Αποστολέας Θέμα: Χριστοβασιλης  (Αναγνώστηκε 1354330 φορές)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2675 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 10:23 »
Η συζήτηση μεταφέρεται στο...

Παράθεση
Απ: Γυπτόπουλος  Bαβα- γγέλης
«Απάντηση #2692 στις: Σήμερα στις 03:13»
http://www.pas.gr/forum/index.php?topic=40.msg97693#msg97693
… το θέμα εδώ είναι Χριστοβασίλης και INTRIGA Activ
   
Το Indiba activ ProRecovery είναι  η αποτελεσματική θεραπευτική συσκευή /μέθοδος για γρήγορη ανάκαμψη των мышечно скелетных патологий.
Το μηχανάκι αυτό το διαθέτουν 7-8 ποδοσφαιρικές ομάδες στην Ευρώπη (με τον ΠΑΣ),   οι περισσότεροι χειροπρακτικοί των Βαλκανίων (και ο παΠΑΣ από τη Λαγάτρα), καθώς και όλα τα Ιπποφορβεία στον κόσμο.

Indiba activ ProRecovery

Γεμίσαμε παρδαλές κορδέλες ρε... πουλήστε μας και κανένα φύκι.


Υ.Γ.: Οι "τόνοι" είναι που διαφοροποιούν τον κ. Γυπτόπουλο έναντι άλλων της χειραγωγημένης αθλητικογραφίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 14 Φεβ 2014 10:28 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2676 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 12:12 »
panster το γραψα και παραπανω.....
ασχετα απτο τι ομαδα ειναι,δημοσιογραφος ο γυφτοπουλος δεν ειναι με ολη  τη σημασια της λεξεως!
μη μου πεις εχει χαρτι για να ασκει το επαγγελμα! και εγω εχω προφισενσι και δεν ξερω γρι αγγλικα να διδαξω!
αν εσυ θες να τον θεωρεις δικαιωμα σου αλλα ασε μας να χουμε αλλη αποψη,οσοι εχουμε!

τι να μας πεις και συ ρε araxthos που βγηκες 1 ωρα μετα το παιχνίδι με το παναιτωλικό και το μονο που βρηκες να πεις ηταν τον χριστοβασιλη κωλοφαρδο και χοντρό.επειδη το βαλαμε στο 93.εδω όλα τα Γιαννενα πανηγυριζαν και συ το μονο που σκεφτηκες ηταν ο χριστοβασιλης. δικες σου οι αποψεις κρατα τες να μη σου φυγουν
ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2677 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 12:59 »
Αλλά είστε μια μερίδα οπαδών που τρώτε το παραμύθι και βλέπετε μόνο 3-4.
1.πρώτα μη χαρακτηρίζεις σε δευτερο πληθυντικό γιατί αυτό ξερω να το κανω και εγω προς εσενα.Δευτερον μ'αυτο το <βλεπετε μονο 3-4> μονο εσυ ξερεις τι ακριβως εννοεις.
2.Αφου λες οτι δεν υπαρχει ουτε ενας δημοσιογράφος μονο ΠΑΣ..ο μπίτας κι ο τσόλης τι είναι για πεσ μας? πριν έγραψες συμφώνησες γι αυτούς.Μια ετσι μια αλλιως τα γραφεις.
3.Αν νομιζεις οτι ο γυφτοπουλος, επειδη ειναι γαυρος, ειναι άχρηστος και δεν εχει προσφέρει στον ΠΑΣ και στην τοπικη αθλητική δημοσιογραφια όλα αυτα τα χρονια, τοτε μπράβο σου, ωραίο κριτηριο. Σε λιγο οσοι διαβαζουν γυφτοπουλο ή τολμησουν να μπουν στο σαιτ, θα χαρακτηριστούν γαύροι. υπαρχει κ η λυση να μη τον διαβαζεις δημοκρατικο ειναι.Και αυτο το <δε θες να απαντησεις> καλυτερο θα ταν να μη δημιουργεις εντυπωσεις. οκ? βγηκαμε εκτος θεματος .καληνυχτα

1. Είστε 3-4 ΠΑΣολέδες εδώ μέσα που τρώτε το παραμύθι του καλού και του κακού δημοσιογράφου, ανάλογα με τη σχέση του με την διοίκηση. Ξέρεις πότε ένας δημοσιογράφος γράφει καλά πράγματα για μια διοίκηση; Όταν αυτή του δίνει ρεπορτάζ. Και το αντίστροφο. Όταν δεν δίνει ειδήσεις, τότε ο εκάστοτε δημοσιογράφος κριτικάρει. Αυτό γίνεται σε όλες τις ομάδες. Είναι θέμα γραφείου τύπου πόσο διπλωματικά και επαγγελματικά θα το χειριστεί για να τους έχει στο πλευρό της όλους. Το σημαντικό είναι ότι πολύ εύκολο ο καλός να γίνει κακός (αν πέσει το αποκλειστικό) και το αντίστροφο.
2. ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ Ο ΜΠΙΤΤΑΣ ΚΑΙ Ο ΤΣΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΠΑΣ;;;;;;; Έγραψα ότι είναι σωστοί! Την πονάνε την ομάδα αλλά ΔΕΝ είναι η  μόνη τους προτίμηση. Είναι ανιδιοτελείς ως προς τον ΠΑΣ. Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Μην τα συγχέεις.
3. ΕΣΥ μας ανέφερες για βάζελους - χανούμια και γαύρους δημοσιογράφους! Και μου αναφέρεις τον Γυφτόπουλο! Και σε ρώτησα "τι ομάδα είναι"; Αφού δεν είναι ΠΑΣ γιατί δεν τον χαρακτηρίζεις όπως τους άλλους. Προσωπικά σκασίλα μου τι ομάδα είναι.

Αν τώρα το κριτήριο σου είναι αν είναι καλός δημοσιογράφος, δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι είναι. Εγώ ως προς αυτό πιστεύω ότι ένας δημοσιογράφος κρίνεται: από την αντικειμενικότητα των ειδήσεων του, από τον τρόπο γραφής του, και από την ροή του λόγου του. Οπότε για έμενα ΔΕΝ είναι καλός δημοσιογράφος. Ο Τζον - Τζον ως πούμε ανεξαρτήτως συμπάθειας ή μη, τα δύο τελευταία τα έχει.

Καλσηπέρα!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΕΙΡΟΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.435
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2678 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 13:07 »
στο τροπο που διαχειριζεται τα πραγματα και τις πουστιες που κανει ,του τα ειπα φατσα φορα στην πρωτη προπονηση.

στο θεμα κατα ποσο ειναι καλος σε αυτο που κανει γενικοτερα,σαν παρουσια και σαν μεταδοτικοτητα....ειναι απο τους χειροτερους.οπως και να το κανουμε,ο ανθρωπος δε μπορει να μλαει στη καμερα.

ΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...ΣΕΙΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ Η ΝΤΡΟΠΗ  !

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2679 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 13:28 »
Ρε συ pantser με μια νικη με το Αγρινιο που το χαρηκαμε ολοι μας,σημαινει οτι πρεπει να παθουμε και αλτσχαιμερ και να ξεχασουμε την περσινη κοροιδια...Απο που και ως που ρε φιλε!!!

Την ομαδα την θελει απο 8 θεση εως 10..Για αυτο και η αποδυναμωση μας φετος,το ειπε και σερ Παντελιδης πως αλλα του πανε να πει για πενταδες προς τον κοσμο ,και αλλα υπονουσε


Προσωπικα αμα δω την ομαδα στην 6 θεση και παλεψει ο ΧΒ το σκηνικο με τις αδειοδοτησεις,μα την παναγια ορκιζομαι οτι δεν θα πω τιποτα ξανα και θα ζητησω τεραστιο συγνωμη(ασχετως εκβασης) ειδαλλως στα ματια μου θα ειναι εσαει υπολογος στον κοσμο και οτι μας κοροιδευει ψιλο γαζι......
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2680 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 14:13 »
panster το γραψα και παραπανω.....
ασχετα απτο τι ομαδα ειναι,δημοσιογραφος ο γυφτοπουλος δεν ειναι με ολη  τη σημασια της λεξεως!
μη μου πεις εχει χαρτι για να ασκει το επαγγελμα! και εγω εχω προφισενσι και δεν ξερω γρι αγγλικα να διδαξω!
αν εσυ θες να τον θεωρεις δικαιωμα σου αλλα ασε μας να χουμε αλλη αποψη,οσοι εχουμε!

τι να μας πεις και συ ρε araxthos που βγηκες 1 ωρα μετα το παιχνίδι με το παναιτωλικό και το μονο που βρηκες να πεις ηταν τον χριστοβασιλη κωλοφαρδο και χοντρό.επειδη το βαλαμε στο 93.εδω όλα τα Γιαννενα πανηγυριζαν και συ το μονο που σκεφτηκες ηταν ο χριστοβασιλης. δικες σου οι αποψεις κρατα τες να μη σου φυγουν

αμ καλα λεει ο λαμιας οτι δεν καταλαβενεις εσυ τα γραφομενα των αλλων και δεν φταινε αυτοι για το τι γραφουν...
κολοφαρδο τον ειπα για το θεμα του κιτσου που εβαλε γκολ 1η μερα κ ξεχαστηκαν εν μερη αλλα πραγματα και που θα λενε μεταγραφαρα! ειναι κολοφαρδια αυτη του χοντρου πως να το κανουμε....
και αμα δεν σαρεσει το τι θα πω μην τα κοιτας απλα!

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2681 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 15:17 »
εντάξει έχετε όλοι σας δίκιο
ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2682 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 17:31 »
εντάξει έχετε όλοι σας δίκιο

"κωλοφαρδία": χαρακτηριστικό του πούστη (πραγμ.) πρωκτική ευρύτητα ανδρός ή γυναικός συνεπεία κολομπαρικής σχέσης / έγινε η σούφρα τάληρο, (ιατρ.) ανατομική βλάβη των σφιγκτήρων ορθού, (μεταφ.) η απρόσμενη τύχη / ο δόλιος / ύπουλος "μη σε δαγκώσει πούστης" - "φέρθηκε πούστικα" (έναντι της καλοκάγαθης πουτάνας).

Χαρακτηρίζοντας "κωλόφαρδο" κάποιον που δεν είναι δόλιος ή τυχερός, δηλαδή "πούστης" που τα καταφέρνει όλα με την "πουστιά", τότε ο χαρακτηρισμός "κωλοφαρδία" υποδηλώνει αναίτιο φθόνο/εμπάθεια/χαιρεκακία από τον χαρακτηρίζοντα προς τον χαρακτηριζόμενο που προφανώς αποπνέει στον χαρακτηρίζοντα τις συμπεριφοριστικές ιδιότητες του "πούστη".

Και επειδή δεν έχω πρόθεση να επέμβω στα της "κωλοφαρδίας"... ο κ. Χριστοβασίλης μπορεί να είναι αυτός που είναι απέναντί μας και στα πλαίσια μιας καλοπροαίρετα αυστηρής κριτικής ανιδιοτελών οπαδών του ΠΑΣ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι δόλιος ή τυχερός δηλ., "πούστης", απλώς ολίγον μπουνταλάς... γιατί όταν η Ευρώπη τραβάει το χαλί κάτω από τα πόδια των οπαδοπατέρων, εκείνος γίνεται χαλί να τον πατήσουν.
Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά... τότε θα του πω το γνωστό ρητό που είπε ο Πρίαπος σε κάποιον ευρύπρωκτο, "Εεε, δεν ήξερες, δε ρώταγες?" 

Το θέμα "Κίτσου" δεν μπορεί να χαρακτηριστεί "κωλοφαρδία" από μας, από άλλους ίσως.   
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ayuto1966

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 6.088
  • Τα χιλιομετρα ειναι λιγα
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2683 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 20:12 »
Τρομερα  επειχηρηματα που πραγματικα τσακιζουν κοκκαλα....
ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ NAZIS

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2684 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 21:00 »
Το θέμα "Κίτσου" δεν μπορεί να χαρακτηριστεί "κωλοφαρδία" από μας, από άλλους ίσως.   

Για να γίνω πιο σαφής...
Το θέμα "Κίτσου" (δανεισμός-ντεπούτο-γκολ) δεν μπορεί να χαρακτηριστεί από Πασολέδες ως "κωλοφαρδία" του "χοντρού", παρά μόνο από αλλόθρησκους που προσδοκούσαν στην κατάρρευση του ΠΑΣ, πχ., Γεωργούτζος.

Τα υπόλοιπα είναι πατάτες γιαχνί.







« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 14 Φεβ 2014 21:03 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2685 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 21:10 »
Το θέμα "Κίτσου" δεν μπορεί να χαρακτηριστεί "κωλοφαρδία" από μας, από άλλους ίσως.   

Για να γίνω πιο σαφής...
Το θέμα "Κίτσου" (δανεισμός-ντεπούτο-γκολ) δεν μπορεί να χαρακτηριστεί από Πασολέδες ως "κωλοφαρδία" του "χοντρού", παρά μόνο από αλλόθρησκους που προσδοκούσαν στην κατάρρευση του ΠΑΣ, πχ., Γεωργούτζος.

Τα υπόλοιπα είναι πατάτες γιαχνί.

μονο οι αλλοθρησκοι δλδ πρεπει να κριτικαρουν τον χοντρο ακομα και σε νικες ε?
εμεις πρεπει να χειροκροταμε σαν στρατιωτακια?
ωραια τα λες!

ο ΠΑΣ κερδισει-χασει τον χοντρο θα τον κραζω εγω προσωπικα,εσυ κρατα οτι σταση θες!
οι νικες αποπροσανατολιζουν αρκετο κοσμο γιαυτο ειναι δικοπο μαχαιρι με τη συγκεκριμενη διοικηση παντα!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2686 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 21:17 »
ο ΠΑΣ κερδισει-χασει τον χοντρο θα τον κραζω εγω προσωπικα,εσυ κρατα οτι σταση θες!

Δικαίωμά σου ρε araxthos, αλλοίμονο ... και οι απόψεις μου είναι σαφώς διατυπωμένες και καταγραμμένες.

 
οι νικες αποπροσανατολιζουν αρκετο κοσμο γιαυτο ειναι δικοπο μαχαιρι με τη συγκεκριμενη διοικηση παντα!

Το βίωσα πέρσι με το Χριστόπουλο...

 
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2687 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 21:24 »
ωραια τοτε μη μου λες γιατι το κανω μετα απο νικη και γιατι τον λεω κολοφαρδο!
χαιρομαι που κερδισε ο ΠΑΣ.δεν χαιρομαι που γιαυτο το λογο θα αποπροσανατολιστει ο κοσμος!
ειναι προφανης η διαφορα νομιζω!

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.408
  • live long and prosper ΠΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2688 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 21:44 »
ωραια τοτε μη μου λες γιατι το κανω μετα απο νικη και γιατι τον λεω κολοφαρδο!
χαιρομαι που κερδισε ο ΠΑΣ.δεν χαιρομαι που γιαυτο το λογο θα αποπροσανατολιστει ο κοσμος!
ειναι προφανης η διαφορα νομιζω!

Ας κερδίζει ο ΠΑΣ συνέχεια και ας αποπροσανατολιζόμαστε!  :P
ΧΒ ξέρω έναν παπά.....   ;)

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2689 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 21:44 »
ωραια τοτε μη μου λες γιατι το κανω μετα απο νικη και γιατι τον λεω κολοφαρδο!
χαιρομαι που κερδισε ο ΠΑΣ.δεν χαιρομαι που γιαυτο το λογο θα αποπροσανατολιστει ο κοσμος!
ειναι προφανης η διαφορα νομιζω!

Με το "ωραια τοτε" δεν ξέρω που το αναγάγεις και τι συμπεραίνεις... αναφέρομαι στον  Χριστόδουλο που ήταν κωλόφαρδος και εξηγήθηκε κωλόφαρδα ως προπονητής.

Πάντως φίλε μου, δεν σου είπα απολύτως τίποτα για την επινίκια εκδήλωσή σου... του κερατά αν δεν χαίρεσαι, χοροπηδάς! Πλάκα κάνεις τώρα...? 
Έτσι πάνε αυτά στους Πασολέδες, νίκη/χαρά - ήττα/πίκρα... απλά ελάχιστοι είναι προετοιμασμένοι ψυχολογικά να τις δεχτούν... ενν., "πέτρινα χρόνια και παράγκες" που οι οπαδοπατέρες είχαν τα ΠΡΟΠΟστανταράκια στο τσεπάκι.
 
Τώρα αν οι νίκες αποπροσανατολίζουν* και οι ήττες συσπειρώνουν τον κόσμο, αυτό δεν το γνωρίζω... στα χρόνια μου δεν γίνονταν κερκιδικά μαθήματα.


* ερωτήσεις εδώ ... ρίξε στο γυαλί φαρμάκι.



« Τελευταία τροποποίηση: Παρ 14 Φεβ 2014 22:31 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2690 στις: Παρ 14 Φεβ 2014 23:07 »
Το Δ.Σ. της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 (να το έχουμε πρόχειρα εδώ).

Παράθεση
3. Γκόντας Νικόλαος του Δημητρίου, Α΄ ΔΟΥ Ιωαννίνων, κάτοικος Ιωαννίνων, Σαλαμάγκα 2, Μέλος.



Παράθεση
(...)
"Πέρυσι αδικηθήκαμε. Δώσαμε τη μάχη, την κερδίσαμε στην ΕΠΟ. Τη χάσαμε ανορθόδοξα στα ευρωπαϊκά σαλόνια. Ωστόσο όμως μια αδικία μεγάλη μας γιγαντώνει για να είμαστε φέτος πανέτοιμοι να πάμε όσο το δυνατόν καλύτερα."
(...)
http://www.pasgiannina.gr/articles/brabeuse_nikou_korobese_mvp_23es_agonistikes

* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2691 στις: Σαβ 15 Φεβ 2014 03:25 »
ωραια τοτε μη μου λες γιατι το κανω μετα απο νικη και γιατι τον λεω κολοφαρδο!
χαιρομαι που κερδισε ο ΠΑΣ.δεν χαιρομαι που γιαυτο το λογο θα αποπροσανατολιστει ο κοσμος!
ειναι προφανης η διαφορα νομιζω!

Με το "ωραια τοτε" δεν ξέρω που το αναγάγεις και τι συμπεραίνεις... αναφέρομαι στον  Χριστόδουλο που ήταν κωλόφαρδος και εξηγήθηκε κωλόφαρδα ως προπονητής.

Πάντως φίλε μου, δεν σου είπα απολύτως τίποτα για την επινίκια εκδήλωσή σου... του κερατά αν δεν χαίρεσαι, χοροπηδάς! Πλάκα κάνεις τώρα...? 
Έτσι πάνε αυτά στους Πασολέδες, νίκη/χαρά - ήττα/πίκρα... απλά ελάχιστοι είναι προετοιμασμένοι ψυχολογικά να τις δεχτούν... ενν., "πέτρινα χρόνια και παράγκες" που οι οπαδοπατέρες είχαν τα ΠΡΟΠΟστανταράκια στο τσεπάκι.
 
Τώρα αν οι νίκες αποπροσανατολίζουν* και οι ήττες συσπειρώνουν τον κόσμο, αυτό δεν το γνωρίζω... στα χρόνια μου δεν γίνονταν κερκιδικά μαθήματα.


* ερωτήσεις εδώ ... ρίξε στο γυαλί φαρμάκι.



ωραια χοροπηδα ως του χρονου για τη νικη με τους χωριατες και ξεχνα ολα τα αλλα για το θεμα του χοντρου!
εγω δεν μπορω να το κανω! μια νικη δεν ειναι βαλσαμο σολες αυτες τις μαλακιες που εχει κανει εσκεμμενα!
 
*απλα δεν κλεγομαι μονο στις ηττες να φυγει-να φυγει! τον κατακρινω παντα και ας κερδισει το γαυρο 5-0. μονο αν με βγαλει ευρωπη οπως ειπε και καποιος παραπανω και δειξει προσπαθεια θα πω συγνωμη και θα το μετανιωσω!

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2692 στις: Σαβ 15 Φεβ 2014 08:01 »
*απλα δεν κλεγομαι μονο στις ηττες να φυγει-να φυγει! τον κατακρινω παντα και ας κερδισει το γαυρο 5-0. μονο αν με βγαλει ευρωπη οπως ειπε και καποιος παραπανω και δειξει προσπαθεια θα πω συγνωμη και θα το μετανιωσω!

Κατάλαβα τις λες... έγινε. 
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Φεβ 2014 08:19 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.790
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2693 στις: Σαβ 15 Φεβ 2014 12:24 »
Μια μικρή ανασκόπηση της διοίκησης Χριστοβασίλη.

ΥΠΕΡ

- Η σταθερή παρουσία της ομάδας στην Ά Εθνική μετά από πολλά χρόνια. Έστω και αν κρίνεται ως αυτονόητο ότι πρέπει να παίζουμε Ά Εθνική.

- Η αγωνιστική έξοδος στην Ευρώπη.

- Η καλή φετινή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου.

- Η τοποθέτηση σκεπάστρου στις θύρες 9 και 10.

- Το σκάουτινγκ κάποιων παιχτών που  ήταν άγνωστοι, αλλά αποδείχθηκαν λίρα εκατό. (Κολοβέτσιος, Κοροβέσης, Κρητικός κ.ά.)

- Ο χαρακτηρισμός ως ήπιος, μπορεί κάποιες φορές να είναι ειρωνικός, αλλά εγώ τον προτιμώ από συμπεριφορές τύπου Κούγια, Μπέου κ. λπ.

- Η πρόσληψη προπονητών που πέτυχαν στην ομάδα: Όγιος, Αναστασιάδης, Χριστόπουλος, άλλο που αργότερα του έφυγαν.


ΚΑΤΑ

- Η ΜΗ έξοδος στην Ευρώπη που ακύρωσε με πολύ άσχημο τρόπο το μεγάλο όνειρο των χιλιάδων οπαδών της ομάδας.

- Η ΜΗ αδειοδότηση την πέρσινη χρονιά και η κατά το ήμισυ αδειοδότηση για την φετινή, μιας και κάναμε μεταγραφές αλλά Ευρώπη δεν βγήκαμε.

- Η ΜΗ τακτοποίηση των οικονομικών της ομάδας. Χρέη σε εφορίες, σε παίχτες, προπονητές συνεχίζουν να υπάρχουν. Μπορεί να προσπαθεί να τα συμμαζέψει, αλλά ακόμα δεν τα έχει καταφέρει.

- Το ΜΗ άνοιγμα του Φακέλου αδειοδότησης, για να πειστούμε ότι πραγματικά είχες δίκιο. Το υποσχέθηκες αλλά δεν το έκανες πράξη. Το γιατί μόνο εσύ το ξέρεις. Η σαχλαμάρα που βγήκε τώρα τελευταία ότι "Όποιος θέλει να δει τον φάκελο να δώσει 10 ευρώ να γίνει μέτοχος...." είναι μια ακόμα κατάπτυστη μορφή γκεμπελίστικης προπαγάνδας. Ο ΟΠΑΔΟΣ ΕΊΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΜΝΕΤΟΧΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΕ.

- Ο προσβλητικός χαρακτηρισμός "όχλος" με αναφορά στους οπαδούς του ΠΑΣ. Θα έπρεπε να ξέρεις κύριε Πρόεδρε ότι η μεγάλη δύναμη του ΠΑΣ είναι οι οπαδοί του και αυτοί είναι οι μόνοι μόνιμοι, όλοι οι άλλοι είναι εφήμεροι. Και αν δεν μπορείς να τους σεβαστείς ως οπαδούς της ομάδας, που τυχαίνει να διοικείς, να τους σέβεσαι ως πελάτες του μαγαζιού σου. ( αν το βλέπεις έτσι)

- Το παραμύθι "Νέο γήπεδο" μοιάζει με μακρινό και απατηλό όνειρο. Ότι και να λένε τα παπαγαλάκια, κάτι ουσιαστικό δεν έχει γίνει.

- Οι ιστορικοί "Ζωσιμάδες" έχουν γεράσει πλέον. Πέρα από την ανακατασκευή χλοοτάπητα και το σκέπαστρο, άλλες ενέργειες να γίνει λίγο πιο σύγχρονο το γήπεδο, δεν έχουν γίνει.

- Το προπονητικό κέντρο αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα, ειδικά με την βροχή. Χρειάζεται βοήθεια η ομάδα σε αυτόν τον τομέα. Τα γήπεδα πολλές φορές το χειμώνα μοιάζουν με βούρκους, ακατάλληλος για κάθε αγωνιστική δραστηριότητα και επικίνδυνους για την σωματική υγεία των ποδοσφαιριστών.

- Η αποχώρηση των προπονητών που κρίθηκε επιτυχημένο το έργο τους. Εσύ μας λες ότι δεν φταις, αλλά το "Τρις εξαμαρτείν....".

- Η αποχώρηση Καχριμάνη και Χήτου απο την ΠΑΕ. Ανεπίσημα συνεχίζουν να είναι κοντά στην ομάδα, αλλά επίσημα δεν είναι πλέον.

- Η επικοινωνιακή πολιτική της ΠΑΕ και η στάση απέναντι σε κάποιους δημοσιογράφους. Ο.Κ. υπάρχουν δημοσιογράφοι της πόλης που σε κριτικάρουν σκληρά, άλλες φορές άδικα. Τι κάνεις όμως να τους φέρεις με το μέρος σου; Είσαι σίγουρος ότι αυτοί που σε γλύφουν και σε λιβανίζουν θέλουν το καλό σου και το καλό της ομάδας; Μήπως αυτοί που χειρίζονται με μεγάλη αποτυχία σε παρασέρνουν και εξυπηρετούν προσωπικές σκοπιμότητες και κόντρες; Κοίτα το!

- Η μείωση της προσέλευσης του κόσμου στο γήπεδο. Είναι γενικό το κακό σε όλα τα γήπεδα, αλλά είναι και ειδικό.

- Η ανοχή σου απέναντι στα αρρωστημένα οπαδικά φαινόμενα της ομάδας. Δεν δείχνεις διάθεση και θέληση να καθαρίσεις την ομάδα, από του αυλοκόλακες που την έχουν καταστρέψει τόσα χρόνια.

- Η άνιση αντιμετώπιση σου απέναντι σε όλους τους συνδέσμους της ομάδας. Αυτό βέβαια είναι σε άμεση συνάρτηση με το προηγούμενο.

- Ο λάθος χειρισμός στην πώληση των διαρκείας και των απλών εισιτηρίων.  Συνυφασμένο από τα δυο προηγούμενα.

- Η κακή επιλογή ορισμένων εκ των υπαλλήλων της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα.

- Η κακή αντιμετώπιση της ομάδας από την διαιτησίας προ την ομάδα στο σύνολο των αγώνων.

- Η παραχώρηση δανεικών από άλλες ΠΑΕ προς εμάς. Από γαύρο Ντε Βισνέντι, Ζαραδούκας, Λεάντρο και αν δεν κάνω λάθος και οι Στάθης και Σικαλιάς τουλάχιστον αρχικά ήταν δανεικοί από τον βάζελο.

- Η παραχώρηση των δύο πετάλων στους Αρειανούς και η μετατροπή των "Ζωσιμάδων" σε "Χαριλάου". Πως βρέθηκαν τόσα εισιτήρια στους Αρειανούς, είναι απορίας άξιο.


Υ.Γ. Αυτά θυμήθηκα εγώ, όποιες θέλει προσθέτει και αφαιρεί.
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.813
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2694 στις: Σαβ 15 Φεβ 2014 12:44 »
Συμφωνω με ολα του Λαμια
Να προσθεσω δυο πολυ γρηγορα... δεν εχω χρονο να καθησω τωρα να θυμηθω

1. Εκτος απο την εκφραση οχλος χρησιμοποιησαν και την εκφραση πουστηδες
ας ανατρεξουν καπου στη στηλη ανεκδοτα του φορουμ να βρουν την ακριβη σημασια της λεξης ΠΟΥΣΤΗΣ
αντε το βρηκα εγω γι αυτον μη κουρααστει

Ρωτάει το παιδί τον πατέρα του, τι σημαίνει η λέξη πούστης.
Ο πατέρας του αφού το σκέφτεται για λίγο του απαντάει:
- "Θυμάσαι που για αρκετό, όταν ήσουν πιο μικρός έλειπα από το σπίτι;
Ε λοιπόν ήμουν σε ένα μέρος που το λένε φυλακή ... Εκεί δεν υπήρχαν γυναίκες,
και κάποιοι έπρεπε να κάνουν τις γυναίκες ...
Εγώ λοιπόν ήμουν στο ίδιο κελί με έναν άλλο κύριο,
και κάποιος έπρεπε από τους δύο να κάνει την γυναίκα.
Αποφασίσαμε λοιπόν να παίξουμε κορώνα - γράμματα για το ποιός από τους δύο
θα έκανε την γυναίκα την πρώτη βδομάδα. Ετυχε λοιπόν στον μπαμπά,
και ο μπαμπάς έκανε την γυναίκα για μία βδομάδα ...
Την δεύτερη εβδομάδα όμως, ήταν η σειρα του άλλου να κάνει την γυναίκα, αλλά αυτός δεν δέχτηκε να την κάνει...
Ε, αυτός είναι ο πούστης!!!"




2. Για μενα οταν εχεις 3 παιδια και πρεπει να τους μοιρασεις κατι το κανεις οσο πιο δημοκρατικα και αντικειμενικα μπορεις
Σου λεει ο νομος μπορεις να φτιαξεις αγαπητε κυριε ΛΑΜΙΑ(που μας περνας και 20,2 ποντους στην βαθμολογια) μια και μοναδικη Λεσχη Φιλαθλων
τι θα εκανες εσυ?
εγω θα επιανα του συνδεσμους και τα κλαμπ και θα τους ελεγα: Μια λεσχη μπορω να φτιαξω και οπως ειναι λογικο δεν μπορω να ξεχωρισω καποιον σας
οποτε φτιαχνω εγω σαν ΠΑΕ τη λεσχη με προσωρινη διοικηση πειτε στα μελη σας να κανουν εγγραφη και κατεβαστε υποψηφιους
και σε 2-3 μηνες κανουμε εκλογες.

ετσι θα ειχαμε ολους τους συνδεσμους και μια Λεσχη Φιλων ανεξαρτητη με δημοκρατικα εκλεγμενο προεδρειο νομιμη σε ολα  και η οποια θα ελεγχοταν απο την εκαστωτε μειοψηφια μιας και διαχειριζεται εισητηρια κτλ
Η Λεσχη αυτη θα ηταν το μεσο συννενοησης των συνδεσμων για το οποιο φωναζω απο τα πρωτα ποστ μου στο pas.gr


« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Φεβ 2014 12:50 από pagourenko1966 »

Αποσυνδεδεμένος fadomas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.076
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2695 στις: Σαβ 15 Φεβ 2014 14:13 »
Παράθεση
2. Για μενα οταν εχεις 3 παιδια και πρεπει να τους μοιρασεις κατι το κανεις οσο πιο δημοκρατικα και αντικειμενικα μπορεις
Σου λεει ο νομος μπορεις να φτιαξεις αγαπητε κυριε ΛΑΜΙΑ(που μας περνας και 20,2 ποντους στην βαθμολογια) μια και μοναδικη Λεσχη Φιλαθλων
τι θα εκανες εσυ?
εγω θα επιανα του συνδεσμους και τα κλαμπ και θα τους ελεγα: Μια λεσχη μπορω να φτιαξω και οπως ειναι λογικο δεν μπορω να ξεχωρισω καποιον σας
οποτε φτιαχνω εγω σαν ΠΑΕ τη λεσχη με προσωρινη διοικηση πειτε στα μελη σας να κανουν εγγραφη και κατεβαστε υποψηφιους
και σε 2-3 μηνες κανουμε εκλογες.

ετσι θα ειχαμε ολους τους συνδεσμους και μια Λεσχη Φιλων ανεξαρτητη με δημοκρατικα εκλεγμενο προεδρειο νομιμη σε ολα  και η οποια θα ελεγχοταν απο την εκαστωτε μειοψηφια μιας και διαχειριζεται εισητηρια κτλ
Η Λεσχη αυτη θα ηταν το μεσο συννενοησης των συνδεσμων για το οποιο φωναζω απο τα πρωτα ποστ μου στο pas.gr

Πόσο ωραίο ακούγεται αλλά και πόσο ουτοπικό είναι ταυτόχρονα...

Αποσυνδεδεμένος New

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 13.652
  • 0
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2696 στις: Σαβ 15 Φεβ 2014 14:36 »
Νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός
οχλος
και όπως τον προσέλαβα, δεν ήταν καθολικός, δηλ., δεν τσουβάλιαζε ολόκληρο τον οπαδικό ή γηπεδικό Κόσμο.

Κατά συνέπεια
μια Λεσχη Φιλων
θα ήταν μια Λέσχη Φίλων στα πλαίσια μιας οριοθέτησης που προϋποθέτει ο απολύτως στοχούμενος χαρακτηρισμός "όχλος"... και αυτό γιατί ο μονοσήμαντος χαρακτηρισμός "όχλος" δεν προέκυψε τυχαία αλλά προς διάκριση των επικριτών και των κολλητών του προέδρου στον οργανωμένο ή μη οπαδικό (γηπεδικό και ιντερνετικό) Κόσμο ... να μοιράσει τι λοιπόν, την πίτα που τρώει?
Τώρα, το ποιοι είναι περισσότεροι... αυτό φαίνεται στο γήπεδο.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Σαβ 15 Φεβ 2014 14:54 από New Pas. Pas »
* ο ΜΟ τριών δεξιών μπακ είναι 27 έτη, των τριών αριστερών μπακ(αγιόκων) 32,5 έτη και 2 κεντρικοί 20 και 24 ετών για τις “χρεώσεις” των γιόκων ... Χόρχε ο 1ος, Okan o 2oς

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2697 στις: Σαβ 15 Φεβ 2014 15:01 »
Παράθεση
2. Για μενα οταν εχεις 3 παιδια και πρεπει να τους μοιρασεις κατι το κανεις οσο πιο δημοκρατικα και αντικειμενικα μπορεις
Σου λεει ο νομος μπορεις να φτιαξεις αγαπητε κυριε ΛΑΜΙΑ(που μας περνας και 20,2 ποντους στην βαθμολογια) μια και μοναδικη Λεσχη Φιλαθλων
τι θα εκανες εσυ?
εγω θα επιανα του συνδεσμους και τα κλαμπ και θα τους ελεγα: Μια λεσχη μπορω να φτιαξω και οπως ειναι λογικο δεν μπορω να ξεχωρισω καποιον σας
οποτε φτιαχνω εγω σαν ΠΑΕ τη λεσχη με προσωρινη διοικηση πειτε στα μελη σας να κανουν εγγραφη και κατεβαστε υποψηφιους
και σε 2-3 μηνες κανουμε εκλογες.

ετσι θα ειχαμε ολους τους συνδεσμους και μια Λεσχη Φιλων ανεξαρτητη με δημοκρατικα εκλεγμενο προεδρειο νομιμη σε ολα  και η οποια θα ελεγχοταν απο την εκαστωτε μειοψηφια μιας και διαχειριζεται εισητηρια κτλ
Η Λεσχη αυτη θα ηταν το μεσο συννενοησης των συνδεσμων για το οποιο φωναζω απο τα πρωτα ποστ μου στο pas.gr

Πόσο ωραίο ακούγεται αλλά και πόσο ουτοπικό είναι ταυτόχρονα...

οντως ουτοπικο! κυριως γιατι το συνφερον του ειναι μονο με το ενα απτα "παιδια"  ;)
δεν εχει συναισθηματισμους σαυτα!

Αποσυνδεδεμένος pantser

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2698 στις: Τρι 18 Φεβ 2014 11:01 »
Το θέμα "Κίτσου" δεν μπορεί να χαρακτηριστεί "κωλοφαρδία" από μας, από άλλους ίσως.   

Για να γίνω πιο σαφής...
Το θέμα "Κίτσου" (δανεισμός-ντεπούτο-γκολ) δεν μπορεί να χαρακτηριστεί από Πασολέδες ως "κωλοφαρδία" του "χοντρού", παρά μόνο από αλλόθρησκους που προσδοκούσαν στην κατάρρευση του ΠΑΣ, πχ., Γεωργούτζος.

Τα υπόλοιπα είναι πατάτες γιαχνί.
Την στιγμή που ο Κιτσος σηκωθηκε και πήρε κεφαλιά και η μπάλα έπερνε πορεία προς τα δίχτυα ο αραχθος σκεφτόταν πόσο κολόφαρδος ειναι ο χοντρός και πόσο προσφέρεται πλέον το έδαφος στο χοντρό να πουλήσει παραμύθι στον κόσμο και τι θα γίνει τώρα θα βάλουμε τα προβλήματά μας κάτω απ το χαλί που λέγετε Κίτσου και ο φακελος για αδειοδότηση θα ναι έτοιμος κτλ κτλ σαν το φιλμ της ζωής ενός  μελοθάνατου.
ΠΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ

Αποσυνδεδεμένος araxthos

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 392
    • Προφίλ
Απ: Χριστοβασιλης
« Απάντηση #2699 στις: Τρι 18 Φεβ 2014 14:49 »
ναι αυτο σκεφτομουν! ευχαριστημενος?

αμα θελετε να παραμυθιαζεστε με μια νικη προβλημα σας!
τιποτα για το γενικοτερο χαλι,οχι μονο το αγωνιστικο, δεν λες. μονο σκετεσαι τι θα γραψεις σε μενα!
φαντασου... 
σου πα αμα δεν σαρεσει μη τα κοιτας.