Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354591 φορές)

Αποσυνδεδεμένος deceiver

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.224
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2475 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:39 »
Αλήθεια, ποιος έπεισε τον ΚριςΜπιλ να κάνει την έφεση και να πετάξει τα λεφτά του;;;


Μα, είναι προφανές. Η πίεση του όχλου.
ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2476 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:40 »
Αναμένω την δημοσίευση ολόκληρης της απόφασης από τα τοπικά μέσα ενημέρωσης τα οποία κόπτονται για το καλό της ομάδος μας.
Είδομεν!!!!
Έτσι για να μάθουν όλοι από επίσημο έγγραφο την αλήθεια.
Μια αλήθεια που την "φτιασιδώνουν" διάφοροι κατά το δοκούν ωσάν πόρνη!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2477 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:44 »
να με συγχωρει το φιλαθλο κοινο του φορουμ αλλα επειδη δεν δεχομαι να με βριζουν (αλλωστε πως να βρει το δικιο του κανεις εκτος απο το να σπασει κανα κεφαλι ποιανου δεν ξερω),θα το ξαναπω ελπιζω τελευταια φορα ''δεν ξαναγραφω τιποτα''. Οι μασκες πεφτουν οταν πεφτουν τα ψευδονυμα. οσο για τον πας εγω δεν μοιραζομαι μαζι σας αυτο που αισθανομαι. Καλη συνεχεια.                                                         Ο ΠΑΣ ειναι μεγαλος στα γηπεδα και οχι στα γραμματα και τις ιστοριες.

ΕΣΥ μπήκες στο φόρουμ για να βρίσεις και να προκαλέσεις! Και το έκανες! Φυσιολογικό επακόλουθο είναι να δεχθείς και απάντηση!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2478 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:47 »
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2479 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:50 »
Να κάνω και γω μιά χαζή ερώτηση;
Αυτά τα 6 ιδιωτικά συμφωνητικά, πως βρέθηκαν στα χέρια της επιτροπής;
Δεν θα έπρεπε λογικά να τα έχει ο ΧΒ καταχωνιασμένα στο σεντουκι του;
Τα έδωσε μονος του;
Δεν έδωσε τα φραγκα στους παίχτες και τον δώσανε;
Τι μπορεί να συνέβει;



Δεν αναφέρεται πουθενά ότι τα ιδιωτικά αυτά συμφωνητικά απεκρύβησαν. Το μέγα ζήτημα για την επιτροπή της UEFA είναι ότι δεν εμφανίζονται στις οικονομικές καταστάσεις. Αλλοιώθηκε η οικονομική εικόνα της εταιρείας προφανώς με σκοπό να μην εμφανιστεί αυτή ακόμη πιο δυσάρεστη από ότι είναι.
Και για να το απλοποιήσω λίγο αναφέρω ως παράδειγμα το εξής:
Οφείλω ως ΠΑΕ στους αμοιβόμενους ποδοσφαιριστές μου από τα επίσημα συμβόλαια 1.000.000 €
Ταυτόχρονα έχω συνάψει με κάποιους από αυτούς Ιδιωτικά συμφωνητικά ύψους 350.000 €
Αν τα τελευταία δεν τα συμπεριλάβω στις οικονομικές καταστάσεις οι υποχρεώσεις μου θα φαίνονται 1.000.000 € ενώ στην πραγματικότητα θα έπρεπε να εμφανίζονται 1.350.000 €.
Ο νοών νοείτω!!!!!!!!!!!!

  Η αποφαση Αναφερει οτι η ΕΠΟ ΕΝΤΟΠΙΣΕ 6 ιδιωτικα συμφωνητικα.
Τέλος πάντων, καλύτερα να μην το διάβαζα γιατί μπερδεύτηκα πιο πολύ



Ο "εντοπισμός" συνίσταται στην διαπίστωση της μη καταχώρησης των συμφωνητικών στις χρηματοοικονομικές καταστάσεις. Ήταν γνωστά τα συμφωνητικά αλλά όχι καταχωρημένα. Κλασική περίπτωση αλλοίωσης.

Στην σελίδα 4, παρ. 10 της απόφασης δίνεται ξεκάθαρα η απάντηση στην απορία σου.


Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2480 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:54 »
δεν εβρισα, αλλα ειπα και καποιοι θιχτηκαν σκεψου τι παθαινω εγω τοσο καιρο που δεν γραφω και διαβαζω τις αποψεις. σκεψου οτι υπηρχε και ανθρωπος που ειχε ενσταση με το ψευδονυμο μου χωρις να με ξερει μονο και μονο γιατι ερχομαι αντιθετος. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2481 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 12:58 »
Αν καποιος πιστευει πραγματικα οτι βγηκα πληρωμενος η με οποιοδηποτε αλλο δολο υπερ της διοικησης ας μαθει καλυτερα λιγα περισσοτερα για μενα προτου ερθει σε αντιπαραθεση. Ευχαριστω.

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2482 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 13:01 »
Ρε φιλε μπορεις να μου πεις ποια ειναι τα ονειρα σου γι αυτην την ομαδα?
Και με ποιον τροπο βλεπεις να πραγματοποιουνται αυτα με χριστοβασιλη προεδρο
Και ποσα χρονια του δινεις προθεσμια να τα πετυχει
Καμια 20αρια?
Αυτο ηθελα να ξερω μονο
Και ασε τα δεν ξαναγραφω γιατι θα συνεχισεις να γραφεις
Εδω ειμαστε να κανουμε διαλογο αλλα να εχει νοημα στο τελος
Γιατι εμεις βλεπουμε τα εργα του ανθρωπου αυτου και απογοητευομαστε
Εσυ τι βλεπεις που δεν το βλεπουμε εμεις?


 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος ΛΟΚΟ

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.846
    • Προφίλ
    • Γιαννενάρα
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2483 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 13:03 »
Σοβαρά και ήρεμα, εξ άλλου την κρυάδα την είχαμε φάει το καλοκαίρι όλοι μας.

τον κ. χριστοπουλο ποιος τον ανεδειξε σαν προπονητη

Νομίζω ο ίδιος που ανέδειξε τον Μπατίστα και παραλίγο να αναδείξει και τον Σάββα.
Ο Χριστόπουλος, ήταν υπάλληλος της ΠΑΕ και εφ'όσον δεν προέκυψε κάποιος άλλος και στα πλαίσια της σφιχτής πολιτικής (χωρίς ίχνος ειρωνίας εδώ) του δόθηκε μια ευκαιρία. Και φτηνός και αν μας κάτσει όλα όμορφα κι αν δεν μας κάτσει ε κάποια στιγμή τον αλλάζουμε (το ίδιο έργο με τον Σάββα, μόνο που ο Χριστόπουλος άξιζε και πέτυχε).

οταν ο μεσσηνιος εκτιμησει τον χριστοβασιλη μπορει να ξαναγινει προπονητης

Ενώ ο Χριστοβασίλης εκτίμησε τόσο πολύ το έργο του, που τον είχε στο περίμενε κανα εξάμηνο...

ο προεδρος ειχε κανει ενα ανοιγμα φερνοντας ζαιρι, φεγκρους, μπουζιντ κ.α. με μεγαλα συμβολαια και ο βελγος απο την αλλη εκανε οτι μπορουσε να καταστεψει την προσπαθεια

Ενώ ο Άγγελος ξεκινούσε την ενδεκάδα από τον Ζαϊρί κι ενώ ο Μπουζίντ δεν την έκανε δηλώνοντας απλήρωτος...

4000 σελίδες φίλε είχε ο φάκελος, όχι η απόφαση.... Αχ αυτή η άγνοια...

4 Χιλιάδες! Απίστευτο! Πόσοι τόμοι δηλαδή;

Τα 6 ιδιωτικα συμφωνιτικα φεραν μηπως την υπογραφη του χριστοβασιλη? (εκτος φυσικα απο ενα)

Καθόλου δεν σε αμφισβητώ, δεν ξερω τίποτε επ' αυτού -πως θα μπορούσε ο καθένας μας να ξέρει άλλωστε αφού οι 4.000 σελίδδες του φακέλλου παραμένουν ερμητικά κλειστές, αλλά είναι εντυπωσιακό ο οποιοσδήποτε να γνωρίζει τέτοια λεπτομέρεια.

Περιμένω αυτούς που θεωρούσαν ότι ήταν άλλοι οι λόγοι της μη αδειοδότησης να εκφράσουν τις απόψεις τους επί του σκεπτικού της...


Παρ' ότι οι περισσότεροι δεν θεωρούσαν τίποτε αλλά έκαναν εικασίες με δεδομένο ότι ο φάκελλος απορρίφθηκε μία από την επο, μία από την γιουέφα και μία από το τασκασμπαμπ, ενώ μία έγινε δεκτός από την δευτεροβάθμια, απλά να ανατρέξω λίγο στα γεγονότα του τότε.

22 Μαΐου δεν παίρνουμε αδειδότηση πρωτόδικα από την επο.
Αρχίζουν διάφορες υποθέσεις για το τι έφταιξε (αφού είπαμε ο φάκελλος είναι άβατο). Άλλος για εγγυητικές, άλλος για ληξιπρόθεσμα, άλλος για τεχνικές (πως να το πω) ατασθαλίες (θυμάστε δημοσιεύματα ην τ ανασκαλεύω) κτλ κτλ κτλ

Την ίδια μέρα βγαίνει εγκύκλιος για ευνοϊκές ρυθμίσεις ...αυτές που επιδιώκαμε.

24 Μαΐου στέλνει η ΠΑΕ επιστολή στον πρωθυπουργό, όπου μεταξύ άλλων:
Δυστυχώς, αν και από τετραμήνου επιδιώκουμε την ένταξη μας στη διαδικασία αυτή, γραφειοκρατικές αξεπέραστες δυσκολίες, έχουν ακόμη τον φάκελο της εταιρίας μας "εγκλωβισμένο" στο Υπουργείο Οικονομικών.
Παρακαλούμε θερμώς για την παρέμβασή σας, ώστε να  εξεταστεί κατά ΥΨΙΣΤΗ προτεραιότητα το αίτημά μας και να γίνει δεκτό, έως την Τρίτη 28.5.2013, ότε και είναι η καταληκτική ημερομηνία υποβολής του φακέλου της εταιρία μας.
24 Μαΐου... Με την προηγούμενη ...από τετραμήνου (το λέει και στο σκεπτικό του τας).

Και βέβαια η Τρίτη 28/5 ήταν καταληκτική για την δευτεροβάθμια, αλλά η Κυριακή 31/3 ήταν καταληκτικότερη και δεν της είχατε δώσει καμία σημασία...

Την ίδια μέρα ο πρόεδρος σε συνέντευξή του μεταξύ άλλων αναφέρει ότι κάποια (πολλά) χιλιάρικα, εκ παραδρομής (!!!), δεν είχαν μπει στον προϋπολογισμό, που τώρα είναι ακόμη καλύτερος.

28 Μαΐου, με καταλυτική τη συμβολή (κατά δημοσιεύματα) ηπειρώτισσας υπαλλήλου του υπουργείου, αλλά και παρεμβάσεις πίεσης πολιτικών της πόλης μας, μπαίνουμε στη ρύθμιση.

Απλά να συμπληρώσω, όπως έγραψε μέλος του καφενέ και δεν αμφισβητήθηκε, ότι ήμασταν σε ρύθμιση πριν τον Γενάρη του '12, αλλά βγήκαμε για να μπούμε στη καινούργια που θα ήταν ευνοϊκότερη (αν και σε δήλωσή του ο πρόεδρος διαμαρτυρήθηκε κατόπιν, ότι οι δόσεις δεν ήταν τόσες πολλές όσες νόμιζε)

31 λίγο μετά τα μεσάνυχτα κι εώ η αγωνία έχει βαρέσει κόκκινο και ο καφενές δεν χωράει άλλους μέσα (κατά γνωστό που λέει μόνο αλήθειες τον είχαμε κλείσει κιόλας), ο ΠΑΣ παίρνει άδεια δευτεροβάθμια κι όλοι πανηγυρίζουμε.
Το κακό είναι ότι παίρνει και ο Αλ Αχ Σκούζως. Που νομίζει ΄ότι λόγω ονόματος ...τους έχει στην Ευρώπη κι αρχίζει τις κατινιές κι έρχεται επιτροπή από τας Ευρώπας κλπ κλπ κλπ
Και μετά έρχεται ο έρωτας, η ΟΥΕΦΑ, το ΤΑΣ και η Σκόντα στο EuropaLeague και ο Καπετάνιος μόνος με δυό πανιά να δείχνει την περηφάνεια και τη λύπη του κόσμου μας στην κερκίδα.

Ο φάκελος σύμφωνα με τη δήλωση τη καλοκαιρινή του προέδρου θα άνοιγε μετά το τας, πριν δεν γινότανε λόγω τακτικής (και σωστά). Μετά δεν ξέρω γιατί δεν γινότανε, αν και είχε δηλώσει ότι θα γίνει. Ίσως 4.000 σελίδες μας καθότανε βαριές.

Και τώρα μας πετάει ο Σερίφης το σκεπτικό και μας γυρνάει στα καλοκαίρια.

31 Μαρτίου ήταν η καταληκτική ημερομηνία για να μάσεις όλα τα δικαιολογητικά και να τα υποβάλεις.
Εμείς είχαμε κάνει μια αίτηση αρχές Γενάρη και περιμέναμε...
Με το σκεπτικό ότι αφού κάναμε αίτηση και περιμένουμε ...οk είμαστε.
Έλα που δεν ήμασταν ούτε καν στην επο.
Και ξανα ασχοληθήκαμε με το θέμα τέλη Μαΐου!
Είχε γράψει ένας φίλος πιο ανεύθυνος πεθαίνεις και το είχε συπληρώσει κι αλλιώς, αλλά μένω εκεί.
Ξέρεις ότι 31/3 πρέπει να είσαι εντάξει.
Εγκαιρα και μπράβο αρχές γενάρη κάνεις αίτηση να μπεις στη ρύθμιση (αν και ήσουν ήδη σε μία που άφησες αφού μάλλον ήσουν σίγουρος ότι θα μπεις στην καλύτερη).
31/3 πρέπει να είσαι εντάξει.
Πάει ο Γενάρης
31/3 πρέπει να είσαι εντάξει.
Πάει ο Φλεβάρης
31/3 πρέπει να είσαι εντάξει.
Μην τα πολυλογώ, η επόμενη αντίδρασή σου ήταν ...24 Μαΐου.

Το λέει και το τασκασμπαπ ΔΥΟ μήνες σχεδόν μετά την καταλυτική ημερομηνία και το ξαναλέει το τασκεμπαπ με πάλι την υποσημείωση "σχεδόν δυό μήνες μετά" σα να λέει νάτανε κανα δυο τρεις μερούλες να το συζητούσαμε αλλά δυό μήνες μετά ρε μας δουλεύετε...
Η δική μας αντιπαραβολή στο θέμα ήτανε ε τώρα αφού τα ξέρετε στην Ελλάδα και μάλιστα με τη σημερινή κατάσταση τι να να κάνωμεν...
Να σκιστείτε στα (γραπτά) υπομνήματα και στις υπενθυμίσεις στο υπουργείο αγαπητοί κι αν δείτε ότι δεν κάνουν πάλι τίποτε να βγείτε να ενημερώσετε (ξεσηκώσετε) τον κόσμο.
Γιατί όταν λίγο πιέσατε την κατάσταση σχεδόν άμεσα η δλειά έγινε.
Απαράδεκτη αργοπορία, αντίδραση ούτε καν στο παραπέντε, ούτε καν στο και πέντε.
Κι αν κατάλαβα καλά το σκετικό του τας ...Τι να συζητάμε τώρα δυο μήνες μετά κάνατε τη δουλειά, άρα πλερώστε κι ένα χιλιάρικο την γιουέφα που την βάλαταν σε έξοδα

Για τα ιδωτικά συμφωνητικά, που ο τεό και ο ΠΑΣπαντού γνωρίζουν λεπτομέρειες, δε ξέρω τίποτε για πω το μακρύ μου. Αλλά αναρωτιέμαι πως τα βρήκανε. Τα καταθέσαμε κι αυτά εμείς, ως τι; Ή τους τα πήγαν οι έτεροι συμβαλλομένοι; Δεν καταλαβαίνω πως βρέθηκαν στα χέρια του τας. Ήταν πλερωμένα; Αν κι όπως λέει το σκεπτικό να κι αν ήταν να κι αν δεν ήταν, αφού υπάρχουν, ο προϋπολογισμός σας είναι λάθος.

Αυτά για το τυπικό της υπόθεσης, γιατί η ουσία για μένα είναι άλλη...
Κι όπως βλέπω και για τον συνπιτσιρικά Νιου:

Και 1 σεντ να ήταν το πρόβλημα (το λογιστικό)... από τη στιγμή που μέσα σε 5 χρόνια κατέστησε τον ΠΑΣ φοροληξηπροθεσμοεισφοδιαφέγον

Από τη στιγμή αυτή και μετά τι να συζητήσουμε...
Πως τα καταφέρατε και (ξανα) χρεώθηκε η ομάδα ρε και τώρα χειροκροτάμε την εξυγείανσή της;

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2484 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 13:09 »
δεν εβρισα, αλλα ειπα και καποιοι θιχτηκαν σκεψου τι παθαινω εγω τοσο καιρο που δεν γραφω και διαβαζω τις αποψεις. σκεψου οτι υπηρχε και ανθρωπος που ειχε ενσταση με το ψευδονυμο μου χωρις να με ξερει μονο και μονο γιατι ερχομαι αντιθετος. Ευχαριστω


τον καφε μου εχω μαθει να τον κανω μονος μου, λοιπον για μενα καλυτερα για προεδρος ενας ασχετος που μαθαινει απο τα λαθη του παρα ενα λαμογιο που τα ξερει εκ τον προτερον, αλλωστε κατα γενικη ομολογια των παικτων που ειναι μεσα στην ομαδα ο προεδρος εχει πλανο εξυγειανσης , οσο για μενα καλυτερα βαθια νυχτωμενος παρα επικινδυνος για την ομαδα μου.

Παράθεση
οι πολυσελιδες ανακοινωσεις εξυπηρετουν μονο το τυπικο της υποθεσεως, (υποψην οτι αυτη δεν ειναι δουλεια του φιλαθλου ουτε και ενδιαφερει τους υγιεις φιλαθλους
). Τα 6 ιδιωτικα συμφωνιτικα φεραν μηπως την υπογραφη του χριστοβασιλη? (εκτος φυσικα απο ενα), το οποιο μαλιστα λογω και μονο της προσφυγης μας στο CAS θεωρειται οτι πληρωσαμε με την τιμωρια και δεν θα μας απασχολησει σε επομενη αδειοδοτηση.  Τις προαλλες οταν βγηκε ο χριστιδης και ελεγε τα δικα του (για τα υπερογκα ποσα που εβαλε σε μεταγραφες) ποσοι απο σας ειπατε οτι αυτος ειναι παραγοντας, θεος κ.α. , λοιπον εναν τετοιο θελετε αλλα και ενας τετοιος σας αξιζει, εσας που τα λετε αυτα για τον προεδρο και ξερω θα μου πειτε καλυτερα στη β και στη γ, αντε παιδια λιγη ακομη προσπαθεια σας απεμεινε. (ηθελα να ηξερα ποια συμφεροντα εξυπηρετειτε, ευχαριστω.


Εγραψα τα παραπανω μονο και μονο γιατι πιστευω οτι εκφραζουν σημαντικη πλειοψηφια των φιλαθλων του πας που δεν γραφουν εδω μεσα, πολυ φοβαμαι αποχωρηση του χριστοβασιλη σε λιγο καιρο και μετα επιστροφη στη μιζερια καποιων, τελος μου φαινεται  οτι το pas foroum μπορει να αποτελεσει την ταφοπλακα της ενασχολησης μου με τον πας μονο και μονο λογω της ευκολης αντιληψης σχετικα με το ''ποιον'' των φιλαθλων του πας οχι οτι δεν τα ηξερα αλλα με γυρναν σε αλλες δεκαετιες. Δεν πιστευω ποτε οτι μπορει να παρει τοσο ασχημες διαστασεις καμια ελευθερια (οποτε δεν ανυσηχω για την τελευταια εκδοχη, απλα μαλλον πρεπει να παρακαμπτω τα ονοματα των συμφορουμιτων).  Ευχαριστω.

Παράθεση
Κατ αρχας δεν εχω καμια σχεση με τον προεδρο ουτε κανενα συμφερον, θελω να πιστευω πως ο προεδρος δεν διαβαζει οποιαδηποτε αποψη που γραφεται στο πας φορουμ. Λοιπον για πρωτη φορα στην ιστορια και χωρις τον κοουτς της καρδια σας απο την αρχη της χρονιας παρα πολλοι μιλουσατε για ευρωπη ( αυτο ειναι επιτυχια του πας αλλα οχι του προεδρου ε?), τον κ. χριστοπουλο ποιος τον ανεδειξε σαν προπονητη ( του εδωσε μαλιστα την ευκαιρια να δουλεψει απερισπαστος πραγμα σπανιο για νεο) με μια ομαδα που οι παιχτες δεν ειχαν ερθει για τον χριστοπουλο,(οταν ο μεσσηνιος εκτιμησει τον χριστοβασιλη μπορει να ξαναγινει προπονητης). Οι προπονητες ερχονται και παρερχονται ( αλλαζουν στα γιαννενα ειτε λογω πιεσης του κοσμου βλ. παντελιδης ειτε λογω αποτελεσματων βλ. τσιωλης ειτε λογω απαιτησεων) εχω αλλωστε αντιλειφθει απο τα πρωτα χρονια του χριστοβασιλη στον πας οτι δεν ηταν αυτης της λογικης και σιγουρα ηθελε εναν προπονητη για χρονια. Καποτε εδω μεσα στηριζατε τον ντεμολ και ο προεδρος ειχε κανει ενα ανοιγμα φερνοντας ζαιρι, φεγκρους, μπουζιντ κ.α. με μεγαλα συμβολαια και ο βελγος απο την αλλη εκανε οτι μπορουσε να καταστεψει την προσπαθεια(παρεπιμπτοντως η τελευταια του δουλεια ηταν στον πας και ακομη αξιωνει ολο το ποσο της αποζημειωσης απο τον πας). Φετος τα ειχατε βαλει με τον παντελιδη, ενω η ομαδα στα ιδια παιχνιδια με τα περσινα ειχε τους ιδιους ποντους και μαλλον και +2 απλα συμφωνω οτι ηταν μετριος, αλλα παντως ταπεινος( η συγκεκριμενη ομαδα που εχουμε τα παει καλα με ταπεινους προπονητες). Οι παικτες γιατι ολοι ανανεωνουν με τον προεδρο (εγω ξερω οτι οσοι εργαζονται για τον προεδρο δεν εχουν χασει ουτε ενσημο ακομα και στο μαγαζι που ειχε, αλλωστε ο χριστοβασιλης τα λεφτα τα εβγαλε στην αμερικη οπου δεν μπορεις να κλεψεις την εφορια και ηρθε στην ελλαδα να τον βγαλουν απατεωνα (για χρεη αλλων). Και εκτος απο τους μεγαλυτερους που βαζουν ρητρα (για το καλο του πας) μηπως εχει ρητρα και ο μολις 18 ετων Κρητικος? (και ομως το παλικαρι με αυτα που ακουγονται και γινονται στα γιαννενα θα θελησει να φυγει. Για εμενα το καλο της ομαδας ειναι συνηφασμενο με το καλο ολων των εμπλεκομενων με την ομαδα και περισσοτερο απο καθε φιλαθλο με το καλο του προεδρου. Εσεις οι λιγοι που γραφεται εναντιον του προεδρου σας βλεπω να αναθερμαινεστε μετα τα τελευταια ατυχη, το μονο που θα πετυχεται ειναι το κακο του πας, οποιος θελει να μου απαντησει να ξερει οτι στο επομενο θα τον προκαλεσω να πεσουν οι μασκες δημοσιως, ενα απο τα λιγα σημαντικα λαθη που εκανε ο χριστοβασιλης ηταν με τον ογιος και οχι τοσο με καποιον φλωρο το καλοκαιρι.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2485 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 13:17 »
Θα πρέπει να αναφέρουμε ότι σύμφωνα με την απόφαση του CAS, δεν πρόκειται για έξι συμφωνητικά που ήταν κρυφά, ήταν φανερά και κατατεθειμένα στην ΕΠΟ.
Αυτό που εντόπισε η ΕΠΟ είναι ότι τα συγκεκριμένα δεν ήταν καταχωρημένα στις χρηματοικονομικές καταστάσεις της ΠΑΕ.
Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω διαβάζοντας την σελ. 4, παρ.10 της απόφασης.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2486 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 13:30 »
δεν φταίει σε τίποτα ο χβ...οι εχθροί φταίνε...για την λίστα αν θέλετε να γραφτείτε στο pas.gr.μπέχο είναι και δεν στοιχίζει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2487 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 13:33 »
και τωρα τι θες να σου παραθεσω τι λεγανε οι απαντησεις που ελαβα? να δουμε ποιος βριζει? Λοιπον για να απαντησω στον born in drakolimni, δεν δινω διορια σε κανεναν, ο χριστοβασιλης ειναι αρκετα μετριος και μου φαινεται λιγος για αυτα που θελω για τον ΠΑΣ, βεβαια με την υπαρχουσα κατασταση στην ελλαδα ακομη και αυτος ειναι μες στους top, και τουλαχιστον δεν ειναι αλασκουζος (εφοπλιστης με δικο του καναλι που ψαχνει επενδυτες για την ομαδα). Βγηκα να τον υποστηριξω μονο και μονο επειδη μου φανηκαν υπερβολικες οι αποδοκιμασιες πολλων οπως και βαζελων, παοκτζηδων (οτι ειναι απατεωνας) σε σημειο που ψαρωσαν και μερικοι οτι μπορει να εχει ιδιαιτερες σχεσεις με το γαυρο. Αποστομωστε τους επιτελους, ( ειδε κανεις την δυναμη του να γραφεις δημοσιως?), γραφει ο καθενας το μακρυ του.

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2488 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 13:51 »
τον καφε μου εχω μαθει να τον κανω μονος μου, λοιπον για μενα καλυτερα για προεδρος ενας ασχετος που μαθαινει απο τα λαθη του παρα ενα λαμογιο που τα ξερει εκ τον προτερον, αλλωστε κατα γενικη ομολογια των παικτων που ειναι μεσα στην ομαδα ο προεδρος εχει πλανο εξυγειανσης , οσο για μενα καλυτερα βαθια νυχτωμενος παρα επικινδυνος για την ομαδα μου.

Τον πρώτο καφέ που θα φτιάξεις λοιπόν, να τον ΠΑΣ ως ένδειξη καλής θέλησης στον άγιο αυτόν άνθρωπο που έχει στα χέρια του τις τύχες αυτής της έρμης της ομάδας. Και μην ξεχάσεις να του πεις, πως όσο έχει άτομα σαν και σένα κοντά του δε χρειάζεται να βελτιώσει καμία πολιτική του. Ακόμη, μην λησμονήσεις, να μνημονεύσεις και τους οσφυοκάμπτες που τρέξαν να πατήσουν συμφωνώ στην υπεράσπιση αυτού του αγίου ανθρώπου καθώς και όσους άλλους τέτοιους γνωρίζεις.

Φυσάει ανατολικός άνεμος και ο άγιος θέλει προστασία για να μην πουντιάσει. Προσοχή όμως γιατί ο συγκεκριμένος άνεμος σε παίρνει και σε σηκώνει...

Ο Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ έχει χορτάσει από προστάτες των εκάστοτε προέδρων και από τιμητές του ραγιαδισμού σα και του λόγου σου.

Και το χειρότερο με σας τους οσφυοκάμπτες, είναι πως σας έχουν απαγορέψει να ονειρεύεστε και να θεωρείτε τον AJAX της Ηπείρου μεγάλη ομάδα. Οπότε του συμπεριφέρεστε ανάλογα...

Στην τελική να συναντηθούμε οι επικίνδυνοι για την ομάδα, με σας τους βαθιά νυχτωμένους για να πέσουν οι μάσκες και ο,τι άλλο θέλετε.

Αλλά ξέχασα, πάτε όπου φυσάει ο άνεμος και δεν πρόκειται να σας βρούμε που-θε-νά.

 :mono: και μέχρι να σταματήσει ο ήλιος να ανατέλλει

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2489 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 14:08 »
λοιπον μαγκιτες, λεγομαι γεροδημος αρης (ναι, ο μαλλιας ο σγουρομαλλης που εχω 10χρονια να ερθω γηπεδο) μπηκα να γραψω την γνωμη μου γιατι εχω πονεσει και αγαπησει την ομαδα και την παρακολουθω και την υποστηριζω απ οπου και αν βρισκομαι. Και να πω και κατι ακομα ''η ποιοτητα των φιλαθλων ποδοσφαιρου με ανησυχει ολοι οι αλλοι παρερχονται.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2490 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 14:11 »
λοιπον μαγκιτες, λεγομαι γεροδημος αρης (ναι, ο μαλλιας ο σγουρομαλλης που εχω 10χρονια να ερθω γηπεδο) μπηκα να γραψω την γνωμη μου γιατι εχω πονεσει και αγαπησει την ομαδα και την παρακολουθω και την υποστηριζω απ οπου και αν βρισκομαι. Και να πω και κατι ακομα ''η ποιοτητα των φιλαθλων ποδοσφαιρου με ανησυχει ολοι οι αλλοι παρερχονται.
τωρα που με ξερετε ολες οι αλλες απαντησεις μεσω του φορουμ θα ειναι για την καθοδηγηση της κοινης γνωμης και μονο

Αποσυνδεδεμένος davelis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.470
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2491 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 14:16 »
Δεν σε καταλαβαίνω ρε φίλε.

Εμεις εδώ γκρινιάζουμε, ζητάμε κατι διαφορετικό από τον ιδιοκτητη, μπορει και με ακομψο τρόπο,  αλλά να αυριο εκει θα ειμαστε,
Θα φωνάξουμε για την ομάδα, θα στηρίξουμε τους παικτες, μηπως και δεν πεσουμε και δεν απαξιωθεί το προιόν του προεδρα, για να το δωσει σε καλυτερη τιμή....

Εσύ μας βριζεις, υποστηριζεις τον καλυτερο προεδρο ολων των εποχών (με αριθμούς αυτό οντως είναι αλήθεια)
Αλλά εχεις κοψει το γήπεδο 10 χρόνια????

Αληθινά φοβερή αντιδιαστολή!!!!!

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2492 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 14:21 »
Επειδή βλέπω τις τελευταίες ώρες την δημοσίευση της απόφασης του CAS από κάποια site τοπικά (που εκ προοιμίου το θεωρώ θετικό και υγιές), θα ήθελα να επισημάνω ότι δεν αρκεί μόνο αυτό.
Θα ήθελα να δω την κριτική και τα σχόλια επί του περιεχομένου της απόφασης.
Η δημοσιογραφία που ευαγγελίζονται, απαιτεί κριτική (είτε θετική είτε αρνητική) και σχόλιο. Η απλή παράθεση του γεγονότος καθιστά κάποιον απλό πομπό και όχι δημοσιογράφο.
Πολύ δε περισσότερο,  όταν το ίδιο-α  άτομο ή άτομα έχει ασκήσει κριτική επί συναφών ή και του ιδίου ζητήματος στο παρελθόν, δεν δικαιολογείται με τίποτα η απλή και άχρωμη παρουσίαση της είδησης.
Όχι τώρα να ποιούν την νήσσαν!!!!
Είναι αυτό που στην καθομιλουμένη λέγεται : "Μην κάνετε την πάπια" !!!
Παρακαλώ πολύ δηλαδή.
Επιτέλους ας ειπωθούν τα πράγματα με το όνομά τους αγαπητοί δημοσιογράφοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Διαλέξτε επιτέλους : Λειτούργημα ή χαρτζιλίκι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2493 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 14:37 »
Και για να το κάνω πιο σαφές :

Αυτοί που λιβάνιζαν τόσο καιρό τον Κ. Χριστοβασίλη ας μας πούνε τώρα, για τις πράξεις και τις παραλήψεις του, τι άποψη έχουν??????????????????????????????????????????

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2494 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 14:41 »
Παράθεση
(ναι, ο μαλλιας ο σγουρομαλλης που εχω 10χρονια να ερθω γηπεδο)

α εσυ εισαι ρε???
ελα ρε και δε μιλας τοση ωρα......
και αναρωτιομασταν ολοι που χαθηκες.....που ειναι αυτη η ψυχη που υποστηριζει την ομαδα απο το σπιτι του αλλα ξερει με λεπτομερειες ολα οσα γινονται στα αποδυτηρια και πισω απο κλειστες πορτες!!

τι λεει?πως περνας?
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Συνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2495 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 14:47 »
Ρε φιλε Αρη δεν ξερω τι συμβαινει με χριστοβασιλη
Και ο λογος που δεν ξερω ειναι οτι δεν βγαινει ποτε ο ιδιος να μιλησει
Εχει την υποχρεωση να το κανει για ολο αυτο τον κοσμο
Δεν ξερω τι συμβαινει με την παρτη του και με τον περιγυρο του αλλα επικοινωνικακα ειναι τραγικοι
Δεν ισχυει το ειμαι προεδρος δεν δινω λογαριασμο σε κανεναν
Αυτα δεν ισχυουνε σε ομαδες μεγεθους ΠΑΣ ,αλλα αυτος δεν δειχνει να το καταλαβαινει
Να βγει μια φορα να πει οτι εκανα αυτα τα λαθη, με πολεμανε οι συγκεκριμενοι,εχω αυτο το πλανο και παμε ολοι μαζι να πετυχουμε τους στοχους που εχουμε βαλει
Αυτος ειναι προεδρος και δεν μπορεις να σκεφτεις εναν λογο που αποφασισε να ειναι προεδρος του ΠΑΣ
Η μαλλον μπορεις να σκεφτεις εναν λογο και αυτος ειναι η κονομα και μονο
Αραγε εχει βγαλει χρηματα απο τον ΠΑΣ?
Μπορει και αθελα μας να παιζουμε το παιχνιδι καποιων που θελει να φυγει ο χριστοβασιλης αλλα το λακκο του τον σκαβει μονος του ετσι οπως κανει
Ειναι φοβερα τραγικος στην συνολικη του εικονα σαν προεδρος
Και ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου να ειναι ,ετσι οπως αντιμετωπιζει τα γεγονοτα σε κανει να πιστευεις μονο για το αντιθετο
Αδικει τον εαυτο του αν ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που φαινεται προς τα εξω
Η σιωπη του ειναι τρομερα εκνευριστικη για ολο τον κοσμο του ΠΑΣ

Aν εσυ ξερεις κατι περισοοτερο για τον προεδρο να μας το πεις με ονοματα και γεγονοτα μιας και δεν διστασες να αναφερεις και το ονομα σου
Αλλα αν δεν ξερεις κατι τοτε δεν καταλαβαινω γιατι αντιδρας
Ο προεδρος ειναι ολα τα παραπανω που ανεφερα και γι αυτο δεν εμπνεει κανενα πια
Εσυ πως δεν το καταλαβαινεις?


 :pas: :joker: :pashat:

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2496 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 15:33 »
Βασικα η αντιπαραθεση εδω με βοηθησε να καταλαβω, με χαρα, οτι δεν γραφουν ατομα που θελουν το κακο του ΠΑΣ. Συγνωμη σε οποιον εθιξα, με τα γραφομενα μου. Ευχομαι καθε επιτυχια στην ομαδα μας που το εχει αναγκη.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2497 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 15:38 »
και μ αυτα και μ αυτα αποπροσανατολιζομαστε απο το βασικο..

αυτο που ανοιξε αν δεν κανω λαθος ειναι η αποφαση
οχι ο φακελος


Χριστοβασιλη θυμησου την αυριανη ημερομηνια

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2498 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 17:39 »
Παράθεση
Γνωρίζοντας όλα αυτά η ΠΑΕ από το αρχικό απορριπτικό πόρισμα της UEFA, η εκ των υστέρων προσφυγή στο CAS ήταν εμπαιγμός στην νοημοσύνη και τα συναισθήματα των αγνών φιλάθλων της ομάδος μας. Μία μόνο λέξη ταιριάζει εδώ.
 Ν Τ Ρ Ο Π Η.
Παράθεση
Για οποίον έχει το χρόνο ας διαβάσει το σκεπτικό της απόφασης του CAS.
Πραγματικά η ΠΑΕ προσήλθε σε ένα Ευρωπαϊκό Δικαστικό Όργανο με τέτοια γύμνια επιχειρημάτων και με ανούσιες αιτιάσεις που είμαι σίγουρος ότι τα μέλη που εκδίκασαν την υπόθεση πιθανώς δεν θα έχουν απολέσει τον γέλωτα απο τα χείλη τους ακόμη.
Παράθεση
Απορώ γιατί υπήρχε αισιοδοξία με τον CAS. Κίνηση μόνο κατεύνασης πνευμάτων ήταν; Τραγικό....
Παράθεση
Πρέπει να ήταν από τα πιο εύκολα απογεύματα της επιτροπής και απο τα πιο ευκολα μεροκάματα. Εφεση που πατούσε σε κατηργημένα άρθρα! Μη Θεε μου χειρότερα. Αλήθεια, ποιος έπεισε τον ΚριςΜπιλ να κάνει την έφεση και να πετάξει τα λεφτά του;;;
Παράθεση
Μα, είναι προφανές. Η πίεση του όχλου.
Μωρέ λές;
Λές μήπως για εξ αρχής χαμένη υπόθεση
Και για να δείξουν στον όχλο ότι δεν φταίνε
Και ότι κάνουν ότι μπορούν
(να περνάει κι ο χρόνος να εκτονώνεται και η κατάσταση)
Να την πλήρωσε και η ομάδα με την πολύ πρόωρη έναρξη προετοιμασίας
(που την έβαλαν να κάνει)
Και που μπορεί να είναι ένας
(κι όχι μόνο-κι όχι ο σοβαρότερος)
Από τους λόγους της φετινής κατάντιας;
Ε, λες;
Λές μωρέ λες;

Παράθεση
Χρέη σε μια ανώνυμη εταιρεία δεν είναι μόνο τα χρηματικά ποσά που οφείλονται στην εφορία. Χρέη είναι και οι πάσης φύσεως υποχρεώσεις που καταγράφονται στις οικονομικές καταστάσεις ανεξάρτητα αν έχουν καταστεί ληξιπρόθεσμα ή όχι.

Δάνεια, προμηθευτές, συμβόλαια ποδοσφαιριστών, γραμμάτια πληρωτέα, επιταγές πληρωτέες, εφορία, ασφαλιστικοί οργανισμοί, πιστωτές διάφοροι είναι υποχρεώσεις της εταιρείας.

Και για την ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 σύμφωνα με τον τελευταίο ισολογισμό τα παραπάνω ανέρχονται συνολικά στο ποσό των 7.149.816,29€  έναντι  6.788.172,87€ της προηγούμενης χρήσης.
Παράθεση
Πως τα καταφέρατε και (ξανα) χρεώθηκε η ομάδα ρε και τώρα χειροκροτάμε την εξυγείανσή της;
Αστο, δεν το πιάνεις.
Δεν είναι για σένα αυτά..
Αυτά είναι μόνο για όποιον έχει
πτυχία, μάστερ, διδακτορικά
και 15η τουλάχιστον προϋπηρεσία στην ασθένεια,
να, σαν τον σαϊκόδλα.
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2499 στις: Παρ 31 Ιαν 2014 18:05 »
αν δεν κανω λαθος ειναι η αποφαση

Όχι, ο πρόεδρος  είναι και οι ντουγραμάδες συνεργάτες του με τις μπακαλολογιστικές τους,  που θα έπιαναν "κότσους"  όλες τις  Επιτροπές, ημεδαπής και αλλοδαπής!!!
 
Συνέχεια… πόσο θρασύτατοι μπορεί να είναι (και ως πότε) όλοι αυτοί οι "Φακελοποιοί" της ΠΑΕ, ώστε να την βγαίνουν και από πάνω μιλώντας μπουρδαριστά για "φόβους του CAS περί δεδικασμένου"... να τη λένε και στον Δημητρίου (χτες) δια του  εξυπνάκια τους... και ασφαλώς υποτιμώντας γραψαρχιδικά τις νοημοσύνες μας.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 31 Ιαν 2014 18:08 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς