Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354534 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2550 στις: Σαβ 01 Φεβ 2014 21:26 »
νομίζω συζητάμε άτομα μια στοιχειώδους λογικής! Ο εισαγγελέας τον κάλεσε για τα στημένα και τον αθώωσε. Το CAS μας απέρριψε για συγκεκριμένους λόγους. Αν αυτοί οι λόγοι ήταν ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΑΤΗ θα τον καλούσε ο εισαγγελέας. Αν τον καλέσει και τον καταδικάσει, τότε πες τον ΑΠΑΤΕΩΝΑ!
Είναι πάρα πολύ εύκολο να χώνουμε με τη σιγουριά πως δε θα μας κάνει κανεις τίποτα. Για στείλε μια ανώνυμη επιστολή με κατηγορίες σε μια εφημερίδα και δες αν θα την δημοσιεύσουν. Πελέ!

Chris.t καληνύχτα μεγάλε. Και μάζεψε και τα λελέδια σου μην τα πατήσεις!
Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2551 στις: Σαβ 01 Φεβ 2014 22:50 »
Σώπα ρε 'συ Achillea ποιος θα μας κάνει μήνυση; Εσύ; Θα μας "αερήσεις τα λελέδια"

Αυτός που θίγετε θα κάνει (αν κάνει) μήνυση λεβεντάκο!
Ωραία ιδέα έδωσες: Να κάνει ο Αχιλλές μήνυση τον εαυτό του! Παγκόσμια πρωτοτυπία! :P :P :P :P :P :P :P :P



ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Anton

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 401
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2552 στις: Σαβ 01 Φεβ 2014 22:50 »
Καρπετόπουλος από την Τετάρτη:

Παράθεση
Μην το χάσετε
 
Προτείνω ανεπιφύλακτα στους ρεπόρτερ που ασχολούνται με τα θέματα της ΕΠΟ να μη χάσουν αύριο Πέμπτη την ημερίδα ενημέρωσης που διοργανώνει η ομοσπονδία για το ζήτημα των αδειοδοτήσεων. Ο υπεύθυνος για τα θέματα αυτά Γιώργος Δημητρίου είναι πάντα πολύ αναλυτικός και μπορούν όσοι παρακολουθήσουν την ομιλία του να καταλάβουν πόσο δύσκολο είναι για κάποιες ομάδες που δεν αδειοδοτήθηκαν πέρυσι να αδειοδοτηθούν φέτος. Και επίσης κάτι άκουσα ότι θα υπάρχουν και αποκαλύψεις για τα όσα πέρυσι έγιναν. Μια απόφαση του CAS π.χ. έχει πολύ ενδιαφέρον. Πιστέψτε με…

http://www.sportday.gr/%CE%91%CE%A1%CE%98%CE%A1%CE%9F/28828/%CE%A4%CE%BF-%CE%B8%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%8D

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2553 στις: Σαβ 01 Φεβ 2014 23:07 »
Καρπετόπουλος από την Τετάρτη:
 Μια απόφαση του CAS π.χ. έχει πολύ ενδιαφέρον. Πιστέψτε με…

Αφού διαβάσατε το Ημερολόγιο του ΛΟΚΟ... και μια γρήγορη ματιά στο CAS christ... 4.

1. Η ΟΥΕΦΑ από την 1η συνεδρίαση  ... για λόγους χ  διατήρησε  αμφιβολία για την αδειοδότηση του ΠΑΣ σε 2 επίπεδα:
   α) σε επίπεδο εισήγησης ΕΠΟ (βλ. επιστολή Σαμαρά)
   β) σε επίπεδο Επιτροπής Αδειοδοτήσεων  (σύνθεση, βλ. Δημητρίου)
δηλ., δεν πείθονταν ότι η αδειοδότηση ήταν απολύτως σύμφωνη με το ΚΑΟ-ΕΕΑ. (αυτό σε σχέση και με την καθολική αναξιοπιστία της χώρας μας)

2. Γι' το λόγο αυτό, η ΕΔΟΟΕΟ έστειλε φιρμάνι στον κ. Χριστοβασίλη που του επισήμαινε ότι θα του κάνει φύλλο και φτερό τον Φάκελο (βλ., Χριστοβασίλη "στείλαμε ό,τι μας  ζήτησαν") σύμφωνα με τους Κανόνες Ευ Αγωνίζεσθαι - Financial Fair Play
 
3. Έτσι η ΟΥΕΦΑ… ανέθεσε στην αδιάβλητη συμβεβλημένη της  DELOITTE (εργάζεται φίλη Μπίρμπα)  να πραγματοποιήσει τον έλεγχο του Φακέλου Κανονικά

4. Η DELOITTE ως όφειλε συνέταξε έκθεση προς την ΟΥΕΦΑ που αποφαίνεται ότι ο ΠΑΣ δεν πληρεί αρκετά από τα Κριτήρια Αδειοδότησης - Financial Fair Play με βασικά τα κάτωθι:
   - εκπρόθεσμη και αμφιβόλου διαδικασίας τακτοποίηση των ληξιπρόθεσμων - ενημερότητα   (το περιβόητο χαρτί) 
   - ιδιωτικά συμφωνητικά με συμβαόμενους εργοδότη – εργαζόμενους, ετερόχρονα των σημαντικών ημερομηνιών – προθεσμιών (βλ., Δημητρίου)
   - τα ιδιωτικά συμφωνητικά δεν περιέχονταν στον Φάκελο που κατατέθηκε στην ΕΠΟ… που εισηγήθηκε στην ΑΕ… που δεν σε Α΄ Βαθμό και Αδειοδότησε σε Β’ Βαθμό… (ΒΛ., Σαμαρά - Δημητρίου)
    - κατά συνέπεια, οι  Καταστάσεις Οικονομικών στοιχείων (και σχετικά έγγραφα - ΑΜΚ)  ήταν ανακριβείς και ελλιπείς  για την ΟΥΕΦΑ (…τώρα  βλ., κωλοτούμπα Σαρρή «Δεν έπρεπε να πάρουν άδειοδότηση ΠΑΣ και…)
    - κι άλλα???

Το οφσάιντ της υπόθεσης… όταν κρύβεις, δηλ., δεν γνωστοποιείς οικονομικά στοιχεία και άλλα έγγραφα σχετικά στις Αρμόδιες … λουφάρεις ποσά σημαντικά… ποιος ο λόγος να τα κρύψεις  άλλωστε?

* Για το πώς μπήκαν οι ψύλλοι στα αυτιά της ΟΥΕΦΑ…δε θέλει πολύ μυαλό (βλ.,)…  τα περί Αλαφούζου και άλλες μαλακίες  που έλεγαν τότε, ήταν μαλακίες για μαλάκες…

* Για το πώς την είδε ο κ. Χριστοβασίλης, ως Ρομπέν των Ελεγκτών… προφανώς κάποιοι τον πίεσαν και κάποιοι τον μπέρδεψαν… μπήκε το γκολ στην Κέρκυρα...  σπρώχτηκαν τα χαρτιά στην ΕΠΟ (για σεζόν 2013-14 η καούρα)... και ως το CAS για κατευνασμό του Όχλου...

Μας κορόιδεψαν οικτρά, μας τσαλάκωσαν την καρδιά... όλοι όσοι έχουν καλημέρα με τον πρόεδρο της ΠΑΕ.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 01 Φεβ 2014 23:14 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2554 στις: Σαβ 01 Φεβ 2014 23:45 »
Δεν ειμαι ουτε κανενας ντεντεκτιβ ουτε κανενας εισαγγελεας,αλλα πλεον με μια μεση ποδοσφαιρικη κοινη λογικη στο ελλαδισταν μπορεις να καταλαβεις πως το ενα και ενα κανουνε τρια....

Την ομαδα την πηρε υγειες ο ΧΒ?την πηρε........Μετα απο τεσσερα χρονια εχει μπει μεσα με τα παππουτσια?εχει μπει........Κερδη αποκομισε απο s.league?στανταρ.........Εξτρα χρηματα απο μεταγραφες?καμποσα αλλα εχουν χαθει στην διαδρομη.....Εχουμε ψυλλιαστει αγωνες περιεργους?για να θυμηθω,μαλλον εεεε.......Εχει καμια σχεση με μπαλα ο ΧΒ?οσο και εγω με το χοκει.......εκανε ιδιωτικα συμφωνιτικα αφερεγγυα(τετελεσμενο γεγονος και δεν χρειαζονται εισαγγελεις για να το καταλάβουμε)?εχει κανει........Εταξε ευρωπες-προπονητικα κεντρα και το λουρι της μανας?ακομα στο περιμενε ειμαστε

Φιλε αμα καποιος επρεπε να κανει μυνηση,αυτος ειναι ο κοσμος του ΠΑΣ και οχι δαυτος.........Την κοροιδια που φαγαμε δεν ξαναματαναγινει στα χρονικα,μεγαλυτερη και απο εποχες Χρηστιδη,τι να λεμε τωρα,εμεις σπαγαμε το κεφαλι μας και αυτος επαιζε πισω απο την πλατη μας και νομιζεις πως και εδω χρειαζεται εισαγγελεας για να βρεις την απλη λογικη!!!!Προσωπικα τον θεωρω και ας μην υπαρχουν αποδειξεις ,χωριο που φαινεται κολαουζο δεν θελει......Εδω αλλες εποχες τον Χρηστιδη μπαρμπουτιερη τον ανεβαζαμε κομπιναδωρο τον κατεβαζαμε,τον Κουγια ψυχανωμαλο τον ανεβαζαμε κοντο τον κατεβαζαμε και θα σκαλωσουμε εδω....

Παντως για να μην εισαι εκτεθειμενος σε τετοια ποστ θα γραφω ονοματεπωνυμο μου και το αφμ αμα νομιζεις ειναι υποχρεωτικο.....Δεν δεχομαι ομως κανεναν περιορισμο,δεν ειμαι σε συνδεσμο,δεν ειμαι σε κλικες απλα ειμαι ενας ΠΑΣΟΛΕΣ σαν τους αλλους και θελω να εκφρασω την φωνη μου απο μια πολη δυστυχως μακρια απο τα Γιαννινα.....


chris t εισαι τραγικος ρε αγορι μου....
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 01 Φεβ 2014 23:53 από ayuto1966 »
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος baggelhs o bageremenos

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2555 στις: Σαβ 01 Φεβ 2014 23:48 »
Ρε παιδες προσπαθω να καταλαβαβω καποια πραγματα και ψιλομπερδευομαι...περνωντας πατημα απο τον New Pas και μιλωντας το απογευμα με καποιον νομικο θεσαλικης παε εχω καποιες αποριες...οποτε οποιος μπορει ας δωσει τα φωτα του....---πριν τις κολοτουμπες της ΠΑΕ και των "κυκλων"της---

τα ιδιωτικα συμφωνητικα ειναι αναμεσα παε και τριτων η αναμεσα σε φυσικο προσωπο και τριτων??

παιζει να ειναι συμφωνητικα για αποπληρωμη χρεων...που εχουν περασει ηδη στα-εκαστοτε- καταγεγραμμενα ετησια εξοδα???

γιατι αν ισχυουν αυτα δεν εχει ηδη επεμβει ο οικονομικος εισαγγελεας??για τον αθλητικο δεν το λεω καν....

αυτα τα ιδιωτικα συμφωνητικα ειναι τα λεγομενα διπλα συμβολαια???

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2556 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 00:13 »
αυτα τα ιδιωτικα συμφωνητικα ειναι τα λεγομενα διπλα συμβολαια???

Περίπου... μπορεί να είναι μια απλή απόδειξη ενοικίου μέχρι μια αγοροπωλησία κινητής ή ακίνητης. Η μη θεώρησή τους, σημαίνει απόκρυψη εισοδήματος.   

Είναι όλα μαύρα (Γ. Μητσάκης)... τα 6 ιδιωτικά συμφωνητικά που εντόπισε η ΕΠΟ, είναι μεταξύ "υπαλλήλων και της υποψήφιας"  (της ΠΑΕ ΠΑΣ και υπαλλήλων της - παικτών? τεχνικών?  διοικητικών? σπιτονοικοκυράς?) που δεν είχαν δηλωθεί στις χρηματοοικονομικές καταστάσεις που κατέθεσαν στην ΕΠΟ... λέει ο CASΜάς.

Και που έλεγα...
... την λογιστική της 5ετούς θητείας σας, προϊόντα της  οποίας θα ανακοινωθούν λίαν συτ(ν)νόμως με την υπολογιστική μέθοδο του «5 πάνω – 3 κάτω». 
 
...μας πρόλαβε η μεταφράστριά τους... 8)

 
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 02 Φεβ 2014 00:37 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Συνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.598
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2557 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 01:24 »
  Για το πώς μπήκαν οι ψύλλοι στα αυτιά της ΟΥΕΦΑ…δε θέλει πολύ μυαλό (βλ.,)…  τα περί Αλαφούζου και άλλες μαλακίες  που έλεγαν τότε, ήταν μαλακίες για μαλάκες…

Ρε  New Pas. Pas μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις, πολλές φορές έχω ξεκαρδιστεί σε κάποια ποστ σου αλλά εδώ κατά τη γνώμη μου κάνεις μεγάλο λάθος. Εξηγούμαι:

Ναι ο ΧΒ είναι ο μόνος υπεύθυνος (πρωτογενώς) για την μη αδειοδότηση. Ναι σε όλα συμφωνούμε και τα έχουμε γράψει όλα. Αυτός είναι ο αποκλειστικός υπεύθυνος. Σύμφωνοι.

Αλλά: Το Financial Fair play δεν υπήρχε τη χρονιά 2011-12; ( αν κάνω λάθος διόρθωσέ με). Η ΑΕΚ τότε πως έπαιξε Ουέφα. Γιατί τότε αξιωματούχος της Ουέφα έλεγε ότι κακώς έπαιξε η ΑΕΚ; Γιατί δεν ήρθαν να την ελέγξουν ποτέ; Γιατί ήρθαν σε μας καρφωτοί;

Όχι μάγκες, ξέρετε τις απόψεις μου. Δεν βγάζω λάδι τον ανεκδίηγητο και ανεύθυνο ΧΒ που σαν κλασσικός Έλληνας πήγε να πληρώσει δύο μήνες μετά τη προθεσμία και να τακτοποιήσει τις υποχρεώσεις του στο και δεκαπέντε. Όχι δεν κάνω τα στραβά μάτια για τα συμφωνητικά. Και ναι για όλα αυτά ο Χονδρός πρέπει να φύγει γιατί αποδεδειγμένα δεν κάνει.

Κανένας μα κανένας όμως δεν μου βγάζει από το μυαλό ότι οι τακτοποιήσεις της κακιάς ώρας και του δεκαπέντε που έκανε ο ΧΒ θα έπιαναν τόπο και θα παίζαμε Ουέφα αν δεν υπήρχε ο καραφλός ρουφιάνος ζελές, ο οποίος εν τέλει έπεσε μέσα στο λάκο που μας έσκαβε.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 02 Φεβ 2014 01:29 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2558 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 03:42 »
μην την ψαχνετε,αν ησουν καθαρος κανενας βαζελος και κανενας που@@@ γιος δεν σε πειραζε!!!
και αν περσυ του καναν πολεμο φετος δεν δικαιολογειται!!!
φετος ειναι ολοφανερο οτι δεν ηθελε ξανα ενω ισως μπορουσε,για να μην τον κυνηγησουν ισως αλλα και για αλλους λογους μπορει.... πολυ πιθανον!

Αποσυνδεδεμένος Achilleas

  • S.A.
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 856
  • ΟΧΛΟΣ
    • Προφίλ
    • ΠΑΣ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2559 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 05:24 »
Δεν ειμαι ουτε κανενας ντεντεκτιβ ουτε κανενας εισαγγελεας,αλλα πλεον με μια μεση ποδοσφαιρικη κοινη λογικη στο ελλαδισταν μπορεις να καταλαβεις πως το ενα και ενα κανουνε τρια....

Την ομαδα την πηρε υγειες ο ΧΒ?την πηρε........Μετα απο τεσσερα χρονια εχει μπει μεσα με τα παππουτσια?εχει μπει........Κερδη αποκομισε απο s.league?στανταρ.........Εξτρα χρηματα απο μεταγραφες?καμποσα αλλα εχουν χαθει στην διαδρομη.....Εχουμε ψυλλιαστει αγωνες περιεργους?για να θυμηθω,μαλλον εεεε.......Εχει καμια σχεση με μπαλα ο ΧΒ?οσο και εγω με το χοκει.......εκανε ιδιωτικα συμφωνιτικα αφερεγγυα(τετελεσμενο γεγονος και δεν χρειαζονται εισαγγελεις για να το καταλάβουμε)?εχει κανει........Εταξε ευρωπες-προπονητικα κεντρα και το λουρι της μανας?ακομα στο περιμενε ειμαστε

Φιλε αμα καποιος επρεπε να κανει μυνηση,αυτος ειναι ο κοσμος του ΠΑΣ και οχι δαυτος.........Την κοροιδια που φαγαμε δεν ξαναματαναγινει στα χρονικα,μεγαλυτερη και απο εποχες Χρηστιδη,τι να λεμε τωρα,εμεις σπαγαμε το κεφαλι μας και αυτος επαιζε πισω απο την πλατη μας και νομιζεις πως και εδω χρειαζεται εισαγγελεας για να βρεις την απλη λογικη!!!!Προσωπικα τον θεωρω και ας μην υπαρχουν αποδειξεις ,χωριο που φαινεται κολαουζο δεν θελει......Εδω αλλες εποχες τον Χρηστιδη μπαρμπουτιερη τον ανεβαζαμε κομπιναδωρο τον κατεβαζαμε,τον Κουγια ψυχανωμαλο τον ανεβαζαμε κοντο τον κατεβαζαμε και θα σκαλωσουμε εδω....

Παντως για να μην εισαι εκτεθειμενος σε τετοια ποστ θα γραφω ονοματεπωνυμο μου και το αφμ αμα νομιζεις ειναι υποχρεωτικο.....Δεν δεχομαι ομως κανεναν περιορισμο,δεν ειμαι σε συνδεσμο,δεν ειμαι σε κλικες απλα ειμαι ενας ΠΑΣΟΛΕΣ σαν τους αλλους και θελω να εκφρασω την φωνη μου απο μια πολη δυστυχως μακρια απο τα Γιαννινα.....


chris t εισαι τραγικος ρε αγορι μου....

Συμφωνούμε σε όλα! Και τα έγραψες και πολύ σωστά! Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις τι εννοώ;;;
Και σε αυτό εδώ τον ΚΑΦΕΝΕ, έχουμε δείξει 15 χρόνια τώρα ότι φίμωση δεν υπάρχει!

Τι ωραίο που ήταν αυτό που είπες. Μηνυση ο κόσμος του ΠΑΣ! Από που θα ξεκινούσαμε και που θα τελειώναμε...
Πρόεδρε είσαι μικρός!

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.514
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2560 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 09:29 »
Υγιή ομάδα ο ΧΒ δεν παρέλαβε. Παρέλαβε αρκετά χρέη(δεν γνωρίζω το ακριβές ποσό) τα οποία ο πρώην αρνήθηκε να αναλάβει και τα πλήρωσε ο ΧΒ. Δεν δέχτηκε(ο πρώην) καν να μπουν σε συμψηφισμό με το κόστος αγοράς της ομάδας. Απλά με τον πρώην κανένας δεν μίλαγε... Περί παντελονιάσματος δεν συμφωνω, καθώς πλήρωσε 4,3μύρια για να πάρει την ομάδα, τα οποία δεν νομίζω ποτέ να τα έβγαλε.
Να ρωτήσω και κάτι περί ιδιωτικών συμφωνητικών. Μάλλον είναι μαύρα συμβόλαια. Σε αυτά φταίει μόνο αυτός που τα δίνει τα λεφτά; Παράνομος δεν είναι και αυτός που τα παίρνει; Ποιός από τους δύο αποκομίζει πραγματικό κέρδος;
Η λογική λέει οτι έρχεται κάποιος και σου λέει θέλω 200000 συμβόλαιο και του λές επειδή δεν θέλω να πληρώσω 80000 εφορία για τα λεφτά που ζητάς θα κάνουμε συμβόλαιο 100000 και τα υπόλοιπα θα σου τα δώσω με ιδ.συμφωνητικό. Ποιός χάνει; Το σίγουρο είναι οτι χάνει για άλλη μια φορά το Ελληνικό κράτος.
Η χαζομάρα του ΧΒ είναι οτι δεν επένδυσε ποτέ στην υπομονή που δείχνει ο κόσμος του ΠΑΣ στο να φτιάξει ομάδα, και παρασύρεται από διάφορα λαμόγια που είναι γύρω του, κάνοντας χατήρια και καλά για τον κόσμο, ενώ στην πραγματικότητα τα κάνει για να παντελονιάζουν οι διάφοροι δορυφόροι του...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2561 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 09:52 »
Αλλά: Το Financial Fair play δεν υπήρχε τη χρονιά 2011-12; ( αν κάνω λάθος διόρθωσέ με). Η ΑΕΚ τότε πως έπαιξε Ουέφα.

Δε σε διορθώνω, γιατί επιθυμώ να είσαι χαρούμενος... να ξεκαρδίζεσαι. :P

Παράθεση
The UEFA Club Licensing and Financial Fair Play Regulations, which were approved in May 2010 after an extensive consultation period and updated in the 2012 edition, are being implemented over a three-year period, with clubs participating in UEFA club competitions having their transfer and employee payables monitored since the summer of 2011, and the break-even assessment covering the financial years ending 2012 and 2013 to be assessed during 2013/14.

... η UEFA  ελέγχει σωματεία υποψήφια των διόργανώσεών της... πόσο μάλλον όταν αυτά συμμετέχουν στα εθνικά πρωταθλήματα με περιοριστικούς όρους (ΠΑΣ 2012-13)
... Η Αέκ, ήταν η 1η ελληνική ομάδα που βγήκε Τσουλί και μέχρι εκείνη τη φάση θεωρούνταν καθαρή και αξιόπιστη... και από ομόφωνες επιτροπές.
... για τον ΠΑΣ ο Δημητρίου ήταν 2 χρόνια αρνητικός και αυτό γνωστοποιήθηκε στην UEFA... ποιος Λυκαβηττός και Άποψη...

...break -even... τα λέμε αργότερα, γιατί θέλω να πάω στην εκκλησία.

« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 02 Φεβ 2014 10:00 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ παντου

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2562 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 10:16 »
Αυτο παντως ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια '' να κανεις ακριβως αυτο που ο κοσμος με πανια σου ζηταει να μην κανεις''. Απο το επομενο εντος ας ενισχυσουμε επιτελους και τον καφετζη της γειτονιας μας (που πληρωνει και μια συνδρομη), ετσι για να δουν μερικοι πως νιωθουν οσοι απεχουν συνειδητα η ζουν μακρια απο την πολη.  Αγωνιστικα η ομαδα εδειξε οτι ειναι καλυτερη απο πολλες και σιγουρα την σωζει την χρονια και χωρις Λεαντρο 12 ματς μεινανε αφηστε τον στον παγκο και στα 12 ( να παρει παιχνιδια). Δεν εχω καφενειο εγω η καποιο μελος της οικογενειας μου.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2563 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 10:54 »
Υγιή ομάδα ο ΧΒ δεν παρέλαβε. Παρέλαβε αρκετά χρέη(δεν γνωρίζω το ακριβές ποσό) τα οποία ο πρώην αρνήθηκε να αναλάβει και τα πλήρωσε ο ΧΒ. Δεν δέχτηκε(ο πρώην) καν να μπουν σε συμψηφισμό με το κόστος αγοράς της ομάδας. Απλά με τον πρώην κανένας δεν μίλαγε... Περί παντελονιάσματος δεν συμφωνω, καθώς πλήρωσε 4,3μύρια για να πάρει την ομάδα, τα οποία δεν νομίζω ποτέ να τα έβγαλε.
Να ρωτήσω και κάτι περί ιδιωτικών συμφωνητικών. Μάλλον είναι μαύρα συμβόλαια. Σε αυτά φταίει μόνο αυτός που τα δίνει τα λεφτά; Παράνομος δεν είναι και αυτός που τα παίρνει; Ποιός από τους δύο αποκομίζει πραγματικό κέρδος;
Η λογική λέει οτι έρχεται κάποιος και σου λέει θέλω 200000 συμβόλαιο και του λές επειδή δεν θέλω να πληρώσω 80000 εφορία για τα λεφτά που ζητάς θα κάνουμε συμβόλαιο 100000 και τα υπόλοιπα θα σου τα δώσω με ιδ.συμφωνητικό. Ποιός χάνει; Το σίγουρο είναι οτι χάνει για άλλη μια φορά το Ελληνικό κράτος.
Η χαζομάρα του ΧΒ είναι οτι δεν επένδυσε ποτέ στην υπομονή που δείχνει ο κόσμος του ΠΑΣ στο να φτιάξει ομάδα, και παρασύρεται από διάφορα λαμόγια που είναι γύρω του, κάνοντας χατήρια και καλά για τον κόσμο, ενώ στην πραγματικότητα τα κάνει για να παντελονιάζουν οι διάφοροι δορυφόροι του...


αυτο που λες για τα χρεη πως το ξερεις?εισαι ανθρωπος δικος του?ησουν μπροστα στη συμφωνια?
το να υπογραφανε οι παιχτες εν αγνοια τους ή μετα απο εκβιασμο,σου παει καθολου στο νου ή δε μας συμφερει να σκεφτουμε μεχρι εκει?
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2564 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 11:13 »
...break -even... τα λέμε αργότερα, γιατί θέλω να πάω στην εκκλησία.

9:52 ίσα να προλάβεις το δι'ευχών  :P

Αποσυνδεδεμένος Tsimendos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.514
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2565 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 12:15 »
Είμαι παθών και γι'αυτό το αναφέρω. Συνεργάστηκα με τον ΧΒ τον πρώτο χρόνο και ζήτησα για να συνεχίσω προμηθεύω την ομάδα σειρα και πρόγραμμα σε αυτό που έδινα. Την απάντηση μάλλον μπορείς να τη φανταστείς οπότε και δεν συνέχισα. Με τον πρώην είχα παρόμοια συνεργασία για ένα χρόνο και σταμάτησα για τον ίδιο λόγο και γιατί υπήρχε ένα απλήρωτο τιμολόγιο. Μου έκανε την "τιμή" να με πάρει και τηλ. για να δει τι είναι και γιατί το χρωστάει, αλλά τελικά αρνήθηκε να το πληρώσει και αρνήθκε να το αναγνωρίσει. Κατόπιν εξωδίκου προς την παε, το πλήρωσε ο ΧΒ.
Για το 2ο, οι παίκτες που δεν πληρώνουν τον φόρο που τους αναλογει στην εφορία, μάλλον βολεύονται παρά εκβιάζονται...

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2566 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 12:44 »
Υγιή ομάδα ο ΧΒ δεν παρέλαβε. Παρέλαβε αρκετά χρέη(δεν γνωρίζω το ακριβές ποσό) τα οποία ο πρώην αρνήθηκε να αναλάβει και τα πλήρωσε ο ΧΒ. Δεν δέχτηκε(ο πρώην) καν να μπουν σε συμψηφισμό με το κόστος αγοράς της ομάδας. Απλά με τον πρώην κανένας δεν μίλαγε... Περί παντελονιάσματος δεν συμφωνω, καθώς πλήρωσε 4,3μύρια για να πάρει την ομάδα, τα οποία δεν νομίζω ποτέ να τα έβγαλε.
Να ρωτήσω και κάτι περί ιδιωτικών συμφωνητικών. Μάλλον είναι μαύρα συμβόλαια. Σε αυτά φταίει μόνο αυτός που τα δίνει τα λεφτά; Παράνομος δεν είναι και αυτός που τα παίρνει; Ποιός από τους δύο αποκομίζει πραγματικό κέρδος;
Η λογική λέει οτι έρχεται κάποιος και σου λέει θέλω 200000 συμβόλαιο και του λές επειδή δεν θέλω να πληρώσω 80000 εφορία για τα λεφτά που ζητάς θα κάνουμε συμβόλαιο 100000 και τα υπόλοιπα θα σου τα δώσω με ιδ.συμφωνητικό. Ποιός χάνει; Το σίγουρο είναι οτι χάνει για άλλη μια φορά το Ελληνικό κράτος.
Η χαζομάρα του ΧΒ είναι οτι δεν επένδυσε ποτέ στην υπομονή που δείχνει ο κόσμος του ΠΑΣ στο να φτιάξει ομάδα, και παρασύρεται από διάφορα λαμόγια που είναι γύρω του, κάνοντας χατήρια και καλά για τον κόσμο, ενώ στην πραγματικότητα τα κάνει για να παντελονιάζουν οι διάφοροι δορυφόροι του...



Ο τελευταίος ισολογισμός πριν αναλάβει ο κ. Χριστοβασίλης είχε σύνολο υποχρεώσεων 2.506.886,14 € (εκ των οποίων 1.621.837,73 € σε ποδοσφαιριστές).
Ο τελευταίος ισολογισμός του κ. Χριστοβασίλης είχε σύνολο υποχρεώσεων 7.149.816,29 € (εκ των οποίων 1.673.769,02 € σε ποδοσφαιριστές).
Τα συμπεράσματα δικά σου.

Τα ιδιωτικά συμφωνητικά δεν είναι κρυφά συμβόλαια.  Αυτό που έκανε η ΠΑΕ είναι να μη τα συμπεριλάβει στις οικονομικές καταστάσεις κι αυτό όπως αντιλαμβάνεται ο καθένας με την κοινή λογική δεν βοηθά στην απεικόνιση της πραγματικής οικονομικής κατάστασης της εταιρείας ( άρα οι υποχρεώσεις είναι παραπάνω από 7.149.816,29 €).

Για το άν έδωσε 4,3 εκ € για να αγοράσει την ΠΑΕ κανένας δεν το ξέρει γιατί ποτέ δεν είδαν το φως της δημοσιότητας έγγραφα που να το αναγράφουν. Όταν θα μας δοθούν τότε θα το πιστέψουμε. Εγώ προσωπικά το θεωρώ υπερβολικό το ποσό. Είναι όμως προσωπική μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2567 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 13:25 »
Τα ιδιωτικά συμφωνητικά δεν είναι κρυφά συμβόλαια. 

Τα ιδιωτικά συμφωνητικά… αφορούν στην Επιθεώρηση Εργασίας και στο ΙΚΑ… οκ?

Τα ιδιωτικά συμφωνητικά… αφορούν ενδεχομένως και σε συμβόλαια παικτών που διακρίνονται (ενδεχομένως) σε:
α)  (0) μηδενικά ως επίσημα (φορολογικά)  και
β)  σε κάτω από το τραπέζι (ενδεχομένως) ως  μαύρα  (ενδεχομένως και σύμφωνα με το διεστραμμένο μου μυαλό)

… τέτοιες διατυπώσεις δεν απαντώνται ουδέποτε και μηδέποτε σε σοβαρά σωματεία όπως είναι π.χ., ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναϊκός και γιατί όχι η Αέκ και ο Παόκ… διαφορετικά δεν θα έπαιζαν Ευρώπη, όπως λέει και ο Τοτός στη δασκάλα του…
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 02 Φεβ 2014 13:36 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος dreven

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.727
  • TENK TEG! TENK TEG UTI DET!! TENK!!!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2568 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 13:32 »
Ο Φυλαρούχας στην kontranews (29/1)
Παράθεση
* Θα παίξει στο ΟΑΚΑ. Και καλά. Ο Παναθηναϊκός αν βγει Ευρώπη του χρόνου. Όπως και πέρυσι. Που πήρε το μπαράζ με την Ξάνθη και στο τέλος, τον έκοψε η ΟΥΕΦΑ. Στην αδειοδότηση.

* Μία από τα ίδια. Αν όχι, μία από τα χειρότερα. Κι αυτό, διότι, τα χρέη του Παναθηναϊκού αυξήθηκαν. Σε σχέση με πέρυσι. Πώς, λοιπόν, κλείνει το ΟΑΚΑ; Μάλλον θα ποντάρει στον Κινέζο. Του Δημητράκη.

* Δεν είναι μόνο ο Παναθηναϊκός. Πέρυσι, οχτώ από τους 16 δεν θα έπρεπε να πάρουν άδεια. Παρ’ όλα αυτά, μόνο ο Άρης με τον  Πανιώνιο έμειναν στον άσο. Η ΟΥΕΦΑ έκοψε και τον Παναθηναϊκό με τον ΠΑΣ. Αλλά, όχι η ΕΠΟ.
http://www.flogasport.net/2014/01/blog-post_1780.html
50 χρόνια ΠΑΣ - 50 μύρια ΑΜΠης

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2569 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 13:48 »
http://www.super-fm.gr/articles/pas_giannina/pragmatopoieteke_e_genike_suneleuse_tes_pae_pas_giannina

Την ετήσια τακτική Γενική Συνέλευση πραγματοποίησε την Κυριακή η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, με τα μηνύματα για την οικονομική κατάστασή της να είναι σαφώς θετικότερα φέτος, αφού αποτυπώνεται στον ισολογισμό η προσπάθεια που καταβλήθηκε πέρυσι για να εξυγιανθεί. Μάλιστα ο ισολογισμός φέτος ήταν θετικός κατά 1 εκατομμύριο περίπου, με αποτέλεσμα να μειώνονται ανοίγματα προηγούμενων ετών.

Επιπλέον, φέτος υπάρχει κανονική φορολογική ενημερότητα και όχι βεβαίωση όπως πέρυσι, η ΠΑΕ έχει ασφαλιστική ενημερότητα, έχει πραγματοποιήσει την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου και σε συνδυασμό με τον θετικό ισολογισμό δεν χρειάζεται άλλη αύξηση, ενώ όπως ανέφερε ο λογιστής της ΠΑΕ κ. Δημ. Μαργιόλος, είναι ο ρεαλιστικότερος ισολογισμός που έχει παρουσιάσει ποτέ η ΠΑΕ.

Στους παρευρισκόμενους μετόχους έγινε ενημέρωση για την περσινή αδειοδότηση και τους λόγους που τα παραπάνω προβλήματα δεν ξεπεράστηκαν έγκαιρα και παρουσιάστηκαν οι ενέργειες που γίνονται φέτος, ώστε η εταιρία να είναι εγκαίρως τακτοποιημένη σε όλα τα θέματα.


(τα bold δικά μου)

Αν αυτός λοιπόν ήταν ο ρεαλιστικότερος ισολογισμός των τελευταίων ετών φανταστείτε τι ήταν οι προηγούμενοι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2570 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 14:33 »
Παράθεση
Κυριακή, 19 Ιανουάριος 2014
Επιπλέον, φέτος υπάρχει κανονική φορολογική ενημερότητα και όχι βεβαίωση όπως πέρυσι...
http://www.super-fm.gr/articles/pas_giannina/pragmatopoieteke_e_genike_suneleuse_tes_pae_pas_giannia
... και ποιος ο λόγος ρε πουλάκια μου που τη βαφτίσατε "ενημερότητα", πέρσι???
Παράθεση
Παρασκευή, 04 Ιανουάριος 2013
Τελικώς πήρε φορολογική ενημερότητα η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα αργά το μεσημέρι...
http://www.super-fm.gr/articles/pas_giannina/pere_sto_kai_1_porologike_enemeroteta
Οκ, δικιά μου η κωλοτούμπα, και... ας την πούμε "κανονική" φέτος, που θα πει ότι ισχύει για... 1 μήνα αν δεν έχεις ληξιπρόθεσμα (σε αναστολή ή ρύθμιση) και 2 αν δεν οφείλεις στο Δημόσιο...   

Βεβαίωση οφειλών... όταν χρωστάς στο Δημόσιο.
Ενημερότητα φορολογική... όταν είσαι κύριος του εαυτού σου/σας.


Υ.Γ.: σ.σ., από Αρ, ΜΑΕ πήγαμε Γ.Ε.ΜΗ. ... πιστεύω ότι τσούκου-τσούκου μπορεί να μπαλωθεί ο Ισολογισμός,  αν π.χ., τα σύνολα των υποχρεώσεων είναι λογικά, το "ίδιον κεφάλαιον"  κανονικό (εξ ιδίων πόρων) και άλλα... που να εγγυώνται το ζητούμενο πλάνο βιωσιμότητας... με 1.5 εκ., μόνο σημειωτόν κάνεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 02 Φεβ 2014 14:43 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2571 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 15:33 »
Με λογιστικά "τρικ" ελάχιστα μπορείς να κάνεις για να εξωραΐσεις την εικόνα του ισολογισμού.
Τα πραγματικά οικονομικά στοιχεία βελτιώνονται με πραγματική δραστηριότητα στις επιχειρήσεις.

Και όποιος πιστεύει ότι ο ισολογισμός μπορεί να "σουλουπωθεί" ας μου απαντήσει στο εξής :

Υποχρεώσεις                       7.149.816
Κυκλοφορούν ενεργητικό  1.506.371

Έχουμε μια διάφορα           5.643.445

Αναλογιζόμενοι ότι το μοναδικό περιουσιακό στοιχείο της εταιρείας είναι οι ποδοσφαιριστές της και πάντα υπό την προϋπόθεση ότι δεν έχουν λήξει τα συμβόλαιά τους, καταλαβαίνουμε ότι η διαφορά των 5.643.445 δεν καλύπτεται με τίποτα από την αξία των ποδοσφαιριστών της ακόμη κι αν πωληθούν όλοι αύριο το πρωί.

Σημειωτέων ότι κανένας αρμόδιος από την ΠΑΕ δεν μας έχει απαντήσει για τα 831.239 € και 181.856 € που σύμφωνα με το πόρισμα των ελεγκτών κατέληξαν σε λογαριασμούς του προέδρου.

Γιατί άραγε ?????????????????????
 

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2572 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 17:18 »
Αυτο ρε παιδια που ολοι ηταν μπροστα σε συμφωνιες
ολοι ξερουν απο πρωτο χερι
ολοι ηταν μπροστα σε συμβολαια και αγοροπωλησιες

τι στα σκατα σε καμια λαικη αγορα υπογραφησαν ολα αυτα τα συμβολαια?

παει το τριαρι και ο αποπροσανατολισμος γονα

ayouto χαλαρωσε αδερφε μου
ακρη δεν βγαζουμε
φανηκε χθες στο γηπεδο
κοτουλες ολοι

οι ανυπαρκτοι μας νικησαν
οταν βαρεθουν το παιχνιδακι τους θα μας αφησουν τα χρεη να παμε στην Γ εθνικη να παιξουμε παλι εμεις ο υγιης κοσμος

θα μου πεις πως χαρακτηριζεις τον εαυτο σου υγιη με ποια κριτηρια κανεις διαχωρισμο?
ετσι γουσταρω ναουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Κυρ 02 Φεβ 2014 17:23 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2573 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 18:27 »
Παράθεση
Αναλογιζόμενοι ότι το μοναδικό περιουσιακό στοιχείο της εταιρείας είναι οι ποδοσφαιριστές της

λασπη λασπη και παλι λασπη........το λεωφορείο δεν ειναι περιουσια???

 :P
ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος pasgiannina1967

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2574 στις: Κυρ 02 Φεβ 2014 19:26 »
http://www.apodytiriakias.gr/athlitika/2014/02/02/ohi-pas-giannina-m-alles-plates.aspx

ΟΧΙ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Μ' ΑΛΛΕΣ ΠΛΑΤΕΣ
02/02/2014


Εγώ τα Γιάννενα τα θέλω στη σούπερ λίγκα. Τι θα πει αυτό; Εμένα με λένε αποδυτηριάκια και λέω σωστές κουβέντες. Δηλαδή;

Όταν λέμε ότι θέλω την ομάδα στο μεγάλο πρωτάθλημα σημαίνει πως θέλω τον ΠΑΣ Γιάννινα να λειτουργεί σαν ομάδα που συμμετέχει στο μεγάλο πρωτάθλημα και έχει στόχο την έξοδο στην Ευρώπη.

Δεν λέμε ότι θέλω στη σούπερ λίγκα τον ΠΑΣ Γιάννινα και ας παίζει σαν εταιρεία όπως μια ομάδα Γ' εθνικής. Χωρίς σχεδιασμό και με “υποδομές” ομάδας Γ' εθνικής

Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΣ με το 2-1 επί του Λεβαδειακού. Αυτό δεν λέει τίποτα. Το μαγαζί χωλαίνει. Το μαγαζί, η εταιρεία που παρουσιάζει αυτή ή, εκείνη την ομάδα στο γήπεδο.

Θέλω τον ΠΑΣ στη σούπερ λίγκα γιατί έχει πολύ κόσμο, ζεστό, όχι ξενερωμένο για δεκαετίες όπως άλλες επαρχιακές ομάδες. Δεν θέλω ο ΠΑΣ να στηρίζεται σ' άλλες πλάτες, που κάνουν τα δικά τους παιχνίδια.