2466 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:01 »
Ο χβ στερεί από τον ΠΑΣ τον κόσμο του και μας έκοψε το μεγαλύτερο όνειρο του κάθε φιλάθλου. Είχε μια ομάδα με 0 χρέη και την έχει φτάσει στο απροχώρητο. Και να πεις ότι έκανε κινήσεις μεταγραφικές και οργανωτικές και ξέφυγε, να έλεγα χαλάλι του. Όσοι τον υποστηρίζουν καλά κάνουν και είναι δικαίωμά τους. Να ξέρουν όμως ότι είναι ελάχιστοι. Αυτοί οι 1000 που πάνε ακόμα γήπεδο, δεν νομίζω ότι τον υποστηρίζουν. Απλά έχουν αγάπη για την ομάδα και δεν θέλουν να την αφήσουν όπως έκαναν τόσες χιλιάδες Γιαννιώτες.
Οι δρόμοι με τον χβ χωρίζουν. Καλώς ή κακώς, αυτό θα το δούμε σε βάθος χρόνου.
Τώρα τα έχει κάνει σκατά και απόσκατα. Το ότι οι πατεράδες και οι παππούδες μας απομακρύνθηκαν πολύ γρήγορα μετα την έλευση του, δείχνει πολλά.
Ο ΠΑΣ μίκρυνε μετά την μεγαλύτερη αγωνιστική του επιτυχία. Ήταν κάτι που ο χβ δεν το ήθελε να συμβεί και φρόντισε φέτος να μην ξανασυμβεί.
Καλά ξεμπερδέματα να έχουμε.

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2467 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:04 »
ωραια λοιπον αφηνω να πειτε αυτα που θελετε και οποιος θελει ας ερθει προσωπικα να μου πει αυτες τις βρωμιες που γραψατε για μενα. εγω απλα εγραψα συγκυριακα στο θεμα για να πω οτι απο τα 30 χρονια που υποστηριζω την ομαδα αυτος ηταν καλυτερος απο τους αλλους προεδρους.

Grace εσύ;
Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος spiros315

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 285
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2468 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:11 »
Λοιπόν ηρεμία μεταξύ μας.Οι περισσότεροι φίλαθλοι έχουμε πειστεί εδώ και καιρό για το ποιόν του κ.Χριστοβασίλη.Να θυμίσω κάποια βασικά πραγματάκια.Μιλάμε για έναν άνθρωπο που πούλησε την προηγούμενη ομάδα του στον Μητρόπουλο,που ανέλαβε την ομάδα μας χωρίς χρέη και την έφτασε να παλεύει για την αδειοδότηση,που έχει κατηγορηθεί για συμμετοχή σε στήσιμο παιχνιδιών,που αφήνει τους παίκτες να προπονούνται σε στάβλους,που στέρησε το ευρωπαικό όνειρο χιλιάδων φιλάθλων με την λαμογίστικη ή στην καλύτερη των περιπτώσεων ανεπαρκή πρακτική του και που στο κάτω κάτω ψεύδεται συνεχώς και κοροιδεύει τον κόσμο του ΠΑΣ.Τι άλλο θέλετε κάποιοι για να καταλάβετε?
Το ότι στο παρελθόν περάσαν πρόεδροι όπως ο Χρηστίδης και ο Κούγιας θα σας κάνει να λέτε ότι στους τυφλούς ας βασιλεύει ο μονόφθαλμος?Η αξιοπρέπεια σας δεν θίγεται όταν σας κοροιδεύουν στα μούτρα?Οταν η ομάδα ολόκληρης της Ηπείρου έχει φτάσει να κόβει 1200 εισητήρια?
Εγώ ούτε βαλτούς θα σας πω γιατί δεν εχω αποδείξεις για κάτι τέτοιο αλλά αφελείς θα μου επιτρέψετε να σάς χαρακτηρίσω.

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2469 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:19 »
Για οποίον έχει το χρόνο ας διαβάσει το σκεπτικό της απόφασης του CAS.
Πραγματικά η ΠΑΕ προσήλθε σε ένα Ευρωπαϊκό Δικαστικό Όργανο με τέτοια γύμνια επιχειρημάτων και με ανούσιες αιτιάσεις που είμαι σίγουρος ότι τα μέλη που εκδίκασαν την υπόθεση πιθανώς δεν θα έχουν απολέσει τον γέλωτα απο τα χείλη τους ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2470 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:22 »
Παράθεση
επειδη δεν ξερω αν με ξερεις λεγομαι γ####### α#### και ζω στην καλαματα προσωρινα, δεν ηξερα οτι αυτα που εγραφα επηρεαζαν το θεμα αλλα αν θες να το συζητησουμε σου λεω εκ τον προτερων οτι κανεις λαθος.

προσωπικο μυνημα απο τον τυπο που παει παντου (εσβησα το ονομα του)

θελει να το συζητησουμε αλλα μ λεει και απο πριν πως κανω και λαθος.

αντε παρε στα σοβαρα τωρα τετοιον μεζε


ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2471 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:23 »
Για οποίον έχει το χρόνο ας διαβάσει το σκεπτικό της απόφασης του CAS.
Πραγματικά η ΠΑΕ προσήλθε σε ένα Ευρωπαϊκό Δικαστικό Όργανο με τέτοια γύμνια επιχειρημάτων και με ανούσιες αιτιάσεις που είμαι σίγουρος ότι τα μέλη που εκδίκασαν την υπόθεση πιθανώς δεν θα έχουν απολέσει τον γέλωτα απο τα χείλη τους ακόμη.

Απορώ γιατί υπήρχε αισιοδοξία με τον CAS. Κίνηση μόνο κατεύνασης πνευμάτων ήταν; Τραγικό....

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2472 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:26 »
Για οποίον έχει το χρόνο ας διαβάσει το σκεπτικό της απόφασης του CAS.
Πραγματικά η ΠΑΕ προσήλθε σε ένα Ευρωπαϊκό Δικαστικό Όργανο με τέτοια γύμνια επιχειρημάτων και με ανούσιες αιτιάσεις που είμαι σίγουρος ότι τα μέλη που εκδίκασαν την υπόθεση πιθανώς δεν θα έχουν απολέσει τον γέλωτα απο τα χείλη τους ακόμη.
Πρέπει να ήταν από τα πιο εύκολα απογεύματα της επιτροπής και απο τα πιο ευκολα μεροκάματα. Εφεση που πατούσε σε κατηργημένα άρθρα! Μη Θεε μου χειρότερα. Αλήθεια, ποιος έπεισε τον ΚριςΜπιλ να κάνει την έφεση και να πετάξει τα λεφτά του;;;
Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος taxidriver

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2473 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:38 »
Να κάνω και γω μιά χαζή ερώτηση;
Αυτά τα 6 ιδιωτικά συμφωνητικά, πως βρέθηκαν στα χέρια της επιτροπής;
Δεν θα έπρεπε λογικά να τα έχει ο ΧΒ καταχωνιασμένα στο σεντουκι του;
Τα έδωσε μονος του;
Δεν έδωσε τα φραγκα στους παίχτες και τον δώσανε;
Τι μπορεί να συνέβει;


Δεν αναφέρεται πουθενά ότι τα ιδιωτικά αυτά συμφωνητικά απεκρύβησαν. Το μέγα ζήτημα για την επιτροπή της UEFA είναι ότι δεν εμφανίζονται στις οικονομικές καταστάσεις. Αλλοιώθηκε η οικονομική εικόνα της εταιρείας προφανώς με σκοπό να μην εμφανιστεί αυτή ακόμη πιο δυσάρεστη από ότι είναι.
Και για να το απλοποιήσω λίγο αναφέρω ως παράδειγμα το εξής:
Οφείλω ως ΠΑΕ στους αμοιβόμενους ποδοσφαιριστές μου από τα επίσημα συμβόλαια 1.000.000 €
Ταυτόχρονα έχω συνάψει με κάποιους από αυτούς Ιδιωτικά συμφωνητικά ύψους 350.000 €
Αν τα τελευταία δεν τα συμπεριλάβω στις οικονομικές καταστάσεις οι υποχρεώσεις μου θα φαίνονται 1.000.000 € ενώ στην πραγματικότητα θα έπρεπε να εμφανίζονται 1.350.000 €.
Ο νοών νοείτω!!!!!!!!!!!!

  Η αποφαση Αναφερει οτι η ΕΠΟ ΕΝΤΟΠΙΣΕ 6 ιδιωτικα συμφωνητικα.
Τέλος πάντων, καλύτερα να μην το διάβαζα γιατί μπερδεύτηκα πιο πολύ

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2474 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:39 »
να με συγχωρει το φιλαθλο κοινο του φορουμ αλλα επειδη δεν δεχομαι να με βριζουν (αλλωστε πως να βρει το δικιο του κανεις εκτος απο το να σπασει κανα κεφαλι ποιανου δεν ξερω),θα το ξαναπω ελπιζω τελευταια φορα ''δεν ξαναγραφω τιποτα''. Οι μασκες πεφτουν οταν πεφτουν τα ψευδονυμα. οσο για τον πας εγω δεν μοιραζομαι μαζι σας αυτο που αισθανομαι. Καλη συνεχεια.                                                         Ο ΠΑΣ ειναι μεγαλος στα γηπεδα και οχι στα γραμματα και τις ιστοριες.