Αποστολέας Θέμα: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 113881 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #550 στις: Τετ 03 Απρ 2024 12:41 »
Θα προσπαθήσω να αποκωδικοποιήσω αυτά που μέχρι τώρα είναι γνωστά.

22/03 Συνέντευξη. Η ομάδα δεν πωλείται ακόμη και αν πέσει.
28/02 Γεύμα ομάδας-διοίκησης παρουσία Καχριμάνη και δημάρχου. Εδώ αρχίζουν τα περίεργα.
30/02 Πληροφορίες του Sportime αναφέρουν οτι η οικογένεια Χριστοβασίλη, πριν το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό ενημέρωσε και τον περιφεριάρχη Ηπείρου κ. Καχριμάνη για την πρόθεση της να δώσει την ομάδα.
02/02 Η ομάδα παραχωρείται.

Σήμερα κανείς δεν ξέρει το παραμικρό. Ούτε φήμη ούτε κουτσομπολιό. Επτασφράγιστο μυστικό παραμένει αν υπάρχει ενδιαφέρον και από ποιον/ποιους και από πότε. Επίσης αν είναι αλήθεια το δημοσίευμα του Sportime, απορίας άξιο παραμένει γιατί ο Παναγιωτάκης , ένιωσε την ανάγκη να ενημερώσει τον περιφερειάρχη. Από που και ως που;

Διαισθητικά νιώθω ότι αν υπάρχει αγοραστής δεν είναι από την Ήπειρο. Και ότι δεν είναι επιπέδου συγχωρεμένου ΧΒ. Μάλλον είναι κάτι πιο μεγάλο. Ίσως πολύ πιο μεγάλο.

Για να δούμε τι θα γίνει. Αν γίνει κάτι. Γιατί πολύ μπουρδολόγησα.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος μπαμΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 795
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #551 στις: Τετ 03 Απρ 2024 14:13 »
Φρονώ ότι η κουβέντα αυτή πρέπει να ανασταλεί και να σταματήσει μέχρι να "πέσουμε" και μαθηματικά - αν πέσουμε ;)
Τώρα, προπονητής, παίκτες, διοίκηση και ΟΠΑΔΟΙ, έχουμε δουλίτσα, καθήκον και υποχρέωση, ΣΤΟΧΟ και ΣΚΟΠΟ μπροστά μας...
Μετά θα έχουμε άπλετο χρόνο για όλα τ` άλλα...
VAMOS αδέρφια μου ταγαροκέφαλοι...
Ναι ρε, είμαστε κεφάλες, ξεροκέφαλοι και πεισματάρικα μουλάρια...
Ας το δείξουμε στους άλλους που το θεωρούν μόνο ως ελάττωμα...
 :pas: 

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #552 στις: Τετ 03 Απρ 2024 15:12 »
Όσο ζούσε ο σχωρεμένος είχε ακούσει τα μύρια όσα. Για λίγο -απ' ό,τι φαίνεται- ήρθε η σειρά των υιών, οι οποίοι όντως δεν μπόρεσαν να κουμαντάρουν το καράβι.
Εγώ ομολογώ ότι τις φοβάμαι τις αλλαγές. Σε όλα, ακόμα και στο φλιτζάνι του καφέ  >:(
Επίσης δεν πιστεύω στον αϊβασίλη.
Εύχομαι να δικαιωθεί η αισιοδοξία των πολλών γιατί στην πιάτσα υπάρχουν περισσότεροι Κούγιες και λιγότεροι φιλόδοξοι κροίσοι. Ούτε καν τύποι σαν τον σχωρεμένο δεν υπάρχουν.

Δηλαδή συγγνώμη ρε σύνταυρε τι φοβάσαι ακριβως; Μην πέσουμε; Μας έριξαν οι κληρονόμοι.
Μη γεμίσει το γήπεδο με χιλιάδες οπαδούς μαχαιροβγάλτες των μεγάλων; Το έκανε ο συγχωρεμένος ο ΧΒ.
Μην κάνουμε χρέη; Τα έκανε ο συγχωρεμένος ο ΧΒ.
Μην δεν πάρουμε άδεια; Το έκανε ο συγχωρεμένος ο ΧΒ.
Μην μπει αυτοφωράκιας άλλος ως πρόεδρος στα χαρτιά αλλά το κουμάντο να το κάνει ολιγάρχης; Έγινε και αυτό.
Μην κατηγορηθούμε για στημένα; Και αυτό έγινε.
Μην δεν πιστεύουμε στα μάτια μας με αυτά που βλέπουμε; Και αυτό έγινε. 0-4 με Κομπότη.

Τι φοβάσαι ακριβώς; Και γιατί δεν φοβάστε όλα αυτά που ζήσαμε και που ζούμε;

Πραγματικά δεν μπορώ να σας καταλάβω.

Το μόνο που φοβάμαι είναι μη γίνουμε Δόξα Δράμας, Παναχαϊκή κλπ.

Συνταυρε,είμαστε ήδη Παναχαϊκή,στη Β θα παίξουμε.
Με μαύρους είναι απόλυτα σίγουρο πως την άλλη χρόνια θα ήσουν Δράμα στην καλύτερη,τοπικό στη χειρότερη.
Τι φοβάσαι λοιπόν; Ο χαμένος δε φοβάται τα σκατα!!!!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #553 στις: Τετ 03 Απρ 2024 17:07 »
Παράθεση
Ο Άλεξ Χαντιντάγκι επιβεβαίωσε ότι παρακολουθεί τις εξελίξεις στον ΠΑΣ Γιάννινα!
Η οικογένεια Χριστοβασίλη “σφύριξε” την έναρξη για ενδιαφέρον απόκτησης μετοχών της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα και από εδώ και πέρα αναμένεται να διαφανεί τι είδους και ποιοι θα ενδιαφερθούν για να τις αποκτήσουν.

Σε εκπομπή του Metropolis Θεσσαλονίκης φιλοξενήθηκε πριν από λίγο ο πρώην ιδιοκτήτης της Καβάλας, Άλεξ Χαντιντάγκι, του οποίου το όνομα ενεπλάκη και για τον Ατρόμητο, με τον ίδιο να επιβεβαιώνει ότι παρακολουθεί και τις εξελίξεις στον ΠΑΣ Γιάννινα!

Σε λίγο περισσότερα…
super-fm.gr

Ακόμα ένα όνομα για τον ΠΑΣ.Συλλογή βιογραφικών θα κάνουμε όπως φαίνεται

Χαντιντάγκι
Σιόντης
Ατζούν
ποιοι άλλοι έχουν ακουστεί;

Αποσυνδεδεμένος nakos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.141
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #554 στις: Τετ 03 Απρ 2024 18:45 »
Όποιος έχει καμία πληροφορία ή ακόμη καλύτερα κάποιο κείμενο για τον Ιρανό,ας το ανεβάσει να πάρουμε καμία ιδέα..βιογραφικό,επιχειρήσεις,συνεργασίες κτλ..
Δεν τρελαινόμαστε κιόλας ,αλλά έτσι εγκυκλοπαιδικά..

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #555 στις: Τετ 03 Απρ 2024 21:07 »
Όποιος έχει καμία πληροφορία ή ακόμη καλύτερα κάποιο κείμενο για τον Ιρανό,ας το ανεβάσει να πάρουμε καμία ιδέα..βιογραφικό,επιχειρήσεις,συνεργασίες κτλ..
Δεν τρελαινόμαστε κιόλας ,αλλά έτσι εγκυκλοπαιδικά.


Απο ενα περασμα που εκανα στο ιντερνετ διαβασα οτι το 2021 αγορασε οικοπεδο φιλετο 18 εκατομμυρια για να φτιαξει με τον Μελισσανιδη ενα συγκροτημα με πολυτελεις βιλες και ξενοδοχεια αξιας 480 εκατομμυριων.Νομιζω γενικα με τα τουριστικα ασχολειται

Με την Καβαλα ειχε παραπονα οτι κανεις δεν ασχολουταν και παραιτηθηκε και οι επομενοι τον κατηγορουν οτι αφησε χρεη στην ομαδα.
Τα διαβασα επιφανειακα και δεν ξερω λεπτομερειες


Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #556 στις: Πεμ 04 Απρ 2024 10:34 »
Όποιος έχει καμία πληροφορία ή ακόμη καλύτερα κάποιο κείμενο για τον Ιρανό,ας το ανεβάσει να πάρουμε καμία ιδέα..βιογραφικό,επιχειρήσεις,συνεργασίες κτλ..
Δεν τρελαινόμαστε κιόλας ,αλλά έτσι εγκυκλοπαιδικά..

Μυτιληναίος
Σωκράτης - Αβραάμ με ένα επιχειρηματία
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #557 στις: Πεμ 04 Απρ 2024 19:50 »
Παράθεση
Αναμένεται πρόταση για την απόκτηση του ΠΑΣ Γιάννινα μετά την οριστικοποίηση της κατηγορίας που θα παίζει

Υπάρχει κινητικότητα γύρω από την παραχώρηση των μετοχών της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα κι αυτό καλλιεργεί την αισιοδοξία ότι η ομάδα δεν θα αφεθεί στην τύχη της, ειδικά αν υποβιβαστεί στη Super League 2.

Την Τετάρτη εκδηλώθηκε ένα “φιλολογικό” ενδιαφέρον από τον Ιρανοαμερικανό επιχειρηματία, Άλεξ Χαντιντάγκι, αλλά θα υπάρξουν κι άλλες προτάσεις που δεν θα μείνουν σε επίπεδο προθέσεων, αλλά θα μετουσιωθούν σύντομα και σε συναντήσεις με τους αδερφούς Χριστοβασίλη.


Σύμφωνα με πληροφορίες, όταν οριστικοποιηθεί η κατηγορία στην οποία θα αγωνιστεί ο ΠΑΣ Γιάννινα την επόμενη σεζόν, θα γίνει συζήτηση με ενδιαφερόμενο επιχειρηματία, ο οποίος θα έχει την ευκαιρία, από τη μία να πληροφορηθεί τα ακριβή χρέη της ΠΑΕ, που κατά δήλωση του Π. Χριστοβασίλη στην πρόσφατη συνέντευξη τύπου είναι γύρω στα 2 εκ. ευρώ και από την άλλη θα διαφανεί αν υπάρχουν άλλες απαιτήσεις από τους δύο ιδιοκτήτες και τι σημαίνουν τα «παραχωρούμε» και «διευκολύνουμε».


Γενικότερα, πάντως, το χρονικό σημείο-ορόσημο για να διαφανεί αν το ενδιαφέρον για την ΠΑΕ θα είναι μεγάλο ή περιορισμένο, θα είναι η στιγμή που θα κριθεί σε ποια κατηγορία θα παίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα. Μιλάμε για τελείως διαφορετικά οικονομικά δεδομένα ανάμεσα στις δύο κατηγορίες, οπότε αλλάζει και όλη η διαπραγμάτευση που θα γίνει με όποιον αποφασίσει να κάνει ένα βήμα μπροστά.

https://super-fm.gr/111603/anamenetai-protasi-gia-tin-apoktisi-toy-pas-giannina-meta-tin-oristikopoiisi-tis-katigorias-poy-tha-paizei/

Θα συνταχθώ με τις απόψεις του μπαμΠΑΣ.
Όσοι μπορούμε, δίπλα στην Ομάδα χωρίς ανάσα και μέχρι την τελευταία ανάσα.
Τα αδέρφια - καταστροφείς του Π.Α.Σ. έχουν τελειώσει και το έχουν καταλάβει. Όλα δείχνουν ότι θα πάμε για άλλα, ελπίζω για πιό μεγάλα.
Μέχρι τότε, λίγη υπομονή και θα τα μάθουμε όλα.
Άντε μωρή αρρώστια μου, μαζί με εμάς κι εσύ! Μέχρι το τέλος, οποίο κι αν είναι αυτό!
Δεν μπορώ, ρε πούστη μου, να ντραπώ για εσένα. Εσύ πλήγωσέ με, σκότωσέ με, εγώ δεν μπορώ να σου ευχηθώ το τέλος. Το χέρι μου θα είναι πάντα απλωμένο για εσένα.

ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΑ!


Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #558 στις: Πεμ 04 Απρ 2024 21:42 »
Από τα ονόματα που ακούγονται μόνο ο Μυτιληναίος μπορεί να απογειώσει την ομάδα.
Δεν γνωρίζω την οικονομική επιφάνεια του κυρίου Σιόντη, του οποίοι το όνομα ενεπλάκη πριν λίγες μέρες.

Κάτι Αβραάμ κτλ είναι για γελια


Ψάχνω χρόνο να φτιάξω έναν επικήδειο εεε συγνώμη μια αναδρομή ήθελα να πω στα πεπραγμένα της οικογένειας αλλά ευτυχώς για αυτούς και για τους διαχρονικούς αυλοκόλακες του μακαρίτη δεν έχω ούτε μισή ώρα κενή. Υπομονή...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #559 στις: Παρ 05 Απρ 2024 02:35 »
Υπομονη -κουραγιο.Εικοσι χρονια ειναι. Θα περασουν. Ας ψαχνουμε μεχρι τοτε να βρουμε τον ανυπαρκτο μεσσια.Ευχομαι τα παιδια μου να ζησουν αυτο που ολοι τωρα εχουμε στο μυαλο μας. Ευχομαι το ιδιο σε ολα τα νεα παιδια της ομαδας και του forum.Εγω παντως δεν θα προλαβω. Αν πεσουμε προβλεπω εκδρομες να εχουμε σε Αρτες- Πρεβεζες-Ηγουμενιτσες , με ολα τα σχετικα δωρα και υποδοχες που θα μας περιμενουν. Για να σοβαρευτουμε ομως λιγο. Εστω και τωρα, αν μπορουμε να κανουμε κατι να σωσουμε φετος την παρτιδα. Οτι μπορει να γινει. Βλεπω το γηπεδο μισο αδειο και λεω  μεσα μου ,που ειναι οι εποχες που σκαρφαλωναμε στην μαντρα του Λαγουδη  στα παλια αποδυτηρια με σακουλες για την βροχη η το χιονι, να δουμε ενα ματς με οχτω χιλιαδες κοσμο μεσα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Χωρις χορταρι το γηπεδο. Στο χωμα.

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #560 στις: Παρ 05 Απρ 2024 08:35 »
Δυστυχώς,παρά τον όλεθρο και την καταστροφή που έσπειρε η οικογένεια Χρηστοβασίλη,υπάρχουν ακόμα οπαδοί που θεωρούν ότι μετά από αυτούς υπάρχει το χάος και τώρα που θα φύγουν θα έρθει η συντέλεια για τον ΠΑΣ.
Είμαστε χαμένοι από χέρι.

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #561 στις: Παρ 05 Απρ 2024 09:00 »
Υπομονή και αισιοδοξία...ίσως μας κάτσει και εμάς η μπίλια μια φορά στην ιστορία μας  και δούμε επενδυτή πραγματικό τύπου Κωστούλα... Μπάκου-Καυμενάκη
 
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #562 στις: Παρ 05 Απρ 2024 09:24 »
Δυστυχώς,παρά τον όλεθρο και την καταστροφή που έσπειρε η οικογένεια Χρηστοβασίλη,υπάρχουν ακόμα οπαδοί που θεωρούν ότι μετά από αυτούς υπάρχει το χάος και τώρα που θα φύγουν θα έρθει η συντέλεια για τον ΠΑΣ.
Είμαστε χαμένοι από χέρι.

Η οικογένεια έφυγε γιατί η κότα δε γεννάει χρυσα αυγά ή δε ξέρουν πια οι διάδοχοι πως να γεννήσει. Πήρα και τα τελευταία τις 2 τελευταίες χρονιές, θα πουλήσουν τα ασημικά και μετά θα παραδώσουν το μαγαζί διαλυμένο (οικονομικά και ψυχολογικά) για εργαζόμενους και πελάτες.

Βγάλτε από το μυαλό σας κάποιοι, ότι τους διώξατε με τη στάση σας. Θέλαν και φύγαν (όπως το έλεγε ο Ζήκος).

Μία ομάδα που βολόδερνε τα μισα και πλέον χρόνια της ζωής της σε Β-Γ Εθνική, με απίθανες καταστάσεις (Κασσάνδρα, Πύργος, Νέοι Πόροι, Σιδηρόκαστρο, Πτολεμαϊδα, Παύλος Μελάς και πολλοί ακόμα προορισμοί, έχω πάει), με εράνους, δε γίνεται να σου εμπνέει η κατάσταση αυτή ηρεμία για την επόμενη μέρα.
Αν έκανε κάθε φορά 15-20 χρόνια να ορθοποδήσει και μετά πάλι loop, όταν αυτά τα έχεις ζήσει έντονα, νομίζω πως δεν αφήνει και περιθώρια αισιοδοξίας για το μέλλον. Ο μπαμπας ΧΒ δεν ήταν κακός πρόεδρος, ήταν εγωιστής, παρτάκιας. Προστάτευε το μαγαζί με τους δικούς του όρους (σα γνήσιος Έλληνας Επιχειρηματίας!) και όχι με τους όρους που το βλέπουμε εμείς.

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #563 στις: Παρ 05 Απρ 2024 09:39 »
Απατεώνας ήταν.

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #564 στις: Παρ 05 Απρ 2024 09:42 »
Λαμόγιο από τα λίγα

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #565 στις: Παρ 05 Απρ 2024 09:50 »

Μία ομάδα που βολόδερνε τα μισα και πλέον χρόνια της ζωής της σε Β-Γ Εθνική, με απίθανες καταστάσεις (Κασσάνδρα, Πύργος, Νέοι Πόροι, Σιδηρόκαστρο, Πτολεμαϊδα, Παύλος Μελάς και πολλοί ακόμα προορισμοί, έχω πάει), με εράνους, δε γίνεται να σου εμπνέει η κατάσταση αυτή ηρεμία για την επόμενη μέρα.
Αν έκανε κάθε φορά 15-20 χρόνια να ορθοποδήσει και μετά πάλι loop, όταν αυτά τα έχεις ζήσει έντονα, νομίζω πως δεν αφήνει και περιθώρια αισιοδοξίας για το μέλλον.

Εμένα δεν με ανησυχεί αυτό. Τα δεδομένα έχουν αλλάξει δεν είμαστε στην δεκαετία του '80 ή του '90 ούτε η δυναμική της πόλης είναι η ίδια.

Εμένα με ανησυχεί η νοοτροπία που υπάρχει στα Γιάννινα. Η οποία είναι της δεκαετίας του '80 και του '90. Διαβάζω στο σουπερ φμ του Γιαννάκη, αποθέωση για τον Κούτρη στα πολωνικά ΜΜΕ. Η ομάδα του πάει τελικό κυπέλλου.

Αν δεν είναι αυτό επαρχιωτισμός, βλαχιά, νοοτροπία που μας πάει δεκαετίες πίσω τότε τι είναι; Είναι δυνατόν με τέτοιους δημοσιογράφους και δημόσια πρόσωπα να πάμε μπροστά; Πως να μη λέει ο απλός φίλαθλος μετά αυτό που λέει ο σερίφης;

Όταν δεν υπάρχει κανένας ή σχεδόν κανένας να ανοίξει ένα παράθυρο να μπει το καινούργιο, να πει, να φανταστεί, να σχεδιάσει κάτι νέο και το μόνο που κάνει είναι να ψάχνει τι κάνουν οι παίχτες του Π.Α.Σ. που φόρεσαν τη φανέλα του πριν μια δεκαετία, τότε πως να ελπίζεις για κάτι καλύτερο;

Δυστυχώς τα δημόσια πρόσωπα που ασχολούνται με τα του Π.Α.Σ., δημοσιογράφοι, οπαδοί, χομπίστες, βρίσκονται σε προϊστορικό επίπεδο. Αν εξαφανιζόταν ως δια μαγείας από το προσκήνιο κάποια στιγμή, ίσως το μπόι της ομάδας να ψήλωνε. Ίσως και οι οπαδοί της να σταματούσαν την ανασφάλεια, τη νοοτροπία του μικρού τίμιου, φτωχού και επαρχιώτη Ηπειρώτη της δεκαετίας του '50 και του '60 που πήγαινε στην πρωτεύουσα και αναζητούσε ένα καλύτερο μέλλον.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν δεν επιβληθούμε νοητικά και μετά ψυχολογικά σε όλη αυτή τη βλαχιά, την οπισθοδρόμηση και την επαρχιωτίλα δεν πρόκειται να νικήσουμε ποτέ και στα γήπεδα όποιος και αν έρθει.

Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #566 στις: Παρ 05 Απρ 2024 10:08 »

Μία ομάδα που βολόδερνε τα μισα και πλέον χρόνια της ζωής της σε Β-Γ Εθνική, με απίθανες καταστάσεις (Κασσάνδρα, Πύργος, Νέοι Πόροι, Σιδηρόκαστρο, Πτολεμαϊδα, Παύλος Μελάς και πολλοί ακόμα προορισμοί, έχω πάει), με εράνους, δε γίνεται να σου εμπνέει η κατάσταση αυτή ηρεμία για την επόμενη μέρα.
Αν έκανε κάθε φορά 15-20 χρόνια να ορθοποδήσει και μετά πάλι loop, όταν αυτά τα έχεις ζήσει έντονα, νομίζω πως δεν αφήνει και περιθώρια αισιοδοξίας για το μέλλον.

Εμένα δεν με ανησυχεί αυτό. Τα δεδομένα έχουν αλλάξει δεν είμαστε στην δεκαετία του '80 ή του '90 ούτε η δυναμική της πόλης είναι η ίδια.

Εμένα με ανησυχεί η νοοτροπία που υπάρχει στα Γιάννινα. Η οποία είναι της δεκαετίας του '80 και του '90. Διαβάζω στο σουπερ φμ του Γιαννάκη, αποθέωση για τον Κούτρη στα πολωνικά ΜΜΕ. Η ομάδα του πάει τελικό κυπέλλου.

Αν δεν είναι αυτό επαρχιωτισμός, βλαχιά, νοοτροπία που μας πάει δεκαετίες πίσω τότε τι είναι; Είναι δυνατόν με τέτοιους δημοσιογράφους και δημόσια πρόσωπα να πάμε μπροστά; Πως να μη λέει ο απλός φίλαθλος μετά αυτό που λέει ο σερίφης;

Όταν δεν υπάρχει κανένας ή σχεδόν κανένας να ανοίξει ένα παράθυρο να μπει το καινούργιο, να πει, να φανταστεί, να σχεδιάσει κάτι νέο και το μόνο που κάνει είναι να ψάχνει τι κάνουν οι παίχτες του Π.Α.Σ. που φόρεσαν τη φανέλα του πριν μια δεκαετία, τότε πως να ελπίζεις για κάτι καλύτερο;

Δυστυχώς τα δημόσια πρόσωπα που ασχολούνται με τα του Π.Α.Σ., δημοσιογράφοι, οπαδοί, χομπίστες, βρίσκονται σε προϊστορικό επίπεδο. Αν εξαφανιζόταν ως δια μαγείας από το προσκήνιο κάποια στιγμή, ίσως το μπόι της ομάδας να ψήλωνε. Ίσως και οι οπαδοί της να σταματούσαν την ανασφάλεια, τη νοοτροπία του μικρού τίμιου, φτωχού και επαρχιώτη Ηπειρώτη της δεκαετίας του '50 και του '60 που πήγαινε στην πρωτεύουσα και αναζητούσε ένα καλύτερο μέλλον.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν δεν επιβληθούμε νοητικά και μετά ψυχολογικά σε όλη αυτή τη βλαχιά, την οπισθοδρόμηση και την επαρχιωτίλα δεν πρόκειται να νικήσουμε ποτέ και στα γήπεδα όποιος και αν έρθει.

Συμφωνώ μαζί σου για την επαρχιακή νοοτροπία, είναι εδραιωμένη αυτή και αποτυπώνεται καθημερινά. Παρέ παράδειγμα αποπράτωση Ιονιας Οδού, δρομολόγια αεροδρομίου και πολλά άλλα. Όλα είναι...νταξ μωρε..καλά είμαστε και μη γκρινιάζομε και πολύ. Το τουριστικό κομμάτι στο ΑΕΠ της περιοχής, που όλοι κόπτονται για αυτό, δεν είναι πάνω από το 5%. Αν δε συνδέσεις χώρες οδικά και αεροπορικά (να σου σπάνε τα παπάρια τα αεροπλάνα 10 φορές τη μέρα) δε γίνεται δουλειά.
Ο ΠΑΣ είναι διαφήμιση για την περιοχή, με την ομάδα γίνεται "γνωστή" η πόλη ή και η περιοχή και ΜΟΝΟ στη SUPERLEAGUE. Που να τα μάθει αυτά ο γιαννάκης και ο κάθε γιαννάκης στα ΙΕΚ ταπερμαν και στις καφετέριες της πλατείας? Η ομάδα είναι μπιζνα καλή και έχει σοβαρή κονόμα αν κάποιος ασχοληθεί σοβαρά και επαγγελματικά. Ο ΧΒ ήταν τόσο όσο. Θεμιτό από τη μία για αυτόν, αλλά λίγο για αυτό που έχουμε στο μυαλό μας. Είχε ανάψει μία φωτία μικρή και γύρω γύρω χόρευαν οι υπόλοιποι. Γιατί απλά ποτέ δεν είχε ανάψει αυτή η φωτία. Για πάνε ρώτα τη NOVA πόση τηλεθέαση θα χάσει καθε ΣΚ από τη μη προβολή του ΠΑΣ. Πόσα συμβόλαια θα κοπούν στα Γιάννενα. Πόσες διαφημίσεις θα χάσει. Αυτό το ξέρω από φίλο που δουλεύει χρόνια εκεί στην Αθήνα. Κοιτάνε ήδη πως θα το καλύψουν σε περίπτωση που πέσει. Είναι φράγκα χαμένα για αυτούςκαι δεν είναι Κούτρης και κάθε κούτρης που αναφέρεις (και που βασικά, στα π@π@ρια@ μας τι κάνει. Ούτε από Γιάννενα είναι, ούτε ήταν και κανα ίδαλμα. Σε ματς με τον Ατρόμητο έβγαλε 30 σέντρες και μόνο μία είχε πάει στα πόδια του θεού Κόντε στο 93').
Άσε ανοίξαμε πολλά θέματα και δε θα έχουμε το μυαλό μας αύριο στη ΦΟΦΗ

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #567 στις: Παρ 05 Απρ 2024 10:10 »
Και επειδή δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω συμπληρώνω:

Πρέπει να δοθεί ελπίδα και όραμα στον κόσμο. Να πούμε αλήθειες. Έχουμε πολύ κόσμο στις πλάτες μας. Η ομάδα είναι λαοφιλής. Υπάρχουν πολλοί που περιμένουνε την ανάταση για να επιστρέψουν. Έχουμε φιλάθλους σε όλη την Ήπειρο και στην Αθήνα. Τα έχουμε ζήσει όλα, μπαράζ, Β',Γ΄ μεγάλες νίκες και ήττες. Δεν φοβόμαστε το μέλλον. Είμαστε σίγουροι ότι θα ορθοποδήσουμε. Δεν γίνεται να αναπολούμε κάποιον που έδωσε το γήπεδο σε άλλους οπαδούς και την ομάδα σε παρένθετο πρόσωπο. Είναι παρακμή.

Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #568 στις: Παρ 05 Απρ 2024 11:34 »
Εγω παντως δεν αναπολω κανεναν.Ο ΠΑΣ στο μυαλο μου συνδεεται μονο με τους παιχταραδες του 70 που μαθανε μπαλα σ ολη την Ελλαδα και τον κοσμο μας .Αν καποιος συνταυρος καταλαβε λαθος οτι ειμαι νοσταλγος του ΧΒ ,να πω οτι ειμαι ο πρωτος που θελω να ξεκουμπιστουν απ την ομαδα,ακομα κι αν σωθουμε. Απλα εγραψα οτι ο δρομος της επιστροφης δεν ειναι παντα ευκολος. Εξαιρεση ειναι μονο ο Κομποτης που ξερει παρα πολυ καλα τα κατατοπια. Ιστορικες ομαδες με βαριες φανελες ,ακομα ψαχνονται. Θυμιζω Ηρακλης,Λαρισα ,Παναχαικη, Εθνικος, Απολλων ,Πανιωνιος ,Δοξα Δραμας. Ευχομαι να βρεθει και για μας κανενα λαχειο οπως εγραψε και ο συνταυρος KASABIAN.

Αποσυνδεδεμένος PASsenger

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #569 στις: Παρ 05 Απρ 2024 11:38 »
Μετά τον πατέρα ΧΒ και τον Παναγιωτάκη ακόμα και ο καταζητούμενος Παλαιοκώστας θα φαινόταν σαν τον Αμπράμοβιτς για την ομάδα μας.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #570 στις: Παρ 05 Απρ 2024 12:43 »
Βρε αλάνια σύνταυροι,
ας είμαστε λίγο συγκρατημένοι σε χαρακτηρισμούς.
Πατέρα έχασαν οι άλλοι και είναι "κάπως" να μπαίνουν να διαβάζουν τέτοια πράγματα.
Ο άνθρωπος δεν χρόνισε ακόμη.
Τουλάχιστον σε τέτοια θέματα, ας είμαστε λίγο πιό επιεικείς στις κουβέντες μας.
Πέθανε, λέμε, πάει...

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #571 στις: Παρ 05 Απρ 2024 16:32 »
Σε τοπικό κανάλι πριν λίγο ο Καχριμανης είπε ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για την αγορά του ΠΑΣ Γιάννινα και οι προτάσεις είναι πολλές!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #572 στις: Παρ 05 Απρ 2024 16:45 »
Σε τοπικό κανάλι πριν λίγο ο Καχριμανης είπε ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για την αγορά του ΠΑΣ Γιάννινα και οι προτάσεις είναι πολλές!

Tώρα ησυχάσαμε!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Όνομα χρήστη

  • Jr. Member
  • **
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #573 στις: Παρ 05 Απρ 2024 16:51 »
 Εγω το μονο που φοβαμαι ειναι το ανοιγμα της ΠΑΕ! Αν ειναι οντως στα 2 μυρια και ρυθμισμενα ειμαι αισιοδοξος οτι θα βρεθει κατι πολυ καλο...κατι ανελπιστα καλο και μεγαλο!

 Επισης, μην εχετε σιγουρο τον υποβιβασμο μας και ας τερματίσουμε τελευταίοι κατα τα φαινόμενα!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #574 στις: Παρ 05 Απρ 2024 17:01 »


 Επισης, μην εχετε σιγουρο τον υποβιβασμο μας και ας τερματίσουμε τελευταίοι κατα τα φαινόμενα!

Δηλαδή;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!