Αποστολέας Θέμα: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 113812 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #400 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 13:10 »
Ο Π.Α.Σ. είναι η πιο λαοφιλής ομάδα της επαρχίας αν συμπεριληφθούν οι φίλαθλοί του σε Ήπειρο και Αθήνα καθώς και μεμονωμένοι πυρήνες σε ΟΛΗ την Ελλάδα.
Κατ'εμε ούτε ο φοφης ούτε οι τυροκόμοι έχουν τον αριθμό των φιλάθλων του Π.Α.Σ., παρά το ότι έχουν μεγαλύτερη ποδοσφαιρική ιστορία. Μπορεί στις πόλεις τους να είναι περισσότεροι καθώς τα Γιάννινα έχουν πληθυσμό 114.000, η Λάρισα 164.000 και το Ηράκλειο 163.000* σύμφωνα με την απογραφή του 2021. Αυτό αφορά τα πολεοδομικά συγκτοτήματα. Όχι τους νομούς που επίσης είναι αρκετά μεγαλύτεροι του ν. Ιωαννίνων. Τι δεν έχουν όμως αυτοί; Την επιρροή στην ευρύτερη περιφέρεια τους και δεύτερον πολύ κόσμο στην Αθήνα.

Επομένως κάποιος μεγάλος παίχτης της ελληνικής ολιγαρχίας είναι λογικό να θελήσει να αγοράσει την ομάδα.
Ποιος ολιγάρχης δεν θα ήθελε μια ΠΑΕ, με γεωγραφικό προσδιορισμό, φανέλα, ιστορία και αέρα;

Ο Χήτος δεν είναι ολιγάρχης. Είναι απλά πλούσιος εργοστασιάρχης. Και εδώ που τα λέμε νερό πουλάει κυρίως.
Δεν νομίζω πως κάποιος εργοστασιάρχης στο στυλ του Χήτου θα έμπλεκε με τα λαμόγια του ποδοσφαίρου.

Εκτίμηση πάντως είναι αυτή.

*Το Ηράκλειο ίσως να είναι η τρίτη πόλη της Ελλάδας αν συνυπολογιστεί η μητροπολιτική του περιοχή. Πρέπει να είναι οριακά μεγαλύτερο της Πάτρας.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετ 13 Μάρ 2024 13:15 από Mpakoulieros »
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #401 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 13:13 »
μήπως κάποιος που θέλει να επενδύσει σε αιολικά-φωτοβολταϊκα-υδροηλεκτρικά;
Η περιφέρεια Ηπείρου ξέρει κάτι;
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #402 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 13:18 »
μήπως κάποιος που θέλει να επενδύσει σε αιολικά-φωτοβολταϊκα-υδροηλεκτρικά;
Η περιφέρεια Ηπείρου ξέρει κάτι;
Ούτε αυτό νομίζω είναι το κυρίαρχο.

Η συνολική εικόνα μετράει, ο αέρας. Έχω λεφτά, κάνω επενδύσεις, έχω κανάλι, έχω ομάδα. Είμαι στο σκληρό πυρήνα της φάσης, όχι καποιος τυχαίος. Κάνω προβολή ισχύος σε όλα τα επίπεδα: οικονομία, προπαγάνδα, όπιο των λαών (μπάλα), μαφία, κ.ο.κ..

Επίσης σκεφτείτε ποσοι θέλουν να δουν το Π.Α.Σ. παο ή οσφπ, ή αεκ. Γέματο γήπεδο, φασαρίες, φάση κ.ο.κ.. Και αυτά μετράνε...
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #403 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 13:43 »
mpakoulieros έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις...εγώ λέω για ένα από τα ονόματα που έχουν ακουστεί
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος RASTA

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 3.384
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #404 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 14:35 »
Mpakoulieros ήμασταν κάποτε η πιο λαοφιλής ομάδα της επαρχίας, πλέον συνολικά η δυναμική των συλλόγων πέρα του ΠΟΚ είναι μειωμένη.....κ αυτό στην "αγορά" ,τρομάρα της,του ποδοσφαίρου μετράει γι αυτόν που θα πάρει  ένα σύλλογο με σκοπό το κέρδος κ μόνο.....
" Ανυποχώρητος: σημαίνει να είναι το κεφάλι σου μέσα στο στόμα του λύκου κι εσύ να του λες άντε γαμήσου... "

Fidel Castro

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #405 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 14:48 »
Mpakoulieros ήμασταν κάποτε η πιο λαοφιλής ομάδα της επαρχίας, πλέον συνολικά η δυναμική των συλλόγων πέρα του ΠΟΚ είναι μειωμένη.....κ αυτό στην "αγορά" ,τρομάρα της,του ποδοσφαίρου μετράει γι αυτόν που θα πάρει  ένα σύλλογο με σκοπό το κέρδος κ μόνο.....

Είμαστε εν υπνώσει. Η δυναμική της ομάδας βρίσκεται σε καταστολή μετά το 2012-13. Οπότε κάτσε να δούμε τι έχει απομείνει...
Το κέρδος δεν είναι μόνο το οικονομικό του ποδοσφαίρου. Είναι πολυεπίπεδο. Ο Π.Α.Σ. μπορεί να φέρει τέτοιο πολυεπίπεδο κέρδος.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #406 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 17:47 »
Mpakoulieros ήμασταν κάποτε η πιο λαοφιλής ομάδα της επαρχίας, πλέον συνολικά η δυναμική των συλλόγων πέρα του ΠΟΚ είναι μειωμένη.....κ αυτό στην "αγορά" ,τρομάρα της,του ποδοσφαίρου μετράει γι αυτόν που θα πάρει  ένα σύλλογο με σκοπό το κέρδος κ μόνο.....
Νομίζω ακολουθούμε τον γενικότερο μέσο όρο.Ένας νέος ιδιοκτήτης μπορεί να μαζέψει κόσμο στην αρχή.Το θέμα είναι αν θα μπορέσει να τον κρατήσει αυτόν τον κόσμο.Γιατί και ο Χβ ξεκίνησε με 5000 διαρκείας.Κλαιγόταν ο Σπανός που έβαζε λεφτά και ήταν 3 και ο κούκος και έφερνε σαν παράδειγμα τον ΠΑΣ.Ναι ο κόσμος ανταποκρίθηκε αρκετά σε παιχνίδια με γενική είσοδο.Γιατί μην ξεχνάμε και ότι τα εισιτήρια είναι ακριβά.Ειδικά αν είναι 2-3 άτομα σε μια οικογένεια χαιρετίσματα.

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #407 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 18:49 »
Το θέμα κόσμου: αν γίνει ένα restart είναι δεδομένο ότι το γήπεδο θα ξαναγεμίσει. Το θέμα είναι να διατηρηθεί γεμάτο. Και με ζωντάνια.

Αποσυνδεδεμένος christos

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.726
  • ΠΑΣ...γιατί κάποια πράγματα μένουν πάντα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #408 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 21:18 »
Το θέμα- σύμφωνα με το δημοσίευμα-είναι ποιοι φίλαθλοι γνωρίζουν;;;

Κανεις, διοτι πολυ απλα δεν υπαρχει καν…θεμα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #409 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 21:51 »


Για τον (Μ)πέο φαντάζομαι λέει εδώ και για την σχεδόν συμφωνία που είχε με τον Τούρκο καναλάρχη και κολλητάρι του σκούζου. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Για τον Μυτιληναίο και την Ομάδα μας ακούγεται εδώ και έναν χρόνο περίπου. Τότε οι Αφοί είχαν ζητήσει πολλά.

ΠΟΥΛΗΣΤΕ - ΦΥΓΕΤΕ ΡΕ!!!
 >:(

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #410 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 22:02 »
Αν θυμάμαι καλά ο Μπεος με τον ατζουν γύρω στα 4 εκατομμύρια λέγανε για την πώληση
Πιο πιθανό τα δικά μας τα χαμένα να ζητάνε 10 πιστεύω
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #411 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 22:16 »
Αν γνωρίζουν κάποιοι "φίλαθλοι" μάλλον εννοεί τον καχριμανη και τους παρατρεχαμενους, εγώ έτσι το εκλαμβάνω,σε τέτοιες μπίζνες πρώτα ενημερώνονται αυτοί και μετά οι κανονικοί οπαδοί,αν υπάρχει κάτι βέβαια και δεν είναι εκ του πονηρού το συγκεκριμένο άρθρο κρατήστε μικρό καλάθι.

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #412 στις: Τετ 13 Μάρ 2024 22:31 »
Αν θυμάμαι καλά ο Μπεος με τον ατζουν γύρω στα 4 εκατομμύρια λέγανε για την πώληση
Πιο πιθανό τα δικά μας τα χαμένα να ζητάνε 10 πιστεύω
Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό, πού να ξες τώρα...

Εδώ και έναν χρόνο τώρα δύο ονόματα ακούγονται.
Μυτιληναίος και Τριάδης, τρελά λεφτά και οι δύο.
Σε κάποιον από τους δύο είχαν ζητήσει 8, αυτό είχε ακουστεί τότε σε... καφενεία φιλάθλων.

Αποσυνδεδεμένος PASiopulo

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.340
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #413 στις: Πεμ 14 Μάρ 2024 13:27 »
Παρ 12 Σεπ 2014 16:12

Τότε άνοιξε το θέμα "ΦΗΜΕΣ 'Η ΠΩΛΗΣΗ"

Μετά από σχεδόν 10 χρόνια συνεχίζονται μόνο οι ΦΗΜΕΣ

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #414 στις: Παρ 15 Μάρ 2024 23:06 »
Παράθεση
Οι φήμες για την πώληση ΠΑΕ Super League, η καταρχήν συμφωνία και το ναυάγιο στις διαπραγματεύσεις λίγο πριν τις υπογραφές. Kαι δεν είναι ο ΝΠΣ Βόλος!

Αρκετά τα πωλητήρια που έχουν μπει σε ΠΑΕ της Super League, αρκετοί και οι ενδιαφερόμενοι, αλλά μέχρι στιγμής καμία δεν έχει αλλάξει χέρια.
Πριν λίγες μέρες πάντως η μεταβίβαση των μετοχών συγκεκριμένης ΠΑΕ, έφτασε πολύ κοντά, αλλά κυριολεκτικά με τις δύο πλευρές να έχουν σχεδόν δώσει τα χέρια, λίγο πριν τις υπογραφές το deal χάλασε. Και δεν αναφερόμαστε στον ΝΠΣ Βόλος, αφού το κεφάλαιο «Ατζούν» για τους Θεσσαλούς έχει κλείσει οριστικά.
Άλλη ήταν η ομάδα που επίσης ο ιδιοκτήτης δεν έχει κρύψει οτι αν βρεθεί ο υποψήφιος που θα δώσει τα χρήματα που αξιώνει, θα πουλήσει.
Επίσης και στο παρελθόν έχει μιλήσει με ενδιαφερόμενους, αλλά και τότε δεν προχώρησε η αγοραπωλησία.
Η τελευταία που χάλασε πριν ουσιαστικά ένα 10ήμερο, είχε προχωρήσει αρκετά και με τον ενδιαφερόμενο να έχει συμφωνήσει και στο ποσό, αλλά το deal χάλασε στον τρόπο καταβολής των χρημάτων.

Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του Sportime, ο επιχειρηματίας που έδειξε ενδιαφέρον, είχε στο παρελθόν ποδοσφαιρική ομάδα, ενώ σενάρια τον είχαν εμπλέξει και με άλλη προς πώληση επαρχιακή ΠΑΕ πρώτης κατηγορίας, πριν μερικά χρόνια. Ο συγκεκριμένος πάντως δραστηροποιείται στο εξωτερικό.
Τελικά όμως, όπως προαναφέραμε, ούτε τώρα προέκυψε συμφωνία.

https://www.sportime.gr/podosfairo/apoklistiko-chalase-i-polisi-pae-super-league-ligo-prin-tis-anakinosis/

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #415 στις: Σαβ 16 Μάρ 2024 10:11 »
Άμα είναι η δικιά μας ομάδα....τι να πω βρε πουστη μου...
Πόσο φτησμενη είναι τελικά αυτή η ομάδα με τους εκάστοτε ιδιοκτήτες της....ένας σωστός επιχειρηματίας που θα μπορούσε να κάνει παπάδες δεν πέρασε ποτέ
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #416 στις: Σαβ 16 Μάρ 2024 16:53 »
Παράθεση
ΠΑΣ Γιάννινα – Αποκλειστικό: Ενδιαφερόμενος για την αγορά της ΠΑΕ – Αυτός είναι!

Υποψήφιος αγοραστής της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα. Αυτός είναι ο ενδιαφερόμενος!
ΠΑΣ Γιάννινα – Αποκλειστικό: Ενδιαφερόμενος για την αγορά της ΠΑΕ – Αυτός είναι!

Κρούση από γνωστό επιχειρηματία έχει δεχθεί η οικογένεια Χριστοβασίλη για την πώληση του ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προσπαθεί να σώσει τη χρονιά και να αποφύγει τον υποβιβασμό. Αισθητά τα σημάδια βελτιωσης αγωνιστικά το τελευταίο διάστημα, αλλά κάποια αποτελέσματα «στράβωσαν» όπως με Ατρόμητο και ΟΦΗ εντός έδρας, χωρίς να είναι της παρούσης η περαιτέρω ανάλυση. Τα «κάστρα», λένε, οτι μερικές φορές πέφτουν (και) εκ των έσω!

Τελευταίος ο ΠΑΣ, αλλά η 14η θέση τον αδικεί. Απάντες πιστεύουν οτι μπορεί να γυρίσει η κατάσταση στα play out που ξεκινούν το Σάββατο, με τους Γιαννιώτες να δοκιμάζονται στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο (19.30, Novasports Prime).

Η διοίκηση η οποία έχει γίνει αποδέκτης έντονων αποδοκιμασιών από τον κόσμο, δεν έκρυψε ποτέ οτι με το ανάλογο αντίτιμο, θα παραχωρήσει την ομάδα. Αυτό, πριν ακόμα φύγει από τη ζωή ο Γιώργος Χριστοβασίλης. Μεγάλο το «καράβι», ιστορικός ο σύλλογος, ουσιαστικές προτάσεις που να ικανοποιούν δεν προέκυψαν πάντως.

Το τελευταίο καιρό, έχει προκύψει ένα ενδιαφέρον από πλευράς ενός Γιαννιώτη επιχειρηματία ο οποίος συνδέεται με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Σύμφωνα με αποκλειστικες πληροφορίες, ο Νίκος Σιόντης ιδιοκτήτης του Hall of Brands που έχει αναλάβει και την ένδυση της ομάδας, δείχνει ζεστός για να πάρει την ομάδα. Για όσους δεν γνωρίζουν ο πατέρας του, ήταν ο εμβληματικός αρχηγός της μεγάλης ομάδας του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Γιώργος Σιόντης από το 1970 και για μια δεκαετία φορούσε το περιβραχιόνιο του συλλόγου.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, Χριστοβασίλης και Σιόντης έχουν κάνει ήδη μια σχετική κουβέντα με τον ενδιαφερόμενο να συζητάει την αγορά της ΠΑΕ, ακόμα και αν εκείνη δεν καταφέρει να παραμεινει στην Stoximan Super League. Με άλλους οικονομικούς όρους, εννοείται.

https://www.sportime.gr/podosfairo/pas-giannina-apoklistiko-endiaferomenos-gia-tin-agora-tis-pae-aftos-ine/
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #417 στις: Σαβ 16 Μάρ 2024 16:53 »
Σιόντης; Από που προέκυψε;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος dio

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 524
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #418 στις: Κυρ 17 Μάρ 2024 19:31 »
Παράθεση
ΠΑΣ Γιάννινα – Αποκλειστικό: Ενδιαφερόμενος για την αγορά της ΠΑΕ – Αυτός είναι!

Υποψήφιος αγοραστής της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα. Αυτός είναι ο ενδιαφερόμενος!
ΠΑΣ Γιάννινα – Αποκλειστικό: Ενδιαφερόμενος για την αγορά της ΠΑΕ – Αυτός είναι!

Κρούση από γνωστό επιχειρηματία έχει δεχθεί η οικογένεια Χριστοβασίλη για την πώληση του ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προσπαθεί να σώσει τη χρονιά και να αποφύγει τον υποβιβασμό. Αισθητά τα σημάδια βελτιωσης αγωνιστικά το τελευταίο διάστημα, αλλά κάποια αποτελέσματα «στράβωσαν» όπως με Ατρόμητο και ΟΦΗ εντός έδρας, χωρίς να είναι της παρούσης η περαιτέρω ανάλυση. Τα «κάστρα», λένε, οτι μερικές φορές πέφτουν (και) εκ των έσω!

Τελευταίος ο ΠΑΣ, αλλά η 14η θέση τον αδικεί. Απάντες πιστεύουν οτι μπορεί να γυρίσει η κατάσταση στα play out που ξεκινούν το Σάββατο, με τους Γιαννιώτες να δοκιμάζονται στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο (19.30, Novasports Prime).

Η διοίκηση η οποία έχει γίνει αποδέκτης έντονων αποδοκιμασιών από τον κόσμο, δεν έκρυψε ποτέ οτι με το ανάλογο αντίτιμο, θα παραχωρήσει την ομάδα. Αυτό, πριν ακόμα φύγει από τη ζωή ο Γιώργος Χριστοβασίλης. Μεγάλο το «καράβι», ιστορικός ο σύλλογος, ουσιαστικές προτάσεις που να ικανοποιούν δεν προέκυψαν πάντως.

Το τελευταίο καιρό, έχει προκύψει ένα ενδιαφέρον από πλευράς ενός Γιαννιώτη επιχειρηματία ο οποίος συνδέεται με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Σύμφωνα με αποκλειστικες πληροφορίες, ο Νίκος Σιόντης ιδιοκτήτης του Hall of Brands που έχει αναλάβει και την ένδυση της ομάδας, δείχνει ζεστός για να πάρει την ομάδα. Για όσους δεν γνωρίζουν ο πατέρας του, ήταν ο εμβληματικός αρχηγός της μεγάλης ομάδας του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Γιώργος Σιόντης από το 1970 και για μια δεκαετία φορούσε το περιβραχιόνιο του συλλόγου.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, Χριστοβασίλης και Σιόντης έχουν κάνει ήδη μια σχετική κουβέντα με τον ενδιαφερόμενο να συζητάει την αγορά της ΠΑΕ, ακόμα και αν εκείνη δεν καταφέρει να παραμεινει στην Stoximan Super League. Με άλλους οικονομικούς όρους, εννοείται.

https://www.sportime.gr/podosfairo/pas-giannina-apoklistiko-endiaferomenos-gia-tin-agora-tis-pae-aftos-ine/

Πέρασε 1 μέρα και κανένας δεν διέψευσε το δημοσίευμα. Προφανώς  υπάρχει ενδιαφέρον

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #419 στις: Κυρ 17 Μάρ 2024 19:52 »
Το θέμα είναι αν μπορεί ο Σιόντης.

Πάντως από τη Χαρίκλεια σίγουρα τον προτιμάω.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος KASABIAN

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 973
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #420 στις: Κυρ 17 Μάρ 2024 20:49 »
Είχε ξανακουστει κ πέρυσι ότι έκανε πρόταση ο Σιόντης
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΟΔΑΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #421 στις: Κυρ 17 Μάρ 2024 20:55 »
Κρατήστε μικρό καλάθι θα έλεγα

Αποσυνδεδεμένος GAVOS

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #422 στις: Κυρ 17 Μάρ 2024 21:54 »
Οπως λεει και ο φιλος πιο πανω απο πέρυσι υπάρχει ενδιαφέρον απο τον Σιοντη. Μακαρι θα πω εγω.
Για οσους αμφιβαλουν για το αν μπορει να σηκωσει το βαρος η απαντηση ειναι απλη. ΝΑΙ. Εδω <<διοικουσαν>> ενα χρονο τα ανεπάγγελτα και δεν  μπορει ενας πετυχημένος επιχειρηματίας?

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #423 στις: Δευ 18 Μάρ 2024 00:54 »
Ο Σιόντης τι σχέση έχει με τον παλιό αρχηγό;
Και με τον Σιόντη που είχαμε πριν λίγα χρόνια;
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #424 στις: Δευ 18 Μάρ 2024 01:18 »
Ο Νίκος Σιόντης είναι γιος του Γιώργου, παλιού αρχηγού του Π.Α.Σ.
Με τον ποδοσφαιριστή δεν ξέρω τί σχέση υπάρχει.

Το θέμα είναι αν μπορεί ο Σιόντης.

Πάντως από τη Χαρίκλεια σίγουρα τον προτιμάω.
Ο Σιόντης μπορεί να την τρέξει την Ομάδα, σίγουρα πολύ καλύτερα από τους τωρινούς.
Το θέμα είναι εάν αυτοί θέλουν όντως να την δώσουν...
Επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω, μέχρι βέβαια να διαψευστώ.