Αποστολέας Θέμα: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 113845 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #625 στις: Κυρ 07 Απρ 2024 20:38 »
Ο κυρ Μάνθος καταστράφηκε γιατί άλλαξαν τα πράγματα στην πρώην σοβιετική Ένωση...εκεί που έκανε χρυσές δουλειές....

Από κει και πέρα έπεσε και πάνω στα οικονομικά προβλήματα με τα τότε κανάλια....είχε κλείσει με το φοιρο που μας ανέβασε  και είχε προφορική συμφωνία με 3-4 παίχτες εξαιρετικής ποιότητας....μετά ήρθε το ναυάγιο των τηλεοπτικών....και πήγαν όλα στραφεί

Ήταν ξεροκέφαλος....είχε και κακους συμβουλατορες όπως όμως γινεται σε κάθε τέτοια περίπτωση που υπάρχουν λεφτά και ξεφυτρώνουν ένα κάρο λαμόγια

Ο ΠΑΣ πολεμήθηκε από το κατεστημένο με τον πιο άγριο τρόπο ...τι να πρώτο θυμηθείς....την εξορία στα πρώτα ματς γιατί δεν είχαν φτάσει οι προβολείς;....οι σφαγές που τρώγαμε από την πρώτη ως την τελευταία αγωνιστική;.....

Όποιος παλιος με ξέρει εδώ μέσα θα θυμάται την έντονη κριτική που άσκησα εξ ου και το προσωνύμιο που με συνόδευσε για αρκετό καιρό τότε("Ο ΕΜΕΤΟΣ")

Τέλος πάντων.....αυτά είναι ιστορία.....τώρα τι κανουμε
Ο Μπέος αν θυμάμαι καλά έλεγε για τον κυρ Μάνθο ότι άλλα έλεγε την μια και άλλα την άλλη.Δεν είχε σταθερότητα στα λεγόμενα του.Για αυτό το κατεστημένο δεν μας πήγαινε.Δεν ήταν ότι είχαν κάτι προσωπικό μαζί μας.Όπως και τώρα που ο Παναγιωτάκης είναι πιο άφαντος και από φάντασμα.Λογικό μετά ότι γίνεται.
Όπως σε κάθε πράγμα της ζωής μας,έτσι και στο ποδόσφαιρο κάνεις δημόσιες σχέσεις.Με ανθρώπους έχεις να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #626 στις: Κυρ 07 Απρ 2024 20:38 »
Να το πω κάπως αλλιώς για τον ΧΒ...
Ήταν ο μόνος που μπορούσε να απογειώσει τον ΠΑΣ (λόγω εισροής εκατομμυρίων ευρώ) και δεν έκανε τίποτε μα τίποτε γι' αυτό.
Αυτό δεν μπορώ να του το συγχωρήσω.
Έκανε πολύ λίγα από αυτά που θα μπορούσε.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #627 στις: Κυρ 07 Απρ 2024 21:28 »
Πολλά από αυτά που γράφονται σε αυτό το ποστ δεν αφορούν την πώληση.

Γράψτε για το συγχωρεμενο ΧΒ και τα πεπραγμένα του στην ομάδα στο αντίστοιχο θέμα.

Ας μείνει αυτό το θέμα μόνο για σχολιασμό και νέα για την προσδοκούμενη αλλαγή ιδιοκτησίας
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΣ

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #628 στις: Κυρ 07 Απρ 2024 23:26 »
Η γνωμη μου ειναι οτι κανενας δεν θα βρεθει για να απογειωσει την ομαδα ποτε. Οχι μονο τη δικη μας αλλα και καμια αλλη ομαδα της περιφερειας. Χεστηκαν οι μεγιστανες να ερθουνε για να κανουν τον ΠΑΣ ,Μπαρτσελονα. Οι Μπακοκαυμενακηδες με πακτωλο χρηματων υποτιθεται απογειωσαν την τροπολιτσα;;;;;;;;Παπαρια. Τις περισσοτερες φορες αν και φτωχοδιαβολοι εμεις, την πλατη μας βλεπανε. Ο μεγαλος επενδυτης  Κωστουλας, με σουπερ εγκαταστασεις , προπονητηρια και ενα καραβι λεφτα που πεταξε για μεταγραφες μηπως απογειωσε τα καπνα;;;;;;Παπαρια. Ανταμα θα πεσουμε φετος. Ο εθνικος μας αρχιφουρναρης μηπως απογειωσε τον Απολλων μια ομαδα μαλιστα με βαρια φανελα;;;;;;; Παλι παπαρια.Δυστυχως στο ελληνικο επαγγελματικο ποδοσφαιρο ,αλλα προσοντα πρεπει να εχεις και γω δε θελω να τα εχω αυτα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΑΜΙΑ FANS

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 21.793
  • ΠΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #629 στις: Κυρ 07 Απρ 2024 23:40 »
Θερμή παράκληση:

Ο ΧΒ με τα καλά και τα κακά του δεν είναι πλέον στη ζωή. Όταν λοιπόν αναφερόμαστε σε αυτόν να το έχουμε υπόψιν μας.

Επίσης για την οικογένεια του ήταν ο άνθρωπος τους. Για εμάς ο ιδιοκτήτης και πρόεδρος της ομαδας.

Να κρίνετε για το έργο του ή το μη έργο του είναι θεμιτό. Όχι όμως ως άνθρωπος και προσωπικές κατηγορίες. Δεν μπορεί να απαντήσει.

Ας σεκεφτούμε να διαβάζαμε κάποια άσχημα πράγματα για έναν δικό μας άνθρωπο που έχει φύγει από τη ζωή. Θα μας άρεσε;

Ας δούμε και την απέναντι πλευρά.

ΥΓ Για να μην παρεξηγηθώ: Εν καιρώ θα κρίνω και κατακρίνω τον ΧΒ για τα ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΑ του!
ΚΕΡΚΙΔΑ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος SirBak

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #630 στις: Δευ 08 Απρ 2024 10:41 »
Η ολοκλήρωση των αγωνιστικών υποχρεώσεων θα σημαίνει και εξελίξεις στα διοικητικά του ΠΑΣ Γιάννινα.

Παρότι οι πληροφορίες έρχονται με το σταγονόμετρο , δεδομένες θα πρέπει να θεωρούνται οι άμεσες εξελίξεις για την εξαγορά του ΠΑΣ Γιάννινα.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ υπάρχουν 2-3 κρούσεις για το πλειοψηφικό πακέτο με την μία εξ αυτών να συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες.

Περισσότερα στοιχεία δεν έχουν γίνει γνωστά ωστόσο δεν πρόκειται για ονόματα που έχουν δει τα τελευταία 24ωρα το φως της δημοσιότητας.

Sportsioannina.gr- Άκης Λιουτας

Αποσυνδεδεμένος tr7

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 610
    • Προφίλ
    • BLUE BULL
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #631 στις: Δευ 08 Απρ 2024 13:15 »
Αν δικαιωθεί ο Βόλος στο CAS....και κερδίσει κάνα Παναιτωλικό την επόμενη αγωνιστική η Κηφισιά, πάλι θεωρητικά θα μπαίναμε στην διεκδίκηση της παραμονής... Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έβγαλε αυτή την ανακοίνωση και πριν το ματς με τον ΟΦΗ και δεν περίμενε να κριθεί μαθηματικά ο υποβιβασμός και μετά να έβγαζε ότι ανακοίνωση ήθελε... έστω και τις πολύ λίγες ελπίδες , τις διέλυσε με την ανακοίνωση, ουσιαστικά πέταξε λευκή πετσέτα... Γιατί? Δεν ήθελε να πουλήσει την ομάδα στην Α??? Ή είναι τόσο απλας ή τόσο ανόητος????
Προφανώς η απόφαση είχε παρθεί πολύ πιο πριν να φύγει και αυτά που είπε στην συνέντευξη ήταν στάχτη στα μάτια.... Αλλά γιατί δεν περίμενε λίγο ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω....Τεσπα πες.... Άντε γρήγορα πλέον η αλλαγή σκυτάλης να ξεκινήσει ο νέος ΠΑΣ στην μετά ΧΒ εποχή....

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #632 στις: Δευ 08 Απρ 2024 13:29 »

Παρότι οι πληροφορίες έρχονται με το σταγονόμετρο , δεδομένες θα πρέπει να θεωρούνται οι άμεσες εξελίξεις για την εξαγορά του ΠΑΣ Γιάννινα.
Sportsioannina.gr- Άκης Λιουτας

Αυτό που είσαι στην Ελλάδα και ειδικά στα Γιάννινα και οι πληροφορίες έρχονται με το σταγονόμετρο με ξεπερνάει.
Πολύ περίεργο. Να το ξέρουν τόσα άτομα (τουλάχιστον 10 υποψιάζομαι) και να μην βγαίνει το παραμικρό.

Επίσης, όπως σωστα επισημάνθηκε παραπάνω, είναι πολύ περίεργη η στάση του Παναγιωτάκη με τη συνέντευξη τύπου και μετά με την ανακοίνωση παραχώρησης. Δεν βγάζει νόημα. Εκτός και αν υπάρχει κάτι που δεν γνωρίζουμε.

Γενικώς η όλη φάση έχει πολύ παρασκήνιο κάτι που είναι λογικό έως ένα βαθμό.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #633 στις: Δευ 08 Απρ 2024 13:34 »
Ο Τριάδης ακούγεται ότι συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες, μακάρι θα πω εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #634 στις: Δευ 08 Απρ 2024 13:40 »
Ο Τριάδης ακούγεται ότι συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες, μακάρι θα πω εγώ.

Ο Τριάδης μέχρι να μάθει τα κατατόπια, θα χάσει και λεφτά και πολύ χρόνο. Μια τριετία στο νερό, μπορεί και παραπάνω.

Μακάρι να είναι οι της Τέρνα, να τελειώνουμε. Σε μια πενταετία θα έχουμε ρεαλιστικό σχέδιο γηπέδου, μπορεί και εγκατάστασεις βοηθητικών και την εξάδα στο τζεπάκι.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #635 στις: Δευ 08 Απρ 2024 14:28 »
Ο Τριάδης ακούγεται ότι συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες, μακάρι θα πω εγώ.

Team Viewer

Τα κατατόπια θα του τα δείξουν τα παιδιά και ο Φάρας. Πάντως σε τέτοια περίπτωση ετοιμαστείτε για ξεφόρτωμα παικτών από Γερμανία

Αποσυνδεδεμένος serifis1980

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 976
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #636 στις: Δευ 08 Απρ 2024 14:35 »
Αν δικαιωθεί ο Βόλος στο CAS....και κερδίσει κάνα Παναιτωλικό την επόμενη αγωνιστική η Κηφισιά, πάλι θεωρητικά θα μπαίναμε στην διεκδίκηση της παραμονής... Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έβγαλε αυτή την ανακοίνωση και πριν το ματς με τον ΟΦΗ και δεν περίμενε να κριθεί μαθηματικά ο υποβιβασμός και μετά να έβγαζε ότι ανακοίνωση ήθελε... έστω και τις πολύ λίγες ελπίδες , τις διέλυσε με την ανακοίνωση, ουσιαστικά πέταξε λευκή πετσέτα... Γιατί? Δεν ήθελε να πουλήσει την ομάδα στην Α??? Ή είναι τόσο απλας ή τόσο ανόητος????
Προφανώς η απόφαση είχε παρθεί πολύ πιο πριν να φύγει και αυτά που είπε στην συνέντευξη ήταν στάχτη στα μάτια.... Αλλά γιατί δεν περίμενε λίγο ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω....Τεσπα πες.... Άντε γρήγορα πλέον η αλλαγή σκυτάλης να ξεκινήσει ο νέος ΠΑΣ στην μετά ΧΒ εποχή....

Ο βόλος θα τους πάρει τους βαθμούς από το CAS είναι βέβαιο αν δεν έχει σωθεί μεχρι τότε. Είχε την ελπίδα ο θκος μας να βάλει από κάτω τον Παναιτωλικό, δεν έγινε. Τέλος!!! Πονηρά σκέφτηκε. Άρα είχανε βάση τα σενάρια προ διμήνου για μπόνους σε αυτόν 2 μύρια και να παραδώσει την ομάδα στην Α. Δε το κατάφερε και άρχισε να δίνει και τα ασημικά.
Πάντως ΜΕΓΑ λάθος η ανακοίνωση!!! Έπρεπε να πάει για το 5 στα 5 με κάθε κόστος. Ακόμα και τώρα το 4 στα 4 πρέπει να γίνει με κάθε κόστος και ας έχει κριθεί το θέμα. Είναι θέμα πρεστιζ της ομάδας και εγωισμού (που αγνοείται). Επιπλέον είσαι Ελλάδα και στο τέλος όλο και κάτι γίνεται με την επικύρωση του πρωταθλήματος (διαχρονικά).

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #637 στις: Δευ 08 Απρ 2024 14:35 »
Ο Τριάδης ακούγεται ότι συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες, μακάρι θα πω εγώ.

Team Viewer

Τα κατατόπια θα του τα δείξουν τα παιδιά και ο Φάρας. Πάντως σε τέτοια περίπτωση ετοιμαστείτε για ξεφόρτωμα παικτών από Γερμανία
Πολλά λεφτά ο τζες. Και πολύ άνετα μπορεί να φτιάξει και γήπεδο. Μιλάμε για μεγάλη οικονομική επιφάνεια.
Είχε ακουστεί κάποια στιγμή πριν κάνα δυο χρόνια ότι τα είχε τσουγκρίσει με την οικογένεια. Εάν θυμάμαι καλά, ήταν τότε που έπαιζε ο ποδοσφαιριστής Τριάδης στην Ομάδα μας.
Δεν ξέρω εάν τα βρήκαν από τότε.

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #638 στις: Δευ 08 Απρ 2024 14:36 »
Ας και της ΤΕΡΝΑ ρε Mpakoulieros, μακάρι πάλι θα πω!

Αποσυνδεδεμένος born_in_drakolimni

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.222
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #639 στις: Δευ 08 Απρ 2024 14:44 »
Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εμπλεκονται οι φορεις της πολης στην ενδεχομενη πωληση
Οπως γινοταν παντα απο οτι καταλαβαινω εδω και τουλαχιστον 20 χρονια
Και ειναι κατι που με αηδιαζει γιατι θελω καποιον ανεξαρτητο εντελως να μην εχει παρε δωσε με τους ντοπιους στην μετεπειτα πορεια του

Επισης δεν ξερω κατα ποσο θα δεχτει καποιος να αναλαβει ρυθμισμενα χρεη στην εφορια που μαλλον δεν ειναι και λιγα
Ποσα ειναι? 2.000.000? Και ποτε ληγουν? το 2050?
Εγω τετοιο χατιρι δεν θα το εκανα
Εκτος και αν ημουν τρελος φιλαθλος του ΠΑΣ και το εκανα για να γλιτωσει η ομαδα απο αυτη την αρρωστη κατασταση


 :pas: :pashat: :joker:

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #640 στις: Δευ 08 Απρ 2024 14:51 »
Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εμπλεκονται οι φορεις της πολης στην ενδεχομενη πωληση
Οπως γινοταν παντα απο οτι καταλαβαινω εδω και τουλαχιστον 20 χρονια
Και ειναι κατι που με αηδιαζει γιατι θελω καποιον ανεξαρτητο εντελως να μην εχει παρε δωσε με τους ντοπιους στην μετεπειτα πορεια του

Επισης δεν ξερω κατα ποσο θα δεχτει καποιος να αναλαβει ρυθμισμενα χρεη στην εφορια που μαλλον δεν ειναι και λιγα
Ποσα ειναι? 2.000.000? Και ποτε ληγουν? το 2050?
Εγω τετοιο χατιρι δεν θα το εκανα
Εκτος και αν ημουν τρελος φιλαθλος του ΠΑΣ και το εκανα για να γλιτωσει η ομαδα απο αυτη την αρρωστη καταστασ
 :pas: :pashat: :joker:

Με δύο εκατομμύρια θα πάρει την ομάδα. Αυτά θα δώσει. Τίποτα στην οικογένεια. Θα πάρει τα χρέη, τα οποία θα παγώσουν στη Β΄ και σε περίπτωση ανόδου θα αρχίσουν πάλι οι δόσεις.

Σου περιγράφω απλά την κατάσταση.

Πολιτικά πρόσωπα και ιδιαίτερα συγκεκριμένο πολιτικό πρόσωπο δεν γίνεται να μην εμπλακεί. Αφού φιλοδοξεί να έχει τον τίτλο του Ηπειρωτάρχη και ο κοσμάκις της Ηπείρου του τον δίνει, δεν πρέπει να απορείς.

Άμα θέλεις να τρέξουν πράγματα στην ομάδα, γήπεδο, εγκαταστάσεις, χωρίς περιφερειάρχη και δήμαρχο δεν γίνεται.

Απλά περιγράφω τι καταλαβαίνω. Για να μην παρεξηγηθώ.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος Crimson Glory

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 5.558
  • Remember, remember, the Fifth of November...
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #641 στις: Δευ 08 Απρ 2024 14:57 »
Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εμπλεκονται οι φορεις της πολης στην ενδεχομενη πωληση
Οπως γινοταν παντα απο οτι καταλαβαινω εδω και τουλαχιστον 20 χρονια
Και ειναι κατι που με αηδιαζει γιατι θελω καποιον ανεξαρτητο εντελως να μην εχει παρε δωσε με τους ντοπιους στην μετεπειτα πορεια του

Επισης δεν ξερω κατα ποσο θα δεχτει καποιος να αναλαβει ρυθμισμενα χρεη στην εφορια που μαλλον δεν ειναι και λιγα
Ποσα ειναι? 2.000.000? Και ποτε ληγουν? το 2050?
Εγω τετοιο χατιρι δεν θα το εκανα
Εκτος και αν ημουν τρελος φιλαθλος του ΠΑΣ και το εκανα για να γλιτωσει η ομαδα απο αυτη την αρρωστη καταστασ
 :pas: :pashat: :joker:

Με δύο εκατομμύρια θα πάρει την ομάδα. Αυτά θα δώσει. Τίποτα στην οικογένεια. Θα πάρει τα χρέη, τα οποία θα παγώσουν στη Β΄ και σε περίπτωση ανόδου θα αρχίσουν πάλι οι δόσεις.

Σου περιγράφω απλά την κατάσταση.

Πολιτικά πρόσωπα και ιδιαίτερα συγκεκριμένο πολιτικό πρόσωπο δεν γίνεται να μην εμπλακεί. Αφού φιλοδοξεί να έχει τον τίτλο του Ηπειρωτάρχη και ο κοσμάκις της Ηπείρου του τον δίνει, δεν πρέπει να απορείς.

Άμα θέλεις να τρέξουν πράγματα στην ομάδα, γήπεδο, εγκαταστάσεις, χωρίς περιφερειάρχη και δήμαρχο δεν γίνεται.

Απλά περιγράφω τι καταλαβαίνω. Για να μην παρεξηγηθώ.
Συμφωνώ με Μπακ.
Συν το ότι υπάρχουν και κάποια καλά "φιλέτα" γύρω γύρω...  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΧΑΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 357
  • Γεννήθηκα ΠΑΣ και θα πεθάνω ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #642 στις: Δευ 08 Απρ 2024 15:00 »
Είχα γράψει ότι πίσω απ'την ιδιοκτησία της ΠΑΕ(το ποιός έρχεται και το ποιός φεύγει) είναι ο Καχριμανης, αυτός κινεί τα νήματα.
Ούτε εμένα μου αρέσει αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα,και πιστεύω ακράδαντα ότι αυτός πίεσε να φύγει η οικογένεια.

Αποσυνδεδεμένος Mpakoulieros

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2.599
    • Προφίλ
    • http://i.imgur.com/Eg6L7Ne.png
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #643 στις: Δευ 08 Απρ 2024 15:01 »
Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εμπλεκονται οι φορεις της πολης στην ενδεχομενη πωληση
Οπως γινοταν παντα απο οτι καταλαβαινω εδω και τουλαχιστον 20 χρονια
Και ειναι κατι που με αηδιαζει γιατι θελω καποιον ανεξαρτητο εντελως να μην εχει παρε δωσε με τους ντοπιους στην μετεπειτα πορεια του

Επισης δεν ξερω κατα ποσο θα δεχτει καποιος να αναλαβει ρυθμισμενα χρεη στην εφορια που μαλλον δεν ειναι και λιγα
Ποσα ειναι? 2.000.000? Και ποτε ληγουν? το 2050?
Εγω τετοιο χατιρι δεν θα το εκανα
Εκτος και αν ημουν τρελος φιλαθλος του ΠΑΣ και το εκανα για να γλιτωσει η ομαδα απο αυτη την αρρωστη καταστασ
 :pas: :pashat: :joker:

Με δύο εκατομμύρια θα πάρει την ομάδα. Αυτά θα δώσει. Τίποτα στην οικογένεια. Θα πάρει τα χρέη, τα οποία θα παγώσουν στη Β΄ και σε περίπτωση ανόδου θα αρχίσουν πάλι οι δόσεις.

Σου περιγράφω απλά την κατάσταση.

Πολιτικά πρόσωπα και ιδιαίτερα συγκεκριμένο πολιτικό πρόσωπο δεν γίνεται να μην εμπλακεί. Αφού φιλοδοξεί να έχει τον τίτλο του Ηπειρωτάρχη και ο κοσμάκις της Ηπείρου του τον δίνει, δεν πρέπει να απορείς.

Άμα θέλεις να τρέξουν πράγματα στην ομάδα, γήπεδο, εγκαταστάσεις, χωρίς περιφερειάρχη και δήμαρχο δεν γίνεται.

Απλά περιγράφω τι καταλαβαίνω. Για να μην παρεξηγηθώ.
Συμφωνώ με Μπακ.
Συν το ότι υπάρχουν και κάποια καλά "φιλέτα" γύρω γύρω...  ;)
Μην εκπλαγείτε αν στο μέλλον γίνει γήπεδο το Ζωσιμάδες. Και μετακομίσει ο στίβος αλλού.
Απολύτως ρεαλιστικό σενάριο.
Μπορεί να μην γίνει και ποτέ βέβαια για να μην κατηγορήθουμε και για ονειροπόλοι.
Ο Π.Α.Σ. ανήκει στα μεγάλα ποδοσφαιρικά αφηγήματα!

Αποσυνδεδεμένος pagourenko1966

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 7.814
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #644 στις: Δευ 08 Απρ 2024 16:23 »
Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εμπλεκονται οι φορεις της πολης στην ενδεχομενη πωληση
Οπως γινοταν παντα απο οτι καταλαβαινω εδω και τουλαχιστον 20 χρονια
Και ειναι κατι που με αηδιαζει γιατι θελω καποιον ανεξαρτητο εντελως να μην εχει παρε δωσε με τους ντοπιους στην μετεπειτα πορεια του

Επισης δεν ξερω κατα ποσο θα δεχτει καποιος να αναλαβει ρυθμισμενα χρεη στην εφορια που μαλλον δεν ειναι και λιγα
Ποσα ειναι? 2.000.000? Και ποτε ληγουν? το 2050?
Εγω τετοιο χατιρι δεν θα το εκανα
Εκτος και αν ημουν τρελος φιλαθλος του ΠΑΣ και το εκανα για να γλιτωσει η ομαδα απο αυτη την αρρωστη καταστασ
 :pas: :pashat: :joker:

Με δύο εκατομμύρια θα πάρει την ομάδα. Αυτά θα δώσει. Τίποτα στην οικογένεια. Θα πάρει τα χρέη, τα οποία θα παγώσουν στη Β΄ και σε περίπτωση ανόδου θα αρχίσουν πάλι οι δόσεις.

Σου περιγράφω απλά την κατάσταση.

Πολιτικά πρόσωπα και ιδιαίτερα συγκεκριμένο πολιτικό πρόσωπο δεν γίνεται να μην εμπλακεί. Αφού φιλοδοξεί να έχει τον τίτλο του Ηπειρωτάρχη και ο κοσμάκις της Ηπείρου του τον δίνει, δεν πρέπει να απορείς.

Άμα θέλεις να τρέξουν πράγματα στην ομάδα, γήπεδο, εγκαταστάσεις, χωρίς περιφερειάρχη και δήμαρχο δεν γίνεται.

Απλά περιγράφω τι καταλαβαίνω. Για να μην παρεξηγηθώ.
Συμφωνώ με Μπακ.
Συν το ότι υπάρχουν και κάποια καλά "φιλέτα" γύρω γύρω...  ;)
Μην εκπλαγείτε αν στο μέλλον γίνει γήπεδο το Ζωσιμάδες. Και μετακομίσει ο στίβος αλλού.
Απολύτως ρεαλιστικό σενάριο.
Μπορεί να μην γίνει και ποτέ βέβαια για να μην κατηγορήθουμε και για ονειροπόλοι.

Η μόνη βιώσιμη λύση κατά τη γνώμη μου

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #645 στις: Δευ 08 Απρ 2024 17:59 »
Η γνωμη μου ειναι οτι κανενας δεν θα βρεθει για να απογειωσει την ομαδα ποτε. Οχι μονο τη δικη μας αλλα και καμια αλλη ομαδα της περιφερειας. Χεστηκαν οι μεγιστανες να ερθουνε για να κανουν τον ΠΑΣ ,Μπαρτσελονα. Οι Μπακοκαυμενακηδες με πακτωλο χρηματων υποτιθεται απογειωσαν την τροπολιτσα;;;;;;;;Παπαρια. Τις περισσοτερες φορες αν και φτωχοδιαβολοι εμεις, την πλατη μας βλεπανε. Ο μεγαλος επενδυτης  Κωστουλας, με σουπερ εγκαταστασεις , προπονητηρια και ενα καραβι λεφτα που πεταξε για μεταγραφες μηπως απογειωσε τα καπνα;;;;;;Παπαρια. Ανταμα θα πεσουμε φετος. Ο εθνικος μας αρχιφουρναρης μηπως απογει
ωσε τον Απολλων μια ομαδα μαλιστα με βαρια φανελα;;;;;;; Παλι παπαρια.Δυστυχως στο ελληνικο επαγγελματικο ποδοσφαιρο ,αλλα προσοντα πρεπει να εχεις και γω δε θελω να τα εχω αυτα.
Η Τριπολιτσά για τα δεδομένα της απογειώθηκε.Αν κάναμε τα ίδια,θα το λέγαμε για πολύ καιρό.
Το Αγρίνιο από πότε έχει δει τόσες παρουσίες Α εθνική;Το Αγρίνιο που ήταν γνωστό για την πάστα με το κομμένο αυτί του διαιτητή.Με Ανατολή και Αβέρωφ έπαιζε.Οι εγκαταστάσεις τους θα τους μείνουν.Το ίδιο και στην Τριπολιτσά.
Ο Απόλλων δεν μπόρεσε να κάνει πολλά γιατί είναι αλλοπρόσαλος ο φούρναρης και δεν έκατσε πολύ νομίζω.

Προφανώς δύσκολα να χτυπήσεις πρωτάθλημα στην Ελλάδα αλλά να χτυπάς 5άδα και ίσως κάποιο κύπελλο δεν το λες και λίγο.Για να μην μιλήσουμε για νέο γήπεδο και νέες εγκαταστάσεις που εκεί αρχίζουμε και μιλάμε διαφορετικά.

Αποσυνδεδεμένος fon7

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 26.038
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #646 στις: Δευ 08 Απρ 2024 18:01 »
Ο Τριάδης ακούγεται ότι συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες, μακάρι θα πω εγώ.

Ο Τριάδης μέχρι να μάθει τα κατατόπια, θα χάσει και λεφτά και πολύ χρόνο. Μια τριετία στο νερό, μπορεί και παραπάνω.

Μακάρι να είναι οι της Τέρνα, να τελειώνουμε. Σε μια πενταετία θα έχουμε ρεαλιστικό σχέδιο γηπέδου, μπορεί και εγκατάστασεις βοηθητικών και την εξάδα στο τζεπάκι.
Αν πληρώνεις δεν χρειάζεσαι τριετία.Μια χαρά μαθαίνεις αμέσως.

Αποσυνδεδεμένος arispas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.148
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #647 στις: Δευ 08 Απρ 2024 18:02 »
Η Τρίπολη είναι η πιο επιτυχημένη επαρχιακή ομάδα την τελευταία 15ετια. Με τελικό κυπέλλου, συνεχείς παρουσίες σε 5αδα και 6αδα, σε προκριματικά Europa League και με αποκορύφωμα η συμμετοχή σε ομίλους Europa League

Αποσυνδεδεμένος yazid

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 1.172
    • Προφίλ
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #648 στις: Δευ 08 Απρ 2024 18:13 »
Η γνωμη μου ειναι οτι κανενας δεν θα βρεθει για να απογειωσει την ομαδα ποτε. Οχι μονο τη δικη μας αλλα και καμια αλλη ομαδα της περιφερειας. Χεστηκαν οι μεγιστανες να ερθουνε για να κανουν τον ΠΑΣ ,Μπαρτσελονα. Οι Μπακοκαυμενακηδες με πακτωλο χρηματων υποτιθεται απογειωσαν την τροπολιτσα;;;;;;;;Παπαρια. Τις περισσοτερες φορες αν και φτωχοδιαβολοι εμεις, την πλατη μας βλεπανε. Ο μεγαλος επενδυτης  Κωστουλας, με σουπερ εγκαταστασεις , προπονητηρια και ενα καραβι λεφτα που πεταξε για μεταγραφες μηπως απογειωσε τα καπνα;;;;;;Παπαρια. Ανταμα θα πεσουμε φετος. Ο εθνικος μας αρχιφουρναρης μηπως απογει
ωσε τον Απολλων μια ομαδα μαλιστα με βαρια φανελα;;;;;;; Παλι παπαρια.Δυστυχως στο ελληνικο επαγγελματικο ποδοσφαιρο ,αλλα προσοντα πρεπει να εχεις και γω δε θελω να τα εχω αυτα.
Η Τριπολιτσά για τα δεδομένα της απογειώθηκε.Αν κάναμε τα ίδια,θα το λέγαμε για πολύ καιρό.
Το Αγρίνιο από πότε έχει δει τόσες παρουσίες Α εθνική;Το Αγρίνιο που ήταν γνωστό για την πάστα με το κομμένο αυτί του διαιτητή.Με Ανατολή και Αβέρωφ έπαιζε.Οι εγκαταστάσεις τους θα τους μείνουν.Το ίδιο και στην Τριπολιτσά.
Ο Απόλλων δεν μπόρεσε να κάνει πολλά γιατί είναι αλλοπρόσαλος ο φούρναρης και δεν έκατσε πολύ νομίζω.

Προφανώς δύσκολα να χτυπήσεις πρωτάθλημα στην Ελλάδα αλλά να χτυπάς 5άδα και ίσως κάποιο κύπελλο δεν το λες και λίγο.Για να μην μιλήσουμε για νέο γήπεδο και νέες εγκαταστάσεις που εκεί αρχίζουμε και μιλάμε διαφορετικά.


Μην ξεχνάμε ότι το Αγρίνιο πέτυχε και το μεγαλύτερο στόχο του που ήταν ονειρο ολόκληρων γενεών Αγρινιωτών στο παρελθόν : να αποτινάξει το (ποδοσφαιρικό) κόμπλεξ που είχε όταν έπαιζε με τον ΠΑΣ. Κάποτε με το που έβλεπαν τις φανέλες του ΠΑΣ, είχαν χάσει. Τώρα, μέχρι και 4 μας έχουν ρίξει στο γήπεδό μας. Βέβαια αυτό το επίτευγμα χρεώνεται κατά το 90% και στη διοίκησή μας που άφησε την ομάδα να σέρνεται και να γίνει έρμαιο στις ορέξεις οποιουδήποτε είχε μια στοιχειωδώς μέτρια ομάδα.

Αποσυνδεδεμένος paslover

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • AJAX ΕΙΣΑΙ !!
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiH9-q_2bXSAhXJNhoKHe6XACwQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Ftalentabout.gr%2F2016%2F10%2Fo-paiktis-pou-irthe-ston-pas-giannina-apo-tin-til
Απ: ΦΗΜΕΣ Η΄ ΠΩΛΗΣΗ
« Απάντηση #649 στις: Δευ 08 Απρ 2024 19:59 »
Αν δικαιωθεί ο Βόλος στο CAS....και κερδίσει κάνα Παναιτωλικό την επόμενη αγωνιστική η Κηφισιά, πάλι θεωρητικά θα μπαίναμε στην διεκδίκηση της παραμονής... Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έβγαλε αυτή την ανακοίνωση και πριν το ματς με τον ΟΦΗ και δεν περίμενε να κριθεί μαθηματικά ο υποβιβασμός και μετά να έβγαζε ότι ανακοίνωση ήθελε... έστω και τις πολύ λίγες ελπίδες , τις διέλυσε με την ανακοίνωση, ουσιαστικά πέταξε λευκή πετσέτα... Γιατί? Δεν ήθελε να πουλήσει την ομάδα στην Α??? Ή είναι τόσο απλας ή τόσο ανόητος????
Προφανώς η απόφαση είχε παρθεί πολύ πιο πριν να φύγει και αυτά που είπε στην συνέντευξη ήταν στάχτη στα μάτια.... Αλλά γιατί δεν περίμενε λίγο ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω....Τεσπα πες.... Άντε γρήγορα πλέον η αλλαγή σκυτάλης να ξεκινήσει ο νέος ΠΑΣ στην μετά ΧΒ εποχή....

Θα σου απαντήσω εγώ, αδερφέ: Τι πιστεύω.... Απλά ειναι υπερβολικά λίγος ο Τακούλης...... Εχει χάσει τ' αυγά και τα πασχάλια.... Έχει πελαγώσει με αυτό που του άφησε ο αποθανών πατήρ..... Δεν μπορεί να διαχειριστεί ούτε μια απλή συνενετευξη...... Έπρεπε να τη δώσει πέρυσι το καλοκαίρι την ομάδα..... Θα γλύτωνε όλο αυτό το κάζο φέτος..... Και η Χαρίκλεια τα κάνει χειρότερα τα πράματα..... Μη βασανίζεσαι με όλα αυτά που ρωτάς.....
Αν θέλετε τη γνώμη μου πάντως δε νομίζω να χειροτέρεψε την απόδοση της ομάδας το κακό timing του Παναγιωτάκη..... Ειδαμε και μέσα στη χρονιά τι αυτοκτονίες κάναμε, χωρίς ανακοίνωση πώλησης......
Εξ'  άλλου ανοίγει προοπτικές η φυγή του..... Αρα γιατί να το πάρουν οι παίχτες στραβά......??
Εγώ θα το πω ξεκάθαρα.... Φέτος έχω δει άπειρες μειωμένες αποδόσεις..... Μία από αυτές ήταν και η προχθεσινή.....
Γνώμη μου.....
 :mono: :pas: :pashat:
« Τελευταία τροποποίηση: Δευ 08 Απρ 2024 20:05 από paslover »
ΘΑ ΒΑΡΕΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΙΣΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΟΒΑΣΤΕ!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΤΕ !!! ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΕΒΕΣΤΕ !!